Neděle 02. června 2024 01:08
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei ProTrader

Korekční pohyb

img

Prognóza pro GBP/USD na 16. května 2024

16.05.2024 Libra včera využila býčího momenta na sousedních trzích a podařilo se jí překonat silnou rezistenci trendové linie a linie indikátoru na úrovních 1,2596 a 1,2648.
img

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarový index, 13. května

13.05.2024 Britská libra ve svém hlavním páru pokračuje v klesajícím trendu, který začal loni v červenci. Extrémy vlnové struktury tvoří horizontální praporek. Ceny se v průběhu posledního měsíce pohybují do strany a vytvářejí přechodnou korekci posledního segmentu trendu.
img

Prognóza pro USD/JPY na 3. května 2024

03.05.2024 Jen nadále aktivně kolísá. Včerejší rozpětí obchodování překonalo 3 čísla a den uzavřelo poklesem o 93 pipsů. Během dnešní tichomořské seance pár pokračuje v poklesu. Od nejbližšího cílového supportu na úrovni 152,50 (linie MACD v denním časovém rámci) nás dělí zhruba 70 pipsů.
img

Dolar je pod kontrolou

19.04.2024 Čím víc pozitivních zpráv o americké ekonomice slyšíme, tím víc trh věří, že pár EUR/USD směřuje k paritě. Societe Generale říká, že pokud Federální rezervní systém v roce 2024 nesníží sazbu federálních fondů, propadne se tento měnový pár minimálně na úroveň 1,05. V tom případě byly konzistentně nízké počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti na úrovni 212 000 za týden končící 13. dubna dalším důkazem správnosti měnové politiky. Tento názor vyjádřila prezidentka clevelandské Federální rezervní banky Loretta Mesterová a my nemáme důvod jí nevěřit.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 18. dubna 2024

18.04.2024 Při absenci ekonomických nebo jiných zpráv, které by mohly ovlivnit trh, investoři konečně věnovali pozornost překoupenému dolaru. Nic tedy nebránilo lokální korekci, která mimochodem ještě ani zdaleka nekončí. Nerovnováha na trhu se sice zmenšila, ale úplně nezmizela. A kromě údajů o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech je dnešní ekonomický kalendář prázdný. A se stále překoupeným americkým dolarem nejsou tyto zprávy zvlášť důležité. Navíc se očekává nárůst žádostí o podporu v nezaměstnanosti o 4 000, což je neuvěřitelně málo. Takže v podstatě lze říct, že se nic nezmění. Takovéto drobné změny nedokážou ovlivnit sentiment investorů. Jinými slovy, pár bude ve čtvrtek pravděpodobně korigovat nahoru.
img

Technická analýza EUR/USD na období 15.–20. dubna 2024

15.04.2024 Měnový pár EUR/USD může tento týden zahájit korekční pohyb směrem vzhůru, a to z úrovně 1,0640 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k hladině retracementu 23,6 %na úrovni 1,0706 (červená přerušovaná linie). Po dosažení této úrovně se pár vydá směrem dolů k úrovni retracementu 23,6 % na 1,0674 (červená přerušovaná linie).
img

Výhled pro pár EUR/USD na 15. dubna. Euro už klesá bez zjevného důvodu!

15.04.2024 Pár EUR/USD obnovil silný sestupný pohyb a nebyly za tím žádné aktuální lokální makroekonomické důvody. Což ale neznamená, že za tím nebyl obecně žádný důvod. V uplynulých měsících jsme často zmiňovali, že euro by mělo být levnější než americký dolar. A důvodů bylo a pořád je dost. Slabý stav ekonomiky EU ve srovnání s ekonomikou USA. Sny trhu o tom, že Federální rezervní systém bude první, kdo sníží sazby; na základě těchto snů trh dlouho prodával dolar. Technický obraz, podle kterého v denním časovém rámci začal loni sestupný trend. Jednotná měna měla z těchto důvodů klesat. A podle očekávání v pátek klesla.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Pár EUR/USD v pátek obnovil prudký pohyb směrem dolů, ačkoli k tomu tentokrát neměl makroekonomické důvody. Euro začalo klesat ve středu po zveřejnění inflační zprávy z USA. Index spotřebitelských cen zrychlil na 3,5 %, takže trh přestal doufat v červnové snížení sazeb Federálního rezervního systému. Dolar na základě jestřábího postoje americké centrální banky výrazně posílil. Chceme ale připomenout, že se nejedná o jediný faktor, který dolaru pomáhal. Celkové fundamentální pozadí dlouhodobě naznačuje, že by měla růst jen americká měna. Proto nás nepřekvapilo, že dolar v pátek stoupal. Pár by měl podle nás dál klesat, přinejmenším k oblasti 1,02–1,04.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 4. dubna 2024

04.04.2024 Včera vyšly smíšené údaje z USA. V soukromém sektoru přibylo 184 000 pracovních míst, zatímco index S&P Global Services PMI se snížil z únorových 52,3 na březnových 51,7 bodů. Trh na tyto zprávy nereagoval. O patnáct minut později byl zveřejněn index ISM PMI ve službách, který klesl z 52,6 na 51,4 bodů. Euro v tomto okamžiku prudce vzrostlo o 45 pipů a den zakončilo růstem o 67 pipů. Působí to jako spekulace. Index S&P 500 vzrostl o 0,11 %, zatímco Dow Jones klesl o 0,11 %. Výnosy dluhopisů se trochu změnily. Takové spekulativní akce působí matoucím způsobem na očekávání trhu týkající se zítřejších klíčových údajů o zaměstnanosti. Prognóza pro nonfarm payrolls uvádí 205 000 proti únorovým 275 000. Pokud budeme předpokládat, že údaje vyjdou v souladu s prognózou, může euro vykázat silný pohyb oběma směry, ale s rozdílnou interpretací: nárůst by se mohl vysvětlovat blížícím se snížením sazeb, zatímco pokles by mohl být vnímán jako útěk od rizika.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.
img

Klíčové události 27. března: fundamentální analýza pro začátečníky

27.03.2024 Ekonomický kalendář je ve středu zcela prázdný. Dnes se neobjeví ani jedna zpráva, která by měla byť jen druhořadý význam. Očekáváme tedy pokles volatility. Všimli jsme si, že trh není tento týden vůbec aktivní. V pondělí a v úterý se však alespoň odehrálo několik projevů představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému a také byla zveřejněna americká zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Dnes se neděje vůbec nic.
img

Klíčové události 26. března: fundamentální analýza pro začátečníky

26.03.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. V eurozóně nic zajímavého. Vyčnívá jen německý spotřebitelský sentiment, která je ale zjevně druhořadého významu a Německo je jen jedna země z 27 zemí Evropské unie. Ekonomický kalendář Spojeného království je klidný. V úterý budou v centru pozornosti americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, ale aby trh na zprávu reagoval podle očekávání, je důležité, aby se její skutečná hodnota lišila od prognózy alespoň o 0,5 %. Celkově dnes nečekáme výrazné pohyby. Pondělí nám ukázalo, že oba páry se soustředí na korekční pohyb, ale přetrvává klesající trend. Dnes nečekáme výrazný růst žádné z obou měn.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 26. března 2024

26.03.2024 Euro v pondělí v rámci korekce vzrostlo o 28 pipů. Dnes ráno pár pokračuje v růstu, protože zůstává nad linií indikátoru rovnováhy (červená pohyblivá linie). Může se zdát, že euro se snaží zahájit vzestupný pohyb, protože usiluje o růst nad linii MACD a rezistenci 1,0905, tedy snaží se projít pásmem 1,0796–1,0905 v opačném směru. Současná situace je ale taková, že cena stoupá pod linií MACD a na klesajícím oscilátoru Marlin, takže se pravděpodobněji snaží dokončit korekční pohyb a pak se vydá pod support 1,0795 a pod jednoduchý klouzavý průměr MA 144, což jí otevře cestu k nejbližšímu cíli 1,0724.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 25. března 2024

25.03.2024 Ačkoli se jednotná měna stále pohybuje směrem dolů, už není tak aktivní jako dříve. Obecně se domníváme, že pouze následuje aktuální dynamiku. Zvláště proto, že ekonomický kalendář byl v pátek prázdný. V zásadě je tomu tak i dnes. Rozdíl je však v tom, že býčí dynamika dolaru postupně slábne. Teoreticky můžeme být svědky pokusu o konsolidaci kolem úrovní dosažených na konci minulého týdne. Rozsah a tempo posilování dolaru jsou však natolik výrazné, že stojí pouze za náznak odrazu a korekční pohyb udělá své. Jinými slovy, euro s největší pravděpodobností poroste.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 20. března

20.03.2024 Během předchozí obchodní seance medvědi dosáhli klíčového milníku 1,0839 a dokázali ho otestovat, což vedlo ke konsolidaci několika významných úrovní napříč různými časovými rámci. Výsledkem dne však bylo, že se opět ustálil v atraktivní zóně 1,0876–1,0862. V důsledku toho zůstal primární úkol pro medvědy stejný. Nové medvědí cíle a plány se mohou objevit až poté, co se medvědům podaří překonat supporty na 1,0876–1,0862–1,0839 a konsolidovat pod nimi.
img

Trhy čekají na rozhodnutí Bank of England. Přehled páru GBP/USD

19.03.2024 Ve čtvrtek 21. března se uskuteční měnověpolitické zasedání Bank of England. Sazba má být podle očekávání ponechána na úrovni 5,25 %, přičemž pro její zachování bude hlasovat nejspíš 7 z 9 členů výboru. Stojí za zmínku, že známý jestřáb Mann bude hlasovat pro zvýšení sazby, zatímco holubice Dhingrová bude hlasovat pro její snížení. Jakákoli odchylka od tohoto scénáře by mohla narušit klid a podpořit růst volatility.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 19. března 2024

19.03.2024 Formálně dolar v pondělí oslabil, ale rozsah jeho poklesu lze považovat přinejlepším za symbolický. Jde spíš jen o pokračování retracementu po působivém růstu amerického dolaru. Zvlášť proto, že neexistovaly jiné důvody, proč by se kotace měla takto pohybovat. Konečný odhad zprávy o inflaci v eurozóně k tomu rozhodně nepřispěl, protože jen potvrdil první odhad, se kterým trh už počítal. A většinou bylo od druhé poloviny obchodního dne jasné, že trh se zastavil a přirozeně čeká na zítřejší zasedání Federálního výboru pro volný trh. Naštěstí je ekonomický kalendář před tak významnou událostí prakticky prázdný. Pokud tedy nebudeme brát v úvahu zprávu o inflaci ve Velké Británii. Ta ale bude zveřejněna až zítra ráno. A ani pak nečekáme, že by měla na pár výraznější vliv. Pár tedy nejspíš zůstane až do zítřejšího večera beze změny.
img

Prognóza pro pár USD/JPY na 12. března 2024

12.03.2024 Pár se v denním grafu usadil pod linií MACD. Jelikož v pondělí nechtěl pokračovat v poklesu, je linie MACD (147,56) nejbližší rezistencí pro korekční pohyb. Po skončení korekce (nebo při její absenci) očekáváme test supportu 145,99, což je maximum z 5. ledna.
img

Technická analýza intradenního cenového pohybu kryptoměny polkadot, pátek 8. března 2024

08.03.2024 Vzhledem k výskytu odchylek mezi pohybem ceny kryptoměny polkadot a ukazatelem MACD na 4hodinovém grafu má polkadot v blízké budoucnosti potenciál vytvořit korekci směrem dolů k oblasti 10,2952–9,7641. Pokud tento korekční pohyb neklesne až pod úroveň 9,1431, bude mít polkadot stále potenciál pokračovat ve svém posilování k úrovni 11,2077 jako hlavnímu cíli a k úrovni 12,3945, pokud ho podpoří momentum a volatilita, což potvrzují dva klouzavé průměry EMA 20 a 50, které se stále nacházejí ve formaci zlatého kříže.
img

Zápis z jednání FOMC dolar nepodpořil. Rizikový apetit vedl k výprodejům bezpečných aktiv. Přehled USD, CAD, JPY

23.02.2024 Zápis z lednového zasedání FOMC neobsahoval žádná překvapení a v zásadě odpovídal tónu komentářů, které zazněly po zasedání. Většina členů výboru vzala na vědomí rizika "předčasného uvolnění politiky" a zdůraznila známky stabilnější inflace. Reakce trhu na zveřejnění zápisu z jednání FOMC byla obecně nevýrazná, ale postupně se dolar začal rychleji prodávat.
img

Prognóza pro GBP/USD na 15. února 2024

15.02.2024 Včera byly zveřejněny údaje o inflaci ve Spojeném království, které se ukázaly být slabší, než se očekávalo. Jádrový index spotřebitelských cen se v lednu meziročně zvýšil o 5,1 % a zaostal tak za odhady 5,2 %. Na měsíční bázi se jádrový CPI posunul na -0,9 %, zatímco se očekávalo snížení na -0,8 %. Meziměsíčně celkový CPI poklesl na -0,6 % (prognóza -0,3 %) a na meziroční bázi zůstal rovněž na 4,0 % oproti prognózám růstu na 4,1 % meziročně. Dále se snížily maloobchodní ceny a ceny bydlení. V důsledku toho se libra propadla o 27 pipsů.
img

Bude euru hozeno záchranné lano?

09.02.2024 Pokles výnosů státních dluhopisů díky úspěšným aukcím tříletých a desetiletých cenných papírů a pokračující rally amerických akciových indexů – to vše vytvořilo pro býky na EUR/USD příznivé prostředí, kterého se snažili využít. Bohužel se hlavnímu měnovému páru nepodařilo prorazit nad úroveň 1,078.
img

Bitcoin konsolidoval nad úrovní 44 000 USD: obnovila se býčí rally?

09.02.2024 Bitcoin se poslední týden a půl nacházel ve fázi konsolidace, přičemž cena byla uzamčena v úzkém rozmezí 40,5–43,4 tis. USD. Během tohoto období cena fluktuovala kolem 1 % a obchodní aktivita nepřesáhla 25 mld. USD. Různé kategorie investorů mezitím pokračovaly v aktivní akumulaci BTC mincí, ale nebyla patrná jasná důvěra v býčí vyhlídky této kryptoměny.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. února 2024

07.02.2024 Údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně se propadly, což naznačuje, že existuje vysoké riziko propadu evropské ekonomiky do recese. Určité otazníky však vyvolává cenové oživení, které začalo bezprostředně po zahájení americké obchodní seance. Důvodem je skutečnost, že ačkoli tempo poklesu zrychlilo z -0,4 % na -0,8 %, prognózy počítaly se zrychlením údajů z -1,1 % na -1,3 %. Jinými slovy, údaje dopadly mnohem lépe, než se předpokládalo. Předchozí údaje byly navíc revidovány směrem nahoru. Ačkoli korekční pohyb mohl být poněkud výraznější, je důležité si uvědomit, že poslední zpráva naznačuje zhoršení hospodářské situace v eurozóně, což mělo určitý vliv. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme svědky signálu překoupenosti dolaru, zdá se, že pár bude pokračovat v odrazu, třebaže postupném. A to zejména proto, že ekonomický kalendář je až do konce týdne klidný. Pokud se nedočkáme nečekaných zpráv schopných ovlivnit situaci, bude trh postupně korigovat vzniklou nerovnováhu.
img

Trh je přesvědčený, že americký dolar bude i nadále růst. Přehled vývoje USD, NZD, AUD

07.02.2024 Americký dolar si nadále udržuje maxima, kterých dosáhl v pondělí; mírný pokles se zdá být spíše technickou korekcí než známkou potenciální slabosti.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.02.2024 GBP/USD zahájil korekční pohyb proti dvoudennímu poklesu. Stojí za zmínku, že pokles libry byl naprosto odůvodněný, protože trh v pátek dostal silné údaje o podnikatelské aktivitě, trhu práce a nezaměstnanosti v USA a předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zveřejnil v pondělí dobré informace o plánech centrální banky na snížení úrokové sazby. V úterý ale žádné zprávy, které by byly pro dolar dobré, nepřišly a trh se oprávněně rozhodl, že je čas na menší korekci.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 6. února 2024

06.02.2024 Australský dolar konečně prorazil support 0,6504 a otevřel si tak cestu k novému cílí 0,6410. V denním grafu je konvergence s oscilátorem Marlin, což může souviset s dnešním zasedáním australské centrální banky (Reserve Bank of Australia), jehož výsledky by mohly australský dolar přimět, aby zahájil korekční pohyb.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 12.–15. ledna 2024: prodej pod úrovní 1,10 (21 SMA – Murray 2/8)

12.01.2024 Pár EUR/USD se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1,0980, nad 21 SMA a uvnitř klesajícího trendového kanálu, který se formuje od 21. prosince. V grafu H4 vidíme, že euro nedokázalo překonat psychologickou bariéru 1,1000, což po zveřejnění údajů o inflaci v USA, která vzrostla nad očekávání a dosáhla úrovně 3,4 %, způsobilo korekční pohyb.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.11.2023 Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit korekční pohyb, ale nedokázal překonat nejbližší úroveň a odrazil se. Významnou roli při tom sehrály zprávy z USA. Dvě důležité zprávy z USA vyšly pod očekávání a dolar během americké seance klesl. Jak už jsme dříve zmínili, několik zpráv z USA bylo zklamáním, což oba hlavní měnové páry tlačilo nahoru. Vytvořila se také nová vzestupná trendová linie, která jasně naznačuje krátkodobý uptrend. V současnosti nevidíme signály oživení střednědobého downtrendu, ale právě na to čekáme.
img

Přehled páru EUR/USD. 13. 10. 2023. Zápis z FOMC neposkytnul jasnou odpověď ohledně úrokové sazby

13.10.2023 Měnový pár EUR/USD během čtvrtka prudce klesl. Tento krok byl samozřejmě vyvolán zprávou o inflaci v USA, o které budeme brzy mluvit. Je však třeba poznamenat, že v podstatě neexistovaly žádné důvody k tak silné reakci trhu. Přesto jsme byli svědky výrazného poklesu páru a jeho konsolidace pod hranici klouzavého průměru. Nyní je další korekční pohyb opět zpochybňován a nedávná vzestupná korekce z minulých dnů a týdnů se zdá být poměrně slabá. Domníváme se, že další část korekce směrem nahoru je možná, protože po poklesu o 800 bodů by mělo dojít k pohybu nahoru alespoň o 200–300 bodů.
img

Přehled páru EUR/USD. 11. 10. 2023. Francouzská centrální banka nepodporuje další zpřísňování měnové politiky ECB

11.10.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v úterý ve své korekci směrem nahoru, která začala před několika dny a byla očekávána již několik týdnů. Domníváme se, že korekční pohyb by měl za současných okolností pokračovat, neboť evropská měna již dva měsíce klesá s velmi malou korekcí. Proto bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí podporujeme vzestup evropské měny. Samozřejmě se bavíme pouze o korekci. Pokud euro za poslední 2 měsíce kleslo o 800 bodů, lze očekávat korekci ve velikosti 400 bodů. V tuto chvíli pár vzrostl o 170 bodů, takže stále existuje potenciál pro růst.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.09.2023 Pár EUR/USD vykázal v pondělí mírný býčí trend, který začal v pátek. Klesající trendová linie byla proražena, byť v rámci flatu, ale pár stále koriguje směrem nahoru. Korekční pohyb je nicméně slabý a může kdykoli skončit. V Evropské unii ani ve Spojených státech nedošlo k žádným významným událostem. Volatilita je vzhledem k současnému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí poměrně nízká, ale nebude taková celý týden. Ve středu nás čeká zpráva o inflaci v USA a ve čtvrtek zasedání Evropské centrální banky. Pár tedy bude aktivnější; otázkou je, která měna na tom vydělá. Očekáváme býčí korekci, protože cena klesá už měsíc a půl, ale věříme, že klesající trend ve střednědobém horizontu přetrvá.
img

USDIDX blízko šestiměsíčního maxima💵Bude klíčová rezistence 105 pts prolomena ?

07.09.2023 Zvyšující se averze k riziku na globálních trzích podporuje index amerického dolaru po včerejším výsledku ISM, který překonal očekávání. Také byla včera zveřejněna takzvaná Béžová kniha Federálního rezervního systému. Zde jsou z ní klíčové závěry:
img

Ropa nebude mávat bílou vlajkou

30.08.2023 Ropa uzavřela v červených číslech již druhý týden v řadě kvůli obavám ohledně globální poptávky. Čína, od níž se očekávalo, že bude v roce 2023 tvořit třetinu světového růstu poptávky po ropě, nepříjemně překvapila. Její ekonomika se zotavuje mnohem pomaleji, než se očekávalo, a monetární expanze vede k oslabení jüanu a úniku kapitálu z finančních trhů země. Brent byl pod tlakem, ale býci zatím neplánují mávat bílou vlajkou.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.08.2023 V závěru pondělního obchodování se pár GBP/USD pokusil zahájit korekční pohyb. Volatilita ale byla tak slabá, že lze celý pohyb považovat za pouhý tržní šum. Jinými slovy, z pohybu o 30–40 pipů by se neměly vyvozovat závěry. Tento týden se pozornost soustředí na chystané údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Zpráv bude značné množství a každá může vyvolat reakci trhu, která je momentálně nepředvídatelná stejně jako samotné hodnoty zprávy. Dolar má proto stále vynikající šanci na růst a ve střednědobém horizontu se k jeho růstu stále přikláníme. Je ale možná i korekční fáze, protože pár klesá už déle než měsíc a ekonomické zprávy z USA nutně nemusí být silné.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 7. 8. 2023

07.08.2023 Podle zprávy ministerstva práce Spojených států se míra nezaměstnanosti snížila z 3,6 % na 3,5 %, což logicky mělo podpořit dolar. Americký dolar ale naopak klesal. Je to dáno tím, že mzdy mimo zemědělství stouply jen o 187 tisíc. Nejen, že to bylo nižší ve srovnání s prognózami 190 000, ale předchozí číslo bylo také revidováno směrem dolů z 209 000 na 185 000 pracovních míst. Jinými slovy, za poslední dva měsíce bylo vytvořeno mnohem méně pracovních míst, než bylo potřeba k udržení stability trhu práce. S ohledem na tempo růstu populace a úroveň ekonomické aktivity je potřeba vytvořit přibližně 250 000 nových pracovních míst měsíčně. Tato čísla se budou samozřejmě měsíc od měsíce výrazně lišit, ale pokud je dva po sobě jdoucí měsíce výrazně méně pracovních míst, než je tento průměr, jak se vůbec může míra nezaměstnanosti snížit? To je důvod, proč dolar oslabil, protože vytváří nedůvěru v oficiální data. A to může vyvolat skutečnou paniku. Takže skutečnost, že dolar v pátek oslabil, není nic jiného než útěk před riziky nejistoty.
img

EUR/USD. Fed, ECB, US GDP a Core PCE Index. Před námi je nejteplejší červencový týden.

24.07.2023 Pár EUR/USD uzavřel předchozí obchodní týden na 1,1126, což odráží sílu amerického dolaru. Na začátku týdne (18. července) dosáhli kupující EUR/USD maxima za téměř rok a půl na úrovni 1,1276. Dynamika se však posunula ve prospěch medvědů a pár postupně klesal, až nakonec klesl o 150 pipů.
img

Jaké události mohou ovlivnit tržní sentiment 13. července? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

13.07.2023 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, většinou ale nepříliš důležitých. EU zveřejní zprávu o průmyslové produkci, která jen sotva vyvolá reakci trhu, i kdyby jen středně silnou. Spojené státy zveřejní údaje o indexu cen výrobců a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Index cen výrobců je doprovodnou zprávou inflace, takže jeho výraznější pokles může vyvolat pokles dolaru. Ne ale tak silný jako ve středu. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky od prognózované hodnoty.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 6. 7. 2023

06.07.2023 Nebylo překvapením, že konečná data o číslech Indexu nákupních manažerů z Evropy dopadla hůře než prognózy. Investoři byli na tento výsledek obecně připraveni. Co ale skutečně mělo dopad na trh, byl index cen výrobců. Ceny výrobců meziročně klesly o 1,5 %. A to znamená, že inflace bude nadále klesat. To stačí k oslabení jednotné měny, která po těchto zprávách začala klesat. Nejděsivější ale je, že Evropská centrální banka pokračuje v přísné měnové politice a hodlá pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatímco dynamika inflace naznačuje potřebu trochu jiné politiky.
img

Týdenní přehled EUR/USD: Fórum ECB o centrálním bankovnictví, index PCE a evropská inflace

26.06.2023 Pár EUR/USD se pokusil na začátku nového obchodního týdne vyvinout korekční pohyb. Americký dolarový index však zůstává stabilní, takže pro kupce páru je obtížné prosadit svou hru. Během pondělní evropské seance pár opět klesl pod úroveň 1,0900.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 23. června 2023

23.06.2023 V době psaní článku se pár EUR/USD obchodoval poblíž úrovně 1,0865 a odrazil se od důležitého supportu 1,0845 (200 EMA, 144 EMA v grafu 4H a 50 EMA v denním grafu), na který se dostal na začátku dnešní evropské obchodní seance.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 23. 6. 2023

23.06.2023 Včera se vše točilo kolem zasedání Bank of England, jehož výsledky přinesly mimořádně nepříjemné překvapení. Investoři, kteří se po zprávě o inflaci rozhodli neriskovat a rozhodli se být opatrní, měli naprostou pravdu. I když na první pohled měl hlavní výsledek jednání vést k růstu libry, protože BoE zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů, přičemž se očekávalo zvýšení ze 4,50 % na 4,75 %. Vše však závisí na následných komentářích a prohlášeních. BoE své rozhodnutí zdůvodnila zejména vysokou mírou inflace a nutností ji nejprve snížit na cílové úrovně. Jinými slovy, úrokové sazby budou dále růst, dokud inflace nezpomalí na 2,0 %. Nezáleží na tom, co se stane s ekonomikou, která už nyní jistě míří do recese.
img

Obchodní signál pro pár USD/JPY na 8.–9. června 2023: prodávejte pod úrovní 139,76 (21 SMA – medvědí kanál)

08.06.2023 Japonský jen se na začátku evropské seance obchoduje na ceně 139,83, nad 21 SMA a pod Murray 6/8. Včera jsme viděli, že provedl silný technický odraz nad Murray 5/8 na ceně 139,06 a dosáhl psychologické úrovně 140.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 26. 05. 2023

26.05.2023 Počet pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl pouze o 5 000 místo očekávaných 9 000. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti však podle očekávání vzrostl. Ne o 3000, ale o 4000. Nárůst počátečních nároků byl kompenzován revizí předchozích údajů směrem dolů o 17 000. Zdá se tedy, že pracovní trh je v relativně dobrém stavu. Problém je v tom, že dolar nemá téměř kam růst, kvůli jeho nadměrné překoupenosti.
img

Čemu věnovat pozornost 22. května? Přehled fundamentálních událostí.

22.05.2023 V pondělí nebudou zveřejněna žádná makro data. Pravděpodobně to bude další "nudný" den. Trh může reagovat jen na páteční výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, ale měl v podstatě dost času, aby je plně zpracoval už v ten den. Očekávám tedy, že se oba páry budou obchodovat s nízkou volatilitou a mírným vzestupným trendem (pokračování korekce).
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 22. 05. 2023

22.05.2023 Přes výraznou překoupenost dolaru euro strávilo minulý týden postupným ztrácením svých pozic. Bylo to proto, že makrodata jednoznačně favorizovala dolar. Euru se podařilo obchodovat výše až v pátek, protože na tento den nebyla naplánována žádná makrodata. Z hlediska makrodat je dnešní situace naprosto stejná a výsledky summitu G7 nepřinesly nic nového ani neočekávaného, takže je velká pravděpodobnost opakování pátečního scénáře.
img

Konsolidace ceny Aptos (APT)

18.05.2023 Aptos (APT) se konsoliduje mezi dvěma důležitými úrovněmi podpory a rezistence. Cenová akce i hodnota RSI vykazují smíšená znamení. O dalším vývoji rozhodne skutečnost, zda cena nejbližší horizontální úrovně překoná, nebo zda z nich klesne.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 6.–7. dubna 2023: nakupujte nad 2 008 USD nebo prodávejte při pullbacku k 2 021 USD (21 SMA – korekce)

06.04.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance nachází pod 21 SMA a pod Murray +1/8 (2 031) a obchoduje se kolem úrovně 2 010,07. Technicky tedy koriguje.
img

EUR se snaží růst oproti USD

28.03.2023 Jednotná evropská měna v pátek vůči americkému protějšku klesla o téměř 0,7 % na 1,0760. Pár EUR/USD uzavřel druhý den v řadě v červené zóně.
img

Euro zachvátila panika

27.03.2023 Trh nejprve prodává a až pak se řeší. Prudký kolaps EUR/USD byl důsledkem implementace tohoto principu. Oznámení Deutsche Bank o svém rozhodnutí odkoupit své podřízené dluhopisy Tier 2 s pevnou až pevnou resetovanou sazbou vyvolalo další vlnu paniky na finančních trzích. Akcie banky se propadly o 15 %, což je nejhorší dynamika od recese v roce 2020, a euro se vůči americkému dolaru propadlo na 1,0715. Ironií je, že Deutsche Bank vydala své prohlášení, aby potvrdila svou silnou pozici.
img

Bitcoin se stabilizuje kolem úrovně 28 000 USD: máme očekávat další růst?

21.03.2023 Bitcoin po silném vstupu do tohoto týdne zpomalil a konsolidoval se poblíž úrovně 28 000 USD. Přešel do fáze konsolidace a výrazně tak snížil volatilitu na trhu. Investoři nicméně vzhledem k prohlášením regulátorů vyspělých zemí očekávají další růst tohoto aktiva.
img

Salesforce roste díky optimistickému finančnímu výhledu

02.03.2023 Akcie společnosti Salesforce (CRM.US) se obchodují o 10,0 % výše, protože softwarová společnost zveřejnila lepší než očekávané čtvrtletní výsledky a vydala optimistické pokyny. Generální ředitel Marc Benioff uvedl, že společnost bude usilovat o zvýšení zisku, aby odrazila tlak řady aktivistických investorů, včetně společností Elliott Capital Management a Starboard Value.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 20. 01. 2023

20.01.2023 Vícesměrná povaha údajů o podpoře v nezaměstnanosti v USA byla hlavním důvodem, proč měnový trh stagnuje. Počáteční žádosti o státní podporu v nezaměstnanosti klesly o 15 000, i když se měly zvýšit o 2 000. Pokud však údaje o nových žádostech dopadly znatelně lépe, než se předpokládalo, je situace u opakovaných žádostí diametrálně opačná. Takzvané pokračující nároky měly podle prognóz narůst o 6 tisíc, ale ve skutečnosti vzrostly o 17 tisíc. Celkový počet žádostí přesto vzrostl o 2 000, tedy zůstal prakticky nezměněn. A jak vidíme z prognóz, měla narůst o 8 tisíc. Samotná konečná data byla ale o něco lepší, než se očekávalo.
img

Společnost MTU AeroEngines dodá motory pro evropská vojenská letadla

16.12.2022 Francie podepsala smlouvu na další fázi vývoje evropského proudového letounu nové generace FCAS. Podle francouzského ministerstva ozbrojených sil se na kontraktu podílely jak větší společnosti, jako jsou Dassault Aviation a Airbus, tak i menší firmy včetně Eumetu, společného podniku výrobce leteckých motorů, německé společnosti MTU Aero Engines (MTX.DE):
C:\fakepath\1669890035-praktick_oknko-01122022.jpg

Praktické okénko – Příprava trendových obchodů

01.12.2022 Obchodování ve směru trendu je velmi účinná metoda tradingu, ovšem ani ona není zcela bez rizik.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 10. 11. 2022

10.11.2022 První věc, na kterou byste si měli dát pozor, je, že od začátku týdne dolar výrazně zlevnil a odraz se dal čekat. Navíc to byl jen politický faktor, který na něj vyvíjel tlak v podobě nejistoty ohledně výsledků midterm voleb. Jakmile tedy bylo jasné, že demokraté zřejmě získávají kontrolu nad Senátem, americká měna okamžitě začala aktivně zdražovat. I když sčítání hlasů stále probíhá a v některých volebních místnostech je sečtena méně než polovina hlasovacích lístků. Nicméně zatím vše směřuje k tomu, že demokraté ovládnou Senát, zatímco republikáni Sněmovnu reprezentantů. Hlavním motorem oslabení dolaru byl předpoklad, že Republikánská strana vyhraje drtivé vítězství a získá kontrolu nad oběma komorami Kongresu.
C:\fakepath\1666253794-praktick_oknko-20102022.jpg

Praktické okénko – Ziskové obchody po pullbacku ve směru trendu

20.10.2022 Obchodování ve směru trendu je nejziskovějším způsobem tradingu. Metoda vstupu po pullbacku může být v kombinaci s trendem zajímavou a profitabilní obchodní strategií.
C:\fakepath\nzdusd-19102022-uvod.jpg

Multitimeframe analýza: 19.10.2022 NZD/USD

19.10.2022 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

Globální fundamentální faktory určují současné zdraví trhu

11.10.2022 Trh nyní tíží globální fundamentální faktory. Jedná se o makrodata, prohlášení prezidentů, ministrů financí a guvernérů centrálních bank, geopolitické a politické zprávy, a dokonce i zprávy z vesmíru, které říkají, že nyní existuje riziko srážky s asteroidy. Všechny tyto faktory mají vliv na sentiment trhu. Některé z těchto událostí budou 100% oceněny trhem, zatímco jiné zůstanou bez povšimnutí.
C:\fakepath\sila-men-02102022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (září 2022)

03.10.2022 V září zářil hlavně americký dolar, ostatně jako většinu letošního roku. Především akcioví a komoditní obchodníci z tohoto faktu nejsou příliš nadšení, ovšem investoři, kteří drží hotovost v této měně, mohou jásat. Americký dolar doslova převálcoval dolar novozélandský, který oslabil o 8,71 %. Druhou nejslabší měnou byl dolar australský, který se propadl o 6,63 %. Za září patří všechna pocta také švýcarskému franku, který díky zvýšení tamních úrokových sazeb dosáhl ztráty vůči dolaru „pouze“ minimální, a to 1,37 %. Pojďme se nyní podívat blíže na situaci na hlavních měnových párech, kde probíhá zajímavá korekční aktivita.
C:\fakepath\report-06062022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (květen 2022)

06.06.2022 Měsíc květen se nesel ve znamení korekčních pohybů, které v tomto měsíci korigovaly trendové pohyby, kterých se obchodníci dočkali minulý měsíc, díky silnému americkému dolaru. Nejsilnější měnou se v květnu stal australský dolar, který vykázal posílení vůči dolaru americkému o 2,32 %. Druhou nejsilnější měnou se stal švýcarský frank s 2,26 % a v jeho těsném závěsu je euro, které posílilo o 2,23 %. Naopak nejslabší měnou se v květnu stal japonský jen, který sice posílil o 0,21 %, ale i tak se jedná o nevýraznou tržní korekci.
C:\fakepath\report-01052022-1.png

Měsíční report finančních trhů (duben 2022)

02.05.2022 V měsíci dubnu tvořil zisky především americký dolar, který se stal hlavním tahounem a iniciátorem trendových pohybů na všech měnových párech. Nejslabší měnou minulého měsíce byl novozélandský dolar, který vůči tomu americkému oslabil o 6,91 %. Ihned v jeho závěsu byl dolar australský, který vykázal pokles 5,95 %. V uvozovkách vítězem, tedy měnou, která nejlépe zvládla dolaru konkurovat, byl kanadský dolar, ovšem i ten vykázal pokles 2,83 %.
Související klíčová slova: Report finančních trhů | Vliv silného amerického dolaru | Dlouhodobé investice | Cenový kanál | Marlin | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Dukascopy | Války | Vývoj | Australská centrální banka | Nákup ropy | Zdražovat | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Rozložení obchodníků | Pokračování růstu | Fundamentální dění | Salesforce | Měnový report | Take Profit | JForex | FCAS | Očekávání | Jüan | Evropské centrální banky | Pozitivní signál | EUR/JPY | Trh práce | Pro investory | Investice | Ceny bydlení | Potenciál | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Zóny supportu | Lednová inflace | Pokles cen energií | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Ifo | Prognózy | Britská libra | Intervence | Experti | Rekord | Stop-Loss | Evropské měny | Ziskové obchody | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | EUR/USD | General Electric | Vanguard | Oblasti supportu | Goldman Sachs | Americký akciový trh | Rezistence | COT report | Akcie společnosti | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Softwarová společnost | Lagardeová | Výnos | Měnový pár USD/JPY | IHNED | BreakEven | SMA | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Technický indikátor | Šéfové | Zvýšení sazeb Fedu | Základní pravidla | Kontrakty | Posílení | Jednotná evropská měna | Situace na akciových trzích | JPY | Posilování dolaru | Německá společnost | Projekce | Znehodnocení | Růst měnového páru | Ukazatel | Francie | Dosáhnout zisku | Prognóza | Hlavní události tohoto týdne | Americké ekonomiky | Stop-Loss příkazy | FedWatch | Plaza Accord | Investiční strategie | Stochastický | Volume profile | Ropa WTI | Pokles dolarového indexu | Posilování kanadského dolaru | Lockheed Martin | Jestřábí komentáře | Histogram | Technická analýza | CIBC | Oslabení jüanu | Signály oživení | Plány | Resistence | Burzy | Analyzování | Monetární zásah | EURUSD | Proražení | Béžová kniha | Cenové úrovně | Určení trendu | Úroková sazba | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Trh s ropou | Měsíční futures report | Unie | Bezpečná měna | Britská měna | Nikkei | Konvergence | Reálné hodnoty | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | Krátká pozice | Čtvrtletní výsledky | Býčí sentiment | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vybírání zisků | Měnový pár EUR/USD | Christine Lagardeová | Cenové pohyby | 1 milion | Stratégové | Tržní reakce | Zpřísňování měnové politiky | Rovnováhy | Lepší výsledky | Prezident | Americký index | Volatility | Makrodata | Jestřábí postoj | Trendové pohyby | Investoři | Nejistoty | Investiční | Evropská měna | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Jednotné měny | Inflace | Jádrový index | Zisk | Boj s inflací | Bank of England | Anglie | Asijské burzy | Výsledkové období amerických společností | Sestupný trend | Obchodní plán | Analýza páru EUR/USD | Posilování amerického dolaru | Technická analýza EUR/USD | Zpráva | Murray | Analýzy | Prémie | Představitelé Fedu | Údaje ISM | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Medvědí kanál | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Hlavní události | JOLTS | Trojúhelník | EUR/GBP | Oslabování japonského jenu | Management | Bloomberg | Evropské ekonomiky | GBP | Posilování eura | Spotřebitelský sentiment | Obchodní týden | S/R zóna | Emoce | XAU/USD | S&P | Prezidentka ECB | Technický signál | Zprávy | Obchodování | Nadšení | Signál k prodeji | Averze k riziku | Ceny ropy | ZEW | Silný růst | Obchodní investice | Airbus | Bydlení | Deflace | Angela Merkelová | Míra | Depozitní sazby | CME FedWatch Tool | ECB | JDE | Komodita | Firmy | Raphael Bostic | Australský dolar | Páka | Jednoduché tipy pro začátečníky | François Villeroy de Galhau | Nástroj | Výsledky | Riziko recese | Minulá výkonnost | Konec roku | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Silný dolar | Retracement | Výkonnost | Objem | Zvyšování mezd | Tempo růstu spotřebitelských cen | Důležité zprávy z USA | Federální rezervní systém | Britské libry | Překoupenost dolaru | Problémy amerických bank | Výsledky společnosti | Index S&P 500 | Graf | Instrument | Hráči na trhu | Regulátor | Dlouhodobý výhled | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Situace v eurozóně | CME FedWatch | Pár EUR/USD | Joachim Nagel | Průraz | Zveřejněná data | Kolaps | Reakce trhu | Stavebnictví | Současná situace | Růst eura | High | Rostoucí trend | Evropa | Jackson Hole | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Jednání FOMC | Oslabení amerického dolaru | G10 | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Měnový trh | CHF | Technické analýzy | Trh stříbra | EUR/USD a GBP/USD | Vstupy | Měsíční report finančních trhů | Obchodní strategie | Pokračující medvědí trend | Stříbro | CIBC Capital Markets | Americký dolarový index | Klíčové události | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Americké objednávky | Akciový index | Býčí signál | Americké akcie | Pozornost | Vyšší časové rámce | Heiken Ashi | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Multitimeframe analýza | Indikátor RSI | S&P 500 | Dlouhodobě klesající trend | Obchodovat | Medvědi | Trh s futures | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Výkyvy | Výrazný růst | Fed | Korekce | Praktické okénko | Velké banky | Otevření obchodu | Ceny kryptoměny | Downtrend | Nejistota | Prezident Emmanuel Macron | Analýza trendu | USDT | CME | Akciové indexy v USA | ANO | Fundamentální pozadí | Prodej dolaru | Pád Silicon Valley Bank | Alligator | Dolar australský | USD/CHF | Příležitosti | Data z USA | Odhad růstu HDP | Spotřebitelská inflace | Sell | Long pozice | Trendová linie | Obchodní instrument | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Tržní sentiment | Úroveň parity | Situace na akciovém trhu | Trendové linie | Další růst | Výpadky | CFTC | Makroekonomické zprávy | Invest | Centrální banka | CL | Tržní situace | Opatření | Příkaz Stop | Centrum | ING | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Grafy | Komodity ropa | Technické signály | Pokles dolaru | Společnost XTB | Nárůst objemů | Globální index | Eskalace | Ceny komodit | Nízká volatilita | Elliott | Úspory | Kov | Reuters | Index nákupních manažerů | Kompozitní index | Americký dolar | Postranní trend | Situace | Výstupy | CHF/JPY | Předseda | Akcie společnosti Salesforce | Utahování měnové politiky | Počet žádostí o podporu | CRM.US | Příkaz | Ekonomiky | Správa | Fundamentální ukazatele | Intradenní obchodování | Konflikt na Blízkém východě | Tržby | Klesající trendové čáry | Libra | Makro | Stagnace | Růst mezd | Relativní výkon | Centrální banky | Snížení sazeb | Závazek | První fáze | Příprava | Pivotové low | Rizika | Refinitiv | Cena | Fond | Měnový pár | Air | Trh zlata | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Benchmarky | Pokles | Zboží dlouhodobé spotřeby | EU | Index ISM | Aptos (APT) | Americká ekonomika | Situace na ropě | Swingové obchodování | Dluhopisy | Růst ceny | Regulátoři | Tempo poklesu | Maloobchodní tržby | Index cen | Obchodní bilance | Daně | Řešení inflace | Lídři | Pivot | Kryptoměna | Měnověpolitické zasedání | MTX.DE | Momentum | Analýza trendů | Zisky | Měnová intervence | Bývalý prezident | Trend klesající | Doporučení | Oslabení japonského jenu | Identifikovat trend | Poptávka | Obchodníci | Zasedání Bank of England | Pullback | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | Globální trhy | Růst cen | Cenový pohyb | RSI | Představitelé centrální banky | Zvýšení inflace | Zasedání RBA | Stres | Aktuální předpověď | Pokles zájmu investorů | NZD | Překoupení | Analýza | Nárůst výnosů | Martin Klass | Cena kryptoměny | Republikáni | Nakupovat zlato | Zprávy z USA | Rovnovážný stav | Americký regulátor | Klouzavý průměr | Kryptoměnový trh | Payrolls | Prezident Fedu | Tržní šum | Podnikání | WTI | Bod | RBNZ | Spekulace | Reserve Bank of Australia | HDP | ROCE | Americká měna | Problémy | Saúdská Arábie | Kupci | OCI | Německá ekonomika | Růst BTC | Vstup do obchodu | Struktura | Ropa | Emmanuel Macron | Kanadský dolar | Signály | Lira | Market | EMA | Realizovat zisk | Nákupní korekce | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Dolar | Býčí vyhlídky | Euro | Medvědí scénář | Federální rezervní banky | Klid | Akciový trh | AUD | Bod zlomu | Červená čísla | Obchod | Jednotná měna | Fibo | Úroveň rezistence | Bank of Canada | Bollingerova pásma | Obchodní aktivita | Prudký pokles cen | Rozhodnutí Bank of England | Graf komodity Ropa WTI | Fibonacciho úrovně | Hospodářství | Spojené státy | Vzestupný trojúhelník | Vzestupný trend | Jádrový CPI | Hodnota indexu | Cenové stability | Úrovně supportu | Credit Suisse | Platforma | Recese | Švýcarský frank | Napětí na Blízkém východě | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Future Combat Air System | Denní graf | Růstový trend | Úroveň supportu | Výkon hlavních měnových párů | Akumulace | Pin Bar | Frank | Kapitálové výdaje | Tržby v eurozóně | Silicon Valley | Údaje z USA | | Oscilátor Marlin | Obrat trendu | Meziroční míra inflace | Břidlicové ropy | Kiwi | Austan Goolsbee | Short pozice | Vysoké ceny | Kancléřka Angela Merkelová | Výsledkové období | Signál ke vstupu | Projev šéfa Fedu | Výprodej | Předpovědi | Silicon Valley Bank | Oslabení | Rostoucí ceny | Trend | Prodejní signál | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | MMF | Zlato (XAU/USD) | Ekonomický výhled | Nařízení | Prohlášení | Scotiabank | BTC | Úsilí | Indexy | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Průmysl | Japonský akciový index Nikkei | Market Profile | Tempo růstu | Bankovnictví | Divergence | Varování | Objednávky | Long | Rally | Recese v USA | Macron | Míra nejistoty | Hry | Japonská ekonomika | Aktiva | Pokles inflace | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Ekonomické zprávy | Zvyšování úrokových sazeb | Jednoduchý klouzavý průměr | Volume | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | První odhad | Pokles cen | Algoritmus | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Tipy pro začátečníky | Eskalace geopolitického napětí | NZD/USD | Pivoty | Indexy PMI | Merkelová | Danske Bank | Německé společnosti | Ekonomika eurozóny | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Politika | Hlavní měnové páry | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Indikátor MACD | GDP | Velká Británie | Další vývoj | Graf komodity Zlato | Japonský akciový index | Objemy obchodů | Žádosti o podporu | Směr trendů | Letectví | Nákupy | Měnové páry | Cíle | Měnové politiky | SVB | Ekonomika | Ekonomická data | Komodity ropa WTI | Úroková sazba ECB | Pozice | BTC/USD | Výhled | Americký akciový index | Deriváty | Zpráva o trhu práce | Indikátor Ichimoku | Trendové čáry | Krátkodobé spekulativní obchody | Bankovní krize | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Růst cen energií | Konsolidace | Fondy | Dlouhodobý trend | Bilance | Komoditní trhy | USD za barel | St. Louis | Krize | Nejlepší rozhodnutí | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Aktivita v sektoru služeb | Snížení úrokové sazby | Oslabení dolaru | Pohyb Bitcoinu | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Prodeje | Generální ředitel | Riziko | Ekonomický kalendář | Objem obchodování | Buy | Americká inflace | Klouzavé průměry | RBA | Výprodeje | Australská centrální banka (RBA) | Transakce | Měny | Hladiny supportu | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Dohoda v hotelu Plaza | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Ekonomika EU | Nejbližší rezistence | Zájem o riziko | Pandemie covidu-19 | USDX | Cenový pokles | Měna | Jasný signál | Finanční sektor | Úrokové sazby | Oslabení eura | Sazby | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | USD | Banky | Překoupené oblasti | Klíčová rezistence | Výnosy desetiletých dluhopisů | Stav ekonomiky | Podnikání na kapitálovém trhu | Pravděpodobnost recese | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Miliardy USD | Obchodní den | Signál | S/R zóny | Pracovní síly | Rotace | Číst grafy | Ropy | Výdaje | Silný trend | Ztráty | Společnost | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Obchodujte | Disclaimer | Thomas Barkin | Denní graf komodity | Polkadot | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britské měny | Eura | Medvědí trend | Obchodní signál | Bankovní systém | Komodity | Services | Růst | Výhled pro zlato | Hospodářské výsledky | Risk-off | Zajištění | Cena Aptosu | Obchodní podmínky | Nerozvážnost | Index | Wall Street Journal | PCE index | Pipy | Komoditní | MiFID II | Cenová akce | Index amerického dolaru | Klíčové makroekonomické ukazatele | Analýza indikátorů | Crédit Agricole | AUD/USD | Komplexní analýzy | Rizikový apetit | Komise v přenesené pravomoci | Geopolitické dění | Konsolidační pohyb | Růst měnového páru EUR/USD | Sazba Fedu | Investiční doporučení | Podřízené dluhopisy | Pracovní trh | Býčí rally | Nakupovat | FOMC | Brent | Výhled dolaru | Nákupní pohyb | Zavírací cena | Pokračující výprodej | CRM | Nové údaje | James Bullard | Graf komodity | Ekonomika USA | Překoupenost | Akciové indexy | Obchodní signály | Události tohoto týdne | Banka | Akciový index S&P 500 | Platforma JForex | Americké centrální banky | Rostoucí ceny ropy | Sentiment investorů | Průzkum | Cenový vývoj | Komoditní měny | Future Combat Air System (FCAS) | Index spotřebitelských cen | Futures kontrakty | Zasedání Fedu | Růst cen ropy | S&P Global | CCI | Korektivní pohyb | HDP USA | Vyhlídky | Cenový graf | Předpověď | Potenciál dalšího růstu | Americká centrální banka | Michelle Bowmanová | Bitcoin | Position sizing | Short | Přehled | Makro data | Podpora | Futures | Zpráva o inflaci | Dílčí index | Inflace v eurozóně | Otočení trendu | Nejbližší support | FXstreet.cz | Tether | Náhoda | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Drahý kov | Příležitost ke vstupu | Světoví lídři | xStation5 | Klesající trend | Flat | Range | Akcie banky | Multitimeframe | Capital Markets | Korekční aktivita | Makroekonomický kalendář | Výrazné cenové pohyby | Sektor služeb | Zastavení růstu | Právo | Hotovost | Vice | Rozpočet | USDIDX | Klouzavý průměr SMA | Jednoduché tipy | Analytici | Více časových rámců | Bollinger Bands | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | SMA 200 | Aligator | Boční trend | Zemědělství | Sazby ECB | Překoupené zóny | MTU Aero Engines (MTX.DE) | Prognózy inflace | MTX | Evropská centrální banka | Graf EUR/USD | Měsíční report | Základní pravidla systému obchodování | Komodity zlato | Očekávání trhu | Supportní zóna | Produkce ropy | Indikátor | Novozélandský dolar | Cenové výkyvy | Měsíční obchodování | Panika | Aktivum | Psychologické úrovně | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Finanční svět | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | ISM | Konfluence | Aktuální prognóza | FXstreet | Korekční fáze | Měnová politika | Krypto | Supporty | Významné události | XTB | Christopher Waller | Optimismus | Snížení hodnoty dolaru | Francouzská centrální banka | Klesající trendová linie | Pozornost obchodníků | Tržní konsolidace | Načasování | Nonfarm Payrolls | Risk | Uptrend | Prostor pro další růst | Nákupní aktivita | Pozitivní komentáře | Salesforce (CRM.US) | Miliardy | Čína | DAX | Pravidla systému obchodování | Důležité makroekonomické zprávy | MIFID | Deutsche Bank | Pravidla obchodního systému | SMA 20 | Ekonomové | Fundamentální základ | Akciový index Nikkei | Graf akciového indexu S&P 500 | Pandemie | Fundamentální analýza pro začátečníky | SNY | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Americký HDP | Zpomalení růstu | Poskytování úvěrů | Poptávky po ropě | Dnešní ekonomický kalendář | Analýza fundamentálních událostí | Výnosy | Redukce | Wall Street | KPMG | Index PCE | Zpracovatelský průmysl | Práce | Aptos | Dow Jones | Časové rámce | Limitní příkaz | G7 | Pokles libry | Société Générale | Japonský jen | CAD | Prezident Federální rezervní banky | Konsolidace ceny | Šance | Ekonomický růst | Oscilátor | Index dolaru | Kotace | Jerome Powell | Jestřáb | Odvětví | Sazby Fedu | Poradenství | Malé banky | Finanční situace | Analýza makroekonomických zpráv | Dna | Dukascopy Europe | Nový Zéland | Obchodní příležitosti | Spekulativní obchody | Retail | USA | Býčí scénář | Zlato | Býčí trend | USD/CAD | Zpomalování inflace | PMI ve službách | Meziroční míra inflace v Kanadě | Institucionální obchodníci | Spekulanti | Inflace v USA | Domácí poptávka | ECB Christine Lagardeová | Údaje o inflaci | Německá inflace | Průlom | Ichimoku Kinko Hyo | Prodej eura | MTU Aero Engines | Výraznější pokles | Začínající obchodníci | BlackRock | USD/JPY | Klesající inflace | Praporek | Cyklus utahování měnové politiky | Rychlý zisk | Kryptoměny | Low | Ekonomické aktivity | Španělská společnost | Inflace v Kanadě | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Mzdy | Akcie | Holubice | Fundamenty | Maloobchodní tržby v eurozóně | Měsíční měnový report | Ukazatele | Británie | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Dassault Aviation | Míra inflace v Kanadě | COT | Oslabování švýcarského franku | Sentiment trhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Korekce trhu
Korekce u vybraných akcií
Korekce v trendu
Korekce ztrát
Korekční aktivita
Korekční aktivity
Korekční fáze
Korekční klín
Korekční klíny
Korekční obchodníci

Následující klíčová slova

Korektivní pohyb
Korelace
Korelace akcií
Korelace akcií a dluhopisů
Korelace a risk management
Korelace Bitcoinu
Korelace BTC
Korelace GBP/USD k EUR/USD
Korelace k obchodování
Korelace měn
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít