Pondělí 27. května 2024 23:39
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new

Světové centrální banky

img

Rekordní růst ceny zlata může znamenat další vlnu inflace. Bude silnější než ta první?

07.05.2024 Cena zlata trhá jeden rekord za druhým. Dávno už se dostala přes psychologickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci a ekonomové predikují, že se pod ni hned tak nedostane. Pokud někdy vůbec. Co stojí za extrémním nárůstem ceny žlutého kovu? A proč jeho růst předpovídá další vlnu inflace?
img

Makro výhled: Jde o volby a udržení status quo

10.04.2024 Náš první výhled zdůrazňuje, že "volební optimismus a rallye na akciích zatím maskují nepříjemné pravdy, které se skrývají za naší ekonomikou, kde dluh stále roste rychleji než HDP".
img

EUR/USD: přehnané sebevědomí správců aktiv může skončit špatně

27.02.2024 Trh ovládají velké peníze. Správci aktiv však nemají vždy pravdu. Již pět týdnů v řadě prodávají euro vůči hlavním světovým měnám, s výjimkou švýcarského franku a japonského jenu. To naznačuje, že euro je využíváno jako měna financování při carry trade operacích. Ty jsou oblíbené zejména v obdobích nízké volatility na forexovém trhu. Je tedy současný stav mezinárodního měnového trhu, který se vyznačuje nízkou volatilitou, příčinou poklesu kurzu EUR/USD?
img

2025: Zlato a ropa zvyšují kurzy

21.02.2024 Ceny zlata zůstávaly v úterý na asijských trzích v úzkém pásmu kvůli obavám z dlouhodobého zvyšování úrokových sazeb. Absence obchodních signálů byla také výsledkem svátku na americkém trhu.
img

Světové centrální banky nadále zvyšují své zlaté rezervy

03.11.2023 Září bylo podle Krishana Gopaula, senior analytika World Gold Council, dalším významným měsícem pro nákupy zlata centrálními bankami po celém světě. Údaje MMF ukazují, že globální zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v září o 78 tun. Hrubý objem prodeje činil pouhou 1 tunu, který byl kompenzován hrubým objemem nákupů ve výši 78 tun. Hlavní kupující byli z rozvíjejících se trhů.
img

Blízkovýchodní konflikt: Hrozba pro českou ekonomiku?

25.10.2023 V době, kdy eskalace mezi Izraelem a Hamásem trvá již několikátý týden, začínají se rýsovat obavy ohledně jeho dopadu na světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka varují před rostoucími cenami ropy a inflačními tlaky, které by mohly ovlivnit i českou ekonomiku. Obě instituce přitom počítají s ekonomickým růstem v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %. Ačkoli obě instituce předpovídají ekonomický růst v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %, situace na Blízkém východě nesouvisí jen s tamním konfliktem.
img

Čas (znovu) se zamyslet nad dluhopisy

23.10.2023 Už dlouhou dobu nebyly dluhopisy něčím, co by chtěl investor ve svém portfoliu. V období extrémně nízkých úrokových sazeb byly i výnosy z dluhopisů mimořádně nízké. Ale v posledních dvou letech se situace dramaticky změnila. Výnosy z desetiletých německých vládních dluhopisů se od října 2021 do chvíle vzniku tohoto článku vyšplhaly ze záporných čísel na 2,6 %. Ve Spojených státech se výnosy desetiletých vládních dluhopisů vyšvihly z 1,5 % na 4,3 %.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

28.08.2023 Hlavní investiční analytik společnosti Saxo ve své nedávné analýze nastínil, proč jsme upravili svůj výhled pro americkou ekonomiku na rok 2024. Dřív jsme očekávali, že recese nepřijde, dnes počítáme s mírnější formou stagflace, neboli „lehkou stagflací“, pro niž je charakteristický pomalý růst a úporná inflace. V minulosti přitahovaly v období stagflace zvýšenou pozornost určité komodity. Příčin je několik, ty nejdůležitější popisujeme v tomto článku, kde se zároveň podrobněji zabýváme tím, jak v tomto sektoru investovat.
img

🔴US100 před rozhodnutím Fedu klesá o 0,6 %

26.07.2023 Nejdůležitější světové centrální banky tento týden oznámí svá měnověpolitická rozhodnutí a Fed tak učiní dnes večer jako první! Americká centrální banka oznámí své rozhodnutí dnes v 20:00 SEČ, zítra bude následovat ECB a v pátek Bank of Japan. Pokud jde o Fed, situace vypadá poměrně jasně - trh si je téměř stoprocentně jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 25 bb. Jak již bylo řečeno, pozornost trhů se soustředí na změny v prohlášení a také na Powellovu tiskovku, protože ty mohou naznačit, jaký bude další krok.
img

Má smysl očekávat v Evropě snižování sazeb?

28.06.2023 Euro se dnes v první polovině dne netěšilo poptávce. Pár EUR/USD nedokázal aktualizovat týdenní maxima, což vystrašilo kupující rizikových aktiv. Budeme mluvit o technickém obrázku níže. Nyní bych rád okomentoval včerejší projev Philipa Lanea, hlavního ekonoma Evropské centrální banky, který opět varoval trhy před falešným očekáváním snižování úrokových sazeb v příštích dvou letech.
img

Co očekávat od dnešního zasedání šéfů centrálních bank?

28.06.2023 Dnešní makroekonomický kalendář obsahuje projev předsedy Fedu Jeromea Powella, který opakovaně informoval o chystaných krocích regulátora v boji proti vysoké inflaci.
img

BoJ: Dobré zprávy pro japonský akciový trh

16.06.2023 Josh Gilbert, tržní analytik společnosti eToro, uvedl: ‚‚Bank of Japan dnes nepřekvapila a ponechala svou uvolněnou politiku beze změny, přičemž inflační očekávání zůstávají nízká. Vzhledem k tomu, že ostatní světové centrální banky zvyšují úrokové sazby, aby omezily prudký růst cen, BOJ zůstává stranou.
C:\fakepath\activtrades-14062023.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s ředitelem brokerské společnosti ActivTrades, která vstupuje na český a slovenský trh

14.06.2023 Brokerská společnost ActivTrades patří mezi celosvětově uznávané brokery a řadí se mezi průkopníky ve světě online obchodování. Ricardo Evangelista je hlavní analytik a výkonný ředitel společnosti ActivTrades Europe SA, která poprvé vstupuje na česko-slovenský trh. Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozhovor s Ricardem, ve kterém jsme se ho ptali na současné tržní podmínky, budoucnost tradingu a co tato společnost může nabídnout česko-slovenským traderům. To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto zajímavém rozhovoru.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny

29.05.2023 Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
C:\fakepath\eurusd-05042023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 5.4.2023

05.04.2023 Akcie ve Spojených státech včera oslabily. Přispěly k tomu zprávy o poklesu počtu volných pracovních míst a továrních zakázek v USA, které podpořily obavy z recese.
img

Ranní okénko - Fed se soustředí na cenovou i finanční stabilitu

22.03.2023 Pro finanční trh je dnes hlavní otázkou, zda se i Fed rozhodne v aktuálně náchylném prostředí zvýšit úrokové sazby. Investoři se přiklání k možností zvednutí sazeb o 25bb, někteří se domnívají, že by se Fed mohl rozhodnout pro pauzu. Na druhé straně ECB minulý týden úrokové sazby zvýšila o již dříve avizovaných 50bb. Větší míra opatrnosti ze strany Fedu je ovšem na místě – potíže v bankovním sektoru vypukly právě v USA a do situace nedostatku likvidity by se potenciálně mohly dostat i další regionální americké banky. I přesto se přikláníme k tomu, že Fed na pozadí nadále relativně silných ekonomických dat a perzistenci ve statistice spotřebitelských cen 25bb hike dnes dodá.
img

Obchodování na pre-marketu 22. 2. 2023. Pokles akcií.

22.02.2023 Futures na americké akciové indexy klesly. Americké státní dluhopisy se před vydáním zprávy ze zasedání Fedu pohybovaly v úzkém pásmu. Obchodníci doufají, že do léta letošního roku získají vodítka, zda budou sazby ještě vyšší, než se očekávalo.
C:\fakepath\global economy.jpg

Studie: Válka na Ukrajině vloni stála světovou ekonomiku přes 1,6 bilionu dolarů

21.02.2023 Válka na Ukrajině v loňském roce stála světovou ekonomiku více než 1,6 bilionu dolarů (35,6 bilionu Kč). Informoval o tom dnes list Rheinische Post s odvoláním na studii německého hospodářského institutu IW. Válka na Ukrajině vedla k výraznému růstu cen energie a potravin i k výpadkům v dodavatelských řetězcích.
img

Robert Kiyosaki zase všem radí, aby koupili Bitcoin

15.02.2023 Ještě povzbudivější je poznamenat, že se bitcoin na 4H velmi přiblížil úrovni 24 350 USD, ale nebyl schopen ji překonat a ani se přímo nepokusil posunout se výše. Přestože od tohoto bodu nedošlo k žádnému zjevnému odrazu, kryptoměna může i nadále testovat svou stabilitu. Myslíme si však, že je mnohem pravděpodobnější, že klesne pod 18 500 USD (alespoň). Je to podporováno několika globálními proměnnými najednou. Za prvé, jak Fed, ECB a BA pokračují ve zpřísňování měnové politiky, bezpečná aktiva se stávají lákavějšími. Za druhé, politika QT (kvantitativní zpřísnění) způsobuje, že americká peněžní zásoba se nadále snižuje, což snižuje množství potenciálních investic. Pamatujte, že během pandemie bitcoin rychle rostl, ne kvůli nemoci samotné, ale spíše proto, že četné centrální banky po celém světě aktivně posilovaly své ekonomiky uvolňováním stovek milionů nebo miliard dolarů v nových penězích. Jelikož bylo v ekonomice neustále více peněz, bylo zřejmé, že je potřeba je nějak využít. Někteří z nich si vybrali trh s kryptoměnami. Situace je teď úplně jiná.
C:\fakepath\akcie-13012023.png

Americká dezinflace dále živí optimismus

13.01.2023 Meziroční inflace ve Spojených státech klesla v prosinci z 7,1 % na 6,5 %. Tento trend podporuje i snížení jádrové inflace a očekávání, že v následujících měsících pomůže k dezinflaci i náklady na bydlení. Nová čísla pomáhají uklidnit finanční trhy, protože snižují riziko dalšího prudkého zvyšování sazeb v USA i jinde po světě.
img

2022: Rekordní inflace a návrat vysokých úrokových sazeb

11.01.2023 Loňský rok patřil z pohledu investora mezi nejvolatilnější a nejhorší v historii. Unikátnost však nespočívala v absolutní výši propadů na trzích, ale v synchronizaci výprodejů napříč prakticky všemi třídami aktiv.
img

Světové centrální banky nakupují zlaté rezervy, ČNB následuje

06.01.2023 Světové centrální banky v listopadu pokračovaly v rozšiřování svých zlatých rezerv. Podle organizace World Gold Councilu přikoupily v čistém vyjádření celkem 50 tun zlata, což je o polovinu více než v říjnu. Od ledna do listopadu loňského roku tak centrální banky nakoupily už 673 tun zlata, což je o 200 tun zlata více než během celého roku 2021, kdy byly globální rezervy na téměř 30letých maximech.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové

29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
img

Světové centrální banky zkupují zlato. Zásoby ČNB jsou minimální

29.11.2022 Začátkem listopadu uvedla Světová rada pro zlato (World Gold Council – WGC), že centrální banky a jiné finanční instituce pokračují v hromadění zlata. Nákupy se odhadují na čtvrtletní rekord 399,3 tuny. Česká národní banka za světovými velmocemi výrazně zaostává, což je podle odborníků v současné ekonomické situaci krátkozraké.
C:\fakepath\eurusd-25112022.jpg

Obrat na EUR/USD

25.11.2022 Eurodolar se odrazil od svého 20letého minima dosaženého v září a od té doby přidává 8 %. Stále více fundamentálních faktorů potvrzuje, že nedávný pohyb kurzu eura proti americkému dolaru by neměla být pouze korekce, ale nový obrat v trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro EUR/USD na 19. 10. 2022

19.10.2022 Trhy očekávají zprávu o inflaci pro eurozónu, protože růst nad 10,0 % vyvine na euro ještě větší tlak. Z dlouhodobějšího hlediska je to však příznivé, protože to donutí Evropskou centrální banku držet se svého plánu zpřísnit měnovou politiku, díky čemuž bude euro atraktivnější poté, co opadne veškerý humbuk kolem globální recese a světové centrální banky začnou vést vstřícnější měnovou politiku.
img

Světové centrální banky zvýšily své zlaté rezervy

05.10.2022 Centrální banky dál významně podporují trh se zlatem, údaje shromážděné Světovou radou pro zlato ale ukazují, že objemy nákupů v srpnu mírně poklesly. V srpnu bylo podle této zprávy nakoupeno jen 20 tun zlata, což je méně než červencových 37 tun.
img

NZD/USD: Před zasedáním RBNZ

04.10.2022 Dnešním zvýšením úrokové sazby o 0,25 % zklamala rezervní banka Nového Zélandu kupující dolaru. RBA jako hlavní důvod tohoto rozhodnutí uvedla oslabení vyhlídek růstu globální ekonomiky.
img

Přehled USD, EUR, GBP: Globální recese se rychle blíží

03.10.2022 Prosincové futures na Brent i WTI se nadále obchodují pod 90 USD za barel. Na vině je několik faktorů a všechny souvisí se současným globálním ekonomickým zpomalením. Světové centrální banky se navíc předhánějí v tom, kdo rychleji zvýší sazby, zatímco poptávka velmi rychle klesá. Případnému zvýšení cen také brání rekordní růst zásob ropy v USA. Členové OPEC se k tomu sejdou 5. října. Pravděpodobně budou diskutovat o otázce snížení produkce o 1 milion barelů denně, což, pokud bude schváleno, přiměje každého uvědomit si, že recese může přijít mnohem dříve, než se očekávalo.
img

Ropa se obchoduje za méně než 75 USD za barel

26.09.2022 Ropa se v prostředí silnějšího dolaru opět obchoduje pod úrovní 75 dolarů za barel. protože rostoucí rizika recese ohrožují globální poptávku.
img

Graf dne - GBPUSD (26.08.2022)

26.08.2022 Projev předsedy Fedu Powella je hlavní událostí dne. Jerome Powell pronese úvodní slova během sympozia Jackson Hole dnes v 16:00. Na trhu panuje pocit, že dnes projev může mít jestřábí charakter vzhledem k tomu, že ostatní členové Fedu, kteří hovořili na začátku týdne, byli také spíše jestřábí. Jelikož je však šéfem nejvýznamnější světové centrální banky, neměli bychom očekávat, že Powell poskytne nějaké přesné rady ohledně toho, kde vidí sazby na konci roku, jako včera Bullard nebo Harker. Přesto lze očekávat, že Powell bude poněkud jestřábí, ale zároveň se bude snažit znít vyváženě, aby nespustil velké pohyby na trhu.
C:\fakepath\forex-15082022.jpg

Měna, která ochrání před inflací

15.08.2022 Návodů i snah, jak v letošním roce porazit inflaci, přibývá. Tradičním aktivům, která tuto nálepku historicky dostávají, se však nedaří. Zlato, nemovitosti ani nově kryptoměny růst spotřebitelských cen neporazí, ve finále u těchto investic budeme rádi za jakékoliv nominální zisky, ať už v amerických dolarech nebo korunách.
C:\fakepath\eurusd-12072022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.7.2022

12.07.2022 Americké akcie na počátku nového týdne oslabily. Kvůli nedostatku podnětů na trhu byli investoři na začátku nového týdne, který bude nabitý kvůli zásadním ekonomickým údajům a zahájení výsledkové sezony za druhé čtvrtletí, obezřetní. Nejvíce ztrácely technologické společnosti.
C:\\fakepath\\trader-28062022-27-zm.jpeg

Forex: Euro po vyjádření šéfky ECB Lagardeové oslabuje

28.06.2022 Jednotná evropská měna dnes oslabuje. Reaguje tak na vyjádření prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, která nenabídla žádný nový pohled na další vývoj měnové politiky centrální banky.
img

Pár USD/JPY: podpoří Bank of Japan ostatní významné centrální banky?

16.06.2022 Zdá se, že Švýcarská národní banka (ŠNB) se rozhodla následovat příkladu dalších významných světových centrálních bank a přiklonila se k přísnějším podmínkám měnové politiky. V návaznosti na výsledky zasedání zvýšila úrokovou sazbu z vkladů na –0,25 % a překvapila tím investory i ekonomy, kteří očekávali, že úroková sazba zůstane na téže úrovni –0,75 %.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky - Souvislost mezi inflací a měnami

02.06.2022 Vrtá vám hlavou souvislost mezi inflací a měnami? Nejste jediní. Dokonce i zkušení obchodníci by si přáli, aby o těchto makroekonomických informacích věděli dříve, než uskutečnili některé obchody, které nedopadly podle očekávání, takže je rozumné se o nich dozvědět co nejdříve.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Vedoucí MMF a Světové banky varují před dluhovou krizí v chudých zemích

21.04.2022 Vedoucí Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) včera varovali, že rostoucí úrokové sazby tlačí na nejchudší země světa, které se potýkají s pandemií covidu-19 a rostoucími cenami potravin. Prezident SB David Malpass na tiskové uvedl, že "zejména v nejchudších zemích dochází k obrovskému nárůstu dluhů". Vedle "dluhové krize" se debaty na jarním zasedání MMF a SB podle Malapasse zaměřují na ruskou invazi na Ukrajinu, pandemii a zpomalující světovou ekonomiku.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Evropské akciové trhy během pátečního obchodování rostou

25.03.2022 Evropské akciové indexy během páteční seance mírně rostou. V čele růstu stály akcie těžebních společností, zatímco akcie bank a automobilek klesaly.
img

Souboj titánů: Dolarový král odchází do zákulisí a na pódiu září zlato. Past na býky, nebo udržitelný trend?

09.02.2022 Trhy se kvůli absenci silného katalyzátoru těžko rozhodují, hlavní měnové páry se nadále obchodují v rámci nedávných úrovní. Dolaru se nikdy nepodařilo získat zpět své postavení krále růstu, a to navzdory silným údajům o trhu práce, očekávané rekordní inflaci, jestřábímu postoji Federálního rezervního systému a růstu výnosů státních dluhopisů. Jeden by si řekl: no, a co je ještě potřeba k návratu k růstové dynamice?
C:\fakepath\komodity-14012022.jpg

Přichází druhá komoditní vlna

14.01.2022 Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.
img

EUR/USD: Postupné pohyby eura jsou účinnější než prudké nárůsty amerického dolaru

13.01.2022 Pro americkou měnu, která po některých makroekonomických statistikách opět klesla, je obtížné udržet rovnováhu na páru EUR/USD. Na druhou stranu euro má problém držet krok s americkým dolarem, a tak se raději pomalu, ale jistě přibližuje k dosažení svého cíle.
img

V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb

11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
img

Dolaru brání pochybnosti. Zaměřte se na CPI a Powellův projev

11.01.2022 Světové centrální banky budou v příštím roce kvůli inflaci nuceny jednat, ale vyplatí se to? Již nyní očekávání na trzích kolísají, to je jasně vidět na dynamice dolaru.
img

Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?

23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
img

"Jestřábí" rétorika Fedu minulý týden podpořila americký dolar. Jaký vliv bude mít složitá inflace na tuto měnu?

20.12.2021 Americká měna je v rukou inflace, ale snaží se konsolidovat ve vzestupném trendu, což se jí ale nepodařilo. Touha této měny těžit z obtížné situace jí zajišťuje vedoucí postavení mezi ostatními měnami.
img

Světové centrální banky urychlují ukončení stimulačních opatření. Očekává se zvýšení poptávky po defenzivních aktivech

17.12.2021 Řada centrálních bank uspořádala plánovaná měnověpolitická zasedání najednou, což utváří obecný trend omezování stimulačních opatření. Většina prognóz byla potvrzena s minimálními změnami, některé však byly překvapivé.
img

Týden před americkým Dnem díkůvzdání může vést k tradiční poptávce po akciích a oslabení amerického dolaru

22.11.2021 Minulý týden skončil na světových trzích novým pokusem akciových indexů o růst v důsledku korporátních zpráv, posilování amerického dolaru a klesajících cen ropy.
img

Rozbřesk: ČNB zvýší tento týden sazby minimálně o 50 bps, Fed sundavá nohu z plynu

01.11.2021 Začíná týden, ve kterém bude opět hrát prim zasedání centrálních bank. Na programu je zasedání České národní banky, amerického Fedu i Bank of England a ve všech případech očekáváme utažení měnové politiky.
img

Ranní glosa: ČNB zvýší tento týden sazby minimálně o 50 bps

01.11.2021 Začíná týden, ve kterém bude opět hrát prim zasedání centrálních bank. Na programu je zasedání České národní banky, amerického Fedu i Bank of England a ve všech případech očekáváme utažení měnové politiky. Českou národní banku opět čeká slovy viceguvernéra Niedetzkého nebo centrálního bankéře Holuba “nestandardní hike”. To znamená růst sazeb minimálně o 50 bps a debata se povede o tom, zda-li neudělat ještě více. Pokud by se ČNB znovu rozhodla pro 75 bps, posunuli bychom vzhůru i náš cíl pro sazby na rok 2022 (minimálně na 2,75 % v závislosti na vyznění nové prognózy). Hlavním důvodem pro agresivnější postup ČNB může být opět další překvapivě vysoká inflace, příslib jejího dalšího nárůstu a destabilizace inflačních očekávání.
C:\fakepath\eurusd-21102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.10.2021

21.10.2021 Americké akcie uzavřely smíšeně. Indexy S&P 500 a Dow Jones posílily, neboť investoři čekají dobré čtvrtletní hospodářské výsledky. Index technologického trhu Nasdaq mírně oslabil. Vzpruhou pro S&P 500 byl druhý den segment zdravotnictví.
C:\fakepath\trader-20102021-30-zm.jpeg

Forex: Americký dolar mírně oslabuje, na trh se vrátila chuť riskovat

20.10.2021 Dolar dnes mírně oslabuje. Na trh se vrátila chuť riskovat, investoři se zaměřují na rostoucí ceny komodit. Vyhlížejí také, kdy světové centrální banky začnou zvyšovat úrokové sazby, aby tak reagovaly na přetrvávající vysokou inflaci.
img

Rozbřesk: Inflaci musíte brát vážně, jednejte raději rychleji, varuje MMF

13.10.2021 Mezinárodní měnový fond včera vyslal ostré varování před inflací. Centrální banky před ní musí být "velmi na pozoru" a MMF jim doporučuje raději jednat rychleji okamžitě, než hasit rozsáhlejší požár s většími škodami později. Podle podobného receptu ostatně začala již jednat Česká národní banka - jedním z hlavních argumentů pro agresivní zvýšení sazeb v září byla snaha udržet inflační očekávání stabilní a zabránit dlouhodobějšímu zabydlení inflace v české ekonomice.
img

Trhy čekají na výsledkovou sezonu

13.10.2021 Akcie v zámoří se zmítaly kolem nuly téměř celou včerejší obchodní seanci. Důvodem tohoto přešlapování bylo vyčkávání na výsledkovou sezonu, která pravděpodobně ukáže další směr vývoje na finančních trzích. Zatím převládá obava, že cenový růst bude tenčit zisky firem a zároveň se bude pomalu ustupovat ze stimulů ekonomiky. Zisky firem z indexu S&P vzrostou o 28 % na 49 USD na akcii.
img

Pět důvodů, proč teď v Česku tak zdražuje pšenice a mouka: cla, zdražení přepravy, sucho, nízké úroky a spekulanti a špatná úroda v Evropě

22.02.2021 Tuzemští mlynáři dnes ohlásili zdražování mouky o 20 až 25 procent kvůli vzrůstajícím cenám potravinářské pšenice. Ta vystoupala podle nových smluv až na 5800 korun za tunu. Bezprostředním důvodem je podle jejich vyjádření „celková situace na obilním trhu Evropy a silná poptávka po pšenici z ČR“. V pozadí tohoto vysvětlení jsou však další, hlubší důvody – těch je celkem pět. O jaké jde?
C:\fakepath\top-25012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.01.2021 1) Asijské akcie dnes posílily, nejvíce se dařilo burzám v Koreji a Hongkongu. Investoři věnovali pozornost mimo jiné zprávě, že se Čína loni stala největším příjemcem přímých zahraničních investic, když na špici vystřídala Spojené státy.
C:\fakepath\top-18012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo nejednotně. Akcie v Číně vzrostly v reakci na zprávu o loňském růstu hrubého domácího produktu (HDP) země. Burzu v Jižní Koreji naopak srazila zpráva o odsouzení dědice impéria Samsung I Če-jonga za korupci.
img

Jak nepřijít o majetek v roce 2021?

10.01.2021 Minulý rok jsme byli svědky skokové změny v globální ekonomice. V souvislosti s pandemií covid-19 přišel nevídaný pokles, který byl výrazně hlubší a delší než při poslední velké globální krizi v letech 2008 až 2009. Takový vývoj výrazně zvyšuje investiční riziko. Kam bychom tedy měli investovat, abychom ochránili svůj majetek?
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Světové centrální banky chystají vlastní digitální měny

09.10.2020 Největší centrální banky světa zvažují, že začnou vydávat vlastní digitální měny. Reagují na přesun plateb na internet, všeobecný rozkvět kryptoměn a také na plán americké technologické společnosti Facebook mít svou vlastní virtuální měnu. Dnes se zástupci sedmi centrálních bank za asistence Banky pro mezinárodní platby (BIS) dohodli na principech fungování takového platidla. Uvedla to agentura Reuters.
img

Investoři se stále více bojí, že firmy jako Tesla jsou v obří bublině. Jistí se nákupem zlata, které poprvé od roku 1999 dokupuje také Česká národní banka

14.07.2020 Cena zlata neustále stoupá. Investoři se tak snaží pojistit proti rizikům ještě posíleným koronavirovou krizí. Česká národní banka však v posledních 25 letech své rezervní zlato extrémním tempem a neprozíravě rozprodávala.
img

Zlatý index: Český zlatý poklad se v květnu neztenčil. A do budoucna zřejmě poroste

09.07.2020 Tzv. Zlatý index, který vyjadřuje poměr mezi aktuálním množstvím zlata v devizových rezervách České národní banky (ČNB) a 70 tunami, které mělo Česko ke dni svého vzniku, zůstal v květnu na hodnotě 11,2 %, tedy zhruba na devítině počátečního stavu. Centrální banka měla ke konci května zahrnuto v devizových rezervách 252 tisíc troyských uncí zlata, tedy 7,8 tuny. Vyplývá to z údajů zveřejněných ČNB a z výpočtů analytiků akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům „žlutého kovu“.
img

Americký dolar v začarovaném kruhu

07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
C:\fakepath\penize2.jpg

Kde se tisknout peníze nedají?

25.05.2020 S nástupem koronakrize se světové centrální banky rozhodly zásobovat finanční systém ohromnou dávkou nové likvidity, aby se koloběh úvěrování nezastavil. Americký Fed, Bank of Japan i Evropská centrální banka pomohly biliony nových dolarů, jenů i eur. Sebevědomí jim nyní dodává zkušenost s kvantitativním uvolňováním minulého desetiletí, které inflaci ve vyspělém světě nijak výrazně nezvedlo.
C:\fakepath\top-27042020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes rostly, především díky oznámení japonské centrální banky o rozšíření dosavadních opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirem. Přílišný optimismus krotí padající cena ropy.
img

Česko uvolňuje ekonomické restrikce

27.04.2020 Dnešním dnem se v Česku otevírají za specifických hygienických podmínek obchody do 2500 metrů čtvereční, posilovny či vysoké školy. K poměrně razantnímu uvolnění dochází s asi dvoutýdenním předstihem vůči původnímu 5 stupňovému plánu. Služby či pohostinství zůstanou zavřené až do poloviny resp. do konce května.
img

Svět vyvedený z rovnováhy

02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
C:\fakepath\177099073.jpg

Dopad koronaviru na americký dolar

30.03.2020 Ještě před měsícem držela americká centrální banka (Fed) úrokovou sazbu v intervalu 1,50 – 1,75 %. Od té doby ale nastal takový sled bezprecedentních událostí, na které Fed masivně reagoval. Březen tak můžeme hodnotit jako měsíc, kdy ve Spojených státech došlo k historicky největšímu uvolnění měnové politiky v historii. Otázkou zůstává, jaký dopad celá krize bude mít na status amerického dolaru jako bezpečného přístavu a jeho kurz k ostatním měnám.
img

Fed vytáhl kanón, ale neohromil

18.03.2020 Americký Fed srazil sazby na nulu, oznámil masivní kvantitativní uvolňování a centrální banky z celého světa koordinují nárůst dolarových swapů, a na krátkou dobu tak pomáhají zmírnit tlak na problém financování dolarových aktiv, ale v konečném důsledku nemusí tradiční prostředky na tuto výzvu vůbec stačit.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
C:\fakepath\fed.jpg

Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod

16.03.2020 Měnový výbor centrální banky USA (Fed) opět snížil základní úrokovou sazbu - tentokrát o jeden procentní bod do pásma 0 až 0,25 procenta. Zároveň zahajuje masivní program nákupů aktiv ve výši nejméně 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč). Chce tak ochránit americkou ekonomiku před ekonomickými dopady epidemie nového koronaviru. Podle Evropské centrální banky (ECB) spouštějí hlavní světové centrální banky společnou operaci, jejímž cílem je zajistit, aby byl v pondělí na trhu dostatek likvidity.
img

Ozvěny trhu: Nižší sazby virus nezastaví

05.03.2020 Počátek posledního únorového týdne znamenal zlom v šíření koronaviru, kdy počet nakažených mimo území Číny začal růst rychleji než uvnitř samotné Země nebeského draka. Pro finanční trhy to bylo jako přilití oleje do ohně, nárůst rizikové averze znamenal v podstatě hromadný úprk z akciových trhů. Světové centrální banky se svou zkušeností z globální finanční krize roku 2008 přispěchaly hned v dalších dnech ujištěním, že jsou připraveny v případě potřeby konat. Jejich slova sice trhy uklidnila, ne však na déle než život jepice.
C:\fakepath\ecb.jpg

Lagardeová: ECB je připravena přijmout opatření kvůli koronaviru

03.03.2020 Pokud to bude potřeba, je Evropská centrální banka (ECB) připravena přijmout "přiměřená a cílená opatření", aby podpořila hospodářství postižené šířením nového typu koronaviru. V prohlášení to včera uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová, informovala agentura AP.
img

Graf dne: Česká koruna je k euru nejsilnější za posledních 7 let

15.01.2020 Nový rok české koruně svědčí. Dopoledne se EURCZK dostal až na úroveň 25,1180 a prorazil tak pointervenční minima v blízkosti 25,1800 EURCZK, kterých měnový pár dosáhl v lednu 2018. Koruna byla silnější než dnes naposledy na počátku ledna 2013. Na české měně se sešlo několik pozitivních faktorů. Jedním z nejdůležitějších jsou Carry Trades ( investiční strategie, která využívá rozdílu úrokové míry). Investoři si čím dál více půjčují nízko úročené měny (stále častěji eura) a investují do více úročených aktiv (koruna i další středoevropské měny). Díky rostoucí inflaci (v prosinci na 3,2 % dle ČSÚ) a tedy očekávání zvýšených úrokových sazeb se potenciál koruny dále zvyšuje. Hlavní úroková sazba ČNB vystoupala v minulém roce na 2 % a výrazně tak převyšuje základní úroky, které nabízejí hlavní světové centrální banky. Koruně také pomáhá nízká riziková averze spojená s podpisem obchodní dohody mezi USA a Čínou a relativně příznivá makrodata z domácí ekonomiky.
C:\fakepath\top-10122019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci smíšeně, když se investoři soustředili na čínskou inflační statistiku, podle které spotřebitelské ceny v Číně v listopadu rostly nejrychleji od ledna 2012, konkrétně v meziročním srovnání o 4,5 %.
img

Startup WeWork se hroutí. Zaplatí to řadový občan – a pak zvolí Trumpa

25.10.2019 Čtyřicet miliard dolarů v luftu. To je skoro bilion korun. Bublina splaskla, jeden z nejočekávanějších letošních vstupů na burzu skončil spektakulárním fiaskem. Zatímco ještě začátkem roku se americký startup WeWork mohl pyšnit tržním oceněním 47 miliard dolarů, nyní bude rád, když jej investoři ohodnotí aspoň na osm miliard. Splasknutí bubliny WeWork je vztyčeným prstem směrem k centrálním bankám. Ty však těžko změní svůj dostávající kurz.
C:\fakepath\cnb.jpg

Rada ČNB nechá ve středu podle ekonomů úrokové sazby beze změny

22.09.2019 Bankovní rada České národní banky nechá na svém zasedání ve středu 25. září úrokové sazby beze změny. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Důvodem je nejistý ekonomický vývoj v zahraničí, změna sazeb do konce letošního roku je tak malá, uvedli ekonomové.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Záznam jednání ČNB: Bilance rizik prognózy je mírně protiinflační

09.08.2019 Většina členů bankovní rady České národní banky vyhodnotila bilanci rizik její prognózy jako mírně protiinflační. Shodovala se v tom, že tímto směrem působí zejména riziko výraznějšího zpomalení růstu poptávky v zemích hlavních obchodních partnerů ČR. Vyplývá to ze záznamu jednání rady z 1. srpna, který dnes ČNB zveřejnila.
C:\fakepath\USDJPY-H4-05082019.PNG

Trumpova cla – co přináší nová etapa?

05.08.2019 Minulý týden přinesl velkou dávku nových makroekonomických dat včetně očekávaného snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou. Pokles v evropském průmyslu i stabilní napětí na trhu práce ve Spojených státech však nijak nevybočovalo z aktuálně nastavených trendů a vnímání traderů, na trhy tedy nemělo významnější dopad.
img

Bankovní rada volí trpělivost v době nejistoty

01.08.2019 Podle očekávání bankovní rada ČNB dnes rozhodla ponechat své úrokové sazby beze změny. Tuzemská ekonomika v posledních měsících pozitivně překvapuje, nicméně zahraniční prostředí hraje v její neprospěch. I když se hospodářský růst nevyrovná těm nejlepším letům současného cyklu (2015 a 2017) udržuje si slušnou dynamiku v blízkosti svého růstového potenciálu. Využití kapacit v ekonomice je stále nad svým dlouhodobým průměrem a situace na trhu práce se uklidňuje jen velmi opatrně. Tlaky na růst cen tak přetrvávají, což vytahuje spotřebitelskou inflaci vysoko k horní hranici tolerančního pásma dvouprocentního inflačního cíle. To je i hlavním důvodem proč očekáváme, že prognóza a vyznění následné tiskové konference bude spíše ve směru zvyšování úrokových sazeb. Nicméně centrální banka se obává zahraničního vývoje.
C:\fakepath\usa-akcie.jpg

Akcie v USA dnes kvůli Fedu klesly, dolar rostl

19.07.2019 Akcie ve Spojených státech smazaly počáteční zisky a oslabily. Způsobilo to zmírnění nadějí, že by centrální banka USA (Fed) mohla na konci června snížit úrokové sazby až o půl procentního bodu.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar po zmírnění obav z prudkého poklesu úroků roste

19.07.2019 Americký dolar dnes oživuje ze čtvrtečního propadu způsobeného komentářem jednoho z představitelů centrální banky USA (Fed). Komentář vyvolal obavy z agresivního snížení úroků v tomto měsíci. Fed však později reagoval na tento komentář s tím, že se nevztahoval k aktuálnímu vývoji jeho politiky.
C:\fakepath\TOP5-01022019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2019 1) Čínská obchodní delegace oznámila, že bylo docíleno "významného pokroku" v nejnovějším kole obchodních jednání se Spojenými státy. S odvoláním na čínská státní média o tom dnes informoval zpravodajský web BBC.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Japonský jen dnes výrazně posílil

13.02.2018 Japonský jen dnes výrazně posiluje a k dolaru stoupl až na nejvyšší hodnotu za pět měsíců. Přispívají k tomu spekulace, že japonská centrální banka (BOJ) by brzy mohla omezit svůj rekordní měnový stimulační program.
img

Co řeknou akcie na konec QE?

30.01.2018 Největší světové centrální banky již začínají brzdit své programy kvantitativního uvolňování (QE) a po zahájení kvantitativního utahování v USA se svět jako celek už nebude moci spoléhat na novou likviditu, která udržela vyspělou část globální ekonomiky naživu v těch nejhorších časech krize.
img

Americký dolar ztrácí, je na tříletém minimu

20.01.2018 Po velmi slabém roce 2017, kdy dolar ztratil přibližně 10 procent své hodnoty, počátkem letošního roku poklesy pokraču...
img

Geopolitický vír událostí: Čeká nás konec večírku

13.11.2017 V době, kdy se Federální rezerva (FED) odhodlala k velkému kroku nahrazení kvantitativního uvolňování kvantitativním utahováním a kdy se geopolitická rétorika mezi USA, Severní Koreou a Íránem zintenzivňuje, není místo pro falešný pocit, že je vše v pořádku. Naneštěstí se svět nechává uchlácholit falešným pocitem bezpečí a ignoruje hrozící rizika. FED dělá obrovskou chybu ve své „politice naděje“, že se inflace bude chovat dle akademicky vyvrácené Phillipsovy křivky. Naší hlavní obavou je skutečnost, že ekonomický ukazatel úvěrového impulsu se hroutí.
img

Trumpova volba do čela Fedu

02.11.2017 V záplavě nových dat, která podle analytiků dělají tento týden nejšílenější pro finanční trhy v tomto roce, se v podstatě ztratila zpráva ze zasedání největší světové centrální banky, amerického Fedu. V očekávání je totiž bombastičtější zpráva z Washingtonu načasovaná na dnešní večerní hodiny středoevropského času – oznámení nominace na příštího guvernéra Fedu prezidentem Trumpem.
TOP5-18092017-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.09.2017 1) Podle průzkumu agentury Bloomberg je nyní pouze 47,7% šance, že americká centrální banka (Fed) přistoupí k dalšímu zvyšování úrokových sazeb ještě v tomto roce. Šéfka Fedu Janet Yellenová i jeho další představitelé v minulosti několikrát řekli, že v roce 2017 americká centrální banka sazby zvýší pravděpodobně třikrát, dosud se tak stalo pouze dvakrát. Americká makrodata však podle analytiků momentálně nejsou natolik přesvědčivá, aby Fed mohl přistoupit k dalšímu zpřísnění měnové politiky.
img

Slabý americký dolar způsobil pokles USD/JPY pod hodnotu 100, a co dalšího se děje na finančním trhu?

16.08.2016  Nálada německých analytiků a investorů se v srpnu mírně zlepšila, ukázal dnes index ZEW, který vzrostl na 0,5 bo...
img

Investoři nakupují riziko, díky čemuž posiluje EUR/USD

15.08.2016 Americké akciové indexy otevírají v pondělí v zelených číslech a následují tak vývoj na globálních finančních trzích, kde rostly ceny ropy a čínské akcie kvůli spekulacím, že Čína přijde s novým stimulačním programem na podporu ekonomiky po sérii slabších makroekonomických dat. Čínský akciový index dnes vyskočil na sedmiměsíční maximum.
img

Trading nastavení pro akciové indexy a měnový pár EUR/USD

08.07.2016 Po silném pobrexitovém růstu důležitých akciových indexů v předminulém týdnu se v první polovině tohoto týdne již začalo zdát, že trhy konečně dostávají rozum a jdou směrem, který je v této situaci logický (dolů). Více ztrácely evropské indexy, německý DAX oslabil během 2 dnů o více než 500 bodů. Americké indexy také zahájily poklesy, ty však nebyly ani zdaleka tak významné jako v Evropě.
EURUSDH1-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (4.7.2016)

04.07.2016 V minulém týdnu jsem zde nezveřejňoval veřejně žádné obchodní nastavení, jelikož jsem chtěl po tom extrémním pohybu díky...
draghi ecb.jpg

Draghi: Centrální banky by měly sladit kroky

28.06.2016 Světové centrální banky by se měly snažit sladit svá měnová opatření, aby zabránily "destabilizujícím vedlejším následkům" plynoucím z rozdílného tempa hospodářského růstu v jednotlivých zemích a regionech. Na výroční konferenci o centrálním bankovnictví to dnes v portugalské Sintře prohlásil šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. K dopadům vystoupení Británie z Evropské unie se nevyjádřil.
img

Dozvuky středečního zasedání Fedu se budou na trzích ozývat ještě dlouhou dobu

17.03.2016 Holubice se včera večer vyřádily. Fed výrazně snížil své projekce dalšího růstu sazeb v tomto i následujících letech. ...
img

Co dnes čekat od Janet Yellen?

10.02.2016 Trhy si dnes dopoledne užívaly korekci a pokles rizikové averze. Americký dolar korigoval alespoň malou část propadů, ...
img

Ještě jednou se vyspíme a rozhodnutí Fedu o sazbách bude konečně tady!

15.12.2015 Už zítra proběhne jedno z nejvíce očekávaných zasedání americké centrální banky (Fed) v historii. Poprvé od roku 2006 ...
img

Čína snižuje sazby i povinné rezervy, akcie navazují na včerejší ECB rally.

23.10.2015 Už jsme si mysleli, že nás v pátek odpoledne čeká doznívání ECB rally a následně poklidný víkend, ovšem dorazila neček...
EURUSD-H4-23102015.PNG

Měnové války v plném proudu

23.10.2015 Zdá se, že dvě největší světové centrální banky spolu znovu vytáhly do boje. V době nulové inflace i nulových...
img

Uvolněná měnová politika centrálních bank stále převažuje a asi jen tak převažovat nepřestane

09.09.2015 S blížící se schůzkou FOMC americké centrální banky Fed se objevuje čím dál více hlasů pro zachování uvolněné měnové p...
Související klíčová slova: Výnosy dluhopisů | Marshallův plán | Fond Salutem | Gramotné obyvatelstvo | Soft-landing | Klid před bouří | Tele2 | Opětovný pokles | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Války | Západní země | Výzkumný ústav | Zveřejněné údaje | Vývoj | Budapešť | Australská centrální banka | Nadměrné nadšení | IW | Trumpova cla | EUR | Zásoby zlata | Velké finanční krize | Investičně-poradenské firmy | Standard & Poor's | Vít Hradil | David Malpass | Volatilní | Oživení cen | Mladší generace | Pumpování likvidity | Australský dolar | Papírová hodnota akcií | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | CBDC | PEPP | Hodnotové akcie | Akcie firmy | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Jüan | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Index STOXX Europe | Trh dluhopisů | Nastavení úrokových sazeb | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | T-Mobile | Data z amerického trhu práce | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | EUR/JPY | Alternativní investice | Zasedání ČNB | Vytváření devizových trhů | Náklady na financování | Metal Focus | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Americký akciový trh | Pro investory | Diverzifikace | Short EUR/CHF | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Support | Návrat inflace | Chování | Mezinárodní ratingová agentura | Cyklus zvyšování sazeb | Spekulativní mánie | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Měnové krize | Online broker v oblasti forexu | Bezpečný přístav | Ifo | Argos Capital | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Riziko redenominace | Prognózy | Britská libra | Intervence | Zkušení obchodníci | Slabá koruna | Klesly akcie | Devalvace | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Znovuotevření čínské ekonomiky | Hnojiva | FTSE MIB | Zvýšení minimální mzdy | Investiční příležitost | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Index Nikkei | Český statistický úřad | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | Na burze | Snižování sazeb | Pokles akcií | GBP | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Institut Ifo | NFP | Reality | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Penzijní fondy | Pokles cen ropy | Kansas City | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Futures | Bilance ve Švýcarsku | Fungování finančních trhů | Benchmark | Cena pšenice | Znehodnocování měn | Lagardeová | Český zlatý poklad | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Kov | Vzácné kovy | Výnos | Euro Stoxx 50 | Měnový pár USD/JPY | IHNED | Asijské akcie | TNOTE | Propad příjmů | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Jiné měny | Index DOW | Posílení | Béžová kniha | Reálné ekonomiky | Státní dluh | WallStreetBets | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Admirals | Hluboké recese | Rozvoj dlouhodobých vztahů | ActivTrades Europe SA | Kontrakty | Globální ekonomiky | Přehnané sebevědomí | Polymetal International | Obchodování s cennými papíry | Kancléřka Merkelová | Největší světové ekonomiky | Plány | Online obchodování | Praxe | CHF/CZK | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ekonomiky | Makroekonomické statistiky | JPY | Vybírání zisků | Členové eurozóny | Vývoj dolarového indexu | Globální krize | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Více peněz | Německé HDP | Jestřábí komentáře | Posilování dolaru | Praní špinavých peněz | Standard & Poor's 500 | Peníze | Rezistence | Rheinische Post | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Francie | Logistické problémy | Měnová opatření | Investiční analytik | Coinmarketcap | Hlavní centrální banky | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Snižování úroků | Medvědí trh | Katar | Prognóza | FTSE 100 | Startup WeWork | Firemní zisky | Pokles ceny ropy | ČSOB | Maďarsko | Nasdaq Composite | Širší index S&P 500 | Saxo Bank | Anthem | Investiční strategie | Barel ropy | Americký Fed | Spekulovat | Cenové tlaky | Komoditní sektor | Obchod | Bankovní rada ČNB | Ruský prezident | Středoevropské měny | Brexit | ZEW index | Zlaté zásoby | Longovat | Dovoz | Dolar dnes | Zvednutí sazeb | EURUSD | Pozornost investorů | Nikkei | Burzy | Ceny elektřiny | Uznávaný online broker | Broker | Ekonomické dopady | Válka na Ukrajině | Akciové indexy | Cash flow | Proražení | Investing.com | Americký prezident | Odhad růstu světové ekonomiky | Průmyslové objednávky | Zastavení poklesu | Portfolio | Co se děje na finančních trzích | Automobilka | Kurz americké měny | Centrální banky USA (Fed) | Finanční instituce | Americký index | Šok | Obchodní tipy | Zpřísňování měnové politiky | CAC 40 | Riziková averze | Rozpočtová politika | Měnové války | Hongkong | Inflace | Výše devizových rezerv SNB | Trh s ropou | Unie | Fialova vláda | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | Konflikt mezi Izraelem | Měnový fond | Ropné společnosti | Ředitel společnosti ActivTrades | ActivTrades Europe | Jednotná evropská měna | UniCredit Bank | Trpělivost | Kapitál | P.A. | Kolísání měn | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Vývoj výše devizových rezerv SNB | Investovat | Vyšší náklady | Dovednosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rezistence (hranice odporu) | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | EUR/AUD | Ceny ropy | Obchodní příležitost | Salutem | TRY | Caterpillar | Riziko pro hospodářský výhled | Investice do těžby | Zpráva | Pro tradery | Generace Z | 1 milion | Kupující | Stratégové | Zpřísnění ekonomických podmínek | Posilování amerického dolaru | Vývoj meziroční inflace | Představitelé Fedu | Janet Yellenová | Prodej | EUR/CZK | Zájem investorů | Euforie | Vedoucí představitelé | Bloomberg | Makrodata | Investoři | Obchodování jako životní styl | Nabídka | UBS | Nejistoty | Oddlužení | Polymetal | Prezidentka ECB | Investiční | Evropská měna | Třída aktiv | Ředitel banky JPMorgan Chase & Co. | Zprávy | Růst cen ropy | Média | Inflační čísla | XAU/USD | Index PPI | Obchodní plán | Nejznámější kryptoměny | Vysoký přebytek | Nákupy vládního dluhu | Zisk | Bias | Majitel | Hlavní úroková sazba | Dluhové problémy | Čisté nákupy zlata | Situace na finančních trzích | Ruské ropy | Bank of England | World Gold Council | Cenové výkyvy | WSJ | Zápis z posledního zasedání | Závislost na dolaru | Propad | MWh | Program nákupu aktiv | Asijské burzy | Tržní podmínky | NATO | Globální finanční systém | Sestupný trend | Bydlení | WYNN | Kč/EUR | CZ | Analýzy | Míra | Makroekonomické ukazatele | TTF | Index S&P 500 | Obchodování s měnami | EURCZK | Vybrané měny | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Hedgeové fondy | Digitální měny | Úrok | Koruna | Evropské ekonomiky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Důvěra investorů | České koruny | Agentura Reuters | Bohatý | Zmírnění dopadu epidemie koronaviru | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Vývoj ceny plynu | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Automobilka Škoda | S&P | Vakcína | Obchodování | Kryptoměny bitcoin | Vysoké ceny energií | Spotřební daně | Výkonnost | Rekordní růst | Carry trade | Risk Off aktiva | Pandemie koronaviru | Nákupy dluhopisů | ZEW | GFT | Očekávání analytiků | Ropovod | Nomura | Fenomén | Covid | Obchodní bilance eurozóny | Bilion | Eurostat | Prezident | Macau | Deflace | Kristalina Georgievová | Britské libry | Růst inflace | Turecká lira | Investiční banka | Oživení americké ekonomiky | Technické ukazatele | Hrubý domácí produkt | Wells Fargo | Plyn | Tržní úrokové sazby | Bankovní tradeři | Globální rezervy | Hospodaření | Analýza transakcí | Eurodolar | Meziroční inflace ve Švýcarsku | Firmy | Powell dnes | Inflace v eurozóně | Nordea | Index cen domů | Akciové bubliny | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | Ekonomie | Fundamentální zprávy | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | IBEX 35 | Finanční krize | Inflační tlaky | Turecká centrální banka | Minulá výkonnost | Úroda | TIM | Česká koruna | Tým InstaForex | Obchody | FXstreet.cz | Zůstatek | Stimulační opatření | Běžný účet | JPMorgan | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Měnový trh | Objem | Růst výnosů | Obavy z recese | Halifax | Federální rezervní systém | Akcie firem | Dluhopisoví investoři | Podnikatelská nálada | Korelace s akciemi | Regulátor | Akciový index | Hlavní indexy | Dlouhodobý výhled | Ask | Klesající trend | Pozornost | Venezuelský bolívar | MMF Kristalina Georgievová | Studie | Španělská ekonomika | Společnost ActivTrades | Deficit | Polsko | Kolaps | Dluh v zahraniční měně | Ratingová agentura | JDE | Spekulace | Naše ekonomika | Hypotéky | Pohyb kurzu | Broker v oblasti forexu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Finanční operace | Evropa | Úspory | Jackson Hole | Znalost | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Ropovod Družba | Investice do nemovitostí | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Denní graf | Oslabení amerického dolaru | Makroekonomické údaje | Nejistota | Rostoucí obavy | Trump | Dolarové likvidity | Dow Jonesův index | Šíření inflace | Marek Odehnal | Mexiko | Vstupy | Inflace ve Spojených státech | GBPUSD | ProCent | Obchodníci | Rakousko | Opatření | Stříbro | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Kukuřice | Výkonnost zlata | Jan Dvořák | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Americké akcie | BBC | Finanční gramotnost | Czech Fund | MetaTrader | Nákup CHF/CZK | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Dolar k japonskému jenu | Las Vegas | Finanční média | Akcie Twitteru | Podnikatelé | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení těžby | Komise | CL | Války na Ukrajině | Výkyvy | Zadlužení | Výrazný růst | Fed | ING | Korekce | Money management | MetaTrader 4 | Vyšší náklady na půjčky | Bid | Apple | Konkurenceschopnost | Česká republika | Globální recese | Index Standard & Poor's | Zasedání MMF a SB | Posílení dolaru | ANO | IRS | Inflace ve Švýcarsku | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Rating | Dezinflace | USD/CZK | Ripple | Společnost XTB | KKR | SNB | USD/CHF | Příležitosti | Steen Jakobsen | Repo operace | Equity | Negativní dopad | Členové Fedu | Inflační vývoj | Akcenta | Srí Lanka | Americký trh | Správci aktiv | Světová měna | Christine Lagarde | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Unce zlata | Vyhlídky světové ekonomiky | Vysoké inflace | Obchodní praktiky | Agentura AP | Výpadky | FIAT | Centrální banka | Americký dolar vůči japonskému jenu | Andrew Bailey | Výchylky v kapitálových tocích | Libra od Facebooku | QE | Evropské akciové indexy | Fed úroky | ERA | Donald Trump | Jádrová inflace | Kovy | Pandemie nemoci | Rizika | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Značka ActivTrades | Parita | Peter Siks | Spoluzakladatel | Dopady pandemie | Dakota Wealth | Rizikovější investice | ČNB Aleš Michl | Škoda | Payrolls | CZK | Dolar | Reuters | Cena benzínu | USD JPY | Forward | Kompozitní index | Alokace | Hang Seng | Guvernér Michl | Kvalitní obchodní služby | Předseda | Růstový potenciál | Prasknutí bubliny Dotcom | Utahování měnové politiky | Tištění peněz | Facebook | Saxo | Guvernér | Fond kvalifikovaných investorů | Evropská unie | NZD | Ekonomiky | Webináře zdarma | Rychlý růst | Libra | Koronavirová krize | Ekonomická recese | CFD | Rekordní inflace | Centrální banky | Současné tržní podmínky | XTB | Růst ceny zlata | Doporučení | Zahájení výsledkové sezóny | Příprava | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Nynější krize | Centrální banky světa | Květnová inflace | Úroky | Refinitiv | Přenos | Statistický úřad | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Měnové kurzy | Toshiba | Vývoj USD | Býčí trh | Zasedání RBNZ | Akcie dnes | Domácí fondy | Akciové dividendy | Omikron | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Leasing | Čínská ekonomika | Globální fenomén | Ceny | Koronakrize | Energetická krize | ČNB | Oddělení forexu | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Bilance Fedu | Ranní zpráva | Pokles | Contango | Poskytovatelé komunikačních služeb | Ochrana proti inflaci | Asijské akcie dnes | Margin | Globální inflace | Vývoj akciového indexu | Polská ekonomika | GfK | Globální riziko redenominace | Energetický regulátor | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Maloobchodní tržby | Tržní očekávání | Vyšší daně | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Dluh USA | Etoro | Obchodník | EMA | COVID-19 | Ceny benzínu | Poradenské firmy | Problémy | Růst světové ekonomiky | Index cen | Ceny v dopravě | Daně | Ekonomika nového Zélandu | Lídři | Spotová cena zlata | Kryptoměna | Velké riziko | CBC News | Pokles indexu | Obchodovat | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | FCA | BNP Paribas | Sankce vůči Rusku | EURIBOR | Globální ekonomika | Konjukturální průzkum | Swap | DAX | Snížení spotřební daně | Past na býky | Firemní dluhopisy | Jestřábí hlasy | Členské státy | Americké akciové trhy | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | Zvýšení ceny | Trinity Bank | Růst cen | Philadelphia Fed index | Banka | Kryštof Míšek | Financování | Podnikání | ČSÚ | Historická minima | GMT | Překoupení | Pokles ekonomiky | Švýcarská národní banka | Market moving zprávy | Investiční poradenství | ROCE | Vývoj inflace v Turecku | Line | Největší centrální banky světa | Digitální měna centrální banky | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | Polská národní banka | Ropa | Averze vůči riziku | Čínská měna | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Restrikce | Hospodářský růst | Růst dolaru | Prezident Fedu | Tržní sazby | Americké státní dluhopisy | Raiffeisenbank a.s. | WTI | Bod | Rozhodování | Hromadění zlata | RBNZ | Paládium | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Americká měna | Pohyby eura | Debata | Euro | Fundamentální pozadí | Bankéři | Hodnoty měny | Cena ropy | Využití kapacit | Klid | Domácí měna | Německá ekonomika | Zlato a stříbro | Maloobchodní prodej | Trh kryptoměn | Risk | Ředitel banky | Televize Netflix | Kurz USD | USD/CAD | Rada ČNB | Zkušenosti | Akcie Verizon Communications | Trh se zlatem | Signály | Brokerská společnost | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Zastavení dodávek | Lira | Věk pro obchodování | Růst ekonomiky | Síla koruny | GFT Global Markets | Bankovní účet | Bank of Canada | IHS Markit | Peněžní zásoba | Ekonomické recese | Statistiky | Ole Hansen | Rozhodnutí Bank of England | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Electricite de France | Diverzifikovat | FX | Ben Bernanke | Global Markets | Covidové restrikce | Central Bank of Turkey | Segment zdravotnictví | PBOC | Kurz | Market | Bankovní sektor | Unicredit | Big Mac | Pokles výnosů | Výkon světové ekonomiky | Měna euro | Úsilí | Finanční situace | Investujte | Obchodní bilance | Proinflační | Letošní úroda | AUD | Globální finanční krize | Stratég Saxo Bank | Sebevědomí | Dnešní krok Fedu | Tomáš Raputa | Citigroup | Hospodářství | MIB | Uzbekistán | Ekonomické restrikce | Oslabení | Referendum | Bankomat | Ranní glosa | KfW | Uhlí | Vítězství nad inflací | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Trade | Vývoz | Gate | OvalX | Recese | O společnosti ActivTrades | Kazuo Ueda | Riziková aktiva | Likvidita | Švýcarský frank | Čisté krátké pozice | Chuť riskovat | AUD/USD | Americké akciové indexy | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Situace na Blízkém východě | Poptávka po dolaru | Stavební povolení | Redenominace | Obchodní rozhodnutí | Frank | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Měnové politiky centrální banky | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Transparentní | Kurz eura | Snížení úrokové sazby | Růst cen zlata | Centrální banka USA | Změna sazeb | Ceny energií | Bohatý táta, chudý táta | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Trh s kryptoměnami | Ceny potravin | Inflační data | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | Bondy | Mince | Investiční stratég | Schodek rozpočtu | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Adidas | Dow Jones Industrial | Sankce | Ceny platiny | Las Vegas Sands | Americký dolar k japonskému jenu | Pozice ActivTrades | Míra inflace | Fyzické zlato | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Náklady na úvěry | CNN | CSSF | Hodnota dolaru | Ekonomický výhled | Zlaťáky | Nařízení | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Komerční banka | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Americké trhy | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Summit EU | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Makroekonomická data | Analýza | Nadprodukce | Podnikatel | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Bankovnictví | Dolar vůči japonskému jenu | USD index | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | Obchodní model WeWorku | Bilion dolarů | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Akcie klesají | Akciové trhy | Cíle | Měnový výbor Fedu | Měnový výbor | Myšlenka | Úrokové sazby | Družba | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Rally | Bankovní rada | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Recese v USA | Zasedání České národní banky | Banky | Bear | Japonský akciový trh | Japonská ekonomika | Aktiva | Vývoj výše devizových rezerv | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Výnosy z dluhopisů | Nákup zlata | Základny traderů | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Konsolidace | Pokles cen | Základní úrok | Čínská centrální banka | Keystone XL | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | EUR/TRY | Tradingový portál | Zdravotnictví | NZD/USD | Čínské akcie | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | Empire State Index | Politika centrálních bank | Pochybnosti | Výsledek voleb | Trinity | Stratég | Splasknutí bubliny | Sal Bruno | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Ricardo Evangelista | Devizové rezervy ČNB | Slovenský trh | Ztráty | Řetězce | Sentiment | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Komunikace | ECOFIN | Deutsche Telekom | Velká Británie | Další vývoj | Citibank | Federální vláda | Nálada | Dow Jones | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Vnímání | TradingEconomics | Koncern Volkswagen | Investiční příležitosti | Forexové obchodování | Ekonomika | Ekonomická data | Elektřina | Trading | Commerzbank | Zhodnocení | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Timeframe | Index technologického trhu | Prodejní cena | Auta | Komerční banky | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Počty nakažených | Energetické společnosti | Sentix index | Tradeři | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Zlaté rezervy | ODEHNAL & PARTNEŘI | FOMC | Oživení cen ropy | Držení akcií | Expanze | Ceny mědi | General Motors | Fondy | Dlouhodobý trend | Měnové unie | Cenové hladiny | USD za barel | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | Dřevo | Krize | Obligace | Investing | Výše rozvahy americké centrální banky | Portál FXstreet.cz | Vlády | Tightening | Risk Off | Světový trh s ropou | Ceny plynu a elektřiny | Krize na Ukrajině | Joe Biden | Norská centrální banka | Oslabení dolaru | Člen rady guvernérů | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny ropy | Úroková sazba | Devizové rezervy | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Poradenství | Investiční skupiny | Dotcom | Guvernér Rusnok | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Rozhovor | Hlavní měnové páry | Transakce | Šéfka ECB | Měny | Bilance | Korelace negativní | Volby | Snížení úrokových sazeb | Americká vláda | Vzestup inflace | Technický výhled | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Energie | Důležité zprávy | Pohonné hmoty v Česku | Ukazatele | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | USDX | EUR/CHF | Dividendy | Měna | The Wall Street Journal | Akciový trh | Sazby | David Marek | Historie | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | USD | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Francouzský index | Inside | Investiční doporučení | Investor | Finanční trh | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Reakce investorů | Překoupené oblasti | Nové prognózy | EFSF | Vyspělé ekonomiky | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Akcie Toshiba | Alokace aktiv | Partneři | Rusko | Poradce | Vicepremiér | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Dna | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Meziroční inflace | Výsledkové sezóny | Domácí měny | Britská vláda | Nejvolatilnější | Hodnota zlata | Biliony dolarů | Úbytek | Ceny americké ropy WTI | Ocenění | Ropy | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Druhá vlna | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Cílová cena | Společnost | Wolfgang Schäuble | Strategie řízení | CBC | Sázky | Světová rada pro zlato | Ceny americké ropy | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Jerome Powell | Komoditní vlna | Mark Carney | Investování | Lehman Brothers | Quastic | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Eura | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Inflace v české ekonomice | Koronavirus | Obilí | Ceny pohonných hmot | UCITS | Růst | Výše devizových rezerv dle zemí | Centrální bankéři | Příjmy | Ondřej Hartman | Hospodářské výsledky | Mezinárodní ratingové agentury | ČTK | Dostatek likvidity | Risk-off | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Automobilka Škoda Auto | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | BOSSA | Zasedání MMF | Index | Vánoční rally | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | MiFID II | Fundament | Bohatství | Průmyslová produkce | Fundamenty | Výsledková sezóna | Ministři financí eurozóny | Hlavní investiční analytik | Hospodářský pokles | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Panika | Budoucnost tradingu | Vývoj amerického dolarového indexu | Měnové podmínky | No-landing | Kupci | Obchodování na forexu | Cena futures | Šíření koronaviru | Vývoj ceny uhlí v USD | Bolívar | Dlouhodobý pohled | Platformy ActivTrader | Fluktuace měnových kurzů | Depegging | Robert Pavlik | Průzkum | Světové burzy | Tržní riziko | Měnový výbor centrální banky | Příležitosti pro forexové brokery | Brent | Tým Saxo Strats | Vývoj peněžní zásoby | John Hardy | Jakub Petruška | Investment Institute | Dluhopis | Investiční horizont | SCB | Oslabování švýcarského franku | Prodej státních dluhopisů | Český a slovenský trh | Světové hospodářské krize | Měny na forexu | British Petroleum | Existence bitcoinu | Měnový výbor ECB | Komoditní měny | Směrový názor | Měnová krize | Inside Bar | Americké centrální banky | Období stagflace | Dopady koronavirové krize | Cestování | David Vagenknecht | Graf EUR/USD | Budoucí cena | Vývoj na trhu | Analytička | Prezident SB | NFP report | Christine Lagardeová | Základní úroková sazba | Akcie výrobce letadel Boeing | Vývoj měnového páru | Nálada spotřebitelů | Stabilní zdroj příjmů | Americká centrální banka | Směnné kurzy | Robert Novoměstský | Svět kryptoměn | ActivTrades | Investiční riziko | Sentiment investorů | WGC | S&P Global | Zasedání Fedu | Management | Obchodování s více aktivy | Obchodování s deriváty | Revoluce v obchodování | Akcie v Asii | Vlastní digitální měny | Market moving instituce | Nadšení | Dolary | Bezpečné investice | Telecom Italia | Kurz EUR/USD | Vyhlídky | Rekordní ceny | Obchodování na trzích | Nemovitosti | Výrazný pokles | Cukr | Makroekonomie | IndexIQ | Nio | Akcie bankovních společností | Saxo Strats | Vývoj bilance běžného účtu | Onemocnění | Předpověď | Pokles HDP | Údaje | Hospodářská politika | Fiat Chrysler | Dopady koronaviru | Nové emise | Světové ceny ropy | Technologické společnosti | Zlatý index | Automobilky | Bitcoin | Prasknutí bubliny | Americké měny | Graf | Omezené riziko | HDP Španělska | Ropa Brent | Volatility obchodování s měnami | Hráči na trhu | Bitcoin dnes | Přehled | Výnosové křivky | Řízení volatility | Short | Ekonomické události | Stavebnictví | Pár EUR/USD | Zpráva o inflaci | Evropský statistický úřad Eurostat | Noví investoři | Ekonomická situace | Target Profit | High | Pokles ceny | Čínský akciový index | Předpokládaný růst | Ropné futures | Ekonomická důvěra | CHF | Reálný účet | Napětí na Ukrajině | Emerging markets | Drahý kov | Čínský statistický úřad | Prezident Trump | Zvýšení úrokových sazeb | James Bullard | Euro k dolaru | Strop na ruskou ropu | Index CPI | Index Nasdaq Composite | Investiční nástroje | Aleš Michl | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | xStation5 | Podpora | Dolar vůči jenu | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Volatility | Dílčí index | Snížení úroků | MT4 | Focus | Pokles EUR/CZK | Nízké úroky | Zpráva pro tradery | Světová banka | Akcie technologických společností | Standard & Poor's (S&P) | Zemní plyn | Německo | Japonsko | Bojkot | Záznam jednání ČNB | Akcie v USA | Fluktuace | Riksbank | Plány Fedu | Spotová cena | Twitter | Novozélandský dolar | Energetický sektor | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | WeWork | Státní protiinflační dluhopisy | Makroekonomický kalendář | Pandemie covidu | Bankovky | Virus | JPMorgan Chase & Co | Velké peníze | Vyšší riziko | Dluhové krize | Wynn Resorts | Rozpočet | Japonská centrální banka | Vice | Kazachstán | Akcie ve Spojených státech | Ceny komodit | FTSE | NAFTA | CARA | Prognózy inflace | Směnný kurz | Kurz koruny | Státní dluhopisy | Aktivum | Federal Reserve | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Ruská ropa | Domácnosti | Guvernér ČNB | Americký dolar | Parita eura | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Telecom | Evropská centrální banka | US100 | DOT | ECB Christine Lagardeová | Fair Value | Platební bilance | Tržby | Snížení sazeb | Fond | Závislost | Thajsko | Německá centrální banka | Startup | Marketingová komunikace | Růst mezd | Finanční systém | ECB | Míra inflace v Německu | Futures kontrakty | Vánoce | Nákup akcií | Americká centrální banka (Fed) | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Eurozóna | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | FXstreet | Robert Kiyosaki | Partners | Vývoj inflace | Konsenzus | Kurzy | Euro STOXX | Klouzavý průměr | Benchmarky | Indikátor | Conference Board | Obchodní pozice | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Odpor | FOREX | Vysoké devizové rezervy | Ranní okénko | Kurz EURUSD | Hospodářský výhled | Dluhy | Krize v Evropě | Měnová politika | Freedom Financial Services | Rezervy | Růst ceny | Hodnota akcií | Dluhopisy | Bankovky a mince | Ekonomické vyhlídky | Restrukturalizace | Golden Gate | ISM | Americký index S&P 500 | Webináře | Sazby beze změny | Moskva | Počet firemních bankrotů | Analytika | IAU | Pozornost trhu | Riziko | Pšenice | Americké banky | Evropský trh s plynem | Růst čínské ekonomiky | Poptávka | Fitch | Co bude | Zasedání Bank of England | CAD | Nové kryptoměny | Čína | Očekávání trhu | Růst HDP | G7 | Zvýšení inflace | BACEN & CVM | Reporty | Politici | Údaje MMF | Počasí | New York Times | FRED | Medvědi | RBI | Výrobní aktivity | Analytik | Brokerská společnost ActivTrades | Akcie bank | Největší centrální banky | USA | Klouzavý průměr EMA | Fiskální politika | Roman Pilíšek | Velcí hráči | Drahé kovy | Hedging | Analytické společnosti | Spojené státy | Sociální demokraté | Zlaté rezervy centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Index PMI | Inflace v Turecku | Globální trh | Protiinflační dluhopisy | Globální trhy | Centrální banky USA | Měnový pár | Federální rezervní banky | Základní měna | Federální rezervy | Janet Yellen | Kupón | Zlato | Emise | MIFID | Ekonomové | Index technologického trhu Nasdaq | BIS | JPMorgan Chase | Silné inflační tlaky | Kiyosaki | Samsung | SEC | Zlepšení | Česká národní banka | České trhy | Celková inflace | Načasování | Jádrová inflace v eurozóně | Esther Georgeová | Burze | Ceny uhlí v USD za tunu | Verizon Communications | Změny úrokových sazeb | Verizon | Forexu | Nižší úrokové sazby | Wall Street | Pandemie | Výprodej | Poskytování úvěrů | Josh Gilbert | CMVM | BTC/USD | Pozice | Členové OPEC | Akumulace | Tisknout peníze | Deloitte | Měnové trhy | Stagflace | Nové údaje | EU | USD/JPY | Salutem Fund | Data ze Spojených států | Situace na americkém trhu práce | Výkon dolaru | Směrnice EU | Bloomberg Economics | Vysoké ceny | Odvětví | Společná evropská měna | Správy devizových rezerv | Oslabování koruny | Demografické skupiny | Vývoj ceny uhlí | Nákupy zlata | Krátkodobý dluh | Americké vlády | Uvolňování covidových restrikcí | Futures na americké akciové indexy | Vývoj měnového páru BTC/USD | Drobní obchodníci | PMI ve službách | Španělsko | Průměrná míra inflace | Spekulanti | Jamal | Zpomalení růstu | Intervenovat | Úrokové zhodnocení | SVB | Miliardy | Geopolitika | Markit | Rostoucí ceny komodit | Prudký růst cen | Investovaná částka | Výnosy | Komodity | CNBC | IBEX | | ČR | Epidemie koronaviru | Šéfka Fedu | Práce | Obchodní model | Banky pro mezinárodní platby | Rezervy centrálních bank | Private equity | Americká centrální banka dnes | Biden | Budoucnost | Kvantitativní utahování | Začínající obchodníci | Aktuální situace | Euro vůči americkému dolaru | Abbott | NASDAQ 100 | ActivTrader | Nové peníze | Výprodeje akcií | Vysoké úrokové sazby | RISK-ON | Stabilita | Bezpečná aktiva | Objednávky | Zpřísňováním měnové politiky | Optimismus | Dánsko | Dodavatelské řetězce | Rostoucí úrokové sazby | Kotace | Zahraniční forex | Žádosti o podporu | Komise v přenesené pravomoci | NERV | Trhy v USA | Propad příjmů deviz z turismu | Zahraniční měny | Trading nastavení | Zdroj příjmů | Investiční cíle | Akcie v Číně | Zlataky.cz | Akcie | Hard-landing | Japonský jen | InstaForex | Výnos dluhopisů | Volkswagen | Golden Gate Pavel Ryba | Podniky | Ekonom | Ministr financí | Platební bilance ve Švýcarsku | Názory analytiků | Analytický tým | Asijské akciové trhy | Obchodní nastavení | Graf dne | Nasdaq | Výše devizových rezerv | Návratnost | Běžný výnos | Geopolitická situace | Evropské dluhové krize | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Fiskální plány | Krátkodobý výhled | Hike | Zero Hedge | Vývoj meziroční inflace ve Švýcarsku | David Marášek | Šířením nového typu koronaviru | Údaje o inflaci | Ceny nových bytů | Koncern | Zemědělství | Tržní kapitalizace společnosti | Obchodní dohody | Technologické bubliny | Vyvážené portfolio | Société Générale | Belgie | Průlom | Investment | Statistika | Vývoj ceny | Spektrum aktiv | BlackRock | Oblasti forexu | Životní styl | Kurz EUR | Záporné úrokové sazby | Zajištění proti inflaci | Akcie firmy Caterpillar | Obchodní služby | Kryptoměny | Low | Ekonomické aktivity | Tým FXstreet.cz | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Úvěr | Mzdy | Strategie ECB | Investiční nástroj | Uvolnit měnovou politiku | Online broker | Holubice | Americká centrální banka FED | Férové obchodní praktiky | Hodnota dluhopisu | Růst cen průmyslových výrobců | Netflix | Británie | Tesla | Prohlášení | Ekonomický růst | Vývoj jádrové inflace | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Manažeři | Napětí na trzích | City
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Světová turistická organizace (UNWTO)
Světová válka
Světová válka o vakcínu
Světová zdravotnická organizace
Světová zdravotnická organizace (WHO)
Světové akcie
Světové akciové burzy
Světové akciové indexy
Světové akciové trhy
Světové burzy

Následující klíčová slova

Světové ceny hliníku
Světové ceny kakaa
Světové ceny kávy
Světové ceny obilí
Světové ceny potravin
Světové ceny ropy
Světové časy
Světové ekonomické fórum
Světové ekonomické fórum (WEF)
Světové ekonomické krize
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít