Neděle 09. června 2024 02:22
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Ekonomický cyklus

C:\fakepath\burza-23042024-1.png

Rostoucí nezaměstnanost: Vyhněte se indexům

23.04.2024 Často se můžeme setkat s jednoduchým doporučením, že ten, kdo investuje dlouhodobě, má solidní šanci porazit trhy. K této radě se většinou přidávají další. Nejjednodušší strategií je přikupovat indexové ETF. Tyto ETF zajistí drobnému investorovi dostatečnou diverzifikaci portfolia. To je pravda. Navíc americké indexy v poslední době rostly, takže nelze udělat chybu. Investování však není jednoduché. Chyby lze dělat stále.
img

Purple Ventures spouští svůj druhý fond. Zaměří se zejména na startupy v regionu CEE a otevírá se i externím investorům

26.03.2024 Skupina Purple, za kterou stojí trojice zakladatelů David Kašper, Jakub Nytra a Filip Řehoř, spouští svůj druhý venture kapitálový fond. Zaměří se především na nadějné mladé firmy z regionu střední a východní Evropy, kterým bude pomáhat prorazit ve světě. Purple Ventures si v rámci nového fondu kladou za cíl investovat přes 40 milionů eur, tedy více než miliardu korun, přičemž fond je, na rozdíl od toho prvního, otevřen i externím investorům.
C:\fakepath\hispodarska-politika-17032024-1.png

Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)

17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
img

Invesco: Fixed income výhled na rok 2024

12.12.2023 V posledních několika letech byly dluhopisy všechno, jen ne nudné. Prostředí nízkých úrokových sazeb, jaké dominovalo světu po globální finanční krizi, se obrátilo naruby. Nejprve pandemie, pak narušení dodavatelských řetězců, a nakonec vypuknutí války na Ukrajině. Každý z těchto faktorů se přičinil o vznik tak vysoké inflace, jakou celá generace nespatřila, následované cyklem agresivního zvyšování úrokových sazeb ze strany téměř všech významných centrálních bank.
C:\fakepath\20231002_Sentiment_img1.jpg

Je akciová party u konce? Aneb aktuální sentiment amerického akciového trhu

02.10.2023 Sentiment amerického akciového trhu na konci 2. kvartálu připomínal bujarou party a přirovnání k party si ponechám i pro sentiment akciového trhu na konci 3. kvartálu. Veselou náladu ale vystřídala únava a hned několik věcí nasvědčuje tomu, že party skončila.
img

Euforie na ropném trhu rychle vyprchala

26.09.2023 Čím výš vystoupáte, z tím vetší výšky spadnete. Zvlášť pokud je vzestup velmi rychlý. Když kotace Brentu překonaly v závěru druhé zářijové dekády hranici 95 dolarů za barel, nebyla nouze o býčí předpovědi. Goldman Sachs zvýšil své odhady pro severomořskou třídu z 93 na 100 dolarů, zatímco JP Morgan šokoval trhy prohlášením, že černé zlato může vyskočit až na 150 dolarů za barel, a doporučil nákup akcií ropných společností. Uplynul však jediný týden a z předchozího optimismu moc nezbylo.
img

Ranní okénko - Americká ekonomika se dále vyhýbá recesi

18.08.2023 Konec týdne se tentokrát ponese spíše v odpočinkovém režimu, kdy ekonomický kalendář je vesměs prázdný. Z eurozóny dorazí finální výsledek inflace za červenec, změna proti prvnímu odhadu se ale neočekává. Eurostat by tak měl potvrdit, že v červenci cenová hladina na území eurozóny mírně poklesla (-0,1 %), meziročně byly ceny i tak vyšší o 5,3 %. Z USA žádná nová data na trh nedorazí, očekávány nejsou ani významnější výsledky amerických společností. S minimem impulsů by tak měla být i volatilita nižší.
img

Uedy z BoJ schůzka s premiérem a tisková konference

10.04.2023 Éra Kurody definitivně skončila a Ueada se ujímá vedení Bank of Japan. Dnes máme první veřejnou tiskovou konferenci nového šéfa BoJ, který se dříve setkal s premiérem. Zde je několik postřehů ze setkání a tiskové konference:
img

Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst

25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.
C:\fakepath\PT-akcie-cyklus-clanek-FXstreet-25072022.jpg

Jak využít ekonomického cyklu u akcií?

25.07.2022 Naučte se, jak správně načasovat investice do akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat v dobách expanze i recese.
img

Jak využít ekonomického cyklu u akcií?

22.07.2022 Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují finanční trhy, je ekonomický cyklus. Ten se dělí na několik fází, přičemž každá z nich má vliv na nárůst či propad určitých skupin či typů akcií a akciových indexů. V tomto článku se společně podíváme na to, jak správně načasovat investování do těchto typů akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat na globálním růstu, ale také v případě krize.
img

Kde na akciových trzích lze momentálně využít volatility?

18.07.2022 Zatímco dlouhodobé investory do fyzických akcií volatilita příliš nezajímá, obchodníci s CFD akciemi z ní dokážou vytěžit mnohdy potenciálně velmi pěkné zisky. Akciové trhy jsou však rozsáhlé a může se stát, že nám mezi prsty proklouzne nějaký zajímavý titul. Tento článek se postará o to, aby k tomu nedošlo.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Čo bolo, čo bude...

26.01.2022 Krátka a hlboká recesia z roku 2020 nasledovaná stimulovaným boomom vytvorila na trhoch aj v ekonomike podmienky, ktoré sú veľmi ťažko čitateľsné. Štandardné hodnotenie fáz cyklu prebieha z pohľadu expanzie, dozrievania alebo jeho spomaľovania. Problémom však je, že ekonomický cyklus už nemusí fungovať štandardným spôsobom, takže všetky modely postavené na historických dátach nemusia byť zďaleka také spoľahlivé, ako by sme si mohli myslieť
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!

03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
img

Tržní sektory s vysokým růstovým potenciálem pro tento rok

12.03.2021 Rostoucí výnosy rozevřely nůžky mezi jednotlivými sektory na akciovém trhu a investoři se nyní ptají, kam fundament pošle akciové trhy ve střednědobém horizontu a zda je na trzích ještě prostor pro nalezení zajímavějších výnosů. Podle JP Morgan napověděly o aktuálním trendu první měsíce v letošním roce.
img

Rozbřesk: Akcelerace českých mezd v časech lockdownu?

09.03.2021 Na první pohled to sice vypadá, že se situace na trhu práce už vrací do předkoronových časů, když nezaměstnanost roste jen symbolicky, zatímco růst mezd zrychluje, ale toto zdání přece jen trochu klame.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
img

V ekonomické krizi je správné snižovat daně

20.11.2020 „Nižší daně pomohou všem zaměstnancům, kteří byli vysokým daňovým a odvodovým zatížením práce dlouhodobě penalizováni. Snížení daní navíc nastartuje hospodářský růst a pomůže k obnově České republiky po koronavirové krizi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
img

Konec dluhopisové domobrany

26.08.2020 V 90. letech poradce bývalého amerického prezidenta Billa Clintona James Carville prohlásil: „Kdysi jsem si myslel, že bych se, existovala-li by reinkarnace, chtěl propříště narodit jako prezident nebo papež nebo basebalový pálkař s průměrem na pálce 0,400. Teď bych se ale raději chtěl narodit jako dluhopisový trh – můžete totiž kohokoliv zastrašovat“. S čerstvou zkušeností s tzv. Velkého dluhopisového masakru roku 1994, během něhož za rok vyrostly americké desetileté výnosy z 5,5 % na 8 %, tak trefně shrnul, že v těchto dobách dluhopisové trhy ještě vesměs fungovaly (i) jako jakési tržní výbory bdělosti, které svazovaly ruce vládám, které chtěly zcela sejít z cesty rozpočtové rozumnosti. V případě růstu rozhazovačnosti totiž vystavovaly růstem výnosů stopku expanzivním fiskálním plánům.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Spotřebitelská důvěra v eurozóně strhne další nechvalný rekord

20.05.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně zřejmě propadne na nejnižší úroveň od dob velké hospodářské krize. Finální inflace za celou eurozónu bude podle našeho odhadu revidována o jednu desetinku směrem dolů. Další pád čeká i ceny českých průmyslových výrobců.
img

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST

30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.
C:\fakepath\7.png

Centrální banky aneb jak obchodovat jestřáby a holubice

21.01.2020 Centrální banky, centrální bankéři, centrální všechno. Tento týden máme na programu zasedání tří centrálních bank. Spekulace nad tím kdo co prohlásil a jak to vlastně myslel, bude tento týden bezesporu hlavní téma. Osobně se přiznám, že se na to příliš netěším, na co se ale těším jsou obchodní příležitosti, které nabitý program zcela jistě nabídne. A na příležitosti je třeba se připravit.
C:\fakepath\dax.jpg

Index DAX

08.11.2019 Nemecký index DAX30 narástol za posledné dva týždne o zhruba 10% a do vrcholu z Januára 2018 už veľa nezostáva. Čo je motorom tohto rastu a aký vývoj môžeme do budúcna čakať?
img

Investície do rozvojových krajín

27.06.2019 Rozvojové krajiny sú špecifické vysokým potenciálom ekonomického rastu, čo na jednej strane môže byť lukratívne pre investorov, ale na druhej strane, pri tzv. „emerging markets“ existuje zvýšené riziko nestability. To súvisí predovšetkým s politickým, ekonomickým a právnym rizikom. Za pozitívne rozvojové sa regióny s vysokým potenciálom rastu považujem napríklad: Indiu a Čínou. Tieto regióny majú vysoký potenciál hospodárskeho rastu, keďže rastový potenciál ekonomiky skrz úroveň nezamestnanosti nie je plne využitý, čo odzrkadľuje aj diskrepancia medzi potenciálnym a reálnym HDP.
img

Akcie za velkou louží korigují předchozí ztráty

26.06.2019 Americké akcie otevřely dnešní seanci růstem, a to zejména za podpory informačních technologií. Index S&P 500 si připisuje čtvrt procenta, podobně na tom je i průmyslový Dow Jones a 0,9 % přidává technologický Nasdaq. Technologie podpořily v růstu výsledky společnosti Micron Technologies, jejíž zisk překonal nejoptimističtější odhady. Ostatními růstovými odvětvími jsou především cyklické sektory, defenzivní se dnes nacházejí v červeném.
img

Konec zvyšování sazeb – začátek jejich poklesu?

30.05.2019 Na svém posledním měnovém zasedání 2. května bankovní rada ČNB jednomyslně rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2 %. Tím se aktuální cyklus zpřísňování měnové politiky v Česku s největší pravděpodobností završil. Základní úroková sazba stačila vystoupat na 2 %, což je stále výrazně pod úrovní neutrální sazby, kterou ČNB odhaduje zhruba o procento výše. I přesto, že ve svém komentáři ČNB zmiňuje možnost budoucího pohybu sazeb oběma směry, podle našeho názoru k dalšímu zvýšení již nedojde. Naopak, v příštím roce očekáváme postupné snižování úroků.
img

Investiční výhled Fidelity International pro 2. čtvrtletí 2019

06.05.2019 Anna Stupnytska, Head of Global Macro and Investment Strategy Fidelity International, vysvětluje: „Do 2. čtvrtletí vstupujeme s varováním, že stejné fundamentální problémy, které zpomalovaly růst, mohou přetrvávat. Jedná se ale spíš o návrat k podmínkám pozdního cyklu, než přímo o recesi. Trhy samým nadšením krátkodobě předstihly samy sebe, což způsobilo rozkol mezi fundamentálními faktory a cenami. Investoři přijímající bez výhrad přístup „risk-on“ by tak mohli být vystaveni výkyvům v sentimentu.“
img

ČNB využila poslední šanci na zvýšení sazeb

02.05.2019 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo všech sedm členů bankovní rady. Adekvátně se zvýšila i lombardní sazba na 3,00 % a diskontní sazba na 1,00 %.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB už letos úrokové sazby zvyšovat nebude

02.05.2019 Dnešní zvýšení úrokových sazeb České národní banky je podle většiny analytiku letos poslední. Hlavním důvodem rozhodnutí bankovní rady je vysoký růst inflace, která by však podle prognóz měla zpomalovat, vyplývá z komentářů analytiků pro ČTK. Přes navýšení sazeb zdražování hypoték neočekávají.
img

ČNB zvyšuje sazby – dost možná naposledy

02.05.2019 Bankovní rada ČNB dnes v souladu s většinovým názorem trhu (16 analytiků z 19 oslovených agenturou Bloomberg) zvýšila svou základní úrokovou sazbu na 2 %. Zároveň byla zvýšena i lombardní vzrostla z 2,75 % na 3 % a diskontní sazba z 0,75 % na 1 %. Koruna, která v očekávání zvýšení úrokových sazeb včera posílila skrz 25,60 za euro, na rozhodnutí bankovní rady reagovala vlažně.
img

Mali by sa investori zaoberať spomalením priemyslu?

28.02.2019 Po zverejnení februárových PMI dát z Číny vieme s istotou povedať, že február je prvý mesiac za takmer 7 rokov, kedy PMI naznačuje spomalenie súčasne v eurozóne, Číne a v Japonsku. Malo by toto spomalenie zaujímať investorov? Na túto problematiku sa bližšie pozrieme v tejto analýze.
img

Euru se množí špatné zprávy, hospodářský růst mu ani letos nepomůže

07.02.2019 Euro dnes dostalo další impuls pro pokračování v prodejní aktivitě. Dá se tak usuzovat podle prognózy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise, jelikož opět srazila svůj odhad pro hospodářský růst. Prognóza dnes dorazila poté, co včera dorazily z Německa data průmyslových objednávek, která poukázala na zhoršující se sentiment v největší ekonomice Evropy. Hlavní evropská měna dnes ztrácí již čtvrtou seanci v řadě a zatím nic nenapovídá tomu, že by se mělo z dlouhodobějšího hlediska něco změnit.
img

S hrozbou recese se investoři stále více upínají k dluhopisům

14.01.2019 Navzdory oživení trhů v posledních dnech jsou si investoři stále více vědomi, že se posouváme směrem k recesi. Snaží se proto diverzifikovat. Dluhopisy mohou být jejich první volbou.
img

Ozvěny trhu: Medvědí rodina se rozroste a upevní si nadvládu na akciových trzích

27.12.2018 Závěr letošního roku přivábil na trhy medvědy. Již několik akciových indexů totiž od svého letošního vrcholu spadlo o více jak 20 %, což je vývoj, který označujeme za začátek medvědího, tedy klesajícího trendu. Otázkou tak bezesporu je, zda se medvědí rodina rozroste o další členy. Podíváme-li se na dosavadní propady dalších světových indexů ze svých maxim, jako například amerického S&P 500, evropského Stoxx 600 nebo i celosvětového MSCI (-16 až -18 %), tak je velmi pravděpodobné, že k německému, italskému, japonskému nebo hongkongskému chlupáčovi se přidají další kamarádi.
C:\\fakepath\\TOP5-07112018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.11.2018 1) Dolar dnes na forexových trzích ve světě oslabuje. Obchodníci tak reagují na fakt, že demokraté v úterních volbách ve Spojených státech získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů. To zvýší jejich schopnost blokovat hospodářskou politiku republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Podle analytiků tak není pravděpodobné, že by Spojené státy v brzké době přikročily k větším rozpočtovým opatřením na podporu ekonomického růstu.
img

Obrázky dňa: Svet sa po páde Lehman Brothers poučil aspoň v niečom – rast úverov súkromnej sfére je stále podstatne nižší ako pred krízou

14.09.2018 Keďže máme výročie pádu Lehman Brothers tak sa objavilo na túto tému zopár zaujímavých grafov. Najviac ma zaujal tento – medziročný rast dlhu súkromnej sfére je vo vyspelých krajinách stále podstatne nižší ako pred krízou, dokonca aj ako pred hypotekárnou bublinou. Čiže minimálne v najväčších vyspelých ekonomikách výraznejšie problémy ohľadom nadmerného súkromného dlhu v dohľadnej dobe nehrozia. Neplatí to však pre niektoré menšie vyspelé ekonomiky (Kanada, Austrália) a ani pre Čínu (hoci tam je problematická kategorizácia, či sú pološtátne firmy, ktorým masívne vzrástol dlh, štátne alebo nie) (@Schuldensuehner):
img

Americké akcie si žijú vlastným životom. Vďaka technologickým firmám.

11.09.2018 Pozrel som sa na to, ako sa vyvíja ocenenie jednotlivých akciových indexov (pomer ceny k očakávaným ročným ziskom). Konkrétne som porovnával jeho aktuálny stav s päťročným priemerom. Takmer všetky indexy, na ktoré som sa pozeral, majú ocenenie hlboko pod päťročným priemerom. Hlavnými dôvodmi sa javia byť obavy o dopady obchodných vojen a o dopady aktuálneho výplachu mien rozvíjajúcich sa ekonomík. V praxi to znamená, že vyzerajú byť lacné a že pokiaľ sa nenaplnia aktuálne obavy, tak môžu ísť akcie vyššie.
img

Fidelity International: Komentář Anny Stupnytské k zasedání FEDu

02.08.2018 Včerejší setkání FEDu proběhlo bez zvláštních událostí a vyhlášení následných kroků nepřineslo výraznější překvapení. Celkový tón byl optimistický i vzhledem k silnému růstu ve druhém čtvrtletí letošního roku a ostatním faktorům, které jsou s tím konsistentní. Ukazatele trhu práce zůstávají solidní, a to i přes mírný nárůst míry nezaměstnanosti v červnu. Data ohledně výroby jsou také silná, jak dokládá současný průzkum průmyslové výroby připravený organizací Institute for Supply Management. Inflace se přibližuje cíli, i když velmi pomalu. Vzhledem k tomu všemu neexistuje žádný zřejmý důvod, proč by Federální výbor pro volný trh (FOMC) měl změnit svou politiku nebo se odklonit od té stávající. Obchodní válka je sice důvodem k obavám, avšak doposud nebyl dostatek důkazů, které by naznačovaly, že cla mají negativní dopad na ekonomiku. Sentiment byl do jisté míry ovlivněn, avšak obavy mezi členy FOMC se v oficiálním prohlášení dosud neobjevily.
img

Ozvěny trhu: Proč se centrální banky nemusí připravovat na recesi zvyšováním sazeb

19.06.2018 Americká centrální banka podruhé v tomto roce zvýšila sazby, a už se ozývají hlasy, že by si i ECB měla pospíšit. Argumentují, že budou-li úrokové sazby vyšší, budou se mít centrální banky odkud odrazit v případě ekonomického zpomalení. Jako kdyby měly teď brzdit rozjetý vlak, aby mohly později šlápnout na plyn. Avšak i při současném zvyšování podle své projekce bude Fed na předpokládané přirozené úrokové sazbě tak za dva roky. S velkou pravděpodobností v té době už teď nejdelší ekonomický cyklus skončí a americká ekonomika bude ve fázi zpomalení. To znamená, že Fed bude muset sazby v té době znovu snižovat.
img

Geopolitika a její vliv na trhy

22.05.2018 Geopolitika se opět dostává do centra pozornosti, je proto logické, že i investoři budou řešit její dopady na již zralý globální ekonomický cyklus a na ještě více rozšířený tržní cyklus většiny akciových a dluhopisových indexů. „Na jedné straně geopolitika vysvětluje nedávné období tržní volatility, ale může být zavádějící. Podle mého názoru to dokazuje nepochopení toho, co hnalo nahoru výnosy v posledních letech,“ uvádí ve svém komentáři Paras Anand, hlavní ředitel pro oblast akcií v Evropě, Fidelity International.
img

Úrok – matka všetkého zla

15.05.2018 Výrok tureckého prezidenta, že úroky sú matkou všetkého zla, má možno svoj základ v moslimskom náboženstve. No jeho súčasné načasovanie nie je náhodné. Naopak, turecká líra oslabuje na historické minimá tempom 5% mesačne, čo zvyšuje infláciu a zhoršuje pozíciu vlády pred blížiacimi sa voľbami. Avšak kolaps domácej meny nie je výhradne problémom Turecka. Problém má celý svet.
img

Q1 2018 priniesol obavy o recesiu

01.04.2018 Rok 2018 začal veľký treskom, najmä na akciových trhoch. Kým počas minulého roka priemerný týždenný pohyb na akciovom indexe S&P500 bol 32 bodov, v tomto roku je jeho priemerný pohyb trojnásobne vyšší – až 99 bodov. Táto volatilita môže byť znamením konca rastu akcií.
img

Recese na obzoru?

18.01.2018 Nynější ekonomické oživení ve Spojených státech vstupuje do svého devátého roku a podle opatrnějších investorů už notně přesluhuje svou dobu trvání. Tito investoři proto snižují svou expozici v relativně drahých amerických akciích i rizikovějších měnách emerging markets. Dá se však další recese lehce predikovat?
img

Výhled Fidelity International pro cenné papíry s pevným výnosem: důležité je načasování, aktivní výběr i obětování některých výnosů

03.01.2018 Evropské ekonomiky stále zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Uplynulý rok 2017 bude ve třídě aktiv s fixním výnosem zapsán jako rok s dobrými výnosy. V roce 2018 ale budou podle expertů Fidelity International výnosy této třídy aktiv většinou nižší. Není podle nich pochyb, že volání po korekcích se znovu objeví i v roce 2018. Charles McKenzie, CIO pro Fixed Income Fidelity International proto doporučuje: „V investování do této třídy aktiv se vyplatí být při výběru aktivní. V této fázi cyklu doporučujeme některé výnosy obětovat.“
img

Výhled Fidelity International pro akciové trhy Evropy 2018: vypadá to na prodloužení cyklu. Klíčový bude výběr.

14.12.2017 Evropské ekonomiky zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Evropské akcie sice nejsou vyloženě levné, ale oproti alternativám jsou atraktivně oceněné. „Nyní je více než kdy jindy důležité dobře vybírat,“ říká Matt Siddle, portfolio manažer Fidelity International.
cnb 1110.jpg

Analytici: ČNB je první bankou v EU, která zvýšila úrokové sazby

03.08.2017 Česká národní banka (ČNB) je první centrální bankou v Evropské unii, která se během současného hospodářského cyklu zvýšila úrokové sazby. Uvedli to dnes analytici. Předpokládají, že centrální banka bude ve zvyšování sazeb pokračovat.
img

Amerika na prvním místě, protekcionismus na prvním místě

31.01.2017 Do teď byl nejviditelnějším výsledkem Trumpova vítězství nárůst úrokových sazeb (od 8. listopadu je to o 50 bazických bodů na amerických desetiletých dluhopisech). Investoři už předpokládají, že Trumpova ekonomická politika bude inflační. Klid na trhu je ale neopodstatněný vzhledem k protekcionistické politice, kterou prezidentův nástupní projev jen potvrdil („Musíme ochránit naše hranice před nebezpečím ostatních zemí, které přebírají naši výrobu, kradou naše firmy a ničí naše pracovní místa. Nakupujte americké výrobky a najímejte Američany.“)
img

Zvyšují centrální banky bezpečnost finančního systému, nebo mu škodí?

19.01.2017 Banky nakupují riziková aktiva a používají k tomu peníze, které jim půjčují lidé ve snaze investovat do bezpečných aktiv. Celý proces tak stojí částečně na určitém klamu a také na explicitní podpoře ze strany vlády, která bankám umožňuje získávat peníze od opatrných střadatelů. Podpora ze strany vlády probíhá mimo jiné tak, že je bankám umožněno získat půjčky od banky centrální, a to v neomezeném množství a za relativně nízkých sazeb. Centrální banka tak vykonává funkci „věřitele poslední instance“ a banky díky ní mohou získat zdroje během paniky. Nemusí pak prodávat riziková aktiva se ztrátou.
img

Euro v roce 2017

02.01.2017 Společná evropská měna se na konci loňského roku neubránila tlaku amerického dolaru, který se svezl na optimistické Trumpově vlně a stlačil tak měnový pár EUR/USD o několik procent níže. Analytici se předhánějí při zlepšování odhadu vývoje americké ekonomiky i dolaru, euro však podle mého může velice příjemně překvapit.
img

Rok 2017: jedna dobrá a dvě špatné zprávy pro světovou ekonomiku

02.01.2017 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži „V životě existují dva druhy ...
img

Nenechajte sa oklamať!

16.11.2016 Dnešná analýza je o komplexnom aktuálnom pohľade na súčasný finančný trh. Sumarizujeme v ňom hlavné body, o ktorých sme písali v našich analýzach a rozprávali na našich webinároch. Cieľom je vytvoriť jasný a zrozumiteľný pohľad na momentálne dianie okolo nás.
img

Trump tromfol Bernankeho

13.11.2016 Donald Trump ešte nie je ani prezidentom, no už dokázal to, čo sa Bernankemu nepodarilo za osem rokov - výrazne zvýšil inflačné očakávania. Svet sa teší. Vydrží mu to?
img

Depresný ekonomický cyklus

02.11.2016 Ľudia milujú jednoduchý pohľad na svet – buď je všetko čierne alebo biele. Avšak takmer vždy je pravda niekde uprostred. Mať extrémny názor je nebezpečné, minimálne finančne.
img

Keď sa cykly nesynchronizujú

27.10.2016 Príroda je zázračná. Ľudí, ktorí majú otvorené oči, môže celý život fascinovať. Jej múdrosť je omnoho hlbšia ako pár jednoduchých logických dedukcií. Je založená na miliónoch pokusov, z ktorých veľká väčšina nevyšla, no tá čo vyšla sa osvedčila. Z tohto pohľadu je ľudské sebavedomie až smiešne. Najmä, ak je založené iba na limitovaných skúsenostiach a obmedzených matematických modeloch.
img

Forexový výhľad na 10. týždeň roka 2016

07.03.2016  Rekapitulácia minulého týždňa  Očakávané udalosti tohto týždňa Utorok: V noci očakávame z Japonska bežný účet pla...
img

5 nepravdivých mýtov o spätnom odkupovaní akcií

21.01.2016 V poslednom období sa na trhu začalo hovoriť o tom, že efektivita spätného odkupovania akcií (share buybacks) ako spôs...
img

Americký dolar se nedá zastavit

18.11.2015 Poptávka po americkém dolaru nevychladla ani včera a stlačila měnový pár EUR/USD dále do blízkosti letošních minim. A to i přesto, že průmyslová produkce v USA klesla už třetím měsícem po sobě a naopak německý předstihový index ZEW překonal očekávání.
img

4 varovné signály, ktorým by obchodníci mali venovať pozornosť

14.10.2015 Od minulého týždňa sme na akciových trhoch zaznamenali výraznejší rast. Obchodníci pravdepodobne zabudli na varovné si...
img

Začátek konce centrálních bank

22.01.2015 Náhlé odstranění stropu švýcarského franku Švýcarskou národní bankou (SNB) minulý týden mělo dalekosáhlé následky, kte...
img

Komodity: Technická analýza Měď, Daily

18.09.2013 Trhu rafinované mědi se daří oproti drahým kovům podstatně lépe a odráží především ekonomický cyklus. Pokud zoh...
img

Boom - Bubble - Burst. Boom...

01.03.2013 Sentiment na trhu sa nám výrazne zhoršuje, pričom sa však nestalo nič nové ani zásadné. Len sa započítav...
img

5. výročie maxím indexu SP500

10.10.2012 Akciové trhy v US včera zaznamenali silný pokles, ktorý viedol opäť technologický sektor. Akcie Apple totiž zaznamenali ďalší pokles. Intradenne sa obchodovali so stratou vyššou ako 2%, no nakoniec sa im podarilo uzatvoriť len s poklesom o 0,36%. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones -0,81%, SP500 -0,99%, Nasdaq Composite -1,52%.
img

Čína ruší část dovozů uhlí a železa a tlačí na ceny. Ekonomika přibrzdila příliš

21.05.2012 Čínští dovozci žádají zahraniční exportéry, aby odložili či zrušili část uzavřen...
img

Tak šel čas: 18 týden 2012

04.05.2012 Sell in May and go away? :)
img

Forex jako donut

15.01.2011 Článek o tom, jak si asi představit forex trh.
img
Související klíčová slova: Akcie na doručitele | Jan Davídek | Kapitálový fond | Cap | Zpomalení čínské ekonomiky | Jak fungují akcie | Výnosy dluhopisů | Hodnota společnosti | Beckton Dickinson | Ekonomika aktuálně | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Války | Výzvy a rizika | Vývoj | Obchodní platformy | Data z trhu práce | Hodnocení nástrojů | Globální růst | Jana Steckerová | Akciové společnosti | EUR | Bundesbank | Zhodnocení akcií | Paul Krugman | Vývoz do Británie | Riziko inflace | Levné peníze | JP Morgan Chase | XOM | Itálie | Stoxx | Tokeny | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Němečtí investoři | Očekávání | Tempo ekonomického růstu | Korelace | SMBC | Nový Zéland | Volatilní | T-Mobile | Nikl | Rozvoj umělé inteligence | Cíl dlouhodobého investora | Stimulační balíček | Trh práce | Saxo Trader | Evropská komise | Diverzifikace | Pro investory | Oživení ekonomiky | iShares | Investice | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Rezistence | Akvizice | Oslabování měny | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Obchodní model | Hluboká recese | Chování | Webinář | Invaze na Ukrajinu | Britská libra | Zajímavé zisky | Intervence | Peníze z vrtulníků | KardiAI | Penzijní systém | Skupina Saxo Bank | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Býčí výhled | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Pracovní místa | EUR/USD | Americké centrální banky | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Strach | Spotový trh | Akcie společnosti | Brent | Rostoucí výnosy | Americký akciový trh | Lagardeová | Cenné papíry | Russell 2000 | Výnos | Úspory | Asijské akcie | Marika Čupa | Současný dluh | Likvidita na trhu | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Investiční strategie | Reddit | Jiné měny | ESG | Euro STOXX | Cestování | Import | Americká nezaměstnanost | Investiční portfolio | Burzovní obchody | Styl obchodování | Turecká měna | Peníze z vrtulníku | Vakcíny na koronavirus | Akciové investování | Praxe | Investiční výhled | Sentiment na trhu | JPY | Metaverse | Potenciál trhu | Index Russell | Casino | Ekonomický vývoj | Peníze | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Návratnost | Akciové indexy | Nakupovat akcie | Roční zhodnocení | Medvědí trh | Prognóza | Evropské firmy | Technologie blockchainu | Jak obchodovat | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Největší světové ekonomiky | Globální hospodářský růst | Spekulant | Konsensus | Bankovní rada ČNB | Růst americké nezaměstnanosti | Růst mezd | Reálné ekonomiky | Nižší daně | Magnát | Brexit | ZEW index | Akcie a trhy | WallStreetBets | ABT | Technická analýza | Valná hromada | Banka Goldman Sachs | Burzy | USD/EUR | Na burze | Investiční analytik | Bond | Broker | Demografické trendy | Analytik Saxo Bank | Cash flow | Split | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Investorský sentiment | Export | Macquarie | EURUSD | Klimatické změny | Swapy | Spekulovat | Extrémní strach | Šok | Klouzavý průměr | Držení pozice | Středoevropské měny | Ekonomická aktivita | Regulace | Výsledek inflace | NFP | Úroková sazba | CSCO | Ekonomika USA | NextEra | Nastavení měnové politiky | Nasdaq Composite | Výše dividendy | Obchodování na finančních trzích | Růst HDP | Trpělivost | Kapitál | CISCO | Kapitálový trh | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | Data z amerického trhu práce | Akcie Google | Pomalý růst | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Norsko | Pokles ceny akcií | Caterpillar | MT5 | Globální ekonomiky | Investice do těžby | Investice do solární energie | Investing.com | Vybírání zisků | Americký prezident | Pro tradery | Cenové pohyby | Christine Lagardeová | Akciový index S&P 500 | Obchodní platforma | Coca-Cola | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | Světový obchod | Kurz jüanu | Fixní výnos | EUR/CZK | Euforie | Zpřísňování měnové politiky | FANG | Makrodata | Prezident | Finanční instituce | Investoři | Obchodní deník | Epidemie koronaviru | Britské akcie | Nejistoty | Evropská měna | Easing | Vzdělávací webináře | Média | Raytheon | Zisk | FXstreet.cz | Pesimismus | Jak se stát lepším investorem | Decentralizovaný systém | NFT tokeny | DAX30 | Kurzu měn | Bank of England | Investiční | Airbnb | Vývoj sazeb | WSJ | Xetra | Asociace pro kapitálový trh | Průzkum | Odložení brexitu | Ekonom BHS | Bohatí | Zadlužení | Solární energie | Slabý ekonomický růst | Ekonomika Číny | Choice QR | Investiční horizont | EUR/PLN | Analýzy | Obchodní plán | Sledování makroekonomických ukazatelů | Americký S&P 500 | Makroekonomické ukazatele | Nabídka | P/E | Zpráva | Tatum | Prémie | Invesco | Demokraté | Uber | Short selling | Janet Yellenová | Zasedání Fedu | Management | GBP | Vyhlídky | PFE | Loonie | Švýcarská banka | Růstové akcie | Konflikty | S&P Global | Akcionáři | Centrální banky | Warren Buffett | S&P | Vývoj akcií | Americké firmy | Admiral Markets | Třída aktiv | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Automobilky | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Zprávy | Majitel | Meta | Guru | UBS | NATO | Dlouhodobé investování | ZEW | Dobré zprávy | Ceny ropy | Obchodování CFD akcií | Zemní plyn | Wells Fargo | Fungování trhů | Evropské akcie | Peter Lynch | Největší švýcarská banka | Eurostat | Tržní cykly | Ruský rubl | Deflace | Kurz EUR/USD | Covid | Šokující předpovědi Saxo Bank | Přikupování | Turecká lira | Udržitelnost | Inteligentní investor | Míra | 3M | Dividendové strategie | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Firmy | Měkké komodity | Nákup akcií | Očekávání investorů | Role centrální banky | Investment management | China Evergrande | USD/CZK | Nástroj | Výsledky | Přehled | HUF | Koruna | Aktuální ceny akcií | Výrazný pokles | Inflace v Česku | Spoluředitel | Shell | Kurz koruny | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | TIM | Řetězec | Fundamentální analýza | Propad | Day trading | Exxon Mobil | Podhodnocené akcie | Medtronic | Asociace | Ekonomický propad | Údaje | Výkonnost | Oslabení měny | Měnový pár EUR/PLN | OPEC+ | Obchodní války | Alibaba | BHS | Objem | Vytvoření Pin Baru | WMT | Over-The-Counter | Obavy z recese | Graf | Spoření | Federální rezervní systém | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | Deprese | Opce | Obchodování s akciemi | Pojišťovny | Intradenní obchody | Ekonomické události | Regulátor | Shortovat | Index S&P 500 | Hlavní indexy | Barack Obama | Průmyslová výroba | Důchod | Moody's | Google | Pfizer | Nejlepší akcie | Jak obchodovat proticyklické akcie | Eurodolar | Short | Deficit | Polsko | Reakce trhu | Výplaty dividend | Ekonomické výsledky | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Stavebnictví | Bankéř | Americká centrální banka | Lukáš Kovanda | EY | Aktuální hodnoty měny | High | Evropa | Zaknihované akcie | HUF/EUR | Bohatí lidé | Směnárny | USD/PLN | OPEC | Finanční krize | CI Komodity | Vydělat peníze | CVS | Pokles ceny | Johnson & Johnson | Dopady na ekonomiku | Beta | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Ekonomická situace | Earnings | Trump | FactSet | Česká koruna | Úrokový swap | Politika pro ekonomický růst | GameStop (GME) | Technické analýzy | MDT | G10 | Cenový graf | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | GBPUSD | Růst amerického HDP | Běžný účet | HDP USA | Christopher Dembik | USDCAD | Prezident Trump | Campiri | Instituce | Turecko | Vyplácení dividend | ex | Bank of Japan | Měnový koš | Rozpočtový deficit | Chamtivost | Zvýšení sazeb ČNB | JNJ | Jakub Nytra | Obchodování se CFD | Americké akcie | Technologické firmy | Přehled o dění na světových burzách | Czech Fund | Do čeho investovat | Ex-dividend | Kongres | Mutace viru | Ekonomické cykly | Nákupy akcií | Rubl | Pozornost | Finanční média | Počet pracovních míst | Trh | Dividendové akcie | Volby v USA | Komise | Války na Ukrajině | Nevýhody dividendových strategií | Další rozvoj | Výkyvy | Ekonomický a strategický výzkum | Kasina | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Ekonomické výkonnosti | Investiční nástroje | Korekce | Kanada | JDE | Kroger | Generali Investments | Nové trhy | Buffett | Money management | Výplaty dividendy | Různé názory | Prognóza ČNB | Znalost | Globální recese | Velké banky | Mzda | Šokující předpovědi | Yahoo | MT4 | Posílení dolaru | Nejistota | Růst tržeb | GME | CME | Rating | Dezinflace | USA a analýza hospodářské politiky | SNB | Microsoft | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Japonsko | Sell | Světová měna | Jak obchodovat necyklické akcie | Mario Draghi | Long pozice | Dollar Tree | Federální rezervní banka | Obchodování akcií | LYNX webinář | Vývoj úrokových sazeb | Propouštění zaměstnanců | Masivní propad | Pravděpodobnost | Markets | VFC | Index Nasdaq | Exxon | Řízení rizika | Polský zlotý | Ekonomie | Makroekonomika | Standard & Poor’s 500 | Twitter | Statistické údaje | Zasedání americké centrální banky | Fluktuace | ForexFactory.com | Rizika Over-The-Counter trhů | Centrální banka | Životní prostředí | Aktivum | Walmart | CL | Odhady světových akciových indexů | QE | Investice do akcií | Směřování | LIBOR | Šokující předpovědi Saxo | LYNX | Donald Trump | Devizové trhy | Partnerství | Jádrová inflace | Podnikatelé | Dluhové krize | Energetický sektor | Analytici | Společnosti | Julien Eberhardt | Grafy | Guvernér | Vývoj technologií | Vice | Směnný kurz | Apple | Spoluzakladatel | Ruská invaze na Ukrajinu | Fixed income | VOS.Health | HRL | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | VaR | Chevron | Nálada na americkém akciovém trhu | Americký dolar | Výkonná ředitelka | Společnost XTB | Situace | Výstupy | Lyndon Man | Souhrnný index | Palo Alto | Cyklus růstu | Předseda | Finanční systém | Štěpán Hájek | Utahování měnové politiky | cTrader | Výnosy z investic | Steen Jakobsen | Boeing | Cvičení | Cardinal Health | Evropská centrální banka | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Nekonečné přikupování | Floating | Americký trh | Rychlý růst | Blue chips | Negativní dopad | Libra | GameStop | CFD | Benjamin Graham | Nová data | Dopad na ekonomiku | Platební bilance | Cena akcie | Životní úroveň | Stagnace | Dow Jones Industrial Average | DOT | Tržby | IPO kalendář | Financovat | Ztráta | Řecko | Prodej na krátko | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Rizika | Úroky | Brokerské společnosti | XTB | Přenos | Institucionální investoři | CVX | Kurzy | Index DAX | Cyklické akcie | Cena | Investiční banky | Fond | Finanční prostředky | Burze | Prudké zdražování | GWW | Partners | Antivirus | ECB | Vývoj inflace | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | Defenzivní akcie | Voda | S&P500 | Největší pády | Day trader | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | ČNB | Situace na trhu práce | Zajímavé příležitosti | Investujeme | Vývoj americké nezaměstnanosti | Ranní zpráva | Pokles | Finance | Fenomenální růst | FXstreet | Margin | Globální inflace | Partner fondu | Drahé kovy | Obchodní pozice | Dluhy | Investiční portfolia | Americké společnosti | Conseq | Potenciální zisk | Měnová politika | Hedge | Dluhopisový trh | Poplatek | Emise | Dividendové strategie v praxi | Tržní očekávání | Situace na trhu | Fitch | Snižování rizika | Americká ekonomika | Býčí trh | Důvěryhodnost | Obchodník | Swingové obchodování | Portfolio manažer | Akcie s LYNX | Dluhopisy | Množství peněz | FOREX | COVID-19 | Vyšší sazby | Rozdělení zisku | Růst ceny | ISIN | Konsenzus | Investor | Akcie Apple | OTC obchodování | Vysoké inflace | Maloobchodní tržby | Alokace | Výše úrokových sazeb | Index PX | ERA | Daně | Saxo | Investment Management | Raketový růst akcií | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | Doporučení | MMM | Podílové fondy | Čína | Prodávající | Trader | Zisky | Velké technologické firmy | Technologické inovace | Spready | Swap | Inflace v ČR | Poptávka | Velké riziko | Starbucks | Shortování akcií | Obchodníci | Ratingové agentury | IPO Instacart | WP | Obchodovat | Trinity Bank | Konzistentní ziskovost | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Dividenda | Obchodování na měnových trzích | Pokles akcií | Růst cen | Index Russell 2000 | Sentiment akciového trhu | Zvýšení inflace | Možnost diverzifikace | Hodnota akcií | Purple Holding | Proticyklické akcie | ABBV | Deutsche Bank | Financování | Sociální síť | Technologický Nasdaq | Co bude | RBI | Invaze | Jarda Tupý | Medvědi | Pokles ekonomiky | Republikáni | Globální poptávka | Reporty | Investiční poradenství | Volatilní trh | Úrokový diferenciál | B2Gold | Recesia | Průměrná mzda | Fiskální politika | Co je dividenda? | Hospodářský růst | Výplata dividend | Fear and Greed | Kurz měny | Odhodlání | Technology | Palo Alto Networks | Akcie Gamestop | Podnikání | WTI | FinTech | Monetární politika | DAX | Bod | Miliardy korun | Akcie na jméno | Shares | Zisk společnosti | SMBC Nikko Securities | RBNZ | Fear and Greed Index | Diverzifikace portfolia | Demo účet | HDP | Obchodování CFD | ROCE | Načasování | Problémy | Erste | BDX | Ropa | Ziskovost | Zadlužení firem | Bankéři | Firma | Cena ropy | Cestovní průmysl | Daňové zatížení | Inflace | Ticker | Forexu | Marže | DAWN | Protekcionismus | Obchodní partnerství | Německá ekonomika | Akcie Alphabet | Referendum | Pokles cen akcií | Recenze | Alphabet | Zkušenosti | Signály | Indická rupie | Facebook | Optimismus | Lira | Raiffeisenbank a.s. | Akcie Netflix | Ekonomické recese | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Akciové tipy | Palantir | Ekonomové | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Stagflace | FX | Zpomalení růstu | JPM | Valné hromady | Rozhodování | Kurz | Market | Dolar | Risk | Hodnoty měny | Euro | Deere | Byznys | Makroekonomické faktory | Výnosy státních dluhopisů | Investujte | Pravidelný příjem | Měď | Rozvíjející se trhy | AUD | Guvernér ČNB | Vývoj trhu | Dividendový výnos | Breakout Trader | EU | Obchod | Predikce | Fibo | Citigroup | VF Corporation | Negativní zprávy | Palo Alto Networks Inc | Hospodářství | Alokace aktiv | Zájem o dluhopisy | Outstanding shares | Majors | Spojené státy | Ekonomická krize | Zasedání ECB | Gamble | Portfolia | Tesla | Převis | Pravidelné investice | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Důležitá role centrální banky | Gate | Soubor pravidel | Lepší strategie | Recese | Investiční instrumenty | Index strachu | P/E Ratio | Hormel Foods | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | BIS | Německý ZEW index | Bank of Canada | Komerční banka | Měnová politika ČNB | CZK/EUR | Stimul | Pandemie | NZDUSD | Výhled na rok | Akcie Applu | Výnosy | NZD | Přehřátí ekonomiky | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Štěpán Křeček | REIT | Frank | Anticyklické akcie | Ekonomické teorie | Matěj Široký | Jerome Powell | Prohlášení | Poskytování úvěrů | Chování ceny | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Měnový kurz | Základní sazby | Likvidita trhu | Michael Matthews | Úspěchy | Kiwi | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | USDCHF | Multi-Asset obchodování | Železná ruda | Externí kapitál | Technologický sektor | Panika | Předpovědi Saxo Bank | Agentura Fitch | Předpovědi | Dopady vysokých úrokových sazeb | Světové ekonomiky | 5G | Trend | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | Američtí politici | Akcie na burze | Centrální depozitář | Platforma | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Biotechnologické společnosti | MAN | Diverzifikované portfolio | CNN | Náklady na úvěry | Stop Out | Spotify | Nařízení | Schodek | Poradenství | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Tržní cena | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Akciová společnost | Průmysl | Investování do akcií | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Bankovnictví | Aerolinky | Jan Staněk | Biliony | ETF | Pravidelné výplaty | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Purple Ventures | Myšlenka | Obchodní bilance | Černé zlato | Politická rozhodnutí | Výprodej | Spojení | Cykly | Long | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Macron | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Mateřská společnost | NextEra Energy | Kmenové akcie | Švýcarská banka UBS | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | JP Morgan | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Obchodní příkazy | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Riziková aktiva | SP500 | Začít obchodovat | Société Générale | Zajímavé firmy | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Měnový pár | Fiskální politiky | Inovace | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Čínské akcie | Economic | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Brazílie | Swingový obchodník | | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Velké investiční fondy | Intradenní trader | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Summit EU | Obchodování na burze | Dna | Automatizace | Řetězce | Zákaznická podpora | Sentiment | Investiční fondy | Politika | Nálada na trhu | Sazby | PLN | Bilance | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | FinTech akcie | Strach z inflace | Poplatky | Nike | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Forint | Evergrande | Tržní sektory | Makroekonomická data | PLN/EUR | Purple Foundation | Investování do nemovitostí | Indexy S&P | Obchodování na devizovém trhu | Optimismus investorů | Nálada | Jak na pravidelný příjem | Indie | Letectví | ForexFactory | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Forexové obchody | Hospodářská recese | Ekonomika | Pracovní síly | Šance | Elektřina | WTO | Největší americké společnosti | Zhodnocení | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Velmi volatilní | Tržní vývoj | Auta | Americký akciový index | Americký trh práce | Indexové ETF | Japonská ekonomika | Úrokové sazby | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Finanční trhy | Odkup akcií | Údaje o maloobchodních tržbách | Cyrrus | Expanze | Index DJIA | Nabídka a poptávka | General Motors | Fondy | Hedge fond | ČEZ | Austrálie | Investiční poradce | Financial Times | Kontrola inflace | Spread | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Swing | Analytik finančních trhů | Krize | Pád akcií | Buy | Luxusní zboží | Vlastní akcie | Rates | Hospodářské politiky | Situace na trzích | Komise v přenesené pravomoci | Americké akciové indexy | Úspěšný investor | Index strachu VIX | NFT | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Výplata | Graf indexu | Trading | Ředitelka | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Likvidita | Žádosti o podporu | Ray Dalio | CEE | Obchodovat s akciemi | Měny | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Pasivní příjem | Zpravodajství | Větší korekce | Tradeři | Snižování nezaměstnanosti | BHS Štěpán Křeček | FOMC | Skupina Purple | Dividendy | Měna | Dow Jones | Finanční sektor | Daňové příjmy | Impact Hub | Depozitář | Oslabení eura | MSCI | EUR/CHF | Thomson Reuters | USD | Miliardy dolarů | Holubice | Jak funguje burza | Růstové vyhlídky | Česká národní banka | Reakce investorů | Globální poptávka po ropě | Výnosy desetiletých dluhopisů | Carry trades | Extrémní volatilita | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Akcionář | Snižování daní | Poradce | Blahobyt | Obchodní den | Španělsko | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Zkušenost | Peter Garnry | Centrální depozitář cenných papírů | Zdražování | EPS | Repo sazba | Biliony dolarů | Investiční doporučení | Short squeeze | Komodity | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Sociální média | Dividendové výnosy | Akcie Coca-Cola | Výdaje | Společnost | Vyšší úroveň | Rezervní měny | Důchody | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Disclaimer | Cena akcií | Volatilita trhů | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Uhlí | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Ztráty | Akciový trh | Lehman Brothers | Produktivita práce | Organizace | Obilí | Poptávka po akciích | Gap | Úrokové swapy | VIX | Investovat peníze | Růst | Měnové trhy | Objem obchodování | Inflační výhled | Příjmy | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | Emitent | Zajištění | Internetové bubliny | BOSSA | Index | Wall Street Journal | Rychlý růst cen | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Výsledková sezóna | ČTK | Valuace | Put | Japonský jen | USD/CNY | Analýza | Základní úroková sazba | Výhody dividendových strategií | SPAC | Procter & Gamble | Ekonomický růst | Cisco-Systeme | Naučte se investovat | Ekonomická realita | Index spotřebitelských cen | Zisk na akcii | Společnosti vyrábějící vakcíny | Odvětví | Banka UBS | Historická zkušenost | Howard Marks | Markit | PEPSICO | Hedepy | Investování | Banka | Knihy Howarda Markse | Důvěra v eurozóně | Co je akcie | Manažer fondu | Venture kapitálový fond | Nvidia | Historické souvislosti | Tržní cyklus | Americké ekonomiky | Sentiment amerického akciového trhu | ČR | Dobrá nálada | Regulační opatření | Hospodářské podmínky | Posilování koruny | Snižování úrokových sazeb | Počet žádostí o podporu | Vysoké úrokové sazby | Filip Řehoř | Maďarsko | Vývoj ceny akcií | Vývoj měnového páru | Global macro | Riziko | Necyklické akcie | Kupón | Finanční trhy a instituce | Instagram | GM | Diverzifikace osobních financí | Americký index | Nejistota na trzích | Investiční zisky | HDP eurozóny | Druhy akcií | Co je volatilita | Bloomberg | Jana Brodani | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Různorodost názorů | Sociální a environmentální aspekty | DJIA | Divestice | Vakcína | Zlatý standard | Vyšší mzdy | Předpověď | Očkování | Trigger | Wall Street | Hospodářská politika | Plyn | EUR/NOK | Akcie 2021 | Hudebních vydavatelství | Převodník měn | Futures | Abbott Laboratorien | Reddit WallStreetBets | Sentiment trhu | Nemovitosti | Ropa Brent | Generali Investments CEE | Inflace v eurozóně | Akcie na majitele | Snížení daní | Americký akciový index S&P 500 | Prodej akcií | Analytik | Obchody | CHF | Zvýšení úrokových sazeb | Akciový index | Sledování ekonomických ukazatelů | FinTech akcie 2021 | Podpora | Řízení portfolia | Ruská invaze | Budoucí vývoj | Svíčkový graf | Estee Lauder | Maloobchodní prodeje | Portfólia | Volatility | Přehled o dění | Pozice | Americké vlády | Akcie v USA | E-commerce | Poměr výnosu | Německo | Zdroj příjmů | Maďarský forint | Opatření | Portugalsko | Aukce | David Kašper | Rozdávání peněz | Podnikání na kapitálovém trhu | Bankrot | Domácnosti | Dlouhodobí investoři | Poptávka po ropě | Silnější euro | BAT | Splatnost | Marketingová komunikace | Interpretace | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Royal Dutch Shell | Dividendové ETF | CAD | Mediánová mzda | Hladomor | Eurozóna | Vliv na globální ekonomiku | Investiční rozhodnutí | Pražská burza | Instrumenty | Nejistota a důvěryhodnost | Koš | Koncern | Jak nakupovat akcie | EURGBP | Webináře | Investiční produkty | Francouzský prezident | UCITS ETF | Výkyvy cen | Vhodné akcie | CAPEX | MIFID | Meta Platforms | Německý index DAX | Vývoj ceny | Vysoká likvidita | Forex trh | Zahraniční forex | Miliardy | Obchodujte akcie | Akcie O2 | Oslabování koruny | CNBC | Rada ČNB | Yield | FAZ | Poplatky za obchodování | Investing | SNY | UCITS | Ranní okénko | Definování politiky | Vývoj ropy | Environmentální aspekty | Varovné znamení | Dot-com | Vyšší inflace | Inflace ve světě | Vliv na makroekonomické ukazatele | Hlavní ekonom | Práce | Mezinárodní události | Počet obchodů | Katastrofy | G7 | Dlouhodobý investor | Emerging markets | Biden | Budoucnost | Banky | Ocenění | Výhledy | NASDAQ 100 | Peking | Bavlna | Durace | Hodnotové investování | Vnitřní hodnota | Rostoucí nezaměstnanost | Co to je burza | FIXED | Jakub Matis | Akciový stratég | Politici | Kurz EUR | Analýza hospodářské politiky | TradingView | Kotace | Chemické společnosti | Nejlepší dividendové ETF | Vlády | Purple Technology | Jak obchodovat cyklické akcie | Výhled na rok 2024 | Finanční situace | Emitenti | Celková inflace | Joe Biden | Raketový růst | Co to je dividenda | Obchodní příležitosti | Aktuální sentiment | Omyl | Retail | Ekonom | USA | Fáze expanze | Obchodní válka | Ovládněte tržní cykly | Analytický tým | Estée Lauder | Zlato | Akcie s vysokými dividendami | W.W. Grainger | Ekonomické prostředí | Pražský parket | Strong Buy | Philip Morris | Nasdaq | Společná evropská měna | Změny daní | AbbVie | Geopolitická situace | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Holding | Odhady analytiků | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Spekulanti | Inflace v USA | Likvidity na trhu | US akcie | Zero Hedge | Kapitalový výnos | Asociace pro kapitálový trh ČR | Verizon Communications | CAH | Černá labuť | Průlom | Investment | Agentura Moody's | Obchodní styl | VIAC | Fidelity International | Realitní sektor | OTC | Astrazeneca | Investiční účet | Portfolio fondu | Změny úrokových sazeb | Low | Aktuální sentiment amerického akciového trhu | Ekonomické aktivity | Akcie společnosti Twitter | Amazon | J.P. Morgan | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Ekonomické nerovnosti | Fundamenty | Volby | Ukazatele | Netflix | Británie | Umění | Bankrot USA | Stabilita | Intervence centrálních bank | Průmyslová výroba v USA | Americká vláda | Zlepšení | Co je IPO? | Currency | Podniky | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ekonomické zotavování
Ekonomické zotavování v USA
Ekonomické zpomalení
Ekonomické zpravodajství
Ekonomické zprávy
Ekonomické ztráty
Ekonomický analfabet
Ekonomický a strategický výzkum
Ekonomický balíček
Ekonomický boom

Následující klíčová slova

Ekonomický dialog
Ekonomický dopad
Ekonomický dopad koronaviru
Ekonomický dopad viru
Ekonomický establishment
Ekonomický indikátor
Ekonomický institut
Ekonomický institut Ifo
Ekonomický institut Wifo
Ekonomický kalendář
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít