Pondělí 27. května 2024 21:31
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani

Směřování trhů

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.05.2024

20.05.2024 Burzy během minulého týdne posilovaly, S&P 500 přidal 1,5 % a pokořil tak historické maximum. Stoxx Europe 600 posílil o 0,4 % a během týdne rovněž překonal rekordní hodnotu. Během minulého týdne popohnal burzy nahoru inflační report. Ten vyvolává nadějí, že se Fed během letoška pustí do snižování úroků. Nicméně entusiasmus je předčasný: pro potvrzení dezinflačního trendu musí zpomalení vykázat alespoň dva – tři reporty CPI.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

02.05.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 1,0704 došlo v první polovině dne ve chvíli, kdy ukazatel MACD klesl výrazně pod nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a namísto toho jsem počkal na opětovné otestování, abych mohl uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. Po krátké době došlo k opětovnému otestování úrovně 1,0704, zatímco se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což umožnilo mé plány uskutečnit, ale pár nezaznamenal výrazný růst. Údaje o výrobní aktivitě zemí eurozóny mohly být příjemnější, protože ekonomika se v tomto směru nadále potýká s problémy. Čekáme na zveřejnění údajů o týdenním počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změny produktivity práce v nevýrobním sektoru a změny nákladů práce. Je nepravděpodobné, že by všechny tyto ukazatele výrazně ovlivnily směřování trhu, takže pokud se po zveřejnění statistik neprojeví kupující eura, tlak na pár se pravděpodobně zvýší. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

📉 Akciové indexy padají 🫣 Investoři se bojí | Tržní výhled

22.04.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
img

Centrální banky vykupují zlato! 📉 Vědí něco co my ne? | Tržní výhled

15.04.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
img

📈 Trhy pod nákupním tlakem? Jak to zobchodovat? 💰 | Tržní výhled

25.03.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
img

Data o inflaci způsobují ústup trhů s kryptoměnami

19.03.2024 V minulém týdnu způsobily údaje o vyšší inflaci, než se původně očekávalo, ústup akciových a kryptoměnových trhů, přičemž investoři se zamýšleli nad tím, zda je inflace stále příliš vysoká na to, aby Federální rezervní systém začal uvolňovat finanční podmínky.
C:\fakepath\trading-19032024.jpeg

Jaké otázky si tradeři nejčastěji kladou?

19.03.2024 V bouřlivém světě tradingu se obchodníci neustále pohybují na tenkém ledu nejistot. Přemýšlejí, analyzují a ptají se. Některé otázky jsou univerzální a objevují se na povrchu stále znovu jako nepokořené vlny v oceánu možností. Pojďme se podívat na 5 nejčastějších otázek, které znějí v myslích traderů po celém světě.
img

🌏 Forex v pásmu: Hroutí se dolar? 😱 | Tržní výhled

18.03.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
img

📈 Bitcoin letí až do nebes? 🤔 | Trendový výhled

11.03.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
C:\fakepath\indexy-06032024.jpg

Mistrovství v obchodování akciových indexů: Klíčové strategie a přístupy

07.03.2024 Při pohledu na mozaiku finančních trhů by mohly akciové indexy zaujmout zvláštní místo. Nejen že odrážejí zdraví ekonomiky a sílu podnikatelského ducha, ale také nabízejí unikátní příležitosti pro tradery. V dnešní době, kdy se trhy neustále vyvíjejí a přizpůsobují novým výzvám, se obchodování akciových indexů jeví jako klíčová dovednost pro každého tradera, nehledě na jeho obchodní styl.
img

📉 Bitcoin už nemá kam růst? 🤔 | Trendový výhled

05.03.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
img

📈 Kam trhy naráží? 🤯 | Trendový výhled

26.02.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů.
img

Přichází obraty trendu? | Trendový výhled

19.02.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů. Součástí analýzy je TimeFrame Trading tabulka, díky které je možné pracovat s analýzou trendu, money managementem, volatilitou a mnoho dalšího. Seznam instrumentů je vytvořen tak, aby orientačně reflektoval stav ekonomiky podle méně korelovaných instrumentů z následujících skupin, ve kterých při potvrzení ekonomické situace (např. při ekonomické expanzi) první dva instrumenty obvykle rostou a poslední dva obvykle padají:
C:\fakepath\komodity-14022024.jpg

Komodity: Obchodování na komoditních trzích

15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
img

Trhy v range? | Trendový výhled

13.02.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů. Součástí analýzy je TimeFrame Trading tabulka, díky které je možné pracovat s analýzou trendu, money managementem, volatilitou a mnoho dalšího.
C:\fakepath\trader-130202024.jpg

Jak propojit technickou a fundamentální analýzu?

13.02.2024 Na rozcestí technické a fundamentální analýzy se každý trader musí rozhodnout, jakou cestu zvolí pro svou cestu k úspěchu na finančních trzích. Není to o tom, zda se přiklonit k jedné nebo druhé, ale spíše o tom, jak tyto dvě metody propojit do koherentní strategie. Jaké tedy existují způsoby?
img

Technická analýza páru GBP/USD na 7. února 2024

07.02.2024 Stručný ranní přehled: Nejnovější údaje banky Halifax naznačují meziroční nárůst cen britských nemovitostí o 2,5 %, což představuje nejsilnější meziroční růst za poslední rok a naznačuje oživení dynamiky na trhu s bydlením. Tento trend, podpořený nižšími hypotečními sazbami, klesající inflací a stabilním trhem práce, naznačuje rostoucí důvěru kupujících a prodávajících na počátku roku 2024. Navzdory možné úpravě úrokových sazeb Bank of England směrem dolů přetrvávají problémy spojené s dostupností bydlení a ekonomickou nejistotou, které varují před příliš optimistickými očekáváními trhu.
img

Ranní okénko - Sníží ČNB sazby tento týden o 25bb nebo 50bb?

05.02.2024 Tento týden bude patřit číslům z tuzemského trhu, kdy dorazí statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodu nebo také vývoj nezaměstnanosti. Zdaleka nejdůležitější ale bude čtvrteční zasedání České národní banky. V odhadech analytiků zhruba v poměru 2:1 převažují tipy na snížení sazeb o 25bb, kdy menší část analytiků ale předpokládá hned dvojnásobné snížení o 50bb. To ostatně v komentářích během minulého týdne nevyloučil například viceguvernér ČNB Jan Frait nebo člen bankovní rady Tomáš Holub a možnost rychlejšího tempa snižování i s přihlédnutím k patrně nižší lednové hodnotě inflace je reálná. My ovšem v rámci naší prognózy i nadále počítáme spíše se snížením o 25bb a zrychlením tempa až na březnovém zasedání, kdy bankovní rada bude mít k dispozici finální údaj o lednové inflaci.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. ledna (americká seance)

23.01.2024 Rozhodnutí japonské centrální banky nemělo na směřování trhu vliv, ale ostrý tón jejího představitele na tiskové konferenci znovu vyvinul tlak na pár, byť dočasně. Krátce nato se obchodníkům podařilo část poklesu vyrovnat, což jasně ukazuje, že dolar bude při každém vhodném poklesu páru stále atraktivní. Odpoledne nebude kromě výrobního indexu filadelfského Fedu zveřejněno nic důležitého. Kupci by neměli mít problém vyrovnat zbývající část poklesu páru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 17. ledna

17.01.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2631 byla otestována v době, kdy linie MACD prudce klesla od nuly. O trochu později pár vystoupal na úroveň 1,2665, ale několik jeho neúspěšných pokusů o její proražení nabídlo vhodné podmínky k prodeji, který vyústil v návrat páru na úroveň 1,2631.
img

Krypto trhy zažívají divoký týden vývoje cen

09.01.2024 Bitcoin minulý týden zažil divoký týden cenových pohybů, kdy nejprve prudce vzrostl a poprvé za dva roky překonal cenovou úroveň 45 000 USD, aby následující den obrátil o 8 % na základě rozhovorů na platformě X s významným analytikem, který vyjádřil názor, že dlouho očekávané bitcoinové spotové ETF nebude schváleno. To zřejmě některé investory vyděsilo, což vedlo k výprodejům.
img

Cena bitcoinu (BTC) by mohla rychle obnovit ztráty, předpovídá analytik

04.01.2024 Jake Wujastyk uvedl, že trh s bitcoinem vykazuje známky možného rychlého zotavení. Po prudkém poklesu na 41 454 dolarů učinila kryptoměna kroky k opětovnému získání ztracené hodnoty.
C:\fakepath\trader-30082023.jpg

Čím může překvapit poslední prázdninový týden?

30.08.2023 Tento týden nás čeká poslední sada zajímavých ekonomických údajů. Pojďte se s námi podívat, které z nich byste určitě neměli minout!
img

Velká Británie a EU očekávají průlom v nevyřešených otázkách brexitu

13.01.2023 Evropská unie i Spojené království se připravují na vstup do intenzivní fáze jednání o vyřešení dlouhotrvajícího sporu v obchodních vztazích po brexitu. Chtějí vyřešit problematické body, které brání řádnému fungování vyjednané dohody mezi stranami.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.12.2022

19.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 2,1 %. Nyní se SPX obchoduje cca 20 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Aktuální výprodeje souvisí se zasedáním Fedu a ECB. Ty pohřbily naděje na brzké uvolňování měnové politiky. Aktuálně jsou akcie stále na vysokých hodnotách a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Dalším faktorem, který rozhodne o směřování trhů bude výsledková sezóna za 4Q.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 6. října

06.10.2022 K testu úrovně 0,9984 došlo, když se linie MACD začínala pohybovat nad nulou, což byl dobrý nákupní signál. Bohužel nedošlo k žádnému zvýšení ceny, protože pár pokračoval v poklesu k úrovni 0,9930. V době, kdy euro testovalo tuto úroveň, však byla linie MACD daleko od nuly, takže nebyl důvod dále prodávat. Nákup vedl překvapivě rovněž ke ztrátám, protože se pár neobrátil. K malému zisku vedly pouze nákupy kolem hladiny 0,9860.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 6. října

06.10.2022 K testu cenové úrovně 1,1473 došlo v okamžiku, kdy se linie MACD začínala pohybovat nad nulou, což byl dobrý nákupní signál. Bohužel nedošlo k žádnému zvýšení ceny, protože pár pokračoval v poklesu k úrovni 1,1418. V době, kdy euro testovalo tuto úroveň, se linie MACD pohybovala pod nulou, což byl dobrý prodejní signál. Ten vedl k poklesu ceny o více než 80 pipů.
C:\fakepath\forex-16092022-2.png

Obchodování cenových odrazů

16.09.2022 Odraz ceny označuje případ, kdy cena na krátkou dobu obrátí směr, než pokračuje ve směru dominantního trendu. Obchodníci používají technickou analýzu, aby identifikovali potenciální odrazy ceny (anglicky retracementy) a odlišili je od zvratů, tzn. případů, kdy cena změní směr, ale nekoriguje a tudíž tvoří nový trend. Více k cenovým odrazům se dozvíte v dnešním článku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 05.09.2022

05.09.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 odepsal 2,6 % a předvádí tak třetí poklesový týden v řadě. Aktuálně se obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se drží nad hranici 25 bodů. Hlavním poklesovým faktorem minulého týdne byly jestřábí komentáře představitelů Fedu. Vidíme výrazné intradenní pohyby – často v rámci seance posun z kladného do záporného teritoria. To značí, že investoři stále hledají směr a vnímají řadu rizik. Kromě utahování měnové politiky a chřadnutí globální ekonomiky se na obzoru rýsují nová rizika, která trh prozatím nazaceňuje: eskalace geopolitického napětí mezi USA a Čínou nebo snahy o některé daňové úpravy, které uškodí americkým korporacím a investorům. Rizika tak zůstávají dále asymetricky nakloněna dolů – o dalším směřování trhů rozhodnou nově příchozí makrodata (zejména CPI, které vyjde 13.9.).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.08.2022

29.08.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 odepsal 4 %, nejvíce od půlky června. Aktuálně se obchoduje cca 15 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita v pátek vystřelila nad hranici 25 bodů. Projev Jeroma Powella v Jackson Hole ukázal, že prázdninový růst trhů byl z velké části založen na nesprávných předpokladech – snížení sazeb v příštím roce je zoufale nepravděpodobné.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 9. srpna

09.08.2022 Když pár GBP/USD testoval úroveň 1,2094, linie MACD byla daleko od nuly, takže potenciál růstu byl omezený. Odpoledne však proběhl druhý test úrovně, když se linie MACD právě začala pohybovat nad nulou. To bylo dobrým nákupním signálem, který vedl ke zvýšení ceny o více než 40 pipů. Cílová cena 1,2140 bohužel nebyla dosažena.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 20. 7. 2022

20.07.2022 Jednotná evropská měna celkem snadno překročila 1,0200, takže lokální korekci lze považovat za dokončenou. Trh přitom v podstatě ignoroval údaje o inflaci v eurozóně, přestože tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo z 8,1 % na 8,6 %. Faktem ale je, že včera byla zveřejněna finální data, která jen potvrdila předběžné hodnocení. Tato data tedy neobsahují nic nového.
img

Index českého investora CII750: Pravidelné investice ochránily investory přes většími propady

07.07.2022 Sledování covidových ukazatelů a jejich dopadů na investice je už z dnešní perspektivy vzdálenou minulostí. Finanční trhy se nyní téměř výhradně soustředí na vliv inflace a vývoj na Ukrajině. To má citelný dopad na výkonnost podílových fondů. Od roku 2018, kdy začalo monitorování trhu podílových fondů Indexem českého investora CII750, si průměrný investor stále drží zisk 5,2 %. V důsledku aktuálního dění se ale jednoznačně snížil.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022

20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 16. června

16.06.2022 Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2052, což vedlo k nákupnímu signálu na trhu, nicméně linie MACD byla daleko od nuly a omezila vzestupný potenciál páru. O něco později se libra přiblížila k hladině 1,2125, ale protože chybělo několik bodů, prodejní pozice nebyly otevřeny. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.
C:\fakepath\4d52949c2a6e40a25adfe6fea503f2ab.jpg

Obchodný výhľad na exotické menové páry: EUR/PLN čaká dlhší pád

23.05.2022 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť z daily grafov na USD/MXN, EUR/HUF a EUR/PLN.
img

Ruský postup doléhá na trhy, dobrá data stranou zájmu

01.03.2022 Americký průmyslový index ISM by normálně patřil mezi klíčové události dne. Index sice překonal očekávání růstem na 58,6 bodu a solidně vypadají i dílčí indexy v průzkumu, ale fakticky jde o staré číslo, které trhy moc nezajímá. Nezohledňuje totiž poslední události, které do vyhlídek pro objednávky či cenové tlaky promluví. Pozornost tak zůstává upřena k Ukrajině.
img

Americký pre-market 17. 2. 2022

17.02.2022 Futures na americké akciové indexy se ve čtvrtek propadly, když investoři využili technického selhání, neschopnosti nástroje prolomit se nad 4 480 USD poté, co zpracovaly zprávy o zisku a ztrátách společností, zprávy Federálního rezervního systému a vývoj v rusko-ukrajinském konfliktu. Futures na Dow Jones Industrial Average ztratily 161 bodů neboli 0,46 %. Futures na S&P 500 klesly o 0,5 % a futures na Nasdaq 100 o 0,63 %.
img

Akcie zůstávají nastavené pozitivně, ropa stoupá na 90 dolarů

26.01.2022 Hlavní akciové trhy zůstávají výrazně v plusu. Přestože odpoledne zisky trochu vyprchávaly, nyní se klíčové indexy vracejí výš. S&P 500 je +1,6 procenta, Nasdaq , DAX a CAC 40 přidávají 2,2 pct, AEX stoupá o 1,8 pct a FTSE 100 roste o 1,4 procenta. Mnozí investoři s aktivitou určitě počkají až na informace z Fedu, které se dozví ani ne za tři hodiny.
C:\fakepath\forex-trader-09012022.jpg

Jak řídit svá rizika dle profesionálních traderů?

09.01.2022 Obchodování na finančních trzích, potažmo na trzích měnových je velmi riskantní činností, která se do značné míry podobá, co se týče emocí, extrémních sportům. Samozřejmě záleží na tom, jakým typem obchodníka jste. V případě, že využíváte maržových produktů je nesmírně důležité mít solidní strategii řízení obchodních rizik. Dnešní příspěvek se bude zabývat tím, jak na rizika nahlíží profesionální tradeři a jak si z nich vzít příklad pro své vlastní obchodování.
C:\fakepath\trader-25052021-1.png

Nejoblíbenější strategie mezi FOREX tradery

06.08.2021 Forexoví obchodníci mohou na trhu buďto sledovat tzv. fundamentální informace, jakou jsou například různé vyhlašování makroekonomických dat, které mají zásadní vliv na kurz dané měny, nebo mohou sledovat technické indikátory či patterny na cenovém grafu, které jim na základě minulých cenových pohybů a objemů obchodů napovídají, jak by se mohla cena vyvíjet i v budoucnu.
C:\fakepath\forex-30042021.jpg

Kdy použít příkaz "Take-Profit"

30.04.2021 Většina traderů při zadávání svých obchodů na forexu netuší, zda je jejich zamýšlená cílová destinace tak daleko, kam až může dojít cena jako taková. Zda není jejich výhled příliš opatrný či příliš optimistický. Z tohoto důvodu existuje celá řada situací, které vám mohou pomoci určit, do jaké vzdálenosti zadávat své výstupní příkazy, mezi něž se příkaz "Take-Profit" také řadí.
C:\fakepath\trading_platforms.png

Řízení rizik v tradingu a jeho zásady

04.04.2021 Řízení rizik je jedním z nejdůležitějších aspektů obchodování. Každý trader by měl být dobře seznámen s možnými riziky a přístupy k jejich identifikaci a vyhodnocení. Tento příspěvek se proto bude zabývat tím, co je risk management, jak identifikovat rizika v tradingu a jak je správně ohodnotit. V neposlední řadě se zaměříme na zásady při řízení rizik.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021

01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
C:\fakepath\trader-mistake.png

Typické obchodné chyby

21.06.2020 Každý z nás, chce mať na konci obchodného obdobia, dôvod k spokojnosti. Nielen z dôvodu dodržania risk manažmentu, ale aj pri pohľade na svoj kapitál. Poďme sa spolu pozrieť, na často sa opakujúce, ale o to závažnejšie chyby, ktorým sa môžeme pomerne ľahko vyhnúť. Svoj pôvod, resp. základ, majú v metodológii nášho myslenia a preto je možné s nimi pomerne ľahko „pracovať“.
img

Ranní komentář: Další růstový týden pro akcie. Trhy se vezou na optimismu ohledně otevírání ekonomik

01.06.2020 Máme za sebou další úspěšný týden pro ceny rizikových aktiv. Akciové indexy v Evropě i v USA si připsaly tučné zisky, a to i navzdory rizikům spojeným se zhoršováním americko-čínských vztahů a opětovnému zrychlení celosvětového růstu počtu nakažených koronavirem. Trhy se vezou především na vlně optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky a na masivní podpoře ze strany vlád a centrálních bank.
C:\fakepath\forex.jpg

Jak se zařadit mezi vítěze na Forexu?

06.03.2020 Nastavení mysli vítězů je všude stejné. Psychologie vítězů souvisí s konkrétními vzorci myšlení, které můžeme analyzovat a inspirovat se jimi v konkrétním odvětví lidské činnosti, trading nevyjímaje. Člověk se řídí vzorci chování, které jsou u něj do určité míry zakořeněné a předvídatelné. V tomto článku se blíže podíváme na vzorce chování úspěšných traderů, kterými se lze inspirovat.
img

Forex: Koronavirus a politika rozhodnou o dalším směřování trhů

24.02.2020 Statistiky na obou stranách Atlantiku budou i nadále poskytovat nejasný obrázek reálné ekonomiky. Hlavním tématem pro trhy zůstává koronavirus a jeho dopad na čínské hospodářství. Na politickém poli budeme sledovat první jednání ministrů zahraničí Evropské unie o nastavení pravidel zahraničního obchodu s Velkou Británii po jejím odchodu z unie. Americe bude pokračovat souboj o nominaci Demokratické strany pro blížící se prezidentské volby. Tuzemské průmyslové ceny podle našich odhadů dále zpomalily kvůli poklesu cen ropy na globálních trzích.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Uptrendovat | Plavba s proudem | Korekce v trendu | Výnosy dluhopisů | Hlava a ramena | Take-Profit úrovně | Dlouhé pozice | Dukascopy | Vývoj nezaměstnanosti | Vznikající obchodní strategie | Snižování stavů | Vývoj | Státní dluhopis | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Allianz | Trh nemovitostí | Velký propad | EUR | Morning Star | Obchodníci komodit | Volatilní | Důvody k nákupu | Covid-19 pandemie | Australský dolar | McDonald's | Stoxx | Take Profit | PEPP | Vývoj ceny zlata | Mapa k pokladu | Očekávání | Korelace | Ceny stříbra | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Nikl | Data z amerického trhu práce | Úrovně rezistencí | Swiss Life | L.F. Investment | CII750 | Více peněz | Zasedání ČNB | Tipy pro začínající | Ark | Trh práce | ZRX | Diverzifikace | Kakao - Vývoj ceny | Objemové indikátory | iShares | Swiss | Crypto | Investice | Aktuální kurzy měn | Potenciál | MACD | Support | Chování | Historie obchodování | Webinář | Obchodní pravidla | Prognózy | Šéf Fedu Powell | NYSE | Výkon ekonomiky | Kryptoburzy | Ceny kakaa | Potenciální obrat cen | Futures kontrakt | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | Barometry trhů | Budoucí pohyby | Uvolňování měnové politiky | Finanční krize 2008 a S&P 500 | Nastavený risk management | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | EUR/USD | Trendovat směrem nahoru | Na burze | Snižování sazeb | GBP | Goldman Sachs | Strach | Grafické formace | Vstup do trhu | Cena bitcoinu | Profesionální obchodníci | Prodeje aut | Price Action | Chicago Board of Trade (CBOT) | Chování trhu | Futures | CSI 300 | Rostoucí výnosy | Zastavení ztrát | Opatrný optimismus | Rozhodování o obchodování | Cenné papíry | Výnos | DeFi | AI | Retracementy | Vzdělávání | Šéf Fedu | Index českého investora CII750 | Dosažení úspěchu | Obchodování Price Action | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Index DOW | Co je komodita? | Posílení | Expanzivní fiskální politika | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | Reálné ekonomiky | Exchange | Forexový trh | Daytrading | Kontrakty | Globální ekonomiky | Nákupní příležitosti | Masivní propady | Plány | Nasdaq100 | Palladium - Vývoj ceny palladia | Sentiment na trhu | JPY | Škály společností | Polovodiče | Cenové úrovně | Jestřábí komentáře | Směřování trhu | Ceny sóji | CISCO | Projekce | Viceguvernér ČNB | Peníze | Rezistence | Nastavení indikátoru | Ukazatel | Potenciální obraty trendu | FedWatch | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Nestlé | Snižování úroků | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Reakce centrální banky | Nasdaq Composite | Investiční strategie | Barel ropy | Palladium | Medvědí signál | Nasdaq v USA | Tvůrce bitcoinu | Ropa WTI | Spekulovat | Cenové tlaky | Simon Peters | Obchod | Držení pozice | Výkon | Vývoj ceny zemního plynu | Developeři | Longovat | Býčí sentiment | Zvednutí sazeb | EURUSD | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Komoditní trh | Klíčové strategie | Dot plot | USDA | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vývoj ceny palladia | Akciové indexy | Proražení | Americký prezident | Technické obchodní strategie | Portfolio | Data o vývoji HDP | Richard Bechník | Určení trendu | Potenciální obrat | Obchodní tipy | CAC 40 | Inflace | Unie | Akciový index S&P 500 | Exekuce | InstaForex Kurz pro začátečníky | Jednotné měny | Tovární objednávky | Jednotná evropská měna | Zasedání FOMC | Silný růst | Tržní trendy | Death cross | Společnosti z technologického sektoru | Kapitál | Souhrn finančních trhů | PMI pro sektor | IEA | GBP/USD | Investovat | Dovednosti | Ekonomický vývoj | Ceny ropy | EUR/PLN | Caterpillar | Sledování makroekonomických ukazatelů | Technický výhled trhu | Tržní pohyby | Svíčkové patterny | Zpráva | Pro tradery | Cenové pohyby | Představitelé Fedu | Slickcharts | Fincentrum | Prodej | Univerzální strategie | Trend following | EUR/CZK | Euforie | Bloomberg | Makrodata | Investoři | Ceny zinku | Sója | Nabídka | Otevřít obchodní účet | Nejistoty | Fidelity | Investiční | Evropská měna | Krize 2008 | Zprávy | Inflační čísla | Bitcoin ETF | Obchodní plán | Nejznámější kryptoměny | Grayscale | Nárůst ceny | Zisk | Kukuřice - Vývoj ceny | Averze k riziku | Vývoj ceny cukru | Bank of England | Zveřejnění zprávy | Cenové výkyvy | Obchodovanie | Vývoj ceny pšenice | Vývoj ceny kakaa | Obchodování svíčkových patternů | Propad | Česká měna | Celkový trend | Sledování nejvlivnějších společností | Tržní podmínky | Nižší poptávka | Ceny Bitcoinu | NATO | Fundamentální informace | Bydlení | CZ | Analýzy | Míra | Americký S&P 500 | Udržitelnost | Makroekonomické ukazatele | Index S&P 500 | Tempo růstu spotřebitelských cen | Invesco | Německý DAX | Patria | Rostoucí trend | Finanční krize 2008 | Příliv investorů | Trojúhelník | Aktuální kurzy | Kupující | Pin Bary | Budoucí pohyby měnového páru | Koruna | České koruny | Potenciální rizika | Evropské akcie | Projev Jeroma Powella | Bohatý | Technologické tituly | Tržní kapitalizace | Finanční domy | Emoce | S&P | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Krize 2008 a S&P 500 | Obchodování | Potenciální zisky | Poziční tradeři | Výkonnost | xStation | Jak na to | Vzdělávání a rozvoj | ZEW | Zahraniční investoři | Fenomén | TIPS | Finanční ztráty | Covid | Prezident | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Analýza | Technické ukazatele | Posílení libry | Plyn | Upgrade | Sazby v USA | Mark DOUGLAS | Hlavní akciové trhy | Analýza transakcí | Zveřejněná data | Eurodolar | Firmy | Trendové indikátory | Inflace v eurozóně | SEBA | Zadlužování | Čínské zboží | Podíl nezaměstnaných | Růst zlata | Nástroj | Výsledky | HUF | Fundamentální zprávy | Ceny ropy WTI | Finanční krize | Nejbližší support | Inflační tlaky | TIM | Fundamentální analýza | René Remšík | Retracement | Dnešní fundamenty | Obchody | FXstreet.cz | Zkušenosti profi traderů | Úspěšný trading | Menší cenové výkyvy | Potenciální obraty | Profit Target | Objem | Růst výnosů | Halifax | Federální rezervní systém | Klima | Moving Average Convergence Divergence | Dluhopisoví investoři | Ceny bavlny | Pozornost | Akciový index | Shortovat | Praktické tipy pro obchodování | Klíčový kontext | Ceny cukru | CME | Dlouhodobý výhled | Šéf centrální banky | Studie | CME FedWatch | Kolaps | Reakce trhu | JDE | Zinek - Vývoj ceny | Fibonacci retracement | Znalost | Aktuální hodnoty měny | LEN | Evropa | Platina - Vývoj ceny platiny | Jackson Hole | HUF/EUR | Estee Lauder | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Ceny obilí | Ropa Brent - Vývoj ceny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Denní graf | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Makroekonomické údaje | Kurz pro začátečníky | Růst tržeb | Nejistota | Tipy pro obchodování indexů | Technické analýzy | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | Genesis | Další růst | ProCent | Opatření | Polský zlotý | Rizika při obchodování | Stříbro | Dodržování obchodního plánu | Instituce | Přeprodané oblasti | Chamtivost | Kukuřice | Řízení rizika | Býčí signál | Dobrá data | Tržní sentiment | Asijské indexy | Trh | Ideální strategie | Komise | CL | Výkyvy | Zadlužení | Výrazný růst | Fed | Zahraniční obchod | Analýza indikátorů | Korekce | Upozornění | Tržní prostředí | Hlavní akciové indexy | Dynamický daytrading | Money management | Apple | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Decentralizované finance | Setkání v Jackson Hole | ANO | Technologicky zaměření tradeři | Rating | USD/CZK | Alligator | Soustředění | Europe 600 | Microsoft | Příležitosti | Historické momenty | Equity | Negativní dopad | Spotřebitelská inflace | Defi | Shortování | Sell | Demokratické strany | Mistrovství | Long pozice | Celkový výkon indexu | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Nikl - Vývoj ceny | Trendové linie | Komodita | FIAT | Tomáš Pfeiler | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Centrální banka | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Centrum | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Konsensus | Ukázka obchodování | Americký trh nemovitostí | Sledování trendových linií | Síly trendu | Obchodujeme | API | Obchodníci | Pšenice - Vývoj ceny | Škoda | Payrolls | CZK | Dolar | Reuters | Chicago Board of Trade | Řízení rizik v tradingu | Klíčové strategie a přístupy | Rozhodnutí japonské centrální banky | Obraty | Výstupy | Fibonacciho retracement | Předseda | Americká Komise pro cenné papíry | Růstový potenciál | Utahování měnové politiky | Zaznamenání obchodu | Obchodování na komoditních trzích | Opatření vlády | Guvernér | Evropská unie | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Rozložit riziko | Libra | Ztráty peněz | Stochastic oscillator | CFD | Centrální banky | Nová data | XTB | Použití technických indikátorů | Psychologie tradingu | Analýza trhu | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Zlato - Vývoj ceny zlata | Příprava | Neustálé vzdělávání | Medvědí trendy | Rozvoj vašich dovedností | Úroky | Refinitiv | Plodiny | Cena | Kypr | Býčí trh | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Air | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Firma | Foreign Exchange | EPFR Global | Kdy vstoupit do obchodu | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | ČNB | Výkyvy v cenách | Bilance Fedu | Tipy pro obchodování | Pokles | Akciové fondy | Tomáš Holub | Využívání S/R zón | Take-Profit | Patterny cenových svíček | Ether | Švýcarská centrální banka | Hedge | Globální ekonomické problémy | Poplatek | Úrokový diferenciál | Maloobchodní tržby | Index ISM | Situace na trhu | Americká ekonomika | HDP | Cesta želvy | Etoro | Obchodník | Rada guvernérů | EMA | COVID-19 | Adaptace | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Ceny benzínu | Problémy | Obchodování indexů | Čínská vláda | Daně | Pivot | Kryptoměna | Obchodovat | RRR | Uplatnění technické analýzy | Momentum | Pozitivní sentiment | SPX | CBOE | Minimalizovat ztráty | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Realitní fondy | Swiss Life Select | Co jsou to akciové indexy? | Společnost DoorDash | DAX | Head and Shoulders | Cena zlata | Vývoj ceny niklu | Pullback | Zvýšení ceny | Využití krátkodobých výkyvů | Fincentrum & Swiss Life Select | Proč zvolit právě akciové indexy? | Růst cen | Banka | Cenový pohyb | RSI | Politické události | Sledování vzorů svíček | Dnes na trzích | Financování | Stres | Historické maximum | Poziční obchodník | Tradingové přístupy | Investiční poradenství | Trade | ROCE | Cykly | Růstové tendence | Kanadský dolar | Mistrovství v obchodování akciových indexů | Vzorec chování | Line | Zveřejnění úrokových sazeb | Ropa | Applied Materials | Pokles trhů | Odvrácení rizika | Hospodářský růst | Výkyvy na trzích | Raiffeisenbank a.s. | WTI | ETF fondy | Bod | Automotive | Shares | Rozhodování | EMU | Debata | Euro | Měnící se tržní prostředí | Bankéři | Sázet | Hodnoty měny | Utáhnout měnovou politiku | Ohlédnutí | Retracementy (odrazy) | Plánování vstupů | Technologický index | Risk | Vstup do obchodu | Zkušenosti | Dotcom bublina a NASDAQ | Signály | Účely swingového obchodování | Golden Cross | Trhy jsou dynamické | Obchodní aktivita | Statistiky | Úrovně rezistence | Plánování vstupů a výstupů | Technologický Nasdaq | Purple Trading | Kurz | Market | Double top | UST | Představitelé centrální banky | Ceny pšenice | Fundamentální analýza komodit | Vzdělávací článek | Nálada na trhu | Profit-Target | Fundamentální aspekty | Pochopení trhu | Ceny ropy Brent | Úspěšný týden | Měď | Proinflační | AUD | Ekonomické indikátory | Objem obchodování | Rychlost zotavení | Negativní zprávy | Predikce | Investiční teorie | ETF na bitcoin | Short pozice | Hospodářství | Unikátní příležitosti pro tradery | Oslabení | Mistrovství v obchodování | Oves | Plánování | Zasedání ECB | Portfolia | Řídit riziko | Recese | Švýcarský frank | Chuť riskovat | AUD/USD | Americké akciové indexy | CZK/EUR | Index Dow Jones | Výrobní index | Obchodní rozhodnutí | Silný support | Air Products | Inflace ve Spojeném království | Využití Take-Profit | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Sója - Vývoj ceny | Pattern Bullish Engulfing | Frank | Balance | Negativní nálada | Momentum indikátory | Kurz eura | Investiční firmy | Cap | Ekonomické analýzy | Americké indexy | Trh s kryptoměnami | Obrat trendu | Intradenní pohyby | Celkový výkon | Inflační data | CySEC | Svíčkové formace | Předpovědi | Bondy | Mince | Světové ekonomiky | Benzín | Trend | Nejbližší rezistence | Káva - Vývoj ceny kávy | Dow Jones Industrial | Sankce | Ceny platiny | Vstoupit do obchodu | Virtuální mince | Časový rámec | Fyzické zlato | Fundamentální data | Vládní bondy | Spotřebitelská důvěra | Identifikace rizik | Komerční banka | BTC | Indexy | Gabriel Štefaňák | Směr trendů | Likvidní | Gold | Guvernér centrální banky | Historické trendy | Průmysl | Market Profile | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Úvěrový rating | Seriózní řízení rizik | Divergence | Trend is your friend | Buy | ETF | Akciové trhy | Cíle | Nastavení indikátorů | Úrokové sazby | APP | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | Bankovní rada | Růstové tituly | Macron | Zasedání České národní banky | Banky | MSCI All Country World | Portfolio manažeři | SXXP | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Prodejní tlak | Volume | Indikátory | Konsolidace | Počet nezaměstnaných | Obchodní příkazy | Obchodování s komoditami | Relative Strength Index (RSI) | SP500 | Čínské akcie | Pivoty | Riziko ztráty | Americká seance | Technologický pokrok | CNY | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Pochybnosti | 1D | Vývoj ceny hliníku | Ztráty | Zotavení | Sentiment | Zlato - Vývoj ceny | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Politika | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Kapitalizace | Indikátor MACD | Americké futures | Poplatky | Forint | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | PLN/EUR | Shluk rezistencí | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Vývoj ceny bavlny | Nálada | Dow Jones | Výhled trhů | Měnové páry | Měnové politiky | Ekonomika | Pohyb ceny | Ekonomická data | Trading | Obchodování s cizími měnami | Australský index | Jednotlivé akcie | Zhodnocení | Výrobci čipů | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Supporty | Obchodní účet | Oscilátory momenta | Obchodní myšlenky | Ethereum | Scalping | Tradeři | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | FOMC | Cyrrus | Data o inflaci | Ceny mědi | Fondy | Komise pro cenné papíry | Výkon široké škály společností | MXN | Nakamoto | Spread | Tržní cena | Swing | Krize | Euro včera | USD/MXN | Situace na trzích | Pozitivní očekávání | Investovat peníze | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Ceny aktiv | Burza | Ekonomický kalendář | Poradenství | Dotcom | Rozvoj | Trendový výhled | Klouzavé průměry | Reinvestice | Obchodování s CFD | Hliník - Vývoj ceny | Transakce | Nabídka a poptávka | Měny | Bilance | Volby | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Technický výhled | Výzkumné společnosti | Profitovat | Energie | Zpravodajství | Ukazatele | Obchodování odrazu | Šance | Měna | Sazby | Silný pokles | Pohled na trh | Historie | MSCI | Thomson Reuters | USD | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Sója - Vývoj ceny sóji | Investor | Finanční trh | Nový trend | Data z Německa | Regionální měny | Překoupené oblasti | Sberbank | Stav ekonomiky | Co je komodita | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Člen bankovní rady | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Poradce | GBP/EUR | Pakt stability | Signál | S/R zóny | Pracovní trh | Meziroční inflace | Riskování | ADP | Nejoblíbenější strategie | Gazprombank | Bilance zahraničního obchodu | CPI v USA | Ocenění | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Cílová cena | Společnost | Sázky | Potenciální výnosy | Cukr - Vývoj ceny | Zmírnění rizik | Jerome Powell | Investování | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | On Balance Volume | Eura | Tisková konference | Cena komodity | Inflační cíl | Vyhlašování makroekonomických dat | Koronavirus | Obilí | Krátkodobý odraz ceny | VIX | Růst | Centrální bankéři | Případové studie | Úrovně Fibonacciho | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | ČTK | Proti trendu | Zajištění | Levels | Index | Komoditní | Praktické tipy | Token | Palladium - Vývoj ceny | Cenová akce | Meziroční růst | Fundamenty | Výsledková sezóna | Engulfing | Nákupní signál | Tipy pro začínající obchodníky | Klíčová dovednost | Jestřábí ECB | Kupci | Obchodování na forexu | Swing Trading | Trading in The Zone | Největší finanční trh | Techy | Purple Levels | Signály pro potenciální obrat cen | Pokračování stávajícího pohybu | Identifikace potenciálních obratů trendu | Predikce možných tržních pohybů | Target | Velké ztráty | Brent | Dluhopis | Vhodné podmínky | Vodítka k rozhodování | Přeprodané podmínky | Moving Average (klouzavé průměry) | Prodejní signál | Řízení rizik v obchodování | Myšlení | Výhody | Přehled o aktuálním trendu | Silný cenový pohyb | Úspěšné obchodování akciových indexů | AEX | Technická analýza | Tržní hodnota | Americké centrální banky | Disciplína | Crypto Eboy - René Remšík | Tržní rizika | Nákup eura | Identifikace potenciálních obratů | Výzkumy | Doji | Analytička | Obchodování na finančních trzích | Cenové směřování | Analýza komodit | Trh s bitcoinem | Technické nástroje | Historie obchodování akciových indexů | Double top/bottom | Supporty a rezistence | Futures na S&P 500 | Exekuce obchodu | Nové volby | Signály pro potenciální obrat | Americká centrální banka | Praktické tipy pro obchodování indexů | Applied Materials | Lepší výkonnost | Poziční obchodní strategie | Zasedání Fedu | Management | Příkaz Take-Profit | Airbus | Vyhlídky | Nemovitosti | Zajímavý trh | Sójové boby | Cukr | Analýzy akciových indexů | Board of Trade | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Předpověď | Signály proražení | Údaje | Ropa WTI - Vývoj ceny | Spekulant | Dopady koronaviru | Indikace | Bitcoin | L.F. Investment Limited | Graf | H-shares | Náhled na trh | Ropa Brent | Přehled | Historický vrchol | Short | Ekonomické události | Svíčkové grafy | Stavebnictví | Pár EUR/USD | Hodnota aktiv | Kontext | Růst eura | Dlouhodobý obchodní úspěch | Potenciál obchodu | Kakao | Obraty trendu | CHF | Index CSI 300 | Rekordní minimum | Medián | Segment trhu | Technické indikátory | S&P 500 | Australský index ASX | Měď - Vývoj ceny | Volatility | Akciový index Nasdaq | MT4 | Focus | ECB dnes | Obchodování akciových indexů | Poziční obchodování | Riziko | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn | Káva - Vývoj ceny | Napětí mezi USA a Čínou | Portfólia | Range | Strategie a přístupy | Intraday | ČR | Měny&Sazby | Maďarský forint | Visa | Nejnovější údaje | Velké objemy | Výstupní příkazy | Ekonomické zpomalení | Walmart | Vývoj ceny platiny | Virus | Směřování | Tržní situace | Maturity | Bitcoin (BTC) | Grafy | Nvidia | Oblasti rezistence | Trendové ukazatele | EUR/HUF | Vice | Ceny komodit | FTSE | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Analyzovat jednotlivé akcie | Mezinárodní investoři | Potvrzení trendu | Jednoduché tipy | Cointelegraph | Analytici | Zamyšlení | Zásady při řízení rizik | Posílení ekonomiky | Evropské indexy | Kurz kryptoměny | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Google | Situace | Makro | Ceny hliníku | Aligator | DOT | Soudní dvůr | Ceny kukuřice | Jednání ECB | Guvernér Fedu | Vývoj ceny kukuřice | Tržby | Institucionální investoři | Forexoví obchodníci | Poptávka a nabídka | Pepa Zeman | Snížení sazeb | Investiční rozhodnutí | Fond | Stagnace | Růst mezd | Vývoj ceny mědi | ECB | Futures kontrakty | Bullish Engulfing | Hlavní ekonom | Velikost obchodní pozice | Eurozóna | FXstreet | Finance | Kurzy | Klouzavý průměr | Benchmarky | Otevírání ekonomik | Indikátor | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | Ceny palladia | Risk Management | Inflační očekávání | Tržní nálada | FOREX | Solární panely | Ranní okénko | Velikost pozice | Zinek | InstaForex Kurz | Měnová politika | Etherea | Splatnost | Indexy pohyb | Kurzy měn | Dotcom bublina | Dluhopisy | Vyšší sazby | Vladimír Beszédes | ISM | Sazby beze změny | Analytika | Pšenice | Analýza a strategie | Odraz ceny | Redukce | Poptávka | Trader | Co bude | Krypto | Psychologie | CAD | Solana | Čína | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Index ASX | Obrat cen | Cukr - Vývoj ceny cukru | Reverzní formace | Finanční zpravodajství | Reporty | Počasí | Platina | Crypto Eboy | Použití oscilátorů | Medvědi | RBI | Analytik | EPFR | Statistiky z eurozóny | USA | Fiskální politika | Alokovat kapitál | Drahé kovy | Americká cla | Hedging | 2008 a S&P 500 | Obchodní válka | Nastavení měnové politiky | Nákup komodit | Pin Bar | Hliník | Dukascopy Europe | Měnový pár | Devizový trh | Výnosnost | Vývoj ceny zinku | Exotické měnové páry | Zadávání objednávky | Finanční podmínky | Stříbro - Vývoj ceny | Ranní komentář | Úroveň rezistence | Zlato | Ekonomové | Estée Lauder | Zveřejnění zpráv | Obecné trendy | Silné korelace | Index DAX | Schroder ISF Global Energy A Acc | Bavlna | SEC | Zlepšení | Seance v USA | Načasování | Konkrétní příklad | Burze | Růst trhu v roce 2020 | Celkový výkon ekonomiky | Čínské vlády | Forexu | Vývoj ceny kávy | Wall Street | Pandemie | Pips | Byznys | Stanovené Stop-Loss | Instrumentové riziko | Pozice | Akumulace | Disciplinovaný trader | Internetová horečka | EU | USD/JPY | Fibonacci | Data ke sledování | Pražská burza | Obavy z dopadu koronaviru | Nakupovat | STAR | Virtuální portfolio | Ceny niklu | CZK/USD | Profesionální tradeři | Strategie pro obchodování akciových indexů | Týdenní pivot | Futures na americké akciové indexy | Ceny kávy | Ekonomické podmínky | Úspěch | Odrazy | Spekulanti | Indická rupie | Oscilátory | 13F | Nástroj technické analýzy | Miliardy | Pravidelné investice | Historické výkony | Obchodování na akciových indexech | CFA | Výnosy | Dlouhodobé trendy | Potenciální obrat trendu | Ekonomické zprávy | Další kryptoměny | Měď - Vývoj ceny mědi | Komodity | Moving Average | Americký ISM | | Použití klouzavých průměrů | Práce | Dílčí indexy | CAR | Tokeny | Jak obchodovat | Biden | Kvantitativní utahování | Začínající obchodníci | Aktuální situace | NASDAQ 100 | Objednávky | Hry | Transakční poplatky | Refinitiv Eikon | Optimismus | Kotace | Rychlost | Žádosti o podporu | Nastavení mysli | Durace | Technický nástroj | Platina - Vývoj ceny | Obratové body | Obchodní úspěch | Bublina a NASDAQ | Investiční cíle | Bloky | Akcie | DoorDash | Krátkodobé tržní pohyby | Sol | Stop-Loss a Take-Profit | Sentiment trhu | InstaForex | Kontrakt | Přehled kurzů | CBOT | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | Tržní směřování | Nalezení obchodního stylu | Index českého investora | Inflační cíl 2 % | Inflační report | Příležitosti pro tradery | Instrumenty | Obchodní nastavení | Nasdaq | Jan Frait | Philip Lane | Sledování intradenních trendů | Strategický přístup | Hike | Svíčkové formace a grafické formace | Mimořádné zasedání ECB | Stochastic | Údaje o inflaci | Tržní kapitalizace společnosti | Co jsou to akciové indexy | Počet zaměstnaných | Sezónnost a počasí | Take-Profit příkazy | Průlom | Světové trhy | Investment | Obchodní styl | VIAC | Statistika | Vývoj ceny | Využití krátkodobých výkyvů cen | Hypoteční krize | Výkon indexu | Kryptoměny | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Amazon | Výsledky Nvidia | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Británie | Prohlášení | Kolísání trhu | Manažeři
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Směr tržního pohybu
Směřování
Směřování americké zahraniční politiky
Směřování centrálních bank
Směřování ceny
Směřování ekonomiky
Směřování FEDu
Směřování firmy
Směřování měnové politiky
Směřování trhu

Následující klíčová slova

Směřování tržní ceny
SMG.US
SMIC
Smile-Expo
SMI Markets
SMI Swiss Market Index
Smíšená ekonomická data
Smíšená portfolia
Smíšená realita
Smíšené fondy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GKFX
Falcon Broker
MIG Bank
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít