Sobota 08. června 2024 16:43
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani

Ray Dalio

C:\fakepath\fundament-09052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)

09.05.2024 Článek se zabývá trendy v chování spotřebitelů a jejich vlivem na ekonomiku a investice. Čtenář se dozví o změnách preferencí a vkusu spotřebitelů, sociálních a kulturních vlivech, technologickém pokroku a roli sociálních médií při formování spotřebitelských preferencí. Zohledňuje se také faktory jako ekonomické podmínky, demografie, sociální a kulturní změny, média a psychologické aspekty, které ovlivňují trendy ve spotřebitelském chování.
C:\fakepath\fundament-06052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)

06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.
C:\fakepath\fundament-02052024-uvod-2.png

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)

02.05.2024 Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
C:\fakepath\forex-26042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)

26.04.2024 V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.
C:\fakepath\ekonomika-22042024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)

22.04.2024 V tomto článku se blíže podíváme na demografické změny a nastíníme některé důležité aspekty, které s nimi souvisejí. Poté se budeme zabývat faktory, které tyto demografické změny ovlivňují, a na závěr se klasicky podíváme na dopad těchto změn na ekonomiku, spotřebitele atd.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\geopoliticke-udalosti-11042024-uvod.jpg

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)

11.04.2024 V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.
C:\fakepath\trader-272910133.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
C:\fakepath\měď.jpg

Společnost KoBold Metals po objevu bohatého ložiska mědi věří v další nálezy

07.03.2024 Začínající společnost KoBold Metals, která se zabývá průzkumem těžby kovů a kterou podporují mimo jiné Bill Gates a Jeff Bezos, po vzácném objevu bohatého ložiska mědi v Zambii vidí nadějně možnosti objevení dalších z nejžádanějších kovů potřebných pro energetickou transformaci. Řekl to v rozhovoru se zpravodajskou televizí CNBC prezident společnosti Josh Goldman. KoBold využívá umělou inteligenci k vytvoření "mapy pokladů", která jí pomáhá najít nová ložiska surovin, jako jsou měď, lithium, kobalt a nikl.
C:\fakepath\ekonomika-19022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)

19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
C:\fakepath\Ray-Dalio-16022024-1.jpg

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 4.)

16.02.2024 Ray Dalio je americký miliardár a investor, správca hedžového fondu a filantrop. Je zakladateľom spoločnosti Bridgewater Associates, jedného z najväčších hedžových fondov na svete, ktorý založil v roku 1975 v New Yorku. Spoločnosť Bridgewater Associates je známa svojím jedinečným investičným prístupom, ktorý sa opiera o princípy transparentnosti, meritokracie a systematického rozhodovania.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
C:\fakepath\ekonomika-24012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)

24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
C:\fakepath\makroekonomika-17012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - hrubý domácí produkt (HDP) (1. díl)

17.01.2024 V tomto článku si jednoduše vysvětlíme první makroekonomický faktor, a to hrubý domácí produkt (HDP). Dozvíte se, jaké základní formy HDP se používají a také jaké faktory jej ovlivňují. Nakonec si ukážeme růst HDP v porovnání s akciovým indexem a globální HDP pro rok 2023.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
img

Ray Dalio, Jamie Dimon, Larry Fink a další věštili rok 2024 na konferenci FII7

25.10.2023 „Jedni z nejvíce informovaných lidí na světě v arabském Riyadhu zasedli k jednomu stolu, aby probrali ekonomickou a politickou situaci. Mimo to také poskytli své představy ohledně toho, jak se bude vyvíjet rok 2024 a jejich očekávání jsou spíše negativní,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\ekonomika-02102023.jpg

Ray Dalio radí: Nejlepší co můžete udělat, je mít hotovost

02.10.2023 Investorská legenda Ray Dalio se ve svém posledním textu zabývá aktuálním makroekonomickým prostředím a jeho dopadem na investice. Dalio je známý tím, že své investiční strategie pravidelně reviduje v závislosti na vývoji na trhu. V současné době se podle něj situace na trhu výrazně změnila a držení hotovosti je nyní nejlepší strategií.
img

Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému

26.09.2023 „Krátkodobá úleva za cenu budoucích potíží. To je způsob, kterým americká vláda neutralizuje snahy Fedu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Co nakupovali nejlepší akcioví investoři ve 2. kvartále?

21.08.2023 „Jedni z nejlepších amerických investorů odkryli svá investiční portfolia, často vybírali zisky a bylo relativně málo objemných nákupů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Ray-Dalio-10082023.png

Ray Dalio opět varuje před pastí zadlužení

10.08.2023 Investor Ray Dalio stále zaujímá postoj k dluhovým pastem s velkým zájmem. Jak je u něj zvykem, aktuální vývoj analyzuje skrze historický kontext. Ve svém nedávném příspěvku „Whatʼs Happening with the Economy? The Great Wealth Transfer“ nepřímo srovnává současnou situaci s rizikem Německé krize z dvacátých let. I když neříká, že by se podobná krize měla opakovat, upozorňuje na možnost podobných scénářů, pokud nedojde k externímu zásahu.
C:\fakepath\usa-13072023.jpg

Americký státní dluh se vymyká kontrole

13.07.2023 Dnešní svět žije v naprosté záplavě informací. Některá témata mizí a objevují se podle toho, jak je na ně zaměřen mediální fokus. Následně, když daná událost není na prvních stránkách novin a webů, zdá se, že problém byl vyřešen. Avšak to není pravda. Americký dluhový strop byl navýšen, ale problém dluhu zůstává. Po několika měsících škrcení státních výdajů začal americký dluh znovu růst.
C:\fakepath\investorka-06072023.jpg

Objektívna a subjektívna analýza finančných trhov: Porozumenie ich rozdielu a významu

06.07.2023 Hodnotenie finančných trhov a identifikácia investičných príležitostí patria medzi zložité úlohy, ktoré vyžadujú zručnosti a vhodné prístupy. Podľa mnohých obchodníkov a investorov existuje objektívna a subjektívna analýza finančných trhov. Každá z týchto analýz prináša svoj jedinečný pohľad na trhové podmienky a investičné rozhodnutia. Je však dôležité si uvedomiť, že žiadna z týchto metód nie je absolútne dokonalá a správna.
C:\fakepath\psychologie-25062023.jpg

Psychologické pozadie motivácie uspieť

25.06.2023 Psychológia motivácie uspieť je pôsobivou oblasťou výskumu, ktorá sa zaoberá hľadaním faktorov a procesov, ktoré nás poháňajú k dosiahnutiu úspechu a stanovených cieľov. Táto oblasť skúma nielen to, čo nás motivuje, ale aj to, ako sa motivácia vyvíja a udržiava v čase. Motivácia je komplexný psychologický proces, ktorý ovplyvňuje naše správanie, rozhodnutia a cieľové nastavenie. V tomto článku sa budeme trošku detailnejšie zaoberať psychologickým pozadím motivácie uspieť a preskúmame dôležité faktory, ktoré ju ovplyvňujú.
C:\fakepath\investor-22062023.jpg

Ray Dalio vidí tři velké ekonomické problémy v západním světě

22.06.2023 Úspěšný investor Ray Dalio, jehož majetek se odhaduje na 19 miliard dolarů, je známý jako vynikající pedagog a filosof, který se zabývá obecným ekonomickým vývojem ve světě. Jeho knihy jsou považovány za povinnou četbu pro všechny dlouhodobé investory. V jeho poslední knize se zabývá hlubokou transformací světové ekonomiky.
C:\fakepath\investori-22062023.jpg

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru

22.06.2023 Vo svete finančných trhov sa nachádza úzky okruh jednotlivcov, ktorí dokázali zanechať veľkú stopu svojimi úspechmi a zmeniť pravidlá hry investovania. Sú to osobnosti, ktoré zosobňujú vášeň, múdrosť a odvahu, čím vytvorili svoje vlastné investičné impériá. Ich úspechy nie sú iba o získaní veľkých bohatstiev, ale predstavujú skutočnú inšpiráciu pre generácie investorov po celom svete. Títo výnimoční jedinci majú schopnosť vidieť príležitosti tam, kde ostatní vidia riziká. Tento článok sa zameriava na životy a príbehy niekoľkých najúspešnejších investorov v histórii, ktorí sa stali legendami finančného sveta.
img

Diverzifikace je pro idioty?

06.06.2023 „Warren Buffett a Charlie Munger se nechali slyšet, že diverzifikace je pro idioty. Ray Dalio říká, diverzifikace je nejdůležitější princip investování. Pravdu mají všichni,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Ray-Dalio-21052023.jpeg

Kde Ray Dalio vidí problém amerického dluhu?

21.05.2023 Po inflaci a restriktivní měnové politice mají finanční trhy nového strašáka. Tím je navýšení stropu amerického dluhu. Ten v absolutních číslech stále roste. Proto musí americká vláda prosadit zvýšení stropu, aby předešla platební neschopnosti.
C:\fakepath\investor-03052023.jpg

Ray Dalio varuje před zhoršením situace mezi Čínou a USA

03.05.2023 Ray Dalio patří mezi zasvěcené komentátory čínského dění. Jednou ze strategií, které výrazně pomohly jeho fondu Bridgewater, byla jeho orientace na Čínu. Dalio sem jezdí přes 40 let a své znalosti tamního trhu buduje především na osobních vztazích s kapitány čínského bankovnictví a průmyslu. V nedávné době sem podnikl dvě pracovní cesty a na vlastním profilu na LinkedIn se podělil o své poznatky.
img

Ray Dalio říká, že hotovost je díky růstu sazeb atraktivnější než akcie a dluhopisy

03.02.2023 Ray Dalio, miliardář a investor, vyjádřil přesvědčení, že hotovost je atraktivní investicí a podle něj je v době rostoucích sazeb atraktivnější než akcie a dluhopisy.
C:\fakepath\ponziho-schema-11122022-1.jpg

Ponziho schéma – co dělat, aby člověk nenaletěl

11.12.2022 V minulém blogu jsem rozebírala, co vede k tomu, že lidé se znovu a znovu nechají oklamat a dají své peníze do „investic“, které jsou založené na podvodném Ponziho schématu. Dá se před podobnými „investicemi“ ochránit a nenaletět? Věřím, že z velké části ano. A co pro to můžete konkrétně udělat, je tématem dnešního blogu.
C:\fakepath\Ponziho-schema-08122022-2.jpg

Ponziho schéma – jak ho poznat a nenechat se obrat o peníze

08.12.2022 Uplynul sotva rok a českou finanční scénu rozvířila další kauza, ve které se skloňuje Ponziho schéma. Jestli Xixoio bylo nebo nebylo Ponziho schéma, mi nepřísluší hodnotit, to je téma pro orgány činné v trestním řízení. Tato kauza mě ale inspirovala k úvahám, jestli se „investice“ založená na Ponziho schématu dá poznat včas, tedy dříve, než vše praskne a peníze investorů zmizí v nenávratnu. Mám za to, že ANO, poznat se dá, a to je téma dnešního blogu.
img

Ray Dalio: Při zvýšení sazeb o 4,5 % klesnou akcie o 20 %

20.09.2022 Miliardář Ray Dalio, zakladatel Bridgewater Associates, říká, že když Federální rezervní systém pokračuje v agresivním zpřísňování měnové politiky, úrokové sazby budou muset vzrůst alespoň na 4,5 %, což povede k poklesu akcií o 20 %.
img

Davos 2022: Miliardář Ray Dalio nazývá blockchain skvělým; tvrdí, že drží Bitcoiny

25.05.2022 Tento týden dominovaly zprávy ze zasedání Světového ekonomického fóra (WEF – The World Economic Forum) ve švýcarském Davosu, které začalo 22. května a končí 26. května. Ray Dalio, zakladatel Bridgewater Associates, na akci hovořil o současném stavu ekonomiky, Federálním rezervním systému, hotovosti a kryptoměnách.
img

Za poslední týden vzrostl BTC o 10 %

24.03.2022 Letošní rok nezačal pro Bitcoin zrovna nejlépe. Od prvního dne cena kryptoměny, kvůli inflaci a nervozitě na trhu díky válce, klesla o 9 %. V posledním týdnu však cena stoupla o více než 10 % a dostala se ke 43 000 dolarům.
img

Růst cen energií může lidi ponechat bez potravin

19.01.2022 Ray Dalio řekl, že zastavení dotací pro producenty ropy může mít vážné následky, ke kterým patří podpora růstu cen pohonných hmot a potravin.
img

Ray Dalio: Fiat měny jsou nejhorší investicí současnosti

10.01.2022 Bitcoin pokračuje v poklesu a v současné době není daleko od psychologické úrovně 40 000 USD za minci. Na 24hodinovém časovém rámci je patrné překonání vzestupné trendové linie, takže se domníváme, že pokles bude pokračovat. Tento týden se navíc bitcoinu podařilo překonat i Fibonacciho úroveň 61,8 % – 44 411 USD. V důsledku toho v tuto chvíli BTC již klesl níže než na 61,8 % z posledního růstu na téměř 40 000 USD.
img

FED už řídí kryptoměny

07.01.2022 Kvůli jestřábímu tónu v zápisu ze zasedání Fedu začali investoři opouštět akcie technologických společností. Na trhu s kryptoměnami zrychlil i výprodej.
img

Miliardář a nepřekonatelný investor Ray Dalio radí, aby každý odložil 2 % svých prostředků do bitcoinu

06.01.2022 Miliardář a nepřekonatelný investor Ray Dalio radí, aby každý odložil 2 % svých prostředků do bitcoinu. Dalio je přesvědčen, že bitcoin je X faktorem, který udrží vaše prostředky v bezpečí a v pořádku a rozmnoží je v době strašlivé inflace.
img

Bitcoin a ethereum budou v roce 2022 udávat tempo

05.01.2022 Bitcoin a ethereum budou v roce 2022 udávat tempo, zatímco ostatní altcoiny budou následovat vyšlapanou cestu. Co tedy čeká trh s kryptoměnami v roce 2022?
img

Více miliardářů se kvůli obavám z fiat inflace obrací ke kryptoměnám

04.01.2022 Přibyl počet miliardářů, kteří v roce 2021 investovali do kryptoměn a tento trend by mohl pokračovat i v roce 2022, protože obavy z fiat měn sílí.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 4. ledna 2022

04.01.2022 Během posledních dnů roku 2021 bitcoin stále vykazoval pohyb, který se od něj očekával. Hovoříme o korekční vlně c až b. Lze připomenout, že celý nedávný pokles překonal vzdálenost 27 000 USD a v jeho rámci nedošlo k jedinému pullbacku směrem vzhůru, který by se dal považovat za korekční vlnu. Protože celý pokles je nyní také považován za korekční strukturu a z jedné vlny žádná korekční struktura nevychází, byla nutná korekční vlna b, aby se pokles později obnovil. Přesně to se stalo 27. prosince, kdy došlo k neúspěšnému pokusu o proražení úrovně 52 005 USD, která odpovídá 38,2 % Fibonacciho. Nástroj se okamžitě odrazil směrem dolů a začal budovat novou sestupnou vlnu, která má nyní výborné vyhlídky stát se vlnou c, která první kryptoměnu zavede dolů téměř na úroveň 30 000 USD. Obecně očekáváme, že bitcoin bude dále klesat, a nesouhlasíme s analytikem PlanB (stejně jako s mnoha dalšími), který se domnívá, že bude stále růst.
img

Kryptoměny jsou čím dál tím populárnější

03.01.2022 V roce 2017 zveřejnil Thomas Peterffy v deníku Wall Street Journal celostránkový inzerát, v němž varoval před nebezpečím, které představují futures na bitcoin pro kapitálové trhy.
img

10 důvodů, proč vlastnit zlato

11.10.2021 Zlato je jedním z nejstarších aktiv vůbec. Ve starověku se používalo jako platidlo, dnes je zlato investičním nástrojem, vždy však bylo uchovatelem hodnoty. V dnešní době nadměrného tištění peněz je zpochybněna důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů. Ty dříve investorům poskytovaly větší jistotu a hodnotu.
C:\fakepath\k-09082021-lv.gif

Těžařská firma podporovaná Bezosem a Gatesem bude hledat kovy v Grónsku

09.08.2021 Společnost KoBold Metals, kterou podporují miliardáři Jeff Bezos a Bill Gates a která se věnuje těžařskému průzkumu, podepsala s firmou Bluejay Mining smlouvu o průzkumu v Grónsku. Bude tam hledat klíčové suroviny, které se používají při výrobě elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-meditace-27062021.jpg

Neobchodní aktivity, které mohou zlepšit obchodní výsledky

28.06.2021 Je v pořádku, že obchodování na finančních trzích je vaší vášní a jste ochotni pro rozvoj vašich tradingových dovedností obětovat téměř vše. Ovšem to ještě neznamená, že byste měli být před grafy po celé dny. Jsou období, kdy máte sérii ztrát nebo se zkrátka nevyskytují obchodní signály, na které čekáte. Může to být ale také období, kdy se vám daří, výsledky jsou uspokojivé, i tak je ale důležité občas si od tradingu na chvíli odpočinout.
img

Je Bitcoin opravdu nová verze zlata?

31.05.2021 Bitcoin vlastní zhruba 17 % světové populace a 46 milionů Američanů. Nadnárodní společnosti jako Amazon, Microsoft nebo Home Depot ho přijímají jako běžnou formu platby. Světem v současnosti obíhají bitcoiny v hodnotě přibližně 36 bilionů dolarů.
img

Rozbřesk: Akcie a euro opět posilují a může jim pomoci i dnešní index Ifo

25.05.2021 Zdá se, jako by kryptoměny v posledních týdnech žily jako správná spekulativní aktiva pouze komenty tržních “celebrit”. Bitcoinu v posledních týdnech pořádně “zatopil” Elon Musk, který zmínkami o vysoké energetické náročnosti bitcoinu poslal hlavní kryptoměnu za poslední měsíc dolů skoro o 50%. Včera pak volný pád (alespoň načas) zastavil investiční guru Ray Dalio z Bridgewaters, který otevřeně řekl, že by daleko raději vlastnil bitcoiny než vládní dluhopisy.
img

Jeden bitcoin stojí už skoro milion korun. Muskova Tesla totiž nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů, po zveřejnění dnes cena kryptoměny vylétla na bezmála 950 tisíc korun

08.02.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, dnes dramaticky zdražuje poté, co vyšlo najevo, že automobilka Tesla nakoupila bitcoiny za půldruhé miliardy dolarů. V dolarech cena bitcoinu v okamžiku vylétla na nový historický rekord, více než 44 tisíc dolar za kus. Po poledni středoevropského času, během jediné hodiny zdražil bitcoin v české měně o více než 100 tisíc korun, až na takřka 950 tisíc korun.
img

Bitcoin je ve zlatě nejdražší v historii, vyjde na bezmála 23 uncí. Jeho cena se včera po takřka měsíci vrátila nad 40 tisíc dolarů

07.02.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, je nyní takřka nejdražší ve historii. Pokud jeho cenu vyjádříme v dolarech, stojí opět přes 40 tisíc, po takřka jednom měsíci. Pokud jeho cenu vyjádříme ve zlatě, je bitcoin právě nyní vůbec nejdražší v historii. Po přepočtu do zlata stojí více než 22,5 unce drahého kovu.
C:\fakepath\top-09072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.07.2020 1) Asijské indexy během dnešního obchodování navázaly na růsty v USA a posilovaly. Investoři sází zejména na technologické akcie a tomu podobné od kterých očekávají, že ze současné krize vyjdou silnější. Rostoucí optimismus z otevírání americké ekonomiky se promítá na akciových trzích a přebíjí skutečnost, že počet nově nakažených koronavirem na jihu a západu Spojených států stoupá.
C:\fakepath\top-16042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří pokračují ve střídání dobrých a špatných dnů, protože investoři stále nemají jistotu, jak se bude vyvíjet situace na trzích a v ekonomice ovlivněné pandemií koronaviru.
C:\fakepath\top-20032020-lv.gif

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.03.2020 1) Akcie na západoevropských trzích dnes navázaly na solidní čtvrteční vývoj a vykazují svižný růst. Notnou měrou k němu přispívá optimismus ohledně postupu velkých centrálních bank, které snižují základní úrokové sazby a zavádějí nouzová opatření, aby zmírnily dopady krize kolem šíření koronaviru na ekonomiky jednotlivých zemí.
C:\fakepath\top-22012020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v plusu, když investoři vyhodnocovali riziko koronaviru, kterým se v Číně nakazily již stovky Číňanů a první případ se rovněž objevil ve Spojených státech. Trh zároveň čekal, co přinese Ekonomické fórum v Davosu.
C:\fakepath\top-08112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci převážně v červených číslech, když investoři vyhodnocovali vývoj obchodního sporu mezi USA a Čínou. Čínská strana ve čtvrtek uvedla, že se Peking a Washington dohodly na zrušení některých cel, které na vzájemný dovoz uvalily.
img

5 nejúspěšnějších hedge fondů historie

19.07.2019 S termínem „Hedge Fund“ (tj. hedge fond nebo hedgové / hedgeové fondy) se v poslední době můžeme setkat poměrně často: v médiích, v debatách, ale i například ve filmech. Co termín hedge fond ale znamená?
C:\fakepath\buffet.jpg

Buffett opět kritizoval kryptoměnu bitcoin

25.02.2019 Bohatí Američané platí ve srovnání s většinovou populací nízké daně. V dnešním rozhovoru s finanční televizí CNBC to řekl miliardář Warren Buffett. Připustil, že na daních platí málo i on. V rozhovoru Buffett opět kritizoval kryptoměnu bitcoin a za chybu označil investici do společnosti Kraft Heinz. Do důchodu se ale zatím nechystá.
C:\fakepath\1_9cLVMhtUC-rdUpe7oswolQ.jpeg

Steve Eisman čeká propad britských bank

07.12.2018 Americký investor a podnikatel Steve Eisman, který předpověděl finanční krizi 2008, nyní sází na oslabení britského bankovního systému v důsledku vystoupení Británie z Evropské unie, napsal zpravodajský server BBC.
img

Rozdiel medzi bohatými a chudobnými sa zväčšuje

26.09.2018 Odvekým problémom je rozdiel v bohatstve medzi chudobnými a bohatými. Tento jav je predmetom mnohých skúmaní, článkov a kníh. Jeden z najznámejších amerických hedž fond manažérov, Ray Dalio, nedávno vo svojej novej knihe zverejnil graf vývoja rozdielu bohatstva najbohatších oproti najchudobnejším obyvateľom USA. A dozvedeli sme sa zaujímavé skutočnosti.
img

10 let od krize. Čeká nás další?

14.09.2018 Letos v září si připomínáme desáté výročí od pádu americké banky Lehman Brothers a od globální finanční krize. Poučili jsme se, anebo se opět řítíme do dluhové pasti? A jak zareagují na další případnou dluhovou krizi centrální banky?
C:\fakepath\TOP5-23022018-LV-14.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.02.2018 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v plusových číslech, když investory povzbudila předcházející zisková seance na Wall Street. Pozornost poutala zejména japonská inflační statistika. Spotřebitelské ceny (index CPI) v Japonsku meziročně vzrostly o 1,4 % po růstu o 1 % v předchozím měsíci.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Dalio: V USA hrozí v blízké době hospodářská recese

23.02.2018 Existuje poměrně vysoká pravděpodobnost, že Spojené státy se ještě před příštími prezidentskými volbami v roce 2020 propadnou do hospodářské recese. Uvedl to miliardář Ray Dalio, zakladatel investičního fondu Bridgewater Associates. Dalio již v minulosti předpověděl finanční krizi z roku 2008, upozorňuje server CNN.
C:\fakepath\TOP5-11122017-LV-22.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.12.2017 1) Termínový kontrakt na kryptoměnu Bitcoin při svém debutu ve Spojených státech zpevnil o více než 20 %. S takzvanými futures se splatností v lednu se na burze CBOE začalo obchodovat o půlnoci SEČ za cenu nad 15 000 USD (325 000 Kč). Postupně však Bitcoin vystoupil až na 18 850 USD, ukazují data Bloombergu. Obchodování muselo být dvakrát pozastaveno, aby se zmírnila volatilita.
img

Nenechajte sa oklamať!

16.11.2016 Dnešná analýza je o komplexnom aktuálnom pohľade na súčasný finančný trh. Sumarizujeme v ňom hlavné body, o ktorých sme písali v našich analýzach a rozprávali na našich webinároch. Cieľom je vytvoriť jasný a zrozumiteľný pohľad na momentálne dianie okolo nás.
img

Biliónová strata na obzore

11.10.2016 Aj keď počet núl vo finančných číslach pomaly prestáva fascinovať, bilión je predsa len bilión. Napríklad, straty na americkom hypotekárnom trhu po prasknutí bubliny nehnuteľností boli v okolí tohto čísla. A mnohí si ešte pamätáme, akú paniku to spôsobilo.
TOP20-27012016-LV-11.png

Top 20 hedgeových manažerů v roce 2015

27.01.2016 Ray Dalio, zakladatel kolosálního hedgeového fondu Bridgewater Associates, sesadil z první příčky nejúspěšnějších manažerů hedgeových fondů George Sorose. Důkaz podala londýnská společnost LCH Investments, která sestavila výroční žebříček dvaceti nejúspěšnějších manažerů za rok 2015.
img

Neměly by akciové trhy kopírovat vývoj reálné ekonomiky?

25.02.2013 Rok 2012 se nakonec ukázal v úplně jiném světle, než si většina z nás myslela. Já osobně jsem měl na jeho začátku dost negativní postoj, zejména co se evropských ekonomik týkalo. Po jeho skončení jsem pak měl více či méně pravdu. Ale na druhou stranu jsem byl skeptický i k růstu akciových trhů, což se na rozdíl od vývoje ekonomiky nevyplnilo. Jenže neměly by akciové trhy kopírovat nebo alespoň se chovat v souladu s reálnou ekonomikou?
img

5. výročie maxím indexu SP500

10.10.2012 Akciové trhy v US včera zaznamenali silný pokles, ktorý viedol opäť technologický sektor. Akcie Apple totiž zaznamenali ďalší pokles. Intradenne sa obchodovali so stratou vyššou ako 2%, no nakoniec sa im podarilo uzatvoriť len s poklesom o 0,36%. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones -0,81%, SP500 -0,99%, Nasdaq Composite -1,52%.
img

Konkurencieschopnosť US sa zvyšuje

04.10.2012 Makroekonomické výsledky z US včera potešili obchodníkov na akciovom trhu a poslali hlavné indexy vyššie po tretí deň v rade za sebou. Index Dow Jones si polepšil o 0,09%, SP500 vzrástol o +0,36% a index Nasdaq Composite uzatvoril v zisku +0,49%.
Související klíčová slova: Situace mezi Čínou a USA | Ekologické trendy a inovace | Celkový zisk | Mechanismus měnových trendů | Vysoká zadluženost | Mezinárodní kontext | Kreativita a inovace | Zpravodajský server | Výnosy dluhopisů | MarketResearch | Jack Ma | Dlouhé pozice | Lidské činnosti | Postavení země | Geopolitické konflikty | Války | Lithium | Rozvoj měst | Předpovědi a politická rozhodnutí | Míra růstu HDP | Výzvy a rizika | Vývoj | Kupovat dluhopisy | Obchodní platformy | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Frekvence obchodování | Jak fungují změny politik a předpisů? | EUR | Státní kasa | Ekonomika aktuálně | Spotřebitelské výdaje | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Paul Krugman | Globální koordinace | Globální zájmy | Úroveň inovací | Salesforce | Cíle měnové politiky | Itálie | Snížit úrokové sazby | Nákup na páku | Robert E. Lucas Jr. | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Klíčový ukazatel | US High Yield | Pověst značky | Nedostatky | Očekávání | Fond Viking | Historické události | Volatilní | T-Mobile | Nikl | Mezinárodní dohody a organizace | Jak hedge fondy fungují? | Největší regulační orgány | Manažer Hedge Fondu | Pershing Square | Dobří finanční poradci | Teorie Johna Maynarda Keynese | Faktory ovlivňující inflaci | Sebenaplňující se proroctví | Indexový fond | Filantrop | Rozvoj umělé inteligence | Dopad na spotřebitele | Trh práce | Vlastnosti ekonomických modelů | Diverzifikace | Pro investory | Investice | Společnost Equinor | Alfread Winslow | Potenciál | Nové technologie | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Dopad na akcie | Přesnost | Bankovní společnost | Fortune | Robert Fogel | Chování | Ifo | Velký státní dluh | Webinář | Manipulace s trhem | Blackstone | Prognózy | Investorská legenda | Josh Goldman | Michael Bloomberg | Intervence | Výdaje mimo kontrolu | Kolísání měn | Globální spolupráce | Zabezpečení potravin | Interactive Brokers | EPI | Experti | Guvernér | Riziko politických a environmentálních událostí | Změny cen komodit | Nezávislost | Bitcoiny | Mezinárodní konkurenceschopnost | Průměrný výnos | Stabilita finančního systému | Zprávy a analýzy | Vliv krizových situací | Nákupy aktiv | Dopad na existující odvětví | Bloomberg Markets | Vývoj mezd | Pokles zisku | Two Sigma | Vliv na různá odvětví | Metody analýzy trhu | EUR/USD | General Electric | Nálada v průmyslu | Vanguard | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Antimonopolní zákony | Vývoz z Německa v květnu | Goldman Sachs | Strach | Aktivně spravované fondy | Cena bitcoinu | SOK | Indexové fondy | XIXOIO | Akcie společnosti | ETH | Stanley Druckenmiller | Ostatní cenové indexy | Brent | Aktuální vývoj | Měnové riziko | Demografie | Cenné papíry | Globální konkurence | Inovační potenciál | Výnos | Příležitosti a rizika | Základní cenové indexy | Poptávka a dynamika trhu | Konflikty a spory | KoBolt Metals | Tisk peněz | Marika Čupa | Vývoj na trzích | USMCA | Vzdělávání | Investiční strategie | Starší populace | Juliána Mochnaľová | Příklady z historie | Analytické schopnosti | Steve Carell | ESG | Import | Fungování finančních trhů | Exchange | Investiční portfolio | Milton Friedman | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Psychologie spotřebitelů | Kontrakty | Eroze půdy | Budoucí trendy | Způsob obchodování | Biotechnologie | Platební neschopnosti | Inovativní technologie | Daniel Och | Private equity | Znehodnocení | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Roční výnos | Ukazatel | Liberty Global | Plovoucí směnný kurz | Návratnost | Akciové indexy | Coinmarketcap | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Lukáš Voženílek | Prognóza | Služby | Faktor udržitelnosti | Americko-čínské vztahy | Norilsk | Jak fungují environmentální akce? | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Pařížská dohoda | Americký Fed | Regulace a politická opatření | Dolary | Bruce Kovner | Životopisná kniha | Malé vysvětlení | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Změny průměrného pojistného | Občané | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výkonnost fondu | Tokeny | Mikroekonomické modely | ProfitLevel | Plány | Růst trhu | Robert Reich | Burzy | Zeměpisné podmínky | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Přizpůsobení se změnám | Rozpočtové deficity a přebytky | Odliv kapitálu | Hlubší pohled na fungování | Demografické trendy | Významný dopad | Proražení | Dynamika směnných kurzů | Kulturní faktory | Metody analýzy | Riziko zeleného dluhu | Export | Změna klimatu | Jak funguje inflace | SEBA | Klimatické změny | Směřování ekonomiky | Hyperinflace | Vysoké sazby | Změny v porodnosti | Vztah s investicemi | Energetická společnost | Komise pro cenné papíry (SEC) | ASIC | Šok | Energetické zdroje | Pověst | Měnové války | Graf S&P 500 | Warren Buffett a Charlie Munger | Regulace | Hospodářské problémy | NFP | Úroková sazba | Michael Burry | Američtí regulátoři | Bridgewater | Evropské společenství | Měnový fond | Identifikace růstových odvětví | Tichomoří | Německý export | Unie | The Little Book That Beats the Market | Dovoz | Státní výdaje | Zprávy o trhu | Nasdaq Composite | Druhy CPI | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Politická situace | Kapitál | Významné fondy | Složitý svět | Dot plot | Citáty Joela Greenblatta | Výkonnost dluhopisů | Zvýšení sazeb | Roubini | The New York Times | Vládní výdaje | Obchodní výsledky | Investovat | Dovednosti | Vklady | Ekonomické problémy v západním světě | Elon Musk | Oběhová ekonomika | BlackRock | Šíření nemoci | Sociální a kulturní vliv | Šíření nemoci COVID-19 | Globální ekonomiky | Investing.com | Americký prezident | Jeffrey Sachs | Myšlení | 1 milion | Co má na to vliv? | Výpočetní inteligence | Vliv na energii a dodávky | Akciový index S&P 500 | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | Světový obchod | Investovaný kapitál | Směnné kurzy měn | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vliv hospodářských cyklů | Statistický úřad Eurostat | Rovnováhy | EUR/CZK | Zpřísňování měnové politiky | Prezident | Finanční instituce | Investoři | Lidské chování | Fungování | Nejistoty | Fidelity | BaFin | Nízké úrokové sazby | Moore Capital | Peníze uložené | Jeff Bezos | Snížení nákladů | Média | Inflační čísla | Finanční pomoc | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Dosažení zisku | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Investice do dluhopisů | Environmentální a sociální změny | Bez rizika | Zisk | FXstreet.cz | Ceny kryptoměn | Krize 2008 | Mezinárodní organizace a smlouvy | Ekonomický vývoj | Boj s inflací | Bouře a povodně | Směnné kurzy | Bank of England | Investiční | Růst ceny Bitcoinu | Předsudky | Rostoucí ceny ropy | Uložení peněz | Výkonnost fondů | Zápis z posledního zasedání | Vyšší ceny | Americké prezidentské volby | Průzkum | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Cestovní ruch | Zadlužení | Zdravotní péče | Softwarové společnosti | Vliv na ekonomiku | Investiční horizont | Citadel Investment Group | Analýzy | Wells Fargo | Recese ve Spojených státech | Politická nestabilita | Makroekonomické ukazatele | Eileen Murray | Ekologické organizace | Nabídka | Reakce trhů | Zpráva | Prémie | Migrace | Prodej | Patria | Vývoj amerického dluhu | Východní blok | CAR | Trendy v chování spotřebitelů | Akcie a dluhopisy | Natixis | Důležité aspekty růstových odvětví | Hedge Fund | Janet Yellenová | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Renaissance Technologies | Evropské ekonomiky | Psycholog | Zasedání Fedu | Management | Davos | Agentura Reuters | Půjčka | Potenciální rizika | Demografické znalosti | Vyhlídky | Bohatý | Automobilka | Nové příležitosti | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Přebytek obchodní bilance | Strojové učení | Konflikty | Nový koronavirus | Rozhodnutí centrálních bank | Akcionáři | Emoce | Andreas Halvorsen | Centrální banky | Pákový efekt | Warren Buffett | S&P | Americká centrální banka FED | Rekordní hodnoty | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Quantum | Současný stav | Akcie společnosti Amazon | Rizika a příležitosti | Pandemie COVID | Obchodování | Automobilky | Legislativa | Výkonnost indexu | Zprávy | Akcie v Asii | Majitel | Meta | Guru | Nadšení | Nákupy dluhopisů | NATO | Dlouhodobé důsledky | Prodej cenných papírů | Klid na trzích | Ceny ropy | Účetní závěrky | Fenomén | Peter Lynch | Eurostat | Ceny Bitcoinu | Deflace | Monitorování | Chris Sacca | Covid | Úvěrování | Turecká lira | Soros Fund Management | Bydlení | Tržní podmínky | Strategická rozhodnutí | Occidental Petroleum | Recyklace | Berkshire Hathaway | Udržitelnost | Hospodářské cykly | Environmentální akce | Míra | Analýza trhů | Globální ekonomická integrace | Coinglass | Přebytek bilance zahraničního obchodu | První hedge fond | Oživování ekonomiky | Hedgeové fondy | Firmy | Digitální měny | Zadlužování | ESMA | François Villeroy de Galhau | Ekonomický růst | Nástroj | Výsledky | Přehled | Koruna | Finanční služby | Obrovské množství peněz | Analytická společnost | Bitcoin | Inflační tlaky | Změny v potravinářství | Asie | TIM | Propad | Faktory ovlivňující monetární politiku | Zvyšování daní | Zasedání Světového ekonomického fóra | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Asociace | Údaje | MicroStrategy | Výkonnost | Hodnota měny | Problémy v západním světě | Stimulační opatření | Antarktická smlouva | Elektrická auta | Obchodní války | Alibaba | Očekávání analytiků | BHS | Objem | Index výrobních cen (PPI) | Třetí pilíř | Graf | Sázka | Spoření | Těžařská firma | Federální rezervní systém | Měnový pár | Nákup a prodej | Klima | Bilion | Investiční firmy | Deprese | Britské libry | Cenné papíry a burzy | Instrument | Národní měny | Ekonomické události | Regulátor | Firma Interactive Brokers | Mezinárodní organizace práce | Shortovat | Index S&P 500 | S&P 500 a HDP | Dlouhodobý výhled | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Znalost měnových trendů | Snížit emise | Hrubý domácí produkt | Distribuce | Studie | Investice do technologií | Short | Deficit | Kolaps | Reakce trhu | Výnosové křivky | Masivní nákupy | Nakupovat státní dluhopisy | Breakthrough Energy | Prohlášení | Kontext | Cenová hladina | Stavebnictví | Americká centrální banka | Vlivné skupiny | Jak fungují mezinárodní dohody | Lukáš Kovanda | Systém pyramidy | LEN | High | Evropa | Změny na trhu | Financial Conduct Authority (FCA) | Stock market | Finanční krize | Argentinské peso | Výroba v eurozóně | Akcie ETF | Obchodní dovednosti | Vydělat peníze | CVS | Alibaba Jack Ma | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Vizualizace | Třetí vlna | Zakladatel Bridgewater Associates | Dopady na ekonomiku | Zvyšování napětí | Bezpečné útočiště | Kreativita | Ekonomická situace | Ponziho schéma | Zpomalení inflace | Trump | Dnešní růst | Brands | Měnové intervence | Brokers | High Yield | Vliv na investice | Hotovost | Michael Saylor | Vývoj měnových kurzů | Gotham Capital | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Úrokové sazby Fedu | Měnový trh | Ekonomické ukazatele | Stříbro | Instituce | Dogecoin | Ložiska mědi | Cash is king | Odvětví v ekonomice | Bernard Madoff | Chamtivost | Carl Icahn | Naše ekonomika | Růst výnosů | Rozhodnutí vlády | Prudké oslabení | BBC | Silná ekonomika | Problémy hedge fondu | Výdělky | Neočekávané události | Index cen výrobců | Ekonomické cykly | Klesající trend | Výzva | Dluh vládních institucí | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Průměrný roční výnos | CVS Health | Navýšení dluhového stropu | Komise pro cenné papíry a burzy | Korporátní ztráty | Marginové požadavky | Equinor | Prognózování a Spojené státy | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Výkyvy | S&P 500 | Fed | Historie hedge fondů | Ekonomické výkonnosti | Vliv pandemie | Korekce | JDE | Zvýšení mezd | ProCent | Nové trhy | Buffett | Money management | Měna Bitcoin | Inovativní řešení | Nejvýdělečnější fond | Ceny zboží | Potenciální změny | Seth Klarman | Globální problémy | Prezident Joe Biden | Znalost | Konkurenceschopnost | Selský rozum | Mzda | Keynes | Nejistota | ANO | Stock | Náklady na půjčky | Rating | Fond Elliott Associates | Microsoft | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Asijské indexy | Výběr akcií | Vládní dluhopisy | Tržní kapitalizace kryptoměn | Daňové úlevy | Hlavní výzvy prognózování v USA | Commission | Japonsko | Změny cen | Mario Draghi | Long pozice | Federální rezervní banka | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Mobilní aplikace | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Tvůrce trhu | Prosperity | Index Nasdaq | Unce zlata | ILO | Představenstvo | Ekonomie | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dosáhnout úspěchu | Trendové linie | Statistické údaje | Zasedání americké centrální banky | Výpadky | FIAT | Activision | Řízení měnových trendů | Invest | Spotová cena | Centrální banka | Kenneth Griffin | Pokles životní úrovně | Životní prostředí | Minimalizace inflace | Aktivum | Obchodní spory | Guvernér francouzské centrální banky | QE | Směřování | LYNX | Situace v Kazachstánu | Maturity | Donald Trump | Partnerství | Visa | Podnikatelé | Druhy PPI | Dluhové krize | Energetický sektor | Analytici | Průběh obchodu | Centrum | Společnosti | ING | Grafy | Vice | Vývoj technologií | Britský regulátor | Celebrity | Natixis Investment Managers | Spotřebitelské vzorce | Mezinárodní spolupráce | Směnný kurz | Fond Lone Pine | Strukturální faktory | Dopad na různé sektory | Apple | Blog | Spoluzakladatel | Canadian Securities Commission (CSC) | Nedostatek potravin | Historický kontext | Vysoká inflace | Fixed income | Nástroje Fedu | Viceprezident | Zoom Video | Japonská agentura pro finanční služby | Registrace cenných papírů | Elliott | Vliv na mezinárodní obchod | Breakthrough Energy Venture | CZK | Prvky prognózování | Reuters | Specifické riziko | Úvěrové podmínky | Podcast | Česká republika | Přírodní faktory | Chevron | Problém amerického dluhu | Kupní síly peněz | JD.com | Rozvoj společnosti | Americký dolar | Depozitní sazba | Vyšší riziko | Dlouhodobé investice | Situace | Negativní úrokové sazby | Zakladatel | Snižování úrokových sazeb | Správně vypracované prognózy | BofA | Finanční systém | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Státní dluhopisy | Zájmové skupiny | Přístup veřejnosti | Ripple | Chipotle Mexican Grill | Výnosy z investic | Steen Jakobsen | Negativní dopad | Změny v energetickém odvětví | Změny pracovních míst a dovedností | Země BRICS | Americký investor | NAFTA | Evropská unie | Cvičení | Evropská centrální banka | Splácení dluhu | Cenové trendy | Ekonomiky | Rychlý růst | Online prostředí | Thomas Peterffy | Libra | CFD | Benjamin Graham | Dopad na ekonomiku | Ekonomická nerovnost | Změny životního stylu | Životní úroveň | DOT | Růst mezd | Finanční poradce | Analýza trhu | Financovat | Podrobný pohled | Příprava | Válka na spadnutí | Ztráta | EFTA | BRICS | Odvětví vzdělávání | Co je měnová politika? | Nadnárodní vlivy | Nálada investorů | iShares Gold Trust (IAU) | CFD obchodování | Rizika | Úroky | Pohyb trhu | Přenos | Institucionální investoři | Intervenovat na devizovém trhu | Kurzy | Cena | Fond | Finanční rizika | Finanční prostředky | Burze | Sociální dopady | Partners | ECB | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Zápis z posledního zasedání Fedu | Vývoj inflace | ISM | Konsensus | You Can Be a Stock Market Genius | Amazon Jeff Bezos | Proroctví | Ceny | Spolehlivost | Krize biodiverzity | Technologie | ČNB | Hedge fondy | Investujeme | Ekonomické fórum | Pokles | Finance | Kulturní vliv | MGM | Zahraniční forex | Živé semináře | FXstreet | Ztráta příjmů | Drahé kovy | Velký růst | Úmrtnost | Dluhy | Investiční portfolia | Vývoz z Německa | Co se vyplatí sledovat? | Měnová politika | Hedge | Kultura a hodnoty | Emise | Merck & Co | Velký problém | Vliv na rozvoj měst | Elliott Associates | Otevírání ekonomik | Situace na trhu | Americká ekonomika | Býčí trh | Důvěryhodnost | Vrcholy | Charter Communications | Dluhopisy | Množství peněz | FOREX | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Robert E. Lucas | Růst ceny | Kapitálové požadavky | Regulátoři | Economist Intelligence Unit | Investor | Akcie Apple | BHS Timur Barotov | Index cen | Alokace | Ředitel HSBC | Přístup k riziku | Daně | Altcoin | Spotová cena zlata | Kryptoměna | Potravinářství | Změny v ekonomice | Kultura a náboženství | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Výzkum a vývoj | Dopad na hospodářství | Pozitivní sentiment | Psychologie | CBOE | Doporučení | Čína | Trader | Zisky | Sázka na nejistotu | Technologické inovace | FCA | Slušný zisk | Nálada spotřebitelů | Nevýhody | Financial Conduct Authority | Globální ekonomika | Organizace spojených národů | Intervence na devizovém trhu | Nálady investorů | Bitcoin Cash | Miliardy eur | Poptávka | Obchodníci | Cena zlata | HSBC | Obchodovat | Historické momenty | Lidské faktory | Trinity Bank | Globální trhy | Pokles akcií | Růst cen | Rizika a nejistota | Politické rozhodnutí | Proces prognózovaní | Dluhový strop | Růst HDP | Denní obchodníci | Asset management | Cenový index energií | Americké akciové trhy | Dluhová krize | Financování | Evropské země | Robert Solow | Investice do projektů | Internetové společnosti | Aliance | Occidental | Růst měny | Medvědi | Video | Dynamika trhu | Analýzy trhu | Cena kryptoměny | FRED | Uchovatel hodnoty | Co jsou demografické změny? | Tweet | Technologický vývoj | Neoklasické modely | Stav hospodářství | Základní CPI | Regulační orgány | Úrokový diferenciál | ICE | Richard Branson | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Ekonomické otřesy | Recesia | IVV | Světové události | DNO | Mali | Malé podniky | Fiskální politika | Kapitálové trhy | Spotřebitel | Charlie Munger | Vývoj měn | Hospodářský růst | Payrolls | Americké státní dluhopisy | Společenské změny | Rezervy | Podnikání | WTI | DSGE modely | Monetární politika | Bod | Shares | Změny klimatu | Zabezpečení potravin a vody | Joseph Chamie | Pokladniční poukázky | Diverzifikace portfolia | Obchodování s měnami | Magazín Fortune | HDP | Znečištění a odpady | ROCE | Náročný proces prognózovaní | Načasování | Pracovní síla | Problémy | Ropa | Americký miliardář | OCI | Demografické faktory | Bankéři | Firma | Cena ropy | Inflace | Národní zájmy | Společnost KoBold Metals | Fórum v Davosu | Akcie Alphabet | Svatý grál | Bill Gates | Dotace | Váš trading | Recenze | Alphabet | Struktura | Poptávka po zlatě | Ekonomický kolaps | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Scion Asset | Americká Komise pro cenné papíry | Signály | Přizpůsobovat se | Prognózovaní a jeho význam | Optimismus | Lira | Nižší úrokové sazby | Ekonomická katastrofa | Pasivní investování | Pilíře fundamentu | Světová ekonomika | Vývoj indexu S&P 500 | Ekonomové | Blizzard | Diverzifikovat | Načasování krize 2008 | Ben Bernanke | Rozhodování | FXTM | Kurz | Market | Raghuram Rajan | Horizon | Dolar | Merck | BH Securities | Risk | Euro | Oracle | Makroekonomické faktory | Politická opatření | Peníze investorů | Vývoj inflace v USA | Strategické plány | Investujte | Růst počtu začínajících podniků | Měď | Hlavní prvky prognózování | Co je to hedge fond | Růst ekonomiky | Generální ředitel JPMorgan Chase | Messari | Fungování měnových trendů | Kognitivní psychologie | EU | Spolupráce a přístup na trhy | Politické riziko | Obchod | Počet obyvatel | Dodávky ropy | Environmentální události | Světová obchodní organizace (WTO) | Zahraniční kapitál | Norská státní energetická společnost | Hospodářství | Maynard Keynes | Chování spotřebitelů | Kdo řídí demografické změny? | Keynesiánské modely | Jádrový CPI | Kapitalizace bitcoinu | Společnost KoBolt Metals | Spojené státy | Cenové stability | Portfolia | Tesla | MarketResearch.com | Investované peníze | Dealing | Disko-Nuussuaq | Koronavirové krize | Americká Federální rezervní banka | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Recese | Mzdový růst | Růst akcií | BIS | Investoři a obchodníci | Technologický index Nasdaq Composite | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Stimul | Pandemie | Index Dow Jones | Akcie Applu | Point72 Asset Management | Výnosy | Burzovní indexy | Přehřátí ekonomiky | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Bilance zahraničního obchodu | Nové obchodní příležitosti | Daňové reformy | Jak funguje inflace a deflace? | Ekonomické teorie | Matěj Široký | Desetileté dluhopisy | Transparentní | Náklady na opravy a obnovu | Členské státy | Vláda Spojených států | Přístup ke zdravotní péči | Ceny energií | Globální HDP | Ceny potravin | Přebytek bilance | Index důvěry | FrontPoint Partners | Úspěchy | Prezident Donald Trump | Technologický sektor | OSN | Soud | Panika | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Plánování | Emise dluhopisů | Blockchain | Předpovědi | House Price Index | Activision Blizzard | Tržní příležitosti | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Dění na trhu | Politické události | Online recenze | Osobní příjem | Američtí politici | Akcie na burze | Oslabení | Míra inflace | Platforma | Energetika | PBOC | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Svět měnové politiky | Snížení emisí | Nařízení | Prospekt | Prognózování v USA | BTC | Bankovní sektor | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Průmysl | Bridgewater Associates | Tempo růstu | Podnikatel | Úvěrový rating | Bankovnictví | Znehodnocení měny | Bilion dolarů | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Kurzy měn | T-Mobile US | Steve Eisman | Varování | Obchodní bilance | Politická rozhodnutí | Ředitel JPMorgan Chase | Přístup na trhy | Peněžní zásoby | Výprodej | Cykly | Long | WHO | Cenové indexy | Dlouhodobý úspěch | Mezinárodní dohody | Klid | Aktiva | Fundamentální analýzy | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | České měny | Výnosy z dluhopisů | Ekonomické fórum v Davosu | Business | Podíl na trhu | Millennium | Emise oxidu uhličitého | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Citadel | Riziková aktiva | Obchodní operace | SP500 | Ochrany klimatu | Tisknout peníze | Sucha | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Economic | Ministryně financí | Technologický pokrok | Mezinárodní sankce | Snížení cen | | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Členské země | Trinity | Majetek | Kybernetická bezpečnost | Přírodní katastrofy | Zotavení | Sentiment | Order | Short pozice | Kurzové riziko | Paul Volcker | WEF | Silná konkurence | Investiční fondy | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Přístup k antikoncepci | Sazby | Kapitalizace | Bilance | LYNX WhatsApp | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Technologický rozvoj | MAM | Plodnost | BHP | Pravidla hry | Americký dluh | Ekonomické prognózy | Forint | GDP | Další vývoj | Zasedání FED | Výhody a nevýhody | Embarga a sankce | Indexy S&P | George Soros | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Nálada | Indie | Materiály | Geopolitické události | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | SVB | Motivátory | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Ekonomika | Důchodový systém | Pracovní síly | Šance | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Sankce | Zhodnocení | Délka cyklu | Ceny zlata | Výhled | ZEN | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Roční vývoj indexu | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Kdo řídí environmentální události? | Ethereum | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Kultura | Economist | Hry | Odpovědnost | Úrokové sazby | Krátkodobé dluhopisy | Ceny dováženého zboží | Bloomberg Intelligence | Měnové unie | Zaměstnanci | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Miliardáři | Podnikání a inovace | Ekonomické trendy | Expanze | Makroekonomické analýzy | Nabídka a poptávka | Hospodářský cyklus | Prostor pro růst | General Motors | Zvýšení produktivity | Dlouhodobý trend | Fondy | Hedge fond | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | ČEZ | Cenové hladiny | Extrémní volatilita | USD za barel | Nákup bitcoinu | Fondy zaměřené na ESG | Bo Stensgaard | New York | Informovanost veřejnosti | Dřevo | Krize | Rizika a výzvy | Investiční podmínky | Propad britských bank | Paul Tudor Jones | Zajišťování | Životní styl | Deflační faktory | Ekonomické zprávy | Hospodářské politiky | Situace na trzích | Hlavní pilíře fundamentu | Klimatické podmínky | Úspěšný investor | Pokles poptávky | Analýza poptávky na trhu | CEO | Pozitivní očekávání | NFT | Bluejay | Dobré fondy | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Generální ředitel BlackRock | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Faktory ovlivňující trendy v chování spotřebitelů | Důležitost správných prognóz | Úspěšné osobnosti | Poradci | Ray Dalio radí | Trading | Dialog | Generální ředitel | Ceny aktiv | Cíle | Semináře | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Likvidita | Investice do zlata | Americká administrativa | Steve Mandel | Rozhovor | Transakce | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Jaké jsou měnové trendy? | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Kdo to řídí | Cesta k úspěchu | MasterCard | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Energie | Zpravodajství | Jamie Dimon | Jak fungují změny politik | Vztahy s komunitami | Spravované fondy | Měna | Dow Jones | Finanční sektor | Daňové příjmy | Obchody s cennými papíry | Pohled na trh | MSCI | USD | LinkedIn | Miliardy dolarů | Politická stabilita | Růst poptávky | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Daliova hrozba | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Česká národní banka | Regulační orgán | Kdo řídí mezinárodní dohody | Stav ekonomiky | Shortování britské libry | Světová zdravotnická organizace | Pravděpodobnost recese | Platformy | Politické změny | KoBold | Snižování daní | Akcie CVS Health | Poradce | Vlna inflace | Historický okamžik | Blahobyt | Reálné úrokové sazby | Nebezpečí | Signál | Digitální měna | Afrika | Skyworks | Význam vzdělávání | Square | Jim Rogers | Kupní síla | Povětrnostní podmínky | Úbytek | Steven A. Cohen | Termínový kontrakt | Nejrozšířenější kryptoměna | Komodity | Ropy | Historie | Sociální média | Řízení rizik | Výdaje | Společnost | Vyšší úroveň | Rezervní měny | Časové období | Ekonomické důsledky | Důchody | I-Trader | Obchodování s kryptoměnami | Mezinárodní obchod | Forbes | Zvýšení volatility | Regulační rámec | Klíčové faktory | Očekávaná inflace | Opakování načasování krize | Mark Carney | Šíření koronaviru | Munger | Appaloosa | Volatilita | Příliv investic | Vliv demografických změn na ekonomiku | Uhlí | Umělé inteligence | Investiční rady | Eura | KoBolt | Ztráty | Akciový trh | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Organizace | Expedia | VIX | Úrokové náklady | Cílení výnosové křivky | Růst | Měnové trhy | Dopad na finanční trhy | Ceny surovin | Ekologické události | Příjmy | Můj pohled na trh | Vášeň | Zajištění | Administrativa | Právní struktura | Ekonomický rozvoj | Index | Wall Street Journal | Ethery | Investiční tipy | Cenový index | Centrální bankéři | Bohatství | Prognózovaní | Investiční fond | Investiční ikona | Obchodní vztahy | Úročení | Malý prostor | Výsledková sezóna | ČTK | Put | Pracovní trh | Psychologický faktor | Soft-landing | Dlouhodobé trendy | Udržitelné investice | Zambie | John Bogle | Fondy a ETF | Klíčový prvek | Co jsou to ekonomické modely? | Velké částky | Paul Romer | Akcie Meta | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | OBSE | Funkce měnových trendů | Sociální faktory | Machine learning | Jestřábí politika | Regulace investičních fondů | Scion Asset Management | Environmentální trendy | Náklady na opravy | DE Shaw | Zkušení investoři | Nakupovat | Mezinárodní faktory | Načasování krize | Zemědělství | KoBold Metals | Analýza hospodářských politik | Ekonomický cyklus | Evropský orgán pro bankovnictví | Index spotřebitelských cen | Litecoiny | Analytické nástroje | Čínské firmy | Dopad na veřejné politiky | Regulace a legislativa | Biodiverzita | Kjótský protokol | Války v Evropě | Faktory ovlivňující demografické změny | Úroveň investic | DSGE | Diskuzní fórum | Spolupráce a globální koordinace | Nicholas Stern | Odvětví | Psychologie investování | Asociace Libra | Změny politik | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Inflace a deflace | Faktory ovlivňující měnové trendy | Politické a mezinárodní události | Náročný proces | Spolupráce s akademickým sektorem | Agent-based modely | Zvyšování sazeb Fedem | Stabilnější měny | Investování | Celkový stav ekonomiky | Komunikační politika | Krizové řízení | Hlášení inflace | Daily Observation | Svět hedge fondů | David McCormick | Typy ekonomických modelů | Banka | Medvědí trend | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Fond Renaissance Technologies | Mezinárodní konflikty | IAU | Vzdělávací a osvětové kampaně | Dohled nad trhy | Investiční příležitost | Ukazatel zdraví ekonomiky | Historické souvislosti | Nákupy aktiv na trhu | Plovoucí směnné kurzy | Řízení růstových odvětví | Manažer fondu | Roční vývoj indexu S&P 500 | Americké ekonomiky | Škody a ztráty | Mezinárodní ekonomika | Ekologické trendy | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | SAC/Point 72 | Dovednosti a vzdělání | Vztahy s komunitou | Dollar General | Sociální osvěta | Role hedgeových fondů | Pracovní místa | Vliv geopolitických událostí | Rizika a nedostatky | Geopolitické zájmy | CNBC | Posílení | Předvídání cyklů | Komplexní rámec | Co jsou environmentální události? | Výzvy globalizace | Fond zaměřený na investice do technologií | Dopady krize | Více peněz | Vliv trendů ve spotřebitelském chování na ekonomiku | IMF | Analýza | Deficity a přebytky | Věková struktura | SPDR Gold Shares (GLD) | Vliv na rozhodování | Ovlivňování | Riziko | Sociální politika | Známý americký investor | Index cen zemědělských výrobců | Systematické riziko | Analytička | Mezinárodní organizace a dohody | Automobilka Tesla | Emerging markets | Produkty a služby | Rozvojová spolupráce | Obchodní signály | Platby kryptoměnami | Expanzivní fiskální politika | Faktory ovlivňující environmentální události | NERV | Měnové trendy | 21. století | Americké vlády | Lukáš Baloga | Světové burzy | Bob Prince | Válka | Environmental, Social and Governance | Rychlý růst zaměstnanosti | Klíčové suroviny | Bloomberg | Makroobezřetnostní politika | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Sociální a hospodářská politika | Změny pracovních míst | Ztráta indexu | Lobbing | Depozitní kurz | Kurz akcií | Zdravý selský rozum | Zdroje energie | Tchaj-wan | James Simons | Změna spotřebitelských preferencí | Financial | Obnovitelné zdroje | Ekonomické podmínky | Odpovědnost a udržitelnost | Vysoká úroveň inovací | Technologický vliv | PlanB | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | Výkonnost indexů | Wall Street | Hospodářská politika | Výpočetní ekonomické modely | Plyn | Investice do služeb | Futures | Evropský statistický úřad Eurostat | Snižování sazeb | Obnovitelné zdroje energie | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Emise skleníkových plynů | Nvidia | Dohoda Severoatlantické aliance | Nemovitosti | Vypracované prognózy | Interactive Brokers Group | Jak fungují růstová odvětví | Coronavirus | Boj proti podvodům | Aspekty růstových odvětví | Mírové mise | Environmentální udržitelnost | Inflace v eurozóně | Zadluženost | Externí rovnováha | Pokles populace | Americký akciový index S&P 500 | Nízká inflace | Studium historie | Globální dostupnost | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Obchody | Index CPI | Hlášení inflace a deflace | Citadel LLC | Politické reakce | Analytika | Ekonomický model | Kovy v Grónsku | Zvýšení úrokových sazeb | Geopolitické faktory | Výhody | Akciový index | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Oblečení | Pozice | Sledování ekonomických ukazatelů | Viasat | Canadian Securities Commission | Index Nasdaq Composite | Ekonomická činnost | Dopad na centrální banku | Podpora | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Snaha Fedu | Budoucí vývoj | Vliv měnové politiky na ekonomiku | First Republic | Portfólia | Volatility | Hlavní ekonom | Stav nouze | Hlubší pohled | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Očekávání trhu | Životní náklady | Vliv na energii | Charakteristiky růstových odvětví | Německo | Politické faktory | Bluejay Mining | Virgin Group | Rovnovážné modely | Australská komise pro cenné papíry a investice | Druh cyklu | Akcioví investoři | Nákladová inflace | Paulson & Co. | Budoucí úspěch | Zoom Video Communications | Opatření | Rychlý vývoj | Osvětové kampaně | Equity | Poptávková inflace | Zamyšlení | Běžný investor | Domácnosti | Daniel Kahneman | Vztah k dlouhodobému vývoji | Volatilita směnných kurzů | Makroekonomické modely | Napětí na akciových trzích | Závislost | Překážky | Zakladatel Bridgewater | Psychologické úrovně | Eurozóna | Ekonomické příležitosti | Demografické změny | Investiční rozhodnutí | Ekonomické modely | Psychologické faktory | Makroekonomický kalendář | Fiskální udržitelnost | Environmental, Social and Governance (ESG) | Webináře | Kobalt | CARA | Nákupní aktivita | Fond Two Sigma | Politické a legislativní faktory | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Evropská unie (EU) | Statistický úřad | Centrální banky a měnová politika | Investiční produkty | Ekonomika sdílení | SEC | Expirace | Globální hospodářské krize | Inflační očekávání | NPT | Faktory spouštějící cyklus | Jihokorejská ekonomika | Výkyvy cen | Sledování vývoje | Hard-landing | Udržitelné financování | Ukazatel zdraví | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Tradingové fórum | Napětí mezi USA a Čínou | Larry Fink | Americké trhy | Počítačové algoritmy | Ředitel BlackRock | Investice a financování | Orgán pro cenné papíry a trhy | Krypto | Důchodové systémy | Platina | Dělení hedge fondů | Informace z kryptoměnového trhu | Politické a regulační změny | Hedge Fund Research | Změny na trhu práce | Meritokracie | Teroristické útoky | Nestabilní situace | Miliardy | Yield | Etherea | Analytik | Investing | Futures na bitcoin | Lone Pine | Americký státní dluh | Paul Samuelson | Rostoucí úrokové sazby | Regulační rizika | Mezinárodní vliv | Výrobní náklady | Transparentnost a odpovědnost | Hedging | Analýza hospodářských cyklů | Makroekonomická analýza | Nové peníze | Severoevropská dohoda | Vyšší inflace | Lidstvo | Zajímavý rozhovor | Tulipánové horečky | Stárnutí populace | Doporučený zdroj | Vládní deficit | Práce | Mezinárodní události | Intervence centrální banky | Aktivně spravované | Katastrofy | Otevírání americké ekonomiky | Biden | Tudor Jones | Budoucnost | Ocenění | Banky | Rodinná firma | Agent-based | Kvantitativní utahování | Hodnotové investování | Jak vydělat peníze | Aspekty týkající se trendů v chování spotřebitelů | MGM Resorts | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Baupost Group | Skyworks Solutions | Co to ovlivňuje? | Jakub Matis | Úvěrové produkty | Nesoulad | Politici | Potenciál zisku | Kotace | Obchodní podmínky | Index energií | Vlády | Největší hedgeový fond | Sociální a environmentální trendy | Finanční situace | Emitenti | Joe Biden | Nákup dluhopisů | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Rozpočtové deficity | Ceny energie | Globalizace | Využití hedge fondů | Volný obchod | Kontrakt | Cyklické změny | Obchodní příležitosti | Rolls-Royce | Omyl | Ekonom | Přehřívání ekonomiky | Och Ziff | USA | Dobrý trader | Vyšší výnosy | Jak fungují demografické změny? | Janet Yellen | Zlato | Neobchodní aktivity | Jak vydělat | Asijské akciové trhy | Ekonomické prostředí | Prezident společnosti | Marginální požadavky | Výkonnost zlata | Vliv na ekonomickou stabilitu | Zásah centrálních bank | Nasdaq | Kvantitativní strategie | Demokracie a legitimita | Nouriel Roubini | Příprava na krizi | Měnové zásahy | Zajištění hodnoty držených aktiv | Světová obchodní organizace | Zdravotní pandemie | Historické data | Jihokorejská centrální banka | Geopolitické napětí | Psychologické aspekty | Energy Price Index | The Big Short | Spekulanti | Tudor | Inflace v USA | Inflační faktory | Velké varování | Mezinárodní vztahy | Likvidity na trhu | US akcie | Amplituda cyklu | Zero Hedge | John Maynard Keynes | Náboženství | Stochastic | CTBT | JD | Ekonomické modely a prognózy | Nepředvídané události | Řešení problémů | Růstové sektory | Bezpečnost | Smlouva o volném obchodu | Světové trhy | Investment | Joseph Schumpeter | VIAC | Měkká síla | Zajištění proti inflaci | Obchodní dohody | Michael Porter | Úloha žen ve společnosti | Zpětný pohled | Joel Greenblatt | Bill Ackman | Environmentální spravedlnost | Záporné úrokové sazby | Globální a ekonomické otřesy | Ekonomické systémy | Šum na trhu | Manažeři fondů | Andreessen Horowitz | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | TPP | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Baupost | Taiwan Semiconductor | Úroveň vzdělání | Ekonomické aktivity | Eulerův diagram | Důvěra spotřebitelů a investorů | Regulace a dohled | Platidlo | Rychlost | Zvýšený zájem | Amazon | Transpacifické partnerství | Spotřebitelské ceny | Hospodářská výkonnost | Investiční společnosti | Mzdy | Dohled a provádění | Akcie | Úspěch | Nouzová opatření | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Regulátoři finančního trhu | Investovat jako Warren Buffett | Ekonomické nerovnosti | Volby | Organizace pro bezpečnost | Ukazatele | Británie | Miliardář | Umělá inteligence | CPI v eurozóně | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Horizon Therapeutics | Disney | Nonfarm Payrolls | Stabilita | Burzovní zpravodajství | Paul Singer | Dramatický dopad | Index cen nemovitostí | Urbanizace | Americká vláda | Ztráta indexu S&P 500 | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | Zlepšení | Těžba dřeva | Finanční poradci | ONE | Regulační změny | Jak fungují trendy spotřebitelského chování? | Tým FXstreet.cz | Podniky | Sazby Fedu | Breakthrough | Intervenovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Rating zemí
Rational Foreign Exchange
Rational Foreign Exchange Limited
RATP
Raúl Castro
Ravenfx
Ravi Menon
Ravindra Rao
RAVTRADEINVESTMENT
Raw spready

Následující klíčová slova

Ray Dalio radí
Raylyst
Raymond James
Raymond James & Associates
Raymond James Financial
Raytheon
Raytheon (RTX.US)
Raytheon Technologies
Raytheon Technologies Corp
Raytheon Technologies (RTX.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít