Neděle 19. května 2024 12:57
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace

Ekonomické teorie

C:\fakepath\fundament-09052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)

09.05.2024 Článek se zabývá trendy v chování spotřebitelů a jejich vlivem na ekonomiku a investice. Čtenář se dozví o změnách preferencí a vkusu spotřebitelů, sociálních a kulturních vlivech, technologickém pokroku a roli sociálních médií při formování spotřebitelských preferencí. Zohledňuje se také faktory jako ekonomické podmínky, demografie, sociální a kulturní změny, média a psychologické aspekty, které ovlivňují trendy ve spotřebitelském chování.
img

„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street

21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
C:\fakepath\Ekonomicke-modely-22032024-1.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
C:\fakepath\hispodarska-politika-17032024-1.png

Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)

17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
img

Objeví investoři znovu japonský akciový trh?

19.01.2024 V posledních měsících se do popředí mediálního zájmu dostává silně rostoucí japonský akciový trh. Japonský hlavní akciový index Nikkei 225 se pomalu blíží k svým historickým maximům z roku 1989 na úrovni bezmála 39 000 bodů. To je dlouho nevídaný růst. Vymotala se snad japonská ekonomika definitivně z deflační pasti? Mají japonské akcie před sebou další posílení?
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Míra inflace v Turecku se znovu citelně zvyšuje, dostala se na 58,9 procenta

04.09.2023 Míra inflace v Turecku v srpnu pokračovala v silném růstu a dostala se na 58,9 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Nejvíce se zvýšily ceny v kategorii hotely, kavárny a restaurace, kde meziroční vzestup činil 89,3 procenta. Nejslabší meziroční nárůst, téměř o 25 procent, statistici registrují v kategorii bydlení. V červenci míra inflace v Turecku činila 47,8 procenta.
C:\fakepath\sila-men-03072023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (červen 2023)

03.07.2023 Měsíc červen byl na měnových trzích poměrně jednoznačný. Až na japonský jen došlo v červnu ke globálnímu oslabení amerického dolaru. Nejsilnější měnou se stal kanadský dolar, který dokázal posílit vůči svému americkému konkurentovi o 2,72 %. Naopak nejslabší japonský jen odepsal vůči americkému dolaru dalších 3,12 % ze své hodnoty. Komoditní trhy nevykázaly žádné zásadní změny a drží si své trendy z minulého měsíce. Ovšem na akciovém indexu S&P 500 se dějí velké věci. Pojďme se proto podívat blíže na ty nejdůležitější obchodní instrumenty.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB se pod Michlem méně držela doporučení svého aparátu, míní analytici

02.07.2023 Česká národní banka (ČNB) se pod vedením guvernéra Aleše Michla méně než dříve držela modelových doporučení svého aparátu při rozhodování o měnové politice. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Připomínají, že ČNB za Michlova působení nijak neupravila základní úrokovou sazbu, která je od loňského června na sedmi procentech. Michl je v čele centrální banky rok, od loňského července nahradil Jiřího Rusnoka.
C:\fakepath\Smith.jpg

Otec moderní ekonomie Adam Smith se narodil před 300 lety

04.06.2023 Jeden ze zakladatelů moderní ekonomie Adam Smith se narodil před 300 lety, 5. června 1723. Ve svých dílech se snažil shrnout vlastní poznatky a soudobé ekonomické teorie do uceleného systému. Liberální osvícenský myslitel proslul zejména zavedením pojmu "neviditelná ruka trhu". Ten znamená, že jedinec, který sleduje svůj zájem v konkurenci na svobodném trhu, zároveň neúmyslně podporuje růst bohatství všech.
C:\fakepath\Erdogan.jpg

Reuters: Erdogan chystá nový kabinet, bude v něm i exministr financí Şimşek

31.05.2023 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan po nedělním znovuzvolení na další pětileté období oznámí složení své nové vlády nejpozději do soboty, usednout by v ní měl i bývalý ministr financí Mehmet Şimşek. S odvoláním na několik svých zdrojů o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle ní tak výběr Şimşeka může signalizovat změnu v Erdoganově měnové politice směrem k tradičním pravidlům. Úřad prezidenta ani Şimşek informace Reuters nekomentovali.
img

Fed zvedl sazby a zveřejnil nové ekonomické projekce

23.03.2023 „Americký Fed zvedl klíčovou úrokovou sazbu o 0,25 % v souladu s očekáváním trhů a poskytl ekonomické projekce do budoucích let, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-09032023-1.jpg

Dělají vám starosti divoké americké akciové trhy? Zkuste změnit perspektivu

09.03.2023 Není žádným tajemstvím, že rok 2022 i ten letošní, jsou náročné a divoké roky na amerických akciových trzích. Kdybych uměla kreslit karikatury, vypadaly by s nadsázkou asi takto: Jerome Powell lehce zvedne koutky úst nahoru a trhy optimisticky vystřelí nahoru, za pár dní Jerome Powell lehce koutky úst otočí směrem dolů a trhy se propadnou. Na tyto výkyvy ale můžeme mít jeden lék na uklidnění, a tím je změna perspektivy, z jaké se na trhy díváme.
img

Chytá inflace druhý dech?

17.02.2023 „Tempo poklesu inflace v lednu výrazně zpomalilo, ekonomika je silnější, než se čekalo a centrální bankéři začínají reagovat, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-09022023.jpg

Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?

09.02.2023 Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
C:\fakepath\japonsko-28032022.jpg

USD/JPY - další anomálie

28.03.2022 Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?
img

Rozbřesk: Jak se Fed vypořádá s inflačními tlaky?

16.03.2022 Cena ropy Brent se včera dostala pod 100 USD za barel a snad tak poskytne částečnou úlevu spotřebitelům, i když jde samozřejmě o vývoj cen ropných produktů, a ne o ceny ropy surové. Ale i tak je zřejmé, že nabídkové inflační tlaky sílí. Nejen našemu pravidelnému čtenáři jistě neuniklo, že ceny energetických komodit a dalších v meziročním srovnání letí vzhůru.
img

Jak se Fed vypořádá s inflačními tlaky?

16.03.2022 Ačkoliv cena ropy Brent se včera dostala pod 100 USD za barel a snad tak poskytne částečnou úlevu spotřebitelům (i když jde samozřejmě o vývoj cen ropných produktů a ne o ceny ropy surové), tak je zřejmé, že nabídkové inflační tlaky sílí. Nejen našemu pravidelnému čtenáři jistě neuniklo, že ceny nejen energetických komodit v meziročním srovnání letí vzhůru.
C:\fakepath\76459788-20122021.jpg

Neudržitelný fixní kurz v Evropě

20.12.2021 Historie i ekonomické teorie dávají za pravdu tezi, že fixní měnový kurz nevydrží dlouho, pokud v dané zemi bují inflace a zároveň vykazuje hluboké deficity ve vztahu k zahraničím. Do takové situace se postupně dostává Rumunsko. Rumunský lei sice není formálně svázán s kurzem eura, ale rumunská centrální banka se tak od počátku září chová a svými intervencemi drží kurz EUR/RON v blízkosti 4,9500.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Erdogan v době obrovského propadu turecké liry vyměnil ministra financí

02.12.2021 Kvůli propadu turecké liry a s tím spojeným ekonomickým problémům prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu vyměnil ministra financí. Lütfi Elvan byl v úřadu něco přes rok, nahradí ho jeho dosavadní náměstek Nureddin Nebati, který je podle internetového portálu Daily Sabah zastáncem Edroganovy politiky nízkých úrokových sazeb.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká lira znovu padá, centrální banka intervenuje

01.12.2021 Turecká lira dnes znovu klesla blízko k rekordnímu minimu. Za jejím propadem stojí prezident Recep Tayyip Erdogan, který dál slibuje nízké úrokové sazby navzdory vysoké inflaci v zemi. Centrální banka na záchranu liry intervenovala na devizovém trhu, informovala agentura Reuters.
picture11.jpg

Fundamentální analýza III - Carry Trade (1/2)

01.04.2010 Carry trade je velmi oblíbeným typem investice a naprostá většina investičních společností včetně hedgeových fondů používá nějaký typ carry trade k vytváření zisku.
hampl_1_m.jpg

ČNB: Česká národní banka - rozhovor Mojmír Hampl

25.01.2010 Přinášíme vám rozhovor s viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem na téma forex trading a regulace forexových makléřů v ČR. Otázky panu Hamplovi pokládal v rozhovoru redakční tým FXstreet.cz.
Související klíčová slova: Report finančních trhů | Vývoj sazeb na trhu | Vývoj kurzu dolaru | ChatGPT | Grafy akciových indexů | Intradenní tradeři | Války | Vývoj | Politika amerického Fedu | Češi | Pokračování klesajícího trendu | Nureddin Nebati | Rumunská centrální banka | Velký propad | Předpovědi a politická rozhodnutí | Co jsou to ekonomické modely? | DPH | EUR | Mezinárodní kontext | Krizový plán | Paul Krugman | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Riziko inflace | Svobodné podnikání | Hodnocení nástrojů | Měnový report | Itálie | Politické a regulační změny | Snížit úrokové sazby | Výkonnost eura | Stoxx | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Chování | Očekávání | Korelace | Inflace v září | Evropské centrální banky | Teorie parity kupní síly | EUR/JPY | Rozvoj umělé inteligence | Trh práce | Pro investory | Investice | Rozvolnění | Výzkumný pracovník | Potenciál | Volatilní | Support | Kapitál | Nízké sazby | Příprava na krizi | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Vývoj spreadu | Přesnost | Mezinárodní vliv | Výzvy a rizika | Japonské akcie | Argos Capital | Prognózy | Britská libra | Špatná nálada | Intervence | Korunový výnos | Experti | Sociální problém | Nižší sazby | Nezávislost | Hnojiva | Obchodní seance | EUR/USD | České úrokové sazby | Spotřebitelé | Nákladové tlaky | Reálná kalkulace | Environmentální aspekty | Šéf Fedu Jerome Powell | Nabídkové tlaky | COT report | Chování trhu | Psychologické aspekty | Neviditelná ruka trhu | Demografie | Měnový pár USD/JPY | Výnos | Ruka trhu | Šéf Fedu | Mimořádná situace | Spekulativní útok | Vliv krizových situací | SMA | Vzdělávání | Politické a mezinárodní události | COVID-19 | Růst sazeb | Ekonomické modely | Zkrocení inflace | Adam Smith | Milton Friedman | Turecká měna | Fungování ČNB | Strukturální faktory | Náročný proces | Způsob obchodování | Praxe | JPY | Brent | Psychologie spotřebitelů | Kansas City | Dopad na ekonomiku | Krizové řízení | Pandemie COVID-19 | Agent-based modely | Peníze | Typy ekonomických modelů | Bankovní rady ČNB | Vývoj meziroční inflace | Obavy z inflace | Marika Čupa | Projekce | Prognóza | Služby | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Americký Fed | Ropa WTI | Trpělivost | Měnové krize | Developeři | Fungování finančních trhů | Rumunský lei | Analytický tým FXstreet.cz | Noviny | Dolar dnes | Růst trhu | Analyzování | Broker | Slovenská vláda | Historické souvislosti | Zavedení eura | Devizové rezervy České národní banky | TABAK | Rozvahy Fedu | Měsíční futures report | Regulace | Měnový fond | Inflační spirála | Eurové příjmy | Nižší náklady na úvěry | Rovnovážné modely | P.A. | GBP/USD | Generace Z | Pokles reálné spotřeby | Dvojitý vrchol | Zavedení eura v ČR | Lütfi Elvan | Výrobní ceny | Nejistoty | EUR/CZK | Hlavní indexy | Trend following | COT report na zlato | Česká měnová politika | Média | Finančník | Turecký statistický úřad | Rizika a nedostatky | Investoři | Inflace v lednu | Elektrická energie | Vyšší hodnoty | Viceguvernér ČNB | Cena americké ropy | Cenové výkyvy | Vývoj sazeb | Divoké americké akciové trhy | Analýzy | Vliv trendů ve spotřebitelském chování na ekonomiku | Regulační opatření | Snižování úroků | Velikosti likvidity | Emoce | Oblast přeprodanosti | Agentura Reuters | Potenciální rizika | Robert E. Lucas Jr. | Nové příležitosti | Obchodování na finančních trzích | Konflikty | Rozhodnutí centrálních bank | Investovat | Měnová sekce | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Pandemie COVID 19 | Zahraniční investoři | Rychlý vývoj | ČSAV | Vypracované prognózy | Forex makléř | Turecká lira | Prezident | Berkshire Hathaway | Tomáš Raputa | Hospodářské cykly | Technologický vývoj | Objem | Warren Buffett | Ceny v Japonsku | Rizikový jev | Hypoteční trh | Podíl hypoték | Výsledky | Inflační tlaky | P/E | Fundamentální analýza | Zájem o eurové úvěry | EURTRY | Recep Tayyip Erdogan | Erkanová | BHS | USA a analýza hospodářské politiky | Centrální banky | USD/JPY | Klima | Deprese | Vliv na makroekonomické ukazatele | Adaptive Market Hypothesis | Co to ovlivňuje? | Covid | Výdaje | Nedostatky | Kolaps | Inflace ve Spojených státech | Obchodní partnerství | Redukce | Zlotý | Cenová hladina | Bankéř | Dlouhodobé obchodování | Lukáš Kovanda | Školení | Přijetí | Evropa | Dezinflace | Australský dolar | Investice do nemovitostí | Dopady na ekonomiku | Daniel Kahneman | ANO | Cenný papír | DPA | Oslabení amerického dolaru | Robert E. Lucas | Sociální a environmentální aspekty | Indikátory | Jestřábí politika | Japonská ekonomika | Turecko | Ekonomické výkonnosti | EUR/TRY | Graf komodity Ropa WTI | Technologické společnosti | Stříbro | Instituce | Velmi volatilní | Bank of Japan | Údaje o inflaci | Zvyšování úrokových sazeb | Globální ekonomická integrace | Do čeho investovat | Neočekávané události | Vývoj měnového páru USD/JPY | Korekce | Pokles úrokových sazeb | Současná nejistota | Indikátor RSI | Neoklasické modely | Trh | Války na Ukrajině | Důležitá role centrální banky | Výkyvy | Panika | Tržní prostředí | Ekonomický model | Tradeoff | Propad hodnoty | Výběry | Markets | Konkurenceschopnost | Dluh USA | Investiční příležitosti | Různé názory | AUD/USD | Rating | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Vládní dluhopisy | Relativní výkon | Pravděpodobnost | Prosperity | Investiční společnost | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Uhlí | Ekonomické prostředí | Akciový index Nikkei | Sociální a environmentální trendy | Centrální banka | Cena | Životní prostředí | Jádrová inflace | Rumunsko | Margin call | Zpomalení ekonomiky | Celebrity | Zkušení tradeři | Výnosy dluhopisů | Efficient Market Hypothesis | Makroekonomické modely | Federal Reserve Bank of Kansas City | Historické data | Gauti Eggertson | Proces prognózovaní | Odkotvená inflační očekávání | Nominální mzdový růst | Hlavní akciový index | Reuters | Veřejný dluh USA | Situace na Ukrajině | Úrokové sazby | Guvernér Michl | Utahování měnové politiky | Letošní minima | Finanční instrumenty | Výnosy z investic | Makroekonomické ukazatele | EUR/RON | Směr ropy | Období vyšších úrokových sazeb | ZEW | Libra | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Hafize Gaye Erkanová | Cenové minimum | Zastánce eura | Měnové páry | Příprava | ČTK | Press centrum | BH Securities | Likvidity v bankovním sektoru | Pokračování současného trendu | Úroky | Formace dvojitý vrchol | Přírodní katastrofy | Faktor udržitelnosti | Stoxx 600 | Holubičí rétorika | Hlavní prvky prognózování | DSGE modely | Posílení | Agent-based | Inspirace | Náročný proces prognózovaní | Volby | Ceny | Hypoteční sazby | Sazby | Historie | ČNB | Nezávislé měnové politiky | Investujeme | Pokles | Nabídka a poptávka | Prognózování a Spojené státy | Finanční trhy a instituce | Centrální banky USA | Hedge | Ztráty | Poplatek | Americká ekonomika | Důvěryhodnost | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Různorodost názorů | Tempo poklesu | 100 SMA | BHS Timur Barotov | Dobré obchody | Daně | Zprávy z trhů | Zisky | USD/TRY | Anomálie | Silná korelace | Dluhopis | Pullback | Člen bankovní rady | Trinity Bank | Pokračování v poklesu | Turecký prezident | Trhy | Růst cen | Cenový pokles | Kryštof Míšek | RSI | Pevné nervy | Financování | Lidské emoce | Nejistota a důvěryhodnost | Martin Klass | Cena americké ropy WTI | Analýza hospodářské politiky | Americké vlády | Mezinárodní obchod | Obchodní dohody | Ekonomické aktivity | Poskytování cizoměnových úvěrů | VŠE v Praze | Recenze | Jedno euro | Korelace měn | Financování státu | Hospodářský růst | Kurz EUR | Odhodlání | Centrální bankéři | Hospodářské politiky | WTI | Bod | Etický kodex | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Americká měna | Výpočetní ekonomické modely | Cena ropy | Intervenovat | Emerging markets | Mezinárodní události | Pozice | Snižování nezaměstnanosti | Prognózovaní | Trading | Sledování ekonomických ukazatelů | Strategické plány | Systémové riziko | Zkušenosti | Elektronické obchodování | Ekonomika | Míra zadluženosti domácího sektoru | Blahobyt | Odvětví | Lira | Loterie | Behaviorální finance | Politické události | Lobbing | Ekonomický cyklus | Wall Street | Spekulativní útok na korunu | Celosvětový problém | Kurz | Market | Dlouhodobý pohled | Profesor Dědek | Kritika Adaptive Market Hypothesis | Zkrachovalé banky | Tradeři | UST | Jak fungují trendy spotřebitelského chování? | Finančník George Soros | Důležitost správných prognóz | Katastrofy | Manažeři | Česká národní banka | Akciový trh | Vysoké školy | Makroekonomické faktory | Deficit státního rozpočtu | Pracovní trh | Férové ceny | AUD | Politici | Regulační změny | Akcie | Hospodářství | Míra zadluženosti | Konsolidace | Nepředvídané události | Mikroekonomické modely | Měnový pár | Poradce předsedy vlády | Nižší ceny | Cenové stability | Portfolia | Hospodářské podmínky | Recese | Mzdový růst | Švýcarský frank | Zvýšený zájem | Erdogan | Instrumenty | Přehřátí ekonomiky | Vlastnosti ekonomických modelů | LME | Americké ekonomiky | Frank | Vláda Spojených států | Ceny energií | Změna perspektivy | Volatilní měsíc | Ceny potravin | Politická nejistota | Geopolitické události | Měnový kurz | Budoucí směr ropy | Budoucí směr | Rostoucí inflace | ČR | Report na zlato | Ovlivňování | Předpovědi | Vývoj na měnovém trhu | Mince | Silicon Valley Bank | Trend | Vyčerpání prodejců | Dění na trhu | Online recenze | Dow Jones Industrial | Meziroční inflace v září | Pierpaolo Benigno | Pověst značky | Míra inflace | Rollover | MMF | Náklady na úvěry | Ekonomické podmínky | Nemovitostní trh | Převody peněz | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Kvantitativní utahování | City | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Míra inflace v Turecku | Tempo růstu | Bankovnictví | Nadhodnocení | Darwinova teorie | Akciové trhy | Spojení | Role centrální banky | Bankovní rada | Hypotéza adaptivního trhu | Japonský akciový trh | Mezinárodní dohody | Pokles inflace | Aktiva | Definování politiky | Intuice | Pokles cen | Hlavní výzvy prognózování v USA | Veřejný dluh | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Tradingový portál | NZD/USD | Economic | Technologický pokrok | Joseph Stiglitz | Trinity | Majetek | Big tech | Automatizace | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | MAM | Forint | Negativní korelace | Výnosy amerických dluhopisů | Graf komodity Zlato | Indexy S&P | George Soros | Prvky prognózování | Nálada | Zátěžové testy | Měnové politiky | Centrální bankéř | Teorie Johna Maynarda Keynese | Riziko | Česká vláda | Komodity ropa WTI | Slovo recese | Timur Barotov | Deriváty | Economist | Zaměstnanci | Finanční trhy | Podnikání a inovace | Ekonomické trendy | Denní zprávy | Vývoj rumunské meziroční inflace | Cyrrus | Způsob investování | Dlouhodobý trend | Fondy | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Austrálie | USD za barel | Nikkei 225 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Krize | Stabilita | Portál FXstreet.cz | Massachusetts | Pokles poptávky | Prezident Erdogan | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Big Tech | Pád liry | Úroková sazba | Devizové rezervy | Guvernér Rusnok | Rozvoj | Klouzavé průměry | Rozhovor | Transakce | TRT | Měny | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Energie | AUDJPY | Měna | David Marek | USD | Účinná reverzní formace | Vývoj měnového páru EUR/RON | Nová vláda | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Propad hodnoty turecké liry | Carry trades | Pravděpodobnost recese | Rusko | Politické změny | Výpočetní inteligence | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Fixní kurz | Poradce | Tradingový portál FXstreet.cz | Analytický tým | Přijetí eura | Valuace big tech | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ropy | Sociální média | Nízké úroky | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Mzdová vyjednávání | Změny trendu | Společnost | Volatilní položky | Patová situace | Fondy kvalifikovaných investorů | Denní graf komodity | Munger | Rozšíření | Volatilita | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Bankovní systém | Organizace | Prognózovaní a jeho význam | Růst | Problémy s likviditou | Příjmy | Zajištění | Snížení inflace | Index | Komoditní | Bohatství | Úročení | Ceny nemovitostí | Valuace | Slovenská ekonomika | Pracovní místa | Občané | Status bezpečné měny | Inflace | Posilování koruny | Margin | Bydlení | Americké centrální banky | Extrémní růst | Plány | Zisk | Bank of England | EMH | Teorie efektivních trhů | Makroekonomická analýza | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Vliv na ekonomiku | Více peněz | ČSOB | Americký dolar dnes | CZK | Zvýšení daní | Nezávislost centrální banky | S&P | Pověst | Kabinet | Investiční | Hospodářský vývoj | Dluhopisové výnosy | Vít Hradil | Graf komodity | Unie | Hypotéza | Nasdaq Composite | Nikkei | Zasedání FOMC | Úrok | Nastavení úrokových sazeb | Vzdělání | Produkty a služby | Index Nikkei | Americká centrální banka | Česká měna | Swap | Válka na Ukrajině | Propad liry | Myšlení | Vývoj měnového páru | Eurové úvěry | Vyšší úrokové sazby | Otec moderní ekonomie | Zisky společnosti | Ekonomiky | Portfolio | Nabídka | TIM | Vysoké inflace | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Nové cenové minimum | Růstový potenciál | Válka | Úsporný tarif | Růst inflace | Nízké úrokové sazby | Předsudky | Ceny ropy | Boj s inflací | COT | TRY | Deficit | Psychika | Firmy | Udržitelnost | Nadnárodní vlivy | Sledování makroekonomických ukazatelů | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Ekonomický růst | Prodej | Zasedání Fedu | Zlepšení | Tržní podmínky | CZ | Další růst | GBP | Reakce centrální banky | Nasdaq | Dolary | Propad | Pandemie COVID | Ceny stříbra | Reálné mzdy | Reakce trhu | Demografické trendy | Zprávy | Byty | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Silný růst | Ekonomická teorie | USA | Vládní dluh | Fond | Federální rezervní banka | Cena ropy brent | Míra | Hospodářská politika | Budoucnost | Buffett | Obchodní války | Koruna | Rada Charlieho Mungera | JDE | Banky | Automobilky | Opatření | Vysoké ceny energií | Oldřich Dědek | Údaje | Nižší low | Životní úroveň | Investment | Výkonnost | Cenový pokles zlata | Oslabení měny | Finanční krize | Období zvýšené volatility | Link | SMA 200 | Průzkumy | Nejbližší support | Instrument | Kontext | Bilance | Index S&P 500 | Carry trade | Pokles zlata a stříbra | Plyn | Vývoj měnového páru USD/TRY | Intervence ČNB | Zakladatel | Cíl výnosu | Obchodní bilance | Graf | Rizika | Oslabení koruny | Vyšší ceny | Ekonomické události | Eurodolar | Meziroční inflace v Japonsku | Short | Politika pro ekonomický růst | Fed | FXstreet.cz | Volatility | Futures | Hospodaření | London School of Economics | CHF | Nemovitosti | Měsíční report finančních trhů | Turecká centrální banka | Předpokládaný růst | Úspory | USD/CHF | Valuace big tech společností | Obchody | Běžný účet | Ekonomické cykly | Dění na Ukrajině | Náhoda | Úspěšný trading | Rozpočtový deficit | Zvýšení úrokových sazeb | Jakub Matis | Akciový index | Dlouhodobé strategie | Pozornost | Oblečení | Společnosti | Aspekty týkající se trendů v chování spotřebitelů | Znalost | Index CPI | S&P 500 | Nejistota | Statistici | MT4 | Jestřábí politika amerického Fedu | Dosáhnout úspěchu | Podnikatelé | Zadlužení | Zemní plyn | Vliv na globální ekonomiku | Portfólia | Japonsko | Negativní dopad | Mobilní aplikace | Psychologické faktory | Komodity zlato | Twitter | Finance | Hotovost | Blog | MJ | Aktivní obchodování | Pandemie covidu | Směřování | Komodity ropa | Zamyšlení | Investiční fond | Partnerství | Investiční služby | Grafy | Japonská centrální banka | Erste Group | Vice | Behaviorální | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Úvěrové podmínky | Federal Reserve | Analytici | Bilance běžného účtu | Domácnosti | Americký dolar | Situace | Investiční rozhodnutí | Vysoká inflace | Vyšší úrok | Měkké přistání | Guvernér | FXstreet | Dow Jones Industrial Average | Blue chips | Růst cen nemovitostí | SMA 20 | Růst mezd | University of Warwick | Růst americké ekonomiky | Velké technologické společnosti | GEN | Rumunské úrokové sazby | Ekonomická nerovnost | Americká centrální banka (Fed) | Česká ekonomika | Trade | Spolehlivost | Hedge fondy | Oslabení kurzu | Charlie Munger | Indikátor | DSGE | Inflační očekávání | Spekulace | Odpor | Měnová politika | Dluhopisy | Množství peněz | Inflace v Turecku | Změny v ekonomice | Měsíční report | Technologické inovace | Turecké liry | Bankéři | Obchodní instrumenty | Pšenice | Doporučení | Poptávka | Trader | Co bude | Capital | Psychologie | Meziroční inflace | Americké akciové trhy | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Růst HDP | Forexu | Kdo to řídí | Majors | David Hume | Reverzní formace | Počasí | Úrokový diferenciál | Keynesiánské modely | HDP | Statistický úřad | Česká národní banka (ČNB) | Klouzavý průměr | Kapitálové trhy | Mzdy | Podnikání | Problémy | Inovace | Erste | ROCE | Low | Celková inflace | Fiskální politika | Globalizace | Nejvyšší kontrolní úřad | Graf akciového indexu S&P 500 | Ropa | Stagflace | SVB | Monetární politika | Kanadský dolar | Ekonom | Byznys | Agentura DPA | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Nákupní korekce | Růst ekonomiky | Dolar | Jerome Powell | Paul Samuelson | Debata | Euro | Politické rozhodnutí | Cykly | Federal Reserve Bank | Hedging | Mojmír Hampl | Tým FXstreet.cz | Navýšení úrokových sazeb | Spotřebitelské ceny | Propad hypotečního trhu | Obchod | Zlato | Ekonomové | Schodek | EU | Spojené státy | Tržní hráči | Pan euro | Likvidity na trhu | Zpomalování inflace | Ekonomie | USD/CAD | Denní graf | Silicon Valley | Mzdové požadavky | Bankovní sektor | Vývoj cenové hladiny | Greenlight Capital | | Vysoké ceny | Výkon hlavních měnových párů | Potaš | Kontrola inflace | Pandemie | Výprodej | Plánování | Ekonomické krize | Tomáš Holub | Materiály | Úspěch | Práce | Predikovatelný | Slovensko | Náklady spojené s bydlením | Ochlazení realitního trhu | Likvidita | Oslabování koruny | Tajné služby | Cíle | Obchodní systémy | Hospodaření ČNB | Výnosy | Bezpečnost | Politická rozhodnutí | Vývoj rumunské úrokové sazby | Změny daní | Devizy | Oslabení | Komodity | Ministerstvo financí | David Einhorn | Výnosy z devizových rezerv | TradingEconomics | Bezpečné měny | Vlády | Odpovědnost | Banka | Útok na korunu | Investor | Japonský jen | Inflační vlna | Šance | Pokles zlata | Změny v makroekonomických datech | Analytik | Podnikání na kapitálovém trhu | NZD | Prognózování v USA | Ekonomické nerovnosti | Deloitte | Ekonomické prognózy | Forex trading | Nákladová položka | Ray Dalio | CAD | Historický kontext | Trendy v chování spotřebitelů | Výnos dluhopisů | Sentiment finančních trhů | Podniky | Měny vyspělých zemí | Analýza | Chování spotřebitelů | Ministr financí | Ukazatele | Index spotřebitelských cen | Stimuly | Makléř | Kognitivní psychologie | Správně vypracované prognózy | Nízká inflace | Celková ekonomika | Poradce guvernéra ČNB | Stávající úrokový diferenciál | Dow Jones | Investování | Ekonomické modely a prognózy | Stochastic | Ekonomické vysoké školy | FOMC | Měsíční měnový report | Faktory ovlivňující trendy v chování spotřebitelů | Environmentální trendy | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ekonomické restrikce
Ekonomické sankce
Ekonomické sankce vůči Teheránu
Ekonomické sdružení
Ekonomické Spojené státy
Ekonomické statistiky
Ekonomické stavby
Ekonomické sympozium
Ekonomické systémy
Ekonomické škody

Následující klíčová slova

Ekonomické trendy
Ekonomické údaje
Ekonomické údaje o TRINITY BANK
Ekonomické údaje v poslední době
Ekonomické události
Ekonomické události v eurozóně
Ekonomické ukazatele
Ekonomické ukazatele v Číně
Ekonomické úspěchy
Ekonomické útrapy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít