Neděle 09. června 2024 00:24
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader

Podnikatelské aktivity

img

GBP/USD. 6. června. Libra se odmítá uklidnit.

06.06.2024 Pár GBP/USD se včera v hodinovém grafu vrátil k zóně rezistence 1,2788–1,2801. V její blízkosti by se mohlo obrátit ve prospěch dolaru a zahájit sestupný trend k zóně supportu 1,2690–1,2705. Pokles je stále velmi slabý, protože trh čeká na nové údaje o trhu práce a nezaměstnanosti, které budou zveřejněny zítra ve druhé polovině dne. Pokud budou také slabé (jako mnoho předchozích zpráv z tohoto týdne), mohou se býci znovu pokusit o konsolidaci nad zónou 1,2788–1,2801.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 5. června (seance v USA)

05.06.2024 K otestování ceny 156,60 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul od nuly směrem vzhůru a dosáhl denních maxim, což naznačuje jeho překoupenost. To nám umožnilo vstoupit do trhu s cílem prodat dolar, ale jak jsem upozorňoval ve své dopolední předpovědi, k výraznějšímu pohybu směrem dolů nikdy nedošlo. Odpoledne se očekává zveřejnění řady údajů, které mohou americkému dolaru jak uškodit, tak ho podpořit. V případě dobrých údajů o změnách počtu zaměstnanců od ADP, indexu podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb a kompozitního indexu PMI je možné vsadit na další růst USD/JPY v rámci pokračování dopoledního trendu. Špatná čísla vrátí na pár tlak, což povede k poměrně výrazné korekci v rámci dne, čehož budou chtít co nejdříve využít také kupující dolaru. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 5. června (seance v USA)

05.06.2024 K otestování cenové hladiny 1,0871 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. V době psaní tohoto článku se pár posunul dolů o zhruba 10 bodů, čímž si zachoval dobrou šanci na další pokles. Různorodé statistiky o aktivitě v sektoru služeb v zemích eurozóny poškodily růstový potenciál rizikových aktiv a zabránily kupujícím v opětovném vstupu do trhu. Veškerá pozornost se bude upínat k další várce údajů z amerického trhu práce a podobných zpráv o aktivitě. Očekávané údaje zahrnují změny zaměstnanosti ADP, index podnikatelské aktivity v sektoru služeb ISM a kompozitní index PMI. Silné údaje budou euro dále posouvat a umožní prodávajícím získat zpět včerejší ztráty. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 5. června (americká seance)

05.06.2024 V první polovině dne nebyly uvedené úrovně otestovány. Obchodníci ignorovali vcelku normální statistiky o aktivitě v britském sektoru služeb a místo toho se zaměřili na nadcházející podobné zprávy z USA. Očekávané údaje zahrnují změny zaměstnanosti od ADP, index podnikatelské aktivity v sektoru služeb ISM a kompozitní PMI. Silné údaje budou libru tlačit dolů, zatímco slabé statistiky pravděpodobně oživí touhu po nákupu libry a prodlouží uptrend po delší sestupné korekci. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. června (analýza dopoledních obchodů). Prodejcům se podařilo ubránit kurz 1,2779, ale co dál?

05.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2779 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě přinesly signál k prodeji, ale po poklesu o 12 bodů tlak na libru polevil. Dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,2779, lze očekávat, že signál bude fungovat, ale vše bude záviset na údajích z USA. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
img

Přehled páru GBP/USD 5. června. Libra se dál baví.

05.06.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně. I když v pondělí vykázal volatilitu kolem 100 pipů, podobné případy jsou v posledních měsících vzácné, jak vidíme v grafu níže. Chceme připomenout, že za běžných okolností se u britské měny považuje za průměrnou hodnotu 100–110 pipů za den. Mnoho obchodníků se proto rozhodlo pracovat s ní – pár vykazuje dobré pohyby. V posledních měsících ale volatilita nepřesáhla 70 pipů a cena se pohybuje téměř jedním směrem.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 4. června 2024

04.06.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu znovu odrazil od zóny supportu 1,2690–1,2705. Medvědi neměli dost sil na další útok. Začal nový proces růstu s konsolidací nad zónou rezistence 1,2788–1,2801, ale pár se dnes propadl pod tuto zónu. Můžeme tedy očekávat nový návrat do zóny supportu 1,2690–1,2705 a pak se medvědí obchodníci pokusí tuto zónu prorazit popáté.
img

EUR/USD. 4. června. Výhoda je opět na straně býků

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí zaznamenal odraz od úrovně korekce 61,8 % - 1,0837, tedy obrat ve prospěch evropské měny a silného růstu. Došlo také k uzavření nad úrovní Fibo 76,4 % – 1,0892. Růst tedy může pokračovat, ale dnes ráno již kotace uzavřely pod úrovní 1,0892, což nám umožňuje očekávat mírný pokles směrem k 1,0837. Domnívám se, že se dnes euro vrátí o něco níže, neboť pár se v zásadě poměrně často koriguje v rámci vzestupného trendového koridoru.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu. Po jedenapůlměsíční rally se zhruba dva týdny držel ve flat pásmu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888, a jak vidíme, nedokázal korigovat dolů. Americký dolar tudíž dál nelogicky klesá. Makroekonomické pozadí včera podpořilo euro a působilo proti dolaru. Zatímco indexy podnikatelské aktivity S&P v USA, Německu a Evropské unii byly neutrální, americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu byl mnohem slabší, než trh očekával, což vyvolalo výprodej dolaru, který trvá doteď.
img

EUR/USD. Co čekat od indexu ISM v USA?

04.06.2024 Pár EUR/USD je od 16. dubna v uptrendu. Tento vzestupný pohyb vyvolává mnoho otázek, protože býčí obchodníci útočí téměř za jakýchkoli podmínek. Informační pozadí se může měnit a v poslední době se také mění, ale ve většině případů vidíme růst eura. S čím může souviset a jak dlouho bude pokračovat?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

03.06.2024 Pár GBP/USD v pátek také stoupal a celková volatilita činila zhruba 70 pipů. Obchodníci si na takovou volatilitu možná už zvykli, ale uvědomte si, že 70 pipů je poměrně málo. Ve Spojeném království se během týdne neodehrály žádné významné události a makrodata byla jako obvykle slabá nebo je tak trh vnímal, což ve čtvrtek a v pátek vyvíjelo tlak na americký dolar. Ačkoli se tedy cena konsolidovala pod trendovou linií, přetrvává vzestupný trend. Jde o druhý případ, kdy pár prorazil trendovou linii, ale britská libra ani neklesla. To je další známka toho, že trh prostě odmítá libru prodávat a nezáleží mu na zprávách ani reportech. Od pondělí do středy se neobjevily žádné významné zprávy a pár mohl v tomto období korigovat, ale poslední pokles byl tak slabý, že cena ani neprolomila poslední lokální minimum.
img

Prognóza pro měnový pár GBP/USD ze dne 24. května 2024

27.05.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD ve čtvrtek zvrátil vývoj ve prospěch amerického dolaru a vrátil se do oblasti supportu 1,2690–1,2705. Odraz od této úrovně bude působit ve prospěch libry a obnovení jejího růstu směrem k oblasti rezistence 1,2788–1,2801. Usazení páru pod oblastí 1,2690–1,2705 zvýší pravděpodobnost dlouho očekávaného poklesu směrem k 1,2611. V současné době zůstávají medvědi extrémně slabí.
img

Analýza měnového páru EUR/USD z 23. května. Kupující se podruhé pokoušejí otestovat úroveň 1,0880

24.05.2024 Vlnová struktura ve 4hodinovém grafu měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

Prognóza vývoje měnového páru EUR/USD na 23. května 2024

24.05.2024 Ve středu pár EUR/USD pokračoval ve slabém poklesu a konsolidoval pod korekční hladinou 61,8 % (1,0837). Pokles však netrval dlouho a do čtvrtka se pár obrátil ve prospěch eura a konsolidoval nad touto úrovní. Vzestupný pohyb tak může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 76,4 % na 1,0892 a vzestupný trendový kanál stále charakterizuje náladu obchodníků jako "býčí".
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování dne 23. května (seance v USA) pro začínající obchodníky

24.05.2024 K otestování ceny na úrovni 156,80 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem nenakupoval. Na realizaci scénáře č. 2 pro prodej je nutné si zatím počkat. Odpoledne nás čeká zveřejnění údajů o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitního indexu PMI v USA. Pokud údaje odhalí něco, co obchodníky potěší, bude růstový trend USD/JPY pokračovat. Kromě toho budou zveřejněny také údaje týkající se trhu práce, konkrétně týdenní zpráva o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Zajímavé bude také sledovat, jak se vyvíjí situace na americkém trhu s primárním bydlením, pokud jde o prodeje. Prudký pokles ukazatelů zkazí náladu kupujícím dolaru sázejícím na vývoj trendu. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 23. května (seance v USA) pro začínající obchodníky

24.05.2024 K otestování ceny na úrovni 1,0822 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což nám umožnilo potvrdit správný vstupní bod pro prodej eura. K poklesu páru však nikdy nedošlo, což vedlo k opětovnému zaznamenání ztrát. K nákupům na ceně 1,0833 došlo na začátku pohybu ukazatele MACD směrem vzhůru od nuly. V důsledku toho pár vzrostl o 15 bodů, a to bylo vše. Údaje o indexech PMI v eurozóně euru pomohly a nyní všichni kupující doufají v to samé. Již nyní jsou však k dispozici slabé údaje o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitním indexu PMI USA. Kromě toho jsou k dispozici také údaje týkající se trhu práce. Poměrně zajímavým ukazatelem bude počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který může vést k nárůstu volatility, a údaje o objemu prodejů bytů na primárním trhu. Slabé údaje budou důvodem k nákupu eura, aby pokračoval vývoj býčího trhu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 23. května. Zprávy z Ameriky zachránily dolar.

24.05.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vytvářet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a riziko komplikace vlnového patternu se vytratí. Pár ale v posledních týdnech zůstává beze změny, což vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C se může prodloužit, podobně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

Prognóza pro pár GBP/USD ze dne 23. května 2024

24.05.2024 Pár GBP/USD se v hodinovém grafu ve středu a ve čtvrtek dál obchodoval mírně nad zónou 1,2690–1,2705. Může tedy pokračovat v růstu k další zóně rezistence 1,2788–1,2801. Konsolidace kurzu páru pod zónou 1,2690–1,2705 podpoří americký dolar a povede k určitému poklesu k úrovni 1,2611. Býci mají na trhu nespornou převahu.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 23. května (americká seance)

24.05.2024 K otestování ceny 1,2735 došlo ve chvíli, kdy se indikátor MACD právě začínal pohybovat nahoru od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu libry, ale růst nepřišel. Údaje o britských indexech PMI zklamaly, protože růst sektoru služeb navzdory oživení aktivity ve výrobním sektoru výrazně oslabil. Odpoledne libře pomohou jen slabé údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitním americkém indexu PMI. Poměrně zajímavým ukazatelem bude počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který může vést k růstu volatility, a údaje o objemu prodejů bytů na primárním trhu. Pokračovat v uptrendu umožní kupcům páru GBP/USD jen slabé údaje. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 23. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci narazili na rezistenci 1,2760.

24.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2730 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji, což vyústilo v pokles páru o téměř 30 bodů, ale na aktualizaci klíčového supportu 1,2700 už nedošlo. Pár se dál obchodoval v rámci bočního kanálu, takže bylo třeba revidovat technický obrázek na druhou polovinu dne.¨
C:\fakepath\eurozona2.png

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně opět zrychlil

23.05.2024 Podnikatelská aktivita v eurozóně tento měsíc vykazuje nejrychlejší tempo růstu za téměř rok. Podpořilo ji oživení poptávky po službách, zatímco zpracovatelský sektor vykazuje známky blížícího se oživení. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 23. května. Analýza včerejších forexových transakcí

23.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,2727 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což bylo potvrzením scénáře pro nákup libry. Výsledkem byl pohyb vzhůru o více než 20 bodů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království způsobily značný rozruch, takže pro obchodníky bylo obtížné určit další směr vývoje páru. Dnes mohou kupující těžit z dobrých zpráv o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském průmyslu a indexu podnikatelské aktivity ve službách ve Velké Británii. Sektor služeb je obzvláště důležitý, protože tvoří velkou část ekonomiky a zvýšení aktivity mu jistě pomůže. Špatné údaje mohou vést k silnému výprodeji libry, protože vysokou poptávku po americkém dolaru nikdo nezrušil. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. května. Analýza včerejších forexových transakcí.

23.05.2024 K prvnímu otestování cenové hladiny 1,0843 došlo v době, kdy už indikátor MACD výrazně stoupal od úrovně nula, což potvrdilo scénář pro nákup libry. Pohyb nahoru činil ve výsledku více než 20 bodů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království nadělaly hluk, takže obchodníci měli při určování směru páru hodně práce. Kupci dnes mohou profitovat na dobrých zprávách o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském průmyslu a indexu podnikatelské aktivity ve službách ve Velké Británii. Služby jsou zvlášť důležité, protože tvoří velkou část ekonomiky a zvýšená aktivita jí určitě pomůže. Špatné údaje mohou vést k silnému výprodeji libry, protože vysoká poptávka po americkém dolaru nikam nezmizela. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Co můžeme příští týden očekávat od libry?

20.05.2024 Britská libra zjevně kráčí ve stopách eura, nebo možná je to naopak. Také nedávný růst libry vyvolává několik otázek a má nejednoznačný charakter. Vlnová struktura je velmi složitá a nejasná. Celkově se kolem libry vyskytuje mnoho otazníků. Podle mého názoru bude trvalý růst v rozporu nejen s vlnovou strukturou, ale i s pozadím zpráv. Vezměte na vědomí, že duben můžeme považovat za "černý" měsíc pro dolar, a to nejen kvůli jeho poklesu vůči euru a libře, ale také z hlediska makroekonomických údajů. Většina klíčových ekonomických zpráv z USA nesplnila očekávání, takže trh měl k prodeji dolaru určité důvody.
img

Co příští týden čeká dolar?

20.05.2024 Pozornost trhu jako vždy upoutalo zpravodajské pozadí v USA. Americký dolar je v hrozném stavu a vůči euru a libře už déle než měsíc klesá. Brzy by měl začít posilovat, protože jinak by mohlo být pozdě. Jakékoli další zpoždění by mohlo změnit vlnový pattern obou instrumentů, což by mohlo mít nejasné následky. Jaké zpravodajské pozadí nás příští týden čeká ve Spojených státech?
img

Co příští týden čeká euro?

20.05.2024 Euro už víc než měsíc roste, což vyvolává mnoho otázek po oprávněnosti takového pohybu. Poslední vzestupná vlna aktuálně stále zapadá do současného vlnového patternu, ale i mírný růst kotací by ho mohl narušit nebo si vyžádat výrazné korekce. Proto je hranice 1,0880 pro dolar i euro velmi důležitá. V tomto přehledu se ale nebudeme zabývat vlnovým patternem, ale zpravodajským pozadím. Trh podle mého názoru využívá mnoho faktorů výhradně k nákupu eura, což není vůči dolaru úplně fér. Proto je důležité pochopit, které nadcházející zprávy mohou vyvolat růst páru EUR/USD a zda vůbec k nějakému růstu dojde.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 16. května. Vyčerpalo euro svůj růstový potenciál?

17.05.2024 Vlnová analýza měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. V současné době pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou výstavbu kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit pod ní.
img

Euro se podpoří samo

09.05.2024 První známky slabosti amerického trhu práce poskytly silný argument, že korekce páru EUR/USD přeroste v průraz klesajícího trendu. K tomu je potřeba další ochlazení americké ekonomiky, ale býkům eura může pomoci také eurozóna. Ačkoli HDP bloku zatím neoživilo, pozitivní známky podnikatelské aktivity a další ukazatele naznačují zářnou budoucnost eurozóny.
img

EUR/USD. 7. května. Býkům docházejí síly

07.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí ustoupil k zóně rezistence 1,0785–1,0797, která je součástí větší zóny rezistence 1,0764–1,0806. Odraz kotací od této zóny bude působit ve prospěch americké měny a povede k novému poklesu směrem ke korekční úrovni 100,0 % (1,0696). Vzestupný trendový kanál nadále charakterizuje náladu obchodníků jako "býčí". Konsolidace kurzu páru nad úrovní 1,0806 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,0840.
img

Výhled pro EUR/USD na 7. května. Dolar má stále problémy

07.05.2024 EUR/USD zahájil nový týden snahou pokračovat v pohybu vzhůru. To se mu však nepodařilo, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí a během uplynulých dvou týdnů trh získal dostatek důležitých informací, aby měl jasno, jak v blízké budoucnosti obchodovat. Bohužel je velmi těžké říci, jaké rozhodnutí většina účastníků trhu učinila. Měnový pár EUR/USD již několik týdnů prochází korekční fází. Ne že by to bylo nějak zvlášť zneklidňující nebo odrazující, ale bylo by příjemné vídat trend častěji, než několik týdnů čekat na konec korekce.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.
img

Co můžeme příští týden očekávat od eura?

06.05.2024 Skončil další týden, přičemž pro dolar dopadl úplně jinak, než jsem očekával. Americké zprávy nenaplnily očekávání trhu. Klíčové zprávy byly bohužel slabé, což vyvinulo na dolar tlak. Připomínám, že aktuální vlnová analýza stále ukazuje na vytvoření souboru klesajících vln. Pro stávající vlnovou analýzu se tedy snad nic zneklidňujícího nestalo. Americký dolar však klesá již několik týdnů. Byli jsme svědky slabého amerického HDP, slabých Nonfarm Payrolls, zvýšené nezaměstnanosti a poklesu indexů podnikatelské aktivity ISM. Pokud se americké ekonomice nezačne dařit lépe, poptávka po dolaru může dále klesat, což nepotřebujeme...
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 3. května (analýza dopoledního obchodování). Klíčovým momentem týdne budou data z USA

03.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0751 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu.Pojďme se podívat na 5minutový graf a analyzovat, co se tam stalo. K růstu došlo, ale vzhledem k nízké volatilitě jsme se k otestování tohoto rozpětí zatím nedostali. V důsledku toho bylo třeba ještě dosáhnout vhodných vstupních bodů do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě revidovat.
img

Konečné údaje o PMI v sektoru služeb ve Spojeném království překonaly očekávání

03.05.2024 Konečné údaje PMI pro sektor služeb Spojeného království za duben. V současné době: 55,0; očekává se: 54,9; předchozí hodnota: 53,1.
img

Klíčové události 3. května: fundamentální analýza pro začátečníky

03.05.2024 V pátek je nabídka makroekonomických událostí poměrně bohatá. Začněme zprávami z USA, protože mohou být pro americký dolar klíčové. Dolar byl během posledních několika týdnů pod tlakem trhu. Situaci nepomohlo ani nedávné zasedání FOMC, které podle našeho názoru nebylo holubičí. Tento týden mohl dolar posílit, ale nepodařilo se mu to. Dnešek je proto pro dolar poslední šancí situaci zvrátit. Pokud dnešní zprávy o Non-Farm Payrolls, nezaměstnanosti, mzdách a ISM indexu podnikatelské aktivity dopadnou hůře, než se předpokládalo, pak oba instrumenty budou pokračovat v korekci směrem vzhůru a dolar může napříč trhem dále oslabovat. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou na dnešek naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. května. Závěrečný akord pro dolar

03.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve své konstrukci, pak se vlnová struktura výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
C:\fakepath\trader-02052024-53-zm.jpg

ČNB snížila úrok na 5,25 procenta a zlepšila výhled ekonomiky, koruna posílila

02.05.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,25 procenta. Rozhodnutí bylo jednomyslné, řekl guvernér ČNB Aleš Michl. Pokles sazeb odpovídal očekávání finančního trhu. K dalšímu snižování sazeb bude bankovní rada podle Michla přistupovat opatrně s ohledem na vývoj ekonomiky a proces může kdykoli přerušit. Koruna v reakci na guvernérova vyjádření posílila a uzavřela obchodování na 24,99 EUR/CZK. ČNB dnes také představila novou makroekonomickou prognózu, ve které zlepšila odhad letošního růstu české ekonomiky na 1,4 procenta a snížila odhad průměrné letošní inflace na 2,3 procenta.
C:\fakepath\cnb8.jpeg

Analytici: Dnešní rozhodnutí ČNB snížit základní sazbu není překvapení

02.05.2024 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu bylo v souladu s tržním očekáváním a nepředstavuje tak velké překvapení. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Odpovídá tomu podle nich i nulová reakce finančního trhu. Základní úroková sazba 5,25 procenta se tak dostala na nejnižší úroveň od počátku května 2022.
C:\fakepath\fundament-02052024-uvod-2.png

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)

02.05.2024 Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
img

EUR/USD. 2. května. Statistiky z USA opět zklamaly.

02.05.2024 Pár EUR/USD se ve středu obrátil ve prospěch evropské měny a zahájil nový růst, přičemž se konsolidoval nad korekční úrovní 100,0 % – 1,0696. Kotace by dnes tedy mohly dál stoupat k další Fibonacciho hladině 76,4 % – 1,0764. Předtím pár ale uzavřel pod vzestupným trendovým kanálem, takže se domnívám, že nálada obchodníků se mění v "medvědí". Nová konsolidace pod hladinou 1,0696 bude působit ve prospěch americké měny a nového poklesu ke korekční úrovni 127,2 % (1,0619).
img

Co příští týden čeká libru?

29.04.2024 Libra je v poslední době zaneprázdněna tvorbou vnitřní korekční vlny v rámci předpokládané medvědí vlny 3 nebo C. Na rozdíl od instrumentu EUR/USD vypadá vlna 3 nebo C na britské libře stále trochu nepřesvědčivě, možná kvůli poměrně malé délce. Nicméně poptávka po libře klesá, byť pomalým tempem. Aby bylo možné vypracovat současnou vlnovou strukturu, musí instrument dál klesat. Zpravodajské pozadí musí být v tom případě silné pro dolar, ne naopak. Spojené státy nedávno zveřejnily neuspokojivé zprávy, které prodejcům zabránily vrátit se na trh. Euro v pátek klesalo rychleji než britská libra.
C:\fakepath\trader-25042024-50-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, přispívají k tomu obavy ohledně poptávky v USA

25.04.2024 Ceny ropy dnes mírně klesají. Pomalejší hospodářský růst americké ekonomiky v prvním čtvrtletí umocnil obavy z poklesu poptávky po pohonných hmotách ve Spojených státech.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 25. dubna. Dolar může začít zlevňovat na konci roku, po nástupu Trumpa

25.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Indexy podnikatelské aktivity v Evropské unii a Spojených státech vyvolaly o několik dní dříve výrazný pokles dolaru, i když jsme tak silnou reakci trhu nečekali. Tato "silná reakce" však činila celkem 73 bodů volatility páru, což není příliš mnoho. Nicméně na pozadí denních výkyvů v rozmezí 40–50 bodů se i takový pohyb zdál působivý.
img

Vrazí dolaru nůž do zad?

25.04.2024 Situace je poněkud zamotaná a ani Spojené státy nejsou tím, kdo rozhoduje. Evropa již dva dny po sobě představila dobré zprávy. Nejprve vzrostla podnikatelská aktivita v eurozóně na jedenáctiměsíční maximum, poté se nadále zlepšoval německý index podnikatelského klimatu IFO. Ani pozitivní zprávy však nemohou rozhýbat měnový pár EUR/USD, když je Evropská centrální banka odhodlána uvolnit měnovou politiku. K růstu páru pomáhají pouze slabé americké údaje.
img

GBP/USD. 24. dubna. Libra se v úterý cítila silná

24.04.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD v úterý konsolidoval nad oblastí 1,2363–1,2370 a vzrostl ke korekční hladině 50,0 % (1,2464). Odraz kotací od této úrovně umožní obchodníkům počítat s obratem ve prospěch americké měny a s určitým poklesem směrem k oblasti 1,2363–1,2370. Konsolidace sazby páru nad úrovní 1,2464 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další úrovni 1,2517.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 24. dubna 2024

24.04.2024 Pár EUR/USD v úterý vzrostl na korekční úroveň 100,0 % (1,0696) a konsolidoval se nad ní. Proces růstu tak může pokračovat k další Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0764). Konsolidace kotací pod úrovní 1,0696 podpoří americkou měnu a určitý pokles ke korekční úrovni 127,2 % (1,0619).
img

Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace

24.04.2024 Měnový pár GBP/USD po pondělním poklesu korigoval v úterý směrem nahoru. Připomeňme, že v pondělí neměl významné důvody k poklesu, ale tento pohyb byl zároveň nejlogičtější a nejkonzistentnější ze všech možných. Libra byla dlouhodobě překoupená a trh ji 4 měsíce odmítal prodávat při jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických událostech. Britská libra teď vůči dolaru jaksi "znovu zavádí spravedlivou hodnotu", a aby dál klesala, ani trochu k tomu nepotřebuje každodenní dobré zprávy z USA a špatné z Velké Británie.
img

Analýza měnového páru GBP/USD na 23. dubna. Prodávajícím se na první pokus nepodařilo překonat hranici 1,2313

24.04.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může vyjasnit. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačuje připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna skutečně bude pokračovat ve své výstavbě, bude vlnová struktura mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. dubna (americká seance)

24.04.2024 Test ceny 1,0660 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura. Pár v důsledku toho vzrostl o více než 30 bodů. Dobré údaje o aktivitě v soukromých sektorech zemí eurozóny a situace ve výrobním sektoru Německa, která je vcelku obstojná, resp. nezhoršuje se, umožnily v první polovině dne realizovat signál k nákupu eura. Situace se během americké seance může přiklonit na stranu kupců amerického dolaru, protože se očekávají silné údaje o ekonomické aktivitě. Pozornost by měla být věnována údajům o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitnímu indexu PMI USA, stejně jako údajům o objemu prodejů domů na primárním trhu. Silná výrobní aktivita spolu s rostoucím trhem s bydlením – to je recept na silný americký dolar. Pokud údaje zklamou, pokusí se kupci eura znovu obnovit denní maximum. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. dubna (americká seance)

24.04.2024 V první polovině dne nebyly mnou označené úrovně otestovány, takže jsem nemohli vstoupit na trh. Není divu, že i po dobrých statistikách o ekonomické aktivitě v Japonsku se dál projevují kupci dolaru, kteří drží obchody poblíž ročního maxima. Zároveň se ale nepouštějí do větších akcí, protože se obávají zásahu japonské centrální banky a intervencí ze strany regulátora. Co se týká druhé poloviny dne, kupcům dolarů pomohou jen dobré údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb a dobré ukazatele o prodeji domů na primárním trhu a výrobní Richmond Fed index, které by měly být mnohem lepší než odhady ekonomů. Jen v tom případě bude dolar schopen aktualizovat roční maximum. Nejlepší je jednat v rámci postranního kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Euro špatně odhadlo své síly

24.04.2024 Býci zaútočili na pár EUR/USD poté, co údaje o indexu nákupních manažerů (PMI) v eurozóně vzrostly téměř na roční maxima. Pár se ale nedokázal výrazně posunout nahoru. Euro je příliš zranitelné, zatímco jeho hlavní protivník americký dolar je příliš silný.
C:\fakepath\eurozona4.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v dubnu zrychlil

23.04.2024 Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu vzrostla nejrychlejším tempem za téměř rok, protože pokračující oživení v sektoru služeb převážilo nad prohlubujícím se útlumem ve zpracovatelském průmyslu. Vyplývá to podle agentury Reuters z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
img

EUR/USD. 23. dubna. Býci a medvědi jsou v rovnováze

23.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval horizontálně mezi úrovněmi 1,0619 a 1,0696. Pohyb do strany přetrvává již sedm dní. Po celou tuto dobu se medvědi a býci nemohou rozhodnout, co dál. Informační pozadí je slabé, ale nadále naznačuje převahu medvědích obchodníků. Konsolidace kurzu páru pod korekční úrovní 127,2 % – 1,0619 tak umožní očekávat další pokles směrem k další Fibonacciho úrovni 161,8 % – 1,0519. Odraz kotací od úrovně 1,0619 bude působit ve prospěch eura a určitého růstu k úrovni 1,0696.
img

GBP/USD. 23. dubna. Medvědi pokračují v útoku

23.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí v hodinovém grafu dokončil pokles k úrovni 1,2300, odrazil se od ní a vrátil se k Fibonacciho hladině 61,8 % (1,2363). Odraz kotací od úrovně 1,2363 podpořil americkou měnu a obnovil pokles k úrovni 1,2300. Medvědi, kteří už dlouho pospávali, na trhu dál postupují. Informační pozadí během této "dlouhé doby" opakovaně podporovalo dolar. Obchodníci ale zpracovali jen některé z těchto informací. Britská libra teď může pokračovat v poklesu i bez informačního pozadí.
img

Klíčové události 23. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.04.2024 Na úterý je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Spojené království, Spojené státy a širší eurozóna zveřejní aktualizované údaje o indexech nákupních manažerů (PMI). Pro evropské země jsou tyto indexy důležitější, protože jsou jediné dostupné. Co se týká USA, budou zveřejněny také indexy ISM, kterých si trh cení víc než standardních indexů S&P. Proto mohou úterní dopolední tržní sentiment ovlivňovat údaje o PMI z Evropy.
img

Co příští týden čeká dolar?

22.04.2024 Nadcházející zpravodajské pozadí v USA bude docela zajímavé. Přestože významných událostí nebude mnoho, zprávy z USA mají na měnový trh často největší dopad. Pro účastníky trhu ale budou mít jen lokální význam. Vyzdvihnu zprávy o indexech podnikatelské aktivity, prodeji nových domů, objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, HDP za první čtvrtletí, prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, změnách osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů, indexu spotřebitelského sentimentu a indexu PCE.
img

Co příští týden čeká dolar?

08.04.2024 Dolar propásl spoustu příležitostí k růstu vůči euru a libře. Naštěstí bude mít příští týden další šanci. Spojené státy zveřejní ve středu zprávu o inflaci za březen, která by s velkou pravděpodobností mohla být pro dolar pozitivní. Vše bude bohužel záležet na trhu. Pokud investoři nebudou této zprávě přikládat velký význam, pak dolar nemusí stoupat. Důvody k tomu ale rozhodně mít bude.
img

GBP/USD. 5. dubna. Pomohou údaje o mzdách mimo zemědělský sektor dolaru?

05.04.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu směrem k oblasti rezistence 1,2705–1,2715. Poté však došlo k obratu ve prospěch americké měny a začal proces poklesu směrem k oblasti supportu 1,2584–1,2611. Odraz od této zóny bude působit ve prospěch britské měny a obnovení růstu. Konsolidace pod ní zvýší šance na další pokles směrem k úrovni 1,2517.
img

Pár EUR/USD tři dny po sobě stabilně stoupal

05.04.2024 Evropská centrální banka (ECB) možná předběhne Federální rezervní systém a uvolní měnovou politiku jako první, ale dění v USA nemůže neovlivňovat eurozónu. Všechny verdikty Fedu se okamžitě promítají do finančních trhů, měnových kurzů, úrokových sazeb, podmínek financování, zahraničního obchodu a dalších ukazatelů. Působí jako gravitace a ovlivňují celou globální ekonomiku. Neutrální rétorika předsedy Fedu Jeroma Powella proto podpořila kotace páru EUR/USD i v době ekonomické slabosti eurozóny a zvěstí o tom, že sazby na vklady budou sníženy už v dubnu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna (americká seance)

03.04.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 151,75 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal sell signál, ale vedl jen k ztrátám, protože volatilita zůstala extrémně nízká.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna (seance v USA)

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2564 došlo během prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o téměř 20 pipsů. Volatilitu trhu ovlivnil prázdný makroekonomický kalendář.
img

Americký dolar zaznamenává výrazné zisky

02.04.2024 V pondělí euro a britská libra utrpěly vůči dolaru velké ztráty. To bylo přičítáno objektivním důvodům. Nedávné údaje naznačily neočekávaný nárůst výrobní aktivity v USA v březnu, který byl podpořen prudkým oživením výroby a zvýšenou poptávkou. Podle zprávy ISM (Institute for Supply Management) se index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu v březnu zvýšil o 2,5 b. na 50,3 b. Ačkoli jen těsně překročil hranici 50 bodů, která odděluje pokles od růstu, údaje naznačily konec 16měsíčního poklesu aktivity a překonaly všechny odhady ekonomů.
img

GBP/USD: technická analýza na 2. dubna. Další pullback britské libry, ale býci jsou ve střehu

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci! V pondělí pár GBP/USD na 2hodinovém grafu provedl nový obrat ve prospěch americké měny a konsolidoval se pod zónou supportu 1,2584–1,2611, což britské měně celý týden bránilo v dalším poklesu. Nyní může pokles GBP/USD pokračovat směrem k nižší úrovni 1,2517. Konsolidace pod úrovní 1,2517 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem ke korekční úrovni 38,2 % na 1,2453. Trend zůstává medvědí.
img

Ropa za 100 USD za barel: Za jak dlouho?

02.04.2024 Přehrada se protrhla – a živel už nejde zastavit. Poté, co se ropa Brent vymanila z konsolidačního pásma 75–84 USD za barel, roste jako z vody. Od začátku roku si severomořská odrůda připsala díky rostoucí poptávce na pozadí snižování nabídky již 14 %. Spekulanti nadále budují na ropě dlouhé pozice. V důsledku toho dosáhly čisté dlouhé pozice nejvyšší úrovně od března loňského roku.
img

Co příští týden čeká libru?

02.04.2024 Libra šterlinků se může spoléhat jen na zpravodajské pozadí z USA. Pár GBP/USD se už dlouho obchoduje do strany, takže bude potřeba velmi silné zpravodajské pozadí, aby se trh z této "šlamastyky" dostal. Amerika poskytne všechny potřebné údaje ke zvýšení aktivity na trhu, ale jestli se dočkáme dlouho očekávané vlny 3, nebo opět jen bočního pohybu, rozhodne síla nadcházejících zpráv.
img

Dolar nesmí klesnout

26.03.2024 Je euro slabé? Nebo je dolar tak silný? Skutečnost, že měnový pár EUR/USD klesl na nejnižší úroveň za poslední čtyři týdny, nutí investory si klást otázky. Soudě podle německých předstihových ukazatelů a evropské podnikatelské aktivity se ekonomika eurozóny postupně zvedá ze země. Načasování a rozsah plánu Evropské centrální banky na uvolnění měnové politiky zůstává stejný: trh očekává, že začne v červnu, a centrální banka podle všeho sníží depozitní sazbu o 75 bazických bodů do konce roku 2024. Možná je důvodem vrcholu páru síla dolaru?
img

EUR/USD. Výsledky týdne. Vzestup a pád dolaru: korekce, nebo obrat trendu?

25.03.2024 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na základně 8. čísla, konkrétně na úrovni 1,0808. Bylo to jako dvoudílný film: v prvním díle hrál dolar roli outsidera a poté se stal favoritem. Proto ta poměrně vysoká volatilita: maximum týdne bylo zaznamenáno na úrovni 1,0943 a minimum na 1,0803. Při pohledu na týdenní graf vidíme, že pár již druhý týden po sobě vykazuje klesající trend. Pro medvědy na EUR/USD to však vzhledem k poměrně nevýrazným výsledkům březnového zasedání Federálního rezervního systému nebyla v žádném případě snadná procházka. A další vyhlídky na pokles jsou rovněž sporné.
img

Přehled dnešních ekonomických událostí

22.03.2024 Ve čtvrtek proběhlo ve Spojených státech, EU a Velké Británii mnoho důležitých událostí. Bylo by vhodné začít středečním večerem, kdy skončilo druhé zasedání FOMC. Podle mého názoru zůstala politika Federálního rezervního systému beze změny, což však neznamená plošné oslabení dolaru. Ve čtvrtek byly oznámeny výsledky zasedání Bank of England a asi hlavní událostí bylo vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho, že v blízké budoucnosti dojde ke snížení sazeb. Na základě těchto dvou událostí lze předpokládat, že poptávka po americké měně bude vůči euru a libře nadále růst.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně se téměř zastavil

21.03.2024 Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně se v březnu téměř zastavil, zrychlení tempa růstu v sektoru služeb totiž vykompenzovalo prohlubující se útlum ve zpracovatelském sektoru. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
img

Výhled pro EUR/USD na 21. března. Euro si i nadále z obchodníků utahuje Analýza EUR/USD, graf 5M

21.03.2024 EUR/USD si ve středu udržel klesající trend, ale pár opět vykazoval velmi slabou volatilitu a pohyb. Pohyby po výsledcích zasedání Federálního rezervního systému nebudeme brát v úvahu. Trh obchodoval impulzivně a bude trvat nějaký čas, než se uklidní. Pohyby po zasedání Fedu bychom v celkové technické analýze ani neměli uvažovat, protože se často vymykají celkovému obrazu. Proto analýzu zasedání Fedu provedeme až dnes večer.
img

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 21. března

21.03.2024 Dolar se propadl navzdory rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat úrokové sazby vzhledem k nedávnému růstu inflace v regionu beze změny. Předseda Fedu Jerome Powell zaznamenal zrychlení tempa růstu spotřebitelských cen, ale nedoporučil ho dramatizovat a označil ho za pouze sezónní. Inflace podle něj v únoru meziročně kolísá a neexistuje žádné pravidlo, že musí růst. Tato slova lze interpretovat jako vyjádření ochoty ke snížení úrokových sazeb i při současné úrovni inflace. Trh adekvátně zareagoval a zohlednil očekávané snížení sazeb už v červnu.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. března 2024

21.03.2024 Letmý pohled na graf ukazuje, že během tiskové konference předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella se stalo něco mimořádného. Jiné vysvětlení pro propad dolaru prostě neexistuje. Zvláště když vezmeme v úvahu, že úroková sazba zůstala beze změny, což se vzhledem k nedávnému nárůstu inflace celkem očekávalo. Byl to však právě tento růst inflace, který způsobil pokles dolaru. Powell poznamenal, že překvapivé zvýšení inflace v lednu a únoru nijak zásadně nezměnilo pohled Fedu na ekonomiku. Inflace se postupně pohybuje směrem dolů po místy hrbolaté cestě. V tomto ohledu to lze interpretovat jako postoj, který je do jisté míry připraven snížit úrokové sazby i při současné úrovni inflace. Trh podle toho reagoval a zohlednil očekávání snížení sazeb již v červnu.
img

Klíčové události 21. března: fundamentální analýza pro začátečníky

21.03.2024 Ve čtvrtek dojde k poměrně mnoha makroekonomickým událostem, ale všechny budou ve stínu zasedání Federálního rezervního systému (které se konalo včera večer) a Bank of England (které je naplánováno na dnešek). Těmto dvěma událostem bude věnováno přibližně 80 % pozornosti trhu. Budou nicméně zveřejněny údaje z eurozóny, Německa, Velké Británie a americký index nákupních manažerů (PMI). Hráči na trhu neočekávají výrazné změny indikátorů, ale v případě rezonujících hodnot by jakákoli konkrétní zpráva mohla vyvolat znatelnou reakci trhu. Spojené státy navíc zveřejní zprávy o podnikatelské aktivitě ve Filadelfii a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy mají ještě menší šanci ovlivnit sentiment na trhu.
img

Goldman Sachs a JP Morgan upravily své prognózy sazeb

19.03.2024 Nový týden začíná poměrně klidně, nicméně ekonomický kalendář vzbuzuje očekávání, že nás čeká vzrušující týden. V pondělí a v úterý bude zpráv méně, ale od středy bude mít trh k dispozici více událostí a publikací, které bude muset strávit.
img

Co příští týden čekat od eura?

18.03.2024 Americký dolar zakončil týden s opatrným optimismem. Dolar posílil vůči euru i libře, což ale nezakládá solidní důvod k tomu, abychom potvrdili další klesající vlny pro oba instrumenty. Samozřejmě věřím, že hlavním scénářem je další posilování amerického dolaru. Věřím, že jak zpravodajské pozadí zpráv, tak vlnový pattern naznačují růst dolaru. Trh ne vždy obchoduje v souladu s vlnovým patternem a zpravodajským pozadím, ale já se při tvorbě prognóz opírám o tyto dva typy analýz.
img

Co příští týden čekat od libry?

18.03.2024 Nadcházející týden bude pro britskou libru velmi důležitý. Zatímco v Evropské unii se příliš mnoho významných událostí neodehraje, můžeme se těšit na zasedání Bank of England a zprávu o inflaci za únor. Začněme zprávou o inflaci, která poslouží jako základ pro rozhodnutí BoE. Do konce druhého měsíce roku 2024 by index spotřebitelských cen mohl zpomalit na 3,6 % (současná hodnota je 4,0 %). Toto jsou podle mého názoru dobré úrovně, takže je nepravděpodobné, že by BoE hned druhý den změnila postoj. Inflace ale může vykázat jinou hodnotu.
img

Co příští týden čekat od dolaru?

18.03.2024 Zasedání Federálního rezervního systému. To je vše, co je třeba říct. Zasedání americké centrální banky bylo, je a bude klíčovou událostí pro dolar i celý měnový trh. Jistě, ne každé zasedání Fedu vede ke změnám měnové politiky, které trh prostě nemůže ignorovat. Každé zasedání je ale příležitostí vidět a slyšet důležité informace, které ovlivní osud dolaru na několik příštích týdnů.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. března (americká seance)

05.03.2024 Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Stalo se tak navzdory poměrně dobrým údajům o aktivitě v sektoru služeb zemí eurozóny. Odpoledne bude vše záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Růst těchto indikátorů by mohl vést k poklesu páru EUR/USD a také ke značnému růstu volatility. Pokud budou výsledky odpovídat prognózám, trh bude vykazovat malou aktivitu, což bude pár držet v rámci kanálu. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. března (americká seance)

05.03.2024 Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli extrémně nízké volatilitě trhu. Navíc, navzdory neuspokojivým údajům o aktivitě v sektoru služeb zůstal index nad úrovní 50 bodů, takže kompozitní index si udržel celkovou růstovou rovnováhu. Výsledkem bylo vyrovnání poklesu libry. Teď bude vše záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Pokles těchto indikátorů by mohl vést k růstu páru GBP/USD a také ke značnému růstu volatility. Pokud budou výsledky odpovídat prognózám, trh bude vykazovat malou aktivitu, což bude pár držet v rámci kanálu. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. března (americká seance)

05.03.2024 Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli extrémně nízké volatilitě trhu. Odpoledne by se ale vše mohlo změnit, protože mnohé bude záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Pokles těchto indikátorů by mohl vést k poklesu páru USD/JPY, zatímco nad očekávání dobré údaje vyvolají prudký růst páru. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.03.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval v bočním kanálu. Cena se už téměř dva týdny pohybuje do strany mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Nic se nemění. Ačkoli se během dne obchodovala směrem nahoru, nic neovlivnila a denní volatilita stěží přesáhla 30 pipů. Fundamentální i makroekonomické pozadí chybělo, takže začínající obchodníci neměli co analyzovat ani na čem pracovat. Byli jsme svědky dalšího "nudného pondělí", ale v poslední době k takovým událostem dochází i v úterý, ve středu, ve čtvrtek, stejně jako v pátek...
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.03.2024 Pár GBP/USD v pondělí po dalším odrazu od úrovně 1,2611 pokračoval v pohybu nahoru. Tato úroveň už dlouho slouží jako spodní hranice bočního kanálu, ale i když ji pár překonal, stále mu pravidelně poskytuje support nebo rezistenci. Pondělní pohyb byl tedy čistě technický. Volatilita nebyla nejnižší, ale zůstala velmi nízká. Situaci trochu zachraňoval fakt, že cena se celý den pohybovala téměř jedním směrem. Musíme si ale uvědomit, že stále pozorujeme flat. Navíc máme flat v hodinovém i 24hodinovém časovém rámci. Britská libra se pohybuje souběžně v několika bočních kanálech. A je jasné, že taková situace nevytváří silné signály a dobré pohyby.
img

Co euro v příštím týdnu čeká?

04.03.2024 Poptávka po euru dál pozvolna klesá, což odpovídá současnému vlnovému patternu. Ekonomické pozadí občas působí proti růstu amerického dolaru, což brzdí konstrukci vlny 3 neboli C. Hodnoty dvou relativně důležitých zpráv byly v pátek slabější, než trh očekával, takže účastníkům trhu bránily prodávat instrument EUR/USD. Proto je velmi důležité rozumět nadcházejícímu zpravodajskému pozadí a tomu, co od něho očekávat.
img

Nárůst rizikového apetitu ve světě skutečně prospívá měnovému páru GBP/USD

26.02.2024 Libra využila svého statusu rizikové měny a na pozadí rychlé rally světových akciových indexů v čele s těmi americkými uzavřela poprvé od poloviny ledna první týden v zelených číslech. Díky pozitivním podnikovým zprávám výrobce čipů NVIDIA byly na amerických, evropských a dokonce i japonských akciových trzích dosaženy nové rekordy. Japonský trh potřeboval k aktualizaci svého historického maxima 34 let! Pro pokračování rally na GBP/USD by však bylo dobré využít i jeho vlastních zdrojů.
img

Co tento týden čekat od britské libry?

26.02.2024 Spojené království bohužel zveřejní jen velmi málo zpráv. Navzdory značnému množství důležitých událostí se britská libra v posledních týdnech a měsících prostě nudí. Když chybí zpravodajské pozadí, má libra tendenci stagnovat. Tentokrát podle mého názoru skončí vcelku bez výrazné změny a ani nebude potřebovat důležité zprávy. Je ale třeba uznat, že šance na konec horizontálního pohybu jsou v tomto týdnu extrémně nízké.
img

Plán obchodování GBP/USD na 23. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.02.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval poměrně vysokou volatilitu, ale obchodoval se se smíšenými pohyby. Britská měna zahájila den růstem z nelogických důvodů. Po zveřejnění údajů o indexu podnikatelské aktivity ve Spojeném království se pár propadl a vykazoval poměrně silný pokles. Údaje o americkém indexu PMI tento pokles zastavily a dolar zamířil dolů. Poměrně průměrné hodnoty indexů tak vyvolaly silné pohyby na trhu, protože trh od začátku týdne neobdržel žádné informace.
img

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil

23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek konečně vykázal znatelné pohyby. Kotace nejprve zaznamenaly poměrně slušný růst a pak ještě silnější pokles. Nedá se říct, že by šlo o úplně logické pohyby, ale ve čtvrtek jsme měli silné makroekonomické pozadí. Už dříve jsme vás upozorňovali, že indexy podnikatelské aktivity nejsou klíčové, ale při nedostatku dat může trh na tyto zprávy reagovat. A přesně to se stalo. Trh brzy ráno nakupoval euro, ale po zveřejnění slabých indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu v Německu a EU začal prodávat. PMI ve službách ale vyšlo dobře, takže i euro mohlo dál růst.
img

EUR/USD: Situace kolem eura se vyvíjí příznivě

23.02.2024 Není nic lepšího než záblesky naděje. Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na 8měsíční maximum díky vystoupení sektoru služeb z půlročního poklesu se stal pro fanoušky EUR/USD skutečným zábleskem naděje. Poprvé za poslední tři týdny se hlavní měnový pár vyšplhal nad hranici 1,088 tak rychle, že býkům doslova vyrazil dech.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. února

22.02.2024 Přestože údaje o bilanci zahraničního obchodu Japonska posílily pozici jenu, jen si nedokázal udržet dynamiku. Pár se proto dál obchoduje v rámci kanálu. Určitý tlak na pár vyvinul i zápis z lednového zasedání Fedu, který ale výrazně nezměnil rozložení sil. Dnes byly zveřejněny smíšené údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb Japonska. Poptávka po jenu ale zůstala beze změny, protože síla sektoru služeb kompenzovala slabost sektoru výroby. Pár se proto obchodoval v rámci horizontálního kanálu.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 22. února 2024

22.02.2024 Žádný projev představitelů Federálního rezervního systému ani obsah zápisu z jednání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) na trh nijak nezapůsobily. Nepřinesly totiž nic nového, zejména pokud jde o možné načasování začátku snižování sazeb Fedu. Libra tak zůstala v klidu.
img

Klíčové události 22. února: fundamentální analýza pro začátečníky

22.02.2024 Oproti posledním třem dnům je na čtvrtek naplánována celá řada makroekonomických událostí. První tři dny týdne byl ekonomický kalendář v podstatě prázdný. Ve čtvrtek budou investoři sledovat zveřejněné indexy PMI ve výrobě a službách z eurozóny, Německa, USA a Spojeného království. Připomínáme, že Spojené státy mají "své vlastní" indexy podnikatelské aktivity – ISM a ty jsou pro trh a dolar mnohem důležitější. Při absenci reportů a zpráv ale mohou i tyto údaje ovlivnit pohyb obou měnových párů.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.02.2024 Pár GBP/USD se obchodoval s nízkou volatilitou a bez pohybů. Trh předchozího dne určitým způsobem zareagoval na projev Andrewa Baileyho z Bank of England. Ve středu neměl na co reagovat a začal znovu hibernovat. Z formálního hlediska máme aktuálně vzestupný trend, který znázorňuje příslušná trendová linie. Ve skutečnosti se ale o trend nejedná. Ve vyšších časových rámcích zřetelně vidíme flat a v nižších časových rámcích zmatené pohyby nebo krátkodobé trendy, což je při otevírání obchodů k ničemu.
img

Bundesbank: Německo je pravděpodobně v recesi

20.02.2024 Pondělí bylo přinejmenším nudné: aktivita na trzích nízká a žádné zprávy ani události. Úroveň 1,0786 je pro euro velmi důležitá. Pokud ji pár překoná, znamenalo by to, že trh je připraven nakupovat a vytvořit býčí korekční vlnu. Nemyslím si ale, že pár EUR/USD dokáže tuto hranici překonat, takže očekávám další pokles kotací. Z několika důvodů.
img

Co čekat od amerického dolaru?

19.02.2024 V Evropské unii nás čeká jen málo ekonomických událostí a situace ve Spojených státech příliš jiná nebude. Zpravodajské pozadí prvních dvou dnů týdne bude podobné jako u eura. V těchto dnech očekávám stagnaci dolarových párů. Ve středu večer bude zveřejněn protokol FOMC – zpráva z posledního zasedání americké centrální banky. Ve čtvrtek mohou obchodníky povzbudit indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu (stejně jako kompozitní indexy) a počty prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Dozvíme se i počet prodejů nových domů. Pátek bude prakticky klidný den bez významných událostí.
img

Co čekat od libry?

19.02.2024 V posledních dvou přehledech jsme zjistili, že v nadcházejícím týdnu bude ve Spojených státech a v Evropské unii jen velmi málo důležitých událostí. A co Spojené království, ze kterého nám minulý týden přišla celá řada významných údajů? Zaprvé si všimněte, že na britskou měnu vyvíjel tlak klíčový ukazatel inflace, ale ne dlouho. Trh nemohl ignorovat inflaci, která nerostla podle jeho očekávání, takže Bank of England už nemá důvod držet sazby na maximální úrovni. Toto považuji za zásadní moment, který je třeba vzít v úvahu. Trh už nemá žádné důvody k nákupům libry, takže poptávka po ní může časem klesat.
img

EUR/USD. 7. února. Evropská měna je připravena na korekci

07.02.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý provedl retracement ke korekční úrovni 100,0 %, dosáhl úrovně 1,0725, odrazil se od ní a zahájil nový obrat ve prospěch evropské měny. Proces růstu tak dnes může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0823). Konsolidace kurzu páru pod úrovní 1,0725 bude působit ve prospěch americké měny, stejně jako obnovení poklesu směrem k úrovni 1,0644.
img

EUR/USD. 6. února. Medvědi jsou povzbuzeni Powellovým proslovem

06.02.2024 V pondělí pár EUR/USD nadále klesal, a to až ke korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Odraz kotací páru od této úrovně nám umožní počítat s obratem ve prospěch evropské měny a určitým růstem směrem k úrovni Fibo 76,4 % – 1,0823. Konsolidace kotací pod úroveň 1,0725 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,0644.
img

USD/JPY: Situace na trhu je pod kontrolou býků

06.02.2024 Jen své příznivce na začátku roku vážně zklamal. Na konci roku 2023 do něj byla vkládána významná očekávání. Vzhledem k očekávané divergenci v měnových politikách Federálního rezervního systému a Bank of Japan (BoJ) se očekával pokles páru USD/JPY. Začátkem února však japonský jen ztratil vůči americkému dolaru více než 5 % své hodnoty a právem si drží pozici nejméně výkonné měny mezi měnami zemí G10. Tento trend trvá již poslední dva roky.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Prognóza vývoje | Kirin | Uvolněné měnové politiky | Hospodářská situace | Celkový zisk | Cenový kanál | Evropské akcie dnes | Eric Xu | Snížení úroků | Růst v eurozóně | Realitní trh | Marlin | Aktualizované údaje | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Ontario Teachers | Koronavirové mutace delta | Dlouhé pozice | Juan Pérez | Brad Bechtel | Světové akcie | Údaje z USA | Války | Západní země | Ruský finančník | Vývoj | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Allwyn | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Australská centrální banka | Rada guvernérů ECB | Kryptoměnové společnosti | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Radim Dohnal | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Prezident newyorského Fedu | EUR | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Kryptoaktiva | Štěstí | Akcie BHP | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Býčí formace | Mexické peso | Sazka Entertainment | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Kalifornie | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Falešný průraz | Realitní firmy | Komuniké | Itálie | Maďarská ekonomika | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Klíčový ukazatel | Take Profit | Krize na Blízkém východě | PEPP | Texas | Tencent Holdings | Očekávání | Korelace | Jüan | Aktuální kurzy měn | Nový Zéland | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Prodat USD | PMI v eurozóně | Signet Bank | Švédská ekonomika | Ekonomické sympozium | Rostoucí trendová linie | Frankfurt | Ruská centrální banka | EUR/JPY | Londýnské burzy | Rozvoj umělé inteligence | Veřejné finance | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Nejúspěšnější sektory | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Organizace S&P | MACD | Potenciál | Výkon dolaru | Support | Rezistence | Akvizice | Zóny supportu | Index aktivity | Přesnost | Program nákupů dluhopisů | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | Akcionáři Expobank CZ | Výrobní podniky | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Miliony dolarů | Chování | Ifo | Náklady na financování | Japonské akcie | Tipy pro začínající | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Norwegian Cruise Line Holdings | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Broadcom | Globální spolupráce | Euro vůči dolaru | Boční trend | Klesly akcie | Experti | Veřejný dluh Británie | Rekord | Hospodářský růst v Evropě | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Prognostici | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Iliad | DWS | Stop-Loss | Návrh zákona | Madrid | Evropské měny | FTSE MIB | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Zákon o vnitřním trhu | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Důvěra v ekonomiku | EUR/USD | Obchodní bariéry | Americké centrální banky | Oblasti supportu | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Cansino Biologics | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Základní pravidla obchodování | Trend měnového páru | Brent | Pesimistická nálada | Kabinet | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Americký akciový trh | Druhá největší ekonomika | BitStock | Lagardeová | Nejvyšší soud | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Velcí investoři | Nákupy státních dluhopisů | Poptávka a dynamika trhu | Obyvatelé eurozóny | IHNED | BreakEven | Asijské akcie | Hospodářské turbulence | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Delta | Klíčový údaj | Investment Managers | Meituan | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Opatření v Číně | Komise pro mezinárodní obchod | Nízká likvidita | Růst sazeb | Cena emisních povolenek | Cena termínovaného kontraktu | Hlavní zprávy | Intel Corporation | ESG | Index DOW | Cestování | Odnětí bankovní licence | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Základní pravidla | Snižování sazeb ČNB | Státní dluh | Výsledky obchodování | Zasedání centrálních bank | Hluboké recese | Sentiment trhu | British Petroleum | Bisnode | Nigérie | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Akcie Alibaba Group | Capitalinked.com Radim Dohnal | Sell pozice | Online obchodování | Praxe | AI | Rostoucí počty nakažených | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | H&M | Rekordní deficit | Obchodní tipy | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Výrobní sektor | Růst hrubého domácího produktu | Počet případů koronaviru | Terrraform Labs | Odhad HDP | FTX | Prezidentská debata | SoftBank Group | Antidumpingová cla | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Souhrnný index aktivity | Kontrakce | Zprávy o nezaměstnanosti | Peníze | Index CAC 40 | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Index NASDAQ 100 | Klouzavý průměr | Akciové indexy | Americká lehká ropa WTI | Český miliardář | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Doporučení k obchodování | Medvědí trh | Prognóza | Daňová přiznání | FTSE 100 | Služby | Zisky bank | Technologie blockchainu | Hamburg Commercial Bank | Moneta | Saxo Bank | Pařížská dohoda | Long obchod | Tuzemská ekonomika | eXcentral | Amgen | Vlnový pattern | Výroby v továrnách | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Regulace a politická opatření | Ropa WTI | LottoItalia | Dolary | Společnost Sentix | Britský regulátor | Pokles dolarového indexu | Histogram | Rijád | A.P. Moller-Maersk | Česká republika | Dell Technologies | Brexit | Kč/USD | Tempo hospodářského růstu | Vývoj dolarového indexu | Upravený zisk | AEX | Britové | Technická analýza | Americká sněmovna reprezentantů | Dolar dnes | Prodávat akcie | Plány | CSI300 | Valná hromada | Qualcomm | Banka Goldman Sachs | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | Ant Group | USD/EUR | Bankovní skupiny | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Americká média | Demografické trendy | Společnost Siemens | Dobré zprávy | Proražení | Henkel | Posílení koruny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Export | Změna klimatu | Jason Pride | Inside Bar | Index ISM ve službách | EURUSD | Institut Ifo | Index volatility CBOE | Klimatické změny | Cenové tlaky | Garance | Velké fondy | Béžová kniha | Analytici XTB | Tržní hodnota firmy | TIPS | Sociální sítě | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Širší index S&P 500 | Pověst | Ruský prezident | Pozitivní signál | Ekonom společnosti | Hongkong | Průměrná volatilita | ByteDance | Cenové úrovně | Zavedení eura | Trh s ropou | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Regulace | NFP | BofA Global Research | Úroková sazba | Bezpečná měna | Ranní zpráva pro tradery | Patria Online | Igor Kim | Sazby hypoték | Měnový fond | Technický pullback | Německý export | Ekonomika USA | Unie | Dovoz | ISM pro sektor služeb | Zprávy o trhu | Lenovo | Nasdaq Composite | Ekonomika oživuje | Nikkei | Xiaomi | John Williams | Aktuální kurzy | Hyundai | Reálné hodnoty | Změny ve světové ekonomice | Zvyšování sazeb Fedu | Růst HDP | Konvergence | Kapitál | Zasedání FOMC | Prezidentské kampaně | Hospodářská data | Ruské banky | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | NFP report | Intradenní pokles | Oživení trhu | Pozitivní zprávy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Panevropský akciový index | Obchodní výsledky | Investovat | Dovednosti | Průmyslová výroba v Německu | Vklady | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Největší firmy | Nervozita | Norsko | Elon Musk | Společnost Shell | Tempo očkování | Pokles ceny akcií | Tesla Elon Musk | Velké instituce | Data o HDP | Býčí sentiment | Globální ekonomiky | Tržní pohyby | Investing.com | Vybírání zisků | Otevření obchodu | Americký prezident | Time-Frame | Jeffrey Sachs | Pro tradery | Německá bankovní společnost | Akcie Bank of America | Stratégové | Výrobní ceny | Supply | Christine Lagardeová | Světová finanční krize | Vyšší úrokové sazby | Aktivity v USA | Bundesbanka | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Statistický úřad Eurostat | Západní sankce | EUR/CZK | Hodnota indexu | Dovoz ropy | CAC 40 | Zpřísňování měnové politiky | Finančník | Turecký statistický úřad | Jestřábí postoj | Makrodata | Prezident | Lepší výsledky | Investoři | Praní špinavých peněz | Fungování | Globální vývoj | Nejistoty | Americká společnost | Očkování proti covidu | Index výroby | Evropská měna | Japonská automobilka | AMD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Média | Heiken Ashi | Dnešní údaje společnosti | Ropné společnosti | Index PPI | Finanční pomoc | Jednotná evropská měna | Jádrový index | Nárůst ceny | Environmentální a sociální změny | Zisk | FXstreet.cz | Souhrnný index nákupních manažerů | Starbucks Corporation | Ceny mědi | Peso | Nárůst poptávky | Ekonomický vývoj | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Bloomberg News | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Ruské ropy | Bank of England | Investiční | Automobilka Toyota | Monex USA | Zveřejnění zprávy | Jednotné měny | Mary Dalyová | Obchodní příležitost | Sentiment investorů | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Průzkum | Tým XTB | Anheuser-Busch InBev | PMI pro sektor | BP | iPhone | Christian Lindner | Počet zákazníků | IEA | Zadlužení | Solární energie | Nižší poptávka | Funkční období | Akcie ve Spojených státech | Anglie | CRHC | Vliv na ekonomiku | Sestupný trend | Kč/EUR | Šéf švýcarské centrální banky | Guvernér | Analýzy | Obchodní plán | Wells Fargo | EUR/GBP | TRY | Politická nestabilita | Makroekonomické ukazatele | Posilování amerického dolaru | Test na koronavirus | Nabídka | Zpráva | Zasedání Evropské centrální banky | Ekonomické dopady | Úroveň volatility | Inflační situace | Invesco | Demokraté | Představitelé Fedu | Německý DAX | Prodej | Hlavní události | Patria | EP | Práce z domova | Analytik Purple Trading | Údaje ISM | Česká měna | Tencent | Rusko-Ukrajinská krize | Obchodování na krátko | Natixis | Rating USA | Pomoc ekonomice | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Dluh Británie | Evropské ekonomiky | Skupina OPEC+ | Zasedání Fedu | Management | Americké HDP | JOLTS | Agentura Reuters | GBP | Obchodní ředitel | Co se děje na finančních trzích | Applied Materials | Vyhlídky | Automobilka | Breakout strategie | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Sankce Spojených států | Švýcarská banka | Olej | Huawei | S&P Global | Akcionáři | Dopady koronavirové krize | Obchodní týden | Dluhopisové výnosy | Posilování eura | Zvýšení úrokové sazby | Centrální banky | Warren Buffett | S&P | Vzdělání | Vývoj měnového páru EUR/CZK | S/R zóna | Japonská vláda | Hospodářské dopady | XAU/USD | Pandemie COVID | Obchodování | Automobilky | Legislativa | Dobré výsledky | Signál k prodeji | Zprávy | Prezidentka ECB | Akcie v Asii | Index Stoxx 600 | Růst cen ropy | Majitel | Rostoucí životní náklady | Silný růst | Týdenní shrnutí | Rekordní růst | Meta | Financial Times (FT) | UBS | Nadšení | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Jana Vaisová | Akciové burzy | Murray | NATO | Averze k riziku | BREAKING | Severomořská ropa | Evropské trhy | Index STOXX Europe | Ceny stříbra | ZEW | Mutace delta | Ceny ropy | Zasedání OPEC | Britský statistický úřad | Zemní plyn | Evropské HDP | Evropské akcie | Eurostat | Vedoucí pracovníci | Oanda | Ruský rubl | Dupont | Zpomalující inflace | Současný trend | Růst inflace | Celkový trend | Covid | Šokující předpovědi Saxo Bank | Turecká lira | Airbus | CZ | Bydlení | Cena ropy brent | Investiční banka | Soudní instance | Ukrajinská státní plynárenská společnost | Larry Kudlow | Strategická rozhodnutí | Vojenský konflikt | Marek Brávník | Firma KKCG | Praha | Recyklace | Opatření proti koronaviru | Udržitelnost | Evropský parlament | CME FedWatch Tool | Hazardní hry | Míra | Nejdůležitější události | Výrobce letadel | FTSE | Základní úroková sazba | Index pařížské burzy | Dnešní data | Volný čas | Hedgeové fondy | Analýza transakcí | Zpráva o vývoji trhu práce | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Dnešní sentiment | Nordea | Konzervativní strany | Očekávání investorů | Australský dolar | Šokující předpovědi Saxo | Index cen domů | Akvizice Expobank CZ | François Villeroy de Galhau | Situace ve Spojených státech | Ekonomický růst | Národní loterie | Kryptoměnové burzy | USD/CZK | Meziroční inflace v eurozóně | Nástroj | Špatné výsledky | Výsledky | Jednoduché tipy pro začátečníky | Přehled | HUF | Ekonomické oživení | Klín | Koruna | Výrazný pokles | Zápis ze zasedání Fedu | Fundamentální zprávy | Finanční služby | Monopoly | Projev Jeroma Powella | Kroky centrálních bank | Kupující | Bitcoin | Shell | Kurz koruny | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Změny v potravinářství | Asie | Bank of America | Kurz dolaru | TIM | Americký výrobce | Pokračování rally | Fundamentální analýza | Propad | Údaje společnosti S&P Global | S&P/ASX 200 | Silný dolar | Riziko recese | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Retracement | Sazby ČNB | TradeStation Group | Konec roku | Spotřebitelské ceny ve Švýcarsku | Asociace | Pokles počtu lidí bez práce | Údaje | Cenový index PCE | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Stanovení ceny | Bitstock.com | Stimulační opatření | Vakcína proti covidu-19 | Snížení poptávky | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Tvůrci trhu | Data z burz | Alibaba | Chuck Schumer | Očekávání analytiků | CME Group | Firma Allwyn | Technologické společnosti | Objem | Výsledky průzkumu | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Obavy z recese | Údaje společnosti S&P | Graf | Sázka | Spoření | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Klima | Bilion | Toyota Motor | Britské libry | KKR | Cenné papíry a burzy | Obchodování s akciemi | Hlava státu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americké měny | Instrument | Trendová čára | Aktivity v Rusku | Národní měny | Ekonomické události | Švédská vláda | Regulátor | Hodnota firmy | Shortovat | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Hlavní indexy | Zvýšené riziko | Nákup libry | Patrick Harker | Německý výrobce | Průmyslová výroba | Google | Dolar vůči japonskému jenu | Pfizer | Hrubý domácí produkt | Moskva | Posílení amerického dolaru | Důvěra investorů v ekonomiku | Situace v eurozóně | AFP | Studie | CME FedWatch | Joachim Nagel | Spotové ceny | Omezení pohybu | Akcionáři společnosti | Eurodolar | Ant | Průraz | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Short | Pololetní tržby | Druhy ropy | Deficit | Poptávka po bezpečných aktivech | Polsko | Pár EUR/USD | Trumpovy daňové záznamy | Rio Tinto | Koronavirové mutace | Reakce trhu | Zpráva o inflaci | Výnosové křivky | Nakupovat státní dluhopisy | Hlavní akciové trhy | Stavebnictví | Zveřejněná data | Bankovní asociace | Vodafone Group | Devalvace | Kering | Index volatility | Americká centrální banka | Reuters analytik | Recep Tayyip Erdogan | Jerome Powell | Finanční ztráty | Lukáš Kovanda | Současná situace | MRK | EY | CAR | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Jackson Hole | Euroskupina | Spoofing | HUF/EUR | Rostoucí trend | OPEC | IBEX 35 | Finanční krize | Ukrajina | Růst eura | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Index výrobních cen | Třetí vlna | Clifton S. Robbins | Makro data | Ceny ropy WTI | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Ekonomická situace | Maloobchod | Optimistická očekávání | Ukazatel inflace | Oslabení amerického dolaru | Akcie finančních společností | Turecká centrální banka | Zpomalení inflace | Trump | Tým InstaForex | FactSet | Brands | Česká koruna | UBS Global | Vlna koronaviru | Dow Jonesův index | OECD | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Příznivé údaje | Německý PMI | Technické analýzy | Investiční společnost | G10 | Dnešní fundamenty | Hotovost | Euro dnes | Samsung Electronics | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | EUR/USD a GBP/USD | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Dezinflační proces | Měnový trh | GBPUSD | Futures na ropu WTI | Britská měna | Rozhodnutí ČNB | HDP USA | Christopher Dembik | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | Prezident Trump | Klíčové události | Drahý kov | Instituce | Čínský statistický úřad | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Ministerstvo financí USA | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | Japonský export | Chamtivost | Kristina Hooper | Podnikatelská důvěra | Naše ekonomika | OPAP | Nejprudší pokles | Boris Johnson | Japonská automobilka Toyota | Změna trendu | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Francouzská vláda | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Kevin McCarthy | BBC | Technologické firmy | Akcie firem | Kongres | Strategie Ondřeje Hartmana | Index AEX | Divize | Oslabování amerického dolaru | Rekordní minimum | Dění v USA | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Klesající trend | Evropská ekonomika | Rubl | Rosněfť | Pozornost | Švýcarská ekonomika | Země EU | Celosvětová poptávka | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Počet pracovních míst | Cohn Robbins | Tradestation | Růst mezd | Trh s futures | Trh | Výrobce čipů Nvidia | Politická rizika | Finanční společnosti | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Aktivita na trhu | List Financial Times | Výkyvy | Dlouhé (long) pozice | Výrazný růst | Měnová autorita | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Fed | Šéf automobilky Tesla | Luis De Guindos | ASML Holding | Technické indikátory | Výhled USA | Vliv pandemie | Reálná hodnota | Časový plán | Korekce | Kanada | JDE | Společnost KKCG | Vývoz ropy | Upozornění | Zvýšení mezd | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | ProCent | Buffett | Money management | Platforms | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Důvěra v Německu | Downtrend | Akcie banky | Sázení | Tržní výhled | Capital Group | Prezident Joe Biden | Konkurenceschopnost | COT (Commitment of Traders) | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Mzda | Šokující předpovědi | Lowe's | Opatření proti šíření koronaviru | CNOOC | MT4 | Ruské úřady | Posílení dolaru | Nejistota | Jakub Švestka | ANO | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Apollo | CME | Ukrajinské ministerstvo financí | VZ | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Rating | Makroekonomické údaje | Dezinflace | Agentura S&P | Merck & Company | Ebury | Zpráva pro tradery | SNB | Akcie Walgreens Boots Alliance | ADP report zaměstnanosti | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Asijské indexy | Americké úrokové sazby | Vládní dluhopisy | Data z USA | SBUX | UR TRADE FIX Ltd | Haruhiko Kuroda | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Japonsko | BioNTech | Sell | Demokratické strany | Celkový sentiment | Rizikové investice | Finanční rezervy | Long pozice | Bert | Siemens Energy | Obchodování akcií | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Silný propad | Trendová linie | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Německá vláda | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | Překoupenost | Penzijní fond | Naděje na obrat | Vyhlídky světové ekonomiky | Útok na Ukrajinu | Zpřísnění sankcí | Měny&Sazby | Oblast supportu | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Trendové linie | Twitter | Statistické údaje | Zasedání americké centrální banky | Výpadky | Objem obchodů | Pozitivní zpráva | CFTC | Těžební společnost | FIAT | Podpůrná opatření | Nejvýraznější pokles | Francouzská společnost | Pokles eura | Další růst | Instant Trading EU Ltd. | AA | Invest | Gazprom | Spotová cena | Centrální banka | Počet živnostníků | Maersk | Andrew Bailey | Významné zprávy | Deutsche Börse | Životní prostředí | Inflace v Británii | Vstupní S/R zóny | Aktivum | Rozbor | CL | Guvernér francouzské centrální banky | QE | Tržní situace | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Psychologická bariéra | Výhled pro rok | Akcie Advanced Micro Devices | Donald Trump | The Trump Organization | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Velké objemy | Jádrová inflace | Podnikatelé | Výhled pro EUR/USD | Příkaz Stop | Dluhové krize | Bollinger Bands | Energetický sektor | Vodafone | Harmony | Analytici | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | ING | Grafy | Vývoj technologií | Vice | Rozpočet | Zemědělství | Tržní výhled pro rok | Mezinárodní spolupráce | Směnný kurz | Apple | Oblasti rezistence | Dun & Bradstreet | Pokles dolaru | Ruská invaze na Ukrajinu | Nárůst objemů | Dolar k japonskému jenu | Oživení podnikatelské aktivity | API | Jednoduché tipy | Canalys | Nízká volatilita | Michail Mišustin | Index frankfurtské burzy | ČNB Aleš Michl | CZK | Kov | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | Fondy Apollo | Úvěrové podmínky | Situace na Ukrajině | Nedostatek surovin | Anglo American | Kompozitní index | Zpomalení globální ekonomiky | Elektromobily | Velké ztráty | Ekonomický institut Ifo | Americký dolar | Obraty | Londýnské akciové burzy | Společnost XTB | Výrobní aktivita | Situace | Souhrnný index | Rekordní maximum | Zásoby ropy ve Spojených státech | Libra šterlinků | Předseda | Růstový potenciál | BofA | Štěpán Hájek | Majitel Sazky | City Index | Kevin Grogan | Utahování měnové politiky | Break Even | Cohn Robbins Holdings | Vysoké úroky | Steen Jakobsen | Státní dluhopisy | Změny v energetickém odvětví | Překoupené zóny | Analytický tým XTB | Míra inflace v Evropské unii | Rok 2024 | Traders | Index podnikatelské aktivity v USA | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Evropská unie | Boeing | Purple Trading Štěpán Hájek | Příkaz | HDP v USA | Evropská centrální banka | Ekonomiky | Mario Centeno | Akcie Netflixu | Změny pracovních míst a dovedností | Europe 600 | Webináře zdarma | Záporné sazby | Odhady ekonomů | Americký trh | Rychlý růst | Negativní dopad | Evropské banky | Libra | Příjmy a výdaje | Koronavirová krize | Makro | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Ekonom společnosti ING | Ceny v eurozóně | Nová data | Dopad na ekonomiku | Růst americké ekonomiky | Životní úroveň | Stagnace | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Americké ministerstvo obchodu | Očekávaná data | Výrobce letadel Boeing | Snížení sazeb | Financovat | Počet lidí bez práce | Prodeje domů | Důvěra v českou ekonomiku | Čínské měny | Pohyby na trhu | Ztráta | BRICS | Dodávky ruské ropy do Číny | Česká ekonomika | Futures kontrakty | Rostoucí náklady | Mutace koronaviru | Ztráty zaměstnání | Ministerstvo financí | Pandemie nemoci | Bitcoin a další kryptoměny | Koruna dnes | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Americká centrální banka (Fed) | EXANTE | Alibaba Group | Provozovatel loterií | Index německých akcií | Rizika | Úroky | Skupina OPEC | XTB | Pohyb trhu | Aktivita v čínském průmyslu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | IG | Index DAX | Oživení ekonomiky eurozóny | Cena | Silné oživení | Conference Board | Fond | Dobré zprávy z USA | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Burze | Předstihové ukazatele | Silný trh | Partners | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ekonomické údaje | Roční maximum | Ferretti | Antivirus | ECB | NCLH | ISM | Ceny akcií | HICP | Vlastnit akcie | Konsensus | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Krize biodiverzity | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Finální odhad | ČNB | Situace na trhu práce | MND Group | Evropské akciové indexy | Budvar | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Ekonomiky eurozóny | Finance | Velikost pozice | FXstreet | Zboží dlouhodobé spotřeby | Drahé kovy | Akcie JPMorgan | Dluhy | Take-Profit | Ochranné příkazy | Centrální banka Nového Zélandu | Apollo Global Management | Americké společnosti | Finančnictví | Hodinky | Měnová politika | Upravený zisk EBITDA | Charles Schwab | Indikátor | Server BBC | Emise | Rabobank | Lego | Velký problém | Guvernér japonské centrální banky | Mercedes | Index ISM | Otevírání ekonomik | Situace na trhu | Zisky dolaru | Silnější kurz | Fitch | Americká ekonomika | Golden Gate | Státní plynárenská společnost | NVDA | Americký výrobce letadel | Ekonomická aktivita v USA | Vrcholy | Dluhopisy | Plynárenská společnost | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | PVM | Alibaba Group Holding | FOREX | COVID-19 | Medvědí trend | Vysoká poptávka | Bezpečnostní situace | Růst ceny | Adaptace | BoE Andrew Bailey | Regulátoři | Konsenzus | Investor | Vysoké inflace | Maloobchodní tržby | Index cen | PMI ve výrobě | Německý ministr financí | Čínská vláda | Daně | Saxo | Lídři | Provozovatel akciových trhů | Potravinářství | Daňové záznamy | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Růst výroby | Zásoby ropy v USA | HDP Austrálie | Americké statistiky z pracovního trhu | Výzkum a vývoj | Pozitivní sentiment | Shanghai Composite | Aricoma Group | CBOE | Doporučení | Konsorcium | Měkké přistání | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Čína | Prodávající | Trader | Zisky | Manfred Hübner | Technologické inovace | Slušný zisk | Pravidla obchodního systému | Současné ceny | BNP Paribas | Historické rekordy | Signature Bank | Thomas Jordan | USD/TRY | Miliardy eur | Výnos desetiletých dluhopisů | Obrovské ztráty | Kancléř Olaf Scholz | Poptávka | Vakcína proti koronaviru | Starbucks | Toyota | Vysoké valuace | Obchodníci | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Zasedání Bank of England | Akcie JPMorgan Chase & Co | Pullback | Obchodovat | Zvýšení ceny | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Hang Seng | Trinity Bank | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Přeprodané zóny | Globální trhy | Gregg Smith | Světové akciové trhy | Hongkongský index Hang Seng | Michael Brown | MiCA | Pokles akcií | Růst cen | Zvýšení inflace | Bankovní rada České národní banky | RSI | Restriktivní politiky | Hodnota akcií | Americký zpracovatelský průmysl | Asset management | Korekční fáze | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Americké akciové trhy | Deutsche Bank | IFO index | Nárůst výnosů | Financování | Evropské země | ČSÚ | Index výdajů | Investice do projektů | Sociální síť | Ursula von der Leyenová | Invaze | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Historická minima | Výrobce čipů | Omezení dodávek | GMT | Hospodářský růst USA | Směnný kurz dolaru | Americká lehká ropa | Medvědi | Překoupení | Pokles ekonomiky | Dynamika trhu | WBA | Správa | Oživení eurozóny | Republikáni | USDJPY | Kalendář událostí | Uzavření trhů | Zprávy z USA | Globální poptávka | Reporty | Investiční poradenství | Expobank | Technologický vývoj | Panevropský akciový index STOXX 600 | Pokles podnikatelské aktivity | Cena severomořské ropy Brent | GfK | Line | Regulační orgány | Strukturální změny ve světové ekonomice | Nákup eura | Naftogaz | Ostatní komodity | FT | Denní pokles | Průměrná mzda | UTC | Malé podniky | Výrobní aktivity | Kapitálové trhy | Hospodářský růst | Payrolls | Nové rekordy | Oficiální údaje | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Společenské změny | Odhodlání | Podnikání | WTI | FinTech | Prezident Federální rezervní banky | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | DAX | AMGN | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Zisk společnosti | Změny klimatu | NetEase | RBNZ | Vzrušení | Reserve Bank of Australia | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | Americká měna | Načasování | Nord Stream | Problémy | Erste | Saúdská Arábie | Ropa | OCI | Bankéři | Firma | Sázet | Cena ropy | Obavy trhu | Manufacturing PMI | Inflace | Advanced Micro Devices | Hospodářský výhled | Forexu | Marže | Akcie společnosti Unilever | Německá ekonomika | Vysoké zisky | Diskont | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Oživení globální poptávky | Guvernér ČNB Aleš Michl | Omikron | Trhy v USA | Alphabet | Struktura | Druhá vlna | Vedení společnosti | Index PMI | Fibonacciho úrovně | Turistika | Restrikce | Zasedání měnového výboru | Americká Komise pro cenné papíry | Signály | Facebook | Ekonomická rizika | Optimismus | Lira | Kalendář ekonomických událostí | Ekonom IHS | IHS Markit | Agentura DPA | Obchodování akcie | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Statistiky | Liz Trussová | Konzultační firmy | Stoxx 600 | Francouzská obchodní bilance | Světová ekonomika | Čínský index | PELTRO | Ekonomové | Tempo růstu HDP | Investiční banka Goldman Sachs | Ekonomka | Stagflace | Spolkový statistický úřad | Zpomalení růstu | JPM | Rozhodování | Naše prognóza | Libanonská libra | BlackRock | Organizace S&P Global | Američané | Kurz | Market | Tržby Huawei | 256/2004 | Rizikový sentiment | Unicredit | Ekonom IHS Markit | EMA | Aktuální předpověď | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Horizon | Fundamentální pozadí | Dolar | Merck | Peter Kažimír | Napadení Ukrajiny Ruskem | Růst dolaru | ANZ | Krize v eurozóně | Poptávka po americkém dolaru | TotalEnergies | Euro | Medvědí scénář | Akcie podniku | Politická opatření | Francouzský CAC 40 | Výhled domácí ekonomiky | Přísná měnová politika | Pantheon Macroeconomics | Normální volatilita | Reserve Bank of New Zealand | Výnosy státních dluhopisů | Debata | Růst počtu začínajících podniků | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Index londýnské akciové burzy | Boj s koronavirem | Růst ekonomiky | AUD | Guvernér ČNB | Japonský Nikkei | Federální rezervní banky | Německá průmyslová výroba | EU | IG Chris Beauchamp | Obchod | Christine Lagarde | Poradenství | Capitalinked | Predikce | Fibo | Německý vývoz | Prima | Kypr | ETF na bitcoin | Citigroup | Obchodní aktivita | Softbank | Negativní zprávy | Sony | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Obchodování v pásmu | Jednotná měna | Počty nových případů | EBITDA | Ruská agrese | Uniper | Výrobce luxusních jachet | Schwab | Americký ISM | Ranní komentář | Setkání ministrů financí eurozóny | Intermediate | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Hospodářské oživení eurozóny | Spojené státy | Další posilování | Meziroční inflace | Exprezident | Casinos Austria | Cenové stability | Investiční manažeři | Belgie | Zasedání ECB | Zlepšení ekonomických vyhlídek | Credit Suisse | Měna euro | Portfolia | Tesla | Převis | Další kryptoměny | Strategické partnerství | Expert | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Vývoz | Týdenní zpráva | Světové produkce | Aktivity v eurozóně | Úroveň rezistence | Akcie Credit Suisse | Úřad pro energetické informace | Samsung | Licence na trzích | Recese | Index strachu | Kazuo Ueda | ASML | Švýcarský frank | Renault | Růst akcií | Bank of Canada | Chuť riskovat | Investoři a obchodníci | Erdogan | Komerční banka | Inflace v Evropské unii | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Pandemie | Směr trhu | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Společnost IHS Markit | Kontroverzní britský zákon | Výnosy | Burzovní indexy | NZD | Největší propad | Výrobní index | Silný americký dolar | Překoupené podmínky | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Ben Broadbent | Index nových zakázek | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Inflace ve Spojeném království | Nové obchodní příležitosti | Sazka Group | Zpracovatelský průmysl | Japonský Nikkei 225 | Frank | Měnové politiky centrální banky | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Desetileté dluhopisy | Transparentní | Kurz eura | Silicon Valley | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Prohlášení | Centrální banka USA | Společnost Unilever | Čínské indexy | Oscilátor Marlin | Britské národní loterie | Ekonomický poradce | Šíření nového typu koronaviru | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Společnost Allwyn | Základní sazby | Čínský průmysl | Úspěchy | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Chuť k riziku | Dodávky zemního plynu | OSN | Signál ke vstupu | Soud | Růst výroby v továrnách | Investice do infrastruktury | Plánování | Předpovědi Saxo Bank | Emise dluhopisů | Euro posiluje | Blockchain | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Ekonomika Evropské unie | Co nás čeká po halvingu? | PMI indexy | Předpovědi | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Mince | Zásoby ropy | Tržní příležitosti | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Hodnota sloučené společnosti | Ray Dalio | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Důležité informace | Zásoby plynu | Akciové futures | Oslabení | Vstup na trh | Míra inflace | Verizon | Hlavní index německých akcií | Evropský statistický úřad | Zájem o rizikové investice | Energetika | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Soukromý sektor | MAN | CNN | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Nařízení | Míra nejistoty | SWIFT | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | KOSPI | Fed index | Bankovní sektor | AUD/USD | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Japonská měna | Angola | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Průmysl | Znovuotevírání podniků | Lehká ropa WTI | Úroveň supportu | Míra inflace v Turecku | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Tempo růstu | Podnikatel | Snížení daně | Bankovnictví | Francouzská ekonomika | Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) | Aplikace TikTok | Americká výnosová křivka | Tomáš Holub | Pohonné hmoty | Biliony | Bankovní index | Divergence | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | Bilion dolarů | ETF | BHP Group | Nákupní pozice | Akciové trhy | Kurzy měn | Loterie | Omezení těžby | Analytik České bankovní asociace | Myšlenka | Moneta Money Bank | Varování | Obchodní bilance | Express | Měnový pár | Politická rozhodnutí | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Výprodej | Spojení | Cykly | Long | Rally | Bankovní rada | Smíšené obchodování | Cenové indexy | Dlouhodobý úspěch | Chris Williamson | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Širší index | Růst zaměstnanosti | Výrobce jachet | Zasedání centrální banky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Flexibilita | Ceny ropy dnes | Akcie Deutsche Bank | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Výrazný pokles indexu | Evropští investoři | Podíl na trhu | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | UR TRADE FIX | JP Morgan | Ceny ropy Brent | Zdanění | Tempo růstu americké ekonomiky | Úsilí | Základní úrok | TikTok | Algoritmus | LPR | Investments | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Riziková aktiva | Technologická společnost | Société Générale | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odhad letošního růstu | Finanční regulátor | FedWatch Tool | Čínští investoři | Nový týden | Fiskální politiky | Inovace | Španělský IBEX 35 | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Vzestupný trend | Počet akcií | Akcie Tesly | NZD/USD | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Technologický pokrok | Společnost BP | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | | Aricoma | Tomáš Cverna | Německý statistický úřad | Trade | Indexy PMI | Pochybnosti | Šéfka ECB | Signet Bank AS | Členské země | BNY Mellon | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Známky oživení | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Dna | Sky News | Purple Trading | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Landesbank Hessen-Thüringen | Short pozice | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Trendový kanál | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Největší pokles | Politika | Konkurence | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Sazby | PLN | Kapitalizace | Bilance | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Applied Materials | Komunikace | Indikátor MACD | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Tažení proti Číně | MAM | Centrální banky USA | ECOFIN | BHP | Rušení pracovních míst | Nike | Forint | Americké akcie dnes | Úrovně supportu | Karel Komárek | Výrobce obuvi Dr. Martens | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | BASF | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Průzkum PMI | Indexy S&P | Oživení francouzské ekonomiky | Napětí kolem Ukrajiny | Setkání zemí OPEC | Zdraví ekonomiky | Fibonacci | Optimismus investorů | Nálada | Napětí na trzích | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | LBP | Řecká ekonomika | Martin Stránský | Zájem novinářů | Hospodářská recese | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Důchodový systém | Pracovní síly | Šance | Ekonomická data | Výrobní index PMI | Úroková sazba ECB | Warner Bros | Karanténa | Michael Nowak | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Buckingham Strategic Wealth | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Prolomení supportu | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Timeframe | Poptávka po dolaru | Futures na indexy | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Konzultační společnosti | Obchodní analýza | Deriváty | Společnost Applied Materials | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Dnes na forexovém trhu | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Úrokové sazby | Index Hang Seng | Trendové čáry | Zaměstnanci | Politika Fedu | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Provoz britské národní loterie | Giles Coghlan | Pandemická omezení | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | eBook | Největší ekonomika | Prodejní signál | Konsolidace | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Epidemie nemoci | Bílý dům | Komoditní trhy | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Spread | Podnikové investice | Velkoobchodní cena plynu | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Caixin | New York | Pension Plan | Tradingové webináře | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Krize | Robert Chvátal | Rizikový apetit | Zvýšení úroků | Buy | Životní styl | Britský zákon o vnitřním trhu | Tradeo | Zotavení ekonomiky | Ekonomické zprávy | Ukrajinská krize | Situace na trzích | IBEX | Britské loterie | Komise v přenesené pravomoci | Americké akciové indexy | Salmán | Mimořádný stav | Britské firmy | Pozitivní trendy | Míra inflace v eurozóně | Norská centrální banka | Slabá čísla | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | Akcie Rio Tinto | Rally na ropě | Algoritmy | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Deeskalace | Výplata | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Akcie Intel | Americké výnosy | Trading | Dialog | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Sázky na pokles | Cíle | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | První odhad | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Likvidita | RBA | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Investice do zlata | Výprodeje | Minimalizovat ztráty | Australská centrální banka (RBA) | Teherán | Capital Economics | Rozhovor | Plán obchodování | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Švýcarské banky | Transakce | Březnová data | Dnešní údaje | Slabší dolar | Hodinový graf | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Pokles EUR/USD | Šance na pokles | Snížení úrokových sazeb | Kdo to řídí | Růst nezaměstnanosti | Kompenzační programy | Výzkumné společnosti | Zpráva COT | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Slovensko | Profitovat | Časové rámce | Dílčí indexy | Rozjednané prodeje domů | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Nákup EUR | Ekonomika EU | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Vztahy s komunitami | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | FOMC | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Dow Jones | Ruský rozpočet | Společnosti z indexu | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Intradenní pohyby | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Aktivity společnosti | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | EUR/CHF | LCI | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Pravidla obchodování | Hospodářský pokles | USD | Měnový výbor | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | Miliardy dolarů | Inside | Růst aktivity | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Linie podpory | JPMorgan | Rozhodnutí centrální banky | Česká národní banka | Podnikatelská aktivita v USA | Překoupené oblasti | Optimismus na trhu | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Huw Pill | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | EIA | Protikoronavirová opatření | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Výrobce obuvi | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Siemens Gamesa | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Blahobyt | FAST | Reálné úrokové sazby | Carlsberg | Obchodní den | Španělsko | Makroekonomické události | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Strategie nákupu | Osobní výdaje | Předstihové indikátory | Britská vláda | Analytik portálu | ADP | Tom Learmouth | 1D | Repo sazba | Uptrend | Číst grafy | Investiční doporučení | ING Bert Colijn | Úbytek | Komodity | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | ITC | NFIB | Člen bankovní rady | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Změny trendu | Hlediska technické analýzy | Koruna posílila | Zisk EBITDA | Společnost | Akcionáři Expobank | Vyšší úroveň | Rezervní měny | Časové období | Likvidní | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Mezinárodní obchod | Forbes | Snížení úrokové sazby | American Petroleum Institute | Wells Fargo Asset Management | Zvýšení volatility | Infineon | Historicky nejnižší | Regulační rámec | Radomír Jáč | Růst švédské ekonomiky | Francouzský index | Vysoká volatilita | Kurz britské libry | Cena akcií | Mount Nico Corp Ltd | Volatilita trhů | Mark Carney | Šíření koronaviru | Non-Farm Payrolls | Kupci | ASX | Špatná data | Rozšíření | Global Payments | Pole Sakarya | NBER | Velké centrální banky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Uhlí | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Ztráty | Monex | Akciový trh | Obchodní signál | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Britský FTSE | Deník The Wall Street Journal | Invesco Ltd. | Vrcholoví manažeři | Poptávka po akciích | Inflační data | Operační systém Harmony | Růst | Sazba Fedu | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Index technologického trhu Nasdaq | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Nvidia Corporation | Hospodářské výsledky | Volvo | Proti trendu | Dobrá čísla | Zajištění | Obchodování opcí | Springtide Ventures | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Ruská vláda | Komoditní | Golden Gate CZ | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | MiFID II | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Bohatství | PMI pro sektor služeb | Úročení | Hedgové fondy | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Nárůst ceny akcií | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | ČTK | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Japonský jen | Kanadský PMI | Průmysl v listopadu | Šíření koronavirové mutace | Mišustin | Jacinda Ardernová | Komplexní analýzy | Krátká pozice | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | Analýza fundamentálních událostí | Zveřejněné údaje | NASDAQ:WBA | Akcie švýcarské banky | American Petroleum Institute (API) | Akcie Merck | Vybrat zisk | IMI | Cena severomořské ropy | Nakupovat | ČR | Blockchainové technologie | Index frankfurtské akciové burzy | CIPS | Kryptoměnové odvětví | Cyrus de la Rubia | Isabel Schnabelová | Vyhlídky dolaru | Index spotřebitelských cen | Čínské firmy | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Vlna omikronu | Obchodování britské libry | Pokles aktivity v průmyslu | Měnový pár GBP/USD | Horizon Investments | Eskalace konfliktu | Sankce EU | Buy pozice | Nicholas Stern | Odvětví | Aktivita v podnikatelském sektoru | Americký výrobní sektor | Obchodování GBP/USD | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Návrat poptávky | Předpověď pro GBP/USD | Největší čínský internetový prodejce | Markit | Dopad na finanční trh | Kanadský penzijní fond | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Banka | JD.com | Spojené království | Rady expertů | Obchodování GBP | Společnost BHP | Ruský útok na Ukrajinu | Příkaz stop-loss | Průmyslový index Dow Jones | Kroky Bank of England | Ukazatel zdraví ekonomiky | Nvidia | Jihokorejský won | Společnost Rosněfť | Vysoká inflace | Klesající trendové čáry | Americké ekonomiky | Bezpečná aktiva | Výrobní aktivita v USA | Základní pravidla systému obchodování | KKCG Real Estate Group | Výrobce luxusních jachet Ferretti | HDP ve Spojených státech | Nálada na trzích | Pedro Sánchez | Německé HDP | Sentiment spotřebitelů | Vztahy s komunitou | Dodávky automobilů | FedWatch | Sociální osvěta | Philadelphia SE | Pracovní místa | Dluhový trh | Nordea Markets | Ruské síly | Tržní hodnota | Nejnovější zprávy | Dolar roste | Posílení | Současná hodnota | Americký dolar dnes | Snižování úrokových sazeb | Počet žádostí o podporu | Odražení ode dna | Mihály Varga | Největší banky | Maďarsko | Očkování proti covidu-19 | Vývoj měnového páru | Shenzhen Composite | Riziko | Čínský internetový prodejce | Nové podmínky | Rekordní nárůst | Analytička | Společnost Naftogaz | Jošihide Suga | Vstoupit do trhu | Americký index | Obchodní signály | Proražení rezistence | Výrobci aut | Michael Gove | Potíže v dodavatelských řetězcích | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | NERV | Velké částky | Nejvyšší soud USA | Indexy aktivity | Mário Centeno | HDP eurozóny | KKCG | Environmental, Social and Governance | Analytik | Akciové trhy ve Spojených státech | Commitment of Traders | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Bloomberg | HYCM | Dluhopis | Natixis Investment Managers | Ministerstvo obchodu | Průmyslové kovy | Změny pracovních míst | Německé dluhopisy | CCI | Ministr financí | Vliv na americký dolar | Zvyšování úroků | Spotřebitelská důvěra v Británii | Důvěra investorů | Zdroje energie | Lael Brainardová | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Panevropský index STOXX 600 | Analýza makroekonomických zpráv | Platit daně | DJIA | Změna spotřebitelských preferencí | FinGO | Vakcína | Státní svátek | Obnovitelné zdroje | Předpověď | Tempo růstu průmyslové výroby | Očkování | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | Terrraform | Obchodování eura | Jane Foleyová | Wall Street | David Russell | Vysoké ceny energií | Plyn | KOL | Uzavření dohody | Průzkumy | Futures | Evropský statistický úřad Eurostat | Nárůst long pozic | Michelle Bowmanová | Agentura Bloomberg News | Snižování sazeb | Obnovitelné zdroje energie | Denní obchodování | Kongo | Ekonomická předpověď | Nemovitosti | Statistika | Akcie AT&T | Ropa Brent | Nařízení MiCA | Flat | Trend oslabování | Commitments of Traders (COT) | Odrazy | Omezení dodávek ropy | Nejziskovější | Hospodaření | TUI | Inflace v eurozóně | Zajímavé pohyby | Útlum ekonomické aktivity | Kanadská ekonomika | Snížení daní | Růst inflace v USA | Akcie Nvidia Corporation | Sands China | Obchody | Index CPI | CHF | Analytika | Společnost Siemens Energy | Míra nezaměstnanosti v Německu | Index Nikkei | Index nákupních manažerů (PMI) | Propad akcií | Konečné výsledky průzkumu | Manažeři | Americká data | Zvýšení úrokových sazeb | Geopolitické faktory | Inflace v únoru | Oběhová ekonomika | Akciový index | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Tipy pro začínající obchodníky | Euro k dolaru | Španělská ekonomika | Index Nasdaq Composite | Aleš Michl | Pád dolaru | Obchodní plán pro pár EUR/USD | xStation5 | Pozice | Podpora | Udržitelné investice | Ruská invaze | Dílčí index | Budoucí vývoj | Cena železné rudy | Estee Lauder | Italský výrobce luxusních jachet | Maloobchodní prodeje | Volatility | Caxton | Trump Organization | Prohlášení Bílého domu | Síla dolaru | Nejnovější údaje | Trader JPMorgan | Halving | Vládní pomoc | Akcie evropských společností | EU a USA | Akcie v USA | Destatis | Otevřené obchody | Očekávání trhu | Životní náklady | Zastavení růstu | Německo | Statistiky z pracovního trhu | Setkání lídrů | Sakarya | Mitsubishi Motors | Propad akciových trhů | Vyšetřování | Maďarský forint | Bohuslav Čížek | Aktivity v podnikatelském sektoru | Švédsko | Opatření | Portugalsko | Novozélandský dolar | Úbytek pracovních míst | Podnikání na kapitálovém trhu | Skandinávské měny | Společnost S&P Global | Dnešní rozhodnutí vlády | Nové zakázky | Christoph Weil | Nové údaje | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Domácnosti | City | Prime | LBBW | Japonská centrální banka | Cílová cena | Lenovo Group | Norwegian Cruise Line | Oživení poptávky po službách | Stav americké ekonomiky | Edward Moya | Aligator | Dvojité recese | Splatnost | Marketingová komunikace | Aktivita obchodníků | BNP | Fundamenty z USA | Týdenní nárůst | Globální akciový index MSCI | Snižování produkce | Jefferies | Pozornost trhu | Evropský regulátor | Hlavní burzovní indexy | Podnikatelská důvěra v Německu | Výhody | CAD | Mitsubishi | Brutální propady | Makroprostředí | Eurozóna | Epidemie nemoci covid-19 | NASDAQ:AMGN | Nissan Motor | Technický nástroj | Investiční rozhodnutí | Měsíční report | Pražská burza | Instrumenty | Makroekonomický kalendář | Analýza | Environmental, Social and Governance (ESG) | Aktuální prognóza | Christopher Waller | Futures na ropu | Olaf Scholz | Webináře | EK | Plány Fedu | Cary Cohn | Odraz ceny | Standard Chartered | Solidní růst | CARA | Významné události | Chorvatsko | Podnikatelská aktivita | Mluvčí Expobank CZ | Sazby beze změny | Statistický úřad | Strach minulosti | Ekonom Chris Williamson | AAA | SEC | Inflační očekávání | Budoucí úspěch | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Paradox | Udržitelné financování | Ekonomická situace v eurozóně | Ukazatel zdraví | Počasí | Finanční podmínky | Plánované obchody | Larry Fink | MIFID | Dobré obchodní signály | Akcionáři CRHC | Soběstačnost | Investice a financování | Krypto | Meta Platforms | Německý index DAX | Akcie Intel Corporation | Vývoj ceny | Prognóza vývoje měnového páru | Ceny kovů | CZK/USD | Zveřejnění zpráv | Francouzský index CAC 40 | Turbulence na trzích | Ruský útok | Statistiky z Číny | Miliardy | Aktuální Price Action | Arabica | Oslabování koruny | Čínský parlament | Maďarská centrální banka | Dr. Martens | Předseda správní rady | HCOB | Wealth Management | Recese ekonomiky | Britské ropné společnosti | Investing | Dodavatelské řetězce | Poptávka po riziku | Seance v USA | Nárůst nakažených koronavirem | Zelené energie | BlackRock Larry Fink | Index S&P/ASX 200 | Vývoj vakcín | Tržní výhled pro rok 2024 | Transparentnost a odpovědnost | Crédit Agricole | Sektor služeb | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prudký růst cen | Virus | Ukrajinské hřivny | Redukce | Vyšší inflace | Potenciál poklesu | Index amerických akcií | Hospodaření firem | Pravidla systému obchodování | Fundamentální analýza pro začátečníky | MIC | Walgreens Boots Alliance | Zvyšování sazeb Fedem | Index PCE | Podnikatelské aktivity v USA | Nízké daně | Sebevědomí | Hlavní ekonom | Premiérka Liz Trussová | Práce | Postoj investorů | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Analytik XTB | West Texas Intermediate (WTI) | Větší pokles | CNY | Expobank CZ | Akcionáři Komerční banky | Akcie bank | G7 | Pokles libry | Období krize | Goldman Sachs Group | Biden | Budoucnost | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Banky | Aktuální situace | Výhledy | Krátkodobé trendy | Infineon Technologies | Inflace v eurozóně v červnu | CITIC | NASDAQ 100 | Peking | Výsledky NFP | Institute for Supply Management (ISM) | Longovat | AMZN | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Průměrný kurz koruny | Klaas Knot | Dnešní zprávy | Pokles zásob | JPMorgan Chase | Obchodování páru EUR/USD | NKE | Nákupní signál | Oscilátor | Americké statistiky | Jakub Matis | Akciový stratég | Hodnocení ekonomiky | Lockdowny | Inflace ve Velké Británii | Nesoulad | Kia | Prodeje | Richmond | Politici | Vnější prostředí | Hyundai Motor | Nárůst počtu nově nakažených | Kotace | Denní volatilita | Obchodní podmínky | Německá obchodní bilance | Index FTSE 100 | Mount Nico Corp | Vlády | Uvolňování opatření proti koronaviru | Finanční situace | Analytici banky | Akciové indikátory | Ondřej Hartman | Akcie v Číně | Celková inflace | Bankovní licence | Obnovení růstu | Joe Biden | Americké ministerstvo zahraničí | Allwyn Entertainment | SkyBridge Capital | Produkce zlata | Home Depot | Strukturální změny | Chris Beauchamp | Ruská ekonomika | Důležité zprávy z USA | Základní sazba | Společnost S&P | Globalizace | Absence kupců | Poptávky po dolaru | InstaForex | Obchodní příležitosti | Přehled kurzů | Regulace kryptoměnových trhů | USA a Čína | Omyl | Vývoj ceny ropy Brent | NIESR | Ekonom | USA | Vstup na NYSE | Japonský index Nikkei | Prodejní pozice | Index CSI300 | Koruna oslabuje | Analytický tým | Estée Lauder | Zlato | Asijské akciové trhy | Býčí trend | Ruské hospodářství | Janus Henderson | Kurz dolaru dnes | Cena plynu pro evropský trh | Anheuser-Busch inBev | Rizika podnikání | Míra poklesu | Eleanor Creagh | Zahájení invaze | USD/CAD | Swingová minima | Dnešní události | Geopolitika | Glenmede | Moving Average | Nasdaq | Philip Lane | PMI index | Index Nikkei 225 | PMI ve službách | Vrcholní představitelé | Volkswagen | Geopolitická situace | Holding | Intradenní strategie | Odhady analytiků | Pravidla regulace | Ministerstvo práce | Ekonomický výhled USA | Geopolitické napětí | Zrychlení růstu | Spekulanti | Inflace v USA | Pandemie v Evropě | Futures na americké akciové indexy | Camelot | Silnější kurz dolaru | Konec recese | Evropské společnosti | Americká seance | Rekordní pokles | Verizon Communications | ECB Christine Lagardeová | Údaje o inflaci | DoorDash | Krátkodobý rostoucí trend | JD | Zpomalení hospodářského růstu | NYSE:NKE | Sociální napětí | Nissan | Bezpečnost | Bert Colijn | Schválení spotového ETF | Průlom | Bitcoin a kryptoměny | Světové trhy | Investment | Prodej eura | Obchodní nastavení | UBS Global Wealth Management | Japonský trh | Sentiment v eurozóně | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | PetroChina | Firemní výsledky | Začínající obchodníci | Obchodní dohody | Britský zákon | Allwyn Karel Komárek | OTC | USD/JPY | Objem vyplacených dividend | Počet nezaměstnaných | Obchodování na newyorské burze | Cyklus utahování měnové politiky | Kryptoměny | Ekonomické aktivity | INTC | Rychlost | Inflace v Kanadě | Amazon | Americký HDP | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | SECO | Úspěch | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Fundamenty | Volby | Index aktivity v sektoru služeb | Ukazatele | Netflix | Británie | Miliardář | Umělá inteligence | Vladimir Putin | Remy Cointreau | Společnost Credit Suisse | Disney | Trading Economics | Nonfarm Payrolls | Varování před riziky | Stabilita | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Ropovody | Nižší volatilita | Země G7 | Dramatický dopad | COT | Urbanizace | Americká vláda | Dopady pandemie | Trian Partners | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | Zlepšení | Currency | EQT | ONE | Zápis z lednového zasedání Fedu | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Tým FXstreet.cz | Podniky | Sazby Fedu | Euro vůči americkému dolaru | Omezování nákupů aktiv
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Podnikatelská aktivita v USA
Podnikatelská družstevní záložna
Podnikatelská důvěra
Podnikatelská důvěra ve Francii
Podnikatelská důvěra v ekonomiku
Podnikatelská důvěra v Německu
Podnikatelská nálada
Podnikatelská nálada v eurozóně
Podnikatelská nálada v Německu
Podnikatelská situace

Následující klíčová slova

Podnikatelské aktivity v eurozóně
Podnikatelské aktivity v USA
Podnikatelské investice
Podnikatelské klima
Podnikatelské organizace
Podnikatelské počiny
Podnikatelské úspěchy
Podnikatelský sektor
Podnik ČEPS
Podnik Naftogaz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít