Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Buffett, SONY a strategie tradingu: Co se aktuálně vyplatí sledovat na trzích podle Tomáše Vranky?
Další měsíc je za námi a s příchodem druhého únorového týdne přichází také další část oblíbeného měsíčního formátu Akciové portfolio Tomáše Vranky od XTB. Na trzích je od začátku roku velmi živo, a proto bylo k probrání mnoho aktuálních témat: potenciál tradingu a investování v těchto volatilních časech, potenciál Berkshire Hathaway a mnoho dalšího. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších témat, která v aktuální epizodě zazněla!

Zajímavé příležitosti v nadcházejícím období nejistoty
Po 23. červenci, kdy došlo k aktivaci Segwitu se zdálo, že problém rozštěpení bitcoinu na dvě měny je na chvíli zažehnán.

Commodity trading ideas: sugar, coffee and soybean
V tomto blogu poukážem na zaujímavé situácie ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad bude strednedobý/dlhodobý, takže minimálne na 1-2 mesiace. Výhľad bude technický, no poukážem aj iné veci, ktoré môžu ovplyvniť budúcu cenu daných komodít.

Přichází už do USA recese?
V minulém roce ekonomika Spojených států oficiálně nespadla do recese, byť čistě technicky a matematicky by se o ní hovořit dalo. Mezičtvrtletní poklesy HDP v prvních dvou čtvrtletích roku (-0,4 % a -0,1 %) sice nastaly, ale šlo spíše o korekci nadměrného utrácení covidových peněz z vrtulníku než že by hospodářství trápil pokles ekonomické aktivity jako takové. Podle atlantského Fedu a jeho GDP Now indikátoru by mělo HDP USA vzrůst i v posledním čtvrtletí minulého roku a to o cca 1 % mezičtvrtletně. Jak to ale bude letos?

Dopady koronaviru a obchodních válek na trhy
Díky strachu a uvědomění stále většího množství investorů, jak závažná situace nyní ve světě nastala a jaké dopady to může ještě v budoucnu přinést, jsme aktuálně svědky toho, jak „koronavirus“ v posledních týdnech doslova decimuje trhy. Není divu, že mezi nejvíce zasažené odvětví patří letecké společnosti, pohostinství a služby, které jsou s nimi úzce propojeny a jsou na nich tudíž závislé. Způsoby, jakými jsme byli každý den zvyklí pracovat i zavedené režimy lidí, to vše je nyní minulostí a velkou otázkou tak zůstává, co bude dál a jak se změní moderní tržní hospodářství? To v tuto chvíli nevíme.

Technická analýza BTC/USD: Poprvé +10 000 USD od Halvingu, budeme pokračovat v růstu?
V dnešní analýze se podíváme na růst Bitcoinu. Znovu jsme se dostali nad 10 000 USD, a to poprvé od halvingu. Investoři to vzali zprudka o velikosti 1 050 USD.

Kvartální výsledky Big tech firem: Jak se dařilo Applu, Googlu a dalším?
Letní výsledková sezóna se pomalu blíží ke konci a i tento kvartál přinesla mnoho zajímavých informací ze zákulisí světových firem. Jedny z nejvíce očekávaných výsledků byly bezpochyby výsledky technologických gigantů. Mnozí z nich se svezli na AI boomu posledních měsíců a zaznamenali tak rekordní růsty cen svých akcií. Byl ale tento růst oprávněný? Analytik XTB Tomáš Vranka řešil společně se svými kolegy Jaroslavem Brychtou a Štěpánem Hájkem právě toto téma na novém Povídání o trzích. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejdůležitějších informací z výsledků Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta

Kryptoměny v novém kabátě
Není žádnou novinkou, že v kryptoměnovém světě už nějaký ten čas existuje projekt s názvem Defi. Pod zkratkou Defi si můžeme zjednodušeně představit jakousi formou decentralizovaných financí, které tato kryptoměnová nadstavba nabízí. Co vlastně do světa kryptoměn Defi může přinést? Abychom mohli odpovědět na tuto jednoduchou otázku, nejdříve se musíme podívat na problémy, které s sebou kryptoměny přináší a které mohou zpomalovat jejich rozvoj a zapojení do dnešního globálního světa financí.

Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?
Lednový cenový vzestup měn rozvíjejících se trhů by se mohl v průběhu letošního roku rychle zastavit. Nástup Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta přinesl na finanční trhy hodně optimismu, který podpořil apetit po rizikových aktivech, mezi něž se řadí i měny rozvíjejících se zemí. Dokonce i mexickému pesu (MXN), které je vystavené výhrůžkám výstavby zdi na hranicích a zrušení obchodní dohody (NAFTA) s USA, se podařilo vymazat část předvolebních ztrát. Mexické peso oslabilo po prezidentských volbách proti americkému dolaru o 16 procent.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 8.12.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory a odporu a zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Rána pod pás pro americký dolar
Velikonoční svátky nebyly pro americký dolar příliš přívětivé. Nejprve prezident USA Donald Trump prohlásil, že americký dolar je příliš silný a dusí tak tvorbu pracovních míst v průmyslu. Dále také jeho administrativa neprohlásí Čínu za měnového manipulátora, čímž klesá pravděpodobnost na jakákoliv tvrdší opatření na straně dovozních cel do USA, která by za jinak stejných okolností znamenala silnější dolar.

Co přineslo setkání aktivních obchodníků Purple Trading Club?
Také v červenci jsme jako každý měsíc pořádali naše pravidelné komunitní setkání v Praze. Tentokrát se k nám přidal také Ondřej Hartman a bylo opravdu o čem diskutovat! O čem si obchodníci povídali a jak se na PTC taky dostat? To si povíme v dnešním krátkém shrnutí.

Inflace dále roste: Jak obchodovat? | Investiční Memento #50
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 50. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Výběr z nedělní přípravy: Americký index S&P 500 a vybrané měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry AUD/USD a EUR/CHF
Jsme na konci týdne a bylo by dobré se podívat na měnové páry, které by mohly být zajímavé v příštím týdnu. V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii pro index S&P 500 a měnové páry AUD/USD a EUR/CHF.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, USD/CHF a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. V tom uplynulém jsme mohli vidět řadu pěkně rozjetých trendů napříč celou burzou. Z toho vyplývá, že dnešní forex blog bude o možných protitrendových obchodních příležitostech, tedy korekcích trendů.

Čo povedal Buffett a my to musíme zvážiť
Včera bol na CNBC rozhovor s Warrenom Buffettom a keď tento pán rozpráva, my musíme počúvať. Dotkol sa tém ako bitcoin, daňová reforma, čo s voľným cashom a nástupníctva v Berkshire Hathaway.

Kde se investoři na medvědí trh těší?
První polovina letošního roku je ve znamení poklesu trhů od akciového přes dluhopisový až po kryptoměny. Tyto ztráty živí centrální banky po celém světě (kromě Japonska) prudkým zvedáním úrokových sazeb, utáhnutím měnové politiky, kterého trh nebyl svědky po desetiletí. Co přiměje americký Fed, frankfurtskou ECB, Bank Of England nebo i Českou národní banku k obratu? Jaký prvotní impuls dokáže zabrzdit jestřáby a přinést mezi investory úlevu a optimismus?

Proč najednou trhy začaly padat o prázdninách?
Historicky letní měsíce patří na světových trzích k těm, kdy se obchoduje v ospalém tempu. Je to logické – investoři jsou lidé jako ostatní, a tak rádi jezdí na dovolenou, kde vypínají mobily a nečtou zprávy. To platí i pro centrální banky. Americký Fed bude v klidovém režimu až do zahájení sympozia v Jackson Hole na konci srpna. V létě je tedy všechno připraveno pro klidový režim. Nyní je však všechno jinak. Proč?