Sobota 01. června 2024 22:01
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost

Sestupný trend

img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

31.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval jednoznačně pozitivně. Příčinou tohoto pohybu nebyly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody, ale jak zároveň uznáváme, trh měl na nákup eura právo. Za prvé, cena se odrazila od spodní hranice vzestupného kanálu, což už naznačovalo, že pár poroste. Za druhé, míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla, což nesplnilo prognózy expertů, takže euro mohlo stoupat. Za třetí, čtvrteční zpráva ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla méně, než se původně odhadovalo – na 1,3 % v mezikvartálním vyjádření.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

29.05.2024 Pár EUR/USD znovu otestoval úroveň 1,0888. Jedná se o druhý odraz od této hladiny za posledních několik týdnů, což ale nutně neznamená, že pár začne vytvářet nový sestupný trend. Po odrazu od úrovně 1,0888 před dvěma týdny s obtížemi klesl zhruba o 80 pipů. Proto by bylo mnohem přesnější říct, že euro je aktuálně ve fázi flatu mezi úrovněmi 1,0811 a 1,0888.
img

Měď vystoupala k rekordním výšinám, i ale platina zamířila vzhůru

20.05.2024 „Rok kovů“, který jsme zmiňovali ve svých výhledech na 1. čtvrtletí, nabírá na obrátkách. Stačí se podívat na naše oblíbené kovy: zlato, stříbro, měď a teď už i platina vykazují výrazné posílení. A i když teď po březnovém a dubnovém vzepjetí cen dochází u zlata ke konsolidaci, měď se po krátké pauze, k níž došlo počátkem měsíce, žene výš. Od začátku roku už posílila o víc než 30 % a postupně dosahuje nových rekordních maxim.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

17.05.2024 Pár EUR/USD zahájil mírnou korekci a v pátek může v tomto pohybu pokračovat. Pokles o 30–40 pipů není nic v porovnání s měsíčním obdobím vzestupného pohybu. Cena na první pokus nepřekonala hladinu 1,0888, což ale neznamená, že by býci opustili trh. Pár by ještě mohl stoupat. A hlavně, trh zůstává býčí a euro pokračuje v růstu, i když k němu nemá důvod. Současný pohyb může někomu připadat logický, zvlášť s ohledem na poslední makrodata z USA. To je skutečně zčásti pravda. Chceme ale všem připomenout podstatný fundamentální faktor, který by měl podnítit růst dolaru. Tím klíčovým bodem je fakt, že úrokové sazby Evropské centrální banky by se měly snížit už příští měsíc, zatímco sazby Federálního rezervního systému by se v dohledné době měnit neměly. Kromě toho účastníci trhu už nejsou nadšeni výkonností evropské ekonomiky. Proto se domníváme, že současný růst páru je nelogický. Neměli bychom ale očekávat sestupný trend, když se cena nekonsolidovala pod vzestupným kanálem.
img

Slábnoucí vyhlídky ropy dál zhoršuje výprodej fondů

13.05.2024 Ropa má od počátku dubna sestupný trend a dnes se obchoduje poblíž svého dvouměsíčního minima. Konkrétně ropa Brent už se stihla propadnout o polovinu z 20 USD, o něž si polepšila od loňského prosince, kdy začali Hútíové útočit na lodě v Rudém moři a válka mezi Izraelem a Hamásem přispěla ke zvýšení geopolitického napětí a obav, že se konflikt rozšíří a způsobí narušení dodávek od klíčových producentů na Středním východě. Válka sice trvá dál, ale riziko přerušení dodávek se limitně blíží k nule, mimo jiné díky dosavadnímu – vytrvalému – mezinárodnímu úsilí o dosažení klidu zbraní.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár GBP/USD se ve středu téměř nepohnul, protože většinu dne stagnoval. Ačkoli se cena v předchozích dnech usadila pod vzestupnou trendovou linií, ve středu jsme viděli sestupný pohyb. Už dříve jsme vás upozorňovali, že vzhledem k silným fundamentálním a makroekonomickým faktorům je možný i pohyb nahoru. Výsledky zasedání FOMC (které vyvolaly růst páru) ale bohužel nelze označit za holubičí. Britská libra vzrostla, ačkoli se původně očekával pokles.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu nízkou volatilitu a udržel si slabý vzestupný trend, jak ukazuje vzestupný kanál. Obchodníci se celý den mohli soustředit jen na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby; hodnota tohoto ukazatele a jeho derivátů ale téměř odpovídala odborným prognózám. Trh tedy neměl na co reagovat – zprávu předem očekával a zpracoval.
img

Analýza pro pár EUR/USD ze dne 23. dubna. Euroměna se připravuje na další pokles

24.04.2024 Vlnová analýza grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací ještě nějakou dobu potrvá, protože tvorba první vlny tohoto úseku skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit níž.
img

US Open: Akcie navzdory lepším než očekávaným výsledkům ztrácejí

18.04.2024 Americký trh má již více než týden sestupný trend. Slabá data o inflaci negativně ovlivnila sentiment investorů a eskalace napětí na Blízkém východě zvyšuje tlak na pokles. Čtvrteční seance by však mohla negativní dynamiku zpomalit. Dosavadní výsledková sezóna přinesla pozitivní informace o finanční situaci společností, i když predikce do budoucna zůstávají neutrální nebo negativní. Optimistická data z indexu Philly Fed posunula výnosy 10letých dluhopisů výše a vrátila je zpět na zhruba 4,6 %, což by mohlo dále vyvíjet prodejní tlak na americké indexy.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 15. dubna. Euro už klesá bez zjevného důvodu!

15.04.2024 Pár EUR/USD obnovil silný sestupný pohyb a nebyly za tím žádné aktuální lokální makroekonomické důvody. Což ale neznamená, že za tím nebyl obecně žádný důvod. V uplynulých měsících jsme často zmiňovali, že euro by mělo být levnější než americký dolar. A důvodů bylo a pořád je dost. Slabý stav ekonomiky EU ve srovnání s ekonomikou USA. Sny trhu o tom, že Federální rezervní systém bude první, kdo sníží sazby; na základě těchto snů trh dlouho prodával dolar. Technický obraz, podle kterého v denním časovém rámci začal loni sestupný trend. Jednotná měna měla z těchto důvodů klesat. A podle očekávání v pátek klesla.
img

Přehled páru GBP/USD. 8. dubna. Inflace v USA může znovu nepříjemně překvapit

08.04.2024 I měnový pár GBP/USD vykazoval v pátek nelogické a bezdůvodné pohyby. Mohlo by se zdát, že sestupný trend libry je stále neporušený, ale není to tak. Stačí přepnout na časový rámec 24H, kde je zřetelný čtyřměsíční flat. V grafu 4H tedy pozorujeme střídání krátkodobých vzestupných a sestupných trendů. Momentálně se cena drží u spodní hranice bočního kanálu – úrovně 1,2500. Tato úroveň je přibližná. Minulý týden se pár nelogicky odchýlil od úrovně 25 a ignoroval silné makroekonomické pozadí v USA. V pátek se pak nakrátko propadl, což by obchodníky nemělo mást. Teď je nový uptrend mnohem pravděpodobnější a je jedno, jestli tento pohyb odpovídá fundamentálnímu pozadí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.04.2024 Pár EUR/USD půl dne pokračoval ve vzestupném pohybu, který nebyl ničím podložen. Už jsme vás upozorňovali, že tento týden měla většina zpráv a událostí podporovat dolar. Jak vidíme, trh se pustil do své oblíbené aktivity, totiž nákupů eura bez konkrétního důvodu. Ještě štěstí, že sestupná trendová linie stála růstu eura v cestě. Momentálně se zdá, že cena se od této úrovně odrazila, což ukazuje, že sestupný trend je stále neporušený a pár může pokračovat v poklesu.
img

Klíčové události 8. března: fundamentální analýza pro začátečníky

08.03.2024 Na pátek je naplánována celá řada makroekonomických událostí a některé z nich jsou velmi důležité. Vzhledem k současnému sentimentu na trhu si ale nejsme jisti, zda trh jakoukoli z dnešních informací vůbec potřebuje. Euro a libra rostou téměř každý den. Volatilita zůstává nízká, ale oba páry stoupají téměř bez poklesu. Makroekonomické a fundamentální události z posledních dvou dnů navíc euro ani libru nepodpořily. Do středy se nestalo vůbec nic. Současné makroekonomické pozadí má tedy poněkud formální charakter.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.02.2024 Pár GBP/USD vykazoval v rámci dne poměrně chaotické pohyby. Téměř ve všech vyššího časových rámcích je patrný flat trend. V časovém rámci 5M ale stále pozorujeme slabé a nevyzpytatelné pohyby. Například ve středu se volatilita pohybovala kolem 60 pipů. Den začal slibně. Pár se posunul jen jedním směrem, a to přesně o 60 pipů, ale tento pohyb začal už v noci, takže obchodovat bylo vcelku problematické.
C:\fakepath\trader-22022024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2024 1) Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes znovu vzrostl a dostal se poprvé nad 39.000 bodů, čímž překonal dosavadní maximum z prosince 1989. Informuje o tom agentura Reuters, která připomíná, že na konci roku 1989 dosáhl index 38,957.44 bodu, což se dlouho považovalo za nepřekonatelnou hodnotu.
C:\\fakepath\\euro money.jpg

Inflace v EU v lednu zpomalila na 3,1 procenta

22.02.2024 Míra inflace v Evropské unii v lednu zpomalila na 3,1 procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. K růstu cen podle něj v prvním letošním měsíci nejvíce přispívaly služby a potraviny. Inflace tak obnovila sestupný trend, v prosinci se totiž kvůli vyšším cenám potravin zvýšila. Do té doby několik měsíců zvolňovala.
img

EUR/USD. Medvědí útok byl neúspěšný. Co bude dál?

02.02.2024 Prodávající měnového páru EUR/USD nedokázali využít výsledky lednového zasedání FOMC, které de facto podpořily americkou měnu. Útok na úroveň 1,07 byl neúspěšný, v podstatě okamžitě po jeho zahájení – ve čtvrtek se pár vrátil nad cíl 1,0800, což odráží slabou pozici medvědů na EUR/USD. Zveřejněná zpráva o inflaci v eurozóně pouze přilila olej do ohně rozporuplného fundamentálního obrazu. Údaje se nacházely v "zelených" číslech, ale ve skutečnosti za sebou zanechala více otázek než odpovědí. Obchodníci páru EUR/USD jsou zjevně znechuceni současnou situací, takže se de facto pouze drží nad úrovní 1.08. V takových podmínkách vypadají jak nákupy, tak prodeje stejně rizikově.
img

Týdenní předpověď pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, EUR/GBP a zlato na základě zjednodušené vlnové analýzy, 8. ledna

08.01.2024 V grafu eura převládá od začátku minulého roku sestupný trend. Od 26. září začala proti hlavnímu pohybu působit korekční vlna, která zatím nebyla dokončena. Na konci loňského roku se cena odrazila od potenciální silné zóny obratu. Úroveň vlny sestupného pohybu zatím nepřekročila hranice retracementu.
img

EUR/USD: Ošidné ticho

28.11.2023 Měnový pár EUR/USD se obchoduje v úzkém cenovém rozpětí, ale zůstává v rozmezí čísla 9. Rozporuplné fundamentální pozadí brání obchodníkům určit vektor pohybu cen. Kupující EUR/USD se pokoušejí etablovat se nad úrovní 1,0960 (horní čára Bollinger Bands na čtyřhodinovém grafu), zatímco prodejci se zrcadlově pokoušejí stáhnout cenu k základně čísla 9 nebo dokonce pod úroveň 1,0880 (spodní čára Bollinger Bands na H4). Žádná ze stran z toho nevyšla vítězně a pár se pohybuje v rozmezí 1,0910 – 1,0960, což odráží nerozhodnost býků i medvědů.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Mise MMF čeká letos pokles HDP v Česku 0,4 procenta, příští rok růst 1,2 pct.

22.11.2023 Česká ekonomika letos klesne o 0,4 procenta a v příštím roce vzroste o 1,2 procenta. Uvádí to hodnotící zpráva mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V říjnovém výhledu přitom MMF očekával, že letos český hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 0,2 procenta a příští rok o 2,5 procenta. Mise MMF také předpokládá, že inflace dosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB) na počátku roku 2025.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

02.11.2023 Pár GBP/USD v závěru třetího obchodního dne tohoto týdne znovu otestoval klíčovou úroveň 1,2107. Zajímavé je, že tato úroveň byla několikrát porušena, ale cena se vždy vrátila a usadila se nad ní. Pár nedokázal zahájit novou vzestupnou korekci, která by byla logická. Nedávná cenová aktivita v posledních týdnech ve výsledku čím dál víc připomíná obchodování do strany v určitém pásmu, běžně známé jako "flat" obchodování. Pár měl dnes příležitost zahájit nový korekční cyklus, protože makroekonomické údaje z USA byly slabší, než se očekávalo. Index ISM pro zpracovatelský průmysl se nečekaně propadl o 4 body a dostal se pod klíčovou úroveň 50. Zpráva ADP o zaměstnanosti navíc také nesplnila prognózy. Pouze zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst mírně předčila očekávání, takže se jednalo o dva negativní indikátory oproti jednomu pozitivnímu. Dolar měl šanci na pokles, ale trh ji nevyužil. Za zvláštní zmínku stojí fakt, že Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny – jak se očekávalo.
img

Americký pre-market 31. 10.: Americký akciový trh pokračuje v postupném oživování

31.10.2023 Futures na americké akciové indexy otevřely v červených číslech, ale poté rychle kompenzovaly ztráty a pokračovaly ve vzestupném trendu pozorovaném v pondělí. Tento nárůst podpořily diskuse naznačující, že Federální rezervní systém by mohl na svém nadcházejícím zasedání oznámit konec cyklu zvyšování sazeb. Futures na index S&P 500 vzrostly o 0,2 %, zatímco technologický NASDAQ vzrostl o 0,4 %. Dluhopisy prudce vzrostly a výnosy klesly poté, co ministerstvo financí USA snížilo svůj odhad federálních půjček pro aktuální čtvrtletí s odkazem na vyšší než očekávané výnosy.
img

Tipy pro obchodování EUR/USD

20.10.2023 Pár EUR/USD vzrostl po projevu předsedy Fedu Jerome Powella a testoval propad minimálních hodnot z minulého týdne. Odt...
img

EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě

19.10.2023 Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5.
img

EUR/USD. Předběžný přehled týdne. Americká inflace a "ozvěna" událostí v Izraeli

09.10.2023 Nadcházející obchodní týden bude pro obchodníky s dolarovými páry klíčový. Na jeho konci americký dolar buď obnoví svůj vzestup, nebo dále oslabí.
img

Akcie Persimmon rostou o 1,5 % navzdory slabému PMI britského stavebnictví 📊

05.10.2023 Hodnota PMI ve stavebnictví ve Spojeném království byla výrazně pod prognózami na 45 oproti prognózám 49,9 a 50,8. Pokles byl způsoben propadem bytové výstavby. Zpracovatelský průmysl také zaznamenal nejstrmější pokles od května 2020. Nové objednávky také zaznamenaly nejrychlejší pokles za více než tři roky.
img

Pár EUR/USD před vydáním zprávy o mzdách mimo zemědělství v USA (NFP)

05.10.2023 Euro-dolar prochází korekcí v očekávání nejvýznamnější makroekonomické zprávy týdne. Zítra, 6. října, budou ve Spojených státech zveřejněny klíčové údaje o trhu práce. Jak je známo, tato zpráva má potenciál vyvolat zvýšenou volatilitu dolarových párů a pár EUR/USD nebude výjimkou. V očekávání této události jsou obchodníci zjevně opatrní, takže zatímco pár vykazuje korektivní růst, tento růst se zdá být spíše pomalý a postrádající iniciativu.
C:\fakepath\spx-01102023-uvod.png

Další ztráta indexu S&P 500 zapojila do hry důležitý support

01.10.2023 Žádná reakce na poklesy se zatím nekoná. Namísto toho index S&P 500 zaznamenal čtvrtý týdenní sesun v řadě, tentokrát o 0,74 %.
img

Cena bitcoinu vzrostla o 30 % oproti ethereu, přicházejí nová minima na rok 2023?

27.09.2023 Cena bitcoinu se v roce 2023 oproti ethereu (ETH) zvýšila o 30 % a při pohledu na výkonnost v týdenním grafu se zdá, že býci nepolevují. BTC je na pokraji stlačení ETH níže na spotovém kurzu, registruje nová minima pro rok 2023 a rozšiřuje zisky z počátku letošního roku.
img

AUD/USD. O všem rozhoduje inflace: Australský dolar čeká na vydání důležité zprávy.

27.09.2023 Pár AUD/USD se zasekl v rozmezí 0,6380-0,6450. Obecně platí, že díky současnému fundamentálnímu pozadí mohou býci očekávat nové cenové zisky dolaru. Pozice amerického dolaru je poměrně silná a je překážkou pro růst. Medvědi AUD/USD však také nedokážou využít sílu dolaru. Jakmile pár klesne do oblasti čísla 63, prodejci vyberou zisky, čímž brzdí medvědí dynamiku.
img

EUR/USD. Euro vypadá jako outsider; dolar dominuje

26.09.2023 Pár EUR/USD se nadále obchoduje v rámci úrovně 1,06 a pomalu se dostává směrem k 1,0600. Po poklesu o 400 bodů jsou prodejci EUR/USD nuceni udělat si pauzu a čekat na další informaci, která bude řídit pohyb trhu. Obchodníci potřebují dostatečně silný informační impuls, který jim nejen pomůže prolomit úroveň supportu na 1,0600 (spodní linie Bollingerových pásem na denním grafu), ale také se etablovat v rámci oblasti 1,05. V pátek 29. září bude zveřejněna řada klíčových ekonomických dat. Můžeme se těšit na jádrový PCE index a index spotřebitelských cen eurozóny. Tyto zprávy mají potenciál vyvolat výrazné turbulence na páru EUR/USD a za určitých podmínek (zrychlení inflace v USA a současné zpomalení CPI v eurozóně) by mohly vydláždit cestu k 1,05. Do pátku je však ještě daleko a ekonomický kalendář na aktuální týden je poměrně nabitý. Obchodníci s EUR/USD jsou proto nuceni na jedné straně reagovat na aktuální tok zpráv a na druhé straně být opatrní před klíčovými zprávami.
img

Technická analýza: Výnosy z 10letých amerických i evropských dluhopisů stouply, ale objevily se známky vyčerpání trendu u futures. Takže jak?

25.09.2023 Výnosy z 10letých amerických dluhopisů testují předcházející maximum. Mohou dosáhnout až 4,48. Futures na dluhopisy však vykazují známky vyčerpání trendu. Jak to tedy bude? Výnosy z 10letých německých / EU dluhopisů se pomaličku šplhají výš k 277, ale futures na ně dosahují nového minima.
img

ECB čeká a doufá, zatímco Fed bere věci do svých rukou

25.09.2023 Po jednání centrálních bank můžeme vyvodit několik závěrů, z nichž některé nejsou tak zřejmé. Prvním závěrem je, že ob...
img

ECB čeká a doufá, zatímco Fed bere věci do svých rukou

25.09.2023 Po jednání centrálních bank můžeme vyvodit několik závěrů, z nichž některé nejsou tak zřejmé. Prvním závěrem je, že obě centrální banky se velmi přiblížily konci procesu zpřísňování měnové politiky. Jediným rozdílem je informační aura kolem každého z nich. Zatímco trhy očekávaly, že Federální rezervní systém uzavře svůj cyklus zpřísnění už nejméně půl roku, ne-li déle, nikdo nečekal, že Evropská centrální banka v září náhle ukončí svůj program zvyšování sazeb. Ve skutečnosti Fed stále zvyšuje sazby, zatímco ECB by mohla svůj cyklus dokončit v září.
img

Přehled páru GBP/USD 15. září 2023

15.09.2023 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek klesal spolu s eurem, ale zasedání ECB nemělo na britskou libru žádný dopad. Trh se však tuto záležitost hluboce neanalyzoval a začal nakupovat dolary v očekávání blížícího se konce zpřísňujícího cyklu v Evropské unii. Technický obrázek britské libry je nyní zajímavý. Pokles trvá již téměř dva měsíce, korekce byly relativně slabé a ukazatel CCI se opět dostal do přeprodané zóny, což je pro připomenutí silný nákupní signál.
img

EUR/USD: Euro klesá po jestřábím překvapení ECB

15.09.2023 Evropská centrální banka překvapila účastníky trhu zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Musíme vzdát hold ECB, která nezapomněla, jak překvapit! I když takové neočekávané kroky, typické například pro centrální banku Nového Zélandu, nejsou pro ECB charakteristické a svědčí o slabé úrovni komunikace. Některé jestřábí náznaky zazněly od některých zástupců Banky (například Klaas Knot navrhl nepodceňovat potenciál jestřábího scénáře), ale celkově trh převážně očekával jiný výsledek. Pravděpodobnost zachování statu quo byla odhadována na zhruba 60-70 % a tato důvěra byla také utvářena opatrnými/holubičími prohlášeními členů ECB. Slabé PMI, ZEW, IFO, rozporuplná zpráva o růstu inflace v eurozóně, slabé maloobchodní tržby, pokles průmyslové výroby a zpomalení čínské ekonomiky. Všechny tyto faktory také hovořily ve prospěch vyčkávacího postoje. Proto se rozhodnutí ECB zdá být tak nepřirozené.
img

EUR/USD. Zpráva o inflaci v USA: obchodníci potřebují náznaky ze strany Fedu

14.09.2023 Na začátku středeční seance v USA byl zveřejněn Index spotřebitelských cen. Zpráva přinesla velmi smíšené výsledky. I přes pokračující růst inflace vykazuje jádrový index stále klesající trend. Soudě podle reakce trhu jsou obchodníci takovými výsledky zmateni. Většina účastníků trhu nechápe, jak interpretovat srpnová čísla, jestli ve prospěch dolaru nebo proti němu.
img

EUR/USD. Týdenní rekapitulace. Čína, ropa a rostoucí jestřábí sentiment.

11.09.2023 Pár EUR/USD uzavřel obchodní týden na úrovni 1,0700. Tento cíl symbolicky odráží současnou situaci. Na jedné straně se medvědi EUR/USD dokázali usadit v rozmezí čísla 7, což ukazuje na sestupný trend. Na druhou stranu se jim přes jejich pokusy nepodařilo prolomit hranici čísla 6. Úroveň 1,0700 představuje kritický okamžik: buď se pár zkonsoliduje pod touto úrovní, nebo projde korekční fází směrem k rozmezí čísla 8.
img

EUR/USD: Dolar posiluje uprostřed rostoucích cen ropy a jestřábích očekáváních Fedu

08.09.2023 Pár euro/dolar nadále vykazuje medvědí sentiment a neustále rozvíjí klesající trend. Cena již šest týdnů po sobě aktivně klesá, ale na konci srpna se obchodníci ocitli v rozmezí čísla 8. Kupující zahájili protiútok směrem k úrovni 1,0960, ale tato blesková válka rychle selhala, protože se iniciativa přesunula zpět na prodejce. Díky zvýšenému risk-off sentimentu (s obavami, které se točí hlavně kolem čínské ekonomiky), medvědi aktualizovali tříměsíční cenové minimum a usadili se v rozmezí čísla 7. Mezitím dolar nadále nabírá na síle a umožňuje prodejcům páru prozkoumat nové cenové horizonty. Například včera se pokusili prolomit úroveň 1,0700 a provedli něco jako průzkum. Úroveň čísla 6 se však ukázala jako tvrdý oříšek, alespoň včerejší klesající "blitzkrieg" úspěšně selhal.
img

Forex: Pozvolné oživení tuzemské spotřebitelské poptávky by mělo pokračovat

07.09.2023 Spotřebitelská poptávka v tuzemsku by měla pokračovat v pozvolném oživení. Ukazuje na to náš odhad maloobchodních tržeb za červenec, který je v souladu s tržním konsensem. Podobně jako včera ta česká by dnes měla vykázat meziměsíční pokles také německá průmyslová produkce. Zveřejněn bude i konečný odhad HDP eurozóny za druhé čtvrtletí, který by měl podle nás přinést mírnou revizi mezičtvrtletního růstu z 0,3 % na 0,2 %, a to kvůli výrazné revizi výkonu irské ekonomiky. Nově bude zveřejněna struktura evropského HDP. Ze včerejších událostí pak stojí rovněž za zmínku překvapivě výrazné snížení úrokových sazeb o 75 bb ze strany polské centrální banky.
img

EUR/USD. Zpráva o inflaci v eurozóně, zápis z jednání ECB, jádrový PCE inflační index

01.09.2023 EUR/USD se ve čtvrtek po třech dnech stabilního růstu obchodoval s poklesem. Kupující nebyli schopni otestovat úroveň rezistence 1,0950 (spodní pásmo Kumo cloudu na denním grafu), zastavili se jen pár kroků od cíle 1,0946. Fundamentální pozadí se každým dnem rychle mění a buď posiluje, nebo oslabuje pozice kupujících a prodávajících v EUR/USD. Například středa zjevně nehrála do karet medvědů: zpráva ADP byla v "červených číslech", ministerstvo obchodu USA snížilo odhad růstu HDP země (za druhé čtvrtletí), zatímco zpráva o růstu inflace v Německu byla v zeleném.
C:\fakepath\trader-29082023-36-zm.jpg

HDP meziročně klesl, ale mezikvartálně vzrostl, za celý rok se čeká stagnace

29.08.2023 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně klesla o 0,4 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,1 procenta. Zpřesněné údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výkon ekonomiky byl vyšší, než očekávala v srpnové prognóze Česká národní banka (ČNB). Za celý rok podle centrální banky bude hrubý domácí produkt (HDP) zhruba stagnovat. Podobně to vidí i analytici, kteří ve druhém pololetí očekávají oživení spotřeby domácností, ale zpomalení růstu exportu.
C:\\fakepath\\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh v reakci na snížení rizika stávky v Austrálii klesá

24.08.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes ráno přechodně snížila o více než 20 procent a dostala se na 29,50 eura (710 Kč) za megawatthodinu (MWh). Je to nejvýraznější pokles od loňského března. Trh reaguje na informace, že v největší australské továrně na export zkapalněného zemního plynu (LNG) se podaří vyřešit pracovní spory. Austrálie patří mezi klíčové vývozce LNG.
img

Cena plynu pro evropský trh se kvůli problémům v Austrálii výrazně zvyšuje

21.08.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes obnovila silný růst. Krátce po zahájení obchodů v Nizozemsku se dostala až nad 42 eur (1008 Kč) za megawatthodinu (MWh), a proti závěrečné hodnotě z pátku tak vykazovala nárůst asi o 15 procent, ukazují data z trhu. Na vině jsou podle analytiků přetrvávající obavy z dopadů stávek v Austrálii.
img

Michael van de Poppe: Bitcoin klesne na 12 000 USD

17.08.2023 Ve 4hodinovém časovém rámci je ještě evidentnější, jak přesně se bitcoin v posledních měsících pohyboval. Jak již bylo zmíněno, strávil několik týdnů v jednom bočním kanálu a pak přešel do druhého. Oba kanály jsou vidět na obrázku níže. Včera cena opustila druhý boční kanál, takže šance bitcoinu na další pokles prudce vzrostly. Jediné, co nás nutí o tom pochybovat, je linie Senkou Span B ve 24hodinovém časovém rámci. Jak jsme však již řekli, v každém případě potřebujeme potvrzovací signály pro nákup, abychom zvážili odraz od od Senkou Span B. Za současných okolností to znamená návrat do druhého bočního kanálu
img

Finanční ředitel ČEZ: Plynu je v Evropě dost, zdražování je běžný sezonní stav

10.08.2023 Plynu a kapacit pro jeho zpracování je nyní na evropském trhu dostatek, dodávky v ohrožení nejsou. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl finanční ředitel energetické skupiny ČEZ Martin Novák. Podle něj se současný růst velkoobchodních cen plynu nevymyká běžným sezonním výkyvům a nelze jej připodobnit k loňskému skokovému zdražování. Upozornil na to, že evropské zásobníky na plyn budou brzy plné, a navíc přibývají nové terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG).
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn v Evropě kvůli obavám o dodávky silně zdražuje, cena přesáhla 40 eur za MWh

09.08.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes výrazně zvyšuje a odpoledne překročila 40 eur (zhruba 970 Kč) za megawatthodinu (MWh). Panují obavy, že dodávku zkapalněného zemního plynu (LNG) by mohly narušit stávky v některých terminálech na LNG v Austrálii, uvedla agentura DPA.
img

Analýza EUR/USD na 9. 8. 2023. Trhy očekávají údaje o inflaci v USA.

09.08.2023 V úterý se pár EUR/USD vrátil pod úroveň klouzavého průměru, i když je ještě příliš brzy myslet si, že pár obnovil sestupný trend. Tento týden je jednoznačný z hlediska významných fundamentálních a makroekonomických událostí, což naznačuje pomalé pohyby trhu a stagnaci obchodování. Ve střednědobém horizontu by měl sestup eura pokračovat, ale to neznamená, že bude klesat každý den. Trh se může zastavit na dny nebo dokonce týdny. I indikátor CCI se zatím drží kolem nulové úrovně, což signalizuje rovnováhu v dynamice trhu.
img

Peter Brandt: Bitcoin překoná všechna existující aktiva

31.07.2023 Bitcoin se vymanil ze svého bočního pohybu ve 4hodinovém časovém rámci, jak je jasně vidět na obrázku níže, což signalizuje nový sestupný trend, který se v posledních dvou letech chystal dosáhnout 100 000 USD. Počáteční cíl je 26 500 USD, ale pravděpodobnější je realističtější korekce na 24 350 USD a níže. Pokud se cena vrátí do bočního rozmezí, existuje možnost nového uptrendu k horní hranici na 31 500 USD.
C:\fakepath\trader-13072023-39-zm.jpg

Forex: Dolar klesl na 16měsíční minimum kvůli vyhlídkám na konec růstu úroků v USA

13.07.2023 Americký dolar dnes sestoupil na nové 16měsíční minimum vůči euru. Za jeho poklesem stojí středeční zpráva o zpomalení inflace ve Spojených státech, která naznačila, že americká centrální banka (Fed) by mohla v brzké době ukončit zvyšování úrokových sazeb. Krátce po 17:15 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,6 procenta a nacházela se blízko 1,1200 EUR/USD.
img

Obsah zápisu z jednání Fedu byl poněkud neočekávaný

07.07.2023 Středa byla pro americkou měnu relativně klidným dnem. Večer byl zveřejněn zápis z FOMC a tento dokument, který většinou obsahuje jen obecné informace o jednání, tentokrát mohl trhy trochu zaskočit. Měsíc před červnovým zasedáním Federálního rezervního systému byl trh pevně přesvědčen, že centrální banka si dá pauzu na 1-2 zasedání. Poté, co předseda Fedu Jerome Powell vystoupil v Kongresu USA a otevřeně prohlásil možnost dvou zvýšení sazeb v roce 2023, šance na zvýšení sazeb v červnu vzrostla, ale nezvyšovala se dlouho ani o moc. O týden později klesla zpět na 20 % a zůstala tam až do samotného jednání.
img

Goolsbee a Bostic zhodnotili měnovou politiku Fedu

05.07.2023 Americký dolar má stále problémy s růstem. Připomínám, že rozložení vln u obou nástrojů umožňuje pokles, ale britská libra se stále více zaměřuje na budování další vzestupné vlny. Vzhledem k tomu, že rozložení vln obou nástrojů se v posledních měsících mírně lišilo, můžeme zaznamenat různé pohyby vůči euru. Americká měna však s růstem nespěchá ani vůči euru.
img

Členové Rady guvernérů ECB jsou nadále jestřábí

04.07.2023 Pondělí začalo zveřejněním PMI v Evropě, Americe a Británii. PMI ve zpracovatelském sektoru vykázaly negativní dynamiku, což zklamalo jak kupující, tak prodávající obou nástrojů. Kromě těchto zpráv zazněl další projev člena Rady guvernérů Evropské centrální banky. Šéf německé centrální banky Joachim Nagel uvedl, že signály z měnové politiky ukazují na její další zpřísňování. Zmínil také, že ECB má před sebou dlouhou cestu k dosažení cenové stability.
img

Forex: Inflace v Německu v červnu stoupla

29.06.2023 Z pohledu zveřejňovaných ekonomických dat bude dnešek proti první polovině týdne bezesporu zajímavější. Z Eurozóny se dočkáme sady ekonomických sentiment indikátorů (ESI) z dílny Evropské komise. Ve světle zhoršující se nálady v produkční sféře, jak ukázaly například již zveřejněné PMI indikátory, není překvapivé, že se předpokládá zhoršení ve službách (kde je náš odhad v souladu s tržním konsensem). Trh se pak obává dalšího zhoršení situace v průmyslu, kde my ale již vidíme šanci na pozitivní překvapení vůči tržnímu očekávání.
img

Existuje nějaká šance na zvýšení sazeb Bank of England o 50 bodů?

22.06.2023 Po neuspokojivé zprávě o britské inflaci, která právě vyšla, mnoho analytiků mluví o možném překvapení ze strany Bank of England. Tato spekulace má svou logiku. Pokud inflace neklesá a v tomto případě jádrová inflace roste, co jiného se dá dělat? Index spotřebitelských cen v dubnu prudce klesl, což dává naději na splnění slibu guvernéra BoE Andrewa Baileyho a premiéra Rishi Sunaka snížit inflaci do konce roku na polovinu. A přesto jsme zjistili, že v květnu inflace stále nepolevila. Ukazuje se, že za posledních 7 měsíců, během kterých BoE aktivně zpřísňovala měnovou politiku, inflace klesla o 2,4 %. Zdá se, že věci nejdou tak dobře, jak jsme očekávali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.06.2023 Pár EUR/USD se v úterý obchodoval s nízkou volatilitou, ale v rámci vzestupného kanálu zůstal stabilní. Navzdory třídenní korekci se drží vzestupný trend. Pokud se cena usadí pod vzestupným kanálem, může tím naznačit změnu na sestupný trend, ale obchodovat byste měli opatrně. Pokud pár opustí kanál během flat fáze, nelze takový signál považovat za spolehlivý. Momentálně pozorujeme pohyb téměř ve flat trendu.
img

Akciové trhy: Evropské burzy oslabovaly na rozdíl od zámořských

15.06.2023 Fed včera úrokové sazby nezvýšil. Nicméně vyznění komentáře bylo jestřábí. Do konce roku počítají tamní guvernéři ještě se dvěma zvýšeními sazeb o 50 bb, zatímco trh kalkuluje pouze s jedním „hikem“ o 25 bb.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.06.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek zahájil novou fázi vzestupného pohybu a potvrdil tak úmysl ukončit sestupný trend, který trval zhruba měsíc. V blízké budoucnosti by tedy pár mohl stoupat na základě technických faktorů. Fundamentální a makroekonomické pozadí bylo ve čtvrtek silné. Za prvé, eurozóna zveřejnila zprávu o inflaci za květen, která byla nakonec nižší, než už tak optimistické prognózy. Za druhé, projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové potvrdil nezbytnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, protože inflace stále zůstává na neuspokojivých úrovních. Euro tedy mělo logický důvod k růstu. Zpráva o inflaci mohla vyvolat nový pokles eura, ale tato měna klesá už zhruba měsíc a podle všeho přišel čas na korekci. Mezi inflací a úrokovými sazbami navíc už není téměř žádná korelace. Údaje z USA neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv, i když mohly podpořit dolar.
img

Zlato nabírá druhý dech s cílem dobývat nové vrcholy

01.06.2023 V poslední době prošel žlutý kov řadou vzestupů a pádů a nyní usiluje o stabilizaci. Zlato se v určitých okamžicích zastavilo na křižovatce, kdy trh váhal nad svou další trajektorií. V současné době si zlato vybralo trnitou cestu vzhůru, na které je mnoho pastí.
img

GBP/USD. Přehled k 25. 5. 2023

25.05.2023 Měnový pár GBP/USD se ve středu pokusil překonat hranici klouzavého průměru a obnovit svůj pohyb dolů, ale nakonec selhal. Nedávné lokální minimum (z předvčerejška) však bylo aktualizováno, což naznačuje, že sestupný trend přetrvává. Libra pomalu klesá, jak by měla, na základě téměř všech možných faktorů. Současný pokles libry je příliš slabý s ohledem na kombinaci důvodů, které by ji měly tlačit dolů. Britská měna má tedy štěstí. Nicméně je třeba poznamenat, že v případech, kdy všechny faktory směřují jedním směrem, není pár povinen se tímto směrem posunout o 100-200 bodů každý den. Současný pohyb by tedy mohl být lepší (s příliš mnoha intradenními poklesy), ale zároveň je stabilní. Indikátor Heiken Ashi často mění směr pohybu, takže je nejlepší obchodovat střednědobě.
img

Pokles EUR/USD zesiluje

17.05.2023 Hrozící default v USA udržuje trhy na hraně. Nejvíce pozornosti však vzbudí dnešní zveřejnění údajů o spotřebitelské inflaci v eurozóně, která podle prognóz klesne na 0,7 % meziměsíčně a vzroste o 7,0 % meziročně.
img

💲 Dollar ztrácí před daty z maloobchodu

16.05.2023 Poslední dva měsíce jsme při pohledu na data maloobchodních tržeb pozorovali spíše salbší chování spotřebitelů. Na druhou stranu by oživení dynamiky mezd mělo přispět k oživení maloobchodních tržeb. Údaje s vyšší frekvencí navíc naznačují, že prodej aut a na čerpacích stanicích se odrazily, ale prodeje v jiných kategoriích mohou být smíšené.
img

Moore: Inflace dále zpomaluje

11.05.2023 „Inflace dále zpomaluje. Meziroční růst spotřebitelských cen v České republice totiž v dubnu podle ČSÚ opět zbrzdil na 12,7 procenta z březnových 15 procent. I když sestupný trend je zřejmý, nelze optimismus z těchto čísel přehánět, neboť zpomalení je z velké části dáno loňskou vyšší srovnávací základnou. Nicméně jeden velmi pozitivní signál v dnes zveřejněných dubnových inflačních číslech najdeme. Jde o meziměsíční snížení spotřebitelských cen o 0,2 procenta, a to díky vývoji cen potravin. Potraviny proti březnu zlevnily, což byl to jejich první meziměsíční pokles od října 2021.
img

GBP/USD. Přehled na 10. 5. 2023. Inflace v USA je pro obchodníky důležitější než rozhodnutí Bank of England o sazbách

10.05.2023 V úterý se měnový pár GBP/USD také pokusil vykázat klesající pohyb, ale ukázalo se, že je tak pomalý, že o tom ani nemá smysl mluvit. I když cena překoná linii klouzavého průměru, nebude to znamenat další pokles britské měny. Na rozdíl od eura, které se vědoměji pokouší ukončit vzestupný trend, libra nadále sebevědomě roste. Má k tomu však ještě méně důvodů než euro. Připomeňme, že Fed minulý týden zvýšil sazbu o dalších 0,25 % a dnešní slabá inflační zpráva může vést k dalšímu zpřísnění v roce 2023. Někdo může říci, že všechna rozhodnutí Fedu již trh učinil dávno před jejich oznámením. Ale v tomto případě by všechna rozhodnutí Bank of England o sazbě měla být vypracována. Trh na to měl dost času. Jak jinak si vysvětlit poslední kolo růstu britské měny o 870 bodů, když ne politikou Bank of England?
img

NZD/USD: "Kiwi" pod tlakem uprostřed zpomalující novozélandské inflace

20.04.2023 Měnový pár NZD/USD dnes aktualizoval čtyřtýdenní cenové minimum a dosáhl 0,6144. Prodejcům NZD/USD se nepodařilo překonat úroveň supportu 0,6150 (spodní linie indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1), po čemž následoval pokles ceny. Obecně ale zůstává pár medvědí, protože dnešní zpráva je do značné míry rozhodujícím faktorem, především v kontextu dalších vyhlídek na zpřísnění měnové politiky ze strany Reserve Bank of New Zealand.
img

Netflix výsledky dnes! Překvapí znovu Wall Street? 🖥

18.04.2023 Po uzavření americké seance představí streamovací gigant Netflix (NFLX.US) své výsledky za 1. čtvrtletí. Kromě samotné zprávy budou investoři věnovat pozornost předplatitelům, příjmům z reklamy a snaze ukončit sdílení hesel na platformě. Výsledky lze také považovat za ukazatel celkového spotřebitelského sentimentu a zdraví dalších streamovacích a zábavních společností včetně Warner Bros Company (WBD.US), Paramount (PARA.US) a Disney (DIS.US). Co očekávat ve výsledcích?
img

Index amerického dolaru: Stručné výsledky a výhled do blízké budoucnosti

17.04.2023 Nový týden začíná pro americký dolar v kladném teritoriu. V době psaní tohoto článku se futures na dolarový index (DXY) obchodovaly poblíž 101,40, tedy téměř 100 bodů nad místním 12měsíčním minimem 100,42 z minulého pátku. Dolar se od něj stále dokázal odtlačit, a to i přes pokračující tlak.
img

EUR/USD. Týdenní přehled. Zprávy o inflaci a zápisy FOMC

10.04.2023 Nadcházející obchodní týden slibuje, že bude "žhavý". Ekonomický kalendář je plný důležitých fundamentálních událostí, mezi nimiž je třeba vyzdvihnout zprávy o inflaci a zápisy FOMC. Tyto zprávy jsou důležité z různých důvodů, ale ve světle současných okolností mají zvláštní význam.
C:\fakepath\nemovitosti-06042023.jpg

Další velký problém na obzoru: Trh s komerčními nemovitostmi

06.04.2023 Překvapení z bankovní krize bylo v tom, že problémy přišly odjinud než z realitního trhu. Proč? Protože právě realitní trh, zejména v USA, je na zvedání úrokových sazeb velmi citlivý. V USA je mnoho hypotečních úvěrů bez fixace. Zvedání sazeb se tam tak může projevit mnohem rychleji než v Evropě. Jelikož v posledních letech ceny všech nemovitostí rostly, větší korekce se dá předpokládat. Většina fyzických osob sleduje především cenu bytů a domů, ale realitní trh je mnohem širší. Velké odvětví představuje trh s kanceláří a prodejními místy. V tomto sektoru se nyní potkávají dva vlivy: následky Covidu-19 a právě vysoké úrokové sazby.
img

EUR se snaží růst oproti USD

28.03.2023 Jednotná evropská měna v pátek vůči americkému protějšku klesla o téměř 0,7 % na 1,0760. Pár EUR/USD uzavřel druhý den v řadě v červené zóně.
img

EUR/USD. Přehled na 27. 3. 2023. Předběžný náhled týdne: Evropská inflace

27.03.2023 Sestupný trend, který začal ve čtvrtek, u měnového páru EUR/USD stále pokračoval. Minulý týden byl vcelku dost chaotický. Přestože se evropské měně podařilo prokázat vynikající vývoj, zdá se, že swing se nezastavil. Nic však nenasvědčuje tomu, že by začal nový růst. Pár se aktuálně přizpůsobil linii klouzavého průměru a neví, co dál. Jak jsme již mnohokrát uvedli, nevidíme, jak může evropská měna ve střednědobém horizontu dále růst. Nárůst o 1 500 bodů ve druhé polovině loňského roku byl podle našeho názoru již přehnaný a neodrážel základní kontext. Pár se po tomto růstu nedokázal normálně korigovat (pouze 500 bodů). Poté Fed a ECB ještě jednou zvýšily své klíčové sazby a evropský regulátor začal otevřeně naznačovat, že sazba v květnu stoupne pouze o 0,25 %. Stejně jako dříve bude sazba silně ovlivněna inflací. Evropská unie zveřejní svou zprávu tento týden.
C:\fakepath\spx-26032023.png

Americké akcie posílily, index S&P 500 přidal téměř procento a půl

26.03.2023 Americký akciový index S&P 500 má za sebou další růstový týden, celkově přidal 1,39 %. Fedu navzdory, chce se dodat.
img

GBP/USD před zprávou o inflaci a zasedáním Bank of England

21.03.2023 Pár GBP/USD aktualizoval 8. 3. své několikaměsíční cenové minimum na 1,1802. Tento týden se pár pokusil přiblížit k hranici 23. čísla, včerejší maximum bylo na 1,2283. Za dva týdny pár vzrostl o více než 450 pipů především kvůli slabému dolaru. Všimněte si, že 1,2280 je poměrně silná úroveň rezistence, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Jak vidíme, kupující GBP/USD ji nedokázali impulzivně překonat, i když býčí sentiment páru stále zůstává.
img

Credit Suisse hledá podporu u SNB; CDS dosáhly nových maxim❗

15.03.2023 Nejistota kolem Credit Suisse (CSGN.CH) dnes zastiňuje zveřejněné makročísla a další ekonomické bolesti, přičemž nové informace o situaci banky se objevují neobvyklým tempem. Dnes ráno došlo k obrovskému výprodeji akcií banky, jehož rozsah dosáhl až 30 %. Situace se však náhle obrátila blíže k poledni, kdy se akcie společnosti odrazily ode dna a snížily ztráty o téměř 15 %. Na konci dnešní seance inicioval další pokles deník Financial Times, který informoval, že se Credit obrátil na SNB, aby centrální banka veřejně ujistila banku o své potenciální podpoře v době nejistoty.
img

Technická analýza párů EUR/USD a GBP/USD na 9. března 2023

09.03.2023 Včera pár v denním časovém rámci změnil směr a skončil pod úrovní měsíčního supportu 1,0579. Ve vztahu k dennímu cloudu Ichimoku se jedná o prodejní zónu. Pokud medvědi svou pozici potvrdí a sestupný trend bude pokračovat, bude jejich dalším cílem kromě úrovní supportu ve větších časových rámcích (1,0461 – 1,0320 – 1,0284) průraz denního cloudu Ichimoku. Býci budou proto muset znovu ovládnout měsíční úroveň 1,0579 a denní krátkodobou trendovou linii 1,0610. Budou se také muset usadit v denním cloudu Ichimoku na úrovni 1,0620.
img

EUR/USD. Přehled na 28. 2. 2023. Christine Lagarde: sazba bude v březnu dále růst stejným tempem.

28.02.2023 V pondělí se měnový pár EUR/USD obchodoval neobvyklým způsobem. Ve skutečnosti pár po dlouhém pádu často koriguje v pátek. Je to proto, že někteří obchodníci stanovují cíle zisku pro pozice před víkendem. V pátek zároveň pokračoval sestupný trend a v pondělí se pár korigoval vůči klouzavému průměru. Pohyb tohoto páru byl do jisté míry podpořen makroekonomickými daty. Spojené státy včera vydaly jednu více či méně významnou zprávu o dlouhodobých objednávkách zboží. Přestože jsme již dříve uvedli, že neočekáváme výraznější odezvu na tuto zprávu, dolar v důsledku jejího zveřejnění klesl o zhruba 60 bodů. Věříme, že jde spíše o náhodu. Samotná zpráva odhalila podstatně výraznější pokles objemu objednávek, než se očekávalo, což zklamalo kupující dolaru. Výsledkem je, že se tento pár aktuálně obchoduje poblíž linie klouzavého průměru, ale ještě ji nepřekonal. Stále nevíme, proč může evropská měna vykazovat pozorovatelný růst, ale pokud dojde ke konsolidaci nad klouzavým průměrem, pak mohou býci na chvíli převzít vedení. Fundamentální (globální) pozadí se v poslední době vůbec nezměnilo a měna euro je stále vysoce překoupená.
img

USD/JPY: "Faktor Ueda" a očekávání páteční zprávy

21.02.2023 Pár USD/JPY se nadále systematicky pohybuje směrem nahoru k úrovni rezistence 135,50, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Poslední události, které se odehrály na obou stranách Tichého oceánu, podpořily kupující páru a ukončily sestupný trend. Je krajně nepravděpodobné, že by se cena v dohledné době vrátila do oblasti 127–128, protože priorita vzestupného scénáře je zřejmá a je způsobena nejen posílením dolaru, ale také oslabením jenu.
img

Predikce ceny Solana – může SOL v roce 2023 dosáhnout 100 dolarů?

07.02.2023 SOL, kryptoměna pohánějící vysoce výkonný blockchain Solana s podporou inteligentních smluv, v pondělí klesala v tandemu s širším kryptotrhem a předpovědi cen jsou stále pesimističtější.
img

USD/JPY: Japonská centrální banka usiluje o příměří

24.01.2023 Bank of Japan byla dlouhou dobu ve válce s finančními trhy, ale v lednu se rozhodla uzavřít s nimi příměří. BoJ při zachování jednodenní sazby na -0,1 % a rozpětí cíleného výnosu 10letých dluhopisů na +/-0,5 % nabídla bankám nový systém půjčování nikoli s pevnou, ale plovoucí sazbou zajištěnou cennými papíry. Objem nabídek v první aukci činil 3,13 bilionu liber, tedy trojnásobek nabízené částky. Komerční instituce budou získané peníze investovat, mimo jiné do dluhopisů, čímž dojde ke stabilizaci situace jak na japonském dluhovém trhu, tak na páru USDJPY.
img

Forex: Německé ceny průmyslových výrobců budou nadále odrážet levnější energie

20.01.2023 V prosinci pravděpodobně pokračoval meziměsíční pokles německých průmyslových cen. Hlavní podíl na tomto vývoji by měly nadále mít levnější energetické komodity. V Polsku zveřejní prosincová data z trhu práce. Růst mezd i zaměstnanosti by měl zůstat vysoký.
img

Forex: ECB dementuje zvěsti o pomalejším růstu sazeb

19.01.2023 Týdenní data z amerického trhu práce ukazují na nedostatek pracovních sil. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu klesl na 190 tis. z předchozích 205 tis. Ve srovnání s tržním konsensem to bylo o 24 tis. méně a zároveň došlo k překonání i těch nejoptimističtějších odhadů. Počet žádostí byl nejnižší od loňského září. Američtí zaměstnavatelé tak i přes náznaky slábnoucí poptávky zatím nepřistupují k propouštění. Statistiky o pokračujícím poklesu počtu vydaných stavebních povolení a nově zahájených staveb pouze potvrdily již nějakou dobu pozorovaný sestupný trend nemovitostního trhu v USA.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Inflace v prosinci klesala nejen v Česku, ale i ve většině dalších zemí

11.01.2023 Inflace v prosinci klesala nejen v České republice, ale i ve většině dalších zemí. Z evropských zemí patřila v Česku k těm vyšším, výraznější byla zejména v Turecku, Moldavsku a na Ukrajině, ale také v Pobaltí, Maďarsku či Polsku. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Inflace v Česku v prosinci zpomalila na 15,8 procenta z listopadových 16,2 procenta.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
C:\fakepath\akcie-18122022.png

Medvědi měli navrch, index S&P 500 ztratil přes dvě procenta

18.12.2022 Uplynulý týden byl opět plný zvratů. Po oznámení nižší než očekávané inflace index S&P 500 v úterý vystoupal až k 4 100 a uzavřel nad 4 000. Od středy pak ale již jen klesal poté, co Fed naznačil delší období zvyšování sazeb. Celkově index za týden odevzdal 2,08 %.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 16. listopadu 2022

16.11.2022 Minulý týden vyvolala jakákoli makrodata, zejména pozitivní statistiky pro eurozónu, nervozitu na trhu. Se zahájením nového obchodního týdne se však trh zastavil i přes všechny makroekonomické zprávy z eurozóny a Spojeného království, které byly lepší, než se očekávalo.
img

Stavební produkce v září navázala na předchozí sestupný trend

07.11.2022 Stavební produkce v září dále prohloubila svůj reálný meziroční pokles (-3,7 %). Meziměsíčně opět klesla (-1,7 %) a navázala tak na vytrvalý trend panující od března letošního roku. Výjimkou byl pouze předchozí měsíc (srpen), kdy stavební produkce zaznamenala meziměsíční nárůst (1,4 %). K meziměsíčnímu poklesu došlo v obou segmentech, tedy jak v pozemním (-1,8 %), tak i v inženýrském stavitelství (-1,4 %). V meziročním srovnání si vedlo hůře kvůli vyšší srovnávací základně pozemní stavitelství (-4,8 %), nicméně i inženýrské stavitelství nadále zůstalo meziročně nižší (-1,1 %). Příznivější meteorologické podmínky by mohly podpořit stavitelství v říjnu, nicméně proti tomu budou působit vyšší náklady a dražší financování.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
img

Technická analýza páru EUR/USD 27. října 2022

27.10.2022 Pár EUR/USD prolomil nad vlnou A na úrovni 1,0000 a vytvořil nové lokální maximum na úrovni 1,0091. Býci čekají na rozhodnutí ECB o úrokových sazbách, které je naplánováno na dnes v 14:15, aby mohli pokračovat v růstu i přes extrémně překoupené podmínky na trhu. Z dlouhodobého hlediska se klíčová technická rezistence nachází na úrovni 1,0389 (swingové maximum od 11. srpna), takže býci musí urazit ještě dlouhou cestu, než dojde k potvrzení obratu sestupného trendu. Střednědobý a dlouhodobý výhled eura bude nadále medvědí, dokud nebude swingové maximum na úrovni 1,0389 zřetelně proraženo.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 26. října 2022

26.10.2022 Pár EUR/USD se odrazil od intradenního supportu na úrovni 0,9835 a prodloužil pohyb nahoru až téměř k vlně A na úrovni 1,0000. Momentum je nadále silné a pozitivní, takže šance na rally jsou vysoké, pokud se udrží intradenní support na úrovni 0,9945. Z dlouhodobého hlediska se klíčová technická rezistence nachází na úrovni 1,0389 (swingové maximum od 11. srpna), takže býci musí urazit ještě dlouhou cestu, než dojde k potvrzení obratu sestupného trendu. Střednědobý a dlouhodobý výhled eura zůstane medvědí, dokud nebude swingové maximum na úrovni 1,0389 jasně proraženo.
img

Bitcoin v roce 2023 prudce vzroste

24.10.2022 Většina analytiků a technických ukazatelů naznačuje, že v následujících měsících by mohla cena primární kryptoměny klesnout na dno mezi 12 000 – 16 000 dolarů.
img

Technická analýza BTC/USD na 24. října 2022

24.10.2022 CFTC (Commodity Futures Trading Commission) a Komise pro burzu cenných papírů (SEC) jsou dvě regulační agentury v USA, které byly předmětem mnoha debat o tom, kdo by měl dohlížet na trh s kryptoměnami a nelegální aktivity související s tímto odvětvím.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, klíčový kontrakt ztrácí asi deset procent

21.10.2022 Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
img

Technická analýza BTC/USD na 21. října 2022

21.10.2022 Platforma Chainalysis včera zveřejnila data, která naznačují, že východní Asie je čtvrtým největším trhem s kryptoměnami na světě. V období od července 2021 do června 2022 tam byly odeslány kryptoměny v hodnotě 777,5 miliardy dolarů. Toto číslo představuje skoro 13 % celkového objemu transakcí v tomto období.
img

BTC vstupuje do nové fáze medvědího cyklu: je před ním nové dno?

20.10.2022 Bitcoin se stále pohybuje v úzkém rozmezí 19 až 20 tis. USD. Je uvězněn v tomto rozmezí a nemůže z něj uniknout kvůli nízké obchodní aktivitě. Býčí sentiment také postupně klesá, což může naznačovat novou fázi medvědího trhu.
img

Výsledky Tesly nenaplňují očekávání Wall Street 📉

20.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) po včerejší seanci oznámil finanční výsledky, které zklamaly analytiky zpomalujícím růstem tržeb. Pokles akcií Tesly může ovlivnit celkový sentiment akciových indexů, kdy akcie před otevřením trhu ztrácely téměř 6 %.
img

Evropa na zelené vlně, zisky BCPP táhly banky

18.10.2022 Akciové index starého kontinentu pokračují ve vzestupném trendu. Nejvíce dnes získal index pražské burzy PX (CZKCASH), který si připsal 2,09 % a index švýcarského trhu Swiss Market index (SUI20) si připsal 1,58 %. Německý blue chip index DAX (DE30) uzavřel seanci s 0,92% ziskem na 12 765 bodech.
img

Technická analýza páru GBP/USD 18. října 2022

18.10.2022 Pár GBP/USD se pohybuje výše k swingovému maximu na úrovni 1,1496. Pokud býci prolomí tuto úroveň, pak bude celková korekce daleko přes 11 %, takže bude možný ještě větší pohyb nahoru. Intradenní technický support se nachází na úrovních 1,1382 a 1,1157. Všimněte si prosím, že vlna C stále čeká na vývoj směrem vzhůru, protože korekční cyklus ABC ještě nebyl dokončen. Momentum je silné a pozitivní, což podporuje krátkodobý býčí výhled páru GBP/USD.
img

Technická analýza páru EUR/USD 18. října 2022

18.10.2022 Pár EUR/USD se dokázal vrátit o téměř 61 % poslední klesající vlny a dostal se na úroveň 0,9861. V současné době se nejbližší technický support nachází na úrovních 0,9806 a 0,9777. Nejbližší technická rezistence se nachází na úrovních 0,9927 a 1,0026. Z dlouhodobého hlediska se klíčová technické rezistence nachází na úrovni 1,0389 (swingové maximum od 11. srpna), takže býci musí urazit ještě dlouhou cestu, než dojde k potvrzení obratu sestupného trendu. Sledujte prosím dolarový index, protože korelace těchto dvou trhů (EUR/USD a USDX) je zcela opačná. Střednědobý a dlouhodobý výhled eura zůstává medvědí, dokud nebude swingové maximum na úrovni 1,0389 zřetelně proraženo.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Objem HDP | Zestátnění společnosti | Druhá vlna COVID-19 | CarMax (KMX.US) | Státy OPEC | Zpomalení čínské ekonomiky | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Sestupná vlajka | Cenový kanál | Růst v eurozóně | BCPP | Realitní trh | Pokles na trzích | Cena platiny | Marlin | Hlava a ramena | Výnosy dluhopisů | Obrácená Hlava a ramena | Výplach | Outsider | Globální veřejný dluh | Směnný kurz | Dlouhé pozice | Opětovný pokles | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Rizikový faktor | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Hútiové | Rychlé zisky | Data z trhu práce | TD Securities | Australská centrální banka | US2000 | Aktuality z komoditních trhů | Česká ekonomika letos | Hospodaření firmy | Analýza akcie | Formace Bearish Engulfing | Americká automobilka | EUR | Kryptoaktiva | Bitcoin (BTC/USD) | Riziko inflace | Pokračování růstu | Nedostatek čipů | Cable | Půjčování cenných papírů | Automobilový sektor | OTP | Dnešní obchodování | Itálie | Snížit úrokové sazby | Pokles akcií | Stoxx | Stavební produkce | Take Profit | Zavedení embarga EU | Vývoj ceny zlata | Texas | AstraZeneca Covid-19 vakcína | Očekávání | Kulminace inflačních tlaků | Volatilní | Korelace | Jüan | Klasické technické analýzy | Akcie Colt | Russell 2000 (US2000) | Evropské centrální banky | Poslanci | Analýza | L.F. Investment | Mise MMF | SOL/USD | Rovníková Guinea | Trh s komerčními nemovitostmi | Pozitivní signál | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Příležitost k nákupu | Současná cena mědi | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Roční míra inflace | Dopady energetické krize | Pro investory | Diverzifikace | Philip Morris ČR | ERSTE (RBAG.CZ) | Nárůst případů koronaviru | Aramco | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Nadprůměrné cash flow | Potenciál | MACD | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Přesnost | Chování | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Zboží každodenní spotřeby | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Výkon ekonomiky | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Měnový pár GBP/USD | Finanční ředitel ČEZ | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Bitcoiny | Návrh zákona | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Evropské měny | Býčí výhled | Binance Coin | Nástup elektromobility | Creditas | Dění na trzích | Inkaso deviz | Měsíční předpovědi | Akcie Coinbase (COIN.US) | Černé labutě | Uvolňování měnové politiky | Americké investiční banky | Zavedení embarga | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Reddit skupina | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Krypto burzy | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Hospodářský výsledek | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Neckline | Cena bitcoinu | Počet případů koronaviru | Současná cena | Americký akciový trh | Rezistence | Kansas City | Konkurenti | Opční strategie | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Aktuální vývoj | Benchmark | Carsten Fritsch | Facebook | Rostoucí výnosy | Russell 2000 | Lagardeová | Jádrový PCE inflační index | AEX | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Úspěch v investování | Výnos | DeFi | Kurz eura k dolaru | Medvědí výhled | RBC Capital | 100 miliard dolarů | Credit Suisse (CSGN.CH) | Zpřesněné údaje | IHNED | Akcie těžařů | BreakEven | Delta | Rizikovost | Vývoj na trzích | Retracementy | SMA | Šéf Fedu | Stock-to-Flow | LYNX Trading | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Technické rezistence | Zvýšení sazeb Fedu | Exchange | AstraZeneca Covid-19 | Základní pravidla | Vývoj válečného konfliktu | Státní dluh | Kapacita elektráren | Nová varianta covidu | Zastavení dodávek plynu | Serum | Obchodní signály pro BITCOIN | WGO | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Posílení | Dolarový index (DXY) | AI | Propad cen | Poměr zlata a stříbra | Index DXY | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Alexandr Lukašenko | Makroekonomické statistiky | JPY | Zvýšená šance | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobní sektor | Závratné zbohatnutí | Spotřebitelské inflace | P/E | Odhad HDP | Index Russell | Zestátnění společnosti ČEZ | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Le Penová | Projekce | Ceny ETH | Peníze | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | After-market | Měnověpolitické zasedání Fedu | Dosáhnout zisku | MONET.CZ | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Coinmarketcap | Americká ropa | Humanoidní roboti | WFT zdanění | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | FedWatch | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Cena bitcoinu dnes | Investiční strategie | Barel ropy | Energetické úspory | Duolingo (DUOL.US) | Americký Fed | Otevřené podílové fondy | Představitelé ECB | Medvědí signál | Aktuální cena stříbra | Použití indikátoru | Prodeje aut | Ropa WTI | Měnové zajištění | Reakce dolaru | Commodity index | Bohumil Trampota | FinTech | Zájem obchodníků | Křiž smrti | Jestřábí komentáře | Histogram | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Makléřské společnosti | Upravený zisk | Technická analýza | CIBC | Britové | Na burze | GBP/JPY | Plány | Herní plán | Dolar dnes | Evropské burzy | Trh s nemovitostmi | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Opční strategie na VXX | USD/EUR | Cena americké ropy | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | JDE | Býčí divergence | Devalvace měny | Síla amerického dolaru | Home office | WBD.US | Velikost Profit-Targetu | Ukončení obchodu | EURUSD | Cash flow | Proražení | Posílení koruny | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Obchodování Price Action | Česká pošta | Sociální sítě | ČSOB | Export | NFLX | Americký dolar dnes | Spekulovat | Americká ropa WTI | Podmínky na trhu | Cenové tlaky | Disney (DIS.US) | Těžař zlata | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Historická volatilita | Zastavení poklesu | Sýrie | Chainalysis | WIG20 | ING Jakub Seidler | Cenové úrovně | Analytik kryptoměn | Středoevropské měny | Rekordní nárůst | Šok | NFP | Obchodní tipy | Úroková sazba | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Rozvahy Fedu | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Nasdaq Composite | Ekonomická aktivita | Regulace | Zvednutí sazeb | Unie | Dovoz | Bezpečná měna | Index burzy | Zprávy o trhu | Britská měna | Vývoz LNG | Ruská federace | Noviny | Měnový fond | Nikkei | Výzkumy | Nejbohatší | Exekuce | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Americký prezident | Konvergence | Dot plot | Prezidentské kampaně | Litva | Data z amerického trhu práce | UniCredit Bank | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | Kapitál | Válka na Ukrajině | Tesla (TSLA.US) | Investing.com | CFD (Rozdílové smlouvy) | OPEC Monthly Report | Kapitálový trh | Fintech společnosti | Oživení trhu | Býčí sentiment | Elon Musk | Norsko | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Klesající reálné příjmy domácností | Vybírání zisků | Investovat | Dvojitý vrchol | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | MT5 | Christine Lagardeová | Západní sankce | Expanzivní fiskální politika | Měření volatility trhu | Rozdělení akcií | Světové měny | Pro tradery | Nominální hodnota | Vyšší úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Cenové pohyby | 1 milion | Stratégové | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Portfolio | Futures na S&P 500 | Zpřísňování měnové politiky | Nejznámější kryptoměna | Prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Americký index | Euforie | CAC 40 | Formace hlava a ramena | Volatility | Makrodata | Jestřábí postoj | Investoři | Nejistoty | Německá průmyslová produkce | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | AMD | Analytické služby | Nové mutace | Vývoj geopolitické situace | Snížení nákladů | Grayscale | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Jednotné měny | Inflace | Venezuela | Jádrový index | Cena mědi | Bez rizika | Zisk | Bias | Hlavní kryptoměna | Boj s inflací | Svět kryptoměn | Ekonom ING | Týdenní pivotní body | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Nabídka | Jak investovat do zlata | Situace na finančních trzích | Ruské ropy | Bank of England | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Technická analýza BTC/USD | Zdravotní péče | WTI a Brent | Roboti | VIG | Obchodní investice | Xetra | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | Ministerstvo obchodu | Pohyby trhu | US500 | Jednotná evropská měna | Mimořádná opatření | BP | Poklesy cen akcií | DIS.US | Fiskální rok | Hold | Funkční období | Nižší poptávka | Obchodní plán | Analýza páru EUR/USD | EUR/PLN | Posilování amerického dolaru | Zpráva | Murray | Odhad spotřebitelské důvěry | Kolísání cen | Akcie producentů mědi | Analýzy | Prémie | Válka | Česká měna | Představitelé Fedu | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Rozpočtová politika | TTF | Predikce ceny | Získané peníze | Vývoj indexu volatility VIX | Colt CZ | Platební neschopnost | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Hlavní události | JOLTS | Patria | Trojúhelník | Hrubý domácí produkt (HDP) | EUR/GBP | USDA | Shooting Star | Management | Dodávky na trh | Bloomberg | Skupina OPEC+ | CEE Equities | Evropské ekonomiky | Automobilka | Agentura Reuters | GBP | Spotřebitelský sentiment | Visa (V) | Pokles vývozu | Hlavní kryptoměny | Obchodní týden | Burzy kryptoměn | Prodej dluhopisů | Tržní kapitalizace | Virologie | Japonská vláda | Vývoj akcií | Zpomalení ekonomického růstu | Dobré výsledky | Akcionáři | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | Finanční ředitel | XAU/USD | S&P | Ziskovosti společnosti | Německé ceny | Prezidentka ECB | Vzdělání | Farmaceutický sektor | Hospodářské dopady | Zprávy | Dolary | Obchodování | BREAKING | Nadšení | Signál k prodeji | Mero | SPX | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Vývoj ceny bitcoinu | Rekordní růst | Ceny stříbra | Kryptoaktivum | Chevron Corporation | Index STOXX Europe | Bloomberg Grains Index | Meta | Financial Times (FT) | Akcie v Evropě | Averze k riziku | Ropné zásoby | České koruny | Evropské akcie | Fundamentální analýza akcie | Ceny ropy | ZEW | UBS | České firmy | Odhad poptávky po ropě | Ceny Bitcoinu | Nové signály | Silný růst | Cena NATGAS | Celkový trend | Počet firemních bankrotů v Japonsku | Eurostat | Covid | Úřad Eurostat | Bydlení | Tržní podmínky | Vojenský konflikt | CZ | Růst inflace | Cena ropy brent | Listopadová inflace | Kvantitativní utěsňování | Macrotrends | Míra | West Texas Intermediate | UVXY | Program nákupu aktiv | Praha | Depozitní sazby | CME FedWatch Tool | Pokles tržeb | Nejdůležitější události | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Cenové formace grafu | Převodník měn | Opatření proti koronaviru | Hedgeové fondy | Současný trend | Digitální měny | Hlavní akciové indexy | Marek Pokorný | Tlak medvědů | Produkce základních surovin | Prognóza Fedu | Dnešní data | Komodita | České banky | Významné úrovně | Odhad inflace | Firmy | Raphael Bostic | Kevin Tran Nguyen | Nerozhodnost | Australský dolar | Put opce | Index US100 | Páka | Jednoduché tipy pro začátečníky | François Villeroy de Galhau | Koruna | Kryptoměnové burzy | Statista | Výrazný pokles | Nástroj | Výsledky | Commodity Futures Trading Commission | HUF | Kroky centrálních bank | Finanční výsledky | Kurz dolaru | Pokles HDP | Příležitost akcie | Inflace v Česku | Americký výrobce | DMA | EOS | Onemocnění | Tržní ceny | Marine Le Penová | Riziko recese | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Konec roku | Úroda | Ekonomický propad | Hospodářská politika | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Asociace | Silný dolar | Globální dodavatelské řetězce | CZKCASH | Vakcína | Retracement | Pandemie koronaviru | Topné oleje | Výkonnost | Český index nákupních manažerů | Obchodní války | OPEC+ | SAE | Větší regulace | Objem | Formace pokračující | Ředitel ČEZ | Reddit WallStreetBets | Obavy z recese | Kontrolovat rizika | Federální rezervní systém | Britské libry | Obchodování s akciemi | Problémy amerických bank | Členské státy OPEC | Klesající reálné příjmy | Výsledky společnosti | Americké měny | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Investice do kryptoměn | Propuštění | Index S&P 500 | Graf | Stablecoiny | Národní měny | Hráči na trhu | Malajsie | Ekonomická situace | Regulátor | Investorské prezentace | Hlavní indexy | Omezené riziko | Počet bankrotů | Dlouhodobý výhled | Hrubý domácí produkt | Nejlepší akcie | Průmyslová výroba | Sektorové alokace | Meta (Facebook) | Technické ukazatele | Rady expertů | Case-Shiller | Studie | Blízký východ | CME FedWatch | Pár EUR/USD | Joachim Nagel | Tržní hodnota akcií | Eurodolar | Cena eura | První obchodní den | Průraz | Devalvace | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Ministerstvo obchodu USA | Deficit | Zveřejněná data | Oživení inflace | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Offshore | Reakce trhu | Stavebnictví | Ústup inflace | Hodnota všech kryptoměn | Americká společnost | Title Transfer Facility (TTF) | KOMB.CZ | Hypotéky | IBEX 35 | Růst eura | Krátkodobé obchody | Členka rady guvernérů | High | Rostoucí trend | Finanční krize | Evropa | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Jackson Hole | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | HUF/EUR | Disciplína | OPEC | Ukrajina | Arrows | Jednání FOMC | Sójové boby | Třetí vlna | Tým InstaForex | DAX (DE30) | Česká koruna | Maloobchod | Aktuální cena ropy | Oslabení amerického dolaru | Stimulační program | Udržení inflace | GameStop (GME) | G10 | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Foreign Exchange | Organizace pro výživu a zemědělství | Dnešní růst | FactSet | Dolarové likvidity | Měnový trh | CHF | Těžby Bitcoinu | Kapitalizace kryptotrhu | Technické analýzy | Urals | Mexiko | Neuspokojivé výsledky | Ministerstvo financí USA | Inflace ve Spojených státech | Hackeři | GBPUSD | GDPNow | Nejprudší pokles | Macrotrends.net | Analytické pokrytí | Rakousko | Zájem o dolar | Stříbro | CIBC Capital Markets | PX index | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | Cyklus zvyšování úroků | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Formace grafu | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Internet věcí | LNG | Signál na akcie | Americké akcie | Index WIG20 | Pozornost | Výrobce čipů Nvidia | Dopad pandemie | MetaTrader | Kongres | Denní rozpětí | Divize | Nákupní příležitost | Trojité dno | Medián | Veřejný sektor | Heiken Ashi | Velké londýnské banky | Index cen výrobců | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Las Vegas | Moore Czech Republic | Kanada | S&P 500 | Počet firemních bankrotů | Zvýšená volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodovat | Medvědi | Disney | Trh | Poptávková strana | Komise | University of Michigan | List Financial Times | ProCent | Výkyvy | Výrazný růst | MWh | Fed | Luis De Guindos | Snížení zadlužení | Investování s LYNX | Zestátnění | Reálná hodnota | PLATINUM | Investiční rada | Korekce | Vývoz ropy | Nové trhy | Americký výrobce elektromobilů | Buffett | Vývoj ekonomiky | Otevření obchodu | Američtí investoři | Pražské burzy | Downtrend | Krátkodobé obchodování | Konkrétní akcie | Zveřejnění výsledků | Nejistota | Analýza trendu | GME | Růst tržeb | USDT | Globální recese | CME | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Yahoo | Makroekonomické údaje | Swingové minimum | ATH | CEZ1.CZ | Posílení dolaru | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Tvorby rezerv | Anthony Fauci | Prodej dolaru | Evropský regulátor | Pád Silicon Valley Bank | Akcie EasyJet (EZJ.UK) | Rating | Alligator | Finanční válka | Akcie Shopify (SHOP.US) | Konference FOMC | ECB dnes | SNB | RBC | Microsoft | Trh dnes | Riziková aktiva | Příležitosti | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Dopad na cenu | Haruhiko Kuroda | NFLX.US | Celkový sentiment | Odhad růstu HDP | Komentář Raiffeisenbank | Členové Fedu | Commission | Spotřebitelská inflace | Defi | Akcenta | Sell | Bavlna | Pokles sentimentu | Long pozice | Cybertruck | Trendová linie | LYNX webinář | Kurz dolarů | Světová rezervní měna | Nvidia | Exporty | Panelové diskuze | Vývoj dolaru | Důvěra | E-commerce | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Markets | Polský zlotý | Deficit nabídky | Tržní sentiment | Úroveň parity | Formace reverzní | Představenstvo | Nižší minima | Pozitivní zpráva | Trendové linie | Vlajka | Trh s platinou | Spotová cena | Další růst | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Invest | Analytik České spořitelny | Gazprom | Centrální banka | Call opce | CL | Andrew Bailey | Významné zprávy | EU | Středoevropské burzy | Investice do akcií | Opatření | QE | Aktivní obchodování | LYNX | Investiční služby | Nájemné | Podnikatelé | Energetický sektor | Představitelé centrální banky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výnosy státních dluhopisů | Kovy | Rumunsko | Centrum | Technické problémy | ING | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Startup společnosti | Grafy | Krachy velkých krypto burz | Obchodní rozhodnutí | Apple | Oblasti rezistence | Pokles dolaru | Trojité vrcholy | Zákon o kryptoměnách | Bitcoin (BTC) | Kurz stříbra | Společnost XTB | Nárůst objemů | Polská inflace | Akcie CarMax | Březnová inflace | Eskalace | Hlavní index burzy v Torontu | Ceny komodit | Nízká volatilita | Akcie CarMax (KMX.US) | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Úspory | CZK | Index DAX (DE30) | Další růst úrokových sazeb | Kov | Reuters | Index nákupních manažerů | KMX.US | VaR | Chevron | Ceny zemního plynu | Státní dluhopisy | Elektromobily | Americký dolar | Nadprůměrný zisk | Euro vůči dolaru | Zasedání akcionářů | Výrobní aktivita | Situace | Rekordní maximum | Vzorec chování | Cyklus růstu | Cenové formace pokračující | Předseda | Moneta | Optimistický signál | Růstový potenciál | Český hrubý domácí produkt | City Index | Europe 600 | Vlna poklesu | Utahování měnové politiky | Americký trh | Vysoké úroky | Prolomení oblasti | Negativní dopad | Míra inflace v Evropské unii | Výhled eura | Traders | DPA | Evropská unie | Alexandria Real Estate | Boeing | Politická krize | Cvičení | HDP v USA | Ekonomiky | PROP Trading | Cena zlata (XAU/USD) | Internet of Things (IoT) | Konflikt na Blízkém východě | Rychlý růst | Peter Brandt | Tržby | US100 | TSM | Libra | Futures na železnou rudu | Otevření Číny | Startup | GameStop | Moody's | Stagnace | CFD | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Centrální banky | Rekordní hodnoty | SMA 100 | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Snížení sazeb | Chicago Mercantile Exchange | DOT | Vánoce | Trend vzestupný | Nákup akcií | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Dividenda | Aktuální cena | Koruna dnes | WPIC | Objem zlata | Měkké komodity | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Technický výhled na trh | MONET | Rizika | Úroky | EZJ.UK | Indikátor Stochastic | Mero.cz | Skupina OPEC | Akcie Winnebago | Pohyb trhu | Institucionální investoři | Kurzy | Plodiny | Indexy amerického akciového trhu | Burza v Istanbulu | Portu | Cena | Český kapitálový trh | Investiční banky | Fond | Vývoj české ekonomiky | Finanční analytici | Bearish Engulfing | Zasedání RBNZ | Fraktál | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | Obchodovat ropu | Antivirus | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | TABAK | Konsensus | S&P500 | Inflace v Austrálii | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | TSLA.US | Zajímavé příležitosti | Prodej v USA | Rozhodnutí americké centrální banky | Oslabení kurzu | Pokles likvidity | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Pokles | Finance | Americké statistiky | Margin | Globální inflace | Zboží dlouhodobé spotřeby | Český PX index | Vývoj akciového indexu | Růst hlavních ekonomik | Dluhy | Take-Profit | Ochranné příkazy | Nálada v USA | Centrální banka Nového Zélandu | Největší rizika | Conseq | Potenciální zisk | Jan Vejmělek | Cenové minimum | Rezervní měna | LVS | Index ISM | Tržní očekávání | Situace na trhu | Zisky dolaru | Zásoby benzinu | Americká ekonomika | HG měď | WBD | Obchodník | Vrcholy | Portfolio manažer | Freeport-McMoRan | Dluhopisy | NATGAS | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | BoE Andrew Bailey | Růst ceny | Tempo poklesu | ROE | Investor | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Index cen | PMI ve výrobě | Alokace | Dodávky plynu do Evropy | Zastavení vakcíny AstraZeneca | Pablo Hernández de Cos | Index PX | Čínská vláda | Mudrex | Daně | Altcoin | Ekonomika nového Zélandu | Saxo | Lídři | Pivot | Coinbase | Kryptoměna | Měnověpolitické zasedání | FOREX | Pokles indexu | Sudán | Jens Stoltenberg | SaxoStrats | ADX | Momentum | Pozitivní sentiment | Newmont | Růst BTC | Shanghai Composite | Joe Biden | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | VXX | Podílové fondy | Prodávající | Zisky | Index tokijské burzy | Současné ceny | Trend klesající | Modernizace přenosových sítí | Doporučení | Swap | Miliardy eur | Newmont Corp (NEM.US) | Akcie Visa | Poptávka | Aktuální valuace | Index pražské burzy PX | Obchodníci | Cena zlata | Zasedání Bank of England | Pullback | Technický výhled | Hang Seng | Breakout | Přeprodané zóny | Hegemonie | Pojištění vkladů | Růst cen | Index Russell 2000 | Jasný směr | Růst HDP | Cenový pohyb | Embargo na dovoz ruské ropy | RSI | Hodnota akcií | Africký mor prasat | Shopify | Rozkolísanost trhu | Pivotní body | Zvýšení produkce | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | EUR/MWh | Financování | ČSÚ | Zasedání RBA | Akcie v obranném sektoru | Invaze | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Stres | GMT | Head and Shoulders | Default v USA | Tvrdohlavost | NZD | Pokles ekonomiky | Nárůst výnosů | Cenové formace | Cena kryptoměny | Republikáni | EBITDA | USDJPY | Nakupovat zlato | Kalendář událostí | Zprávy z USA | Uzavření trhů | Globální poptávka | Reporty | EasyJet (EZJ.UK) | Investiční poradenství | Ozbrojené složky | Koncentrace | GfK | Kryptotrh | Úrokový diferenciál | VŠE v Praze | Nákup eura | Americký regulátor | FT | Kapitalizace bitcoinu | Denní pokles | Klouzavý průměr | Reklasifikace | Obchodování na akciových trzích | Evropské země | DNO | Krypto trh | Výrobní aktivity | NY FED | Spotřebitel | Charlie Munger | Hospodářský růst | Růst dolaru | Payrolls | Akcie pražské burzy | Prezident Fedu | Nové rekordy | Šíření koronaviru | Konžská republika | Posílení eura | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Růst ekonomiky | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Analytik Portu | Kapitálové trhy | Akcie Gamestop | Podnikání | WTI | Index relativní síly (RSI) | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Emisní povolenky | Podnikání na kapitálovém trhu | Silnější koruna | Počet bankrotů v Japonsku | RBNZ | Vývoj situace v Číně | Spekulace | Reserve Bank of Australia | HDP | Edul Patel | Akcie těžařů stříbra | ROCE | Americká měna | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Kupci | KMX | OCI | Bankéři | Firma | Sázet | Cena ropy | Členské státy | Sestupný trojúhelník | Manufacturing PMI | TSM.US | Marže | NEM.US | Konkrétní příklad | Josef Košťál | Předběžné výsledky | Averze vůči riziku | Vstup do obchodu | Omikron | Erste | Individuální akcie | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Ropa | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Kanadský dolar | Signály | Dopady vysokých úrokových sazeb | Následky Covidu-19 | Raiffeisenbank a.s. | Investiční fond | Bankovní sektor v ČR | Statistiky | BMO Capital Markets | Akcie padají | Zahájení obchodování | Americká Komise pro cenné papíry | Čínský index | Konjukturální průzkum | Rozhodování | Technologický Nasdaq | Jaký je výhled? | Bitcoin rally | Kurz | Market | Obilniny | 256/2004 | EMA | Unicredit | Big Mac | Fibonacciho retracement | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Rozkolísaný | Dolar | Reserve Bank of New Zealand | Debata | Nejhorší výsledek | Obchodování ropy | Kurzy měn | Omezení těžby | Fundamentální pozadí | Euro | Profit-Target | Medvědí scénář | Negativní vývoj | Byznys | Federální rezervní banky | Údaje o nezaměstnanosti | Agentura DPA | Kukuřice | Investujte | Klid | Akciový trh | Vzestupná vlajka | Měď | Kypr | Definitivní obrat trendu | Libanon | AUD | Binance | Japonský Nikkei | Christine Lagarde | Breakout Trader | Vzrušení | Obchod | Technické korekce | Medvědí trend | Zastavení dodávek | Jednotná měna | Predikce | Zdanění | Fibo | Vývoj měnového páru USD/CAD | Úroveň rezistence | Bollingerova pásma | Prima | Obchodování s emisemi | Citigroup | Obchodní aktivita | Prudký pokles cen | Ole Hansen | Rozhodnutí Bank of England | Denní graf akcie | Úrovně rezistence | Problémy v bankovním sektoru | Index VIX | Fibonacciho úrovně | Hospodářství | Globální finanční krize | Světová produkce mědi | Purple Trading | Zkušený investor | Hlavní trend | Spojené státy | Vzestupný trojúhelník | Evropské méně | Vzestupný trend | Winnebago (WGO.US) | Nárůst nezaměstnanosti | xStation 5 | Intermediate | Vítězství nad inflací | Zisková marže | Cenové stability | Zasedání ECB | Úrovně supportu | Credit Suisse | Měna euro | Philip Lowe | Portfolia | Platforma | Vývoz | Index výrobní aktivity | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Graf indexu S&P 500 | SEC | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | Stratég Saxo Bank | Akcenta Miroslav Novák | ETF a ETN | Vyhlídky eurozóny | Tomáš Raputa | Chuť riskovat | Analýza BTC | Trend ceny | CZK/EUR | NZDUSD | Směr trhu | Napětí na Blízkém východě | Kyjev | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Zbohatnutí | Trh s kanceláři | Denní graf | Guvernér BoE | Úroveň supportu | Silný support | LME | Japonský Nikkei 225 | Pin Bar | Ministři | ETN | Meziroční růst spotřebitelských cen | Matěj Široký | Kurz eura | Silicon Valley | Americké ministerstvo práce | Inflace v Evropské unii | Dnešní zpráva | Údaje z USA | Bankovní sektor | | Oscilátor Marlin | Polská průmyslová produkce | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Nová auta | NEST | Kiwi | Nákupy plynu | Swingové maximum | Short pozice | Fondy ETF | Ziskový obchod | Bilance Fedu | CySEC | Vysoké ceny | Rostoucí inflace | Překvapení z bankovní krize | Technologický sektor | OSN | Světové produkce | Eskalace napětí | Komunita | Odpovědnost | Blockchain | Výprodej | Acorda Therepeutics Inc | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Martin Novák | Federální rezervy | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Odkup akcií | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Členské země | Oslabení | Nord Stream 1 | Benzín | Trend | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | Zásoby plynu | Las Vegas Sands | Prodejní signál | Kroky Fedu | Časový rámec | Obchodní pokyny | Míra inflace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Manufacturing | MMF | Zlato (XAU/USD) | Ekonomický výhled | Štěstí | Známky oživení | Nařízení | Ropné akcie | Proces učení | Prohlášení | Vzestup ceny | Inflace v Německu | Scotiabank | Komerční banka | BTC | Úsilí | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Členové OPEC | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Nálada na trhu | Angola | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | První obchod | Bolest | Očekávané výsledky | Východní Asie | DMA obchodovaní | Napjatá situace | Energetické krize | Makroekonomická data | Tempo růstu | Částečný úvazek | Regulační orgány | Cenové formace reverzní | Trojitá dna | Bankovnictví | Libye | Americké dluhopisy | Maximilian Wienke | Divergence | Biliony | EasyJet | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | CarMax | Zajímavé akcie | Model GDPNow | Martin Gürtler | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Ministerstvo financí | Varování | Družba | Viceprezident ECB | Černé zlato | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Objednávky | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Průměrná míra inflace | Macron | Lisa Shalettová | Počet zaměstnaných | Michaël van de Poppe | Hry | Japonská ekonomika | USDC | Dnešní údaje | Pokles inflace | Aktiva | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Futures na kávu | Ekonomické zprávy | Zvyšování úrokových sazeb | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Výnosy z dluhopisů | Business | Evropští investoři | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Investování do akcií | Pokles cen | Algoritmus | Automatic Data Processing | Zákonné platidlo | Čínská centrální banka | Sankce | Veřejný dluh | ČEZ (CEZ1.CZ) | YouGov | S&P 500 (US500) | Zvedání úrokových sazeb | FedWatch Tool | Výsledky amerických společností | Nový týden | Tipy pro začátečníky | Tradingový portál | Zdravotnictví | Investice do stříbra | Plynovod Nord Stream | BMO | NZD/USD | Čínské akcie | Pivoty | Riziko ztráty | Ministryně financí | KGHM | Brazílie | Čistá zisková marže | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Pochybnosti | Danske Bank | Obchodování s opcemi | Slovensko | Stratég | Zisk na akcii (EPS) | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Trh s kryptoměnami | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Majetek | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Investovat do ETF | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Investiční fondy | Ropovodní síť Evropy | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Akcie Newmont Corp | Lucembursko | Největší pokles | Politika | Konkurence | Vladimír Vávra | CoinShares | Commodity futures | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Překoupené podmínky | Indikátor MACD | Dnešní seance | Výhled pro akcie | MAM | BHP | Pravidla hry | Oslabování eura | Poplatky | Forint | Velká Británie | Evergrande | Zprávy z krypto | Cenové turbulence | PLN/EUR | Další vývoj | JPMorgan | Vlastní akcie | Obchodovat Price Action | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Real Estate | Zlatá horečka | Žádosti o podporu | Nálada | Indie | FAO | Investovat v roce 2020 | Nákupy | Cíle | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | EZJ | SVB | Index volatility VIX | Provozní výnos | Investiční příležitosti | Výprodej akcií | Ekonomika | MasterCard | cTrader | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Prognóza Ministerstva financí | Elektřina | WGO.US | Situace v průmyslu | Obchodování s cizími měnami | Warner Bros | Nárůst volatility | Akcie Coinbase | Commerzbank | Zhodnocení | Větší korekce | Nákup put opce | Ceny zlata | Investice do zlata | BTC/USD | Výhled | Kurz EUR | Index technologického trhu | České akcie | Poptávka po dolaru | Auta | Americký akciový index | Akcie Colt CZ | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Technická analýza BTC | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Indikátor Ichimoku | Propouštění | Trendové čáry | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | ETH/USD | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Začínající investoři | Data o inflaci | Expanze | Růst cen energií | Konsolidace | Fondy | Dlouhodobý trend | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Slabá čísla | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Hrubá marže | Renminbi | Financial Times | Bezpečná aktiva | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Tokyo Shoko Research | Spread | Iniciativa | Vývoj ceny akcie | Velkoobchodní cena plynu | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | St. Louis | Swing | Společné nákupy plynu | Index BUX | Krize | Obligace | Signály RSI | Zajišťování | Investing | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Situace na trzích | Výnosy 10letých dluhopisů | Zpětný odkup akcií | BUX | Paramount | CoinGecko | Maloobchodní prodej | Míra inflace v eurozóně | CEO | Oslabení dolaru | Těžby bitcoinů | NFT | Zachování neutrality | Meziroční míra inflace v eurozóně | Těžař | Prezidentské volby | Dollar | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Indikátor CCI | Deeskalace | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Nový cyklus | Prodeje | Akcie Tesla | Dmitrij Peskov | Graf indexu | US30 | Spojené arabské emiráty | Ředitelka | Coinbase (COIN.US) | Japonský ministr financí | Jak investovat do komodit | SHOP.US | Burza | Letecká společnost | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Objem obchodování | Buy | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | ETN na VIX | RBA | Akcie Boeing | Výprodeje | Obchodování s CFD | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Volatility trhu | Ropa WTI a Brent | Slabší dolar | Měny | Vyšetřování | Volby | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Promořenosti populace | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Acorda Therepeutics | Profitovat | Glencore | Butterfly | Akcie Alexandria Real Estate | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Prezidenti a premiéři | Nejbližší rezistence | Inflace v březnu | Pandemie covidu-19 | Wood & Company | DE30 | USDX | Makroprostředí | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Úrokové sazby | Příležitosti k nákupu | Sazby | Historie | Internet of Things | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Karanténní opatření | Patria Direct | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Obchodování opcí | Zlotý | USD | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Protiepidemická opatření | Banky | Miliardy dolarů | Las Vegas Sands (LVS.US) | LVS.US | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Rozhodnutí centrální banky | Daň z nadměrných zisků | Likvidní | Regionální měny | Překoupené oblasti | Klíčová rezistence | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Akcie ČEZ | ABN Amro | Brazilský real | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Americké akciové indexy | GBP/EUR | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Írán | Kuwait | Zdražování | S/R zóny | Pracovní síly | Pozemky | Předstihové indikátory | Nejlepší ropné akcie | Investiční ředitelka | EPS | ADP | BIST 100 | Square | Číst grafy | Short squeeze | Short signál | Denní volatilita | Termínový kontrakt | Kartel OPEC+ | Rozdílové smlouvy | Ropy | Vedlejší účinky | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | CHNComp | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Změny trendu | Silný trend | Hlediska technické analýzy | Rafinerie | Ztráty | Společnost | Časové období | Český statistický úřad (ČSÚ) | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Výrobní inflace | Obchodujte | Ocenění akcií | Colt | Tržní kapitalizace kryptoměn | Historicky nejnižší | Odliv prostředků z trhu | Fibo retracement | Objem peněz na finančním trhu | Cena akcií | Volatilita trhů | Lehman Brothers | Non-Farm Payrolls | Cena americké ropy WTI | Objem nákupů | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Země OPEC | Ropný trh | Bezpečný dolar | Britské měny | Eura | Tisková konference | Vývoj ceny akcie Alexandria Real Estate | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | RBAG | Bankovní systém | Organizace | Komodity | Ryanair | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Obchodování EUR/USD | Ruské exporty | Problémy s likviditou | Západoevropské trhy | Česká národní banka | Fed včera | NewYorská burza | Polská centrální banka | Silné momentum | Energetické komodity | Akcie EasyJet | Příjmy | Kmen koronaviru | Hospodářské výsledky | ČTK | Risk-off | Zajištění | Omezení dodávek ropy | Propad poptávky | Obchodní podmínky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Náměstek ředitele | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | PCE index | Komoditní | Lockdown | Implikovaná volatilita | Cenový index | MiFID II | Shopify (SHOP.US) | Token | Čínský trh | Šéfka ECB | Bohatství | Cenová akce | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Uhlí | Index amerického dolaru | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Engulfing | Nákupní signál | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | COT (Commitments of Traders) | Automotive | Dostatečné zkušenosti | Analýza indikátorů | Moldavsko | Dnešní zprávy | Energetická situace v Evropě | Silný býčí trend | Crédit Agricole | AUD/USD | Komplexní analýzy | Komise v přenesené pravomoci | Investovat peníze | Africký mor | Index relativní síly | Plyn v Evropě | Bilance | Petr Kymlička | Obchodování na páku | Sazba Fedu | Trading | Americká vláda | Americký desetiletý výnos | Pozitivní sentiment na trzích | CEE | Meziroční inflace | TradingView | Investiční doporučení | CAD | Halving | USD za tunu | Světové burzy | Pokles zlata | Bidenovo vítězství | Prognostici | Tržby společnosti | Předpovědi cen | Nakupovat | FOMC | Vyšší ceny ropy | Ministr financí Jeremy Hunt | Volatilita páru EUR/USD | Investování | Put | Hospodářský pokles | Brent | Tchaj-wan | Komerční banka (KOMB.CZ) | Míra inflace v USA | Hrozba globální recese | Pád cen ropy | Neuberger Berman | Americký výrobce čipů | Omezení stimulů | Irák | Babypips | Cox | Výhled dolaru | Ceny ropy a plynu | Světové hospodářské krize | Zvažované investice | Kompenzace | Korekce cen komerčních nemovitostí | Ropovodní síť | Inflační index | CSGN | Struktura zastropování cen | Eskalace konfliktu | Index technologického trhu Nasdaq | Short signál na akcie | Měnový pár | XTB Germany | Měření volatility | Depreciace | Zahájení dodávek | Blue chip | Očekávaný růst | CIPS | Regulace v USA | Tržní kapitalizace bitcoinu | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Plynovod Nord Stream 1 | Netflix (NFLX.US) | Analytička | Akcie na vlastní účet | Reálné ekonomiky | Evropské PMI | WallStreetBets | Tempo hospodářského růstu | Poptávka po ropě | Tržní hodnota | Ztrátová investice | Cyklické odvětví | Dnešní statistika | Ceny BTC | Částečné zestátnění | James Bullard | Swapy | Extrémní strach | Příjmy domácností | Ovlivňování | Guvernér | Vysoké sazby | Aktuální výhled | Akcie Newmont Corp (NEM.US) | Obchodování na burze | Société Générale | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Politická situace | Reakce trhů | Zisk na akcii | Mzda | Balkánské země | Akciové indexy | Růst poptávky po ropě | ABN | Obchodní signály | Dolar roste | Členka Rady guvernérů | Nigérie | XAU/XAG | Události tohoto týdne | Investovaný kapitál | Banka | Akciový index S&P 500 | Tesla | Bitcoin jako zákonné platidlo | Commodity futures trading | Americké centrální banky | Produkce zlata | Nárůst nově nakažených | FTSE | Vývoj měnového páru | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Sentiment investorů | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Míra inflace ve Spojených státech | Průzkum | IEA | Solární energie | Dlouhodobé pozice | Technický výhled trhu | Futures kontrakty | Atraktivita zlata | Hlavní ekonom ING | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Svíčková formace | Kurz EUR/USD | Covid-19 vakcína | Ztráta indexu | Zasedání Fedu | Instrumenty | Korekční pohyb | Růst cen ropy | S&P Global | Admiral Markets | Současný stav | Návratnost | Stoupající trend | ECB | CCI | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | HDP USA | Vyhlídky | Šéf japonské centrální banky | NATO | Risk-off sentiment | SPAC | Spalování ropy | Obchodovat s akciemi | Akcie českých bank | Důvěra investorů | PlanB | Kupující | Akciové tituly | Špatné výsledky | Cenový graf | Cukr | Předpověď | Ipsos | Omezení pohybu | HDP eurozóny | Očkování | xStation | Retailová asociace | Trigger | Průzkumy | Státní svátek | Očekávání investorů | Finanční výkazy | Americká centrální banka | Krátkodobé strategie | Nomura | Spoření | Bitcoin | Technické nástroje | Ropa Brent | Španělsko | Otočení trendu | Canary Wharf | Členství v NATO | Trendové indikátory | Výnosové křivky | Futures na americké indexy | Hospodaření | Omán | Produkce mědi | Visa | Ekonom UniCredit Bank | Rollback | Short | Zdanění mimořádných zisků | Analýza BTC/USD | Přehled | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Futures | Plyn | Index volatility | Novela zákona | Zpráva o inflaci | Inflace v eurozóně | Opce na VIX | Kanadská ekonomika | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Boris Johnson | Nemovitosti | Akcie Newmont | Prodej akcií | Target | Valuace sektoru | Nejbližší support | CEE region | FXstreet.cz | Spot | Vývoj indexu volatility | Čínská poptávka | 200denní klouzavý průměr | Akcie Shopify | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Drahý kov | Americká data | Vzestup bitcoinu | Růst výnosů | Akcií těžařů | Novela zákona o dluhopisech | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Time-Frame | Inflace v únoru | Wells Fargo | Budoucí vývoj | xStation5 | Američané | Klesající trend | Investice do ropy | Technické indikátory | Ekonom ECB | Index spotřebitelských cen | AMD akcie | Index CHNComp | Technická rezistence | L.F. Investment Limited | Prognóza ČNB | Inflace v zemích EU | Geopolitické faktory | Průmysl v eurozóně | Prosincová inflace | Pokles akcií Tesly | Flat | Agency business | Dolar vůči jenu | Čínská společnost | Zrušení superhrubé mzdy | Koronavirus | Blockchainové infrastruktury | Zvyšování úroků v USA | Hlavní ekonom ECB | Výhled pro EUR/USD | Akcie banky | Prezident Joe Biden | Jak obchodovat Price Action | MT4 | Capital Markets | COIN | Měny&Sazby | Akcie ropných firem | Zemní plyn | Cena za barel ropy | Euro roste | Nejvýraznější pokles | Obchodníci dnes | Očekávané výnosy | Centrální vláda | DAO | Burze | Právo | Utěsňování centrálních bank | Surové ropy | Útok na Ukrajinu | Česká republika | ČR | Nejnovější údaje | Hotovost | Vice | Frontier trh | Politické vztahy | Statistika | Statistický úřad | Jednoduché tipy | Opce | Eurobondy | Vyšší ceny | Analytici | Vyšší riziko | Viceprezident | Zadlužení | Průmyslové kovy | Bollinger Bands | Kazachstán | Zdražování potravin | SMA 200 | SVXY | Globální akcie | Equity | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Spekulativní pozice | Boční trend | Saudi Aramco | Zemědělství | Propad akciových trhů | Lael Brainardová | Salvador | Těžaři | Situace na trhu práce | Sazby ECB | Technická analýza ETH/USD | Základy obchodování | Analýza NZD/USD | Překoupené zóny | Terminály na zkapalněný zemní plyn | WizzAir | Provozní zisk | Situace v Německu | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Maloobchodní prodeje | Začátky obchodní kariéry | Výprodej na Wall Street | Evropská centrální banka | Graf EUR/USD | Ceny kukuřice | Andrej Rády | Česká ekonomika | Bill Hagerty | Růst výnosů dluhopisů | Jednání ECB | TSLA | Růst čínského HDP | Dow Jones (US30) | Vzdělávací webináře | Co bude | Základní pravidla systému obchodování | Očekávání trhu | Maďarský forint | Produkce ropy | Indikátor | Překoupený trh | Velký problém | CNBC | Býčí trh | Globální ropný trh | Větší pozice | Cenové výkyvy | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Aktivum | Psychologické úrovně | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Forward | Ekonomické vyhlídky | Vládní koalice | Měnové podmínky | Finanční svět | Marketingová komunikace | Pád bitcoinu | Fresnillo | Investiční rozhodnutí | Trojitý vrchol | Těžba skupiny OPEC | Video | Zprávy ze společností | Spready | Pšenice | ISM | Finanční prostředky | Semi | Ruská ropa | Domácnosti | Železná ruda | CARA | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Chorvatsko | Lineární regrese | Vývoj inflace | HICP | Americké banky | Restriktivní politika | Aktuální prognóza | Dluhopisový trh | Venture investic | Zpřísňováním měnové politiky | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Středoevropský region | Korekční fáze | Sektor služeb | Wedbush Securities | Investiční cíle | Měnová politika | Krypto | Pád cen | Závislost | Miroslav Novák | Meta Platforms | Jefferies | Pozornost trhu | Zastavení vakcíny | Významné události | Čínský index CHNComp | Jižní Sudán | CSGN.CH | Záhada | Solana | XTB | XTB Research | Nejnovější zprávy | Ruské embargo | Christopher Waller | Vývoj ceny | Aplikace při obchodování | Solární panely | Pavel Sobíšek | Optimismus | Dovoz ruské ropy | Terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) | Oslabení české koruny | Likvidita | Riziko | Poptávka po stříbru | Hlavní ekonom | Participace | Tvrdá práce | Alžír | SILVERJUL20 | Pozornost obchodníků | Oživení ekonomik | Načasování | Risk | Uptrend | Trade | Zprostředkování obchodování | Webináře | Dnešní ekonomický kalendář | Pákistán | Dlouhodobý investor | Cenové dno | Moskva | Pozitivní komentáře | Platidlo | Analytika | Etherea | Inflační očekávání | Nový kmen koronaviru | Henrique Tomé | Forexu | Sazby beze změny | ROIC | Pandemie | Miliardy | Čína | Trader | Cena stříbra | DAX | IBEX | Expirace | Ceny v Japonsku | Pravidla systému obchodování | Dow Jones | Zájem o riziková aktiva | UCITS ETF | Důležité makroekonomické zprávy | Ocenění | Parita | Dvojciferné zhodnocení | Fiskální politika | Zisk z obchodu | Devizový trh | Energetická situace | Domácí akcie | Jean-Luc Mélenchon | Počasí | Index BIST 100 | Prodej vozů | Platina | MIFID | Podnik | Deutsche Bank | Ropovody | Direct market access | Týdenní pokles | Index pražské burzy | České PMI | Pravidla obchodního systému | Slábnutí inflačních tlaků | UCITS | STAR | Ekonomové | Arabica | Americké trhy | ABC | Budoucnost Bitcoinu | Tempo růstu průmyslové výroby | Londýnské banky | CZK/USD | Žlutý kov | Regrese | Analytik | Bloomberg Commodity Index | RBC Capital Markets | Barclays | COIN.US | Ekonomické krize | Signály pro BITCOIN | Fundamentální analýza pro začátečníky | Dodavatelské řetězce | Zvýšených cen vstupů | SNY | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | CoinDesk | Senior trader | Cena kontraktu | Výše zdanění | Zpomalení růstu | Zmírňování opatření | Cena plynu pro evropský trh | Zkapalněný zemní plyn | Daňový balíček | Poskytování úvěrů | Tým FXstreet.cz | Jiří Polanský | Wealth Management | Poptávky po ropě | Inženýrské stavitelství | Stagflace | Firemní zprávy | Správa | Světové centrální banky | Varovné znamení | Analýza fundamentálních událostí | SPAC v ČR | Virus | Odborníci na kryptoměny | Výsledky hospodaření | KOMB | Výnosy | Akcie GME | Vyšší inflace | Nonfarm Payrolls | Wall Street | Daňové změny | Důležitý support | Prodej akcie | Pozice | Necyklické aktivum | MIC | Snižování rozvahy Fedu | DUOL.US | CNY | KPMG | PCE inflační index | Index PCE | Technický nástroj | Zpracovatelský průmysl | Výrobní náklady | Bezpečného útočiště | Index DAX | WP | Práce | Pokles bitcoinu | Časové rámce | XPT/USD | Rizikovost investice | Pokles libry | Private equity | I-Trader | Jak obchodovat | Biden | Budoucnost | Aktuální situace | Intradenní obchodník | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Úspěch | NASDAQ 100 | 737 MAX | Linie neckline | Dánsko | Zpomalování čínské ekonomiky | Druhá vlna | Klaas Knot | Pokles zásob | Ceny mědi | SPAD | Japonský jen | Prezident Federální rezervní banky | Znovuotevření Číny | Vývoj na burze | Konsolidace ceny | Aktuální kurz | Šance | Formace praporek | Ekonomický růst | Brunei | Oscilátor | Program odkupu akcií | Grains Index | Dvojité dno | Politici | Ceny povolenek | Jak investovat | Postavení USA | Kotace | Volatilita akcií | Jerome Powell | Jestřáb | Stavební spoření | Fibonacci | Odvětví | Prodej aut | Sazby Fedu | Inflace v eurozóně v červnu | Poradenství | Finanční situace | Akumulace | MAST | Currency | Analýza makroekonomických zpráv | Výkyvy kurzu | Celková inflace | Varianta covidu | Dna | CEZ1 | Euro-dolar | Podílové listy | Základní sazba | VanEck | InstaForex | Kontrakt | Volkswagen | Akcie Visa (V) | Obchodní příležitosti | Dohled nad finančním trhem | Přehled kurzů | Podniky | Ekonom | Cena barelu ropy | USA | Býčí scénář | Globální ekonomický růst | PX (CZKCASH) | Vyšší výnosy | Coinbase a Binance | Omezení pohybu obyvatelstva | Analytický tým | Janet Yellen | Zlato | Inflační report | Průzkum ČSÚ | Maďarský index BUX | Býčí trend | Atraktivní příležitosti | Rozmach kryptoměn | Daň z příjmu | Zastropování cen | USD/CAD | Zpomalování inflace | Graf dne | Geopolitika | Philip Morris | Opce na akcie | Počet zahájených bytů | Nasdaq | Philip Lane | Euro klesá | Akcie společnosti GameStop | Bloomberg Commodity Spot Index | Kde investovat | Vrcholní představitelé | Geopolitická situace | Formace Shooting Star | Odhady analytiků | Maďarský index | Ministerstvo práce | Zemní plyn (LNG) | Spekulanti | Inflace v USA | Hlavní index burzy | Futures na americké akciové indexy | Propad indexu | Domácí poptávka | Slabé euro | ECB Christine Lagardeová | Stochastic | Direct market | Údaje o inflaci | Gabon | Německá inflace | RBAG.CZ | Oblast pro investování | Signály z Fedu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Graf akcie | Černá labuť | Bezpečnost | DUOL | Průlom | Světové trhy | Ichimoku Kinko Hyo | Investment | Výprodej dluhopisů | Výhled recesních scénářů | Zásobníky | Súdán | Zprávy z Německa | 100 procent HDP | Výraznější pokles | Energie v Evropě | IOT | Začínající obchodníci | Terra | Výhled pro akcie ČEZu | Internetové obchody | Odliv prostředků | USD/JPY | Astrazeneca | Nasdaq (US100) | Praporek | Záporné úrokové sazby | Kryptoměny | Zlepšení ekonomiky | Změny úrokových sazeb | Low | Taiwan Semiconductor | Duolingo | Výhled domácí ekonomiky | Obchodní výhled | Zvyšování úroků | Výrobce elektromobilů Tesla | Rychlost | Amazon | University of Leicester | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Stimuly | Wedbush | Fundamenty | Čínský renminbi | Ukazatele | Netflix | Británie | Miliardář | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Bankovní vzdělání | Maximální kapitál | Winnebago | Zápis z Fedu | Chování spotřebitelů | COT | Krátkodobý výhled | Diverzifikace bohatství | Dopady pandemie | Dlouhodobý pohled | Ztráta indexu S&P 500 | Obchodování pro klienty | City | Zlepšení | Růst ceny ropy | Saxo Group | ECB Luis De Guindos | Zákony Evropské unie | Týdenní pivot | ONE | Sentiment trhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Sestavení obchodního plánu
Sestavení obchodního systému
Sestavení obchodních pravidel
Sestavování kryptoměnových indexů
Sestavování portfolia
Sestavování portfolia z AOS
Sestavy na těžbu kryptoměn
Sestup ekonomiky
Sestupná vlajka
Sestupný Tasuki Gap

Následující klíčová slova

Sestupný trojúhelník
Seth Klarman
Setkání akcionářů
Setkání akcionářů Berkshire Hathaway
Setkání centrálních bankéřů
Setkání G20
Setkání lídrů
Setkání ministrů financí
Setkání ministrů financí EU
Setkání ministrů financí eurozóny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít