Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Burzovní grafy: Silně býčí úvod roku vynesl americké akcie na nové rekordy
Raketový vstup do roku 2018 vynesl americký akciový index S&P 500 o 2,60 % výše na čerstvá maxima nad psychologicky zajímavou hladinou.

Už jsem na to přišel
Tak nějak pořád přemýšlím o těch kryptoměnách. Tedy ne vlastně pořád, protože mám na práci důležitější věci, jako například vnoučky, ale když už o nich někde vyskočí nějaká zpráva, zamýšlím se nad nimi o pár minut déle, než by si zasluhovaly.

Fundamentální analýza kryptoměn – psychologické faktory a analýza tržních nálad (4. díl)
Tento článek zkoumá, jak veřejné mínění a média ovlivňují hodnotu kryptoměn. Pozitivní sentiment může zvýšit ceny, zatímco negativní je snižuje. Média hrají klíčovou roli při šíření informací, které formují náladu trhu, například zprávy o regulacích nebo hackerských útocích. Psychologické aspekty, jako je strach z promeškání (FOMO), a vliv influencerů jsou také významné. Článek dále představuje nástroje pro měření nálady na trhu, které pomáhají investorům pochopit krátkodobé i dlouhodobé trendy.

INVESTIČNÍ GLOSA: Čím dál více Čechů investuje, říkají nám průzkumy. Situace je ale horší, než se zdá
Mediálním éterem před časem prolétl průzkum Asociace pro kapitálový trh ČR, podle kterého investuje čím dál více Čechů. Z takového zjištění bychom měli mít jako společnost radost. Jenže podrobnější zkoumání podobných průzkumů ukazuje, že investiční gramotnost je u nás nadále špatná. Většina lidí stále sází na starý dobrý „spořák“.

Nedělní příprava: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Opět je tu neděle, ideální čas k přípravě pro nadcházející obchodní týden. Tentokrát jsem vybral měnové páry USD/JPY a AUD/USD. Ceny obou měnových párů právě reagovaly na dlouhodobé S/R úrovně. Vypadá to, že po falešném proražení na USD/JPY vidí analytici jižní cestu zalitou sluncem. S tímto nadšením se úplně neztotožňuji. Naopak na AUD/USD cena došla k supportu. Na tuto chvíli jsem měsíc čekal a rád bych v případě slušné příležitosti nakupoval.

Brexit vs. britská libra
Debata ohledně vystoupení Velké Británie z Evropské Unie bez dohody v poslední době utichla. Zdá se, že Londýn s Bruselem nějaký kompromis najde, ať už půjde o odklad brexitu nebo nastavení jasných a předvídatelných pravidel rozchodu. Pravděpodobnost letošního kolapsu britské ekonomiky v návaznosti na případný tvrdý brexit postupně klesá a v hlavním scénáři se počítá „jen“ s přirozeným ochlazením na konci konjunkturního cyklu.

Důležitost prvního obchodu
Pro intradenní obchodníky je velmi důležité začínat obchodní den na "vítězné vlně". Aby se trader do tohoto psychického rozpoložení dostal, měl by každý den věnovat zvýšenou pozornost svému prvnímu obchodu.

EUR/USD: Dolar vynáší víc
Jedním z hlavních indikátorů, které hýbou měnovými trhy, jsou zajisté krátkodobé úrokové sazby. Jejich výše záleží na rozhodnutí centrálních bankéřů a jsou předmětem detailních analýz, které se snaží predikovat jejich vývoj do budoucna. Co ale dělat v dnešní situaci, kdy krátkodobé úrokové sazby jak v Americe, tak v Evropě již několik let stagnují blízko nuly a centrální bankéři slibují nechat je na dnešních úrovních „po dlouhou dobu“?

Algotrading vs. manuální obchodování
Manuální obchodování a algotrading se může na první pohled zdát jako docela podobná záležitost. Opak ale může být pravdou. Já osobně to totiž beru jako dvě docela odlišné disciplíny a hned vám řeknu, proč si to myslím.

Rekordní čtvrtletí pro XTB: 54,4 mil. EUR čistého zisku a více než 55 tisíc nových klientů
Společnost XTB právě oznámila předběžné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2022. Během tohoto období se XTB podařilo vygenerovat rekordní konsolidovaný čtvrtletní čistý zisk v historii společnosti – konkrétně 54,4 mil. EUR. Významnými faktory, které určily úroveň výsledků XTB v prvním čtvrtletí roku 2022, byly zejména: vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích, způsobená mj. jak geopolitickou situací, tak neustále rostoucím průměrným počtem aktivních klientů a jejich vysokou transakční aktivitou vyjádřenou v objemu kontraktů v lotech.

Trading ideas: EUR/GBP, NZD/CAD a USD/CAD
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/GBP long, NZD/CAD short a USD/CAD short.

Můj první rok na FX (díl 5.)
Jak jsem si půjčil systém. Vzhledem k tomu, že mé papírové testování mnou sestavených systémů nebylo korunováno ziskem na konci, rozhodl jsem se trochu ponořit do již funkčního a zavedeného systému. Před tím, jsem ale opět doplnil svůj účet o dalších 20 %. Takto vysokou částku jsem poslal na účet,jelikož jsem si byl jistý, že už budu dodržovat nějaká pravidla mnou vybraného systému a tak by se úspěch mohl dostavit.

Společný London Break (4. díl)
Při tvorbě strategie je vždy nutné projít, pokud možno, co nejvíce možností určitého dílku nastavení, abychom měli o trochu větší jistotu, že jsme zvolili takovou možnost, která je nejen nejlepší, ale která také nechává trhu nějaký prostor.

Situácia na amerických indexoch
Obrovské poklesy postihli poslednou dobou nielen ázijské a európske akciové indexy ale rovnako aj tie americké a výpredaj pokračuje s menšími prestávkami už niekoľko dní. Situácia ohľadom koronavírusu sa každý deň mení a väčšinou to nie sú dobré správy a pre ekonomiku už vôbec. Aká je momentálne situácia na hlavných amerických indexoch?

Fintokei: Pravidlo Martingale a agresívní průměrování II.
Pokračuji v testu programu StartTrader od Fintokei, podařil se dílčí úspěch a ztrátu jsem snížil na 0,7 %. Takže od posledního reportu jsem vygeneroval zisk přes 2 %.

Lehkost forexu – aneb zamyšlení
Popravdě, ani nevím, proč tohle píšu. Nejsem psavec a moc nepřispívám a nepletu se do diskusí.

Realitní bublina v USA praská
Až příliš dlouho trend cen nemovitostí ve Spojených státech odolával rostoucím úrokovým sazbám americké centrální banky (Fed). Tolik očekávaná deflace v realitách v největší světové ekonomice však již je skutečností.

Burzovní grafy: Extrémní výkyvy pokračují
Rychlé změny cen akcií oběma směry, takový byl první březnový týden na amerických burzách. Index S&P 500 nakonec posílil o 0,55 %, volatilita je ale nadále mimořádně vysoká a vládní dluhopisy USA vynášejí rekordně málo.

Index S&P 500 je v korekci
Americký akciový index S&P 500 zaznamenal další výraznější týdenní ztrátu (4,03 %) a ze svých podzimních historických maxim odepsal již přes 10 %. Druhá korekce roku 2018 je tedy na světě.

Digitálny Juan na ZOH 2022?
Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.