Sobota 01. června 2024 22:05
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král

Snížení daně

C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu zrychlila na 2,4 procenta

30.05.2024 Míra inflace v Německu v květnu zrychlila na 2,4 procenta z dubnových 2,2 procenta. Včera to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila na 2,8 procenta z dubnového tempa 2,4 procenta. To bylo více, než očekávali analytici v anketě agentury Reuters, kteří předpokládali zvýšení na 2,7 procenta.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v dubnu zůstala 2,2 procenta

29.04.2024 Míra inflace v Německu v dubnu setrvala na březnové hodnotě 2,2 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila z březnové hodnoty 2,3 procenta na 2,4 procenta.
img

Zemědělci čelí mimořádnému kolapsu cen. Potraviny zlevňují nejvíce od roku 2009, půjdou dolů dále

03.03.2024 Čeští zemědělci čelí mimořádnému cenovému kolapsu. Výkupní ceny, za které prodávají do obchodní sítě či k dalšímu zpracování, totiž letos v lednu padaly meziročně o 19,8 procenta. To je nejvýraznější propad minimálně od roku 2010. V celé historii České republiky je takový pokles cen vskutku zcela mimořádný a ojedinělý. Přispívá však zprostředkovaně, přes ceny potravin v obchodech, k propadu celkové inflace. Její pokles oceňují jak ratingové agentury, tak řadoví občané. A jistě také politici. Hlavně tedy ti vládní.
img

Potraviny v obchodech zlevňují nejvýrazněji od roku 2009, zemědělci ale čelí ještě pětinásobně silnějšímu kolapsu svých výkupních cen, historicky zcela ojedinělému

28.02.2024 Ceny v průmyslu klesají poprvé od roku 2020, jde o symbolickou tečku za covidem a energetickou drahotou.
img

Obchodní řetězce konečně zlevňují. Stále ale ani zdaleka ne o tolik jako zemědělci a ani ne tolik jako potravináři

03.01.2024 Tak přece, potraviny zlevňují. „Příchod nového roku rozsekl i tahanice o zlevnění potravin. Snížení DPH o tři procentní body z 15 na 12 procent obchodníci do cen promítli, část z nich daňové úpravy využila i marketingovým kampaním. Výjimkou jsou nealkoholické nápoje, které se přesunuly z 15 do standardních 21 procent, tím pádem zaznamenaly naopak cenový růst,“ zjistil list MF Dnes.
img

Nepřibírejme přes Vánoce, řetězce pak zlevní

23.12.2023 Letošní Vánoce budou opět přehlídkou plýtvání. Nebude ovšem tak značné jako v minulých letech. Mimořádná inflace uplynulé doby Čechy zkrátka naučila jednat střídměji, byť rezervy by se stále našly.
img

Zemědělci dramaticky zlevňují, potravináři zlevňují také, v obchodech však potraviny stále zdražují, ukazují nejnovější data ČSÚ. Řetězec Lidl, jenž nyní slibuje zlevnění nad rámec snížení DPH, potvrzuje, že za vysokými cenami potravin jsou hlavně řetězce

18.12.2023 Ceny, za které svým odběratelům zemědělci prodávají produkci, jak rostlinnou, tak živočišnou, klesaly letos v listopadu meziročně o 16,2 procenta. Agrární produkce rostlinné výroby zlevňovala v průměru o 19,4 procenta oproti loňskému říjnu, v živočišné výrobě to bylo o 10,5 procenta.
img

Řetězec Lidl slibuje zlevnění nad rámec snížení DPH. Potvrzuje tím, že za vysokými cenami potravin jsou hlavně řetězce a jejich „čarování“ s maržemi

15.12.2023 Ceny, za které svým odběratelům zemědělci prodávají produkci, jak rostlinnou, tak živočišnou, klesaly letos v říjnu meziročně o takřka deset procent. Agrární produkce rostlinné výroby zlevňovala v průměru přesně o desetinu oproti loňskému říjnu, v živočišné výrobě to bylo o 9,4 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky

09.11.2023 Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky, dohodla se kvůli tomu na pětiletém balíku opatření. Kancléř Olaf Scholz dnes řekl, že firmy jen příští rok pocítí úlevu až 12 miliard eur (přes 295 miliard Kč). Opatření jsou financována v rámci takzvané dluhové brzdy, uvedl ministr financí Christian Lindner.
img

Developeři: Pokud se sníží daň z nového bydlení na 12 pct, zlevní se byty

12.09.2023 V případě, že by se příští rok snížila daň z bydlení, klesla by podle developerů cena nabízených bytů. Návrh na snížení daně ze současných 15 procent na 12 procent je součástí probíraného vládního konsolidačního balíčku, který pokud bude schválený, by měl začít platit od začátku roku 2024. Snížená daň by se měla týkat bytů o méně než 120 metrech čtverečních, průměrně by pak podle developerů oslovených ČTK byty zlevnily přibližně o 250.000 korun. Někteří developeři začali se změnou ceníku již nyní, nižší daň by se ale do cen měla promítnout až po Novém roce.
img

Graf dne - CHN.cash (29.08.2023)

29.08.2023 Rally čínských indexů byla v posledních dnech jedním z hlavních témat na trzích. I když je z velké části založena na očekáváních a naději (skutečné zlepšení na makroúrovni nenastalo). Investoři však postupně nabývají přesvědčení, že Peking bude dostatečně rozhodný, aby trh stimuloval. Snížení daně z obchodování s akciemi o 50 %, nové retailové fondy, uvolnění pravidel pro povinné bezpečnostní vklady a deklarovaná podpora realitního trhu poněkud zmírnily obavy trhu, i když dluhopisy stále ztrácejí a výnosy rostou, což staví makrosituaci do pozice stále velmi nejisté.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně

06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.
img

„Slováci jen tiše závidí, Česko se stává tankovacím rájem,“ píší slovenská média. Do Česka jezdí houfně tankovat nejen Slováci, ale i Němci a Rakušani – český stát ovšem na levné naftě přichází o 17 miliard korun ročně

28.06.2023 Cizinci v současnosti jezdí v nebývalé míře tankovat do Česka, zejména pak naftu. Česko má totiž nyní podle dat Evropské komise čtvrtou nejnižší cenu nafty v EU. Levněji ji tankují pouze na Maltě, v Bulharsku a v Litvě. Všechny země, jež s Českem sousedí, včetně Polska, ji tedy mají dražší.
img

Analytici: Změna daně z nemovitosti zdraží nájemní bydlení

11.05.2023 Vyšší daň z nemovitosti negativně ovlivní ceny nájemného, míní analytici. Uznávají však, že byla dosud oproti zbytku Evropy nebývale nízká, proto se zvýšení daně dalo očekávat. Změnu daně z nemovitosti představila vláda v rámci konsolidačního balíčku, zvýšit by se měla v některých případech až na dvojnásobek. Trh s bydlením ovlivní také snížení daně ze stavebních prací pro bydlení, která klesne o tři procenta na 12 procent.
img

Experti se neshodují, zda by ČNB měla sazbami bojovat proti vlivu deficitu

05.05.2023 Loňské vládní programy na podporu domácností a firem podle ekonomů zbrzdily pokles inflace v letošním roce. Centrální banka by dokázala proinflační vliv vládních deficitů přetlačit úrokovými sazbami, ovšem takový postup by zatížil ekonomiku dalšími náklady, řekl dnes ČTK ekonom České spořitelny Michal Skořepa. Podle hlavního ekonoma Deloitte Davida Marka by ale Česká národní banka (ČNB) měla volit takovou měnovou politiku, aby směřovala ke snížení inflace bez ohledu na další okolnosti. Guvernér ČNB Aleš Michl ve středu řekl, že za hlavní současný proinflační faktor považuje expanzivní rozpočtovou politiku.
img

Ceny pohonných hmot padají a budou i dále. Vláda proto brzy zruší snížení spotřební daně z nafty

27.04.2023 Pohonné hmoty v Česku zlevňují a budou i nadále. Dramatické je zlevňování hlavně u nafty. Její cena za poslední týden klesla o takřka 80 haléřů na litr. Bezprostředním důvodem je zlevnění velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu. Tam se včera její cena propadla pod psychologickou úroveň 700 dolarů za tunu, poprvé od začátku ledna 2022. Proto v nadcházejícím týdnu cena motorové nafty klesne pod úroveň 33 korun za litr. Bude tak takřka o dvacet korun levnější než loni v březnu.
img

Vláda by mohla už od července zvýšit daň z nafty. Ministři to nevylučují

23.04.2023 Nafta v Česku dramaticky zlevňuje. Včera se litr prodával za 33,86 koruny, tedy o skoro 16 korun levněji než loni v březnu.
img

Rishi Sunak hodlá snížit daně

17.04.2023 Politické hrátky ve Velké Británii nabírají na obrátkách. Objevily se totiž informace, že premiér Rishi Sunak zvažuje před příštími parlamentními volbami snížit nepopulární dědickou daň. Tento krok by jeho vládnoucí straně poskytl značnou výhodu, protože nedávné průzkumy veřejného mínění ukázaly, že Konzervativní strana hospodařila s dvojciferným deficitem.
img

Zrušení nejnižší sazby DPH státu „přihraje“ 24 miliard korun ročně, ale zvýší inflaci, neboť zdraží léky či vodu. Pokud už zvedat daně, pak je lepší vrátit se před zrušení superhrubé mzdy

11.04.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty jsou vlastně zvýšením daně, v rozporu s původními sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
img

Zrušení nejnižší sazby DPH státu „přihraje“ 24 miliard korun ročně, ale zvýší inflaci. Zdražilo by léky, vodu a pomohlo k vyšším ziskům obchodním řetězcům

11.04.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty jsou vlastně zvýšením daně, v rozporu s původními sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
C:\fakepath\trader-06042023-31-zm.png

Portugalsko zavádí dočasnou nulovou DPH na základní potraviny

06.04.2023 Portugalský parlament dnes schválil zavedení nulové sazby daně z přidané hodnoty na 40 druhů potravin. Nulová DPH bude platit jen do konce října a má pomoc potravinářskému a zemědělskému sektoru, který čelí výraznému růstu výrobních nákladů, píše agentura EFE. V zemi se od začátku roku uskutečnila řada protestů i stávek za opatření proti nadměrnému zdražování potravin a zvyšování životních nákladů.
img

Nafta i benzín jsou nyní v ČR poprvé levnější než před invazí Ruska na Ukrajinu. Družbou má do Německa proudit ropa z Kazachstánu, Polsko se ale bojí, že může jít o ropu ruskou

02.03.2023 Ceny nafty a zároveň benzínu včera vůbec poprvé klesly pod úroveň z doby před invazí Ruska na Ukrajinu loni v únoru. Shodou okolností – a symbolicky – se tak tedy děje ve dech výročí invaze. Průměrná cena litru nafty v Česku včera činila 36,19 koruny, vyplývá z dat společnosti CCS. To je její nejnižší cena za celé období od 18. února 2022. V předvečer invaze, jež začala 24. února 2022, činila její průměrná cena 36,45 koruny za litr. Benzín stál 23. února 2022 celorepublikově průměrně 37,43 koruny za litr, ale včera jeho cena klesla na 37,40.
img

Nafta je nyní v ČR poprvé nejlevnější za celé období od doby ještě před invazí Ruska na Ukrajinu. Družbou má do Německa proudit ropa z Kazachstánu, Polsko se ale bojí, že může jít o ropu ruskou

26.02.2023 Cena nafty u českých čerpacích stanic včera vůbec poprvé klesla pod úroveň z doby před invazí Ruska na Ukrajinu. Shodou okolností – a symbolicky – se tak tedy stalo pouhý jeden den po výročí invaze. Průměrná cena litru nafty v Česku včera činila 36,43 koruny, vyplývá z dat společnosti CCS. To je její nejnižší cena za celé období od 23. února 2022, tedy od předvečera invaze. V den invaze, 24. 2. 2022, činila její průměrná cena 36,45 koruny za litr.
img

Zrušení nejnižší sazby DPH může státu „přihrát“ přes 13 miliard korun a zvýší také inflaci. Zdražilo by léky, vodu a pomohlo k vyšším ziskům obchodním řetězcům

27.01.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty budou nejspíše maskovaným zvýšením daně, v rozporu se sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
img

Chystané změny DPH zdraží vodu a léky a zvýší zisky obchodním řetězcům. Budou nejspíše maskovaným zvýšením daně občanům, v rozporu se sliby vládních stran

11.01.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty budou nejspíše maskovaným zvýšením daně. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, zřejmě bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
img

Deficit státního rozpočtu se v říjnu dále prohloubil

01.11.2022 Ke konci října se deficit státního rozpočtu prohloubil na 286,7 mld. Kč. Říjen obecně z pohledu státního rozpočtu patří mezi mírnější měsíce a historicky k výraznějšímu prohloubení dochází až v listopadu. Ke konci roku totiž obvykle vrcholí investiční aktivita státu, očekávat lze i růst výdajů na pomoc s cenami energií. Celkově by v letošním roce měl deficit dosáhnout 375 miliard Kč, kdy původní pozměňovací návrh předpokládal navýšení deficitu z 280 na 330 mld. Kč. Nakonec ale na základě dvou koaličních návrhů došlo k prohloubení schodku o dalších 45 mld. Kč.
img

Evropské akcie navzdory dobrým zprávám z EU klesají

20.10.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve středu klesly navzdory čerstvým statistikám, které naznačují, že inflace v eurozóně zrychluje méně výrazně, než trh předpokládal. Investoři navíc pozorně sledují zprávy předních evropských společností o výsledcích hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Evropské akcie prudce rostou díky dobrým zprávám z Německa

19.10.2022 V souvislosti se zveřejněním dobrých statistických údajů z Německa v úterý hlavní evropské akciové indexy stoupaly. Investoři navíc bedlivě sledují zveřejnění zpráv o výsledcích hospodaření klíčových evropských firem za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Britská libra se vzpamatovala ze šoku poté, co se vláda vzdala svých plánů

17.10.2022 Britská libra se vrátila na maxima z minulého týdne a jasně se dívá na svůj průlom. To vše se děje na pozadí návratu důvěry investorů, který byl podpořen očekáváním zrušení balíčku neodůvodněných daňových škrtů, které navrhla premiérka Liz Trussová na začátku měsíce a vyvolaly kolaps národní měny.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britská premiérka Trussová prohlásila, že nebude snižovat veřejné výdaje

12.10.2022 Britská premiérka Liz Trussová dnes uvedla, že se bude držet svého slibu nesnižovat veřejné výdaje v souvislosti s otázkami, jak bude vláda financovat plánované snížení daní. Informovala o tom agentura Reuters. Trussová dnes při pravidelných interpelacích odpovídala na otázky poslanců.
C:\fakepath\eurusd-04102022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.10.2022

04.10.2022 Akcie ve Spojených státech na počátku posledního čtvrtletí výrazně posílily. V kladných číslech skončilo všech 11 sektorů indexu S&P 500, největší zisky zaznamenaly energetické společnosti. Na náladě trhu se přitom odráží zvyšování úrokových sazeb, historicky vysoká inflace a obavy ze zpomalení hospodářského růstu. Podporou pro růstové akcie citlivé na úrokové sazby byl pokles výnosu desetiletých dluhopisů americké vlády.
C:\fakepath\trader-03102022-35-zm.jpg

Forex: Libra posiluje k dolaru, Londýn nesníží daň z příjmu pro lidi s vysokými příjmy

03.10.2022 Libra dnes posiluje vůči dolaru. Britská vláda odvolala plán na snížení daně z příjmu pro lidi s nejvyššími příjmy, který představila před méně než dvěma týdny a který ještě v neděli hájila premiérka Liz Trussová.
C:\fakepath\london6.jpg

Britská vláda odvolala plán na snížení daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy

03.10.2022 Britská vláda dnes odvolala plán na snížení daně z příjmu pro lidi s nejvyššími příjmy, který představila před méně než dvěma týdny a který ještě v neděli hájila premiérka Liz Trussová. Rozhodnutí upustit od části kontroverzního plánu, který vyvolal nevoli opozice i některých ekonomů a který vedl k pádu kurzu libry, oznámil na twitteru ministr financí Kwasi Kwarteng.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý parlament schválil snížení DPH u plynu a dálkového tepla na sedm procent

30.09.2022 Německo od soboty sníží daň z přidané hodnoty (DPH) u zemního plynu a dálkového tepla z běžné 19procentní sazby na sedm procent. Návrh vlády kancléře Olafa Scholze dnes schválili poslanci Spolkového sněmu. Opatření, které vláda navrhla jako dočasnou úlevu spotřebitelům od vysokých cen energií, potrvá do konce března 2024.
img

Forex: Konec domácího cyklu zvyšování úrokových sazeb?

29.09.2022 ČNB na dnešním zasedání zřejmě stejně jako na tom srpnovém ke změně úrokových sazeb nesáhne. Holubičí většina v bankovní radě bude patrně dále akcentovat pozorované zpomalování inflace a rizika pro ekonomický růst. Úrokové sazby však podle nás ve výsledku budou muset setrvat na stávající úrovni po delší dobu, než ukazuje poslední prognóza ČNB. Zatímco v USA se indikátory sentimentu zlepšují, ekonomická důvěra v eurozóně v září pravděpodobně dále poklesla. Do značné míry to souvisí s přetrvávajícím vysokým růstem cen. Německá inflace v září dokonce výrazně zrychlila a dosáhla sedmdesátiletého maxima.
img

Benzín poprvé od invaze zlevnil pod 40 korun na litr – a propad cen nekončí. Čína totiž vyhlíží svůj první celoroční pokles poptávky po ropě od roku 1990

15.09.2022 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Přetrvává však mimořádně vysoký rozdíl mezi cenou nafty a cenou benzínu. Ten je důsledkem evropské plynové krize, protože nafta slouží také jako náhražka právě plynu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo chystá pro obyvatele další balík inflačních úlev za 65 miliard eur

04.09.2022 Německo chce dalším balíkem opatření o objemu 65 miliard eur (1,6 bilionu korun) ulevit obyvatelům a podnikům od prudce rostoucí inflace a s tím souvisejících vysokých cen energií. Dohodli se na tom vládní sociální demokraté kancléře Olafa Scholze s koaličními Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP). Scholz ve večerním rozhovoru s televizí ZDF řekl, že na snížení vysokých cen energií chce využít nadměrné a nečekané zisky energetických společností.
img

Deficit se dále prohlubuje, zveřejněn byl plán na příští rok

01.09.2022 Stát na konci srpna hospodařil s deficitem ve výši 231,1 mld. Kč. Po dvou třetinách letošního roku si tak vláda ve srovnání s předchozím rokem vede o necelých 70 mld. Kč lépe a deficit je takřka totožný jako ve stejném období v roce 2020. Vláda zároveň představila první návrh rozpočtu na rok 2023. V příštím roce by se deficit měl snížit z letošních 330 miliard na 270 miliard Kč.
C:\fakepath\trader-18082022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.08.2022 1) V Evropské unii podle konečné zprávy evropského statistického úřadu Eurostat zrychlila inflace v červenci na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta. Růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na rekordních 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Nejvyšší inflaci v rámci eurozóny v červenci vykázalo Estonsko (23,2 procenta), dále Lotyšsko (21,3 procenta) a Litva (20,9 procenta). Česká republika má podle Eurostatu s hodnotou 17,3 procenta čtvrtou nejvyšší inflaci v unii. Nejpomaleji ceny rostly na Maltě a ve Francii, kde inflace činila 6,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo sníží DPH u zemního plynu z 19 na sedm procent

18.08.2022 Německo dočasně sníží daň z přidané hodnoty (DPH) u zemního plynu z běžné 19procentní sazby na sedm procent, aby spotřebitelům ulevilo od vysokých cen energií. Dnes to v mimořádném prohlášení po jednání vlády oznámil kancléř Olaf Scholz. Zdůraznil také, že vláda prověří, zda dodavatelé snížení daně ve vyúčtování zákazníkům plně zohlední.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo podle Scholze chystá pro obyvatele další balík inflačních úlev

11.08.2022 Německo chystá další balík opatření, která lidem uleví od vysokých cen energií a vysoké inflace. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Obyvatele země ujistil, že se na vládu mohou spolehnout.
img

Inflační spirála zvyšuje obrátky, takže Češi letos chudnou nejvýrazněji od vzniku České republiky roku 1993. To nejhorší přitom teprve přijde

13.07.2022 Dnešní čísla k inflaci dokládají, že se růst hladiny spotřebitelských cen stále nedaří ani přibrzdit. Již tak rychle roztočená inflační spirála ještě nabírá na obrátkách. Z rapidního zdražování už je problém nejen ekonomický, ale také sociální a politický. Přitom se závažnost tohoto problému ve všech daných aspektech stupňuje a to nejhorší je nadále před námi. Podzimní inflační náraz může být značně bolestivý z důvodu nevyzpytatelné situace na energetickém trhu EU a z důvodu případných dalších sankcí Západu vůči Rusku a jeho možné odvety.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Hlavním motorem inflace v Německu jsou ceny energií, uvedli statistici

13.07.2022 Hlavním motorem inflace v Německu jsou vysoké ceny energií, bez jejich započítání by meziroční růst spotřebitelských cen v červnu činil 4,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě o vývoji červnové inflace uvedl německý statistický úřad Destatis. Tempo inflace v červnu zpomalilo na 7,6 procenta z květnové hodnoty 7,9 procenta, podle údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie meziroční inflace v Německu v červnu klesla z 8,7 na 8,2 procenta.
img

Snížení spotřební daně z paliv ani po měsíci čeští řidiči nepocítili. Vydělávají na něm ale hlavně polští a maďarští čerpadláři, kteří za rekordní marži prodávají produkci z ruské ropy

30.06.2022 Přesně před měsícem, tedy v poslední květnový den, se pohonné hmoty v Česku naposledy prodávaly za cenu bez snížené spotřební daně. Snížení spotřební daně, o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo 1. června, motoristé v ČR prakticky vůbec nepocítili. V průměru se nyní pohonné hmoty – benzín a nafta dohromady – prodávají o 1,60 koruny za litr dráže než před snížením daně, tedy než právě v poslední květnový den.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku eurozóny klesá

29.06.2022 Inflace v Německu podle očekávání v červnu zmírnila meziměsíční tempo z 0,9 % na 0,4 %, což by ji v meziročním srovnání udrželo na 7,9 %. Z eurozóny dorazí výsledky konjunkturálního průzkumu měřícího celkovou důvěru v ekonomiku, průmysl, služby a náladu mezi spotřebiteli.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden vyzval Kongres, aby přechodně zrušil daň z pohonných hmot

23.06.2022 Americký prezident Joe Biden vyzval Kongres, aby na tři měsíce do konce září zrušil federální daň z pohonných hmot. Chce tak bojovat proti jejich rekordním cenám u čerpacích stanic a poskytnout v létě dočasnou úlevu americkým rodinám. Biden to podle tiskových agentur řekl ve včerejším projevu v Bílém domě.
img

Snížení DPH na potraviny je zrádné, potraviny by dlouhodobě zlevnit nemuselo. Naopak, mohlo by je zdražit nad nynější úroveň, řetězce se marže zjevně navyšují už teď

20.06.2022 Fialova vláda čelí tlaku potravinářů a svazu obchodu, aby snížila DPH na potraviny. Zatím tlaku odolává, což je správné. Snížení DPH na potraviny by v jeho nutně přechodné podobě totiž mohlo spotřebitele poškodit. A nejvíce by v takovém případě poškodilo spotřebitele z řad nejchudších domácností. Pro ně totiž potraviny představují relativně vyšší část celkového domácího rozpočtu než pro bohatší domácnosti.
img

V Německu si čerpadláři „mastí kapsu“ na snížení dění. V Česku také, akorát se to tu neříká – z politických důvodů, v hře je totiž ruská ropa

19.06.2022 V Německu na tři měsíce snížili daně z pohonných hmot. Jedná se o podobné opatření, k jakému se v Česku uchýlila vláda česká. Rozdíl je v tom, že německá vláda otevřeně připouští, že čerpadláři v zemi promítli snížení daní do konečných cen jen ze zhruba 50 procent. Někteří ekonomové dokonce spočetli, že jen ze zhruba 30 procent.
img

Fialova vláda závodí levicí a populisty, ale pro to ji většina voličů hlas nedala

19.06.2022 Za minimálního zájmu médií Fialova vláda předminulý týden schválila předběžné návrhy státních rozpočtů pro léta 2023 až 2025. Je třeba podtrhnout, že jde nutně o návrhy předběžné, které ještě mohou doznat citelných změn. Nicméně i tak jde o dokument, který naznačuje, jak současná vláda uvažuje o svém přístupu k veřejným financím v celém jejím zbývajícím řádném funkčním období. Zkrátka a dobře, žádné zásadní ozdravování veřejných financí neplánuje.
img

Čerpadláři i obchody s potravinami si „mastí kapsu“, zneužívají inflace k navyšování marží. Lidé by se měli dát pozor při nákupu benzínu, másla, vajec, kuřat i mouky

17.06.2022 Čerpací stanice či supermarkety s potravinami. To jsou dvě místa, kde si dnes Češi mohou být takřka stoprocentně jisti, že si na nich prodejce „mastí kapsu“. Nezbývá než nakupovat ještě obezřetněji než kdykoli v minulosti a dobře zvažovat, kde a za kolik nakoupit.
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý ministr hospodářství chce zákonem zakročit proti vysokým cenám benzinu

13.06.2022 Německý ministr hospodářství za Zelené Robert Habeck chce výrazně zpřísnit protikartelový zákon, aby zabránil petrochemickému průmyslu ve zneužívání dočasného snížení daně z pohonných hmot. Vláda tuto daň od června na tři měsíce snížila, aby obyvatelům kompenzovala vysoké ceny benzinu a nafty. Nehledě na takzvanou tankovací slevu, jak se opatření v Německu říká, se ale ceny na čerpacích stanicích takřka vrátily na květnovou úroveň. Liberální ministr financí Christian Lindner snížení daně hájí jako správný krok, Habeckův návrh ale podporuje.
img

Benzín v ČR je právě teď nejdražší v historii. Hned první týden po snížení spotřební daně z něj

12.06.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic včera vzrostla na svůj absolutní historický rekord. Litr benzínu Natural 95 se prodával průměrně celorepublikově za 47,31 koruny, jak vyplývá z dat CCS. Benzín je tak už o zhruba 70 haléřů na litr dražší než 31. května, tedy poslední den před snížením spotřební daně z pohonných hmot.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
img

Řidiči už tankují dráže než před snížením spotřební daně. Cena benzínu už dnes může být historicky rekordní, což by bylo pro vládu fiasko

10.06.2022 Už včera došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Benzín byl včera už jen o osm haléřů levnější než před snížením spotřební daně z něj. Pohonné hmoty v dalších dnech podraží o korun a více na litr

09.06.2022 Už dnes zřejmě došlo ke „smazání“ efektu týden snížení spotřební daně z pohonných hmot z minulého týdne. Alespoň tedy v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Řidiči zřejmě již dnes tankují benzín dráže než před snížením spotřební daně před týdnem. Fialova vláda „kopíruje“ vládu Babišovu, i proto tedy vyhlíží velký schodek skoro 300 miliard pro rok 2023

08.06.2022 Už dnes může dojít ke „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Benzín v Česku už opět zdražuje. Zlevňování po snížení spotřební daně dlouho nevydrželo, největší síť čerpacích stanic v ČR přitom má rekordní marži

05.06.2022 Benzín včera v celorepublikovém průměru zdražil o šest haléřů na litr, vyplývá z dnešních dat společnosti CCS. Jeho cena je tak pouze o 90 haléřů na litr nižší než 31. května, tedy v předvečer snížení spotřební daně z něj o 1,50 koruny za litr. Vláda přitom předpokládala, že v důsledku snížení daně by cena benzínu mohla klesnout zhruba o 1,80 koruny na litr, i díky nižší DPH.
img

Uspěje Fialova vláda se snížením spotřební daně z paliv? Rozhodne se v Rijádu

02.06.2022 Uspěje Fialova vláda se snížení spotřební daně z pohonných hmot? Klíč ke trvalejšímu zlevnění pohonných hmot není ve Strakově akademii, ale v Rijádu. Pokud by zejména právě Saúdská Arábie výrazněji navýšila těžbu nad rámec objemu, na němž se měsíce dopředu shodl kartel OPEC a i další tradiční těžaři mimo něj, v čele s Ruskem, během června a července pohonné hmoty v ČR mohou zlevnit poměrně citelně. Fialova vláda pak bude moci tvrdit, že její snížení daně „zabralo“. Tuzemský řidič už nerozliší, zda tankuje levněji kvůli nižší dani, nebo kvůli tomu, že Saúdská Arábie těží více. Poděkoval by Fialovi. Bližší košile než kabát.
img

Čerpací stanice včera zlevnily jen o necelou korunu. Fialově vládě však může pomoci Rijád, jehož dnešní možné rozhodnutí může už v příštích dnech citelně snižovat cenu pohonných hmot i v ČR

02.06.2022 Čerpací stanice včera zlevnily benzín průměrně celorepublikově o 87 haléřů na litr a naftu o 97 haléřů na litr. Zatím se tak nenaplňují očekávání vlády, že čerpací stanice by v důsledku snížení spotřební daně o 1,50 koruny na litr, jež platí právě od včerejška, měly zlevnit zhruba až o 1,80 koruny na litr. Opatření se však do konečných cen na pumpách bude promítat postupně, během několika dní. Takže ještě i dnes je třeba počítat se zlevněním pohonných hmot z důvodu snížení daně, které však bude méně výrazné než zlevnění včerejší.
img

Vláda letos vykáže schodek 330 miliard korun. Pokud odolá tlakům poskytovat nesystémové dávky a činit prázdná gesta, jakým je snížení daně z pohonných hmot

01.06.2022 Česká vláda letos za období ledna až května vykazuje druhé nejhorší hospodaření v historii ČR. Hůře hospodařila pouze Babišova vláda v loňském roce. Státní rozpočet za prvních pět měsíců letošního roku totiž vykazuje schodek čítající 189,3 miliardy korun. Loni to za stejnou část roku bylo dokonce 255 miliard korun.
img

Nálada klesá, ke slovu se znovu hlásí inflační problém

31.05.2022 Vývoj na evropských akciových trzích je dnes při nejlepším smíšený. Většina hlavních indexů míří dolů, ovšem opačným směrem se vydaly nizozemský AEX či londýnský FTSE 100. Americké futures jsou mírně v červeném. Vedle toho sledujeme nárůst výnosů dluhopisů jak v Evropě, tak ještě více v zámoří. Eurodolar nedokáže těžit z nových dat a klesá asi o půl procenta.
img

Embargo EU na ruskou ropu přichází pro Fialovu vládu v nejhorší čas, ropa prudce zdražuje v předvečer snížení spotřební daně z paliv. Putin kvůli embargu přijde o 230 miliard korun ročně, vítězem situace je Indie a Čína

31.05.2022 Lídři EU se včera pozdě večer v Bruselu dohodli na embargu na námořní dovoz ruské ropy a ropných produktů. Ropu budou embargovat do šesti měsíců od vstoupení opatření v platnost, ropné produkty do osmi měsíců. To znamená, že v období do začátku příštího roku se EU odstřihne od zhruba dvou třetin dodávek ruské ropy (Bulharsko má výjimku a delší čas na odstřižení se od ruské ropy, přepravované po moři; další výjimku má Chorvatsko). Takový krok právě teď citelně přispívá k růstu cen ropy na světových trzích.
img

Benzín za dva týdny zdražil o dvě koruny na litr, řidiči středeční snížení spotřební daně o 1,50 Kč na litr nepocítí. Z hlediska Fialovy vlády přichází v nevhodnou dobu, neboť ropa citelně zdražuje

30.05.2022 Cena ropy Brent dnes poprvé po více než dvou měsících překročila úroveň 120 dolarů za barel. Na vysokých úrovních jsou také ceny paliv, jež se velkoobchodně prodávají na burze v Rotterdamu. Znamená to, že pohonné hmoty v Česku v příštích dnech a týdnech podraží.
img

Benzín v ČR je poprvé od začátku invaze dražší než nafta, řidiči červnové snížení spotřební daně ani nepoznají. Hrozí i proto, že Česko bude mít letos větší inflaci než Rusko

26.05.2022 Benzín stojí poprvé od začátku března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu, více než nafta. Včera se prodával ze 46,21 koruny za litr, zatímco nafta vyšla na 46,19 koruny za litr. Za uplynulé dva týdnu tak benzín zdražil o takřka dvě korun na litr.
img

Benzín za posledních pět dní zdražil o více, než o kolik se od června snižuje spotřební daň z něj. Fialově vládě navíc do zlevnění pohonných hmot zřejmě „hodí vidle“ Orbán

22.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od pondělí do pátku tento týden o 1,53 koruny na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,88 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. V celé historii ČR se benzín prodával dráže než včera pouze v šesti dnech, a to právě v období před polovinou letošního března, kdy jeho cenu vyhnala k historickým rekordům panická situace vzniklá v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících sankcí.
img

Benzín dramaticky zdražuje, za poslední tři dny o skoro korunu na litr. Řidiči tak červnové snížení spotřební daně o 1,50 Kč/l nemusí vůbec poznat

19.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od začátku tohoto týdne o skoro korunu na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,30 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. Ještě v neděli přitom vyšel průměrně na 44,35 Kč/l. Tempo zdražování benzínu je tedy opět mimořádné, jako letos v březnu. Od 1. června přitom začíná platit čtyřměsíční snížení spotřební daně z pohonných hmot o 1,50 Kč/l. To však řidiči nakonec nemusí vůbec pocítit. Právě proto, že rozsah snížení daně se příliš neliší, jak nyní vidíme, od rozsahu několikadenního pohybu tržní ceny pohonných hmot.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská centrální banka zvýšila hlavní úrok na 4,5 procenta

06.04.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes s ohledem na inflaci zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 4,5 procenta. Je to více, než odhadovali analytici. Od října je to už sedmé zvýšení sazeb v Polsku, základní úroková sazba je nejvýše za posledních deset let.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty

23.03.2022 Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty. Oznámil to dnes britský ministr financí Rishi Sunak. Reaguje tak na rostoucí problémy britských domácností s pokrytím životních nákladů, za kterými stojí rychle rostoucí inflace a zpomalující hospodářský růst, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\USA.jpg

Yellenová: Fond koronavirové pomoci pomůže USA odolat otřesům kvůli Ukrajině

13.03.2022 Americká ekonomika je lépe připravena na ekonomické turbulence způsobené ruskou invazí na Ukrajinu díky balíčku 1,9 bilionu USD (43,7 bilionu Kč) na zmírnění dopadů koronavirové krize (ARP), který byl schválen před rokem. Uvedla to americká ministryně financí Janet Yellenová.
C:\fakepath\benzin.jpg

Rostoucí ceny na čerpacích stanicích trápí Německo, Polsko i Slovensko

10.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, které prudce zdražily ropu, výrazně zvýšily ceny pohonných hmot nejen v České republice. Situaci ještě zhoršuje drahý dolar, ve kterém se ropa obchoduje, zatímco evropští spotřebitelé platí za benzin v eurech nebo v jiných národních měnách. K tomu se přidává neobvykle vysoká poptávka po topných olejích, informují německá a polská média.
C:\fakepath\wall street.jpg

XTB nově klientům umožní snížení daně z amerických dividend o polovinu

27.01.2022 XTB nově klientům umožní snížení daně z amerických dividend o polovinu. Přední broker bude od nynějška nabízet možnost vyplnění formuláře W-8BEN. Klienti tak již nemusejí podléhat dvojímu zdanění amerických dividend, díky nové sazbě budou odvádět pouze 15 % namísto původních 30 %.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Tomáš Jícha | Výnosy dluhopisů | Euro k americkému dolaru | Války | Vývoj | Češi | Patron Go | Zdražovat | DPH | Státní kasa | EUR | Daně z nemovitosti | Spotřebitelské výdaje | Pokračování růstu | Roche | Stoxx | Česká vláda | PEPP | Očekávání | Poptávka po ropných produktech | Jüan | Inflace v září | Poslanci | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Roční míra inflace | Swiss | Investice | Aktuální kurzy měn | Potenciál | MACD | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Pokles cen energií | Chování | Ifo | Spotřební daň z nafty | Fiskální plány | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Slabá koruna | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Experti | Německý parlament | Modelový příklad | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Nezávislost | Návrh zákona | Asos | Bidenova administrativa | Důvěra v ekonomiku | Vývoj mezd | Český statistický úřad | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Předseda představenstva | PKN Orlen | Goldman Sachs | Penzijní fondy | Současná cena | Covidové uzavírky | Rezistence | Balík inflačních úlev | AEX | Průměrné mzdy | Výnos | Ocelářství | Dušan Kunovský | Snížení daně z amerických dividend | Růst sazeb | Dopravci | Index DOW | Státní dluh | Vývoz ruské ropy | Posílení | Propad cen | Plán na snížení daně | Mimořádný růst | Sentiment na trhu | JPY | Ekonomická důvěra v eurozóně | Odhad HDP | Pumpaři | Peníze | Robert Habeck | Rheinische Post | Francie | Nestlé | Prognóza | FTSE 100 | Pokles ceny ropy | Americké ekonomiky | Investiční strategie | Nižší daně | Lídři zemí EU | Rijád | Developeři | Vývoj dolarového indexu | Na burze | Plány | Regulační úřad | Trh s nemovitostmi | Burzy | Mimořádná inflace | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americký prezident Joe Biden | JDE | Broker | Maďarsko | EURUSD | Proražení | Vysoká cena | Širší index S&P 500 | Prodej automobilů | Ruský prezident | Tempo zdražování | Šok | Úroková sazba | Nasdaq Composite | Fialova vláda | Unie | Dovoz | Noviny | Měnový fond | Aktuální kurzy | Americký prezident | Inflační spirála | Zajišťovny | Čtvrtletní zisk | Vklady | Daňové škrty | Fitch Ratings | Kapitál | Válka na Ukrajině | Investing.com | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Grant Shapps | Investovat | Nervozita | Michael Gove | Vládní představitelé | Zpřísňování měnové politiky | Prezident | EUR/CZK | CAC 40 | CO2 | Volatility | Investoři | Úsporný tarif | Investiční | Evropská měna | Ropné společnosti | Média | Obavy trhu | Pesimismus | Petr Motáček | Formuláře W-8BEN | Inflace | Zisk | Boj s inflací | Berlín | Ruské ropy | Bank of England | Zápis z posledního zasedání | Jednotná evropská měna | Christian Lindner | Zpráva | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Česká měna | Just Eat Takeaway | Představitelé Fedu | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Poradenská společnost | Platební neschopnost | Demokraté | Janet Yellenová | Německý DAX | Brusel | Patria | Všeobecné volby | Hrubý domácí produkt (HDP) | Libra k americkému dolaru | Management | Bloomberg | Úrok | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | GBP | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | S&P | Majitel | Zprávy | Dolary | Obchodování | Agentura EFE | Britský ministr financí | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Ceny ropy | České firmy | Eurostat | Covid | Bydlení | Ruský rubl | Reliance | Snížení DPH | Investiční aktivita | Růst inflace | Petr Fiala | Cena ropy brent | Mezinárodní investoři | Daně z amerických dividend | Míra | Intervence ČNB | Firmy | Zadlužování | Příjmy a výdaje | Zrušení nejnižší sazby DPH | François Villeroy de Galhau | Koruna | Výsledky | Vyšší poptávka | HUF | Ekonomické oživení | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Tržní ceny | Minulá výkonnost | Stellantis | Bank of America | Retailové fondy | TIM | Propad | Ruská invaze | Údaje | Asociace | Zvyšování daní | Silný dolar | Vakcína | Výkonnost | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | RBI | Objem | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sázka | Obchodování s akciemi | Zákonodárci | Index S&P 500 | Postavení na trhu | Graf | Instrument | Národní měny | Daň na pohonné hmoty | Regulátor | Státní rozpočet | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Studie | Eurodolar | Devalvace | Cena plynu | Druhy ropy | Deficit | Zveřejněná data | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Reakce trhu | Cenová hladina | Institut Ifo | Dopady války na Ukrajině | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Finanční krize | Základní potraviny | Evropa | Pokles ceny | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Národní rozpočtová rada | BYD | Česká koruna | Dnešní makroekonomické ukazatele | Zpomalení inflace | Dow Jonesův index | Ekonomická důvěra | Prohloubení schodku | CHF | Britský FTSE 100 | Český rozpočet | Evropské akciové indexy | GBPUSD | Rakousko | Naše ekonomika | Opatření vlád | Snížení daní | Německý HDP | Euro k dolaru | Britská premiérka Liz Trussová | Důvěra spotřebitelů | Premiér Petr Fiala | BBC | Pozornost | Země EU | Kongres | Finanční společnosti | Vývoj měnového páru USD/JPY | Rosněfť | Výše nájemného | Index Nasdaq Composite | S&P 500 | Obchodovat | Medvědi | YIT | Největší ekonomika ve střední Evropě | Trh | Komise | List Financial Times | Snížení daně z příjmu | Indikátory sentimentu | Viktor Orbán | ProCent | MWh | Fed | Lídři EU | Vývoz ropy | Sazby daně | Hnutí ANO | Zveřejnění výsledků | Nejistota | Konkurenceschopnost | Růst tržeb | Vyplnění formuláře W-8BEN | Pokles cen ropy | ANO | Rating | Příležitosti | Daňové úlevy | Akcenta | Obchodní instrument | Důvěra | Pravděpodobnost | Polský zlotý | Index Nasdaq | Německá vláda | Inflační šok | Spolková vláda | Twitter | Pohonné hmoty v ČR | Podpůrná opatření | AA | Centrální banka | CL | EU | Opatření | Jádrová inflace | Rumunsko | Centrum | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Spoluzakladatel | Ruská invaze na Ukrajinu | Společnost XTB | Akcie ve Spojených státech | ČNB Aleš Michl | Úspory | Konjunkturální průzkum | CZK | Reuters | Situace na Ukrajině | Kompozitní index | Ceny zemního plynu | Státní dluhopisy | Americký dolar | Situace | Předseda | Utahování měnové politiky | Vláda ČR | Ústup pandemie | Růst polské ekonomiky | Vypuknutí pandemie | Evropská unie | Der Tagesspiegel | Ekonomiky | Tržby | Libra | Platební bilance | CFD | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Centrální banky | Inflace v květnu | Snížení sazeb | Nezávislost centrální banky | Vánoce | Západní firmy | Zvýšení základní sazby | Financovat | Orbán | DPH na základní potraviny | Hubnutí | Pandemie nemoci | Květnová inflace | Rizika | Úroky | Kurzy | Francouzský CAC 40 | Portu | Cena | Fond | ERÚ | ASML Holding NV | Konzervativní unie | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Konsensus | Vyšší úroky | Ceny | Finální odhad | ČNB | NBP | Sankce Západu | Pokles | Daňová sazba | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Simon Coveney | Poplatek | Server BBC | Zemědělci | Rabobank | Ministr zahraničí | Mercedes | Americká ekonomika | Dluhopisy | COVID-19 | Vysoká poptávka | Růst ceny | Opatření vlády | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Německý ministr financí | Daně | Lídři | Inflace v červenci | FOREX | Pokles indexu | Český stát | Statistici | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Joe Biden | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Doporučení | ACEA | Skanska | Miliardy eur | Inflace v ČR | Poptávka | Ratingové agentury | Obchodníci | Adam Glapiński | Zvýšení ceny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Michal Skořepa | Trinity Bank | Rozpočtové politiky | Růst cen | Kancléř Olaf Scholz | RSI | EUR/MWh | Financování | ČSÚ | Michael Kopta | Invaze | Omezení dodávek | Americké akciové trhy | Babišova vláda | ARD | Nárůst výnosů | Koncentrace | GfK | Průměrná mzda | Dnešní čísla | Index CAC 40 | Hospodářský růst | Deutschlandfunk | Odhodlání | Podnikání | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Podnikání na kapitálovém trhu | HDP | ROCE | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | OCI | Firma | Cena ropy | Německý kancléř Olaf Scholz | Marže | Průměrné ceny benzínu | Daňové zatížení | Vedení společnosti | Ropa | Zkušenosti | Ceny nafty | Raiffeisenbank a.s. | Statistiky | Liz Trussová | Spolkový statistický úřad | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Kurz | Premiér Rishi Sunak | Pokles výnosů | Dolar | Debata | Cena ropy klesá | Kurzy měn | Hodnoty měny | Euro | Deficit státního rozpočtu | Akciový trh | Proinflační | Kypr | Rozvíjející se trhy | AUD | Obchod | Zastavení dodávek | Ceny pohonných hmot v ČR | Zdanění | Íránská ropa | Zahraniční kapitál | Hospodářství | DPH u zemního plynu | Vzestupný trend | Britská premiérka | Cenové stability | Credit Suisse | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Teplé počasí | SEC | Recese | Akcenta Miroslav Novák | ASML | Renault | Embargo EU | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Index Dow Jones | Hargreaves Lansdown | Nižší DPH | Schodek | Ekonomický výzkum | Mazars | Ministři | Meziroční růst spotřebitelských cen | Kapitálové výdaje | | Centrální banka USA | Ceny energií | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Index důvěry | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Vysoké ceny | Rostoucí inflace | Agentura Fitch | Výprodej | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Krizové situace | Zhoršení ratingu | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | YIT Stavo | Zdražování ropy | Spotřebitelská důvěra | MMF | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Nařízení | Prohlášení | Inflace v Německu | Komerční banka | Indexy | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Energetické krize | Tempo růstu | Nadhodnocení | Pohonné hmoty | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Ministerstvo financí | Družba | Růst spotřebitelských cen v Británii | Objednávky | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Americké státy | Poradci | Základní úroková sazba | Zvyšování úrokových sazeb | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Indikátory | Základní úrok | Pokles cen | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Sankce | YouGov | Fiskální politiky | Ministryně financí | Brazílie | Energy Aspects | Německý statistický úřad | Slovensko | Síkela | Trinity | Stratég | Nájemní bydlení | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Hospodářské recese | PLN | Kapitalizace | Burzovní cena | Komunikace | Dnešní seance | Americké futures | Poplatky | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | Zasedání FED | Cena pohonných hmot | Real Estate | Členové bankovní rady | Nálada | Indie | Měnové politiky | Sentiment v USA | Ekonomika | Historická maxima | Ekonomická data | Nárůst volatility | Zlevnění ropy | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Výhled | Glapinski | W-8BEN | Jiří Paták | Embargo | Economist | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Jaromír Gec | Čerpací stanice | ČNB dnes | Data o inflaci | Největší ekonomika | Růst cen energií | Fondy | Studie poradenské společnosti | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Financial Times | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Návrh rozpočtu | Dřevo | Krize | Realitní transakce | Investing | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Norská centrální banka | Guvernér ČNB | Pokles poptávky | Konzervativní strana | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | ODS | Ředitelka | Inflační data | Teherán | Zvýšení daně | Rozhovor | Transakce | Švýcarské banky | Březnová data | Měny | Volby | Obchodní řetězce | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Energetický regulační úřad | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Energie | Michael Kopta z XTB | Schodek rozpočtu | Pohonné hmoty v Česku | USDX | Dividendy | Měna | The Wall Street Journal | Úrokové sazby | Sazby | Historie | Odhad letošního růstu | Thomson Reuters | Zlotý | USD | Index podnikatelské aktivity | Banky | Libra k dolaru | Central Group | Výnosy desetiletých dluhopisů | Patria.cz | Ruský prezident Vladimir Putin | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Předsevzetí | Rusko | Devizy | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | Britská vláda | Britský FTSE | Repo sazba | Úbytek | Ropy | Důvěra amerických spotřebitelů | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Rafinerie | Ztráty | Společnost | Ekonomické důsledky | Důchody | Ministr hospodářství | Penta Real Estate | Utažení měnové politiky | BMW | Cena akcií | Mark Carney | Rozšíření | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Eura | Inflační cíl | Komodity | Ceny pohonných hmot | Zmírnění inflace | Růst | Penta | Německé hospodářství | Česká národní banka | Polská centrální banka | Příjmy | ČTK | Zajištění | Parlament dnes | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Komoditní | MiFID II | Šéfka ECB | Výrobce elektromobilů | Meziroční růst | Úročení | Uhlí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | ISM index | AUD/USD | Komise v přenesené pravomoci | Investovat peníze | BRIC | Bilance | Záchranný plán | Zemědělské suroviny | Inflace v Německu v květnu | Daně z příjmů právnických osob | Meziroční inflace | Investiční doporučení | CAD | Zdražování hypoték | Burzovní cena plynu | FOMC | Státní fond | Brent | Chaos na finančních trzích | Americké vlády | Kompenzace | Cestování | Hugo | Úvěrové linky | Analytička | Výplaty dividend | Kurs koruny | Data ČSÚ | Kabinet | FDP | Guvernér | Mzda | Akciové indexy | Embargo EU na ruskou ropu | Banka | Cenový růst | Tesla | Americké centrální banky | 5G | FTSE | Vývoj měnového páru | Průzkum | Ministr obchodu | MF | Insolvence | Zasedání Fedu | Růst cen ropy | Invaze Ruska na Ukrajinu | ECB | Byty | Vyhlídky | Koncové ceny | Severní Irsko | Biofarmaceutické společnosti | Jane Foleyová | Sazby ČNB | Předpověď | Očkování | Marka | Spotřební daně | Průzkumy | Vysoké ceny energií | Spoření | Česmad Bohemia | Ropa Brent | Španělsko | Hospodaření | Přehled | Podpora | Ceny na čerpacích stanicích | Růst spotřebitelských cen | Futures | Plyn | Inflace v eurozóně | Spotřebitelská nálada | FinGO | Nemovitosti | MF DNES | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Obchodní výsledky | Vyplácení dividend | Rubl | xStation5 | Prognóza ČNB | Aleš Michl | Zrušení superhrubé mzdy | Koronavirus | Prezident Joe Biden | MT4 | Měny&Sazby | Zemní plyn | Burze | Polská vláda | Česká republika | ČR | Průměrné ceny nafty | Zasedání americké centrální banky | Dolar k japonskému jenu | Vice | MJ | Rozpočet | Jozef Síkela | Statistický úřad | NAFTA | Portugalsko | Analytici | USD/CZK | Zveřejnění zpráv | Kazachstán | Zdražování potravin | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Zemědělství | Těžaři | Nejvýraznější propad | Americká ministryně financí | Finep | Dobré zprávy | Důvěra v eurozóně | Řetězec | Konsenzus | Nové zakázky | Co bude | Destatis | Očekávání trhu | Indikátor | Asijské země | Cena benzínu | Ruský vývoz ropy | Voda | BAT | Panika | Eurozóna | Odpor | Vládní koalice | Měnové podmínky | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Fitch | ISM | Daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy | Čerpací stanice v ČR | Ruská ropa | Domácnosti | Statistiky z eurozóny | Chorvatsko | Vývoj inflace | Protiruské sankce | Sněmovní volby | Zvýšení sazeb v Polsku | Dostupná data | Balík opatření | Německý kancléř | Měnová politika | Ceny v průmyslu | Závislost | Miroslav Novák | XTB | Maďarská měna | Bulharsko | Míra inflace v Německu | Dovoz ruské ropy | Riziko | Hlavní ekonom | Dodatečný výnos | SPD | Maďarská centrální banka | Country Garden | Moskva | Kwasi Kwarteng | Inflační očekávání | Sazby beze změny | Akcie švýcarské banky | Pandemie | Miliardy | Čína | DAX | Dow Jones | CDU/CSU | Devizový trh | Oživení německé ekonomiky | Počasí | MIFID | Podnik | Olaf Scholz | Premiér Viktor Orbán | ONS | MF ČR | Blahobyt | Ekonomové | Oslabování koruny | Emise | CZK/USD | Zvýšení daně z nemovitosti | Analytik | Fond koronavirové pomoci | Kurs rublu | Poslanec | Ranní okénko | Tagesspiegel | Poptávky po ropě | Výnosy | Wall Street | Průměrná cena | Průmyslové podniky | Pozice | Sartorius | CNY | Práce | Premiérka Liz Trussová | Pokles libry | Deloitte | David Vagenknecht | Vyšší daň | Biden | Budoucnost | Guvernér NBP | Změna daně z nemovitosti | Invaze Ruska | Akcie výrobce elektromobilů | Peking | Tempo inflace | Šance | Ekonomický růst | Rozhodnutí bankovní rady | Španělská vláda | Politici | Akcie Volkswagenu | Nákup dluhopisů | Kotace | Odvětví | Poradenství | Finanční situace | Meziroční inflace v Německu | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Komentátor | Sociální demokraté | Rozpočtové deficity | Základní sazba | Kontrakt | Přehled kurzů | Podniky | Ekonom | USA | Platba | Zlato | Daň z benzinu | Proinflační faktor | Daň z příjmu | Zastropování cen | Zpomalování inflace | Graf dne | Nasdaq | Vládní konsolidační balíček | Zrychlení růstu | Marže obchodníků | Inflace v USA | Hike | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Pravděpodobnost hospodářské recese | Průlom | Zvýšení DPH | Světové trhy | Embargo na ruskou ropu | Inflační náraz | Ratingový výhled | EFE | USD/JPY | Dolar vůči koruně | Zbyněk Stanjura | Ekonomické aktivity | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Výhled České republiky | Ukazatele | Británie | Vladimir Putin | Christian Dürr | Asijská finanční krize | Světlo na konci tunelu | Zlepšení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Sněmovní zemědělský výbor
Snídaně pohledem investora
Snížená důvěra
Snížená finanční páka
Snížená volatilita
Snížené náklady
Snížení cen
Snížení cen komodit
Snížení cen ropy
Snížení ceny zemního plynu

Následující klíčová slova

Snížení daně z amerických dividend
Snížení daně z příjmu
Snížení daní
Snížení daní na paliva
Snížení dividendy
Snížení dluhu
Snížení dluhu po pandemii
Snížení dodávek
Snížení dodávek na trh
Snížení DPH
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít