Sobota 01. června 2024 23:02
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new

Richard Bechník

img

Rozdělený dluhopisový trh

29.04.2024 Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a dluhopisy změn: začaly se mezi nimi rozevírat výkonnostní nůžky.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy zhodnocovaly druhý kvartál v řadě

04.04.2024 Za posledních 12 měsíců zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech okolo 14,8 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Je zde znatelný trend zlepšujícího se vývoje investic. Zatímco ve třetím kvartálu roku 2023 vykázaly fondy pokles zhruba o 0,6 %, ve čtvrtém kvartále jsme již byli svědky růstu o 6,61 %, na což navázal letošní první kvartál posílením o dalších 5,4 %.
img

Swiss Life Select Investice roku 2023: Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu

21.02.2024 Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl vyhodnocen Conseq korporátních dluhopisů a v kategorii Konzervativní fondy zvítězil Conseq Invest Konzervativní. Letos byla soutěž rozšířena o kategorii Trend – technologický fond, kde získal ocenění Fidelity Funds – Global Technology. Výsledky ocenění Swiss Life Select Investice roku 2023 byly vyhlášeny na slavnostním večeru, který se uskutečnil 20. února 2024 v pražském Mánesu.
img

2024: Rok plný investičních výzev a příležitostí

13.02.2024 Rok 2024 přináší řadu událostí, které mohou významně ovlivnit investiční scénu - od geopolitických volby až po ekonomické politiky centrálních bank. S poklesem inflace a očekávaným snižováním úrokových sazeb se otevírají nové možnosti pro dluhopisové i akciové fondy. Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Swiss Life Select, zdůrazňuje význam přizpůsobení investičních strategií aktuálním trendům. Jak mohou investoři využít těchto příležitostí a co by měli mít na paměti při plánování svých investic v letošním roce?
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy zhodnocují navzdory centrálním bankám

17.10.2023 Od začátku roku do konce třetího čtvrtletí zhodnotily podílové fondy průměrnému investorovi vklady o 5,1 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Zatímco v prvním pololetí vykázaly fondy silný růst ve výši 5,71 %, ve třetím kvartálu jsme byli svědky stagnace. Vinou velice proměnlivého prostředí kapitálového trhu fondy ve třetím čtvrtletí lehce odepsaly 0,58 %. Přesto navzdory horším výsledkům z posledních dvou měsíců dosahuje průměrný český investor za poslední tři roky při investicích do akciových fondů zisk 6 % ročně.
img

Čekají českou korunu i nadále výkyvy?

24.07.2023 Hlavním tahounem koruny z počátku tohoto roku byl vysoký úrokový výnos, který zdaleka nenabízela eurozóna ani USA. ČNB také trhům dala jasně najevo, že nenechá korunu skokově oslabit, když jí kurzovými intervencemi dokázala podržet. „Nyní se pozornost soustředí na české makroprostředí. Skeptici, kteří české koruně do budoucna moc nedůvěřují, a tedy spíše volí variantu držet investice v cizích měnách, často poukazují na dva faktory.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy letos překonávají očekávání

13.07.2023 Od začátku roku do konce prvního pololetí zhodnotily podílové fondy průměrnému investorovi vklady o 5,7 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. V prvním čtvrtletí se fondům podařilo vyrůst o 2,9 % a ve druhém pak dodaly svým investorům obdobný výsledek zhodnocení ve výši 2,73 %. Navzdory horším výsledkům z minulého roku dosahuje investor do akciových fondů za poslední tři roky zisk 7,64 % ročně. Kdybychom časový horizont posunuli na pět let, který zahrnuje jak výrazné poklesy z přelomu let 2018 a 2019, tak i propady z covidového března 2020, tak se stále může průměrný český investor těšit z ročního zhodnocení 5,14 %.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy si letos drží kladnou výkonnost

11.04.2023 Podle Indexu českého investora CII750 od začátku roku zhodnotily podílové fondy průměrnému investorovi prostředky o 2,9 %. „V lednu se fondům zadařilo, když zaznamenaly výkonnost 3,84 %. V únoru část svých výnosů odepsaly, když klesly o 1,23 %. Za měsíc březen se pak fondy udržely na víceméně stejných úrovních, když lehce zhodnotily o 0,3 %. Navzdory horším výsledkům v minulém roce a stále výrazným výkyvům ve vývoji na finančních trzích dosahuje průměrný investor ke konci března za poslední tři roky zisk 5 % ročně. V případě akciových fondů se jedná o zhruba 11 % ročně,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.
img

Akcie bank: panika o konci světa je zbytečná

29.03.2023 V březnu zaplavily trhy poměrně negativní zprávy z bankovního sektoru USA i Evropy. Diskuze ohledně zdraví bankovních domů stále neutichají a staví většinu investorů i běžných uživatelů bankovních produktů před otázku, v jaké situaci se skutečně nacházíme. „V tuto chvíli v evropském bankovním sektoru vidíme spíše strach živený nejistotou investorů než reálnými ekonomickými problémy. Ty začínají až ve chvíli, kdy lidé v nedůvěře spouští vlnu vybírání svých vkladů. Tomu jsme prozatím vzdáleni,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy vstoupily do nového roku v kladných číslech

07.03.2023 Podle Indexu českého investora CII750 se od začátku roku průměrnému investorovi zhodnotily vklady v podílových fondech o 2,56 %. V lednu jsme byli svědky silnějšího růstu o 3,84 %. V únoru však investice rostoucí trend neudržely a klesly o 1,23 %. „Navzdory propadům z minulého roku má ke konci února podle našeho indexu průměrný český fondový investor zisk za poslední tři roky ve výši 8,3 %,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.
img

Nejisté energie tlačí na inflaci i korunu

24.08.2022 „České domácnosti prochází velmi těžkou dobou. V prvním kvartále sice mzdy meziročně rostly zhruba o 7 %, ale tato dynamika bude spíše polevovat. Zatímco inflace drtí rodinné rozpočty na výdajové straně v nevídaném míře,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Index českého investora CII750: Pravidelné investice ochránily investory přes většími propady

07.07.2022 Sledování covidových ukazatelů a jejich dopadů na investice je už z dnešní perspektivy vzdálenou minulostí. Finanční trhy se nyní téměř výhradně soustředí na vliv inflace a vývoj na Ukrajině. To má citelný dopad na výkonnost podílových fondů. Od roku 2018, kdy začalo monitorování trhu podílových fondů Indexem českého investora CII750, si průměrný investor stále drží zisk 5,2 %. V důsledku aktuálního dění se ale jednoznačně snížil.
img

Lehký akciový nádech potěšil trhy

29.06.2022 Americké i evropské akcie si poprvé od konce května připsaly minulý týden zisky. Samotný začátek června přitom nevypadal nijak růžově. Akcie poslalo dolů očekávání, že po pozitivních údajích z trhu práce bude americká centrální banka s větší pravděpodobností pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. „Nejvýraznější propad pocítily akcie sektorů financí, technologií a nemovitostí. Dále negativní sentiment podpořila vysoká inflační čísla. V týdnu od 13.–17. 6. 2022 dokonce index S&P 500 vykázal nejhlubší týdenní propad od března 2020,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

České sazby se možná blíží k vrcholu

03.05.2022 Máme před sebou další zasedání České národní banky. „Očekáváme mírnější růst úrokových sazeb, a to o půl procenta. Hlavním důvodem je změna názorů v jestřábí pětici členů rady. Tomu napovídají především vyjádření Mory a Niedetzkého. Podle druhého jmenovaného už úrokové sazby proti inflaci působí a je třeba být jen trpělivý a půjde, v případě změny úrokové politiky, spíše už jen o mírné ladění.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

13.04.2022 Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, když si z roku 2021 odnesl 7% zhodnocení.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
img

Čekání na akciový odraz

09.02.2022 Investoři by měli mít s akciovým trhem trpělivost. Podle Richarda Bechníka, hlavního analytika Fincentrum & Swiss Life Select, není ještě zdaleka jednoznačně rozhodnuto, zda si sáhl na své dno. „Na potvrzení odrazového trendu si ještě budeme muset počkat. Do budoucna tak můžeme očekávat zvýšenou volatilitu s postupně převažujícím růstovým trendem. Bude to ale vyžadovat trpělivost. Zvlášť důležité je dodržování staré známé pravdy, že by investor měl v době proměnlivého prostředí zvolit spíše pravidelnou investici. Pro tento rok bychom měli volit alespoň pět měsíců,“ doporučuje ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Akciové korekce příležitostí pro nákup?

27.01.2022 „Aktuální vývoj na finančních trzích prochází turbulentním obdobím, což se promítá jak do zvýšené volatility, tak i podoby letošních ztrát převážné části investic. To platí pro akciové i dluhopisové trhy. Americké akcie (index S&P 500) za uplynulý týden klesly o téměř 5,7 % a ztráta od začátku roku se nyní velice proměnlivě pohybuje v intervalu -7 % až -11 %. Uvidíme, jakým směrem se sentiment na trzích vydá,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Výzvy nové vlády

13.01.2022 „Nová vláda nemá v nadcházejícím období jednoduchou úlohu. Na jedné straně není žádným tajemstvím, že inflace citelně rozděluje společnost. Tento fakt pak umocňuje hlavně energetický a potravinový cenový růst, který má dopad především na relativně chudší část populace. To však pro vládu znamená hned zpočátku i zvýšení státních výdajů v rámci podpory těmto sociálním skupinám. Současně ale nový kabinet jasně naznačuje, že se vydá cestou hledání úspor,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za rok 2021 zhodnotil své investice o více jak 7 %

05.01.2022 Poslední čtvrtletí roku 2021 se na finančních trzích nesl v duchu prudších změn. Přesto fondy vyrostly podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Fincentrum & Swiss Life Select, o 1,5 %. V konečné bilanci tak fondy dosáhly podle Indexu českého investora CII750 celoročního čistého kladného zisku přesahujícího 7 %.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

Dopady inflace a jak chránit úspory

16.11.2021 Jak uchránit úspory před znehodnocováním? Jak se daří akciím v proinflačním prostředí? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %

11.10.2021 Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení svého portfolia jako před třemi měsíci. „Vyššího zhodnocení dosahují progresivnější fondy, a to jak za třetí čtvrtletí, tak optikou celkové letošní výkonnosti. Za uplynulé tři kvartály akciové fondy přinesly investorovi podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 12,04 %. Naopak horší výkonností si prošly dluhopisové fondy. I v rámci této skupiny však lze najít slušné výsledky – například fondy zaměřené na rizikovější korporátní dluhopisy,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Evergrande tíží trhy, co čekat?

29.09.2021 Společnost Evergrande, druhý největší čínský developer s více než 1300 projekty ve 280 městech, upadla do velkých finančních problémů. Mimo vlastního developmentu společnost také řadu nemovitostí přímo spravuje, přesně řečeno se jedná o více než 2800 projektů v 310 městech. „Akcie Evergrande kótované na burze v Hongkongu výrazně propadaly. Obavy v předchozím týdnu stáhly dolů i evropské akcie. Hlavní index německé burzy DAX jenom za pondělí ztratil 2,3 % a francouzský CAC 40 klesl o 1,7 %. Spolu s evropskými trhy oslabily následně také hlavní akciové indexy ve Spojených státech, které odepsaly kolem 2 %. Index Nasdaq Composite uzavřel nejníže zhruba za měsíc. Ve zbytku týdne se ale trhy uklidnily. Například Index S&P 500 nakonec za týden přidal 0,51 %,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Americká centrální banka uklidňuje trhy

31.08.2021 Šéf americké centrální banky ve svém pátečním projevu potvrdil pokračující ekonomické zotavování. „Současně ale spíše uklidňoval trhy tvrzením, že zpřísnění měnové politiky není na pořadu dne. V pátek pak podrobně informoval o tom, proč považuje nárůst inflace jako dočasný. Mimo jiné je způsobena časově omezeným nabouráním odběratelsko-dodavatelských řetězců,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Centrální banka tak údajně zůstane i nadále zdrženlivá ohledně případného zvyšování úrokových sazeb.
img

Asijské akcie stále vyčkávají

17.08.2021 Stále více se rozevírají nůžky mezi akciovými trhy USA a Evropy na jedné straně a asijskými na té druhé. Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 uzavřely pondělní obchodování na nových rekordních maximech. „Náladu na akciovém trhu nadále podpořily například příznivé čtvrtletní výsledky amerických podniků. Zdá se, že zatímco některé akciové trhy dobývají nová maxima, asijské trhy za nimi stále více zaostávají,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %

12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Finanční sektor na vzestupu?

30.06.2021 Aktuálním tématem kapitálových trhů jsou dopady proinflačního prostředí na jednotlivé akciové sektory. Pod tlakem se nachází především růstové akcie, zejména technologické firmy. Peníze investorů tak proudí do nových odvětví, a to do oblastí financí, energetiky a základních surovin. Ty totiž nejvíce trpěly uzavřením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19. „Pro banky je navíc obecně slibným faktorem probíhající hospodářské oživení. Finanční tituly totiž mají tendenci překonávat průměr trhu v době, kdy se obnovuje aktivita v průmyslu, rostou sazby, výnosová křivka je strmější a rostou inflační očekávání,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Maraton inflačních čísel

15.06.2021 Pokračující růst spotřebitelských cen u nás i ve světě vyvolává dohady, zda je současný stav jen přechodnou záležitostí, nebo naopak začátkem dlouhodobého trendu. Americká inflace vystoupala v meziročním srovnání na 5 %, což představuje třináctileté maximum. Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 % z dubnové hodnoty 2 %. Inflace v Česku se vrátila pod horní hranici tolerančního pásma, tedy pod 3 % na 2,9 %. Ještě před měsícem však dosahovala 3,1 %. „Ať už bude inflace krátkodobá či dlouhodobá, každý investor a střadatel by se měl zamyslet nad podobou svých finančních rezerv. Jedinou efektivní obranou, jak své finance vhodným způsobem ochránit před inflací, je odvážně se rozhlédnout po vhodných finančních nástrojích,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Jakým směrem se USA vydají? Dopad na finanční trh

25.05.2021 Na americké politické scéně se rozjíždí boj o podobu fiskálního balíku na podporu americké ekonomiky. Prezident Joe Biden se snaží prosadit především své velké investiční plány do infrastruktury a do podpory rodin za více než čtyři biliony dolarů. Další nemalou položkou jsou projekty na čistou energii. S takto ambiciózní podporou jsou spojeny i nemalé náklady. S tímto se však budou v následujících letech potýkat vlády v globálním měřítku. „V případě americké vlády se hledání financí postupně vykresluje v možných daňových změnách, a to jak na straně zdanění kapitálových zisků, tak v podobě růstu korporátních daní. Cílem bude naplnění státní kasy, ale současně i snaha částečného přerozdělení bohatství ve společnosti,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Dopad ruské politiky na světové trhy a českou ekonomiku

20.04.2021 Ruská politická scéna sklízí hořké plody minulých aktivit, přičemž nyní musí vysvětlovat své vojenské aktivity v blízkosti ukrajinských hranic a obvinění z přímé spojitosti s explozí v muničním skladu ve Vrběticích. „Rostoucí diplomatické napětí mezi Českem a Ruskem by nemělo výrazněji zasáhnout českou ekonomiku. V poslední dekádě dál klesal podíl českých vývozů do Ruska, a to ze zhruba 4 % v roce 2012 na necelá 2 % celkových vývozů dnes. Pokud by z jakéhokoliv důvodu došlo k výraznému poklesu poptávky Ruska po českém a evropském zboží (stejnému jako v roce 2009), byly by dopady rozpoznatelné pouze v nejexponovanějších odvětvích – na prvním místě u strojařů, výrobců kovů a v automotive,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Naděje pro dluhopisy?

13.04.2021 Růst úrokových sazeb, které stlačují ceny bezpečných dluhopisů, je téma, které hýbe kapitálovým trhem. Samotná kategorie státních dluhopisů může do budoucna nabídnout, v závislosti na regionu, výrazně odlišný vývoj. Když budeme brát v potaz dvě největší ekonomiky, tak lze očekávat, že čínské státní dluhopisy mohou výkonnostně předstihnout dluhopisy z USA. „Čínská ekonomika může postupně ztrácet na dynamice růstu oproti obecnému očekávání, zatímco USA svůj ekonomický výhled stále navyšují. Tomuto vývoji se tak přizpůsobují i měnové politiky. Případné zvedání úrokových sazeb by nadále snižovalo cenu dluhopisů. Stabilizace úrokové politiky by v případě Číny mohla dluhopisy udržet na uzdě,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Související klíčová slova: Německé ministerstvo hospodářství | Konvertibilní dluhopisy | Schroder ISF Global Energy A Acc | Růst v eurozóně | Války | Vývoj | Státní dluhopis | Češi | Allianz | DPH | EUR | Politická scéna | Franklin India | Globální dluhopisový index | Itálie | Stoxx | Očekávání v USA | Varianta omikron | Očekávání | Swiss Life Select Investice | Jüan | Allianz Gl Artificial Intelligence | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Analýza | Nikl | Chuej Kcha Jüan | Swiss Life | Zájem Čechů | Ruská centrální banka | Investice roku 2023 | Kvartální výsledky | Období vyšších úrokových sazeb | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | PineBridge India Equity A USD | Pro investory | iShares | Swiss | Investice | Výkonnost YTD | Potenciál | Globální dluhopisové trhy | Náklady na financování | Chování | Dopad na finanční trh | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Guyana | Rekord | Rozvíjející se země | FIL Investment Management | Nová varianta omikron | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Asijské trhy | Impuls | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Strach | Penzijní fondy | Rezistence | Akcie společnosti | Aktuální vývoj | Rekordní ceny | Facebook | Russell 2000 | Cenné papíry | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Návratnost investic | 100 miliard dolarů | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Vývoj na trzích | Vývoj podílových fondů | Opatření v Číně | Index českého investora CII750 | Růst sazeb | Cena emisních povolenek | ESG | Index DOW | Import | Konzervativní fondy | Státní dluh | Kontrakty | Posílení | AI | BNP Paribas Flexi | Zvýšení dodávek plynu | Praxe | Allianz Global Investors | Investors | Index CII750 | Investiční analytička | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Index Russell | Směřování trhu | Vítězné fondy | Růst daní | Amundi Czech Republic | Znehodnocení | Peníze | Infekce Covid | Výhled do budoucna | Ukazatel | Francie | Meziroční růst cen | Prognóza | Služby | Americké ekonomiky | Investiční strategie | Palladium | Měnové zajištění | Sloučení | Na burze | P/E | Přebytek běžného účtu | Pozornost investorů | Burzy | Investiční analytik | Ceny elektřiny | Total | Odliv kapitálu | Bond | Active Invest Vyvážený | Maďarsko | Cash flow | ČSOB | Export | Dluhopisový index | Spekulovat | Cenové tlaky | Průměrný český investor | Středoevropské měny | Ceny emisních povolenek | Úroková sazba | Nasdaq Composite | Regulace | Dovoz | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Akciový fond | Cenné kovy | Vklady | Trpělivost | Kapitál | P.A. | Conseq Invest | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Investovat | Expanzivní fiskální politika | Investice do těžby | 1 milion | Fincentrum | Portfolio | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Lepší výsledky | Prezident | EUR/CZK | Americký index | CAC 40 | CO2 | Volatility | FANG | Makrodata | Investoři | Úsporný tarif | Nejistoty | Fidelity | Negativní sentiment | Investiční | Přidaná hodnota | Inflační čísla | Inflace | Zisk | Výkonnost fondů | Moderna | Nabídka | Allianz Europe Equity Growth Select AT (H2-CZK) | J&T MONEY OPF | Asociace pro kapitálový trh | Hlavní úroková sazba | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Zpráva | Technologické centrum | Analýzy | Ekonomické dopady | Prodej | TTF | Invesco | Demokraté | Akcie a dluhopisy | Management | Bloomberg | Skupina OPEC+ | Úrok | Evropské ekonomiky | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Bohatý | Technologické tituly | Export do Ruska | Nové příležitosti | Růstové akcie | Dluhopisové výnosy | JDE | S&P | Zprávy | Obchodování | Zvýšení daní | Pákový efekt | Index STOXX Europe | Meta | České koruny | Evropské akcie | Conseq Funds | Silný růst | Covid | Bydlení | Ruský rubl | CZ | Počet investorů | Investiční banka | Míra | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Praha | Templeton China A (acc) USD | Hlavní akciové indexy | Firmy | Uplynulý rok | Koruna | Investment management | Pokles investic | Finanční služby | Nástroj | Výsledky | Kroky centrálních bank | Corporate Governance | Prémiový konzervativní fond | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | Onemocnění | Tržní ceny | Oldřich Dědek | Inflační tlaky | Konec roku | Bank of America | TIM | Propad | Údaje | Asociace | Zvyšování daní | Pandemie koronaviru | Výkonnost | OPEC+ | Snižování sazeb | Objem | Akcie Evergrande | Zvyšování mezd | Magnificent Seven | Pojišťovny | Index S&P 500 | Malajsie | Státní rozpočet | Průmyslová výroba | Zahraniční společnosti | Studie | Cena plynu | Deficit | Kolaps | Reakce trhu | Globální fondy | Chování americké centrální banky | High | Rostoucí trend | Evropa | Česká spořitelna | Jackson Hole | OPEC | Ukrajina | Ceny zemědělských výrobců | KB | Česká koruna | Mnozí investoři | Investiční společnost | Dolarové likvidity | Pomoc lidem | CHF | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | Vstupy | Ziskové marže | Sortino ratio | Stříbro | Turecko | Inflační očekávání v USA | Dopady inflace | Investice do fondu | Bank of Japan | Pořízení vlastního bydlení | Akciový index | Americké akcie | Pozornost | Conseq korporátních dluhopisů | Medián | Index Nasdaq Composite | S&P 500 | Trh | University of Michigan | Pád rublu | Crown | Výkyvy | Fed | Zahraniční obchod | Emerging Market Bond Index | Korekce | Velké banky | Američtí investoři | Průzkum analytiků | Konkrétní akcie | Zveřejnění výsledků | Nejistota | Technologický fond | Světová banka | Rating | Kategorie Trend | Investice do fondů | Microsoft | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Repo operace | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Správci aktiv | Vlny koronaviru | Nvidia | Vývoj dolaru | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Krach | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | AA | Invest | Gazprom | Centrální banka | Fondy peněžního trhu | Opatření | Energetický sektor | Jádrová inflace | Výnosy státních dluhopisů | Kurz české měny | FIL | Společnosti | Alžírsko | Apple | Bankovní tituly | AQUA | Eskalace | Ceny komodit | Úspory | CZK | Progresivní dluhopisové fondy | Reuters | JPM India A Acc USD | Ceny zemního plynu | Státní dluhopisy | Situace | Cyklus růstu | BNP Paribas US Growth Classic H CZK Cap | Předseda | Finanční systém | Utahování měnové politiky | Zveřejňování výsledků hospodaření | Negativní dopad | J&T | Global Technology | Rok 2024 | Roční výkonnost | Daniel Beneš | Dow Jones a S&P 500 | Ekonomiky | Google | Rychlý růst | Tržby | Evropské banky | Dobrá nálada | Moody's | Platební bilance | Stagnace | Centrální banky | Cena akcie | Indické akcie | Ztráta | Květnová inflace | Schroder ISF Indian Equity | Rizika | Úroky | Refinitiv | Skupina OPEC | Kurzy | Vyšší úrok | Francouzský CAC 40 | Cena | Likvidita trhu | Vývoj rublu | Fond | Objem peněz | Vývoj hodnoty | Ceny akcií | Producent ropy | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Hypoteční sazby | BNP Paribas US Growth Classic | ČNB | Rozhodnutí americké centrální banky | Směřování trhů | Pokles | Finance | Large Cap | Globální investoři | Kurz české koruny | Dluhy | Uhrazení závazků | Conseq | EU | Dolarová aktiva | Tržní očekávání | Dluhopisy | COVID-19 | Růst ceny | Investor | Maloobchodní tržby | Alokace | Euroclear | Obchodní bilance | Daně | Investment Management | Momentum | Joe Biden | Nepokoje v Kazachstánu | Index českého investora | Podílové fondy | Zisky | Realitní fondy | Slušný zisk | Nálada spotřebitelů | BNP Paribas | Globální ekonomika | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Inflace v ČR | Nejvyšší zhodnocení | Poptávka | Ratingové agentury | Obchodníci | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Fincentrum & Swiss Life Select | Allianz Global | Růst cen | Index Russell 2000 | Asset management | Zvýšení produkce | Financování | Invaze | Výběr daní | Čínský export | Swiss Life Select | Nárůst výnosů | Růst úroků | Globální poptávka | Koncentrace | Úrokový diferenciál | Akciové fondy | Hlavní index německé burzy | Ziskové pozice | Vyšší daně | Dolarové sazby | Spotřebitel | Šíření koronaviru | Kapitálové trhy | P/E Ratio | ETF fondy | Miliardy korun | BNP Paribas Asset Management | Spekulace | Měnové kurzy | HDP | ROCE | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Sázet | Cena ropy | Drobní investoři | Marže | Zlato a stříbro | Omikron | Alphabet | Východní Evropa | Struktura | Franklin India A (acc) USD | Ropa | Zkušenosti | Signály | Ekonomické recese | Statistiky | Světová ekonomika | Vývoj měn | Korporátní dluhopisy | Amundi CR Balancovaný | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | SWIFT | JPM | Kategorie Smíšené fondy | Kurz | Market | Ekonomka | Hliník | Koupěschopnost | Dolar | ANZ | Euro | Magnificent | Byznys | Fondy kapitálového trhu | Podíl nevýkonných úvěrů | Výnos do splatnosti | Akciový trh | Měď | Proinflační | Obchod | Dodávky ropy | Predikce | Zdanění | Íránská ropa | Zahraniční kapitál | Inovace | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Fidelity Funds | Spojené státy | Kategorie Akciové fondy | Cenové stability | Credit Suisse | Cigarety | Portfolia | Pravidelné investice | Vývoz | Active Invest | AKAT | Finanční tituly | Recese | Stimul | Schodek | Produkce zemního plynu | Fosilní paliva | Daňové reformy | Silicon Valley | Jak chránit úspory | Cap | Bankovní sektor | | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Vysoké ceny | Anexe Krymu | Plánování | Konflikt na Ukrajině | Mince | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Členské země | Oslabení | Trend | Hospodářské oživení | Pokles sazeb | Automobil | Ekonomické zotavování | Míra inflace | Energetika | MMF | Ekonomický výhled | Prohlášení | Ruský Gazprom | Inflace v Německu | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | Úsilí | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Gold | Průmysl | Energetické krize | Makroekonomická data | Tempo růstu | Biliony | Nejvyšší růst | ETF | Analýza společnosti | Akciové trhy | APP | Tomáš Holub | KBC | BGF World Healthscience | Zasedání České národní banky | Aktiva | Výnosnost | Základní úroková sazba | Vývoj finančních trhů | Discovery | Smíšené fondy | Zvyšování úrokových sazeb | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Business | Investments | Technologický index | Sankce | Peněžní trh | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Čínské akcie | Economic | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Politika centrálních bank | České státní dluhopisy | Pokračování poklesu | Majetek | Řetězce | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Lucembursko | Politika | Dynamická strategie | Dluh Ruska | Novavax | MAM | Centrální banky USA | Evergrande | Německý průmysl | JPMorgan | Úrokový výnos | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Zátěžové testy | Cíle | Měnové politiky | Ekonomika | Výnosová křivka | Ekonomická data | Elektřina | Zhodnocení peněz | Zhodnocení | Globální trh | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Auta | Americký akciový index | Výhled Světové banky | Deriváty | Investiční prostředí | Energetické společnosti | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Miliardáři | Prostor pro růst | Fondy | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | USD za barel | Fondy zaměřené na ESG | GS | Krize | Dluhopis | Konzervativní investor | Oslabení dolaru | Slabší kurz | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Spojené arabské emiráty | Generální ředitel | Devizové rezervy | Ceny dluhopisů | Index MSCI | Americká inflace | Růst cen komodit | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Měny | Volby | Zaměstnanost | Irsko | Energie | Analytici společnosti | Pandemie covidu-19 | Makroprostředí | Dodávky plynu | Finanční sektor | Úrokové sazby | Sazby | Historie | MSCI | Thomson Reuters | Zlotý | USD | Banky | Miliardy dolarů | Ruské akcie | Finanční trh | Nová vláda | Likvidní | ASEAN | Sberbank | Sentiment na trzích | JPM India | Rusko | Vysoké riziko | Západní ekonomiky | Americké akciové indexy | Úrokové diferenciály | Írán | Zdražování | Allianz Europe Equity Growth Select | České sazby | Biliony dolarů | Ropy | SICAV | Výdaje | Koruna posílila | Ztráty | Společnost | LTV | Geopolitická nejistota | Ministr hospodářství | Očekávaná inflace | Cena akcií | Lehman Brothers | Země OPEC | Umělé inteligence | Evropské dluhopisy | Short Term | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Komodity | Services | Úrokové náklady | Růst | Česká národní banka | Příjmy | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Index | Komoditní | Rychlý růst cen | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Uhlí | Česká inflace | Index STOXX Europe 600 | MSCI All Country World | Devizové rezervy ČNB | Australská vláda | Navýšení sazeb | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | Defenzivní strategie | Bilance | Forwardový kurz | Ředitel Swiss Life Select | Inflace v Německu v květnu | PineBridge India Equity | Meziroční inflace | Přerozdělení bohatství | J&T investiční společnost | Generali Prémiový konzervativní fond | BRANO | Pracovní trh | Franklin Technology | Dluhopisový fond | Akcie finančních titulů | Ruský ministr hospodářství | Investování | Generální ředitel Swiss Life Select | Brent | Absolutní výkonnost | Franklin Technology Fund | Barclays Capital | Irák | Americké vlády | Generali Fond konzervativní | Cestování | Depreciace | J&T Investiční společnost | Očekávaný růst | Analytička | Banka Goldman Sachs | Posilování koruny | Poptávka po ropě | Výkonnost fondu | Nord Stream 2 | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Zdražení ropy | Kabinet | Komoditní sektor | Guvernér | Malá likvidita | Société Générale | Akciové indexy | Nigérie | Banka | Akciový index S&P 500 | Tesla | Onemocnění COVID-19 | Americké centrální banky | 5G | Britské akcie | Komoditní fondy | Průzkum | Ekonomický vývoj | Eurové úvěry | Ruské společnosti | Reakce centrální banky | S&P Global | Tom Kadeřábek | Návratnost | ECB | Aktuální inflace | Swiss Life Select Investice roku 2023 | CII750 | Očkování | Recese v Evropě | Očekávání investorů | Americká centrální banka | Bitcoin | Technologické společnosti | Ropa Brent | Španělsko | Výnosové křivky | Hospodaření | Short | Hypoteční banka | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Plyn | High Yield | Proinflační faktory | Spotřebitelská nálada | Refinitiv Eikon | VTB | Nemovitosti | Oživení světové ekonomiky | Vliv na investice | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Franklin Technology A (acc) USD | Information ratio | Vyplácení dividend | Rubl | Růst výnosů | Technologické firmy | Budoucí vývoj | Conseq Invest Konzervativní | Američané | Aktivita v průmyslu | Celosvětová poptávka | Generali Investments | Index spotřebitelských cen | Vyjádření České národní banky | Aleš Michl | Focus | Prezident Joe Biden | Amundi | Zemní plyn | Fidelity Funds - Global Technology A-EUR | Burze | ČR | Vice | Rozpočet | Statistika | Investiční plány | Statistický úřad | Český investor | Analytici | Zadlužení | Průmyslové kovy | Equity | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | Politické faktory | Zemědělství | Propad akciových trhů | Nejvýraznější propad | opPORTUnity | BNP | Dobré zprávy | Kurz koruny | Portfólia | Evropská centrální banka | Časový horizont | Česká ekonomika | Rosbank | Conseq Funds investiční společnost | Růst výnosů dluhopisů | Očekávání trhu | Produkce ropy | Panika | Aktivum | Sektor financí | Eurozóna | Odpor | Forward | Intervenovat na devizovém trhu | Asociace pro kapitálový trh ČR | Pšenice | Finanční prostředky | Domácnosti | Americké banky | Dluhopisový trh | Vítězné fondy Swiss Life Select | Sektor služeb | Měnová politika | Emerging markets | Pád cen | Technology | Předsednictví EU | Velkoobchodní ceny elektřiny | Koš | Zveřejňování výsledků | Míra inflace v Německu | Restrikce | Optimismus | Rodinné rozpočty | Amundi Czech Republic Asset Management | Sentiment v ekonomice | Likvidita | Riziko | Mezinárodní dluhopisy | Ruská politická scéna | Načasování | Moskva | Analytika | Inflační očekávání | Čínské vlády | Investiční produkty | Pandemie | BGF World Healthscience A2 USD | Miliardy | Franklin Templeton International Services | Čína | DAX | Dow Jones | Ocenění | Fiskální politika | Zhodnocení finančních prostředků | J&T Opportunity | Počasí | Platina | Deutsche Bank | Amundi CR | Akcie bank | Ruský ministr | Ekonomové | Oslabování koruny | Emise | Nabídka ropy | Analytik | Odliv investic | Yield | Barclays | Investiční banka Goldman Sachs | Kategorie Konzervativní fondy | Dodavatelské řetězce | Zpomalení růstu | Intervenovat | Indonésie | Poptávky po ropě | Stagflace | Výsledky hospodaření | Výnosy | Vyšší inflace | Wall Street | Ministerstvo hospodářství | Daňové změny | Průmyslové podniky | Pozice | Práce | Ruská ekonomika | Durace | BGF World Gold A2 USD | Biden | Výhledy | Karel Šulc | Peking | Conseq Invest Akcie | JPMorgan Chase | Japonský jen | Ukazatel zdraví | Swiss Life Select Investice roku | Ekonomický růst | Bělorusko | Politici | Potenciál zisku | Ekologie | Odvětví | Goldman Sachs Asset Management | Zadluženost | Dna | Základní sazba | Delta varianta | MSCI China | Kontrakt | Objemy peněz | Podniky | Žebříček nejúspěšnějších fondů | USA | Allianz Gl Artificial Intelligence AT (H2-CZK) | Zlato | Ekonomické prostředí | Geopolitika | Nasdaq | Předseda správní rady | Úrokové politiky | Inflace v USA | J.P. Morgan | Domácí poptávka | Evropské společnosti | Kurz ruského rublu | BNP Paribas Disruptive Technology | Index českého investora (CII750) | BIC | Belgie | Státní rozpočty | Světové trhy | Investment | Index německé burzy DAX | Zásobníky | Fidelity International | Goldman Sachs Romania Equity | Fidelity Funds - Global Technology | Šíření nákazy | Dolar vůči koruně | Změny úrokových sazeb | Index německé burzy | Ekonomické aktivity | Květnový růst | Rychlost | Amazon | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Fundamenty | Ukazatele | Netflix | Británie | Umělá inteligence | Investice roku | Stabilita | METODIKA SWISS LIFE SELECT | CELO | Zlepšení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

RIDE.US
RidgeWood
RidgeWood Securities
RidgeWorth Investments
Riel Investment
RightFX
RIGHTFX TRADING
Rights Offering
RIGSEIN
Richard Barnett

Následující klíčová slova

Richard Bernstein
Richard Branson
Richard Burr
Richard Clarida
Richard Curtis
Richard Dennis
Richard Dickson
Richard Duncan Forex trading
Richard Háva
Richard Hindls
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít