Sobota 08. června 2024 16:25
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new

Lockdowny

img

Budeme v roce 2024 utrácet za nákupy více než vloni?

24.04.2024 Obchodníci v České republice zaznamenali v letech 2022 a 2023 meziroční pokles tržeb, a to o 3,9 %, resp. 4,2 %. Propad tržeb během uplynulého roku byl nejvýraznější minimálně od začátku milénia. Otázkou zůstává, jaký bude z pohledu obchodníků a spotřebitelů rok 2024. Dobrou zprávou je, že nálada mezi spotřebiteli se už několik měsíců v řadě zlepšuje a březnový indikátor spotřebitelské důvěry dosáhl nejvyšší hodnoty od jara 2021. V nejnovější analýze se Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, podívala na důvody poklesu loňských tržeb maloobchodu, na to, jak Češi nakupovali v nákupních centrech, zda se spotřebitelé vrátili do kamenných obchodů, ale především na to, co má vliv na utrácení Čechů v roce 2024.
img

Útoky v Rudém moři jako další geopolitické riziko

17.01.2024 Napětí v globálních dodavatelských řetězcích znovu stoupá. I když covidové lockdowny dávno povolily, útoky jemenských Hútiů na obchodní lodě v Rudém moři znovu ukázaly na zranitelnost světové ekonomiky vůči poruchám v tzv. škrtících bodech. Výsledkem současných nepokojů je zdražení námořní dopravy z Asie do Evropy na přibližně čtyřnásobek.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský HDP vzrostl meziročně o 5,2 procenta, zaostal za očekáváním

17.01.2024 Čínská ekonomika ve 4. čtvrtletí loňského roku meziročně vzrostla o 5,2 procenta, což je sice v souladu s cílem Pekingu, ale o desetinu procentního bodu zaostává za očekáváním analytiků. V předchozím tříměsíčním období činil růst hrubého domácího produktu (HDP) 4,9 procenta. Mezičtvrtletně růst HDP v posledním trimestru zvolnil na jedno procento z revidovaného tempa 1,5 procenta ve třetím čtvrtletí. Podle tiskových agentur to ukazují dnes zveřejněné oficiální čínské údaje.
img

To, jak žijeme, mění podobu rezidenčních nemovitostí

20.11.2023 Většina lidí by pravděpodobně definovala rezidenční nemovitosti jako "místa, kde lidé bydlí". Tato definice však přesně neodráží realitu moderního života, kdy se hranice mezi místem, kde bydlíme, pracujeme a bavíme se, stírají.
img

Češi utrácí méně, než se čekalo; stále se bojí zhoršení ekonomické situace. Šetří na elektronice i oblečení

06.10.2023 Maloobchodní tržby se v Česku v srpnu propadly více, než se čekalo, a to meziročně o 2,8 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali pokles jen o 1,9 procenta. Tvrdá data ke spotřebě domácností tak potvrzují to, co zachytila šetření jejich nálady. Důvěra spotřebitelů v ekonomiku se totiž v srpnu po červencovém zlepšení zhoršila.
img

Důvěra v českou ekonomiku spadla nejníže od covidu. Důvěra v průmyslu je nejnižší od roku 2009, od světové finanční krize, nebereme-li v potaz tři kritické covidové měsíce duben až červen 2020

25.09.2023 Důvěra v českou ekonomiku se letos v září propadla nejníže za celé období od března 2021. V březnu 2021 se přitom Česko potýkalo s pandemií covidu a souvisejícími restrikcemi, přičemž hrozily těžké lockdowny průmyslu. Není tedy divu, že tehdy byla důvěra v ekonomiku poměrně nízká. Nyní však k povážlivému poklesu důvěry na tehdejší úrovně dochází bez výraznější hrozby pandemických restrikcí.
img

Arthur Hayes se ve svém nedávném Crypto Trader Digestu zabývá dopadem koncentrace bohatství na kryptoměnové trhy

19.06.2023 Arthur Hayes, spoluzakladatel a bývalý CEO BitMEX, jedné z předních světových platforem pro obchodování s deriváty, 16. června vydal svůj nejnovější esej „Fungible“, neboli „Zaměnitelný“. Tento Crypto Trader Digest se zaměřoval na čtyři v poslední době nejčastěji rezonující témata v odvětví.
img

Fidelity International: Evropské komerční nemovitosti si stojí lépe než americké

20.04.2023 Rostou obavy, že další vlna tlaků na americké banky bude pocházet z oblasti komerčních nemovitostí. V Evropě je ale kancelářský sektor odolnější a většina bank je tak méně vystavena prudkým tlakům.
img

Průzkum společnosti Fidelity International 2023: Čína je připravena vést oživení v Asii

07.03.2023 Čína vstoupila do roku králíka připravena vymanit se lockdownů a většina analytiků společnosti Fidelity očekává, že do konce roku 2023 setrvá v režimu expanze.
img

Ceny výrobců začaly rok třeskem

28.02.2023 Ceny průmyslových výrobců v lednu vzrostly o 5,8 % proti prosinci a jejich meziročním tempo ve výsledku z původních 20 % kleslo jen na 19 % a nechalo odhad trhu mezi 14-15 % daleko v závěsu.
img

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok

23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
img

Problémy firmy Adidas jsou hlubší než jen Yeezy

15.02.2023 Adidas prožívá takřka od počátku pandemie noční můru. Podává výrazně horší výsledky než jeho hlavní konkurent Nike. Jde z jednoho problému do druhého. Začalo to lockdowny, následovaly potíže s dodavatelskými řetězci, pak přišla čínská reakce na komentáře ohledně bavlny ze Sin-ťiangu a v říjnu firma ukončila úspěšné partnerství s americkým rapperem Ye kvůli jeho antisemitským výrokům. Když Adidas umožnil, aby se kolekce Yeezy stala dominantním zdrojem jeho provozních výnosů, evidentně tím významně zvýšil své podnikatelské riziko. Dnes se tedy blíže podíváme na Adidas i na to, proč jsou jeho problémy podstatně hlubší než jen Yeezy.
C:\fakepath\cina-23012023.png

Čína se otevírá

23.01.2023 Uvolnění protipandemických opatření v Číně znamená pro globální ekonomiku pozitivní poptávkový šok.
img

Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2023

19.01.2023 Paul Jackson: „Je čas na každoroční seznam nepravděpodobných, ale možných výsledků na trzích, v politice a sportu. Pro rok 2023 zůstávají trhy volatilní, takže seznam překvapení – nápadů vymykajících se konsensu pro rok 2023, které mají alespoň 30% šanci na uskutečnění – se kloní k pozitivním hodnotám.
img

Ceny výrobců znovu klesají okolo 1 % m/m

16.01.2023 Na listopadový pokles cen v průmyslu o 1,0 % navázal vývoj v prosinci, kdy došlo k takřka identickému snížení cen. To stlačilo meziroční srovnání cen na 20,1 % z listopadových 21,3 % a vrcholu na 28,5 % dosaženého v červnu minulého roku. Kromě vývoje cen ve výrobě ale pokračoval proinflační vývoj cen v zemědělství (+1,7 % m/m) a tržních služeb pro podniky (+0,6 % m/m).
img

Pohonné hmoty zlevňují, ale jde zřejmě jen o „ticho před bouří“. Ropa brzy zdraží více než po ruské invazi na Ukrajinu, varuje expert

12.01.2023 Pohonné hmoty v Česku nyní zlevňují, ale jde zřejmě jen o „poklid před bouří“. Profesionální obchodníci s ropou se totiž shodují, že trh podceňuje dopad post-covidového otevření zejména čínské ekonomiky do světových cen strategické suroviny, a tedy také do cen pohonných hmot v zemích typu Česka. Navíc Rusko stále chystá svoji odpověď na embargo a zastropování cen jeho ropy a ropných produktů v podání Západu. Pokud by odpovědělo citelným omezením produkce ropy, její cena na světových trzích může jít výrazně nahoru. Což by opět zdražilo pohonné hmoty i v Česku.
C:\fakepath\APTV-10012023.jpeg

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Nákup tech giganta s 30% slevou!

10.01.2023 Rok 2022 je za námi a zpětně můžeme říci, že jsme se během něj určitě nenudili. Nudný ale nebyl ani samotný závěr roku, který přinesl například výrazný růst forexového páru EUR/USD. Centrální banky po celém světě totiž nadále zvyšují úrokové sazby, aby bojovaly s inflací, takže je živo napříč všemi trhy.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
C:\fakepath\trader-2022-26122022.png

Rok 2022: Shrnutí vývoje na finančních trzích

26.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali na vlně euforie. Obavy z dalších pandemických lockdownů se výrazně snížily po rozšíření méně smrtelné varianty omikron a problémy v dodavatelských řetězcích začaly ustupovat. Akcie, kryptoměny i nemovitosti se obchodovaly na historických maximech po úžasné dvouleté rally tažené penězi z vrtulníků, kvantitativním uvolňováním a nulovými úroky. Obavy ze skončení této bombastické párty byly na místě, úrokové sazby již musely jít nevyhnutelně vzhůru a korekce na rizikových aktivech se dala čekat.
img

EUR/USD. Euro má dva problémy – Lagardeovou a Čínu

29.11.2022 Další pokus o útok na 4. úroveň skončil neúspěchem. V pondělí býci EUR/USD dosáhli pětiměsíčního maxima na 1,0498. Na této úrovni však pár nezůstal dlouho – cena během americké seance klesla a obchodní den zakončila na 1,0340. Pokud byl impulzivní růst nepřiměřený a neobvyklý (navzdory zprávám z Číny), pak sestupnou dynamiku vyvolala zcela konkrétní osoba – prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová.
img

Americký pre-market 28. listopadu: Americký akciový trh prudce klesá uprostřed protestů v Číně

28.11.2022 Americké akciové indexy v pondělí klesly v důsledku rostoucích nepokojů v Číně způsobených restrikcemi, které měly negativní dopad na globální trhy. Americký dolar oslabil poté, co se během asijské seance stabilizoval na averzi k riziku. Americké státní dluhopisy vzrostly.
img

Vláda ponížila rozpočtový schodek meziročně o 48 miliard, ale její daňový příjem je o 111 miliard vyšší. Zlepšení hospodaření je tedy jen výsledkem inflace a vyššího daňového výběru

01.11.2022 Za prvních deset měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 48,2 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za období od 1. ledna do konce října meziročně hned o přibližně 111,4 miliardy korun více.
img

Fialova vláda i přes „babišovský“ schodek 375 miliard nakonec bude mít udržitelné veřejné finance, díky inflaci. Roku 2025 tak ČR splní kritérium pro přijetí eura i bez zvýšení daní

19.10.2022 Před rokem, loni v říjnu, tehdejší Babišova vláda schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, během rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. Po včerejším sněmovním schválení se ale možný letošní schodek vrací na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
img

Recese v USA je nevyhnutelná

19.10.2022 Euro a libra se snaží odolat tlaku silnějšího amerického dolaru. V posledních několika dnech se oběma měnám podařilo vytvořit určité zisky, což znamená, že mohou začít tvořit vzestupnou část trendu. Zároveň by obchodníci měli bedlivě sledovat titulky v médiích a snažit se předvídat, jak by trh mohl reagovat na určité události. Bohužel, události odehrávající se ve světě mohou mít potenciálně jakýkoli výsledek.
img

V týdnu poslanci rozhodnou, zda schodek letos bude 375 miliard. Pokud ano, bude skoro přesně tam, kde jej před rokem plánovala ještě Babišova vláda

08.10.2022 Takřka na den přesně před rokem tehdejší Babišova vláda znovu schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, za cenu rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. V příštím týdnu se ale letošní schodek může opět vrátit až na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
img

Vláda ponížila rozpočtový schodek meziročně o 55 miliard, ale její daňový příjem je o 105 miliard vyšší. Zlepšení hospodaření je tedy jen výsledkem inflace a vyššího daňového výběru

03.10.2022 Za prvních devět měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 55,4 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za období od 1. ledna do konce srpna meziročně hned o přibližně 104,6 miliardy korun více.
img

Vláda příští rok a pak až do roku 2025 počítá se schodky v pásmu 250 až 300 miliard korun. Nic moc, ale veřejné finance se ani tak do rozvratu nedostanou, vládě totiž pomůže inflace

27.09.2022 Po devíti měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a současně na hledání úspor. Ve své nejnovější zprávě to ostatně konstatuje i Národní rozpočtová rada. A včera vláda jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na rok 2023 se schodkem 295 miliard korun. To také úplně nedokládá jednoznačné úsilí ozdravit veřejné finance.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.09.2022

12.09.2022 Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 přidal 3,6 % a přerušil tak předchozí třítýdenní pokles v řadě. Aktuálně se obchoduje cca 15 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita sestoupila pod hranici 25 bodů. Index posiloval navzdory jestřábí rétorice centrálních bank. Hlavním faktorem je v tomto případě pozicování. Sentiment byl v posledních týdnech extrémně medvědí – to bývá často signál k obratu. Podobně jako uprostřed června jsme i od září byly svědky vysokých hodnot pull ratia, což signalizuje, že se investoři pojišťovali proti poklesu / resp. sázeli na pokles. Od 7.9. poměrně značná reverze (z 0,75 na 0,52). Aktuální růst má tedy svůj původ především v technických faktorech a proto lze pochybovat o jeho udržitelnosti. S jestřábími centrálními bankami a ochabující globální ekonomikou je velmi pravděpodobný další pokles indexů do konce roku.
img

Vláda vybírá na daních meziročně o 91 miliard více, ale schodek snížila jen o 67 miliard. Schodek je tak nižší vlastně jen díky skončení pandemie, které nastartovalo daňový výběr, a rychlejší inflaci

01.09.2022 Za prvních osm měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 66,9 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních a pojistném totiž stát od ledna do srpna vybral meziročně o 91,1 miliardy korun více.
img

Nový návrh rozpočtového schodku je nedostatečně ambiciózní, ale vládě by z důvodu rapidní inflace umožnil nejpozději do roku 2025 snížit deficit veřejných financí pod „maastrichtská“ 3 % HDP

01.09.2022 Dnes zveřejněný první návrh státního rozpočtu na příští rok, s výhledem do let 2024 a 2025 je celkově nedostatečně ambiciózní, ovšem představuje určitý pozitivní posun v porovnání s rámcovým materiálem, který vláda projednávala v červnu a který črtal až do roku 2025 schodky kolem 300 miliard korun. Pro příští rok vláda předběžně počítá se schodkem 270 miliard korun, v dalších letech pak s deficitem 250, resp. 230 miliard korun.
img

VIDEO: Alibabe stagnujú tržby

04.08.2022 Najznámejšia čínska spoločnosť dnes zverejnila svoje výsledky za minulý kvartál. Firme najmä kvôli problémom v Číne medziročne prvýkrát od svojho IPO v USA v roku 2014 stagnovali tržby, keďže tvrdé lockdowny znižovali dopyt spotrebiteľov. V EÚ zase robili firme problémy administratívne zmeny pri zásielkach či rastúce náklady. Cloud firme rástol síce o 10 %, avšak ide o výrazné spomalenie, keďže minulý rok rástol až o 29 %. Viac sa dozviete v našom videu.
img

Fialova vláda vykazuje nižší schodek než loni vláda Babišova jen díky vyššímu daňovému výběru. Za ten může konec covidové pandemie a to, že se rozjela inflace, nikoli úsilí Fialovy vlády

01.08.2022 Za prvních sedm měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 86,7 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních a pojistném totiž stát od ledna do července vybral meziročně o 87,4 miliardy korun více.
img

Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi

01.08.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a na hledání úspor. Sází na to, že podstatnou část dluhu za něj splatí občané vysokou inflací a znehodnocením měny. A není to sázka nerealistická.
img

Proč vláda vzdala hledání úspor v rozpočtu? Sází na to, že dluh za ní splatí občané v podobě vysoké inflace – a není to sázka nerealistická

30.07.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a současně na hledání úspor. Za prvních šest měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o zhruba 82 miliard korun. Jenže za poklesem schodku je prakticky výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za první letošní půlrok meziročně hned o přibližně 74 miliard korun více.
img

Ranní shrnutí (27.07.2022)

27.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 1,15 %, Dow Jones klesl o 0,71 % a Russell 2000 ztratil 0,70 %. Nasdaq klesl o 1,87 %.
img

Swingový výhled 28. týden 2022

15.07.2022 Nové rekordní hodnoty inflace, které byly v tomto týdnu zaznamenány, vyslaly centrálním bankéřům jasný vzkaz. Další zvyšování úrokových sazeb musí být rychlejší než doposud. Jako první z velkých bank vzala tuto výzvu vážně centrální banka Kanady, která doslova šokovala trhy bezprecedentním zvýšením sazby o celé 1 %. To samozřejmě není příznivé pro akcie, které v uplynulém týdnu opět oslabovaly. Nedařilo se ani euru, které již kleslo pod paritu. Nejistota naopak přeje americkému dolaru, který dosáhl nových rekordních hodnot.
img

Ranní okénko - Inflační očekávání mezi českými podniky se znovu zvýšila

15.07.2022 Asijské burzy dnes otevřely ve špatné náladě, když investoři reagovali na výkon čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí +0,4 % meziročně, což je nejnižší tempo od pandemie v roce 2020. Výsledek zaostal i za mediánem tržního odhadu (+1,2 %). V mezičtvrtletním srovnání HDP klesl o 2,6 % oproti očekávaným 2,0 %. Čínská ekonomika byla svírána přísnými lockdowny. V eurozóně dnes dopoledne vyjde květnový údaj o bilanci zahraničního obchodu, která měla navýšit deficit z 31,7 mld. EUR na 35 mld. EUR.
img

Rok 2022: Jak to bude dál?

12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
img

Ekonomický kalendář: Máme před sebou zajímavý týden

11.07.2022 Evropské indexy otevřely do negativního teritoria. Investoři reagují na zhoršující se pandemickou situaci v Číně a nové lockdowny ve významných ekonomických centrech. Napětí vidíme také na komoditních trzích, naopak dále posiluje americký dolar. Z pohledu fundamentů dnes nemáme před sebou data, která by měla potenciál situaci na trzích zlepšit. Odpoledne se však dočkáme projevů centrálních bankéřů včetně guvernéra BoE Baileyho. Velká Británie také hledá nového premiéra, ovšem trhů by se to nemělo výrazně dotknout. Obchodníci se budou v tomto týdnu soustředit na začátek výsledkové sezóny a pozornost přitahuje také středeční statistika inflace z USA. V týdnu se dočkáme také zasedání BoC a RBNZ.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americký trh práce zůstává silný

04.07.2022 I když předstihové indikátory naznačují obavy ze zpomalení či dokonce recese v americké ekonomice, trh práce zůstává robustní, což potvrdí červnová data. Diskuse nad možným ohrožením hospodářského růstu je patrná i v Evropě. ECB sice zasedá až 21. července. Nicméně zveřejňovaná data budou naznačovat, zda sazby půjdou nahoru o standardních 25 bb či výraznějších 50 bb. Bojíme se horších dat z německého průmyslu. Vykompenzovat by je měla lepší francouzská čísla.
img

📉US500 po rozhodnutí fedu padá💥

15.06.2022 Federální rezervní systém zvýšil na svém červnovém zasedání úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 1,5 - 1,75 % poté, co inflace minulý měsíc zrychlila na 41letá maxima. Zdá se, že ekonomická aktivita po poklesu v prvním čtvrtletí vzrostla. Nárůst pracovních pozic byl rapidní a míra nezaměstnanosti zůstala nízká. Infalce je v USA vysoká, což odráží nerovnováhu nabídky a poptávky související s pandemií,vysokými cenami energií a širšími cenovými tlaky. Invaze Ruska na Ukrajinu způsobuje humanitární a ekonomické těžkosti. Ty se projevují vysokou inflací a celkovou zátěží pro globální ekonomiku. K tomu všemu čínské lockdowny zhorší situaci v dodavatelských řetězcích. Fed chce vrátit míru inflace k inflačnímu cíli za každou cenu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.06.2022

13.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,1 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od ledna. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 28). Klíčovým faktorem během minulého týdne bylo americké CPI, které vyžaduje důraznější akci ze strany Fedu. Trh se tak začíná opět obávat, že centrální banky budou muset udělat více, než investoři v tuto chvíli zaceňují, aby dokázaly zkrotit inflaci.
img

Ranní okénko - Od Fedu se čeká zvýšení sazeb o 50bb, ve hře je i hike o 75bb

13.06.2022 O nastavení úrokových sazeb tento týden rozhodne americký Fed. Zasedání budou předcházet data o vývoji cen amerických výrobců a výsledek maloobchodních tržeb. V čele evropského kalendáře je údaj o průmyslové výrobě v eurozóně a předstihový indikátor ZEW. Z české ekonomiky nás čekají pouze ceny výrobců. Finanční trh má za sebou náročný závěr týden, kdy došlo k výprodeji na akciových a dluhopisových trzích na pozadí vyšší než očekávané inflace v USA ukazující na možný agresivnější postup Fedu.
img

Obchodní signál pro ropu (WTI – #CL) na 13.–14. června 2022: prodávejte pod úrovní 120,98 (21 SMA – GAP)

13.06.2022 Na začátku asijské seance se WTI obchodovala kolem úrovně 118,75, přičemž obchodování zahájila medvědím gapem. Momentálně testuje vzestupný trendový kanál, který se vytváří od 11. května.
img

Kdy zvýší ECB sazby❓

08.06.2022 Evropská centrální banka má zítra ve 13:45 rozhodnout o měnové politice. Trh neočekává, že by sazby tento týden mohly růst, ale volání po zvýšení sazeb je čím dál více, přičemž bankéři poukazují na červenec jako začátek růstu sazeb. Nicméně nadcházející zasedání bude bedlivě sledováno, protože se očekává, že banka poskytne vodítka a může připravit půdu pro zvýšení sazeb v následujícím měsíci.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: I ECB se již připravuje na zvýšení sazeb

06.06.2022 ECB ve čtvrtek oznámí ukončení programu APP (ke konci června či začátku července) a připraví trhy na červencové zvýšení úrokových sazeb. Finální HDP eurozóny za Q1 22 bude revidován výše a solidní data by měly přinést i dubnové indikátory z německého průmyslu; jako trh ale optimističtí nejsme. Z meziměsíčního pohledu další silná inflační data, tentokráte za květen, budou v závěru týdne zveřejněna v USA. Tuzemský ekonomický kalendář přinese květnovou inflaci nad 15 % a ukáže, jak rostoucí ceny negativně dopadají na reálné mzdy a spotřebu domácností.
C:\fakepath\rusko-03062022.jpg

Dopad embarga EU na ceny ropy

03.06.2022 Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.
img

Většina hlavních indexů asijsko-pacifického regionu klesla o 1,5 %

02.06.2022 Většina hlavních asijsko-pacifických indexů klesla o 1,5 %. Čínské indexy mírně vzrostly. Shanghai Composite si připsal 0,11 % a Shenzhen Composite přidal 0,38 %. Všechny ostatní regionální ukazatele klesly. Japonský Nikkei 225 ztratil 0,14 %. Hongkongský index Hang Seng se propadl o 1,48 %, australský index S&P/ASX 200 ztratil 1 % a korejský index KOSPI klesl o 1,08 %.
img

Akcie Ambarella klesají po horším výhledu

01.06.2022 Akcie společnosti Ambarella (AMBA.US) ve středu klesly asi o 4 % poté, co výrobce čipů vydal neuspokojivý výhled pro druhé čtvrtletí, když uvedl, že její očekávání na nejbližší období poškodily čínské lockdowny.
img

Ranní okénko - První hike ECB koncem července se stává pravděpodobnější

23.05.2022 PMI indexy nastíní, jak si v eurozóně vede výroba v prostředí sílících inflačních tlaků a komplikací v dodavatelských řetězcích. Údaje ze sektoru služeb naopak zhodnotí situaci v poptávce. Pro tuzemskou ekonomiku vyjdou PMI indexy sice až začátkem června, nicméně stav nálady v ekonomice odhalí konjunkturální průzkum od ČSÚ. Důležité údaje dorazí z Německa v čele s IFO indexem a strukturou HDP za Q1´22. V USA bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. Náhled do startu druhého čtvrtletí poskytnou objednávky dlouhodobé spotřeby a příjmy a výdaje domácností.
img

Rozbřesk: O důležitosti inflačních očekávání a koruna s pevnější půdou pod nohama

19.05.2022 Včera zveřejněná data potvrdila, že inflační tlaky v české ekonomice jsou nadprůměrné silné - spotřebitelské ceny se v dubnu zvýšily třetím nejrychlejším tempem v celé EU (meziročně 13,2 % měřeno HICP), v závěsu za Estonskem (19,1 %) a Litvou (16,6 %). V nejbližších měsících by přitom měla tuzemská inflace dále zrychlit, přičemž výhled zůstává zatížen enormní nejistotou, jež je v posledních týdnech umocněna personální rošádou v ČNB.
img

Ropný trh je plný pozitivity. Všechny naděje investorů se upínají k Číně.

19.05.2022 Světové ceny ropy během středečního obchodování stále rostou, protože trh očekává oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně. V době psaní článku tak červencové futures na ropu Brent vzrostly o 1,3 % na 113,29 USD za barel. Cena futures na WTI s dodáním v červnu zároveň vzrostla o 1,62 % na 114,22 USD za barel.
img

Akcie a futures na indexy ve Spojených státech rostou. Oporou je Powell i oživení kryptoměn

13.05.2022 Akcie a futures na indexy ve Spojených státech rostly. Jedním z hlavních důvodů je ohrazení se předsedy FEDu Jeroma Powella proti spekulacím o výraznějším zvýšení úrokových sazeb. Rizikový sentiment podpořilo oživení kryptoměn a mnohé z nich rostly o desítky procent.
img

VIDEO: Walt Disney nesplnil očakávania, akcie padajú

12.05.2022 Americký gigant v oblasti zábavy včera večer zverejňoval svoje hospodárske výsledky za predchádzajúci kvartál. Firma nedosiahla očakávania v oblasti ziskov a tržieb, avšak dôvodom bolo skoršie skončenie niektorých licencií, zmeny v oblasti daní či lockdowny v Ázii. Na druhej strane firma výrazne prekonala očakávania v oblasti nových predplatiteľov streamovacej platformy Disney+. Viac sa dozviete v našom videu.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
img

Ranní okénko - Domácí inflace výrazně vzrostla, v USA se měla naopak snížit

11.05.2022 Po včerejším překvapení ze strany české inflace je dnes na řadě USA, kde růst spotřebitelských cen měl během dubna značně zpomalit z 1,2 % na 0,2 % meziměsíčně, což by znamenalo meziročních 8,1 % z 8,5 % v březnu. Pro korunový trh je dnes významný den. Prezident Zeman jmenuje nového guvernéra ČNB. Podle dosavadních informací je nejpravděpodobnější scénář, že nástupcem Jiřího Rusnoka se stane Aleš Michl. Ten byl spolu s Oldřichem Dědkem odpůrcem zvyšování úrokových sazeb. Navíc zůstávají ve hře i další tři místa z celkové sedmičlenné bankovní rady. Pokud by i ta byla obsazena holubičími radními, tak by se jednalo o změnu ve směřování měnové politiky.
img

Hlavní americké indexy ztratily v pondělí 4 %

10.05.2022 Americké akciové indexy v pondělí klesly, přičemž největší ztráty utrpěly sektory ropy a plynu, technologií a základních materiálů.
img

Maloobchodní tržby proti únoru takřka beze změny

10.05.2022 Maloobchodní tržby si v březnu připsaly slušné meziroční tempo, když bez aut rostly o 5,4 %. Dáno je to ale především nízkou srovnávací základnou, kdy před rokem se česká ekonomika potýkala s dopady pandemie. Reálnější obrázek tak ukazuje meziměsíční tempo, podle kterého tržby poklesly o 0,1 %. Mírné revize o půl procentního bodu směrem dolů se pak dočkal únorový výsledek maloobchodu.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
img

Graf dne: AUDUSD (09.05.2022)

09.05.2022 Americký dolar pokračuje ve svém růstu při zhoršujícím se sentimentu na trzích. Dolarový index rostl nad hranici 104 a dosáhl čerstvého 20letého maxima, jelikož jestřábí FED, prudká inflace, válka na Ukrajině a čínské lockdowny vedly investory k tomu, že upustili od rizikových aktiv a stáhli se do bezpečných aktiv. Australský dolar také prudce klesl navzdory vyšším než očekávaným sazbám od Australské centrální banky z minulého týdne. AUD/USD pár prolomil pod hlavní support na 0,7060, což je označeno spodní hranicí struktury 1:1 a 38,2% Fibonacciho retracementem. Pár v současné době testuje psychologickou úroveň na 0,7000, ale mělo by dojít k proražení níže. Cíl pro medvědy lze nalézt kolem 0,6965, kde se nacházejí minima z ledna 2022.
img

Ranní shrnutí (09.05.2022)

09.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly níže. Nikkei se propadl o 2,35 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi se posunul o 1,35 % níže. Akciové trhy v Číně také klesají. Hongkongský trh je uzavřen kvůli státnímu svátku.
img

Denní makro postřehy: Stávka ropných investic 05/05/2022

05.05.2022 VYSOKÉ CENY: V současné době existuje řada faktorů, kvůli kterým se ropa pohybuje kolem 110 dolarů za barel. Spojené státy a jejich spojenci agresivně prodávají ropu ze svých strategických rezerv, zatímco poptávka ze strany největšího dovozce Číny se ochlazuje, protože lockdowny v rámci její politiky nulového covidu se začínají projevovat. Dodávky jsou mezitím ohroženy ruským embargem a vlastními sankcemi ze strany klientů a v širším měřítku i omezením dodávek ze strany OPEC.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Cena akcie Apple klesá navzdory silným hospodářským výsledkům

29.04.2022 Apple ve čtvrtek oznámil dobré finanční výsledky za Q1 2022. Společnost prokázala, že si za léta své existence vybudovala silnou značku, po které zůstává poptávka vysoká i průběhu horšího ekonomického vývoje. Přesto se akcie společnosti po pátečním otevření Wall Street začala obchodovat v negativním teritoriu. Svůj vliv může mít negativní sentiment okolo technologického sektoru. Náladu obchodníků nezlepšila ani včerejší klesající data amerického HDP.
C:\fakepath\trader-29042022-23-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, obavy z výpadku ruských dodávek přebily strach z čínské uzávěry

29.04.2022 Ceny ropy rostou čtvrtým dnem po sobě. Obavy z výpadku ruských dodávek převážily nad strachem z uzávěr čínských měst kvůli šíření covidu-19.
img

Index Exportu – Po prvotním šoku se výhled stabilizoval

28.04.2022 Tempo exportu v únoru ještě meziročně dosáhlo solidních 7 % v souladu s predikcí Indexu Exportu. Březnová statistika již ale bude negativně ovlivněna válkou na Ukrajině a současně i vysokou srovnávací základnou z minulého roku. Hodnota vývozů by mohla meziročně poklesnout o cca 6 %. „Mírné zlepšení, nikoliv obrat nepříznivého trendu, pak podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu přinese následujících pět měsíců,“ dodává Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Ranní komentář: Musk kupuje Twitter, energie klesají, ECB chce regulovat krypro

26.04.2022 Akciové trhy v USA včera dokázaly růst a dnes na jejich večerní růst plynule navazují také futures na indexy v Evropě. Nálada na trzích je ale stále docela napjatá, když rizikovým aktivům ve výraznějším růstu brání kombinace několika faktorů, jako jsou vysoké sazby, dění na Ukrajině, nebo lockdowny v Číně. Dominantním tématem ale v dalších dnech bude hlavně výsledková sezóna, která dnes nabídne jména jako Microsoft a Alphabet.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.4.2022

25.04.2022 Od půlky dubna dochází k citelnému oslabení čínské měny proti USD. Aktuálně se jeden dolar obchoduje za 6,55 renminbi. Jde o nejslabší úroveň od loňského dubna. Oslabení měny představuje pro čínské autority způsob, jak zmírnit negativní dopady politiky nulové tolerance vůči covidu – Čína je typickou exportní ekonomikou. Slabší kurz reflektuje obavy ze zpomalení ekonomického růstu. Úroveň měny taktéž zrcadlí divergenci v měnových politikách Fedu a PBoC. Čínská centrální banka bude muset politiku uvolňovat.
img

Ranní komentář: Lockdown už hrozí i v Pekingu, indexy do nového týdne znovu ztrácejí

25.04.2022 Akciové trhy v minulém týdnu opět klesaly. Na vině byla kombinace několika faktorů, jako vysoké výnosy z dluhopisů, nervózní začátek výsledkové sezóny, nebo lockdowny v Číně. Právě Čína zdá se straší investry také dnes ráno, kdy se situace nijak nelepší v Šanghaji, zatímco lockdown začíná vůbec poprvé hrozit také v čínském hlavním městě Pekingu.
img

Po Evropě míří dolů znovu i Wall Street, koruna odolává

22.04.2022 Fed postupně přitvrzuje svůj protiinflační postoj, což se dluhopisům ani akciím nelíbí. Negativní dopad se přenesl přes Evropu znovu také do amerického obchodování. Zatímco DAX ztrácí přes 2 procenta, zámořský S&P 500 je dole o 1,3 pct. Výnosy dluhopisů přesto dál nestoupají a naopak odpoledne ze svého denního nárůstu trochu ubírají. Stále přitom platí, že poslední komentář šéfa Fedu zasáhl hlavně kratší splatnosti.
img

Powell pohrozil dalším zvyšováním sazeb. Inflace v EU vzrostla o 7,8 %

22.04.2022 Předseda Fedu Jerome Powell ve čtvrtek naznačil, že americká centrální banka by brzy mohla přikročit k dvojnásobnému zvýšení sazeb. Chce tak zintenzivnit boj s vysokou inflací. Referenční úroková sazba Fedu je jedním z hlavních monetárních nástrojů banky pro “řízení“ ekonomiky. Centrální banka většinu pandemie držela sazby blízko nuly, nyní však zřejmě obrací kurz. Fed v březnu zvýšil sazbu z rekordního minima o 0,25procentního bodu. Chtěl tak zamezit růstu cenové hladiny.
img

Ranní shrnutí (22.04.2022)

22.04.2022 Americké indexy včera klesly, přičemž nejvíce zaostával technologický sektor. Akcie zůstávají pod tlakem při pokračujícím růstu výnosů. 10letý výnos z amerických dluhopisů se blíží 3 %.
img

Evropské akcie níže skoro o procento, největší "zásluhu" mají banky

12.04.2022 Evropské akcie zažívají další sešup a klesají v průměru o necelé procento. Evropa navazuje na asijské trhy, kde další lockdowny tlačí akcie směrem dolu. Největší zásluhu na špatné náladě v Evropě má především bankovní sektor. Dopady války budou mít pravděpodobně větší vliv na ekonomický výkon jednotlivých zemí a projeví se tím i ve výsledcích bank. Náladě nepřidala ani zpráva o prodeji většího podílu významného investora v německých bankách Deutsche Bank (-9,1 %) a Commerzbank (–8,5 %).
img

Brent znovu pod $100 ❗

11.04.2022 Cena ropy se na začátku nového týdne dostává znovu pod tlak. Brent (OIL) i WTI (OIL.WTI) se dnes obchodují o více než 3 % níže. Nejpravděpodobnějším důvodem poklesu je zhoršující se pandemická situace v Číně. Lockdowny uvalené na Šanghaj, hlavní průmyslové středisko Číny, nedokázaly omezit šíření koronaviru a město nadále hlásí více nových případů. Vzhledem k čínské politice nulové tolerance při zvládání pandemie, takový vývoj nevykresluje jasný obraz a naznačuje, že omezení budou platit déle. Omezení má dopad na ekonomickou aktivitu v zemi a má negativní dopad na poptávku po ropě. Další důkaz o čínském ekonomickém napětí nabídla dnes jihokorejská exportní data. Zatímco celkový jihokorejský export za prvních 10 dubnových dnů meziročně rostl o 17,7 % (po očištění od pracovních dnů), vývoz do Číny byl meziročně o 3,4 % nižší. To je celkem neobvyklé a říká se, že je to další známka zpomalení způsobeného Covidem v Číně.
img

Ropa ztrácí půdu pod nohama

11.04.2022 Výhled poptávky po ropě v zemi, která je druhým největší spotřebitelem na světě, se vzhledem k prodloužení lockdownu v Šanghaji zhoršuje.
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
img

Auta v únoru potopila průmysl i zahraniční obchod

06.04.2022 Na průmyslovou výrobu i zahraniční obchod v únoru dopadly problémy se subdodávkami, které brzdily automobilovou výrobu. Na zahraničním obchodě se navíc podepsaly vysoké ceny komodit. Průmysl pak negativně ovlivnilo teplé počasí a s tím spojená nižší výroba elektřiny, plynu a teplu. Svižným tempem růstu naopak překvapila stavební výroba. Zde se zřejmě odráží vyšší aktivita státu, významnou roli ale sehrála i nízká statistická základna z loňského roku. V každém případě stavební výroba přesáhla svou předpandemickou úroveň.
img

Výroba automobilů stáhla průmysl do červených čísel

06.04.2022 Průmyslová výroba v únoru zklamala, když meziměsíčně poklesla o 2,4 %. V meziročním srovnání pak byla o 0,3 % nižší. K výraznému propadu došlo především ve výrobě motorových vozidel. Tato kategorie z meziroční dynamiky českého průmyslu ukrojila 1,8 procentního bodu. Vzhledem k teplému počasí byla nižší i výroba elektřiny, plynu a tepla, což z meziroční změny průmyslové výroby ubralo dalších 0,8 procentních bodů.
img

Maloobchodní tržby dále ztrácí tempo

05.04.2022 Maloobchodní tržby dle očekávání během února ubraly tempo, i když o něco měně, než jsme předpokládali. V meziročním srovnání dosáhly reálně 4,6 % (bez očištění) vyjma prodejů aut a 2,9 % včetně aut. Po očištění o kalendářní a sezónní vlivy meziměsíčně poklesly o 1,5 % po předchozím nárůstu o 5,2 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zápis z jednání Fedu naznačí, jak bude centrální banka redukovat bilanční sumu

04.04.2022 Tento týden odstartuje zasedání Euroskupiny. Ta bude řešit dopady války na Ukrajině i situaci na trhu nemovitostí. Jaké plány má Fed s obří bilanční sumou, to by měl naznačit zápis z jeho posledního zasedání, který bude zveřejněn ve středu. Z amerických dat stojí za zmínku ISM index z oblasti služeb, který si v březnu zřejmě polepšil. Německá průmyslová výrobce a tovární objednávky naopak nepotěší únorovým meziměsíčním poklesem.
img

Ranní shrnutí (01.04.2022)

01.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci poklesem. Ruský prezident podepsal dekret nařizující platby za plyn v rublech. S&P 500 klesl o 1,57 %, Dow Jones ztratil 1,56 % a Nasdaq ztratil 1,54 %.
img

Forex: Inflace v eurozóně i americký trh práce na vzestupu

01.04.2022 Aprílový den pro tvůrce měnové politiky zřejmě příliš zábavný nebude. Březnová inflace v eurozóně by měla dosáhnout nového rekordu, a to hlavně vlivem dalšího růstu cen energií. V zámoří budou zveřejněna data z amerického trhu práce, která patrně potvrdí jeho výrazné napětí. To bude podporovat jestřábí naladění Fedu a sázky na „nadstandardní“ zvýšení sazeb.
img

Fidelity International: Stagflační dynamika stále v pozadí

31.03.2022 Konflikt na Ukrajině se posouvá do dalšího týdne, volatilita zřejmě vydrží a výhled je poznamenán hrozbami pro růst.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2022

30.03.2022 S&P během včerejší seance přidal 1,2 %, aktuálně pouze 3 % pod historickým maximem. Hlavním faktorem za včerejším růstem je určitá deeskalace napětí na rusko-ukrajinské frontě. Rusko by mělo odsunout své jednotky od Kyjeva (i když přes noc došlo k leteckým útokům). Z ruské strany zmizel požadavek na „denacifikaci“ Ukrajiny – to lze číst tak, že Moskva nepožaduje exit současného kyjevského vedení. Taktéž se mluví o jednání na úrovni Putin - Zelenský. Nicméně, tato jednání mohou předstovat úhybný taktický manévr Za euforií investorů však stojí zejména fakt, že válka zůstane lokálním konfliktem a zřejmě nehrozí zapojení NATO.
img

Akcie kybernetické bezpečnosti: 5 tipů pro vaše portfolio

21.03.2022 Kvůli válce na Ukrajině vzrostly obavy z hackerských útoků. Informační válka a kybernetické útoky se totiž staly součástí moderního vedení boje. Například Izrael před pár dny čelil největšímu kyberútoku ve své historii. Hnutí Anonymous oznámilo vyhlásilo kybernetickou válku Rusku. Obavy panují i z útoků ze strany Ruska. S rostoucí digitalizací se tyto hrozby navíc v budoucnu budou spíše zvyšovat.
img

Americký akciový trh v úterý posiluje

16.03.2022 V závěru včerejšího obchodování se americké akciové indexy na pozadí poklesu cen ropy posunuly vpřed. Největší zisky zaznamenaly společnosti z technologického sektoru a také ze sektoru spotřebního zboží a služeb.
img

Čína podpořila americký akciový trh

16.03.2022 Asijské akcie ve středu vzrostly díky růstu akcií technologických firem a slibu Číny, že udrží kapitálové trhy stabilní. Asijsko-pacifický akciový indikátor přidal přibližně 3 %, zatímco čínský technologický index se odrazil od brutálního výprodeje a vzrostl až o 18 %. Index S&P 500 si rovněž připsal 0,5 %, zatímco Nasdaq 100 a Euro Stoxx50 vzrostly o 1 % a 1,4 %.
img

Medvedí trh v Číne: príležitosť alebo pasca?

15.03.2022 Pozornosť sveta sa sústreďuje na ruskú inváziu na Ukrajinu. Návrat veľkého vojenského konfliktu do Európy narušil desaťročia trvajúce mierové obdobie na starom kontinente a vyvolal otrasy na finančných trhoch. Čínske indexy nedávno zaznamenali výrazný pokles, ale vojna na Ukrajine nebola hlavným zdrojom negatívnych nálad v krajine. Dnes sa uskutočnil ďalší veľký výpredaj, pričom hlavné čínske indexy klesli o 4-6%. Pozrime sa bližšie na situáciu na čínskom akciovom trhu a skúsme si odpovedať, či je už strastiam koniec.
img

Graf dne: OIL.WTI (15.03.2022)

15.03.2022 Pokles na trhu s ropou pokračuje, Brent se dnes blíží 100 USD za barel a WTI se obchoduje poblíž 97 USD za barel. Pokles trhu s ropou byl zpočátku zdůvodňován optimističtějšími komentáři k rusko-ukrajinským rozhovorům. Skutečný důvod poklesu však může být jiný. Čína čelí opětovnému propuknutí pandemie Covid. Čína oznámila 5 280 nových případů onemocnění Covid ve srovnání s 1 437 den předtím. Vzhledem k tomu, že země zvolila pro boj s Covidem politiku nulové tolerance, v některých městech již byly znovu zavedeny lockdowny. Pokles cen ropy může být způsoben očekávaným poklesem poptávky v Číně.
img

Akcie Shopify klesají před otevřením trhu navzdory lepším výsledkům za Q4

16.02.2022 Shopify (SHOP.US) před otevřením trhu klesá o více jak 5 % navzdory faktu, že kanadský e-commerce gigant reportoval lepší než očekávané výsledky za Q4. Na horším sentimentu se podepsal slabší výhled na celý fiskální rok 2022.
img

Sezóna korporátního reportingu podporuje pozitivní nálady na trhu

09.02.2022 Akciové trhy pokračují ve vyhodnocování výsledků podnikových zpráv společností, přičemž mají na paměti očekávané zveřejnění údajů o spotřebitelské inflaci v USA naplánované na zítřek (čtvrtek).
img

Spotřebitelé zůstávají při svých nákupech i nadále obezřetní

08.02.2022 Že v ČR neprobíhá žádný nákupní boom potvrdila už i prosincová čísla z maloobchodu. Oproti listopadu se tržby po očištění snížily o jedno procento, meziročně byly vyšší jen o 2,8 %. Důvodem je nepochybně vysoká inflace, nebo přesněji rychle rostoucí náklady na bydlení, které spotřebitele nutí nakupovat s rozvahou. Pro úplnost je třeba dodat, že jde o čísla po sezónním a kalendářním očištění.
img

OPEC reviduje své měsíční zvýšení produkce

03.02.2022 OPEC stále očekává, že světový trh s ropou bude letos v přebytku. Provedl však úpravy svého měsíčního zvýšení produkce a revidoval ji na 1,3 mil. barelů denně.
img

Netflix - Pád kráľa?

24.01.2022 Netflix (NFLX.US) mal skromné ​​začiatky. Spoločnosť začala ako poštová požičovňa DVD v roku 1997, keď sa DVD stali hlavným prúdom v Spojených štátoch. V takomto modeli fungovala až do roku 2007, kedy jej obchodné zameranie prešlo na streamovanie médií cez internet. Kým Netflix pokračoval v požičiavaní DVD, jeho nové služby získali trakciu. V roku 2010 bola uzavretá dohoda s veľkými filmovými produkčnými štúdiami a v tom istom roku začala spoločnosť expandovať za hranice Spojených štátov a začala ponúkať svoje služby v Kanade. Odtiaľ sa expanzia zrýchlila a spoločnosť sa zapojila do filmovej a seriálovej výroby. Netflix je teraz jednou z najznámejších spoločností na svete zo segmentu zábavy, ktorá ponúka služby vo viac ako 190 krajinách a na konci roka 2021 má viac ako 220 miliónov platiacich predplatiteľov.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden rok od nástupu do úřadu vyzdvihl ekonomické úspěchy

20.01.2022 Americký prezident Joe Biden se včera na tiskové konferenci rok od svého nástupu do úřadu hájil proti kritice své vlády a poznamenal, že jeho práce není u konce. Hovořil o roce výzev i obrovském pokroku. Mimo jiné zmínil zvýšení proočkovanosti proti covidu-19. Zdůraznil, že za jeho vlády bylo vytvořeno šest milionů nových pracovních míst, nezaměstnanost a chudoba se snížily, zatímco mzdy vzrostly. Zároveň přislíbil, že zemi nečekají další lockdowny.
img

AUD/USD. Australský dolar nedokázal využít poklesu amerického dolaru

14.01.2022 Kupující na páru AUD/USD se chovají poměrně skromně a nerozhodně navzdory celkovému oslabení amerického dolaru. Za zmínku stojí, že americká měna klesla o více než 200 bodů v páru s frankem a librou, o téměř 300 bodů v páru s japonským jenem a o téměř 400 bodů s kanadským dolarem. Australská měna naopak v důsledku devalvace amerického dolaru vzrostla pouze o 100 bodů a růstový impuls se v tuto chvíli vlastně zastavil. Včera kupující AUD/USD zaútočili na oblast 0,73, ale dokázali otestovat pouze úroveň rezistence 0,7310 (horní linie ukazatele BB na denním grafu), načež ustoupili a klesli do oblasti 0,7280–0,7300.
img

Invesco Investment Outlook 2022: Normálnější růst i inflace, vyšší volatilita v roce plném změn

13.01.2022 Po dvou letech mimořádných kroků fiskální a měnové politiky, které vyvolala pandemie, očekávají investiční stratégové společnosti Invesco, že rok 2022 bude rokem změn. Politiky a ekonomiky se budou přibližovat normálnějšímu stavu. Uprostřed pokračujících narušení dodavatelského řetězce a nárůstu poptávky se výhled na rok 2022 soustředí také na otázku inflace a na to, jak na ni mohou trhy a tvůrci politik reagovat.
img

AUD/USD. Australské údaje o maloobchodních tržbách a Powellův špatný start

11.01.2022 Pár AUD/USD se dnes znovu přiblížil k hranici 0,72, uprostřed silné zprávy o maloobchodních tržbách v Austrálii a další vlně oslabování amerického dolaru. Australský dolar získal mírnou podporu, ale není třeba spěchat s otevíráním longů, protože situace pro tento pár je nejednoznačná. Obchodníci s AUD/USD nemohou určovat směr pohybu, a to i přes silnou intradenní volatilitu. Při pohledu na týdenní graf páru je vidět, že medvědi AUD/ISD na konci listopadu loňského roku testovali klíčovou úroveň supportu 0,7000, ale nepodařilo se jim ji prolomit. Po několika neúspěšných pokusech se do vedení dostali býci, kteří během prosince překonali více než 250 bodů a před Novým rokem dosáhli úrovně 0,7277. Vzestupný impuls však v této cenové oblasti odezněl: dolaroví býci opustili předsváteční aktivitu a fungovali jako protiváha. V důsledku toho se australský dolar zasekl v rozmezí 0,7150-0,7280.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Banco Santander | Objem transakcí | Akcie Zscaler (ZS) | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie Sony | Everett Millman | Uvolnění ekonomiky | Hlava a ramena | Výnosy dluhopisů | Výplach | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Ambarella (AMBA.US) | Výprodeje na koruně | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Foxconn | Vývoj | Dostupný kapitál | Češi | Data z trhu práce | TD Securities | Allianz | US2000 | Globální růst | Jana Steckerová | Vývoj cen pohonných hmot | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | EUR | Štěstí | Investiční stratégové | CrowdStrike Holdings | Tržby ze služeb | Panické nákupy | Nedostatek čipů | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Jestřábí tlak | Jedinečná příležitost | Růst měnového páru EUR/USD | Surová ropa | Dnešní obchodování | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | JLL | Stoxx | Stavební produkce | Epidemická situace | Vývoj ceny zlata | Vzdělávací webináře | Akcie firmy | Texas | Akcie čínských společností | Varianta omikron | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | Jüan | Aktuální kurzy měn | Russell 2000 (US2000) | Nový Zéland | Volatilní | Evropské centrální banky | Nákupy z Ruska | Trh s akciemi | Poslanci | Nikl | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Binance.US | Swiss Life | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Trh s komerčními nemovitostmi | Thought Leadership | Schodek státního rozpočtu | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Technologie společnosti | Akciový výhled 2022 | Evropská komise | Diverzifikace | Souhrnný indikátor | Pro investory | Sankce EU proti Rusku | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Crypto | Investice | Akcie Amazon (AMZN) | Návrat k fundamentální hodnotě | Rozvolnění | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | Rezistence | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Výkonný ředitel | Zscaler (ZS) | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Chování | Ifo | Nákupní centra | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Špatná nálada | Euro STOXX | Podhodnocené akcie | E.ON | Klesly akcie | Experti | Fibonacciho posloupnosti | Guvernér | Rekord | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Člen bankovní rady ČNB | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Akcie CyberArk Software (CYBR) | Nová varianta omikron | Bidenova administrativa | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Důvěra v ekonomiku | EUR/USD | Bruegel | Americké centrální banky | Dluhopisy zemí eurozóny | Spotřebitelé | Morgan Stanley | LULU | PKN Orlen | Hospodářský výsledek | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | Dun & Bradstreet | Neckline | Klouzavý průměr | Wolters Kluwer | Profesionální obchodníci | Akcie společnosti | Chování trhu | Jestřábí komentáře | Cenový graf | Nástroje peněžního trhu | Brent | Aktuální vývoj | Kabinet | Benchmark | Míra neobsazenosti kanceláří | Rostoucí výnosy | Rotterdam | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Americký akciový trh | Lagardeová | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Russell 2000 | Výnos | Měnový pár USD/JPY | Asijské akcie | Delta | Klíčový údaj | Rizikovost | TNOTE | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Varianta koronaviru | Opatření v Číně | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Vlna pandemie | Šéfové | ESG | Index DOW | Cestování | Rizikovost eura | Airbus SE | Státní dluh | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Jeden dolar | Nahromaděný dluh | Propad cen | První hike ECB | Cyklické sektory | AUDUSD | ROIC | Naeem Aslam | Praxe | AI | Coinmarketcap.com | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | JPY | Akcie Palo Alto Networks | Shopify | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Výrobní sektor | Růst hrubého domácího produktu | Počet případů koronaviru | Odhad HDP | FTX | Nákup indexu S&P 500 | Fiskální rok | Nová bankovní rada | Private equity | Projekce | Znehodnocení | Spořící účet v korunách | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Lockdowny v Evropě | Francie | Jannis Samaras | Investiční aktiva | Index NASDAQ 100 | Návratnost | Akciové indexy | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Prognóza | Federální rezervní systém (FED) | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Pokles tržeb | Hlavní události tohoto týdne | Saxo Bank | Velké firmy | Reálné zisky nad inflací | Amgen | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Medvědí signál | Globální hospodářský růst | Dolary | Zájem obchodníků | Výsledek hospodaření | Lufthansa | Bayer | Ekonomické dopady pandemie | Reálné ekonomiky | Current Ratio | Brexit | Komoditní měny | ZEW index | Vakcinace | Stav devizových rezerv | Total | Nové mutace | Upravený zisk | Výhled poptávky | Technická analýza | AEX | Plány | Banka Goldman Sachs | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | Robinhood | Viceguvernér ČNB | Trh s nemovitostmi | Poměr PE | Cash flow | Proražení | Split | Home office | Henkel | Posílení koruny | Ministerstvo financí | Export | Příjmy a výdaje domácností | NFLX | Cenový skok | EURUSD | Institut Ifo | Daň z mimořádného zisku | Index volatility CBOE | Cenové tlaky | ČSOB | Garance | Italská vláda | Spekulovat | Akcie Exxon | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Energetická společnost | Korunový trh | Šok | Riziková averze | Ruský prezident | Středoevropské měny | Evropská inflace | Screening akcií | Komoditní sektor | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | NFP | Kofola | Úroková sazba | Sazby hypoték | Unie | Dovoz | Ahold Delhaize | Netflix (NFLX.US) | Nasdaq Composite | Zvednutí sazeb | Hospodaření vlády | Nikkei | Tovární objednávky | Aktuální kurzy | Hyundai | Trpělivost | Kapitál | Riziko skutečné stagflace | Dot plot | CISCO | P.A. | Německé maloobchodní tržby | Konkurenceschopnost dovozců | Největší ztráty | Čínské úřady | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Data z amerického trhu práce | Akcie Google | Spot | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Elon Musk | Šíření nemoci | Caterpillar | Viry | Globální ekonomiky | Investice do solární energie | Akcie Ambarella | Americký prezident | Dodávky čipů | Západní společnosti | Německý akciový index | CSI China | Stratégové | Fincentrum | Christine Lagardeová | Akciový index S&P 500 | Coca-Cola | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | Investovaný kapitál | Dluhové problémy | Západní sankce | EUR/CZK | Euro Stoxx 50 | Poptávka centrálních bank | Příležitosti pro nákup | Rekordní zisk | Devalvace amerického dolaru | Největší vítězství | Euforie | APA | CAC 40 | Zpřísňování měnové politiky | FANG | Prezident | Finanční instituce | Investoři | BitMEX | Nastavení úrokových sazeb | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | Koninklijke Ahold Delhaize | Americká společnost | Nízké úrokové sazby | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Snížení nákladů | Inflační čísla | Ropné společnosti | Šéf Bílého domu | Jednotná evropská měna | Jádrový index | Zisk | FXstreet.cz | Boom | AMD akcie | Arthur Hayes | První hike | Ekonomický vývoj | Vyšší hodnoty | Moderna | Globální akciové trhy | Index KOSPI | Inflační epizoda | Bank of England | Investiční | Automobilka Toyota | World Gold Council | Forward guidance | Souhrn finančních trhů | Jednotné měny | Zveřejnění zprávy | Nové vakcíny | RWE | Zápis z posledního zasedání | Průzkum | Ochota riskovat | BP | iPhone | Bohatí | Tržní podíl | IEA | Zadlužení | Hold | Nové mutace viru | Solární energie | Asijské burzy | Funkční období | Nižší poptávka | Výkon společností | Vývoj amerického akciového indexu | Čínský CHNComp | US500 | Current ratio | Analýzy | Wells Fargo | EUR/GBP | Odhad analytiků | Recese ve Spojených státech | Slevy | Makroekonomické ukazatele | Posilování amerického dolaru | Nabídka | P/E | Zpráva | Prémie | Ekonomické dopady | Inflační situace | Invesco | Karlovarská Korunní | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Představitelé Fedu | Prodej | Hlavní události | Patria | Oslabování dolaru | Nový kapitál | Nová prognóza | UnitedHealth Group | Onemocnění COVID-19 | Úrok | Evropské ekonomiky | Zasedání Fedu | Management | Agentura Reuters | Sentiment University of Michigan | GBP | Plynovody | Vyhlídky | Automobilka | Politbyro | Podíl úvěrů na nemovitosti | Tržní kapitalizace | Přebytek obchodní bilance | ADR | Zpomalení ekonomického růstu | Akcie společnosti Walt Disney | Ceny slunečnicového oleje | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Centrální banky | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Rekordní hodnoty | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hospodářské dopady | XAU/USD | Pandemie COVID | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Automobilky | Legislativa | Výkonnost indexu | Zprávy | Prezidentka ECB | Akcie v Asii | Index Stoxx 600 | Růst cen ropy | Aktuální obchodní příležitosti | Silný růst | Rekordní růst | Krach burzy | Meta | Nejznámější kryptoměny | Akciový analytik | West Texas Intermediate | Murray | NATO | Averze k riziku | Thyssenkrupp | Santander | Reálné mzdy | Vývoj ceny bitcoinu | Evropské trhy | ZEW | Prognózy ČNB | Ceny ropy | Zasedání OPEC | Zemní plyn | Fundamentální analýza akcie | Armageddon | Byty | Evropské akcie | Oanda | Ceny Bitcoinu | Dupont | Deflace | Investiční aktivita | Zemědělské komodity | Růst inflace | Covid | Airbus | Cílování inflace | CZ | Bydlení | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Belgie | Udržitelnost | Obchodní bilance Austrálie | Míra | Tapering | 3M | Rekordní ceny | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | FTSE | Prognóza Fedu | Dnešní data | Kolínská automobilka | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Australský dolar | American Express | Federal Reserve | Ekonomický růst | Zpřesněný odhad | USD/CZK | Nástroj | Výsledky | Oživení kryptoměn | Míra úspor domácností | Přehled | HUF | Koruna | Výrazný pokles | Jan Macek | Inflace v Česku | Bitcoin | Shell | Kurz koruny | Inflační tlaky | Včerejší obchodování | Siemens | Minulá výkonnost | Asie | Finanční výsledky | Varianta koronaviru omikron | Onemocnění | Bank of America | Pokles HDP | Úroda | Kurz dolaru | TIM | Fundamentální analýza | Propad | Exxon Mobil | Zvyšování daní | S&P/ASX 200 | Kryptoměny bitcoin | Silný dolar | Riziko recese | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Výsledky firem | Retracement | Automobilový průmysl | Výplach na trzích | Sazby ČNB | Konec roku | Asociace | Údaje | Hlavní měny | Federální rezervy | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Nomura | Oslabení měny | Hypoteční trh | OPEC+ | Světové ceny ropy | Alibaba | Lukáš Lipovský | Americká banka | Očekávání analytiků | Objem | Spotové ceny elektřiny | Hospodaření státního rozpočtu | Obavy z recese | Graf | Sázka | Spoření | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Propad exportu | Měnový pár | Inverze výnosové křivky | Moskva | Opce | Výsledky společnosti | Obchodování s akciemi | Pojišťovny | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americké měny | Britské tajné služby | Instrument | Trendová čára | Aktivity v Rusku | CBRE | Swingový výhled | Regulátor | Shortovat | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Zvýšené riziko | RMB | Německý výrobce | Průmyslová výroba | Pfizer | Nejlepší akcie | Hrubý domácí produkt | ZS | Covestro | Blízký východ | Meta (Facebook) | Joachim Nagel | Spotové ceny | Eurodolar | Průraz | Crest Communications | ČNB Tomáš Holub | Short | Deficit | Koronavirové lockdowny v Číně | Polsko | Pár EUR/USD | Kolaps | Reakce trhu | Výnosové křivky | Prohlášení | Centene | Stavebnictví | Zveřejněná data | Růst zlata | Devalvace | Kering | Index volatility | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Hypotéky | Fujitsu | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | LEN | Přijetí | Evropa | Jackson Hole | Euroskupina | HUF/EUR | Dopady války na Ukrajině | Platby za plyn v rublech | Rostoucí trend | USD/PLN | OPEC | Disney+ | IBEX 35 | Finanční krize | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Podvážení | Skupina Kofola | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Egypt | Johnson & Johnson | Národní rozpočtová rada | Bankovní úvěry | Bezpečné útočiště | Rezidenční nemovitosti | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Ropná krize | Míra zisku | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Konkurenceschopnost Číny | Tým InstaForex | Brands | Česká koruna | Globální obchodní rizika | Britský FTSE 100 | Technické analýzy | G10 | Splunk | Data z americké ekonomiky | Urals | Spořící účet | Hotovost | Vstupy | Samsung Electronics | Tradiční odvětví | Inflace ve Spojených státech | Hackeři | Ekonomická důvěra | Běžný účet | Holubice | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Stříbro | USDCAD | Oslabení koruny | Drahý kov | Instituce | Platby za plyn | Turecko | ex | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké rafinerie | Nárůst HDP | Cena akcie Apple | Americké CPI | Snižování cel | Boris Johnson | Růst výnosů | LNG | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Býčí signál | Změna trendu | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Technologické firmy | Přehled o dění na světových burzách | Frustrace | Oslabování amerického dolaru | Britská premiérka Liz Trussová | Iberdrola | Mutace viru | Poradenství | Signál na akcie | Vývoj měnového páru USD/JPY | Účet v bance | PANW | Klesající trend | Evropská ekonomika | Proud stability sazeb | Příliv kapitálu | United Airlines Holdings | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Země EU | Expozice bank | Indikátor RSI | Invesco Investment | Equinor | Obchodníci s ropou | Trh | Finanční společnosti | Komise | University of Michigan | Veřejný sektor | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Výkyvy | Výrazný růst | Výkon společnosti | Rates | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Reálná hodnota | EURNZD | Korekce | Kanada | JDE | Indikátory sentimentu | Tlumit inflační tlaky | Oživení poptávky po ropě | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Cíl růstu HDP | ProCent | Buffett | Deeskalace napětí | Zveřejnění výsledků | Globální problémy | Odveta | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Konkurenceschopnost | Globální recese | Mzda | Yahoo | Průzkum analytiků | MT4 | Vývoz do Číny | Ruské úřady | Posílení dolaru | Nejistota | ANO | Růst tržeb | CME | Pokles cen ropy | Anthony Fauci | Trumpova administrativa | Rating | Jaguar | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Asijské indexy | NFLX.US | Vládní dluhopisy | Odhad růstu HDP | Vláda v Pekingu | Tim Cook | Inflační vývoj | Japonsko | Riksbank | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Exporty | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Exxon | Polský zlotý | Tržní sentiment | Kurzový vývoj | Starlink | Zisk EBIT | Měny&Sazby | Představenstvo | Německý Ifo index | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Výpadky | Pozitivní zpráva | MJ | Tomáš Pfeiler | Makroekonomické zprávy | Krach | Další růst | Výhled poptávky po ropě | AA | Amazon (AMZN) | Gazprom | Centrální banka | Andrew Bailey | Prognóza IE | Aktivum | Walmart | CL | Los Angeles | QE | JPMorgan Chase & Co | LIBOR | LYNX | Devizové trhy | Čistý zisk | Visa | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Ambarella | Jádrová inflace | Podnikatelé | Dluhové krize | Bollinger Bands | Sdružení automobilového průmyslu | Energetický sektor | Rumunsko | Analytici | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | ING | Grafy | Vice | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Kartel OPEC | Apple | Proočkovanost | Klouzavý průměr SMA | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Ruská invaze na Ukrajinu | Česká republika | Společnost XTB | Vzestupný trend | Eskalace | Globální index | Březnová inflace | Korekce na rizikových aktivech | Ruský plyn | Vysoká inflace | API | Fixed income | Ceny komodit | Azure | Fúze a akvizice | Konjunkturální průzkum | Viceprezident | EUR/HUF | Infrastrukturní zákon | Škoda | Úspory | CZK | Kov | Reuters | Index nákupních manažerů | Důvěra v eurozóně | Unilever | Státní dluhopisy | VaR | Průmyslový Dow Jones | Situace na Ukrajině | Hackerský útok | Investiční poptávka | Ceny akcií Tesla | Chevron | Provozní zisk | Indexy v Číně | Kupní síly peněz | Mario Centeno | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zaměření investorů | Zpomalení globální ekonomiky | Americký dolar | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Situace | Souhrnný index | Rolování | Palo Alto | Předseda | Odpor | Vývoj německého akciového indexu DAX | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Splácení dluhu | Americký trh | 3M Company | Růstový impuls | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Negativní dopad | Míra inflace v Evropské unii | Rok 2024 | Počet žádostí o podporu | NAFTA | Nálada na trzích | Akcie Palo Alto | DPA | Evropská unie | Boeing | Evropská centrální banka | Ekonomiky | Ceny v eurozóně | Google | Rychlý růst | Online prostředí | Nižší růst | US100 | Tržby | AETOS | Evropské banky | Libra | Příjmy a výdaje | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Otevření Číny | Makro | Zvýšení základní úrokové sazby | Platební bilance | CFD | Dow Jones Industrial Average | Slušné zisky | Růst mezd | SMA 100 | Nová data | Fundamentální valuace | Cena akcie | Snížení sazeb | DOT | Cyberark Software Ltd | Důvěra v průmyslu | Jaderná energie | Moneta | Financovat | Orbán | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Česká ekonomika | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Close | Řetězec | Argentina | Alibaba Group | Vysoký výnos | Evolv | Bankéři z Fedu | Rizika | Úroky | Zpomalující růst | Refinitiv | Institucionální investoři | Plodiny | Kurzy | Americký průmysl | Výpočet Raiffeisenbank | Index DAX | Cyklické akcie | Oživení ekonomiky eurozóny | Cena | Investiční banky | Fond | Burze | Zasedání bankovní rady | Předstihové ukazatele | Gemini | ASML Holding NV | Provozní zisk před odpisy | Air | Káva | ECB | Vývoj inflace | ISM | Izrael | Ceny akcií | HICP | E-shopy | Konsensus | S&P500 | Bilance | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Ceny | Skokové oslabení | Technologie | Energetická krize | ČNB | Největší výnosy | Evropské akciové indexy | VW | Agentura Bloomberg | Trh práce v USA | Pokles | Ekonomiky eurozóny | Finance | Zahraniční forex | FXstreet | Margin | Čínský růst | Asijské země | Globální inflace | Zboží dlouhodobé spotřeby | Drahé kovy | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | Dluhy | Americké banky | Krize v Evropě | Americké společnosti | Finančnictví | Měnová politika | Jan Vejmělek | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Utahování měnových podmínek | Indikátor | Zinek | Emise | Nákupy Fedu | Investování na burze | Výrobce sportovního oblečení | Situace na trhu | Fitch | Americká ekonomika | Mosaic | Obchodník | Epidemiologická situace | Dluhopisy | Rada guvernérů | MRNA | Alibaba Group Holding | FOREX | COVID-19 | Vyšší sazby | Data z reálné ekonomiky | Kolaps těžby | Růst ceny | BoE Andrew Bailey | ISIN | ROE | Coffee | Investor | Akcie Apple | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Index cen | Americký index S&P 500 | Alokace | Falcon | Index PX | Čínská vláda | EBIT | Turecké liry | Daně | Indexy pohyb | Saxo | Stimulační balík | Coinbase | Kryptoměna | CRH | Pokles indexu | Vstup do dlouhé pozice | Obavy z globální recese | Momentum | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Shanghai Composite | Sanofi | Rozpočtový schodek | CBOE | Doporučení | Vývoj ceny ropy WTI | Čína | Růst zisků | Prodávající | Trader | Zisky | Index Exportu | Cena palladia | Nálada spotřebitelů | BNP Paribas | Historické rekordy | Globální ekonomika | Čínské přístavy | Allianz SE | Miliardy eur | Akcie Visa | Inflace v ČR | Poptávka | Cisco Systems | Toyota | Vysoké valuace | Obchodníci | Ratingové agentury | Otevírání ekonomiky | Cena zlata | Akcie společnosti Ambarella (AMBA.US) | WP | Obchodovat | Zvýšení ceny | Hang Seng | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Očekávaná recese | Dividenda | Globální trhy | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Jestřáb | Společnost Chevron | Vystřízlivění spekulantů | Růst HDP | RSI | Akcie Lululemon Athletica | MSCI World | Zvýšení produkce | Deutsche Bank | IFO index | Nárůst výnosů | Dluhová krize | Financování | Evropské země | Měnový pár EUR/GBP | ČSÚ | Co bude | RBI | Invaze | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Více riskovat | Covid v Číně | Swedbank | Americká lehká ropa | Swiss Life Select | Medvědi | Babišova vláda | Video | Akcie CrowdStrike (CRWD) | Republikáni | Uzavření trhů | Globální poptávka | Stavební výroba | Cena severomořské ropy Brent | Koncentrace | GfK | Úrokový diferenciál | Turistické sezóny | Denní pokles | ČR | Průměrná mzda | Malé podniky | Kapitálové trhy | Spotřebitel | Schwab | Hospodářský růst | Payrolls | Participace | Americké státní dluhopisy | Christine Lagardová | Odhodlání | Palo Alto Networks | Podnikání | FinTech | WTI | Hrozba recese | ETF fondy | DAX | Bod | Miliardy korun | Shares | Změny klimatu | RBNZ | Paládium | HDP | Výsledky za Q1 | Predikce vývoje | ROCE | Americká měna | Projevy centrálních bankéřů | Načasování | Nord Stream | Problémy | EMU | Saúdská Arábie | Ropa | Ziskovost | Bankéři | Firma | Cena ropy | Inflace | Ocel | Ticker | Forexu | Kukuřice | Marže | Účet platební bilance | SpaceX | Německá ekonomika | Zlato a stříbro | Svatý grál | Vývoj ceny zlata v CZK | Snížení ekonomické aktivity | MOL | Omikron | Trhy v USA | Zprostředkovatelé | Alphabet | Poptávka po zlatě | Index PMI | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Restrikce | Signály | Facebook | Ukazatel EBITDA | Optimismus | Raiffeisenbank a.s. | Agentura DPA | Statistiky | Úrovně EUR/USD | Liz Trussová | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Čínský index | SAP | Ekonomka | Diverzifikovat | Stagflace | FX | Zpomalení růstu | Rozhodování | Naše prognóza | Krize eura | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Ropa a Plyn | EMA | Pokles výnosů | UST | Fundamentální pozadí | Dolar | Merck | Hliník | Vývoj německého akciového indexu | Průzkum společnosti | Hodnoty měny | Euro | Rozpočtové schodky | Indikátor důvěry | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Proinflační | Rozvíjející se trhy | Pražský index PX | AUD | Binance | Japonský Nikkei | Dividendový výnos | Čínská měna | Pozitivní výsledky | Trh se zlatem | Breakout Trader | EU | Obchod | Domácí data | Přerušení dodávek ruského plynu | Predikce | Fibo | Zavedení záporných úrokových sazeb | Obchodní aktivita | Softbank | Denní graf akcie | Sony | Ekonomka Raiffeisenbank | Index VIX | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Ohlédnutí | EBITDA | Ruská agrese | T-Bill | Akciové portfolio | KBC Group | Uniper | Ranní komentář | Ranní glosa | Intermediate | Spojené státy | Zisková marže | Meziroční inflace | Cenové stability | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Zasedání ECB | Gamble | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Kurz domácí měny | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Úroveň rezistence | Samsung | Recese | Index strachu | KBC | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | ASML | Ropný gigant | Globální indexy | Švýcarský frank | Růst akcií | Bank of Canada | Erdogan | Komerční banka | Měnová politika ČNB | Inflace v Evropské unii | CZK/EUR | Pandemie | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Odchod z Ruska | Výhled na rok | Nové vakcíny proti covid-19 | Výnosy | NZD | Silný americký dolar | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Růstový trend | Silný support | Produkce ropy | Bilance zahraničního obchodu | Air Liquide | Zlotý | Zpracovatelský průmysl | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Růst těžby v USA | Změna politiky | Negativní nálada | Růst cen zlata | Rostoucí trendová čára | Čínské indexy | Patria Finance | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Fresenius SE | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Očekávaný růst | Empire State Index | Brent (OIL) | Úspěchy | Virtuální mince | Vyšší volatilita | Nouzový stav | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | OSN | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Rekordní rok | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Bondy | Vyhlídky americké ekonomiky | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Problémy s nedostatkem čipů | CrowdStrike | Kmen omikron | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | Oslabení | Nedostatek zakázek | Míra inflace | Verizon | Zvládání pandemie | Platforma | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | Pomalé oživení | Nařízení | Míra nejistoty | Ropné akcie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Schodek | Invaze Ruska | Velké trhy | KOSPI | Bankovní sektor | AUD/USD | Indexy | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Oživení poptávky | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Úroveň supportu | Výsledky za Q4 | Napjatá situace | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Emise akcií | Tempo růstu | Celoroční výsledky | American Airlines Group | Bankovnictví | Čínská poptávka | USD index | STOXX50 | Tomáš Holub | Continental | Pohonné hmoty | Divergence | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Marathon Oil | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Zajímavé akcie | UnitedHealth | Obchodní bilance | Express | Guidance | Diverzifikátor portfolia | APP | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Výprodej | Long | Apple Music | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Výrazný propad | Apple TV+ | Zasedání České národní banky | Akcie Pfizer | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | SXXP | Začátek výsledkové sezóny | Vakcíny proti COVID-19 | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Joseph Biden | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | Evropští investoři | Indikátory | Zastavení dodávek | JP Morgan | Ceny ropy Brent | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Riziková aktiva | SP500 | Poptávka investorů | Société Générale | Krach burzy FTX | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | ČNB Tomáš Nidetzký | Fiskální politiky | Španělský IBEX 35 | Long signál na akcie | Průmyslový sektor | Nejlepší výsledky | Zdravotnictví | Energetické krize | Počet akcií | Ole Hansen | Long signál | Čínské akcie | Graf ropy | Harley-Davidson | Martin Gürtler | Brazílie | Robert Holzmann | Trhy dnes | | Pochybnosti | Danske Bank | Šéfka ECB | Členské země | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Majetek | Dna | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Linde | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Období nejistoty | Sentiment | Poptávky po ropě | Paul Volcker | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Sazby | Crypto trader | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Forint | GDP | Negativní korelace | Velká Británie | Kybernetický útok | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | BASF | Investování do nemovitostí | Akcie Exxon Mobil | Real Estate | Členové bankovní rady | Nálada | Představitelé centrální banky | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Výrazná inflace | SVB | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Výnosová křivka | Pracovní síly | Šance | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Otto Daněk | Karanténa | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Futures na indexy | Vinci | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | Investiční prostředí | Embargo | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Hry | Indexy nákupních manažerů | Úrokové sazby | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Technologický index Nasdaq | Hrozící lockdowny | Finanční trhy | Odkup akcií | Cyrrus | Dobrý výsledek | Expanze | Aktuální rezistence | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Prostor pro růst | Konsolidace | Fondy | Walt Disney | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | AAPL | Apple Inc. | USA inflace | Hrubá marže | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoz saúdské ropy | Caixin | Západní ekonomiky | New York | Indexy amerického akciového trhu | Fúze | Krize | Fresenius | Zvýšení úroků | Zajišťování | Buy | Protipandemická opatření | Luxusní zboží | S&P 500 nebo Nasdaq | IBEX | Vysoké ceny ropy | Zpětný odkup akcií | Světový trh s ropou | Americké akciové indexy | Salmán | Pokles poptávky | Index strachu VIX | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Obchodní přebytek | Kurz libry | Slabší kurz | SHOP.US | Konzervativní strana | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Deeskalace | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Crypto.com | Americké výnosy | Akcie Tesla | US30 | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Měny emerging markets | Cíle | Trhy v Číně | Burza | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Boeing | Index MSCI | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Asociace exportérů | OIL.WTI | Španělský IBEX | Jak funguje screening akcií | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Sankce proti Rusku | Výnosy 10letých dluhopisů | Lululemon | Slovensko | Profitovat | Irsko | Energie | Zpravodajství | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | DE30 | Zscaler | FOMC | Dividendy | Měna | Dow Jones | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Renminbi | Finanční sektor | Daňové příjmy | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Index podnikatelské nálady | MSCI | Karanténní opatření | Ukončení nákupu aktiv | Thomson Reuters | USD | Walgreens | Krypto burza | Miliardy dolarů | Ceny realit | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Ondrášovka | Rozhodnutí centrální banky | Česká národní banka | Data z Německa | Regionální měny | Eni | Nové prognózy | Patria.cz | Sentiment na trzích | ABN Amro | Alokace aktiv | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | EIA | Vivendi | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | FAST | Obchodní den | Wood & Company | Španělsko | Intradenní obchodník | Zkušenost | Mistrovství světa ve fotbale | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Zdražování | Afrika | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Riziko nákazy | EPS | Microsoft Corporation | Repo sazba | Přijetí eura | Investiční doporučení | Komodity | Společnost SpaceX | Ropy | Historie | Nové žádosti o podporu | CHNComp | Míra úspor | Člen bankovní rady | TradingEconomics | Větší riziko | Očekávané Earnings | Výdaje | Hlediska technické analýzy | Společnost | Apple (AAPL.US) | Důchody | Sázky | Diverzifikátor | Infineon | Česká inflace | Utažení měnové politiky | Fondy kvalifikovaných investorů | Očekávaná inflace | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Šíření koronaviru | Kupci | ASX | Rozšíření | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | United Technologies | Uhlí | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Dun & Bradstreet (D&B) | AAPL.US | Ztráty | Akciový trh | Obchodní signál | Nizozemsko | ACT | Organizace | Britský FTSE | Obilí | Letecký průmysl | Vývoj meziroční jádrové inflace | Gap | Ceny pohonných hmot | Skvělý zisk | VIX | Inflační data | Daň z mimořádných zisků | Růst | Sazba Fedu | Ceny surovin | Evropský akciový trh | Inflační výhled | Příjmy | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Zajištění | Administrativa | Domácí měny | Inflace v Číně | Fortinet | Propad cen ropy | Snížení inflace | Index | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | Wirecard | Hlavní americké indexy | MiFID II | Shopify (SHOP.US) | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | ČTK | ISM index | Valuace | Automotive | Put | Japonský jen | Prodejní ceny | USD/CNY | Vývoj tržní kapitalizace | Nová prognóza Fedu | Komplexní analýzy | Salman Ahmed | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Analytička WOOD & Company | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Edward Moya | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Keir Starmer | Eva Sadovská | Cena severomořské ropy | Nakupovat | USD za tunu | Výprodej britských dluhopisů | Nákladové tlaky | Zemědělství | Reálné zisky | Pokles zlata | Vývoj španělského akciového indexu | Henning Stein | Index spotřebitelských cen | QE ECB | Čínské firmy | Jerome Powell | Zisk na akcii | Bidenova vláda | Obchodní rizika | Války v Evropě | Vyšetřování | PDVSA | Podnikání na kapitálovém trhu | Sankce EU | Přerušení výroby | Odvětví | Nákupní párty | LVMH | Zscaler Inc | Vydělat na Bitcoinu | Tržby za služby | Investování | Cena kontraktu | Dominance amerického dolaru | Kompenzace | Banka | Merck KGaA | Obchodní přebytek Číny | Počet nových žádostí o dávky | Rizikovější euro | Vývoj ceny slunečnicového oleje | Skokové oslabení koruny | Shrnutí vývoje | Daimler | Americké ekonomiky | David Vagenknecht | Utahování měnových politik | Gainesville Coins | Úrokové zhodnocení | Nacenění kontraktu | Instrumenty | XTB | CAD | Hedvábná stezka | Dolar roste | CNBC | Posílení | Uchování reálné kupní síly peněz | Vlastnictví | Akcie Zscaler | Základní úroková sazba | Graf akcie | Enel | Růst společnosti | Posilování koruny | Včerejší seance | Jemen | Analýza | Čínské stimuly | Prodej podílů | Maďarsko | Vývoj ceny akcií | Vývoj měnového páru | Výprodeje na trzích | Shenzhen Composite | Válka na Ukrajině | Riziko | Typ ropy | Události tohoto týdne | Ropa a ostatní komodity | Analytička | Emerging markets | AMBA.US | Plynový armageddon | Americký index | Progres | Day-tradeři | WGC | Polský podnik | Mário Centeno | HDP eurozóny | Provozní výnos | Válka | Procter & Gamble | Lael Brainardová | Zisky nad inflací | Bloomberg | Vývoj ceny akcií Tesla | Dluhopis | Průmyslové kovy | PPF | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Plán snížení daní | Margin cally | FTNT | Obchodování s deriváty | Ministr financí | Akcie kybernetické bezpečnosti | Opakování dluhové krize | Velké západní společnosti | Ratingové hodnocení | DJIA | Vakcína | Poptávka po ropě | Nejvyšší propad | Důvěra v českou ekonomiku | Statut bezpečného přístavu | Jedinečná příležitost k nákupu | APA Corporation | Předpověď | American Airlines | Britská premiérka | Měsíční průzkum | Očkování | Trigger | Výkonnost indexů | Wall Street | Vysoké ceny energií | Dodávky a cenu plynu | Plyn | Průzkumy | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Futures | Omicron | Nemovitosti | Statistika | Obchod s Čínou | Akcie Adidas | Ropa Brent | Zhoršení nálady | Akciové trhy v Číně | Lockdowny v Číně | Slabost americké ekonomiky | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Hospodaření | Inflace v eurozóně | Gruzie | Zadluženost | Snížení daní | Měsíční data | James Bullard | Akcie v roce 2022 | Obchody | Akcie Shopify | Potlačovaná poptávka | CHF | Procter & Gamble Company | Australská měna | Dění na Ukrajině | Americká data | Zvýšení úrokových sazeb | Zdražení ropy | Parlamentní volby | Akciový index | Těžba ropy | Čínská centrální banka (PBOC) | Oblečení | Pozice | Finská společnost | Veřejný dluh ČR | Index Nasdaq Composite | Aleš Michl | xStation5 | Pohled na zlato | Podpora | Extrémně silný dolar | Rozjezd turistické sezóny | Výroba automobilů | Vonovia | Ruská invaze | CrowdStrike (CRWD) | Polský průmysl | Cena železné rudy | Maloobchodní prodeje | Volatility | Hlavní ekonom | Stav nouze | Tvrdá recese | Nákup fyzického zlata | Ekonomické úspěchy | Přehled o dění | Akcie v USA | Očekávání trhu | E-commerce | Německo | Sázkové kanceláře | Ekonomické zpomalení | Nákladová inflace | Úrokový spread | Maďarský forint | Bankovky | Opatření | Portugalsko | Vládní koalice | Panické výprodeje | Equity | Dlouhodobý investor | Zpřísňováním měnové politiky | Inženýrské stavitelství | Aristoteles | Přicházející recese | Domácnosti | Objem stimulů | Ghana | Dolarové páry | Rady expertů | Portfolio manager | BAT | Marketingová komunikace | BNP | Dominance USD | Velcí institucionální investoři | Koronavirové lockdowny | Beiersdorf | Evropské indexy | Statut | Jednání ECB | Index CHNComp | Ceny hliníku | NFP data | Pozornost trhu | Inflace spotřebitelských cen | Nejvýraznější propad | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Akciové trhy jako celek | Royal Dutch Shell | Závislost | Růst spotřebitelných cen | S&P 500 ETF | Eurozóna | Zásobování trhu | Světová poptávka | Americký ropný institut | Investiční rozhodnutí | Makroekonomický kalendář | Problémy s počasím | Koš | Tuzemská inflace | Marathon | Pšenice | Nájemné | Aktuální prognóza | Futures na ropu | Investoři se strategií | Prostor pro další růst | Webináře | Plány Fedu | Forward | Ekonomické vyhlídky | Králem bude hotovost | Cena benzínu | Odraz ceny | Standard Chartered | CARA | Přísnější Fed | Tajné služby | Dopad na volatilitu | Statistický úřad | SEC | Sektor služeb | Britské společnosti | Inflační očekávání | Etoro | Fiskální stimuly | USCBC | Uchování reálné kupní síly | Celkový výsledek | D&B | OANDA Edward Moya | Počasí | MIFID | Podnik | Nárůst sazeb | Hike ECB | Kapitalizace celého krypto trhu | Krypto | Platina | Německý index DAX | Pákistán | Motivace | Vývoj ceny | Mediální společnosti | Ceny kovů | CZK/USD | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Turbulence na trzích | Miliardy | Oslabování koruny | Devizový trh | Průmyslové podniky | Žlutý kov | Ropa Urals | Růst výnosů dluhopisů | Wealth Management | Barclays | Nálada českých spotřebitelů | Analytik | Prodej kryptoměn | Dodavatelské řetězce | Tvrdá práce | Menší úrok | Indonésie | Buy-and-Hold | Ranní okénko | Index S&P/ASX 200 | Konzervativci | Ropný institut | Vývoj inflace a mezd | Akcie Lululemon | Komunální dluhopisy | Virus | Inflační šok | Redukce | Vyšší inflace | MIC | Walgreens Boots Alliance | Dodávání likvidity | Americká centrální banka dnes | Světová poptávka po ropě | Premiérka Liz Trussová | Práce | QQQ | Pokles bitcoinu | Analytik XTB | West Texas Intermediate (WTI) | Nadějné zprávy | CNY | Jak profitovat | Ruští hackeři | Reakce koruny | G7 | Home Depot | Dovoz ruské ropy | Kanye West | AXA | Goldman Sachs Group | Biden | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Budoucnost | Akcie Fortinet (FTNT) | Ocenění | Banky | Infineon Technologies | Lululemon Athletica | Proticovidové lockdowny | NASDAQ 100 | Peking | Měnový pár USD/CNY | Durace | 737 MAX | AMZN | Nominální růst HDP | Microsoft Corp | Klaas Knot | Pokles zásob | JPMorgan Chase | XAU/XAG | Čínské vlády | Akcie CrowdStrike | FIXED | Krádež kryptoměn | Akciový stratég | Nesoulad | Kartel OPEC+ | Prodeje | Politici | Další vývoj Bitcoinu | Futures zlata | Hyundai Motor | Obchodování na měnovém trhu | Kotace | Zásobování trhu s ropou | Finanční situace | Oslabení čínské měny | Uložení finančních prostředků | Akcie v Číně | Celková inflace | Pracovní den | Joe Biden | Politika ČNB | Fortinet (FTNT) | Oživení globální ekonomiky | Úrokové sazby ČNB | Úroková míra | InstaForex | MSCI China | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Přehled kurzů | Šperky | Omyl | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | USA | Obchodní válka | Crowdstrike Holdings Inc | Analytický tým | Akcie společnosti Ambarella | Deutsche Post | ING Groep NV | Zlato | Problémy Evropy | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Snižovat daně | Býčí trend | Anheuser-Busch inBev | Hledání podhodnocených akcií | AMBA | Zastropování cen | USD/CAD | Graf dne | Geopolitika | Zajištění dodávek plynu | Nasdaq | Dekarbonizace | Objem poskytnutých úvěrů | Společná evropská měna | CyberArk Software (CYBR) | Philip Lane | Euro klesá | PMI index | Úrokové politiky | Volkswagen | Geopolitické napětí | Zrychlení růstu | Marže obchodníků | Konzervativní uložení finančních prostředků | Spekulanti | Inflace v USA | Hike | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Domácí poptávka | Evropské společnosti | Obcházení západních sankcí | CFA | Palo Alto Networks Inc | Verizon Communications | ECB Christine Lagardeová | Údaje o inflaci | Silné stagflace | CRWD | Fundamentální pohled | Čínský HDP | Investment | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | Akcie Fortinet | Ratingový výhled | Globální ekonomický růst | VIAC | Zajištění proti inflaci | IOT | Nový virus | Fidelity International | Realitní sektor | Horké peníze | OTC | USD/JPY | Počet nezaměstnaných | Hobby | Nepokoje v Číně | Protiruské sankce | SPX | XTB Research | Kryptoměny | Low | Downing Street | Zbyněk Stanjura | Cenu plynu | Ekonomické aktivity | Akcie společnosti Twitter | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Mzdy | Kvalitní akcie | Akcie | Úspěch | Stimuly | Ruské obcházení západních sankcí | Chudoba | Fundamenty | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Netflix | Británie | Disney | Nonfarm Payrolls | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Akcie CyberArk Software | Země G7 | Cena zemního plynu | Krátkodobý výhled | Americká vláda | Dopady pandemie | Zlepšení | Okta | Ye | Baker Hughes | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | SPOT | CyberArk Software | Tým FXstreet.cz | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Čínský index CHNComp | Omezování nákupů aktiv | Tomáš Nidetzký | Konkurent | Intervenovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Local Globe
Localtrade Group Ltd
Local Trader
Location-based virtual reality
Location-based virtual reality (LBVR)
L'Occitane
L'Occitane Groupe
L'Occitane International
Lockdown
Lockdown ekonomiky

Následující klíčová slova

Lockdowny v Číně
Lockdowny v Evropě
Lockeed Martin
Lockheed
Lockheed Martin
Lockheed Martin Corporation
Lockheed Martin Corporation (LMT)
Lockheed Martin (LMT.US)
Locko-Invest
Lock up period
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Capital.com
IronFX
FXDD
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít