Sobota 08. června 2024 15:00
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Míra nezaměstnanosti v eurozóně

img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 31. května. Dopad inflace v EU na euro za současných okolností

31.05.2024 EUR/USD se ve čtvrtek pokusil pokračovat v poklesu, který začal den předtím. Účastníci trhu se však "probudili" a začali euro opět nakupovat. Včera jsme varovali, že americký dolar klesal pouze jeden den, takže bychom neměli očekávat, že pár zahájí nový trend. Mohlo by jít o začátek připravovaného klesajícího trendu, ale jeden den je příliš krátký na to, abychom mohli vyvozovat tak odvážné závěry. Vzestupný trend, který je stále korekcí, tak prozatím zůstává nedotčen. Euro pokračuje ve svém nelogickém růstu. To, že se cena nachází pod klouzavým průměrem, nic neznamená. Minulý týden pár klouzavý průměr překonal pětkrát.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně by neměla zneklidnit ECB

31.05.2024 Dnes se zejména poohlédneme zpět za výkonem české ekonomiky v prvním čtvrtletí, jelikož již za několik okamžiků bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za první kvartál tohoto roku. Předpokládáme, že by k výrazné revizi dojít nemělo a že po očištění o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí ekonomika expandovala tempem 0,5 % k/k a 0,4 % r/r.
img

Nezaměstnanost v eurozóně na historickém minimu

31.05.2024 Dle včera zveřejněných dat Eurostatu poklesla v dubnu míra nezaměstnanosti v eurozóně na 6,4 %, nejnižší úroveň od vzniku společné měnové unie v roce 1999. Silná čísla z trhu práce však nejsou žádnou novinkou. Naopak již od roku 2021 vykazuje trh práce v eurozóně známky rostoucího napětí navzdory akumulaci negativních šoků a hospodářské stagnaci. V rámci Evropské unie je míra nezaměstnanosti ještě nižší na úrovni 6 %, přičemž premiantem zůstává s přehledem tuzemská ekonomika, kde došlo v dubnu k poklesu na 2,7 %.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

31.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval jednoznačně pozitivně. Příčinou tohoto pohybu nebyly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody, ale jak zároveň uznáváme, trh měl na nákup eura právo. Za prvé, cena se odrazila od spodní hranice vzestupného kanálu, což už naznačovalo, že pár poroste. Za druhé, míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla, což nesplnilo prognózy expertů, takže euro mohlo stoupat. Za třetí, čtvrteční zpráva ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla méně, než se původně odhadovalo – na 1,3 % v mezikvartálním vyjádření.
img

Ranní shrnutí (30.05.2024)

30.05.2024 Čtvrteční seance na trzích APAC byla opět pod tlakem rostoucích výnosů amerického dluhu (aktuálně na úrovni 4,6 %). Japonský Nikkei ztratil téměř 1,3 %, Hang Seng klesá o 1,5 % a Nifty 50 ztrácí 0,67 %.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně znovu pozitivně překvapila

04.04.2024 Dnešek přinese hlavní událost ve středoevropském regionu v tomto týdnu, jelikož zasedá Polská centrální banka. Ta s vysokou pravděpodobností ani tentokrát nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na úrovni 5,75 %. To je aktuálně stejná výše jako v České republice, ale další vývoj v průběhu roku se bude nejspíše lišit. Zatímco Česká národní banka bude pokračovat ve snižování sazeb, u našeho severního souseda se začíná hlasitěji mluvit o tom, že tamní centrální banka během celého letošního roku sazby nesníží.
img

Denní shrnutí: Údaje ADP a ISM posunuly EURUSD nad 1,08

03.04.2024 Evropské akciové indexy se dnes obchodovaly výše - německý DAX si připsal 0,5 %, britský FTSE 100 se obchodoval beze změny, francouzský CAC40 a nizozemský AEX přidaly 0,3 %, zatímco italský FTSE MIB se obchodoval o 0,4 % výše.
img

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští

01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 9. ledna

09.01.2024 Další růst je omezený, protože k prvnímu testu úrovně 1,0955 došlo v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když se linie MACD dostala do překoupené oblasti a vyvolala tak prodejní signál. K poklesu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám.
img

Vyšší než očekávaný index spotřebitelských cen v eurozóně!

31.08.2023 V 11:00 SEČ se trhy dozvěděly balíček údajů o inflaci z eurozóny a Itálie. Údaj o CPI z eurozóny se ukázal jako stabilní a překvapil pozitivně, zatímco údaj o jádrovém CPI (bez cen potravin a energií) se ukázal být v souladu s prognózami. Zároveň přišel smíšený údaj z Itálie, kde také vidíme "problém" s pomalu se ochlazující inflací CPI. Zdá se, že čtení pravděpodobně legitimizuje zářijové zvýšení sazeb EBC, a to i přes slabší makrodata z eurozóny.
img

Trhy se zaměřují na údaje o australském HDP a HICP v eurozóně

28.02.2023 Zpráva o HDP zveřejněná v Austrálii ukázala, že její ekonomika v posledním čtvrtletí roku 2022 mezičtvrtletně vzrostla...
img

Trhy se zaměřují na údaje o australském HDP a HICP v eurozóně

28.02.2023 Očekává se, že tento týden bude hlavní událostí zpráva o HDP z Austrálie a předběžný lednový průzkum HICP v eurozóně. Institut pro řízení dodávek (ISM) zveřejní své PMI ve výrobě a službách, což by mohlo způsobit určitou volatilitu amerického dolaru. Prezident Federálního rezervního systému v St. Louis James Bullard novinářům agentury Reuters řekl, že "měkké přistání je v USA možné, pokud bude dobře provedena změna režimu po pandemii".
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU klesla v říjnu na šest procent, nejnižší je nadále v Česku

01.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu klesla na šest procent, což je o desetinu bodu méně než v září. Nejmenší zastoupení lidí bez práce bylo i nadále v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,1 procenta ze zářijových 2,2 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší je v Česku

03.11.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v září zůstala na srpnových šesti procentech. Nejnižší byla i nadále v České republice, kde klesla na 2,2 procenta ze srpnových 2,4 procenta. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat.
img

Ranní glosa

20.07.2022 Třetina letních prázdnin za námi a tak je třeba se podělit o první zážitky z dovolených. Tím mým bylo to, že mé ženě uletělo letadlo z Kodaně. Stalo se tak navzdory tomu, že byla na letišti s velkým předstihem. Nešťastná situace nastala v den, kdy shodou okolností začala stávka ve společnosti SAS, což je operátor skandinávských aerolinek. Jak jsem ovšem následně zjistil problém mojí ženy s chaosem na kodaňském letišti nebyl vůbec unikátní zkušeností.
img

Rozbřesk: O chaosu na evropských letištích a přepáleném trhu práce

20.07.2022 Třetina letních prázdnin za námi, a tak je třeba se podělit o první zážitky z dovolených. Tím mým bylo to, že mé ženě uletělo letadlo z Kodaně. Stalo se tak navzdory tomu, že byla na letišti s velkým předstihem. Nešťastná situace nastala v den, kdy shodou okolností začala stávka ve společnosti SAS, což je operátor skandinávských aerolinek. Jak jsem ovšem následně zjistil, problém mojí ženy s chaosem na kodaňském letišti nebyl vůbec unikátní zkušeností. V tom samém týdnu byly nuceny společnosti jako British Airways či Lufthansy zrušit tisíce letů. Důvod byl společný a prostý - na letištích není dostatek personálu, který by dokázal aktuální poptávku, jež je na předcovidové úrovni, odbavit.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně patrně poblíž 8,5 %, PMI míří dolů

01.07.2022 ČNB dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického jednání. PMI pro český zpracovatelský sektor by měl zrcadlit výsledky v eurozóně a Německu a poklesnout blíže k 50bodům, které představují hranici mezi expanzí a kontrakcí aktivity. Později je na řadě inflace v eurozóně, která by mohla představovat další špatnou zprávu. Očekáváme její zvýšení meziročně z 8,1 % na 8,4 %. To může dostat finanční trh dále pod tlak, jelikož narůstající inflaci investoři reflektují v očekávání agresivnější měnové politiky a zvýšeným rizikem recese. Naopak v USA je dnešek z pohledu ekonomických dat klidnější.
img

Ranní komentář: Nasdaq za týden -4.5 %, šance na březnový růst sazeb v USA stoupají

10.01.2022 Minulý týden se na finančních trzích nesl v nervózním duchu. Pod tlak se dostaly hlavně technologické a růstové akcie a například americký Nasdaq během týdne odepsal 4.53%. Korekce na akciích měla co dočinění hlavně s růstem dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností přehouply přes hranici 1.7 %. Šance na to, že v březnu Fed zvýší sazby rostou a podle fed funds futures už dosahují přibližně 80 %.
img

Zpráva o NFP v USA by mohla změnit tón Fedu. Německo zavádí nová karanténní omezení

03.12.2021 Býci se ve čtvrtek ze všech sil snažili vytlačit euro na týdenní maxima, ale projev americké ministryně financí Janet Yellenové obchodníkům připomněl, co je čeká v prosinci tohoto roku. Proto se EUR/USD vrátil na svou otevírací cenu, kde obchodování skončilo. Nyní bude vše záviset na nadcházející zprávě o změně zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA.
img

Ranní komentář: Akcie znovu mírně rostou, dolar silnější na většině měnových párů

30.09.2021 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci. Na úterní korekci tentokrát nenavázaly a své pozice si dokázaly udržet. Pod mírným tlakem se v USA nacházel jen technologický Nasdaq, zatímco S&P500 a Dow Jones rostly o pár desetin procenta a zisky v Evropě byly ještě o něco vyšší.
img

Ranní okénko - PMI přinese nové informace o situaci na nabídkové straně

01.09.2021 Tuzemský PMI index pro zpracovatelský sektor nastíní, jak si uprostřed třetího čtvrtletí vede průmyslová výroba. Kromě tempa expanze produkce očekáváme nové informace o stavu dodavatelských řetězců, jelikož zintenzivnění potíží by brzdilo českou ekonomiku i ve druhé polovině roku. V neposlední řadě je vývoj na nabídkové straně směrodatný také pro inflaci, konkrétně její nákladovou složku. V českém kalendáři je dále údaj o státním rozpočtu. V tom evropském jsou německé maloobchodní tržby a míra nezaměstnanosti. Jak je zvykem vydal německý statistický úřad údaje již brzy ráno a podle nich maloobchodní tržby poklesly o 0,3 % r/r oproti odhadovaným +3,6 %. Míra nezaměstnanosti v eurozóně měla zaznamenat již čtvrté snížení v řadě z červencových 7,7 % na 7,6 %, a opět se tak vzdálit od pandemického vrcholu 8,6 % z loňského léta. Odpoledne se pozornost obrátí směrem k USA, kde vyjde statistika o růstu zaměstnanosti z dílny institutu ADP a průzkum mezi nákupními manažery v průmyslu od ISM, který měl stejně jako PMI v srpnu poklesnout.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (7.4.2021)

07.04.2021 Po svátečních růstových seancí včera přišlo na trhy výraznější zklidnění, kdy indexy ve Spojených státech pouze stagnovaly s mírnými ztrátami. Výnosy ze státních dluhopisů v USA klesaly, čehož využilo euro a drahé kovy. Ropa WTI dále stagnuje kolem 60 dolarů za barel.
img

Forex: Riziková prémie koruny pod vlivem pandemie dále roste

05.03.2021 Tovární objednávky v Německu by měly ukázat silnou domácí poptávku a odolný průmysl, který i nadále podporuje tamní ekonomiku. Zahraniční poptávka však postupně slábne. Statistika z amerického trhu práce za únor přinese po dvou měsících opět silná čísla. Zrušení některých omezení vedlo podle nás k výraznému růstu pracovních míst a dalšímu poklesu nezaměstnanosti. Koruna pod vlivem pandemie zůstává na slabších hodnotách. Její riziková prémie na trhu dosáhla podzimních úrovní a další růst nelze vyloučit. Na druhou stranu roste potenciál koruny vrátit se na silnější úrovně, až se domácí situace zklidní.
img

Forex: Nezaměstnanost v eurozóně překvapivě poklesla

04.03.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně navzdory očekáváním v lednu poklesla o dvě desetiny na 8,1 %. Vrátila se tak na úrovně z poloviny roku 2018 a zároveň umazala další část nárůstu po vypuknutí koronavirové krize z vrcholu na 8,7 %. Nejvyšší hodnoty i nadále vykazuje Řecko (16,2 %), Španělsko (16,0 %) a Itálie (9,0 %), naopak nejnižší Nizozemsko (3,6 %) a Německo (4,6 %). Statistiku trhu práce zveřejnil i ČSÚ. Data ukázala, že míra nezaměstnanosti v lednu vzrostla ve srovnání s prosincem o jednu desetinu na 3,3 %. Před nástupem pandemické krize, se tato statistika pohybovala kolem 2% úrovně. Vzhledem k omezením, se kterými se domácí ekonomika potýká, je nárůst nezaměstnanosti stále relativně pomalý. K tomu významně přispívají vládní opatření, ale i oživení v některých sektorech, které zaměstnance naopak nabírají.
img

Ranní okénko - Potěší nás dnešní HDP?

02.02.2021 Dnes se dozvíme první odhad vývoje českého hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí loňského roku. Po meziročním poklesu o 5 % ve třetím kvartále tentokrát trh vyhlíží jeho prohloubení na -7,6 %, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -2,5 %. Náš odhad je ještě mírně skeptičtější, když očekáváme -7,9 resp. -2,7 %. Českou ekonomiku oproti jarní vlně uzavírek lépe podržel průmysl a zahraniční obchod, ztráty budou sčítat hlavně služby. Podle dosavadních indikací z ostatních evropských zemí, které vesměs vykazovaly nad očekávání dobré výsledky, ovšem doufáme, že budeme také pozitivně překvapeni.
img

Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek

04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti v eurozóně pravděpodobně mírně vzrostla

02.12.2020 Dnes budeme sledovat dění v eurozóně. Za listopad dorazí míra nezaměstnanosti, která dle trhu vzrostla na 8,4 % z říjnových 8,3 %. RBI počítá s nárůstem na 8,5 %. Mírný trend narůstající nezaměstnanosti bude pak pravděpodobně pozorovatelný i v příštích měsících. Zaprvé, ekonomické uzavírky napříč členskými státy vedou ke škrtům pracovních pozic, zejména pak v odvětví služeb. Dále hrozí, že dojde po skončení druhé vlny pandemie k trvajícímu zrušení některých pracovních míst, která byla původně pouze dočasně pozastavena. Tím by se navýšil počet lidí na úřadech práce.
img

Forex: Dnešní data potvrdí výrazný pokles tuzemského HDP

01.09.2020 Česká ekonomika podle předběžného odhadu HDP poklesla ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 8,4 %. Dnes bude zveřejněn zpřesněný odhad, který by podle nás mohl ukázat mírně lepší výsledek a čekáme tak revizi na -8,1 %. V obdobném rozsahu bylo v minulém týdnu revidováno také německé HDP a lepší výsledek podle našich odhadů indikuje rovněž dosavadní vývoj měsíčních indikátorů. V tuzemsku bude zveřejněno také srpnové PMI ze zpracovatelského průmyslu, u kterého očekáváme mírný nárůst. Další zvýšení pravděpodobně zaznamená i evropská nezaměstnanost.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU v červnu vystoupila na 7,1 procenta

30.07.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu podle sezonně přepočtených údajů vystoupila na 7,1 procenta, zatímco v květnu byla o desetinu procentního bodu nižší. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V eurozóně se nezaměstnanost zvýšila na 7,8 procenta, což je rovněž nárůst o desetinu bodu. Nadále se přitom zvyšuje nezaměstnanost mezi mladými lidmi do 25 let.
img

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci

03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Finální odhad ČSÚ stvrdí pokles české ekonomiky v 1Q o 2 %

29.06.2020 V tuzemsku budou tento týden publikovány finální odhady vývoje HDP v prvním čtvrtletí, které by měly potvrdit pokles české ekonomiky o 3,3 % mezičvrtletně a o 2 % meziročně. Vyjde také červnové PMI, které ukáže na nárůst důvěry ve zpracovatelském průmyslu. Hranici 50 bodů však zatím nepřekročí. ČNB zveřejní zápis z posledního měnově politického zasedání. V Evropě vyjdou nové statistiky z trhu práce a také předběžné údaje červnové inflace. Údaje z trhu práce upoutají pozornost i v USA.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v dubnu stoupla na 6,6 ze 6,4 procenta

03.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu stoupla jen mírně, když se zvýšila o dvě desetiny procentního bodu na 6,6 procenta. V eurozóně se zvýšila také o dvě desetiny bodu na 7,3 procenta. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji nezaměstnanosti, kterou dnes vydal statistický úřad Eurostat. Ve většině členských států unie byla v tomto období druhý měsíc v platnosti opatření na omezení šíření koronaviru.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zveřejněn bude zpřesněný odhad vývoje českého HDP za první čtvrtletí

01.06.2020 Tento týden budou zveřejněny indikátory podnikatelského sentimentu, zahrnující PMI z evropských ekonomik (včetně té české) a z USA pak indexy ISM. Jejich květnové hodnoty by již měly ukázat na zlepšení nálady podnikatelů ve většině ekonomik světa, a to vlivem uvolňování protiepidemických opatření. Z Německa a USA dále dorazí nová data z trhu práce hovořící o dalším nárůstu nezaměstnanosti. Tento týden zasedá i ECB, změna úrokových sazeb se však nečeká. Zítra ČSÚ oznámí zpřesněné odhady vývoje českého HDP v prvním čtvrtletí, ve čtvrtek pak čísla o vývoji mezd. Jejich růst pravděpodobně výrazně zpomalil. Kalendář domácích událostí uzavřou páteční maloobchodní tržby, které byly v dubnu podle odhadů zhruba o třetinu nižší než před rokem.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Průzkum ECB: Ekonomika eurozóny letos klesne o 5,5 procenta

04.05.2020 Ekonomika eurozóny by v letošním roce mohla kvůli negativním dopadům koronaviru klesnout o 5,5 procenta. Vyplývá to z výsledků průzkumu Evropské centrální banky (ECB) mezi profesionálními prognostiky. V příštím roce by se hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny mohl podle průzkumu zvýšit o 4,3 procenta.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EK mírně snížila odhad letošního růstu ekonomiky EU i eurozóny

07.05.2019 Evropská komise (EK) dnes mírně snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie. V EU by se měl hrubý domácí produkt (HDP) podle nové prognózy zvýšit o 1,4 procenta a v eurozóně o 1,2 procenta. Oba odhady jsou tak o 0,1 procentního bodu nižší než v únorové prognóze komise.
C:\fakepath\IUSDXH1.png

Forex: Index dolaru je nejvýše za 11 dní

09.01.2018 Americký dolar se dnes dále zotavuje ze svého poklesu na více než tříměsíční minimum v minulém týdnu. K růstu mu pomohli investoři, které přilákala právě jeho nízká cena. Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se v průběhu dne vyšplhal na své jedenáctidenní maximum 92,62 bodu.
Související klíčová slova: Dassault Systemes | Propad ekonomiky | Cap | Cenový kanál | Zásoby zemního plynu | DG.US | Míra nezaměstnanosti v EU | Války | Vývoj | Průměrná míra nezaměstnanosti | Data z trhu práce | Allianz | Akcie ropy v roce 2021 | Investice do marihuany | EUR | Spotřebitelské výdaje | Nezaměstnanost v eurozóně | Yandex | Salesforce | Roche | Wal-Mart Stores | Dnešní obchodování | Itálie | Stoxx | Take Profit | Očekávání | Evropská nezaměstnanost | Evropské centrální banky | T-Mobile | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Oživení ekonomiky | Investice | US Bancorp | MACD | Potenciál | Návrat inflace | Mezinárodní ratingová agentura | Rezistence | Index aktivity | Program nákupů dluhopisů | Dění na světových burzách | Jak číst grafy | ADP report | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Ifo | Prognózy | NYSE | Výkon ekonomiky | Euro STOXX | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Evropské měny | FTSE MIB | McKesson | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Dollar General (DG.US) | Accor | EUR/USD | Americké centrální banky | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Klouzavý průměr | Wolters Kluwer | Acacia Communications | Základní pravidla obchodování | Cenový graf | Tuzemské hospodářství | Brent | Lagardeová | Průměrné mzdy | Russell 2000 | Výnos | Nejvyšší nezaměstnanost | Delta | Vzdělávání | Investiční strategie | Slabá poptávka | Růst sazeb | Technické rezistence | Exchange | Základní pravidla | Akcie roku 2020 | Graf EURUSD | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Shopify | Obchodní tipy | Odhad HDP | Uber Technologies | Výkon dolaru | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Sentix index nálady investorů | Průmyslové zakázky | Akciové indexy | Prognóza | FTSE 100 | Tuzemská ekonomika | Amgen | Palladium | Ropa WTI | Lufthansa | Histogram | UNH | Vývoj dolarového indexu | Total | AEX | BlackRock | Qualcomm | Burzy | Zavedení digitální daně | Sodexo | Posílení koruny | Ministerstvo financí | Export | Index ISM ve službách | EURUSD | Cenové tlaky | ČSOB | Zynga | Gilead | Comcast | Vládní opatření | Roche Holding AG | Korunový trh | Varianta delta | Průměrná volatilita | Spolkový sněm | NFP | Úroková sazba | Vít Hradil | CSCO | Unie | Dovoz | Výkon | Ahold Delhaize | Nikkei | Tovární objednávky | Obchodování na finančních trzích | Zasedání FOMC | CISCO | Čtvrtletní výsledky | Německé maloobchodní tržby | Růst ekonomiky USA | Pozitivní zprávy | Zvýšení sazeb | Data z amerického trhu práce | Investovat | Caterpillar | JMMC | Konopné akcie | Výrobní ceny | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | Statistický úřad Eurostat | EUR/CZK | Euro Stoxx 50 | Makrodata | Prezident | Lepší výsledky | Investoři | Malta | Průmyslové objednávky | Nejistoty | Očkování proti covidu | Evropská měna | Jednotná evropská měna | Jádrový index | Zisk | Investiční | RWE | Zápis z posledního zasedání | Průzkum | Hold | Sestupný trend | Čínské hospodářství | Globální sentiment | Obchodní plán | Wells Fargo | Makroekonomické ukazatele | Zpráva | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Prémie | České PMI | Demokraté | Německý DAX | Prodej | Hlavní události | Uber | Česká měna | UnitedHealth Group | Hrubý domácí produkt (HDP) | Evropské ekonomiky | Zasedání Fedu | Management | Vyhlídky | Spotřebitelský sentiment | Růstové akcie | Silnější americký dolar | Centrální banky | S&P | Obchodování | Dobré výsledky | Zprávy | Prezidentka ECB | Meta | Exact Sciences | Murray | Thyssenkrupp | Reálné mzdy | Výhled vývoje ekonomiky | Evropské akcie | Eurostat | Vesmírné akcie | Deflace | Investiční aktivita | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Růst inflace | Celkový trend | Covid | Airbus | CZ | Snižování cen | Belgie | Hospodaření státu | Angela Merkelová | Míra | Tržní úrokové sazby | 3M | Nejdůležitější události | FTSE | Den nezávislosti | Dnešní data | Analýza transakcí | Firmy | MetaTrader 4 | American Express | České koruny | xStation | Zpřesněný odhad | USD/CZK | Nástroj | Výsledky | Jednoduché tipy pro začátečníky | Přehled | Ekonomické oživení | Koruna | Zápis ze zasedání Fedu | Výrazný pokles | Bitcoin | Shell | Včerejší obchodování | Siemens | Minulá výkonnost | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Onemocnění | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Propad | Exxon Mobil | Index cen průmyslových výrobců | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | Oldřich Dědek | Údaje | Cenový index PCE | Výkonnost | Stimulační opatření | Aktivita čínských továren | OPEC+ | Alibaba | Očekávání analytiků | Objem | Slabší makrodata | Výsledky průzkumu | Hospodaření státního rozpočtu | WMT | Halifax | Class A | Graf | Instrument | Mezinárodní organizace práce | Index S&P 500 | Státní rozpočet | Průmyslová výroba | Pfizer | Nejlepší akcie | Hrubý domácí produkt | AFP | Vesmírné akcie 2021 | Eurodolar | Průraz | Short | Deficit | Polsko | Pár EUR/USD | Ratingová agentura | Zpráva o inflaci | FRA | Cenová hladina | Stavebnictví | Americká centrální banka | MRK | Aktuální hodnoty měny | Pozitivní impulz | Evropa | USD/PLN | OPEC | Finanční krize | Dnešní HDP | Růst eura | Index spotřebitelské důvěry | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ekonomická situace | Maloobchod | Aktuální cena ropy | Earnings | Inflace v EU | APAC | Tým InstaForex | Brands | Česká koruna | Britský FTSE 100 | G10 | Dnešní fundamenty | Foreign Exchange | Rakousko | HDP USA | Oslabení koruny | Turecko | Přeprodané oblasti | ex | Restriktivní opatření | Rally na akciích | ABB | Big data | Růst výnosů | Americké akcie | EUR Index | Offshore | Přehled o dění na světových burzách | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | Klesající trend | Evropská ekonomika | Počet pracovních míst | Trh | Nárůst zásob | Komise | SolarEdge Technologies | Ekonomický a strategický výzkum | Electronic Arts | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Korekce | JDE | Růst spotřebitelských cen | Money management | Platforms | Vzestupný trend | SAP AG | Mzda | MT4 | Ekonom ECB | Nejistota | ANO | Thermo Fisher Scientific | GME | Akcie roku | CME | Rating | SNB | Microsoft | ECB dnes | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Long pozice | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Exxon | Německá vláda | ILO | Polský zlotý | Trendové linie | Zasedání americké centrální banky | Další růst | Nifty 50 | AA | Centrální banka | Meta Platforms Inc | Walmart | CL | Investice do akcií | Odhad vývoje HDP | Tržní situace | JPMorgan Chase & Co | Směřování | LYNX | Odhadovaná cena | Velké objemy | Visa | Jádrová inflace | Podnikatelé | Kovy | Analytici | Společnosti | ING | Grafy | Vice | Rozpočet | Apple | Pokles dolaru | Česká republika | Společnost XTB | API | Jednoduché tipy | Průzkum ECB | Mluvčí | CZK | PEPSICO | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | Baidu | QCOM | Chevron | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Euro vůči dolaru | Situace | Předseda | Utahování měnové politiky | Kellogg | Počet žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | ISM indexy | Boeing | HDP v USA | Evropská centrální banka | Ekonomiky | Webináře zdarma | Tržby | Libra | Příjmy a výdaje | GameStop | Moody's | Nová data | Snížení sazeb | Indické akcie | CME Group | Prodeje domů | Letadlo | Řecko | Česká ekonomika | Aktuální cena | Tradingové webináře zdarma | Květnová inflace | Rizika | Abbott Laboratories | British Airways | Index DAX | Cena | Fond | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | ECB | ISM | HICP | Konsensus | S&P500 | Bilance | Německá kancléřka | Ceny | Finální odhad | ČNB | Změna režimu | Situace na trhu práce | ISTAT | Evropské akciové indexy | Pokles | Ekonomiky eurozóny | MGM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Makroekonomická situace | Drahé kovy | Indikátor | Royal Caribbean | Merck & Co | Dolarová aktiva | Index ISM | Fitch | Americká ekonomika | Akcie týdne | Bank of New York Mellon | FOREX | Deliveroo | COVID-19 | Vyšší sazby | Louis Vuitton | Maloobchodní tržby | Index cen | PMI ve výrobě | Americký index S&P 500 | Daně | Coinbase | Pokles indexu | HDP Austrálie | Momentum | Sanofi | Valdis Dombrovskis | Doporučení | Měkké přistání | Zisky | BNP Paribas | Spready | GRMN | Zavedená cla | Poptávka | Cisco Systems | Obchodníci | Cena zlata | Obchodovat | Rizikové averze | Hang Seng | Dividenda | Výsledek zahraničního obchodu | Korekce na akciích | Ekonomické uzavírky | Prémie koruny | Růst HDP | Shell Plc | Deutsche Bank | IFO index | Dnes na trzích | ČSÚ | Technologický Nasdaq | Co bude | RBI | Pokles ekonomiky | Tovární objednávky v Německu | Reporty | Investiční poradenství | DAX | DISH | Stavební výroba | GfK | Nákup eura | Investiční výdaje | Best Buy (BBY.US) | Enel | Průměrná mzda | IPO Coinbase | SolarEdge | Hospodářský růst | Posílení eura | Podnikání | WTI | AMGN | Bod | Shares | HDP | ROCE | Nord Stream | Problémy | BBY | Ropa | Bankéři | Investplus | Cena ropy | Inflace | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Omikron | Alphabet | Index PMI | Zkušenosti | Restrikce | Zasedání měnového výboru | Signály | Optimismus | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní zásoba | Statistiky | Ekonomové | SAP | Tyson Foods | FX | Zpomalení růstu | JPM | Rozhodování | DG | Datový kalendář | 256/2004 | Fundamentální pozadí | Dolar | Merck | Pražský PX | Hodnoty měny | Euro | Pozice | Debata | Růst ekonomiky | Rozvíjející se trhy | AUD | Japonský Nikkei | Siemens Healthineers | Dividendový výnos | Ticker | EU | Obchod | Úřad práce | Citigroup | Hospodářství | MIB | Americký ISM | Ranní komentář | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Spojené státy | Meziroční inflace | Zasedání ECB | Fresenius Medical | Maloobchodní tržby v Německu | NN Group | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | NIFTY 50 | Týdenní zpráva | Recese | ZNGA | KBC | ASML | Švýcarský frank | Renault | GameStop akcie | Měnový pár | Komerční banka | CZK/EUR | Pandemie | Poradenství | Výnosy | NZD | Výrobní index | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | František Táborský | Bilance zahraničního obchodu | Graf indexu S&P 500 | Zpracovatelský průmysl | Frank | Mondelez | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Intel | Index důvěry | Kancléřka Angela Merkelová | Advance | Projev šéfa Fedu | Agentura Fitch | Předpovědi | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | 5G | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Oslabení | Míra inflace | Verizon | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Nařízení | Míra nejistoty | Ropné akcie | Schodek | Fed index | Indexy | Odborníci | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Tempo růstu | ETF | Akciové trhy | T-Mobile US | Omezení těžby | UnitedHealth | Varování | Express | Výprodej | Long | Rally | Bankovní rada | Macron | Merkelová | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Dnešní videokomentář | Indexy na Wall Street | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Société Générale | Odhad letošního růstu | Holubičí tón | Obchodní rozhodnutí | Čínské akcie | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Martin Gürtler | Sentix | Ratingová agentura Fitch | | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Westpac | Pandemická situace | Signál k nákupu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Sentiment | Short pozice | Politika | Sazby | PLN | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Applied Materials | Komunikace | SAS | Indikátor MACD | Deutsche Telekom | Nike | Forint | Úrovně supportu | Rating České republiky | Německý průmysl | Další vývoj | Anton Siluanov | Nálada | Western Union | Technologické akcie | Měnové politiky | Ekonomika | Pracovní síly | Šance | Historická maxima | Ekonomická data | Dohoda o brexitu | Nezaměstnanost v EU | Státní podpora | 5G akcie | Výhled | Poptávka po dolaru | ZEN | Americký trh práce | Obchodní analýza | Ethereum | Odpovědnost | iRobot | Indexy nákupních manažerů | Úrokové sazby | Sentix index | Měnové unie | Technologický index Nasdaq | ČNB dnes | Finanční trhy | Dobrý výsledek | Expanze | Advance Auto Parts | General Motors | Prodejní signál | Konsolidace | Walt Disney | Cenové hladiny | Austrálie | USD za barel | Počet nakažených | Vývoj měnového páru EUR/USD | Český státní rozpočet | New York | Tradingové webináře | St. Louis | MSFT | GS | Výsledky maloobchodních tržeb | AIG | Krize | Buy | Euro včera | Německé tovární objednávky | Kraft Heinz | Komise v přenesené pravomoci | Míra inflace v eurozóně | Objednávky | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Graf indexu | Trading | Maloobchodní prodej | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Semináře | Investovat do akcií | RBA | Žádosti o podporu | Akcie roku 2021 | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Profitovat | Rozjednané prodeje domů | Energie | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | UNA | FOMC | Měna | Dow Jones | cTrader | Rozhodnutí FOMC | Daňové příjmy | Silný pokles | Internet of Things | Euro na dolar | Australská ekonomika | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | USD | Jednání ČNB | Finanční trh | Nový trend | JPMorgan | Rozhodnutí centrální banky | SPWR | Česká národní banka | Regionální měny | Překoupené oblasti | Eni | ABN Amro | Protikoronavirová opatření | Vivendi | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Ceny výrobců | Poradce | Španělsko | Zkušenost | Signál | NIFTY | Nejlepší ropné akcie | EPS | Microsoft Corporation | ADP | 1D | Číst grafy | Investiční doporučení | Komodity | Ropy | Nové žádosti o podporu | Očekávané Earnings | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Akcie ropy | Nifty | Infineon | Negativní výhled | Šíření koronaviru | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Umělé inteligence | Eura | Ztráty | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Britský FTSE | CBI | Ceny pohonných hmot | Expedia | Růst | Polská centrální banka | Silné momentum | Energetické komodity | Příjmy | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | WU | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | BIDU | Index | Wirecard | Akcie Alibaba | Cenový index | MiFID II | Centrální bankéři | Meziroční růst | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | ČTK | ISM index | Citrix | Commonwealth Foreign Exchange | ČR | Prohlášení | Nakupovat | Index nálady investorů | IRBT | Index spotřebitelských cen | Podnikání na kapitálovém trhu | LVMH | Volatilita páru EUR/USD | Banka | Merck KGaA | Celková míra nezaměstnanosti | Ekonomika Evropské unie | Daimler | Americké ekonomiky | David Vagenknecht | Německé HDP | Dollar General | Pracovní místa | XTB | Posílení | WKL | Zemědělství | Základní úroková sazba | Včerejší seance | Vstup na burzu | Riziková prémie | Analýza | Maďarsko | Vývoj měnového páru | Riziko | Analytička | GM | Americký index | Analytik | Hlavní ekonom ECB | HDP eurozóny | Procter & Gamble | Vývoj průměrné mzdy | CCI | Roche Holding | Ministr financí | Tchaj-wan | Pražská burza | BBY.US | Důvěra v českou ekonomiku | Předpověď | Očkování | Trigger | Wall Street | Akcie 2021 | Průzkumy | Futures | Evropský statistický úřad Eurostat | Snižování sazeb | Nemovitosti | Statistika | Revize amerického HDP | Ropa Brent | Mzdová dynamika | Akcie big data | Flat | Euro roste | Hospodaření | Inflace v eurozóně | Měsíční data | James Bullard | Nízká inflace | Obchody | Index CPI | Analytika | Pokles české ekonomiky | Odhad amerického HDP | Euro k dolaru | Aleš Michl | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Podpora | Volatility | Hlavní ekonom | Přehled o dění | Šíření nového koronaviru | Latinská Amerika | EU a USA | Očekávání trhu | Německo | Statistiky z pracovního trhu | Maďarský forint | Opatření | Portugalsko | Equity | Právo | Domácnosti | Marketingová komunikace | BNP | Royal Dutch Shell | Očekávání firem | Eurozóna | Best Buy | Makroekonomický kalendář | Marathon | Webináře | EK | Sazby beze změny | Statistický úřad | Investplus.cz | SEC | Sektor služeb | Ceny zemního plynu v USA | Francouzský prezident | Gilead Sciences | MIFID | Meta Platforms | Německý index DAX | CZK/USD | Ruský ministr | Miliardy | Účastníci trhu | Ranní okénko | MetLife | Index PCE | PEP | Práce | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Zvýšené volatility | AXA | Goldman Sachs Group | Banky | Infineon Technologies | Výsledky NFP | Sezónní vlivy | Průmysl a zahraniční obchod | Microsoft Corp | Pokles zásob | Nejlepší 5G akcie | JPMorgan Chase | Obchodování páru EUR/USD | Výsledky hospodaření | NKE | Prodeje | Obchodní podmínky | Koronavirové epidemie | IPO Deliveroo | Finanční situace | Americké firmy | Celková inflace | Hospodářské statistiky | Altria Group | Úrokové sazby ČNB | Ekonomické restrikce | Základní sazba | InstaForex | Indická ekonomika | SEDG | Ekonom | USA | ING Groep NV | Zlato | McKesson Corp | Nasdaq | Americké zásoby zemního plynu | Philip Lane | PMI index | PMI ve službách | Volkswagen | Holding | Zrychlení růstu | Verizon Communications | ECB Christine Lagardeová | Zpomalení hospodářského růstu | Citrix Systems | Investment | Prodej eura | Sentiment v eurozóně | Výraznější pokles | Začínající obchodníci | Počet nezaměstnaných | Záporné úrokové sazby | Kryptoměny | INTC | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Index dolaru | Mzdy | Akcie | Fundamenty | Volby | Ukazatele | Británie | Umělá inteligence | CPI v eurozóně | Druhý odhad amerického HDP | Disney | Stabilita | Vojtěch Benda | Zlepšení | Dopady koronaviru na ekonomiku | Zlepšení nálady | Měnové podmínky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Míra nezaměstnanosti
Míra nezaměstnanosti v Austrálii
Míra nezaměstnanosti v Británii
Míra nezaměstnanosti v březnu
Míra nezaměstnanosti v české ekonomice
Míra nezaměstnanosti v ČR
Míra nezaměstnanosti v dubnu
Míra nezaměstnanosti ve Francii
Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech
Míra nezaměstnanosti v EU

Následující klíčová slova

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii
Míra nezaměstnanosti v Japonsku
Míra nezaměstnanosti v Jihoafrické republice
Míra nezaměstnanosti v Kanadě
Míra nezaměstnanosti v Německu
Míra nezaměstnanosti v Norsku
Míra nezaměstnanosti v Portugalsku
Míra nezaměstnanosti v Řecku
Míra nezaměstnanosti v USA
Míra obratu portfolia (PTR)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
EightCap
AETOS
FX Solutions
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít