Pondělí 27. května 2024 19:42
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost

Spotřebitel

img

Týden na trzích: Nvidia potvrdila AI hype. Spotřebitel dále zpomaluje

27.05.2024 Máme za sebou relativně pozitivní týden na akciových indexech, který byl celý kolem výsledků Nvidie za první tři měsíce v letošním roce. Znovu jsme se dočkali pozitivního překvapení a technologické tituly obhájily dosavadní bull market. Mírná nervozita dorazila během čtvrtečního obchodování, ale nešlo zdaleka o něco systematického. Býci tak mají i nadále ve svých rukou lepší karty a ačkoliv na vysokých valuacích, je nepravděpodobné, že bychom viděli větší propad akcií.
img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
img

Měď vystoupala k rekordním výšinám, i ale platina zamířila vzhůru

20.05.2024 „Rok kovů“, který jsme zmiňovali ve svých výhledech na 1. čtvrtletí, nabírá na obrátkách. Stačí se podívat na naše oblíbené kovy: zlato, stříbro, měď a teď už i platina vykazují výrazné posílení. A i když teď po březnovém a dubnovém vzepjetí cen dochází u zlata ke konsolidaci, měď se po krátké pauze, k níž došlo počátkem měsíce, žene výš. Od začátku roku už posílila o víc než 30 % a postupně dosahuje nových rekordních maxim.
C:\fakepath\burza-12052024.png

Výsledková sezóna 1Q 2024: Ústup umělé inteligence a zpomalování spotřeby v USA

12.05.2024 Máme téměř za sebou většinu výsledků velkých amerických firem. Poslední společností, která zbývá a zároveň má potenciál ovlivnit celkové obchodování na amerických trzích, je Nvidia. Na odtajnění jejích výsledků si budeme muset počkat až do 22. května. I bez znalosti těchto výsledků se však již můžeme pustit do bilance výsledkové sezóny. Co nám tedy přinesla výsledková sezóna za 1Q 2024?
img

Swiss Life Hypoindex květen 2024: Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují, banky vytvářejí „polštář“

08.05.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, a se splatností 25 let a při průměrné nabídkové sazbě 5,52 % p. a. činila v květnu 21 540 korun.
img

Denní shrnutí: EURUSD vzrostl o 0,5 %, Nasdaq100 vede zisky na Wall Street

23.04.2024 Nálada v evropské seanci byla dnes pozitivní. Německý DAX si připsal více než 1,5 % a CAC40 vzrostl o 0,8 %. O něco méně se dařilo britskému indexu FTSE, který vzrostl o 0,2 %.
img

🔴EURUSD se pohybuje okolo 1,075 před ECB

11.04.2024 Včera nás překvapilo zveřejnění vysoké inflace ze Spojených států, kde vysoké ceny ropy a stále silný spotřebitel zvyšují cenové tlaky. Dnes nás čeká rozhodnutí ECB a později inflace PPI z USA, což by mohlo potenciálně vytvořit ještě silnější tlak na měnový pár EUR/USD. Co by mohlo změnit dnešní zasedání ECB a zahájí banka sérii škrtů centrálních bank zemí G10?
img

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná

05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
img

HDP potvrdí pozitivní obrat v útratách domácností

28.03.2024 Dnešní zpřesněné odhady HDP z konce roku 2023 pravděpodobně potvrdí již známou věc - spotřeba českých domácností po dvou letech “temna” opět nabírá dech. A reálný růst výdajů, soudě podle silných lednových výsledků maloobchodu, pokračuje i letos. Navíc v březnu opět velmi prudce vzrostla spotřebitelská důvěra mezi českými domácnostmi a vyšplhala se na nejvyšší úrovně od podzimu 2021. Je to primárně díky výraznému poklesu inflace, který sice většina ekonomů v tomto roce očekávala, domácnosti jim ale dlouho nevěřily.
img

Swiss Life Hypoindex březen 2024: Hypoteční sazby stagnují. Další zlevnění hypoték přijde na jaře

07.03.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 5,62 % p. a. byla v březnu 21 737 korun.
img

Ropa se připravuje na návrat

06.03.2024 Ropa brala rozhodnutí OPEC+ prodloužit snížení produkce o 2,2 mil. barelů denně do července jako samozřejmost. Jediné překvapení přineslo rozhodnutí Ruska snížit ve druhém čtvrtletí produkci a vývoz o 471 000 barelů denně. Vzhledem k poškozené infrastruktuře v důsledku útoků dronů se však zdá, že šlo o vynucený krok. Organizace chce stabilizovat trh s ropou, takže jí nezbývá nic jiného než prodloužit podmínky dohody.
img

Akcie Barclays rostou, protože trh schvaluje velké buybacky a ambiciózní cíle

20.02.2024 Ve zprávě o výsledcích společnosti Barclays se dnes ráno našlo něco pro každého: zpráva o výsledcích za 4. čtvrtletí, aktualizace strategie a oznámení o zpětném odkupu akcií. Přijetí této záplavy zpráv od Barclays bylo zatím velmi pozitivní. Po pondělním růstu o více než 1,5 % akcie vzrostly o více než 5 % a jsou na nejvyšší úrovni od září 2023.
img

Týden před námi: Dokáže Nvidia splnit sen o umělé inteligenci?

19.02.2024 Americké akcie v minulém týdnu klesly: index S&P 500 o 0,42 % a Nasdaq o 1,34 % a začátek týdne by mohl být klidný, protože v pondělí se v USA koná Den prezidentů a trhy se uzavřou. To, zda se americkým indexům podaří tyto ztráty vyrovnat, by mohlo záviset na výsledku zveřejnění některých klíčových údajů včetně zápisu ze zasedání FOMC a únorových zpráv o indexech PMI. Společnost Nvidia, miláček světa umělé inteligence, jejíž cena akcií od začátku roku vzrostla o více než 47 %, oznámí ve středu večer své hospodářské výsledky. Není překvapením, že se od společnosti Nvidia očekávají velké výsledky, a pokud je nesplní, mohlo by to pro index S&P 500 znamenat velkou poruchu, neboť pět nejlepších akcií tohoto amerického blue chips indexu podpořilo 75 % jeho dosavadních zisků v roce 2024.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v USA 🔎

15.02.2024 První část dne probíhala relativně klidně. Investoři obdrželi údaje z Japonska týkající se HDP v posledním čtvrtletí roku 2023, který byl horší, než se očekávalo. Následoval soubor údajů ze Spojeného království, kde zpráva o HDP vyšla rovněž hůře, než se očekávalo. Stejně jako Japonsko je i Spojené království po dvou po sobě jdoucích záporných čtvrtletních údajích v technické recesi.
img

Plná nákupní centra klamala, propad útrat Čechů byl loni rekordní, čtyřnásobný oproti covidu či globální finanční krizi

11.02.2024 Nákupní centra či restaurace sice loni mnohdy plné byly, ale z toho nakonec – jak se ukazuje – nelze nic moc usuzovat. Dokládají to nově zveřejněná čísla statistiků za celý loňský rok. Tržby maloobchodu se totiž – v inflačním očištění – propadly o více než čtyři procenta. Že to není mnoho? Pak vězme, že je to nejhlubší propad minimálně v tomto miléniu.
C:\fakepath\ekonomika-24012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)

24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
C:\fakepath\1705662106-63c-19012024.jpg

Ať žijí altcoiny! Budou další ETF? | Investiční Memento #63

19.01.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 63. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Graf dne - EURUSD (17.01.2024)

17.01.2024 EUR/USD dnes může zažít zvýšenou volatilitu poté, co se investoři dozvědí další makročísla z USA, a to v odpoledních hodinách. Pozornost se zaměří především na maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu, oba údaje však pravděpodobně přinesou smíšené signály. Večer také přední obchodníci s měnami budou čekat na zveřejnění tzv. béžové knihy od amerického Fedu, jejíž zveřejnění probíhá 8x ročně.
img

USA a Británie udeřily na jemenské povstalce, spojence Íránu. Hrozí růst plynu a cen pohonných i v Česku

12.01.2024 Vojenský úder Spojený států a Británie na pozice jemenských povstalců, k němuž došlo v noci na dnešek, není překvapivý. Spojené státy jej zvažovaly už v prosinci 2023. V podstatě jde také o test, zda Teherán, jenž povstalce podporuje, bude ochoten vstoupit s USA do proxy války. Dosavadní konflikt mezi Izraelem a Hamásem by se tak rozšířil. Jemenští povstalci, Hútíové, v Rudém moři útočí na – zejména – západní plavidla, a ochromují tak mezinárodní obchod. Činí tak ze msty za odvetný útok Izraele na teroristy z Hamásu v Gaze, které taktéž podporuje Írán.
img

Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus

12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
img

Benzin za vlády Fialova kabinetu reálně zlevnil už o 20 procent. Teď však pohonné hmoty mohou výrazně zdražit kvůli stupňujícímu se napětí v Rudém

24.12.2023 Fialova vláda bývá ve veřejné diskusi často spojována s drahými pohonnými hmotami, resp. hlavně s tím, že jejich zdražování dostatečně nebránila. Jenže jde do značné míry o zcela scestnou diskusi. Například benzin totiž za dobu úřadování Fialova kabinetu zlevnil reálně už takřka o 20 procent. To se ale může už brzy změnit. Kvůli houstnoucímu napětí v Rudém moři, kde jemenští povstalci, podporovaní Íránem, se stupňujícím se zvráceným gustem útočí na obchodní lodě včetně ropných tankerů. Bílý dům předevčírem na základě informací zpravodajců uvedl, že Teherán, jenž něco takového ovšem popírá, je hluboce zaangažován do útoků povstalců, jimž prý dodává zbraně, peníze a poskytuje výcvik.
img

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Cenová tsunami elektřiny: Hrozba pro domácnosti i konkurenceschopnost průmyslu

07.11.2023 V posledním roce se česká společnost potýká s významnými změnami v cenách elektřiny, které přinášejí řadu otázek a obav. Tento trend má hluboký dopad na domácnosti i průmysl a vyvolává diskuse o budoucí konkurenceschopnosti české ekonomiky. Za tímto vývojem stojí několik faktorů, včetně regulací, globální ekonomické situace a nedostatečné konkurence na trhu.
img

NAPŘÍČ TRHY

18.10.2023 Na včerejším diskusním fóru ČNB ve Zlíně zazněly zajímavé komentáře hned od třech členů bankovní rady – guvernéra Aleše Michla, viceguvernéra Jana Fraita a Jana Kubíčka. Nejčastěji skloňovaným tématem byla normalizace měnové politiky v tuzemsku, ke které se nejvíce rozhovořil J. Kubíček ve své prezentaci „Měnová politika a návrat k normálu“. Hlavní otázku, kterou si kladl sám J. Kubíček hned na úvod, byla definice „normálu“ ve vztahu k měnové politice.
img

Swiss Life Hypoindex říjen 2023: ČNB sazby nezměnila, hypotéky přesto dál zlevňují

06.10.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,05 % p. a. klesla o 120 korun na 22 650 korun
img

Nike po výsledcích roste o 8 %

29.09.2023 Včera po skončení seance reportovala společnost Nike, Inc (NKE.US). Známý výrobce obuvi se však již delší dobu potýká s negativním sentimentem kolem svého podnikání. Společnost Nike nebyla sama, kdo zažíval těžké období, protože pandemie si vybrala svou daň na všech výrobcích obuvi. Zvýšené náklady na dopravu, ale také vleklé situace v Číně spolu s globální inflací, vysokými cenami ropy, vlny a polyesteru způsobily pokles marží v obuvnickém sektoru, což jsme viděli i na cenách akcií společností. Včera zveřejněná čísla však začínají vrhat světlo na konec tunelu v obuvnickém sektoru a zdá se, že se tento sektor pomalu staví na nohy.
img

Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému

26.09.2023 „Krátkodobá úleva za cenu budoucích potíží. To je způsob, kterým americká vláda neutralizuje snahy Fedu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americký spotřebitel je stále při síle

14.09.2023 „Spotřebitelé letos představují největší překvapení americké ekonomiky, neboť se na ní podílejí téměř ze 70 % a zatím nevykazují žádné známky toho, že by měli polevit. Maloobchodní tržby v srpnu vzrostly o 0,6 % ve srovnání s červencovým měsícem, kdy byly tržby vysoké, a přispěly k tomu i silné výdaje na školní pomůcky.
img

Evropská komise zahajuje vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Výsledkem může být zákaz dovozu čínských vozů a zdražení elektroaut také v Česku

13.09.2023 Evropská komise dnes oznámila zahájení vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Nebude překvapením, pokud výsledkem vyšetřování budou vyšší cla na čínské vozy, nebo dokonce zákaz jejich dovozu do EU.
img

Swiss Life Hypoindex září 2023: Hypotéky zlevňují čtvrtý měsíc v řadě, zázraky ale nečekejt

07.09.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,1 % p. a. klesla o 180 korun na 22 770 korun.
img

Jestřábí Fed Collins. US500 ztrácí 1,5 % a brání úroveň 4400

24.08.2023 Collins z Fedu naznačuje, že další zvyšování sazeb ze strany Fedu je možné, ale banka musí být ve svých rozhodnutích obezřetná. Podle jejího názoru je Fed blízko místa, kde bude možné ponechat sazby beze změny, ačkoli v oblasti inlace ve službách bez trhu s nemovitostmi zatím nevidí velký pokrok.
img

Swiss Life Hypoindex srpen 2023: Hypoteční sazby klesají třetí měsíc v řadě

09.08.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,19 % p. a. se v srpnu snížila o 118 korun na 22 950 korun.
img

Amazon po zprávě za 2. čtvrtletí prudce stoupá, ztráta Apple - zpomalení prodeje iPhonů!

04.08.2023 Wall Street s napětím očekávala dnešní zprávy společností Amazon (AMZN.US) a Apple (AAPL.US) - obě společnosti mají dohromady hodnotu přibližně 4,5 bilionu dolarů a značnou váhu v hlavních akciových indexech. Výsledky Amazonu výrazně překonaly odhady analytiků jak z hlediska tržeb, tak i zisku. Naproti tomu očekávaná zpráva společnosti Apple - přestože předpovědi překonala - nedokázala trh překvapit v podobném rozsahu jako Amazon a akcie společnosti v průběhu obchodování po uzavření Wall Street ztrácely. Navíc prodeje vlajkových telefonů iPhone společnosti meziročně klesly o více než 2 %. Stojí za zmínku, že kapitalizace společnosti Apple je téměř dvakrát vyšší než kapitalizace společnosti Amazon. Kontrakty indexu tak vymazaly značnou část dřívějších zisků. Co vidíme na výsledcích obou společností?
img

Forex: Dolaru pomohl spotřebitelský optimismus

26.07.2023 Eurodolar se včera dále posunul k hladině 1,1000, což mělo na svědomí nečekaně silná spotřebitelská nálada v USA. Ta nejenže vzrostla o více (bodů) než se čekalo, ale navíc ukázala, že americký spotřebitel je stále velmi optimistický pokud jde o trh práce. Dnes bude trh pochopitelně vyčkávat na večerní zasedání Fedu (viz úvod). Nepředpokládáme, že by rétorika Fedu měl dolaru nějak drasticky ublížit.
img

ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 19.07.2023

19.07.2023 Pozitivní nálada na akciích vytvořila několikadenní sérii zisků, kterou jsme naposledy viděli v roce 2021. Letní obchodování probíhá na solidních objemech a strach na trzích rozhodně cítit není. Rozjela se také výsledková sezóna, kde banky zatím nedoručily nic vyloženě negativního a čekáme na další velké společnosti, kdy americký spotřebitel za Q2 ukázala chuť dále utrácet.
img

Americký spotřebitel utrácí a tlačí ekonomiku k růstu

19.07.2023 Americká recese stále nepřichází, což včera potvrdil jeden z klíčových měsíčních makroekonomických indikátorů, kterými jsou maloobchodní tržby. Tržby v tzv. “kontrolní skupině” (tj. očištěné o prodeje automobilů a stavebních materiálů), která vstupuje do HDP, vzrostly v červnu o 0,6 %. To při relativně nízké červnové inflaci implikuje velmi solidní reálný přírůstek tržeb jak v meziměsíčním, tak meziročním srovnání.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

V přetahované o celospolečenské bohatství loni lační manažeři firem deklasovali zaměstnance. Ti by si nyní měli část těch peněz vzít zpět, musí se přestat bát

17.07.2023 Chamtivost a strach. Tyto dvě emoce od nepaměti hýbou každou ekonomikou. Není to nic zavrženíhodného, je to motor lidského pokroku a celospolečenského vzestupu, ať se nám to líbí, nebo ne. Kdo se v Česku nyní strachuje, okrádá sám sebe. Kdo odhodí strach, utlumí chamtivost firem a jejich manažerů, která způsobila maržovou inflaci.
img

Květnový maloobchod včera nepřesvědčil

11.07.2023 Český spotřebitel ani po šesti kvartálech reálného poklesu spotřeby nehlásí nijak zásadní obrat k lepšímu. V květnu maloobchodní tržby sice lehce vzrostly (o 0,5 % meziměsíčně), ale to po poměrně výrazném dubnovém poklesu bylo spíše zklamáním. Meziročně tak maloobchodní tržby pokračují v reálném poklesu přes 6 % a zdá se, že ve druhém kvartále 2023 se český spotřebitel ještě z “úsporného módu” neprobral. Tomu ostatně odpovídá ne zrovna pozitivní vývoj spotřebitelské nálady.
img

Překvapí výsledky společnosti Nike Wall Street? 🕤

29.06.2023 Největší americký výrobce sportovní obuvi a oděvů Nike (NKE.US) po dnešní americké obchodní seanci oznámí své výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí roku 2023. Zpráva by mohla ovlivnit sentiment všech konkurenčních společností v odvětví, jako jsou Adidas (ADS.US), Puma (PUM1.DE), Under Armour (UA.US) a Lululemon (LULU.US). Může také vrhnout více světla na současný stav spotřebitelů v USA i mimo ně. Investoři budou věnovat pozornost výsledkům v Chianese, kde může dojít k výraznému meziročnímu zlepšení při pohledu na příslušné období loňského roku (uzavřené hospodaření). Ovlivní obavy z recese - slabší globální spotřebitel, nižší tržby a zužující se prostor pro marže - prognózy vydané společností Nike? Zde je to, co očekávají analytici.
img

Swiss Life Hypoindex červen 2023: Sazby stagnují. Co přinese uvolnění pravidel ČNB?

07.06.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,30 % p. a. klesla v červnu o 47 korun na 23 195 korun. Ve srovnání se splátkou hypotéky v červnu 2021 je o téměř 7,5 tisíce vyšší.
C:\fakepath\prumysl.jpg

CNBC: Firmy stále více vracejí výrobu ze zahraničí do míst blíže spotřebě

01.06.2023 Ve světě se stále více prosazuje trend návratu výroby ze zahraničí. Firmy se stále častěji snaží přenášet výrobu produktů, jako je oblečení a počítačové čipy, do oblastí, které jsou blíže místu konečného nákupu a spotřeby, a odvracejí se od výrobních velmocí, jako je Čína. Nový trend, který urychlila pandemie nemoci covid-19 a pak válka na Ukrajině, ale narušuje globální dodavatelské řetězce. Napsal to server americké televize CNBC.
img

Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná

31.05.2023 „Čínská ekonomika již má své dno za sebou, ale její další růst bude pravděpodobně zatížen strukturálními faktory, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ekonomice by pomohl optimismus, který ovšem kroky vlády nepodporují

30.05.2023 Podle zpřesněného odhadu se hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně nezměnil a meziročně klesl o 0,4 %. Za poklesem stálo v první řadě to, že domácnosti méně utrácely a jejich spotřeba meziročně poklesla o 6,4 %. Naopak, vláda svou spotřebu zvýšila o 3,9 % a pokles ekonomiky tím brzdila. Dalším důvodem poklesu bylo snížení zásob v ekonomice. Jinými slovy, firmy nemají tolik rozpracovaných výrobků a komponent k nim. Podnikatelé tak reagovali na válku a všeobecný pesimismus ve společnosti.
img

Býci přetlačují medvědy, ale na jak dlouho?

22.05.2023 „Silný růst akciových trhů od počátku roku vzbuzuje optimismus a nadšení, ale medvědí argument se zdá být silnějším“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Hamižflace, aneb ekonomika jako čerpací stanice

16.05.2023 Ten fenomén známe všichni velmi dobře – když na světových trzích roste cena ropy, tuzemští pumpaři na nic nečekají a rychle zdražují, zvláště v časech prudkých cenových výkyvů. Opačným směrem je však cenová korekce o poznání zdrženlivější a levnější ropa se na totemech čerpacích stanic projeví s viditelným zpožděním. V posledním roce však tuto cenovou asymetrii pozorujeme nejen v případě pohonných hmot, ale napříč mnoha dalšími sektory české ekonomiky.
img

Silně se otevírající čínská ekonomika pomáhá všem

18.04.2023 Čínská ekonomika se po třech letech lockdownů znovu silně otevírá. To představuje důležitou kompenzaci zpomalující ekonomiky ve zbytku světa a klíčovou podporu pro mnoho britských a evropských společností. Oživující se čínský spotřebitel je hnací silou pokračujícího překonávání výkonnosti evropského sektoru luxusního zboží, od LVMH po Burberry. Mělo by to také podpořit poptávku po komoditách, kde je Čína největším světovým odběratelem, z čehož těží společnosti od Rio Tinto po Anglo American.
img

Americký maloobchod dál slábne

14.04.2023 Maloobchod v USA byl v březnu slabý, když klesl o 1 procento namísto očekávaných -0,4 pct. Čísla stáhly dolů tržby za benzín, které se propadly o více než 5 procent, ale i bez nich to vypadá jen o trochu lépe a znaménko minus zůstává. Pokles totiž vykázala většina hlavních oblastí obchodu, přičemž slušně rostly jen internetové prodeje, tedy dlouhodobě sílící oblast obchodu.
img

Kryptoměny oslabily 📉 Medvědí divergence Bitcoinu

06.04.2023 Kryptoměny ustupují z nedávných rekordních hodnot, protože výprodej na Nasdaqu nabírá na síle a obavy ze zpomalování americké ekonomiky se zvyšují. Slábnoucí spotřebitel by mohl znamenat nižší chuť k riziku a užší okruh potenciálních zájemců o koupi spekulativních aktiv. Recese by pravděpodobně kryptotrhu nijak neprospěla. Bitcoin svou klesající reakcí v posledních dnech potvrdil, že jeho role jako aktiva pro zajištění proti recesi nebo bankovní krizi je stále nejistá. Čeká krále kryptoměn změna trendu?
img

Anatomie překvapivě dobrého čtvrtletí

31.03.2023 RALLY V OBRATU: Globální trhy uzavírají 1. čtvrtletí v zelených číslech po velkém odrazu ztrátových krypto a technologických trhů v roce 2022. Volatilní čtvrtletí přineslo dramatickou lednovou rally na základě ne tak špatných fundamentů a značně negativní pozice investorů. Americký spotřebitel zůstal silný, ceny plynu v Evropě klesly a Čína znovu otevřela.
img

Maloobchodní tržby 1/2023 - Y/Y - 7,7 %

14.03.2023 „Češi přizpůsobují své chování vysokým cenám, a to se projevuje zejména v maloobchodních tržbách. Další meziroční pokles v prodejích tak není příliš překvapivý a dá se očekávat, že se tržby obchodníkům jen tak nevrátí. Samostatnou kapitolou je pak prodej potravin, kde se v Česku šetří nejvíce. Obchodníci si tak dohánějí marže, kde můžou a to vytváří začarovaný kruh, ve kterém je spotřebitel nucen k maximální ostražitosti.“
img

Proč český průmysl letos ekonomice příliš nepomůže?

06.03.2023 Česká ekonomika na konci roku dál klesala zejména kvůli spotřebě domácností, zatímco exportně zaměřený průmysl si vedl relativně dobře. Může tomu tak být i dál? Leccos napoví již tento týden lednový výsledek průmyslové výroby. Oproti slabému prosinci předpokládáme lehký nárůst produkce, v dalších měsících se však česká ekonomika nebude moci o průmysl “spolehlivě opřít”.
img

Expertka na tržní strategie: Obavy z inflace rostou, hlavní roli hrají mzdové tlaky

02.03.2023 Trhy nedávno vyděsila vyšší americká inflace, která podporuje narativ, že nám zvýšené úrokové sazby vydrží delší dobu. Zdá se, že inflace navzdory uklidňování problémů s dodavatelskými řetězci dál poroste a příčinou budou hlavně ceny služeb tlačené vzhůru vysokými mzdami. Obavy z dalšího inflačního impulsu přiživuje nejen opětovné otevření Číny a akcelerační narativ, ale i strukturální potíže spojené s deglobalizací a energetickou krizí.
img

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok

23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
img

Iluzorní příběh silné ekonomiky a klesající inflace

22.02.2023 „Příznivý vývoj inflace v posledních měsících, jež byl vykoupen intenzivní korekcí na trzích se začíná brát nadarmo, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Cena plynu padá pod 50 EUR/MWh

21.02.2023 Cena zemního plynu v Evropě, svého času jedna z nejsledovanějších proměnných na finančních trzích, pokračuje v setrvalém poklesu. Evropský cenový benchmark TTF se poprvé od srpna 2021 sesunul pod hranici 50 EUR/MWh a vysílá jasný signál, že Evropa má to nejhorší v rámci energetické krize za sebou. Tento pozitivní vývoj je dán hned několika faktory. Na straně poptávky jde o efekt neobvykle teplé zimy v kombinaci s energetickými úsporami, resp. destrukcí poptávky (z titulu vysokých cen).
img

Rally Disney o 6 % v premarketu 📈 Zisky a Igerovy komentáře potěšily Wall Street

09.02.2023 Akcie společnosti Disney (DIS.US) posílily před otevřením burzy o více než 7 %, protože společnost vykázala úspěšné čtvrtletní výsledky, které analytiky uklidnily i přes vyšší než očekávanou ztrátu ze streamovacích služeb. Bob Iger, který se znovu ujal funkce generálního ředitele, se s trhem podělil o přesvědčivý plán restrukturalizace podniku a zvýšení ziskovosti společnosti Disney prostřednictvím snižování nákladů a obezřetného vynakládání finančních prostředků:
img

Ropa je stabilní díky oslabenému dolaru, obchodníci čekají na údaje o zásobách

09.02.2023 Ve středu se ceny ropy skoro nezměnily v souvislosti s tlumenými pohyby dolaru a s tím, jak čekali investoři na další údaje o zásobách, které by mohly napovědět něco více o vývoji poptávky.
img

🛑 TRH NEVĚŘÍ FEDU A DĚLÁ CHYBU 😱 Likvidita mizí, spotřebitel nešetří! 🚀Bitcoin roste | Luxusní akcie

15.01.2023 Týdenní videokomentář: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny.
img

Prosincová inflace je nečekaně nízká, bez vládních zásahů by však opět přesahovala 19 procent. Nyní pomohlo také zlevnění ropy a pohonných hmot

11.01.2023 Prosincová inflace, meziročně 15,8 procenta, zaostala za drtivou většinou expertních odhadů. Pozadu zůstal také meziměsíční údaj. Mezi listopadem a prosincem totiž ceny stagnovaly, což také prakticky nikdo nečekal. Jedná se tedy celkově o příznivý výsledek. Byť je třeba jedním dechem dodat, že bez vládních opatření v podobě zavedení úsporného tarifu a odpouštění příspěvku na obnovitelné zdroje energie by meziroční inflace místo 15,8 procenta činila hned 19,3 procenta. I tak by však šlo o zmírnění inflačních tlaků v porovnání s listopadem, kdy tato vládou neredukovaná inflace měla odpovídat dokonce 19,8 procenta.
img

Míra inflace se v prosinci zvýšila. Ještě vyšší bude v lednu a v únoru

08.01.2023 Míra inflace v prosinci 2022 dosáhla podle našich předpokladů úrovně 16,4 procenta v meziročním vyjádření. Navyšovala ji uměle ponížená základna prosince roku 2021, kdy platila nulová DPH z energií, přechodně snížená ještě Babišovou vládou. Naopak v prosinci 2022 snižoval inflaci energetický úsporný tarif a odpuštění příspěvku na podporované zdroje energie. Oboje opticky snižuje cenu pro spotřebitele, protože část nákladů, které jsou spojeny s platbami energií, na sebe bere stát. I když tak inflační tlaky v ekonomice trvají, není jimi již v takové míře jako až do září 2022 zatěžován spotřebitel. Nepromítají se tedy v plné výši ani do spotřebitelské inflace, jako tomu bylo právě až do září 2022.
C:\fakepath\CNB3.jpg

UniCredit Bank dostala od ČNB pokutu 10 mil. Kč za porušení pravidel u hypoték

04.01.2023 UniCredit Bank dostala od České národní banky pokutu deset milionů korun kvůli poplatkům účtovaným za předčasné splacení hypotéky. Přestupek proti zákonu o spotřebitelském úvěru se týkal skoro 1500 klientů, kterým banka nesnížila úrokové náklady o celkem 42,37 milionu korun. Vyplývá to z rozhodnutí ČNB, na které upozornil server Peníze.cz. Podle něj jde o zatím nejvyšší sankci kvůli poplatkům za předčasné splacení.
img

Tesla údajně snižuje náklady a připravuje další vlnu propouštění

21.12.2022 Podle zpráv portálu Electrek Tesla zastaví zaměstnávání a připravuje se na další vlnu propouštění zaměstnanců kvůli chmurným makroekonomickým vyhlídkám a rostoucím cenám energií, které mohou omezit poptávku po elektromobilech. Akcie společnosti Tesla včera klesly o téměř 8 % na 52týdenní minimum. Dnes před zahájením seance se kotují mírně výše, protože akcionáři pozitivně vnímali plánované snižování nákladů v nejistém ekonomickém prostředí.
img

Ranní komentář: Americký spotřebitel je na tom stále dobře, čínský reopening, akcie čeká klíčový týden

12.12.2022 Minulý týden byl na S&P500 nejhorší od poloviny září. Makrokalendář ale nabídl jen minimum nových dat a tak se řešil hlavně reopening v Číně, kde akcie pokračují v solidním růstu. Nový týden bude podstatně zajímavější. Čeká nás totiž americká inflace a zasedání Fedu, ECB i Bank of England.
img

Jak si cenově stojí typický český kapr a bramborový salát oproti jiným světovým tradičním jídlům? Překvapivě dobře

08.12.2022 PRAHA – Podle studie, kterou provedla sociální investiční síť eToro ve 13 zemích na třech kontinentech, čeká rodiny v Německu letos možná nejdražší štědrovečerní večeře na světě.
img

V Česku elektřina pro domácnosti zlevňuje za poslední rok suverénně nejvíce v celé EU. Celková inflace je díky tomu třetí nejnižší v EU

30.11.2022 V Česku se cena elektřiny pro domácnosti vyvíjí za poslední rok nejpříznivěji v celé EU. V říjnu totiž dle údajů Eurostatu elektřina meziročně zlevňovala, a to o výrazných 38,2 procenta. Jedinou další zemí EU, kde elektřina meziročně zlevňuje, je Španělsko (viz graf níže). Na Maltě je její cena shodná jako před rokem. Ve všech ostatních zemích EU elektřina pro domácnosti zdražuje, někdy i dramaticky. Například v Itálii meziročně o 199 procent, což znamená, že je její cena průměrně prakticky na trojnásobku úrovně loňského října. V EU jako celku elektřina zdražuje, a to meziročně o 38,4 procenta.
img

Zásadní otočka. Česká inflace byla v říjnu třetí nejnižší v celé EU

17.11.2022 Inflace v České republice byla v říjnu třetí nejnižší v celé EU. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Eurostat. V samotném měsíci říjnu ceny v Česku poklesly, a to o 1,1 procenta. Výrazněji poklesly už jen v Estonsku a v Řecku. Ve většině zemí EU ceny v říjnu naopak rostly. Za celou EU činí říjnová inflace 1,4 procenta.
img

Spotřebitel je příliš silný a Fed zůstává jestřábí

16.11.2022 Data o americkém maloobchodu byla nečekaně silná. Růst za říjen dosáhl 1,3 pct, bez aut a benzínu +0,9 pct. Jen zhruba 0,4 bps z toho táhnou vyšší ceny, takže spotřebitel se evidentně nebojí a utrácí nad očekávání. Žádný náznak recese nákupy zboží zkraje 4Q neukazují, takže uvidíme, jak bude vypadat předvánoční sezóna.
img

Ropa stále zlevňuje a Čína se ještě nerozhodla

10.11.2022 Ropa již třetí po sobě jdoucí seanci zlevňuje. Spouštěčem jsou zprávy, že se čínské úřady rozhodly jednat o uvolnění přísných omezení v zemi. To je velká zpráva, protože největší světový dovozce a spotřebitel ropy signalizoval, že omezení na jeho území budou uvolněna a veřejný život se pravděpodobně obnoví: lidé začnou cestovat a utrácet úspory ve své zemi.
img

Invesco: Globální trhy – co sledovat v listopadu?

04.11.2022 Ekonomika eurozóny vykazuje známky dalšího oslabování a Čína oznámila data, která odhalila složitou cestu k hospodářskému oživení.
img

Graf dne - US100 (25.10.2022)

25.10.2022 Dnešek a další dva dny mohou být pro technologický sektor v USA klíčové, protože 5 mega-technologických společností má zveřejnit hospodářské reporty za třetí čtvrtletí 2022. První reporty – od společností Alphabet (GOOGL.US) a Microsoft (MSFT.US) jsou na programu dnes po skončení seance na Wall Street. Meta Platform (META.US) zveřejní výsledky zítra po uzavření seance, zatímco Amazon (AMZN.US) a Apple budou reportovat ve čtvrtek také po uzavření seance. Výsledky této skupiny akcií mohou udat směr vývoje technologického sektoru do dalších týdnů. Některé z již zveřejněných reportů, jako byl například ten od Snapu, naznačoval, že firmy s vyšším podílem příjmů z reklam mohou mít problémy. To znamená, že Alphabet a Meta nemusí představit dobrá data (i když trh již s nízkými očekáváními počítá). Včera dorazily na trhy zprávy, že Apple zvýší ceny svých služeb. Co se týká Amazonu, report ukáže, jak se americký spotřebitel pere se zvýšenou nejistotou a inflací. Reporty od Amazonu a Microsoftu také poskytnou výhled na cloudový business.
img

Ropa je kvůli obavám o poptávku pod tlakem

11.10.2022 Cena ropy WTI klesla o více než 2,5 % a rozšířila tak pokles z nedávného maxima 93 USD kvůli sílícímu dolaru a obavám z globální poptávky. USD nadále posiluje, protože trhy věří, že Fed bude prosazovat své agresivní plány na zpřísnění, čímž zdraží ropu za dolarovou cenu pro kupce držící jiné měny.
img

💲 USD před maloobchodními daty roste

15.09.2022 Údaje o maloobchodních tržbách v USA za srpen jsou klíčovou makroekonomickou zprávou dne. Zpráva bude zveřejněna ve 14:30 a očekává se, že nevykáže žádný růst (0,0 % meziměsíčně) v celkových tržbách ani v základních ukazatelích, jako jsou tržby bez zahrnutí aut. Pokud se očekávání potvrdí, znamenalo by to druhý měsíc v řadě, kdy by celkové maloobchodní tržby meziměsíčně stagnovaly. I když to není katastrofa, byl by to pro Fed varovný signál, že americký spotřebitel oslabuje, přičemž hlavním důvodem jsou rostoucí ceny. Na jedné straně by to ukázalo, že existuje naléhavá potřeba snížit inflaci. Na druhou stranu by rostoucí úrokové sazby dále zhoršovaly pozici spotřebitelů, protože rostoucí hypotéky by dále omezovaly schopnost utrácet. Kromě maloobchodních tržeb bude ve 13:30 BST zveřejněn také index NY Empire za srpen a týdenní zpráva o žádostech o nezaměstnanost, ale ty lze považovat za zprávy druhé úrovně.
img

Ekonomický kalendář: Trh se soustředí na maloobchodní prodeje z USA

15.09.2022 Hlavní evropské akciové indexy otevřely do pozitivního teritoria. Situace na trzích se po horších úterních výsledcích inflace v USA uklidnila. Růst USD však pokračuje, přičemž dolar je dnes jednou z nejvýkonnějších hlavních světových měn. Jinde průmyslové kovy a energetické komodity nezaznamenávají žádné velké cenové výkyvy, naopak drahé kovy při posilování USD korigují.
img

Konzumenti kávy udržují pevnou pozici

17.08.2022 KÁVA: Ceny kávy arabika se drží blízko desetiletého maxima, protože spotřebitelé se odmítají vzdát ranní kávy navzdory finanční tísni. To omezilo trh s kávou, protože nižší výnosy v Brazílii snížily nabídku a výhled zásob, což vedlo k prudkému nárůstu ceny arabiky oproti zrnům robusty (viz graf), což vedlo k většímu míchání a přispělo to k omezení cen. Vysoké ceny kávových bobů přispěly k trendu snižování cen u spotřebitelů a tlaku na ziskové marže velkých uživatelů od Starbucks po Nestlé. Podobně jako index Big Mac ukazuje Latte index Švýcarsko s nejdražším latté na světě a Turecko s nejlevnějším.
C:\fakepath\inflace-12082022.jpg

Inflace brzdí! Je čas se radovat?

12.08.2022 Nová data o růstu cen ve Spojených státech i v České republice po delší době překvapila nižším než očekávaným růstem. V USA dokonce meziměsíčně ceny stagnovaly. Reakce finančních trhů byla optimistická, dolar oslabil a riziková aktiva v čele s akciemi a měnami emerging markets zamířila vzhůru.
C:\fakepath\broker-forex-07082022.jpg

Novodobá rizika investování, aneb „šmejdi“ na kapitálovém trhu

08.08.2022 Broker (makléřská společnost) je zprostředkovatel mezi investorem a finančním trhem. A s výběrem brokera hledáte dlouhodobého partnera, který vám má poskytnout dobré obchodní podmínky (nízké poplatky, férové swapy), kvalitní obchodní platformu, skrze kterou budete obchodovat, a mělo by mu také jít o vaše dlouhodobé dobro. Bohužel tak tomu ale vždy není a na trhu existuje velké množství neseriózních a někdy dokonce i podvodných brokerských společností a různých pochybných investičních platforem.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly

20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky - Souvislost mezi inflací a měnami

02.06.2022 Vrtá vám hlavou souvislost mezi inflací a měnami? Nejste jediní. Dokonce i zkušení obchodníci by si přáli, aby o těchto makroekonomických informacích věděli dříve, než uskutečnili některé obchody, které nedopadly podle očekávání, takže je rozumné se o nich dozvědět co nejdříve.
img

Americký pre-market 17. 5. 2022: Americký akciový trh ožívá

17.05.2022 Futures na americké akciové indexy v úterý v obchodování prudce vzrostly, když se trh pokoušel vzpamatovat z vážných ztrát zaznamenaných v posledních několika týdnech. Futures kontrakty spojené s indexem Dow Jones Industrial Average vyskočily o 400 bodů nebo 1,2 %. Futures na S&P 500 posílily o 1,6 % a futures na Nasdaq 100 o 1,9 %.
img

Rychlý přechod Facebooku na Meta – jaký je progres a očekávání?

11.05.2022 Když společnost Facebook v říjnu 2021 oznámila přejmenování na Meta, mnohé to dozajista překvapilo. Sice se vědělo, že se společnost hodně zaměřuje na tzv. metaverse, ale většina ovšem nejspíš nepočítala s tím, že kvůli tomu dojde k rebrandingu. Rebrandingy totiž nejsou úplně bezproblémové. Jednak to stojí dost peněz a jednak to nemusí spotřebitel tak snadno přijmout. Facebook měl ovšem „štěstí“, že nemá prakticky žádnou konkurenci.
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
img

Rozbřesk: Američané snášejí inflační vlnu hůře než Evropané

17.01.2022 Páteční čísla jako by trhům vyrazila dech - maloobchod ve Spojených státech v prosinci nejenže podle očekávání nerostl, ale naopak velmi prudce poklesl (o 1,9 % meziměsíčně a o 2,3 % bez zahrnutí automobilů). Velmi prudce poklesly zejména online prodeje - o 8,7 %, což je jeden z nejprudších meziměsíčních propadů v historii. Kde je problém? Zdá se, jako by před Vánocemi začal mít americký spotřebitel “vážný” problém s inflací. To ostatně potvrdil i pokles ostře sledované spotřebitelské nálady (podle Uni Michigan), a to právě kvůli inflaci. Dlouhodobá inflační očekávání vyskočila podle spotřebitelského průzkumu na 3,1 % - to je nejvyšší úroveň za více než dekádu.
img

Ranní glosa: Američané snášejí inflační vlnu hůře než Evropané

17.01.2022 Páteční čísla jako by trhům vyrazila dech - maloobchod ve Spojených státech v prosinci nejenže podle očekávání nerostl, ale naopak velmi prudce poklesl (o 1,9 % meziměsíčně a o 2,3 % bez zahrnutí automobilů). Velmi prudce poklesly zejména online prodeje - o 8,7 %, což je jeden z nejprudších meziměsíčních propadů v historii.
C:\fakepath\trader-19102021-30-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli pokračující energetické krizi rostou

19.10.2021 Ceny ropy dnes rostou a drží se blízko mnohaletých maxim. Přispívá k tomu pokračující krize v dodávkách energie po celém světě. Klesající teploty v Číně také oživily obavy, zda největší světový spotřebitel energie bude schopen splnit domácí dodávky tepla.
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Rozbřesk: Inflaci musíte brát vážně, jednejte raději rychleji, varuje MMF

13.10.2021 Mezinárodní měnový fond včera vyslal ostré varování před inflací. Centrální banky před ní musí být "velmi na pozoru" a MMF jim doporučuje raději jednat rychleji okamžitě, než hasit rozsáhlejší požár s většími škodami později. Podle podobného receptu ostatně začala již jednat Česká národní banka - jedním z hlavních argumentů pro agresivní zvýšení sazeb v září byla snaha udržet inflační očekávání stabilní a zabránit dlouhodobějšímu zabydlení inflace v české ekonomice.
img

Ranní glosa: Měnový fond varuje: inflaci musíte brát vážně

13.10.2021 Mezinárodní měnový fond včera vyslal ostré varování před inflací. Centrální banky před ní musí být "velmi na pozoru" a MMF jim doporučuje raději jednat rychleji okamžitě, než hasit rozsáhlejší požár s většími škodami později. Podle podobného receptu ostatně začala již jednat Česká národní banka - jedním z hlavních argumentů pro agresivní zvýšení sazeb v září byla snaha udržet inflační očekávání stabilní a zabránit dlouhodobějšímu zabydlení inflace v české ekonomice.
img

Catherine Yeung, Fidelity International: „Regulace čínského kyberprostoru ovlivní investice“

16.09.2021 Radost nad rozvojem čínského konkurenta Uberu, společnosti Didi, netrvala dlouho, protože Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost zakázal společnosti registrovat nové zákazníky. Úřad toto omezil z důvodů obav o bezpečnost při ukládání uživatelských dat ve společnosti Didi. Důsledky byly jasně viditelné na akciovém trhu: prudce klesl. Tituly, jako je tento, opět způsobují turbulence v čínském technologickém sektoru. Nejen o tomto tématu jsme si povídali s Catherine Yeung, investiční ředitelkou Fidelity International.
img

Velkoobchodní ceny elektřiny jsou dosud nejvyšší, padl rekord z roku 2008

07.09.2021 Velkoobchodní ceny elektřiny jsou dosud nejvyšší. Elektřina s dodávkou na příští rok se na pražské energetické burze obchoduje za 94 eur (asi 2400 korun) za megawatthodinu (MWh). Cena tak překonala dosavadní rekord z 1. července 2008, kdy dosáhla 90 eur za MWh. S odkazem na data středoevropské energetické burzy Power Exchange Central Europe (PXE) to na twitteru uvedla polostátní energetická společnost ČEZ.
img

Evropě letos hrozí „plynový hladomor“ – ceny zemního plynu dramaticky rostou, do Evropy jej proudí málo, takže se nestačí doplňovat zásobníky. Zdraží kvůli tomu i potraviny

05.09.2021 Topná sezóna letos kvůli chladnému počasí začala na některých místech Česka nezvykle brzy, už koncem srpna. Jde jen o další vrásku na čele dodavatelům plynu. Ti se totiž potýkají se závratným růstem jeho cen zatím hlavně jen na evropském velkoobchodním trhu.
img

Je silný trh práce plus, nebo minus? Na akciích převládá růst, dolar ztrácí

07.05.2021 Už včerejší závěrečná část obchodování na Wall Street byla pozitivní a také evropské trhy se v úvodu vydaly nahoru, aby následně jejich postup ustal. Nejlépe je na tom DAX s růstem o 0,8 pct, zatímco ostatní indexy předvádějí skromnější výkony a americké futures naznačují prakticky nulovou změnu. Zatímco eurodolar se posunul ještě výš na 1,2080, výnosy na hlavních dluhopisových trzích zůstávají v klidu.
img

Ranní okénko - Podle Rusnoka se ekonomický výhled zhoršil

22.04.2021 Evropská centrální banka má dnes na programu pravidelné měnověpolitické zasedání. Vzhledem k okolnostem ovšem nebude patřit mezi ta nejzajímavější, jelikož se neočekává žádná změna v nastavení politiky, ani výraznější posun v rétorice. ECB již minule ústy své šéfky Lagardeové vystoupila proti nedávnému svižnému růstu výnosů na evropských dluhopisech, který podle ní neodrážel kondici ekonomiky ani výhled na inflaci a hrozil tak předčasně utáhnout měnové podmínky. Kromě verbálního zásahu došlo i k přesměrování části objemu prostředků vyhrazených na nákupy aktiv ze speciálního pandemického programu do nejbližších týdnů a měsíců. Situace na dluhopisovém trhu se mezitím stabilizovala a ECB tak patrně nebude mít důvod na svém postoji mnoho měnit.
C:\fakepath\forex-07042021-1.png

Lucky Seven makroekonomických ukazatelů na Forexu

07.04.2021 V minulém článku jsem slíbil se makroekonomii věnovat více dopodrobna, i když věřím, že každý obchodník ekonomické ukazatele zná a ví, že mají výrazný vliv na pohyb ceny u Forexu a CFD obchodování. Makroekonomických ukazatelů je mnoho, já jsem do článku vybral jen ty, na které jsem se za dob svého obchodování zaměřil já osobně. Většina obchodníků na celém světě nechává bystrý zrak na ekonomickém kalendáři, to je kalendář, kde jsou zobrazeny nadcházející události, aby se ujistili, že mají přehled o případných náznaků na zvýšenou volatilitu.
img

Klidné dluhopisy, dražší akcie a americký maloobchod na programu

16.03.2021 Pozitivní závěr v USA při včerejším obchodování inspiroval evropské akcie k růstu dnes na úvod. Hlavní zdejší indexy se většinou posouvají vzhůru zhruba o půl procenta, přičemž s menším nárůstem zaostává Paříž. Sektorově se daří hlavně bankám a IT, naopak klesá energetický sektor.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (15.3.2021)

15.03.2021 Situace na finančních trzích vypadá stále poklidně. Ke snížení rizikové averze přispěly v minulém týdnu 2 důležité události. Evropská centrální banka se rozhodla urychlit nákupy aktiv prostřednictvím krizového programu PEPP. Tento krok by měl přispět k nižší úrovni výnosů, které se v minulých týdnech staly hrozbou rally na akciích. Druhou událostí je schválení stimulačního balíčku v USA ve výši $1,9 bilionu, který mimo jiné znamená, že většina Američanů dostane šek ve výši až $1400. A část z této podpory jistě skončí na finančních trzích.
img

Výkupní ceny českých zemědělců trvaleji klesají, zvláště prasat či brambor. Konečný spotřebitel ale z toho mnoho nemá, vepřové totiž zatím tolik nezlevňuje, zato se zvyšují marže třeba řetězcům

23.02.2021 Ceny zemědělských výrobců se citelně a trvale propadají. Potvrzují to dnes zveřejněná čísla ČSÚ. Meziroční pokles cen, za které tuzemští zemědělci jsou schopni na trhu odběratelům „udat“ svoji produkci, pokračoval letos v lednu už patnáctý měsíc v řadě. V lednu pokles představoval 2,8 procenta. Někteří zemědělci jsou tak ohrožení až existenčně. Týká se to hlavně chovatelů, neboť jsou to ceny zvláště živočišné produkce, které se citelně propadají. V lednu tento pokles činil meziročně 8,2 procenta. Ceny v oblasti rostlinné agrární výroby přitom rostly, o 2,3 procenta.
img

Cena prasat v ČR kvůli koronaviru i prasečímu moru prudce padá, vepřové však zatím tolik nezlevňuje. Rostou totiž marže, například řetězcům

22.02.2021 Prasata z českých chovů prudce zlevňují, i kvůli čínskému zákazu německého dovozu. Koneční čeští spotřebitelé z pádu cen prasat však zase tolik nemají, vepřové totiž zlevňuje jen zhruba třetinově. Nahoru jdou totiž marže, a to jak marže zpracovatelské, tak marže obchodní i marketingová.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (5.2.2020)

08.02.2021 Akciové indexy ve Spojených státech mají nakročeno k nejlepšímu týdnu od listopadu a velmi rychle daly zapomenout na en nejhorší týden od měsíce října. Americký dolar mezitím pokračuje v posílení díky vyhlídkám na rychlejší oživení ekonomického růstu a dostal euro pod 1.20 a zlato krátkodobě pod 1800 dolarů.
Související klíčová slova: Střední Evropa | LOGeco | Akcie Nike (NKE.US) | Hospodářská situace | Výnosy dluhopisů | Finanční ústav | Hlava a ramena | Jak fungují akcie | Neel Kashkari | Zásoby zemního plynu | Filip Louženský | Hodnota společnosti | Dnešní zprávy | Dlouhé pozice | Pandemická opatření | Makléřská společnost | Analytický tým FXstreet.cz | IPO Alibaba | Války | Lululemon (LULU.US) | Strategická revize | Snap Inc | Sandbox | Vývoj | Češi | Data z trhu práce | Panevropský index | Pesimismus | Radim Dohnal | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Nejvyšší výnos | Standard & Poor's | Vít Hradil | David Malpass | Volatilní | Brokeři | Salesforce | Americký maloobchod | Itálie | McDonald's | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Klíčový ukazatel | Bolívar | PEPP | Tencent Holdings | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Výkonný ředitel | TradeCZ | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | Nikl | Data z amerického trhu práce | Swiss Life | Cena severomořské ropy | Faktory ovlivňující inflaci | Více peněz | Pozitivní nálada | Akcie Amazon (AMZN) | Podnikání společnosti | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Schodek státního rozpočtu | Měny v regionu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | WeCHat | Americký akciový trh | Diverzifikace | Swiss | Investice | Aktuální kurzy měn | Spotřebitelský sektor | Potenciál | MACD | MongoDB | Support | Nové technologie | Chování | Výnosy na dluhopisech | Automobilový průmysl | Pokles cen energií | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Nákupní centra | Zisk před zdaněním | Invaze na Ukrajinu | Pokles produkce mědi | Prognózy | Hlavní ekonom britské centrální banky | NYSE | Intervence | Zkušení obchodníci | Jaroslav Tupý | Experti | Novodobá rizika investování | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Hedge Fund | Nákupy aktiv | Béžová kniha | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Progress Software | EUR/USD | Vanad | Oživení čínské ekonomiky | Na burze | General Electric | Snižování sazeb | GBP | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | VIP zóna | Akciové burzy | LULU | NFP | Reality | Goldman Sachs | Strach | Český průmysl | Cena bitcoinu | Ekonomické výhody | Konkurenti | Prodeje aut | Akcie společnosti | Futures | Ostatní cenové indexy | CSI 300 | Den prezidentů | Benchmark | Rostoucí výnosy | Prémie | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | Rekordní deficit | Federální rezervní systém (FED) | AI | Euforie na trzích | Soukromá spotřeba | IHNED | Tisk peněz | Asijské akcie | Rizikovost | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Slabá poptávka | LYNX Trading | Čínské stimuly | Růst sazeb | Jana Mücková | Reddit | Příklady z historie | Cena emisních povolenek | Jiné měny | Index DOW | Posílení | Talend | Akcie Facebooku | Expanzivní fiskální politika | Exchange | Akcie roku 2020 | Předčasné splacení hypotéky | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Admirals | Inflace a deflace | Nejlepší technologické akcie | Kontrakty | Globální ekonomiky | Ceny emisních povolenek | Microsoft (MSFT.US) | Plány | Akcie Apple (AAPL) | Nasdaq100 | Praxe | Společnost Didi | Americké ekonomiky | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | Britové | JPY | Metaverse | Prognózy Wall Street | Obchody s CFD kontrakty | InterContinental | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelské inflace | Inflace ze Spojených států | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Vakcinace | GBP/JPY | Burzovní průvodce | Standard & Poor's 500 | Znehodnocení | Banka Goldman Sachs | Peníze | Čas jsou peníze | Rezistence | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Suezský průplav | Nord Stream 2 | FedWatch | Kapitalizace Tesly | Maloobchod v USA | Francie | Trh s nemovitostmi | Investiční analytik | Nakupovat akcie | Total | Nestlé | Americká lehká ropa WTI | Růst akciových trhů | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Pumpaři | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Očekávání ziskovosti | Jak funguje inflace | ČSOB | Nasdaq Composite | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Zvýšení těžby | Barel ropy | Swapy | Sociální sítě | Palladium | Americký Fed | Garance | Tiff Macklem | Nízké úrokové sazby | Ropa WTI | CFD kontrakty | Peníze.cz | Spekulovat | Cenové tlaky | Tipy na zajímavé akcie | Disney (DIS.US) | Obchod | Bankovní rada ČNB | Kabinet | Výkon | Omega | Brexit | Čínské úřady | Vklady | Dovoz | Coca-Cola | EURUSD | Pozornost investorů | Druhy CPI | Nikkei | Burzy | Nejbohatší | USD/EUR | Ceny elektřiny | Richard Bechník | Progres | Broker | Válka na Ukrajině | Akciové indexy | Americký prezident | Válka | Cestovní ruch | Tesla (TSLA.US) | Posílení koruny | Sazby hypoték | Export | Zpráva | Čtyřdenní pracovní týden | Mary Dalyová | Česká společnost | Performance | GAAP | Zastavení poklesu | Portfolio | Dovoz ropy | Automobilka | Finanční instituce | Energetická společnost | NAHB | Šok | Zpřísňování měnové politiky | BCA Research | Rozpočtová politika | Ekonom společnosti | Hongkong | Úsporný tarif | Obchodní války | Obchodní platforma | Inflace | Price-to-Earnings | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Akciový index S&P 500 | Regulace | Nastavení úrokových sazeb | Michael Burry | Konflikt mezi Izraelem | Měnový fond | Hertz | Akcie big data | Růst prodejů | Cena mědi | Snižování cen | US500 | Boj s inflací | Velké firmy | UniCredit Bank | Snížení nákladů | Zasedání FOMC | Silný růst | Trpělivost | Kapitál | Vývoj měnového páru EUR/CZK | P.A. | Moderna | Reshoring | Čtvrtletní výsledky | Odkupy akcií | Kapitálový trh | Elon Musk | Akciové trhy ve Spojených státech | Zvýšení sazeb | Cestovní kanceláře | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Akcie Google | Zdravotní péče | Vyšší náklady | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ochota riskovat | Měnový pár EUR/USD | Ceny ropy | EUR/PLN | Šíření nemoci | Investice do těžby | Pochybení | Výsledky společnosti | Mizuho Securities | TradeCZ.cz | 1 milion | Fincentrum | Onemocnění COVID-19 | Tržní reakce | Maloobchodní prodejce | iPhone | Světový obchod | Výkonnost společnosti | Tencent | Prodej | Obchodní trendy | Lepší výsledky | EUR/CZK | Intercontinental Exchange | Rekordní zisk | Euforie | CO2 | Bloomberg | Makrodata | Nová prognóza | Investoři | ADR | Obchodní deník | Nabídka | UBS | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | Prezidentka ECB | Graf ropy WTI | Investiční | Nový model | Britské banky | AMD | Zprávy | Jeff Bezos | Růst cen ropy | Inflační čísla | Současný trend | Levnější ropa | Bez rizika | Zisk | Peso | JPMorgan | Normalizace měnové politiky | Hospodářský výsledek | Růst výnosové křivky | Ruské ropy | Bank of England | TSMC | Evropské trhy | Airbnb | Hrubý domácí produkt | Rizika investování | Zveřejnění zprávy | Reálné mzdy | Cenové výkyvy | Uložení peněz | WSJ | Zápis z posledního zasedání | Propad | MWh | BABA | DIS.US | Jim Cramer | Jemenští povstalci | Bydlení | Tržní podmínky | Slabý ekonomický růst | Makrokalendář | Sestupný trend | Evropské dividendové akcie | Akcie společnosti Tesla | Aktuální inflace | Akcie Amazonu (AMZN.US) | CZ | Cena ropy brent | Analýzy | Míra | Slevy | TTF | Index S&P 500 | PXE | ExxonMobil | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Patria | Rostoucí trend | Pokles tržeb | Uber | Aktuální kurzy | Kupující | Koruna | Evropské ekonomiky | Implikace | Investiční majetek | Agentura Reuters | Akcie Nike | Půjčka | Evropské akcie | Bohatý | Akciové tituly | Švýcarská banka | Růstové akcie | Jan Kubíček | Akcionáři | Emoce | Asociace | Finanční ředitel | S&P | Ziskovosti společnosti | xStation | Finanční výsledky | Vzdělání | Quantum | Hospodářské dopady | Riziko recese | Očekávání investorů | Obchodování | Trigger | Konec roku | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Spotřební daně | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Výkonnost | Spotřebitelské ceny v USA | Meta | Pandemie koronaviru | Výrobce elektromobilů XPeng | Sociální investiční síť | Očekávání analytiků | Šok z koronavirové krize | Power Exchange Central Europe | Omezení pohybu | Fenomén | Televize CNBC | Armageddon | Covid | Největší švýcarská banka | Eurostat | Prezident | Deflace | Cena akcií společnosti | Růst inflace | Cena povolenek | Sázka | Obchodování na Wall Street | Soros Fund Management | Investiční banka | Klesající trend | Obchodování s povolenkami | Praha | Analýza | Sázky hedgeových fondů | Berkshire Hathaway | Piráti | Plyn | 3M | HKD | Hospodaření | Eurodolar | Firmy | Wall Street Journal (WSJ) | Příjmy z reklamy | Inflace v eurozóně | Zadlužování | Obnovitelné zdroje | Americká společnost | Medvědí divergence | Investment management | Advokátní kancelář | Spotřebitelská nálada v USA | Znalost | Nástroj | Advokátní kancelář Arrows | Výsledky | HUF | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Makro data | Držení otevřených pozic | Disney+ | Finanční krize | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Kreativita | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Zajímavé akcie a ETF | Česká koruna | G10 | Retracement | Novela zákona | Kristina Hooper | Obchody | FXstreet.cz | Barrick Gold | Futures na ropu WTI | Zůstatek | Stimulační opatření | Hypoteční trh | Big data | ex | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Ekonomické ukazatele | Ziskové marže | Investiční dotazník | BHS | Objem | Zvyšování mezd | Růst výnosů | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Microsoft (MSFT) | GDPNow | Cenový šok | Společnost Nvidia | Vývoj ceny benzínu | WHEAT | Zákonodárci | Akcie firem | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Exim Tours | Změna trendu | Ruská invaze | Pozornost | Země EU | Inflace v říjnu | Akciový index | Index spotřebitelských cen | Hlavní indexy | RMB | CME | Průmyslová výroba | Venezuelský bolívar | Důchod | Trh s kávou | Pfizer | Propouštění zaměstnanců | Studie | Odvětví české ekonomiky | Bohemia Energy | CME FedWatch | Cena plynu | Deficit | Polsko | Rio Tinto | Růst kryptoměn | JDE | Cenová hladina | Kering | Spekulace | Řízení rizika | Hypotéky | Ceny zboží | Současná situace | Lukáš Kovanda | Školení | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Pokles produkce | Evropa | Úspory | Maržový účet | Cíl růstu HDP | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | USD/PLN | OPEC | Amazon (AMZN.US) | E-commerce | Arrows | Tom Martin | Index výrobních cen | Ústup umělé inteligence | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | BYD | Investice do nemovitostí | Dopady na ekonomiku | Otevření obchodu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Podezřelé transakce | Peněžní prostředky | Earnings | Zpomalení inflace | Nejistota | Trump | Dnešní růst | FactSet | Foot Locker | Technické analýzy | Splunk | Maloobchodní prodeje | Mexiko | Vstupy | Neuspokojivé výsledky | Inflace ve Spojených státech | Další růst | Cena zemního plynu v Evropě | Swiss Life Hypoindex | ProCent | Opatření | Christopher Dembik | Luxusní značky | Stříbro | COPPER | Instituce | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Chamtivost | FAANG | LNG | Internet věcí | Dobrá data | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Uvolněná fiskální politika | FKI | Czech Fund | MetaTrader | Kongres | Výdělky | Divize | Makroekonomické ukazatele | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Lone Pine | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Dolar k japonskému jenu | Evropská ekonomika | Severomořská ropa | Natland | Výsledky HDP | Audi | Indikátor RSI | Super Micro Computer | Martin Krištoff | Podnikatelé | Trh | Nárůst zásob | Politická rizika | Snížení těžby | Komise | Zadlužení | Šíření viru | CL | Války na Ukrajině | Výkyvy | Výrazný růst | Fed | Časový plán | PLATINUM | Lídři EU | Korekce | Poptávková inflace | Zprávy a analýzy | Upozornění | Hlavní akciové indexy | Kov | Lobbistické skupiny | Šmejdi | Money management | Apple | Zveřejnění výsledků | Úvěry na bydlení | Vietnam | Konkurenceschopnost | Česká republika | Nákladová inflace | Luxusní akcie | Globální recese | NYMEX | Yahoo | Pfizer/BioNTech | Oživení české ekonomiky | Akcie Virgin | Keynes | Stock | ANO | Poměr P/E | Rating | Dezinflace | USD/CZK | Společnost XTB | Fiskální aktivita | Microsoft | Příležitosti | Štěpán Hájek | VaR | Vládní dluhopisy | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Ředitelka AKAT ČR | Equity | Negativní dopad | Dobrá nálada | Změny cen | Michal Valentík | Zpomalování spotřeby | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Důvěra | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Akcie Alphabet (GOOGL) | Markets | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Decentraland | Vysoké inflace | MSFT.US | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Výpadky | Komodita | FIAT | Tomáš Pfeiler | Nálada v USA | Invest | Amazon (AMZN) | Gazprom | Centrální banka | Nižší růst | Životní prostředí | Inflace zpomaluje | QE | Evropské akciové indexy | LYNX | ERA | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Ukazatel zdraví | Kovy | Rumunsko | New York Stock Exchange | Pandemie nemoci | Centrum | Rizika | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Akcie Barclays | Prodávající | Maynard Keynes | Conseq | API | Investice do mědi | Obchodníci | Prostor pro pokles | ČNB Aleš Michl | Tipy na futures | Obchodník s cennými papíry | Škoda | Payrolls | CZK | Dolar | Reuters | Unilever | ETC | Cena benzínu | Baidu | Chevron | Anglo American | Forward | Kompozitní index | Členské země EU | Zvýšené úrokové sazby | Hang Seng | Guvernér Michl | Cena palladia | Dramatické dopady | Rolování | Rekordní maximum | Předseda | Růst v Číně | Utahování měnové politiky | Facebook | Zelené energie | Fiskální balíček | Uzavření trhů | Coffee | Rok 2024 | Vývoj akcií Starbucks | Vývoj akcií Super Micro Computer | Saxo | Guvernér | Fond kvalifikovaných investorů | Evercore ISI | Daniel Beneš | HDP v USA | Ekonomiky | Webináře zdarma | Společnost Walmart | Otevření Číny | Ekonomická recese | Finanční poradenství | Vývoj úrokových sazeb | CFD | Centrální banky | Nová data | Dopad na ekonomiku | Open | Životní úroveň | Doporučení | Aktuální zpomalení inflace | Americké ministerstvo obchodu | Západní firmy | Covidová krize | Cena prasat v ČR | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Dividenda | Obavy o likviditu | Říjnová inflace | Deglobalizace | CFD obchodování | Alibaba Group | Bankéři z Fedu | Úroky | Přenos | Plodiny | Statistický úřad | Portu | Cena | Býčí trh | Dluhopisový trh | Rezervy bank | Silný trh | Objem peněz | Akcie dnes | Káva | Firma | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | TABAK | S&P500 | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | ČNB | TSLA.US | Prodej v USA | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Online trading | Pokles | BMO | Margin | Akciové portfolio | Know-how | Internetové prodeje | Polská ekonomika | New Relic | Monetární politika | Finance Group | Akcie Alphabet | Americké společnosti | GOOGL | Akcie Tencent | Hedge | Poplatek | Úrokový diferenciál | Přehřátý trh | Maloobchodní tržby | Technologický index Nasdaq Composite | Tržní očekávání | STOXX50 | Základní CPI | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Obchodník | Etoro | AKAT ČR | Cloudera | Participace | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Ceny benzínu | Problémy | ISIN | BHS Timur Barotov | Index cen | Epidemie afrického moru | Bankovní rada České národní banky | Index PX | Čínská vláda | Společnost Facebook | Daně | Lídři | Spotová cena zlata | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | Velké riziko | České HDP | Graf indexu S&P 500 | Obchodovat | Zásoby ropy v USA | Jak funguje inflace a deflace? | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Vývoj ceny benzínu v USA | Swiss Life Select | Ceny kávových bobů | Historické rekordy | EUR/MWh | Globální ekonomika | Akcie GM | ACEA | DAX | Forex asistent | Jestřábí hlasy | Členské státy | Americké akciové trhy | Starbucks | Toyota | Vysoké valuace | Manuál | Tajné služby | Německé podniky | Cena zlata | Zvýšení produkce | HSBC | Zvýšení ceny | Rozpočtové politiky | Rizikové averze | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Breakout | Očekávaná recese | Stabilní společnosti | Růst cen | Banka | Dluhový strop | Gamble | RSI | Siemens Healthineers | Westpac | Dnes na trzích | Podnikání | ČSÚ | Systém obchodování | SAIC | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | Investiční poradenství | Amazon Prime | ROCE | Investování úspor | Uvolněná měnová politika | Monetizace | Soudní řízení | Ropa | Průměrná mzda | DNO | Seminář | Restrikce | Hospodářský růst | XTB Štěpán Hájek | Předseda AKAT ČR | Raiffeisenbank a.s. | Big Short | Rizika pro společnost | WTI | LVMH | ETF fondy | Bod | Automotive | Miliardy korun | Fiskální balíček v USA | Zpřísnění finančních podmínek | Impérium | Rozhodování | Odhady HDP | Povinné rezervy bank | Pokladniční poukázky | Poskytování hypoték | Predikce vývoje | Zpomalování spotřeby v USA | Nord Stream | EMU | Debata | Saúdská Arábie | GlassNode | Euro | Jiří Sýkora | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Applepay | Cena ropy | Zemětřesení v Turecku | Cenový index energií | Nejbohatší člověk světa | Značné riziko | Marže | Petr Bartoň | Klid | Domácí měna | Zlato a stříbro | Capitalinked.com | Glassnode | Technologický index | Spojené státy americké | Ministerstvo financí | Ředitel banky | WPIC | Kurz USD | Lockdowny | Dividendový výnos | Zprostředkovatelé | Alphabet | Reddit IPO | Vedení společnosti | Rada ČNB | Zkušenosti | Inovace | Technologické akcie roku 2020 | Společnost eToro | Obchodní systémy | Signály | Růst ekonomiky | Bank of Canada | Výrazný růst cen ropy | Statistiky | Růst akcií | Ole Hansen | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | SAP | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | FX | Technologický Nasdaq | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Schodek | Purple Trading | Kurz | Market | Nezaměstnanost mladých | 256/2004 | Unicredit | Big Mac | Pokles výnosů | Nové investice | Horizon | Nejbohatší člověk | Bitcoinové a blockchainové akcie | Index německé burzy | STP | BH Securities | Oracle | Makroekonomické faktory | Ceny ropy Brent | Finanční situace | Korporace | Investujte | Měď | Obchodní bilance | Platforma | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | AUD | Globální finanční krize | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Stratég Saxo Bank | Objem obchodování | Breakout Trader | Sebevědomí | Negativní zprávy | Capitalinked | Dodávky ropy | Predikce | Tomáš Raputa | Úřad práce | Zásoby benzinu | Citigroup | Hospodářství | Hlavní index německé burzy | Oslabení | Federal Funds Rate | Hospodářský cyklus | Investiční síť | Jádrový CPI | Plánování | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Globální akciový index | Uhlí | Cenové stability | Akcie Citigroup | Zasedání ECB | Credit Suisse | Převis | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Royal Bank of Canada | Vývoz | Zlevňování hypoték | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | AKAT | Recese | Index strachu | Riziková aktiva | Likvidita | Nárůst zisků | Globální indexy | AUD/USD | Americké akciové indexy | CZK/EUR | Stimul | Index Dow Jones | Digitalizace | Modrá pyramida | Výhled na rok | Silný americký dolar | Zbohatnutí | Akcie Splunk | Filip Žižka | Fosilní paliva | LME | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Pracovní síly | Jana Brodani | Automobilka Volkswagen | Ceny energií | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Obchod s využitím finanční páky | Základní sazby | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Politická rozhodnutí | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | Předpovědi | Bondy | Vyhlídky americké ekonomiky | Vysoká ztráta | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Maloobchodní tržby v USA | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Sankce | Chamtivost a strach | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Manufacturing | Obchodní podmínky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Náklady na úvěry | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Mateřská společnost Googlu | Nařízení | Prospekt | TradingView | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Trend cen nemovitostí | Nemovitostní trh | BTC | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | Americké trhy | Evoluce | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Hospodaření firem | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bazický bod | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bolest | Očekávané výsledky | Index energií | Lehká ropa WTI | Makroekonomické strategie | Pyramida | Marže společností | Nadprodukce | Bankovnictví | Čisté úrokové výnosy | Francouzská ekonomika | Continental | Pohonné hmoty | Biliony | Divergence | ETF | BHP Group | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Cíle | Zajímavé akcie | Silná inflace | Hypoindex | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Prezidentské volby USA | Hospodářské soutěže | Úrokové sazby | Snížení volatility | APP | Palladiové akcie | Peněžní zásoby | Spojení | Plán restrukturalizace | Rally | Bankovní rada | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Recese v USA | Maloobchodní prodej | Cenové indexy | Banky | Spokojenost | MSCI All Country World | Japonská ekonomika | Fischer | Aktiva | Pokles inflace | Paul Volcker | Fundamentální analýzy | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Discovery | Oživení poptávky v Číně | Ceny ropy dnes | Výsledky hospodaření | Švýcarská banka UBS | Business | Akcie Home Depot | GBPJPY | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Výraznější recese | Konsolidace | Akcie herních vývojářů | Investování do akcií | Pokles cen | S&P 500 (US500) | Vývoj meziročního růstu HDP | Španělé | Výsledky amerických společností | Nový týden | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Contracts for difference | NKE | Make UK | Graf ropy | American Petroleum Institute | Technologický pokrok | Jak investovat | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | CNY | Snížení cen | Poměr rizika a výnosu | Empire State Index | Politika centrálních bank | Counterpoint Research | Macy's | Indexy PMI | Druhy PPI | Oslabení akcií | Česká inflace | Trinity | Stratég | Zisk na akcii (EPS) | Špatné zprávy | John Maynard Keynes | Prodeje automobilů | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Dividendové akcie 2020 | Comfort Finance Group | Sucha | Ztráty | Přírodní katastrofy | Řetězce | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | NewYorská burza | Profesionální investoři | Ekonomický řád | Konkurence | Pokračující krize | Banka Barclays | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Kapitalizace | Jamie Dimon | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Obchodníci s cennými papíry | Tier 1 | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | BHP | Poplatky | Nike | GDP | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Burzovní obchodování | Puma | Indexy S&P | Úrokový výnos | Zdraví ekonomiky | Čínské firmy | Nálada | Geopolitická rizika | Dow Jones | Nákupy | Držení stabilních akcií | Měnové páry | Technologické akcie | Technologičtí giganti | Měnové politiky | XPeng | Vnímání | Forexové obchodování | Ekonomika | Hospodářská recese | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Trading | WTO | Dobrá zpráva | Karanténa | Zlevnění ropy | Zhodnocení | Katastrofy | Ceny zlata | Výhled | Zerohedge | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Obchodní účet | Obchodní analýza | USD za tunu | Deriváty | Přísná opatření | Investiční prostředí | Embargo | Economist | Produktivita práce | Nadšení akciových trhů | Vysoké ocenění | Indexy nákupních manažerů | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Index Hang Seng | Vlastní bydlení | Tradeři | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | FOMC | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | Trend klesající | Ceny mědi | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Prostor pro růst | General Motors | Fondy | Dlouhodobý trend | Comfort Finance | Bílý dům | Situace v Číně | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | AAPL | Německé ekonomiky | Hrubá marže | GOOGL.US | USD za barel | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Under Armour | New York | Tradingové webináře | MSFT | Dřevo | Krize | Zajišťování | Podstata CFD | Portál FXstreet.cz | Deflační faktory | USD/MXN | Luxusní zboží | Index amerického dolaru | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Investiční sázky | Exotické měny | Energy Price Index | Norská centrální banka | Index německé burzy DAX | Informace z trhu | Pokles poptávky | Akcie Microsoft (MSFT) | Štěstí | Index strachu VIX | CEO | Investiční bankovnictví | Oslabení dolaru | Digitální revoluce | Zasedání bankovní rady | Možné riziko | Prezidentské volby | Investice společnosti | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | US30 | Graf indexu | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Měny emerging markets | Burza | Čistá marže | SAIC Motor | Úřad pro energetické informace | Semináře | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | Poradenství | Investiční skupiny | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | OIL.WTI | Tržby společnosti | Teherán | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Šéfka ECB | LULU.US | Slabší dolar | Nabídka a poptávka | Měny | Bilance | Volby | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Americká vláda | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Lululemon | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Glencore | Analytické zprávy | Finanční cíle | Nová historická maxima | Energie | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Ukazatele | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | USDX | BAE Systems | Cenový pokles | 4fin | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | The Wall Street Journal | Zisky společnosti | Údaje o HDP | Akciový trh | Finanční sektor | Intradenní obchodník | Sazby | Historie | Trader Workstation | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | USD | W1 | Miliardy dolarů | Jednání ČNB | Investiční doporučení | Investor | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst poptávky | Nový trend | Německá automobilka | Vnímání Elona Muska | Rozhodnutí centrální banky | Apple (AAPL) | Data z Německa | Huw Pill | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Výrobce obuvi | Rusko | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Finanční plán | Vlna inflace | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Dna | Írán | Zdražování | Pracovní trh | Meziroční inflace | Výsledkové sezóny | Odhady růstu | Domácí měny | State Street | Analytik portálu | EPS | Výkonnost společností | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Akcie v roce 2020 | Short signál | Ocenění | Ropy | Řízení rizik | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | Výdaje | Guvernér české národní banky | Catherine Yeung | Porušení pravidel | Cílová cena | Ekonomický dopad | Společnost | Apple (AAPL.US) | Strategie řízení | LTV | Časové období | ESPN | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Obchodujte | Ocenění akcií | Retailoví investoři | Očekávaná inflace | Jerome Powell | Jestřábí Fed | Cena akcií | Investování | Lehman Brothers | Non-Farm Payrolls | Chuť k riziku | Organizovanost | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Akcie Amazon | Investiční poradce | Umělé inteligence | Komoditní akcie | Investiční rady | Eura | Tisková konference | Neúspěch | AAPL.US | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Investiční skupina | Organizace | Inflace v české ekonomice | Koronavirus | Obilí | Ryanair | Posilování USD | Ceny pohonných hmot | Expedia | VIX | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Ceny surovin | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Příjmy | Hospodářské výsledky | Nejlepší palladiové akcie | ČTK | Společnost Starbucks | Emitent | WU | Zajištění | Inflace v Číně | Hedge fond | Baupost | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Cenový index | Akcie Alibaba | MiFID II | Čínský trh | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Fundamenty | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | CFDWorld | Valuace | Zvýšení ziskovosti | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Obchodovat s akciemi | Hlášení inflace | Hútiové | Očekávaný růst | Měnové podmínky | Boston Consulting Group | Obchodování na forexu | Nižší úrokové sazby | Poptávka po ropě | Dlouhodobý investor | Kapitálový poměr | Letní obchodování | Obchodní marže | Zvýšení dodávek plynu | Košík | Nesoulad | Průzkum | Zdravotní sestry | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Index cen nemovitostí | Ruské embargo | Target | Akcie menších společností | Elastic | Autoprůmysl | Brent | Hlavní americký akciový index | Repo sazba ČNB | Základní cenové indexy | Trend cen | Dluhopis | Nepříjemné situace | Obchodní software | Akcie Alibaba Group | Růst společnosti | Nike (NKE.US) | Výsledky americké banky | Nepřízeň počasí | Fiskální rok | Tencent (700) | IB | Marko Kolanovic | Americký výrobce | Power Exchange Central Europe (PXE) | ZISIF | Petr Plecháč | Přehřátý trh práce | Technická analýza | Křiž smrti | Pracovní místa | Tržní hodnota | Americké centrální banky | Španělský CPI | Inflace v České republice | Cestování | Depreciace | Státní výdaje | Blue chip | Výzkumy | Očkování | Vysoké sazby | Zlepšení | Norsko | Američané | Instagram | Kapitálový poměr Tier 1 | Volby USA | Pokles ceny akcií | Christine Lagardeová | Základní úroková sazba | XPT/USD | Smrskflace | Vývoj měnového páru | Index technologického trhu Nasdaq | Futures na S&P 500 | Jak se stát lepším investorem | Dobré výsledky | Tržní podíl | Graf akcie | Americká centrální banka | SHL | ADS | P/E | Znárodnění | Nízké poplatky | S&P Global | Zasedání Fedu | Management | Obchodování s deriváty | Vývoj akcií | Guru | Ministerstvo obchodu | Potlačovaná poptávka | Nadšení | Úvěrování | Broker Trust | Vyhlídky | Rekordní ceny | Nemovitosti | Výrazný pokles | Cukr | UA.US | Zdroje energie | Špatné výsledky | Globální dodavatelské řetězce | Hypoteční banky | Onemocnění | Předpověď | Marka | Údaje | Martin Řezáč | DJIA | Fiat Chrysler | Pokračující pokles | Asie | Alibaba | Technologické společnosti | Průzkumy | Automobilky | Bitcoin | Převodník měn | Obnovitelné zdroje energie | Pojišťovny | Graf | Zadluženost | Ropa Brent | Spotové ceny | Výsledky americké banky Morgan Stanley | Nejlepší akcie | Přehled | Výnosové křivky | Íránský prezident | Horší časy | Short | Stavebnictví | Pár EUR/USD | Invia | Spotřebitelská nálada | Vývoj amerického akciového indexu | High | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Nízká inflace | Kávová zrna | Kakao | Ficova vláda | OECD | Investiční společnost | Elektroauta | Úřad pro energetické informace (EIA) | CHF | Reálný účet | HDP USA | Drahý kov | Čínský statistický úřad | Rally na akciích | Zajištění na důchod | Zvýšení úrokových sazeb | Signál na akcie | Dluh vládních institucí | Oblečení | Počet pracovních míst | Dividendové akcie | Nejvýraznější propad | Makroprostředí | Zvýšení mezd | Aleš Michl | Investiční rada | Dopad na centrální banku | S&P 500 | xStation5 | Prosincová inflace | Siemens Healthineers (SHL) | Podpora | Tomáš Hudeček | Investování prostřednictvím CFD | NatWest | Šíření nemoci COVID-19 | Volatility | First Republic | MT4 | Mexické peso | Akcie roku | Akciové indexy v USA | Pokles EUR/CZK | Riziko | Tim Cook | XTB | Význam technické analýzy | Dot-com | Trendová linie | Obchodní model | Zemní plyn | Německá vláda | Výkonná ředitelka | Německo | Japonsko | Správy majetku | Očekávané výnosy | Trh s platinou | Jiří Tyleček | Nejvýraznější pokles | Wall Street akcie | ČR | Měny&Sazby | Opce | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Vyšší ceny | Vzdělávací webináře | Spotová cena | Globalt | Twitter | Statistické údaje | Visa | Krach | Energetický sektor | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | MJ | Ekonomické zpomalení | Standard Chartered | Investice do akcií | AMD akcie | Walmart | Těžařská společnost | Virus | Rozhodnutí ČNB | Dlouhodobí investoři | Kartel OPEC | Partnerství | Velké peníze | Evropské vlády | Smart money | Grafy | Energetická společnost ČEZ | Dluhové krize | Nvidia | Alphabet (GOOGL.US) | Ruská invaze na Ukrajinu | Vice | PEPSICO | Investiční Memento | Ceny komodit | FTSE | Prodeje | NAFTA | CARA | Vládní intervence | Kurz koruny | Aktivum | Elektromobily | Rizikovější nabídky | USDIDX | Cena akcií společnosti Tesla | Dolarový index (USDIDX) | Akcie Siemens | Yeezy | Analytici | JD.com | Právo | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Vývoj měnového páru USD/MXN | Domácnosti | Provozní zisk | Guvernér ČNB | Aleš Hála | The Sandbox | Ceny zemního plynu | Investice do dlouhodobého majetku | Americký dolar | Google | Situace | Vysoká inflace | Makro | Dow Jones (US30) | Prime | Evropská centrální banka | Čeští spotřebitelé | Splácení dluhu | US100 | Fair Value | Jednání ECB | Nové zakázky | Nálada na trzích | Tržby | Společnost Nike | Blue chips | Institucionální investoři | Akcie společnosti Disney | Snížení sazeb | IG | Investiční rozhodnutí | Oživení ekonomik | Fond | Závislost | Stagnace | Marketingová komunikace | Růst mezd | Finanční systém | Řetězec | ECB | Ceny v průmyslu | Futures kontrakty | Sazba ČNB | Slušné zisky | Závazek | Světové centrální banky | Hospodářský růst v Číně | Short signál na akcie | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Hlavní ekonom | Tradingové webináře zdarma | TSLA | Eurozóna | Časový horizont | HG měď | Cenový graf | Česká ekonomika | FXstreet | Vývoj inflace | Hedge fondy | Finance | Konsenzus | Kurzy | Klouzavý průměr | Benchmarky | Zpomalující růst | Hlášení inflace a deflace | Obchodníci s měnami | AMEX | Indikátor | Analýza dat | Akcioví investoři | Cena prasat | Ekonomické údaje | Měnověpolitické zasedání | Spekulativní pozice | Zambie | Inflační očekávání | Server Peníze | Odpor | FOREX | Ranní okénko | Situace na trhu práce | Zinek | Měnová politika | Freeport-McMoRan | Analytici Goldman Sachs | Růst ceny | Kurzy měn | DSTI | Dluhopisy | Množství peněz | Vyšší sazby | Restrukturalizace | Forward P/E | Server Peníze.cz | Přesun výroby | Webináře | Negativní vývoj | Newmont | Sazby beze změny | Philadelphia Fed | Investice do mědi v 2022 | Pšenice | Inflace v ČR | ECN | Poptávka | Prezident Světové banky | Trader | Co bude | Investiční produkty | Krypto | CAD | Čína | Emise | CIA | Očekávání trhu | Akcie 2020 | Růst HDP | G7 | Peking | Baupost Group | Ceny benzínu v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Reporty | Politici | Zákaz dovozu | Počasí | Platina | FRED | Německý index DAX | Medvědi | RBI | UTC | Analytik | Boston Consulting | Video | AMZN.US | Spready | USA | Fiskální politika | Tvrdá práce | Drahé kovy | Meziroční inflace v ČR | Akcie Apple | Ceny zeleniny | Deutsche Bank | Spojené státy | Zpomalování americké ekonomiky | Nastavení měnové politiky | Index PMI | Goldplating | Globální trh | IG Metall | Státní kasa | Poptávka po čipech | Hliník | Globální trhy | Zásoby společnosti | Měnový pár | House Price Index | Devizový trh | Index cen zemědělských výrobců | Základní měna | Home Depot | JP Morgan | JD | Federální rezervy | Americký HDP | Ranní komentář | Zlato | MIFID | Podvodní obchodníci | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomové | BIS | WP | JPMorgan Chase | Ropa roste | Disney | Index DAX | Investoři a obchodníci | Protiruské sankce | Energetická situace | SEC | Stlačení inflace | Česká národní banka | Nové hypotéky | Celková inflace | Načasování | Konkrétní příklad | Silicon Valley | Futures na ropu | Amsterdam | Alphabet (GOOGL) | Burze | ECB Christine Lagardeová | Jak investovat do mědi? | Investiční banka Goldman Sachs | Emise dluhopisů | Úrokové výnosy | Vysoká zadluženost | Nákupy přes internet | Návrat k normálu | Čínské vlády | Forexu | Wall Street | Pandemie | OMV | Výprodej | Byznys | Průměrná cena | Sazba hypotečních úvěrů | Zvýšený zájem | Sledování vývoje | Pozice | Největší kryptoměny | Stagflace | EU | Tržby ze služeb | USD/JPY | Vyšetřování | Procter & Gamble | Směrnice EU | Nakupovat | STAR | Vysoké ceny | Odvětví | AMZN | Vládní deficit | EPI | Výrobní náklady | CZK/USD | Ukazatel zdraví ekonomiky | Vysoké zisky | Futures na americké akciové indexy | Banka UBS | Zrušení superhrubé mzdy | Barclays | Poptávky po ropě | Výsledky společnosti Apple | Ekonomka | Ceny kávy | Zisk na akcii | Cílové ceny | PMI ve službách | Španělsko | Úspěch | Spekulanti | Slovensko | Prudký pokles cen | Zpomalení růstu | Mark Zuckerberg | Riziková prémie | Mzda | SVB | Miliardy | Čínská poptávka | Markit | Akcie Tencent (700) | Základní sazba | Prudký růst cen | Rozdávání peněz | Bezpečnost | Výnosy | Komodity | Vyšší inflace | CNBC | Vzdělávací materiály | Lidstvo | MIC | | Meta Platforms | WhatsApp | Emerging markets | Kartel OPEC+ | Zpracovatelský průmysl | Solidní růst | Práce | Market Makeři | Rostoucí úrokové sazby | Didi | Generativní umělé inteligence | Odpovědnost | Budoucnost | Aktuální situace | NASDAQ 100 | Nové peníze | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Stabilita | Objednávky | Nasdaq (US100) | Hry | cTrader | Kobalt | Optimismus | Dánsko | Jakub Matis | Dodavatelské řetězce | Rizikový sentiment | Růst čínského HDP | Kotace | Sazby Fedu | Index výrobních cen (PPI) | Rychlost | Zahraniční forex | Žádosti o podporu | Index FTSE 100 | Komise v přenesené pravomoci | NERV | Průmyslové kovy | Zahraniční měny | Akcie Siemens Healthineers | Chrysler | Poradci | GM | Jáchym Petřík | Akcie | Česká vláda | Vývoj inflace v USA | Výsledky Amazonu | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Přehled kurzů | CBOT | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | Cena zemního plynu | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Vyšší výnosy | Platba | Analytický tým | Světové akciové indexy | Zlevnění hypoték | Býčí trend | Míra inflace v Číně | Instrumenty | Burza v Miláně | Cenu plynu | Graf dne | Analytik trhů | Nasdaq | Dekarbonizace | Společnost Nestlé | Ray Dalio | Finanční pozice | Rebranding | Vymáhání škody | Návratnost | Čistý dluh | Farmacie | Evropské dluhové krize | Odhady analytiků | Geopolitické napětí | Inflace v USA | Inflační faktory | Adidas (ADS.DE) | Schůzce FOMC | Dramatický dopad | Průmyslové podniky | Údaje o inflaci | Zemědělství | Hermes | Černá labuť | Domo | Ceny hypoték | Investment | Zásobníky | Statistika | Vývoj ceny | Masivní investice | Energie v Evropě | IOT | Akcie na světových trzích | Fidelity International | Index MSCI All Country World | Zásahy čínské vlády | BlackRock | Nové finanční cíle | Klesající inflace | Vývoj celkové a jádrové inflace | Epidemie afrického moru prasat | Záporné úrokové sazby | Denní obchodníci | Kryptoměny | Forex trading | Průměrná sazba hypoték | Pohyby dolaru | Ekonomické aktivity | Tým FXstreet.cz | Amazon | Alteryx | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Downgrade | Úvěr | Palantir | Investiční společnosti | Mzdy | American Express | Maržové obchodování | Stimuly | Poradenské služby | Holubice | Americká centrální banka FED | Analytik XTB | Robusta | Mississippi | Americký akciový index S&P 500 | Netflix | Británie | Umělá inteligence | Miliardář | Tesla | Prohlášení | Ekonomický růst | Umění | CPI v eurozóně | Sektor služeb | Manažeři | Alibaba Group (BABA) | Manažeři fondů | Velkoobchodní ceny elektřiny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Spotřeba a ekonomika
Spotřeba domácností
Spotřeba kávy
Spotřeba komodity
Spotřeba oceli
Spotřeba oceli v Evropské unii
Spotřeba ropy
Spotřeba uhlí
Spotřeba uhlí v Evropě
Spotřeba ve Francii

Následující klíčová slova

Spotřebitelé
Spotřebitelská důvěra
Spotřebitelská důvěra podle Conference Board
Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan
Spotřebitelská důvěra v Americe
Spotřebitelská důvěra v Británii
Spotřebitelská důvěra v ČR
Spotřebitelská důvěra ve Francii
Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech
Spotřebitelská důvěra v EU
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít