Sobota 01. června 2024 23:39
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Pokračování poklesu

img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.05.2024 Také GBP/USD zahájil malou medvědí korekci, ale vzestupný trend zůstal neporušen. Dolar měl vlastně docela štěstí, že se ve čtvrtek nepropadl ještě hlouběji. Spojené státy zveřejnily několik nevýznamných zpráv, které se ukázaly být slabší, než se předpokládalo. Proto měl dolar ve čtvrtek důvod k poklesu. Na druhou stranu nebyl důvod, aby dolar klesl až tak hluboko, když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen odpovídal prognózám a inflace se téměř nezměnila, takže z této zprávy rozhodně nevyplynula, že by měl Federální rezervní systém okamžitě začít jednat o snížení sazeb. Připomínáme také, že britská ekonomika v posledních dvou letech téměř nerostla. Také ve Spojeném království, stejně jako ve Spojených státech, roste nezaměstnanost. Proto není možné říci ani to, že dolar klesá kvůli slabším údajům.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 17. května. Možná, že k mírné korekci vůbec nedošlo

17.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek prodělal menší medvědí korekci. Ta byla tak slabá, že není jasné, zda pár vůbec klesne k linii Senkou Span B. Jak již bylo zmíněno, trh se vrátil ke své oblíbené rutině posledních šesti měsíců. Ta spočívá v nákupu eura pod jakoukoli záminkou, zatímco nákup amerického dolaru je možný pouze při významných příležitostech. Většina fundamentálních a makroekonomických souvislostí, které hovoří ve prospěch dolaru, je trhem buď ignorována, nebo interpretována v jeho neprospěch, což znamená totéž. Abychom byli spravedliví, za poslední měsíc přišlo z USA mnoho negativních údajů, které mohly a měly vyvolat pokles dolaru. Dolar však klesal mnohem častěji, než by odpovídalo údajům. Trh navíc ignoruje skutečnost, že Federální rezervní systém nehodlá v dohledné době snižovat sazby.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 14. května. Euro se nadále otřásá. EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu.

14.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu. Euro se sice vyhouplo výše, ale pohyby byly tak slabé, že je těžké říci, kdo dokázal těžit z pohybu o pouhých zhruba 20 pipsů. Pár se nadále pohybuje v blízkosti horní linie vzestupného kanálu, čímž si zachovává vyhlídky na korekci směrem vzhůru. Tato korekce trvá již měsíc. Není pochyb o tom, že se jedná o korekci; rychlý pohled na 4hodinový časový rámec to jasně dokazuje. Intradenní pohyby jsou slabé a střednědobé pohyby jsou pomalé.
img

Ranní shrnutí (25.04.2024)

25.04.2024 Asijsko-pacifické akciové indexy prožívají smíšené období. Nejvíce rostou čínské indexy, přičemž peněžní index CHN.cash vzrostl o 0,96 % a peněžní index HK.cash o 1,05 %. Singapurský index SG20cash klesá o 0,21 %, vietnamský VIET30 rovněž o 0,23 % a japonský JAP225 o 1,12 %.
img

Výhled pro EUR/USD na 24. dubna. Euro vzrostlo k horní hranici kanálu

24.04.2024 EUR/USD se nadále pohyboval uvnitř téměř horizontálního kanálu, formálně označovaného jako vzestupný kanál. Vzhledem k tomu, že k poslednímu odrazu došlo od spodní hranice kanálu, cena v průběhu několika dní vzrostla až k jeho horní hranici. Tento pohyb se ukázal být naprosto předvídatelný, ačkoli včera měl nejen technický charakter.
img

Výhled pro EUR/USD na 17. dubna. Nudné pondělí plynule přešlo v nudné úterý

17.04.2024 EUR/USD v úterý nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla poměrně nízká. Pár se pokusil prodloužit pohyb směrem dolů, pokusil se zahájit býčí korekci, ale nakonec zjistil, že ani jedno nebude fungovat. Euro tak nadále zůstává pod důležitou oblastí 1,0658–1,0669, takže má stále dobrou šanci pokračovat v pohybu směrem dolů.
img

Obchodní signály pro ETH/USD (ethereum) na období 16.–18. dubna 2024: nákup při překonání 3 170 USD (21 SMA – býčí vlajka)

16.04.2024 ETH/USD se obchoduje kolem 3 092,21 a v grafu H4 vytváří formaci býčí vlajky. Pokud ether prudce prolomí nad hladinu 3 150, mohl by se signál této formace potvrdit a mohli bychom se dočkat dosažení vrcholu klesajícího trendového kanálu kolem 3 360.
img

Pohled na vývoj měnového páru EUR/USD dne 16. dubna. Další nudné pondělí

16.04.2024 V pondělí nedošlo k žádným výrazným pohybům. Zpráv bylo sice zveřejněno málo, ale bylo. Trh si mezi nimi však nic zajímavého nenašel a za víceméně důležitou považoval pouze zprávu o maloobchodních tržbách ve Spojených státech. Ale pojďme popořadě. V EU byly zveřejněny údaje o průmyslové výrobě za únor, které se plně shodovaly s prognózami. Kromě toho zaznělo několik projevů představitelů Evropské centrální banky. Francois Villeroy de Galhau uvedl, že ECB "pravděpodobně sníží úrokové sazby v červnu", a Gediminas Simkus řekl, že "existuje více než 50% pravděpodobnost, že letos dojde k více než třem snížením sazeb". Obě tato prohlášení jsou pro euro špatnou zprávou, protože ECB začne s uvolňováním měnové politiky dříve než Federální rezervní systém a bude snižovat sazby agresivněji než Fed.
C:\fakepath\akcie-14042024.png

Multitimeframe analýza: 14.4.2024 VOLKSWAGEN GROUP

14.04.2024 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

EUR/USD. 11. dubna. Zápis z jednání Fedu: obavy z inflace přetrvávají

11.04.2024 Ve středu se měnový pár EUR/USD odrazil od korekční úrovně 38,2 % (1,0866), obrátil se ve prospěch amerického dolaru a klesl o 130 bodů. Došlo ke konsolidaci pod zónou supportu 1,0785–1,0801, což obchodníkům umožňuje očekávat další pokles směrem k další korekční úrovni 0,0 % (1,0696). Pauza je možná kolem úrovně 1,0725 (minimum poslední vlny).
img

Graf dne - USDIDX (09.04.2024)

09.04.2024 Dolarový index (USDIDX) vytvořil formaci dvojitého vrcholu, která může naznačovat pokračování klesajícího pohybu v nadcházejících týdnech. Klíčové pro tento trend budou zítřejší údaje o inflaci CPI. Pokud bude zpráva lepší, než se očekávalo, mohli bychom být svědky návratu k dolarovým ziskům. Pokud však zveřejnění bude odpovídat očekávání nebo bude ještě nižší, je možné pokračování poklesů. Za zmínku stojí také to, že se očekává opětovné zvýšení inflace CPI na 3,4 % meziročně oproti únorovým 3,2 % meziročně.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 2. dubna

02.04.2024 Medvědi včera pokračovali v tlaku směrem dolů a dosáhli posledního supportu týdenního Ichimoku kříže (1,0742). Prolomení zlatého kříže otevře medvědí části trhu nové vyhlídky. V důsledku toho můžeme očekávat opětovné otestování minima (1,0696) a otestování měsíčního supportu (1,0611)
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato od 27. března

27.03.2024 Kotace hlavního eurového páru pokračují v klesajícím trendu, který začal v červenci loňského roku. Cena od konce prosince vytváří korekční flat korekci. K dnešnímu dni není ve vlnové struktuře žádná závěrečná část. Support jde podél spodní hrany potenciální silné zóny obratu.
img

Přehled páru GBP/USD. 25. března. Údaje o HDP a Powellův projev pravděpodobně nezmění jižní vektor pohybu

25.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů. Americký dolar ve středu večer po zasedání Fedu prudce klesl, což byla logická reakce trhu. Upozorňovali jsme, že první reakce trhu na zasedání Fedu je málokdy logická a odůvodněná. Čtvrtek a pátek nám ukázaly, že trh interpretoval výsledky zasedání FOMC správně, což vyvolalo růst dolaru. Nicméně i po poklesu britské měny o 300 bodů je potřeba být soudit opatrně. Při analýze časového rámce 4H neustále střídáme trendy. Jakmile ale přepneme na denní graf, je okamžitě jasno – stále jsme potenciálně ve flatu. Ten se v posledních týdnech podobá flatu už mnohem méně než před několika měsíci; to je fakt. Cena ale zůstává ve stejném cenovém pásmu jako dřív.
img

Tuzemská inflace hluboko pod průměrem EU

19.03.2024 Inflace v Česku je sedmá nejnižší v Evropské unii. Nejnovější harmonizovaná čísla Eurostatu potvrzují únorový pokles meziroční míry inflace na 2,2 %, zatímco v EU došlo v průměru ke zvolnění na 2,8 %. Mezi členskými státy nadále existují výrazné rozdíly – nejvyšší inflaci reportovalo s náskokem Rumunsko (7,1 %), na opačném konci se nachází Lotyšsko a Dánsko (0,6 %). U našich sousedů na Slovensku inflace v únoru poklesla ze 4,4 % na 3,8 %. Celková inflace napříč sedmadvacítkou sice plošně klesá, jádrové cenové tlaky, především ve službách zůstávají ale nadále zvýšené.
img

UnitedHealth klesá o 5 % kvůli antimonopolnímu vyšetřování

28.02.2024 UnitedHealth Group (UNH.US) je dnes nejhorší akcií z indexu S&P 500 a v průběhu dne klesá přibližně o 5 %. Pokles přichází poté, co agentura Bloomberg informovala, že americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo antimonopolní vyšetřování společnosti.
img

Bude zlato tento týden pokračovat ve svém růstu?

26.02.2024 Podle posledního týdenního průzkumu o zlatě se názory investorů a analytiků rozcházejí. Main Street je ve svých názorech i nadále stabilní s celkově vyrovnaným býčím postojem, zatímco u analytiků pro tento týden jasně převažuje býčí prognóza.
img

Předpověď pro EUR/USD na 22. února

22.02.2024 Měnový pár EUR/USD si ve středu udržel "býčí" náladu, ale téměř po celý den se obchodoval v úzkém cenovém rozpětí. Dnes se pár ustálil nad korekční úrovní 76,4 % (1,0823), což umožňuje očekávat další růst směrem k další korekční úrovni 61,8 % – 1,0883. Vzestupný trendový koridor charakterizuje náladu obchodníků jako "býčí". Obnovení poklesu eura nyní můžeme očekávat pouze po uzavření kotací pod tímto koridorem.
img

EUR/USD. 21. února. Čekáme na zveřejnění zápisu z jednání FOMC

21.02.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v růstu směrem ke korekční úrovni 76,4 % (1,0823). Odraz kurzu páru od této úrovně umožňuje počítat s obratem ve prospěch americké měny a určitým poklesem k úrovním 1,0785 a 1,0725. Růst evropské měny stále není silný, ale nálada na trhu se začala měnit na "býčí". Konsolidace kurzu páru nad úrovní 1,0823 zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další korekční úrovni na 61,8 % (1,0883).
img

EUR/USD. 13. února. Medvědi i býci vykazují slabost, zpráva o inflaci může situaci změnit

13.02.2024 Na měnovém páru EUR/USD došlo v pondělí k obratu ve prospěch americké měny a konsolidaci pod úrovní 1,0785. Tato konsolidace nám umožňuje předpokládat pokračování poklesu páru směrem ke korekční úrovni 100,0 % (1,0725), odkud před několika dny započal růstový proces. Býčím obchodníkům se v uplynulém týdnu nepodařilo prokázat záměry při formování nového trendu. Domnívám se, že převahu mají i nadále medvědi, což naznačuje, že pokles eura se může kdykoli obnovit.
img

EUR/USD. 7. února. Evropská měna je připravena na korekci

07.02.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý provedl retracement ke korekční úrovni 100,0 %, dosáhl úrovně 1,0725, odrazil se od ní a zahájil nový obrat ve prospěch evropské měny. Proces růstu tak dnes může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0823). Konsolidace kurzu páru pod úrovní 1,0725 bude působit ve prospěch americké měny, stejně jako obnovení poklesu směrem k úrovni 1,0644.
img

EUR/USD. 1. února. Údaje o inflaci podporují dolar

01.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu provedl růstový pohyb ke korekční úrovni 61,8 % (1,0883), odrazil se od ní a obrátil se ve prospěch americké měny a klesl pod Fibonacciho úroveň 76,4 % (1,0823). Konsolidace kotací pod touto úrovní umožňuje očekávat pokračování poklesu směrem k další korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Uzavření kurzu páru dnes nad 1,0823 bude příznivé pro měnu EU a určitý růst směrem k 1,0883.
C:\fakepath\forex-18012024.jpg

Praktické okénko – Otevřený long obchod na AUD/USD

18.01.2024 V tomto článku si popíšeme obchodní přípravu pro otevřený long obchod a nastíníme si predikci jeho řízení.
img

Graf dne - USDCAD (15.01.2024)

15.01.2024 USD/CAD testuje zespodu linii podpory vzestupného trendu, který započal v polovině roku 2021. Pokud si kanadský dolar (CAD) udrží současný trend, můžeme u tohoto měnového páru pozorovat pokračování poklesu. V této věci bude hodně záležet na zveřejnění makroekonomických údajů v tomto týdnu. Balíček makrodat z Kanady začne zítřejším zveřejněním inflační zprávy, po které budou následovat údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách. Podle konsenzu se očekává, že inflace vzroste na 3,3 % meziročně oproti 3,1 % meziročně v listopadu. Pokud se ukáže, že údaje budou v souladu s očekáváním nebo vyšší, jak jsme pozorovali v případě zveřejnění údajů o CPI za prosinec v jiných zemích, pak CAD může vůči USD nadále posilovat.
img

Analýza zlata na 13. prosince 2023 – možnost další pokračování poklesu

13.12.2023 Zlato se v pozadí obchoduje směrem dolů a zaznamenal jsem potenciál dalšího pokračování poklesu k prodejnímu tlaku. Vzhledem k prodejnímu tlaku a negativním obratům na oscilátoru RSI vidím možnost dalšího poklesu k nižším referencím.
img

⛽ Ropa ztrácí 3,3 %

12.12.2023 Během úterní seance můžeme pozorovat pokračování poklesů na trhu s ropou. Přestože konec minulého týdne i včerejší seance přinesly mírné oživení a pokus o korekci, dnes se iniciativy opět chopili prodejci a způsobili, že se ropa Brent, stejně jako WTI, propadla o více než 3 %.
img

💲EURUSD testuje 1,08 před ADP

06.12.2023 Dnes ve 14:15 se dozvíme změnu zaměstnanosti ve Spojených státech za listopad v soukromém sektoru podle ADP. To naznačuje, jak by mohla dopadnout páteční oficiální vládní zpráva NFP, i když samozřejmě v posledních měsících byla korelace mezi těmito dvěma zprávami "pestrá". Co ukáže dnešní zpráva? Je pro Fed důležitá? Jak budou reagovat trhy?
C:\fakepath\zlato-10112023-2.png

Denní tradingová analýza zlata, AUD/USD a bitcoinu

10.11.2023 Zlato (XAU/USD): Tato komodita je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém klesajícím trendovém kanálu, krátkodobě jsme v klesajícím trendovém kanálu. Cena čelí silné rezistenci na 1965, a proto klesla k supportu kanálu na 1935. Jsme v lokálním rostoucím trendu, tak bychom mohli růst k hladině 1965 a její proražení by mohlo vyvolat otestování hladiny 1980. Dokud jsme pod hladinou 1965, mohli bychom hledat short příležitosti.
C:\fakepath\usdjpy-07112023-2.png

Denní tradingová analýza EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY

07.11.2023 USD/JPY: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendu, krátkodobě jsme v rostoucím trendu. Cena čelí silné rezistenci na 151,50 a býčí momentum zesláblo. Nyní bychom mohli korigovat pod trendovou čáru k hladině 150,00 a pak opět růst. Dokud jsme nad hladinou 149,60, mohli bychom hledat long příležitosti.
C:\fakepath\usdcad-18102023-2.png

Denní tradingová analýza USD/CAD, EUR/USD a USD/CHF

18.10.2023 USD/CAD: Tento měnový pár je na 1hodinovém grafu v dlouhodobém rostoucím trendu, krátkodobě jsme v rostoucím trojúhelníku. Proražení oblasti 1,3690 – 1,3700 by otevřelo cestu k hladině 1,3780. Ovšem prolomení pod 1,3630 by značilo postranní trend. Dokud jsme nad hladinou 1,3580, mohli bychom hledat long příležitosti.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 12.–13. října 2023: nakupujte při odrazu od úrovně 1,0537 (týdenní pivot – 21 SMA)

12.10.2023 Euro (EUR/USD) se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 1,0548 za silného medvědího pohybu; předtím prorazilo pattern rostoucího klínu. Teď nachází významný support poblíž týdenního pivotu, který by mohl nabídnout technický odraz.
C:\fakepath\trader-05102023.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, index S&P 500 a kryptoměna Bitcoin

05.10.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, index S&P 500 a kryptoměnu Bitcoin. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Ekonomický kalendář: PMI ve službách a ADP v centru pozornosti!

04.10.2023 Futures ukazují na nižší otevření dnešní seance v Evropě, což je přímé pokračování poklesů zaznamenaných během včerejší seance na Wall Street. Poklesy jsou zde z velké části způsobeny situací na trhu dluhových cenných papírů, zejména rostoucími výnosy amerických desetiletých dluhopisů.
img

GBP/USD: Jestřábí BoE libře nepomohla, pravděpodobně bude následovat medvědí trend

25.09.2023 Téměř před rokem ztráta důvěry ve fiskální politiku dočasné vlády vedené Liz Trussovou téměř přivedla libru k paritě s americkým dolarem. Na konci září důvěra investorů v měnovou politiku Bank of England kolísala a kotace GBP/USD se tak dostaly na 6měsíční minimum. A to nemusí být limit. Commonwealth Bank of Australia předpovídá pokles libry na 1,2075 USD, zatímco Nomura předpovídá pokles na 1,18 USD.
img

PMI průzkum, eurozóna, září 2023 – předběžný výsledek

22.09.2023 Zářijový PMI průzkum potvrzuje to, co již signalizovaly průzkumy za předchozí měsíce: ekonomická aktivita v eurozóně prochází slabším obdobím a HDP má v letošním třetím čtvrtletí nakročeno k poklesu.
C:\fakepath\eurusd-15092023-analyza.png

Forex: Technická analýza EUR/USD

15.09.2023 EUR/USD: Z technického hlediska denního grafu bylo prolomení pod klouzavý průměr SMA 200 signálem pro prodejce. Oscilátory jsou hluboko v negativní zóně, ale nejsou zdaleka přeprodané, což podporuje negativní výhled. Oslabení pod oblast minim 1,0635 – 1,0630 by potvrdilo medvědí výhled a mohlo by dojít k otestování hladiny 1,0600. Prolomení pod hladinu 1,0600 by mohlo vyvolat pokračování poklesu a otestování supportu na 1,0525. Dále bychom mohli pokračovat k otestování důležité psychologické hladiny 1,0500 či k hladině 1,0480 (roční minima). Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 1,0685. Následuje hladina 1,0700 a po jejím překonání oblast 1,0765 – 1,0770. Následuje hladina 1,0800 a důležitý klouzavý průměr SMA 200 kolem 1,0820 – 1,0825. Jeho proražení by mohlo vyvolat růst k oblasti okolo 1,0900. Tato hladina koresponduje s SMA 100 a mohla by zabránit růstu. Její proražení by znamenalo, že se již vytvořilo dno a nastavení by se změnilo na býčí.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 22.–23. srpna 2023: nakupujte nad 1 888 USD (Murray 1/8 – 21 SMA)

22.08.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje na kolem úrovně 1 894,45, to je nad 21 SMA a pod 200 EMA na ceně 1 904.
img

Analýza zlata na 21. srpna 2023 – prodejci mají navrch

21.08.2023 Zlato se obchoduje v bočním pásmu na ceně 1 887 USD, ale v klesajícím trendu, což je známka možného pokračování poklesu.
img

Aktuálně k BTC 21. srpna 2023 – možnost dalšího poklesu

21.08.2023 Pár BTC/USD se obchoduje do strany na ceně 26 000 USD. Vzhledem k tvorbě patternu medvědí vlajky každopádně vidím potenciál dalšího poklesu.
img

Michael van de Poppe: Bitcoin klesne na 12 000 USD

17.08.2023 Ve 4hodinovém časovém rámci je ještě evidentnější, jak přesně se bitcoin v posledních měsících pohyboval. Jak již bylo zmíněno, strávil několik týdnů v jednom bočním kanálu a pak přešel do druhého. Oba kanály jsou vidět na obrázku níže. Včera cena opustila druhý boční kanál, takže šance bitcoinu na další pokles prudce vzrostly. Jediné, co nás nutí o tom pochybovat, je linie Senkou Span B ve 24hodinovém časovém rámci. Jak jsme však již řekli, v každém případě potřebujeme potvrzovací signály pro nákup, abychom zvážili odraz od od Senkou Span B. Za současných okolností to znamená návrat do druhého bočního kanálu
img

Analýza EUR/USD na 11. 8. 2023 - Potenciál dalšího poklesu

11.08.2023 Pár EUR/USD se dnes ráno obchodoval směrem vzhůru, ale našel jsem potenciální tvořící se pattern medvědí vlajky, což je dobré znamení pro pokračování poklesu.
img

Hlavní americké ukazatele ukazují pokles

04.08.2023 Americké akciové indexy pokračovaly ve včerejším obchodování v poklesu. Dow Jones Industrial Average klesl o 0,4 %, NASDAQ ztratil 0,36 % a S&P 500 klesl o 0,49 %.
C:\fakepath\usdjpy-27072023-analyza.png

Forex: Technická analýza USD/JPY

27.07.2023 USD/JPY: Z technického hlediska 1hodinového grafu se objevili kupující pod hladinou 50 % Fibonacciho retracementu. Následný růst se ovšem zastavil u hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu kolem 140,25. Kupci si zřejmě počkají na proražení této oblasti. Pak bychom mohli překonat oblast 140,50 a otestovat hladinu 140,80 (hladina 23,6 % Fibonacciho retracementu) či hladinu 141,00. Tam je klouzavý průměr SMA 100 a jeho překonání by změnilo nastavení na býčí. Na druhé straně nejbližší support je hladina 61,8 % Fibonacciho retracementu okolo 139,40 – 139,35 či pak hladina 139,00. Prolomení této oblasti by mohlo vyvolat pokles k hladině 138,00 či k minimům u 137,30 – 137,25. Tato oblast koresponduje s SMA 100. SMA 200 je pod ním okolo 136,80. Jeho prolomení by vyvolalo pokračování poklesu.
img

Visa vykázala nejmenší čtvrtletní růst zisku za poslední dva roky, akcie klesly o 2,2 %.

26.07.2023 Společnost Visa Inc., globální zpracovatel plateb, vykázala za 3. čtvrtletí 2023 mírný nárůst čistého zisku ve výši 4,16 miliardy USD, přičemž upravený zisk překonal odhady na úrovni 2,16 USD na akcii. Jedná se o nejmenší čtvrtletní nárůst zisku za více než dva roky v důsledku pokračujícího vlivu vysoké inflace a rostoucích nákladů na půjčky. Nicméně příjmy společnosti z mezinárodních transakcí vzrostly o 14 %, i když nedosáhly očekávaných 18 %. Finanční ředitel společnosti Visa Vasant Prabhu přičítá zpomalení růstu objemu plateb v USA od března popri zmírněné inflaci, neboť pokles inflace obvykle ovlivňuje společnosti vydávající kreditní karty, které si účtují procenta z hodnoty transakcí. Navzdory obavám ze zpomalení však společnost předpokládá pro fiskální rok 23 nízký dvouciferný růst čistých tržeb a růst zisku na akcii ve středních desítkách.
img

Čekají českou korunu i nadále výkyvy?

24.07.2023 Hlavním tahounem koruny z počátku tohoto roku byl vysoký úrokový výnos, který zdaleka nenabízela eurozóna ani USA. ČNB také trhům dala jasně najevo, že nenechá korunu skokově oslabit, když jí kurzovými intervencemi dokázala podržet. „Nyní se pozornost soustředí na české makroprostředí. Skeptici, kteří české koruně do budoucna moc nedůvěřují, a tedy spíše volí variantu držet investice v cizích měnách, často poukazují na dva faktory.
C:\fakepath\audusd-22062023-analyza.png

Forex: Technická analýza AUD/USD

22.06.2023 AUD/USD: Z technického hlediska denního grafu by noční minimum u hladiny 38,2 % Fibonacciho retracementu mělo bránit poklesu. Tento support je kolem 0,6730, následuje klouzavý průměr SMA 100 kolem 0,6715. Další pokles by mohl přilákat kupce okolo 0,6690 – 0,6680, což je konfluenční oblast složená z SMA 200 a z hladiny 50 % Fibonacciho retracementu. Její proražení by mohlo vyvolat pokračování poklesu po odrazu od oblasti 0,6900. Na druhé straně nejbližší rezistence je hladina 23,6 % Fibonacciho retracementu u 0,6800. Další růst by naznačil, že korekce je u konce a nastavení by se změnilo na býčí. Pak bychom mohli otestovat oblast 0,6855 – 0,6860 a pak hladinu 0,6900. Další posílení by mohlo vyvolat otestování oblasti 0,6945 – 0,6950 a pak důležité psychologické hladiny 0,7000 či maxim okolo 0,7025 – 0,7030.
img

Trhy čekaly na projev předsedy Fedu Powella před Sněmovnou reprezentantů USA. Výprodej rizikových aktiv. Přehled USD, NZD, AUD

22.06.2023 Americký dolar se již čtvrtou seanci v řadě obchoduje výše, ale jeho síla je omezená. Celkově trhy šlapou vodu v očekávání projevu předsedy Fedu Jerome Powella před Sněmovnou reprezentantů USA, Dokud nebude jasný důvod tohoto spěchu, je výrazný pohyb nepravděpodobný.
C:\fakepath\akcie-14062023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems

14.06.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\trader-02062023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/JPY, zlato a platinu

03.06.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/JPY, zlato a platinu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Analýza páru USD/JPY na 22. května 2023 – skrytá medvědí divergence a možný pokles

22.05.2023 Pár USD/JPY se v pátek obchodoval směrem nahoru a dnes ráno vidím rally a možnost pokračujícího poklesu. Vzhledem k průrazu vzestupné trendové linie v pozadí a skryté medvědí divergenci z dnešního rána vidím potenciální pokračování poklesu.
C:\fakepath\gbpusd-15052023-1.png

Forex: Technická analýza GBP/USD

15.05.2023 GBP/USD: Z technického hlediska 4hodinového grafu páteční pokles potvrdil prolomení supportu rostoucího trendového kanálu. To podporuje medvědí výhled a mohli bychom klesat k hladině 1,2400 či k supportu 1,2375 – 1,2370. Další oslabení by vyvolalo pokračování poklesu z více než ročního maxima 1,2680. Na druhé straně jakýkoliv růst by narazil na rezistenci spodní linie trendového kanálu u důležité psychologické hladiny 1,2500. Její překonání by mohlo vyvolat růst k oblasti 1,2565 – 1,2570. Dále bychom mohli posílit nad hladinu 1,2600 a otestovat rezistenci 1,2625 – 1,2630.
img

Analýza páru USD/JPY na 9. května 2023 – potenciál dalšího klesajícího pohybu

09.05.2023 Pár USD/JPY dnes ráno klesal a v klesajícím trendu jsem zaznamenal průraz patternu trojúhelníku, což je dobrá známka dalšího pokračování poklesu.
img

Analýza páru USD/JPY na 3. května 2023 – potenciál dalšího klesajícího pohybu

03.05.2023 Pár USD/JPY se po průrazu rostoucího kanálu v pozadí obchoduje směrem dolů. Vidím potenciál dalšího pokračování poklesu. Vzhledem k průrazu rostoucího kanálu v pozadí a silnému klesajícímu momentu očekávám možnost dalšího poklesu.
C:\fakepath\akcie-06042023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD a AUD/USD a akci Microsoft

06.04.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/CAD a AUD/USD a akcii Microsoft. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Analýza páru USD/CAD na 31. března 2023 – potenciál dalšího poklesu

31.03.2023 Jak jsem očekával, pár USD/CAD se obchoduje sestupně a dosáhl prvního cíle poklesu na ceně 1,3517. Stále vidím možnost dalšího poklesu.
img

Analýza páru USD/CAD na 29. března 2023 – potenciál dalšího poklesu

29.03.2023 Pár USD/CAD se dnes ráno obchoduje vzestupně, ale vidím potenciál formace medvědí vlajky a dalšího poklesu.
img

Analýza zlata na 28. března 2023 – formace medvědí vlajky a potenciál dalšího poklesu

28.03.2023 Včera se zlato obchodovalo sestupně a dnes vidím možnost dalšího poklesu. Vzhledem k sestupnému momentu v pozadí a tvorbě medvědí vlajky v hodinovém časovém rámci vidím potenciál dalšího poklesu.
img

Analýza páru EUR/USD na 9. března 2023 – potenciál dalšího poklesu

09.03.2023 Pár EUR/USD se obchoduje v bočním pásmu na ceně 1,0533, ale v klesajícím trendu, což je známka možného pokračování poklesu.
img

Analýza zlata na 9. března 2023 – možný další pokles k nižším referenčním úrovním

09.03.2023 Zlato se obchoduje v bočním pásmu na ceně 1 813 USD, ale v klesajícím trendu, což je známka možného pokračování poklesu.
img

Aktuálně k BTC 7. března 2023 – možné pokračování poklesu

07.03.2023 Pár BTC/USD se obchoduje do strany na ceně 22 425 USD. Vidím možnost, že bude pokračovat v poklesu. V případě průrazu formace vlajky vidím potenciál poklesu k úrovním 20 7150 a 19 000 USD.
img

Aktuálněk BTC 6. března 2023 – možné pokračování poklesu

06.03.2023 Pár BTC/USD se po poklesu na pozadí obchoduje do strany na ceně 22 400 USD a má potenciál dál klesat. V případě průrazu formace vlajky směrem dolů a průrazu ceny 22 000 USD vidím možnost dalšího poklesu k ceně 20 700 USD.
img

Aktuálně k BTC 2. března 2023 – možné pokračování poklesu

02.03.2023 Pár BTC/USD se dnes ráno pohyboval dolů. Zaznamenal jsem odmítnutí na rezistenci Fibonacciho clusteru na ceně 23 900 USD.
img

Aktuálně k páru AUD/USD 1. března 2023 – možné pokračování poklesu

01.03.2023 Pár AUD/USD se dnes ráno obchoduje směrem nahoru, ale zaznamenal jsem test zóny klíčové rezistence na ceně 0,6760 USD. Vidím potenciál obratu dolů k nižším referenčním úrovním.
img

Analýza zlata na 28. února 2023 – možné další pokračování poklesu

28.02.2023 Jak jsem očekával, zlato se obchoduje směrem dolů a dosáhlo prvního cíle poklesu ze včerejška na ceně 1 806 USD. Každopádně vzhledem k dalšímu odmítnutí a klesajícímu pohybu z dnešního rána vidím po vzestupné korekci potenciál dalšího poklesu.
img

Analýza páru GBP/USD na 27. února 2023 – převaha prodejců a vzestupná korekce

27.02.2023 Pár GBP/USD se dnes ráno obchodoval směrem nahoru a zaznamenal jsem probíhající korekci. Klíčová zóna rezistence pro pár GBP/USD se nachází na cenách 1,2 a 1,2010.
img

Analýza zlata na 27. února 2023 – probíhá vzestupná korekce

27.02.2023 Zlato se, jak jsem očekával, obchoduje směrem dolů a dosáhlo pátečního cíle na ceně 1 810 USD. V každém případě je dnes ráno ve vzestupné korekci a klíčová intradenní rezistence se nachází na ceně 1 819 – 1 820 USD.
img

Analýza zlata na 23. února 2023 – možné pokračování poklesu

23.02.2023 Zlato se dnes ráno obchoduje směrem dolů a vidím možnost, že klesající trend na pozadí bude pokračovat.
img

Analýza zlata na 22. února 2023 – možný test nižní referenční úrovně

22.02.2023 Zlato se obchoduje v bočním pásmu na ceně 1 834 USD, ale v podmínkách klesajícího trendu, což je známka potenciálního pokračování poklesu.
C:\fakepath\eurusd-22022023-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD a zlato 22.2.2023

22.02.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu pod tlakem prodejců. Jsme pod klesajícím klouzavým průměrem SMA 20 a ten se blíží k hladině 61,8 % Fibonacciho retracementu (1,0745). Technické indikátory míří dolů v negativní zóně, což značí pokračování poklesu. Na 4hodinovém grafu je očekávání medvědí. Klesající SMA 20 brání růstu a je pod SMA 100 i SMA 200. Momentový indikátor míří do strany v neutrální zóně, RSI klesá v negativní oblasti. Po prolomení minima 1,0612 bychom mohli dále klesat.
img

Aktuálně k páru AUD/USD 21. února 2023 – možné pokračování poklesu

21.02.2023 Pár AUD/USD se dnes ráno obchoduje směrem dolů a já jsem zaznamenal odmítnutí v zóně klíčové krátkodobé rezistence na úrovni 0,6920.
img

Analýza zlata na 16. února 2023 – možný pokles k nižším referenčním úrovním

16.02.2023 Vzhledem k silnému klesajícímu momentu v pozadí a klesajícímu cyklu vidím možnost dalšího poklesu k nižším referenčním úrovním. Sledujte případné příležitosti k prodeji při rally s cíli poklesu na cenách 1 793 a 1 738 USD.
img

Aktuálně k páru AUD/USD 16. února 2023 – možné pokračování poklesu

16.02.2023 Vzhledem k průrazu kanálu v pozadí vidím potenciál dalšího pokračování poklesu. Sledujte příležitosti k prodeji při rally s cílem poklesu na úrovni 0,6740.
C:\fakepath\akcie-15022023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro akcii Apple, stříbro a měnový pár USD/CAD

15.02.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro akcii Apple, stříbro a měnový pár USD/CAD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Aktuálně k BTC 15. února 2023 – možný další pokles

15.02.2023 Pár BTC/USD se obchoduje směrem nahoru, ale na ceně 23 300 USD jsem zaznamenal test zóny silné rezistence.
img

Analýza páru USD/JPY na 8. února 2023 – možné pokračování poklesu

08.02.2023 Pár USD/JPY se obchoduje směrem dolů a v pozadí jsem zaznamenal průraz symetrického trojúhelníku, což je dobrá známka dalšího klesajícího pohybu.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 30.–31. ledna 2023: prodávejte pod cenou 1 931 USD (21 SMA – Murray ⅞)

30.01.2023 Zlato (XAU/USD) se zkraje americké seance obchoduje přibližně na úrovni 1 927,42 pod 21 SMA a pod Murray 7/8 na úrovni 1 937,50. Vidíme, že kov ztrácí býčí dynamiku, a v příštích dnech by se mohla objevit technická korekce.
img

Analýza páru USD/JPY na 15. prosince 2022 – možné pokračování poklesu

15.12.2022 Pár USD/JPY se během asijské seance obchodoval směrem nahoru, vidím ale silnou rezistenci na úrovni 135,60 a potenciál klesajícího pohybu.
C:\fakepath\forex-29112022.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/JPY, CAD/JPY a CAD/CHF

29.11.2022 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry NZD/JPY, CAD/JPY a CAD/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný směr svého vývoje.
C:\fakepath\usdjpy-29112022-2.png

Forex: Technická analýza USD/JPY

29.11.2022 USD/JPY: Z technického hlediska denního grafu opakované selhání prolomení hladiny 138,00 je varováním pro prodejce. Před uvažováním o short pozici na pokračování poklesu z dlouholetých maxim si počkejme na prolomení nočních minim kolem 137,50. Pak bychom mohli oslabit pod hladinu 137,00 a otestovat support 136,70 – 136,65. Dále bychom mohli klesnout k oblasti 136,20 – 136,15 a případně k hladině 136,00 a supportu 135,80. Na druhé straně nejbližší rezistence je hladina 139,00 a pak oblast 139,40 – 139,60. Proražení těchto oblastí by mohlo vyvolat růst a překonání důležité psychologické hladiny 140,00 a otestování oblasti 140,30 – 140,40. Dále bychom mohli otestovat hladinu 141,00 a oblast SMA 100 okolo 141,15 – 141,20. Toto bude důležitá oblast a její překonání by přerušilo medvědí výhled a mohli bychom dále růst.
img

Analýza páru USD/JPY na 22. listopadu 2022 – možné pokračování poklesu

22.11.2022 Vzhledem k silnému tlaku na pokles v pozadí a odmítnutí na významné úrovni 142 vidím možnost dalšího poklesu. Sledujte případné příležitosti k prodeji s cíli poklesu na úrovních 137,80 a 133,70.
img

Aktuálně k BTC 11. listopadu 2022 – možnost dalšího pokračování poklesu

11.11.2022 Vzhledem k odmítnutí na clusteru rezistencí v pozadí a výrazným podmínkám poklesu vidím potenciál dalšího propadu. Sledujte případné příležitosti k prodeji při intradenní rally s cílem poklesu na ceně 15 700 USD.
img

Maloobchodní tržby v září překvapivě vzrostly

08.11.2022 Tuzemské maloobchodní tržby bez prodejů aut za září překvapily meziměsíčním růstem o 0,8 % poté, co předchozích pět měsíců klesaly. V meziročním vyjádření se pokles těchto tržeb zmírnil z -8,1 % na -5,6 %, zatímco analytici v průměru očekávali -7,8 %. Překvapivě pozitivní je dnešní výsledek s ohledem na vývoj spotřebitelského sentimentu, který v září prolomil nová historická minima. Vliv na vyšší spotřebu mohla mít jednorázová výplata vládního pětitisícového příspěvku některým rodinám s dětmi. Část z nich příspěvek obdržela již ke konci srpna, zbytek pak v průběhu září. S ohledem na negativní vývoj spotřebitelského sentimentu, který souvisí s přetrvávající vysokou inflací a nejistotou, lze však pro další měsíce očekávat spíše pokračování poklesu tržeb.
C:\fakepath\euro-06112022.png

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/JPY, EUR/CAD a EUR/GBP

06.11.2022 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry EUR/JPY, EUR/CAD a EUR/GBP. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.
C:\fakepath\eurusd-25102022-1.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 25.10.2022

25.10.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu včera vytvořil vyšší minimum i maximum, což je obvykle známka rostoucího zájmu kupců. Jsme stále pod dlouhodobou klesající trendovou čarou, která je u 0,9940. Technické nastavení ovšem nepodporuje růst. Momentový indikátor klesá v negativní zóně a RSI míří do strany v neutrální zóně. SMA 100 i SMA 200 rychle klesají daleko nad aktuální hladinou, mírně rostoucí SMA 20 je supportem u 0,9780. Na 4hodinovém grafu jsme nad klouzavými průměry, které míří do strany v úzkém 50pipovém rozmezí, což značí absenci trendu. Technické indikátory míří do strany v pozitivní zóně. Po překonání zmíněné trendové čáry bychom mohli získat býčí momentum, ale to není zrovna příliš pravděpodobné.
img

Analýza zlata 12. října 2022 – Průraz mini rostoucího kanálu a potenciál dalšího poklesu

12.10.2022 Vzhledem k silnému sestupnému tlaku v pozadí a proražení kanálu vidím potenciál dalšího poklesu. Sledujte případné prodejní příležitosti při rally s cíli poklesu na cenách 1 661 USD a 1 645 USD.
C:\fakepath\cadjpy-29092022-12-zm.png

Forex: CAD/JPY se obchoduje v obdélníkové formaci

29.09.2022 Měnový pár CAD/JPY se na 1hodinovém grafu obchoduje v obdélníkové formaci a zároveň uvnitř klesajícího trojúhelníku a aktuálně se odráží směrem dolů od zmíněné obdélníkové formace. Indikátor Stochastic současně již vysílá přeprodané podmínky, což značí možnou vyčerpanost medvědů. Nyní bude důležité, jakým směrem se cena vydá. Dočkáme se prolomení rezistence a dalšího růstu nebo naopak uvidíme prolomení supportu a pokračování poklesu?
img

Analýza stříbra na 27. září 2022 – možné pokračování poklesu k úrovni 18,00 USD

27.09.2022 Stříbro se během asijské seance obchodovalo vzestupně a cena otestovala úroveň 18,75 USD. V každém případě vidím vzhledem k silnému klesajícímu cyklu potenciál klesajícího pohybu.
img

Analýza zlata na 20. září 2022 – potenciál většího poklesu k 1 576 USD

20.09.2022 Zlato se obchoduje do strany v mini kanálu na ceně 1 673 USD (potenciální vzor medvědí vlajka), což je známka teoretického pokračování poklesu.
img

Aktuálně k BTC 16. září 2022 – Potenciál prolomení vzoru trojúhelníku pro nadcházející klesající pohyb

16.09.2022 Vzhledem k silnému tlaku na pokles v pozadí a patternu symetrického trojúhelníku, který se vytváří, vidím možnost dalšího sestupného pohybu.
img

Aktuálně k BTC 8. září 2022 – možný obrat dolů

08.09.2022 Vzhledem k průrazu obchodního rozpětí v pozadí a možnému pokračování poklesu vidím další prodejní příležitosti. Sledujte prodejní příležitosti při rally s cílem poklesu na ceně 18 600 USD.
C:\fakepath\eurusd-07092022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 7.9.2022

07.09.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu vzrostl ze včerejších minim na 0,9928, což znamená, že stále existují spekulující kupci. Prodejci se ale nevzdávají a cena se snaží udržet nad hladinou 0,9900. Technické nastavení je medvědí. Jsme pod klesajícími klouzavými průměry. SMA 20 je dynamickou rezistencí kolem 1,0050. Na 4hodinovém grafu technické indikátory klesají v negativní zóně. Prudce klesající SMA 20 brání růstu. SMA 100 i SMA 200 míří dolů daleko nad ním. Případný pokles pod 0,9860 by zřejmě vyvolal oslabení k hladině 0,9800.
C:\fakepath\eurusd-31082022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 31.8.2022

31.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu v medvědím očekávání. Cena je pod klesajícími klouzavými průměry, SMA 20 je dynamickou rezistencí u 1,0120. Technické indikátory jsou v negativní zóně, což značí převahu prodejců. Na 4hodinovém grafu je vidět slábnoucí zájem kupců. Jsme nad mírně rostoucím SMA 20, který byl intradenním supportem. SMA 100 i SMA 200 jsou nad aktuální hladinou, SMA 100 začíná klesat. Technické indikátory jsou v neutrální zóně a nemají jasný směr. SMA 20 je kolem 0,9980 a pro pokračování poklesu musíme tuto hladinu prolomit.
img

💲 Změní Jackson Hole náhled na USD?

26.08.2022 Trh se nachází ve vyčkávacím módu před projevem předsedy Fedu na dnešním sympoziu v Jackson Hole. Powell promluví v 16:00 a trh vidí šanci na zdůraznění faktu, že Fed bude bojovat s inflací všemi nástroji, které má k dispozici. Nečeká se, že by sympozium v Jackson Hole mělo spustit výrazné tržní pohyby. Význam této události vzrostl pod vedením Bena Bernankeho - guvernéra Fedu, který využil zasedání v Jackson Hole k oznámení opatření měnové politiky během globální finanční krize. Yellenová ani Powell však nenásledovali Bernankeho kroky a zdrželi se zásadních prohlášení na této akci. Přesto nemůžeme vyloučit zveřejnění zásadních informací pro finanční trhy.
C:\fakepath\eurusd-25082022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 25.8.2022

25.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu v medvědím nastavení. Momentový indikátor míří dolů v negativní zóně, RSI míří do strany v negativní zóně. Klouzavý průměr SMA 20 míří dolů nad aktuální hladinou a je daleko pod SMA 100 i SMA 200, což značí velký zájem prodejců. Na 4hodinovém grafu je býčí potenciál omezený. Prodejci odmítají růst kolem klesajícího SMA 20. SMA 100 začíná klesat daleko nad aktuální hladinou. Technické indikátory jsou v negativní zóně a korigovaly.
img

Analýza zlata na 23. srpna 2022 – sledujte potenciální průraz trojúhelníku

23.08.2022 Zlato se dnes dopoledne obchoduje vzestupně, ale vidím potenciální formaci trojúhelníku, což je známka toho, že ve hře může být pokračování poklesu.
img

Co sledovat příští týden? (19.08.2022)

19.08.2022 Akciové trhy se tento týden posunuly níže po zveřejnění zápisu FOMC. Fed zůstane v centru pozornosti příští týden, sympozium v Jackson Hole proběhne ve čtvrtek. Páteční projev předsedy Fedu Powella je klíčovou událostí týdne, ale pozornost investorů přitáhne také zápis ECB, PMI z Evropy a zveřejnění amerického jádrového PCE indexu. Příští týden určitě sledujte US500, EURUSD a DE30.
img

Aktuálně k BTC na 18. srpna 2022 – průraz rostoucího klínu a potenciál většího poklesu

18.08.2022 Vzhledem k průrazu větší formace rostoucího klínu očekávám další sestupný pohyb. Sledujte případné prodejní příležitosti při intradenní rally s cíli poklesu na cenách 22,600 USD a 20,960 USD.
img

Analýza zlata na 18. srpna 2022 – tvoří se symetrický trojúhelník, sledujte případný průraz

18.08.2022 Vzhledem k možnému průrazu trojúhelníku vnímám potenciál dalšího pohybu směrem dolů. V případě průrazu symetrického trojúhelníku směrem dolů sledujte případné prodejní příležitosti.
img

Graf dne: OIL (09.08.2022)

09.08.2022 Dnes později večer bude zveřejněna zpráva API o zásobách ropy, která může mít dopad na ceny černého zlata. Z technického hlediska se cena ropy v poslední době pohybuje níže. Při pohledu na interval H1 poslední korekce zasáhla klíčovou rezistenci na 96,70 USD za barel. Tato úroveň byla testována včera a prodejci jsou dnes aktivnější. Výše uvedená rezistence je označena horní hranicí struktury 1:1, lokálním dnem z 25. července a sestupnou trendovou linií. Dokud bude cena sedět níže, pokračování poklesu je základním scénářem. Nejbližší support ke sledování se nachází kolem 93,20 USD za barel. Na druhou stranu, pokud se kupujícím podaří znovu získat kontrolu, pak může být spuštěn vzestupný impuls směrem k další rezistenci na 98,40 USD za barel. Pouze jeho odmítnutí by mohlo změnit sentiment na býčí.
C:\fakepath\eurusd-03082022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 3.8.2022

03.08.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu obchodoval až na 1,0293, když krátce překonal hladinu 50 % Fibonacciho retracementu (1,0280). Nyní jsme opět pod hladinou 38,2 % Fibonacciho retracementu (1,0205), což je nejbližší rezistence. Technické indikátory naznačují další pokles, oba klesají, momentový indikátor ještě v pozitivní zóně, ale RSI už v negativní oblasti. Neutrální klouzavý průměr SMA 20 je supportem na 1,0160. Na 4hodinovém grafu cena klesla po otestování SMA 200 a poté prolomila až pod SMA 20. Technické indikátory míří dolů v negativní zóně, což značí možné pokračování poklesu k dalšímu Fibonacciho supportu u 1,0105.
Související klíčová slova: Report finančních trhů | Býčí pohyb | Cenový kanál | Cena platiny | Marlin | Hlava a ramena | Dlouhé pozice | Formace dvojité dno | Dukascopy | Vývoj | Peloton (PTON.US) | TD Securities | Zveřejněné údaje | US2000 | Silná rezistence | Brent Crude Oil | EUR/CAD | EUR | Independent Advisor Alliance | Vyčerpání kupců | Cena akcie společnosti | Bundesbank | Bitcoin (BTC/USD) | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Býčí formace | NZD/JPY | Vyčerpanost medvědů | Pokračování růstu | Měnový report | Itálie | Take Profit | Aktuální dění na trhu | PEPP | Vývoj ceny zlata | JForex | Očekávání | Volatilní | Korelace | Russell 2000 (US2000) | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Swiss Life | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Britský regulátor | FAA | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Swiss | Investice | Rozvolnění | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Chování | Volatilní měnový pár | Jak číst grafy | Bob Haberkorn | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Měnový pár GBP/USD | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Zisk z minulého měsíce | Spuštění digitálního eura | Stop-Loss | Evropské měny | Býčí výhled | Čtyřhodinový graf | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Technická analýza GBP/USD | ARK Fintech Innovation | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Goldman Sachs | Strach | Neckline | Rezistence | Konkurenti | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Marika Čupa | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Rostoucí výnosy | Russell 2000 | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Medvědí výhled | RBC Capital | Zpřesněné údaje | BreakEven | Delta | SMA | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Základní pravidla | Kryptoměna Bitcoin | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Medvědí potenciál | Posílení | AI | Propad cen | Online obchodování | JPY | Rekordní deficit | Index Russell | Pár USD/CAD | Projekce | Kontrakce | Analytik kryptoměn | Peníze | Výhled do budoucna | Ukazatel | Struktura ceny | Francie | Obdélníkové formace | Růstový směr | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Prognóza | PoC | Americké ekonomiky | Pokles k supportu | Long obchod | Investiční strategie | Stochastický | Americký Fed | Prodeje aut | Švýcarská centrální banka (SNB) | Ropa WTI | FinTech | Obchodní transakce | Histogram | Qualcomm | Upravený zisk | Technická analýza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Růst společnosti | GBP/JPY | Plány | Přebytek běžného účtu | Viceguvernér ČNB | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Analýza hlavních měnových párů | Býčí divergence | EURUSD | Cash flow | Proražení | Index ISM ve službách | ČSOB | Export | Spekulovat | Americká ropa WTI | Cenové tlaky | Analýza USD | Ruský prezident | Southwest Airlines | Určení trendu | NFP | Úroková sazba | RIVN | Průměrná volatilita | Měsíční futures report | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Unie | GBP/CHF | Noviny | USD EUR | Psychologické hladiny | CISCO | Tovární objednávky | Velmi volatilní měnový pár | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | Krátká pozice | Síla poklesu | Výnosy z amerických desetiletých bondů | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Haresh Menghani | Vybírání zisků | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Christine Lagardeová | Fibonacciho extenze | Ekonomická situace | Cenové pohyby | Stratégové | Data z burz | Marek Mora | Globální ekonomiky | Portfolio | Zpřísňování měnové politiky | Richard Bechník | Morgan Stanley (MS.US) | Prezident | EUR/CZK | Americké ministerstvo spravedlnosti | Formace hlava a ramena | Volatility | Jestřábí postoj | Investoři | Předseda sněmovny | NAHB | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | Krátké (short) pozice | Index PPI | Inflace | Nárůst ceny | Jádrový index | Zisk | Bias | Výkonnost fondů | Týdenní pivotní body | NFT tokeny | Nabídka | Commonwealth Bank | Údaje o průmyslové výrobě | Bank of England | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | AT&T | US500 | Anheuser-Busch InBev | BP | Fiskální rok | Obchodní příležitost | EUR/AUD | Sestupný trend | Obchodní plán | Analýza páru EUR/USD | Technická analýza EUR/USD | Zpráva | Murray | Souhrnný index nákupních manažerů | Oblast rezistence | Analýzy | Válka | Představitelé Fedu | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Hlavní události | JOLTS | EUR/GBP | UnitedHealth Group | Data z ekonomiky | Rating USA | Management | Bloomberg | Automobilka | Akcie Rivian (RIVN.US) | Agentura Reuters | GBP | Dlouhodobý sentiment | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Akcie Cisco Systems | Finanční ředitel | XAU/USD | S&P | Prezidentka ECB | Výkonnost indexu | Týdenní shrnutí | Zprávy | Obchodování | BREAKING | Nadšení | Pohyb zlata | Nejznámější kryptoměny | Tisková konference ECB | Vývoj ceny bitcoinu | Spotřebitelské ceny v USA | Ceny stříbra | Kryptoaktivum | Ropné zásoby | České koruny | Klesající klín | Ceny ropy | ZEW | Ceny Bitcoinu | Silný růst | Tržní cykly | Covid | Oanda | Růst inflace | Investiční banka | Míra | Rostoucí trendová linie | Program nákupu aktiv | Praha | Nastavení medvědí | Akcie společnosti Gap | JDE | Současný trend | Dnešní sentiment | Projev Jeroma Powella | Komodita | Australský dolar | Index cen domů | Medvědí divergence | Jednoduché tipy pro začátečníky | François Villeroy de Galhau | Koruna | Technická situace | Výrazný pokles | Nástroj | American Airlines | Výsledky | Kurz dolaru | Pokles HDP | Inflace v Česku | Významné úrovně | Tržní ceny | Kryptoměny bitcoin | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Nižší low | TIM | Propad | Údaje | Silný dolar | Retracement | Výkonnost | Přeprodání | Očekávání analytiků | OPEC+ | Tvůrci trhu | Snižování sazeb | Objem | Federální rezervní systém | Deprese | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Míra úspor domácností | Americké měny | Index S&P 500 | Graf | Instrument | Trendová čára | Regulátor | Shortovat | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Aussie | Studie | Pár EUR/USD | Vstupní signál | CAD/JPY | Eurodolar | ETH/USD (Ethereum) | Průraz | Deficit | Bit.plus | Reakce trhu | Růst zlata | Stavebnictví | Růst eura | High | Rostoucí trend | Finanční krize | Evropa | MS.US | Jackson Hole | Pokles ceny | Míra zisku | OPEC | Ukrajina | Holdeři | Jednání FOMC | Bezpečné útočiště | Česká koruna | Program nákupu dluhopisů | Ford (F.US) | Zpomalení inflace | Dění na měnovém páru | Futures na ropu WTI | NZD/CAD | ForexLive | CHF | Technické analýzy | Ekonomická aktivita v eurozóně | EUR/USD a GBP/USD | Vstupy | Měsíční report finančních trhů | Výprodej na amerických akciích | Inflace ve Spojených státech | Rozpočtový deficit | GBPUSD | Úroveň dluhu | GBP/AUD | Stříbro | USDCAD | Překoupené pásmo | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Akciový index | Equal weight | Pozornost | Vyšší časové rámce | Peloton | FOREX | Heiken Ashi | Index cen výrobců | Automobilový průmysl | Indikátor RSI | S&P 500 | Zvýšená volatilita | Obchodovat | Medvědi | Akcie American Airlines (AAL.US) | Trh | Politická rizika | Komise | Výkyvy | Výrazný růst | Fed | Zahraniční obchod | Korekce | Praktické okénko | Tržní prostředí | Výběry | Nejistota | Dopad na trhy | Růst tržeb | Indikátor ADX | Makroekonomické údaje | Swingové minimum | ATH | Analýza zlata | Rating | SNB | RBC | Microsoft | USD/CHF | Riziková aktiva | Příležitosti | Dluhopisy a zlato | XRP | Spotřebitelská inflace | Defi | Long pozice | Trendová linie | Obchodní instrument | Kurz dolarů | F.US | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | Meziroční růst HDP | Statistické údaje | Short obchod | Oblast supportu | Pozitivní zpráva | Tržní odhad | Trendové linie | Vlajka | Další růst | CFTC | Jiří Hruška | Pokles eura | FRS | AA | Centrální banka | CL | Zpomalení výkonnosti | Významné zprávy | eSignal | Principal Global Investors | Opatření | QE | Čistý zisk | Příkaz Stop | Obchodní situace | Rumunsko | ING | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Grafy | Komodity ropa | Break Even | Apple | Blog | Oblasti rezistence | Pokles dolaru | Společnost XTB | API | Ceny komodit | CZK | Kov | Reuters | Index nákupních manažerů | Akcie American Airlines | Státní dluhopisy | Zpomalení globální ekonomiky | Americký dolar | Postranní trend | Volatilita cenových pohybů | Obraty | Situace | Souhrnný index | Overbalance | Rekordní maximum | Předseda | Wealth | Vlna poklesu | Utahování měnové politiky | Americký trh | Růstový impuls | Traders | Počet žádostí o podporu | Roční výkonnost | DPA | Evropská unie | Commitments of Traders (COT) | Příkaz | Ekonomiky | Ceny v eurozóně | Google | Rychlý růst | Tržby | US100 | Libra | Makro | Platební bilance | Stagnace | Dow Jones Industrial Average | Relativní výkon | Centrální banky | Velikost pozice | SMA 100 | Cena akcie | Snížení sazeb | Pokračování trendu | Cenové akce | DOT | Vánoce | Investiční zisky | Příprava | Pohyby na trhu | Ztráta | Nezájem kupců | PTON.US | VOW3 | Rizika | Úroky | Indikátor Stochastic | Institucionální investoři | Cena | Investiční banky | Technická analýza USD | Ekonomické údaje | S&P500 | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | ČNB | Akcie Microsoft | Agentura Bloomberg | Pokles | Finance | Výběr zisků | Zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodní pozice | Dluhy | Peter Brandt | Švýcarská centrální banka | Charles Schwab | EU | Index ISM | Tržní očekávání | Situace na trhu | Rivian | Zásoby benzinu | Faktor klesajících cen komodit | Prolomení oblasti | Obchodník | Vývoj kryptoměny | Swingové obchodování | Dluhopisy | COVID-19 | Vyšší sazby | Akcie Apple | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Index cen | Obchodní bilance | Altcoin | Pivot | Vlajkové formace | Kryptoměna | Zásoby ropy v USA | Žádosti o podporu v USA | ADX | Momentum | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | CHN.cash | Prostor pro pokles | Současné ceny | Trend klesající | Doporučení | Obchodujeme | Akcie Visa | Poptávka | Cisco Systems | Obchodníci | Cena zlata | Pullback | Potvrzení vstupu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Technický výhled | Americké hospodářství | Trinity Bank | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Přeprodané zóny | Růst cen | Index Russell 2000 | Růst HDP | Cenový pohyb | OctaFX | RSI | Hodnota akcií | Asset management | Pivotní body | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Zvýšení inflace | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Invaze | Historická minima | Swiss Life Select | NZD | Dynamika trhu | Nárůst výnosů | Martin Klass | Cena kryptoměny | USDJPY | Tradingová analýza | Reporty | Úrokový diferenciál | Nákup eura | Akcie Cisco | Akcie Pelotonu (PTON.US) | Klouzavý průměr | DNO | AAL | Kryptoměnový trh | Hospodářský růst | Růst dolaru | Payrolls | Kapitálové trhy | Podnikání | WTI | Bod | RBNZ | Spekulace | Reserve Bank of Australia | HDP | GPS.US | ROCE | Americká měna | Problémy | Kupci | Firma | Sázet | Cena ropy | Marže | WTI ropa | Trh kryptoměn | Ether | Struktura | Vedení společnosti | Ropa | Zasedání měnového výboru | Kanadský dolar | Delta Airlines | Signály | Kalendář ekonomických událostí | Raiffeisenbank a.s. | Statistiky | Letecká doprava | Světová ekonomika | Indexace | SWIFT | Ben Bernanke | Rozhodování | Kurz | Market | Demo účet | 256/2004 | EMA | Analýza EUR/USD | Dolar | Analýza USD/CAD | Alternativa ke zlatu | Forex.com | Fundamentální pozadí | Euro | Negativní vývoj | Informace o trhu | Cykly | Krize v akciovém segmentu | Kukuřice | Akciový trh | AUD | Sony | Spojené státy americké | Christine Lagarde | Oscilátor RSI | Obchod | Technické korekce | Medvědí trend | Jednotná měna | Fibo | Vývoj měnového páru USD/CAD | Úroveň rezistence | Bank of Canada | Ekonomická rizika | Prima | Graf komodity Ropa WTI | Úrovně rezistence | Fibonacciho úrovně | Hospodářství | Podíl nevýkonných úvěrů | Globální finanční krize | FXstreet.com | Spojené státy | Vzestupný trend | xStation 5 | Hodnota indexu | Zasedání ECB | Úrovně supportu | Portfolia | Platforma | Aktivity v eurozóně | Růst inflace v USA | Recese | Nárůst zisků | Prodeje existujících domů | Švýcarský frank | Čisté krátké pozice | Výprodeje na akciových trzích | Chuť riskovat | Bannockburn Global Forex | Analýza BTC | Britská ekonomika | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Symetrický trojúhelník | Denní graf | Schodek | Úroveň supportu | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Výkon hlavních měnových párů | Frank | Pivot Pointy | Dnešní zpráva | | Čínské indexy | Oscilátor Marlin | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Obrat trendu | Nákupní tlak | Brent (OIL) | Negativní zprávy | Short pozice | Bilance Fedu | Kurz bitcoinu | Svíčkové formace | Technologický sektor | Odpovědnost | Výrazný pohyb | Blockchain | Agentura Fitch | Výprodej | Mince | Zásoby ropy | Oslabení | Technická korekce | Trend | EUR/NZD | Dění na trhu | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Ceny platiny | Japonský jen (JPY) | Časový rámec | Minimalizovat ztráty | Míra inflace | Verizon | United Airlines | Náklady na úvěry | Zlato (XAU/USD) | Ekonomický výhled | Finanční ukazatele | Nařízení | Prohlášení | Scotiabank | Komerční banka | BTC | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Mizuho | Global Forex | Zpřísnění měnové politiky | Gold | Nálada na trhu | Průmysl | Napjatá situace | Makroekonomická data | Tempo růstu | Aerolinky | Nadhodnocení | Akcie Volkswagenu (VOW3) | Biliony | Divergence | Commonwealth Bank of Australia | ETF | FCC | Akciové trhy | Martin Gürtler | UnitedHealth | Ceny drahých kovů | Guidance | Obchodní aktivity | Objednávky | Dobrý obchodní plán | Long | Rally | Klíčový support | Michaël van de Poppe | Bear | Barchart | Aktiva | Pokles inflace | Růst zaměstnanosti | Ekonomické zprávy | Zvyšování úrokových sazeb | Indexy na Wall Street | Výnosy z dluhopisů | Volume | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Pokles cen | Vytvoření býčí divergence | Algoritmus | Akcie Pelotonu | Jestřábí přístup | Technologický index | Sankce | Dohoda OPEC | Tipy pro začátečníky | NZD/USD | Pivoty | Graf ropy | Trhy dnes | Indexy PMI | BNY Mellon | Trinity | Stratég | Trh s kryptoměnami | Vlnová analýza | ISM ve službách | Řetězce | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Rostoucí trendová čára | Trendový kanál | Breaking | Největší pokles | Politika | Hospodářské recese | Kapitalizace | Komunikace | Překoupené podmínky | Indikátor MACD | Dnešní seance | MAM | Průmyslové ceny | Podnikání na kapitálovém trhu | Forint | Negativní korelace | Velká Británie | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | JPMorgan | Graf komodity Zlato | Objemy obchodů | GPS | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Žádosti o podporu | Cena akcie společnosti Cisco | Směr trendů | Nálada | Letectví | Nákupy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Cíle | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Komodity ropa WTI | Výrobní index PMI | Petr Mašláň | Prolomení supportu | Ceny zlata | BTC/USD | Výhled | Velmi volatilní | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Intradenní pohyby | Zápis ze zasedání FOMC | Deriváty | Ethereum | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Tradeři | ETH/USD | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Medvědí vlajka | Expanze | General Motors | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Cenové hladiny | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Peněžní trhy | Swing | Krize | Zvýšení úroků | Portál FXstreet.cz | Snížení úrokové sazby | Cena kryptoměny bitcoin | Míra inflace v eurozóně | CEO | NFT | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Indikátor CCI | Výplata | Prodeje | Americké výnosy | Flexibilita | Ředitelka | JAP225 | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Apple | Klouzavé průměry | RBA | Marks Howard | Výprodeje | OIL.WTI | Plán obchodování | Transakce | Gap (GPS.US) | Hodinový graf | Měny | Vyšetřování | Hladiny supportu | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Zpráva COT | Energie | Michal Brožka | Nejbližší rezistence | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | Měna | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Úrokové sazby | Příležitosti k nákupu | Sazby | Silný pokles | Ichimoku | Trading pohled | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | Hodnota bitcoinu | Pravidla obchodování | USD | Index podnikatelské aktivity | Banky | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | RIVN.US | Překoupené oblasti | Klíčová rezistence | Ruský prezident Vladimir Putin | EIA | Rusko | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Miliardy USD | Provozní marže | Obchodní den | Americké akciové indexy | Signál | CHF USD | S/R zóny | Vyšší úroveň | Rotace | ADP | Biliony dolarů | Číst grafy | Ropy | Úspěšné obchodování | Míra úspor | NFIB | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Denní tradingová analýza | Změny trendu | Silný trend | Ztráty | Společnost | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Sázky | Zvýšení volatility | Radomír Jáč | Negativní výhled | Fibo retracement | Cena akcií | Denní graf komodity | Obchodník Peter Brandt | Vitalik Buterin | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Short příležitosti | Britské měny | Eura | Tisková konference | Obchodní signál | Cena komodity | Komodity | Gap | Ceny pohonných hmot | Úrokové náklady | Růst | Dopad na finanční trhy | Příjmy | CAD/CHF | ČTK | Proti trendu | Zajištění | Overweight | Index | Komoditní | MiFID II | Token | Meziroční růst | Engulfing | Devizové rezervy ČNB | Dnešní zprávy | Crédit Agricole | PTON | AUD/USD | Poptávka po riziku | Komise v přenesené pravomoci | Intradenní rally | Bilance | Cenový pattern | Edward Moya | Trading | USD CAD | Akcie společnosti Cisco | CEE | Standard Bank | Unitedhealth Group (UNH.US) | TradingView | Investiční doporučení | Halving | Cena indexu | Vývoj akcie Microsoft | Pokles zlata | Býčí rally | Nakupovat | FOMC | Skrytá medvědí divergence | Cathie Wood | Generali Investments CEE | Negativní hodnoty | Brent | Tchaj-wan | Konfluenční oblast | Analýza | Ondřej Hartman | Babypips | CAD | Měnový pár | Cestování | Swingová maxima | AAL.US | Možnost dalšího poklesu | Německé maloobchodní tržby | Včerejší seance | Tržní hodnota | Data ČSÚ | Růst deficitu | Kabinet | Graf komodity | Elliottovy vlny | Dynamický support | Zisk na akcii | Průmyslová výroba v Německu | Akciové indexy | Růst poptávky po ropě | Obchodní signály | Falešné proražení | Události tohoto týdne | TRON | Banka | Cenový růst | Akciový index S&P 500 | Platforma JForex | Pokračování rostoucího trendu | 5G | Býčí potenciál | Vývoj měnového páru | Průzkum | Komoditní měny | IEA | PCE data | Zprávy z ekonomiky | Technický výhled trhu | Futures kontrakty | Eurové úvěry | Novozélandská ekonomika | Svíčková formace | Zasedání Fedu | S&P Global | Návratnost | ECB | CCI | HDP USA | Vyhlídky | Přeprodané podmínky | Adam Button | Důvěra investorů | Kupující | Štěstí | Předpověď | HDP eurozóny | Očkování | xStation | Průzkumy | Výroba v Německu | Americká centrální banka | CAD USD | Nomura | Bitcoin | Automobilky | Ropa Brent | Výnosové křivky | Visa | Short | AUD/JPY | Přehled | Výkonnost indexů | Podpora | Ministerstvo spravedlnosti | Futures | Zpráva o inflaci | Dílčí index | Inflace v eurozóně | Zájem kupců | Předpokládaný růst | RJO Futures | Indikace | Nejbližší support | FXstreet.cz | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Moving Average | Drahý kov | Elliottova vlnová teorie | Růst výnosů | Pokles ceny stříbra | Time-Frame | Inflace v únoru | Nárůst volatility | Kevin McCarthy | Wells Fargo | AUD/CAD | xStation5 | Klesající trend | Úspěšný trading | Fibonacciho support | Technické indikátory | Počet pracovních míst | Generali Investments | Index spotřebitelských cen | Technická rezistence | Index CPI | Flat | Výhled pro EUR/USD | ARK Fintech Innovation ETF | MT4 | Multitimeframe | Capital Markets | PMI indikátor | ČR | Vice | Statistika | USDIDX | Klouzavý průměr SMA | Směřování | Jednoduché tipy | Bezpečná aktiva | Analytici | Více časových rámců | Zveřejnění zpráv | Bollinger Bands | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Global forex | SMA 200 | Dot-com | Equity | Dolarový index (USDIDX) | Makroprostředí | Zemědělství | Situace na trhu práce | Prime | Vývoj ceny kukuřice | Překoupené zóny | Ekonomické aktivity v eurozóně | Prognózy inflace | Krize v Evropě | Kurz koruny | Multitimeframe analýza | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Ceny kukuřice | Měsíční report | Konsenzus | Akcie společnosti Microsoft | Analýza stříbra | Komodity zlato | Očekávání trhu | Maďarský forint | Indikátor | Novozélandský dolar | Překoupený trh | Vývoj akcie | Americká centrální banka (Fed) | Panika | Aktivum | Psychologické úrovně | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Eurozóna | Forward | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Fitch | Spready | Momentový indikátor | ISM | Celsius Network | Domácnosti | Železná ruda | CARA | Krátkodobé očekávání | Lineární regrese | Velcí hráči | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Tuzemská inflace | Sektor služeb | Hladiny rezistence | Supporty | Bullish Engulfing | UTC | Formace Bullish Engulfing | Solana | XTB | UNH.US | Vývoj ceny | Optimismus | Riziko | Hlavní ekonom | Oživení ekonomik | Ethereum (ETH/USD) | Načasování | Zájem prodejců | Futures na ropu | Vyčerpání prodejců | Německé dluhopisy | Pozitivní komentáře | Odraz ceny | AAA | Silný cenový pohyb | Etherea | Inflační očekávání | Větší pokles | Dohoda OPEC+ | Cardano | Dukascopy Europe Team | Sazby beze změny | Současné tržní prostředí | Pandemie | Bannockburn | Miliardy | Čína | Trader | Cena stříbra | Dow Jones | Zájem o riziková aktiva | Růst české ekonomiky | Maloobchodní tržby v ČR | Cena kukuřice | Platina | MIFID | Negativní stav globální ekonomiky | SMA 20 | Ekonomové | ABC | Tempo růstu průmyslové výroby | Cena akcie společnosti Cisco Systems | Graf akciového indexu S&P 500 | Regrese | Analytik | Index PMI | RBC Capital Markets | Visa (V.US) | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | CoinDesk | Aktuální Price Action | Oscilátory | Zpomalení růstu | Intervenovat | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Tým FXstreet.cz | Proražení rezistence | Wealth Management | Poptávky po ropě | Analytici banky | Zajímavé pohyby | Formace vlajky | Stagflace | Krátkodobé dno | Býčí vlajka | Virus | Výnosy | Potenciál poklesu | Wall Street | Významná rizika | Důležitý support | Kurz EURUSD | Pozice | Epidemie koronaviru | Zpracovatelský průmysl | Práce | Pokles bitcoinu | Cílová cena | Časové rámce | Tokeny | Pokles libry | Roční návratnost | Situace na zlatě | Vývoj ceny platiny | Výhledy | Schwab | Peking | Linie neckline | Dánsko | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Druhá vlna | Pokles zásob | Japonský jen | UNH | Šance | Ekonomický růst | Oscilátor | Dvojité dno | Pravidla Money-Managementu | Akcie Volkswagenu | Kotace | Jerome Powell | Volkswagen Group | Odvětví | Prodej aut | Sazby Fedu | Inflace v eurozóně v červnu | Poradenství | Finanční situace | Akumulace | Long příležitosti | Celková inflace | Dna | Obnovení růstu | Dukascopy Europe | Short příležitost | Intervenovat na forexovém trhu | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Ovládněte tržní cykly | Stav globální ekonomiky | Ekonom | JPY USD | USA | Býčí scénář | Prodejní pozice | V.US | Zlato | Pohyby na forexovém trhu | Býčí trend | Anheuser-Busch inBev | Obchodní nastavení | USD/CAD | Underperform | Graf dne | Analytik trhů | Nasdaq | Philip Lane | PMI ve službách | Vývoj akcie Cisco Systems | Vrcholní představitelé | Akcie Rivian | Geopolitická situace | Zrychlení růstu | American Airlines (AAL.US) | Prolomení pod support | Spekulanti | Inflace v USA | Evropské společnosti | Rekordní pokles | ECB Christine Lagardeová | Stochastic | Údaje o inflaci | DoorDash | Ichimoku Kinko Hyo | Rivian (RIVN.US) | Zprávy z Německa | Masivní investice | Výraznější pokles | USD/JPY | USD GBP | Kryptoměny | Breakout rezistence | Low | Akcie společnosti Cisco Systems | Ekonomické aktivity | Ark Invest | Obchodní výhled | Valeria Bednarik | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Akcie | Ukrajina a Rusko | Fundamenty | Měsíční měnový report | Ukazatele | Británie | Vladimir Putin | Aktivita obchodníků | Akcie Gap | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Krátkodobá rezistence | COT | Makléř | Zlepšení | Týdenní pivot | Sentiment trhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Poklidné obchodování
Pokračovací grafické formace
Pokračovací klínová formace
Pokračování cenového růstu
Pokračování divergence
Pokračování expanze
Pokračování hospodářského růstu
Pokračování intervencí
Pokračování klesajícího trendu
Pokračování medvědího trhu

Následující klíčová slova

Pokračování poklesů cen akcií
Pokračování rally
Pokračování rostoucího trendu
Pokračování růstu
Pokračování směru trendu
Pokračování současného trendu
Pokračování stávajícího pohybu
Pokračování trendu
Pokračování ve vzdělávání
Pokračování v poklesu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít