Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Strategie na DAX: Korelace dne v týdnu a směru trhu
V tomto článku se budu věnovat jedné strategii na DAX (index 30-ti největších německých korporací), která se objevila v rámci webinářů jednoho brokerského domu na tuzemském trhu.

Obchodníkov plán (časť 1.)
Akokoľvek sa chcete pozrieť na obchodovanie, benefity plánovania sú naozajstné: Hlavne ak robíte náročnú aktivitu. Môže to pomôcť dosiahnuť naše ciele. V tomto blogu sa pozrieme na „obchodníkov plán“ a na iné elementy na ktoré sa obchodníci pozerajú. Obchodníkov plán sa môže veľmi líšiť medzi obchodníkmi a často okolo osobných preferencií a hlavne cieľov.

Jak podržet ziskovou pozici a přežít tržní korekce
Předčasné výběry zisků je velmi důležité téma, se kterým bojuje mnoho obchodníků. Jak se tomuto fenoménu bránit, se dočtete v tomto článku.

Nadcházející obchodní příležitosti na měnových párech EUR/USD a USD/JPY
Růst měnového páru EUR/USD ukončilo pásmo rezistence a klesající trendová čára. USD/JPY tlačí na rezistenci nejvyššího časového rámce. Moje obchodní nastavení najdete v tomto blogu.

3cAnalysis: Týždenný výhľad - pár EUR/USD a index S&P 500
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Zevrubné shrnutí lagujících indikátorů: Jak fungují a k čemu jsou?
Lagující indikátory právem patří mezi ty nejužívanější nástroje technické analýzy. Jde o indikátory jako je SMA, EMA a MACD. Proč se jim říká lagující a co to znamená? V tomto článku si všechny indikátory představíme a ukážeme si jejich silné i slabé stránky.

Privilegium amerického dolaru
Obchodníci a lidé z prostředí finančního světa se dlouhodobě shodují na tom, že současný ekonomický systém poskytuje vládě USA až přehnaná privilegia. Dá se říci, že systém nezachází se všemi zeměmi stejně. Americký dolar je rezervní měnou světa, což poskytuje Spojeným státům nespravedlivou výhodu oproti ostatním.

Top 3 edukační materiály XTB roku 2022
Edukace je v XTB jedním z hlavních pilířů. Každý rok společnost vydává řadu ebooků, vzdělávacích videí a mnoho dalších materiálů. V tomto článku naleznete tři nejpopulárnější posledních měsíců. Pokud Vás o vánočním volnu omrzí pohádky, tyto materiály bezpochyby zabaví na dlouhé zimní večery:

Ako obchodovať prejav Poloza (BOC)
Kanadský dolár bol najslabšou menou minulého týždňa a to aj napriek tomu, že ropa uzavrela týždeň pozitívne. Hlavnou príčinou výpredaju bol prejav člena BOC Lane, ktorý do veľkej miery poprel interpretáciu trhu z posledného zasadania centrálnej banky, kedy boli prekvapivo zvýšené úrokové sadzby na 1 % (trh očakával zvýšenie sadzieb len na 50 % - OIS). Lane zrelativizoval pohľad na ďalšie zvyšovanie sadzieb v Kanade pre tento rok a Poloz bude musieť tento pohľad potvrdiť alebo negovať.

Jak nastavuji Stop-Loss
Abych přeci jen ukázal, že se také prakticky věnuji obchodování a abych nepsal pouze o té naší hlavě, podělím se s vámi o svůj vztah, respektive přístup ke Stop-Lossům (SL). Nejprve si ale dovolím jednomu nováčkovi zopakovat, co to Stop-Loss je a proč je rozumné ho používat.

Prečo sú ETF lepšia voľba ako podielové fondy
Väčšine investorov dáva zmysel držať diverzifikované portfólio rôznymi finančnými aktívami, no kým nie ste schopní vybrať 20 akcií a investovať priamo do nich ako to robí Warren Buffett, mali by ste sa skôr spoliehať na finančné produkty ako sú podielové fondy, alebo, čo ja preferujem – ETF.

Kupte si podíl v 500 největších amerických společnostech
Index S&P 500, který ukazuje výkonnost 500 největších amerických společností, zná určitě každý, je jedním z nejsledovanějších indexů na celém světě a slouží jako barometr výkonnosti amerického akciového trhu. Jak ale do indexu S&P 500 investovat?

Nejdůležitější metriky, které hodnotí kvalitu obchodní strategie
Stejně jako každý business je i trading založen na nejrůznějších analýzách, finančních projekcích a alokacích kapitálu. Díky těmto uvedeným skutečnostem, se pak zvláště objektivní hodnocení vlastních výkonů stává bezesporu jednou z nejdůležitějších věcí, kterou by obchodníci neměli nikdy v žádném případě podceňovat.

Je koruna před kolapsem?
Nová bankovní rada ČNB se drží svého slibu a udržuje úrokové sazby v Česku stabilní na 7,00 %. Jenže problémem pro českou korunu je zvyšování úroků v zahraničí, zejména pak v eurozóně a ve Spojených státech. Fundament koruny slábne, úrokový diferenciál se ztenčuje a polštář, který by měl českou měnu bránit proti spekulativnímu útoků, se vyčerpává.

Aktuálny FX výhľad: EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD cez tie najvyššie časové rámce.


Obchodování indexu S&P 500 a EUR/USD
Po dubnovém testování úrovní blízkých historickým maximům index S&P 500 následně čistě korigoval k prvnímu důležitému platnému supportu ke 2.040 bodům. V posledních týdnech není síla ani vážný fundamentální důvod, aby indexy úrovně historických maxim prorazily a poté výrazně rostly.

Trh tlačí na oslabení čínského jüanu
Čínskou ekonomiku trápí předluženost realitního sektoru i nízká poptávka po zboží ze zahraničí. Jádrová inflace za únor sice vzrostla na meziročních 1,2 %, stále ale místní hospodářství operuje v nízkoinflačním prostředí. Čínská centrální banka (PBoC) tak má prostor uvolňovat měnovou politiku, protože větším problémem začínají být rizika defaultu velkých developerů a domácí i zahraniční poptávka než překotný růst spotřebitelských cen.

Kryptomenové cyklusy
Čo ak rast kryptomien bude pokračovať a zopakuje sa ich rastový cyklus? Potenciál nielen stovky ale aj tisícky percent. Práve vtedy keď je ticho a nehovorí sa o tom, tak je najlepší čas investovať. Je to teraz? Poďme si porovnať minulosť so súčasnosťou, pretože ako vieme, tak história sa opakuje, no vždy trochu inak, ale sú tam určité podobnosti.

Pro euro se otevírá cesta k ziskům
Ze Spojených států přicházejí data hovořící o zpomalování ekonomického růstu i inflace, na která reaguje americká centrální banka (Fed) mírnějším výhledem zvyšování úrokových sazeb. Naopak v eurozóně se diskuze k zastavení zvyšování úroků ještě nestočila. Jádrová inflace v Německu i Francii zůstává vysoko a neklesá, na rozdíl od USA.