Pondělí 27. května 2024 16:20
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Evropské měny

img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 23. května (seance v USA) pro začínající obchodníky

24.05.2024 K otestování ceny na úrovni 1,0822 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což nám umožnilo potvrdit správný vstupní bod pro prodej eura. K poklesu páru však nikdy nedošlo, což vedlo k opětovnému zaznamenání ztrát. K nákupům na ceně 1,0833 došlo na začátku pohybu ukazatele MACD směrem vzhůru od nuly. V důsledku toho pár vzrostl o 15 bodů, a to bylo vše. Údaje o indexech PMI v eurozóně euru pomohly a nyní všichni kupující doufají v to samé. Již nyní jsou však k dispozici slabé údaje o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitním indexu PMI USA. Kromě toho jsou k dispozici také údaje týkající se trhu práce. Poměrně zajímavým ukazatelem bude počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který může vést k nárůstu volatility, a údaje o objemu prodejů bytů na primárním trhu. Slabé údaje budou důvodem k nákupu eura, aby pokračoval vývoj býčího trhu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\euro-23052024.jpg

Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století

23.05.2024 Euro je v současnosti považované za druhou nejdůležitější měnu světa, zároveň jde ale o jedno z nejmladších platidel. Ovšem jen na první pohled. Evropa začala se společnou měnovou politikou výrazněji experimentovat už v devatenáctém století. Na euro si posvítíme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
img

EUR/USD. 22. května. Býci a medvědi si udělali společnou přestávku

22.05.2024 V úterý se měnový pár EUR/USD nadále obchodoval horizontálně mezi úrovněmi 1,0837 a 1,0892. Tento boční trend přetrvává již pět dní, přičemž býci a medvědi si udělali společnou přestávku. Konsolidace páru nad Fibonacciho úrovní 76,4 % – 1,0892 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu evropské měny směrem k další korekční úrovni 100,0 % – 1,0982. Konsolidace pod úrovní 1,0837 bude působit ve prospěch amerického dolaru a povede k určitému poklesu směrem ke spodní hranici vzestupného trendového kanálu.
C:\fakepath\Pavel2.jpg

Prezident Pavel nepodporuje referendum o přijetí eura

22.05.2024 Prezident republiky Petr Pavel včera na debatě s občany v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě znovu řekl, že je příznivcem přijetí eura. Při zvažování této věci by ale podle něj měla rozhodovat fakta, nikoliv emoce. S uspořádáním referenda o přijetí eura by byl opatrný.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 16. května (seance v USA)

17.05.2024 K úvodnímu otestování ceny na úrovni 1,0872 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem se, zejména vzhledem ke včerejšímu trendu, zdržel prodeje eura. Krátce poté došlo k dalšímu testu na úrovni 1,0872, když se ukazatel MACD zotavil z přeprodané oblasti, což umožnilo uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. K výraznému růstu však nedošlo a tlak na pár se vrátil. Na náladu na trhu měla negativní dopad absence statistik z eurozóny.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 15. května (americká seance)

15.05.2024 K otestování cenových úrovní, které jsem určil v první polovině dne, nedošlo. Přestože byla zveřejněna poměrně široká škála statistických údajů o eurozóně a míře růstu HDP, euro na ni nereagovalo a udržovalo volatilitu trhu na poměrně nízké úrovni, což mu ani neumožnilo dosáhnout mnou určených úrovní supportu a rezistence. HDP eurozóny za první čtvrtletí, ponechané bez revize, je méně důležité než údaje naplánovaný na druhou polovinu dne. Vcelku výrazná reakce trhu přijde po údajích o indexu spotřebitelských cen a indexu spotřebitelských cen bez cen potravin a energií v USA, stejně jako po změnách objemu maloobchodních tržeb a index Empire Manufacturing Index. Inflace je velmi důležitá pro určování budoucí měnové politiky Fedu, takže její růst určitě odsune plány na snížení úrokových sazeb, což posílí americký dolar. Pokud budou údaje odpovídat prognózám ekonomů nebo pokud inflace klesne, spustí se nákup rizikových aktiv včetně evropské měny. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám velké tržní pohyby.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 14. května (analýza dopoledního obchodování). Euru se po zveřejnění německých údajů podařilo vrátit k růstu

14.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0778 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo: pokles a vytvoření falešného proražení poskytlo vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, což mělo za následek růst páru o více než 20 bodů, což představuje velkou část celkové dnešní volatilitě na trhu. Vzhledem k tomu, že se nadále obchodovalo v rámci bočního kanálu, technický obrázek nebyl ve druhé polovině dne revidován.
img

EUR/USD. 14. května. Rovnováhu na trhu může narušit Powell.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval mezi úrovněmi 1,0764 a 1,0806, mezi kterými byly další dvě hladiny – 1,0785 a 1,0797. Ocitl se tím v náročné zóně, ze které se bude poměrně těžko dostávat. Včerejší odraz od korekční úrovně 61,8 % (1,0806) nedovolil býkům pokračovat v útocích v rámci vzestupného trendového kanálu. Pokles k úrovni 1,0764 a spodní linii koridoru může začít už dnes. Výrazný pokles evropské měny pod kanál nečekám před uzavřením.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 13. května (seance v USA)

14.05.2024 K prvnímu otestování ceny na úrovni 1,0785 v první polovině dne došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD výrazně vystoupal nad nulu, což omezilo další potenciál růstu. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval. Opětovné otestování této úrovně poskytlo příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro prodej, jelikož se ukazatel MACD nacházel v překoupené zóně a postupně od ní klesal. Jak je však vidět v grafu, vzhledem k absenci důležitých statistik z eurozóny se výrazný pohyb směrem dolů neuskutečnil. Volatilita trhu je i nadále velmi slabá a s největší pravděpodobností se situace bude opakovat také během americké seance. Ve Spojených státech nebudou zveřejněny žádné důležité údaje, takže nejlepší bude zaměřit se na projevy představitelů Federálního rezervního systému, jako například na projev Loretty Mester, kteří mohou oznámit další opatření v boji proti inflaci, což teoreticky povede k posílení amerického dolaru vůči euru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
C:\fakepath\Polsko-euro.png

Polské podniky se neshodují ohledně přijetí eura

13.05.2024 Velké polské podniky se neshodují v názoru na to, zda by Polsko mělo přejít na jednotnou evropskou měnu. Zavedení eura si přeje zhruba 48 procent velkých podniků, zatímco 42 procent upřednostňuje zachování zlotého. Vyplývá to podle agentury PAP z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost Grant Thornton.
img

EUR/USD. 13. května. Medvědi a býci našli rovnováhu.

13.05.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval důsledně mezi úrovněmi 1,0764 a 1,0785. Aktivita obchodníků byla nulová a po celý den jsme pozorovali horizontální pohyb. Zóna 1,0764–1,0785 je součástí zóny 1,0764–1,0806. Býci budou tyto úrovně velmi těžko překonávat. Další růst evropské měny tedy očekávám až po uzavření nad hladinou 1,0806. Vzestupný trendový kanál dál charakterizuje náladu obchodníků jako "býčí". Po uzavření pod tímto kanálem očekávám výrazný pokles eura.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 9. května. Euro se po zasedání Bank of England probudilo.

10.05.2024 Vlnová analýza grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud tomu tak je, kotace budou ještě nějakou dobu klesat, protože tvorba první vlny tohoto segmentu skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níže.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K testu ceny 1,0735 došlo dopoledne v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, což se ukázalo jako správné. Na pozadí nízkého objemu obchodování a absence jakýchkoli statistik z eurozóny nebylo snadné očekávat výrazné pohyby na trhu. Druhá polovina dne může probíhat pod stejnou "taktovkou", protože údaje z USA na tom pravděpodobně nic nezmění. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA pravděpodobně rovnováhu na trhu neovlivní. Pokud však zprávy překonají odhady ekonomů, tlak na euro se pravděpodobně zvýší a dolar bude nadále posilovat. Kupující eura může ovlivnit také britská libra, jejíž prudký pokles bude vyvíjet tlak na měnový pár EUR/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD. 7. května. Býkům docházejí síly

07.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí ustoupil k zóně rezistence 1,0785–1,0797, která je součástí větší zóny rezistence 1,0764–1,0806. Odraz kotací od této zóny bude působit ve prospěch americké měny a povede k novému poklesu směrem ke korekční úrovni 100,0 % (1,0696). Vzestupný trendový kanál nadále charakterizuje náladu obchodníků jako "býčí". Konsolidace kurzu páru nad úrovní 1,0806 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,0840.
img

EUR/USD. 3. května. Býci se nevzdávají bez boje

03.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek provedl nový obrat ve prospěch evropské měny a zahájil nový růstový proces směrem k úrovni Fibonacciho retracementu 76,4 % na 1,0764. Pár může provést nový obrat ve prospěch amerického dolaru už na současných úrovních a zahájit nový pokles směrem k Fibonacciho úrovni 127,2% na 1,0619, jelikož kolem úrovně 1,0740 došlo k obratu již pětkrát. Medvědi dvakrát prolomili spodní linii vzestupného trendového kanálu, ale nedostali očekávanou podporu ze strany Fedu a nyní se obávají slabých statistik z amerického trhu práce.
C:\fakepath\eurozona5.jpg

Dědek: Každá země, která kdy vstupovala do eurozóny, měla z eura obavy

02.05.2024 Každá země, která kdy vstupovala do eurozóny, měla z přijetí eura obavy. Posléze si ale společná měna získala podporu místních obyvatel, řekl na dnešním kulatém stole k euru v Poslanecké sněmovně bývalý národní koordinátor pro zavedení eura Oldřich Dědek. Tuto skutečnost ilustroval na příkladu pobaltských států, kde je podle něj spokojenost s eurem po počáteční skepsi v současné době jedna z nejvyšších v eurozóně. Přijetím eura by Česká republika podle prezidentky firmy Petrof a členky Národní ekonomické rady vlády Zuzany Ceralové Petrofové dala také najevo, že patří na Západ.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

02.05.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 1,0704 došlo v první polovině dne ve chvíli, kdy ukazatel MACD klesl výrazně pod nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a namísto toho jsem počkal na opětovné otestování, abych mohl uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. Po krátké době došlo k opětovnému otestování úrovně 1,0704, zatímco se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což umožnilo mé plány uskutečnit, ale pár nezaznamenal výrazný růst. Údaje o výrobní aktivitě zemí eurozóny mohly být příjemnější, protože ekonomika se v tomto směru nadále potýká s problémy. Čekáme na zveřejnění údajů o týdenním počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změny produktivity práce v nevýrobním sektoru a změny nákladů práce. Je nepravděpodobné, že by všechny tyto ukazatele výrazně ovlivnily směřování trhu, takže pokud se po zveřejnění statistik neprojeví kupující eura, tlak na pár se pravděpodobně zvýší. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD. 2. května. Statistiky z USA opět zklamaly.

02.05.2024 Pár EUR/USD se ve středu obrátil ve prospěch evropské měny a zahájil nový růst, přičemž se konsolidoval nad korekční úrovní 100,0 % – 1,0696. Kotace by dnes tedy mohly dál stoupat k další Fibonacciho hladině 76,4 % – 1,0764. Předtím pár ale uzavřel pod vzestupným trendovým kanálem, takže se domnívám, že nálada obchodníků se mění v "medvědí". Nová konsolidace pod hladinou 1,0696 bude působit ve prospěch americké měny a nového poklesu ke korekční úrovni 127,2 % (1,0619).
img

EUR/USD. 30. dubna. Prodejci vyhlížejí slabé údaje o inflaci v EU

30.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vystoupal ke korekční úrovni 100,0 % – 1,0696, odrazil se od ní, zaznamenal mírný růst a opět se k této úrovni vrátil. Další odraz kotací umožní malý pohyb vzhůru směrem k horní linii vzestupného trendového kanálu. Pokud kurz páru konsoliduje pod kanálem, bude to působit ve prospěch americké měny a obnoví pokles směrem ke korekční úrovni 127,2 % – 1,0619.
img

Zpráva CFTC: důvěra v dolar roste

30.04.2024 Čistá long pozice na dolaru vzrostla ve sledovaném týdnu o 7,2 miliard na 32,6 miliard. Spekulativní investoři aktivně nakupují dolar, protože čím dál víc věří, že americká měna v nadcházejících týdnech posílí.
img

EUR/USD. 29. dubna. Býci pokračují v postupu

29.04.2024 V pátek pár EUR/USD zaznamenal pokles ke spodní linii vzestupného trendového kanálu. Hranice nedosáhl, došlo k obratu ve prospěch evropské měny a býčí nálada mezi obchodníky přetrvala. Cena se stále obchoduje uvnitř kanálu. Teprve konsolidaci pod kanálem budu považovat za konec období dominance býků a budu očekávat obnovení poklesu eura směrem k Fibonacciho retracementu 127,2 % na 1,0619 a níže.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD a NZD/USD a zlato ze dne 29. dubna

29.04.2024 Kotace evropské měny vůči americkému dolaru od loňského července oslabují. Zóna supportu v denním rámci, která byla před měsícem stlačena, se změnila v silnou rezistenci. Kotace páru zároveň před pokračováním poklesu z posledních týdnů, který zatím neskončil, vytváří korekci.
img

EUR/USD. 26. dubna. Býci po zprávě o HDP pokračují v růstu

26.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek odrazil od korekční úrovně 100,0 % – 1,0696 a pokračoval v pohybu nahoru ke korekční úrovni 76,4 % – 1,0764. Vzestupný trendový kanál dál charakterizuje současný sentiment na trhu jako "býčí". Konsolidace kotací pod vzestupným koridorem změní tržní sentiment na "medvědí" a může vést k novému poklesu páru přinejmenším k úrovni 1,0619.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Dolar je připraven na údaje o HDP.

26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0726 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Analýza grafu 5M nám ukáže, co se stalo. Růst a falešný průraz přinesly signál k prodeji eura, který vedl k poklesu páru o 15 bodů a byl koncem všeho. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

EUR/USD. 25. dubna. Býci pokračují v růstu a očekávají z USA slabou zprávu o HDP

25.04.2024 Pár EUR/USD se ve středu znovu obrátil ve prospěch evropské měny a konsolidoval se nad korekční úrovní 100,0 % (1,0696). Proces růstu tedy dnes může pokračovat k další Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0764). Vzestupný trendový kanál charakterizuje současný sentiment obchodníků jako býčí, ale připomínám, že přetrvává medvědí trend. Konsolidace páru pod koridorem podpoří americkou měnu a obnoví pokles eura.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 25. dubna. Dolar může začít zlevňovat na konci roku, po nástupu Trumpa

25.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Indexy podnikatelské aktivity v Evropské unii a Spojených státech vyvolaly o několik dní dříve výrazný pokles dolaru, i když jsme tak silnou reakci trhu nečekali. Tato "silná reakce" však činila celkem 73 bodů volatility páru, což není příliš mnoho. Nicméně na pozadí denních výkyvů v rozmezí 40–50 bodů se i takový pohyb zdál působivý.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodný vstupní bod do trhu. Ano, údaje IFO za Německo vyšly poměrně dobře, což umožnilo kupujícím eura udržet své pozice po mírném poklesu pozorovaném v první polovině dne. Nyní je velmi důležité, jak budou obchodníci reagovat na americké statistiky, které mimochodem nejsou příliš významné, ale pozitivní dynamika amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby může ve druhé polovině dne vyvolat nový výprodej eura. Čas ukáže, zda kupující tento tlak tentokrát ustojí. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 24. dubna 2024

24.04.2024 Pár EUR/USD v úterý vzrostl na korekční úroveň 100,0 % (1,0696) a konsolidoval se nad ní. Proces růstu tak může pokračovat k další Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0764). Konsolidace kotací pod úrovní 1,0696 podpoří americkou měnu a určitý pokles ke korekční úrovni 127,2 % (1,0619).
C:\fakepath\trader-23042024-47-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.04.2024 1) Česká národní banka (ČNB) příští týden možná ještě sníží úrokové sazby. Poté ale bude k dalšímu snižování sazeb přistupovat velmi opatrně, řekl dnes guvernér ČNB Aleš Michl na Diskusním fóru ČNB v Pardubicích. Snižovat úrokové sazby začala ČNB loni v prosinci, od té doby klesla základní úroková sazba ze sedmi procent na 5,75 procenta.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

České firmy by převážně uvítaly zavedení eura

23.04.2024 České firmy by většinou uvítaly zavedení společné evropské měny v Česku. Za výhodu eura považují zejména odstranění kurzového rizika a snížení transakčních nákladů. Jako rizikovou naopak vnímají společnou měnu z pohledu možného ručení za dluhy jiných států eurozóny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte mezi českými podniky, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky 22. dubna (americká seance)

23.04.2024 Cena 1,0660 byla v první polovině dne otestována, právě když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál pro euro. V důsledku toho se pár propadl o více než 20 bodů, což představovalo značnou část intradenní volatility. Absence statistických údajů o eurozóně držela obchody v rámci kanálu, což aktuálně nedává výhodu ani jedné straně. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádná data, ani nejsou naplánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může držet obchody v rámci bočního kanálu s mírnou výhodou pro kupce, protože medvědi mohou rychle ztratit páru. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD. 22. dubna. Projev Christine Lagarde udá tón celého týdne

23.04.2024 V pátek se měnový pár EUR/USD odrazil od korekční úrovně 127,2 % – 1,0619 ve prospěch evropské měny a zahájil nový růstový pohyb směrem k Fibonacciho úrovni 100,0 % na 1,0696. Při bližším pohledu se obchodníci po celý minulý týden přetahovali o pozice mezi úrovněmi 1,0619 a 1,0696. V tuto chvíli tedy pozorujeme nový pohyb do strany. Konsolidace kotací nad úrovní 1,0696 bude působit ve prospěch eura a pokračovat v pohybu vzhůru směrem ke korekční úrovni 76,4 % na 1,0764.
img

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD a NZD/USD a pro zlato na 22. dubna

22.04.2024 Kotace evropské měny v hlavním měnovém páru tvoří od loňského července horizontální klesající proprek. V rámci vlnové struktury se vyvíjí poslední část (C). Hlavní kotace tlačily na horní úroveň potenciálně silné zóny obratu. Minulý týden cena driftovala a vytvořila střední retracement.
C:\fakepath\cinsky-juan-19042024.png

Čínský jüan nabírá na důležitosti

19.04.2024 V návaznosti na silná ekonomická i inflační data z americké ekonomiky i eskalaci rizika na Blízkém východě si USD připisuje zisky. Dolarový index se pohybuje na nejsilnějších hodnotách za posledních 18 měsíců, kdy vrcholila evropská energetická krize. Proti dolaru aktuálně oslabuje japonský jen, euro, ostatní evropské měny, prodejní tlaky jako poslední v tomto týdnu neustálo mexické peso.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 16. dubna (seance v USA)

16.04.2024 V první polovině dne došlo k otestování ceny na úrovni 1,0630, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což spolu se slušnými údaji z eurozóny umožnilo vzik nákupního signálu pro euro. Jak ale vidíme v grafu, k běžné korekci směrem vzhůru nedošlo. Ano, údaje institutu ZEW, zejména za Německo, se ukázaly být mnohem lepší, než předpovídali ekonomové, ale to euru umožnilo se pouze udržet nad vodou, nevedlo to k růstu páru. Ve druhé polovině dne nás čekají statistiky o objemu vydaných stavebních povolení a počtu nově položených základů. Trh s nemovitostmi a jeho "počasí" jsou pro Fed velmi důležité, takže udržení stability může působit ve prospěch dolaru. Silné údaje o růstu průmyslové výroby jsou důvodem k nákupu dolaru a prodeji eura. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\euro zone.jpg

ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě

14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Deficit veřejných financí letos klesne na 2,3 pct. HDP

10.04.2024 Deficit českých veřejných financí by se měl letos snížit na 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 3,3 procenta HDP. Země tak poprvé od roku 2019 splní takzvané maastrichtské kritérium deficitu, které je podmínkou pro zavedení společné evropské měny. Celkové zadlužení veřejného sektoru by však mělo vzrůst na 45,5 procenta HDP z loňských 44 procent HDP. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes představilo ministerstvo financí.
img

Zasedání ECB se blíží: co můžeme očekávat?

09.04.2024 Navzdory zvýšené poptávce po rizikovějších aktivech se očekává, že býčí jízda evropské měny bude brzy omezena. Hlavním důvodem tohoto scénáře je skutečnost, že představitelé ECB se postupně připravují na první snížení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již v červnu letošního roku, a to zejména ve světle rychle zpomalující inflace.
img

Přehled páru EUR/USD na 8. dubna 2024

08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil obnovit klesající pohyb, ale ani se nedokázal usadit pod klouzavým průměrem. Všechny potřebné informace měl, ale celý minulý týden se obchodoval zvláštně a nelogicky. Evropská měna začala růst už v úterý a trh během následujících tří dnů fakticky ignoroval silné údaje o podnikatelské aktivitě, nezaměstnanosti, trhu práce a volných pracovních místech v USA. Ano, v pátek jsme byli svědky mírného posílení dolaru, ale to rychle skončilo. Trh reagoval nákupem americké měny na zprávy o mzdách mimo zemědělství a o nezaměstnanosti. Jaký ale měla reakce na tyto zprávy smysl, když se cena během dvou hodin vrátila na původní pozici?
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata

08.04.2024 V grafu evropské měny určuje směr cenových fluktuací od září loňského roku algoritmus klesající vlny. Struktura vlny tvoří horizontální korekční rovinu. Extrémy v grafu vytvářejí formaci "pennant". Vlnová struktura se pomalu dokončuje, ale v grafu nejsou žádné signály blížícího se obratu.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek

05.04.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem.
img

EUR/USD a GBP/USD: Plán obchodování pro začátečníky na 4. dubna

04.04.2024 Ve středu byly zveřejněny předběžné údaje o inflaci v eurozóně. Meziroční index spotřebitelských cen vykázal zpomalení z 2,6 % v únoru na 2,4 % v březnu. Během americké seance byla zveřejněna zpráva ADP o zaměstnanosti. V americkém soukromém sektoru přibylo 184 tis. pracovních míst, zatímco analytici předpokládali nárůst o 125 tis. Jerome Powell navíc učinil prohlášení, že Federální rezervní systém má dostatek času na to, aby analyzoval makroekonomické údaje, než rozhodne o případném snížení sazeb. Všechny tyto faktory naznačovaly nevyhnutelné posílení dolaru. Obchodníci však nečekaně začali otevírat na americkém dolaru krátké pozice. Tento výprodej je obtížné vysvětlit, ale můžeme předpokládat, že došlo k rozsáhlému odlivu kapitálu z amerického dolaru do eura. Takové akce mohl provádět pouze omezený počet investičních fondů a bank.
img

EUR/USD. 4. dubna. Medvědi ustupují pozitivním statistikám navzdory

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu konsolidoval nad zónou rezistence 1,0785–1,0801 a pokračuje v růstovém trendu směrem k další korekční úrovni 38,2 % – 1,0866. Odraz páru od této úrovně bude působit ve prospěch amerického dolaru a může vést k určitému ústupu zpět do zóny 1,0785–1,0801. Konsolidace kotací nad úrovní 1,0866 bude působit ve prospěch dalšího růstu směrem k další Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,0918. Trend je prozatím stále "medvědí".
img

Prognóza pro EUR/USD na 3. dubna 2024

03.04.2024 Pár EUR/USD provedl v úterý obrat ve prospěch evropské měny a vrátil se do zóny rezistence 1,0785–1,0801. Odraz kotací od této zóny dnes bude opět působit ve prospěch amerického dolaru s určitým poklesem směrem k korekční úrovni 0,0 % – 1,0896. Konsolidace kurzu páru nad zónou 1,0785–1,0801 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu eura směrem k další korektivní úrovni 38,2 %–1,0866.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 3. dubna. Inflace v Německu přiblížila ECB k uvolnění politiky

03.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během úterní evropské obchodní seance mírně zvýšil, což se po poměrně výrazném poklesu z předchozího dne očekávalo. Volatilita se podle očekávání snížila, neboť makroekonomické pozadí bylo v úterý slabší. V útery bylo sice zveřejněno více zpráv než v pondělí, ale v pondělí byl zveřejněn PMI ISM v USA, který spadá do kategorie "velmi důležitých" zpráv. A včera jsme se, pokud jde o ty "relativně důležité", dočkali pouze inflace v Německu a JOLT v USA. Nejedná se o bezvýznamné zprávy, ale jejich význam pro trh je nižší než v případě ISM.
img

EUR/USD. 2. dubna. Medvědi udělali další důležitý krok vpřed

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí odrazil od zóny rezistence 1,0785–1,0801, otočil se ve prospěch amerického dolaru a pokračoval v sestupném procesu směrem ke korekční úrovni 0,0 % – 1,0696. Odraz sazby páru od této úrovně podpoří měnu EU a určitý růst zpět k zóně 1,0785–1,0801. Konsolidace pod úrovní 1,0696 dále zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu evropské měny. Na trhu nadále dominují medvědi.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. a 3. dubna

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci, v nedávných článcích jsem několikrát zopakoval, že očekávám pokles evropské měny a že trend je aktuálně medvědí. Jak vidíte, pár EUR/USD prodlužuje pokles. Cena pozvolna zaznamenává nižší maxima a minima. V tuto chvíli naprosto nic nenaznačuje konec medvědího trendu. Mnohé se ale může v průběhu tohoto týdne změnit, jak si řekneme v tomto článku.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. března (seance v USA)

27.03.2024 V první polovině dne nedošlo k žádným obchodům na úrovních, které jsem označil, a to kvůli velmi nízké volatilitě eura, která se vzhledem k absenci významných fundamentálních statistik, které by mohly trh ovlivnit, očekávala. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodné body pro vstup do trhu. Ani během americké seance bohužel nebyla k dispozici data, která by byla schopna s trhem výrazně pohnout, takže jsem očekával stejně slabou volatilitu s obchodováním v bočním kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

Prognóza pro GBP/USD na 27. března 2024

27.03.2024 Podle hodinového grafu pár GBP/USD v úterý provedl obrat ve prospěch amerického dolaru a vrátil se do oblasti supportu 1,2584–1,2611. Nový odraz od této oblasti bude opět působit ve prospěch evropské měny a přispěje k určitému růstu směrem k oblasti rezistence 1,2705–1,2715. Konsolidace kurzu páru pod uvedenou oblastí zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k úrovni 1,2517. Klesající trendový kanál nadále charakterizuje náladu obchodníků jako "medvědí".
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 V první polovině dne byla otestována cena 1,0848, právě když linie MACD začínala stoupat od úrovně nula, což potvrdilo buy signál pro euro. Pár ve výsledku vzrostl přibližně o 20 pipů, ale cílové úrovně 1,0879 úplně nedosáhl. Obstojné údaje o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu dokázaly během evropské seance podpořit slábnoucí býčí momentum. Mnohé teď záleží na statistikách z USA, které jsou také docela zajímavé. Změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní průběh americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu eura, zatímco silné zprávy mohou vzestupnou korekci páru výrazně poškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD. 26. března. Medvědi si udělali krátkou přestávku

26.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí odrazil od zóny supportu 1,0785–1,0801, obrátil se ve prospěch evropské měny a zahájil proces růstu směrem k Fibonacciho úrovni 38,2 % – 1,0866. Odraz kotací od této úrovně vyzní ve prospěch amerického dolaru a obnovení poklesu směrem k zóně 1,0785–1,0801. Konsolidace nad úrovní 1,0866 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu směrem ke korekční úrovni 50,0 % – 1,0918. Trend však zůstává "medvědí".
img

Prognóza pro pár USD/JPY na 22. března 2024

22.03.2024 Japonský jen ve středu otestoval zapuštěnou linii globálního hyperkanálu s vrcholem na úrovni 151,82. Cena včera nedokázala tuto rezistenci překonat, protože evropské měny kolísaly kvůli zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Signální linie oscilátoru Marlin v denním časovém rámci začala projevovat úmysl pohybovat se dolů.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 21. března. Christine Lagardeová zachovává...

21.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu obnovil klesající pohyb, ale obchodoval se se stejnou minimální volatilitou jako předtím. V tomto článku se – jako tradičně – nebudeme zabývat výsledky zasedání Fedu ani reakcí trhu na ně. Domníváme se, že první dvě hodiny po zprávě Fedu trh často obchoduje impulzivně a nelogicky. Nezřídka pozorujeme pohyb jedním směrem bezprostředně po zasedání Fedu a pak se pár během následujících 10–20 hodin vrací na původní pozice. Proto věříme, že je třeba nechat trh uklidnit, analyzovat všechny získané informace a zjistit, jak reakce trhu ovlivňuje aktuální technický obraz.
img

Přehled páru EUR/USD. 19. března. Inflace v Evropské unii zatěžuje euro

19.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí znovu vykázal "ohromující" volatilitu. Nicméně tentokrát se dal takový scénář snadno předvídat. Volatilita na měnovém trhu je totiž momentálně obecně velmi nízká a v pondělí, kdy je tradičně málo zpráv, není často vůbec žádná. Jediná zpráva dne – o inflaci v Evropské unii – žádné emoce mezi obchodníky nevyvolala. Upozorňovali jsme na to předem, protože zpráva implikovala druhý odhad, který se jen zřídkakdy liší od prvního. Pokud se neliší, pak trh nemá důvod reagovat.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

ČR už šestkrát za 20 let splnila ekonomické podmínky pro euro

03.03.2024 Za 20 let členství v Evropské unii splnilo Česko šestkrát ekonomická kritéria pro zavedení společné evropské měny. Zatím naposledy se to stalo v roce 2018, letos není vyloučeno, že se to podaří znovu. Vyplývá to z analýz ministerstva financí a České národní banky (ČNB), které instituce pravidelně zpracovávají při hodnocení připravenosti ekonomiky na zavedení eura. I nadále ale země nebude plnit podmínku členství v mechanismu směnných kurzů ERM II. Vláda se chce k debatě o možném zavedení eura v Česku vrátit v prvním čtvrtletí příštího roku.
img

EUR/USD. 1. března. O osudu eura rozhodne inflace

01.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek provedl obrat ve prospěch amerického dolaru a klesl na úroveň 1,0797, která spolu s úrovní 1,0785 tvoří další zónu supportu. Nedávno se na grafu vytvořilo několik dalších úrovní. Euro se pohybuje v úzkém cenovém rozpětí, v jehož rámci neustále nachází nové úrovně supportu a rezistence. Odraz od zóny 1,0785–1,0797 bude působit ve prospěch evropské měny a obnoví růst směrem ke korekční úrovni 61,8 % – 1,0883.
img

EUR/USD. 29. února. Dolar zakopl, ale neklesl

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu předvedl obrat ve prospěch americké měny a dokonce se konsolidoval pod korekční úrovní 76,4 % – 1,0823. Dolar si však nedopřál dlouhou dovolenou. O hodinu později došlo k obratu ve prospěch evropské měny a reverznímu uzavření nad Fibo úrovní 76,4 %. V tuto chvíli tak může dojít k obnovení růstového procesu ve směru korekční úrovně 61,8 % – 1,0883. Domnívám se však, že včerejší růst páru byl dílem náhody a byl vyvolán jednou slabou zprávou zveřejněnou ve Spojených státech. Konsolidace pod rostoucím trendovým koridorem naznačuje, že pokles páru je stále pravděpodobnější.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.
img

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 28. února. Lagarde pozitivně zhodnotila vyhlídky inflace

28.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pomalu a bez iniciativy. Tento pohyb nikdo nezpochybňuje, protože úterní fundamentální a makroekonomické pozadí by muselo být jinak silnější. Za pozornost v podstatě stála pouze jedna zpráva – počet objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Kromě tohoto zveřejnění se však během dne nic zajímavého neudálo.
img

EUR/USD. 26. února. Projev Christine Lagardeové udá tón celému týdnu

26.02.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval velmi špatně. Dalo by se říct, že se neobchodoval vůbec. Býci i medvědi se celý den snažili vychýlit jazýček vah ve svůj prospěch a pohybovali se podél korekční hladiny 76,4 % – 1,0823. Kotace se nicméně usadily pod koridorem rostoucího trendu, takže můžeme očekávat pokles k úrovním 1,0785 a 1,0725. Obchodníci by se ale měli na začátku nového týdne nejdřív "rozehřát". Na závěry o změně trendu na "medvědí" je zatím příliš brzy.
img

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 26. února. Veškerá pozornost se soustředí na inflaci v EU

26.02.2024 Měnový pár EUR/USD stál v pátek na místě. Volatilita činila 27 bodů, což svědčí o naprosté absenci pohybu na trhu. Na takovou situaci jsme si bohužel v poslední době zvykli. Minulý týden vykazovaly tři z pěti dnů volatilitu pod 30 bodů. Evropská měna pokračuje v korekci směrem vzhůru, ale tento pohyb brzy skončí. Stejně jako dříve nahrává většina faktorů (technických, makroekonomických i fundamentálních) americkému dolaru.
img

Co tento týden čekat od eura?

26.02.2024 Evropská měna strávila celý minulý týden ve fázi budování korekční vlny. Věřím, že neúspěšný pokus o průraz úrovně 1,0880, která odpovídá Fibonacciho hladině 61,8 %, ukazuje ochotu trhu vytvořit vlnu 3 v 3 neboli C. Pokud to tak opravdu je, mohly by kotace evropské měny příští týden znovu klesat. Je ale třeba pamatovat na zpravodajské pozadí, které má tendenci ovlivňovat tržní sentiment. Podívejme se proto na hlavní události následujících pěti dní.
img

EUR/USD. 21. února. Čekáme na zveřejnění zápisu z jednání FOMC

21.02.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v růstu směrem ke korekční úrovni 76,4 % (1,0823). Odraz kurzu páru od této úrovně umožňuje počítat s obratem ve prospěch americké měny a určitým poklesem k úrovním 1,0785 a 1,0725. Růst evropské měny stále není silný, ale nálada na trhu se začala měnit na "býčí". Konsolidace kurzu páru nad úrovní 1,0823 zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další korekční úrovni na 61,8 % (1,0883).
img

EUR/USD. 13. února. Medvědi i býci vykazují slabost, zpráva o inflaci může situaci změnit

13.02.2024 Na měnovém páru EUR/USD došlo v pondělí k obratu ve prospěch americké měny a konsolidaci pod úrovní 1,0785. Tato konsolidace nám umožňuje předpokládat pokračování poklesu páru směrem ke korekční úrovni 100,0 % (1,0725), odkud před několika dny započal růstový proces. Býčím obchodníkům se v uplynulém týdnu nepodařilo prokázat záměry při formování nového trendu. Domnívám se, že převahu mají i nadále medvědi, což naznačuje, že pokles eura se může kdykoli obnovit.
C:\fakepath\trader-13022024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.02.2024 1) Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes prudce vzrostl a přechodně se dostal nad 38.000 bodů, maximum za 34 let. K růstu indexu přispěl mimo jiné fakt, že společnost Tokyo Electron zvýšila roční výhled tržeb i zisku. Index nakonec část zisků smazal a den uzavřel růstem o 2,89 procenta na hodnotě 37.963,97 bodu. Je tak nejvýše od roku 1990.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

Vláda zítra projedná materiál o zavedení eura

13.02.2024 Ministerstvo financí (MF) a Česká národní banka (ČNB) doporučují, aby vláda zatím neurčovala termín pro přijetí společné evropské měny ani pro vstup do mechanismu směnných kurzů ERM II, který je předstupněm eurozóny. Společný materiál obou institucí projedná kabinet ve středu. Ve vládní koalici letos vypukl spor o euro, když část stran požadovala, aby kabinet přinejmenším stanovil termín vstupu do ERM II. Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) jmenoval ekonoma Petra Zahradníka zmocněncem pro přijetí eura, po koaličním dohodovacím řízení se ale Zahradníkova role změnila na ministrova poradce. Vyhodnocení výhodnosti případného zavedení eura má kabinetu do října předložit Národní ekonomická rada vlády (NERV).
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 13. února. ECB rozhodne o snížení sazeb v březnu

13.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v mimořádně klidném režimu. V ranních hodinách došlo k potenciálnímu proražení linie klouzavého průměru, odpoledne však došlo k obnovení mírného poklesu evropské měny. K jasné konsolidaci nad klouzavým průměrem jako v předchozích třech případech tedy nedošlo. Obchodníky jsme již upozorňovali na to, že průraz klouzavého průměru je možný. Za současných okolností však nebude znamenat posun k vzestupnému trendu.
img

Obchodní plán pro EUR/USD na 7. února

07.02.2024 Včera jsem vám představil obchodní nápad na nákup eura v případě odrazu od korekční úrovně 100,0 % (1,0725). V tuto chvíli nemohu tento obchodní signál považovat za zrealizovaný. K mírnému růstu evropské měny sice došlo, ale byl příliš malý. V polovině dne se pár vrátil na úroveň 1,0725 na pozadí slabých statistik z Evropské unie. Medvědi však nedokázali konsolidovat pod úrovní 1,0725. Nákupní signál nebyl zrušen a krátce poté se vytvořil nový odraz. Momentálně máme dva obchodní signály k nákupu na stejné úrovni.
C:\fakepath\euro6.jpg

Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl

07.02.2024 Myšlenka na vstup do systému ERM II na neurčité časové období a bez jasného cílového termínu pro přijetí eura je objektivně nesmyslná. Uvedli to ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Odborné stanovisko Národní ekonomické rady vlády (NERV) není podle nich pro přijetí eura zásadní. Vstup do Evropského mechanismu směnných kurzů ERM II je přitom důležitým předstupněm při zavádění eura.
img

EUR/USD. 7. února. Evropská měna je připravena na korekci

07.02.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý provedl retracement ke korekční úrovni 100,0 %, dosáhl úrovně 1,0725, odrazil se od ní a zahájil nový obrat ve prospěch evropské měny. Proces růstu tak dnes může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0823). Konsolidace kurzu páru pod úrovní 1,0725 bude působit ve prospěch americké měny, stejně jako obnovení poklesu směrem k úrovni 1,0644.
C:\fakepath\euro mena (2).JPG

Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura

07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
img

Plán obchodování EUR/USD na 6. února

06.02.2024 Ještě než popíšu nový obchodní plán, chtěl bych analyzovat ten včerejší. Předpokládal jsem, že libra zůstane v bočním kanále a očekával, že poroste. Projev Jeromea Powella a dobrý index obchodní aktivity ISM však hrály ve prospěch dolaru. Události se proto začaly vyvíjet podle alternativního scénáře, který předpokládal konsolidaci pod pásmem 1,2584–1,2611 s poklesem na úroveň 1,2513. 98 % tohoto obchodního nápadu tak bylo naplněno.
img

EUR/USD. 6. února. Medvědi jsou povzbuzeni Powellovým proslovem

06.02.2024 V pondělí pár EUR/USD nadále klesal, a to až ke korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Odraz kotací páru od této úrovně nám umožní počítat s obratem ve prospěch evropské měny a určitým růstem směrem k úrovni Fibo 76,4 % – 1,0823. Konsolidace kotací pod úroveň 1,0725 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,0644.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

SPD odmítá euro, vstup do ERM II by podle hnutí znamenal vysokou inflaci

06.02.2024 Vstup do evropského mechanismu směnných kurzů ERM II by podle lídra kandidátky SPD a Trikolory pro letošní volby do Evropského parlamentu Petra Macha znamenal vysokou inflaci. Řekl to na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny. Opoziční hnutí podle předsedy Tomia Okamury zásadně odmítá přijetí eura, protože to pro Česko není výhodné.
img

EUR/USD. 1. února. Údaje o inflaci podporují dolar

01.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu provedl růstový pohyb ke korekční úrovni 61,8 % (1,0883), odrazil se od ní a obrátil se ve prospěch americké měny a klesl pod Fibonacciho úroveň 76,4 % (1,0823). Konsolidace kotací pod touto úrovní umožňuje očekávat pokračování poklesu směrem k další korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Uzavření kurzu páru dnes nad 1,0823 bude příznivé pro měnu EU a určitý růst směrem k 1,0883.
img

Klíčové události 1. února: fundamentální analýza pro začátečníky

01.02.2024 Na čtvrtek je naplánována celá řada makroekonomických událostí, ale pohyb obou měnových párů bude do značné míry závislý na fundamentálních událostech – zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Začněme ale ekonomickými zprávami. Ve čtvrtek budou zveřejněny výrobní indexy PMI a údaje o inflaci, obojí pro eurozónu. Podobné indexy zveřejní i Německo a Velká Británie. Jsou druhořadého významu a budou nepochybně ve stínu významnějších událostí.
C:\fakepath\trader-29012024-53-zm.jpg

Pavel se znovu vyjádřil pro euro, pro českou ekonomiku je to podle něj výhodné

29.01.2024 Pro Česko jako proexportní ekonomiku by bylo výhodné přijmout euro a spolurozhodovat o podobě eurozóny. V dnešním rozhovoru to Českému rozhlasu Radiožurnálu řekl prezident Petr Pavel, který debatu o přijetí společné evropské měny v ČR rozproudil svým novoročním projevem. V něm apeloval na kroky, které k přijetí eura povedou. Například podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ale nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

Zamrazilová: Ke vstupu Česka do eurozóny musí být širší politická shoda

28.01.2024 Ke vstupu České republiky do eurozóny musí být širší politická shoda, proces přijetí eura je dlouhý a náročný. V pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce to dnes řekla viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. Obsadit pozici národního koordinátora pro euro podle ní má smysl až tehdy, kdy se stanoví datum vstupu ČR do eurozóny. Doplnila, že by proces zavedení eura v Česku urychlilo povýšení zákona o rozpočtové zodpovědnosti na úroveň ústavního zákona.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

MF očekává letos hospodářský růst 1,2 procenta, inflaci 3,1 procenta

25.01.2024 Česká ekonomika letos vzroste o 1,2 procenta po loňském poklesu o 0,6 procenta. Průměrná celoroční inflace bude 3,1 procenta po loňských 10,7 procenta. Nezaměstnanost zůstane nízká a reálné mzdy se po dvou letech vrátí k růstu. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes představilo ministerstvo financí. Deficit veřejných financí se podle prognózy sníží na 2,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP), a Česko tak splní jedno z kritérií pro zavedení eura, podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) by ale vláda do konce funkčního období neměla stanovovat termín vstupu do eurozóny.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Petici za zachování koruny jako měny vzaly senátní výbory jen na vědomí

23.01.2024 Petici za zachování koruny jako české měny a dojednání výjimky pro její nahrazení eurem vzala většina senátních výborů, které ji projednávaly, pouze na vědomí. K tomuto stanovisku dnes po výborech hospodářském a evropském dospěl také na návrh senátora ODS Jana Tecla výbor petiční. Ústavně-právní výbor k žádnému závěru nedospěl.
img

V roce 2000 ekonomové (a politici s nimi) slibovali až 200procentní růst obchodu díky euru, dnes už se shodují, že dopad eura je nulový. Jde o velkou blamáž ekonomie

22.01.2024 Před skoro 25 lety politici slibovali, že euro zajistí 200procentní nárůst obchodu v rámci eurozóny. Tento mýtický Roseův efekt se však nikdy nenaplnil. Pak politikům ekonomové spočetli, že nárůst bude jen 33procentní, pak, roku 2006, že bude 23procentní, posléze 15procentní a nakonec, v roce 2018 zjistili, že je nulový. Jde o jednu z velkých blamáží ekonomie.
C:\fakepath\euro money.jpg

Kupka: ČR vykáže veřejný deficit k HDP 2,2 pct, tedy v limitu pro euro

21.01.2024 Česko zřejmě letos vykáže deficit veřejných financí vůči HDP na úrovni 2,2 procenta a bude plnit jedno z maastrichtských kritérií pro přijetí eura, které stanovuje maximálně tři procenta. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka. Je to jedno ze čtyř kritérií. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) začátkem roku uvedl, že přijetí společné evropské měny nyní nemá smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení.
img

Pětkrát více Čechů euro určitě nechce, než kolik jich jej rozhodně chce. Z lednového průzkumu Medianu je zřejmé, že stoupenci eura musí přijít s novými argumenty v jeho prospěch; otázkou je, zda je ještě mají kde brát

21.01.2024 Letošní kolo debaty o přijetí eura a argumenty jeho příznivců zatím nechávají Čechy chladnými. Jejich podpora přijetí jednotné evropské měny se oproti minulosti příliš nemění. O osobním prospěchu z přijetí eura je totiž přesvědčeno jen 21 % z nich, z toho pouze 8 % to tvrdí s určitostí.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Průzkum: Dvě třetiny lidí si myslí, že zavedení eura v ČR pro ně nebude přínosné

21.01.2024 Víc než dvě třetiny lidí si myslí, že pro ně přijetí eura v Česku nebude prospěšné. Naopak zhruba pětina veřejnosti je přesvědčena o prospěšnosti společné evropské měny. Vyplývá to bleskového průzkumu agentury Median pro Radiožurnál, jehož výsledky dnes zveřejnil iROZHLAS. O přijetí eura by chtělo 60 procent dotázaných rozhodovat v referendu.
img

Česká koruna a švýcarský frank jsou dvě nejvýkonnější evropské měny uplynulých čtyř tak pohnutých let, překonávají euro. Koruna v těžkých časech obstála, ukazují tvrdá data

09.01.2024 Koruna je v náročném období od začátku roku 2020 reálně vůbec nejvýkonnější evropskou měnou, předčí i švýcarský frank nebo euro. Přechodem na euro ztratí Česko možnost dohánět bohatší země skrze kurs, zbude jenom inflační kanál. Z hlediska vývoje nominálního kursu vůči dolaru je pak koruna druhou nejvýkonnější měnou uplynulých čtyř let, po švýcarském franku.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Viceguvernérka ČNB: Rozhodnutí o přijetí eura vyžaduje širší politickou shodu

08.01.2024 Viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová míní, že rozhodnutí o přijetí eura musí předcházet širší politická shoda. Byla by chyba, kdyby jedna vláda přistoupení k euru, které potrvá roky, prosadila a další vláda by tento proces zastavila. Zamrazilová to včera řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.
img

Koruna je v náročném období od začátku roku 2020 reálně vůbec nejvýkonnější evropskou měnou, předčí i švýcarský frank nebo euro. Přechodem na euro ztratí Česko možnost dohánět bohatší země skrze kurs, zbude jenom inflační kanál

05.01.2024 V pohnutém období od začátku roku 2020 dodnes – během covidu a války – je česká koruna reálně vůbec nejvýkonnější evropskou měnou. Plyne to ze srovnání ukazatelů reálného efektivního směnného kursu, jak je zachycuje basilejská Banka pro mezinárodní platby.
C:\fakepath\trader-04012024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.01.2024 1) Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové prohlášení výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
C:\fakepath\euro money.jpg

Debatu o přijetí eura dál provázejí rozporuplné výroky politiků

04.01.2024 Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové prohlášení výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
img

Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko má přitom i nyní největší devizové rezervy v EU, z evropských zemí má větší jen Švýcarsko

31.12.2023 Máme za sebou čtyři pohnuté roky. Nejprve dva roky covidu, poté dva roky války, do toho mimořádná inflace a energetická krize. Jak si v této pohnuté době stála koruna? Lépe než drtivá většina měn světa. Dokonce lépe než euro.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
C:\fakepath\trader-28122023-44-zm.jpg

Forex: Dolar klesá ke koši hlavních měn, k euru se mu podařilo ztráty smazat

28.12.2023 Americký dolar dnes na forexových trzích pokračuje v poklesu ke koši měn a dostal se na další nejnižší hodnotu za pět měsíců. Podařilo se mu však smazat ztráty vůči euru. Za poklesem dolaru stojí očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude příští rok snižovat základní úroky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Snížení úrokových sazeb ČNB se nezadržitelně blíží

18.12.2023 Tržní konsensus i ocenění instrumentů peněžního trhu předpokládají, že ČNB přistoupí již ve čtvrtek ke snížení úrokových sazeb. My čekáme těsné hlasování s tím, že snížení sazeb přijde až na prvním zasedání v roce 2024. Naproti tomu maďarská centrální banka sníží svou klíčovou sazbu na svém zítřejším zasedání podle konsensu o 75 bb. Přes holubičí otočku amerických centrálních bankéřů očekáváme v tomto týdnu solidní americká data, která potvrdí po velmi silném třetím čtvrtletí robustnost i v tom závěrečném. Evropské vpředhledící sentiment indikátory opět nijak oslnivé nebudou.
img

Forex: Úspěšný týden pro euro

15.12.2023 Tento týden byl z pohledu společné evropské měny opravdu úspěšný. V celotýdenním hodnocení si euro proti dolaru polepšilo o více než dvě procenta, když se kurz ve druhé polovině týdne pokoušel atakovat hladinu 1,1000 EUR/USD. Hlavním kurzotvorným faktorem bylo tentokráte zasedání klíčových centrálních bank na obolu stranách Atlantického oceánu. Zatímco americký Fed překvapil holubičí rétorikou, u ECB tomu tak nebylo. Pokud jde o data zveřejněná v tomto týdnu, tak pozitivně překvapila ta americká (nepatrně vyšší inflace za listopad, výrazně vyšší maloobchodní tržby za říjen), z Německa lehce potěšil prosincový ZEW index, listopadové PMI z Německa i eurozóny jako celku ale za očekáváním mírně zaostaly. Obecně ale sentiment indikátory naznačují, že to nejhorší je za námi.
img

Slovensku padá rating i kvůli euru. Společná měna není automatem na solidní rating, může ho i zhoršovat

15.12.2023 Jednotná měna euro přispívá ke zhoršení rozpočtové kázně většiny zemí, které jej přijaly. Nejnověji to dokládá nedávné zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejslabší úroveň za osmnáct let. Česko má nyní oproti Slovensku nejlepší rating dokonce od roku 2002.
img

Přehled páru EUR/USD na 27. 11. 2023. Věnujte pozornost projevu Christine Lagardeové.

27.11.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek klidně ve svém vzestupném pohybu. Nedá se říci, že by k novému vzestupu evropské měny nebyl důvod, ale události a zprávy v pátečním kalendáři nebyly tak hrozné, aby dolar pokračoval v poklesu. Nejde však o žádnou novinku: už jsme si zvykli, že dolar z různých důvodů či bezdůvodně opět klesá.
img

Přehled páru EUR/USD. 24. 11. 2023. ECB stále určuje úrokové sazby

24.11.2023 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nedokázal zahájit korekci směrem dolů. Připomeňme, že očekáváme obnovení poklesu evropské měny, ale v tuto chvíli není žádný náznak korekce. Včera cena klesla na hranici klouzavého průměru, ale nepodařilo se ji překonat a okamžitě se odrazila zpět nahoru. Vzestupný trend přetrvává a euro zůstává poblíž svých lokálních maxim. Euro včera podpořily indexy obchodní aktivity v Evropské unii a Německu. Nemůžeme říci, že se jedná o super důležité indexy a jejich hodnoty rezonovaly, ale všech šest indexů překonalo prognózu i předchozí hodnoty. Euro tak opět dostalo malou makroekonomickou podporu a očekávané obnovení sestupného trendu se opět odkládá.
img

Joachim Nagel: "Sazby zvyšovat nebudeme"

16.10.2023 Pátek byl nakonec poměrně nudný den s velmi slabým zpravodajským pozadím. Oba nástroje nadále klesaly, což dle mého názoru není zcela logické, ale předpokládané vlny 2 nebo b mohou nabývat třívlnné podoby. Dokonce bych řekl, že by měly mít třívlnnou podobu. Počáteční vlny pro oba nástroje jsou velmi dlouhé, takže je nepravděpodobné, že uvidíme druhé vlny trvající týden a 200-300 bodů. Na základě toho očekávám, že oba nástroje příští týden porostou.
img

Přehled páru EUR/USD. 13. 10. 2023. Zápis z FOMC neposkytnul jasnou odpověď ohledně úrokové sazby

13.10.2023 Měnový pár EUR/USD během čtvrtka prudce klesl. Tento krok byl samozřejmě vyvolán zprávou o inflaci v USA, o které budeme brzy mluvit. Je však třeba poznamenat, že v podstatě neexistovaly žádné důvody k tak silné reakci trhu. Přesto jsme byli svědky výrazného poklesu páru a jeho konsolidace pod hranici klouzavého průměru. Nyní je další korekční pohyb opět zpochybňován a nedávná vzestupná korekce z minulých dnů a týdnů se zdá být poměrně slabá. Domníváme se, že další část korekce směrem nahoru je možná, protože po poklesu o 800 bodů by mělo dojít k pohybu nahoru alespoň o 200–300 bodů.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Report finančních trhů | Průmyslové velmoci | Eurokoruna | Option trade | Irská ekonomika | Mluvčí banky | Francouzi | Oživení poptávky po službách | Cesta k evropské měně | Techničtí obchodníci | Obchodní pásmo | Silvergate Capital | Odhad vývoje ekonomiky | Maďarská inflace | Prognóza vývoje | Důvody k nákupu | Evropský mechanismus směnných kurzů | Výnosy dluhopisů | Cenový kanál | Růst v eurozóně | Největší ruská banka | Realitní trh | Finanční ústav | Marlin | Hlava a ramena | Prostor k růstu | Sílící euro | Uvolněné měnové politiky | Zásoby zemního plynu | Výplach | Americký ADP report z pracovního trhu | Jihosúdánská libra | Euro k americkému dolaru | Ontario Teachers | Emisní ážio | Dnešní zprávy | Daňová optimalizace | Kryptoměnové transakce | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Makléřská společnost | Prodeje aut | Analytický tým FXstreet.cz | Francouzský frank | Polský zlotý a maďarský forint | Ozvěny trhu | Války | Wells Fargo Securities | Americký ADP | Zveřejněné údaje | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Češi | Australské uhlí | Digitální měna bitcoin | Allwyn | Data z trhu práce | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Nákupu státních dluhopisů | Pesimismus | Globální růst | Forexové semináře | Pokračování růstu | Radim Dohnal | Statistický úřad Eurostat | Silná rezistence | Skupina Colt | Akcie Palantir | Zachování národní měny | Průmyslové objednávky | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Kurz čínské měny | Odvrátit deflaci | Zdražovat | DPH | Burzovní operátor | Struktury Bruselu | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Průraz SMA 200 | Kurs zlotého | Reserve Bank of New Zealand | Bundesbank | Rezervy držené v dolarech | Plán obchodování EUR/USD | Přijmout euro | Paul Krugman | Trading platform | Technická analýza měnových párů | Vyčerpání kupců | Standard & Poor's | Akcie bankovních domů | MF | Nedostatek čipů | Švýcarská centrální banka (SNB) | Záchranný bankovní fond | Euro kurzy | Vít Hradil | Volatilní | Cable | Brokeři | Salesforce | Falešný průraz | Realitní firmy | Měnový report | Zvyšování dovozu | Australský dolar | Cena amerického dolaru | Frankfurt | Itálie | Euro proti dolaru | Obchodování v New Yorku | eTrading | Stoxx | Stavební produkce | Take Profit | Cena emisních povolenek v EU | Pád dolaru | PEPP | Epidemická situace | Kathimerini | Vývoj ceny zlata | PMI v eurozóně | Texas | Akcie firmy | Tencent Holdings | Finanční aktiva | Mega Millions | Pip | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Jüan | Kybernetické měny | Výkonný ředitel | Program nákupů dluhopisů | Otevřené pozice | Politico | Inflace v září | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Ekonomické dopady | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Úrokové sazby v eurozóně | Poslanci | Státy eurozóny | Kurz eura k dolaru | Trendový indikátor | Hodnota trhu s kryptoměnami | Cena severomořské ropy | Eskalace války | Estonsko | Tlak na Rusko | Ruská centrální banka | Tipy pro začínající | Distribuce | Pozitivní signál | Intradenní analýza | Brand Finance | Více peněz | Dříví | Pozitivní nálada | AUD/NZD | Nord Stream 2 | EUR/JPY | Goldenburg Group | Zasedání ČNB | Qualcomm | Kalendář globálních událostí | Veřejné finance | EURJPY | Odhady PMI indexu | USAID | Skandinávské měny | FAA | Měny v regionu | Ruské invaze na Ukrajinu | FX trading platform | Trh práce | Indikátory důvěry Evropské komise | Evropská komise | Gazprom Germania | Americký akciový trh | Diverzifikace | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Investice | Britská centrální banka | Plán investic | DXY | Německý automobilový koncern | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Kurz jednotné evropské měny | Rubl k dolaru | La Repubblica | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Euro Česku | Krok za krokem | Support | Chování | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Akvizice | Lednová inflace | Finanční stabilita | Oslabování měny | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Česká měna dnes | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Bankovní společnost | Bezpečný přístav | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Prodejní technická korekce | Ifo | Webinář | Petr Zahradník | Ekonomický vývoj | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Obchodní pravidla | Světové ceny potravin | Pojišťovna Generali | Koš evropských měn | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Zajímavé zisky | Intervence | Výkon ekonomiky | EMISS | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Kurz ropy | Broadcom | Volatilní instrument | OpinionWay | Olívia Lacenová | Slabá koruna | Commodity futures trading | Boom | Měnový pár GBP/USD | Experti | FX Strategy Research | Sentiment indikátory | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Euro cena | Rostoucí ceny ropy | Znovuotevření čínské ekonomiky | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Zastropování ceny | Člen bankovní rady ČNB | Madrid | Návrh zákona | Stop-Loss | Akciový index S&P 500 | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Lidovci | Dění na trzích | Online trader | Béžová kniha | Čtyřhodinový graf | Moody's Investors Service | Vlna pandemie | Důvěra v ekonomiku | Konvergence | Společnost Apple | Hodnota eura | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | IHS | Uvolňování měnové politiky | Norilsk Nickel | Asijské trhy | Kryptoměna Bitcoin | Ukrnafta | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | Český statistický úřad | Překonání SMA 20 | Americký dolar dnes | Záchranný fond | Spekulativní sázky | EUR/USD | Obchodní bariéry | Na burze | Index ekonomické nálady | General Electric | Pokles akcií | The Sunday Times | Vývoj měnového páru USD/CNH | Nálada v průmyslu | GBP | Administrativa prezidenta | Kurz americké měny | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Von der Leyenová | Pověst | NFP | Sydney | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Die Welt | Americká kosmetická společnost | Goldman Sachs | Cena kryptoměny ethereum | Výhled ekonomiky | Ministři financí zemí Evropské unie | Strach | Švédská koruna | Český průmysl | PMI z Německa | Vstup do trhu | Neckline | Cena bitcoinu | Současná cena | Kurs koruny k euru | Cambridge Mercantile Group | Šířící se koronavirus | Profesionální obchodníci | COT report | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Eurodolar | Benchmark | Nálada domácností | Rostoucí výnosy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rozhodování o obchodování | Cestovní ruch | Rotterdam | Včerejší obchodování | Lagardeová | Občané | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | FX Strategy | Fortuna | Cenné papíry | Graf EURUSD | Výnos | Velcí investoři | Euro Stoxx 50 | Petrodolary | FTX | Výrobní sektor | Daimler | RBC Capital | Diem Association | Obchodování GBP/USD | Konfluenční oblast | Měnový pár USD/JPY | AI | RBS | Plány obnovy | Frakování | Soukromá spotřeba | IHNED | AOL | Asijské akcie | Delta | Dodávky ruského plynu | Zalando | Vývoj na trzích | SMA | Drahokam | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Meziroční míra inflace v Turecku | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Cena emisních povolenek | Geely | Zkrocení inflace | Šéfové | Richard Clarida | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Bankrot Řecka | Deutsche Wohnen | Zvýšení sazeb Fedu | Posílení | Akcie Facebooku | EMS | Reálné ekonomiky | Zásoby zemního plynu v USA | Nejprudší pokles | Cíl Evropské centrální banky | Zvýšení dluhového limitu | Exchange | Londýn | Alcoa | Forexový trh | Základní pravidla | Miliardář Elon Musk | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Hluboké recese | Close | Graf zlata | Kontrakty | Roční zhodnocení | Evropské PMI | Způsob obchodování | Capitalinked.com Radim Dohnal | Cena americké ropy | Propad cen | Přebytek běžného účtu | Plynovod Nord Stream 1 | Plány | Index spekulativního sentimentu | AUDUSD | Tržní vlastnost | Konec eura | Mezinárodní investiční banka | Společnost Didi | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ekonomiky | Makroekonomické statistiky | Britové | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Sentiment na trhu | JPY | Munich Re | Kč/USD | IPO Arm | Dot plot | Lídři zemí EU | Premiéři zemí Evropské unie | InterContinental | Členové eurozóny | Vývoj dolarového indexu | Douglas | Globální krize | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Dovoz | Zisky bankovního sektoru | Bulgargaz | Zpráva CFTC | Odhad HDP | Cenové úrovně | Parag Agrawal | Vakcinace | Standard & Poor's 500 | Objem nouzových rezerv | Posilování dolaru | Směřování trhu | Pár USD/CAD | Ekonomický sentiment | Burzovní signály | Le Penová | GBP/JPY | Společnost Crédit Agricole | Německá společnost | Tempo zdražování | Posilování koruny | Kontrakce | Viceguvernér ČNB | Růst měnového páru | Peníze | Nabídky akcií | Čas jsou peníze | Rezistence | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Robert Habeck | Rheinische Post | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | FedWatch | Francie | Trh s nemovitostmi | Dollar Index | Falešné proražení | Depozitní úroková sazba | Partie Terezie Tománkové | NZDUSD | Měnověpolitické zasedání Fedu | Resistence | Měnová opatření | Dosáhnout zisku | Title Transfer Facility | Zvyšování nákladů | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nejprudší jednodenní pokles | Index S&P 500 | Americká ropa | Kabinet | Nestlé | Spekulovat | Středoevropské měny | Cenové tlaky | Sazby ČNB | Hlavní centrální banky | Snižování úroků | Šéf ECB | Doporučení k obchodování | Prognóza | Reakce eura | Tvorba pracovních míst | FTSE 100 | Výkonnost | Pokles kurzu | Pozitivní zprávy | Italský dluh | Posilování švýcarského franku | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Řešení inflace | Válka | Histogram | Ekonomika USA | Dolar | ČSOB | Garance | Hlavní události tohoto týdne | Čekající příkazy | Nasdaq Composite | Patria Online | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Swapy | Next Finance | Válka na Ukrajině | Stochastický | Sociální sítě | Palladium | Americký Fed | Ruská federace | Zvednutí sazeb | Nejbohatší | Představitelé ECB | Uhelné elektrárny | Nikkei | Nízké úrokové sazby | Ropa WTI | Měnové zajištění | Širší index S&P 500 | Globální ekonomiky | Christine Lagarde | Ruský prezident | Skupina Vivendi | Obchodní transakce | Americká softwarová společnost | Obchod | Nové zprávy | Výrobce pneumatik | Bankovní rada ČNB | EURCZK | Rekordní nárůst | Hlavní index Nikkei 225 | Oslabení jüanu | Bankovní domy | Brexit | Václav Klaus | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Společnost Pfizer | ZEW index | Společnost China Mobile | Miliardář George Soros | Stávající sentiment | Tesla Elon Musk | Coca-Cola | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Evropské burzy | Bungie | CSI300 | Valná hromada | Posunutí kurzového závazku | EURUSD | Růst trhu | Zajišťovny | Pozornost investorů | Burzy | Mimořádná inflace | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Data z amerického trhu práce | Vklady | Dolar roste | Buy obchody | Evropský fond finanční stability | Progres | Euro účet zdarma | Největší ztráty | Krátká pozice | The New York Times | Federated Investors | Odliv kapitálu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Broker | Oliver Blume | Vybírání zisků | Akciové indexy | Americký prezident | Jurisdikce | Proražení | Posilování kanadského dolaru | Investing.com | Viceguvernérka | Měnové riziko | Tradeři na forexu | Posílení koruny | Bossa.cz | Kurz eura dnes | Export | Německá bankovní společnost | Zpráva | Čínské technologické firmy | UBS | Macquarie | Americká ropa WTI | Hyperinflace | Schodek | APA | Banka JP Morgan | Credit Agricole SA | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Albertsons | Zynga | Mezinárodní agentura pro energii | Jaroslav Brychta | Západní sankce | Portfolio | Dovoz ropy | Šíření nákazy COVID-19 | Ruská společnost | Data o vývoji HDP | Společnost Nasdaq | Středoevropské trhy | Vlastní měny | Finanční instituce | Formace hlava a ramena | Energetická společnost | Akcie Novavax | Americký index | Karl Schamotta | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Obchodní tipy | N7 Holding Ltd. | CAC 40 | Prodej | Hodnocení současné situace | Skupina OPEC+ | Riziková averze | Globální vývoj | Měnové války | Sony | Návrat francouzského franku | Ekonom společnosti | Hongkong | Evropská inflace | Průměrná volatilita | ProSiebenSat.1 | Obchodní války | Oslabení měny | Exxon Mobil | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Inflace | Zavedení eura | Finanční pomoc | Měsíční futures report | Unie | Fialova vláda | Mário Centeno | Japonská automobilka | Ekonomická aktivita | Regulace | Nastavení úrokových sazeb | GBP/CHF | Ranní zpráva pro tradery | Finanční náklady eura | Společný podnik | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Měnový fond | Kapitálové rezervy | Hertz | Ropné společnosti | Brokers | Objem obchodů na forexu | Smrtelné mutace | Dodávky ruské ropy | Xiaomi | Jednotné měny | Litva | Trump-Kim | Tovární objednávky | Boj s inflací | Jednotná evropská měna | Dluh zemí eurozóny | Hyundai | Dolar slábne | State Street Global Advisors | UniCredit Bank | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | Fitch Ratings | Trpělivost | Kapitál | Průmyslová výroba v Německu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Rostoucí ceny energií | Nižší úroky | Souhrn finančních trhů | Posilování franku | Moderna | Breakout strategie | Silicon Valley Bank (SVB) | Čtvrtletní výsledky | Základní pravidla systému obchodování | Elon Musk | CZ | Oživení trhu | IEA | ECU | Akciové trhy ve Spojených státech | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Krátkodobé obchody | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Zdanění mimořádných zisků | Vládní výdaje | Společné evropské měny | Analýza páru EUR/USD | Investovat | Dvojitý vrchol | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | EUR/AUD | Ceny ropy | Obchodní příležitost | Index amerického dolaru (USDIDX) | Týdenní shrnutí | RWE | EUR/PLN | TRY | Evropské společenství uhlí | J&J | Velké instituce | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Petrof | Tržní pohyby | Genscape | Čínská měna | Reakce trhů | Der Spiegel | Pro tradery | Prémie | Cenové pohyby | Gigant Gazprom | Oslabování dolaru | Představitelé Fedu | Stratégové | Tencent | Výrobní ceny | Onemocnění COVID-19 | Akciové burzy | Marek Mora | Zobchodované objemy | Tržní hodnota americké společnosti | Konzistence | Světová finanční krize | Technologický index | Tržní reakce | Automobilka | iPhone | Světový obchod | Plynovody | Nejznámější kryptoměna | ČSOB Finanční trhy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Janet Yellenová | EUR/GBP | Cena elektřiny pro německý trh | JOLTS | EUR/CZK | Zájem investorů | RoboMarkets | Intercontinental Exchange | Rekordní zisk | Údaje o ekonomice | Euforie | Vedoucí představitelé | CO2 | Bloomberg | Podíl čínského jüanu | Makrodata | Francouzská automobilka | Co se děje na finančních trzích | Vysoký přebytek | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Posilování eura | Nabídka | Petr Pavel | Japonská vláda | Nejistoty | Depozitní sazby | Hnědouhelné elektrárny | Společnost Genesis | Marc Chandler | Německá průmyslová produkce | BaFin | Prezidentka ECB | Investiční | Evropská měna | Pandemie COVID | Kurzový vývoj koruny | Společnost Google | Zprávy | Jeff Bezos | Růst cen ropy | Nové mutace | Prezident ECB | Inflační čísla | Současný trend | Majitel | Kurz japonského jenu | Index PPI | Obchodní plán | Nejznámější kryptoměny | Růst amerických výnosů | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tranše | Jádrový index | N7 Holding | Bez rizika | Zisk | Ceny stříbra | Obchodování eura | Bias | TSMC | Evropské trhy | Reálné mzdy | Global Blood Therapeutics | Peso | Averze k riziku | Sergej Dubovickij | Britský ministr financí | Otevřené podílové fondy | Složení bankovní rady | Inflace v lednu | Akcie v Evropě | Commonwealth Bank | Část zisků | Kurzu měn | Údaje o průmyslové výrobě | Index KOSPI | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Hrubý domácí produkt | Outsider | Forward guidance | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Zveřejnění zprávy | Cenové výkyvy | Uložení peněz | Finanční nástroje | Vývoj sazeb | Nové vakcíny | WSJ | AT&T | Zápis z posledního zasedání | USD/HKD | Propad | Co bude dál? | Silný růst | Snížení DPH | Vypsání referenda | Česká měna | Fundamentální informace | Celkový trend | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Vývoj středoevropských měn | Bydlení | Forex analýzy | Listopadová inflace | Ratingové hodnocení | Podíl na obchodování | Funkční období | Cena ropy brent | NATO | Sestupný trend | Měsíční data | Kč/EUR | Udržitelnost | Budoucnost eura | Program nákupu aktiv | Leva | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Míra | West Texas Intermediate | Zelenskyj | Fiskální pakt | Hong Kong | Měna Facebooku | TTF | FXstreet.cz | Obchodování s měnami | Poradenská společnost | Zasedání Evropské centrální banky | Digitální měny | ExxonMobil | Hedgeové fondy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Portu Marek Malina | Nová varianta covidu | Míra zadlužení | Den D | Hlavní události | Brusel | Odhady trhu | Patria | Přeprodání | EP | IKEA | Důvěra investorů | Uber | Aktuální kurzy | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kupující | České koruny | Výrobce letadel | Open range | Shooting Star | Data z ekonomiky | Short selling | Smrtelné mutace koronaviru | Splasknutí realitní bubliny | Goldenburg | Úrok | Jednoduché tipy pro začátečníky | Financial | Zpřesněný odhad | Koruna | Technické nástroje | Evropské ekonomiky | Výhled na rok 2023 | Plynovod Baltic Pipe | Porovnání vývoje | Komoditní měny | Agentura Reuters | E15 | Obchodní ředitel | Očekávání analytiků | Historie kurzů měn | Evropské akcie | Dlouhodobý sentiment | Euroskupina | Inflační data | Spotřebitelský sentiment | Northwestern Mutual Wealth Management | Commodity Futures Trading Commission | Bohatý | Porovnání meziročního vývoje | Výrobce léků | Rostoucí trend | Rating zemí | Loonie | First Republic Bank | Slabý jüan | Vítězství Joe Bidena | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Finanční domy | Huawei | CVC Capital | Pokles cen komodit | Nový koronavirus | Trump dnes | Swapová výnosová křivka | Vstup hedgerů do trhu | Akcionáři | Emoce | Státní pomoc | Výhled ratingu | Asociace | Referendum o přijetí eura | Kontejnerová loď | Warren Buffett | S&P | xStation | Konec roku | HDP Británie | HighSky | Ekonomický propad | Trigger | Vzdělání | Vakcína | Handelsblatt | Kryptoměny bitcoin | Náhoda | Investment Banking | Měsíční časový rámec | Vývoj likvidity | Očekávání investorů | Evropská data | Obchodování | Burza FTX | Výrazné ztráty | Signál k prodeji | Společnost Berkshire Hathaway | Australská měna | Vysoké ceny energií | Tržby z prodeje | Pandemie koronaviru | Carry trade | Spotřebitelské ceny v USA | Měnový pár EUR/PLN | David Card | Meta | PSTH | Nákupy dluhopisů | EEX | Sázka | Dluhové problémy | Cena ropy na světových trzích | Nomura | ZEW | Likvidní | Carrefour | Bilance centrálních bank | GCI | Obchodování měnových párů | Mechanismus ERM | Reuters analytik | Snižování sazeb | Britské libry | Důležité ekonomické události | Termín přijetí eura | České firmy | Euro licence | Finanční ztráty | Covid | Ministři energetiky | Objem dluhopisů | Euro prodej | Největší švýcarská banka | Bilion | Eurostat | Prezident | Guido Imbens | Oanda | Intervence ČNB | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Investiční aktivita | Instrument | Forex live | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | Turecká lira | Německý výrobce | Volodymyr Zelenskyj | Ztrátové pozice | Investiční banka | Martin Kupka | Tesco | Intervenovat ve prospěch koruny | Společnost Verizon | Sazby centrální banky | Zvýšené riziko | Americká společnost Intel | Investiční výzkum | Praha | Technické ukazatele | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | CME FedWatch Tool | Piráti | 787 Dreamliner | Plyn | Poptávka po bezpečných aktivech | Obchod Amazon | Údaje ministerstva | AUD/JPY | Tržní úrokové sazby | Credit Suisse dnes | Sazby v USA | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Vstupní signál | HKD | Rostoucí trendové čáry | Evropská dluhová krize | Obchodování se CFD | Sony Interactive Entertainment | Kontraindikátor SSI | Americká banka | Trading Academy | Dnešní data | Oživování ekonomiky | Hospodaření | Složení COT reportu | Analýza transakcí | Index volatility | Zveřejněná data | Futures | Růst zlata | Firmy | Wall Street Journal (WSJ) | Příjmy z reklamy | Devalvace | Inflace v eurozóně | Kevin Tran Nguyen | London School of Economics | Zadlužování | Institut Ifo | Index cen domů | Čínské zboží | Americká společnost | Růst zadlužení | Medvědí divergence | Title Transfer Facility (TTF) | François Villeroy de Galhau | Kryptoměnové burzy | Finanční krize | Silná korelace | Nástroj | Kurz dolaru | eTrader | Prodej elektromobilů | Výsledky | Doporučení | HUF | Ekonomické oživení | Klín | Hodnota kybernetické měny | Dění na finančních trzích | Andrej Babiš | Support a rezistence | Klesající trend | Zápis ze zasedání Fedu | Inflace v Česku | Dnes ČNB | Fundamentální zprávy | Oživení světové ekonomiky | Farmaceutické firmy | Makro data | Firma Apple | CVC | Uzavření obchodu | Uskutečnění hladkého brexitu | Trebitsch | Nejbližší support | European Energy Exchange | Inflační tlaky | Turecká centrální banka | Siemens | Minulá výkonnost | Tým InstaForex | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Česká koruna | Silný dolar | G10 | Ohlédnutí | Stimulační program | Kalendář ekonomických dat | Retracement | Dnešní fundamenty | Těžba ropy | Next Finance Vladimír Pikora | Polské podniky | Obchody | Americký burzovní operátor | Měnový trh | Ruská invaze | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Řecká krize | Míra nezaměstnanosti v Německu | Stimulační opatření | Běžný účet | Ekonomický magazín | Obchodování s českou korunou | TradingEconomics | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Ekonomické ukazatele | Tvůrci trhu | Americká data | Výrobce sportovních vozů | Rubl | PSA | Objem | Inflace v Polsku | Rozpočtový deficit | Růst cen v eurozóně | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropský stabilizační mechanismus | Růst výnosů | Energetický trh | Halifax | Parlamentní volby | Zasedání bankovní rady | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Bank for International Settlement | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Cenový šok | Energetické podniky | Česká swapová křivka | Akciový index | Technologické firmy | Den díkůvzdání | Deprese | Přehled o dění na světových burzách | Šéfové států | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Akcie firem | Vývoj EUR/USD | Dluhopisoví investoři | Ceny plynu v Evropě | Měsíční report finančních trhů | Podnikatelská nálada | Zřízení společné evropské měny | Slabší růst ekonomiky | Postavení na trhu | Čínské ministerstvo obchodu | iPhone 14 | Strategie Ondřeje Hartmana | Trendová čára | mmBtu | Pozornost | Země EU | Národní měny | GlobalFoundries | Swingový výhled | US dollar | Regulátor | Vládní dluh | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Zavedení eura v Chorvatsku | CME | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Dlouhodobý výhled | Nová stimulační opatření | Demokraté a Republikáni | Španělská ekonomika | Společnost Yahoo | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Pokles kurzu eura | CMA | Aussie | Výkyvy kurzu | Pfizer | Heiken Ashi | Case-Shiller | Místopředseda ODS | Evropský regulátor | Posílení amerického dolaru | AFP | Studie | Kanada | Velmi bohatý | Finanční fondy | CME FedWatch | TOP 10 měnových párů | Joachim Nagel | Debut na trhu Nasdaq | Pokles cen ropy | Cena eura | Průraz | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cena plynu | Automobilový průmysl | Úřad INSEE | Indikátory sentimentu | Premiér Andrej Babiš | Globální dění | Deficit | Bit.plus | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | MetaTrader 4 | FOMC | CzechInvest | Reakce trhu | MWh | JDE | Guvernér ČNB | Forexové intervence | Růžový diamant | Pokračující výprodej | Cenová hladina | Bankéř | Americké automobilky | Spekulace | Koncern RWE | Naše ekonomika | Fibonacci retracement | Alexandr Novak | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Ceny zboží | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Úspory | Jackson Hole | Velcí hráči na finančních trzích | Pattern Pin Bar | HUF/EUR | Wells Fargo | Estee Lauder | Svíčkový graf | USD/PLN | OPEC | STAN | Ukrajina | Jednání FOMC | Reálný HDP | McAfee | Index výrobních cen | Třetí vlna | Johnson & Johnson | Průmyslová výroba Německa | KB | Nejistota | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Deficit rozpočtu | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Denní graf | Maloobchod | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CNY | Makroekonomické údaje | Earnings | Německé vydavatelství | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Růst tržeb | Maastrichtská kritéria | Rostoucí obavy | Trump | Dění na měnovém páru | Směnný kurz eura | Brands | Cena akcií britské společnosti | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Fáze růstu | ForexLive | Devizové intervence | Tržní sentiment | Technické analýzy | Maloobchodní prodeje | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Dnešní posílení | Velká změna | Euro dnes | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Prostor pro další posilování | Další růst | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | ProCent | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Opatření | Polský zlotý | Kurz novozélandského dolaru | Šíření nového koronaviru | Společnost Meta Platforms | Stříbro | USDCAD | Překoupené pásmo | Klíčové události | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Světová rezervní měna | Exxon | Makroekonomické ukazatele | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Pakt stability a růstu | Markets.com | LNG | Býčí signál | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Libra vůči dolaru | Dobrá data | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | Ropa typu Brent | BBC | Gama | Kormidelníci Evropské unie | Czech Fund | MetaTrader | Evropské sdružení výrobců automobilů | Projekt eura | Kongres | GBPCHF | Obchodní rozhovory | Výdělky | Pandemická situace | Divize | Pozitivní vliv | Kurzový závazek | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Dolar k japonskému jenu | Evropská ekonomika | F1 | Kurz české měny | Apple | Severomořská ropa | Natland | Audi | Indikátor RSI | Komise pro cenné papíry a burzy | Aktivita obchodníků | Bid | Asijské indexy | Unijní obchod | Podnikatelé | Trh s futures | TopForex | Trh | Air France | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Zadlužení | CL | Války na Ukrajině | Erste Bank | Výkyvy | Inflace v říjnu | Sociální síť Instagram | Výrazný růst | Global forex | ING | CNN Prima News | Měnová autorita | Fed | USD/NOK | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | EURNZD | Analýza indikátorů | Lídři EU | Korekce | Zahraniční investice | Merrill Lynch | Světové měny | Kov | Europe 600 | Česká republika | Blog | Ovlivňování | Hnutí ANO | Money management | Buffett | Chorvatsko | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Corpay | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Výběry | Krize eurozóny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Globální recese | Úrovně supportu | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Yahoo | Vakcína a covid | Posílení dolaru | Stock | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | ANO | Americké zásoby ropy | Apollo | Komodity ropa | Firemní investice | WIG | Obchodní systém | Výprodej na amerických akciích | Rating | Požadavky na kapitál | USD/CZK | Ripple | Společnost XTB | Záchranný program | Alligator | PGNiG | Naked Short Selling | Agentura S&P | Volatilita cenových pohybů | Pozitivní zpráva | Americký ADP report | Ebury | Indexy v Číně | SNB | Forex market | Moneta | Koronavirová pandemie | Salvador | TopForex recenze | Výnosy u dluhopisů | Microsoft | USD/CHF | Trh dnes | Příležitosti | Pokles USD/JPY | Výrazný trend | Štěpán Hájek | Vytvoření nové digitální měny | VaR | UNWTO | Media for Europe | Vládní dluhopisy | Data z USA | Patria Forex | Evropské obchodování | Tomáš Kudla | Repo operace | Equity | Mateusz Morawiecki | Negativní dopad | Společnost Tesla | Forwardy | Analytici Morgan Stanley | Spotřebitelská inflace | Commission | Bitstamp | Pivotové low | Kurz eura vůči dolaru | Akcenta | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Americký trh | Sell | Demokratické strany | Long pozice | Siemens Energy | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Vláda ČR | Mutace koronaviru | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Epidemiologická situace | Akcie čínské firmy | Vysoké inflace | Short obchod | Rizikovější aktiva | Ceny v eurozóně | COVID-19 omikron | IATA | Hlavy států | Makroekonomika | Moody's | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Evropská banka | Průmysl v USA | Trendové linie | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Tomáš Pfeiler | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | FRS | Černá Hora | AA | Příjmy a výdaje | Stabilita sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Gazprom | Údaje o ekonomice eurozóny | Měnový pár USD/TRY | Centrální banka | Andrew Bailey | Významné zprávy | Nižší růst | Deutsche Börse | Inflace v Británii | Společnost Deutsche Börse | QE | Kosovo | Měnové otázky | Diamant | LYNX | Market Barometr | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Patrik Urban | Zakázky německého průmyslu | Dluh Řecka | Pohyb kapitálu | Pandemie nemoci | Internetová televize | Rumunsko | Horší data | Vývoj cen ropy | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Hodnota majetku | Vývoj amerického dolarového indexu | Kartel při obchodování | David Vagenknecht | Americká automobilka Tesla | Příliv dolarů | Konsensus | Prodávající | Evropská investiční banka | Parita | Data ze Spojených států | Směřování trhů | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Petr Fiala (ODS) | Bankovní tituly | European Commission | Spotový kurz koruny | Coinbase | Hospodářský růst eurozóny | Britský akciový trh | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Dopady pandemie | Kurz vlastní měny | Rizikovější investice | Alexander De Croo | Vývoj kurzu USD | Wells Fargo Investment Institute | Německý koncern | PMI ve výrobě | Měnový pár USD/CNY | Nízká volatilita | Šéf řecké centrální banky | Obchodníci | Společnost Palantir | Prostor pro pokles | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vysoce likvidní | Zoom Video | Americká makléřská společnost | ČNB Aleš Michl | Axel Springer | Škoda | Mluvčí | Payrolls | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Situace na Ukrajině | Helicopter money | Volný pohyb kapitálu | Zlepšení | Chevron | Předsednictví EU | Forward | Jihokorejská automobilka | DAX | Kompozitní index | Mezinárodní turistika | Financování výdajů | Členské země EU | Dluhová krize | Alokace | Hang Seng | Guvernér Michl | Kurz australského dolaru | Francouzský statistický úřad | Cena palladia | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | GfK | Výrobní aktivita | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Souhrnný index | Úspěšné IPO | Vývoj peněžní zásoby | Měny zemí | Belgičané | Euronext | Předseda | Americká Komise pro cenné papíry | Růstový potenciál | Italia Trasporto Aereo | City Index | Utahování měnové politiky | Tištění peněz | Facebook | Rozpočtové deficity | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Demo účet | Fiskální balíček | COT (Commitment of Traders) | Růstový impuls | Expert Advisor | Online zprávy | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Plan B Investment | Traders | Rok 2024 | Forex web | Finfluencer | Guvernér | DPA | Evropská unie | GBP/CAD | Boeing | Media for Europe (MFE) | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Ekonomiky | Factoring | Organizace ADP | Konflikt na Blízkém východě | Vyhlášení referenda | Rychlý růst | Plynodolary | SLR | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Fiskální stimul | Evropské banky | Ženy | Vyrovnaný kurz | Cena kryptoměny | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Kurz ECB | xPartners | Opatření centrálních bank | EURCAD | Donohoe | Financial trading | TOP 09 | Vývoj úrokových sazeb | CFD | Relativní výkon | Rekordní hodnoty | Centrální banky | SMA 100 | Inflace v květnu | Nová data | Dluhopisový trh | Open | Cena akcie | Životní úroveň | Emitent (vystupuje jako vypůjčující) | Pokračování trendu | Centrální banka centrálních bank | Britský statistický úřad | Nezávislost centrální banky | Martin Dvořák (STAN) | Pavel Sobíšek | Americké ministerstvo obchodu | Zahájení výsledkové sezóny | Citelná inflace | Zvýšení základní sazby | Výrobce letadel Boeing | Financovat | Evropské méně | Příprava | Čínské měny | Lulo Rose | Pohyby na trhu | Commitments of Traders (COT) | Ztráta | Řecko | Evropské země | BRICS | Dividenda | Jednání o brexitu | CEE | Silný cenový pokles | Akumulace | Agentura TASS | Alibaba Group | Květnová inflace | Nový rekord | Index německých akcií | Trh se zlatem | Úroky | Finanční centra | Vyšší úrok | Majors | Statistický úřad | Viceguvernérka ČNB | Akce centrálních bank | FINMA | Portu | Bloomberg TV | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Měnové kurzy | Toshiba | Členské státy EU | Rekordní propad | Federální úřad pro letectví | Napětí na finančních trzích | Kypr | Vývoj USD | ERÚ | Prudké zdražování | Býčí trh | Pozitivní korelace | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Omikron | Riziko | Firma | Izrael | Foreign Exchange | Ceny akcií | Podílové fondy | Camelot | Technické korekce | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Telekomunikační společnost | Historie kurzů | MUFG | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | ATWEL fond | Náklady eura | Banka pro mezinárodní platby | Ceny | Prudký pokles | Investičníweb.cz | Skokové oslabení | Technologie | Členské státy | Americký regulátor | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Letecká osobní doprava | Devizoví obchodníci | Rozhodnutí americké centrální banky | Uniper | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Guvernér ČNB Aleš Michl | Bilance Fedu | Tipy pro obchodování | Ranní zpráva | Pokles | Omezení těžby | Operace Twist | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | JPM | Tomáš Holub | ILO | MGM | Bezpečného útočiště | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Výběr zisků | Margin | Globální inflace | Vývoj akciového indexu | Polská ekonomika | Andy Jassy | Pennant | Take-Profit | Ochranné příkazy | Společnost Twitter | Riziko výhledu ekonomiky | Monetární politika | Apollo Global Management | Americké společnosti | Ebury G10 FX Forecast | Edward | Pavel Tykač | Ether | Švýcarská centrální banka | GOOGL | Jan Vejmělek | Zhoršení ratingu | Utahování měnových podmínek | Rezervní měna | Rabobank | Úrokový diferenciál | Nízká inflace | Spotřebitelské ceny v Česku | Restrikce | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Maloobchodní tržby | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Velké korporace | Situace na trhu | Invaze | Rivian | Americká ekonomika | HDP | Technický výhled | Goldenburg Group Ltd | Expert Advisor (EA) | Proražený support | Americký výrobce letadel | Obchodník | HDP Německo | Plynárenská společnost | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | EMA | Index euro | MRNA | COVID-19 | Tokio | Data z reálné ekonomiky | Odkup akcií | Regulátoři | Problémy | Tempo poklesu | Růst světové ekonomiky | Index cen | Globální letecká osobní doprava | Uhlobaron | Bankovní rada České národní banky | Ceny v dopravě | Pablo Hernández de Cos | Index PX | EBIT | Daně | Lídři | Pivot | Pierre Moscovici | Cena za akcii | Kryptoměna | Velké riziko | Bank of America Merrill Lynch | Podmínky pro euro | Epidemiologické situace | Nákupní trend | Zprávy z trhů | Prodejní příležitost | Obchodovat | Americká centrální banka dnes | Jackpot | Graf komodity Ropa WTI | Momentum | Akcie Palantiru | Rolls-Royce | Valdis Dombrovskis | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | FCA | Konglomerát | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Společnost DoorDash | Historické rekordy | EUR/MWh | EURIBOR | Signature Bank | Globální ekonomika | Metaverzum | ACEA | Thomas Jordan | Pozitivní výsledek | Swap | Summit G20 | USD/TRY | Miliardy eur | Anomálie | Head and Shoulders | Spotový kurz | Macquarie Group Limited | Oslabení české koruny | Bollingerova pásma | Členské země eurozóny | Americké akciové trhy | Obchodování s dolarem | Toyota | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Kupka | Očekávání do budoucna | Společná měna | Cena zlata | EXANTE | Banka pro mezinárodní vypořádání | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Jihoafrický rand | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Softwarová společnost Microsoft | Trinity Bank | Breakout | Přeprodané zóny | Index výdajů | Pojištění vkladů | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Problémy Credit Suisse | Euro kurz | Banka | Cenový pohyb | RSI | Dovoz oceli | SPX500 | Asset management | ATWEL | Westpac | CVVM | Pokles podnikatelské aktivity | Repo sazby | Ekonomické podmínky pro euro | Slovinsko | Dnes na trzích | IFO index | Financování | Podnikání | ČSÚ | Systém obchodování | Ursula von der Leyenová | Vývoj událostí | Jackpot loterie | Historická minima | Analytik Portu | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Journal of International Money and Finance | Omezení dodávek | Měnový index | Myšlenka společné evropské měny | Globální role eura | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Photon Energy | Forex Friends | Překoupení | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Český HDP | Cenové formace | Martin Klass | TASS | Loď Ever Given | Kapitálové trhy | Cenový vývoj | Republikáni | USDJPY | Euro CZK převod | About You | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Boj s koronavirem | Trade | Hodnota HDP | Erste | ROCE | Cykly | Zlepšení ekonomického výhledu | Kanadský dolar | Line | Hodnota amerického dolaru | Karel Havlíček | Americký podnikatel | Úroveň supportu | SSI | Funkční období hlavy státu | Medvědí trend | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | Výrok Lagardeové | Ropa | Průměrná mzda | Pražská burza | Mali | Dolarové sazby | Averze vůči riziku | Korelace měn | Plán zavedení eura | Index CAC 40 | Automobilka Tesla | Amazon Jeff Bezos | Turistika | Finanční náklady | Prodejní trend | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Růst dolaru | Expirační doba | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Pepco | Kurz měny | Evropská spotřebitelská důvěra | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Snížení ekonomické aktivity | Analytik skupiny | Americké státní dluhopisy | WELL | Odhodlání | Raiffeisenbank a.s. | HAS | Blizzard | Zpomalení výkonnosti | Měnová politika ECB | WTI | LVMH | Euroobligace | Platební síť | Bod | Automotive | Miliardy korun | Francouzská centrální banka | Akcie americké společnosti | Index italských akcií | Shares | Příležitosti ke spekulaci | Rozhodování | Odhady HDP | Účast v eurozóně | RBNZ | PRIBOR | Macao | Nárůst prodejních obchodních pozic | Pokladniční poukázky | Nálada na globálních trzích | ČR do ERM | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Pfizer a BioNTech | Predikce cenového poklesu | Americká měna | Pohyby eura | Nord Stream | EMU | Debata | Saúdská Arábie | Nákupy dluhopisů ECB | Americký miliardář | Euro | Reebok | Hřivna | OCI | Ziskovost | Fundamentální pozadí | Bankéři | Bezpečné dluhopisy | Sázet | Hodnoty měny | Cena ropy | Průzkum společnosti | Alfa Forex | Ministerstvo financí (MF) | Zachování koruny | Prodejní aktivita | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Krize v akciovém segmentu | Klid | Domácí měna | SpaceX | Prezident USA | Nejistota na finančních trzích | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Zlato a stříbro | Jack Dorsey | Tisková konference Fedu | Soud EU | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Spojené státy americké | Risk | Ministerstvo financí | Televize Netflix | Kurz USD | Lockdowny | Výrobce čipů Intel | Recenze | Alphabet | Tempo růstu HDP | USD/CAD | Struktura | Vysokoinflační měny | Vývoj měnového páru USD/CAD | Kurz domácí měny | Rada ČNB | Zkušenosti | Program OMT | Největší banky | Emmanuel Macron | Výnosy státních dluhopisů | Zasedání měnového výboru | Mario Centeno | Obchodní systémy | Signály | Mediální skupina | Zdanění | Zastavení dodávek | Index novozélandského dolaru | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | Růst ekonomiky | Bank of Canada | IHS Markit | Obchodní aktivita | Peněžní zásoba | Statistiky | Vývoj měnového páru USD/NOK | Růst akcií | Ole Hansen | Stoxx 600 | Společnost Lufthansa | Úrovně rezistence | Vývoj měn | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Faktor klesajících cen komodit | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Devizový kurz | Technologický Nasdaq | Světové finanční trhy | Purple Trading | RUB | Krize eura | Tým RoboMarkets | PBOC | Kurz | Potaš | Market | Renminbi | Agentura PAP | Bankovní sektor | Unicredit | Měsíční mzda | Pokles výnosů | Bankman-Fried | UST | xStation 5 | Představitelé centrální banky | Pravidla systému obchodování | Měna euro | Úsilí | Krize v eurozóně | Nálada na trhu | Profit-Target | Akcie podniku | Ceny ropy Brent | Úspěšný týden | Finanční situace | Deficit státního rozpočtu | Silný fundament | Letecká společnost | Měď | Obchodní bilance | Proinflační | IKL | Spekulace proti kurzu turecké liry | Eskalace války na Ukrajině | Platforma | Rozvíjející se trhy | Evropská centrální banka kurz | Internetová firma | AUD | Globální finanční krize | Bod zlomu | Jukos | Bankovní unie | Plynárenské společnosti | Ekonomické indikátory | Objem obchodování | Obchodní zásoby | Oscilátor RSI | Didi Global | Capitalinked | Predikce | Washington Post | Fibo | Nákupy plynu | Tomáš Raputa | Ekonomická rizika | Prima | Nárůst úroků | Obchodování s emisemi | Citigroup | Short pozice | Ruská firma | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Akcie automobilky | Oslabení | EV | FXstreet.com | Společnost Silvergate Capital | Americké akciové indexy | Prodeje | Ukrtransnafta | Referendum | Index americké měny | Euro Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | MFE | Inflace v Evropské unii | Nejlepší rating | Belgická vláda | Plánování | Caixin | Intermediate | Uhlí | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Další posilování | Ekonomická expanze | Cenové stability | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Transakční náklady | Náhlé pohyby kurzu | Růst důvěry | Převis | Světové obchodní války | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | Odhady PMI | Expert | Koronavirové krize | Patria Plus | Vývoz | Dnešní údaje | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Vánoční svátky | Akcie Credit Suisse | Western Union | Americká seance | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Akcenta Miroslav Novák | Vyjádření představitelů | Riziková aktiva | Akcie ČEZ | Německé aerolinky | Likvidita | Mzdový růst | Renault | Švýcarský frank | Vyhlídky eurozóny | Německý ZEW index | Capital Partners | Chuť riskovat | Buy | Erdogan | Obchodní smlouvy | AUD/USD | Referendum o euru | Bannockburn Global Forex | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Baltic Pipe | Stimul | Hongkongský dolar | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Společnost IHS Markit | Hargreaves Lansdown | Intervence na forexovém trhu | Burzovní indexy | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Index francouzských akcií | Redenominace | Nejdůležitější události roku | Koronavirové pandemie | Obchodní rozhodnutí | Růstový trend | Dceřiná firma | Frank | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Ministři | EUR/SEK | ERM | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Matěj Široký | Negativní nálada | Verdence Capital Advisors | Kurz eura | David Cameron | Zveřejnění výsledků HDP | Zpráva z amerického trhu práce | Snížení úrokové sazby | EASA | Pracovní síly | Dnešní zpráva | Údaje z USA | Swapová křivka | Centrální banka USA | Goodyear | Vystoupení z EU | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Patria Finance | Ceny energií | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Rychlý růst mezd | Měnový stratég | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Burzovní web | Společnost Allwyn | Měnový kurz | Investiční fond | Základní sazby | Japonský premiér | Cena elektřiny na burze v Německu | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Ruská plynárenská společnost | Kiwi | Martin Gürtler | Prezident Donald Trump | USDCHF | CySEC | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Nejslabší růst | Forex money | Svíčkové formace | OSN | Soud | Výroba v Německu | Komunita | Mauricius | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | China Mobile | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Facebook Ireland | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Technická korekce | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | EUR/NZD | Těžba ropy v Rusku | Shrnutí obchodování | Ruská těžařská společnost | Pokles sazeb | Adidas | Scotia Capital | Harmonické formace | Dow Jones Industrial | Automobil | Růst eurozóny | Sankce | Zásoby plynu | USOil | Virtuální mince | Časový rámec | Míra inflace | Vládní bondy | ReGas | Energetika | Manufacturing | Obchodní podmínky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Diverzifikované portfolio | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Kurz čínského jüanu | Ruská banka | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Index italských akcií FTSE MIB | Nařízení | Vonovia a Deutsche Wohnen | Pozornost forexového trhu | Horizontální linie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Scotiabank | Prezident Petr Pavel | Americký Senát | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | KOSPI | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Mizuho | Global Forex | Severomořská ropa Brent | Americké trhy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Enterprise value (EV) | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Summit EU | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bolest | Market Profile | Míra inflace v Turecku | Napjatá situace | Makroekonomická data | Tempo růstu | Podnikatel | Šíření nových variant koronaviru | Osobní výdaje | Úvěrový rating | Bilance ECB | Aktivita firem | Bankovnictví | All-stock transakce | Forex zprávy | Commitment of Traders | Aerolinky | USD index | Asijské obchodování | Trei Real Estate | ARM Holdings | Růst ekonomiky EU | Joshua Angrist | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Pandemie covidu-19 | Cena termínového kontraktu | ARM | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | All-stock | Zdražování energií | Silné euro | Commonwealth Bank of Australia | Devizové rezervy ČNB | Bilion dolarů | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Cíle | Loterie | Dnešní ekonomický kalendář | Měnový výbor Fedu | Měnový výbor | Vývoje kurzu | Myšlenka | Moneta Money Bank | Europoslanci | Crédit Agricole | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Úrokové sazby | Návrat pozitivního sentimentu | Reinvestování | Obchodník s cennými papíry | Philip Dybvig | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Diem | WHO | Long | Velkoobchodní tržby | Rally | Bankovní rada | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Western Union Business Solutions | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Banky | Členství v EU | Spokojenost | Bear | Internetový obchod | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Chris Williamson | První odhad | Osobní příjmy | CEBR | Aktiva | Pokles inflace | Paul Volcker | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Odhad letošního růstu | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Širší index | Cenový strop | KB eTrading | Evropský statistický úřad | Discovery | Střední podniky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Euro kurs | České měny | Index německých akcií DAX | Investiční kapitál | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Výsledky hospodaření | Okénko trhu | Švýcarská banka UBS | Business | Západoevropské akcie | GBPJPY | Linie podpory | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Bezpečné měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Objem úvěrů | Camelot LS | Brown Brothers Harriman | Indikátory | Daňový úřad | Konsolidace | Růst cen akcií | Pokles cen | Základní úrok | Britské společnosti | Vytvoření býčí divergence | Ekonomické prognózy | Algoritmus | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | YouGov | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Peněžní trh | USD/CNY | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hodnota trhu kryptoměn | Finanční regulátor | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Sanofi | Fiskální politiky | Tipy pro začátečníky | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | BlockFi | Opatřením na podporu ekonomiky | Jak investovat | Zpráva amerického ministerstva práce | Brazílie | Český rozhlas | Sentix | Robert Holzmann | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Nizozemský ministr financí | Callon | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | Síla měn | Schodek zahraničního obchodu | 1D | Německé společnosti | Česká inflace | Trinity | Stratég | Zisky firem | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Vlnová analýza | Fond obnovy | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ztráty | Cena americké ropy WTI | Řetězce | Vznik eura | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Relativní výkon hlavních měnových párů | Sentiment | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Trendový kanál | Investiční fondy | Index amerického dolaru | Berenberg | GCI Financial | Lucembursko | Politika | Konkurence | Běžné spoření | Commodity futures | Reakce trhu na zprávu | Letecké společnosti | Zvyšování úrokových sazeb | Státní dluh vůči HDP | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Posilování čínské měny | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Whisky Trebitsch | Komunikace | Cenová stagnace | Ceny průmyslových výrobců | Powerball | Indikátor MACD | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Fibonacci trading jednoduše a přehledně | Alternativní taxislužby | MAM | ECOFIN | Podvody | Nejnovější údaje o inflaci | Deutsche Telekom | Poplatky | Indikátory důvěry | Nike | Oslabování eura | Forint | Americké akcie dnes | GDP | Velká Británie | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Graf komodity Zlato | Výrobce aut | Japonský akciový index | Puma | Real Estate | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Úrokový výnos | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Setkání zemí OPEC | Šedá ekonomika | Americký ministr financí | Čínské firmy | Vyrovnaný kurz vlastní měny | Nálada | Forex GBP USD | Geopolitická rizika | Dow Jones | FAO | Indie | Letectví | J&T Banka | Nákupy | Společnost S&P Global | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení úroků | Vnímání | Hlavní rizika | Nejistoty na trzích | World First | Index volatility VIX | Broker kongres | Koncern Volkswagen | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Živobytí | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Oslabení čínského jüanu | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Trading | WTO | Ruská společnost Gazprom | Komodity ropa WTI | Situace v průmyslu | Americké statistiky | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Zlevnění ropy | Pandemický program | SYRIZA | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Poradenské společnosti | Výrobci čipů | Americký kongres | Fitch rating | Úrokové sazby ECB | Investovat peníze | Ceny zlata | Poptávka po americkém dolaru | Tlak na americký bankovní sektor | Evropské akciové trhy | Výhled | Velmi volatilní | Timeframe | Jan Kovalovský | Index technologického trhu | ESM | Auta | Americký akciový index | Oživení akcií | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Analýza měnových párů | Americký trh práce | Finanční televize CNBC | Menšinový akcionář | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Zápis ze zasedání FOMC | Deriváty | Ethereum | Pension Plan | Embargo | Economist | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Trendové čáry | Sentix index | Tradeři | Jaromír Gec | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Politika Fedu | Evropský trh | Paschal Donohoe | Finanční trhy | Couche-Tard | Ekonomická realita | Burzovní společnost | Nizozemský ministr | Cyrrus | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Počet zemí s eurem | X-Trade Brokers | Giphy | Největší ekonomika | Euro historie kurzů měn | Růst cen energií | Prostor pro růst | Americká vláda | Americká sociální síť | Fondy | Kalendář makroekonomických dat | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Ruské ministerstvo financí | Viceguvernérka České národní banky | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Měnové unie | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Euro účet | Výzkumná společnost | Analytik finančních trhů | Financial Times | PMI za leden | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Vývoz z Ukrajiny | Spread | Euro CZK | Bankovní fond | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Společnost Intel | Theresa Mayová | Britský antimonopolní úřad | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | LTRO | Realitní bubliny | Swing | Čistá ztráta | Společné nákupy plynu | Společnost Amazon | Dřevo | Krize | Bernstein | Obligace | Kartel při obchodování s měnami | Zvýšení úroků | Investing | Depozitní sazba ECB | Euro včera | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | Vlády | Protipandemická opatření | Nový kmen koronaviru | Pasiva | Zpřesněná data | Situace na trzích | Uvalení sankcí | Exotické měny | Objem obchodů s kryptoměnami | G20 | Currencies | Míra inflace v eurozóně | Joe Biden | Pokles poptávky | Štěstí | USD za tunu | Oslabení dolaru | Forex Money Management | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Termín pro přijetí eura | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Bilance zahraničního obchodu | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Americké výnosy | ODS | Dialog | Prodej EUR | Ředitelka | Úroková sazba | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | HN | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Internetová společnost | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Opatření americké centrální banky | MarketWatch | Reposazba | Ukazatele | Poradenství | Guvernér Rusnok | Akcie společnosti Apple | Zadlužené Řecko | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Mathias Cormann | Výprodeje | Reinvestice | Tržby společnosti | Rozhovor | Dlouhá pozice | Roklen24 | Plán obchodování | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Šéfka ECB | Forex MT4 | Stabilní růstový trend | Březnová data | Měny | Bilance | Produktivita práce | Růst podnikatelské aktivity | Graf komodity Stříbro | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Raymond James | Zpráva COT | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Energie | Důležité zprávy | Trade Brokers | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Finance.cz | Mezinárodní obchod | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Highsky.cz | OneWeb | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | EUR/CHF | Cenový pokles | Fed dnes | SenseTime | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Akciový trh | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Sazby | David Marek | Silný pokles | Řekové | Historie | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Futures trading | Burzovní index | Thomson Reuters | Pokles zlata | USD | LinkedIn | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | W1 | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Ministři financí EU | Investiční doporučení | Investor | Eurobunds | Finanční trh | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Černý pátek | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Rozhodnutí centrální banky | Prezident Evropské centrální banky | Data z Německa | Regionální měny | Překoupené oblasti | Akcie švédské automobilky | Generál Pavel | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Authentic Brands Group | Semináře o forexu | Vyspělé ekonomiky | Carry trades | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Náklady na obsluhu dluhu | Nejprudší pokles v historii | Světová zdravotnická organizace | Mt. Gox | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Bezpečnější investice | Člen bankovní rady | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Nižší maxima | Obchodní den | Sazba Fedu | Prezident Václav Klaus | Makroekonomické události | Zkušenost | GBP/EUR | Pakt stability | Míra inflace v Británii | Invaze ruských vojsk | Signál | Dna | Digitální měna | Írán | Zdražování | Meziroční inflace | S/R zóny | FXTM | Historie eura | Dnešní obchodování | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Odhady růstu | Domácí měny | State Street | Britská vláda | Rotace | ADP | Square | Náklady na zajištění | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Číst grafy | Kupní síla | Short squeeze | Termínový kontrakt | Ocenění | Ropy | Dlouhodobý klouzavý průměr | Rozdílové smlouvy | Předsedkyně Evropské komise | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Dow Jonesův akciový index | Singapur | Druhá vlna | Cílová cena | Druhá vlna pandemie | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Výdaje | Evropská komise (EK) | Koronavirus | Změny trendu | Koruna posílila | Firmy na umělou inteligenci | Otázky Václava Moravce | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Vyhlášení referenda o měně | Rezervní měny | Časové období | List The Wall Street Journal | PinBar | Sázky | Ministr hospodářství | Norská koruna | Forbes | Zboží z Číny | Colt | Zvýšení volatility | Burzovní operátor Nasdaq | Air France-KLM | Forex free | Negativní výhled | Vysoká volatilita | ČR do ERM II | Kurz britské libry | Jerome Powell | BMW | Ex-day | Cena akcií | Německé akcie | Britská společnost | Denní graf komodity | Volatilita trhů | Mark Carney | Investování | Lehman Brothers | Kurz euro | Non-Farm Payrolls | Světové hospodářství | Rozšíření | CAC40 | BBVA | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bankrot | Příliv investic | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Vienna Insurance Group | Směnné kurzy forexového trhu | Britské měny | Eura | Tisková konference | EBRD | Koruna posiluje | Měna eura | Short Term | Obchodní signál | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | Pershing Square Tontine Holdings | Organizace | Zprávy euro | Obilí | Ryanair | DIW | Philippe Gudin | Horizon Stockbroking | Kryptoburza | Gap | Ceny pohonných hmot | Jestřáb | Úrokové swapy | VIX | Zachování kuny | Předseda Evropské rady | Bulharská měna | Dnešní ADP | Filip Kalčák | Růst | Obchodování EUR/USD | Ceny surovin | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Ondřej Hartman | Kmen koronaviru | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | ČTK | Proti trendu | Volvo | Emitent | VMware | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Biliony USD | Currency | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Zlepšení nálady | Lockdown | Implikovaná volatilita | Wirecard | Cenový index | Společnost Uniper | MiFID II | Fundament | Odpůrci eura | NZD | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Fundamenty | Společnost Media for Europe | Výsledková sezóna | Cenové stropy | Ministři financí eurozóny | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Grexit | Nákupní signál | Politická dohoda | Edward Moya | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Obchodní řetězce | Valuace | Panika | Klíčové makroekonomické ukazatele | Měnové podmínky | Měnový pár | COT (Commitments of Traders) | Vstupu do EU | Obchodovat s akciemi | Závazky vůči věřitelům | Dvojité recese | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Čínské centrální banky | Tipy pro začínající obchodníky | PPF | Commonwealth Foreign Exchange | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Babypips | Hlavní fundamenty | Řecké referendum | Kurz kuny | XTB Market Barometr | Šíření koronaviru | GBPNZD | Kalendář událostí | Kupci | Ekonomické statistiky | Obchodování na forexu | Megan Hornemanová | Aktivity v podnikatelském sektoru | Forwardový kurz | Obchodování na devizových trzích | Zahraniční FX | Poptávka po ropě | Tisková konference šéfa Fedu | Kurs koruny | Wall Street | Dynamika HDP | Švýcarská měna | Index eura | Největší švýcarské banky | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Produktovod | Produkce ropy | Ekonomická stagnace | Události tohoto týdne | Cenový růst | Banka Sberbank | Průzkum | Setkání zemí OPEC+ | Režim forexových intervencí | Hospodářské stimuly | Dodávání likvidity | Hospodářský růst v Evropě | Target | Velké ztráty | Chování amerického dolaru | Volatilní měnový pár | Nový Zéland | Evropské záležitosti | Podíl eura | Dluhopis | Brent | Uhlodolary | Rizika na Blízkém východě | MUFG Bank | Růst kurzu eura | Cena dolaru | Jasné signály | Vývoj kurzu USD/EUR | Stav energetické nouze | Vhodné podmínky | Dominance dolaru | Země eurozóny | Trend oslabování | Krize v Řecku | Kuny | Včerejší seance | Prodejní signál | Fiskální rok | Šinzó Abe | Úroky na hypotékách | Zisk z minulého měsíce | Cenový index výdajů | Andorra | Omicron | Evropská měnová unie | Bezpečné přístavy | Ceny australského uhlí | Spoření | Dividendová sezóna | Analýza | Situace na americkém trhu práce | Problémy české ekonomiky | Fibonacciho posloupnost | Státy společenství | Oficiální údaje | Americký výrobce | Silný cenový pohyb | Holubičí rétorika | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Křiž smrti | Pracovní místa | CASH HISTORY | Tržní hodnota | Společnost Norilsk Nickel | Základní úroková sazba | Americké centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Očkování proti covidu-19 | Odchod z EU | Cestování | Depreciace | Čínská telekomunikační společnost | Michael Arone | FX FORECAST | Markets.com, | Nákup eura | Brewin Dolphin | Měna Bitcoin | Očkování | Graf komodity | FX Trading | Norsko | Analytička | Osobní příjem a spotřeba | Instagram | Nejdůležitější ukazatele | Obchodování na finančních trzích | Spekulativní investoři | NFP report | Velmi volatilní měnový pár | Směr obchodů | Rekordní maxima | Obchodní signály | Vstup do eurozóny | Kde se platí eurem? | Evropská obchodní seance | Christine Lagardeová | Výjimečný stav | Hlavní index francouzských akcií | Index spotřebitelských cen | Akcie výrobce letadel Boeing | Rekordní minima | Vývoj měnového páru | Index technologického trhu Nasdaq | Berlín | Hrubý domácí produkt Číny | Minuta s XTB | Burzovní informace | Obchodní napětí | Dobré výsledky | Tržní podíl | Indikátory v eurozóně | Americká centrální banka | Londýnská City | Směnné kurzy | Balíček na podporu ekonomiky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Eurobondy | Data z průmyslu | DZ Bank | WGC | Vývoj hodnoty eura vůči koruně | Colt CZ | HDP Německa | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Analytik eTrader | Objem intervencí | Události roku | Ruské společnosti | Technické nastavení | Chemické společnosti | Banka UBS | S&P Global | Mechanismus ERM II | Zasedání Fedu | Management | Korekční pohyb | Libra k americkému dolaru | Vývoj akcií | Akcie v Asii | CCI | Ministerstvo obchodu | FTSEurofirst 300 | Murray | Dolary | Američané | Levná země | Signál pro pokračování trendu | Wolt | Úvěrování | Mutace delta | Představitel ECB | Kurz EUR/USD | Broker Trust | Airbus | Regulační úřad | Evropské společenství | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | Universal Music | Obchodování na trzích | Nemovitosti | Výrazný pokles | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Tapering | Zadlužení veřejného sektoru | Spalování ropy | Eutelsat | Naplnění prognózy | Cílové ceny | Opatření proti koronaviru | Špatné výsledky | ERM-2 | Volný pohyb | Státy Evropy | Onemocnění | Futures na evropské indexy | Předpověď | Pokles HDP | Marka | Údaje | DJIA | Index cen průmyslových výrobců | Fiat Chrysler | Pokračující pokles | Oldřich Dědek | HDP eurozóny | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Softwarový gigant | Asie | Světové ceny ropy | Trading jednoduše | Alibaba | Posílení kurzu | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Průzkumy | Indikace | Automobilky | Bitcoin | Hospodaření státního rozpočtu | Forwardové sazby | Americké měny | Graf | Koordinátor pro zavedení eura | Hlava státu | Ropa Brent | Guvernéři centrálních bank | Přehled | Evropská centrální banka kurzy | Zhoršení nálady | Evropské společenství uhlí a oceli | Výnosové křivky | Střední kurz | Short | Zelené investice | Ekonomické události | Ukončení intervencí | Stavebnictví | Pár EUR/USD | Trader 2.0 | Zpráva o inflaci | Přehled měnového páru | Japonský Nikkei | Růst eura | Evropský statistický úřad Eurostat | Ekonomická situace | High | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Prodej akcií | Futures trhy | Pivot Point | Ekonomické podmínky | Data z americké ekonomiky | OECD | Investiční společnost | Drahé komodity | CHF | Zastropování ceny plynu | HDP USA | Růst amerického HDP | Spot | USD/CNH | Prezident Trump | Dění na Ukrajině | Oslabení koruny | Dovoz ruské ropy | Dnešní aukce | Fatih Birol | Zvýšení úrokových sazeb | Time-Frame | Black Friday | Analytik forexového trhu | Vysoce likvidní měny | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Americký fiskální balíček | BK Asset Management | Otočení trendu | James Bullard | Euro k dolaru | Strop na ruskou ropu | Rekordní minimum | Skupina Colt CZ Group SE | Forexové trhy | Důvěra spotřebitelů | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Equal weight | Akcie americké internetové společnosti | Počet pracovních míst | AUD/CAD | Medián | Premiér Petr Fiala | Finanční společnosti | Kurzy o forexu | Index CPI | Členství v ERM | Zvýšení mezd | Veřejný sektor | Další rozvoj | Index Nasdaq Composite | Index nákupních manažerů (PMI) | Aleš Michl | Purdue Pharma | S&P 500 | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | Kroger | Německá energetická společnost | Šéf banky | Prognóza ČNB | Podpora | Poslanci Evropského parlamentu | Dolar vůči jenu | Světové rezervní měny | Velké banky | Polský premiér | Růst spotřebitelských cen | Vonovia | Ministři financí | Čínská společnost | Haísám Ghais | Pokles ceny stříbra | Kurs eura | Capital Markets | Volatility | Prezident Joe Biden | Růst cen v EU | Dnes ČTK | Black Knight | Pohyby na finančních trzích | Plovoucí terminál | CitiFX | Tipsport | Geopolitické faktory | Klidné obchodování | First Republic | Ukrajinská hřivna | MT4 | Mexické peso | ECB dnes | ADP report zaměstnanosti | XTB | HDP v eurozóně | Flat | Activision | Automobilka Hyundai | Market Color | Klouzavý průměr SMA 20 | Zajištění proti kurzovému riziku | Zpráva pro tradery | Silný propad | Zlatý řez | Nejvýraznější propad | Světová banka | Apreciace | Trendová linie | Zemní plyn | Švýcaři | Kurzový vývoj | Německá vláda | Celkový sentiment | Markéta Šichtařová | Německo | Portfólia | Japonsko | Ekonomie | Range | Životní náklady | Měnové indexy | Janis Varufakis | Zájem o rizikovější aktiva | Buy (nákupní) signál | Větší recese | Vývoj dolaru | Komodity zlato | Gazprom Export | Překoupenost | ČR | Mártiňš Kazáks | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Opce | Maďarský forint | Německý Ifo index | Standard & Poor’s 500 | Twitter | Aukce | Velké zisky | Novozélandský dolar | Nejnovější údaje | Energetický sektor | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Portugalsko | USDCZK | Velké objemy | X-Trade | Index nákupních manažerů ve výrobě | Index Sentix | Konjunkturální průzkum | Standard Chartered | Bollinger Bands | Polská vláda | Makroekonomický kalendář | Těžařská společnost | Samou | Bankovky | UniCredit SpA | Zdražování potravin | SMA 200 | Směřování | Rozhodnutí ČNB | Britský regulátor | Tržní situace | LIBOR | Devizové trhy | Partnerství | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zuzana Filipová | Německá zajišťovna | Grafy | Dluhové krize | Panické výprodeje | Oblasti rezistence | Rozpočet | Boční trend | FX Forecast | Japonská centrální banka | EUR/HUF | Ruský plyn | Erste Group | Vice | Akcie ve Spojených státech | Překoupené zóny | PEPSICO | Viceprezident | Ceny komodit | Kurz CZK | FTSE | CARA | Prognózy inflace | City Index Direct | Směnný kurz | Kurz koruny | Státní dluhopisy | Aktivum | Elektromobily | INSEE | Platební prostředek | Kantony | USDIDX | Klouzavý průměr SMA | Vstup do ERM | Propad akcií | Prezident Pavel | Obchodování na zámořských trzích | Jednoduché tipy | Výroba automobilů | Zpomalení globální ekonomiky | Nízká likvidita | Ontario Teachers' Pension Plan | Vývoj kurzu koruny | Analytici | Rate Hike | Ekonom Chris Williamson | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Suez | Dostupná data | Dobré zprávy | Bulharské měny | Domácnosti | Provozní zisk | Evropské indexy | Meta Platforms | Charles Michel | Dlouhodobé investice | Dialog Semiconductor | Fundamentální ukazatele | Ceny zemního plynu | Kritéria konvergence | Přehled o dění | Americký dolar | Kontejnerová loď Ever Given | Google | Euro vůči dolaru | Úspěšná měna | Situace | Důvěra v eurozóně | Zprávy z ekonomiky | Mezinárodní organizace práce | Přímé zahraniční investice | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Vývoj akcií Palantir | Odhady ekonomů | Mitsubishi | Forex Market Profile | Arnault | Evropská centrální banka | Aligator | Splácení dluhu | DOT | Vybírat zisky | Arm | Fair Value | Jednání ECB | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Produktovod IKL | Platební bilance | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Zakladatel FXstreet.cz | Žlutý kov | Munich | Blue chips | Vládní koalice | Forexoví obchodníci | 737 MAX | Štěpení | Skupina OPEC | Snížení sazeb | Makléřská společnost Genesis | Švédsko | Investiční rozhodnutí | Ceny nemovitostí v USA | Global Advisors | Koruna dnes | Sam Bankman-Fried | Fond | Závislost | SMA 20 | Miroslav Novák | Odstranění kurzového rizika | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Německá centrální banka | Oslabení čínské měny | KLM | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Tradeview Markets | Marketingová komunikace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Zastavení výroby | Mezinárodní instituce | Řetězec | ECB | Boeing 737 Max | Závazek | Finanční televize | Silnější euro | Statut | Intervenovat na devizovém trhu | Klaas Knot | Německá kancléřka | BAT | Automobilka Renault | Intradenní výhled | Americká centrální banka (Fed) | Fáze obchodní dohody | PX Pražské burzy | Výběr brokera | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Antimonopolní úřad | Eurozóna | Ministr zahraničí | Španělské statistiky z pracovního trhu | Česká ekonomika | FXstreet | Partners | Vývoj hodnoty | Finance | Konsenzus | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Sociální síť | EUR/RUB | Vývoj měnového páru USD/RUB | Euro STOXX | Oslabení kurzu | Klouzavý průměr | Benchmarky | ERM II | Tuzemská inflace | Sázkové kanceláře | Prodej aut | Dubnová inflace | Indikátor | Oslabení kurzu koruny | HICP | Conference Board | Obchodní pozice | Režim devizových intervencí | Ekonomické údaje | SPAD | CPI index | Omezování nákupů aktiv | Měnověpolitické zasedání | Stabilizační mechanismus | Inflační očekávání | Prognóza ECB | Emise | Likvidní měny | Kurz bulharské měny | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Státní plynárenská společnost | Aktuální prognóza | Statistici | Aerolinky Lufthansa | Odpor | Poslanec | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Ranní okénko | Situace na trhu práce | NBP | Investice do energetiky | Sazby ECB | Kurz EURUSD | Ekonomiky eurozóny | Globální nedostatek čipů | Dluhy | Krize v Evropě | Měnová politika | Nizozemská vláda | MAAE | Splatnost | Lídři zemí | Volvo Cars | Růst ceny | Trh práce v USA | Kurzy měn | Dluhopisy | Nárůst výnosů | Bankovky a mince | Vrcholy | Vyšší sazby | Higher Low | USD kurz | eFXnews | Ekonomické vyhlídky | Investiční plán | Volby do Evropského parlamentu | ISM | Měsíční report | Francouzský statistický úřad INSEE | Webináře | Sazby beze změny | Moskva | Jefferies | Analytika | Bývalý prezident | Nová prezidentka ECB | Pozornost trhu | Výrobce sportovního oblečení | Pšenice | Maďarská měna | TLTRO | Index londýnské burzy FTSE 100 | Americké banky | Tržní síly | Anomálie v kurzech | Inflace v ČR | Redukce | Obchodní spolupráce | Poptávka | Cena akcií ČEZ | Soudní spor | Trader | Rozpočtový schodek | Fitch | Francouzský prezident | Universal Music Group | Federal Open Market Committee | Co bude | Investiční produkty | Zasedání Bank of England | Konfluence | Bulharsko | Psychologie | CAD | Čína | Negativní výhled ratingu | CIA | Desinflační trend | Očekávání trhu | EURGBP | Saudi National Bank | Růst HDP | G7 | Uptrend | Rozkolísanost trhu | Peking | Americký bankovní sektor | Bělorusko | Crédit Agricole CIB | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz plynu | Reporty | Politici | Motor Sič | Zákaz dovozu | Stavební výroba | Počasí | Informace o trhu | Potenciál poklesu | FRED | Skupina Colt CZ Group | Německý index DAX | Medvědi | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Ziskové pozice | RBI | Prosincová cenová stagnace | Zhodnocování dolaru | UTC | Negativní stav globální ekonomiky | Konsolidace ceny | Analytik | Ministr pro evropské záležitosti | Platidlo | Slabé euro | Sdružení výrobců automobilů | Dreamliner | Activision Blizzard | Resistance | Video | Spready | Akcie bank | Průměrná hrubá měsíční mzda | GBP USD | Vývoj kurzu rublu | USA | Klouzavý průměr EMA | Zásadní cenové pohyby | Fiskální politika | Překonání SMA | Výrobce videoher | Kurzy dolaru | Členské země | Mayzus | Americký Federální úřad pro letectví | Celková míra nezaměstnanosti | Velcí hráči | Aktuální kurz dolaru | Trade.com | Bali | Drahé kovy | G10 FX Forecast | Pozornost obchodníků | Hedging | Deutsche Bank | Podnik | Používání eura | Spojené státy | Intervenovat | Nové peníze | Podnikatelská aktivita | Obchodní válka | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Index PMI | Forex online | Inflace v Turecku | Turecké liry | Mnoho ziskových obchodů | NIESR | SWIFT | Globální energetická krize | Volby v Řecku | Zavedení eura v ČR | Pin Bar | Konec kurzového závazku | Hliník | Grünheide | Globální trhy | Ukrtatnafta | Americká půjčovna kryptoměn | Plynárenský gigant | Hlavní ekonomické události | Tvrdá data | Yield | Vývoj hodnoty eura vůči dolaru | Naše prognóza | Devizový trh | Vstup do ERM II | Bernard Arnault | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | JP Morgan | Janet Yellen | Americký HDP | Jednotná měna | Devalvace koruny | SPD | Politické napětí | Ranní komentář | Úroveň rezistence | Saudi National Bank (SNB) | Vysoká rizika | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Inflační výhled | MIFID | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomové | Veolia | BIS | Estée Lauder | WP | Dnešní sentiment | Turistické sezóny | Důvěra v německou ekonomiku | Skupina Colt CZ | Samsung | Inflace ve světě | Disney | Index DAX | Protiruské sankce | Ekonomiky zasažené krizí | Zpomalování inflace | Kalendář ekonomických událostí | Index Fedu | SEC | Fibonacci trading | Česká národní banka | Celková inflace | Seance v USA | Dnešní ADP report | Načasování | Záchranný bankovní fond (SRF) | Silicon Valley | Burze | ECB Christine Lagardeová | Středoevropské devizové trhy | Společnost Norilsk | Zasedání amerického Fedu | Verizon Communications | Lael Brainardová | Velké polské podniky | BDSwiss | Verizon | Forexu | Švýcarská vláda | Ruská ekonomika | Pandemie | ANZ | Pips | Oživení globální ekonomiky | Výprodej | Svíčkový pattern | Byznys | Proces obchodování | Kenneth Broux | Předlužená britská vláda | Fiskální stimuly | Příliv zahraničního kapitálu | Indikátor důvěry | Pozice | Americké farmaceutické společnosti | Obchodní myšlenka | Závěr obchodního roku | Zmírnění obav | Deloitte | Plánované obchody | Měnové trhy | Stagflace | Nordstrom | Oscilátor | US dolar | Společnost Gazprom | Nové údaje | Vivendi | Burzovní cena plynu | EU | Ekonomika Evropské unie | USD/JPY | Vyšetřování | Vývoj kurzu eura | Německá marka | Chop | Fibonacci | Objem investic | Sony Group | Objem forexových obchodů | Výkon dolaru | Ruský ministr | Graf EUR/USD | Nakupovat | Bloomberg Economics | Šéf nizozemské centrální banky | Boris Schlossberg | Tvorba pracovních míst v USA | STAR | Vysoké ceny | Odvětví | Nárůst rizikové averze | Fundamentální základ | Společná evropská měna | Důvěra v Německu | Oslabování koruny | CZK/USD | Krátkodobý klouzavý průměr | Strategy Research | Oživování světové ekonomiky | Americké vlády | Graf akciového indexu S&P 500 | Polská měna | Next Finance Markéta Šichtařová | RBC Capital Markets | Barclays | Poptávky po ropě | Konfederace | Vatikán | Bilance ČNB | Ekonomka | Cena plynu pro evropský trh | Měnový impuls | Binární opce | Ministr financí Jeremy Hunt | Fundamentální analýza pro začátečníky | Propad příjmů | Automobilový koncern | Měny považované za bezpečné | PMI ve službách | Španělsko | Agentura DPA | Evropská rada | Lot | Dinár | Úspěch | Platidla | Spekulanti | Statistiky z pracovního trhu | Konzervativci | Slovensko | Znovusjednocení země | Covidová situace | Forex VPS | Indická rupie | Oscilátory | Zpomalení růstu | Zvýšené volatility | Významné události | Růstový směr | Zkapalněný zemní plyn | Situace na zlatě | Lufthansa | Mzda | SVB | Japonský konglomerát | Mediální společnosti | Hospodářské statistiky | Miliardy | Geopolitika | Nové digitální měny | Primární veřejné nabídky akcií | Novozélandská centrální banka | Markit | Půjčovna kryptoměn | Výrobní inflace | Nemoc COVID-19 | Prodeje existujících domů | Sterling | Kurz koruny vůči euru | Aktuální růst mezd | Jaderná elektrárna | Základní sazba | CFA | Vyšší úroveň | Jak trh reaguje | Záporožská jaderná elektrárna | Bezpečnost | Výnosy | Ekonomické zprávy | Další kryptoměny | Komodity | Vyšší inflace | CNBC | Index euro stoxx 50 | Moving Average | Emerging markets | Americký ISM | UNCTAD | Vývoj na burze | Vzestupný trend | Fúze | MIC | Koruna oslabuje | IBEX | Index amerických akcií | Institut ZEW | | WhatsApp | Kuvajt | Zpracovatelský průmysl | Španělská vláda | Pokles USD/CAD | Martin Dvořák | Zlotý | Ruská měna | Šéfka Fedu | Práce | Columbia Threadneedle | Brazilský real | Danuše Nerudová | Světové akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Banky pro mezinárodní platby | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Omer Esiner | Kursy | Porsche | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Cena elektřiny na burze | Analýza makroekonomických zpráv | Didi | Globální finanční trhy | Zasedání centrální banky | Biden | Olaf Scholz | Budoucnost | Tranzit ruské ropy | Začínající obchodníci | Aktuální situace | Euro vůči americkému dolaru | Forex kalendář | Odhady ČNB | Dánská koruna | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Emise cenných papírů | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Stabilita | Bezpečná aktiva | Objednávky | Příjmy domácností | Cena drahých kovů | Hry | Obnovení růstu | Zpřísňováním měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Trading.com | Makléř | Aktuální kurz | Optimismus | Důvěra v českou ekonomiku | Dánsko | Zájem firem | Dodavatelské řetězce | EuroStoxx50 | Růst průměrné mzdy | Odborník na ropný trh | Americké tovární objednávky | Rizikový sentiment | Vývoj ropy | Hyundai Motor | Nákup dluhopisů | Kotace | Sazby Fedu | Joseph Trevisani | Žádosti o podporu | Zahraniční forex | Index FTSE 100 | Společnost Sony | Obchodování GBP | Impulzy | Komise v přenesené pravomoci | NERV | ZIL | Durace | Rozpad eurozóny | Koš | Technický nástroj | ČNB dnes | Americké technologické společnosti | Bloky | Centrální vláda | Míra inflace v květnu | Cena práce | Chrysler | Varianta covidu | Pokles spotřebitelských cen | Nejnovější prognóza | KKCG | Kosmetická společnost | Silný frank | Marek Malina | Akcie | Česká vláda | DoorDash | Světová turistická organizace | Tempus | CVC Capital Partners | Japonský jen | Cenové konsolidace | Použití záporných sazeb | Rates | Úroková míra | Agentura Moody's | Investor George Soros | Šéf Ifo | Sell obchody | Poptávky po dolaru | InstaForex | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Přehled kurzů | Podniky | USA a Čína | Stav globální ekonomiky | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Superpočítač | Omezení stimulů | Výzkumná společnost Markit | Otevírací mezera | Ministr financí | Japonský index Nikkei | Názory analytiků | Vyšší výnosy | Prodejní pozice | Index CSI300 | SPOT | Analytický tým | ING Groep NV | Investice v Číně | Inflační report | Polský průmysl | Forex analýza | Býčí trend | Italové | Instrumenty | Obchodní nastavení | Cenu plynu | Aktuální ceny ropy | Prezidentka Christine Lagardeová | Graf dne | Dnešní události | Konsolidace trhu | Decline | Nasdaq | Jan Frait | Nonfarm Payrolls | Společnost Meta | Euro klesá | Klíčový okamžik | Index Nikkei 225 | Mediální podnik | Čistý dluh | ITA | Geopolitická situace | Intradenní strategie | Odhady analytiků | ADP report z pracovního trhu | Zrychlení růstu | Obchodníci texaské ropy | Zemní plyn (LNG) | Nárůst prodejních pozic | Inflace v USA | Islámský stát | Hike | Výkon hlavních měnových párů | Sell (prodejní) signál | Ukrajinská centrální banka | Společnost APA | Dramatický dopad | Cena akcie ČEZ | Tržní ocenění | Výhled ekonomiky eurozóny | Stochastic | EK | Údaje o inflaci | Norilsk | Deficit rozpočtu USA | Koncern | Zemědělství | Vydavatelství Axel Springer | Omezení cen plynu | Obchodní dohody | Polský zlotý (PLN) | Globální ekonomický růst | Herbert Diess | Čeští podnikatelé | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Obchodování korekcí | Société Générale | Záporný úrok | Zákaz dovozu ruské ropy | Belgie | Korelační strategie | Analytik devizového trhu | Operativní zisk | Průlom | Ministryně hospodářství | AAA | Světové trhy | Nákup aktiv | Investment | Kurz dolaru dnes | Prodej eura | Podíl dolaru | Zájem o riziko | Inflační náraz | Zásobníky | Peníze navíc | XTB.cz | Statistika | Dovozce ruského plynu | Vývoj ceny | Sentiment v eurozóně | Zprávy z Německa | Výraznější pokles | Firemní výsledky | Session | Inflační šok | Emitent při IPO | Kurz EUR | Astrazeneca | Currency futures trading | Vstup hedgerů | Fibonacciho posloupnost zlatý řez | Zajímavé pohyby | Grant Thornton | Janney Montgomery Scott | Šíření nákazy | Vývoj měnového páru USD/CNY | Osobní příjem | Kryptoměny | Forex trading | Zasedání Rady guvernérů | Low | Zbyněk Stanjura | PAP | Ekonomické aktivity | Buy signály | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Výrobce elektromobilů Tesla | Aktuální Price Action | Světová turistická organizace (UNWTO) | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Úvěr | Palantir | Investiční společnosti | Mzdy | DRFG | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Manipulace s měnovým kurzem | Růst pražské burzy | Fakey Pattern | Holubice | Analytik XTB | Cesta k euru | Intradenní vývoj kurzu | Růst cen průmyslových výrobců | Akcie Zalando | Čínský renminbi | Měsíční měnový report | Americký akciový index S&P 500 | Netflix | Forexové obchody | Británie | Miliardář | Vývoj ceny australského uhlí | Tesla | Prohlášení | ProSiebenSat.1 Media | Ekonomický růst | Umění | Britská burza | Vladimir Putin | Zoom Video Communications | V4 | Vývoj cen komodit | Týdenní nárůst | Sektor služeb | Napětí na trzích | City | Vojtěch Benda | Ceny zemního plynu v USA | Ever Given | COT | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Evropské indexy důvěry
Evropské indexy nákupních manažerů
Evropské investiční banky
Evropské korporátní dluhopisy
Evropské lidové strany
Evropské logistické firmy
Evropské luxusní značky
Evropské maloobchodní prodeje
Evropské maloobchodní tržby
Evropské méně

Následující klíčová slova

Evropské obchodování
Evropské PMI
Evropské ropné společnosti
Evropské sdružení volného obchodu (EFTA)
Evropské sdružení výrobců automobilů
Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA)
Evropské společenství
Evropské společenství uhlí
Evropské společenství uhlí a oceli
Evropské společnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít