Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

ŽIVÝ PŘENOS XTB: Energetická krize
Energetická krize je bezpochyby klíčovým tématem současnosti. Úzce souvisí s inflací a celkovou situací v ekonomice i na finančních trzích. Jak dlouho s námi bude a jaké dopady bude mít na společnost a trhy?

Týdenní výhled - 9. týden (Propady na akciích a slábnoucí zlato)
Další týden přinesl nervozitu, kterou napumpoval růst výnosů z amerických dluhopisů. Pod tlakem byla hlavně riziková aktiva v čele s technologickými akciemi v USA. Nervózní sentiment se dostal časem i do dalších sektorů a korekce na trzích byla mnohem širší. Na devizových trzích si vzal slovo opět americký dolar, který dostal pod tlak euro, libru nebo zlato, které prorazilo několikaměsíční minima.

Praktická ukázka: O (ne)falešném průrazu
V minulém týdnu jsem psal o situaci, kterou přinesla moje strategie a trochu jsem se zamyslel nad tím, co je to vlastně ten falešný průraz. Dnes už víme, jak to celé dopadlo.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/GBP, EUR/JPY a GBP/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry EUR/GBP, EUR/JPY a GBP/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Multitimeframe analýza: 9.11.2023 akcie HUGO BOSS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Multitimeframe analýza: 31.10.2024 Stříbro
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.

Analýza S&P 500, GBP/USD, EUR/USD a zlato na novém all-time high
Poptávka po bezpečném přístavu poslala v pondělí zlato na nové rekordní úrovně, i když skokově posílil dolar. Indikátory z amerického průmyslu totiž nečekaně překvapily. Pondělní price action však vzhledem ke svátkům nemusí být vypovídající. Zásadní pro další krátkodobý vývoj na dolaru budou páteční data z amerického trhu práce.

Situace v DXH10 po včerejším zásahu FEDu
O překvapení v posledních dnech není nouze a situace která nastala ne měnových trzích včera si myslím vyžaduje zvýšenou pozornost.

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 3.)
Víta vás pokračovanie nášho fascinujúceho seriálu o úspešných investoroch. Dnes sa zameriame na absolútnu legendu v investovaní, muža, ktorý zmenil pravidlá hry a stal sa synonymom pre takzvaný „finančný gén“. Vstúpte do sveta Warrena Buffetta, jedného z najvýznamnejších a najobdivovanejších investorov v histórii.

Je čas podívat se na japonský fundament
Už je to půl roku, co výměna v křesle guvernéra japonské centrální banky (Bank of Japan - BoJ) a s tím související zavedení extrémních programů na uvolnění měnové politiky skrz kvantitativní uvolňování (QE) poslaly japonský jen na dlouhou cestu slábnutí.

Zlato se odpoutalo od čtyřletých minim, úroveň 1200 USD rozhodne
Zlatu se v posledních několika týdnech podařilo odpoutat od svých dlouholetých minim a posunulo se blíže úrovni 1200 USD za unci.

Dělají vám starosti divoké americké akciové trhy? Zkuste změnit perspektivu
Není žádným tajemstvím, že rok 2022 i ten letošní, jsou náročné a divoké roky na amerických akciových trzích. Kdybych uměla kreslit karikatury, vypadaly by s nadsázkou asi takto: Jerome Powell lehce zvedne koutky úst nahoru a trhy optimisticky vystřelí nahoru, za pár dní Jerome Powell lehce koutky úst otočí směrem dolů a trhy se propadnou. Na tyto výkyvy ale můžeme mít jeden lék na uklidnění, a tím je změna perspektivy, z jaké se na trhy díváme.

Čína brzdí ekonomiku
Tento týden zahájily červencové statistiky z Číny a komoditní býky příliš nepotěšily. Růst průmyslové produkce se snížil na 6,4 %, což je nejnižší tempo od srpna 2020. Zdá se, že obrovský nárůst cen základních surovin, které Čína z velké části dováží, už si vybírá svou daň.

Úvod do Price Action I: Proč je letos trading výhodnější než investice?
Analytici se shodují, tento rok nasvědčuje vše tomu, že trhy budou přát spíše aktivnímu tradingu než pasivnímu investování. Inflace, vysoké úrokové sazby, válka na Ukrajině - všechny tyto problémy jsou bohužel stále aktuální. Dokud nezmizí, situace na trzích bude stále stejná - vysoce volatilní, a tím pádem lákající k tradingu. Pokud se letos chcete přeorientovat z investora na tradera a začít spravovat své investice více aktivním způsobem, série těchto článků a náš nejnovější ebook vám s tím pomohou.

Analýza kanadského dolaru (CAD)
Americký dolar (USD) má za sebou úspěšnou sérii zisků, kdy za posledních 11 týdnů neskončil ani jednou ve ztrátě, což je pro něj nejlepší výsledek za posledních 40 let. Sílu amerického dolaru lze pozorovat na všech frontách. USD je čím dál tím dražší nejen vůči euru (EUR), ale i vůči japonskému jenu (JPY), britské libře (GBP), australskému (AUD), novozélandskému (NZD), ale i kanadskému dolaru (CAD).

Americký dolar dohání ztráty
Od amerických prezidentských voleb vyhnal tzv. Trumpův efekt úrokové sazby, inflační očekávání a především dolar významně výše. Do toho přichází Fed s takřka jistým zvyšováním sazeb v prosinci a ekonomika Spojených států začíná po přestávce způsobené snižováním investic v těžebním průmyslu a snižováním skladu zásob nabíhat na slušné tempo.

Vím, co nechci, ale nevím, co chci – aneb, jak v tradingu neuspět
Základem úspěchu a neúspěchu je nastavení naší mysli. Vítězové totiž mohou být i ti, kteří se nacházejí "zdánlivě" v pozici poraženého, protože jsou schopni si z dané situace odnést to nejlepší pro sebe. Jak dosáhnout introspekce v osobním rozvoji se dočtete v tomto článku.

Čína si znovu hraje s čísly
Nové statistiky z Číny nepřinesly nikterak optimistický obrázek. Nadměrné kapacity i obchodní válka se Spojenými státy si stále více vybírají svou daň na druhé největší světové ekonomice. Dopad na komoditní trhy a australský dolar je proto negativní, protože Čína je největším světovým konzumentem většiny průmyslových surovin, jako je uhlí, železná ruda nebo měď.