Sobota 01. června 2024 22:30
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Zpomalení hospodářského růstu

img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 24. května pro začátečníky

24.05.2024 K otestování ceny 1,0835 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se měnový pár EUR/USD propadl o více než 30 pipsů a dosáhl cílové úrovně 1,0806. Nakonec jsem však na konci dne po odrazu od této úrovně nenakupoval. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v USA vedly na konci týdne k výraznému výprodeji EUR/USD a zvýšily tlak na euro. Dnes může situace působit v neprospěch kupujících, zejména pokud se údaje o HDP Německa ukážou jako slabé. Zpomalení hospodářského růstu negativně ovlivní chuť obchodníků nakupovat euro i na současných minimech, takže s dlouhými pozicemi buďte velmi opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Wall Street Week: klíčové události a prognózy na nejbližší dny

20.05.2024 Mezi akciemi zahrnutými do indexu Dow Jones vynikly akcie Caterpillar Inc (NYSE:CAT), které si připsaly 5,65 bodů (1,61 %) a uzavřely na 356,37 bodech. Akcie JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM) vzrostly o 2,38 bodu (1,18 %) a skončily na 204,85 bodech. Za zmínku stojí také Boeing Co (NYSE:BA), jehož akcie vzrostly o 2,03 bodů (1,11 %) a den uzavřely na 184,99 bodech.
img

Wall Street a rostoucí akcie: co experti říkají před údaji o inflaci?

13.05.2024 Americký akciový trh vykázal na konci pracovního týdne mírný růst. Všechny tři hlavní indexy – S&P 500, Dow a Nasdaq – zakončily týden s pozitivní dynamikou. Největší růst z nich vykázal Dow Jones, který zaznamenal nejlepší výsledky od poloviny prosince.
img

US500 se silně odráží poté, co Fed neudělal jestřábí obrat

01.05.2024 US500 a US100 snižují včerejší ztráty, EUR/USD se odráží ode dna a zlato se obchoduje poblíž včerejšího openu po Powellových komentářích, které dodávají větší důvěru ohledně možného snížení sazeb v tomto roce.
img

Co příští týden čeká dolar?

22.04.2024 Nadcházející zpravodajské pozadí v USA bude docela zajímavé. Přestože významných událostí nebude mnoho, zprávy z USA mají na měnový trh často největší dopad. Pro účastníky trhu ale budou mít jen lokální význam. Vyzdvihnu zprávy o indexech podnikatelské aktivity, prodeji nových domů, objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, HDP za první čtvrtletí, prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, změnách osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů, indexu spotřebitelského sentimentu a indexu PCE.
img

Instrumenty s pevným výnosem: Chce to klid a chytit příležitost za pačesy

15.04.2024 Se zpomalením ekonomiky budou ve výhodě kvalitní aktiva, zejména státní dluhopisy do 5 let. Potenciální snížení sazeb centrálními bankami ve druhém čtvrtletí naznačuje prodloužení durace, a to navzdory obavám z politiky a inflace.
img

Ropa WTI, celkový přehled: Trh čeká na nové faktory

13.03.2024 V úterý zveřejněné údaje Amerického ropného institutu ukázaly, že zásoby v USA se za týden snížily o 5,5 mil. barelů. Kromě toho Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) potvrdila svou prognózu, podle níž se globální poptávka po ropě v roce 2024 zvýší o 2,25 mil. barelů denně. Spolu s konflikty na Blízkém východě to nadále ovlivňuje ceny ropy. Potenciál růstu navíc zůstává kvůli obavám ze zpomalení hospodářského růstu v Číně, druhé největší světové ekonomice a největším světovém dovozci ropy, omezený. Silnější než očekávané údaje o inflaci ve Spojených státech navíc podpořily zvěsti, že Federální rezervní systém může odložit snížení úrokových sazeb. To by zbrzdilo hospodářskou aktivitu a snížilo poptávku po ropě. Vzhledem k těmto faktorům by býci měli být opatrní. Obecně je zřejmé, že ropa se již měsíc obchoduje v bočním pásmu.
C:\fakepath\trader-22022024-47-zm.jpg

MMF: Růst ruské ekonomiky překvapuje, objevují se ale známky přehřátí

22.02.2024 Růst ruské ekonomiky vzhledem k působení západních sankcí překvapuje, objevují se u ní ale známky přehřátí. Dnes to podle agentury DPA uvedla ředitelka komunikace Mezinárodního měnového fondu (MMF) Julie Kozacková.
C:\fakepath\trader-29012024-42-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.01.2024 1) Maďarský forint dnes na forexovém trhu slábne, euro k němu přidává přes půl procenta. Agentura Reuters napsala, že příčinou je nejistota ohledně sazeb úvěrů v Maďarsku. Zpráva listu Financial Times (FT), podle které Brusel vyhrožuje Budapešti a je připraven sabotovat maďarskou ekonomiku, pokud premiér Viktor Orbán nepodpoří další pomoc Ukrajině, na kurz forintu dopoledne výraznější vliv neměla.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Nejzadluženější developer světa, China Evergrande, je v likvidaci

29.01.2024 Soud v Hongkongu dnes poslal do likvidace čínskou realitní společnost China Evergrande, která je se závazky v objemu 328 miliard dolarů (7,5 bilionu Kč) nejzadluženější developerskou firmou na světě. Agentura Reuters uvedla, že rozhodnutí pravděpodobně bude mít výrazné dopady na čínské finanční trhy. Evergrande se stala nejvýznamnějším symbolem krize na čínském trhu s nemovitostmi, která vedla ke zpomalení hospodářského růstu a k mnoha bankrotům.
C:\fakepath\trader-23012024-51-zm.png

EK: Potíže v Rudém moři by mohly zpomalit ekonomiku a zvýšit ceny v EU

23.01.2024 Evropská unie čelí hrozbě vzestupu spotřebitelských cen a zpomalení hospodářského růstu v důsledků narušení dopravy v Rudém moři. Uvedl to dnes podle agentury Reuters místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Dodal, že Evropská komise situaci velmi pozorně sleduje.
img

Americký dolar může v roce 2024 oslabit

03.01.2024 Prosincový holubičí obrat Fedu zvýšil pravděpodobnost dalšího oslabování amerického dolaru v roce 2024. Síla americké ekonomiky nicméně může tento pokles omezit.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v prosinci rostla nejrychleji za sedm let

29.12.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v prosinci rostla nejrychlejším tempem skoro za sedm let, objem nových exportních zakázek nicméně druhý měsíc za sebou klesl. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Růstu v průmyslu teď vydatně pomáhá zbrojní výroba.
img

Tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella po zasedání FOMC

13.12.2023 Trhy interpretují projev Fedu jako holubičí. Pozorujeme příliv kapitálu do rizikových aktiv spolu s oslabením dolaru. US500 a US100 již posilují o více než 1,0 %, zatímco Bitcoin roste o téměř 4,0 %.
C:\fakepath\rubl2.png

Rusko čeká letos nižší rozpočtový deficit, kolem jednoho procenta HDP

22.11.2023 Deficit ruského rozpočtu se letos bude pohybovat kolem jednoho procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Rozpočtový plán vlády přitom počítá s deficitem dvě procenta HDP a někteří ekonomové začátkem roku čekali, že schodek rozpočtu dosáhne až pěti procent HDP, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruská ekonomika ve 3. čtvrtletí podle statistiků vzrostla o 5,5 procenta

16.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,5 procenta. Oznámil to včera ruský statistický úřad. Hospodářský růst v Rusku tak byl podle agentury DPA nejsilnější od čtvrtého čtvrtletí roku 2021, tedy od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu.
img

EU je na pokraji mírné recese

25.10.2023 O ekonomikách EU a USA jsem v nedávné době nemluvil, i když podle mého názoru je jasné, čí ekonomika je silnější. Silná ekonomika je klíčem k silné měně. Když se podíváme dále než na minulý rok, zjistíme, že americký dolar posiluje již 16 let. Vůči euru začal dolar růst z úrovně 1,60 a vůči libře od 2,10. Stojí za zmínku, že za těchto 16 let vzrostl dolar proti euru 1,5x a proti libře se zdvojnásobil. A nejde jen o měny třetí třídy, jejichž věčný pokles se očekává, protože jejich ekonomiky jasně zaostávají. Proto ani celoroční pokles dolaru není nic jiného než korekce a trend je již 16 let "medvědí".
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Téměř polovině lidí v Rusku nestačí mzda na pokrytí základních výdajů

23.10.2023 Počet lidí v Rusku, kterým mzda nepokryje základní výdaje, se za dva roky zvýšil o 20 procentních bodů téměř na polovinu. S odkazem na průzkum ruské personální agentury Headhunter to dnes uvedla agentura Reuters. Ta zároveň připomněla, že Moskva vynakládá rekordní fiskální zdroje na financování své invaze na Ukrajinu. Agentura Headhunter se při svém říjnovém průzkumu obrátila na 5000 respondentů.
img

Akcie: Vyšší cena kapitálu začíná bolet

19.10.2023 Boj proti inflaci zvýšil cenu kapitálu na úroveň, kdy se začaly otevírat trhliny ve světové ekonomice. Zároveň dochází k obratu amerického fiskálního cyklu, což může v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami dostat ekonomiku do stavu lehké stagflace. To bude špatné pro cyklické akcie a v takovém případě ponesou nejvyšší riziko akcie spojené s AI. Vyšší cena kapitálu také jasně ukázala křehkost zelené transformace, a to bude patrně i největší katalyzátor snížení úrokových sazeb hned po oslabující ekonomice, protože k rychlé dekarbonizaci může dojít jen v prostředí nízkých úrokových sazeb.
img

FX: Král dolar a dalekosáhlé důsledky

16.10.2023 Zdá se, že síla amerického dolaru pomalu uvadá, ale riziko stagflace v Evropě i ve Velké Británii, spolu s nepolevujícím oslabením čínské ekonomiky napovídá, že k poklesu této měny asi v dohledné době nedojde. Silný dolar sice pomáhá držet americkou inflaci na uzdě, pro domácí ekonomiku a investory s velkými zahraničními expozicemi to ale nemusí být dobrá zpráva. Na druhou stranu právě v této době mohou být zahraniční expozice cenově dostupnější a atraktivnější.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

MMF: Ruská ekonomika nyní těží z vojenských výdajů, její vyhlídky jsou ale slabé

13.10.2023 Krátkodobý hospodářský růst v Rusku v současnosti podporují rozsáhlé vojenské výdaje, dlouhodobější vyhlídky ruské ekonomiky jsou však pochmurné. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ředitel evropského odboru Mezinárodního měnového fondu (MMF) Alfred Kammer.
img

USD vykazuje překvapivý růst navzdory předchozímu oslabení

15.08.2023 Americká měna opět testuje nová maxima a překonává euro. Není to tak dávno, co se zdálo, že dolar oslabila recese, ale to byl mylný dojem. Dolar ukázal svaly a upevnil svou pozici vůči euru, zejména na pozadí nových makroekonomických dat vydaných v USA.
img

BREAKING: BoC zvyšuje úrokové sazby na 5,00 %, USDCAD klesá❗

12.07.2023 Bank of Canada (BoC) zvýšila cílovou jednodenní úrokovou sazbu na 4,75 % v souladu s pokračující politikou kvantitativního zpřísňování. Rozhodnutí banky je v souladu s prognózami, které očekávaly zvýšení sazby o 25 bazických bodů. Údaje nejsou překvapivé, ale výhled dalšího zvyšování sazeb bude záviset na dalších údajích o inflaci. Bank of Canada také předpokládá, že ceny CPI se po šesti měsících vrátí na cílovou úroveň, ale prozatím se s dalším zvyšováním nepočítá.
C:\fakepath\trader-03072023-34-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje po zprávě, že Saúdská Arábie a Rusko omezí její vývoz

03.07.2023 Ropa na začátku týdne zdražuje, na cenu má vliv zpráva, že Saúdská Arábie a Rusko v srpnu omezí vývoz této suroviny. To v náladě trhu převážilo nad obavami ze zpomalení tempa růstu globální ekonomiky a dalšího zvyšování úroků ve Spojených státech.
img

Vyřešení americké dluhové krize uklidní trhy jen zčásti

22.05.2023 Trhy se dál soustředí na jednání o dluhovém stropu USA. Pozornost ale přitáhne i nadcházející zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému.
img

EURUSD pokračuje v poklesu po komentářích Barkina a Mesterové

16.05.2023 K měnové politice a ekonomice se dnes vyjádřili Thomas Barkin, šéf richmondského Fedu, a Loretta Mesterová z clevelandského Fedu. EUR/USD se během jejich projevů posunul níže, ale tento pohyb lze lépe vysvětlit zveřejněním lepších než očekávaných údajů z USA, jako jsou maloobchodní tržby nebo průmyslová výroba za duben. Přesto oba vyzněli poněkud jestřábím tónem.
C:\fakepath\ropa-24042023-uvod.png

Býčí gap na ropě je téměř vyplněn – co bude dál?

24.04.2023 V minulém týdnu ropa silně oslabila a dostala se na nejnižší hodnoty od 3. 4. 2023. Příčinou tohoto poklesu byly narůstající obavy z recese a ekonomického zpomalení. Trhy jsou rovněž nervózní z toho, jak Fed přistoupí k úrokovým sazbám, o kterých bude rozhodovat již v prvním květnovém týdnu.
C:\fakepath\trader-06042023-39-zm.png

Komodity: Ceny ropy se mírně klesají, za celý týden ale rostou

06.04.2023 Ceny ropy mírně klesají. Mohou za to obavy o vývoj globální ekonomiky. Ztráty jsou však mírné, protože je brzdí snížení těžby skupinou OPEC+ a pokles zásob v USA. Za celý týden však zřejmě třetí týden za sebou vzrostou.
img

Stabilizace amerického dolaru před zveřejněním klíčových údajů

24.03.2023 Vypadá to, že americký dolar našel uprostřed týdne po poklesu hlavních indexů na Wall Street svou oporu. Na začátku pátku je dolarový index i nadále relativně klidný před únorovými objednávkami zboží dlouhodobé spotřeby a předběžnými průzkumy PMI ve výrobě a službách společnosti S&P Global. S&P Global v pátek zveřejní také průzkumy PMI pro Německo, Spojené království a eurozónu.
img

Zpřísnění úvěrových podmínek dělá práci za FED

21.03.2023 ZPOMALENÍ: Současné obavy bankovního sektoru jsou individuální, nikoli systémové, ale úvěrové standardy na obou stranách Atlantiku se hodně zpřísnily, a to se nyní ještě zrychlí, protože banky omezují riziko a regulátoři zvyšují svůj dohled. Toto zpřísnění finančních podmínek se rovná výraznému zvýšení úrokových sazeb. Ve skutečnosti vykonává práci Fedu jinými prostředky. Ekonomika a inflace zpomalí rychleji, velký cyklus zvyšování sazeb Fedu skončí dříve a snižování sazeb začne dříve. Toto turbo zatěžuje náš manuál pro rok 2023, rostoucího tlaku na zisky a úlevy v ocenění.
img

Stabilizace ropy, pokles zlata z maxima

17.03.2023 Ropa získává opět půdu pod nohama, jelikož banka Credit Suisse se chytla záchranného lana.
img

Zlato bez většího pohybu, snížení mědi v důsledku slabého cíle HDP Číny

07.03.2023 V pondělí se vyvíjelo zlato smíšeně vzhledem k nejistotě týkající se měnové politiky USA, zatímco ceny mědi se silně snížily, jelikož Čína stanovila pro letošní rok nižší než očekávaný cíl HDP, což podkopalo očekávání silného oživení poptávky.
C:\fakepath\trader-28022023-33-zm.png

Turecká ekonomika loni vzrostla o 5,6 procenta, letos se čeká zpomalení

28.02.2023 Turecká ekonomika v loňském roce vzrostla o 5,6 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. V letošním roce však analytici podle průzkumu agentury Reuters očekávají zpomalení hospodářského růstu o polovinu na 2,8 procenta poté, co zemi nedávno zasáhlo ničivé zemětřesení.
img

Trhy se zaměřují na údaje o australském HDP a HICP v eurozóně

28.02.2023 Očekává se, že tento týden bude hlavní událostí zpráva o HDP z Austrálie a předběžný lednový průzkum HICP v eurozóně. Institut pro řízení dodávek (ISM) zveřejní své PMI ve výrobě a službách, což by mohlo způsobit určitou volatilitu amerického dolaru. Prezident Federálního rezervního systému v St. Louis James Bullard novinářům agentury Reuters řekl, že "měkké přistání je v USA možné, pokud bude dobře provedena změna režimu po pandemii".
img

Trhy se zaměřují na údaje o australském HDP a HICP v eurozóně

28.02.2023 Zpráva o HDP zveřejněná v Austrálii ukázala, že její ekonomika v posledním čtvrtletí roku 2022 mezičtvrtletně vzrostla...
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Obchodní deficit Japonska byl v lednu kvůli dovozu energií rekordní

16.02.2023 Obchodní deficit Japonska v lednu vzrostl na rekordních 3,5 bilionu jenů (577,3 miliardy Kč). Hlavním důvodem je růst cen energií, který výrazně zvýšil dovoz, naopak růst vývozu zpomalil. Rekordní byl i deficit s největším obchodním partnerem, kterým je pro Japonsko Čína. V předběžné zprávě to dnes uvedlo japonské ministerstvo financí.
img

Letos zůstanou ceny ropy nejspíš stabilní, ale s určitými komplikacemi

23.01.2023 Obecně se nepředpokládá, že by se letos ceny ropy výrazně změnily, ale nad tímto výhledem se vznášejí 2 velké otazníky: Bude mít Čína pracovníky k oživení své ekonomiky, jelikož uvolňuje svá omezení Covid? Zůstanou americké energetické společnosti zaměřující se na frakování u své nedávné neochoty financovat další drahý ropný boom?
C:\fakepath\trader-17012023-25-zm.jpeg

Allianz Trade: V příštím roce by mohl světový hospodářský růst zrychlit

17.01.2023 Energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by letošní zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat jeho mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky. Prognózy analytiků Allianz Trade, kteří upozorňovali na rizika spojená se zhoršující se geopolitickou situací, energetickou krizí a protipandemickými opatřeními v Číně, se letos promítnou do zpomalení růstu celosvětového hospodářství na 1,4 procenta ze 2,9 procenta na konci roku 2022.
img

Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid

17.01.2023 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace

10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
C:\fakepath\eurusd-09012023-3.png

Forex: Dolar pokračuje v poklesu, ke koši měn je nejlevnější od loňského června

09.01.2023 Dolar dnes na forexovém trhu pokračuje v poklesu a ke koši měn se pohybuje v blízkosti nejnižších hodnot zhruba od poloviny loňského roku. Obchodníci nadále vyhodnocují dopady statistiky, která na konci minulého týdne ukázala, že trh práce je v USA v dobré formě, ale celková aktivita ukazuje na blížící se recesi. To znamená, že americká centrální banka (Fed) už by mohla brzy ukončit cyklus zvyšování úrokových sazeb.
img

Zlato se blíží sedmiměsíčnímu maximu kvůli zápisu z jednání FEDu, který naznačuje pomalejší zvyšování sazeb

05.01.2023 Ceny zlata se ve čtvrtek zvýšily na skoro sedmiměsíční maximum poté, co zápis ze zasedání FEDu v prosinci ukázal, že politici jednoznačně podpořili pomalejší zvyšování úrokových sazeb, a to poskytlo určitou úlevu trhům s kovy, které jsou sužovány rostoucími výpůjčními náklady.
img

Dolar začal klesat kvůli obavám z recese

09.12.2022 V pátek došlo k poklesu dolaru kvůli zvýšeným obavám ze zpomalení hospodářského růstu v USA. Obchodníci jsou v pozoru před spoustou zasedání centrálních bank, která se mají uskutečnit příští týden a hlavní slovo na nich bude mít FED.
img

Ekonomické predikce Wells Fargo na rok 2023

08.12.2022 Banka Wells Fargo očekává, že Fed do března 2023 zvýší úrokové sazby na úroveň mezi 5,00 % a 5,25 %. Analytici banky navíc předpokládají, že inflace měřená indexem spotřebitelských cen ve Spojených státech v příštím roce klesne a bude se pohybovat kolem 3,8 %. Podle banky bude mít restriktivní měnová politika Federálního rezervního systému v roce 2023 viditelný a zamýšlený efekt snížení inflace na úkor zpomalení hospodářského růstu USA. 
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Hurun: Hodnota majetku nejbohatších Číňanů letos klesla nejvíce za 20 let

08.11.2022 Hodnota majetku nejbohatších lidí v Číně se v letošním roce snížila nejvíce za 20 let. Přispěly k tomu dopady ruské invaze na Ukrajinu, přísná protipandemická politika a zejména pokles čínských akciových trhů. Prvenství v žebříčku, který dnes zveřejnila společnost Hurun, si druhým rokem udržel sedmašedesátiletý Čung Šan-šan. Ten je majitelem firmy na balenou vodu Nongfu Spring a podniku Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise, který vyvíjí vakcínu proti covidu-19. Hodnota jeho majetku se proti loňsku zvýšila o 17 procent na 65 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč).
img

Plyn v Evropě zlevňuje, vyplatí se ale odpočívat?

20.10.2022 Při pohledu na poslední dny můžeme s jistotou konstatovat, že situace na evropském plynovém trhu se zlepšila. Burzovní ceny plynu včera, tj. 19. října, v Evropě klesly téměř o 10 %, čili se dostaly pod 1 200 USD za 1 tisíc metrů krychlových. K takovému poklesu došlo poprvé od 15. července.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MMF zhoršil odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,9 procenta

11.10.2022 Tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z loňských 3,5 procenta. Ve svém podzimním výhledu globální ekonomiky to dnes předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). V dubnu přitom odhadoval, že v letošním roce se hrubý domácí produkt (HDP) České republiky letos zvýší o 2,3 procenta. V příštím roce má tempo růstu zpomalit na 1,5 procenta.
C:\fakepath\trader-05102022-26-zm.jpg

Polská centrální banka překvapivě ponechala základní úrok na 6,75 procenta

05.10.2022 Měnový výbor polské centrální banky dnes překvapivě ponechal základní úrok na 6,75 procenta. Banka to uvedla ve svém prohlášení. Polská centrální banka se tak připojila k České národní bance (ČNB) a maďarské centrální bance, které už také avizovaly, že se zvedáním sazeb končí.
C:\fakepath\eurusd-04102022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.10.2022

04.10.2022 Akcie ve Spojených státech na počátku posledního čtvrtletí výrazně posílily. V kladných číslech skončilo všech 11 sektorů indexu S&P 500, největší zisky zaznamenaly energetické společnosti. Na náladě trhu se přitom odráží zvyšování úrokových sazeb, historicky vysoká inflace a obavy ze zpomalení hospodářského růstu. Podporou pro růstové akcie citlivé na úrokové sazby byl pokles výnosu desetiletých dluhopisů americké vlády.
C:\fakepath\trader-30092022-31-zm.jpg

Evropské akcie kvůli obavám z recese oslabily třetí čtvrtletí po sobě

30.09.2022 Evropské akcie kvůli obavám z recese oslabily třetí čtvrtletí po sobě. Panevropský index STOXX Europe 600 klesl od července do konce září o 4,8 procenta na 387,92 bodu. Byl to jeho nejdéle trvající propad od roku 2011.
C:\fakepath\trader-23092022-24-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z recese a růstu dolaru prudce klesají

23.09.2022 Ceny ropy dnes prudce klesají a obchodují se kolem nejnižších hodnot od ledna. Přispěl k tomu růst dolaru ke koši měn na nejvyšší hodnotu za dvě desetiletí a obavy o poptávku, protože kvůli zvyšování úrokových sazeb hrozí, že se přední světové ekonomiky dostanou do recese.
img

FED zvýšil úrokové sazby, kurz franku nad 25 Kč

22.09.2022 Na včerejším zasedání FED zvýšil americké úrokové sazby o 0,75 p.b. na úroveň 3-3,25 %. Celý včerejší den byl však na trhu velmi turbulentní. Nadcházející zvýšení sazeb a obavy z nových kroků Ruska vůči Ukrajině posílily dolar a oslabily euro a zlotý. Švýcarský frank, tentokrát na delší dobu, překonal hranici 25 Kč.
img

Inflace a pálení hotovosti. Společnosti budou v blízké budoucnosti čelit vyššímu zadlužení, ukazuje analýza Allianz Trade

12.09.2022 Společnostem na obou stranách Atlantiku se sice v poslední výsledkové sezoně dařilo lépe, než analytici očekávali, pouze čtyři z 24 sektorů vykázaly pokles. Prognózy nicméně naznačují slábnoucí dynamiku a ve 3. a 4. čtvrtletí se dá očekávat pokles. Ukazuje to aktuální analýza pojišťovny Allianz Trade.
C:\fakepath\trader-02082022-25-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se před zasedáním skupiny těžebních zemí OPEC+ mírně zvyšují

02.08.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích mírně zvyšují. Obchodníci očekávají, že producenti ze skupiny OPEC+ tento týden zřejmě nezvýší dodávky ropy na trh kvůli obavám z globální recese, která by mohla změnit poptávku po energiích.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní i příští rok

26.07.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok, slabší růst ale čeká i v roce příštím. Fond v aktualizaci svého jarního výhledu dnes uvedl, že na letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,2 procenta, což je o 0,4 procentního bodu méně, než předpokládal v dubnové prognóze. Na příští rok počítá se zpomalením tempa na 2,9 procenta, proti jarnímu výhledu je to o sedm desetin procentního bodu méně.
C:\\fakepath\\trader-07072022-4-zm.jpg

MMF sníží odhad růstu světové ekonomiky, v roce 2023 nelze vyloučit recesi

07.07.2022 Výhled světové ekonomiky se od dubna "výrazně zhoršil" a vzhledem ke zvýšeným rizikům nelze v příštím roce vyloučit globální recesi. Agentuře Reuters to dnes řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. MMF podle ní v příštích týdnech již potřetí v tomto roce sníží svou prognózu globálního hospodářského růstu pro rok 2022. V dubnu MMF odhad letošního růstu světové ekonomiky snížil na 3,6 procenta z předchozí prognózy 4,4 procenta.
C:\fakepath\trader-05072022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně oslabuje, Brent odepisuje přes pět procent zhruba na 107 dolarů

05.07.2022 Ropa dnes výrazně oslabuje, severomořský Brent odepisuje přes pět procent. K propadu přispěly zejména obavy z globální recese, která by omezila poptávku. To v náladě trhu převážilo nad znepokojením ohledně narušení dodávek, umocněné stávkou zaměstnanců plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře v Norsku.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Svaz německého průmyslu očekává výrazné zpomalení hospodářského růstu

21.06.2022 Německá ekonomika kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu letos vzroste jen o 1,5 procenta. Dnes to oznámil šéf vlivného Svazu německého průmyslu (BDI) Siegfried Russwurm. Svaz ještě na začátku roku počítal s meziročním růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,5 procenta.
C:\fakepath\Británie3.jpg

J.P. Morgan: Britská ekonomika se v příštích dvou let patrně dostane do recese

17.06.2022 Britská ekonomika se v příštích dvou letech pravděpodobně dostane do recese, a to v důsledku zpřísňování měnové politiky v Británii i v zahraničí. Předpověděli to dnes analytici finančního ústavu J.P. Morgan. Centrální banky po celém světě v poslední době zpřísňují měnovou politiku v reakci na růst inflace, ke kterému přispívá mimo jiné válka na Ukrajině.
img

Utahování není jen o Fedu. Včerejší záblesk optimismu na trzích vyhasl

16.06.2022 Včerejší zprávy dokázaly investory pozitivně naladit. ECB sice nebyla moc konkrétní, ale aspoň ujistila, že chce bránit turbulencím na dluhopisovém trhu. Fed zvedl sazby více, než dlouho říkal, ale trh se na to mezitím připravil. Zároveň se tržní hráči nechali znovu uchlácholit výhledem, který počítá s měkkým přistáním i přes přísnější měnovou politiku. A pozitivně mohl zapůsobit i náznak, že už příští zvýšení sazeb může být menší.
img

Bitcoin ztrácí býčí potenciál a začíná klesat

07.06.2022 Bitcoin se stále obchoduje v úzkém rozpětí 29 000 – 31 500 USD. Mince solidně zkonsolidovala a pokusila se z této obla...
img

Americké akciové indexy během obchodování plynule rostou

07.06.2022 Analytici hodnotí, zda trh vzhledem k agresivním úmyslům Federálního rezervního systému zpřísnit měnovou politiku a zvýšit úrokové sazby klesl dostatečně. Poté, co akciový trh zakončil osm z posledních devíti seancí v červených číslech, už možná klesl na dno. V pátek budou zveřejněny nejnovější údaje o změnách spotřebitelských cen (index CPI) v USA.
img

GBP/USD: plán pro evropskou seanci 27. května. COT reporty. Britská libra si vedla dobře

27.05.2022 Včera bylo vytvořeno poměrně velké množství vynikajících signálů pro vstup na trh, které se ukázaly být velmi ziskové. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. V ranní předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2609 a doporučil jsem vám rozhodnout se pro vstup na trh z této úrovně. Růst a falešný průraz formující se na této úrovni v první polovině dne byl vzhledem k absenci důležitých fundamentálních statistik vcelku očekávaný. Výsledkem byl skvělý signál pro short pozice. Libra se ale nevydala dolů hned. S blížícím se polednem se býci znovu pokusili vystoupat nad úroveň 1,2609, ale znovu neuspěli a vygenerovali tak potvrzující signál k otevření short pozic, což bezprostředně vedlo k prudkému poklesu libry o 50 bodů najednou. Odpoledne býci využili úrovně 1,2558 a obdrželi jsme neuspokojivé údaje o americkém HDP, které vytvořily výborné vstupní pozice pro long pozice. Pohyb nahoru činil ve výsledku také 50 bodů a umožnil libře vrátit se na týdenní maxima.
img

Evropské akcie dramaticky změnily vektor pohybu

12.05.2022 Během středeční aukce vykazují akciové evropské indikátory na pozadí optimistického sentimentu účastníků trhu působivý růst.
img

Průmysl pozitivně překvapil

09.05.2022 Na výsledcích průmyslové produkce i zahraničního obchodu byl v březnu patrný vliv vysokých cen dovážených surovin i pokračující problémy se subdodávkami v automobilovém průmyslu. I přesto ale průmysl překvapil výrazně lepším výsledkem, ke kterému přispěla výroba elektrických zařízení a výroba a rozvod elektřiny. Zahraniční obchod naopak skončil v důsledku hlubšího deficitu s ropou a zemním plynem výraznějším propadem, než trh očekával.
img

Nezaměstnanost v dubnu dále klesla

09.05.2022 Trh práce zaznamenal v dubnu další zlepšení, i když oproti našemu očekávání nebyl pokles nezaměstnanosti tak výrazný. Podíl nezaměstnaných klesl z březnových 3,4 % na dubnových 3,3 %; my jsme čekali snížení až na 3,1 %. I tak se jedná o nejnižší číslo od listopadu loňského roku. Po sezónním očištění byl ale za duben patrný již mírný nárůst podílu nezaměstnaných, podle našeho propočtu z březnového dvacetiměsíčního minima 3,23 % na dubnových 3,36 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká dubnová inflace přinese další nechvalný rekord

09.05.2022 Inflace v USA by díky určité stabilizaci cen energií a vysoké srovnávací základně měla za duben již zpomalit. Stejné štěstí ale nebude mít ta česká, která pravděpodobně vytvoří další historický rekord. Z evropských dat zaslouží pozornost průmyslová produkce za březen. Ta zřejmě v důsledku problémů v subdodavatelských řetězcích zesílených válkou na Ukrajině a čínské nulové tolerance ke covid-19 v meziměsíčním srovnání propadne. Podobný osud čeká i českou březnovou průmyslovou výrobu. To se pak společně s vysokými importními cenami nerostných surovin promítne do hlubšího deficitu zahraničního obchodu. Zhoršení nebude ušetřen ani český maloobchod, na který dopadá akcelerující inflace a s tím spojená horšící se spotřebitelská důvěra.
img

Forex: O překvapení se tento týden postaraly centrální banky

06.05.2022 Tento týden se nesl ve znamení zasedání centrálních bank. K jednacímu stolu zasedla americká, polská i ta česká. Americká centrální banka ve středu jednoznačně rozhodla o 50bodovém zvýšení klíčové úrokové sazby na 0,75-1,00 %. Zároveň oznámila, že zvýšení o 75 bb v následujících měsících nezvažuje.
img

Rally na trzích po zasedání Fedu

06.05.2022 Rally na trzích po zasedání Fedu rychle zeslábla, když Federální rezervní systém oznámil, že na červnovém zasedání nezvažuje zvýšit sazby o 75 bazických bodů.
C:\fakepath\trader-25042022-39-zm.jpg

Evropské akcie uzavřely na nejnižší úrovni od poloviny března

25.04.2022 Evropské akcie zahájily týden výrazným poklesem. Obavy ze zpomalení hospodářského růstu v Číně a z rychlého zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech totiž převážily nad úlevou, že ve francouzských prezidentských volbách zvítězil současný prezident Emmanuel Macron nad krajně pravicovou kandidátkou Marine Le Penovou. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes klesl o 1,81 procenta na 445,11 bodu. Uzavřel tak obchodování na nejnižší úrovni od poloviny března.
C:\fakepath\trader-20042022-21-zm.jpg

ECB: Velké banky v eurozóně se dokážou vypořádat s odpisy souvisejícími s Ruskem

20.04.2022 Všechny velké bankovní společnosti v eurozóně jsou schopny plnit požadavky na kapitálové rezervy i v případě, že budou muset odepsat veškerá svá aktiva spojená s Ruskem. Uvedl to dnes šéf bankovního dohledu Evropské centrální banky (ECB) Andrea Enria. Útok ruských vojsk na Ukrajinu a související sankce ze strany západních zemí už přiměly některé evropské banky, aby Rusko opustily, nebo o takovémto kroku začaly uvažovat.
C:\fakepath\trader-19042022-29-zm.jpeg

Měnový fond zhoršil odhad růstu české ekonomiky na letošní rok na 2,3 procenta

19.04.2022 Růst české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 2,3 procenta, zatímco loni dosáhl 3,3 procenta. Ve svém jarním výhledu to dnes předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). V listopadu přitom pravidelná mise MMF v České republice letošní růst odhadla na 3,5 procenta. Globální ekonomika se letos potýká s negativními hospodářskými důsledky války na Ukrajině.
img

Jak zpomalit inflaci?

23.03.2022 Svět se potýká s vysokou inflací, zpomalujícím se hospodářským růstem a nedostatkem zboží. Pokud se podle generálního ředitele Almonty Industries Lewise Blacka Federálnímu rezervnímu systému nepodaří dostat situaci pod kontrolu, může řešení těchto problémů trvat roky.
img

Nejnovější postoj Fedu zvyšuje optimismus na trzích

17.03.2022 Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby o 25 bazických bodů a rozšířil tak rozpětí na 0,25–0,50 %. Plánoval také snížit zůstatek nákupů dluhopisů navzdory rostoucí geopolitické nejistotě.
img

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 17. března 2022

17.03.2022 Federální rezervní systém podle očekávání zvýšil úrokovou sazbu z 0,25 % na 0,50 %. Jde o první zvýšení úrokových sazeb od roku 2018. Dolar pak začal posilovat. Míra růstu byla ale nakonec tak absurdní, že je dobré podívat se na ni pod mikroskopem. Pak, už v kontextu projevu předsedy Jeromea Powella, začala cena dolaru opět klesat, až plně vyrovnala předchozí růst. A vezmete-li v úvahu Powellova slova, pak toto chování jednoduše odporuje zdravému rozumu.
C:\fakepath\trader-07032022-28-zm.jpg

Evropské akcie kvůli rostoucím cenám ropy skončily na ročním minimu

07.03.2022 Evropské akcie dnes kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu dál oslabovaly a den zakončily na ročním minimu. Růst cen ropy totiž vzbuzuje obavy z dalších inflačních tlaků a ze zpomalení hospodářského růstu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 1,1 procenta na 417,13 bodu, ráno ale kvůli obavám z možnému zákazu dovozu ruské ropy odepisoval až 3,8 procenta.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: Kurzy akcií českých bank padají kvůli protiruským sankcím

07.03.2022 Kurzy akcií českých bank padají především kvůli sankcím, které západ přijal vůči Rusku za jeho napadení Ukrajiny, a očekávanému zpomalení hospodářského růstu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Akcie Erste dnes klesají o 11,04 procenta na 643,20 Kč, Komerční banky o 10,38 procenta na 712,50 Kč. Pod nejmenším tlakem jsou akcie Monety, které přišly o 4,84 procenta na 81,60 Kč. Od závěru obchodování den před invazí propadla Erste o 29,9 procenta, KB o 23,9 procenta a Moneta o 10,8 procenta.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Pražská burza dál padá, PX klesá o šest procent, Erste a KB odepisují 12 pct

07.03.2022 Pražská burza dnes dále padá, index PX klesl dopoledne o šest procent, v 11:30 byl na 1227,27 bodu. Níže uzavíral naposledy loni na začátku srpna. Kromě technologické firmy Avast ztrácejí všechny tituly, nejvíce Erste Bank a Komerční banka, jejíž cenné papíry odepisovaly dopoledne kolem 12 procent. Pojišťovna VIG zlevnila o sedm procent a o necelých pět procent přišel i energetický ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie jsou kvůli možnému zákazu dovozu ruské ropy na ročním minimu

07.03.2022 Kvůli možnému zákazu dovozu ruské ropy, který zvažují západní státy, jsou evropské akcie na ročním minimu. Případný zákaz dovozu ropy budí obavy z dalších inflačních tlaků a ze zpomalení hospodářského růstu. Panevropský index STOXX 600 ztrácel kolem 10:00 SEČ 3,8 procenta na 405,86 bodu. Hlavní index německé burzy DAX odepisoval 4,6 procenta na 12.489,49 bodu.
C:\fakepath\trader-03032022-28-zm.jpg

Evropské akcie výrazně klesly kvůli obavám z dopadů ukrajinské krize

03.03.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily kvůli obavám z negativních hospodářských důsledků sankcí, které západní země uvalují na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes ztratil 2,01 procenta a uzavřel obchodování na 437,36 bodu. Od začátku letošního roku tak vykazuje pokles o více než deset procent.
C:\fakepath\trader-16022022-29-zm.jpg

Forex: Dolar se drží bez větších změn, investoři sledují vývoj kolem Ukrajiny

16.02.2022 Americký dolar se dnes drží bez výraznějších změn, investoři pozorně sledují vývoj kolem Ukrajiny. Jednotná evropská měna euro si kolem 17:30 SEČ vůči dolaru připisovala zhruba desetinu procenta na 1,1370 EUR/USD. Dolar tlačí dolů známky poklesu napětí na ukrajinsko-ruské hranici. Jeho výraznějšímu poklesu nicméně brání vyhlídky na zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech, které dnes podpořila překvapivě příznivá zpráva o vývoji maloobchodních tržeb v USA.
img

Americký akciový trh zakončil týden poklesem

14.02.2022 Americké akcie v pátek klesly v důsledku eskalace napětí na Ukrajině. Britská vláda dokonce doporučila svým občanům žijícím v zemi, aby se okamžitě evakuovali.
img

Co je lepší, zlato nebo bitcoin?

04.02.2022 Debata o tom, kam investovat v roce 2022, zda do bitcoinu nebo zlata, se stále stupňuje. Komoditní tým Goldman Sachs naznačuje, že cenný kov bude mít větší výhodu.
img

Cena zlata na konci ledna klesla o tři procenta na 1800 dolarů

01.02.2022 Zlatu se během posledního roku nedařilo dohnat pokles způsobený výkyvem v předchozím koronavirovém roce. Jeho cena se nicméně postupně zvyšuje a na konci ledna už byla na úrovni 1797 dolarů za unci, tedy jen o 3,4 procenta pod hodnotou před rokem. V prosinci byl meziroční pokles ještě sedmiprocentní. O poznání hůře je na tom stříbro s meziročním poklesem o téměř 23 procent na 22,47 dolarů za unci.
img

Zlato je pojistkou proti jestřábímu pochybení Fedu

31.01.2022 Býci na zlatě jsou opět v pasti, protože Fed ve středu zaujal jestřábí postavení a připravuje se na březnové zvýšení sazeb a snížení své rozvahy do konce roku.
img

Představitelé Fedu zpřísňují rétoriku, zatímco se americký dolar chystá dále posilovat

13.01.2022 Lael Brainardová, která zvažuje svou kandidaturu na post místopředsedkyně Fedu, ve svém projevu před bankovním výborem Senátu uvedla následující: "Nejdůležitějším úkolem, který stojí před americkou centrální bankou, je přivést inflaci zpět na cílovou úroveň 2 %." Brainardová vidí cíl Fedu v omezení inflace a zároveň v podpoře hospodářského oživení.
img

Udrží si GBP růst i v příštím roce?

22.12.2021 Britská měna získala důvěru a nyní se obchoduje stabilně výše. Vzestupný trend však nemusí trvat dlouho kvůli složité ekonomické situaci ve Spojeném království.
img

Změny v Alibaba Group (BABA)

07.12.2021 Čínská společnost Alibaba Group (BABA) jmenovala nového finančního ředitele a v pondělí oznámila plán restrukturalizace svých rozsáhlých aktivit v oblasti e-obchodování. Akcie Alibaby ve výsledku prudce vzrostly.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v prosinci klesla nejníže od dubna

06.12.2021 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v prosinci klesla na nejnižší úroveň od letošního dubna. Hospodářské vyhlídky totiž zastiňují obnovené restrikce, jež mají omezit šíření koronaviru. Ukazují to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix.
img

Euro: dlouhodobý klesající trend a volný pád. Dolar nemůže nabídnout jinou možnost

26.11.2021 Dolarový index ukázal ostatním měnám, kdo je tady pánem, a nadále si držel svou značku. Žádné pochybnosti a informační vycpávky o tom, že dolar dosáhl vrcholu, zatím nevyvedly z míry dolarové býky, kteří budou pravděpodobně i nadále tlačit kurz vzhůru. Býčí momentum zůstává silné, ale po takových úspěších obvykle následuje zdravá korekce. Ta se může v blízké budoucnosti uskutečnit, ale nijak neovlivní budoucí vyhlídky.
C:\fakepath\eurusd-29102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.10.2021

29.10.2021 Americké akcie včera zpevnily. Dobré hospodářské výsledky firem, například podniků Caterpillar a Merck, pomohly zmírnit obavy ze zpomalení hospodářského růstu. Akcie společností Tesla, Apple a Amazon vyhnaly index technologického trhu Nasdaq na rekord. Nových maxim dříve tento týdne dosáhly indexy S&P 500 a Dow Jones.
C:\fakepath\trader-27102021-33-zm.jpg

Britská ekonomika podle vlády oživuje rychleji, než se předpokládalo

27.10.2021 Britská ekonomika se z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Vyplývá to z nových prognóz, které dnes představil britský ministr financí Rishi Sunak v pololetním projevu o vývoji státního rozpočtu. Zároveň slíbil zvyšování veřejných výdajů a snižování daní. Vláda je podle něj rovněž připravena chránit domácnosti před negativními dopady rostoucí inflace, napsala agentura Reuters.
C:\\fakepath\\Itálie.jpeg

Agentura S&P Global zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie

24.10.2021 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie ze stabilního na pozitivní. Signalizovala tím možné zvýšení úvěrového ratingu, který se nyní nachází na úrovni BBB. Agentura své rozhodnutí zdůvodnila reformním úsilím italské vlády, které by podle S&P Global mělo podpořit hospodářský růst, a tím příznivě ovlivnit stav veřejných financí.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Růst světové ekonomiky letos nedosáhne dříve očekávaných šesti procent

05.10.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) předpokládá, že letošní růst světové ekonomiky mírně zaostane za jeho červencovou prognózou, podle které měl činit šest procent. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Poukázala přitom na rizika spojená s dluhy, inflací a rozdílnými hospodářskými vyhlídkami v jednotlivých zemích. Upozornila, že nový odhad letošního růstu globálního hospodářství fond představí příští týden v úterý.
img

KOMENTÁŘ (ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 30. září 2021):

01.10.2021 Bankovní rada ČNB na zářijovém zasedání zvýšila svou repo sazbu o plné tři čtvrtiny procentního bodu, což je z historického pohledu nejvýraznější jednorázové zvýšení úrokových sazeb české centrální banky od roku 1997.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB zvýšila úrokové sazby nejvíce od roku 1997

30.09.2021 Bankovní rada České národní banky dnes výrazně zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Ekonomové čekali zvýšení sazby o 0,5 procentního bodu. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,5 procentního bodu v roce 1997. Důvodem růstu sazeb je podle ekonomů především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyři procenta. Do konce roku by podle ekonomů mohla základní úroková sazba stoupnout až na dvě procenta. Dnešního jednání rady se zúčastnilo všech sedm jejích členů.
C:\fakepath\Dolar-2.jpg

Forex: Dolar vystoupal na třítýdenní maximum, maloobchodní tržby v USA v srpnu vzrostly

16.09.2021 Dolar dnes vystoupal na třítýdenní maximum ke koši měn. Přispěla k tomu zpráva o vývoji maloobchodních tržeb ve Spojených státech, které v srpnu nečekaně vzrostly. Zmírnily se tak některé obavy ohledně zpomalení hospodářského růstu.
img

Forex: ECB slovně ocení lepší ekonomickou situaci, na nějakou akci si ale počkáme

09.09.2021 Hlavní událostí dnešního dne je zasedání ECB k měnové politice. Centrální bankéři zřejmě ocení současnou lepší makroekonomickou situaci, mohou oznámit záměr postupně ukončovat program pandemického odkupu aktiv (PEPP) během Q2 21. Podmínky financování na trzích zůstávají příznivé. Tapering ale předpokládáme až v příštím roce.
C:\fakepath\USA.jpg

Vliv hurikánu Ida na ekonomiku USA bude podle analytiků pouze mírný

30.08.2021 Hurikán Ida, kvůli kterému se ve státech Mississippi a Louisiana více než milion odběratelů ocitlo bez elektřiny, bude mít dopady na energetický či chemický průmysl. Jeho celkový vliv na ekonomiku Spojených států však zřejmě bude pouze mírný, pokud se odhady škod výrazně nezvýší a pokud nebudou delší dobu trvat nynější odstávky rafinerií. Uvedli to dnes podle agentury AP ekonomové.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu opět klesla

10.08.2021 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v srpnu třetí měsíc za sebou zhoršila. Panují obavy, že rostoucí počet případů nákazy koronavirem by mohl podkopat hospodářské oživení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Měsíčník finančních trhů | Realitní trh | Finanční ústav | Výnosy dluhopisů | ChatGPT | Uvolněné měnové politiky | Euro k americkému dolaru | Průmysl v listopadu | Dlouhé pozice | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Ozvěny trhu | Války | Rizikový faktor | Vývoj | Dolarový index DXY | Konfederace britského průmyslu | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Oval Money | Globální růst | Nongfu Spring | Jana Steckerová | Odchod Británie z Evropské unie | EUR | Spotřebitelské výdaje | Standard & Poor's | Oznámení snížení těžby | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Falešný průraz | Dnešní obchodování | Okénko finančního trhu | Beijing Wantai Biological | Itálie | Analytici Bank of America | Michal Stupavský, CFA | Pokles akcií | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Obchodní deficit | Texas | Akcie firmy | DLTR | Projev Trumpa | Očekávání | Jüan | Evropské centrální banky | Analýza | Gap na ropě | L.F. Investment | Cena severomořské ropy | Chile | Vyhlídky dolaru | EUR/JPY | Mise MMF | Zasedání ČNB | Býčí gap | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Komora ruského parlamentu | Evropská komise | Pro investory | Alexandr Novak | Aramco | Investice | Britská centrální banka | DXY | Aktuální kurzy měn | Edelman | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Potenciál | MACD | Support | Návrat inflace | Globální dluhopisové trhy | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Chování | Cyklus zvyšování sazeb | Fiskální impuls | ADP report | Úroková sazba Fedu | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Zajištění proti riziku | Britská libra | NYSE | E.ON | Ministr financí | Měnový pár GBP/USD | Hospodářský růst v Evropě | Experti | LSEG | Rekord | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Evropský index | Evropské měny | FTSE MIB | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Tvorba pracovních míst v USA | Zisky čínských průmyslových podniků | Spotřebitelé | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Strach | Výroky Christine Lagardeové | Cena bitcoinu | Penzijní fondy | Americký akciový trh | Rezistence | Konkurenti | COT report | Price Action | Akcie společnosti | CSI 300 | Aktuální vývoj | Facebook | Investment Services | Nová data ČSÚ | Lagardeová | Cenné papíry | Americké podniky | Výnos | P/S | DAI | Oxfam | Frakování | Soukromá spotřeba | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Likvidátor | Aktuální klíčová rizika | Opatření v Číně | Dopravci | Šéfové | Intel Corporation | Akcie Erste | Hurun | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Akcie Facebooku | Londýn | Exchange | Společnost Huawei | Zasedání centrálních bank | Hurikán Ida | Dedolarizace | Směřování měnové politiky | Kontrakty | INR | Posílení | Jeden dolar | AI | Propad cen | Plán na snížení daně | Investiční výhled | Platební neschopnosti | JPY | Spotřebitelské inflace | P/E | Posílení české měny | Polovodiče | Odhady škod | Pár USD/CAD | Znepokojení na trhu | Německý export | Projekce | Globtrex.com | Peníze | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Český trh práce | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Šéf ECB | Prognóza | Zájem o ropu | FTSE 100 | Vlnový pattern | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Iva Palusková | Investiční strategie | Odhady ekonomů | Barel ropy | Amgen | Palladium | Bayer | Ropa WTI | Reakce dolaru | Standard & Poor's 500 | Jestřábí komentáře | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní rada ČNB | Technická analýza | SRI | Vývoj dolarového indexu | Na burze | Brexit | Plány | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dolar dnes | Trh s nemovitostmi | Růst trhu | Burzy | Chuck Carlson | Klaus Wohlrabe | USD/EUR | Swedish Match | Devalvace měny | Síla amerického dolaru | Klimatické změny | Společnost Siemens | Tvorba pracovních míst | Maďarsko | EURUSD | Jurisdikce | Růst výrobních cen | Čínský realitní sektor | Index volatility CBOE | Export | Dluhopisový index | Americká ropa WTI | Louisiana | Podmínky na trhu | Cenové tlaky | Širší index S&P 500 | Ruský prezident | EIU | Šok | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Úroková sazba | Cowen | Avast | Balázs Orbán | Hongkong | ByteDance | Nasdaq Composite | Ekonomická aktivita | Regulace | Zvednutí sazeb | Unie | Dovoz | Bezpečná měna | Index burzy | Britská měna | Měnový fond | Uhelné elektrárny | Výzkumy | Nejbohatší | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Americký prezident | Snížení těžby skupinou OPEC | Konvergence | Psychologické hladiny | Tovární objednávky | Čínské úřady | NFP report | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | Fitch Ratings | Válka na Ukrajině | Investing.com | CFD (Rozdílové smlouvy) | Největší firmy | Čtvrtletní výsledky | Oživení trhu | Elon Musk | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Euroskupina | Panevropský akciový index | Investovat | Dluhopisy s vysokým výnosem | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Mario Draghi | Vládní představitelé | Caterpillar | Velké instituce | Christine Lagardeová | Rozdělení akcií | Nerovnosti bohatství | Ekonomická situace | Mizuho Securities | Vyšší úrokové sazby | Stratégové | Výrobní ceny | Býčí gap na ropě | Statistický úřad Eurostat | Pandemický program odkupu aktiv | Globální ekonomiky | Portfolio | Zpřísňování měnové politiky | Finanční instituce | Prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Britský premiér | Údaje o ekonomice | CAC 40 | Turecký statistický úřad | Volatility | Investoři | Nejistoty | OCBC | Boom | Investiční | Evropská měna | Jeff Bezos | Kapitálové rezervy | Obavy trhu | Inflační čísla | MSCI Emerging Markets | Ocel | Inflace | Nárůst ceny | Jádrový index | Zisk | Cestovní kanceláře | Dlouhodobí investoři | Globální akciové trhy | Moderna | Nabídka | Mary Dalyová | Údaje o průmyslové výrobě | Ochota riskovat | Bank of England | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Výkon francouzské ekonomiky | Ekonomika Hongkongu | VIG | Nové vakcíny | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | Ministerstvo obchodu | Hlavní úroková sazba | Energetický gigant | BABA | US500 | Jednotná evropská měna | Zhoršování situace v průmyslu | Bohatí | Fiskální rok | TRY | Obchodní plán | Akcie společnosti Tesla | EUR/PLN | Posilování amerického dolaru | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Zpráva | Analýzy | Prémie | Česká měna | Představitelé Fedu | Prodej | Tencent | Makroekonomické ukazatele | ExxonMobil | Demokraté | Janet Yellenová | Německý DAX | Ifo Klaus Wohlrabe | Den D | Hlavní události | Brusel | Patria | HDP Německa | Realitní společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) | Vliv hurikánu Ida na ekonomiku | EUR/GBP | Libra k americkému dolaru | Management | Bloomberg | Úrok | Výhled na rok 2023 | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Reuters | GBP | Zhoršování situace | Althea Spinozzi | Pokles vývozu | Prodej dluhopisů | Švýcarská banka | Růstové akcie | Zpomalení ekonomického růstu | Konflikty | Dobré výsledky | Huawei | Měny rozvíjejících se ekonomik | Nový koronavirus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | JDE | XAU/USD | S&P | Zprávy | Dolary | Obchodování | Rizikovější měny | BREAKING | Signál k prodeji | Akciové burzy | Narušení dodávek | Kurz zlata | Spotřebitelské ceny v USA | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Reálné mzdy | Britský ministr financí | Financial Times (FT) | Akcie v Evropě | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Dow Jones index | Thyssenkrupp | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Ceny ropy | ZEW | UBS | Zasedání OPEC | Silný růst | Eurostat | Covid | Airbus | Oanda | Bydlení | Deflace | Index britských akcií FTSE 100 | Kristalina Georgievová | Růst inflace | Cena ropy brent | Turecká lira | Alstom | Pozornost finančních trhů | Míra | Marek Brávník | West Texas Intermediate | Index pařížské burzy | Japonské ministerstvo financí | Tapering | TopForex | Tržní úrokové sazby | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Očekávání úrokových sazeb | Odhady trhu | České banky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Raphael Bostic | Nerozhodnost | Australský dolar | François Villeroy de Galhau | China Evergrande | Koruna | NASDAQ:AMGN | Výrazný pokles | Finanční služby | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Finanční výsledky | Zápis ze zasedání Fedu | Kurz dolaru | Pokles HDP | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Onemocnění | Katastrofální dopady | Riziko recese | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Bank of America | Výsledky firem | TIM | Propad | Ruská invaze | Údaje | Fundamentální analýza | Dopady koronaviru | Silný dolar | Čínský prezident Si Ťin-pching | Výkonnost | Aktivita čínských továren | Obchodní války | Šéf bankovního dohledu | Golden Gate | Raiffeisen | Zůstatek | Hypoteční trh | Očekávání analytiků | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Snižování sazeb | Podíl nezaměstnaných | Objem | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zpomalování ekonomiky | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Obavy z recese | Nedostatečné dodávky | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Britské libry | Bilion | Obchodování s akciemi | Společnost Nvidia | Pojišťovny | Americké měny | CFRA | Podnikatelská nálada | Historické údaje | Index S&P 500 | Graf | Poptávka po pohonných hmotách | Hráči na trhu | Regulátor | Hlavní indexy | Dolar vůči japonskému jenu | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Důvěra investorů v ekonomiku | MMF Kristalina Georgievová | Posílení amerického dolaru | Zabití íránského generála | Studie | Poptávka po bezpečných aktivech | HeadHunter | Pár EUR/USD | Eurodolar | Průraz | Devalvace | Cena plynu | Deficit | Zveřejněná data | Polsko | Ratingová agentura | Akciový růst | Stavebnictví | Evropský statistický úřad Eurostat | Kering | Institut Ifo | Italská vláda | Dopady války na Ukrajině | OECD | EY | IBEX 35 | High | Finanční krize | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Beta | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Turecká centrální banka | Dopady na ekonomiku | KB | Klíčové události ve světě | Tým InstaForex | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Česká koruna | Vlna koronaviru | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Guvernér banky | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Mnozí investoři | G10 | Zpomalení inflace | Trump | Foreign Exchange | Napětí na Ukrajině | FactSet | Brands | Měnový trh | Dow Jonesův index | Prohloubení schodku | CHF | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Příznivé údaje | Silnější dolar | Vliv na americký dolar | Ekonomické ukazatele | Růst amerického HDP | Mexiko | Euro dnes | Akciové výnosy | Odhad růstu světové ekonomiky | Nárůst HDP | Rozpočtový deficit | Inflace v Polsku | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | USDCAD | Klíčové události | Instituce | COPPER | Cyklus zvyšování úroků | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Akcie firem | Nová Čína | Euro k dolaru | Deficit rozpočtu Číny | LNG | Penále | Americké akcie | BBC | Pozornost | Julie Kozacková | Země EU | MetaTrader | Španělská ekonomika | Divize | Finanční společnosti | Harry Tchilinguirian | Vývoj měnového páru USD/JPY | Automobilový průmysl | Evropská ekonomika | Průměrný roční výnos | Index Nasdaq Composite | Kanada | S&P 500 | Proražený support | Ekonomický a strategický výzkum | Obchodovat | Sociální síť | Medvědi | Trh s futures | Trh | Snížení těžby | Komise | Aktivita na trhu | List Financial Times | Snížení daně z příjmu | Erste Bank | Společnost Alibaba | Viktor Orbán | ProCent | Výkyvy | Výrazný růst | Vyplnění GAPU | Ceny zboží | Fed | Zahraniční obchod | Změny sazeb | Časový plán | Korekce | Vývoz ropy | Nákup dolaru | Nejzadluženější developer světa | Velké banky | Money management | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Američtí investoři | Kjódó | Craig Erlam | Boháč | Nejistota | Omezení COVID | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Růst tržeb | Globální recese | CME | Dluhopisy Saxo Bank | Pokles cen ropy | Zvýšení těžby | Velké americké banky | Posílení dolaru | ANO | VZ | Analytici finančního ústavu | Světová banka | Rating | Forint dnes | Agentura S&P | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Nové vedení | SNB | Americké úrokové sazby | Microsoft | USD/CHF | Riziková aktiva | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Data z USA | Daňové úlevy | Vláda v Pekingu | Alza.cz | Členové Fedu | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Srí Lanka | Sell | Demokratické strany | Federální rezervní banka | Long pozice | Siemens Energy | Dollar Tree | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Nvidia | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Globální riziko | Polský zlotý | Představitelé americké centrální banky | Finanční metropole | Index Nasdaq | Německá vláda | Tržní sentiment | Rostoucí akcie | Ekonomie | Twitter | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Další růst | Výpadky | Tomáš Pfeiler | Makroekonomické zprávy | FRS | Invest | Výroba v továrnách | Centrální banka | CL | Andrew Bailey | EU | Inflace v Británii | Šíření viru | Opatření | Cena severomořské ropy Brent | Finanční ředitelka | Hodnota majetku nejbohatších Číňanů | Severomořská ropa | Donald Trump | Podnikatelé | Akcie Nvidie | Čistý zisk | Jádrová inflace | Dluhové krize | Výnosy státních dluhopisů | Český maloobchod | Centrum | ING | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | MetaTrader 4 | Monsanto | Apple | Pokles dolaru | Ruská invaze na Ukrajinu | Společnost XTB | Akcie ve Spojených státech | Výkonná ředitelka | MIT Sloan School of Management | Čung Šan-šan | Konsenzus ekonomů | Ceny komodit | Fúze a akvizice | Index frankfurtské burzy | Mluvčí | Úspory | Analytik Cyrrusu | CZK | Údaje o zásobách v USA | Kov | Reuters | Akcie Twitteru | Index nákupních manažerů | Nejnovější prognóza | Situace na Ukrajině | Chevron | BofA | Durace portfolia | Kompozitní index | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Členské země EU | Ceny zemního plynu | Ekonom Ifo | Státní dluhopisy | Zpomalení globální ekonomiky | Elektromobily | Americký dolar | Londýnské akciové burzy | Euro vůči dolaru | Výrobní aktivita | Situace | Předseda | Wealth | Moneta | Růstový potenciál | Finanční systém | Štěpán Hájek | Obchodování na zámořských trzích | Utahování měnové politiky | Americký trh | Konkrétní plán | Negativní dopad | Akcie Monety | Rok 2024 | DPA | Evropská unie | Boeing | Francouzská centrální banka | Příkaz | Ekonomiky | Google | Webináře zdarma | Rychlý růst | Tržby | US100 | Evropské banky | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Stagnace | Ztráty peněz | CFD | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Centrální banky | Rekordní hodnoty | Situace v Hongkongu | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Snížení sazeb | Vánoce | Analýzy makroindikátorů | Americké ministerstvo obchodu | Akcie Dollar Tree | Financovat | Orbán | Příprava | Finanční televize | Čínské měny | Ztráta | BRICS | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Prodej majetku | Londýnský index FTSE 100 | Pandemie nemoci | Americké produkce | Alibaba Group | Rizika | Úroky | Institucionální investoři | Kurzy | Indexy amerického akciového trhu | Francouzský CAC 40 | Cyklické akcie | Cena | Investiční banky | Fond | Bearish Engulfing | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Objem zakázek | Globální rizika | Ekonomické údaje | Ceny akcií | Financování vlády | Konsensus | S&P500 | MUFG | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Ceny | Technologie | Energetická krize | Alfred Kammer | ČNB | Změna režimu | Krátkodobé investice | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Peníze z prodeje akcií | Tipy pro obchodování | Pokles | Finance | Globální inflace | Globální investoři | Zboží dlouhodobé spotřeby | Velký růst | Akcie JPMorgan | Těžba v USA | Dluhy | Take-Profit | Americké společnosti | Ceng Jü-čchün | Finančnictví | Conseq | Propad cen komodit | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Poplatek | Server BBC | Ministr zahraničí | Tržní očekávání | Hodnota majetku | Situace na trhu | Americká ekonomika | NVDA | Obchodník | Vývoj cen ropy | Situace na ropě | Freeport-McMoRan | Dluhopisy | Snížení těžby ropy | COVID-19 | Vyšší sazby | BoE Andrew Bailey | Regulátoři | TUI AG | Investor | Maloobchodní tržby | Index cen | PMI ve výrobě | Alokace | Francouzský statistický úřad | Obchodní bilance | Banka Credit Suisse | Výhled pro Evropu | Index PX | Daně | Saxo | Lídři | Investment Management | Ekonomická nálada | Dolní komora ruského parlamentu | Kryptoměna | FOREX | Statistici | Obavy z globální recese | Momentum | Daně z příjmů | Economist Intelligence Unit | CBOE | Valdis Dombrovskis | Růst světové ekonomiky | Měkké přistání | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Zisky | Akcie společnosti Caterpillar | BNP Paribas | 500 nejbohatších | HDP Austrálie | Doporučení | Globální ekonomika | Western Union | Činnost podniků | USD/TRY | Miliardy eur | Představitelé centrální banky | Inflace v ČR | Poptávka | Obchodníci | Manuál | Cena zlata | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Hang Seng | Majetek 500 nejbohatších lidí | Rusko-ukrajinský konflikt | Globální trhy | Akcie JPMorgan Chase & Co | Růst cen | Výsledek zahraničního obchodu | Růst HDP | RSI | Ropa a Plyn | MSCI World | Repo sazby | Financování | ČSÚ | Invaze | Beijing Wantai | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Italský ministr hospodářství | GMT | Hospodářský růst USA | Americké akciové trhy | Americká lehká ropa | Spirit Airlines | NZD | Dynamika trhu | Kam investovat v roce | Zprávy z USA | Globální poptávka | Kurzy akcií českých bank | Evercore ISI | Reporty | Investiční poradenství | Bezpečné měny | Růst produktivity | Stavební výroba | Covid v Číně | GfK | Úrokový diferenciál | Hrubý domácí produkt Německa | Výkyvy na finančních trzích | FT | Denní pokles | Klouzavý průměr | Hlavní index německé burzy | Kryptoměnový trh | Hospodářský růst | Růst dolaru | Šíření koronaviru | XTB Štěpán Hájek | Růst ekonomiky | Globtrex | Jaderné elektrárny | Podnikání | WTI | LVMH | AMGN | Bod | Miliardy korun | Zpřísnění finančních podmínek | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | RBNZ | Tematické analýzy | Spekulace | Nejistoty na trzích | Reserve Bank of Australia | HDP | Naše hospodářství | ROCE | Americká měna | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Ziskovost | Bankéři | Firma | Cena ropy | Členské státy | Značné riziko | Marže | Německá ekonomika | Hospodářské vyhlídky | Předběžné výsledky | Bill Gates | Pojišťovna VIG | Omikron | Erste | Alphabet | Vedení společnosti | Ropa | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Kanadský dolar | Signály | Lira | Analytické společnosti | Pojistka proti inflaci | Investiční fond | IHS Markit | Statistiky | Liz Trussová | Stoxx 600 | Poptávka po zlatě | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Dluhopisové trhy | SWIFT | Spolkový statistický úřad | FX | JPM | ZEW Achim Wambach | Rozhodování | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Kurz | Premiér Rishi Sunak | 256/2004 | EMA | Unicredit | Pokles výnosů | Horizon | Kurz dolaru dnes | Dolar | Debata | Merck | Zbrojovky | Obchodování ropy | Kurzy měn | Průzkum společnosti | Omezení těžby | Euro | Napadení Ukrajiny Ruskem | Federální rezervní banky | Agentura DPA | Clemens Fuest | Klid | Akciový trh | Kurz franku | Proinflační | Kypr | Index londýnské akciové burzy | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | AUD | Wall Street Week | Obavy ze stagflace | Economist Intelligence Unit (EIU) | Indikátor důvěry | Světový hospodářský růst | Obchod | Dodávky ropy | Predikce | Zdanění | Bank of Canada | Bollingerova pásma | Prima | Kam investovat | Rada ČNB | Růst akcií | Hospodářství | MIB | Globální finanční krize | Pandemická situace | Purple Trading | Referendum | Spojené státy | Tržní hráči | Evropské méně | Horizon Investment Services | Samsung | Burzovně obchodované produkty | xStation 5 | Intermediate | Globální akciový index | Hodnota indexu | Další posilování | Zasedání ECB | Credit Suisse | Powellovy komentáře | Měna euro | Portfolia | MUFG Bank | Postavení dolaru | Conseq Investment Management | Anticyklické akcie | CATL | Vývoz | PBOC | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Gate | SEC | Akcie Alibaby | Recese | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Švýcarský frank | Nejzadluženější developer | Podnikání na kapitálovém trhu | CZK/EUR | Stimul | NZDUSD | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výhled na rok | Stavební povolení | Silný americký dolar | Index francouzských akcií | Přehřátí ekonomiky | Guvernér BoE | Schodek | Růstový trend | Úroveň supportu | Obchodní krize | Amazon.com Inc. | Frank | Politické riziko | Kurz eura | Dnešní zpráva | Údaje z USA | Bankovní sektor | | Centrální banka USA | Analytik skupiny | Patria Finance | Ceny energií | Cena Brentu | Globální HDP | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Měnový stratég | Odliv peněz | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Negativní zprávy | Kiwi | Short pozice | Prezident Donald Trump | Bilance Fedu | Silná poptávka | CySEC | Vysoké ceny | Rostoucí inflace | Země eurozóny | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Banky v EU | Odpovědnost | Výkon amerického dolaru | Agentura Fitch | Optimismus na trzích | Výprodej | Události ve světě | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Členské země | Oslabení | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Akcie Bayer | Zásoby plynu | Akcie na burze | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Verizon | Přebytek obchodu | Akcie těžařských společností | Energetika | WEF | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Štěstí | Nařízení | Prohlášení | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | Úsilí | Indexy | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Nálada na trhu | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bazický bod | Lehká ropa WTI | Východní Asie | Napjatá situace | Energetické krize | Makroekonomická data | Tempo růstu | Regulační orgány | Podnikatel | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Biliony | Divergence | Ifo Clemens Fuest | Čang I-ming | Akciové trhy | Měnový výbor Fedu | Moneta Money Bank | Ministerstvo financí | Varování | Obavy z omikronu | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Objednávky | Bankovní společnosti | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Apple Inc. | Macron | Hurun China Rich List | Globální ekonomický výhled | Hry | Dnešní údaje | Pokles inflace | Aktiva | Základní úroková sazba | Širší index | Dnes na forexovém trhu | Ekonomické zprávy | Zvyšování úrokových sazeb | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Nejlepší výsledky | Tuzemský průmysl | Business | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Růst cen akcií | Ceny ropy Brent | Tempo růstu americké ekonomiky | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | LPR | Čínská centrální banka | Sankce | Tempo růstu ekonomiky | Technologická společnost | Španělský IBEX 35 | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Zdravotnictví | Počet akcií | NZD/USD | Čínské akcie | Producenti ropy | Riziko ztráty | Ministryně financí | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Cushing | Sentix | Společnost Hurun | Politika centrálních bank | Indexy PMI | Pochybnosti | Slovensko | Stratég | Podnikatelská nálada v Německu | Vlnová analýza | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Hospodářské recese | Státní duma | Investice v USA | Letecké společnosti | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Indikátor MACD | Čínský prezident | Centrální banky USA | Forint | Si Ťin-pching | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | JPMorgan | Anton Siluanov | Maloobchodní tržby v USA | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Indexy S&P | Zlatá horečka | Rozpočtový deficit USA | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Burza dnes | Energetická krize v Evropě | Cíle | Technologické akcie | Měnové politiky | Podnikoví ekonomové | Paramount Global | Ekonomika | Růst vývozu | Oxford Economics | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Obchodování s cizími měnami | Úroková sazba ECB | Pandemický program | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Risk off sentiment | Ceny zlata | Poptávka po americkém dolaru | Evropské akciové trhy | Výhled | Timeframe | Index technologického trhu | Kurz libry | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Finanční televize CNBC | Obchodní analýza | Zpráva o trhu práce | Economist | Tlak na akcie | Energetické společnosti | Propouštění | Zaměstnanci | Bankovní krize | Finanční trhy | ČNB dnes | Vstup na pražskou burzu | Výsledek zasedání Fedu | FTSE/MIB | Cyrrus | Expanze | Globální finanční trhy | eBook | Největší ekonomika | Tomáš Vlk | Růst cen energií | Konsolidace | Fondy | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Analytik finančních trhů | Financial Times | USD za barel | Počet nakažených | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Peněžní trhy | Tradingové webináře | St. Louis | Čistá ztráta | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Investing | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Podnikový dluh | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Risk Off | Zlatý důl | Klíčové faktory | Paramount | G20 | Míra inflace v eurozóně | Guvernér ČNB | Pokles poptávky | Rekordní schodek | Oslabení dolaru | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Zklamání investorů | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Flexibilita | Spojené arabské emiráty | Ředitelka | Generální ředitel | Devizové rezervy | Burza | Trhy v Číně | Semináře | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Buy | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Dnes na světových trzích | Výprodeje | Průmyslová výroba ve Francii | Obchodování s CFD | Teherán | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Transakce | Měny | Obchodní jednání | Růst podnikatelské aktivity | Vyšetřování | Hladiny supportu | Volby | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Hypoindex | Sam Stovall | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zaměstnanost | Irsko | Energie | Schodek rozpočtu | Rupert Hoogewerf | Ekonomika EU | Nejbližší rezistence | Pandemie covidu-19 | Wood & Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Plán restrukturalizace | EUR/CHF | Měna | Společnosti z indexu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Úrokové sazby | Daňové příjmy | Sazby | Ropa dnes | Historie | Aktivity společnosti | Uvolnění měnové politiky | Odhad letošního růstu | MSCI | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Australská ekonomika | Obchodování opcí | Zlotý | USD | Banky | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Nákupy centrálních bank | Růst aktivity | BB&T Wealth Management | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Nový trend | Evergrande Property Services | Rozhodnutí centrální banky | Globální poptávka po ropě | Překoupené oblasti | Kapitalismus | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Ruský prezident Vladimir Putin | Světová zdravotnická organizace | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Podnikové investice | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Americké akciové indexy | GBP/EUR | Úrokové diferenciály | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | S/R zóny | CMC | Pracovní síly | Akcie Amazon.com | Federální rezervy | State Street | Britská vláda | Britský FTSE | Repo sazba | Ceny americké ropy WTI | Rozdílové smlouvy | Ropy | Dluhové potíže | Úspěšné obchodování | Podmínky půjčky | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Ztráty | Společnost | Rezervní měny | Premiér Boris Johnson | Sázky | Ministr hospodářství | Měnový výbor | Zvýšení volatility | Ceny americké ropy | Radomír Jáč | Thomas Barkin | Cena akcií | Německé akcie | Mark Carney | Lehman Brothers | Rozšíření | BBVA | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Příliv investic | D1 | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Rishi Sunak | Bezpečný dolar | Eura | Tisková konference | Čínští vládní představitelé | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | ACT | Organizace | Komodity | Vrcholoví manažeři | CBI | Gap | Services | VIX | Růst | Index Dow Jones Industrial | Česká národní banka | Polská centrální banka | Příjmy | Centrální bankéři | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | ČTK | WU | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Rizika globálního ekonomického vývoje | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Komunistické strany | Zasedání MMF | Index | Golden Gate CZ | Komoditní | Lockdown | MiFID II | Čínský trh | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Uhlí | Index amerického dolaru | Výsledková sezóna | Engulfing | Nákupní signál | Index STOXX Europe 600 | Zvyšováním těžby | MSCI All Country World | Dubnová inflace | Tomáš Lébl | Dnešní zprávy | AUD/USD | Zasedání bankovní rady | Program odkupu aktiv | Komise v přenesené pravomoci | Investovat peníze | Plyn v Evropě | Bilance | Alokace aktiv | Cena futures | Americké firmy | Sazba Fedu | Trading | Americká vláda | Dluhopisy Saxo | CEE | Meziroční inflace | Důvody k nákupu | Investiční doporučení | CAD | Znovuotevření čínské ekonomiky | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Papírenský průmysl | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Pokles zlata | Pracovní trh | Barel ropy WTI | Velké částky | Hospodářský růst v EU | Úrokové sazby ČNB | Biliony USD | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Nakupovat | FOMC | Vyšší ceny ropy | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Omezené dodávky | Generali Investments CEE | Russ Mould | Brent | Truist Advisory Services | Realitní gigant | Ondřej Hartman | Společnost S&P Global | Americké vlády | Výrobní aktivita v USA | Poměr výnosu | Kontrakty na ropu | Roundup | Index technologického trhu Nasdaq | Mississippi | Měnový pár | Akcie automobilky Ford | Banka Goldman Sachs | Tempo hospodářského růstu | Poptávka po ropě | Nižší úrokové sazby | Data ČSÚ | Nové údaje | James Bullard | Konfederace | Kurzy akcií | Česká zbrojovka | Obchodování na forexu | Guvernér | Richard Kozul-Wright | Ropa WTI na D1 | Obchodování na burze | Société Générale | Golden Gate CZ Marek Brávník | Firma Alphabet | Ekonomika USA | Průmyslová výroba v Německu | Mzda | Akciové indexy | Členové rady ČNB | Banka | Tesla | Ekonomická nálada v eurozóně | Plynovody | Americké centrální banky | Hlavní index francouzských akcií | Býčí potenciál | Finanční pomoc | FTSE | Vývoj měnového páru | Úvěrové podmínky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Průzkum | Svaz německého průmyslu | IEA | Manažeři | Panevropský index STOXX 600 | Futures kontrakty | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Zasedání Fedu | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Instrumenty | Velká změna | Růst cen ropy | S&P Global | Návratnost | Pražská burza | Invaze Ruska na Ukrajinu | ECB | Prognózy ČNB | HDP USA | Vyhlídky | Důvěra investorů | Obchodní konflikt | Sazby ČNB | Spotové ceny | Předpověď | HDP eurozóny | xStation | Průzkumy | Ekonomické podmínky | Očekávání investorů | Americká centrální banka | Alibaba | Vysoké ceny energií | Televize CNBC | Bitcoin | Aktivita ruských továren | Posílení kurzu | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Ropa Brent | Globální ekonomické vyhlídky | Rekordní minimum | CAT | Výnosové křivky | Hospodaření | Visa | Oslabení koruny | Short | Přehled | Podpora | Futures | Plyn | Index volatility | Kontext | TUI | Inflace v eurozóně | Kanadská ekonomika | Boris Johnson | Nemovitosti | Oživení světové ekonomiky | Růst akcie | FXstreet.cz | Spot | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Deutsche Bank Securities | Německo | Úrokové sazby Fedu | Japonsko | State Street Associate | Drahý kov | Index CSI 300 | Rubl | Akcie britských bank | Růst výnosů | Technologické firmy | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Oslabování amerického dolaru | xStation5 | Klesající trend | Natixis | Závislosti na Číně | Čínské akcie dnes | Důvěra v českou ekonomiku | Technické indikátory | Příliv kapitálu | Generali Investments | Index spotřebitelských cen | Ministři financí | Hospodářské výsledky firem | INSEE | L.F. Investment Limited | Index CPI | Prognóza ČNB | Tradingové webináře zdarma | UNCTAD | Aleš Michl | Turecká ekonomika | Prosincová inflace | Zvýšení mezd | Čínská společnost | Antony Blinken | Koronavirus | Asijské měny | MT4 | Capital Markets | Měny&Sazby | Zemní plyn | Makroekonomický kalendář | Snižování inflace | Nejvýraznější pokles | Devizové trhy | Solidní růst | Akcie v USA | EU a USA | Klíčová rizika | Silná poptávka z Číny | Burze | Zvolení Trumpa | Akcie na evropských trzích | Česká republika | ČR | Zasedání americké centrální banky | Nejnovější údaje | Hotovost | Propad akcií | Snížení úroků | Dolar k japonskému jenu | Vice | Rozpočet | Finanční podmínky | Dodávky ruského zemního plynu | Statistika | Statistický úřad | Čínský koronavirus | Společnost Siemens Energy | Směřování | JPMorgan Chase & Co | NAFTA | Eurobondy | Vyšší ceny | Aukce | Analytici | USD/CZK | Zadlužení | Průmyslové kovy | Globální akciový index MSCI | Fáze obchodní dohody | Equity | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | Akciové alokace | Veřejné investice | Saudi Aramco | Lael Brainardová | Situace na trhu práce | Prime | Restriktivní politiky | Ekonomická nerovnost | Ohodnocení | Krize v Evropě | Velcí institucionální investoři | Finanční emise | BNP | Kurz koruny | Portfólia | Zásah centrálních bank | Evropská centrální banka | Institut ZEW | Česká ekonomika | Konsenzus | Nové zakázky | Růst čínského HDP | Arnault | Roční výnos | Co bude | Očekávání trhu | Vybírat zisky | Životní náklady | Podnikatelky | Maďarský forint | Produkce ropy | Drahé kovy | Indikátor | Novozélandský dolar | Velké objemy | Asijské země | CNBC | Sektory technologií | Ekonomické zpomalení | Americká centrální banka (Fed) | Aktivum | Eurozóna | Odpor | Ekonomické vyhlídky | IG | Měnové podmínky | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Fair Value | Fitch | Spready | ISM | Finanční prostředky | Dceřiné společnosti | Patrik Mackových | Domácnosti | Poradenská firma | HICP | Americké banky | Velcí hráči | Akcie automobilky | Zpřísňováním měnové politiky | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Michael Baker | Splatnost | Podnikatelská aktivita | Sektor služeb | Bankovní rada České národní banky | Daniele Franco | Investiční cíle | Měnová politika | Krize bankovního sektoru | Emerging markets | Andrea Enria | EK | Statut | Hladiny rezistence | Napětí mezi USA a Čínou | Pozornost trhu | BDI | Burzovní trh | Bernard Arnault | Američtí demokraté | Markit | Obavy o poptávku | XTB | Koš | Vývoj ceny | Achim Wambach | Restrikce | Optimismus | NYSE:VLO | Likvidita | Riziko | Hlavní ekonom | Nový virus | Načasování | Futures na ropu | Risk | Trade | Webináře | Falešný break | Tempo růstu HDP | Country Garden | Moskva | Analytika | Burza v Praze | Standard Chartered | Růst čínské ekonomiky | CENTRICA | Inflační očekávání | Etoro | Fangdd Network Group | Podíl majetku | Forexu | Sazby beze změny | Pandemie | Asset alokace | Miliardy | Čína | Trader | DAX | IBEX | Saxo Capital Markets | Dow Jones | Fiskální stimuly | Ocenění | Fiskální politika | Rostoucí úrokové sazby | Počasí | Růst české ekonomiky | Bloomberg Dollar Spot Index | Monetární politika | Rezervy | Platina | MIFID | Deutsche Bank | Nárůst sazeb | Nedostatek surovin | Premiér Viktor Orbán | Dollar Spot Index | Americký ministr zahraničí | Index MSCI All Country World | Akcie bank | Výkon dolaru | STAR | Blahobyt | Ekonomové | Analytik XTB | Oval | ABC | Emise | CZK/USD | Nabídka ropy | Riziko stagflace | Analytik | Index PMI | Yield | Analytik skupiny AXA | Odhad růstu ekonomiky | Ekonomické krize | Vedení twitteru | Bankrot | Útok ruských vojsk | Zpomalení růstu | Ekonomické prognózy | Zkapalněný zemní plyn | Nominální mzda | Evropská rada | Wealth Management | Poptávky po ropě | Analytici banky | Akcie Novavaxu | Stagflace | Růst ruské ekonomiky | Regulační rámec | Virus | Výsledky hospodaření | Výnosy | Vyšší inflace | Americký zpracovatelský průmysl | Nastavení měnové politiky | Wall Street | Daňové změny | Fúze | Pozice | CNY | Epidemie koronaviru | Inflace ve světě | Zpracovatelský průmysl | Výrobní náklady | Index DAX | Práce | Premiérka Liz Trussová | Orsted | Ruská ekonomika | Počet nezaměstnaných | Durace | West Texas Intermediate (WTI) | Paweł Majtkowski | Restrukturalizace | Private equity | AJ Bell | AXA | Sanofi | Budoucnost | Aktuální situace | Výhledy | Invaze Ruska | Plán vlády | NASDAQ 100 | Svaz BDI | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Rating Itálie | Druhá vlna | Pokles zásob | Ceny mědi | JPMorgan Chase | Japonský jen | Prezident Federální rezervní banky | Sankce vůči Rusku | Dilema centrálních bankéřů | Šance | Ekonomický růst | Cena akcií podniku | Rozhodnutí bankovní rady | Akciový stratég | Úvěrový rating Itálie | Politici | Markéta Fišerová | Nákup dluhopisů | Hamburg Commercial Bank | Kotace | Čínské akciové trhy | Jerome Powell | Index FTSE 100 | Odvětví | Prodej aut | Sazby Fedu | Impulzy | Poradenství | Banky v eurozóně | Finanční situace | Akumulace | Bilance zahraničního obchodu | Celková inflace | Akcie v Číně | Dna | Sláva | Údaje o ekonomice USA | Ceny energie | Poptávky po dolaru | InstaForex | Přehled kurzů | Podniky | USA a Čína | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Truist Advisory | Analytický tým | Ruský HDP | Zlato | Podnikatelské investice | Asijské akciové trhy | Obchodní nastavení | USD/CAD | Geopolitika | Philip Morris | Analytik trhů | Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise | Nasdaq | Philip Lane | PMI ve službách | Geopolitické napětí | Zemní plyn (LNG) | Spekulanti | Inflace v USA | J.P. Morgan | CFA | Verizon Communications | Údaje o inflaci | Michael Hewson | Belgie | Oživení v automobilovém průmyslu | Investment | Prodej eura | Zákaz dovozu ruské ropy | WESP | Index německé burzy DAX | Zásobníky | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Začínající obchodníci | Lufthansa | Maďarský forint dnes | Obchodní dohody | Válečná ekonomika | Realitní sektor | BlackRock | Spalování fosilních paliv | USD/JPY | Výhled měnové politiky | Šíření nákazy | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Index německé burzy | Počet volných míst | Taiwan Semiconductor | Ekonomické aktivity | Aktuální konsenzus ekonomů | Zvyšování úroků | INTC | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Inflace v Kanadě | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Stimuly | Americká centrální banka FED | Fundamenty | Ukazatele | Británie | Miliardář | Vladimir Putin | Stabilita | Cena dolaru | COT | Krátkodobý výhled | AXA ČR a SR | Makléř | Zlepšení | Zahraniční forex | Alibaba Group (BABA) | SPOT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zpomalení býčího akciového trhu
Zpomalení ceny
Zpomalení české ekonomiky
Zpomalení čínské ekonomické aktivity
Zpomalení čínské ekonomiky
Zpomalení ekonomického růstu
Zpomalení ekonomiky
Zpomalení globální ekonomiky
Zpomalení globálního růstu
Zpomalení hospodářského oživení

Následující klíčová slova

Zpomalení inflace
Zpomalení inflace v ČR
Zpomalení japonské ekonomiky
Zpomalení německé ekonomiky
Zpomalení produkce
Zpomalení produkce zemního plynu
Zpomalení růstu
Zpomalení růstu americké ekonomiky
Zpomalení růstu čínské ekonomiky
Zpomalení růstu ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxPro
FinFX broker
FBS
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít