Neděle 02. června 2024 00:02
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new

Hlavní centrální banky

img

Dolar je ozbrojen

23.04.2024 Nejvyšší výnosy a poptávka po bezpečných aktivech. To jsou dvě klíčové ingredience silnějšího USD v roce 2024. Málokdo zkraje roku věřil, že by index USD mohl stoupat. Na konci dubna se svých prognóz drží jen několik medvědů. Například Bank of America předpovídá, že pár EUR/USD se ve druhém čtvrtletí usadí na úrovni 1,07, ve třetím čtvrtletí pak posílí na úroveň 1,10 a ve čtvrtém na úroveň 1,12. V současných cenách je podle ní zohledněno očekávané snížení sazeb ECB.
C:\fakepath\fed-15042024.jpg

QT stahuje obří objem „peněz“ ze systému

15.04.2024 Hlavní centrální banky kvůli vysoké inflaci utahují měnovou politiku nejenom vysokými úrokovými sazbami, ale také rozprodejem svých portfolií dluhopisů, jiných cenných papírů a úvěrů. Takové kvantitativní utahování (QT) zdaleka není zanedbatelnou položkou, mluvíme zde globálně o bilionech dolarů.
img

Invesco: Významný týden pro měnovou politiku je pro trhy dobrým znamením

27.03.2024 Již delší dobu tvrdím, že měnová politika má na trhy nadměrný vliv. Začalo to v době, kdy hlavní centrální banky prováděly mimořádně uvolněnou a experimentální měnovou politiku v boji proti globální finanční krizi. Pokračovalo to však i v posledních několika letech, kdy jsme byli svědky masivního zpřísňování měnové politiky v boji proti pandemické inflaci, což mělo dramatický dopad na trhy v roce 2022. Vzhledem k významu měnové politiky pro řízení trhů byl minulý týden významný, neboť se sešlo pět centrálních bank vyspělých trhů a sedm centrálních bank rozvíjejících se trhů a proběhla přijetí dvou historických rozhodnutí.
img

FTSE 100 dohání ztrátu a blíží se k 8 000 bodů

22.03.2024 Hlavní centrální banky tento týden otevřely dveře ke snižování sazeb, což vyvolalo "rallye všeho" a akcie mají nakročeno k nejlepšímu týdnu v tomto roce. Asi největší šok tohoto týdne způsobil index FTSE 100, který v pátek stanovil nové rekordní maximum. Nyní se odpočítává posun tohoto indexu k hranici 8 000 bodů, protože zažívá svou vlastní "rallye všeho" a většina sektorů zaznamenává zisky.
img

Proč zůstanou peníze drahé? Tři „déčka“, která budou formovat trhy v této dekádě

29.02.2024 Zatímco ČNB již úrokové sazby začala snižovat, hlavní centrální banky v čele s Fedem a ECB zatím vyčkávají na správný moment. Tento cyklus uvolňování měnové politiky bude ale jiný než v minulosti. Za prvé, cesta sazeb dolů bude pozvolnější než směrem nahoru, což je dáno obavou centrálních bank z proinflačních rizik po bezprecedentním inflačním požáru.
img

Týden před námi: Dokáže Nvidia splnit sen o umělé inteligenci?

19.02.2024 Americké akcie v minulém týdnu klesly: index S&P 500 o 0,42 % a Nasdaq o 1,34 % a začátek týdne by mohl být klidný, protože v pondělí se v USA koná Den prezidentů a trhy se uzavřou. To, zda se americkým indexům podaří tyto ztráty vyrovnat, by mohlo záviset na výsledku zveřejnění některých klíčových údajů včetně zápisu ze zasedání FOMC a únorových zpráv o indexech PMI. Společnost Nvidia, miláček světa umělé inteligence, jejíž cena akcií od začátku roku vzrostla o více než 47 %, oznámí ve středu večer své hospodářské výsledky. Není překvapením, že se od společnosti Nvidia očekávají velké výsledky, a pokud je nesplní, mohlo by to pro index S&P 500 znamenat velkou poruchu, neboť pět nejlepších akcií tohoto amerického blue chips indexu podpořilo 75 % jeho dosavadních zisků v roce 2024.
C:\fakepath\trader-03012024-59-zm.jpg

Evropské akciové trhy za sebou mají nejhorší den za téměř osm týdnů

03.01.2024 Evropské akciové trhy za sebou dnes mají nejhorší den za téměř osm týdnů. Investoři akcie prodávali po růstu ze závěru roku, který podpořily naděje, že hlavní centrální banky letos přejdou na uvolněnější měnovou politiku. Panevropský index STOXX 600 se snížil o 0,9 procenta na 474,40 bodu. Dostal se tak nejníže od 14. prosince a zaznamenal nejhorší jednodenní výkonnost od listopadu.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin poprvé od dubna 2022 stoupl nad 45.000 USD

02.01.2024 Bitcoin dnes poprvé od dubna 2022 vystoupil nad úroveň 45.000 USD (více než jeden milion Kč). Největší světovou kryptoměnu podpořil optimismus související s možným schválením investičních spotových bitcoinových fondů obchodových na burze (ETF), uvedla agentura Reuters. Loni bitcoin posílil o 156 procent, což byl jeho nejlepší výkon od roku 2020.
C:\fakepath\Market_Outlook_2024-21122023.png

Bude rok 2024 plný překvapení a příležitostí?

21.12.2023 Zajímá vás, co přinese nový rok ve světě financí a investic? Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2024? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook Tržní výhled pro rok 2024 zaměřující se právě na toto téma. Naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce:
img

Santa Claus rally na trzích. Díky Jerome Powelle!

19.12.2023 Na akciových rzích se s koncem roku rozjela Santa Clause rally. Americký akciový index S&P 500 přidal od konce října k dobru +15 %, za celý letošní rok je pak v plusu 23 %. Na druhé straně se daří také dluhopisům – v posledních dvou měsících došlo k razantnímu přecenění a výnos amerického desetiletého papíru klesl o více než 100 bazických bodů pod 4 %. V souhrnu za celý letošní rok se tak již výnosy amerických dlouhých dluhopisů ocitají v pozitivním pásmu. Výhled na zisky dluhopisových investorů jsou navíc příznivé i pro příští rok.
C:\fakepath\trader-03112023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.11.2023 1) Porota amerického soudu dnes uznala vinu zakladatele zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Sama Bankmana-Frieda v případě miliardové zpronevěry, která byla podle prokuratury jedním z největších podvodů v historii Spojených států. Jednatřicetiletému podnikateli nyní hrozí desítky let za mřížemi, informovala agentura AP.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie zpevňují, za týden přes tři procenta, což je nejvíce za půl roku

03.11.2023 Akcie na evropských trzích dnes dopoledne pokračovaly v mírném růstu a navázaly na příznivý vývoj z minulých dnů. Od pondělí už jejich klíčový index přidal více než tři procenta, což je nejvýraznější týdenní nárůst od března. K růstu podle analytiků přispívají náznaky, že hlavní centrální banky v západních zemích končí se zpřísňováním měnové politiky, což obecně svědčí akciím.
img

NAPŘÍČ TRHY

05.10.2023 Noční můra globálních trhů v podobě masivního výprodeje vládních dluhopisů ve vyspělých zemí je zpět. Asi netřeba připomínat, že v obou nedávných případech vedl prudký nárůst "bezrizikových" úrokových sazeb nakonec ke karambolu, který jej zastavil. Ovšem jen dočasně. Při prvním incidentu loni v září ve Velké Británii musela Bank of England nejprve zachránit kolabující domácí penzijní fondy, ve druhém případě tento rok v březnu hodil Fed záchranné laso problémovým regionálním americkým bankám, které vzaly střadatelé útokem.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytik: Koruna letos oslabila k hlavním světovým měnám i k měnám okolních zemí

01.10.2023 Česká koruna letos oslabila nejen vůči hlavním světovým měnám, ale i k měnám okolních zemí. Naopak výrazně posílila k měnám zemí dovolenkových destinací, turecké liře a egyptské libře. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. K euru byl v pátek na konci obchodování kurz kolem 24,35 Kč/EUR, koruna je tak slabší o zhruba jedno procento než na začátku roku. K dolaru od začátku roku oslabila o 2,1 procenta na 23 Kč/USD.
C:\fakepath\ropa5.jpg

Ropa kvůli horším vyhlídkám ekonomiky zlevňuje, Brent je pod 93 dolary

26.09.2023 Ceny ropy na světových trzích dnes klesají, a to navzdory napjatým dodávkám v důsledku omezování těžby v některých zemích. Severomořský Brent krátce po 15:00 SELČ odepisoval přes půl procenta zhruba na 92,70 USD za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se nacházela těsně nad 89 dolary a vykazovala pokles v podobném rozsahu.
img

EUR i GBP čelí protivětrům

06.09.2023 Euro pokračovalo v poklesu poté, co se Christine Lagardeová během svého projevu v Londýně vyhnula odpovědi, zda Evropská centrální banka zvýší nebo zachová úrokové sazby. Je evidentní, že ECB drží všechny na pozoru, pokud jde o jedno ze svých nejméně jistých rozhodnutí ve svém dlouhodobém boji proti inflaci. Napětí tíží evropskou měnu vůči americkému dolaru, zvláště když se zdá, že ostatní hlavní centrální banky jsou na dobré cestě.
C:\fakepath\trader-02082023-47-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, investory znepokojilo zhoršení ratingu USA

02.08.2023 Akcie v Evropě dnes výrazně oslabily. Investory znepokojilo překvapivé snížení ratingu Spojených států, k němuž v úterý přistoupila agentura Fitch Ratings. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 klesl o 1,35 procenta na 460,84 bodu. Uzavřel tak na nejnižší úrovni za zhruba dva týdny.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě oslabují, vyhodnocují dopady snížení ratingu Spojených států

02.08.2023 Akcie v Evropě dnes oslabují, jejich hlavní indikátor se ocitl nejníže zhruba za dva týdny. Investoři vyhodnocují dopady překvapivého snížení ratingu Spojených států, k němuž v úterý přistoupila agentura Fitch Ratings. Zbavují se tak převážně rizikovějších titulů a přesouvají peníze k těm kvalitnějším v naději, že tam budou cenové ztráty mírnější.
img

Forex: Týden ve znamení centrálních bank

24.07.2023 Startuje týden, kterému budou na obou stranách Atlantiku dominovat zasedání centrálních bank. Trhy počítají, že jak Fed tak ECB znovu synchronně zpřísní svou měnovou politiku. Větší pozornost bude tudíž upřena na doprovodnou komunikaci směrem k zářijovým měnově-politickým zasedáním, resp. signalizaci možné pauzy/konce cyklu zvyšování sazeb. V případě Fedu se ve středu čeká zvýšení sazeb 25 bazických bodů do pásma 5,25-5,50 %.
img

Invesco: Čtvrtletní výhled pro alokaci aktiv

04.07.2023 Domníváme se, že globální ekonomika nadále zpomaluje a nachází se ve fázi, kterou označujeme jako kontrakci. To vede v rámci naší modelové alokace aktiv k defenzivnímu postavení. Fungujeme ale ve dvanáctiměsíčním horizontu a v tomto časovém rámci očekáváme, že se některé hlavní centrální banky odkloní od vyšších úrokových sazeb (tj. ukončí své „zpřísňování“).
C:\fakepath\uroky.jpg

S&P: Průměrný úrok dlužníků s neinvestičním ratingem je nejvyšší za 13 let

29.06.2023 Úrokové sazby, které platí nejrizikovější firemní dlužníci, dosáhly v průměru 6,1 procenta, což je nejvyšší údaj od roku 2010. Uvedla to agentura S&P Global Ratings. Tyto společnosti mají úvěrový rating ve spekulativním pásmu nebo tzv. junk a v příštích letech jim hrozí také riziko refinancování půjček, dodala S&P.
img

Komentář Invesco: Rozhodnutí světových centrálních bank jsou odrazem rozdílů v ekonomikách

22.06.2023 Minulý týden byl pro měnovou politiku významný, neboť čtyři hlavní centrální banky vydaly politická rozhodnutí. Ta odrážejí skutečnost, že jejich ekonomiky se nacházejí na velmi odlišných místech.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČSOB: Ve druhé polovině roku odeznívající inflace klesne pod deset procent

07.06.2023 Inflace ve druhé polovině letošního roku bude postupně odeznívat a klesne pod deset procent. Shodli se na tom dnes analytici ČSOB na setkání s novináři. Výraznější zvolnění zdražování podle nich nastane na začátku příštího roku. České exportně zaměřené hospodářství čeká stagnace, dodali.
img

Americký pre-market 5. 4. 2023. Optimismus akciového trhu klesá.

05.04.2023 Futures na americké akciové indexy klesly, když jestřábí zprávy centrálních bank Nového Zélandu a Austrálie signalizovaly pokračující boj s inflací a oživily obavy ze zpomalení ekonomiky. Obchodníci si dnešní projevy amerických politiků vykládali různě a po nedávné rally raději vybírali zisky.
img

Kdo další proletí čelním sklem?

24.03.2023 Na finančních trzích se traduje: „kdykoli šlápne Fed na brzdu, někdo proletí čelním sklem. Jen nikdy nevíte, kdo to bude.“ V posledních dvou týdnech jsme se dozvěděli, že těmito nešťastníky se staly některé regionální banky v USA, zatímco v Evropě došlo na dlouhodobě problémovou Credit Suisse. A vzhledem k tomu, že hlavní centrální banky dále pokračují v nejagresivnějším cyklu zpřísňování měnové politiky za poslední čtyři dekády, se nemusí jednat o výčet konečný.
img

Ceny zlata se nachází kolem úrovně 2 000 USD, ropa klesá

22.03.2023 V úterý byly ceny zlata nevýrazné poté, co se v předchozí seanci vystoupaly ke klíčovým maximům, jelikož trhy před nadcházejícím rozhodnutím FEDu o úrokových sazbách uzavřely některé zisky, zatímco opatrnost týkající se potenciální bankovní krize držela silnou poptávku po bezpečném přístavu.
img

Býčí rally EUR/USD

20.03.2023 Bankovní krize by mohla být tou černou labutí, která přiměje medvědí akciový trh otočit. Ironií je, že to tak většinou je. Investoři se zaměřují na událost, která je zpočátku interpretována jako katastrofa. Trhy nejprve reagují a pak se začnou přizpůsobovat špatným zprávám, které se navenek ukazují, že nejsou tak špatné. Naděje na zotavení amerických akciových indexů věrně slouží býkům na EUR/USD.
img

Kanadská centrální banka dává pauzu: Budou ji další centrální banky tento týden následovat?

08.02.2023 V lednu zasedala Kanadská centrální banka a rozhodla o zvýšení své hlavní úrokové sazby o 25 bazických bodů, což je nejmenší zvýšení od března. Co je ještě důležitější, rozhodla se stisknout tlačítko „pauza“ v cyklu zvyšování sazeb. Její guvernér Tiff Macklem vysvětlil: "Po dnešním mírným navýšením očekáváme zastavení zvyšování sazeb, budeme vyhodnocovat dopady již provedeného výrazného zpřísnění měnové politiky.“
img

Drahé kovy a ropa pod silným prodejním tlakem

03.02.2023 Většina komodit čelí výraznému tlaku medvědů, protože nejnovější údaje z americké ekonomiky vedly k posílení amerického dolaru a vyšším výnosům státních dluhopisů. Čerstvá zpráva NFP přinesla vyšší míru nejistoty ohledně dalšího kroku Fedu a zároveň zmařila očekávání, že hlavní centrální banky brzy ukončí svůj cyklus zpřísňování.
img

Co sledovat příští týden? (27.01.2023)

27.01.2023 Nadcházející týden bude pravděpodobně nejrušnějším týdnem roku 2023. Investorům budou nabídnuta nejen rozhodnutí o sazbách Fedu, ECB a BoE, ale také budou mít možnost podívat se na nejnovější údaje o pracovních místech v USA. Kromě toho je na Wall Street v plném proudu výsledková sezóna a v nadcházejícím týdnu budou zveřejněny zprávy o výsledcích za 4. čtvrtletí od společností Meta Platforms, Apple, Amazon a Alphabet. Nezapomeňte příští týden sledovat USD/JPY, EUR/GBP a US100!
C:\fakepath\trader-13012023-45-zm.jpg

S&P: Růst úroků prudce zvýší náklady na obsluhu dluhu, zadlužení vzroste

14.01.2023 Zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami může v příštích letech způsobit, že globální dlužníci budou mít dodatečné náklady na obsluhu dluhu až 8,6 bilionu dolarů (190,3 bilionu Kč). Vyplývá to z odhadu agentury S&P Global. Agentura dodala, že svět je ohrožen krizí, protože vlády, domácnosti a finanční instituce se zadlužují, což by mohlo do roku 2030 zvýšit celkovou zadluženost na 366 procent hrubého domácího produktu.
img

2022: Rekordní inflace a návrat vysokých úrokových sazeb

11.01.2023 Loňský rok patřil z pohledu investora mezi nejvolatilnější a nejhorší v historii. Unikátnost však nespočívala v absolutní výši propadů na trzích, ale v synchronizaci výprodejů napříč prakticky všemi třídami aktiv.
C:\fakepath\usa-30122022.png

Fed může zvolnit

30.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali s obavami, že zvýšená inflace nebude dočasného charakteru a americká centrální banka (Fed) bude muset reagovat prudkým zvýšením úrokových sazeb, které pošle do ztrát drtivou většinu investičních aktiv. Tyto obavy se naplnily zcela a svůj díl na tom nesla i invaze Ruska na Ukrajinu, kvůli které se zvýšily ceny potravin a energií. V USA se zvýšila hlavní úroková sazba z intervalu 0,00-0,25 % do 4,25-4,50 % během jediného roku, což je extrémní tempo utahování měnových podmínek.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

EY: Americké firmy na burze přes ztráty technologických podniků dominují

29.12.2022 Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
img

Forex: Úspěšný rok pro korunu? A co rok 2023?

19.12.2022 V letošním roce je dnešní vydání publikace „7 dní s korunou“ poslední, a nelze se tak vyhnout alespoň rychlému ohlédnutí. Koruna má za sebou rok nabitý událostmi, kdy kombinace vysoké inflace, energetické krize, války na Ukrajině ale i třeba změn v bankovní radě ČNB přinesla hned několik momentů, při kterých se tuzemská měna ocitla pod tlakem.
img

Euro si nedokáže udržet zisky ECB

15.12.2022 Zdálo se, že dnešní zasedání ECB nepřinese žádné překvapení a zůstane v podstatě ve stínu Federálního rezervního systému nebo dokonce SNB. Všechny čtyři hlavní centrální banky - Fed, SNB, BoE a ECB - sice tento týden zvýšily úrokové sazby o 50 bazických bodů, nicméně Evropská centrální banka prezentovala nejvíce jestřábí rétoriku. To je velké překvapení, které může výrazně ovlivnit řadu trhů.
img

BREAKING: Slábnoucí dolar zvyšuje ceny průmyslových kovů

09.12.2022 Drahé kovy odpoledne prudce rostly v prostředí slabšího amerického dolaru, i když inflace cen výrobců v listopadu vzrostla více, než se očekávalo, což přispělo k nejistotě na trhu ohledně dalších kroků Fedu. Zlatu se podařilo vyskočit nad úroveň 1800 USD, zatímco stříbro vyskočilo na úroveň nevídanou od konce dubna 2022, protože snížení poměru rezerv ze strany PBoC vyvolalo naděje ohledně vyšší poptávky po průmyslovém využití stříbra jako vodičů elektřiny. Rovněž obavy z nabídky poskytly býkům palivo. Zásoby stříbra na newyorské burze COMEX se za posledních 18 měsíců propadly o 70 % na něco málo přes 1 milion tun. Mezitím zásoby u London Bullion Market Association klesly v listopadu již desátý měsíc v řadě na rekordně nízkých 27,1 tisíce tun. 
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Analytici: Vývoj českých akcií bude záviset na parametrech tzv. windfall daně

24.10.2022 Vývoj hlavních českých akcií, tedy společnosti ČEZ a bank, bude ve zbytku letošního roku záviset zejména na parametrech nastavení daně z mimořádných zisků (windfall tax), shodli se analytici, které dnes oslovila ČTK. Nejasnosti ohledně její finální podoby můžou podle nich způsobit odchod zahraničních investorů z burzy. Letos index pražské burzy PX ztratil přes 18 procent.
C:\fakepath\forex-22092022.jpg

Japonsko spustilo intervence, USD/JPY se extrémně propadl

22.09.2022 Japonská centrální banka (Bank of Japan) spustila dnešním dnem velmi silné intervence na japonském jenu. Není se čemu divit, jelikož tento krok se mezi tradery a investory už pár týdnů a měsíců očekával, protože extrémní oslabení japonského jenu o 30 % je velký problém pro ekonomiku.
img

Rozbřesk: Akcie oslavují technickou stagflaci, výnosové křivky invertují

02.08.2022 Zatímco akciové trhy podpořeny kvartálními zisky zakončily červenec ve velmi dobrém rozmaru, tak ladění zpráv z makroekonomické oblasti zůstává poměrně ponuré. Amerika se ocitla v technické recesi, Německo stagnuje a rovněž zprávy z Číny jsou mizerné. Zároveň s tím však inflační data nejsou rovněž povzbudivá.
img

Rozbřesk: Akcie oslavují technickou stagflaci, výnosové křivky invertují

01.08.2022 Zatímco akciové trhy podpořeny kvartálními zisky zakončily červenec ve velmi dobrém rozmaru, tak ladění zpráv z makroekonomické oblasti zůstává poměrně ponuré. Amerika se ocitla v technické recesi, Německo stagnuje a rovněž zprávy z Číny jsou mizerné. Zároveň s tím však inflační data nejsou rovněž povzbudivá.
img

Celkový obrázek: Jaká bude alokace aktiv ve 3. čtvrtletí 2022 podle Invesca?

08.07.2022 Hlavní centrální banky agresivně zpřísňují měnovou politiku, výnosy dluhopisů prudce rostou a ceny většiny aktiv klesají. Vzhledem k tomu, že výnosy amerických státních dluhopisů jsou na úrovních, které nebyly zaznamenány už víc než 10 let, a v Invescu jsou analytici přesvědčeni, že riziko globální recese roste, rozhodli se v rámci alokace modelových aktiv převážit státní dluhopisy (poprvé od roku 2016). Vyvažují to tím, že převážili také nemovitosti. Těchto změn dosáhli snížením váhy akcií (na Underweight), úvěrů investičního stupně (stále Overweight), úvěrů s vysokým výnosem (na nulu) a hotovosti (Overweight). V rámci regionů Invesco upřednostňuje aktiva ve Spojeném království a na rozvíjejících se trzích (EM).
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Kdy zvýší ECB sazby❓

08.06.2022 Evropská centrální banka má zítra ve 13:45 rozhodnout o měnové politice. Trh neočekává, že by sazby tento týden mohly růst, ale volání po zvýšení sazeb je čím dál více, přičemž bankéři poukazují na červenec jako začátek růstu sazeb. Nicméně nadcházející zasedání bude bedlivě sledováno, protože se očekává, že banka poskytne vodítka a může připravit půdu pro zvýšení sazeb v následujícím měsíci.
img

Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují

03.05.2022 Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
img

Visa vyvíjí technologii pro digitální měny (CBDC)

13.01.2022 Visa oznámila, že rozšíří své krypto služby ještě o krok dále díky partnerství s blockchainovou softwarovou společností Consensys, aby vybudovala "nájezd" pro digitální měny centrálních bank (CBDC).
img

Propad společností Apple a Tesla s sebou táhne dolů také americký akciový trh

17.12.2021 Propad některých největších světových technologických společností převážil zisky jiných, které z hospodářského oživení těžily nejvíce. To je důvod, proč index S&P 500 klesl poté, co předchozí den rostl v souvislosti s rozhovory o tom, že centrální banky přejdou k přísnější politice v boji proti inflaci, aniž by podkopaly ekonomiku. Index Nasdaq 100 také klesl, protože obři jako Apple a Tesla vykázali velké ztráty.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD považuje inflaci za hlavní riziko výhledu ekonomiky

01.12.2021 Pokud inflace potrvá déle a vzroste více, než se očekává, bude představovat hlavní riziko pro jinak příznivý výhled ekonomiky, uvádí ve své dnešní zprávě o ekonomickém výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka letos podruhé zvýšila úrokovou sazbu

25.11.2021 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na jedno procento. Reagovala tím na obavy z rostoucí inflace a zadlužení domácností. Banka letos úrok zvýšila už podruhé, ekonomové její dnešní krok očekávali. V Jižní Koreji tak skončila éra téměř nulových úrokových sazeb, informuje agentura AP.
img

Firemní i makro čísla zvedají obavy. Akcie dnes v červeném

29.10.2021 Páteční dopoledne je pro hlavní akciové trhy negativní. DAX klesá o 0,8 pct, AEX dokonce o procento. CAC 40 a FTSE 100 jdou dole asi o 0,4 pct. V červeném se pak obchodují také americké futures naznačující pokles Wall Street.
img

Evropské akcie padají. Tématem je úroveň cen relativně k rizikům

08.09.2021 Dynamika hlavních ekonomik jde po vrcholu ve 2Q dolů, hlavní centrální banky se chystají zmenšit měnovou podporu a valuace akcií jsou celkově vysoko. To jsou věci, které nejsou vůbec nové, trhy s nimi dokázaly měsíce bez problémů žít, ale čas od času se vynoří na povrch obavy z podobných rizik a přinesou akcím dílčí korekci. Impulsem může být blížící se jednání ECB, může to být nové doporučení Morgan Stanley pro americké akcie na úrovni "podvážit" a může to být i varování Citigroup před extrémním optimismem, který může přinést větší korekce. Dosavadní zdroje, ze kterých trh čerpal sílu, každopádně nyní zůstávají ve stínu.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Turecko na hraně finanční krize

01.04.2021 Dvakrát do téže řeky nevstoupíš… Turecko pod vedením Erdoğana je bezpochyby jednou z mnoha výjimek z tohoto pravidla. Turecký prezident opět neodolal pokušení a výrazně zasáhl do chodu centrální banky, když před necelými dvěma týdny po pouhých pěti měsících vyměnil jejího guvernéra. Přitom na podzim to vypadalo nadějně. Na začátku listopadu Erdoğan odvolal svého zetě Albayraka z pozice ekonomického „superministra“ a vyměnil guvernéra centrální banky. Novým guvernérem se stal technokrat s dobrou pověstí Aqbal. Pod jeho vedením centrální banka implementovala ortodoxní politiku – přihlásila se rozhodně k režimu cílování inflace, zanechala intervencí na devizových trzích, uvolnila regulaci bank omezující likviditu trhu, a hlavně zvýšila úrokové sazby o 8,75 procentního bodu na 19 %. Právě tady patrně nový guvernér zasáhl neuralgický bod prezidenta Erdoğana. „Politické zvíře“ v něm považuje vysoké úrokové sazby za škodlivé pro ekonomický růst a tím pádem i pro podporu voličů. Jako muslim vnímá Erdoğan rozpor úrokových sazeb s většinovou tradicí islámského zvykového práva a možná i věří ve svou často opakovanou tezi o vysokých úrokových sazbách jako příčině vysoké inflace.
img

Rekordy v investicích. Trhy hledí na rok 2021 s optimismem

22.12.2020 Blíží se konec roku, a to je vždy čas k bilancování. Letošní rok byl (nejen) z pohledu investic unikátní a v mnoha ohledech rekordní. A každý asi tuší proč. Všichni lidé na celém světě zakusili nebo alespoň zaznamenali pandemii, kterou lidstvo nepamatuje od konce první světové války. Pandemie hrála letos první housle i ve světě investic. Podívejme se, jakou „písničku“ si investoři vyslechli.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

USD / JPY – 27. 4. 2020

27.04.2020 Dolar vůči japonskému jenu v pondělí oslabil poté, co Japonsko odstranilo limity svých nákupů státních dluhopisů a zvýšilo nákup podnikového dluhu, aby pomohlo společnostem zasaženým kronavírovou krizí.
img

Neomezené nákupy Fedu, fiskální balík v Německu, ale trhy se příliš neradují

23.03.2020 Začátek týdne nebyl příliš radostný po dalších zprávách o tom, jak šíření koronaviru tlačí vlády do stále tvrdších protiopatření. Na druhou stranu ovšem pokračuje také snaha jejich dopady maximálně zmírnit. Do této kategorie spadají i dvě dnešní zprávy.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Dolar po nejnovějších krocích centrálních bank mírně slábne

20.03.2020 Dolar po nejnovějších opatřeních hlavních světových centrálních bank mírně slábne - za týden by ale mohl posílit nejvíce od finanční krize z roku 2008. Dolarový index ztrácel kolem 17:45 SEČ 0,4 procenta na 102,37 bodu.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Výnosy dluhopisů | Zásoby zemního plynu | Short USD/CAD | Klid před bouří | Dlouhé pozice | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Vývoj | Martin Pohl | Češi | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Richemont | Obrovský výprodej | EUR | Bundesbank | Kvantitativní uvolňování (QE) | Salman Ahmed | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Itálie | Krize na Blízkém východě | Stoxx | Miliardové investice | CBDC | PEPP | Texas | Akcie firmy | Datum vypršení platnosti | Očekávání | Volatilní | Korelace | Jüan | Tržní výhled pro rok | Evropské centrální banky | CMC Markets | Lloyds Bank | Ruská centrální banka | Londýnské burzy | Trh práce | Diverzifikace | Aramco | Investice | Aktuální kurzy měn | Spotřebitelský sektor | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Dopad na sentiment | Pálení peněz | Japonské akcie | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | Výkon ekonomiky | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Rozvíjející se země | Evropské měny | Nákupy aktiv | Den prezidentů | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Index Nikkei | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Recese v eurozóně | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Neckline | Penzijní fondy | Jestřábi z Fedu | Americký akciový trh | Rezistence | Hlavní americký akciový index | Konkurenti | Akcie společnosti | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | AEX | Cenné papíry | Výnos | BAML | Asijské akcie | Rizikovost | SMA | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Zkrocení inflace | Šéfové | Bilance | Index DOW | Překvapivý růst | Zákaz vývozu | Cíl Evropské centrální banky | Využití stříbra | Zasedání centrálních bank | Zpomalující ekonomika | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Posílení | AI | Firmy z USA | Investiční výhled | Americká technologická společnost | JPY | Pevný výnos | FTX | Výrobní sektor | ČR | Projekce | Kontrakce | Peníze | Výhled do budoucna | Index NASDAQ 100 | Federální rezervní systém (FED) | Ukazatel | Americká ropa | Prognóza | FTSE 100 | Egyptská libra | Americké ekonomiky | Polymetal International | FedWatch | Investiční strategie | Americký Fed | Ropa WTI | Kč/USD | Neomezené nákupy | Vakcinace | P/E | Vývoj dolarového indexu | Na burze | Brexit | Eurostoxx 50 | Plány | Trans Mountain Pipeline | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Broker | Maďarsko | EURUSD | Proražení | ČSOB | Analytici XTB | Spekulovat | Americká ropa WTI | Cenové tlaky | CashFlow | Pověst | Výsledek inflace | Šok | Vít Hradil | NFP | Úroková sazba | Evropská inflace | Unie | Nikkei | Ekonomika oživuje | Aktuální kurzy | Dot plot | Možný scénář | Zasedání FOMC | Nová makrodata | Fitch Ratings | Trpělivost | Válka na Ukrajině | Investing.com | Rostoucí ceny energií | Největší ztráty | P.A. | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Pokles ceny akcií | Panevropský akciový index | Vybírání zisků | Investovat | Viry | Christine Lagardeová | Tiff Macklem | Měnové instituce | Ekonomická situace | Vyšší úrokové sazby | 1 milion | Globální ekonomiky | Portfolio | Zpřísňování měnové politiky | Nejznámější kryptoměna | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Finanční instituce | Norilsk Nickel | Vývoj objemu aktiv Bank of Canada | Prezident | EUR/CZK | ECB | CAC 40 | Turecký statistický úřad | Volatility | Makrodata | Investoři | Riziko | Nejistoty | Fidelity | Polymetal | Negativní sentiment | Investiční | Přidaná hodnota | Kapitálové rezervy | Média | Obrat ekonomiky | Inflace | Jádrový index | Zisk | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Peso | Globální akciové trhy | Kurz americké měny | Bank of England | Souhrn finančních trhů | Forward guidance | Hodnotové akcie | Volatilita na trzích | Hlavní úroková sazba | Mimořádná opatření | KDU-ČSL | Kč/EUR | Zpráva | Prémie | Česká měna | Prodej | Tencent | Invesco | Janet Yellenová | Německý DAX | Patria | Analytik Purple Trading | EUR/GBP | Management | Bloomberg | Úrok | Evropské ekonomiky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Reuters | GBP | Vývoj akcií | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Prezidentka ECB | Vzdělání | Majitel | Zprávy | Dolary | Obchodování | BREAKING | Omezení cestování | Vliv na ceny | Narušení dodávek | Vývoj ceny bitcoinu | Broker Trust | Rekordní růst | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Meta | Akcie v Evropě | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Evropské akcie | Ceny ropy | UBS | Zahraniční investoři | Ceny Bitcoinu | Silný růst | Covid | Ruský rubl | Vojenský konflikt | CZ | Turecká lira | Cílování inflace | Udržitelnost | Míra | West Texas Intermediate | JDE | Prudký nárůst úrokových sazeb | Digitální měny | Firmy | Australský dolar | Vývoj ceny | Koruna | Financial | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | DMA | Riziko recese | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Konec roku | Bank of America | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TIM | Propad | Ruská invaze | Údaje | Dopady koronaviru | Petr Lajsek | Asociace | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Nové emise | Snižování sazeb | Objem | Obavy z recese | Těžařská firma | Sázka | Federální rezervní systém | Společnost Nvidia | Americké měny | Cenné papíry a burzy | Index S&P 500 | Graf | Instrument | Trendová čára | Regulátor | Hlavní indexy | Dolar vůči japonskému jenu | Hrubý domácí produkt | Devizové kurzy | Zvýšené riziko | Posílení amerického dolaru | Studie | Poptávka po bezpečných aktivech | CME FedWatch | Pár EUR/USD | Převzetí Credit Suisse | Joachim Nagel | Bitcoin dnes | Eurodolar | Deficit | Globální dění | Polsko | Ratingová agentura | Hlavní akciové trhy | Stavebnictví | Reshoring | Kering | OECD | EY | Finanční krize | Přijetí | Evropa | Průmyslové podniky | Pokles ceny | HUF/EUR | Fiskální situace | Ukrajina | Turecká centrální banka | Egypt | Česká koruna | Cenný papír | Dolarové likvidity | S&P Global Ratings | CHF | Index Dow Jones Industrial Average | Silnější dolar | Marek Odehnal | Analytik XTB | Obchodní strategie | Ministerstvo financí USA | Stříbro | Kristina Hooper | Instituce | Turecko | Bank of Japan | Guvernér BOJ | Akciový index | Akcie firem | Digitální měny centrálních bank | LNG | Americké akcie | Vývoj českých akcií | Silná ekonomika | Pozornost | FOREX | UBS Group | Dopad pandemie | Kongres | Nejhorší den | Finanční společnosti | Vývoj měnového páru USD/JPY | Kanada | S&P 500 | Komise pro cenné papíry a burzy | Medvědi | Trh | Komise | Války na Ukrajině | ProCent | Výkyvy | Fed | Index londýnské burzy | Korekce | Americké dolary | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Nejistota | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tržní výhled | Dopad na trhy | Globální recese | CME | HDP v eurozóně | ANO | Prodej dolaru | Poměr P/E | Světová banka | Rating | Agentura S&P | Asijské indexy | SNB | Microsoft | Riziková aktiva | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Michal Valentík | Obchodní instrument | Dopad krize | Světová rezervní měna | Nvidia | Exporty | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | Unce zlata | Ekonomie | Agentura AP | Krach | Vlajka | FIAT | Tomáš Pfeiler | Invest | Významný krok | Centrální banka | CL | Andrew Bailey | Rozbor | Opatření | Výhled pro rok | QE | BOJ Kazuo Ueda | Čistý zisk | Jádrová inflace | Výnosy státních dluhopisů | Největší světový producent palladia | Inflace v říjnu | Centrum | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Apple | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankovní tituly | Fiskální pomoc | Společnost XTB | Globální index | Fixed income | Nízká volatilita | Guvernér australské centrální banky | Analytik Cyrrusu | CZK | Kov | Reuters | Anglo American | BofA | Kompozitní index | Státní dluhopisy | Zpomalení globální ekonomiky | Technologická společnost Apple | Americký dolar | Situace | Dopad na volatilitu | Rekordní maximum | Předseda | Finanční systém | Štěpán Hájek | Europe 600 | Utahování měnové politiky | Americký trh | Prezidentka Christine Lagardeová | Analytický tým XTB | Rok 2024 | Počet žádostí o podporu | Nálada na trzích | DPA | Evropská unie | Ekonomiky | Silné hospodářské oživení | Tržby | US100 | Evropské banky | Libra | Makro | Dobrá nálada | Stagnace | Dow Jones Industrial Average | Rekordní inflace | Centrální banky | Rozhodný den | Životní úroveň | Snížení sazeb | DOT | Závazek | Ztráta | Řecko | Jednání o brexitu | Bitcoin a další kryptoměny | Centrální banky světa | Nový rekord | Studie poradenské společnosti | Rizika | Úroky | Refinitiv | Kurzy | Global macro | Akce centrálních bank | Cena | Zpomalující růst | Jamal | Měnový pár | Četnost swapových operací | Objem peněz | Partners | Akcie dnes | Ekonomické údaje | Ceny akcií | Úrokové výnosy | MUFG | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | ČNB | Consensys | NBP | Agentura Bloomberg | Pokles | Finance | Globální inflace | Historická data | Štěpení akcií | Výkonnost akcií | Utahování měnových podmínek | Rezervní měna | EU | Nákupy Fedu | Index ISM | Otevírání ekonomik | Situace na trhu | Silnější kurz | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | Situace na ropě | Portfolio manažer | Dluhopisy | COVID-19 | Vyšší sazby | BoE Andrew Bailey | Regulátoři | Investor | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | PMI ve výrobě | Alokace | Proinflační riziko | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Hospodářské škody | Pivot | Kryptoměna | Inflace v Turecku | Momentum | Riziko výhledu ekonomiky | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Windfall daně | ERA | Doporučení | Globální ekonomika | Oslabení japonského jenu | Poptávka | Index pražské burzy PX | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Obchodníci | JDE Peet's | HSBC | Vývoj měnového páru GBP/USD | Hang Seng | Přecenění | Turecký prezident | Globální trhy | ČSOB Dominik Rusinko | Růst cen | Růst HDP | Siemens Healthineers | MSCI World | Cizí měny | Financování | Russ Mould | Zvýšení inflace | Invaze | Americká lehká ropa | Analýza | Růst úroků | USDJPY | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Růst produktivity | Úrokový diferenciál | Americký regulátor | Spotřebitel | Hospodářský růst | Payrolls | Šíření koronaviru | XTB Štěpán Hájek | Podnikání | WTI | LVMH | Bod | Zpřísnění finančních podmínek | Reserve Bank of Australia | HDP | Poradenské firmy | ROCE | Nord Stream | EMU | Problémy | Bankéři | Firma | Cena ropy | Recese světové ekonomiky | Index spotřebitelských cen | Reálné příjmy | Marže | Valuace akcií | Inflace v listopadu | Ether | Alphabet | Kupón | Ingredience | Ropa | Zkušenosti | Mario Centeno | Kanadský dolar | Signály | Lira | Raiffeisenbank a.s. | Statistiky | Akcie padají | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Rizika pro společnost | Americká Komise pro cenné papíry | Dluhopisové trhy | SWIFT | Rozhodování | Kurz | Market | UBS Group AG | 256/2004 | Unicredit | Hugo Boss | Dolar | Reserve Bank of New Zealand | Debata | Vývoj na trhu | Vývoj objemu aktiv Fedu | Kurzy měn | Euro | Negativní vývoj | Cykly | Agentura DPA | Deficit státního rozpočtu | Wolfstreet | Klid | Akciový trh | Proinflační | Lockdowny | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | AUD | Jiří Přibyl | Christine Lagarde | Ohlédnutí | Vývoj měnového páru USD/CAD | Bank of Canada | ETF na bitcoin | Citigroup | Prudký pokles cen | Otevření ekonomik | Rozhodnutí Bank of England | Hospodářství | Globální finanční krize | Ruská agrese | Purple Trading | Spojené státy | Tržní hráči | Purple Trading Petr Lajsek | Stagflační trend | Intermediate | Hodnota indexu | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Další kryptoměny | Nástroje měnové politiky | Vývoz | PBOC | SEC | Recese | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | Renault | Tomáš Raputa | CZK/EUR | Index Dow Jones | Výhled na rok | Denní graf | Guvernér BoE | Pin Bar | Frank | Silicon Valley | Bankovní sektor | | Dlužníci | Quorum | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Vyšší volatilita | Index londýnské burzy FTSE | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Eskalace napětí | Agentura Fitch | Výprodej | Co nás čeká po halvingu? | Předpovědi | Global Wealth Management | Bondy | Zhoršení ratingu | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Světové ekonomiky | Oslabení | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Střadatelé | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | XTB Research | Míra inflace | Windfall tax | RTS | MMF | Výhled pro rok 2024 | Nařízení | Prohlášení | Vzestup ceny | BTC | Úsilí | REIT | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Průmysl | Míra inflace v Turecku | Energetické krize | Tempo růstu | Regulační orgány | Úvěrový rating | Bankovnictví | Čisté úrokové výnosy | Biliony | ETF | Akciové trhy | Nasdaq-100 (US100) | Ministerstvo financí | Varování | Guidance | APP | Rally | Bankovní rada | Klíčový support | Hry | Japonská ekonomika | Aktiva | Pokles inflace | Neomezené nákupy Fedu | Prodejní tlak | Platební gigant | Zvyšování úrokových sazeb | Problémy v dodavatelských řetězcích | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Slábnoucí dolar | Ceny ropy Brent | Pokles cen | Sankce | Veřejný dluh | Technologická společnost | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krach banky | Holubičí tón | Nový týden | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Ministryně financí | Brazílie | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Poměr rizika a výnosu | Nový býčí trh | Indexy PMI | Slovensko | Stratég | Trh s kryptoměnami | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Breaking | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Banka Barclays | Nové peníze | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Investiční ředitel | Americké futures | Podnikání na kapitálovém trhu | Forint | PLN/EUR | Další vývoj | Členové bankovní rady | Úrokový výnos | Žádosti o podporu | Nálada | Indie | Nákupy | Cíle | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Oživit ekonomiku | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Dobrá zpráva | Zhodnocení | Větší korekce | Poradenské společnosti | Úrokové sazby ECB | Pozice | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Zerohedge | Americký akciový index | Komerční banky | Americký trh práce | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Euro vůči americkému dolaru | Energetické společnosti | Bankovní krize | Finanční trhy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | eBook | Růst cen energií | Konsolidace | Fondy | Komise pro cenné papíry | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Politická rozhodnutí | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Peněžní trhy | New York | Realitní bubliny | Krize | Zvýšení úroků | Investing | Omezení produkce | Salmán | Míra inflace v eurozóně | Meziroční míra inflace v eurozóně | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Inflační data | Devizové rezervy | Burza | Tradingová škola | Index MSCI | Rozvoj | RBA | Výprodeje | Capital Economics | Rozhovor | Analytik ČSOB | Transakce | Zmírnění obav | Marian Jurečka | Měny | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Energie | Pandemie covidu-19 | Program QE | DE30 | USDX | BAE Systems | UBS Global Wealth Management | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Jasný signál | Dodávky plynu | Rozhodnutí FOMC | Úrokové sazby | Sazby | Historie | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Euro na dolar | Zlotý | USD | Banky | W1 | Miliardy dolarů | Americký ISM | Reakce investorů | Vyspělé ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Brazilský real | Pravděpodobnost recese | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | Rusko | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Americké akciové indexy | GBP/EUR | Signál | Zdražování | Pohyby na trzích | CMC | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Investiční ředitelka | Nejvolatilnější | Rotace | ADP | Biliony dolarů | CPI v USA | Ropy | Větší riziko | Výdaje | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Ztráty | Společnost | Daň z mimořádných zisků | Analytici ČSOB | Sázky | Utažení měnové politiky | BMW | Cena akcií | Pepperstone | Lehman Brothers | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Kanadská centrální banka | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Bankovní systém | Organizace | Fiskální balík v Německu | Komodity | Invesco Ltd. | CBI | Růst | Dopad na finanční trhy | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | Centrální bankéři | Jádrová inflace v eurozóně | Hospodářské výsledky | ČTK | Volvo | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Overweight | Index | Komoditní | Cenový index | MiFID II | Token | Eva Zamrazilová | Bohatství | Jižní Korea | Uhlí | Výsledková sezóna | Tuzemská měna | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Dominik Rusinko | Dnešní zprávy | Kvantitativní utahování (QT) | AUD/USD | Rizikový apetit | Zpomalení růstu ekonomiky | Komentář Fidelity International | Komise v přenesené pravomoci | Alokace aktiv | Standardní odchylka | Americké firmy | Trading | Investičně-poradenské firmy | CEE | Meziroční inflace | Investiční doporučení | Halving | Biliony USD | Tržby společnosti | Nakupovat | FOMC | Index USD | Generali Investments CEE | Investování | Brent | Hospodářské turbulence | Chris Weston | Ondřej Hartman | Americké vlády | Velké zisky | Světové hospodářské krize | CAD | Cestování | Očekávaný růst | Hugo | Analytička | Hlavní trh | Dramatický dopad | James Bullard | Swapy | Guvernér | Société Générale | Evropské vlády | Zisk na akcii | Ekonomika USA | Progres | Akciové indexy | Nigérie | Události tohoto týdne | Globální dluh | Banka | Akciový index S&P 500 | Tesla | Plynovody | Americké centrální banky | Mário Centeno | Britské akcie | FTSE | Vývoj měnového páru | Britské banky | Průzkum | Ekonomický vývoj | Tým XTB | Tržní rizika | Panevropský index STOXX 600 | Futures kontrakty | Vývoj trhu | Ruské společnosti | Celoroční výhled | Zasedání Fedu | S&P Global | NICKEL | Pražská burza | Polský zlotý a maďarský forint | Invaze Ruska na Ukrajinu | HDP USA | Vyhlídky | Štěstí | Spotové ceny | Předpověď | HDP eurozóny | Očkování | Recese v Evropě | Americká centrální banka | Bitcoin | Automobilky | Technologické společnosti | Výnosové křivky | Německý akciový index | Velké ztráty | Hospodaření | Visa | Reuters analytik | Short | Přehled | Makro data | Podpora | Futures | Plyn | Inflace v eurozóně | Nemovitosti | Target | FXstreet.cz | UBS Global | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Rubl | Růst výnosů | Nárůst volatility | QE ECB | xStation5 | Generali Investments | Jan Bureš | Walmart | Tisknutí peněz | Index CPI | Japonský HDP | Turecká ekonomika | NatWest | MT4 | Měny&Sazby | Zemní plyn | FTSE 250 | Burze | Akcie na evropských trzích | Zasedání americké centrální banky | Nejnovější údaje | Hotovost | Vice | MJ | Jiří Tyleček | Finanční podmínky | Opce | Vyšší ceny | Analytici | USD/CZK | Zadlužení | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Globální akcie | Vysoká inflace | Saudi Aramco | Credit Suisse Group AG | Těžaři | Sazby ECB | Slušné zisky | Restriktivní politiky | Giles Coghlan | Mexické peso | Americká ministryně financí | Kurz koruny | Konkurent | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Česká ekonomika | Index londýnské burzy FTSE 100 | Jednání ECB | Blue chips | Santa Claus Rally | Očekávání trhu | Maďarský forint | Drahé kovy | Indikátor | Velký problém | Býčí trh | Ekonomické zpomalení | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Dluhový trh | Strach minulosti | Panika | Aktivum | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Prezident Biden | Forward | IG | Měnové podmínky | Marketingová komunikace | Fitch | Vývoj objemu | Spready | ISM | Domácnosti | CARA | Statistický úřad | Dostupná data | Zpřísňováním měnové politiky | FXstreet | Splatnost | Štěpení | Sektor služeb | Bankovní rada České národní banky | Měnová politika | Krypto | Převzetí banky | Závislost | Meta Platforms | Pozornost trhu | Inflace spotřebitelských cen | TLTRO | XTB | Bulharsko | EURGBP | Restrikce | Optimismus | 7 dní s korunou | Likvidita | Hlavní ekonom | Vyvážené portfolio | Načasování | FRED | Turecké liry | Standard Chartered | Inflační očekávání | Návrat k normálu | Underweight | Forexu | Trh s bitcoiny | Miliardy | Čína | Trader | Cena stříbra | DAX | Britské společnosti | Brewin Dolphin | Ocenění | Fiskální politika | Počasí | Význam Evropy | Měnové trhy | Rezervy | Německý index DAX | MIFID | Podnik | Index pražské burzy | Ekonomové | Hlavní indikátor | Vývoj objemu aktiv ECB | Emise | Koncern | CZK/USD | Pandemie | Analytik | Index PMI | Barclays | Dodavatelské řetězce | Tina Tengová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Kvantitativní utahování | Bankrot | Zpomalení růstu | Týdenní nárůst | Intervenovat | Zprávy z Fedu | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Volvo Cars | Tržní výhled pro rok 2024 | Stagflace | Světové centrální banky | Digitální jüan | Vyhlídky ekonomiky | Výsledky hospodaření | Výnosy | Redukce | Vyšší inflace | Pips | Nonfarm Payrolls | Wall Street | Home Depot | CNY | Dodávání likvidity | Index DAX | Práce | Dow Jones | West Texas Intermediate (WTI) | G7 | I-Trader | AJ Bell | Vlády | Biden | Budoucnost | Invaze Ruska | Úspěch | NASDAQ 100 | Druhá vlna | Fiskální balík | Japonský jen | FIXED | Aktuální kurz | Šance | Ekonomický růst | Rizikový sentiment | Politici | Čínské akciové trhy | Jerome Powell | Index FTSE 100 | Odvětví | Zadluženost | Poradenství | Finanční situace | Currency | Celková inflace | Riziková prémie | Záporné reálné úrokové sazby | Globalizace | Přehled kurzů | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Makroekonomický analytik | USA | Globální ekonomický růst | Vyšší výnosy | Analytický tým | Zlato | USD/CAD | Geopolitika | Analytik trhů | Nasdaq | Dekarbonizace | Rebalancování indexů | Index Nikkei 225 | Vývoj objemu aktiv | Odhady analytiků | Jihokorejská centrální banka | Geopolitické napětí | Index RTS | Spekulanti | Inflace v USA | Futures na americké akciové indexy | Rekordní pokles | ECB Christine Lagardeová | Nejvyšší výnosy | Údaje o inflaci | Michael Hewson | London Bullion Market Association | Růstové sektory | Bezpečnost | Schválení spotového ETF | Norilsk | Firma dnes | Masivní investice | Fidelity International | ODEHNAL & PARTNEŘI | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Deficit federální vlády | Kryptoměny | TradingEconomics | Zbyněk Stanjura | Bitcoin a kryptoměny | Ekonomické aktivity | Inflace v Kanadě | Amazon | Převzetí banky Credit Suisse | Další pokles | Úvěr | Romain Boscher | Akcie | Stimuly | Společnosti z USA | Holubice | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Británie | Zvýšení likvidity | Nearshoring | Brutální propady | Americký akciový index S&P 500 | Krátkodobý výhled | Dopady pandemie | Zlepšení | Komentář Fidelity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Hlavní akciový index
Hlavní akciový index MOEX
Hlavní akciový index S&P 500
Hlavní americké banky
Hlavní americké indexy
Hlavní americký akciový index
Hlavní benchmark
Hlavní bod prop tradingu
Hlavní burza
Hlavní burzovní indexy

Následující klíčová slova

Hlavní cesta k úspěchu
Hlavní cíl akciového indexu
Hlavní činnosti Amazonu
Hlavní čínské burzy
Hlavní ekonom
Hlavní ekonom AXA
Hlavní ekonom BH Securities
Hlavní ekonom britské centrální banky
Hlavní ekonom ECB
Hlavní ekonom Evropské centrální banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít