Neděle 02. června 2024 09:53
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Pandemie covidu

img

Dow Jones prudce stoupá: 40 000 bodů, zatímco GameStop a AMC padají volným pádem

17.05.2024 Milník pro Dow se shodoval s novými rekordy dalších klíčových indexů, přičemž S&P 500 (.SPX) a Nasdaq Composite (.IXIC) tento týden také dosáhly historických maxim. Zisky odrážejí rostoucí důvěru investorů v perspektivu americké ekonomiky a naznačují, že zemi by se mohlo podařit tzv. měkké přistání.
C:\fakepath\Meme-stocks.jpg

V USA se zvedla nová vlna zájmu o meme stocks

14.05.2024 Ve Spojených státech se zvedla nová vlna zájmu o takzvané meme stocks, tedy akcie zpopularizované mezi drobnými investory pomocí sociálních sítí. Stalo se tak poté, co se na internetu poprvé po třech letech objevil příspěvek od investora s přezdívkou Roaring Kitty, který stál v centru mánie kolem meme stocks v době pandemie covidu-19.
img

Japonská automobilka Toyota zvýšila celoroční tržby i zisk na rekord

08.05.2024 Japonská automobilka Toyota Motor v uplynulém finančním roce zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 4,94 bilionu jenů (téměř 742 miliard Kč). Hospodaření podpořila vysoká poptávka po autech po skončení pandemie covidu-19 a také slabší kurz jenu. Firma, která je největším prodejcem automobilů na světě, to uvedla v dnešní tiskové zprávě. Letos však očekává pokles provozního zisku.
C:\fakepath\trader-08052024-36-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.05.2024 1) Investice světových firem do umělé inteligence (AI) se budou letos dál zvyšovat a na konci roku mohou dosáhnout šesti bilionů korun, což se blíží hrubému domácímu produktu ČR. Ten loni činil 7,3 bilionu Kč. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti XTB, kterou má ČTK k dispozici.
img

Stavebnictví se v Česku propadá nejvíce od covidu, hrozí zdražení bytů. Stavebnictví drtí vysoké úrokové sazby a nejistota, zejména v oblasti rezidenční výstavby

07.05.2024 Stavební produkce v Česku se v březnu výrazně propadla a značně zklamala. Meziročně pokles činí 8,3 procenta. To je nejvýraznější pokles od února 2021, tedy za více než tři roky. Přitom v únoru 2021 se ve slabých číslech odrážela tehdejší pandemie covidu. Únor 2020 představoval poslední předcovidový měsíc, takže je zřejmé, že meziroční pokles února 2021 byl poznamenán pandemií citelně.
img

Rekordní růst ceny zlata může znamenat další vlnu inflace. Bude silnější než ta první?

07.05.2024 Cena zlata trhá jeden rekord za druhým. Dávno už se dostala přes psychologickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci a ekonomové predikují, že se pod ni hned tak nedostane. Pokud někdy vůbec. Co stojí za extrémním nárůstem ceny žlutého kovu? A proč jeho růst předpovídá další vlnu inflace?
C:\fakepath\FTX3.png

Z exšéfů kryptoměnových firem jsou stíháni i Bankman-Fried, Kwon či Mashinsky

01.05.2024 Kromě zakladatele kryptoměnové burzy Binance Changpenga Zhaa, kterému včera soud vyměřil čtyři měsíce vězení, bylo v posledních letech zatčeno a čelí stíhání či soudům také několik dalších někdejších šéfů kryptoměnových firem.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Zahraniční investoři drželi 34,45 pct. dluhopisů ČR

30.04.2024 Zahraniční investoři drželi na konci prvního čtvrtletí 34,45 procenta českých státních dluhopisů. Hodnota těchto obligací byla víc než bilion korun, vyplývá ze statistik, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Od začátku roku podíl zahraničních držitelů českých dluhopisů mírně klesl z tehdejších 35,4 procenta, ve srovnání s předchozími dvěma roky ale zůstává stále nadprůměrný.
C:\fakepath\miliardari.png

Miliardáři by prý měli platit dvouprocentní majetkovou daň

25.04.2024 Světoví miliardáři by podle ministrů ze zemí skupiny G20 měli platit nejméně dvouprocentní majetkovou daň. Návrh na spravedlivější daňový systém, který by přinesl 250 miliard liber (7,35 bilionu Kč) ročně navíc, podepsaly Brazílie, Německo, Španělsko a Jihoafrická republika. Vybrané prostředky by se použily na boj proti chudobě, nerovnosti a klimatické krizi. Píše o tom na svém webu britský deník The Guardian. Daň by se týkala asi 3000 lidí.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

ČSÚ zveřejní data o vývoji ekonomiky za 20 let členství v EU

25.04.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o ekonomickém a sociálním vývoji Česka za 20 let členství v Evropské unii. Statistici se zaměří mimo jiné na přibližování ekonomického výkonu a cen k průměru EU, na proměnu českého průmyslu a služeb za dobu působení na vnitřním trhu unie nebo na vývoj migrace a změny společnosti.
img

„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street

21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
img

Český miliardář Křetínský se chystá ovládnout britskou poštu Royal Mail, založenou roku 1635. Akcie pošty v reakci letí nahoru o 26 procent, stoupají rovněž akcie nizozemské pošty, v níž má Křetínský takřka třetinový podíl

17.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský se chystá ovládnout britskou poštu Royal Mail, jak píší Financial Times. V britské poště Křetínský, resp. lucemburská investiční společnost Vesa Equity Investments, kterou vlastní společně s dalším česko-slovenským miliardářem Patrikem Tkáčem, má nyní 25procentní podíl.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledek hospodaření státu za 1Q

02.04.2024 Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledek hospodaření státu za první čtvrtletí. Loni byl státní rozpočet na konci března v deficitu 166,2 miliardy korun, což byl nejhorší výsledek hospodaření od vzniku Česka. Letos byl po prvních dvou měsících roku rozpočtový schodek 102,5 miliardy korun, druhý nejhlubší po roce 2023.
C:\fakepath\trader-28032024-45-zm.png

Z exšéfů kryptoměnových firem čelí stíhání také Zhao, Kwon či Mashinsky

28.03.2024 Kromě Sama Bankmana-Frieda, zakladatele zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX, kterého dnes soud poslal na 25 let do vězení, bylo v posledních letech zatčeno a čelí obvinění také několik dalších někdejších šéfů kryptoměnových firem.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

V USA rostou mzdy zaměstnanců, kteří se vrátili do kanceláří

26.03.2024 Ve Spojených státech se prudce zvyšují mzdy zaměstnancům, kteří už nevyužívají práci z domova jako za pandemie covidu-19, ale znovu pracují celý týden z kanceláře. Uvádí to organizace ZipRecruiter, podle níž roční mzda těchto lidí do března v průměru dosáhla 82.037 dolarů (1,9 milionu Kč), což je meziroční nárůst o více než 33 procent.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Zahraniční investice v Číně i přes snahu vlády dál klesají

22.03.2024 Zahraniční investice v Číně se dál snižují, navzdory snaze vlády v Pekingu pokles zastavit. Za leden až únor meziročně klesly o 19,9 procenta na 215,1 miliardy jüanů (zhruba 698 miliard Kč). Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu. Loni Čína zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Nejchudší země se stále nevzpamatovaly z pandemie covidu-19

14.03.2024 Řada zemí se vzpamatovává z důsledků pandemie nemoci covid-19, těm nejchudším se to však dosud nepodařilo, a ve značném počtu států se podmínky pro život stále zhoršují. S odkazem na Rozvojový program OSN (UNDP) to dnes uvedla agentura AP. Index lidského rozvoje (HDI), který UNDP sestavuje od roku 1990, měl po prudkém poklesu v pandemických letech 2020 a 2021 dosáhnout v roce 2023 rekordních hodnot. Podle zprávy však rozvoj v polovině nejchudších zemí světa zůstává pod úrovní z roku 2019, tedy v době před pandemií.
img

Čechům reálně klesají mzdy již devět čtvrtletí v řadě, suverénně nejdéle v tomto tisíciletí. Ze všech odvětví „porazili“ inflaci uplynulých let pouze zaměstnanci v energetice, kteří těžili z prudkého nárůstu cen elektřiny či plynu

05.03.2024 Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně poklesla o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta. Reálné mzdy v Česku klesají již devět čtvrtletí v řadě. Naposledy totiž rostly ve třetím čtvrtletí roku 2021. Tak dlouhé období poklesu reálných mezd Česko v tomto tisíciletí nepamatuje. V období od roku 2000 dosud reálné mzdy nejdéle soustavně klesaly po čtyři čtvrtletí v řadě, a to na přelomu let 2012 a 2013, kdy se Česko potýkalo s recesí, související ještě s evropskou dluhovou krizí.
img

Vyšší CPI znamená vysokou volatilitu sazeb i do budoucna

16.02.2024 Z ekonomických údajů vyplývá, že nás čeká pokračování makroekonomických trendů z roku 2023. Tomu však neodpovídá prosincová otočka Federálního rezervního systému. Kvůli neústupné inflaci bude patrně nutné zavádět volnější monetární politiku pomaleji, což ohrozí dlouhodobé instrumenty s pevným výnosem. Navíc chce americké ministerstvo financí ve druhém čtvrtletí zvýšit objem vydávaných kuponových dluhopisů na úroveň dosaženou zatím jen v dobách pandemie COVIDu-19. Vytvořilo by tak umělé dno, pod něž se výnosy z amerických dluhopisů patrně nepropadnou. Kvůli diverzifikaci má i nadále smysl investovat do desetiletých amerických vládních dluhopisů, ale u dluhopisů s ultradlouhou durací bychom byli raději opatrní.
img

Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024

14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
C:\fakepath\roboty.jpg

Zájem o průmyslové roboty v Severní Americe loni poprvé za pět let klesl

12.02.2024 Poptávka severoamerických podniků po průmyslových robotech se v loňském roce snížila téměř o třetinu a vykázala první pokles za pět let. Přispěly k tomu obavy ze zpomalování ekonomiky a vyšší úrokové sazby. S odvoláním na údaje svazu pro rozvoj automatizace A3 o tom dnes informovala agentura Reuters.
img

Český průmysl i přes oživení výroby aut loni se loni propadl, letos to nebude o moc lepší

06.02.2024 Průmyslová výroba v Česku vykázala poměrně solidní závěr roku 2023. Meziměsíčně totiž v prosinci přidala celkem výrazná 2,8 procenta. Díky tomuto vzestupu nakonec meziročně průmyslová produkce v prosinci klesla „jen“ o 0,7 procenta. To je sice na poměry celého roku podprůměrný výsledek, neboť průmysl loni celoročně poklesl o 0,4 procenta, avšak i tak jde o nižší než většinově očekávaný pokles.
C:\fakepath\trader-31012024-56-zm.jpg

Fed úroky nezměnil; jejich snižování podmiňuje jistotou, že inflace klesá

31.01.2024 Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta, což je nejvyšší úroveň za 22 let. Úroky měnový výbor nezměnil již čtvrtou seanci za sebou. Na svém zasedání v polovině prosince Fed naznačil, že v roce 2024 plánuje několik snížení sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Český HDP loni klesl o 0,4 procenta, podle analytiků je to důsledek inflace

30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla o 0,4 procenta po růstu o 2,4 procenta v roce 2022. V posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Předběžný odhad vývoje ekonomiky dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků je loňský hospodářský pokles důsledkem vysoké inflace, údaje za čtvrté čtvrtletí ale dávají naději na obrat k lepšímu. V evropském srovnání česká ekonomika loni zaostávala, Evropská unie jako celek loni podle Eurostatu hospodářsky rostla o 0,5 procenta.
C:\fakepath\Global3.png

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta

30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
C:\fakepath\Nemecko-Cesko.jpg

Reuters: Špatný stav německého hospodářství ohrožuje Českou republiku a Maďarsko

30.01.2024 Špatný stav německého hospodářství ohrožuje středoevropské ekonomiky závislé na exportu. Ty se stále vzpamatovávají z jednoho z nejhorších inflačních skoků na světě v důsledku pandemie covidu-19. Úzké obchodní vazby s Německem a s jeho kdysi mohutným automobilovým průmyslem přitom byly pro region po pádu komunismu léta přínosem. Nyní jsou ale zpomalením růstu nejvíce ohroženy ekonomiky České republiky a Maďarska, ale také ekonomika Slovenska, uvádí ve své analýze agentura Reuters.
img

EK Lufthanse neschválila převzetí podílu v italských aerolinkách

23.01.2024 Evropská komise (EK) zatím odmítla německým aerolinkám Lufthansa schválit záměr převzít menšinový podíl v italské státní letecké společnosti ITA Airways. Obává se ohrožení hospodářské soutěže, mimo jiné i na linkách mezi Itálií a střední Evropou, a proto zahajuje hloubkové zkoumání záměru. Jeho výsledek zveřejní nejpozději v červnu, uvedla dnes v tiskové zprávě.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

WSJ: Kvůli útokům v Rudém moři může Evropa více ekonomicky zaostávat za USA

19.01.2024 Dopady konfliktů v Rudém moři, kde jemenští povstalci s podporou íránských revolučních gard útočí na velké obchodní lodě, doléhají především na Evropu. Narušena je totiž klíčová dopravní spojnice s Asií. Pokud se nepodaří situaci rychle vyřešit, hrozí, že Evropa bude ještě více ekonomicky zaostávat za Spojenými státy. Napsal to dnes americký ekonomický deník The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Průmyslová výroba v Německu v listopadu překvapivě pokračovala v poklesu

09.01.2024 Průmyslová výroba v Německu se v listopadu proti předchozímu měsíci překvapivě snížila o 0,7 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici podle průzkumu agentury Reuters naopak očekávali nárůst produkce, a to o 0,2 procenta.
C:\fakepath\forex-05012024-2.png

Dolarová jízda pokračuje

05.01.2024 Tvrdá data ze Spojených států ukazují na pokračující silnou konjukturu v největší světové ekonomice. Tento trend potvrdila dnešní čerstvá čísla z amerického trhu práce – nezaměstnanost zůstává na 3,7 %, tvorba pracovních míst překračuje demografické možnosti a růst mezd zůstává na svižných 4,1 %.
C:\fakepath\Madarsko2.jpeg

Maďarsko získalo téměř 780 milionů eur z unijních fondů na obnovu

04.01.2024 Maďarsko získalo na konci prosince od Evropské unie formou půjček 779,5 milionu eur (19,2 miliardy Kč). Jde o finance určené na obnovu z podpůrných unijních fondů. Informovala o tom dnes ve svém prohlášení Evropská komise. Litvě komise vyplatila 109,8 milionu eur (2,7 miliardy Kč) a Polsku pak pět miliard (123,4 miliardy Kč) v půjčkách a grantech.
C:\fakepath\Italie2.png

Cestovní ruch v Itálii loni překonal úroveň z období před pandemií

01.01.2024 Cestovní ruch v Itálii v loňském roce překonal úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. Počet přenocování v italských ubytovacích zařízeních se loni meziročně zvýšil o zhruba osm procent na 445,3 milionu. V roce 2019, tedy před začátkem koronavirové krize, činil počet přenocování 436,7 milionu. Vyplývá to podle agentury APA z údajů italského svazu turistického průmyslu Assoturismo Confesercenti.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Maďarská centrální banka snížila základní úrok o 75 bodů na 10,75 procenta

19.12.2023 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 10,75 procenta. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě. Další snížení úroků jí umožňuje mimo jiné rychlý ústup inflace, která se dostala pod osm procent, ačkoliv ještě v polovině letošního roku byla v blízkosti 20 procent.
C:\fakepath\Bankrot.jpg

FT: Počet bankrotů roste, na vině je konec covidové pomoci a vysoké úroky

18.12.2023 Ve většině vyspělých ekonomik roste počet firemních bankrotů dvouciferným tempem. Vlády ukončují podporu podnikům v potížích, kterou začaly vyplácet v období pandemie covidu-19, a firmám rostou náklady na půjčky. Píše o tom deník Financial Times (FT). V České republice počet bankrotů ale dlouhodobě klesá, zjistila studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.
C:\fakepath\buffet2.jpg

Buffettova investiční firma prodala téměř polovinu svého podílu v HP

12.12.2023 Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta prodala téměř polovinu svého podílu v americkém výrobci osobních počítačů HP. Buffettův podnik o tom v pondělí informoval ve zprávě pro regulační úřady. Berkshire na konci listopadu vlastnila 51,5 milionu akcií firmy HP, takže v ní držela podíl 5,2 procenta. Začátkem října přitom Buffettův podnik vlastnil zhruba 97,85 milionu akcií HP, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\index-vix-23102023-uvod.png

Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu

23.10.2023 Index volatility CBOE - známější jako VIX - je index, který v reálném čase sleduje očekávání trhu ohledně změn indexu S&P 500 (SPX). Je důležitým měřítkem tržního rizika, napětí a sentimentu, proto se často označuje jako "index strachu". Měří rozkolísanost na finančních trzích.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Reuters: Ukrajinská krize může mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku

24.02.2022 Ruský útok na Ukrajinu a způsob, jakým svět na tuto invazi zareaguje, by mohl mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku - od růstu cen energií a potravin až po ekonomické sankce, které zasáhnou zahraniční obchod a investice. Dopady ukrajinské krize tak ovlivní rychlost, s jakou se evropská ekonomika zotaví z útlumu, který způsobila pandemie covidu-19, upozorňují analytici.
Související klíčová slova: Jak číst index VIX | Odhad vývoje ekonomiky | Nízké hodnoty VIX | Německý automobilový sektor | Snížení úroků | Řetězec Pepco | Klid před bouří | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Ceny akcií Gamestop | Západní země | Vývoj | Jakub Seidler | Češi | Makléřská společnost | Vývoj ceny akcií AMC | Atas | Budapešť | Allianz | EUR | Investiční firma | Kryptoúvěrové firmy | Ortex Technologies | Veřejný dluh USA | Automobilový sektor | Investing.com | Itálie | Burkina Faso | S&P 500 (SPX) | Stavební produkce | TFL | Obilí z Ukrajiny | Výsledek hospodaření státu | Daihatsu Motor | Očekávání | Růst platů | Nárůst ceny akcií | Pozitivní signál | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Diverzifikace | Czech Credit Bureau | Investice | Potenciál | Návrat inflace | Allianz Trade | Akvizice | Japonské firmy | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Experti | LSEG | Rekord | Období rostoucího strachu | Creditas | To Kwon | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Český statistický úřad | Impuls | Americké centrální banky | Širší akciový trh | Spotřebitelé | Hamás | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | Krátkodobé výnosy | Rezistence | Konkurenti | Zadlužení EU | Trh s dluhopisy | Desetileté výnosy | Cenné papíry | Americké podniky | Výnos | Jak index VIX funguje | New York Community | Oxfam | Vzdělávání | Zkrocení inflace | Index DOW | Státní dluh | Věštec z Omahy | Posílení | AI | Peníze z vrtulníku | Preferovaná metrika Fedu | Platební neschopnosti | JPY | Snižování úrokových sazeb v USA | FTX | Letitia Jamesová | Celosvětové zadlužení | Prezident | Changpeng Zhao | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Francie | IIF | Český miliardář | VIX klesá | Americké ekonomiky | Saxo Bank | Jemen | Americký Fed | Medvědí signál | Výsledek hospodaření | Alameda | Ropné a plynárenské společnosti | Na burze | Václav Klaus | Plány | Prodávání na rezistenci | TerraUSD | Burzy | Ceny elektřiny | Home office | Tvorba pracovních míst | Maďarsko | Více peněz | Index volatility CBOE | Export | UNDP | Úroková sazba | Ekonom společnosti | Hongkong | Ceny akcií HP | Keith Gill | Výkon | Nasdaq Composite | Ekonomická aktivita | Začátek pandemie | Unie | Měnový fond | Nejbohatší | UniCredit Bank | Válka na Ukrajině | Umělé inteligence (AI) | Oživení trhu | Norsko | Investovat | Televize CNBC | Vyšší úrokové sazby | Cenové pohyby | Statistický úřad Eurostat | Výrobci elektromobilů | Portfolio | Globální ekonomiky | APA | Finanční instituce | Banka JPMorgan | Středoafrická republika | Euforie | Americké ministerstvo spravedlnosti | Schopnost řešit problémy | Investoři | Japonská automobilka | Výnosy z amerických dluhopisů | Nejistoty | Fidelity | Boom | Investiční | Média | Kurz jenu | S&P Global | Nárůst ceny | Automobilový průmysl | Zisk | Boj s inflací | ČSSD | Automobilka Toyota | Loď Ever Given | Centrální banky | Daniel Křetínský | WSJ | Ministerstvo obchodu | Zadlužení státu | Neziskové organizace | Očekávaný růst poptávky | EMEA | Cestovní ruch | Zpráva | Analýzy | Válka | Prodej | Rozpočtová politika | Migrace | Brusel | Práce z domova | Hrubý domácí produkt (HDP) | UnitedHealth Group | Management | Bloomberg | Úrok | Renaissance Technologies | Automobilka | Vedoucí představitelé | Agentura Reuters | Althea Spinozzi | Japonská média | VIX stoupá | Konflikty | Kontejnerová loď | S&P | Pandemie COVID | Růst spotřebitelských cen | Zprávy | Obchodování | Akcie BlackBerry | Nadšení | Společnost Berkshire Hathaway | Globální daň | Vesa | Rekordní růst | Meta | Reálné mzdy | Financial Times (FT) | Oznámení | Průmyslové komodity | Alena Schillerová | Island | Ceny ropy | Průzkum analytiků | Lucembursko | Zahraniční investoři | Fenomén | Úsilí | Digitální ekonomiky | Eurostat | Covid | Úřad Eurostat | CZ | Investiční banka | Míra | Berkshire Hathaway | Hospodářské cykly | Pokles tržeb | Hospodaření státu | JDE | Výrobce letadel | VESA | Firmy | Financial | Kryptoměnové burzy | Analytická společnost | Výsledky | HUF | Pokles HDP | Cena akcií společnosti | Inflační tlaky | Bank of America | TIM | Propad | Údaje | Asociace | Jane Street | Pandemie nemoci COVID-19 | Meme stocks | Snižování sazeb | Objem | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zpomalování ekonomiky | Česká republika | Mánie | Federální rezervní systém | Bilion | Růst hodnoty indexu | Cena indexu S&P 500 | Investiční společnost Berkshire Hathaway | Cestovní ruch v Itálii | Cenné papíry a burzy | Propuštění | Index S&P 500 | Graf | Instrument | Čínské ministerstvo obchodu | Vládní dluh | Státní rozpočet | Hrubý domácí produkt | Cena akcií společnosti GameStop | Průmyslová výroba | AMC | Uzavírání pozic | The Guardian | Společnost UPS | Studie | Tržní hodnota akcií | Deficit | Polsko | Kolaps | Křetínský | Stavebnictví | Chudé země | Ústup inflace | Vypršení platnosti | Italská vláda | Lukáš Kovanda | tradingeconomics.com | Jakou volatilitu trh očekává | Finanční krize | Evropa | Hlavní burza | Pokles ceny | Andrej Babiš | Vesa Equity | New York Community Bankcorp | Lednový efekt | Obchodování s kryptoměnou | Investiční společnost | Hospodářský propad | CHF | Index Dow Jones Industrial Average | UPS | Obchodní strategie | Zhao | IBES | Japonská automobilka Toyota | Instituce | Wall Street Journal (WSJ) | Alameda Research | Býčí signál | BBC | Pozornost | Pozitivní vliv | Evropská ekonomika | S&P 500 | Menšinový podíl | Volatility | Royal Mail | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodovat | Medvědi | Trh | Komise | Války na Ukrajině | ProCent | Výkyvy | Platforms | Fed | Zahraniční obchod | Nové trhy | Buffett | Hnutí ANO | Tvrdé sankce | Nejistota | GME | Dluhopisy Saxo Bank | ANO | Obranný průmysl | Náklady na půjčky | Dezinflace | Koronavirová pandemie | USD/CHF | Příležitosti | Potenciál ztráty | Latinská Amerika | Celkový sentiment | Ceny akcií AMC | Demokratické strany | Long pozice | Jemenští povstalci | Pomoc Ukrajině | Počet bankrotů | Nvidia | E-commerce | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Vztah k volatilitě | Hlavy států | Ekonomie | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Další růst | Investice do výroby baterií | Centrální banka | Opatření | Výkyvy trhu | Fed úroky | Odhad vývoje HDP | Energetický sektor | Čistý zisk | Kovy | Peníze z vrtulníků | Centrum | ING | Společnosti | Unijní diplomacie | Zpomalení ekonomiky | Niger | Zahraniční investice | Spoluzakladatel | Eskalace | Ceny komodit | Nízká volatilita | Fúze a akvizice | BlackBerry | Gauti Eggertson | EUR/HUF | Oscilace hodnoty indexu VIX | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Škoda | Začátek pandemie covidu | Reuters | Čas k nákupu | Státní dluhopisy | IKEA | Elektromobily | Americký dolar | Bureau of Labor Statistics | Depozitní sazba | Situace | Zakladatel | Předseda | Maďarská ekonomika | US Treasury | Deficit veřejných financí | Vysoké úroky | Rok 2024 | Vypuknutí pandemie | Růst americké ekonomiky | Evropská unie | Boeing | Ekonomiky | Konflikt na Blízkém východě | Rychlý růst | Tržby | Ukrajinské krize | GameStop | Moody's | Automobilka Toyota Motor | Stagnace | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Institut pro mezinárodní finance | Dopad na ekonomiku | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Snížení sazeb | Výrobce letadel Boeing | Orbán | Řecko | Pandemie nemoci | Sam Bankman-Fried | Rizika | Úroky | Institucionální investoři | Cena | Fond | Dopady pandemie covidu | Vývoj ceny akcií HP | Růst ekonomiky eurozóny | Ceny akcií | Carsten Brzeski | Ceny | Prudký pokles | Alfred Kammer | ČNB | Černá Hora | Pokles likvidity | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Terraform | Pokles | Finance | EU | Situace na trhu | NVDA | Dluh USA | Dluhopisy | COVID-19 | Tokio | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Růst ceny | Světoví miliardáři | Investor | Vysoké inflace | Čínská vláda | Daně | Saxo | Lídři | Potravinářství | Statistici | metodologie | Hodnoty VIX | CBOE | Valdis Dombrovskis | Měkké přistání | Růst zisků | Zisky | Miliardy eur | Poptávka | Členské země eurozóny | Toyota | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Počet firemních bankrotů | Obchodníci | Nejhorší výsledek | Cena zlata | Trinity Bank | Capital | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst HDP | Hodnota akcií | Mezinárodní finance | Výkyvy v hodnotě | Financování | ČSÚ | Invaze | Omezení dodávek | Akcie AMC | Stres | Německý automobilový průmysl | Pokles ekonomiky | HDP na obyvatele | FT | Vydávání dluhopisů | Akcie GameStopu | DNO | Mali | Bloomberg Economics | Hospodářský růst | Pepco | Růst ekonomiky | Americké státní dluhopisy | Organizace Oxfam | Akcie Gamestop | Podnikání | Bod | Miliardy korun | HDP | Úroveň VIX | ROCE | Problémy | Firma | Zahraniční firmy | Porušení zákona | Inflace | Závěr roku | DAWN | Úroveň volatility | Německá ekonomika | Fiskální pravidla | Alphabet | Vedení společnosti | Signály | PCE inflace | Ekonomka | Akcie Tupperware | Světová ekonomika | Spolkový statistický úřad | Kurz | Unicredit | Snížení hodnoty indexu VIX | Dolar | Euro | Server CNBC | Binance | Zahraniční investice v Číně | Obchod | Prima | Index VIX | Index volatility CBOE (VIX) | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Obchodování v pásmu | Útok Hamásu | Moody's Analytics | Německé podniky | Spojené státy | LPL Financial | Odvolací soud | Nižší ceny | Hodnota indexu | Portfolia | Koronavirové krize | Globální finanční krize | Vývoz | Recese | Index strachu | Ekonomické teorie | Švýcarský frank | Tomáš Raputa | Index Dow Jones | Výhled na rok | Denní graf | Úroveň supportu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Frank | Ministři | Bankman-Fried | Kapitálové výdaje | Společnost ITA | | Buffettův podnik | Ceny energií | SEC | Hospodářské vyhlídky | Americké kryptoměnové burzy | Základní sazby | Schodek | Průmyslové zboží | Plán obnovy | preferovaná metrika | Země eurozóny | OSN | Soud | Odbyt osobních počítačů | Světové ekonomiky | Členské země | Trend | Hospodářské oživení | Dow Jones Industrial | Pierpaolo Benigno | Výnosy z 10letých dluhopisů | Míra inflace | Energetika | MMF | Náklady na úvěry | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Mezinárodní měnový fond | Společnost Celsius Network | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Energetické krize | Tempo růstu | Podnikatel | Pohonné hmoty | Assoturismo Confesercenti | Biliony | ETF | Terraform Labs (TFL) | Terraform Labs | Ministerstvo financí | UnitedHealth | Hospodářské soutěže | Cykly | Long | Členství v EU | Fischer | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Hodnota prodejních opcí | Výnosnost | Fundamentální analýzy | Růst zaměstnanosti | Teroristický útok | TV Tokio | Základní úrok | LPL | Plynárenské společnosti | Investments | Sankce | Veřejný dluh | Banka Creditas | Sankce vůči Rusku | Brazílie | Jihoafrická republika | Poměr rizika a výnosu | Německý statistický úřad | Tomáš Cverna | České státní dluhopisy | Podíl zahraničních investorů | Trinity | Stratég | Majetek | Ekonomika eurozóny | Čas k nákupu trhu | Automatizace | Řetězce | Sentiment | Politika | Letecké společnosti | Burza Binance | Centrální banky USA | Výnosy 10letých dluhopisů | Plány společnosti | Forint | Český miliardář Křetínský | Pokles průmyslové výroby | Confesercenti | Indie | Nákupy | Cíle | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Index volatility VIX | Předstihový ukazatel | Ekonomika | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Ekonomická data | Otto Daněk | Commerzbank | Ceny zlata | Výhled | Americké ministerstvo | Celsius | Deriváty | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Economist | Pravidla Evropské unie | Propouštění | Fondy ETF | Zaměstnanci | Miliardáři | Zlaté rezervy | Největší ekonomika | Konsolidace | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | XTB Tomáš Cverna | Austrálie | Financial Times | Dopady pandemie covidu-19 | New York | David Einhorn | GS | Krize | Obligace | Zajišťování | Investing | Vlastní akcie | Ukrajinská krize | G20 | Pokles poptávky | Slabší kurz | Příliv přímých zahraničních investic | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Boj proti inflaci | ODS | Ředitelka | Typický oscilátor | Burza | Rozvoj | Asociace exportérů | Capital Economics | Spotřeba domácností | Transakce | Volatility trhu | Dnešní údaje | Hodinový graf | Měny | Volby | Snížení úrokových sazeb | Výzkumné společnosti | Hodnota indexu VIX | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Slovensko | Irsko | Jednotlivé akcie | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Riziko | Ekonomika EU | Dolarová jízda | Pandemie covidu-19 | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Sazby | Historie | Odhad letošního růstu | USD | Banky | Miliardy dolarů | Růst poptávky | JPMorgan | Milník | Společnost Celsius | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rusko | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Vlna inflace | Pakt stability | Signál | Zdražování | Kupní síla | Česká národní banka | Ropy | Singapur | Vývoj ceny akcií Gamestop | Výdaje | Akciový trh | Mzdová vyjednávání | Evropská komise (EK) | Ztráty | Společnost | Petr Dufek | Český statistický úřad (ČSÚ) | Sázky | Forbes | Jak používat index VIX | Rozpočtové příjmy | Vysoká volatilita | Tkáč | Cena akcií | Rozšíření | Volatilita | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Nizozemsko | Organizace | Komodity | Obilí | Deník The Wall Street Journal | Services | VIX | Súdán | Růst | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | ČTK | Index | Meziroční vývoj jádrové PCE inflace | Wall Street Journal | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Uhlí | Výsledková sezóna | Nejchudší země | Oživení globální ekonomiky | Základní úroková sazba | Výzkumný ústav | Ekonomika Slovenska | Vyšetřování | Dluhopisy Saxo | Datum vypršení platnosti | Výroby baterií | Deriváty kryptoměn | BAL | Vývoz obilí | Období poklesu | Státní podnik | Přilákat investice | Eskalace konfliktu | Ekonomické vysoké školy | FOMC | Měnový pár | CNBC | Hospodářský pokles | Roaring Kitty | Prohlášení | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Mzdy v Česku | Fond Renaissance Technologies | Capital Management | Instrumenty | Ruský útok na Ukrajinu | Nedostatek zboží | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Výpočty indexu VIX | Metrika Fedu | Cestování | Normální volatilita | Měnový výbor | Tržní hodnota | Pracovní místa | Vysoké školy | Index SPX | Vývoj ceny akcií | Znovunastartování ekonomiky | Analytička | Úroveň volatility trhu | Mzda | Canalys | Průmyslová výroba v Německu | Nejvýraznější propad | ČR | Praní špinavých peněz | Vývoj měnového páru | Opce SPX | Průzkum | Insolvence | Návratnost | Vyhlídky | NATO | Reálná mzda | HDP eurozóny | xStation | Platit daně | Výroba v Německu | Růst spotřebitelských cen v USA | Vysoké ceny energií | Toyota Motor | Automobilky | Bitcoin | Španělsko | Rekordní minimum | Hospodaření | Dopady konfliktu | Nakupování na supportu | Ekonom UniCredit Bank | Short | Výnosové křivky | Vývoj amerického akciového indexu | Podpora | Ministerstvo spravedlnosti | Americká centrální banka | Společnost HP | Futures | Plyn | Index volatility | Reuters analytik | Ekonomické události | Inflace v eurozóně | Meta Platforms | Nemovitosti | FXstreet.cz | Křetínský a Tkáč | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | CEPS | Růst výnosů | Budoucí vývoj | Tržní měřítko | Cryptocompare | Zvýšení mezd | MT4 | Japonsko | Zemní plyn | Německo | Pakt stability a růstu | Americké sankce | Nejvýraznější pokles | Útok na Ukrajinu | Co nám index VIX říká | Ortex | Úrokové sazby | Rozpočet | Vice | Investiční plány | JPMorgan Chase & Co | Opce | Portugalsko | Tým FXstreet.cz | Zadlužení | Equity | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Prime | Tvrdá data | XTB | Nákladová inflace | Kontejnerová loď Ever Given | Provozní zisk | Vývoj ceny | Portfólia | Výnosy 10letých bondů | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Česká ekonomika | Řetězec | Destatis | Očekávání trhu | Drahé kovy | Indikátor | Cenové výkyvy | Cena benzínu | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Ruský útok | Ministerstvo financí dnes | Miliardář Daniel Křetínský | Celsius Network | Domácnosti | Podíl zahraničních investorů držících české státní dluhopisy | Chorvatsko | Statistický úřad | Finanční podmínky | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Přímé zahraniční investice | EK | Vittorio Messina | Mihály Varga | Rozpočtový schodek | Čínské ministerstvo | UTC | Jižní Sudán | Miliardář Křetínský | CEE | Bulharsko | Protekcionismus | Pavel Sobíšek | Tupperware | Optimismus | Roman Pilíšek | Hlavní ekonom | Navýšení úrokových sazeb | Rakouská policie | GOOGL | Maďarská centrální banka | Moskva | Analytika | Sudán | Sazby beze změny | Jeff Burnstein | Miliardy | Čína | Trader | Expirace | Data ze Spojených států | Ekonomický útlum | Alex Mashinsky | Paradox | Celkový výsledek | Rezervy | Podnik | Generální ředitelé | Analytik investiční společnosti | Americká pravidla | Ekonomové | Český HDP | Trade | Pandemie | Analytik | Strategie obchodování | Bankovní asociace | Obchodované akcie | Burze | Dodavatelské řetězce | Bankrot | CBOE (VIX) | Zpomalení růstu | Banka | Pracovní den | Obchodování pásma | Světové centrální banky | Výnosy | Wall Street | Fúze | Vládní deficit | Zpracovatelský průmysl | Práce | ITA Airways | Cena indexu | Dow Jones | Ruská ekonomika | Ondřej Hartman | Deloitte | Vlády | Aktuální situace | Peking | Dánsko | Druhá vlna | Největší ekonomiky | JPMorgan Chase | CAD | UNH | Greenlight Capital | Ekonomický růst | Očekávaný růst | Oscilátor | Odvětví | Výhled na rok 2024 | Bankrate | Celková inflace | Rozpočtové deficity | Uklidnění situace | Volkswagen | Podniky | Omyl | Posílení kapitálu | Ekonom | USA | Analytický tým | Zlato | Investice v Číně | Zlevnění hypoték | Geopolitika | Nasdaq | Inverzní vztah | Investice světových firem | Oscilace hodnoty indexu | ITA | Geopolitická situace | Luna | Odhady analytiků | Zrychlení růstu | Skupina G20 | Úřady | Belgie | Inflační vlna | Bezpečnost | Západní investoři | Hybridní model | Strategie na obchodování | 100 procent HDP | Lufthansa | Zadlužení Evropské unie | Fidelity International | USD/JPY | Rozkolísanost na finančních trzích | Ekonomické sankce | Vývoj jádrové PCE inflace | SPX | Kryptoměny | TradingEconomics | Hino Motors | Húsíové | Ever Given | Zvyšování úroků | CRIF | Rychlost | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Investiční společnosti | Uložit si kryptoměny | Mzdy | Akcie | Británie | Miliardář | Výnos dluhopisů | Pokles reálných mezd | Pozice | Dopady pandemie | Zlepšení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Pandemická situace v Británii
Pandemická situace v Indii
Pandemická situace v USA
Pandemické nákupy dluhopisů
Pandemický program
Pandemický program odkupu aktiv
Pandemie
Pandemie a akciové trhy
Pandemie a práce z domova
Pandemie COVID

Následující klíčová slova

Pandemie covidu-19
Pandemie COVID 19
Pandemie COVID-19
Pandemie Covid19
Pandemie koronaviru
Pandemie letos
Pandemie nemoci
Pandemie nemoci COVID-19
Pandemie v Česku
Pandemie ve Spojených státech
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít