Neděle 19. května 2024 14:04
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král

Dostatek likvidity

img

Dluhopisový trh USA krvácí – zatěžuje to celý finanční systém

09.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Dluhopisový trh USA krvácí - zatěžuje to celý finanční systém

07.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Investiční výhled Fidelity International na 3. čtvrtletí 2023: Trhy budou oscilovat mezi odolností a křehkostí

04.07.2023 Vzhledem k tomu, že centrální banky stále zaujímají kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům jestřábí postoj, pravděpodobnost měkkého přistání, na rozdíl od některých částí trhu, které se pohybují v překoupeném teritoriu, klesá. Vzhledem k tomu, že finanční trhy oscilují mezi odolností a křehkostí, měli by investoři zvážit snížení celkové ochoty riskovat a zároveň takticky i strategicky využít podhodnocených příležitostí v rozvíjejících se zemích, uvádí investiční výhled společnosti Fidelity International pro třetí čtvrtletí roku 2023.
C:\fakepath\1683823638-praktick_oknko-11052023.jpg

Praktické okénko - Stop-Loss hunting a jak stát na té správné straně trhu

11.05.2023 Mnoho obchodníků nechápe, jakým způsobem finanční trhy fungují, a proto zbytečně přicházejí o peníze. V tomto článku se věnuji pivotovým high a low a jejich vlivu na umisťování SL a tvorbu likvidity.
img

Invesco: Devět věcí, které nás duben naučil o globální ekonomice

27.04.2023 Duben utekl jako voda. Měsíc byl nabitý nově zveřejněnými daty, která nám poskytla vhled do toho, jak se daří světové ekonomice navzdory agresivně nastavené měnové politice a boji s inflací. Níže uvádíme devět věcí, které jsme se tento měsíc dozvěděli a které jsou pro investory důležité.
img

Ranní shrnutí (04.04.2023)

04.04.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně – S&P 500 získal 0,37 %, Dow Jones se posunul o 0,98 % výše, Nasdaq klesl o 0,27 % a Russell 2000 se obchodoval beze změny.
img

Ranní shrnutí (03.04.2023)

03.04.2023 Ropa zahájila nový týden obchodování s velkým cenovým gapem poté, co země OPEC o víkendu oznámily dobrovolné snížení těžby.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26032023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.3.2023)

27.03.2023 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou ziskových obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně ještě ve stejný den došlo také k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se dle mého plánu aktivoval long (buy) nákupní obchod, který také dokonale přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku. Pokud jste mých obchodů v minulém týdnu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\evropska centralni banka.jpg

Situace evropských bank je stabilní, shodují se lídři EU po summitu

24.03.2023 Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání summitu EU v Bruselu. Lídři se v závěrečném prohlášení shodli na tom, že bankovní systém je odolný a má dostatek likvidity. To novinářům řekl také český premiér Petr Fiala, podle nějž nic nenasvědčuje tomu, že by v Evropě hrozily podobné problémy jako ve Švýcarsku či Spojených státech. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je však třeba vyjasnit například rozložení rizik. Německý kancléř Olaf Scholz ujistil, že situace Deutsche Bank, která čelí poklesu svých akcií, je stabilní.
img

🔴US500 čeká na Fed

22.03.2023 Ještě 8. března trh spekuloval, že by Fed mohl v březnu zvýšit o 50 bazických bodů a forwardová sazba by mohla přesáhnout 5,5 % (to byl základní scénář). Krach SVB a převzetí Credit Suisse však situaci na trhu hodně změnilo. Přestože se zdá, že krize byla zažehnána, toto riziko by se v případě nepříznivého vývoje mohlo vrátit s dvojnásobnou silou, což by mohlo v krajním případě zažehnout krizi podobnou té z roku 2008.
C:\fakepath\akcie-svb-13032023.png

Krach SVB: Problém nerealizovatelných ztrát z dluhopisového trhu

13.03.2023 Pád banky SVB úzce souvisí se zvedáním úrokových sazeb. Pro začátek poznamenejme, že se nejedná o černou labuť, protože toto riziko patří prakticky k učebnicovým příkladům dopadů zvedání sazeb na trh s dluhopisy. I přes svou velikost leží dluhopisové trhy mimo hlavní pozornost médií. Sem tam o nich probleskne jedna nebo dvě zprávy a to hlavně v souvislosti ze státními dluhopisy. Avšak principy a fungování dluhopisového trhu zůstávají obestřeny tajemstvím.
img

Plán EU na boj s drahými energiemi

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
C:\fakepath\1658400927-praktick_oknko-21072022.jpg

Praktické okénko – První obchod z nové strategie

21.07.2022 První obchod z nové obchodní strategie se svezl na vlně výprodejů. Uvidíme, jak se bude novému obchodnímu přístupu dařit dále.
C:\fakepath\trader-07042022-26-zm.jpg

EK schválila francouzský plán na podporu firem dotčených válkou

07.04.2022 Evropská komise schválila francouzský plán na poskytnutí až 155 miliard eur (zhruba 3,8 bilionu Kč) na podporu podniků zasažených hospodářskými důsledky války na Ukrajině. Komise to dnes oznámila v tiskové zprávě. Upozornila, že jde o první plán schválený v rámci krizového mechanismu, který Evropská unie kvůli válce na Ukrajině přijala minulý měsíc a který dočasně zmírňuje pravidla pro státní pomoc.
img

Ranní okénko - ECB bude v komunikaci opatrná, inflace v ČR patrně poblíž 10,3 %

07.03.2022 Tento týden bude z pohledu finančních trhů opět ve znamení volatility a zvýšené nervozity. Válka na Ukrajině pokračuje a s tím lze čekat i rozšiřování sankcí. Hlavním pohybem na trzích byl únik z rizikového kapitálu do bezpečných přístavů a jinak by tomu nemělo být ani tento týden. Koruna tak bude i nadále pod tlakem. Ekonomický kalendář je tento týden nabitý. Odstartovaly ho české mzdy za 4Q 21, které po očištění o inflaci skončily v mínusu více než se čekalo, o 2 %.
C:\fakepath\trader-25022022-20-zm.jpg

Klienti ruských bank mohou mít problémy s platbami kartou v zahraničí

25.02.2022 Klienti některých ruských bank, na které se vztahují západní sankce, již nebudou moci používat své karty v zahraničí nebo v mobilních platebních systémech společností Apple a Google. Uvedla to ruská centrální banka, která současně zvýšila svoji podporu bankám.
img

Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?

23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
img

Akcie Alibaba od října 2020 klesly o více než 66%. Jedná se o příležitost k nákupu?

21.12.2021 Akcie Alibaba (BABA) jsou stále v hlubokém poklesu. Především díky tomu, že jsou soustavně v nemilosti ze strany investorů, čínských a amerických regulačních orgánů. Zatímco Čína na Alibabu stále zaklekává, ze strany amerických regulačních orgánů zase hrozí delistování z amerických burz. To se přirozeně podepsalo i v hospodářství podniku, což si ukážeme v rámci fundamentální analýzy.
img

Americký akciový trh dále klesá

20.12.2021 Aktivita na trhu s opcemi byla intenzivní, což z pátku potenciálně činí jeden z nejrušnějších obchodních dnů v roce. Index S&P 500 v té době pokračoval v týdenních ztrátách při objemu, který byl o 35 % vyšší než průměr za poslední měsíc. Vzhledem k tomu, že se blíží svátky, by to mohl být poslední den v roce, kdy budou mít investoři dostatek likvidity k otevírání a uzavírání velkých pozic.
C:\fakepath\1637250198-dnes.jpg

„Zneužití“ vaší pozornosti „velkými hráči“

18.11.2021 Trading je disciplína, ve které se žádná chyba neodpouští. I sebemenší výhoda tak může znamenat naprosto rozdílné obchodní výsledky. Začněte přemýšlet jako Market Maker a obchodní výhoda bude na vaší straně.
img

Investice v době inflačního tlaku. Nový report od XTB.

20.05.2021 Proč je inflace důležitá? Zvýší se míra inflace ještě více? Jaké ukazatele inflace je potřeba sledovat a které instrumenty mohou být přirozeným zajištěním proti inflaci? Těmito a mnoha dalšími otázkami souvisejícími s investováním během vysokého inflačního tlaku se zabývá nejnovější report od analytiků XTB.
img

Ranní okénko - Ifo index patrně naváže na únorový růst

26.03.2021 Dnes pokračuje EU summit, na kterém lídři členských zemí budou debatovat především strategii k potlačení pandemie. Z pohledu ekonomických dat bude hlavní událostí dne zveřejnění německého Ifo indexu. Ten je dobrým ukazatelem stavu tamní ekonomiky, a bude tak bedlivě sledován. Společně s konsensem tržního odhadu očekáváme, že březnové vydání indexu přinese zlepšení ve všech jeho složkách. Znamenalo by to růst druhý měsíc v řadě.
C:\fakepath\euro2.jpg

Německá KfW poskytne firmám v úvěrech 19,3 mld. eur

14.05.2020 Německá státní rozvojová banka KfW poskytne firmám formou úvěrů na pomoc proti dopadům koronaviru 19,3 miliardy eur (531 miliard Kč), které jim mají zajistit dostatek likvidity. Vyplývá to z vládního dokumentu, do nějž nahlédla agentura Reuters. Banka schválila 99 procent zaslaných žádostí.
img

BREAKING: JPMorgan reportuje masivní skok v zajištění proti ztrátám z úvěrů

14.04.2020 JPMorgan (JPM.US) byla dnes první velkou americkou bankou, která reportovala výsledky za Q1. Banka zveřejnila EPS ve výši 0,78 dolaru oproti 2,65 dolaru v Q1/2019 (-70,5 % y/y). Zajištění proti ztrátám z úvěrů vyskočilo na 8,29 mld. dolarů (+339 % y/y). Na druhou stranu příjem z fixed income a akcií překonal očekávání. Dosáhl na v pořadí 4,99 mld. dolarů a 2,24 mld. dolarů. Banka zdůraznila, že má dostatek likvidity a naznačila tak, že může očekávat více problémů v následujících čtvrtletích.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Fond ESM půjčí zemím eurozóny až do výše dvou procent HDP

25.03.2020 Záchranný fond eurozóny (ESM) by zemím platícím společnou měnou mohl poskytnout úvěry až do výše dvou procent jejich hrubého domácího produktu (HDP). Po včerejší videokonferenci ministrů financí eurozóny věnované hospodářským dopadům pandemie to řekl šéf ESM Klaus Regling. Fond má k dispozici pro úvěrovou pomoc všem zasaženým zemím 410 miliard eur (téměř 11,4 bilionu Kč).
img

Ranní nadhoz - PMI napoví, jak si stojí průmysl

24.03.2020 Americká centrální banka včera oznámila další opatření na podporu ekonomiky. V případě potřeby nakoupí neomezené množství státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů. Fed se tedy rozhodl vrhnout na trh tolik prostředků, aby bylo zajištěno jeho hladké fungování. Nové opatření by mělo doplnit předchozí kroky americké centrální banky a zajistit dostatek likvidity na úvěrovém a mezibankovním trhu. Akcie na tuto zprávu reagovaly chvilkovým růstem, záhy však začaly opět klesat.
img

Fed oznámil neomezené kvantitativní uvolňování

23.03.2020 Tento čtvrtek se koná řádné měnové zasedání České národní banky. Očekáváme, že bankovní rada pod vlivem nadále se zhoršujících výhledů pro českou ekonomiku přistoupí k dalšímu snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů. Dvoutýdenní repo sazba by se tak měla dostat na 1,25 %, tedy o celý procentní bod níže než na začátku března. S postupem epidemie Covid19 a zpřísňováním opatření proti jejímu šíření, která současně narušují ekonomickou aktivitu, dochází i k prohlubování odhadů hospodářského poklesu v letošním roce. A právě proto by ČNB měla dále uvolnit měnové podmínky, bez ohledu na inflaci vysoko nad třemi procenty. Dá se ostatně očekávat, že hospodářský pokles se postupně začne projevovat i na růstu cen a inflace začne během několika měsíců výrazně ztrácet tempo (už nyní např. nízké ceny ropy podstatně zlevňují tuzemské ceny pohonných hmot). Kromě nižších sazeb pomáhá domácí ekonomice i slabá koruna. Její kurz, který se v posledních dnech pohybuje výrazně nad 27 korunami, tak přispívá k měnovému uvolňování. V naší prognóze předpokládáme, že by ČNB měla během druhého čtvrtletí ještě sazby snížit o čtvrtinu procentního bodu až na 1,00 %. To však bude do značné míry závislé na došlých datech z reálné ekonomiky, pro která bude klíčové, jak dlouho budou trvat restriktivní opatření.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
img

Poznámky ke včerejší tiskové konferenci J. Powella

16.03.2020 Pár poznámek ke včerejšímu Fedu. Jednalo se o pohotovostní zasedání, nahrazující plánované zasedání, které se mělo konat toto úterý a středu. Fed tedy tento týden zasedat nebude. Náš plánovaný webinář se ale i tak konat bude, takže jste všichni zváni. Chystáme se nyní povídání o trzích vysílat každou středu do doby, než se situace na trzích neuklidní.
C:\fakepath\fed.jpg

Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod

16.03.2020 Měnový výbor centrální banky USA (Fed) opět snížil základní úrokovou sazbu - tentokrát o jeden procentní bod do pásma 0 až 0,25 procenta. Zároveň zahajuje masivní program nákupů aktiv ve výši nejméně 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč). Chce tak ochránit americkou ekonomiku před ekonomickými dopady epidemie nového koronaviru. Podle Evropské centrální banky (ECB) spouštějí hlavní světové centrální banky společnou operaci, jejímž cílem je zajistit, aby byl v pondělí na trhu dostatek likvidity.
img

Fed jako problém americké ekonomiky

25.12.2018 Americký prezident Donald Trump kritizoval americkou centrální banku. Označil Fed za jediný problém americké ekonomiky. Akcie v USA totiž prudce oslabily a dolar také ztrácel.
img

Makro: Výhled německé ekonomiky se zlepšil, Bundesbank

21.02.2012 Výhled pro německou ekonomiku se ke konci února znatelně zlepšil, i když rizika týkající se dluhové krize přetrvávají, uvedla únorová zpráva Bundesbank. Předpokládá, že v prvním čtvrtletí 2012 budou výrobu ještě zatěžovat vnější faktory. Od druhého čtvrtletí podstatně zrychlí a potvrdí prosincový výhled. Intenzivní poptávka ve stavebnictví by měla být silným impulsem v dohledné budoucnosti. Také soukromá spotřeba bude podporovat hospodářský růst, pokud zůstane zachován pozitivní sentiment mezi spotřebiteli. V současnosti přetrvávají pouze mírná rizika ohledně navyšování mezd. Měnová politika bude i nadále velmi expanzivní a dostatek likvidity zajistí velmi nízké úrokové sazby.
Související klíčová slova: Ekonomické aktivity | Uvolněné měnové politiky | Všechny státy používající euro | Jack Ma | Války | Vývoj | Obchodní platformy | Australská centrální banka | Brent Crude Oil | EUR/CAD | Nákupní obchod | Analýza akcie | DPH | EUR | Bundesbank | Akciový propad | Itálie | Snížit úrokové sazby | PEPP | Očekávání | Nesoulad | Evropské centrální banky | Ruská centrální banka | Kvartální výsledky | SEC (Securities and Exchange Commission) | Příležitost k nákupu | Evropská komise | Pro investory | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Potenciál | Support | Výnosy na dluhopisech | Bankovní společnost | Ifo | Webinář | ESM Klaus Regling | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Stop-Loss | NYSE | Intervence | Slabá koruna | Experti | Futures kontrakt | Raiffeisenbank | Chování | Pokles zisku | Český statistický úřad | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | PMI z Německa | Price Action | Chování trhu | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Strach | Soukromá spotřeba | IHNED | Meituan | Vzdělávání | Výhled Fidelity International | Airbus SE | Exchange | Hluboké recese | Kontrakty | Investiční výhled | Ceny producentů | JPY | Brent | Odhad HDP | Americký akciový trh | Rezistence | Trh s dluhopisy | Globtrex.com | Peníze | Ukazatel | Russell 2000 | Obavy z inflace | Investiční strategie | Barel ropy | Americký Fed | Fond ESM | Kapitál | ZEW index | Burzy | USD/EUR | Zastropování cen | Ceny elektřiny | Býčí divergence | Cash flow | Trh s ropou | Posílení koruny | Velká krize | University of Michigan | Akcie Google | Šok | Burza v New Yorku | Ekonomická aktivita | Tichomoří | Stabilizační mechanismus | Cenné kovy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Nervozita | Velké instituce | 1 milion | Nominální hodnota | Pád banky SVB | EUR/CZK | Rekordní zisk | Investoři | Fidelity | Inflační čísla | Rozvojová banka KfW | Ministr financí Steven Mnuchin | BABA | Pád banky | Asijské burzy | Růst německé ekonomiky | Analýzy | Derivátový produkt | Snižování úroků | Invesco | Brusel | Agentura Reuters | Česká vláda | Hlavní kryptoměny | Akcie Mastercard | Akcionáři | Státní pomoc | Obchodování | Aktuální obchodní příležitosti | České firmy | Fungování trhů | E-commerce | Petr Fiala | Evropský fond finanční stability | Akcie třiceti předních amerických podniků | Prezident | Zadlužování | Hlavní indexy | Praha | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Fundamentální zprávy | S/R hladiny | Objem | Boj s drahými energiemi | Výsledky | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | P/E | Zpráva | Fundamentální analýza | Inflace v Česku | Retracement | Cenový index PCE | OPEC+ | BHS | Akcionáři společnosti | Centrální banky | Trump | Stabilizační mechanismus eurozóny | Stimulační opatření | Pfizer | Studie | Covid | Převzetí Credit Suisse | Švýcarská centrální banka | Ant | Průraz | Redukce | Aktuální hodnoty měny | Evropa | Dezinflace | LNG | USD/PLN | OPEC | Obchodní strategie | Patterny | Logistika | Fiskální odpovědnost | Andrew McCaffery | Dow Jonesův index | Asociace | Akcie Deutsche Bank | Technické analýzy | Poradenství | Stříbro | Instituce | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Zvyšování úrokových sazeb | Měnový výbor ECB | Fed úroky | Lídři EU | IFO index | Indikátor RSI | Trh | Snížení těžby | Komise | High | Donald Trump | WisdomTree | Konkurenceschopnost | Paschal Donohoe | Yahoo | Hrubá marže | Investiční příležitosti | Kartel OPEC+ | Obchodní systém | ASX 200 | Příjmy a výdaje | Možnost využití ESM | SNB | Šéf ESM | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Seminář | Čekající příkaz | Commission | Rozbor | Zátěžový test | Důvěra | Pravděpodobnost | Menší investoři | Futures na DAX | QE | Podpůrná opatření | Nifty 50 | Ztráta | Centrální banka | Cenový vývoj | Cena | Andrew Bailey | Empire State Index | LYNX | Jádrová inflace | Zpomalení ekonomiky | Tradeři | Výnosy dluhopisů | KOSPI | Zisk na akcii (EPS) | Reuters | Baidu | Sankce | Kompozitní index | Caixin | Výdaje | Overbalance | SEC | Makroekonomické ukazatele | Boeing | Ropné písky | Příkaz | ZEW | Donohoe | CFD | Cena akcie | Vydávat akcie | Zvýšení základní sazby | Řecko | Alibaba Group | Úroky | Úrokové sazby | Ranní nadhoz | Buy | Retail | Očekávání úrokových sazeb v USA | Ztráty | Ceny akcií | Financování vlády | Znehodnocení úspor | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Finální odhad | ČNB | Německá ekonomika | Pokles | Zbyněk Stanjura | Makroekonomická situace | Velikonoce | Fidelity International | Americká ekonomika | Obchodník | Alibaba Group Holding | COVID-19 | ROE | BHS Timur Barotov | Index cen | Čínská vláda | Daně | Lídři | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Zisky | Cenový vrchol | Signály | Anomálie | Dluhopis | Neomezené kvantitativní uvolňování | Breakout | Růst cen | Vyšší výnosy | RSI | Financování | ČSÚ | Asie a Tichomoří | Obchodní nastavení | Země eurozóny | Stres | Znovuotevření Číny | Martin Klass | Americké vlády | Obavy z varianty omikron | Nezrealizované ztráty | Německý kancléř | Riziko | Hospodářský růst | Americké státní dluhopisy | Centrální bankéři | AUDUSD | WTI | Bod | Pokladniční poukázky | Únorová inflace | EU summit | Saúdská Arábie | Měnový výbor centrální banky | Růst ceny ropy | Cena ropy | Philadelphia Fed index | Marže | Alphabet | Zkušenosti | Ripple | Ekonomika | Mario Centeno | Státní rozvojová banka | Centrální banky USA | Intel | Dluhopisový trh USA | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Nový týden | Sazby | Dluhopisové trhy | Řízení obchodu | Světové finanční trhy | Německá KfW | Kurz | Market | MasterCard | Nezaměstnanost mladých | Uhlí | Pokles výnosů | Burze | BH Securities | Akciový trh | I-Trader | Americká vláda | Úvěr | Systematické riziko | Investiční doporučení | Měď | Proinflační | AUD | Politici | Ondřej Hartman | Breakout Trader | Dnešní krok Fedu | Akcie | Hospodářství | Odvětví | Konsolidace | LPL Financial | Měnový pár | Krach SVB | Market Maker | Růst cen průmyslových výrobců | Zisková marže | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Recese | Morální dilema | Burzovní indexy | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Americké ekonomiky | Ministři | Matěj Široký | Alokace aktiv | Vláda Spojených států | Bankovní asociace | Ceny energií | Americké indexy | Snížení produkce | XTB Research | Měnový kurz | Základní sazby | Nezaměstnanost v USA | Prezident Donald Trump | Způsoby obchodování | Olaf Scholz | ČR | Český premiér Petr Fiala | Komunita | Vyhlídky americké ekonomiky | Mince | Investiční stratég | Silicon Valley Bank | Ceny plynu | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Míra inflace | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Snížení emisí | Nařízení | Platforma | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Průmysl | Tempo růstu | Instrumenty | Divergence | Zdražování energií | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Měnový výbor Fedu | Uhlíková stopa | Long | Bankovní rada | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Osobní příjmy | Aktiva | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Širší index | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Základní úrok | Royal Dutch | TikTok | Obchodní příkazy | Veřejný dluh | Povídání o trzích | Zvedání úrokových sazeb | Fiskální politiky | Čínské akcie | Ministryně financí | Diskontní sazba | Sentix | Čistá zisková marže | Pochybnosti | Stratég | Majetek | Ekonomika eurozóny | Dopady pandemie | Sentiment | Order | Pivotové high | Investiční fondy | Breaking | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | PLN | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Stop-Lossy | Investiční ředitel | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | České mzdy | MAM | Poplatky | Velká Británie | Finanční situace | Další vývoj | Nálada | Aktivita ve službách | Měnové politiky | Vnímání | Index volatility VIX | První zvýšení sazeb | Ekonomická data | Výrobní index PMI | Pandemický program | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Index technologického trhu | ESM | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Ethereum | Indexy nákupních manažerů | All Time High | Bankovní krize | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Dobrý výsledek | Expanze | eBook | Dlouhodobý trend | Fondy | Trhy | USA inflace | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Volby | Swing | Krize | Situace na trzích | Repo sazba | Graf akcie | XTB | Vratislav Zámiš | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Dolarový index | ODS | Úroková sazba | Generální ředitel | Riziko zvedání sazeb | ČTK | Burza | Čistá marže | Interfax | Ekonomický kalendář | Německá státní rozvojová banka | RBA | Akcie Boeing | OIL.WTI | EK | Švýcarské banky | Transakce | Měny | Snížení úrokových sazeb | Rozjednané prodeje domů | Energie | Prezidenti a premiéři | Značný pokles | Měna | Dodávky plynu | Thomson Reuters | USD | Návratnost | Opatření na podporu ekonomiky | Regulační orgán | EFSF | Sberbank | Sociální experiment | Rusko | Miliardy USD | Provozní marže | KBW | Pinduoduo | Enhanced Conditions Credit Line | Signál | Zdražování | S/R zóny | EPS | Rotace | Ropy | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Forex trader | Záchranný balíček | Hlediska technické analýzy | Společnost | Sázky | Ocenění akcií | Trading | Obchodování na forexu | ASX | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Eura | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Invesco Ltd. | Poptávka po akciích | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Ceny surovin | KfW | Energetické komodity | Příjmy | Obratová formace | Hospodářské výsledky | Zajištění | Zasedání britské centrální banky | Index | Štědrý den | Akcie Alibaba | Cenový index | MiFID II | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Protistrana | Current Ratio | Margin | Technická analýza | Dogecoin | Podmínky na trhu | EURUSD | Zisk | Bank of England | Využití ESM | Více peněz | Split | Plánování obchodů | Širší index S&P 500 | S&P | Kabinet | Investiční | Cenové úrovně | Hospodářský vývoj | Vít Hradil | Ukazatel Běžné likvidity | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Záchranný fond | Posílení | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Nikkei | Nastavení úrokových sazeb | Penzijní fondy | Na burze | Ant Group | Ruské banky | Americká centrální banka | Válka na Ukrajině | Ocenění | Steven Mnuchin | ČSOB | Christine Lagardeová | Hlavní události | Cenové tlaky | CZK | Nejdůležitější události | Americký prezident | Očekávání úrokových sazeb | Investovaný kapitál | Ekonomiky | Úrok | TIM | Francie | Elon Musk | Společnost Shell | Myšlení | Current ratio | Německá bankovní společnost | Zpřísňování měnové politiky | Lepší výsledky | Ropné společnosti | Pesimismus | Růst inflace | Inflace | Ceny ropy | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Tržní podíl | Česká měna | Hodnotové akcie | Stop-Loss hunting | US500 | Ochota riskovat | Průzkum | Breakout strategie | Bloomberg | Nabídka | Firmy | Zdravotní péče | Zahraniční obchod | Dnešní makroekonomické ukazatele | Medvědí divergence | Janet Yellenová | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | UBS | André Kostolany | Zasedání Fedu | VaR | JPM.US | CZ | Dobré výsledky | GBP | S&P Global | Evropská unie | Vývoj akcií | Nasdaq | Forwardové sazby | Propad | BREAKING | Růst cen ropy | Týdenní shrnutí | Zprávy | Fundamentální analýza akcie | Treasuries | Miliardy eur | Evropské akcie | Airbus | Míra zadlužení | BofA | Vyhlídky | Předpověď | Záchranný fond eurozóny | Joachim Nagel | Program nákupu aktiv | Míra | Trigger | Čínské oživení | Rozpočtové deficity | Raphael Bostic | Koruna | Shell | Riziko zvedání sazeb pro dluhopisy | Alibaba | JDE | Včerejší obchodování | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Převodník měn | Opatření | Opce | Praktické okénko | Peněžní prostředky | S&P/ASX 200 | Visa | Hlavní měny | Dopady koronaviru | Marka | Údaje | Výkonnost | Asie | Finanční krize | Rakousko | Klienti ruských bank | Apple | Bitcoin | Nejbližší support | Instrument | Jiří Tyleček | Poptávka po úvěrech | Obchodování s akciemi | Bilance | Index S&P 500 | Společnost XTB | Plyn | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Zhoršení nálady | Obchodní výsledky | Distribuce | Aktivita na trhu | Eurodolar | Short | Fed | FXstreet.cz | Volatility | Futures | Česká koruna | Stavebnictví | Hospodaření | Inflace v eurozóně | Index volatility | Strategie Ondřeje Hartmana | Fond | Nemovitosti | Disciplína | Kartel OPEC | Obchodní přístup | Time-Frame | Úspory | Obchody | VTB | Běžný účet | Sell | Kristina Hooper | Růst tržeb | Ekonomický výhled | Pozornost | Společnosti | Premiér Petr Fiala | Devizové intervence | Index CPI | Prodeje domů | S&P 500 | Fixed income | Burzovní přísloví | xStation5 | Nejistota | Zpomalení růstu | Ministři financí | Ekonomické zpomalení | CL | Státní dluhopisy | HDP v eurozóně | Podnikatelé | Zadlužení | ECB | Německo | Japonsko | Eurobondy | Akcie v USA | Státy používající euro | Vzdělávací webináře | Krach | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Vstupní S/R zóny | Virus | USD/CZK | Problém nerealizovatelných ztrát | Ruský plyn | Dluhové krize | Bull | Rozpočet | DAX | Vice | Fiskální pomoc | Akcie ve Spojených státech | Ceny komodit | FOREX | Popularita amerického prezidenta | Úvěrové podmínky | Finanční svět | Nižší zisky | JD.com | Analytici | Dobré zprávy | Domácnosti | Alokace | USA | Akcie Visa | Ceny zemního plynu | Google | Situace | Rozvojová banka | Makro | Evropská centrální banka | Guvernér | FXstreet | Platební bilance | Tržby | GfK | 737 MAX | Snížení sazeb | Vývoj akcie | Nové úvěry | Marketingová komunikace | Luboš Růžička | Finanční systém | Světové centrální banky | Eurozóna | ECCL | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Indikátor | Shiba Inu | Conference Board | Inflační očekávání | Cena benzínu | Invaze | Spekulace | Ranní okénko | Výhled Fidelity | Omikron | Velcí hráči | Firma | Dluhy | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Voda | Nastavení měnové politiky | Splatnost | Růst ceny | Drahé kovy | Dluhopisy | Forward | Nejlepší výsledky | Ekonomické vyhlídky | PMI ve výrobě | Obchodníci | Webináře | Dlouhodobý investor | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Prodávající | Doporučení | Americké banky | Inflace v ČR | Poptávka | Trader | Banka Morgan Stanley | Co bude | Čína | Kancléř Olaf Scholz | Obchodovat | Dluhopisový trh | Forexu | Zvýšení produkce | Živé obchodování | Shell Plc | EBITDA | Reporty | Barclays | HDP | Medvědi | Statistický úřad | MIFID | RBI | Průmysl a zahraniční obchod | Výrobní aktivity | Globtrex | Výhled německé ekonomiky | Podnikání | Pozitivní výsledky | Problémy | Měny regionu | ROCE | Low | Německý kancléř Olaf Scholz | Bank of Canada | Akcie Alphabet | Ropa | MALL | SVB | Menší poptávka | Podnik | Deutsche Bank | Index PMI | Mnoho ziskových obchodů | Analytik XTB | SWIFT | Zdanění | Růst ekonomiky | Investiční ředitel společnosti | Dolar | Fibonacciho retracement | Alipay | Akciový stratég | Hodnoty měny | Euro | Fiskální stimuly | Tým FXstreet.cz | JP Morgan | Christine Lagarde | Plán EU | Neomezené množství | Obchod | Zlato | Ekonomové | Mzdy | WP | Miliardy | ROIC | EU | Plánované obchody | USD/CAD | Výstup z obchodu | Silicon Valley | Index PCE | Bankovní sektor | Negativní zprávy | | Ceny zemního plynu v USA | Vysoké ceny | Úvěrové linky | Pandemie | JPMorgan | Úsilí | Sentix index | PMI ve službách | Práce | Ceny ropy Brent | Riziková aktiva | Alibaba Group Holding Limited | Akcie Intel | JD | Likvidita | Obchody na burze | Cíle | Akcie Pfizer | Největší banky | Aktuální situace | Výnosy | Bezpečnost | Likvidní | Snížení úrokové sazby | Napětí na trzích | Pandemie covidu-19 | Speciální úvěrové linky | Exchange Traded Commodity | Zlepšení | Rostoucí ceny komodit | Pracovní síly | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | První obchod | Osobní výdaje | Limitní příkaz | Epidemie koronaviru | Komise v přenesené pravomoci | Odliv vkladů | Banka | Cena ropy za barel | Intradenní obchodník | Investor | Nákup dluhopisů | Tečkový graf | Šance | Ruské dodávky plynu | Inflace v USA | Dánsko | Promsvjazbank | Podnikání na kapitálovém trhu | Klesající struktura | Obchodní příležitosti | NZD | Další pokles | Americká centrální banka dnes | Ukrajinská centrální banka | Analytik | Emise | Žádosti o podporu | Měnové podmínky | JMMC | Zvyšování úroků | Británie | Výplaty dividend | Klaus Regling | Margrethe Vestagerová | Zisk na akcii | Prohlášení | Kryptoměny | Nákup aktiv | Tesla | Šéf euroskupiny | CAD | Podniky | Analýza | Ministr financí | Ukazatele | Implikovaná volatilita | David Vagenknecht | Banka KfW | Index spotřebitelských cen | Stimuly | Vývoj akcií SVB | Kontrakt | Dow Jones | Investování | Amazon | Statistika | Vývoj ceny | Energie v Evropě | Situace evropských bank | Průlom | Index technologického trhu Nasdaq | Platina | Aktuální Price Action
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Dosažení ziskových výsledků
Dosažení zisku
Dostatečné cash-flow
Dostatečné zkušenosti
Dostatečný kapitál
Dostatečný obchodní kapitál
Dostatečný výnos
Dostatek energie
Dostatek finančního kapitálu
Dostatek hotovosti

Následující klíčová slova

Dostatek likvidních aktiv
Dostatek lithia
Dostatek peněz
Dostupná data
Dostupná marže
Dostupné informace
Dostupnější hypotéky
Dostupnější peníze
Dostupnost bydlení
Dostupnost bydlení v ČR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít