Sobota 01. června 2024 21:20
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO férovost

Zasedání Bank of England

img

Býčí trend nabírá na síle. Přehled páru GBP/USD.

28.05.2024 Index spotřebitelských cen ve Velké Británii vzrostl za 12 měsíců do dubna 2024 o 2,3 % (prognóza byla 2,2 %), což představuje pokles z 3,2 % za 12 měsíců do března. Jedná se o nejnižší úroveň od července 2021, ale navzdory prudkému poklesu je to pořád víc než prognózovaných 2,1 %.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. května (analýza dopoledního obchodování)

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2698 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vytvořily signál k nákupu, ale v první polovině dne nedošlo k výraznějšímu pohybu vzhůru. To vedlo k revizi technického obrazu a strategie pro americkou seanci.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.

14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. května (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává pod úrovní 1,2540.

14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2538 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Došlo k růstu, ale k testu a falešnému průrazu nám několik bodů chybělo, takže jsme z této úrovně nemohli získat vstupní bod na prodej. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

Plán obchodování EUR/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 EUR/USD v pátek nevykázal žádný zajímavý pohyb. Cena se pohybovala do strany a volatilita činila pouhých 30 pispů. Pár se stále drží uvnitř vzestupného kanálu, což svědčí o tom, že se býčí korekce nezměnila. Ta trvá již více než tři týdny a měla dávno skončit. Nejprve však Spojené státy neustále zveřejňovaly slabé zprávy (jako by to v Evropě bylo lepší...), poté si trh vyložil výsledky zasedání Bank of England jako jestřábí (i když to není úplně pravda), a tak euro spolu s librou posilovalo. Opět se objevují otázky ohledně logiky stojící za těmito pohyby. Je zřejmé, že euro by mělo klesat, protože existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka příští měsíc sníží klíčovou úrokovou sazbu. Dokud však nebudeme moci zaručit, že se cena pevně usadila pod vzestupným kanálem, nemůžeme hovořit o konci korekce.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
img

Prognóza pro EUR/USD na 10. května 2024

10.05.2024 Včerejší poměrně měkké zasedání Bank of England, na kterém se pro snížení sazeb vyslovili dva členové výboru, nedokázalo překonat všeobecný rizikový sentiment nastavený akciovým trhem – index S&P 500 vzrostl o 0,51 %, dolarový index klesl o 0,29 %, euro vzrostlo o 33 pipsů.
img

Ranní komentář: Spolupráce Disney s WBD a rostoucí buybacky US společností

10.05.2024 Včerejší seance přinesla opět několik zajímavých korporátních výsledků, které rozvlnily několik akcií. Pod silný tlak se dostaly například společnosti Roblox a Duolingu, které díky vysoké valuaci a mírně slabšímu výhledu výrazně klesaly. Výsledky zveřejnila také společnost Warner Bros. Discovery, která díky nízké valuaci a navzdory slabým výsledkům dokonce rostla. Za pozornost stálo také zasedání Bank of England, která se postupně chystá na snižování sazeb. K tomu by se mohla odhodlat už na příštím zasedání, pokud tomu ale bude odpovídat ekonomická situace a vývoj inflace v Británii.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 10. května 2024

10.05.2024 Zasedání Bank of England ukázalo, že dva členové Výboru pro měnovou politiku hlasovali pro snížení sazeb. Očekávali jsme přesné rozložení hlasů (2 – 7), ale obecná tržní prognóza předpokládala pro snížení sazeb maximálně 1 hlas. První reakcí libry byl pokles a ztráta více než 40 pipů, protože libra byla zpětně nakupována, zatímco protidolarové měny a akciové trhy plošně posilovaly. V důsledku toho se kotace dostala až k cílové rezistenci 1,2525.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo

10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.
img

Americký dolar znovu zaškobrtl

10.05.2024 Evropská a britská měna začaly ve čtvrtek souběžně růst. V době psaní tohoto přehledu jsme nezaznamenali prudký růst a nevidíme důvod, proč by měl trh libru – a tím spíš euro – nakupovat. Zasedání Bank of England právě skončilo a centrální banka vyslala signál, že se blíží ke snížení úrokových sazeb. Guvernér BoE Andrew Bailey nepopřel ani to, že by ke snížení úrokové sazby mohlo dojít už na příštím zasedání – v červnu. Pokud to tak opravdu bude, pak Evropská centrální banka a BoE začnou snižovat sazby synchronně. Nikdo ale neví, kdy s uvolňováním své měnové politiky začne Federální rezervní systém.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 9. května. Euro se po zasedání Bank of England probudilo.

10.05.2024 Vlnová analýza grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud tomu tak je, kotace budou ještě nějakou dobu klesat, protože tvorba první vlny tohoto segmentu skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níže.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 9. května. Andrew Bailey dělal, co mohl.

10.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukázal na ochotu trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, bude vlnový vzorec mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.

10.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen.
img

GBP/USD. 9. května. Býci se obávají Baileyho "měkké" rétoriky

09.05.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD ve středu odrazil od korekční hladiny 50,0 % (1,2464) a zahájil slabý růstový pohyb směrem k úrovni 1,2517. Pokud pár konsoliduje pod úrovní 1,2464, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu britské libry směrem k další Fibonacciho úrovni 61,8 % – 1,2370. Konsolidace kotace nad úrovní 1,2517 umožní obchodníkům očekávat pokračování vzestupného pohybu směrem k Fibonacciho úrovni 38,2 % – 1,2565.
img

EUR/USD. 9. května. Býkům došly síly.

09.05.2024 Pár EUR/USD se v úterý odrazil od zóny rezistence 1,0764–1,0806, což naznačuje možný obrat ve prospěch amerického dolaru a mírný pokles ke spodní linii vzestupného trendového kanálu a korekční úrovni 100,0 % (1,0696). Ve středu nebyla zaznamenána téměř žádná obchodní aktivita a struktura grafu se nijak nezměnila. "Býčí" trend zatím nebyl ukončen ani zrušen, a dokud pár neuzavře pod trendovým kanálem, mohli by býci kdykoli zahájit novou rally.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 9. května pro začátečníky

09.05.2024 Cena 1,0755 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce stoupal od úrovně nula, což omezilo býčí potenciál páru EUR/USD – zvlášť proto, že se celý den obchodoval v bočním kanálu. Z tohoto důvodu jsem od nákupu eura upustil. Nečekal jsem na další test, abych mohl realizovat druhý prodejní scénář. Údaje o německé průmyslové výrobě nevyvinuly přílišný tlak na pár, protože dopadly lépe, než ekonomové očekávali, stejně jako italská zpráva o maloobchodních tržbách. Při absenci údajů z eurozóny neočekáváme výraznější pohyb páru. Možná, že obchodníci s párem EUR/USD nějak zareagují na zasedání Bank of England, ale silně o tom pochybuji. Nejlepší bude dál obchodovat v rámci bočního kanálu a držet se potřebných scénářů. Co se týká intradenní strategie, budu počítat spíš s realizací scénáře č. 2.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Pár GBP/USD se celou středu obchodoval bez výraznějších změn. Volatilita během dne činila pouhých 37 pipů, což je pro libru extrémně málo, ale nijak to nepřekvapí. Ke stavu pasivity na trhu přispívá středeční absence ekonomických zpráv a dnešní oznámení zasedání Bank of England a projevu guvernéra BoE Andrewa Baileyho. Situace je tedy vcelku dobře předvídatelná. Na začátku týdne se nicméně zdálo, že trh očekává jestřábí výroky a rozhodnutí britské centrální banky, což vedlo k medvědímu směru britské měny. Včera ale bylo jasné, že pondělní a úterní poklesy páru GBP/USD nebyly víc než tržní šum. Vzestupný trend zůstal zachován i poté, co cena prorazila trendovou linii a nedávný pokles nevedl ani k průrazu posledního lokálního minima. Pár by tedy mohl kdykoli obnovit růstový pohyb, byť stále v rámci korekce.
img

Klíčové události 9. května: fundamentální analýza pro začátečníky

09.05.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Z nich vyzdvihneme pouze americkou zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva je však druhořadá, takže neočekáváme reakci trhu. Tento týden je nabídka důležitých událostí "o ničem". Dnes nás čeká alespoň zasedání Bank of England a projev Andrewa Baileyho z BoE, zatímco v prvních třech dnech týdne byl na trhu zjevný klid. V pondělí a v úterý se alespoň libra pokusila o nějaký pohyb. Euru se nic takového nepodařilo.
img

Co můžeme očekávat od zasedání Bank of England?

09.05.2024 Zasedání Bank of England přinese informaci o rozhodnutích centrální banky. Trh nečeká, že by mělo dojít k výrazným změnám. Veškerá pozornost se zaměří na to, zda BoE nebo guvernér Andrew Bailey osobně naznačí holubičí postoj. O jaké signály by se mohlo jednat? Pokud nějaké budou, poptávka po britské měně může klesnout, což je to, co pro současnou vlnovou analýzu potřebujeme. Proto je důležité pochopit, co můžeme od BoE a trhu očekávat.
img

Prognóza pro GBP/USD na 9. května 2024

09.05.2024 Poté, co libra vyvinula nepatrnou snahu o pohyb směrem dolů, se zastavila kvůli cílovému supportu na úrovni 1,2465. Signální linie oscilátoru Marlin zároveň zastavila pokles na hranici klesajícího trendového území. Nyní se tato linie pohybuje těsně podél hranice, což je dobré znamení pro medvědí scénář, jelikož Marlin se po dosažení této hranice nepohnul směrem vzhůru.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 9. května. Třetí nudný den pro euro v řadě.

09.05.2024 Pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pod 30 pipů, tedy trochu nižší než v posledních dvou dnech. Navzdory drobnému poklesu má člověk při pohledu na takové pohyby chuť zavřít obchodní terminál. Jaký zisk mohou obchodníci čekat, když cena urazí sotva 30 pipů za den?
img

Euro dosáhlo určitých bodů

09.05.2024 Zklamání z údajů z Německa a zjištění, že Evropa sníží sazby dřív než Spojené státy, vrátily býky páru EUR/USD nohama na zem. Po poklesu průmyslových objednávek vykázala záporný růst i německá průmyslová produkce. Přestože pozitivní výsledky německého zahraničního obchodu dokázaly situaci alespoň trochu zpříjemnit, trh začal pochybovat, jestli euro není příliš slabé na to, aby prorazilo klesající trend.
img

GBP/USD. 7. května. Libra před zasedáním Bank of England citelně posiluje

07.05.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD v pondělí provedl nový obrat ve prospěch americké měny a zamířil ke spodní linii vzestupného trendového kanálu. Odraz kotací od této linie podpoří "býčí" náladu obchodníků a umožní očekávat návrat k úrovni 1,2611. Konsolidace kurzu páru pod kanálem bude působit ve prospěch americké měny a zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k úrovním 1,2464 a 1,2370.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.05.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí snažil pokračovat ve svém vzestupném pohybu, který trvá již několik týdnů, ale ceně se nepodařilo dosáhnout svého nedávného lokálního maxima poblíž hladiny 1,2611. To je celkem dobrá zpráva, protože ačkoli byla nedávná americká makrodata zklamáním, fundamentální pozadí stále hovoří ve prospěch amerického dolaru. Britská libra v uplynulém roce příliš dlouho rostla a příliš dlouho setrvávala na nejvyšších úrovních, místo aby vykazovala pokles. Proto stále očekáváme pokles libry, zejména nyní, kdy cena prolomila vzestupnou trendovou linii.
img

Prognóza pro GBP/USD na 7. května 2024

07.05.2024 Britská libra včera uzavřela den výše, ale stalo se tak pouze z důvodu solidarity s ostatními měnami v páru s dolarem. Na cílovou úroveň 1,2596, natož na zakotvenou linii tyrkysově zbarveného cenového kanálu, mírně nad touto úrovní, však kotace nedosáhla. Linie indikátoru rovnováhy totiž růst zastavila. Signální linie oscilátoru Marlin se pomalu obrací směrem dolů.
img

Výhled pro GBP/USD na 7. května. Nový týden, nový růst

07.05.2024 Také GBP/USD se v pondělí pokoušel pokračovat ve svém vzestupném pohybu. Přestože minulý týden rostoucí kanál opustil, vzestupný pohyb přetrvává. Britská libra opět roste bez zjevného důvodu. Pokud měl trh minulý a předminulý týden k prodeji dolaru pádné důvody, v pondělí pak neměl žádné. Trh navíc často "ignoruje" faktory, které by měly vést k poklesu britské libry, ale nezmešká ani jeden faktor pro prodej dolaru. Celkově se stále domníváme, že se libra obchoduje nelogicky, je příliš drahá a překoupená.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 11. dubna 2024

11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles. Nezapomeňme, že volatilita měnového páru GBP/USD je nízká již několik měsíců v řadě, takže včerejší pohyb o 200 bodů vypadá ohromně. V současné době se však na technickém obrazu páru nic zásadního nezměnilo.
img

Co příští týden čeká libru?

02.04.2024 Libra šterlinků se může spoléhat jen na zpravodajské pozadí z USA. Pár GBP/USD se už dlouho obchoduje do strany, takže bude potřeba velmi silné zpravodajské pozadí, aby se trh z této "šlamastyky" dostal. Amerika poskytne všechny potřebné údaje ke zvýšení aktivity na trhu, ale jestli se dočkáme dlouho očekávané vlny 3, nebo opět jen bočního pohybu, rozhodne síla nadcházejících zpráv.
img

GBP/USD: obchodní scénáře na 27. března 2024

27.03.2024 Dalšího dne pár testoval klíčové úrovně supportu pro průraz: 1,2565 (200 EMA v denním grafu) a 1,2545 (50 EMA v týdenním grafu), které oddělují střednědobý býčí trh od trhu medvědího.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů). Libra se snaží projevit růst.

27.03.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2623 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu tam vedly k prodejnímu signálu, ale pokles nenastal. Po krátké době býci dosáhli průrazu dolů a reverzního testu úrovně 1,2623, což je přinutilo opustit short pozice a otevřít long pozice. V době psaní článku jsem ještě nezaznamenal prudký růst. Odpoledne se technický obraz nezměnil.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD 27. března

27.03.2024 K otestování 1,2652 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál, a pár se propadl k cíli na 1,2622. Výsledkem byl pokles o 30 pipsů. Absence ekonomických zpráv ze Spojeného království již nepředstavuje pro kupující GBP/USD výhodu. Hlavním důvodem poklesu libry byly včerejší americké zprávy, přičemž pár se dnes může nadále obchodovat níže, a tady je důvod: čekáme na zápis ze zasedání Bank of England, přičemž náznaky měkké politiky rozhodně vyvinou na libru tlak. S dlouhými (long) pozicemi byste tedy měli být opatrní.
img

GBP/USD. 26. března. Libra začíná s korekcí

26.03.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu odrazil od zóny supportu 1,2584–1,2611 a obrátil se ve prospěch libry. Začal proces růstu k zóně rezistence 1,2705–1,2715. Koridor klesajícího trendu charakterizuje sentiment obchodníků jako "medvědí". Neočekávám tudíž silný růst libry. Konsolidace kurzu tohoto páru pod zónou 1,2584–1,2611 pomůže novému poklesu k úrovni 1,2517.
img

Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený

26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.
img

GBP/USD. 25. března. Libra neustála tlak ze strany Bank of England

25.03.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů k zóně supportu 1,2584–1,2611. Odraz kotací od této zóny bude pro britskou měnu příznivý a povede k určitému růstu směrem k zóně rezistence 1,2705–1,2715.
img

Bank of England učinila první krok ke snížení sazeb a Bailey ho potvrdil

25.03.2024 Ve čtvrtek skončilo druhé zasedání Bank of England roku 2024. Jak už mnoho analytiků a ekonomů upozornilo, jeho výsledky jsou spíš holubičí než jestřábí či neutrální. K hlavním bodům, kterým ekonomové věnují pozornost, patří slova guvernéra BoE o možném snížení sazeb v roce 2024 (ačkoli toto už bylo známo), stejně jako skutečnost, že počet členů centrální banky, kteří podporují zvýšení sazeb, klesl.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.03.2024 Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů, což nijak nesouviselo s makrodaty daného dne. Dolar na pozadí zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, která se konala ve čtvrtek, resp. ve středu, dál posiloval. Jelikož trh zpočátku špatně interpretoval výsledky zasedání americké centrální banky, viděli jsme ve čtvrtek a v pátek dvojí klesající pohyb. Zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii neměla na tržní sentiment žádný vliv. Pokud něco, tak měla podpořit libru, protože její hodnoty vyšly lépe, než se předpokládalo. Pár ale většinu dne klesal.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 22. března 2024

22.03.2024 Zásadním výsledkem nedávného zasedání Federálního výboru pro volný trh bylo, že Federální rezervní systém bude první klíčovou centrální bankou, která začne snižovat své úrokové sazby. To byl důvod, proč dolar prudce klesl. Stačil však necelý den, aby se nálady a očekávání drasticky změnily. Výsledky včerejšího zasedání Bank of England připomněly, že britská centrální banka byla první centrální bankou, která výrazně zvýšila úrokové sazby. Před několika lety se hovořilo o tom, že jako první začne sazby také snižovat. Pak se na to jaksi zapomnělo, ale včera nám byla tato skutečnost znovu připomenuta. Nepoměr v úrokových sazbách tedy bude i nadále působit ve prospěch dolaru. Tím se nastartoval proces návratu k hodnotám, na kterých se trh nacházel před tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeromea Powella. Přehodnocení očekávání ohledně úrokových sazeb by navíc mohlo dolar výrazně podpořit.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.03.2024 Pár GBP/USD mnohem výrazněji klesl, než ve středu vzrostl. Na tuto možnost jsme upozorňovali. Stalo se tak z několika důvodů. Zaprvé, výsledek zasedání Federálního rezervního systému nemohl být považován za holubičí, takže dolar neměl ve středu klesat. Za druhé, výsledky zasedání Bank of England mohly být považovány za "mírně holubičí", protože britská centrální banka naznačila, že je připravena uvažovat o snížení sazeb v nadcházejících měsících. Zatřetí, trh po zasedání centrálních bank často obchoduje emotivně a ceny se pak vracejí na původní úrovně.
img

Přehled dnešních ekonomických událostí

22.03.2024 Ve čtvrtek proběhlo ve Spojených státech, EU a Velké Británii mnoho důležitých událostí. Bylo by vhodné začít středečním večerem, kdy skončilo druhé zasedání FOMC. Podle mého názoru zůstala politika Federálního rezervního systému beze změny, což však neznamená plošné oslabení dolaru. Ve čtvrtek byly oznámeny výsledky zasedání Bank of England a asi hlavní událostí bylo vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho, že v blízké budoucnosti dojde ke snížení sazeb. Na základě těchto dvou událostí lze předpokládat, že poptávka po americké měně bude vůči euru a libře nadále růst.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 22. března 2024

22.03.2024 Britská libra se v závěru čtvrteční seance propadla o 128 pipů. Zasedání Bank of England v tom sehrálo jen druhořadou roli, protože libra urazila v době jeho trvání jen malou část cesty. Britský kompozitní index PMI pro sektor výroby v březnu mírně klesl z únorových 53,0 bodů na 52,9 bodů, zatímco PMI pro sektor služeb klesl z 53,8 bodů na 53,4 bodů. Libra stáhla dolů ostatní měny, které předchozího dne při zasedání Federálního rezervního systému stoupaly. Počet hlasů pro zachování sazby na úrovni 5,25 % se zvýšil o 2 – z 6 na 8, přičemž jeden nesouhlasný hlas Swati Dhingrové prosazoval snížení o 0,25 %; tyto změny se ale očekávaly, což znamená, že reakce trhu byla přehnaná. Skutečně měkkým signálem bylo, že banka očekává inflaci pod cílovou úrovní 2 % ve 2. čtvrtletí 2024. Trhy očekávají první snížení sazeb v červnu.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.

21.03.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody.
img

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 21. března

21.03.2024 Dolar se propadl navzdory rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat úrokové sazby vzhledem k nedávnému růstu inflace v regionu beze změny. Předseda Fedu Jerome Powell zaznamenal zrychlení tempa růstu spotřebitelských cen, ale nedoporučil ho dramatizovat a označil ho za pouze sezónní. Inflace podle něj v únoru meziročně kolísá a neexistuje žádné pravidlo, že musí růst. Tato slova lze interpretovat jako vyjádření ochoty ke snížení úrokových sazeb i při současné úrovni inflace. Trh adekvátně zareagoval a zohlednil očekávané snížení sazeb už v červnu.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. března 2024

21.03.2024 Letmý pohled na graf ukazuje, že během tiskové konference předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella se stalo něco mimořádného. Jiné vysvětlení pro propad dolaru prostě neexistuje. Zvláště když vezmeme v úvahu, že úroková sazba zůstala beze změny, což se vzhledem k nedávnému nárůstu inflace celkem očekávalo. Byl to však právě tento růst inflace, který způsobil pokles dolaru. Powell poznamenal, že překvapivé zvýšení inflace v lednu a únoru nijak zásadně nezměnilo pohled Fedu na ekonomiku. Inflace se postupně pohybuje směrem dolů po místy hrbolaté cestě. V tomto ohledu to lze interpretovat jako postoj, který je do jisté míry připraven snížit úrokové sazby i při současné úrovni inflace. Trh podle toho reagoval a zohlednil očekávání snížení sazeb již v červnu.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 21. března 2024

21.03.2024 Britské libře se včera podařilo vzrůst o 63 pipů a překonat tak rezistenci na úrovni 1,2745 a linii MACD. Pokud se cena dokáže konsolidovat nad úrovní 1,2826, mohla by stoupat k cílové úrovni 1,2940. Pokud se u této úrovně nedočkáme divergence s oscilátorem, může cena zamířit do pásma 1,2994–1,3020.
img

Co očekávat od Bank of England zítra?

20.03.2024 Bank of England má zítra ve 13:00 oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Trh očekává, že úrokové sazby zůstanou beze změny a hlavní úroková sazba zůstane na 5,25 % již na pátém zasedání v řadě. Na co se soustředit a co očekávat od zítřejšího zasedání Bank of England?
img

Trhy čekají na rozhodnutí Bank of England. Přehled páru GBP/USD

19.03.2024 Ve čtvrtek 21. března se uskuteční měnověpolitické zasedání Bank of England. Sazba má být podle očekávání ponechána na úrovni 5,25 %, přičemž pro její zachování bude hlasovat nejspíš 7 z 9 členů výboru. Stojí za zmínku, že známý jestřáb Mann bude hlasovat pro zvýšení sazby, zatímco holubice Dhingrová bude hlasovat pro její snížení. Jakákoli odchylka od tohoto scénáře by mohla narušit klid a podpořit růst volatility.
img

Co příští týden čekat od libry?

18.03.2024 Nadcházející týden bude pro britskou libru velmi důležitý. Zatímco v Evropské unii se příliš mnoho významných událostí neodehraje, můžeme se těšit na zasedání Bank of England a zprávu o inflaci za únor. Začněme zprávou o inflaci, která poslouží jako základ pro rozhodnutí BoE. Do konce druhého měsíce roku 2024 by index spotřebitelských cen mohl zpomalit na 3,6 % (současná hodnota je 4,0 %). Toto jsou podle mého názoru dobré úrovně, takže je nepravděpodobné, že by BoE hned druhý den změnila postoj. Inflace ale může vykázat jinou hodnotu.
img

Co příští týden čekat od dolaru?

18.03.2024 Zasedání Federálního rezervního systému. To je vše, co je třeba říct. Zasedání americké centrální banky bylo, je a bude klíčovou událostí pro dolar i celý měnový trh. Jistě, ne každé zasedání Fedu vede ke změnám měnové politiky, které trh prostě nemůže ignorovat. Každé zasedání je ale příležitostí vidět a slyšet důležité informace, které ovlivní osud dolaru na několik příštích týdnů.
img

GBP/USD. Libra se drží na stejné úrovni

14.03.2024 Obchodování na měnovém trhu je klidné a hlavní páry vykazují nízkou volatilitu a tlumenou reakci i na významné makroekonomické zprávy. Výjimkou není ani měnový pár GBP/USD.
img

GBP/USD: Trh práce posílil libru, ale ta nejdůležitější zkouška ji teprve čeká

13.02.2024 Měnový pár GBP/USD reagoval na dnešní zprávu o britském trhu práce pozitivně. Všechny složky zprávy byly v "zelených číslech," což kupujícím GBP/USD umožnilo zorganizovat "minipokrok" k hranicím směrem vzhůru. Je však nutné poznamenat, že k současnému růstu ceny je třeba přistupovat skepticky, neboť se jedná pouze o první část většího obrazu. Před námi je zveřejnění údajů o inflaci v USA a také zprávy o růstu inflace ve Velké Británii. Na konci týdne se dozvíme údaje o růstu britské ekonomiky a objemu maloobchodu. Tento týden je nabitý informacemi. Dnešní zveřejnění údajů je proto takříkajíc "rozcvičkou" před nadcházejícími událostmi, ačkoli nám umožňuje učinit určité závěry.
img

Co čeká euro příští týden?

12.02.2024 První únorový týden se ukázal jako velmi nudný. Ačkoli se dříve oba instrumenty propadly kvůli zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, projevům předsedy Fedu Jeroma Powella a silným údajům o ISM z USA, později jsme se žádných důležitých událostí ani zpráv nedočkali a pohyby v dalším týdnu byly velmi slabé. Proto bychom se podle mě měli pokusit pochopit, co od nadcházejícího týdne čekat.
img

Denní shrnutí: Ropa stanovuje nová únorová maxima, US500 zůstává blízko hranice 5 000 bodů

08.02.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně výše - Nasdaq roste o 0,2 %, Russell 2000 roste, zatímco Dow Jones a S&P 500 se obchodují beze změny.
img

Technická analýza páru GBP/USD na 5. února 2024

05.02.2024 Kontext nedávných pohybů: Měnový pár GBP/USD vykazoval po zasedání Bank of England (BOE) výraznou volatilitu. Pár se prudce zvýšil na 1,276 a poté klesl na 1,268. Rezistence se předpokládá na úrovni 1,270, přičemž support se nachází poblíž 1,260.
img

Dualita výsledků zasedání Bank of England

05.02.2024 Ve čtvrtek skončilo zasedání Bank of England, na které mnozí netrpělivě čekali. Trhy neočekávaly od britské centrální banky změnu k holubičímu postoji, protože inflace v Británii je stále příliš vysoká. Analytici zároveň určité náznaky holubičím směrem očekávali. Přesně to se podle mého názoru stalo, ale někteří odborníci našli jestřábí postoj i tam, kde není.
img

GBP/USD. 2. února. Reakce trhu na zasedání Bank of England se ukázala jako zvláštní

02.02.2024 Ve čtvrtek pár GBP/USD na hodinovém grafu provedl obrat ve prospěch britské libry a zahájil nový růstový pohyb směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Tento růst nemohu nazvat systematickým, ale je to tak, jak to je. Pro horizontální koridor jsou takové pohyby více než logické. Dnešní odraz kotací od zóny 1,2788–1,2801 bude působit ve prospěch americké měny a bude začátkem nového poklesu směrem k zóně supportu 1,2611–1,2584. Boční trend přetrvává.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 2. února. Zasedání Bank of England: ještě horší než zasedání Fedu

02.02.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchoduje v bočním kanále 1,2611–1,2787. Včerejší a předevčerejší dny mohly být pro britskou libru významné, protože ta již měsíc a půl zůstává v bočním trendu, ale nestalo se tak. Po zasedání Fedu jsme byli svědky růstu dolaru; před zasedáním Fedu dolar klesl a po zasedání Bank of England libra vzrostla. Proto jsme pozorovali opačné pohyby v rámci stejného bočního kanálu během dvou dnů.
img

Bank of England už nepovažuje za nutné zvyšovat úrokové sazby

02.02.2024 První zasedání Bank of England skončilo. Stejně jako v případě Fedu, i zde trh očekával konkrétní vyjádření centrální banky a jejího guvernéra, ale na většinu otázek se odpovědi nedočkal. Jistě, málokdo opravdu čekal, že Bailey ohlásí snížení sazeb řekněme na květen. Trh nicméně potřebuje konkrétní informace, ne dohady.
img

GBP/USD: plán obchodování pro americkou obchodní seanci na 1. února (analýza ranních obchodů). Libra před rozhodnutím Bank of England dále klesá

01.02.2024 Ve své ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2659 a plánoval jsem na jejím základě přijímat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Breakout a opětovné otestování tohoto rozmezí, ke kterému se pár třikrát pokusil přiblížit, to vše vedlo k prodejnímu signálu s pohybem směrem dolů k úrovni 1,2627. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 1. února

01.02.2024 Ačkoli index cen domů ve Velké Británii ráno libru nahoru neposunul, naděje na pevný postoj Bank of England bránily masivnímu výprodeji páru. Zdálo se, že velmi špatné statistiky ADP o americkém trhu práce dávají naději na mírnější tón výboru, ale nestalo se tak. Fed po zasedání ponechal úrokové sazby beze změny s tím, že ke snížení v nejbližší době, natož letos v březnu, nedojde. výsledkem byl prudký nárůst poptávky po dolaru, který stáhl pár na denní minimum.
img

Bank of England může ukončit hegemonii libry

01.02.2024 Ve středu budou oznámeny výsledky prvního zasedání Federálního rezervního systému a ve čtvrtek pak zasedání Bank of England. Těžko říct, které z nich by mělo být považováno za důležitější. Trh může obě vnímat jako pomíjivá, zatímco na britské libře přetrvává horizontální pohyb. Tento scénář bych si rozhodně nepřál, ale fakta jsou zatím neoddiskutovatelná: ani jedna z obou bank není připravena učinit na přelomu ledna a února 2024 významné rozhodnutí. Pozornost se bude soustředit na prohlášení guvernéra BoE Andrewa Baileyho a Jeroma Powella.
img

Americké ekonomice nehrozí recese

24.01.2024 Americké ekonomice nehrozí propad do recese, a to navzdory vysoké úrovni úrokové sazby Federálního rezervního systému (nejvyšší za několik desetiletí). Některé indikátory klesly, například indexy podnikatelské aktivity, vytvořená pracovní místa a počet volných pozic. Nejdůležitější indikátory, které odrážejí hospodářský růst, ale zůstávají na vysoké úrovni. HDP ve třetím čtvrtletí vzrostlo o 4,9 % a ve čtvrtém čtvrtletí má podle očekávání získat dalších 2,1–2,2 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 13. prosince (americká seance)

13.12.2023 Test úrovně 1,2541 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny zhruba o 25 pipů. Tlak v době psaní článku přetrvává..
img

BoE se nedaří plnit očekávání trhu

03.11.2023 Libra po zasedání Bank of England vzrostla. Guvernér Bank of England Andrew Bailey včera prohlásil, že je příliš brzy uvažovat o snížení sazeb. Finanční trhy však mají jiné představy. Poté, co britská centrální banka pozastavila své nejrychlejší zpřísnění za tři desetiletí, obchodníci nyní očekávají tři snížení sazeb, každé o čtvrt bodu, do konce roku 2024, což by snížilo klíčovou úrokovou sazbu na 4,5 %.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

02.11.2023 Měnový pár EUR/USD během úterý dál klesal, ačkoli konkrétní příčiny zůstávají nejasné. Je třeba poznamenat, že pár prochází v posledních týdnech korekcí, byť nestoupá konzistentně. Při aktualizaci lokálních maxim se ale pohybuje nahoru, byť velmi slabě. Pokles po odrazu od úrovně 1,0673 může tedy klidně být odrazem v rámci probíhající vzestupné korekce. V tuto chvíli nelze dospět k definitivnímu závěru ohledně obnovení klesajícího trendu. Zvlášť proto, že tento týden už bylo zveřejněno značné množství důležitých ekonomických údajů a zasedání Federálního rezervního systému skončilo teprve před hodinou. Ve zbývajících dvou dnech tohoto týdne bude významných událostí stejně tolik, ne-li ještě víc. Do pondělí by tedy pár mohl být daleko od současných úrovní. Dnešní ekonomické údaje ze Spojených států přinesly zklamání, ale ne velké, takže dolaru nezabránily, aby v průběhu dne posiloval.
img

Klíčové události 2. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

02.11.2023 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a žádná z nich nemá zásadní význam. Pozornost lze věnovat výrobním indexům PMI v Evropské unii a Německu, půjde ale o finální odhady, které se obvykle od těch původních výrazně neliší. Oba indexy PMI jsou navíc hluboko pod úrovní 50,0, takže není pravděpodobné, že by náhle vzrostly o 4–5 bodů. Ve Spojených státech nás čeká zpráva o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která se také jen výjimečně odchýlí od prognóz, takže málokdy vyvolá reakci trhu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 11. října

11.10.2023 Libra v úterý stoupala, protože obchodníci našli v zápisu ze zasedání Bank of England náznaky, že centrální banka plánuje uvolnit vysoké úrokové sazby s cílem nepoškodit výrazným způsobem ekonomiku. Tato růstová dynamika bude nejspíš vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojeném království pokračovat i dnes. S long pozicemi na současných maximech ale buďte opatrní.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 10. října

10.10.2023 Slova členky MPC Bank of England Catherine L. Mannové měla na směr páru jen malý vliv a po mírném ranním poklesu převzali kontrolu kupci, kteří pár posunuli nad denní maxima. Dnes bude zveřejněno resumé a zápis ze zasedání Bank of England, takže volatilita poroste. Případné náznaky dalšího zvyšování úrokových sazeb vyvinou tlak na pár.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.09.2023 Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
img

Americký pre-market 21. 9.: Americký akciový trh po rozhodnutí Fedu prudce klesl

21.09.2023 Americké akciové futures během včerejší seance prudce klesly a dnes pokračovaly v sestupném trendu s výraznými ztrátami. Futures na S&P 500 klesly o 0,5 %, zatímco technický Nasdaq klesl o více než 0,7 %. Státní dluhopisy nadále klesaly, ale dolar posílil. Mezitím evropský index Stoxx 600 klesl o více než 1 %, přičemž všechny sektory byly v červených číslech.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 21. září (americká seance)

21.09.2023 Test úrovně 1,2310 ze začátku dne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 25 pipů.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, v ČR dnes vycházejí ceny výrobců

18.09.2023 Tento týden je o hlavní ekonomické události jasno. Ve středu zasedá americká centrální banka, která s největší pravděpodobností ponechá sazby na současné úrovni. Zajímavější proto bude doplňující komentář spolu s aktualizovanou prognózou. Vzhledem k lepším ekonomickým datům z posledních měsíců lze očekávat výraznou revizi letošního růstu HDP směrem vzhůru, o něco níže by naopak mohla zamířit prognóza na jádrovou inflaci. Přesto je pravděpodobné, že v rámci „dot-plotu“ zůstane pro letošní rok narýsován ještě jeden hike, tak aby si Fed zachoval flexibilitu a otevřené možnosti pro listopadové zasedání.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 3. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

03.08.2023 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí, všechny ale budou ve stínu zasedání Bank of England, čemuž se budeme věnovat níže. Evropská unie zveřejní červencový index PMI ve službách. Půjde nicméně o druhé, závěrečné hodnocení, které se obvykle neliší od prvního. Proto na tuto zprávu neočekáváme výrazné reakce. Spojené království také zveřejní finální odhad svého PMI ve službách. Spojené státy zveřejní podobný index. ale k němu zveřejní ještě i index podnikatelské aktivity ISM, který je důležitější. Index ISM může mít reálný dopad na pohyb obou párů, ale bude velmi obtížné určit, zda trh reaguje na zasedání BoE, nebo na index ISM.
img

Ranní shrnutí (03.08.2023)

03.08.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výrazně níže - S&P 500 klesl o 1,40 %, Nasdaq o 2,20 % a Russell 2000 uzavřel o více než 1,40 % níže.
img

Ranní komentář: Akcie zahajují týden v klidu, SoFi po výsledcích +20 %

01.08.2023 Máme za sebou klidný start do nového týdne, během kterého americké indexy dokázaly mírně růst. Za pozornost stály například výsledky banky SoFi, která po jejich zveřejnění rostla o 20 %. V tomto týdnu nás čeká opět několik velice důležitých seancí. Dočkáme se zasedání Bank of England, nebo výsledků z amerického trhu práce. K tomu pak pokračuje výsledková sezóna, která už dnes přinese výsledky společností Uber, AMD, nebo Starbucks.
img

Graf dne - GBPUSD (17.07.2023)

17.07.2023 Ekonomové Goldman Sachs ve Spojeném království předpokládají, že během srpnového zasedání Bank of England zvýší úrokovou sazbu o 50 bazických bodů a že v listopadu dosáhne svého maxima na úrovni 6 %. Současná úroveň úrokových sazeb je na úrovni 5,0 %. Prognóza dalšího zvýšení o 100 bazických bodů vychází z pokračujících silných inflačních tlaků, růstu mezd a pomalejší než očekávané reakce nesplácených hypoték na změny úrokových sazeb.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.06.2023 Fáze oživení páru EUR/USD skončila, protože pár zaznamenal spíš pokles než růst. Mohlo se stát, že obchodníci přecenili výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Kongresu (které by podle našeho názoru měly být považovány za jestřábí), nebo mohlo jít o prostou technickou korekci, ale euro oslabilo a zůstává v rostoucím kanálu. Ačkoli tedy uptrend přetrvává, euro nemá potřebné zázemí pro další růst. To ale neznamená, že růst nemůže nebo nebude. Pár se stále může pohybovat jakýmkoli směrem, a to bez ohledu na fundamentální pozadí. Pokud to ale vezmeme v úvahu, pak jednotná měna nemá důvody k růstu. Stále očekáváme, že se pár bude držet pod rostoucím kanálem.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 23. 6. 2023

23.06.2023 Včera se vše točilo kolem zasedání Bank of England, jehož výsledky přinesly mimořádně nepříjemné překvapení. Investoři, kteří se po zprávě o inflaci rozhodli neriskovat a rozhodli se být opatrní, měli naprostou pravdu. I když na první pohled měl hlavní výsledek jednání vést k růstu libry, protože BoE zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů, přičemž se očekávalo zvýšení ze 4,50 % na 4,75 %. Vše však závisí na následných komentářích a prohlášeních. BoE své rozhodnutí zdůvodnila zejména vysokou mírou inflace a nutností ji nejprve snížit na cílové úrovně. Jinými slovy, úrokové sazby budou dále růst, dokud inflace nezpomalí na 2,0 %. Nezáleží na tom, co se stane s ekonomikou, která už nyní jistě míří do recese.
img

Přehled páru GBP/USD 23. 6. 2023. Bank of England zvýšila klíčovou sazbu na 5 %

23.06.2023 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval výraznou volatilitu, což není překvapivé vzhledem k důležitosti zasedání Bank of England. Zvýšení volatility bylo očekáváno. BOE překvapivě zvýšilo sazbu o 0,5 % místo očekávaných 0,25 %. Toto rozhodnutí zaskočilo mnoho analytiků, zejména s ohledem na nedávné zklamání z údajů o inflaci ve Spojeném království, které vyvolalo pochybnosti o optimistických projekcích Andrewa Baileyho o snížení inflace do konce roku na polovinu.
img

EUR/USD a GBP/USD: Obchodní plán pro začátečníky na 22. června 2023

22.06.2023 Míra inflace ve Spojeném království dosáhla v květnu 8,7 % a zůstala tak na úrovni předchozího měsíce. Analytické agentury předpovídaly zpomalení cenového růstu na 8,4 %.
img

Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

22.06.2023 Svědectví Jeromea Powella v Kongresu bylo první událostí tohoto týdne, která na trhu vyvolala rozruch – konkrétně výrazné pohyby eura. Katalyzátorem pro libru šterlinků byla kromě toho i zpráva o inflaci ve Spojeném království. Před těmito událostmi trh obchodoval v téměř plochém režimu při mírné volatilitě. Ve čtvrtek čeká libru mnoho velmi důležitých, fundamentálních událostí, ale euro a dolar čeká jen jedna makroekonomická zpráva: týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tato zpráva má druhořadý význam. Ačkoli odráží stav trhu práce, její údaje se jen zřídka liší od prognóz, takže trh na ni reaguje obvykle jen mírně. Pokud se ale dnes takové odchylky dočkáme, pak by páry EUR/USD i GBP/USD mohly vykázat pohyb o 30–40 pipů. Libra dnes nicméně bude citlivá na zasedání Bank of England.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 22. 6. 2023

22.06.2023 Minulý týden jsme byli svědky nečekaných výstupů ze zasedání Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky a také jsme zjistili, že výsledky britské inflační zprávy zůstaly nezměněny. Očekávalo se zpomalení z 8,7 % na 8,5 %. A přes to všechno zůstává libra stabilní. Důvodem je dnešní zasedání Bank of England. Vzhledem k posledním údajům o inflaci je velká pravděpodobnost, že britská centrální banka oznámí záměr pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Nikdo však není ochoten předčasně riskovat, zejména vzhledem k tomu, že výsledky jednání Federálního výboru pro volný trh a zasedání ECB byly přinejmenším nečekané. Investoři proto uplatňují hbitost a opatrnost. Trh se tak dá do pohybu až po schůzce a vše bude záviset na jejích výsledcích.
img

Forex: Zasedání Bank of England a vystoupení představitelů amerického Fedu

22.06.2023 Dnešní kalendář toho z datové fronty příliš nenabídne, pozornost se tak zřejmě přesune na centrální banky. Zasedání Bank of England podle nás přinese další 25bodový hike a vzhledem k tamním inflačním tlakům podle nás nepůjde o poslední. Druhou část vystoupení J. Powella na půdě amerického Kongresu dnes doplní řada vystoupení ostatních představitelů americké centrální banky, které by mohly nabídnout další signály ohledně směřování tamní měnové politiky.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 21. června 2023

21.06.2023 V době psaní článku se pár GBP/USD obchodoval poblíž úrovně 1,2691, což je důležitá úroveň krátkodobého supportu (200 EMA v grafu 1H).
img

Přehled páru GBP/USD. 20. 6. 2023. Libra je před zasedáním Bank of England ve skvělé náladě

20.06.2023 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí mírnou korekci, ale zůstal v silném, krátkodobém, rostoucím trendu. Současné trendové období vyvolává mnoho otázek, jak jsme již dříve diskutovali. Takový explozivní růst, připomínající bitcoin, často slouží jako předzvěst dlouhodobého poklesu. Obchodníci využívají poslední šance na nákup naplno, ale brzy začnou vybírat zisky na dlouhých pozicích, což bude předzvěst nového sestupného trendu. Samozřejmě je to jen hypotéza a každá hypotéza vyžaduje potvrzení. Prozatím nejsou žádná potvrzení k dispozici. Upozorňujeme však obchodníky: i krátkodobě vykazuje libra tak silný růst, že musí být více konzistentní s makroekonomickým a fundamentálním pozadím.
img

Jak 19. června obchodovat pár GBP/USD. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.06.2023 Pár GBP/USD v pátek prodloužil vzestupný pohyb, byť bez zvláštních důvodů. Britská měna ale v průběhu celého minulého týdne neměla žádné fundamenty, kvůli kterým by stoupala každý den. Zajímavé je, že tento týden se bude konat politické zasedání Bank of England. Trh může předem zpracovat svá jestřábí očekávání, ale musíme znovu konstatovat, že: libra šterlinků roste příliš často a příliš silně a koriguje velmi slabě. Je zajímavé, že v posledních 10 měsících získala 2 500 pipů.
img

Forex: Eurodolar setrvává nad úrovní 1,0900

19.06.2023 Eurodolar po zasedáních Fedu a ECB setrvává nad úrovní 1,0900, když trh zatím příliš nevěří tomu, že by Fed mohl dotáhnout sazby tam, kam napovídá nová prognóza. Tento týden je na události relativně chudý - výjimku tvoří několik vystoupení centrálních bankéřů a index podnikatelských nálad PMI. Eurodolar může také nepřímo zajímat zasedání Bank of England.
img

Inflace a údaje z USA určují vývoj eura a libry. Dolar dál poutá pozornost.

02.06.2023 Měli bychom sázet na další zpřísnění politiky Fedu? Pro hráče na trhu je nesmírně obtížné se v tom orientovat, takže mají nejrůznější očekávání. Jestliže dříve v květnu panovala téměř stoprocentní jistota, že dojde k měnové pauze, pak dnes sází na zpřísnění více než 35 % hráčů. Občas toto číslo vystoupá až na 60 %.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 11. 5. 2023

11.05.2023 Podle předpovědi se inflace ve Spojených státech snížila z 5,0 % na 4,9 %. Rozsah oslabení dolaru se však ukázal jako malý. Investoři byli zmateni měsíčními údaji. Spotřebitelské ceny vzrostly za měsíc o 0,4 % oproti prognóze 0,3 %, což poněkud naznačuje možnost dlouhodobě udržet inflaci na relativně vysoké úrovni. A to již vylučuje možnost snížení refinanční sazby Federálního rezervního systému do konce letošního roku, s čímž řada investorů silně počítá.
img

Trhy jsou před zprávou o inflaci v USA opatrné. Přehled USD, EUR, GBP

11.05.2023 Trhy byly ve středu ráno opatrné z důvodu očekávání výsledků jednání mezi Bidenem a předsedou Sněmovny reprezentantů McCarthym o dluhovém stropu USA. Žádná ze stran není ochotna jednat o krátkodobých řešeních, která by umožnila zvýšit výpůjční strop, a nejsou připraveny na kompromisy. Nemělo by se očekávat rychlé řešení a možná při hledání řešení nastane riziko defaultu.
img

Forex: Eurodolar bude sledovat zasedání BoE

11.05.2023 Eurodolar se sice po nižší než očekávané americké inflaci vrátil nad hranici 1,1000, ale bylo to jen na krátko. Pokles dolarových sazeb ovšem nebyl až tak masivní, aby dolaru dokázal ublížit na udržitelné bázi. Zajímavé přitom je, že euro nedokáže příliš profitovat z aktuálně jednoznačně jestřábích komentářů ECB. Dnes bude i pro eurodolar nepřímo zajímavé zasedání Bank of England, kde se očekává zvýšení úrokových sazeb z 4,25 % na 4,5 %. Hlavním magnetem však bude zasedání pro libru, která si v poslední době vedla velmi dobře jak proti euru, tak proti dolaru.
img

Ranní komentář: Americká inflace, audity čínských firem a výsledky Disney

11.05.2023 Americká inflace se včera téměř trefila do tržního konsenzu. Meziročně mírně klesla na 4.9 % a její zvolňování tak úspěšně živí očekávání trhu, že by Fed ještě letos mohl začít se snižováním úrokových sazeb. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní. Dnes pozor na zasedání Bank of England, která by sazby měla zvednout o 25bp. na 4.50 %.
img

Co očekávat od zítřejšího zasedání Bank of England?

10.05.2023 Bank of England zítra ve 13:00 oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí. Ekonomové se zdají být ve svých očekáváních jednotní a poukazují na to, že BoE zítra zvýší sazby o 25 bazických bodů, čímž se hlavní úroková sazba ve Spojeném království dostane na 4,50 % - nejvyšší úroveň od října 2008. Navíc by se jednalo o dvanácté zvýšení sazeb ze strany britské centrální banky v řadě. Peněžní trh téměř plně počítá se zvýšením sazeb o 25 bazických bodů a naznačuje velmi malou šanci na jiný výsledek. Skutečnou otázkou však je, co bude následovat.
img

GBP/USD. Přehled na 9. 5. 2023. Janet Yellenová se bojí defaultu, zatímco libra měla v pondělí podmínky k růstu.

09.05.2023 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval ve svém pomalém růstu. Ať už pomalém nebo ne, je to jedno, protože pokračuje prakticky z ničeho. Připomeňme, že minulý týden se odehrálo dost důležitých událostí, z nichž některé mohly vést k posílení amerického dolaru, který je silně přeprodaný a nemůže se ani trochu korigovat. Trh však stejně jako dříve interpretoval všechny události a zprávy ve prospěch britské libry. Pár proto nadále roste a za 2 měsíce přidal již 860 bodů s maximální korekcí směrem dolů asi 180 bodů.
img

GBP/USD. Přehled na 8. 5. Bude zpomalování inflace v USA pokračovat?

08.05.2023 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek a během minulého týdne ve vzestupném pohybu a my jsme již začali ztrácet naději, že uvidíme logický pohyb. V článku EUR/USD jsme zaznamenali, že mnozí odborníci vysvětlují současný pokles americké měny s blížícím se koncem cyklu zpřísňování měnové politiky Fedu a zapomínají, že na tvorbu kurzu by měly mít vliv další faktory na trhu. Pokud ne, znamená to, že trh nyní obchoduje podle svých vlastních pravidel a nezáleží na tom, kdy Fed dokončí zvyšování sazby. Bank of England může také ukončit zpřísňování v květnu, což bude známo tento týden, ale libra bez ohledu na to roste.
img

Libra může prodloužit svůj růst

19.04.2023 Libra pokračovala v růstu, zatímco euro mělo o něco méně štěstí. Zdá se, že včerejší údaje o růstu britských mezd zesílily inflační tlaky, a tak se libře podařilo znovu získat na síle.
img

Invesco: Politici se snaží uklidnit a trhy čelí krizi důvěry

30.03.2023 Minulý týden nám přinesl holubičí zvýšení sazeb od dvou hlavních centrálních bank, několik důležitých prohlášení politiků a centrálních bankéřů, kteří se snažili zasáhnout proti potížím v bankovním sektoru, a na trzích jízdu jako na horské dráze. Co z toho všeho vyplývá? Já se například domnívám, že ačkoli se cesta k měkkému přistání ekonomiky možná zúžila, bankovní minikrize se může ukázat jako maskované požehnání, které dříve ukončí zvyšování sazeb a zabrání tomu, aby centrální bankéři svým příliš tvrdým postojem poslali ekonomiky do širší recese.
Související klíčová slova: TopForex | Aktualizovaný výhled | Akcie Meta Platforms | Propad ekonomiky | Cenový kanál | Marlin | Výnosy dluhopisů | Zásoby zemního plynu | XTB Market Barometr | Směnný kurz | Dlouhé pozice | Pád libry | Světové akcie | Významné úrovně | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Zpřísňování úvěrových podmínek | Data z trhu práce | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Globální růst | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Standard & Poor's | Oznámení výsledků | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Itálie | Euro proti dolaru | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Take Profit | Vybrat zisk | PEPP | Varianta omikron | Finanční aktiva | Pip | Očekávání | Volatilní | Korelace | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Poslanci | Analýza | Pershing Square | Isabel Schnabelová | Předpověď ceny | Zasedání ČNB | EURJPY | Britský regulátor | Trh práce | Pro investory | Aramco | Investice | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Program nákupů dluhopisů | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Lednová inflace | Pokles cen energií | Chování | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | ADP report | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | CAD | E.ON | Ministr financí | Interactive Brokers | Vysoké úrokové sazby | Měnový pár GBP/USD | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Analýza volatility | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | FTSE MIB | Moody's Investors Service | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | EUR/USD | General Electric | Technická analýza GBP/USD | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Dovoz ropných produktů | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Vstup do trhu | Trend měnového páru | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Současná cena | Americký akciový trh | Rezistence | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Aktuální vývoj | Benchmark | Facebook | Russell 2000 | Lagardeová | Stav trhů | AEX | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Medvědí výhled | Měnový pár USD/JPY | IHNED | BreakEven | Delta | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Medvědí potenciál | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Index DOW | Import | Obchodní terminál | Forexový trh | Základní pravidla | Státní dluh | Výsledky obchodování | Zasedání centrálních bank | Kontrakty | Posílení | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdravý rozum | Měna dolar | Sentiment na trhu | JPY | Výrobní sektor | Odhad HDP | Nová bankovní rada | Kontrakce | Globtrex.com | Peníze | Výhled do budoucna | Index NASDAQ 100 | Federální rezervní systém (FED) | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Výborné vyhlídky | Dosáhnout zisku | ČNB Rusnok | Oficiální údaje | Doporučení k obchodování | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Růst akciových trhů | Vlnový pattern | Hlavní události tohoto týdne | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Polymetal International | FedWatch | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Investiční strategie | Odhady ekonomů | Palladium | Medvědí signál | Záchranný fond | Ropa WTI | Obchodní transakce | Výsledek hospodaření | Jestřábí komentáře | Histogram | Bankovní rada ČNB | Otřesy na finančních trzích | Ropné a plynárenské společnosti | Technická analýza | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | Brexit | GBP/JPY | ZEW index | Plány | Odražení ode dna | Dolar dnes | Resistence | Pozornost investorů | Burzy | Americké makro | USD/EUR | Obavy z brexitu | Euroskupina | JDE | Býčí divergence | Odliv kapitálu | Maďarsko | Inside Bar | EURUSD | Proražení | Američtí centrální bankéři | Posílení koruny | Čekající příkazy | ČSOB | Export | Spekulovat | Podmínky na trhu | Béžová kniha | Cenové tlaky | WASDE | Širší index S&P 500 | Cenové úrovně | Středoevropské měny | NFP | Obchodní tipy | Úroková sazba | Riziková averze | Technický pullback | Průměrná volatilita | Obrovský potenciál | Nasdaq Composite | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Unie | Dovoz | Britská měna | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Americký prezident | Konvergence | ISM pro sektor služeb | Alpari | Hurikán Irma | Tovární objednávky | PMI ze sektoru služeb | Vklady | Data z amerického trhu práce | Čínské úřady | NFP report | Zasedání FOMC | Roční růst | Fitch Ratings | Kapitál | MT5 Supreme Edition | Investing.com | Největší ztráty | Býčí sentiment | Norsko | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vybírání zisků | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Mario Draghi | Vystoupení představitelů amerického Fedu | Caterpillar | MT5 | Velké instituce | Christine Lagardeová | Světové měny | 1 milion | Stratégové | Jaroslav Brychta | Výrobní ceny | Kurz pro začátečníky | Globální ekonomiky | Portfolio | Futures na S&P 500 | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Aktivity v USA | ČSOB Finanční trhy | Průmyslové objednávky | Rovnováhy | Prezident | EUR/CZK | Americký index | Indexy aktivity | CAC 40 | Volatility | Makrodata | Jestřábí postoj | Investoři | Sója | Nejistoty | Polymetal | Německá průmyslová produkce | Investiční | Evropská měna | AMD | Ropné společnosti | Krátké (short) pozice | Prezident ECB | Pesimismus | Index PPI | Dosažení zisku | Inflace | Jádrový index | Zisk | Boj s inflací | Tržní podíl | Týdenní pivotní body | Inflace v lednu | Nabídka | PMI pro sektor | Bank of England | Zveřejnění zprávy | Anglie | Panama papers | Hlavní úroková sazba | Odložení brexitu | US500 | Jednotná evropská měna | BP | Fiskální rok | Nižší poptávka | Sestupný trend | Obchodní plán | Český PMI index | Analýza páru EUR/USD | Technická analýza EUR/USD | Zpráva | Murray | Kolísání cen | Analýzy | Česká měna | Představitelé Fedu | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | Vývoj indexu volatility VIX | Invesco | Demokraté | Janet Yellenová | Německý DAX | Den D | Hlavní události | Patria | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | EUR/GBP | Data z ekonomiky | Short selling | Rating USA | Management | Bloomberg | Evropské ekonomiky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Americké HDP | Agentura Reuters | GBP | Nová prognóza | ADR | Jednání o brexitové dohodě | Spotřebitelský sentiment | XM | Hlavní kryptoměny | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Japonská vláda | Dobré výsledky | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Prezidentka ECB | Hlavní akciové indexy | Zprávy | Dolary | Obchodování | Rizikovější měny | Legislativa | FB | SPX | Tisková konference ECB | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Meta | Britský ministr financí | Akcie v Evropě | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Oznámení | České koruny | Thyssenkrupp | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Ceny ropy | ZEW | UBS | Silný růst | Celkový trend | Eurostat | Exxon Mobil | Covid | Evropské akciové indexy | Deflace | Růst inflace | Cena ropy brent | Turecká lira | Asijská seance | Listopadová inflace | PwC | Míra | EURCZK | Depozitní sazby | Japonské ministerstvo financí | Pokles tržeb | Tržní úrokové sazby | Hedgeové fondy | Tlak medvědů | Volný čas | Analýza transakcí | Firmy | Raphael Bostic | Powell dnes | Vláda USA | Kevin Tran Nguyen | Nerozhodnost | Australský dolar | Obchodovat | Index cen domů | Další rozvoj | Medvědí divergence | Jednoduché tipy pro začátečníky | Koruna | Výrazný pokles | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | Finanční výsledky | Support a rezistence | Kurz dolaru | Fundamentální zprávy | Včerejší obchodování | DJIA | Supreme Edition | Shell | Riziko recese | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Hypotéza | TIM | FX Update | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Asociace | Retracement | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Obchodní války | Dolarové páry | Stimulační opatření | Očekávání analytiků | RBI | Konglomerát | Snižování sazeb | Objem | Zvyšování mezd | Společnost Arm | Federální rezervní systém | Britské libry | Obchodování s akciemi | Carry trade | Deprese | Výsledky společnosti | Americké měny | Vývoj EUR/USD | Index S&P 500 | Graf | Instrument | MT4 Supreme Edition | Trendová čára | mmBtu | Aktivity v Rusku | Hráči na trhu | Patrick Harker | Ekonomická situace | Regulátor | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Zpráva o měnové politice | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Technické ukazatele | Posílení amerického dolaru | CME FedWatch | Pár EUR/USD | Eurodolar | Průraz | Deficit | Zveřejněná data | Kolaps | Ratingová agentura | Offshore | Reakce trhu | Investiční výzkum | FRA | Stavebnictví | Evropský statistický úřad Eurostat | Cenová hladina | Hypotéky | Roblox | OECD | Aktuální hodnoty měny | Růst eura | High | Rostoucí trend | Finanční krize | Zasedání Bank of Canada | Evropský bankovní úřad (EBA) | Evropa | Jackson Hole | Pokles ceny | Tvrdý brexit | Index spotřebitelské důvěry | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Absence kupců | Ukrajina | Jednání FOMC | Turecká centrální banka | Třetí vlna | Česká koruna | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Guvernér banky | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Německý PMI | Oslabení amerického dolaru | Stimulační program | Mnozí investoři | G10 | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Brokers | Napětí na Ukrajině | Dnešní růst | Dnešní fundamenty | Medvědi | Měnový trh | CHF | ex | Britský FTSE 100 | Běžný účet | Šíření inflace | Technické analýzy | Ekonomické ukazatele | EUR/USD a GBP/USD | Veolia | Euro dnes | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Rozpočtový deficit | Vývoj událostí | GBPUSD | Stříbro | Kristina Hooper | USDCAD | Parlamentní volby | Klíčové události | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Euro k dolaru | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Dobrá data | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Světové ekonomické fórum | Pozornost | UBS Group | MetaTrader | Ex-dividend | Nový výhled | Kongres | Výhled pro GBP/USD | Divize | Medián | Heiken Ashi | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Rosněfť | Index Nasdaq Composite | Kanada | Indikátor RSI | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Trh s futures | Disney | Trh | Komise | University of Michigan | Volná pracovní místa | Výkyvy | Výrazný růst | Ceny zboží | Fed | Zahraniční obchod | Luis De Guindos | Korekce | Upozornění | Nákup dolaru | Money management | Otevření obchodu | Výplaty dividendy | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Nejistota | Krize eurozóny | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Posílení dolaru | ANO | Americké zásoby ropy | Inflace ve Švýcarsku | Prodej dolaru | Světová banka | Rating | Alligator | SNB | Americké úrokové sazby | Soustředění | Trh dnes | USD/CHF | Riziková aktiva | Příležitosti | Moh Siong Sim | Riksbank | Data z USA | Celkový sentiment | Forwardy | Sell | Světová měna | Vývoj úrokových sazeb | Long pozice | Trendová linie | Kurz dolarů | Exxon | Nvidia | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Tvůrce trhu | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | Tržní sentiment | Kurzový závazek | Německý Ifo index | Statistické údaje | Hlavy států | Oblast supportu | Twitter | Trendové linie | ForexFactory.com | Další růst | Výpadky | Depozitní sazby ECB | CFTC | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Centrální banka | CL | Andrew Bailey | Významné zprávy | EU | Inflace v Británii | Tržní situace | Opatření | QE | LYNX | BIS | Donald Trump | Korunové sazby | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Jádrová inflace | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Příkaz Stop | ING | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Grafy | Zprávy o vakcíně | Summit EU | Obchodní bilance | Obchodní rozhodnutí | Apple | Krize důvěry | Oblasti rezistence | Pokles dolaru | Společnost XTB | Nárůst objemů | Zprávy a události | EU summit | Ceny komodit | EUR/HUF | Konjunkturální průzkum | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | Aphria | Denní minima | Chevron | Kompozitní index | Ceny zemního plynu | Státní dluhopisy | Guvernér Michl | Americký dolar | Euro vůči dolaru | Situace | Výstupy | Evropská unie a Spojené státy | Libra šterlinků | Předseda | Růstový potenciál | Finanční trhy dnes | Utahování měnové politiky | Americký trh | Arm | Negativní dopad | Výhled eura | Traders | Rok 2024 | Počet žádostí o podporu | Nálada na trzích | Evropská unie | Commitments of Traders (COT) | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Ceny v eurozóně | Organizace ADP | Tržby | Evropské banky | Libra | Makro | Dobrá nálada | Moody's | Platební bilance | Stagnace | CFD | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Centrální banky | Velikost pozice | Inflace v květnu | Open | Životní úroveň | Snížení sazeb | DOT | Zvýšení základní sazby | Prodeje domů | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Dividenda | Close | EU summit ke koronaviru | Rizika | Úroky | Japonská banka Nomura | Pohyb trhu | Kurzy | Francouzský CAC 40 | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Fond | TotalEnergies | Předstihové ukazatele | Snižování státních ratingů | Akcie dnes | Ekonomické údaje | Roční maximum | Podpůrný balíček | Konsensus | MUFG | Čínská ekonomika | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Ekonomické fórum | Pokles | Finance | Risk Management | Zboží dlouhodobé spotřeby | Makroekonomická situace | Obchodní pozice | Take-Profit | Ochranné příkazy | Švýcarská centrální banka | Rezervní měna | Rabobank | Nová fáze | Ministr zahraničí | Index ISM | Tržní očekávání | Situace na trhu | Americká ekonomika | WBD | Obchodník | Dluhopisy | COVID-19 | Vysoká poptávka | Index CRB | Inflace zpomaluje | BoE Andrew Bailey | Růst ceny | Regulátoři | Tempo poklesu | Investor | Akcie Apple | Maloobchodní tržby | Index cen | PMI ve výrobě | Operace na volném trhu | Pablo Hernández de Cos | Index PX | Daně | Lídři | Pivot | Měnověpolitické zasedání | FOREX | Zprávy z trhů | Momentum | Joe Biden | Měkké přistání | Prodávající | Zisky | BNP Paribas | Historické rekordy | Doporučení | Thomas Jordan | Pozitivní výsledek | Poptávka | Starbucks | Obchodníci | Společná měna | Akcie Meta | Cena zlata | Psychologická bariéra | HSBC | Pullback | Vývoj měnového páru GBP/USD | Technický výhled | Hang Seng | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Přeprodané zóny | Globální trhy | Růst cen | Růst HDP | RSI | Asset management | Pivotní body | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | IFO index | Financování | Zvýšení inflace | ČSÚ | Historická minima | Stres | Aktuální předpověď | Americké akciové trhy | NZD | Překoupení | Republikáni | USDJPY | Švýcarská národní banka | Kalendář událostí | Reporty | Investiční poradenství | GfK | Úrokový diferenciál | Zvýšené úrokové sazby | Nákup eura | Americký regulátor | Ranní komentář | Klouzavý průměr | Průměrná mzda | Turistický ruch | Výrobní aktivity | Index CAC 40 | Pokles trhů | EURNOK | NY FED | Hospodářský růst | Růst dolaru | Payrolls | Holubičí postoj | Posílení eura | Růst ekonomiky | Americké státní dluhopisy | Globtrex | Odhodlání | Tržní šum | Podnikání | WTI | Bod | Podnikání na kapitálovém trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Trh s bydlením | RBNZ | PRIBOR | Spekulace | Reserve Bank of Australia | HDP | ROCE | Americká měna | Projevy centrálních bankéřů | EMU | Problémy | Saúdská Arábie | Kupci | Španělský PMI | Know-how | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Signály přeprodanosti | European Stability Mechanism | Marže | WTI ropa | Využití kapacit | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Tisková konference Fedu | Averze vůči riziku | Omikron | Prosus | Kurz USD | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Ropa | Zkušenosti | Zasedání měnového výboru | Kanadský dolar | Signály | Lira | Kalendář ekonomických událostí | Raiffeisenbank a.s. | Ministři financí eurozóny | Statistiky | Peněžní zásoba | Stoxx 600 | Dluhopisové trhy | Akcie společnosti Nvidia | FX | Ben Bernanke | Rozhodování | Technologický Nasdaq | Polská průmyslová výroba | Kurz | Market | Americký PMI | 256/2004 | EMA | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | UST | Dolar | ANZ | Kurzy měn | Hodnoty měny | Fundamentální pozadí | Euro | Profit-Target | Medvědí scénář | Byznys | Kotovaná měna | Důležité fundamenty | Kukuřice | Nálada na globálních trzích | Investujte | Klid | Akciový trh | Proinflační | Rozvíjející se trhy | OsMA | AUD | Dividendový výnos | Obchodní zásoby | Vzrušení | Obchod | JP Morgan | Řízení peněz | Jednotná měna | Predikce | Zdanění | Fibo | Úroveň rezistence | Bank of Canada | Bollingerova pásma | Citigroup | Obchodní aktivita | Prudký pokles cen | Rozhodnutí Bank of England | Úrovně rezistence | Index VIX | Fibonacciho úrovně | Rada ČNB | Růst akcií | Hospodářství | MIB | Westpac | Devizový kurz | Referendum | Vývoj kurzu eura | Indická centrální banka | Spojené státy | Evropské méně | Vzestupný trend | Pozice spekulantů | Jádrový CPI | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | xStation 5 | Helicopter money | Cenové stability | Zasedání ECB | Úrovně supportu | Credit Suisse | ARM Holdings | Portfolia | MUFG Bank | Ukazatel volatility | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Index výrobní aktivity | PBOC | SEC | Recese | Prodeje existujících domů | Švýcarský frank | Chuť riskovat | Pozitivní výsledky | CZK/EUR | NZDUSD | Směr trhu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výhled na rok | Portfolio cenných papírů | Burzovní indexy | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Denní graf | Guvernér BoE | Úroveň supportu | Inflace ve Spojeném království | Survation | Frank | Nejnovější statistické údaje | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | Údaje z USA | Bankovní sektor | | Vystoupení z EU | Oscilátor Marlin | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Měnový stratég | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Brent (OIL) | Negativní zprávy | Kiwi | Austan Goolsbee | Short pozice | Bilance Fedu | Vysoké ceny | Rostoucí inflace | Země eurozóny | Svíčkové formace | Odpovědnost | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Plánování | Agentura Fitch | Výprodej | Sell Stop | Předpovědi | Bondy | Zasedání centrální banky | Akciové futures | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Oslabení | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Ekonomika Evropské unie | Dow Jones Industrial | RTT News | Důležité informace | Prodejní signál | Vstup na trh | Dnešní kurz | Časový rámec | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | MMF | Ekonomický výhled | Štěstí | Nařízení | Prohlášení | Inflace v Německu | Scotiabank | Komerční banka | Úsilí | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Caixin | Odborníci | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Nálada na trhu | Aktuální nálada | Průmysl | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Western Union | Makroekonomická data | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bankovnictví | Asijské obchodování | ARM | Divergence | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Společnost Arm Holdings | Měnový výbor Fedu | Myšlenka | Ministerstvo financí | Počty nových žádostí o podporu | APP | Ekonomika Spojených států | Objednávky | Investment Banking | Long | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Klíčový support | Počet zaměstnaných | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | Pokles inflace | Aktiva | Prodejní tlak | Bankovní unie | Ekonomické zprávy | Discovery | Zvyšování úrokových sazeb | Indexy na Wall Street | Výnosy z dluhopisů | Business | Chop | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | První odhad | Pokles cen | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Sankce | SP500 | Roadshow | YouGov | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový týden | Vývoj kurzu | Tipy pro začátečníky | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Brazílie | Šéf banky | Sentix | Trhy dnes | Indexy PMI | Vývoj ceny eura | Pochybnosti | Stratég | Signál k nákupu | Vlnová analýza | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Největší pokles | Politika | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Indikátor MACD | ECOFIN | Index DJIA | Forint | Velká Británie | Růst libry | JPMorgan | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Americký ministr financí | Žádosti o podporu | Nálada | Indie | Nákupy | ForexFactory | Měnové páry | Cíle | Měnové politiky | Řecká ekonomika | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Warner Bros | Soukromí zaměstnavatelé | Zhodnocení | Poptávka po americkém dolaru | Výhled | Timeframe | Poptávka po dolaru | ESM | Jednání o státním rozpočtu | Kurz libry | Hospodářské noviny | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní účet | Deriváty | Zpráva o trhu práce | Economist | Filadelfský Fed | Indikátor Ichimoku | Euro vůči americkému dolaru | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Sentix index | Tradeři | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | ČNB dnes | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Cenové rozpětí | Data o inflaci | X-Trade Brokers | eBook | Obchodování eura | Konsolidace | Fondy | Bílý dům | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Politická rozhodnutí | Spread | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | LTRO | Krize | Bernstein | Obligace | Stabilita úrokových sazeb | Horizontální linie | Investing | Euro včera | Zotavení ekonomiky | Snížení úrokové sazby | EURCHF | G20 | Maloobchodní prodej | Guvernér ČNB | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Slabší kurz | Konzervativní strana | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Prodeje | Americké výnosy | Index ekonomické aktivity | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Buy | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Evropský akciový trh | Výprodeje | Reinvestice | Nárůst long pozic | Rozhovor | Plán obchodování | Dlouhá pozice | Hlavní měnové páry | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Měny | Filadelfský Fed index | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Přístup k měnové politice | Zpráva COT | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Trade Brokers | Zpravodajství | Schodek rozpočtu | Pandemie covidu-19 | USDX | EUR/CHF | Dividendy | Velkoobchodní tržby | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Úrokové sazby | Oslabení eura | Sazby | Historie | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Burzovní index | Pravidla obchodování | Index IBEX | Thomson Reuters | Zlotý | USD | Index podnikatelské aktivity | Banky | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Inside | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Kurz koruny vůči euru | Rozhodnutí centrální banky | Likvidní | Překoupené oblasti | Výnosy desetiletých dluhopisů | Stav ekonomiky | EIA | Člen bankovní rady | Rusko | Ceny výrobců | Obchodní den | Americké akciové indexy | Signál | S/R zóny | Vyšší úroveň | Tržby obchodníků | Britská vláda | EPS | Britský FTSE | ADP | Inditex | Square | Číst grafy | CPI v USA | Ropy | Evropské maloobchodní tržby | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | NFIB | Druhá vlna pandemie | Silný trend | Ztráty | Společnost | Break/Even | Oblasti forexového obchodování | Stav trhu práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Sázky | Forbes | Výrobní inflace | Měnový výbor | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Thomas Barkin | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | Cena akcií | Mark Carney | Lehman Brothers | Non-Farm Payrolls | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Investujte na Forexu | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Bankovní systém | Komodity | Ryanair | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Obchodování EUR/USD | Intradenní obchodníci | Česká národní banka | Příjmy | Ekonomické indikátory | Centrální bankéři | Hospodářské výsledky | Kalendář ekonomických dat | ČTK | PMI pro sektor služeb | Proti trendu | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Obchodní podmínky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snižování nezaměstnanosti | Snížení inflace | Index | Vánoční rally | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | Implikovaná volatilita | Hlavní americké indexy | MiFID II | Měnové stimulace | Zpráva amerického ministerstva práce | Průmyslová produkce | Meziroční růst | 1D | Výsledková sezóna | Engulfing | Nákupní signál | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Tisková konference šéfa Fedu | Analýza indikátorů | Dnešní zprávy | Crédit Agricole | Britské maloobchodní tržby | Měnové zasedání bankovní rady | AUD/USD | Komplexní analýzy | Zasedání bankovní rady | Program odkupu aktiv | Komise v přenesené pravomoci | Bilance | Banka Nomura | Trading | Meziroční inflace | Investiční doporučení | Nové obchody | Britské maloobchodní prodeje | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Kurz jednotné evropské měny | Nakupovat | FOMC | Ministr financí Jeremy Hunt | Švédská Riksbank | Investování | Put | Brent | Bankovní systém USA | Ondřej Hartman | Kroky Bank of England | Harami | Britská společnost | Ropná rally | Otevírání americké ekonomiky | Vakcinační strategie | EQT | Capital Management | Chuť k riziku | British Petroleum | Kanadské maloobchodní prodeje | Měnový pár | Bezpečné přístavy | Izraelský premiér | Analytička | Pracovní místa | Dluhová krize | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Včerejší seance | Nižší úrokové sazby | Warner Bros. Discovery | Terminál | Swapy | Obchodování na forexu | Guvernér | Systematické riziko | Obchodování na burze | Société Générale | Dynamický support | Reakce trhů | Zisk na akcii | Ekonomika USA | Průmyslová výroba v Německu | Mzda | Akciové indexy | Rozhodnutí britské centrální banky | Obchodní signály | Události tohoto týdne | Credit Agricole SA | Banka | Tesla | After-market | LIBOR | Rekordní minima | Americké centrální banky | Býčí potenciál | Inflační překvapení | Bankovní asociace | Britské akcie | FTSE | Vývoj měnového páru | Úvěrové podmínky | Průzkum | Ocado | Komoditní měny | IEA | Commitment of Traders | Analýza sentimentu | Otevřít obchodní účet | Kybernetické měny | Zasedání Fedu | Instrumenty | Korekční pohyb | Růst cen ropy | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Admiral Markets | Pražská burza | ECB | CCI | Vývoj libry | Kolísání cen na finančních trzích | Vyhlídky | NATO | Přeprodané podmínky | Důvěra investorů | Kupující | Předpověď | Omezení pohybu | HDP eurozóny | Očkování | xStation | IT společnost | Průzkumy | Výroba v Německu | Politika centrální banky | Americká centrální banka | Michelle Bowmanová | Bernstein Bank | Nomura | Bitcoin | KOL | Automobilky | Technologické společnosti | Ropa Brent | Naked Short Selling | Španělsko | Michal Dvořák | Výnosové křivky | Futures na americké indexy | Hospodaření | Rollback | Oslabení koruny | Short | Přehled | Podpora | Vlna epidemie | Růst spotřebitelských cen | Futures | Plyn | Ekonomické události | Zpráva o inflaci | Přehled měnového páru | Inflace v eurozóně | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Boris Johnson | Nemovitosti | Indikace | Nejbližší support | FXstreet.cz | Vývoj indexu volatility | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Německo | Japonsko | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Moving Average | Americká data | Forexové trhy | Růst výnosů | Time-Frame | Inflace v únoru | Wells Fargo | xStation5 | Američané | Klesající trend | Ropa Brent (OIL) | Dlouhodobé strategie | Technické indikátory | Počet pracovních míst | Index spotřebitelských cen | Ministři financí | Walmart | Technická rezistence | Index CPI | Prognóza ČNB | Dlouhé (long) pozice | Aleš Michl | IronFX | Prosincová inflace | Flat | Range | Omicron | Koronavirus | Výhled pro EUR/USD | Prezident Joe Biden | Profesionální obchodník | MT4 | Ukrajinská hřivna | Měny&Sazby | Deliveroo | Zemní plyn | Makroekonomický kalendář | Snižování inflace | Devizové trhy | Akcie v USA | EU a USA | Otevřené obchody | Burze | Právo | Fluktuace | ČR | Zasedání americké centrální banky | Nejnovější údaje | Snížení úroků | Vice | Rozpočet | Statistika | Investiční plány | Statistický úřad | Prohlášení politiků | Jak se stát forexovým obchodníkem | Směřování | Jednoduché tipy | Opce | Aukce | Analytici | USD/CZK | Současná hodnota | Forex market | Zadlužení | Bollinger Bands | X-Trade | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ceny zemního plynu v USA | Equity | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | Aligator | Spekulativní pozice | Boční trend | Lael Brainardová | Situace na trhu práce | Sazby ECB | Prime | TradeCentrum | Překoupené zóny | Nesoulad | Market Barometr | Provozní zisk | Americká ministryně financí | Proinflační rizika | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Prognózy inflace | Dobré zprávy | Kurz koruny | Maloobchodní prodeje | Evropská centrální banka | Conference Board | Česká ekonomika | Konsenzus | Omezování nákupů aktiv | Co bude | Destatis | SoFi | Očekávání trhu | Vybírat zisky | Maďarský forint | Produkce ropy | Drahé kovy | Indikátor | Novozélandský dolar | Royal Dutch Shell | Velké objemy | Mediální společnosti | CNBC | Býčí trh | Pohyby eura | Pokles měny | Panika | Švédsko | Aktivum | Setkání centrálních bankéřů | InstaForex Kurz | Psychologické úrovně | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Měnové podmínky | Finanční svět | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Investiční rozhodnutí | Video | Fitch | Vlna omikronu | ISM | Finanční prostředky | Kurz CZK | Domácnosti | Předpověď pro GBP/USD | CARA | Lineární regrese | Vývoj inflace | Restriktivní politika | Aktuální prognóza | Dluhopisový trh | Riziko | Prognóza vývoje | FXstreet | Splatnost | Podnikatelská aktivita | Klidné obchodování | Korekční fáze | AAA | Sektor služeb | Plán obchodování EUR/USD | Měnová politika | Emerging markets | Statut | Meta Platforms | Běžný účet platební bilance USA | Významné události | Agentura Moody's | UTC | Markit | XTB | XTB Research | Christopher Waller | Koš | Vývoj ceny | EURGBP | Restrikce | Optimismus | Nastavení sazeb | Likvidita | Hlavní ekonom | Klesající trendová linie | Pozornost obchodníků | Hřivna | Načasování | Risk | Uptrend | Dnešní ekonomický kalendář | Maďarská centrální banka | Turecké liry | Německé dluhopisy | Zasedání amerického Fedu | Analytika | Inflační očekávání | Větší pokles | Forexu | Sazby beze změny | Pandemie | Emise | Populární značky | Miliardy | Čína | DAX | IBEX | Německá obchodní bilance | Buy signály | Dow Jones | Měnové trhy | US dolar | Šíření varianty omikron | Německý index DAX | Platina | MIFID | Deutsche Bank | Odrazy | Přeprodáno | Oslabování libry | ONS | Ruský ministr | Švýcarská vláda | Pravidla obchodního systému | Ekonomové | Americké trhy | Conference Board index | Český HDP | CZK/USD | Regrese | Analytik | Index PMI | Fundamentální analýza pro začátečníky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Nové peníze | Strategy Research | Buy Stop | Bankrot | Konzervativci | DPH v Německu | Throwback | Oscilátory | Zpomalení růstu | Ranní okénko | Intervenovat | Hospodářský výhled | Ekonomické prognózy | Poskytování úvěrů | Akciové indikátory | InstaForex Kurz pro začátečníky | Analytici banky | Zajímavé pohyby | Správa | Světové centrální banky | Sterling | Nový Zéland | Analýza fundamentálních událostí | COT (Commitment of Traders) | Výnosy | Vyšší inflace | Pips | Nonfarm Payrolls | Potenciál poklesu | Nastavení měnové politiky | Wall Street | Bankovní vklady | Pozice | Ticker | Podnikatelské aktivity v USA | Mojmír Hampl | Index DAX | Americká seance | Práce | Šéfka Fedu | Počet nezaměstnaných | Časové rámce | G7 | Pokles libry | Private equity | Jak obchodovat | David Vagenknecht | Holubičí rétorika | Goldman Sachs Group | Biden | Budoucnost | Aktuální situace | Úspěch | NASDAQ 100 | Nákup libry | AMZN | Druhá vlna | Hlavní ekonomické události | Pokles zásob | JPMorgan Chase | Japonský jen | Konsolidace ceny | Šance | Ekonomický růst | Oscilátor | Minuta s XTB | Inflace ve Velké Británii | EuroStoxx50 | Růst průměrné mzdy | Rizikový sentiment | Politici | Nákup dluhopisů | Obchodování na měnovém trhu | Kotace | Jerome Powell | Jestřáb | Index FTSE 100 | UBS Group AG | Fibonacci | Odvětví | Sazby Fedu | Poradenství | Finanční situace | Meziroční inflace v Německu | Zahraniční měny | MAST | Analýza makroekonomických zpráv | Bilance zahraničního obchodu | Celková inflace | Revize výhledu | Dna | Obnovení růstu | Investiční roadshow | Poptávky po dolaru | Výhled centrální banky | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Kurz GBP | Podniky | Retail | Ekonom | USA | Globální ekonomický růst | Názory analytiků | Vyšší výnosy | Prodejní pozice | Analytický tým | Janet Yellen | Zlato | Býčí trend | Obchodní nastavení | Dnešní události | Zpomalování inflace | Graf dne | Geopolitika | Nasdaq | Americké zásoby zemního plynu | Jan Frait | Společná evropská měna | Philip Lane | PMI index | Italský PMI | PMI ve službách | Britský akciový index | Intradenní strategie | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Prolomení pod support | Spekulanti | Inflace v USA | Hike | Slabé euro | CCI indikátor | ECB Christine Lagardeová | Stochastic | Údaje o inflaci | ForexTime | Krátkodobý rostoucí trend | Kyber | Roadshow Bernstein Bank | Bezpečnost | Nový šéf Fedu | Průlom | Investment | Výraznější pokles | Začínající obchodníci | Lufthansa | USD/JPY | Bill Ackman | Cyklus utahování měnové politiky | USD GBP | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | Bank of Singapore | Obchodní výhled | Phillipsova křivka | Amazon | Indický index | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Holubice | Fundamenty | Ukazatele | Americké úřady | Británie | Vývoj jádrové inflace | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Aktivita obchodníků | Stabilita | Zahraniční FX | COT | Makléř | Dopady pandemie | Zlepšení | Současný klesající trend | Týdenní pivot | Oslabování švýcarského franku | Zahraniční forex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zásah proti kryptoměnám
Zásahy čínské vlády
Zásahy do obchodů
Zásahy Evropské centrální banky
Zásahy regulačních úřadů
Zásahy ze strany brokera
Zasedání akcionářů
Zasedání americké centrální banky
Zasedání amerického Fedu
Zasedání Bank of Canada

Následující klíčová slova

Zasedání Bank of Japan
Zasedání bankovní rady
Zasedání britské centrální banky
Zasedání centrální banky
Zasedání centrálních bank
Zasedání České národní banky
Zasedání ČNB
Zasedání ECB
Zasedání Evropské centrální banky
Zasedání Evropské centrální banky (ECB)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít