Neděle 19. května 2024 07:46
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král

Růstový potenciál

img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky

17.05.2024 K otestování ceny 155,15 došlo v době, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul od nuly směrem vzhůru, což ovlivnilo růstový potenciál dolaru. Z toho důvodu jsem dolar nenakupoval, přestože jeho růstový pohyb zůstal nedotčený. Včerejší zpráva o japonském HDP vyvinula na jen tlak a navzdory slabým údajům z amerického trhu práce, které naznačují, že je nejvyšší čas, aby se Federální rezervní systém zastavil, dolar získal většinu ztrát, které utrpěl na pozadí zveřejnění údajů o inflaci v USA, zpět. USD/JPY dnes může nadále posilovat, ale lepší je nakupovat při korekcích. Díky tomu můžete mít větší prostor pro pohyb, aniž byste se museli spoléhat na předpoklad, že hlavní hráči budou chtít na konci týdne atakovat týdenní maxima. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 17. května pro začátečníky

17.05.2024 Cena 1,2648 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD prudce propadl pod úroveň nula, což odpoledne omezilo potenciál páru klesat – zvlášť poté, co libra poměrně výrazně oslabila. Zakrátko následoval další test, který se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD byl v přeprodané oblasti, což umožnilo rozvinout druhý nákupní scénář. Výsledkem bylo posílení páru o 30 pipů. Vzhledem k páteční absenci údajů ze Spojeného království můžeme bohužel očekávat růst páru jen poté, co obchodníci aktivně ubrání denní minimum. Pokud cena tuto hranici překoná, mohl by pár prudce klesnout, takže s long pozicemi buďte na konci týdne velmi opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky

17.05.2024 K otestování ceny 1,0858 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce propadl pod nulu, což omezilo odpolední potenciál páru EUR/USD k dalšímu poklesu – zejména poté, co euro poměrně výrazně oslabilo. Po krátké době následoval další test, který se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci druhého scénáře pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 20 pipsů. Trh prognózy Evropské komise a slušnou zprávu o finanční stabilitě eurozóny ignoroval. Až slabé údaje o americkém trhu práce a trhu nemovitostí vrátily poptávku po euru. Nemůžeme však říci, že by kupující měli trh zcela pod kontrolou. Dnes by mohl poskytnout impuls dubnový index spotřebitelských cen v eurozóně a jádrový index CPI. Pokud se ukazatele budou shodovat s prognózami ekonomů, pár pravděpodobně zůstane pod tlakem, takže s nákupy eura dnes buďte velmi opatrní. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 16. května. Vyčerpalo euro svůj růstový potenciál?

17.05.2024 Vlnová analýza měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. V současné době pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou výstavbu kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit pod ní.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 16. května (americká seance)

17.05.2024 K otestování ceny 154,17 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo scénář pro nákup dolaru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 80 bodů a dosáhl cílové úrovně 155,01. Je zřejmé, že obchodníci po včerejším poklesu využili atraktivních cen a část poklesů rychle odkoupili. Poptávka po dolaru zůstane s největší pravděpodobností vysoká – zejména v případě silných údajů z USA. Čekají nás důležité údaje o týdenním počtu počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, počtu nových stavebních povolení a objemu vydaných stavebních povolení. Silné fundamentální zázemí povede k dalšímu růstu páru USD/JPY, jehož cílem bude vyrovnat včerejší pokles z ročních maxim. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a 2.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky ze dne 16. května (americká seance)

17.05.2024 K prvnímu otestování ceny 1,2670 došlo, když indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což omezilo další potenciál poklesu páru. Z tohoto důvodu jsem se zvlášť proti trendu zdržoval prodeje. Krátce nato došlo k dalšímu otestování ceny 1,2670, když indikátor MACD oživoval z přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup. K výraznému růstu ale tentokrát nedošlo. Libře nepomohla ani absence statistik z Británie. Máme důležité údaje o počtu počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, nových stavebních povoleních a objemu stavebních povolení. Sledujte také změny v americké průmyslové výrobě. Silné fundamentální pozadí povede k dalšímu poklesu libry a růstu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a 2.
img

Inovativní projekt Kousek Bytu otevírá dveře k investování do nemovitostí komukoliv

16.05.2024 Kousek Bytu představuje revoluční přístup k nákupu nemovitostí. Ten umožňuje koupit 100% online investiční byt nebo jeho část doslova komukoliv. Služba navíc přichází v době, kdy ceny nemovitostí a nájmů stále rostou, a nabízí tak širokému publiku možnost na tomto trendu vydělávat. Za projektem stojí Maverick Group Vladimíra Zuzáka a ONE BOND Group Jiřího Patáka, kteří začínají s nemovitostmi v hodnotě 1 miliardy korun.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 K otestování ceny 155,72 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což ovlivnilo potenciál poklesu dolaru. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Po nějaké době došlo k dalšímu testu na úrovni 155,72 a v tu chvíli se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů, což potvrdilo vstupní bod pro prodej dolaru, zejména poté, co údaje ukázaly, že inflace v USA se zmírnila, což umožnilo Federálnímu rezervnímu systému přehodnotit snížení sazeb, což je pro dolar a jeho sílu špatné. V důsledku toho pár USD/JPY klesl směrem k cílové úrovni 155,11. Nákupy od této úrovně při odrazu umožnily obchodníkům dosáhnout dodatečného zisku ve výši přibližně 30 pipsů. Dnešní údaje ukázaly, že japonský HDP se snížil, což však dolarovým býkům pomohlo vyrovnat včerejší ztráty jen částečně. Dobré zprávy o zlepšení průmyslové výroby totiž kompenzovaly slabé údaje o HDP. S největší pravděpodobností býci využijí příznivých cen a začnou dolar opět nakupovat, takže při rozhodování o prodeji věnujte tomuto bodu pozornost. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 16. května pro začátečníky

16.05.2024 Cena 1,2627 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup libry. Pár GBP/USD ve výsledku rostl k oblasti cílové úrovně 1,2680, takže obchodníci mohli získat přibližně 50 pipů. Absence údajů ze Spojeného království pomohla libře udržet si vedoucí pozici a zprávy o ochlazení inflace v USA podnítily nové long pozice, které prodlouží uptrend. Spojené království dnes bohužel nezveřejní žádné zprávy, takže účastníci trhu budou pravděpodobně sázet na další růst páru GBP/USD s cílem na nových měsíčních maximech a budou dál pracovat na býčím trhu. Co se týká intradenní strategie, budu počítat spíš s realizací scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 K otestování ceny 1,0837 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl do oblasti cílové úrovně 1,0882, takže obchodníci mohli dosáhnout zisku ve výši přibližně 50 pipsů. Na zprávy o indexu spotřebitelských cen ve Francii, HDP eurozóny, zaměstnanosti a průmyslové výrobě trh nereagoval. Údaje o inflaci v USA však trh rozhýbaly a daly kupujícím eura velmi silný impuls. Dnes může růstový trend pokračovat; k tomu je však zapotřebí dobrých prognóz Evropské komise a slušné zprávy o finanční stabilitě eurozóny. Žádné další zprávy dnes k dispozici nebudou, takže pokud trh ustojí slabé údaje a tlak prodejců, pak by zřejmě euro mohlo odpoledne pokračovat v růstu. Je lepší jednat v souladu s trendem a hledat nákupní signály. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 15. května (americká seance)

15.05.2024 Test ceny 156,16 přišel v době, kdy MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrzuje scénář pro prodej dolaru. V důsledku toho pár klesl k úrovni 155,76, takže mohl z trhu získat přibližně 40 bodů. Na páru je patrná nervozita před důležitými údaji o inflaci v USA. Obchodníci po dalším býčím trhu vybírají zisky a počítají se vstupem na atraktivnějších cenách, kterých mohou dosáhnout, pokud zprávy o růstu inflace v USA zklamou ty, kteří se soustředí na další sílu Federálního rezervního systému. Pokud čísla znovu ukážou zesílení cenového tlaku, bude pár USD/JPY pravděpodobně s novou vervou růst. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám velké tržní pohyby.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 15. května (americká seance)

15.05.2024 Test ceny 1,2610 přišel v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl od úrovně nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Scénář č. 2 pro prodej se nenaplnil. Absence statistik ze Spojeného království posunula libru nad týdenní maximum, ale to bylo vše, protože nás čekaly důležité údaje z USA. Trh bude reagovat na údaje o indexu spotřebitelských cen a indexu spotřebitelských cen bez cen potravin a energií v USA, stejně jako na změny objemu maloobchodních tržeb a indexu Empire Manufacturing. Růst inflace povede k poklesu libry a nákupu dolaru, zatímco pokles cen nebo případná shoda údajů s prognózami budou důvodem k nákupu libry, která bude pokračovat v uptrendu. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám velké tržní pohyby.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 15. května (americká seance)

15.05.2024 K otestování cenových úrovní, které jsem určil v první polovině dne, nedošlo. Přestože byla zveřejněna poměrně široká škála statistických údajů o eurozóně a míře růstu HDP, euro na ni nereagovalo a udržovalo volatilitu trhu na poměrně nízké úrovni, což mu ani neumožnilo dosáhnout mnou určených úrovní supportu a rezistence. HDP eurozóny za první čtvrtletí, ponechané bez revize, je méně důležité než údaje naplánovaný na druhou polovinu dne. Vcelku výrazná reakce trhu přijde po údajích o indexu spotřebitelských cen a indexu spotřebitelských cen bez cen potravin a energií v USA, stejně jako po změnách objemu maloobchodních tržeb a index Empire Manufacturing Index. Inflace je velmi důležitá pro určování budoucí měnové politiky Fedu, takže její růst určitě odsune plány na snížení úrokových sazeb, což posílí americký dolar. Pokud budou údaje odpovídat prognózám ekonomů nebo pokud inflace klesne, spustí se nákup rizikových aktiv včetně evropské měny. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám velké tržní pohyby.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 15. května pro začátečníky

15.05.2024 K otestování ceny 156,52 došlo v době, kdy indikátor MACD už prudce stoupal od úrovně nula, což ovlivnilo růstový potenciál dolaru, podobně jako ráno. Proto jsem se zdržel nákupů. Nečekal jsem ani na druhý prodejní scénář, takže jsem během americké seance zůstal bez vstupních bodů. Vzhledem k absenci údajů z Japonska se teď obchodníci zaměří na dnešní údaje z USA, které by mohly trhem výrazně otřást. Do této chvíle bylo nepravděpodobné, že by Bank of Japan intervenovala, a ke klíčové zprávě se budou obracet i hlavní hráči, kteří dokážou změnit poměr sil na trhu. Naším hlavním cílem je obchodování v rámci bočního kanálu. Údajům z USA se budeme věnovat v odpolední prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 15. května pro začátečníky

15.05.2024 K otestování ceny 1,2568 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej libry, který prodlouží uptrend. Pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o zhruba 25 pipů. Obstojné britské zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a průměrném výdělku podpořily libru v první polovině dne a obchodníci otevřeli po zveřejnění amerických údajů nové long pozice. V důsledku toho mají býci páru GBP/USD velkou šanci aktualizovat měsíční maximum, což ale bude záviset také na údajích ze Spojených států, o kterých budeme mluvit v odpolední prognóze. Aktuálně při absenci údajů z Británie doporučuji využívat korekce a poklesy k nákupu libry. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 15. května pro začátečníky

15.05.2024 Cena 1,0809 byla otestována v době, kdy indikátor MACD už prudce stoupal od úrovně nula, což ovlivnilo růstový potenciál páru EUR/USD. Proto jsem euro nenakupoval. Na druhý prodejní scénář jsem bohužel nečekal. Euro mírně kleslo kvůli údajům o cenách výrobců v USA, které byly vyšší, než předpokládali ekonomové, ale postoj předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a jeho naděje, že inflace začne v blízké budoucnosti klesat, umožnily eurovým býkům dál tvořit long pozice. Dnes v první polovině dne očekávám nárůst volatility a prudký pohyb páru bezprostředně po zveřejnění zpráv o francouzském indexu spotřebitelských cen, HDP eurozóny, zaměstnanosti a průmyslové výrobě. Je ale důležité si uvědomit, že aby pár mohl vykázat prudký pohyb, musí se tyto ukazatele výrazně odchýlit od prognóz ekonomů. Pokud budou v souladu s očekáváním, může euro pokračovat v uptrendu, který pozorujeme od začátku týdne. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 14. května (americká seance)

15.05.2024 Cena 1,0795 byla v první polovině dne otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo další potenciál růstu. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval. K opakovanému testu této úrovně pro realizaci scénáře č. 2 nedošlo. Obstojné údaje z Německa a růst indexu ekonomického sentimentu ZEW pro eurozónu vedly k nové vlně růstu rizikových aktiv, ale zatím nelze říct, že by kupci získali nějakou obrovskou výhodu. Pozornost se soustředí na americkou seanci, ve které bude zveřejněna další série údajů o inflaci v USA a vystoupí předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Slova a výroky tohoto politika budou mít mnohem větší váhu než údaje o cenách výrobců, takže se zaměřím na ně. Tvrdý přístup k boji s inflací ještě víc odloží očekávání obchodníků týkající se snížení sazeb a povede k poptávce po dolaru a poklesu eura. Naopak nepravděpodobná situace by euru umožnila pokračovat v růstu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 14. května (americká seance)

15.05.2024 K prvnímu testu ceny 156,52 došlo v době, kdy indikátor MACD už výrazně stoupal od úrovně nula, což podle mého názoru omezilo růstový potenciál páru – zejména v podmínkách nízké aktivity kupců kolem denního maxima, charakterizované slabým obchodovaným objemem. Z tohoto důvodu jsem dolar nenakupoval. K realizaci prodejního scénáře č. 2 zakrátko poskytl příležitost druhý test této úrovně v době, kdy byl MACD v překoupené oblasti, což vedlo k poklesu páru o 25 bodů, po kterém tlak prudce klesl a zabránil prodejcům dosáhnout úrovně 156,28. Ve druhé polovině dne bude bude mít šanci opět americký dolar. Očekávají se silné statistiky indexu cen výrobců a jádrových cen výrobců bez potravin a energií. Dalším důvodem pro zvýšení nákupů amerického dolaru v rámci pokračování vzestupného trendu bude pevný postoj předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 14. května (americká seance)

15.05.2024 Cena 1,2545 byla otestována ve chvíli, kdy indikátor MACD výrazně klesl z úrovně nula, což omezilo další potenciál poklesu. Přestože libra klesla a já jsem tento pohyb přehlédl, mohl jsem využít nákupu při odrazu od úrovně 1,2519, který jsem zaznamenal. Z trhu se mi podařilo vytáhnout víc než 30 bodů. Zveřejněné údaje o britském trhu práce byly vcelku obstojné, takže pokles libry, který přišel krátce po nich, překvapil a byl rychle vykoupen, protože nebyly důvody k navyšování short pozic. Ve druhé polovině dne může volatilita opět vzrůst, protože se očekává zveřejnění údajů o indexu cen výrobců v USA a projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Tvrdý postoj a náznaky dalšího boje proti vysoké inflaci rychle vrátí na trh poptávku po dolaru, zatímco mírnější postoj a šance na snížení sazeb v letošním roce povedou k dalšímu růstu páru. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 14. května pro začátečníky

14.05.2024 K otestování ceny 1,2553 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již prudce posunul od nuly směrem nahoru, což ovlivnilo potenciál libry k růstu, ke kterému došlo odpoledne bez zvláštního důvodu. Dopoledne se díky absenci údajů ze Spojeného království podařilo na trhu zachovat rovnováhu a aktivnější byli býci, kteří zároveň dokázali absence údajů z USA využít. V důsledku toho přetrvává růstový trend, který by se dnes mohl vyvinout v další cenový skok. K tomu však pár GBP/USD potřebuje dobré údaje z britského trhu práce. Mezi dnešními plánovanými zprávami z Velké Británie jsou také údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a o průměrném výdělku. Dobrá zpráva o průměrném výdělku v návaznosti na nedávné zprávy o nižší inflaci by byla dobrým impulsem k nákupu libry, stejně jako zpráva o nižší míře nezaměstnanosti ve Spojeném království. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 14. května pro začátečníky

14.05.2024 Cena 155,82 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru. Pár USD/JPY se ve výsledku propadl zhruba o 15 pipů a to bylo vše. Odpolední test ceny 155,96, když indikátor MACD právě začal stoupat od nuly, vyvolal nákupní signál, který poslal pár o více než 30 pipů nahoru. Dnešní údaje o indexu cen výrobců pro japonské podniky výrazně neovlivnily dynamiku páru, takže dolar má stále potenciál růst. Všechno ale může být po dnešních údajích z USA jinak, takže obchodníkům doporučujeme opatrnost při nákupech na současných maximech. Není jasné, jak na nejnovější údaje z amerického trhu práce zareaguje šéf Federálního rezervního systému a jak se vyjádří k současné situaci nebo k úrokovým sazbám. Podrobněji to ale probereme v odpolední prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 14. května pro začátečníky

14.05.2024 K otestování ceny 1,0795 došlo v době, kdy už indikátor MACD prudce stoupal od úrovně nula, což ovlivnilo růstový potenciál páru. Proto jsem euro nenakupoval. Druhého prodejního scénáře jsem se bohužel nedočkal. Euro ignorovalo údaje z Evropské komise, ale absence dat z USA umožnila páru EUR/USD překročit týdenní maximum, kde se celý růst setkal s short pozicemi. Dnešek by mohl být dnem naplněným událostmi. Zprávy z Německa a eurozóny by mohly ráno vyvolat určitou reakci trhu. Slabá čísla německého indexu spotřebitelských cen mohou vyvíjet tlak na euro, stejně jako neuspokojivé údaje indexu ekonomického sentimentu ZEW pro Německo i eurozónu. Stojí za zmínku, že případný pokles německého indexu by v současných podmínkách mohl vyvinout velký tlak na euro. Pokud se ukáže, že údaje jsou nad očekávání dobré, bude pár pokračovat v růstu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 13. května (seance v USA)

14.05.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování úrovní, které jsem naznačil, ačkoli se pár obchodoval poměrně blízko ceny 155,96. Na tomto pozadí jsem byl nucen přezkoumat technický obrázek a přeseněji definovat nejbližší úrovně, na jejichž základě se plánuji rozhodovat. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádné významné údaje z USA, takže se pravděpodobně nedočkáme bláznivých a směrových pohybů. Lepší je obchodovat v rámci kanálu, ačkoli existují šance na malé " breakouty" nahoru i dolů. Trhem by mohla otřást intervence japonské centrální banky, která je dnes však také nepravděpodobná. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 13. května (seance v USA)

14.05.2024 K prvnímu otestování ceny na úrovni 1,0785 v první polovině dne došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD výrazně vystoupal nad nulu, což omezilo další potenciál růstu. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval. Opětovné otestování této úrovně poskytlo příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro prodej, jelikož se ukazatel MACD nacházel v překoupené zóně a postupně od ní klesal. Jak je však vidět v grafu, vzhledem k absenci důležitých statistik z eurozóny se výrazný pohyb směrem dolů neuskutečnil. Volatilita trhu je i nadále velmi slabá a s největší pravděpodobností se situace bude opakovat také během americké seance. Ve Spojených státech nebudou zveřejněny žádné důležité údaje, takže nejlepší bude zaměřit se na projevy představitelů Federálního rezervního systému, jako například na projev Loretty Mester, kteří mohou oznámit další opatření v boji proti inflaci, což teoreticky povede k posílení amerického dolaru vůči euru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 13. května (americká seance)

14.05.2024 Cena 1,2535 byla otestována ve chvíli, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na nákup libry, i když silný růst páru jsem nečekal. V době psaní článku pár vzrostl nahoru jen o 7 bodů, což je vše, čeho jsou kupci momentálně schopni. Údaje o podílu zpožděných hypotečních splátek v USA nebudou ve druhé polovině dne zajímavé, takže je stále šance na realizaci dopoledního scénáře č. 1 pro nákup. Za pozornost stojí pouze projev představitelky Fedu Loretty Mesterové, ale její slova nejspíš nepovedou k výraznému růstu volatility na trhu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 13. května pro začátečníky

13.05.2024 K otestování ceny 155,81 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Slabé údaje z USA ale po růstu o 10 pipů vyvinuly tlak na pár USD/JPY. Obstojné ukazatele míry výdajů japonských domácností, změny objemu bankovních úvěrů a salda běžného účtu umožnily trhu udržet si ráno rovnováhu. Po neúspěšném pokusu o proražení denního maxima a neuspokojivém indexu spotřebitelské nálady v USA spolu s očekáváním růstu inflace v USA byl dolar znovu pod tlakem. Dnes očekávám obchody páru v rámci kanálu a aktivní nákupy dolaru ze strany obchodníků, jejichž cílem bude aktualizace lokálních maxim. Na long pozicích je ale lepší být co nejníž. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 13. května pro začátečníky

13.05.2024 K otestování ceny 1,2522 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej libry. Po propadu o 18 pipů se pár GBP/USD vydal nahoru. Silné údaje o HDP, průmyslové výrobě a zpracovatelském průmyslu ráno podporovaly libru, ale obchodníci nebyli u denního maxima aktivní. Slabé údaje z USA a očekávaný růst inflace vedly v druhé polovině dne k růstu volatility, ale pár GBP/USD se nedokázal vymanit z kanálu, takže kupci plně nerealizovali scénář od úrovně 1,2522. Vzhledem k pondělní absenci údajů z Velké Británie nebuďte překvapeni, pokud den bude probíhat bez problémů a pár se bude dál obchodovat ve stejném kanálu, jaký jsme pozorovali v pátek. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 13. května pro začátečníky

13.05.2024 K otestování ceny 1,0775 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o zhruba 7 pipsů, načež se poptávka vrátila, což vedlo k vybírání zisků. Podobný vstupní bod přiměl pár k pohybu o 12 pipsů. Páteční zprávy o italské průmyslové výrobě a zápis z jednání Evropské centrální banky neměly na trh téměř žádný vliv a pár EUR/USD se během evropské seance nadále obchodoval v bočním kanálu. Slabé americké zprávy vedly ke zvýšení volatility a obchodníci mohli ke vstupu do trhu využít výše zmíněných signálů. Dnes se kromě ekonomické prognózy Evropské komise a zasedání Euroskupiny nic dalšího neodehraje, takže očekávám stejně nízký objem obchodování a nízkou volatilitu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 10. května pro začátečníky

10.05.2024 K otestování ceny 1,2467 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula poté, co Bank of England oznámila rozhodnutí ponechat úrokové sazby beze změny, což potvrdilo vstupní bod na prodej libry. Jakmile pár GBP/USD klesl o 18 pipů, vydal se nahoru. V polovině dne v době, kdy indikátor MACD stoupal od úrovně nula, byla otestována cena 1,2492. Pár ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů. Guvernér BoE Andrew Bailey zmírnil svůj postoj, takže obchodníci mohli očekávat letní snížení úrokových sazeb. To je pro ekonomiku dobré a libra na to odpovídajícím způsobem zareagovala. Dnes upozorníme na zprávy o HDP, průmyslové výrobě a průmyslové produkci ve Spojeném království. Dobré indikátory jsou důvodem k dalším nákupům libry, které jsou v souladu se včerejším uptrendem. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 10. května pro začátečníky

10.05.2024 K otestování ceny 1,0742 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho měnový pár EUR/USD vzrostl o více než 30 pipsů. Absence údajů a rozhodnutí Bank of England pomohly euru ve druhé polovině dne k růstu; pár se však nadále obchodoval v rámci bočního kanálu, což by mohlo ovlivnit dnešní volatilitu. V dopoledních hodinách můžeme zmínit pouze zprávu o italské průmyslové výrobě a zápis ze zasedání Evropské centrální banky, což znamená, že pár může ještě růst. Nejlepší však bude pokračovat v obchodování v rámci hranic bočního kanálu a držet se potřebných scénářů. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 10. května pro začátečníky

10.05.2024 Cena 155,79 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru. Pár USD/JPY se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Obchodníci včera ignorovali údaje o průměrném výdělku v Japonsku a předstihové ekonomické indikátory, ale údaje z USA vyvíjely na pár mírný tlak, takže dolar během americké seance klesl. Dnešní obstojné hodnoty výdajů japonských domácností, hodnoty úvěrů a přebytku běžného účtu udržovaly rovnováhu na trhu. Včerejší pokles byl už ale vykoupen, což naznačuje další rozvoj vzestupného trendu ve střednědobém horizontu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 9. května (americká seance)

10.05.2024 Cena 1,2467 byla otestována ve chvíli, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k výprodeji libry. K pohybu dolů došlo po rozhodnutí Bank of England ponechat úrokové sazby beze změny, ale to nejzajímavější přijde při projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, protože po jeho příspěvku se tlak na libru může zvýšit, nebo prudce snížit. Všechno bude záviset na interpretaci jeho slov. Dále budou zveřejněny také údaje o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti a týdenní počty opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto ukazatele ale situaci s librou pravděpodobně nezmění. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K otestování mnou naznačených úrovní během dopoledne nedošlo, ačkoli se pár obchodoval poměrně blízko ceny 155,96. Na tomto pozadí jsem byl nucen revidovat technický obrázek a zredukovat nejbližší úrovně, na jejichž základě se hodlám rozhodovat. V průběhu druhé poloviny dne bych rád viděl nějaký pohyb, který by mohly vyvolat zprávy z amerického trhu práce, i když je to nepravděpodobné. Očekává se zveřejnění údajů o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti a týdenních počtech opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, kdy poměrně dobrá čísla jen posílí pozice kupujících dolaru na trhu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K testu ceny 1,0735 došlo dopoledne v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, což se ukázalo jako správné. Na pozadí nízkého objemu obchodování a absence jakýchkoli statistik z eurozóny nebylo snadné očekávat výrazné pohyby na trhu. Druhá polovina dne může probíhat pod stejnou "taktovkou", protože údaje z USA na tom pravděpodobně nic nezmění. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA pravděpodobně rovnováhu na trhu neovlivní. Pokud však zprávy překonají odhady ekonomů, tlak na euro se pravděpodobně zvýší a dolar bude nadále posilovat. Kupující eura může ovlivnit také britská libra, jejíž prudký pokles bude vyvíjet tlak na měnový pár EUR/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 9. května pro začátečníky

09.05.2024 K otestování ceny 1,2500 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce vzrostl nad nulu, což omezilo býčí potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Druhého testu úrovně 1,2500 jsem se bohužel nedočkal, a tak jsem odpoledne libru nemohl prodat. Včera ovlivnila volatilitu páru absence údajů z Velké Británie, ale dnes se může vše během chvilky změnit. Rozhodnutí Bank of England o hlavní úrokové sazbě bude sloužit jako předehra k projevu guvernéra Andrewa Baileyho. Směr páru bude záviset na tom, co si pro něj centrální banka připraví. V každém případě se vsadím, že libra posílí, protože přípravy na letní snížení sazeb britské ekonomice, která v současnosti zažívá náročné období, prospějí. Také to, pokud Bailey svůj tón nezměkčí, pomůže libře vyrovnat se s nedávným tlakem. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 9. května pro začátečníky

09.05.2024 Odpoledne nedošlo k žádnému testování úrovní, které jsem zmínil. Téměř jsme otestovali hladinu 155,66, která nám mohla dát dobrý vstupní bod k prodeji dolaru. Obecně lze říct, že vzestupný trend zůstává neporušený. Japonsko dnes zveřejnilo obstojné zprávy o průměrných výdělcích a předstihovém ekonomickém indexu, ale trh tyto zprávy ignoroval. Býčí směr se s největší pravděpodobností udrží, protože pokud nebude intervenovat Bank of Japan, neexistují reálné předpoklady pro jeho změnu. Obchodníci nejspíš využijí případného pullbacku a otevřou long pozice, kterými prodlouží trend; a na to se zaměřím i já. Co se týká intradenní strategie, budu počítat spíš s realizací scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 9. května pro začátečníky

09.05.2024 Cena 1,0755 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce stoupal od úrovně nula, což omezilo býčí potenciál páru EUR/USD – zvlášť proto, že se celý den obchodoval v bočním kanálu. Z tohoto důvodu jsem od nákupu eura upustil. Nečekal jsem na další test, abych mohl realizovat druhý prodejní scénář. Údaje o německé průmyslové výrobě nevyvinuly přílišný tlak na pár, protože dopadly lépe, než ekonomové očekávali, stejně jako italská zpráva o maloobchodních tržbách. Při absenci údajů z eurozóny neočekáváme výraznější pohyb páru. Možná, že obchodníci s párem EUR/USD nějak zareagují na zasedání Bank of England, ale silně o tom pochybuji. Nejlepší bude dál obchodovat v rámci bočního kanálu a držet se potřebných scénářů. Co se týká intradenní strategie, budu počítat spíš s realizací scénáře č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 3. května (americká seance)

03.05.2024 K testům úrovní, které jsem naznačil v první polovině dne, nedošlo kvůli nízké volatilitě následující po včerejším výrazném výprodeji amerického dolaru před zveřejněním důležitých údajů. Vše ve druhé polovině dne bude záviset na zprávách z USA. Zvláštní pozornost bude věnována růstu počtu nových pracovních míst. Pokud budou údaje horší než v březnu, bude dolar s největší pravděpodobností pokračovat v poklesu, takže v tom případě bude lepší zvážit prodej páru. Pokud dubnové údaje zůstanou na vysoké úrovni, pak dolar vůči jenu část včerejších ztrát vyrovná. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, a to navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 3. května (seance v USA)

03.05.2024 K otestování ceny na úrovni 1,2560 v první polovině dne došlo shodou okolností ve chvíli, kdy ukazatel MACD vystoupal výrazně nad nulu, což omezuje další růstový potenciál páru – zejména před zveřejněním důležitých statistik z USA. Z tohoto důvodu jsem jej nenakoupil. Údaje o aktivitě PMI v britském sektoru služeb kupujícím libry sedly, ale k výraznějšímu pohybu směrem vzhůru nedošlo, takže vše zůstalo na americkou seanci. Ve druhé polovině dne se očekává zveřejnění údajů o míře nezaměstnanosti, změně počtu pracovních míst mimo zemědělství, změně průměrného hodinového výdělku a indexu nákupních manažerů ISM ve službách. Silné zprávy pomohou dolaru, protože zachovají šanci na vysokou inflaci, proti které Fed stále aktivně bojuje. Pokud údaje obchodníky zklamou a dopadnou hůře, než předpovídají ekonomové – prodám dolar a koupím libru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, a to i navzdory údajům indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 3. května (americká seance)

03.05.2024 Test ceny 1,0744 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD rychle a výrazně vystoupal nad úroveň nula, což omezilo další růstový potenciál páru – zejména před zveřejněním důležitých amerických statistik. Proto jsem pár nenakupoval. Údaje o trhu práce v eurozóně byly podle očekávání ignorovány, takže veškerá pozornost obchodníků se teď určitě zaměří na zprávy o americkém trhu práce. Ve druhé polovině dne se očekávají údaje o míře nezaměstnanosti, změně počtu zaměstnanců mimo zemědělství, změně průměrného hodinového výdělku a indexu nákupních manažerů ISM ve službách. Silné zprávy ukazují na silnou ekonomiku, a tedy vysokou inflaci, proti které Fed stále aktivně bojuje, když s ní v prvním čtvrtletí letošního roku prohrál. Pokud údaje obchodníky zklamou a dopadnou hůř, než ekonomové předpovídají, budu prodávat dolar a kupovat euro. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, a to navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 3. května pro začátečníky

03.05.2024 Cena 1,2506 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodejní pozice pro libru. ¨Pár se v důsledku toho propadl o více než 25 pipů. Nákup při odrazu od úrovně 1,2479 přinesl dalších 30 pipů zisku. Býci to včera měli kvůli nedostatku údajů ze Spojeného království a obchodování poblíž horní hranice kanálu těžké, ale dokázali trh odtrhnout ode dna, takže pár má stále šanci na další růst. Dnešní údaje o britském indexu PMI ve službách a kompozitním indexu PMI by mohly udržet uptrend. Údaje ale musí být mnohem vyšší než odhady ekonomů, což je vzhledem ke zpomalení britské ekonomiky v tuto chvíli nepravděpodobné. Pokud budou neuspokojivé, libra by mohla klesnout. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky

03.05.2024 K otestování ceny 154,99 na začátku americké seance došlo v době, kdy indikátor MACD prudce klesl od nuly, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem neprodával, zejména proto, že se očekával návrat dolarových býků, což se nestalo. Pár nadále aktivně ztrácel pozice a v tuto chvíli je ještě poměrně brzy. S největší pravděpodobností budou o mnohém rozhodovat data z USA, která buď dolarové býky zničí, nebo jim dodají sílu a šanci pokračovat v budování vzestupného trendu. O vyhlídkách tohoto páru si však více řekneme v odpolední předpovědi. Zatím je během evropské seance lepší hledat nákupní signály v naději na vybudování malé korekce po dvoudenním poklesu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky

03.05.2024 K otestování ceny 1,0694 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo medvědí potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body jsem nečekal. Údaje o výrobním indexu PMI v Německu a eurozóně dopadly poměrně dobře, ale tyto zprávy euro nepodpořily. Odpoledne vedly údaje z USA k další vlně poklesu, ale páru se nepodařilo prorazit z kanálu. Dnes budou zveřejněny zprávy o míře nezaměstnanosti v eurozóně a průmyslové produkci ve Francii. Obchodníci budou tyto zprávy pravděpodobně ignorovat, protože nejsou klíčové. Před zveřejněním důležitých údajů z USA proto očekávám nízkou volatilitu trhu s pozičním obchodováním v rámci kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

03.05.2024 K otestování ceny na úrovni 155,05 došlo v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Bohužel jsem se nedočkal ani druhého testu, abych dolar od této úrovně nakoupil. Před námi jsou americké statistiky, které mohou otřást trhem, jenž se po včerejší bláznivé volatilitě mírně zastavil. Údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci by mohly způsobit výrazný pokles páru, ale pouze v případě, že budou výrazným zklamáním. Dobré statistiky jsou důvodem k nákupu dolaru a prodeji jenu opět podle trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 2. května (americká seance)

03.05.2024 K prvnímu testu ceny 1,2515 došlo v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem neprodával a raději jsem čekal na retest, abych mohl realizovat nákupní scénář č. 2. Aktualizace na úrovni 1,2515 v okamžiku, kdy byl indikátor MACD v přeprodaném teritoriu, krátce nato umožnila realizovat nákupní signál, ale v době psaní článku k výraznému růstu páru nedošlo. Proto jsem trh opustil a čekal jsem na vyjasnění situace po údajích z USA. Před námi jsou údaje o týdenním počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změnách produktivity práce v nevýrobním sektoru a změnách nákladů práce. Všechny tyto indikátory nejspíš výrazně neovlivní směr trhu, ale určitým způsobem napoví, jak postupovat. Špatné statistiky jsou důvodem k prodeji dolaru a nákupu libry. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

02.05.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 1,0704 došlo v první polovině dne ve chvíli, kdy ukazatel MACD klesl výrazně pod nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a namísto toho jsem počkal na opětovné otestování, abych mohl uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. Po krátké době došlo k opětovnému otestování úrovně 1,0704, zatímco se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což umožnilo mé plány uskutečnit, ale pár nezaznamenal výrazný růst. Údaje o výrobní aktivitě zemí eurozóny mohly být příjemnější, protože ekonomika se v tomto směru nadále potýká s problémy. Čekáme na zveřejnění údajů o týdenním počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změny produktivity práce v nevýrobním sektoru a změny nákladů práce. Je nepravděpodobné, že by všechny tyto ukazatele výrazně ovlivnily směřování trhu, takže pokud se po zveřejnění statistik neprojeví kupující eura, tlak na pár se pravděpodobně zvýší. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky

02.05.2024 K otestování ceny 1,0675 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o zhruba 30 pipsů. Absence údajů z eurozóny udržovala volatilitu na nízké úrovni, ale rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat sazby beze změny a dát trhu ještě trochu času bylo poměrně nečekané, i když nevedlo k žádné výrazné změně rozložení sil. Pár se nadále obchoduje v bočním kanálu a jeho směr určí průlom. K tomu by mohlo dojít zítra, po zveřejnění důležité zprávy z amerického trhu práce.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 2. května pro začátečníky

02.05.2024 Cena 157,61 byla na začátku americké seance otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Výsledek zasedání Federálního rezervního systému, jak vidíte v grafu, velmi překvapil dolarové býky, kteří počítali s jasným jestřábím postojem, který by mohl japonský jen kvůli rozdílu úrokových sazeb ještě víc oslabit. To se ale nestalo, přišlo obrovské vybírání zisků a velký výprodej páru USD/JPY. Býci budou nejspíš dál odkupovat včerejší pohyb, ale opatrně, protože před další měnovou intervencí Bank of Japan není nikdo v bezpečí. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky

02.05.2024 K otestování ceny 1,2494 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipsů. Dopoledne trh slabé britské údaje o výrobním indexu PMI a indexu cen domů Nationwide ignoroval, ale signál Federálního rezervního systému, že se stále přiklání k případnému snižování nákladů na půjčky, přičemž inflace by musela znatelně klesnout, umožnil býkům udržet korekční fázi – respektive udržet si své šance v blízké budoucnosti. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže libra může pokračovat v růstu, pokud budou býci aktivní v blízkosti denního minima. V opačném případě se pár bude nadále obchodovat v rámci bočního kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Potvrdí čtvrtletní zpráva společnosti AMD potenciál čipů MI300? 🤖

30.04.2024 Akcie společnosti Advanced Micro Devices (AMD.US) v předobchodní fázi posilují o 0,70 % před zveřejněním výsledků za první čtvrtletí, které by měly být zveřejněny po skončení seance na Wall Street.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 30. dubna pro začátečníky

30.04.2024 Cena 1,2520 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo medvědí potenciál páru. Proto jsem neprodával. Podobně tomu bylo i při nákupu libry kolem úrovně 1,2548. Během cenového testu, kdy se indikátor MACD velmi vzdálil od úrovně nula, byl také omezen býčí potenciál páru. Libru včera podpořila absence údajů z Velké Británie, díky které měna mohla aktualizovat týdenní maxima. Spojené království dnes zveřejní méně významné zprávy, takže i v případě slabých čísel je nepravděpodobné, že by libra prudce klesla. Konkrétně jde o zprávy o peněžní zásobě M4, žádostech o hypotéky a čistých úvěrech. Pokud údaje předčí očekávání, proč to nepovažovat za důvod k nákupu libry před zítřejším zasedáním Federálního rezervního systému? Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 30. dubna pro začátečníky

30.04.2024 K otestování ceny 156,53 došlo na začátku americké seance v době, kdy indikátor MACD prudce vystoupal od nuly, což omezilo růstový potenciál páru. Po další měnové intervenci japonské centrální banky došlo k cenovému testu úrovně 155,75. Došlo k němu však v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl, takže jsem raději počkal na ještě jeden test této úrovně, abych mohl realizovat druhý scénář pro nákup. Bohužel pár vzrostl pouze o 30 pipsů a tím to skončilo, což je vzhledem ke včerejší volatilitě velmi málo. Dnes můžeme vidět, jak se trh postupně vrací do normálu, protože BOJ již na měnovém trhu neintervenuje. Obchodníci s největší pravděpodobností využijí poklesů páru k otevření dlouhých pozic, čehož plánuji v první polovině dne s rozvojem býčího trhu také využít. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky pro evropskou seanci 30. dubna

30.04.2024 K otestování ceny 1,0713 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 25 pipsů. Včerejší údaje o inflaci ve Španělsku a Německu, které se ukázaly být pod prognózami ekonomů, ale vyšší než předchozí hodnoty, vedly ke zvýšení volatility, ale na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 29. dubna (americká seance)

30.04.2024 K testu ceny 156,79 došlo právě v době, kdy indikátor MACD začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo signál k prodeji dolaru a vedlo k poklesu páru o více než 200 bodů. Intervence, které Bank of Japan zahájila během asijského obchodování, stále probíhají. Ačkoli se japonští politici k dění momentálně nevyjadřují, pokles dolaru o 200–250 bodů ukazuje na aktivní kroky regulátora, jak jsem opakovaně upozorňoval. Čím je ale dolar levnější, tím aktivněji je odkupován, což udržuje paritu na trhu a vysokou volatilitu. Druhá polovina dne bude nejspíš klidnější, zejména při absenci důležitých statistik z USA. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 29. dubna (seance v USA)

29.04.2024 K otestování ceny 1,2520 došlo v první polovině dne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej libry. V důsledku toho se pár propadl pouze o 15 bodů, a to bylo vše. Absence statistiky předvídatelně pomohla libře udržet si své pozice. Nečekají nás žádné údaje týkající se americké ekonomiky, takže se očekává, že volatilita bude na poměrně utlumené úrovni. To je na jednu stranu špatně, ale na druhou stranu to vše může pomoci kupujícím libry prorazit nad denní maximum a pokračovat v budování vzestupného trendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 29. dubna (americká seance)

29.04.2024 Cena 1,0713 byla v první polovině dne poprvé otestována, právě když indikátor MACD začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. Pár ve výsledku výrazně neklesal, ale pozorovali jsme zhruba 15bodový zisk. Nízká volatilita trhu přímo souvisí s absencí důležitých statistik a zítřejším zasedáním Federálního rezervního systému. Během americké seance budou zveřejněny údaje o inflaci v Německu, ale další významné statistiky už ne, takže euro může dostat dobrý "impulz" a umožní kupcům projevit sílu. Bez reakce na údaje nás pravděpodobně čeká nudná druhá polovina dne. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 29. dubna pro začátečníky

29.04.2024 Cena 157,58 byla na začátku americké seance otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování vzestupného trendu. Pár ve výsledku vzrostl o více než 50 pipů. Údaje o inflaci v USA spustily nákupy dolaru a japonský jen se koncem minulého týdne prodával, což vedlo k dalšímu ročnímu maximu nad úrovní 159. To, jak vidíte, bylo podnětem k intervenci Bank of Japan a příčinou velkého výprodeje na trhu.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 29. dubna

29.04.2024 K otestování ceny 1,2501 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry na konci týdne – zejména po zveřejnění další série amerických dat, které výrazně zhoršily náladu kupujících. Zpráva, že inflace v USA nadále prudce roste a nevykazuje žádné známky zpomalení, je pro ekonomiku špatnou zprávou. Známky stagflace, kdy ekonomika ztrácí dynamiku, zatímco inflace roste, budou nadále negativně působit na pozice dolaru, což by částečně mohlo pomoci libře k oživení. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže obchodníci mohou působit vstříc vývoji nového vzestupného trendu a nakupovat při pullbacích. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 29. dubna pro začátečníky

29.04.2024 Cena 1,0713 byla odpoledne otestována v době, kdy se indikátor MACD prudce propadl z úrovně nula. Přesto jsem euro prodával, protože jsem očekával silný pohyb po zveřejnění údajů o inflaci v USA. Pár se ve výsledku propadl o více než 35 pipů. Údaje z eurozóny o změnách agregátu peněžní zásoby M3 a objemu úvěrů soukromému sektoru ráno nevyvinuly žádný tlak, takže pár EUR/USD měl stále šanci růst. Americký index výdajů na osobní spotřebu (PCE) ale podpořil dolar, protože údaje předčily odhady ekonomů a posílily obavy, že období vysokých úrokových sazeb Federálního rezervního systému bude prodlouženo. Účastníci trhu mohou dnes sledovat zveřejnění údajů o inflaci ve Španělsku a Německu. Obchodníci se samozřejmě zaměří na Německo, ale aby trh projevil konkrétní reakci, musí se údaje výrazně odchýlit od prognóz. Fakt, že ceny v Německu mohou růst už čtvrtý měsíc v řadě, mluví sám za sebe a vše uvedené může nepřímo ovlivňovat plány Evropské centrální banky. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 26. dubna pro začátečníky

26.04.2024 K testu ceny 155,67 na začátku americké seance došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování rostoucího trendu. Pár ale prudce nestoupal, což vedlo k vybírání zisků. Slabé údaje z USA brzdily býčí potenciál. Vše se ale změnilo v dnešní asijské seanci, když se Bank of Japan rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Náznaky, že BoJ se zvyšováním sazeb nespěchá, protože ekonomika se musí přizpůsobit nedávným změnám politiky, podpořily dolar. Tento trend bude nejspíš pokračovat. Odpoledne mohou růstový potenciál páru zbrzdit jen velmi slabé údaje z USA. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 26. dubna pro začátečníky

26.04.2024 Cena 1,0705 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula. Přesto jsem euro prodával, protože po zveřejnění zprávy o vývoji HDP v USA jsem očekával silný pohyb, ke kterému také došlo. Následně se pár propadl o více než 25 pipů. Včerejší předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a ekonomický bulletin ECB neměly na euro žádný vliv, ale slabé údaje z USA vedly k růstu volatility a objemu obchodů. Obchodníci měli problém s určením směru, ale hospodářský růst, který byl pomalejší, než se očekávalo, vyvolal výprodej dolaru a riziková aktiva, ke kterým patří i euro, stoupala. Dnešní zprávy eurozóny o peněžní zásobě M3 a úvěrech podnikům a domácnostem pravděpodobně výrazně neovlivní směr trhu. Proto doporučuji zaměřit se na zprávy ze Spojených států. Budeme se jim věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. dubna

26.04.2024 Cena 1,2491 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesal od úrovně nula. Přesto jsem libru prodával, protože po zveřejnění zprávy o HDP USA jsem očekával silný pohyb, ke kterému také došlo. Pár se následně propadl o více než 35 pipů. Zklamání z amerických údajů staví teď Federální rezervní systém do obtížnější pozice. Jak rostoucí inflace, tak zpomalující americký růst jsou daleko od toho, o co centrální banka v uplynulém roce usilovala. Je zřejmé, že čím slabší jsou americké ukazatele, tím vyšší je poptávka po libře. Při absenci údajů z Británie můžeme očekávat, že pár poroste v souladu s uptrendem. Situace se může změnit odpoledne, protože čekáme další kolo silných údajů souvisejících s inflací v USA. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Zatím budu pokračovat v rozvoji nového uptrendu a nakupovat při pullbacku. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 25. dubna (americká seance)

26.04.2024 Test ceny 1,2488 v první polovině přišel ve chvíli, kdy indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem nenakupoval, protože nebylo vhodné příliš se spoléhat na zprávy ze Spojeného království. Žádné další signály ke vstupu na trh jsem nezaznamenal. Čekají nás údaje o změnách objemu HDP za první čtvrtletí letošního roku v USA, přičemž vcelku dobré ukazatele by mohly vrátit tlak na britskou libru, což by vedlo k velkému výprodeji. Pozornost věnujte také údajům o obchodní bilanci se zbožím a změnám v objemu nevyřízených prodejů domů. Klíčovou událostí ale bude zpráva o HDP. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na scénář č. 1, a to navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna

25.04.2024 K otestování ceny 154,98 došlo na začátku americké seance v době, kdy se indikátor MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování vzestupného trendu. Ačkoli býci s pohybem vzhůru bojovali, přesto se jim podařilo dosáhnout nových ročních maxim. V důsledku toho byli býci aktivní i v dnešní asijské seanci. Obchodníci možná sázejí na silnou americkou ekonomiku, protože později během dneška budou zveřejněny zprávy, a tito účastníci trhu jsou ochotni nakupovat i na těchto "drahých" maximech. Zpráva o HDP však může vše změnit, a proto doporučuji být při ranním nákupu amerického dolaru opatrný nebo se aktivity raději zdržet. Lepší je hledat obraty nebo nakupovat při korekcích, ke kterým určitě dojde, protože současný pohyb by se mohl snadno stát cílem pro Bank of Japan s jejími měnovými intervencemi. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 25. dubna pro začátečníky

25.04.2024 Cena 1,2451 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo potenciál páru stoupat, zejména při absenci údajů z USA. Obchodníci dopoledne nakupovali libru a úplně ignorovali zprávu o bilanci průmyslových objednávek; pár ale prudce nevzrostl. Libra by dnes mohla pokračovat ve vzestupné korekci, ale potřebovala by k tomu dobré údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království a velmi slabé zprávy z USA, o kterých budeme mluvit v odpolední prognóze. Já mezitím přejdu k rozvoji nového vzestupného trendu a budu nakupovat při pullbacku. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna

25.04.2024 K odpolednímu otestování ceny 1,0704 došlo v době, kdy se ukazatel MACD vyšplhal výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že k otestování došlo ke konci americké seance. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Absence amerických dat umožnila býkům na EUR/USD pokračovat v pohybu vzhůru po zveřejnění poměrně rozumných ukazatelů německého IFO a ekonomických očekávání, na které se zaměřila pozornost. Dnes může euro během evropské seance pokračovat v růstu, k tomu však bude zapotřebí silná zpráva o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu a také dobrý ekonomický bulletin Evropské centrální banky. Odpoledne se však účastníci trhu zaměří na ekonomické údaje z USA, takže s nákupem eura na současných maximech nespěchejte. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V souladu s naším obvyklým obchodním přístupem nedošlo v první polovině dne v blízkosti ročního maxima k žádným testům mnou naznačených úrovní, což zabránilo vstupu do trhu. Obchodníci sázející na růst dolaru se stále častěji drží strategie nákupů při poklesu z dobrých a solidních úrovní, protože jen někteří věří v prolomení ročního maxima a následný výrazný růst. Doporučuji vám, abyste postupovali stejně, zejména proto, že se nechystá žádné zveřejnění, které by mohlo vést k prolomení maxim. Takže obchodování v rámci kanálu a nákupy při poklesu budou nejvhodnější možností. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénář č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 24. dubna (americká seance)

24.04.2024 Test ceny 1,2423 v první polovině přišel ve chvíli, kdy indikátor MACD výrazně klesal od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat. Proto jsem neprodával. Nemohl jsem se dočkat retestu této ceny, aby se rozvinul scénář č. 2. Absence důležitých statistik ze Spojeného království libře umožnila udržet se na současných úrovních, a dokonce částečně vyrovnat dopolední pokles. Teď by se pozornost měla zaměřit na zprávu o změnách v amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, přičemž slabé indikátory umožní kupcům libry získat znovu získat své pozice a pokračovat ve včerejším trendu. Silná data mohou růstový potenciál páru poškodit. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodný vstupní bod do trhu. Ano, údaje IFO za Německo vyšly poměrně dobře, což umožnilo kupujícím eura udržet své pozice po mírném poklesu pozorovaném v první polovině dne. Nyní je velmi důležité, jak budou obchodníci reagovat na americké statistiky, které mimochodem nejsou příliš významné, ale pozitivní dynamika amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby může ve druhé polovině dne vyvolat nový výprodej eura. Čas ukáže, zda kupující tento tlak tentokrát ustojí. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 24. dubna

24.04.2024 K otestování ceny 1,2386 došlo v odpoledních hodinách v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry v naději, že pár provede korekci směrem nahoru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 70 pipsů, ale já jsem se tohoto pohybu zúčastnil jen proto, že jsem tak silnou rally nečekal. K vybírání zisků došlo kolem cílové úrovně 1,2415. Díky přijatelným údajům o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách se libra mohla částečně zotavit z poklesu zaznamenaného na začátku týdne, zatímco slabé údaje z USA vedly odpoledne k větším nákupům. Dnes může růstový trend přetrvat, neboť zpráva o bilanci průmyslových zakázek od Konfederace britského průmyslu (CBI) pravděpodobně nezanechá na trhu výrazný dopad, i kdyby údaje zklamaly. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 24. dubna pro začátečníky

24.04.2024 Cena 154,86 byla na začátku americké seance otestována v době, kdy byl indikátor MACD v překoupené oblasti, což zřetelně omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem nenakupoval a nečekal jsem na druhý test, abych mohl realizovat druhý prodejní scénář. K dalšímu testu ceny 154,71 došlo odpoledne, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo signál k prodeji dolaru. Navzdory neuspokojivým údajům z USA ale pár nezaznamenal výrazný pokles. Trh dnes ignoroval údaje o indexu cen služeb v japonských podnicích, které při absenci kroků Bank of Japan umožnily dolaru obnovit roční maxima a udržet si tak střednědobě vzestupný trend. S nákupy na současných úrovních ale buďte opatrní. Je lepší počkat na pullback a počítat se scénářem č. 2. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 24. dubna pro začátečníky

24.04.2024 Cena 1,0674 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura v rámci pokračování vzestupného pohybu v mezích intradenního trendu. Euro ve výsledku vzrostlo o 30 pipů. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v eurozóně mu ráno umožnily držet se nad vodou. Slabé údaje z USA ale ohrozily obrannou strategii medvědů a vedly k výraznějšímu růstu páru EUR/USD. Náladu obchodníků dnes mohou ovlivnit slabé údaje z Německa, protože zprávy nejsou v poslední době zvlášť povzbudivé. Impulsem mohou být zprávy o indexu podnikatelského klimatu IFO, indexu současného hodnocení IFO a indexu ekonomických očekávání IFO. Špatné zprávy by mohly euro tlačit dolů k dennímu minimu, kde bychom rádi viděli kupce, tedy pokud se po včerejšku ještě ukážou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. dubna (americká seance)

24.04.2024 Test ceny 1,0660 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura. Pár v důsledku toho vzrostl o více než 30 bodů. Dobré údaje o aktivitě v soukromých sektorech zemí eurozóny a situace ve výrobním sektoru Německa, která je vcelku obstojná, resp. nezhoršuje se, umožnily v první polovině dne realizovat signál k nákupu eura. Situace se během americké seance může přiklonit na stranu kupců amerického dolaru, protože se očekávají silné údaje o ekonomické aktivitě. Pozornost by měla být věnována údajům o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitnímu indexu PMI USA, stejně jako údajům o objemu prodejů domů na primárním trhu. Silná výrobní aktivita spolu s rostoucím trhem s bydlením – to je recept na silný americký dolar. Pokud údaje zklamou, pokusí se kupci eura znovu obnovit denní maximum. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. dubna (americká seance)

24.04.2024 V první polovině dne nebyly mnou označené úrovně otestovány, takže jsem nemohli vstoupit na trh. Není divu, že i po dobrých statistikách o ekonomické aktivitě v Japonsku se dál projevují kupci dolaru, kteří drží obchody poblíž ročního maxima. Zároveň se ale nepouštějí do větších akcí, protože se obávají zásahu japonské centrální banky a intervencí ze strany regulátora. Co se týká druhé poloviny dne, kupcům dolarů pomohou jen dobré údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb a dobré ukazatele o prodeji domů na primárním trhu a výrobní Richmond Fed index, které by měly být mnohem lepší než odhady ekonomů. Jen v tom případě bude dolar schopen aktualizovat roční maximum. Nejlepší je jednat v rámci postranního kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 23. dubna

23.04.2024 K odpolednímu otestování ceny 1,2309 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, čímž došlo k omezení potenciálu pohybu páru směrem dolů – zejména vzhledem k tomu, jak ztrátová byla libra již dopoledne. K druhému otestování úrovně 1,2309 došlo v době, kdy trh hledal minimum, což se zároveň shodovalo s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal zotavovat z přeprodané oblasti, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipsů. Slabé údaje o bilanci průmyslových objednávek vyvíjely na libru tlak, zatímco absence údajů z USA pomohla páru k oživení. Dnes se investoři zaměří na údaje o britském indexu PMI. Slabé hodnoty podpoří výprodej libry. Pokud se údaje budou shodovat s prognózami ekonomů nebo je překonají, pár může vyvinout korekci směrem vzhůru. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 23. dubna pro začátečníky

23.04.2024 Testy úrovní, které jsem určil, odpoledne neproběhly. Absence údajů z USA odrazovala včera kupce dolaru poblíž ročního maxima, které nedokázali překonat. Japonsko dnes zveřejnilo obstojné údaje o výrobní aktivitě, která klesala méně aktivním tempem než v předchozím měsíci. Sektor služeb si vede dobře, ale japonský jen se rozhodl toto všechno ignorovat. Čím déle ale pár USD/JPY zůstane u ročního maxima, aniž by se ho pokusil prorazit, tím větší je šance na pokles páru a dobrou korekční fázi. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 23. dubna pro začátečníky

23.04.2024 Cena 1,0639 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál poklesu páru – zvlášť když se obchoduje v bočním kanálu. Po krátké době byla tato úroveň znovu otestována, a to v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, odkud oživil. Pár ve výsledku vzrostl o více než 20 pipů. Jelikož v pondělí nebyly k dispozici údaje z eurozóny a USA, není divu, že euro strávilo většinu dne v bočním kanálu.
img

Kryptoguru odhaluje top altcoiny a rizika DeFi: Co byste měli vědět

23.04.2024 Renomovaný kryptoanalytik, Lark Davis, se nedávno podělil o vhled do světa altcoinů a decentralizovaných financí (DeFi) a nabídl vysoce rizikové a výnosné možnosti a zavedené projekty.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky 22. dubna (americká seance)

23.04.2024 Cena 1,0660 byla v první polovině dne otestována, právě když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál pro euro. V důsledku toho se pár propadl o více než 20 bodů, což představovalo značnou část intradenní volatility. Absence statistických údajů o eurozóně držela obchody v rámci kanálu, což aktuálně nedává výhodu ani jedné straně. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádná data, ani nejsou naplánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může držet obchody v rámci bočního kanálu s mírnou výhodou pro kupce, protože medvědi mohou rychle ztratit páru. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD. 22. dubna. Býci pokračují v ústupu

23.04.2024 Pár GBP/USD se v pátek v hodinovém grafu odrazil od korekční úrovně 50 % (1,2464) ve prospěch americké měny a klesl k zóně supportu 1,2363–1,2370. Odraz kotací od této zóny podpoří britskou libru a určitý růst k úrovni 1,2464. Konsolidace kotací pod zónou 1,2363–1,2370 zvyšuje pravděpodobnost dalšího poklesu k nejbližší úrovni 1,2300.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 22. dubna (seance v USA)

23.04.2024 Test ceny na úrovni 1,2371 v první polovině se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod do prodejních pozic na libře dále podél klesajícího trendu, který se obnovil na konci minulého týdne. V důsledku toho se pár propadl až na 1,2328 – cílovou úroveň supportu, což umožnilo stáhnout z trhu přibližně 50 bodů zisku. Zprávy o tom, že britská ekonomika může ve druhém čtvrtletí letošního roku čelit vážným problémům, nadále negativně ovlivňují kupující libry a odrazují je od vstupu na trh. Ve druhé polovině dne bohužel opět nejsou k dispozici žádné americké statistiky a nejsou plánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může udržet obchodování v rámci klesajícího trendu s výraznou výhodou pro prodávající libry. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Zoom Video Communications v postpandemickém prostředí 🖥️

22.04.2024 Skutečným průlomem na trhu videokonferenčního softwaru se ukázala být pandemie COVID-19. V roce 2020 si celosvětová výluka vyžádala, aby firmy zavedly řešení umožňující komunikaci na dálku. V té době také došlo k rozkvětu práce na dálku, která se v době pandemie stala pro mnoho podniků nezbytností. Nyní, i když makroekonomické prostředí již nevyvíjí vnější tlak na podniky, aby udržovaly práci na dálku, se zdá, že tato forma zůstane na trhu natrvalo. Navíc, i když v roce 2024 globální epidemie nenutí k zavádění nabídek práce na dálku, má tento trh stále značný růstový potenciál.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 22. dubna pro začátečníky

22.04.2024 Přehled obchodů a tipy pro pár GBP/USDCena 1,2454 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal sto...
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna

22.04.2024 Testy úrovní, které jsem označil v odpoledních hodinách, se neuskutečnily. Páru se podařilo své ztráty získat zpět a během americké seance se držel v blízkosti denního maxima. Je nepravděpodobné, že by při nedostatku důležitých amerických údajů kupující na současných úrovních nějak převzali iniciativu. Dnes se na trhu sotva stane něco významného, pokud nezasáhne Bank of Japan. Absence dat ochromila aktivitu na trhu, což udržuje pár v úzkém rozpětí s nízkým objemem obchodování a nízkou volatilitou. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna

22.04.2024 K otestování ceny 1,0664 v odpoledních hodinách došlo v době, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 25 pipsů a tím to skončilo. Trh totiž růst cen výrobců v Německu ignoroval a euro se nadále zotavovalo po velkém výprodeji během asijské seance. Při absenci amerických údajů byl pár do poloviny americké seance pod tlakem, ale k výrazným změnám nedošlo. Medvědi nedokázali převzít iniciativu, o kterou budou muset dnes bojovat. Kromě ukazatele spotřebitelské důvěry za země eurozóny dnes nebudou zveřejněny žádné další zprávy, takže zběsilých pohybů na trhu se pravděpodobně nedočkáme. Volatilita trhu pravděpodobně zůstane nízká, stejně jako objem obchodů, což by teoreticky mělo pomoci kupujícím rizikových aktiv včetně eura k tomu, aby udrželi situaci pod kontrolou. S nákupy při proražení nad horní hranici bočního kanálu však buďte opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Simple trading tips for novice traders on April 16th (US session)

16.04.2024 K otestování ceny na úrovni 154,59 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD již výrazně vystoupal nad nulu, což jasně omezilo potenciál páru směrem vzhůru. Z tohoto důvodu jsem dolar nenakupoval. Vzhledem k tomu, jak pár poslední dobou reaguje na americké statistiky, pozornost se ve druhé polovině dne pravděpodobně zaměří právě na ně. Údaje o objemu vydaných stavebních povolení a o počtu nově založených základech budou pro určení směru páru ve druhé polovině dne rozhodující. Silné ukazatele i na pozadí rekordně vysokých úrokových sazeb opět připomenou všem účastníkům trhu sílu americké ekonomiky, což povede k dalšímu pokračování vzestupného trendu páru. Výrazně slabé údaje však mohou USD/JPY oslabit, a to zejména směrem od ročních maxim, na kterých se aktuálně obchoduje. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 16. dubna (seance v USA)

16.04.2024 V první polovině dne došlo k otestování ceny na úrovni 1,0630, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což spolu se slušnými údaji z eurozóny umožnilo vzik nákupního signálu pro euro. Jak ale vidíme v grafu, k běžné korekci směrem vzhůru nedošlo. Ano, údaje institutu ZEW, zejména za Německo, se ukázaly být mnohem lepší, než předpovídali ekonomové, ale to euru umožnilo se pouze udržet nad vodou, nevedlo to k růstu páru. Ve druhé polovině dne nás čekají statistiky o objemu vydaných stavebních povolení a počtu nově položených základů. Trh s nemovitostmi a jeho "počasí" jsou pro Fed velmi důležité, takže udržení stability může působit ve prospěch dolaru. Silné údaje o růstu průmyslové výroby jsou důvodem k nákupu dolaru a prodeji eura. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna

16.04.2024 Odpoledne došlo k otestování úrovně 153,94, a to v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup amerického dolaru během probíhajícího býčího trhu. V důsledku toho USD/JPY vzrostl o více než 40 pipsů. Solidní údaje o maloobchodních tržbách v USA opět potvrdily obavy ekonomů, že americká inflace zase nabírá na síle. Je tedy nepravděpodobné, že bychom letos v létě mohli počítat se snížením sazeb. To vytváří ještě větší nerovnováhu na měnových párech s japonským jenem, který nemůže najít podporu ani u forexových intervencí centrální banky, ke kterým, mimochodem, už dlouho nedošlo. Pokud jde o dlouhé pozice v takovém býčím trhu, hodlám využít korekcí a pullbacků. Vstupovat do dlouhých pozic během breakoutu na současných maximech je poměrně nebezpečné, takže nezapomínejte na stop příkazy. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna

16.04.2024 Odpoledne došlo k otestování ceny 1,0646 v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár dále propadl podél trendu o více než 20 bodů. Údaje o německém indexu velkoobchodních cen a změnách průmyslové výroby v eurozóně byly v první polovině dne ignorovány, což euru zabránilo se normálně zotavit. Během americké seance vedla silná zpráva o maloobchodních tržbách v USA k propadu rizikových aktiv a akciových trhů, což zvýšilo poptávku po dolaru.
img

Analýza a tipy na obchodování USD/JPY dne 11. dubna

11.04.2024 Poptávka po jenu se nezvýšila navzdory ekonomickým údajům z Japonska a prohlášením guvernéra Bank of Japan Kazua Uedy. Nicméně pouze intervence Bank of Japan ovlivní růstový potenciál USD/JPY, i když pokud dojde k poklesu páru, hráči na trhu pravděpodobně veškerý pohyb vykoupí, protože dolaroví býci trh v dohledné době neopustí.
img

Zasedání ECB se blíží: co můžeme očekávat?

09.04.2024 Navzdory zvýšené poptávce po rizikovějších aktivech se očekává, že býčí jízda evropské měny bude brzy omezena. Hlavním důvodem tohoto scénáře je skutečnost, že představitelé ECB se postupně připravují na první snížení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již v červnu letošního roku, a to zejména ve světle rychle zpomalující inflace.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. dubna

05.04.2024 Smíšené údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království spolu s kompozitním indexem PMI, který nesplnil očekávání, omezily růstový potenciál páru. Tlak na libru se také vrátil a při projevech představitelů Fedu zesílil.
img

US Open: Indexy otevírají výše a vymazávají nedávné poklesy 💰

04.04.2024 Dnešní nálada na trhu je rozhodně lepší než v předchozích dnech. První obchodní seance nového měsíce a čtvrtletí byly medvědí a dnes mohou investoři očekávat mírné oživení. US500 otevírá o 0,60 % výše a US100 o 0,80 % výše. Indexy tak obnovují větší část poklesu z předchozích dnů. Výhled na duben může být smíšený. Je třeba připomenout, že 15. duben je konečným termínem pro zaplacení daní ze zisků roku 2023, což obvykle koreluje s poněkud vyšším prodejním tlakem. Na druhou stranu na katalyzátor většího kroku nebudeme muset dlouho čekat, protože zítra je naplánováno zveřejnění zprávy NFP o trhu práce. Z pohledu Fedu jde o důležitou zprávu a zveřejnění, které je daleko od konsensu, může ovlivnit volatilitu indexů a forexu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 4. dubna (seance v USA)

04.04.2024 Údaje o aktivitě v britském sektoru služeb nesplnily očekávání, což omezilo růstový potenciál páru. Odpoledne budou zveřejněny zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA, přičemž silné údaje povedou k růstu dolaru a poklesu libry. V centru pozornosti hráčů na trhu budou také projevy členů FOMC, přičemž poptávka po páru se velmi rychle vrátí, pokud zmíní potřebu snížit úrokové sazby.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna

04.04.2024 Navzdory slabým údajům o peněžní zásobě v Japonsku a rozporuplným prohlášením předsedy Fedu Jeroma Powella se dolar dál obchodoval v horizontálním pásmu, částečně kvůli slabým údajům PMI za sektor služeb v USA, které omezily růstový potenciál páru. Až opuštění tohoto pásma povede k výraznějšímu pohybu páru USD/JPY.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 27. března (americká seance)

27.03.2024 K testu ceny 151,59 došlo právě ve chvíli, kdy linie MACD začínala klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro prodej dolaru. V důsledku toho pár klesl na cílovou úroveň 151,10, což umožnilo stáhnout se z trhu se ziskem přibližně 40 bodů. Vzhledem k absenci významných fundamentálních statistik pro USA v druhé polovině dne se má za to, že tlak na dolar bude přetrvávat – zejména po neúspěšném pokusu o růst k ročnímu maximu během dnešní evropské seance. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na scénáře 1 a 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. března (seance v USA)

27.03.2024 K otestování ceny na úrovni 1,2628 v první polovině dne došlo ve chvíli, kdy MACD výrazně vystoupal nad úroveň nuly, což omezilo další potenciál páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem libru nenakupoval. O něco později došlo k dalšímu podobnému testu a MACD se začínal pohybovat od úrovně nula směrem nahoru, což mi umožnilo do trhu vstoupit, ale k výraznému pohybu směrem nahoru nedošlo. Asi 10 bodů a poptávka po libře se snížila. Vzhledem k tomu, že na druhou polovinu dne není naplánováno zveřejnění žádných dat z USA, může růst libry pokračovat, ale s nákupy na denním maximu buďte opatrní. Absence aktivity kupujících může vést k obratu páru a rychlému poklesu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. března (seance v USA)

27.03.2024 V první polovině dne nedošlo k žádným obchodům na úrovních, které jsem označil, a to kvůli velmi nízké volatilitě eura, která se vzhledem k absenci významných fundamentálních statistik, které by mohly trh ovlivnit, očekávala. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodné body pro vstup do trhu. Ani během americké seance bohužel nebyla k dispozici data, která by byla schopna s trhem výrazně pohnout, takže jsem očekával stejně slabou volatilitu s obchodováním v bočním kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 26. března (seance v USA)

26.03.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 151,25 došlo, když MACD výrazně klesl z nulové hodnoty, a prodávat dolar proti trendu při takovém nastavení nebylo nijak zvlášť žádoucí. Po krátké době došlo k dalšímu testu na úrovni 151,25 a MACD se již dostával z přeprodané zóny, což umožnilo vstoupit do nákupních pozic na dolaru. V době psaní článku nedošlo k žádnému výraznému růstu, ale naděje přetrvávají, protože obchodování pokračuje v bočním kanálu. Mnohé bude záležet na amerických statistikách: změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, index cen bydlení a ukazatel spotřebitelské důvěry určí směr páru. Slabé údaje bývají důvodem k prodeji dolaru, zatímco silné zprávy mohou podpořit býčí trend na trhu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 K testu ceny 1,2648 v první polovině dne došlo v době, kdy indikátor MACD už výrazně stoupal od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat dolů. Z tohoto důvodu jsem libru nekupoval. Po chvilce došlo k dalšímu podobnému testu a indikátor MACD se začal pohybovat od úrovně nula směrem nahoru, což umožnilo vstup na trh, ale výrazný růst se nekonal. Přibližně 10 bodů a poptávka po libře klesla. Mnohé teď záleží na statistikách z USA: změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní směr páru během americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu libry v rámci korekce, která se může změnit v trend, zatímco silné zprávy mohou libře výrazně uškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
Související klíčová slova: Medvědí potenciál | Insider nakupuje akcie | BCPP | Report finančních trhů | Nový model iPhone | Ostatní příjmy | Čekací doba | Maverick Group | Dynamický růst | Hospodářská situace | Investice do elektromobility | FCF | Akcie společnosti AMD | Myšlenka SMC | Kryptokomunity | Rozdíly mezi ICT a SMC | Sandbox | Energetická situace v Evropě | Prostor k růstu | ChatGPT | Koncept Smart Money | Výplach | Ziskový potenciál | Dlouhé pozice | Raiffeisen investiční společnost | Vývoj | Války | Lithium | Výborné vyhlídky | Otevření Wall Street | Skupina Colt | Rychlé zisky | Časové řady | Data z trhu práce | Poskytovatelé signálů | Seance v USA | Členové představenstva | Radim Dohnal | Rizika investice do Uniswapu | Pravidla na vstup do obchodu | Hospodaření firmy | DPH | EMEA ETF | EUR | Alternativní zdroje dat | Spotřebitelské výdaje | Fumio Kišida | OTP | Zoomo | Výhled akciového trhu | Cable | Geolokační informace | Direct market access | SMC obchodníci | Aktivita velryb | ABNB | Půjčování cenných papírů | Oživení cen | Falešný průraz | Měnový report | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | L.F. Investment | Itálie | McDonald's | Stavební produkce | Snížit úrokové sazby | Příležitost k nákupu | Stoxx | Take Profit | Evropské centrální banky | Kvartální výsledky | Vývoj ceny zlata | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Očekávání | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Korelace | Jüan | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Akcie Colt | Cena severomořské ropy | Podnikatelské aktivity | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Proč investovat do Cardana? | SQ | Přehled o tocích peněz | Slábnutí inflačních tlaků | Trh práce | Broadcom | Novo | Vývoj na akciích | EUR/JPY | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Bitcoiny | Ark | Volatilní | Potenciál | Maďarský index | Pro investory | Dopady energetické krize | Levi Strauss | Rizika investování do Etherea | Philip Morris ČR | Pokles cen energií | Crypto | Investice | Střednědobý klouzavý průměr | Psychické rozpoložení | Důležitost indického trhu | DXY | Oživení ekonomiky | MACD | Úrovně Fibonacciho retracementu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Proč investovat do Binance Coin? | Support | Návrat inflace | Chování | Inovativní projekt | Předseda představenstva | Akvizice | Přesnost | Tipy pro začínající | Technologie blockchain | Palo Alto | Šéf řecké centrální banky | Růst amerického dolaru | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Argos Capital | Samolibost | Zboží každodenní spotřeby | Vedoucí pracovníci společností | Prognózy | Britská libra | DeFi | Intervence | Měnový pár GBP/USD | Binance Coin | Portfolio společnosti | Obchodování GBP/USD | Klesly akcie | Experti | Rekord | AltSignals (ASI) | Raiffeisenbank | Současná cena mědi | Začátky obchodní kariéry | IHNED | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Evropský index | Evropské měny | Dění na trzích | Aston Martin (AML.UK) | Presale kryptoměny | Goldman Sachs | Nákupní gap | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | FTT | Akcie Walt Disney | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Podnikové objednávky | White & Case | Digitální aktiva | Vstup do trhu | Cena bitcoinu | Co je Ripple? | Současná cena | Reality | Chytrý Honza | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Brent | ETH | Sankce Evropské Unie | CSI 300 | Úspěch v investování | Opatrný optimismus | Lagardeová | Měsíční report komodit a indexů | Průměrné mzdy | Kvartální hospodářské výsledky | Demografie | Cenné papíry | Měnová opatření | Výnos | Meituan | Rekordní inflace | GPEF IV | Order block | Asijské akcie | Schválení ETF | SMA | Růst sazeb | Technický indikátor | Reddit | Export | ESG | X (dříve Twitter) | Kofola | Exchange | Co je Cardano? | Státní dluh | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Co je Apecoin? | Ceny akcií | Pokles výnosů dluhopisů | Kontrakty | Společnost Sellier & Bellot | Palladium | Capitalinked.com Radim Dohnal | Nákupní momentum | Velké množství komodit | Cathie Woodová | Volatility portfolia | Warren Buffett a Charlie Munger | Index DXY | Metaverse | Potenciál trhu | JPY | Odkupy akcií | Překonání akciových maxim | Odhad HDP | Čistý příjem | Struktura zastropování cen | Sankce na dovoz ruského zlata | Presale Metacade | Rozhodování o obchodování | Energetická krize | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Posilování dolaru | Směřování trhu | Zrušení daně | Rezistence | Výše zdanění | Americký akciový trh | Wonderinterest Trading | Co je Chainlink? | Kryptoměnové ETF | Množství komodit | Budoucí pohyby | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Peníze | Bias | Ukazatel | Olívia Lacenová | Opětovný pokles | Zveřejněné údaje | Kryptoanalytik | Neustálé učení se | Americká lehká ropa WTI | Zastropování cen energií | Dosáhnout zisku | CIPS | Saxo Bank | Coinmarketcap | Maloobchodní prodejce | Adani | Nálada spekulantů | Projekce | Medvědí trh | 13F | Prognóza | Technická analýza páru USD/JPY | Konfederace britského průmyslu | Investiční příležitost | Technologie blockchainu | Investiční strategie | SMC obchodník | Oblasti tradingu | Burzy | Bezpečný přístav | Snížení produkce ropy | Strach | Největší příležitosti | Porozumět pohybům na trhu | Globální akciové trhy | Ropa WTI | Měnové zajištění | Vývoj ceny akcií | Bond | WIG20 | Výkonnost fondu | Hlavní ekonom Saxo Bank | Tržní pozice | Proč investovat do Chainlinku? | Ztrátová investice | Výhled recesních scénářů | SEC Form | Rizika investice do Metacade | Analytický tým FXstreet.cz | Warrant | Pozornost investorů | Růst trhu | Zastropování cen | Cash flow | Proražení | Regulátoři | Představitelé ECB | Vývoj válečného konfliktu | Strojové učení | Částečné zestátnění | Geely | Meta | Analýzy | Na burze | AI | P.A. | Rizika investování do Bitcoinu | Komise pro cenné papíry (SEC) | Oracle (ORCL.US) | Obchodní tipy | Vývoj akcií Applu od začátku roku | Služby pro institucionální investory | Kapitálový trh | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | FTX | Závratné zbohatnutí | Schválení Bitcoin | Charles Hoskinson | Vyšší náklady | Čtvrtletní výsledky | Regulace | Momentum trhu | Obrovské zisky | JPG | Balkánské země | Měnový fond | Exekuce | Tichomoří | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Energetické tituly | GBP/USD | Cenné kovy | Měnový pár EUR/USD | Důvody k nákupu | Akcie First Solar | Nervozita | Bullish struktury | Období silného fundamentu | Index BIST 100 | Inner Circle Trader | Společnost je podhodnocená | Generace Z | 1 milion | Raiffeisen | Zvýšení sazeb | Pro tradery | Velké instituce | AltAlgo | Dvojitý vrchol | České banky | Alternative Investments & Corporate Finance | Vývoj geopolitické situace | Tržní pohyby | EUR/CZK | Čistá energie | Srovnání od finanční krize | ČNB | Euforie | Nejistoty | Discord | Stratégové | Jádrový index | Evropský plyn TTF | Krátké (short) pozice | Média | Co je Metacade? | Čínské trhy | CO2 | Investoři | BYND | Lukáš Kovanda | Posílení | Otevřít obchodní účet | Fidelity | Zajímavé příležitosti | AMD | Velká změna | Apple Watch | Luxusní auta | Bitcoin ETF | Konglomerát LVMH | Metacade | Odeznívání inflace | Zveřejnění zprávy | Průmyslová výroba | Retail obchodníci | Vyšší hodnoty | Uvedení společnosti na burzu | Airbnb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Poptávka po LNG | Cena Etherea | České koruny | Pokles eura | Vývoj ceny ropy WTI | Kroky centrálních bank | Cenové výkyvy | Breakout na vyšší hodnoty | AXP.US | Xetra | Luděk Palata | Zvažované investice | Invesco | Produkce základních surovin | Negativní fundament | Růst německé ekonomiky | Nový kapitál | Rozhodnutí americké centrální banky | Investovat | Sestupný trend | Tvorby rezerv | EMEA | Dash | COVID-19 | PVM | Tokio | Tlak na USD | ORCL.US | Tipy pro obchodování | Slevy | TTF | Německý DAX | CAPEX rozpočty | Co je to tedy SMC? | Metacade (MCADE) | Analytik Purple Trading | Výhled pro akcie ČEZu | Růstové akcie | Finanční ředitel | Produkce mědi | Akcie a dluhopisy | Technická analýza BTC/USD | Kousek Bytu | Dlouhodobé srovnání | Philip Morris | Ripple | Údaje MMF | Beyond Meat | Vývoj akciového indexu | ICT (Inner Circle Trader) | Agentura Reuters | Kryptoaktivum | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Rizika investování do Filecoinu | Alfred Kammer | Zmírňování opatření | First Republic Bank | Evropský plyn | Signál k prodeji | Zvýšení úrokové sazby | Ziskovosti společnosti | Dluh USA | Herní plán | Obchodování | Intradenní obchodování | Recyklace | Technická analýza zlata | Investování do Filecoinu | Armageddon | Agresivnější klesající trend | Maďarský index BUX | Report komodit a indexů | Akcie Volkswagen | Zpomalující inflace | SQ.US | Pandemie COVID 19 | Objem | Ekonomika | Agency business | Co je to SPAC? | Vedoucí pracovníci | Jane Foleyová | Deflace | Český PX index | Kvantitativní utěsňování | Nárůst cen ropy | Kryptoměna | Public Offering | Měnový stratég | Cenový růst | Burza Crypto | Myšlenka Smart Money | Corporate Governance | Středoevropské burzy | Prezident | Occidental Petroleum | Startup společnosti | Růst dolaru | Praha | Berkshire Hathaway | ETF na bitcoiny | Investiční centrum | Intervence japonské centrální banky | Zestátnění společnosti ČEZ | Warren Buffett | Rostoucí příjmy | MRNA | Speciální Report | Řetězec restaurací | Aave | ApeCoin | Akcie společnosti Beyond Meat | Redukce | Kevin Tran Nguyen | Sell (prodejní) signál | NEST | Krize na Blízkém východě | Společnost Geely | Akcie ve velkém objemu | Dvojciferné zhodnocení | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Kryptoměnový projekt | Výsledky | Peněžní toky | Český kapitálový trh | Hlášení SEC | Cena akcií Applu | Minulá výkonnost | Shortovat | Bank of America | Cena ropy WTI | Zpráva | P/E | Spotřeba ropy | Analýza zlata | Globální finanční krize | Petr Lajsek | Tok kapitálu do daného trhu | Intuitive Surgical (ISRG.US) | Financial Markets | Retracement | Zelená čísla | Obnovení důvěry | Emise uhlíku | Koncept chytrých peněz | BTC/USD (Bitcoin) | Indikátory | Peníze investorů | WFT zdanění | iPhone | Eva Sadovská | Proč investovat do Bitcoinu? | Vývoj ceny dřeva | Energetické úspory | Válečná krize | Ripple (XRP) | Evropa | OPEC+ | Sazba Evropské centrální banky | SEC | Mercedes-Benz | KB | Ekonomické teorie | Příležitost akcie | BHS | Bitfinex | Airbnb (ABNB.US) | Centrální banky | Data z USA | Proč investovat do Uniswapu? | Fond fondů | Akcie v obranném sektoru | Shiba Inu | Rizika investování do Apecoinu | AltSignals | Klima | Vývoj ceny dřeva v USD | British American Tobacco | Cenné papíry a burzy | Smart Money Concepts | Investovat do Bitcoinu | Investice do kryptoměn | Co je AltSignals? | Graf komodity Ropa WTI | Akciový analytik | Etsy (ETSY.US) | Klouzavý průměr SMA 50 | Světová poptávka po ropě | Společnost Oracle | Brazílie | Regulátor | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Investorské prezentace | Investiční byt | Digitální zlato | Warranty | Hlavní akciový index | Šéf centrální banky | Snížit emise | Posílení amerického dolaru | Covid | Naše burza | Studie | Patron Go | Earnings | Evropská ekonomika | Cash App | Prodejní aktivity | Průraz | Bankovní sektor v ČR | Cyklická recese | Investování do Apecoinu | Kolaps | Rio Tinto | Zveřejňované údaje | Zbrojovka | BSV | Nadprůměrný zisk | Tlak na akcie | Zásoby ropy v USA | Pinterest | Cenová hladina | Divize | University of Michigan | Euro dnes | Avalanche | Hypotéky | Současná situace | Koncept SMC | Etoro | Cyklické odvětví | Multi-asset | tradingeconomics.com | Přijetí | Technická korekce | Korekce | Měnové páry | Česká spořitelna | LNG | SBUX.US | Londýnské banky | OPEC | Nakupovat | Ripple Labs | Třetí vlna | Andrew Bailey | Dnešní údaje | Investice do nemovitostí | ANO | Komerční banka | Slabé makro | Makroekonomická data | Čínští regulátoři | Portfolio fondu | Cenný papír | Uvolněná fiskální politika | Půlení bitcoinu | Tesla Motors | Oslabení amerického dolaru | Kurz dolaru | Makers | Zpomalení inflace | Co je Smart Money? | Dnešní růst | Brands | Cenový vývoj | Tomáš Raputa | Pohonné hmoty | Turecko | Asociace | UPS | Technické analýzy | ETSY.US | Politická rizika | Urals | Hrubá marže | Investiční příležitosti | DappRadar | Hlavní rizika | Indie a Čína | Tipy pro začátečníky | Vstupy | Akciové futures | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Genesis | Finanční situace | Akcie Airbnb | Asie a rozvíjející se trhy | Revenues | Investování do akcií | Uhlí | Kvantitativní zpřísňování | Sazby | Vnímání likvidity na trhu | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Nálada na trhu | GBPUSD | Akcie společnosti Zoom | Akcie producentů mědi | Spotřebitelská inflace | Fundraising | Analytik finančních trhů | Graf měnového páru | Vybrat zisk | Stříbro | Trh s futures | Vývoj hodnoty zlata | Finanční výkazy | Úvěr | Buyback | Instituce | Tvůrce trhu | Přeprodané oblasti | Jednání ČNB | Zlomový okamžik | Bank of Japan | Člen bankovní rady | Pokles libry | Americké objednávky | Jiří Paták | Výdaje | Růst hodnoty bitcoinu | Private credit | Depozitní sazba ECB | Index BUX | Vývoj situace v Číně | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Private Equity Fond | Investiční trendy | Nadprůměrné cash flow | Burza cenných papírů | Volby | Dobrá data | Historie | Vývoj ceny zlata v USD | Obava z recese | Individuální akcie | Maloobchodní tržby v USA | Americké akcie | Index WIG20 | Burza cenných papírů Praha | Novinky | Aktivita v sektoru služeb | Nákupní signál | Významné zprávy | Dopad pandemie | Teams | Quote | Ztráty | Rostoucí trend | Údaje o inflaci | Sportovec | Zhodnocování peněz | ČTK | Úrokové sazby | Versute Investments | ICT obchodníci | Indikátor RSI | Komise pro cenné papíry a burzy | Dvojité dno | Mattel | Starbucks (SBUX.US) | Institucionální investor | Zvýšení zisku | Trh | Retail | Market Makers | Kotace | Komise | Vydělávání peněz | Hlavní měnové páry | Poradenství | Chytré peníze ovládají trh | LVMH | Výkyvy | Výroba aut | High | Markets Analyst | Dnešní zprávy | Zajímavé investiční příležitosti | Fundamenty | Ocenění | ABNB.US | Snížení zadlužení | Upozornění | SMC (Smart Money Concepts) | Co je Binance Coin? | FOMO | Nákup dolaru | Hrozba recese v USA | Jan Drahota | Trading | Byznys model | Nové trhy | Krypto aktiva | Vývoj ekonomiky | Bitcoincash | Ceny kryptoměny | Poptávka po ropě | Ford Motor | Pražské burzy | Konkrétní akcie | Footshop | Investiční společnost | Býčí potenciál | Sázení | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Markets | Vietnam | Akcie | Foreign Exchange | ICT | City | Globální recese | Celosvětový trh | Odhadovaná cena | KO | Vzestupný trend | Výsledky Applu | Co je Uniswap? | Finančnictví | Odliv prostředků z trhu | Pozice | Zprostředkování obchodování | Aplikace Kousek Bytu | Alligator | BlackBerry | Dostatečný kapitál | Krachy velkých krypto burz | Soustředění | Tvůrci trhu (market makers) | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Investice do Uniswapu | Sellier & Bellot | Rizika investice do Chainlinku | LNG z Freeportu | Výběr akcií | Invest | Nová strategie | Diverzifikace bohatství | SBUX | Nakoupit akcie | Členové Fedu | Commission | Defi | Novo Nordisk | Institucionální hráči | Ztráta | Relativní výkon | Long pozice | Radan Hanzl | Compound | Očekávání v USA | Peter Hajduček | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Vladimír Zuzák | Růst stříbra | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Ceny dřeva | Riziko poklesu cen | Obchodování pro klienty | Měsíční report komodit | Web3 | Konspirační teorie | Šéf nizozemské centrální banky | Penzijní fond | Bankovní akcie | XRP | Rizikovější aktiva | Bez rizika | NLP | Makroekonomika | Vhodné podmínky | Spotřební zboží | Richmond | Akciový index Nikkei | Objem obchodů | CFTC | Akcie Coltu | Utility | Sektorové alokace | Sledování zpráv z mainstream | Akcie na trzích | Tradiční automobilky | Centrální banka | Emise | Stavebko | Cena | Ekonomické indikátory | Meta Platforms Inc | Potenciál pro zhodnocení | Roční maximum | Fondy peněžního trhu | BoE Andrew Bailey | Emerging markets | MIB index | Větší regulace | AUD/USD | Čistý zisk | Jádrová inflace | Ztráty společnosti | EMA data | Akvizice společnosti | Zpomalení ekonomiky | Levi Strauss (LEVI.US) | Zájem o NFT | E-commerce | InstaForex | Chování centrálních bank | Ilga Haubelt | ActualizeAI | Pokles dolaru | Marže | Platidlo | Energetická situace | Manipulovat s trhem | SEC Form 13F | Jan Vejmělek | Buy signály | Domácí akcie | Match Group | Prorážení stop-lossů | Manažeři | Růst valuace | Stop-Loss | Nákupy dolaru | Údaje o prodejích | Intervenovat | Nízká volatilita | Smart Money koncept | CFD | Demand | Oblast pro investování | Guvernér ČNB | Reuters | Jaké kryptoměny je nejlepší koupit právě teď? | Intervence Bank of Japan | Dluh americké vlády | Chevron | Centrum | Volatilní trh | Index US500 | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Stavebnictví v USA | Akcie Applu | Měnový pár USD/JPY | Valuace sektoru | Výrobní sektor | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Peníze ovládají trh | Předseda | Radek Zalubil | MCADE | Rizikovost investice | Utahování měnové politiky | Diverzifikace | Dostatečné zkušenosti | Kapitál | Klesající trend | Traders | Hromadné akcie | Experimentální vakcíny | Peso | Slabá čísla | Adyen | PROP Trading | ZEW | Korporace | Rychlý růst | Schválení Bitcoin ETF | Evropské banky | Libra | Eva Miklášová | Cenový pokles | Close | Asana | Open | Cenové minimum | Supportní úroveň | MRNA.US | Dynamika trhu | Financovat | Kurz pro začátečníky | Fond s proměnným základním kapitálem | Hubnutí | Pohyby na trhu | Řecko | Moderna (MRNA.US) | Nálada investorů | Dollar General | AMD.US | Dovoz ruského zlata | Úřad pro energetické informace | Bullish price action | Výnosy 10letých dluhopisů | Margot | Obchodování páru EUR/USD | Úroky | Refinitiv | Tomáš Cverna | Cyklické akcie | Nabídka a poptávka | Stoxx 600 | Světová produkce mědi | Burzovně obchodované fondy (ETF) | ERÚ | Energetické společnosti | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | Silný trh | Rumunsko | Past na býky | Otevřené podílové fondy | Martin Klass | Údaje o indexu spotřebitelských cen | S&P500 | Pojišťovna VIG | Epidemie | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CEE Equities | TSLA.US | Indonésie | Krátkodobé investice | Německá ekonomika | Vývoj ceny akcií Ford | Pokles likvidity | Investujeme | Americká firma | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Pokles | Palo Alto Networks | Platforma | Scotiabank | Koncept teorie | Globální inflace | Tlak ze strany prodejců | Obchodování GBP | Druhá největší kryptoměna | TradingView | Investiční doporučení | Hedge | Akcie své vlastní společnosti | Royal Caribbean | Wegovy | Rabobank | Ziskovost | Situace na trhu | Fidelity International | Střední podniky | CEE region | Mercedes | Perzistentní inflace | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | Canary Wharf | Technologický Nasdaq | Důvěryhodnost | Wall Street | Obchodník | Portfolio manažer | Čínské oživení | Volný peněžní tok | Data z reálné ekonomiky | SolarEdge | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | Co je Polygon? | Larry Ellison | Index PX | Daně | Mario Centeno | Pivot | Pevný výnos | Sport | Ceny akcií Ford Motor | Blockchainové infrastruktury | Zvýšený zájem investorů | Pokles indexu | Výzkum a vývoj | Take-Profit | Soukromé úvěry | Růst zisků | Zisky | Současné ceny | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trhy | Globální ekonomika | ETF (obchodovatelné fondy) | Signály | ORCL | Bitcoin Cash | Securities and Exchange Commission | Repo sazba | InstaForex Kurz | Starbucks | Investování do Bitcoinu | Repo sazby | Cena zlata | Pullback | Zvýšení ceny | Týdenní nárůst | USD/JPY | Definitivní obrat trendu | Výhled 2024 | Uvedení na burzu | Trinity Bank | Přecenění | Breakout | Form 13F | Tamás Varga | Co je to presale kryptoměny? | Růst cen | Vyšší výnosy | MIB | Kryštof Míšek | RSI | BH Securities | Nákup libry | Financování | Analýzy sentimentu | ČSÚ | Česká národní banka | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Omezení dodávek | Crypto.com | Investice do Cardana | Investice do Polygonu | Americká lehká ropa | Bureau of Economic Analysis | Dividenda | Peer-to-peer | Americké vlády | Czechoslovak Group | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Akcie na vlastní účet | Společnost Beyond Meat | Odvětví | Ceny akcií Ford | VŠE v Praze | Burze | Obchodování na akciových trzích | Dolarové sazby | DNO | Supportní zóny | Colt CZ Group | Struktura trhu | Hospodářský růst | Oblast překoupenosti | Posílení eura | Odhodlání | HAS | Centrální bankéři | Akciový trh | WTI | Hrozba recese | Platební síť | Stratég Saxo Bank | Bod | Miliardy korun | Bearish price action | Zpřísnění finančních podmínek | Revoluční produkty | Levné akcie | Větší tok kapitálu | Protocol | Bohumil Pavlica | Reserve Bank of Australia | Americké statistiky | Americká měna | Saúdská Arábie | GlassNode | OCI | Sázet | Cena ropy | Japonský HDP | Liquid | Drobní investoři | Macy's | Goldman Sachs Group | Zlato a stříbro | Polygon | Japonská ekonomika | Trh kryptoměn | Capitalinked.com | Sankce | Glassnode | Vstup do obchodu | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Zkušenosti | MSCI China | Ekosystém | Správné načasování | PCE inflace | Fundamentální hodnota | BlackBerry (BB.US) | Zisk na akcii (EPS) | Investovat do Metacade | Statistiky | ECB Christine Lagardeová | Dluhopisové trhy | Lehman Brothers | Dna | Investiční skupina | Kurz | Market | Znalost SMC | 256/2004 | Znovuotevření Číny | Pokles výnosů | Polygon (MATIC) | Tradeři | Necyklické aktivum | Zpomalení hospodářského růstu | Nákupní momentum trhu | Potenciál pokračujícího růstu | Oracle | Medvědí scénář | Akcie podniku | Halving | Korelace s technologickými akciemi | Omezení pohybu obyvatelstva | Developerská skupina | ADA | Více volatilní | Sektor služeb | Nesměrový cenový vývoj | Proinflační | Kulminace inflačních tlaků | Rozvíjející se trhy | AUD | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Politici | Binance | Banky a hedge fondy | Německá průmyslová výroba | Držení tokenů | Capitalinked | Bearish | Fibo | Německý vývoz | Uniswap (UNI) | Prima | Ceny energetických komodit | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Ceny dřeva v USD | Španělsko | EV | Konsolidace | Senior trader | Pracovníci společností | ApeCoin (APE) | Měnový pár | SPAC v ČR | USDK | Nižší ceny | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Dynamika růstu | Vývoz | Týdenní zpráva | Recese | Začínající tradeři | Švýcarský frank | Zvýšený zájem | Analýza BTC | Stimul | Instrumenty | Britská ekonomika | Očekávaný růst | Digitalizace | Výrobní index | Silný americký dolar | Postranní pohyb | Zbohatnutí | Výrobce hraček | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | Americké ekonomiky | Růst dogecoinu | Frank | Úrokové sazby ve Spojených státech | Retailoví obchodníci | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Alokace aktiv | Transparentní | Cap | Údaje z USA | Centrální banka USA | Závislost na Číně | Ceny energií | Americké indexy | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Obrat trendu | XTB Research | Uniswap | Geopolitické události | Japonský premiér | Vysoké úrokové sazby | Úspěchy | CySEC | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | ČR | Očekávané události | Technologický sektor | Investice do infrastruktury | Obchodní rozhodnutí | Komunita | Henry Hub | Výrazný pohyb | Blockchain | Makroekonomické prostředí | Společnost Microsoft | Předpovědi | Global Wealth Management | Země eurozóny | Mince | Přizpůsobivost | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | TRIP | Adidas | Ark Invest | Dow Jones Industrial | Potenciál poklesu | Důležité informace | Vstup na trh | Chamtivost a strach | Kroky Fedu | Obchodní pokyny | Míra inflace | Energetika | Manufacturing | MMF | Diverzifikované portfolio | Zlato (XAU/USD) | Obchodní model | Medvědí trend | ChainLink | Nařízení | PoW | Proces učení | Nemovitostní trh | Report komodit | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Altcoiny | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Chuť k riziku | Miliarda | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | Marže společností | Bankovnictví | Genesis Capital Equity | Divergence | ETF | Akciové trhy | Myšlenka | Saúdové | Varování | Snížení volatility | APP | Peněžní zásoby | Uhlíková stopa | Spojení | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Střední třída | Nálady na trhu | Japonský akciový trh | Pokles inflace | Aktiva | Prodejní tlak | Indexy na Wall Street | České měny | Ceny ropy dnes | Jednoduchý klouzavý průměr | UBS Global Wealth Management | Business | WSO | Staking | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | SPOT | Albemarle | Slábnoucí dolar | Akumulace | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Algoritmus | Růstové společnosti | SP500 | Technologická společnost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Výsledky amerických společností | Fiskální politiky | Trustpilot | Aston Martin | Tradingový portál | Zdravotnictví | Breakouty | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | NZD/USD | Pivoty | Producenti ropy | Riziko ztráty | Economic | Sentix | Counterpoint Research | Pochybnosti | LEVI.US | Trinity | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Zisky firem | Vlnová analýza | Majetek | ISM ve službách | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Order | Investovat do ETF | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Největší pokles | Politika | Konkurence | Vladimír Vávra | Čínský jüan | Akcie ČEZu | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | BHS Private Equity Fund | ERC-20 | Stop-Lossy | Investiční ředitel | Obchodování podle velkých hráčů | Evropský maloobchodní prodejce | Výhled pro akcie | MAM | Plány společnosti | Pravidla hry | Poplatky | Burza Crypto.com | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Růst libry | Německý průmysl | Finanční zdraví | Další vývoj | Graf komodity Zlato | Jednání bank | Investování do nemovitostí | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Zvýšených cen vstupů | Nákupy | Obchodní postřehy pro býky | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Rekordní prodeje | Riziko | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomická data | Wealth Management | Komodity ropa WTI | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Commerzbank | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | České akcie | Vinci | Auta | Průměrná nominální mzda | Obchodní účet | Technická analýza BTC | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | Propouštění | Tok kapitálu | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Expanze | eBook | Insider | Překonání akciových maxim indexů | Prostor pro růst | Dlouhodobý trend | Fondy | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Přeprodané zóny | Komoditní trhy | SPAC (Special Purpose Acquisition Company) | Situace v Číně | ČEZ | Nakamoto | Austrálie | Německé ekonomiky | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Swing | Čistá ztráta | Finanční údaje | Meta Platforms | Dřevo | Krize | WOOD SPAC One | Pokles ceny akcií | Stabilita | AML | Investing | Burzy v USA | Portál FXstreet.cz | Omezení produkce | Co je Ethereum? | BUX | Těžby bitcoinů | NFT | Buy | XTB | Člen rady guvernérů | Dollar | DeFi a NFT | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Nový cyklus | Úroková sazba | Generální ředitel | Rizika investování do AltSignals | Problémy v Číně | Burza | Čistá marže | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | AXP | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Výprodeje | Obchodování s CFD | Rozhovor | Švýcarské banky | Transakce | Měny | Graf komodity Stříbro | Šance na pokles | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Profitovat | Investice do Ripplu | ISRG | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Peněžní tok | Pasivní příjem | Special Purpose Acquisition Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | UNA | Dividendy | Měna | Údaje o HDP | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | Patria Direct | Pozice dolaru | USD | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Bullish | Miliardy dolarů | W1 | Sol | Snižování nákladů | Daň z nadměrných zisků | Překoupené oblasti | Optimismus na trhu | Společnost AMD | EIA | Platformy | Stabilní úrokové sazby | IPO | Výrobce obuvi | Rusko | Vysoké riziko | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Initial Public Offering | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Analytický tým | Signál | Digitální měna | Dnešní obchodování | AML.UK | EPS | Rotace | Square | BIST 100 | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Kupní síla | CPI v USA | Short signál | Dlouhodobý klouzavý průměr | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Sociální média | Singapur | CHNComp | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Změny trendu | Hlediska technické analýzy | Zisk EBITDA | Společnost | Lawrence Stroll | Apple (AAPL.US) | Rezervní měny | CBC | Sázky | Ministr hospodářství | Ocenění akcií | Obchodované fondy | Colt | Zvýšení volatility | Trh Start | NIO Inc | Utažení měnové politiky | Kurz britské libry | BMW | Obchodování na forexu | Cena akcií | Denní graf komodity | Volatilita trhů | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Umělé inteligence | Vienna Insurance Group | Britské měny | Eura | AAPL.US | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | ACT | Organizace | Invesco Ltd. | CBI | Gap | Ceny pohonných hmot | Úrokové náklady | Růst | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Hospodářské výsledky | Proti trendu | Zajištění | Zasedání MMF | Burza v Istanbulu | Růst průmyslové výroby | Index | Komoditní | Akcie Alibaba | Situace na japonském jenu | MiFID II | Token | Fundament | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Bohatství | Nárůst ceny | Cenová akce | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Ceny nemovitostí | Genesis Capital Growth | Tuzemská měna | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Bohumil Trampota | Obchodování britské libry | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | FinTech | Dividendová politika | Trh s nemovitostmi | Globální epidemie | Upravený zisk | Inflace | Situace na finančních trzích | Růst společnosti | Posilování koruny | Tržní hodnota | Vývoj akcií Applu | Zoom Video | Technická analýza | Occidental | Bydlení | Dovoz | Výkon | Chemický průmysl | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Vývoj ceny ropy Brent | Dogecoin | Plány | Podmínky na trhu | Management | Patria | EURUSD | Zisk | FedEx | Grayscale | Kolísání cen | Cestování | Ruské ropy | Bank of England | Americký index | Výrazný růst | O2 | Tokeny | Produkce ropy | Vývoj 10letého výnosu amerických vládních dluhopisů | VIG | Očekávané zhodnocení | Více peněz | Cenový skok | Býčí sentiment | Investing.com | Sociální sítě | Private Equity Fund | Pesimismus | Spekulovat | CashFlow | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Mexické peso | Analytici XTB | Česká zbrojovka | S&P | Advanced Micro Devices | Zajímavé zisky | Pověst | Pozitivní signál | Investiční | AAPL | Inflace v USA | NFP | Bloomberg | Avast | Zisková firma | Graf komodity | Telegram | Unie | Zasedání Evropské centrální banky | Analytička | Nasdaq Composite | Death cross | Silná data | Počet úmrtí | Výzkumy | Wonderinterest Trading Ltd | Nikkei | Psychologické hladiny | Konvergence | Costco | Zasedání FOMC | Úrok | Obchodní signály | Pozitivní zprávy | Čínské úřady | Bed Bath & Beyond | Další pokles | DCK Holoubkov Bohemia | First Solar | Rekordní maxima | Kurz jenu | American Express (AXP.US) | Index Nikkei | John Williams | Americká centrální banka | Česká měna | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | Analýza transakcí | Myšlení | Christine Lagardeová | Rizika investice do Cardana | Přidaná hodnota | Pohled na situaci | Vývoj měnového páru | Vybírání zisků | François Villeroy de Galhau | Vyšší úrokové sazby | Hindenburg | Rizikovost | Evropská data | Investování do Etherea | HDP v USA | Dnešní data | Zisky společnosti | Ekonomiky | Portfolio | Události tohoto týdne | Nabídka | Sázka | Rekordní hodnoty | TIM | Francie | Akciový index S&P 500 | Supply | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Graf akcií | Eurostat | Analýza páru EUR/USD | Obchodní plán | Finanční instituce | Válka | Apple | Prémie | NAHB | Futures na S&P 500 | Pokles cen nemovitostí | Rok 2024 | Mário Centeno | Pozitivní zpráva | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst inflace | Tržní kapitalizace | NASDAQ 100 | Obnovitelné zdroje | Výkonnost fondů | Chamtivost | Ceny ropy | Boom | Obchodování na Wall Street | Supporty a rezistence | Analytické služby | Moderna | Geopolitická situace | Prodej akcie | Cena mědi | Investování do AltSignals | Eli Lilly | Boj s inflací | Dlouhodobé pozice | Inflační překvapení | Spoření | Nárůst nově nakažených | Santander | US500 | Německé podnikové objednávky | Průzkum | DAX | Paypal Holdings | COT | TRY | GAAP | Upisování | Konsensus trhu | Deficit | Firmy | Zdravotní péče | Reakce trhů | Farmaceutický sektor | Fiskální rok | Medvědí divergence | Index STOXX Europe | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obchodování komodit | Oslabování japonského jenu | Polovodičové společnosti | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | Prodej | Colt CZ | UBS | Pokles úmrtí | Technický výhled trhu | Kryptotrh | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Zlepšení | Největší kryptoměna | iPhone 15 | XAU/USD | Tržní podmínky | CZ | Další růst | ADR | GBP | Výkonnost indexu | Omezení pohybu | Prezidentka ECB | Posilování eura | Trojúhelníkové formace | Akcie v Asii | Vývoj akcií | Nasdaq | Dolary | Zpomalení ekonomického růstu | Propad | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | Reálné mzdy | Reakce trhu | Růst cen ropy | Genesis Capital | Pokračování trendu | Zprávy | Index Stoxx 600 | Obavy z recese | Nadšení | CCI | Murray | Akcie v Evropě | News | Rizika investování | Indický trh | Nový rekord | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Ceny Bitcoinu | Postavení na trhu | Silný růst | Nio | L.F. Investment Limited | Technické korekce | Disney | Evropské akcie | Zájem investorů | USA | Upgrade | Fond | Adani Group | Momentum | Výrobce léků | Úpis akcií | Covidové krize | Vlastnictví | Kupující | Úvěrování | Vyhlídky | Předpověď | Tržní ceny | NATO | Bitcoin halving | Joachim Nagel | PEG | Pokles tržeb | Výhled hospodaření | Tržní kapitalizace společnosti | Míra | Vyšší mzdy | Trigger | BHS Private Equity Fond | Akcie českých bank | Budoucnost | Hedgeové fondy | Buffett | Money management | Rozpočtové deficity | Vývoj indexu Nasdaq | Koruna | Uplynulý rok | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpřesněný odhad | Alibaba | JDE | Akciové tituly | Pokles investic | Finanční služby | Výrazný pokles | Banky | Vyšší poptávka | Americký výrobce | Automobilky | Opatření | Dobrá čísla | Opce | PEPSICO | DMA | Sazby ČNB | Riziko recese | Pojišťovny | Údaje | CTA | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Spotřební daně | Investment | Výkonnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | xStation | Asie | Omezené riziko | Finanční krize | Pokračování rostoucího trendu | Výsledky průzkumu | Link | SMA 200 | Očekávání analytiků | Hlavní akciové indexy | Průzkumy | Emise CO2 | Analytické pokrytí | CAPEX | Bitcoin | Instrument | SolarEdge Technologies | Snižování sazeb | Britské libry | Zisky amerických akcií | Intradenní strategie | Krátkodobé strategie | Obchodování s akciemi | Bilance | Přehled | Chytré peníze | Index S&P 500 | Americké měny | Equity | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Ústup inflace | Hodnocení akcií | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Výhled pro rok | Rizika | Vyšší ceny | Technické ukazatele | Hráči na trhu | Spotové ceny | Výkonnost indexů | Oživení americké ekonomiky | Obraty | Magnificent Seven | Short | Výnosové křivky | Pár EUR/USD | Sójové boby | Akcie Apple | Týdenní pivot | CARA | Fed | FXstreet.cz | Změna režimu | Futures | Volatility | Stavebnictví | Hospodaření | Výrobní náklady | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | High Yield | Aktuální valuace | Zdanění mimořádných zisků | CHF | Forexové trhy | Refinancování dluhů | Obchodování a investování | Nemovitosti | Měsíční report finančních trhů | Významné úrovně | Růst eura | TIPS | Disciplína | Pokles ceny | Edward | Vývoj tržeb | Pivot Point | Prodej akcií | PX index | Velké londýnské banky | Předpokládaný růst | UBS Global | Krypto | Úspory | USD/CHF | Kov | Obchody | Rizika investování do Binance Coin | Další růst úrokových sazeb | Běžný účet | Britská měna | Obraty trendu | HDP USA | Wonderinterest | Zdroj příjmů | Sell | Těžby Bitcoinu | Analýza BTC/USD | Spot | Výrobce munice | Náhoda | Drahý kov | Index CSI 300 | Výrobce sportovních vozů | Kristina Hooper | Významní účastníci trhu | Růst výnosů | Zvýšení úrokových sazeb | Tamas Varga | Whitepaper | Změna trendu | Offshore | Stripe | Snížení daní | Haruhiko Kuroda | Tim Cook | Růst tržeb | Akciový index | Investice do Metacade | OpenAI | Příliv kapitálu | Dlouhodobé strategie | Jak MCADE funguje? | Pozornost | Lark Davis | ProCent | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Společnosti | Prodej aut | Medián | Zestátnění | Znalost | Index CPI | Směřování trhů | Velké banky | Další rozvoj | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Budoucí vývoj | Bitcoin (BTC) | S&P 500 | xStation5 | Zakázky německého průmyslu | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Dolar vůči jenu | Velké objemy | Růst spotřebitelských cen | Analytici banky | Intuitive Surgical | Beyond Meat (BYND.US) | ING | Americká seance | Ekonomické zpomalení | DAO | Royal Caribbean Cruises | Německá vláda | CL | First Republic | MT4 | Venture investic | Státní dluhopisy | Nižší růst | COIN | Nejziskovější | HDP v eurozóně | Vision Pro | Amundi | Activision | Pojišťovnictví | Zadlužení | Investice do Chainlinku | Michael Curtis | Cílová společnost | Prodej dolaru | Moneta | ECB | Býčí trh | Europe 600 | Surové ropy | Zemní plyn | Tržní sentiment | Celkový sentiment | Obchodování na páku | Německo | Portfólia | Japonsko | Negativní dopad | Vládní koalice | Akcie v USA | Fluktuace | Cardano | BB.US | Realizace zisku | Komodity zlato | Akcie Aston Martin | FIL | Credit Suisse Group AG | Světová poptávka | Elektromobily | Plány Fedu | Twitter | Finance | C3.ai | Krach | Novozélandský dolar | Nejnovější údaje | Hotovost | WeWork | Steen Jakobsen | Bitcoin Cash (BCH) | Největší rizika | Aktivní obchodování | Makroekonomický kalendář | Směřování | Komodity ropa | Tržní situace | Zásoby benzinu | Investiční fond | Partnerství | BHS Fund II. | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Investiční služby | Smart money | Nvidia | Insighters | Válečná krize na Blízkém východě | Japonská centrální banka | Erste Group | Vice | Americký trh | Burzovně obchodované fondy | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Úvěrové podmínky | Cenový cíl | Aktivum | Prime | USDIDX | Klouzavý průměr SMA | Jednoduché tipy | Akcie ve Spojeném království | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Dobré zprávy | Ruská ropa | Domácnosti | Provozní zisk | Alokace | The Sandbox | Dlouhodobé investice | Fundamentální ukazatele | Etherea | Cenový růst stříbra | Americký dolar | Google | Situace | Investiční rozhodnutí | Vysoká inflace | Makro | Barbie | Odhady ekonomů | Evropská centrální banka | Splácení dluhu | US100 | DOT | Guvernér | Vybírat zisky | FXstreet | Fair Value | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Platební bilance | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Supporty | SMC | Snížení sazeb | Závislost | SMA 20 | Thajsko | P2P | Německá centrální banka | Startup | Marketingová komunikace | Růst mezd | Kryptoměnové velryby | Finanční systém | Řetězec | Kofola ČeskoSlovensko | Psychologické úrovně | Globální trh | Slušné zisky | Závazek | Světové centrální banky | Prodejní signál | Snížení ratingu | Klaas Knot | BAT | Finanční prostředky | TSLA | Eurozóna | Indexy PMI | Robert Kiyosaki | Společnost OpenAI | Vývoj hodnoty | Vývoj inflace | Hedge fondy | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Charlie Munger | Analytik Trinity Bank | Snižování rizika | Indikátor | Pozornost obchodníků | Akcioví investoři | Ekonomické údaje | SPAD | Konsensus | WOOD SPAC | Inflační očekávání | Pokles akcií | Krypto burza | Největší evropská ekonomika | Aktuální prognóza | Spekulace | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Kypr | Futures na americké akciové indexy | Altcoin | Velcí hráči | Objem aktiv | Firma | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Insider trading | Konsenzus | Conseq | Nastavení měnové politiky | Upravený zisk EBITDA | Freeport-McMoRan | Enphase Energy | Analytici Goldman Sachs | Růst ceny | ERA | Konglomerát | Hodnota akcií | Drahé kovy | Dluhopisy | Saxo | Vrcholy | Vyšší sazby | Evropské akciové indexy | Inflace zpomaluje | Ekonomické vyhlídky | Restrukturalizace | PMI ve výrobě | Podílové fondy | ISM | Měsíční report | Obchodníci | Názory analytiků | | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Jefferies | Výnosy státních dluhopisů | Analytika | Prodávající | Slušný zisk | Velké riziko | Pšenice | Doporučení | Kam tečou peníze? | Americké banky | Tržní síly | Christopher Waller | Meme mince | Poptávka | Soudní spor | Trader | Zasedání Bank of England | Konfluence | Capital | Psychologie | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Solana | Index výdajů | Aliance | Obchodovat | Americké akciové trhy | Stavební spoření | Pivotní body | Růst HDP | Dluhopisový trh | Forexu | Snížení rizika | Zvýšení inflace | Východní Evropa | Masato Kanda | Růst produktivity | Ozbrojené složky | Podílové listy | Dodavatelský řetězec | Výhledy | EBITDA | Korekční fáze | Cena severomořské ropy Brent | Nákup eura | Price Action strategie | Počasí | Bitcoin velryby | Barclays | HDP | FRED | Skupina Colt CZ Group | Medvědi | Statistický úřad | MIFID | Kótování | Digitální peněženky | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | UTC | Statistiky z eurozóny | MATIC | Akcie Coltu na pražské burze | SMC teorie | Zveřejnění zpráv | Kapitálové trhy | Mzdy | Kalendář ekonomických událostí | Podnikání | Revoluční přístup | Kiyosaki | Obchodní válka | Video | Problémy | Underweight | Relativní stabilita | Inovace | Futures na ropu | Erste | Obchodovatelné fondy | ROCE | Low | Ondřej Vičar | ABC | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | Globalizace | Ether | Graf akciového indexu S&P 500 | Ropa | Stagflace | Obnovení růstu | Kanadský dolar | Klid | Dopady vysokých úrokových sazeb | Podnik | Ekonom | xStation 5 | Index PMI | BTC/USD | Byznys | Blizzard | Analytik XTB | Optimismus | Rozhodování | SWIFT | Index Nikkei 225 | Král kryptoměn | Atraktivní příležitosti | EMA | Zdanění | Dolar | Fibonacciho retracement | Proč investovat do Etherea? | Jerome Powell | PVM Tamas Varga | Debata | Geografické regiony | Euro | ANZ | Fundamentální pozadí | Ole Hansen | Yield | Oscilátory | Naše prognóza | Federální rezervní banky | Bollingerova pásma | Cykly | Podhodnocený | Zestátnění společnosti | Akcie Colt CZ | Výzva | Pražský index PX | Tým FXstreet.cz | Rozhodnutí Bank of England | Christine Lagarde | Obchodní postřehy pro býky a medvědy | Úroveň rezistence | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Růst akcií | Ekonomové | Fibonacciho úrovně | Miliardy | Proč investovat do Ripplu? | HCOB | Obchodování s Bitcoiny | Domácí investiční společnosti | EU | Schodek | Spojené státy | Utěsňování centrálních bank | Úrovně supportu | Skupina Colt CZ | Samsung | Likvidity na trhu | Purple Trading Petr Lajsek | PBOC | USD/CAD | Chainlink (LINK) | Denní graf | Data společnosti | Silicon Valley | Konkurent | Fedex Corporation | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovní sektor | | Vyšší inflace | Binance Coin (BNB) | Výkon hlavních měnových párů | Tipy pro začínající obchodníky | Purple Trading | Zdroje dat | Short pozice | Výhled pro rok 2024 | Pandemie | Úsilí | Výprodej | Nominální mzda | Prodat USD | Plánování | Apple Inc. | Zpracovatelský průmysl | Poskytování úvěrů | Částečný úvazek | Martin Gürtler | Kryptoguru | PMI ve službách | Úspěch | Práce | Spekulanti | Analytička WOOD & Company | Private equity | Activision Blizzard | Uživatelé eToro | Začínající obchodníci | Ceny ropy Brent | Finanční pozice | Riziková aktiva | Úroveň supportu | Circle | Nadnárodní korporace | Směr trhu | Společnost eToro | Bankrot | Trh s kryptoměnami | Míra inflace v eurozóně | Evropské společnosti | Společnost AltSignals | Doporučení Koupit | Přijetí kryptoměn | Likvidita | Intradenní pohyby | Začínající investoři | Cíle | Býčí trend | Růst cen výrobců | Oslabování ropy | Investování do Binance Coin | Smart Money Concepts (SMC) | Poptávka po dolaru | Reklasifikace | Etsy | Akcie ropných firem | Obchodování USD/JPY | Ruská ekonomika | Direct market | Aktuální situace | Výnosy | Stříbro vs. zlato | Maloobchodní prodej | David Vondra | Strategie nákupu | Politická rozhodnutí | Americké akciové indexy | Nejbližší rezistence | Higher high | KPMG | Italský MIB index | Wood & Company | Soudržnost Evropské unie | Session | Pozitivní výhled | Volkswagen | Buy (nákupní) signál | Současné tržní podmínky | Vypuknutí válečného konfliktu | Polkadot | Oslabení | Západní ekonomiky | Akcie pražské burzy | Zásobníky | Základní sazba | Proč investovat do Filecoinu? | Komodity | Akcie ČEZ | Filecoin | Ministerstvo financí | UPS.US | Modernizace přenosových sítí | Fúze | Kanadská centrální banka | Západoevropské trhy | Tokijská burza | Zprávy z Německa | Analýza indikátorů | Obchodní styl | Frontier trh | Investiční záměry | Cílová cena | Komise v přenesené pravomoci | Rozmach kryptoměn | Proč investovat do Polygonu? | Ichimoku Kinko Hyo | Automotive | Express | LOTUS | American Express | TradingEconomics | InstaForex Kurz pro začátečníky | Vlády | Konfederace | Odpovědnost | Investovat peníze | Objem obchodování | Banka | Intervence centrální banky | Výhled trhů | Investor | Investiční cíle | Ostatní komodity | Japonský jen | Token MCADE | Energetické krize | Rychlost | ISRG.US | BCH | Tržní ocenění | Investiční společnosti | Zveřejňované údaje o prodejích | Odliv prostředků | Objednávky | Obchodovat SMC | Hry | Šance | Úrokové sazby ČNB | Kvalitní akcie | BlackRock | Investiční platformy | Co je Filecoin? | PCE inflace v USA | Analytik | Podnikání na kapitálovém trhu | Proč investovat | NZD | Rizika investice do Ripplu | Obchodní postřehy | Obchodování eura | Značné výhody | Žádosti o podporu | Zachování neutrality | Kupci | Technický výhled | Mzda | Velký trend | Obchodní myšlenka | Prodejní pozice | Sledování zpráv | Sektor služeb v USA | DMA obchodovaní | dApps | Promořenosti populace | Umělá inteligence | Británie | Kurs koruny | Proč investovat do Apecoinu? | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Ocenění na burze | Přilákat investice | Zisk na akcii | Vnímání likvidity | Velcí institucionální hráči | Prohlášení | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Miliardář | Obavy ze stagflace | Investiční nástroj | Tesla | Riziková prémie | GPEF | Vývoj indexu DAX | BYND.US | Ceny lithia | Pražská burza | Ethereum (ETH) | Zombifikace | Uptrend | CAD | Nvidia Corporation | Tvůrci trhu | Alternativní zdroje | Bilance zahraničního obchodu | Výhody | Základní úroková sazba | Historie se opakuje | Oznámení převzetí | Podniky | SPAC | Cena zemního plynu | Analýza | Silný růstový potenciál | University of Leicester | Presale AltSignals | Ministr financí | Ukazatele | Kontrakty TTF | Index spotřebitelských cen | Významné události | 200 SMA | Moving Average | Stimuly | Omicron | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Hindenburg Research | Makroprostředí | Pohyb cen | Nárůst volatility | Cílové ceny | Akciové trhy v Asii | Objem zakázek | Obchodní definice | Nízká inflace | Poplatky za obchodování | Vyšší ceny ropy | Společnost Starbucks | JCB | Kompenzace | Rostoucí společnosti | Bitcoin SV | Těžební náklady | Zemědělství | Celková ekonomika | Světové rezervní měny | Zprávy euro | Kontrakt | Tokeny Metacade | Rizika investice do Polygonu | Dow Jones | Investování | Proč investovat do Metacade? | Učení se | Středoevropský region | Amazon | Největší výnosy | Vývoj ceny | Co je to bitcoin | Filecoin (FIL) | Průmyslové podniky | Očekáváná událost | Kde investovat | Bohatý táta, chudý táta | FOMC | Société Générale | CEE | Hospodářský pokles | Měsíční měnový report | Černá labuť | Průlom | Prodej eura | BNB | Zoom Video Communications | ONE | Akcie Moderny | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Růstové vyhlídky
Růstoví lídři
Růstoví lídři v rámci indexu Nasdaq
Růstoví lídři v rámci indexu Nasdaq 100
Růstový balíček
Růstový boom
Růstový fond
Růstový impuls
Růstový index
Růstový index S&P 500

Následující klíčová slova

Růstový směr
Růstový trend
Růstový trend akciových trhů
Růstový trend ekonomiky
Růstový trendový kanál
Růst palladia
Růst platů
Růst počtu začínajících podniků
Růst podnikatelské aktivity
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FOREX.com
OctaFX
Xtrade
reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít