Pondělí 27. května 2024 11:35
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Francouzská ekonomika

C:\fakepath\Francie2.jpg

Míra inflace ve Francii v květnu klesla na šest procent a je nejníže za rok

31.05.2023 Míra inflace ve Francii v květnu podle předběžných údajů zpomalila na šest procent z dubnové hodnoty 6,9 procenta. Uvedl to dnes francouzský statistický úřad INSEE, který se opírá o data harmonizovaná s metodikou výpočtu v EU. Inflace je tak ve Francii nejnižší od loňského května. Statistici také potvrdili mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) za první čtvrtletí na 0,2 procenta.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU se vrátila k růstu, HDP se v prvním čtvrtletí zvýšil o 0,2 procenta

16.05.2023 Ekonomika Evropské unie se v prvním čtvrtletí po poklesu ze závěru loňského roku vrátila k růstu a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 0,2 procenta. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, který o desetinu procentního bodu snížil údaj o růstu HDP z dubnového rychlého odhadu. V posledním loňském kvartálu přitom zaznamenala EU hospodářský pokles o 0,1 procenta. Z recese se vzpamatovala i česká ekonomika, která podle dnešní zprávy vzrostla o 0,1 procenta.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU po stagnaci opět vykazuje růst, v prvním čtvrtletí o 0,3 procenta

28.04.2023 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla proti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených dat o 0,3 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, jehož údaj o desetinu procentního bodu předčil očekávání ekonomů. V posledním loňském čtvrtletí ekonomika EU stagnovala a hrubý domácí produkt (HDP) vykázal nulový růst. V meziročním srovnání se HDP za první čtvrtletí zvýšil o 1,3 procenta.
img

Česká ekonomika poklesla, ale méně než se čekalo

31.01.2023 Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu poklesla tuzemská ekonomika v Q4’22 mezikvartálně o 0,3 %. Pokles zaznamenala již v předcházejícím čtvrtletí (-0,2 %) a naplnila tak obecně uznávanou definici technické recese. Za slabším výkonem stála podle doprovodného komentáře ČSÚ především spotřeba domácností, která se ocitla pod tlakem kvůli nízké spotřebitelské důvěře v důsledku vysoké inflace a nejistého výhledu do budoucnosti. Podrobnější rozklad ale bude k dispozici až v rámci druhého odhadu. Za celý rok 2022 rostlo HDP o 2,5 %, v souladu s naší neměněnou prognózou z loňského jara.
img

Francie chce zvýšit věk odchodu do důchodu na 64 let

11.01.2023 Emmanuel Macron představil plán na postupné zvyšování minimálního věku odchodu do důchodu ve Francii do roku 2030 z 62 na 64 let, což silně pobouřilo odbory. Na protest proti reformě okamžitě vyzvali ke stávkám.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Centrální banka: Francouzská ekonomika příští rok prudce oslabí

18.12.2022 Francouzská ekonomika příští rok kvůli šoku z růstu cen energií prudce oslabí. Růst hrubého domácího produktu (HDP) by měl zpomalit na 0,3 z 2,6 procenta, uvedla francouzská centrální banka ve svém v sobotu aktualizovaném dlouhodobém výhledu.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Globální zpomalení příští rok nejvíce zasáhne Evropu

22.11.2022 Globální ekonomika by se v příštím roce měla vyhnout recesi. Nejhorší energetická krize od 70. let 20. století ale vyvolá prudké zpomalení, které nejvíce zasáhne Evropu. Tempo růstu světového hrubého domácího produktu v příštím roce zpomalí na 2,2 procenta z letošních 3,1 procenta. V roce 2024 pak mírně zrychlí na 2,7 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-19092022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.9.2022)

19.09.2022 V minulém týdnu nám měnový pár EUR/USD nabídl dvě obchodní příležitosti, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Oba obchody byly ziskové. Jako první došlo k průrazu horní vstupní S/R zóny, což znamenalo aktivaci nákupního (buy) obchodu, který velmi přesně a rychle došel do svého víle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Později v průběhu týdne došlo naopak k prolomení dolní připravené vstupní S/R zóny, což spustilo prodejní sell pozici (sell-stop příkaz), která se také dostala přesně do svého cíle (do zisku). Pokud jste využili mých obchodů ve svůj prospěch, tak gratuluji k profitu!
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka čeká příští rok zpomalení růstu ekonomiky

16.09.2022 Francouzská ekonomika v příštím roce kvůli evropské energetické krizi prudce zpomalí. Podle nejhoršího scénáře jí hrozí "omezená a dočasná" recese. Uvedla to ve svém nejnovějším výhledu francouzská centrální banka.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil

29.07.2022 Hospodářský růst v Německu se ve druhém čtvrtletí zastavil. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Na vině je pandemie, problémy v dodavatelských řetězcích a od jara také dopady války na Ukrajině. V prvním čtvrtletí největší ekonomika v Evropě vykázala proti předchozím třem měsícům podle předběžných dat růst o 0,2 procenta, po zpřesnění údajů a po úpravě o nestejný počet pracovních dnů růst činil 0,8 procenta.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila hospodářský výhled

22.06.2022 Francouzská centrální banka včera snížila odhad letošního růstu francouzské ekonomiky na 2,3 procenta, zatímco v březnu jej odhadovala na 3,4 procenta. Odhad růstu na příští rok pak zhoršila na 1,2 procenta z dříve předpokládaných dvou procent. Předpověděla rovněž, že pokud by Evropská unie uvalila embargo na dovoz ruského plynu, činil by letošní růst pouze 1,5 procenta. Napřesrok by pak francouzská ekonomika v takovémto případě měla klesnout o 1,3 procenta, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-06062022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.06.2022 1) Ropa bude v letošním i příštím roce proti původním předpokladům výrazně dražší, z nynějších vysokých hodnot ale sestoupí. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedli analytici finančního ústavu Citigroup. Odhad průměrné ceny severomořské ropy Brent na příští rok zvýšili o 16 dolarů na 75 USD za barel. V současné době se barel Brentu i kvůli dopadům války na Ukrajině prodává zhruba za 120 USD.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská vláda letos navzdory válce a vysoké inflaci čeká růst ekonomiky

06.06.2022 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire předpokládá, že francouzská ekonomika v letošním roce navzdory válce na Ukrajině a vysoké inflaci vykáže růst. Ministr to podle agentury Reuters řekl v rozhovoru s francouzskou rozhlasovou stanicí Europe 1. Dodal nicméně, že vláda začátkem příštího měsíce zreviduje své hospodářské prognózy.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Inflace ve Francii vystoupila na 5,8 procenta, ekonomika překvapivě klesla

31.05.2022 Míra inflace ve Francii v květnu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu v zemích Evropské unie vystoupila z 5,4 na 5,8 procenta. To je rekord od začátku 90. let, kdy země statistiku v této podobě začala sledovat. Ve své předběžné zprávě o tom dnes informoval francouzský statistický úřad. Z revize jeho dat rovněž vyplývá, že francouzská ekonomika v prvním čtvrtletí o 0,2 procenta klesla.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Míra nezaměstnanosti ve Francii ve čtvrtletí klesla nejníže od roku 2008

18.02.2022 Míra nezaměstnanosti ve Francii klesla ve čtvrtém čtvrtletí na 7,4 procenta, a ocitla se tak nejníže od roku 2008. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE. Údaje jsou necelé dva měsíce před prezidentskými volbami dobrou zprávou pro současného prezidenta Emmanuela Macrona.
C:\fakepath\top-28012022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.01.2022 1) Akcie BHP Group se dnes naposledy obchodují jako člen britského akciového indexu FTSE 100. V pondělí je v indexu vystřídá Airtel Africa. Přecházelo tomu rozhodnutí společnosti sjednotit svoji strukturu do jediného listingu v Sydney.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika loni vzrostla o sedm procent, nejvíce za 52 let

28.01.2022 Francouzská ekonomika díky oživení po koronavirové krizi loni vzrostla o sedm procent. Je to nejvíce za 52 let a více, než se čekalo. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE. Nejsilnější boom za generaci posiluje ekonomickou reputaci prezidenta Emmanuela Macrona, a to necelé tři měsíce do dubnových voleb, v nichž se všeobecně očekává, že bude podruhé kandidovat, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka zvýšila letošní výhled růstu ekonomiky

14.09.2021 Francouzská centrální banka zvýšila letošní výhled růstu ekonomiky na 6,3 procenta z ještě v červnu uváděných 5,8 procenta. Zotavování hospodářství z dopadů pandemie v posledních měsících překonalo její očekávání. Banka to podle agentury Reuters uvedla ve svém čtvrtletním přehledu. Francouzské firmy mohly ve druhém čtvrtletí těžit z postupujícího očkování a z uvolňování protikoronavirových opatření.
C:\fakepath\top-31082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.08.2021 1) Investory do asijských akcií dnes od nákupů neodradilo ani zpomalení tempa růstu čínské výrobní aktivity. Tamní index nákupních manažerů ve výrobě klesl na 50,1 bodu z červencových 50,4 a nedosáhl tak analytiky odhadované hodnoty 50,2 bodu.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika po zpřesnění dat rostla ve druhém čtvrtletí rychleji

31.08.2021 Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 1,1 procenta, oznámil dnes ve zpřesněné zprávě francouzský statistický úřad. Je to o 0,2 procentního bodu rychlejší růst, než jaký ukazovaly předběžné údaje. V prvním čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) stagnoval. Na vzestupu je ale i míra inflace, která v srpnu vystoupila skoro na tříleté maximum.
img

Průmysl slibně roste, letos by to mohlo být až o deset procent. Nebýt "čipového hladomoru", zdražování materiálů a dalších potíží mohlo to být ale ještě výrazně lepší

06.08.2021 Průmyslová výroba v ČR v červnu překonala očekávání analytiků. Ti oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů meziroční růst průmyslové produkce o 8,3 procenta, ta místo toho poskočila o 11,4 procenta. Z velké části je razantní nárůst výsledkem ponížené základny loňského června. I tak však lze označit výsledek za příznivý. Český průmysl se totiž v červnu nad očekávání dobře dokázal vypořádat s potížemi, jimž čelí. Přesto, nebýt těchto potíží, byl by jeho růst ještě razantnější.
img

Češi jsou teď, v době historicky nejzávažnější ekonomické krize, historicky nejspokojenější se svojí ekonomickou situací. Dluh dělá divy

04.08.2021 K nevíře. Domácnosti v ČR jsou historicky nejspokojenější s vlastní finanční situací zrovna teď, v době, kdy česká ekonomika prochází či se čerstvě zotavuje ze svého historicky nejhoršího propadu. Vládní záchrana ekonomiky se povedla nad očekávání. Ovšem nebyla zadarmo, účet za ni teprve přijde.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB bude se zvyšováním úrokových sazeb pokračovat

02.08.2021 ČNB ve čtvrtek opět zvýší základní úrokovou sazbu ze současných 0,50 % na 0,75 %. Červencový PMI z tuzemského zpracovatelského průmyslu pravděpodobně stagnoval poblíž vysokých hodnot z předchozího měsíce. Průmyslová produkce podle nás v červnu mírně korigovala předchozí pokles, v důsledku nižšího než očekávaného růstu HDP jsou však rizika vychýlena ve směru nižší dynamiky. Červnové maloobchodní tržby by měly být i nadále pod vlivem rychlého rozvolnění restrikcí a pokračovat v meziměsíčním růstu. Z globálního úhlu pohledu budou sledovány především červencové statistiky z amerického trhu práce, které by měly ukázat na pokračující svižný růst zaměstnanosti.
img

Forex: Lépe se dařilo ekonomikám orientovaným na služby, zatímco ty průmyslové za očekáváními zaostaly

30.07.2021 Dnes zveřejněný předběžný odhad vývoje tuzemského HDP v druhém letošním čtvrtletí ukázal na jeho mezičtvrtletní nárůst o 0,6 % po předchozím poklesu o 0,3 %. Ve srovnání s naší prognózou, jenž očekávala růst o 2,1 %, a také v porovnání s tržním konsensem hovořícím o rovných dvou procentech, se jedná o poměrně výrazné negativní překvapení. Je však nutno dodat, že datová nejistota odhadu ČSÚ je i nadále vysoká a nebude tak překvapením, pokud se v budoucnu dočkáme významnějších revizí. V meziročním srovnání ekonomika zaznamenala oslnivý a zároveň rekordní vzestup o 7,8 %, který však z velké části souvisel s nízkou srovnávací základnou loňského roku. Úroveň ekonomické aktivity ve druhém čtvrtletí dosahovala 95 % předkrizového výkonu hospodářství (měřeno vůči poslednímu čtvrtletí roku 2019).
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika letos posílí o 5,8 pct., zlepšila výhled centrální banka

15.06.2021 Francouzská ekonomika tento rok poroste rychleji, než se čekalo. Francouzská centrální banka zvýšila výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) druhé největší ekonomiky eurozóny na 5,8 procenta z březnového odhadu 5,4 procenta. Oživení hospodářství podle finančního ústavu nabere ve druhém pololetí na obrátkách díky ubývání protipandemických omezení a pokroku v očkování proti covidu-19.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Rozpočtový deficit Francie letos stoupne na rekordních 220 mld. eur

30.05.2021 Rozpočtový deficit Francie v letošním roce stoupne na rekordních 220 miliard eur (5,6 bilionu Kč). Řekl to v rozhovoru s agenturou AFP francouzský ministr financí Olivier Dussopt. Částka je zhruba o 47 miliard eur vyšší, než vláda doposud uváděla. Proti loňskému roku schodek stoupne o 20 procent kvůli opatřením na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19.
C:\fakepath\Dolar-1.jpg

Forex: Dolarový index by mohl vykázat největší týdenní nárůst od konce dubna

28.05.2021 Americkému dolaru pomohla nová data o inflaci a o silném oživení americké ekonomiky. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, přidává po 17:40 SELČ 0,2 procenta na 90,13 bodu a mohl by vykázat největší týdenní nárůst od konce dubna.
C:\fakepath\top-28052021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.05.2021 1) Japonský benchmark Nikkei 225 dnes zaznamenal více než dvouprocentní růst po sérii tamních makrodat, která potvrdila pokračování deflace sávajícím tempem 0,2 %, přičemž v oblasti Tokia klesla v květnu na 0,4 % z dubnových 0,6 %. Investory v Asii povzbudila také čtvrteční data z amerického trhu práce, kde nezaměstnanost klesá rychleji, než se předpokládalo.
C:\fakepath\francie.jpg

HDP Francie v 1. čtvrtletí proti původním odhadům klesl, země je v recesi

28.05.2021 Francouzská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla, ačkoliv první odhady naznačovaly růst. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil francouzský statistický úřad. Pokles proti předchozímu čtvrtletí činil 0,1 procenta, zatímco první odhady ukazovaly růst, a to o 0,4 procenta. Druhá největší ekonomika eurozóny je tak v recesi.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Ministr: Francouzská ekonomika bude na předpandemické úrovni v 1. pololetí 2022

10.05.2021 Hospodářská aktivita Francie se vrátí na úroveň před pandemií v prvním pololetí příštího roku. Řekl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Potvrdil zároveň, že druhá největší ekonomika Evropské unie letos vzroste o pět procent.
C:\fakepath\top-09032021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.03.2021 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly. Na burzách byly cítit pozitivní dozvuky víkendového schválení americké podpory ekonomice, na druhou stranu investoři vyjadřovali obavy ohledně dalšího vývoje ekonomik v regionu.
C:\\fakepath\\Francie2.jpg

Ministr: Francouzská ekonomika po zrušení omezení rychle poroste

09.03.2021 Francouzská ekonomika se po zrušení protikoronavirových omezení rychle vzpamatuje a mohla by touto svou schopností překvapit zbytek eurozóny. Televizní stanici France 2 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau pak dnes v rozhlasové stanici Franceinfo uvedl, že ekonomika by letos měla přidat pět procent, což by znamenalo nejprudší oživení za 50 let.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarská ekonomika loni klesla nejvíce za desítky let

26.02.2021 Švýcarská ekonomika loni kvůli pandemii zaznamenala nejhlubší propad za desítky let, podle předběžných údajů se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 2,9 procenta. Oznámil to dnes Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO). Ve čtvrtém čtvrtletí už ale ekonomika ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,3 procenta vzrostla, čímž překonala očekávání.
C:\fakepath\top-05022021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.02.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v zelených číslech. V minusu den uzavřela jen burza v Šanghaji. Dařilo se japonským automobilkám a vzhůru vystřelily při burzovním debutu akcie čínské společnosti Kuaishou Technology.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Statistici: Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vzrůst

05.02.2021 Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vykázat nárůst o 1,5 procenta, pokud opatření proti šíření nového koronaviru zůstanou na nynějších úrovních. Předpověděl to včera statistický úřad INSEE. Francie je druhou největší ekonomikou eurozóny po Německu, kde se v prvním čtvrtletí očekává pokles hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\top-29012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových dnes skončilo v červených číslech. Nejhůře dopadla jihokorejská burza, která odepsala více než 3 %.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělská ekonomika loni klesla o rekordních 11 procent

29.01.2021 Španělská ekonomika loni klesla o rekordních 11 procent, především vinou propadu příjmů z klíčového turistického sektoru. Dnes to uvedl španělský statistický úřad. Na letošek vláda odhaduje růst hrubého domácího produktu (HDP) o 7,2 procenta, což je více, než očekávají analytici.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika loni klesla méně, než vláda čekala

29.01.2021 Francouzská ekonomika loni v důsledku koronavirové krize klesla o 8,3 procenta. Je to méně, než pokles o 11 procent, se kterým počítala vláda v rozpočtovém plánu. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů francouzského statistického úřadu INSEE. V roce 2019 ekonomika naopak o 1,5 procenta vzrostla.
C:\fakepath\top-13012021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.01.2021 1) Dolar si v závěru minulého a na začátku aktuálního týdne připsal zisky. Návrat poptávky po americké měně donutil některé banky jako například Morgan Stanley či Deutsche Bank k tomu, aby přehodnotily své krátkodobé sázky na vývoj kurzu z původního oslabení na neutrální pozici, především vůči euru.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Centrální banka: HDP Francie v závěru roku klesl o čtyři procenta

13.01.2021 Francouzská ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize pravděpodobně klesla proti předchozím třem měsícům o čtyři procenta. Uvedla to dnes francouzská centrální banka. Zároveň potvrdila svůj předchozí odhad, podle kterého by měl hrubý domácí produkt (HDP) Francie za celý loňský rok vykázat devítiprocentní propad.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila výhled HDP na příští rok

14.12.2020 Francouzská ekonomika se bude v příštím roce z propadu způsobeného koronavirovou krizí zotavovat pomaleji, než se předpokládalo. Předpověděla to dnes francouzská centrální banka. Podle její nové prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší zhruba o pět procent. V září, tedy před příchodem druhé vlny koronaviru, banka růst odhadovala na 7,4 procenta.
C:\fakepath\top-27112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.11.2020 1) Dolar je ve vyjádření dolarového indexu nejslabší za poslední dva roky. Za tímto posunem stojí hned několik faktorů, přitom velká část z nich s námi zřejmě zůstane i v příštím roce. I proto se množí sázky na ještě slabší americkou měnu. Stavět v jejich případě lze nejen na politice americké centrální banky (Fed), ale například i na novém vedení ministerstva financí. To vše dohromady je dobrá zpráva především pro měny rozvojových trhů.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika rekordně vzrostla o 18,7 procenta

27.11.2020 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí rekordně vzrostla, proti předchozím třem měsícům vykázala vzestup o 18,7 procenta. Uvádí to dnešní konečná zpráva francouzského statistického úřadu (INSEE). V předchozím čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) v reakci na dopady šíření nového koronaviru a zavedení plošné karantény naopak o 13,8 procenta snížil.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika rekordně vzrostla, výhled je ale slabší

30.10.2020 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí rekordně vzrostla, proti předchozím třem měsícům vykázala vzestup o 18,2 procenta. V předběžné zprávě o tom dnes informoval francouzský statistický úřad (INSEE). V předchozím čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) v reakci na dopady šíření nového koronaviru a zavedení plošné karantény naopak o 13,7 procenta snížil.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francie dá na přímé půjčky malým firmám až 100 milionů eur

13.10.2020 Francouzská vláda vyčlení na přímé půjčky malým firmám až 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). Chce pomoci podnikům poškozeným koronavirovou krizí, které nedosáhnou na bankovní úvěry, uvedlo dnes podle agentury Reuters francouzské ministerstvo financí.
C:\fakepath\francie.jpg

Nezaměstnanost ve Francii nejníže za 37 let, virus zkreslil data

13.08.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii ve druhém čtvrtletí klesla nejníže za 37 let. Několikaletý trend poklesu ve čtvrtletí zkreslila pandemie nemoci covid-19, protože kvůli omezení pohybu nemohli lidé hledat práci a ze statistik tak vypadli, upozornil dnes statistický úřad INSEE. Míra nezaměstnanosti tak klesla na 7,1 procenta ze 7,8 procenta v prvním čtvrtletí a ocitla se nejníže od druhého čtvrtletí 1983, kdy činila sedm procent.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Tisk: Francie pomůže malým a středním firmám třemi miliardami eur

13.08.2020 Francie plánuje pomoc v objemu tří miliard eur (78,3 miliardy Kč) malým a středním firmám, které jsou zasaženy dopady šíření nového koronaviru. Podle regionálního listu Sud Ouest to řekl ministr financí Bruno Le Maire. Francie má po Německu druhou největší ekonomiku v eurozóně.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.8.2020)

03.08.2020 V minulém týdnu došlo k aktivaci pouze jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod – tento průraz se však ukázal jako falešný a ihned po aktivaci došlo k obratu pohybu a obchod tak skončil na menším omezeném Stop-Lossu. K jinému obchodu na měnovém páru EUR/USD v průběhu týdne nedošlo.
img

Eurozóna má svůj historicky nejhlubší propad za sebou

31.07.2020 Podle dnes zveřejněných výsledků poklesla dynamika HDP eurozóny v Q2 o historicky nejvyšších 12,1 % q/q a 15,5 % y/y. Přestože se odhady analytiků pohybovaly mezi -8,7 % až -16,0 % q/q, výsledné číslo bylo nakonec přesně v souladu s konsenzem trhu. Nejhůře z velkých ekonomik dopadlo Španělko, kde HDP ve srovnání s minulým čtvrtletím propadl o 18,5 %, meziročně pak o 22,1 %. Spotřeba zde poklesla o více než 21 % mezikvartálně, investice pak o 22 %. Ve třetím čtvrtletí však již očekáváme rychlý růst tamní ekonomiky, a to o 24 % q/q. Francouzská ekonomika skončila s mírně lepším výsledkem, než se čekalo (-13,8 % q/q). Pozitivně překvapila Itálie, kde se čekal pokles dynamiky o téměř 16 % mezikvartálně, z čehož nakonec bylo -12,4 % q/q. Zde je však podle našeho názoru pravděpodobná revize směrem dolů.
C:\fakepath\top-31072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2020 1) Pozice dolaru jako světové rezervní měny začíná být v ohrožení, domnívá se banka Goldman Sachs Group. Americká měna čelí několika rizikům, jako jsou zvyšující se politická nejistota a znepokojení, které obklopuje další nárůst případů nového koronaviru v zemi. Dalším rizikem může být “inflační zatížení”, respektive posun k němu na straně americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika klesla o rekordních 13,8 procenta

31.07.2020 Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla proti předchozím třem měsícům o 13,8 procenta, což je poválečný rekord. Koronavirová krize totiž vedla k prudkému poklesu spotřeby, investic i zahraničního obchodu, oznámil ve své dnešní zprávě francouzský statistický úřad INSEE. Propad hrubého domácího produktu (HDP) byl však mírnější, než se očekávalo.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Počet nezaměstnaných ve Francii v červnu rekordně klesl

27.07.2020 Počet nezaměstnaných ve Francii se v červnu rekordně snížil, protože někteří uchazeči nalezli částečný úvazek. Celkem počet registrovaných lidí bez práce klesl o rekordních 204.700 na 4,220.900 osob, oznámilo dnes francouzské ministerstvo práce.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Statistici: Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí silně oživí

08.07.2020 Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí kvůli negativním dopadům šíření koronaviru proti předchozím třem měsícům pravděpodobně propadla o 17 procent, ve třetím čtvrtletí by se však měl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 19 procent. Uvedl to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Centrální banka: Oživení francouzské ekonomiky překonává očekávání

06.07.2020 Francouzská ekonomika se z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19 zotavuje o něco rychleji, než se předpokládalo. Uvedl to podle agentury Bloomberg guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau. Dodal, že hospodářský výhled Mezinárodního měnového fondu (MMF) pro Francii je zřejmě příliš pesimistický.
C:\fakepath\top-09062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2020 1) Ekonomika Spojených států v únoru vstoupila do recese, a ukončila tak rekordně dlouhé období růstu. Oznámil to výbor Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), který v USA určuje začátky a konce recesí. USA se nyní podobně jako další země potýkají s negativními hospodářskými dopady koronaviru.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika prý dopady viru zdolá nejdříve za dva roky

09.06.2020 Francouzská ekonomika se na úroveň před koronavirovou krizí vrátí nejdříve v roce 2022. Předpověděla to dnes francouzská centrální banka, která odhaduje, že hrubý domácí produkt (HDP) Francie v letošním roce klesne o 10,3 procenta. Zaznamená tak nejhlubší propad od druhé světové války. Francie má druhou největší ekonomiku v eurozóně.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie snížila odhad vývoje HDP na minus 11 z osmi procent

02.06.2020 Francouzská vláda snížila odhad letošního vývoje hrubého domácího produktu (HDP) země kvůli koronavirové krizi na minus 11 z dříve udávaných minus osmi procent. "Ekonomika tři měsíce téměř stála a my za to zaplatíme," řekl dnes rozhlasové stanici RTL ministr financí Bruno Le Maire.
C:\fakepath\euro3.png

Ekonomiky Francie a Itálie klesly ve čtvrtletí o 5,3 procenta

29.05.2020 Hrubé domácí produkty (HDP) Francie a Itálie klesly v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem v důsledku koronavirové krize shodně o 5,3 procenta, uvedly dnes v konečné zprávě statistické úřady obou zemí. Francouzský údaj je lepší a italský horší, než v prvním odhadu. Analytici se přitom obávají, že propad ve druhém čtvrtletí bude v obou zemích ještě závažnější.
C:\fakepath\top-26052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes nenavázaly na dobré výsledky z ostatních světových trhů a skončily smíšeně. Optimismus z možného ekonomického oživení hatí napětí mezi USA a Čínou a nejasná situace v Hongkongu.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika by ve 2. čtvrtletí mohla klesnout o 20 pct.

27.05.2020 Francouzská ekonomika by ve druhém čtvrtletí mohla kvůli koronaviru klesnout ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 20 procent. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE. Druhá největší ekonomika eurozóny se tak ve druhém čtvrtletí zřejmě propadne do recese, když v prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt snížil o 5,8 procenta.
img

Rozbřesk: Kdo si v Evropě vede nejlépe a kdo nejhůře? Česko uprostřed pelotonu

18.05.2020 České HDP kleslo už za první kvartál poměrně výrazně (o 3,6% mezikvartálně). To je sice méně než v nejvíce postižených lokalitách na jihu Evropy - HDP v Itálii pokleslo o 4,7%, ve Španělsku o 5,2% a ve Francii dokonce o 5,8%. Na druhou stranu v Česku je situace viditelně horší než v sousedním Německu, kde HDP pokleslo “pouze” o 2,2%. Čím to je?
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti v USA se potvrzují

08.05.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) začátkem dubna varovala, že nynější pandemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 30 milionů pracovních míst. Globální finanční krize z let 2008 až 2009 přitom zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 25 milionů. Pandemie nemoci covid-19 sníží podle ILO ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 procenta, což odpovídá pracovní době 195 milionů lidí na plný úvazek.
C:\fakepath\francie.jpg

Počet Francouzů, kteří chtějí podporu, v březnu rekordně vzrostl

27.04.2020 Počet Francouzů, kteří v březnu požádali o podporu v nezaměstnanosti, se proti únoru zvýšil o rekordních 7,1 procenta. Oznámilo to dnes ministerstvo práce. Jde o jasnou známku, že situace na pracovním trhu se kvůli šíření koronaviru a jeho dopadům na ekonomiku rychle zhoršuje.
C:\fakepath\francie.jpg

Maloobchodní tržby ve Francii v březnu klesly téměř o čtvrtinu

15.04.2020 Maloobchodní tržby ve Francii se v březnu kvůli dopadům koronaviru meziměsíčně snížily o 24 procent. Tržby z prodeje potravin sice klesly pouze o 0,9 procenta, tržby z prodeje průmyslového zboží se však propadly o 43 procent. Uvedla to dnes francouzská centrální banka.
C:\fakepath\top-14042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2020 1) Čínská ekonomika letos kvůli dopadům koronaviru patrně vzroste jen o 2,5 %, a vykáže tak nejslabší vzestup za 44 let. Myslí si to většina analytiků, které v anketě oslovila agentura Reuters. Takový vývoj by představoval prudké zpomalení druhé největší ekonomiky světa proti loňským 6,1 % a byl by hluboko pod březnovým odhadem 5,4 %.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika letos klesne o osm procent, očekává vláda

14.04.2020 Francouzská ekonomika letos kvůli koronaviru patrně vykáže osmiprocentní propad, řekl dnes ministr financí Bruno Le Maire. Za poslední týden už vláda zhoršila výhled podruhé, ještě před pár dny čekala celoroční pokles hrubého domácího produktu (HDP) o šest procent. Ministr pro státní rozpočet Gérald Darmanin očekává, že deficit veřejných financí letos dosáhne rekordních devíti procent HDP.
C:\fakepath\global economy.jpg

Největší pokles HDP letos předpovídají v Itálii, až devět procent

08.04.2020 Odhady vývoje ekonomik ve vybraných zemích světa v souvislosti s šířením nového typu koronaviru (země řazeny abecedně):
C:\fakepath\top-07042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2020 1) Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo dnes pod nulou. Zhruba půl hodiny po začátku seance hlavní indexy odepisovaly zhruba 1 %. Dopoledne se ztráty mírně prohloubily a zhruba půl hodiny po poledni benchmarky klesaly asi o 1,5 %.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika ve čtvrtletí možná klesla až o šest procent

08.04.2020 Francouzská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí pravděpodobně klesla oproti předchozímu kvartálu o šest procent, což by bylo nejprudší tempo od druhé světové války. Uvedla to dnes francouzská centrální banka. Ekonomickou aktivitu ve Francii podkopávají opatření proti šíření koronaviru.
img

Francouzská ekonomika si může oddychnout. Dopady koronaviru se zatím neprojevily

27.02.2020 Na obchodním klimatu ve Francii se zatím koronavirus neprojevil, ale očekáváme, že snížená poptávka po cestování a turistice se v následujících měsících promítne do služeb.
C:\\fakepath\\francie.jpg

Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Francie

23.02.2020 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Francie z pozitivního na stabilní. Signalizovala tak, že zlepšení ratingové známky ze současného stupně Aa2 v dohledné době nechystá. Agentura svůj krok zdůvodnila nedostatečným opatření k zajištění zřetelně sestupného trendu v poměru francouzského dluhu k výkonu ekonomiky.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Strach z koronaviru nadále řídí trhy

03.02.2020 Trhy i nadále ovládá strach z koronaviru v kombinaci se slabšími daty z reálné ekonomiky a tento týden příliš důvodu ke zlepšení nenabídne. Německý průmysl zůstává v útlumu a regionální předstihové indikátory ukáží jen mírné zlepšení. Americký průmysl projevuje známky oživení, tamní trh práce naopak zmenšuje počty nových pracovních míst. Česká národní banka podle nás úrokové sazby nezvýší, její tón však zůstane silně jestřábí. Koruna by se tak v závěru týdne mohla dočkat nové podpory.
img

Forex: Růst v eurozóně zklamal

31.01.2020 Růst HDP v Americe v závěru minulého roku pozitivně překvapil, zároveň ale ukázal nejpomalejší tempo od roku 2016. Naopak dnešní statistika HDP z eurozóny zklamala navzdory optimistickým očekáváním. Francouzská ekonomika místo predikovaného růstu o jednu desetinu poklesla, což lze pravděpodobně připsat tamním dlouhodobým stávkám. Itálie v závěru roku poklesla dokonce až o 0,3 % q/q. Jedinou pozitivní zprávou tak bylo Španělsko, které vzrostlo nad očekávání. Celý obrázek pak dokreslila slabší inflace oproti prognózám trhu. Euro však paradoxně vůči dolaru posílilo v závěru týdne o čtvrt procentního bodu. Vysvětlením tak může být výprodej dolarů na konci měsíce.
C:\fakepath\top-31012020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2020 1) Asijské akcie zakončily dnešní obchodování smíšeně, když náladu na trhu nadále ovlivňovalo zejména šíření čínského koronaviru, který si v Číně vyžádal již více než 200 obětí. Světová zdravotnická organizace navíc ve čtvrtek vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Investoři zároveň vyhodnocovali čínské indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika nečekaně klesla o 0,1 procenta

31.01.2020 Francouzská ekonomika v závěru roku nečekaně oslabila o 0,1 procenta. Je to první pokles po více než třech letech. Podle předběžné zprávy francouzského statistického úřadu INSEE ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil růst spotřebitelských výdajů a podnikové investice. Ve třetím kvartálu ještě francouzské hospodářství vykázalo růst o 0,3 procenta.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně mírně nabere na tempu

29.11.2019 Listopadová inflace v eurozóně pravděpodobně předvede mírný růst. Poroste ale i počet nezaměstnaných Němců. Francouzské HDP bude ve druhém čtení zřejmě potvrzeno na již zveřejněné úrovni. Pokud překvapí revizí, pak ve směru nahoru. Druhé čtení HDP čeká i země středoevropského regionu.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB ponechala sazby beze změny

08.11.2019 Tuzemská centrální banka podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. Její nová prognóza však prošla výraznou změnou a implikuje vyšší potřebu utahování měnových podmínek. Francouzský průmysl podle našich odhadů v září vzrostl, čímž potvrzuje lepší kondici ve srovnání s největší ekonomikou eurozóny, která naopak překvapuje směrem dolů. Dále uvidíme statistiku z tuzemského trhu práce, který by měl potvrdit silně utažené podmínky.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika rostla rychleji

29.08.2019 Francouzská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí tempem 0,3 procenta, uvádí v dnes zveřejněné konečné zprávě francouzský statistický úřad INSEE. Její růst byl tedy rychlejší než v prvním odhadu statistiků, kteří v předběžné zprávě udávali hodnotu pouze 0,2 procenta, a zůstal stejný jako v předchozích třech měsících. Druhé největší ekonomice eurozóny pomohly zejména silné firemní investice, které vyvážily slabší spotřebu.
C:\fakepath\1afpparisjoelsaget.jpg

Francouzská ekonomika ve čtvrtletí nečekaně zpomalila

30.07.2019 Růst francouzské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalil na 0,2 procenta z 0,3 procenta v předchozích třech měsících. Hlavním důvodem je zhoršení spotřebitelských výdajů a snižování zásob ve firemním sektoru. Vyplývá to z předběžných údajů francouzského statistického úřadu INSEE.
img

BoJ se rozhodla vyčkávat, libra mezitím pokračuje ve výprodeji

30.07.2019 Bank of Japan ponechala svou měnovou politiku beze změny a na svém dnešním zasedání snížila výhled pro růst HDP a pro inflaci. Zároveň ponechala beze změny svůj program na kontrolu výnosové křivky pomocí nákupů dluhopisů. Banka tak dál cílí na navýšení objemu dluhopisů v jejím vlastnictví o 80 bln. JPY za rok a navýšení držby ETF o 6 bln. JPY. Co se výhledu týká, BoJ dál hodlá držet sazby na současných, extrémně nízkých, úrovních minimálně do jara příštího roku, i když část analytiků naznačovala, že by tento závazek mohla na dnešním zasedání ještě o něco prodloužit, aby zabránila tlaku na posilování JPY. Japonská měna mezitím v reakci na zasedání BoJ mírně vzrostla, i když byla reakce jen vlažná a JPY posílil o 0,15 %.
img

Francouzská ekonomika motorem eurozóny

17.07.2019 Francouzská ekonomika bude letos díky silnému toku úvěrů a fiskálním stimulům daleko odolnější než zbytek eurozóny. Země však nedokázala plně využít prostředí s nízkými úrokovými sazbami, aby se dostala do oblasti luxusnějších trhů a služeb. Zároveň přetrvávají obavy, že v odvětvích, která jsou v mezinárodním kontextu nejzranitelnější, se připravují plány na propouštění.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Důvěra francouzských spotřebitelů je nejvýše za sedm měsíců

27.03.2019 Důvěra francouzských spotřebitelů se v březnu vyšplhala nejvýše za uplynulých sedm měsíců. Podle agentury Reuters je to znamení, že se druhá největší ekonomika eurozóny vzpamatovává z protivládních protestů takzvaných žlutých vest. Index důvěry spotřebitelů vystoupil podle dnes zveřejněných údajů francouzského statistického úřadu INSEE na 96 z únorových 95 bodů.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika ve 3Q vzrostla

21.12.2018 Hrubý domácí produkt (HDP) Francie vzrostl ve třetím čtvrtletí o 0,3 procenta, uvedl dnes ve své konečné zprávě francouzský statistický úřad. Svůj původní odhad z konce října tak INSEE upravil o desetinu procentního bodu směrem dolů. Údaj přesto představuje mírné zrychlení ve srovnání s oběma předchozími kvartály, kdy francouzská ekonomika přidávala 0,2 procenta.
C:\fakepath\francie.jpg

Protesty podle statistiků zpomalily francouzskou ekonomiku

19.12.2018 Francouzský statistický úřad INSEE včera kvůli protivládním protestům a slabší podnikatelské důvěře zhoršil odhad růstu francouzské ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí. Úřad nyní předpokládá, že hospodářský růst zpomalí na 0,2 procenta. Dříve přitom očekával, že růst ekonomiky si udrží tempo 0,4 procenta ze třetího kvartálu.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Spotřebitelská důvěra ve Francii nejslabší za víc než tři roky

27.11.2018 Spotřebitelská důvěra ve Francii v listopadu klesla na nejnižší úroveň od února 2015. Vyplývá to z dnešních údajů francouzského statistického úřadu INSEE, které tak potvrzují zpomalování druhé největší ekonomiky eurozóny.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francie ve 3Q zvýšila hospodářský růst

30.10.2018 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila hospodářský růst na 0,4 procenta z 0,2 procenta v předchozích třech měsících díky oživení spotřebitelských výdajů a vyšším podnikatelským investicím. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu 9.8.2018

09.08.2018 Trh bude sledovat, zda americké ceny průmyslových výrobců v červnu vzrostly pod tíhou nově zavedených cel. Dynamika růstu českých spotřebitelských cen v červnu zpomalí a inflace skončí pod prognózou České národní banky. Do konce roku tak vidíme prostor pro ještě jedno zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\TOP5-27072018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.07.2018 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když se investoři znovu soustředili zejména na obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou, pozornost však poutala také výsledková sezóna.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Spotřebitelské výdaje brzdí růst francouzské ekonomiky

27.07.2018 Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí po zpomalení v prvních třech měsících roku nezotavila. Hrubý domácí produkt stoupl opět jen o 0,2 procenta. Důvodem stagnace jsou nižší spotřebitelské výdaje, vyplývá z předběžných údajů, které dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Silný růst amerického HDP za Q2 18

27.07.2018 Závěr týdne přinese růstové statistiky USA za Q2 18. Očekáváme, že číslo bude nejvyšší od poloviny roku 2014. Široce založený růst americké ekonomiky vytvoří dolaru podporu. Naopak regionální měny tím mohou trpět. Středoevropský kalendář je dnes prázdný.
img

Rozbřesk: Francouzi jsou mistry světa. Pomůže to jejich ekonomice?

16.07.2018 Fotbaloví fanoušci si včera v podvečer přišli na své. Ve finálovém zápase mistrovství světa v Rusku předvedli jak fotbalisté Francie, tak Chorvatska parádní podívanou, která přinesla šest golů, nejvíce od roku 1966. Šťastnějším se nakonec stal výběr země galského kohouta. Může se zpomalující francouzská ekonomika za odměnu těšit na dodatečný růstový impuls?
C:\fakepath\1525259564one.jpg

EK zhoršila výhled růstu ekonomiky eurozóny i celé EU

12.07.2018 Evropská komise (EK) zhoršila výhled letošního růstu ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie. Celkově ale tempo zůstane relativně silné, letošní růst má v eurozóně i v EU činit 2,1 procenta, uvedla dnes komise ve své letní prognóze. V jarním výhledu ještě předpovídala v obou případech růst o 2,3 procenta.
img

Týdenní komentář z forexového trhu

14.05.2018 To nejzajímavější se tento týden koncentruje do zítřka. Zveřejněny budou růsty HDP v Německu a za celou eurozónu. Obě statistiky ukáží na zpomalení, které je dáno jednorázovými faktory. Devizový trh ale rozhýbou spíše politické události. V Evropě budeme sledovat proces skládání vlády v Itálii.
img

Okénko trhu 27.4.2018

27.04.2018 Americká ekonomika v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostla meziročně o 2,3 %, což je o tři desetiny více, než byl medián trhu. Nicméně se jedná o zpomalení růstu o šest desetin procentního bodu ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Toto zpomalení je však dáno sezónními faktory, kdy první čtvrtletí je vždy nejslabší v daném roce. Spotřeba, největší část americké ekonomiky, ve stejném období vzrostla pouze o 1,1 % a odpovídá tak nejpomalejšímu tempu z roku 2013. Na druhou stranu výrazně vrostly investice a export. V celku se tak jedná o nejlepší první čtvrtletí od roku 2015, což odpovídá prognóze RBI, že se americká ekonomika v první polovině roku bude nacházet na vrcholu svého cyklu a v druhé polovině začne postupně zpomalovat. Za solidním výsledkem stojí trh práce, který je v nejlepší kondici od roku 2000, a fiskální podpora v podobě daňové reformy schválené v závěru minulého roku. Pokud si americká ekonomika zachová solidní růst i v následujícím čtvrtletí, tak se dočká druhé nejdelší expanze v historii. Pro rok 2018 odhadujeme růst HDP o 2,8 %.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Růst francouzské ekonomiky v 1Q zpomalil

27.04.2018 Hrubý domácí produkt (HDP) Francie se v prvním čtvrtletí zvýšil o 0,3 procenta. Hospodářský růst tak výrazně zpomalil z 0,7 procenta v závěru loňského roku a byl nejslabší od třetího čtvrtletí 2016. Vyplývá z předběžných údajů, které dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francie zlepšila odhad letošního růstu HDP

15.03.2018 Francouzská centrální banka dnes zlepšila odhad letošního růstu francouzské ekonomiky na 1,9 procenta z dříve předpokládaných 1,7 procenta. Loni se hrubý domácí produkt (HDP) Francie zvýšil o dvě procenta, což znamenalo nejprudší tempo za šest let. Banka upozornila, že ukazatele důvěry v ekonomiku se zatím vyvíjejí příznivěji, než se předpokládalo.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francouzská ekonomika loni stoupla

28.02.2018 Růst francouzské ekonomiky loni předčil očekávání, když dosáhl dvou procent. Druhá největší ekonomika eurozóny tak rostla nejprudším tempem od roku 2011, zejména díky překvapivému růstu investic jak podnikového, tak spotřebitelského sektoru. Vyplývá to z konečných údajů statistického úřadu INSEE. V roce 2016 se hrubý domácí produkt ve Francii zvýšil o 1,1 procenta.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Zápis z lednového jednání ECB by (v zásadě) neměl přinést nic nového

22.02.2018 Zatímco prosincové vyznění jednání ECB bylo nečekaně jestřábí, to lednové by již podle dnes zveřejňovaného zápisu trhy překvapit nemělo. Německý Ifo index zřejmě klesne, i tak ale zůstane vysoko a potvrdí, že vysoká růstová dynamika z konce loňského roku se v Německu drží i v prvních měsících roku letošního.
Související klíčová slova: Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Obchodní pásmo | Silvergate Capital | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Institut DIW | Goldman Sachs Group | Růst v eurozóně | Největší ruská banka | Finanční ústav | Uvolněné měnové politiky | Ontario Teachers | Dnešní zprávy | Makléřská společnost | Prodeje aut | Reálné ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Vývoj | Nord Stream 2 | Allwyn | Australská centrální banka | Allianz | Statistický úřad Eurostat | Skupina Colt | Globální ekonomiky | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Akcie BHP | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Standard & Poor's | MF | Global Insight | Volatilní | Lars Feld | Ekonomické dopady | Cestovní ruch | Yandex | Australský dolar | Itálie | Ceny ropy | Akcie firmy | Mega Millions | Očekávání | HDP v EU | Kybernetické měny | Výkonný ředitel | Evropské centrální banky | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Poslanci | Cena severomořské ropy | Tlak na Rusko | Ruská centrální banka | EUR/JPY | Londýnské burzy | Qualcomm | Veřejné finance | Rozhodnutí valné hromady | FAA | Čtvrtletní pokles | Oživení ekonomiky | Pesimistické odhady | Market cap | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Gazprom Germania | Pro investory | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | Největší ekonomika v Evropě | Krok za krokem | Support | Chování | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Oslabování měny | Fio eBroker | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Dění na světových burzách | ADP report | Evropské PMI | Nezaměstnanost ve Francii | Ifo | Ekonomický vývoj | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Obchodní pravidla | Světové ceny potravin | Pojišťovna Generali | Úspěšnost strategie | Acacia Communications | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Broadcom | Boom | Měnový pár GBP/USD | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Zastropování ceny | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hospodářství EU | Béžová kniha | Moody's Investors Service | Důvěra v ekonomiku | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Ukrnafta | Obchodní seance | EUR/USD | Bruno Le Maire | Na burze | Index ekonomické nálady | GBP | Spotřebitelé | Morgan Stanley | NFP | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Český průmysl | Neckline | Cena bitcoinu | Meta Platforms | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Price Action | Agentura AFP | Softwarová společnost | Eurodolar | Benchmark | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | FTX | Daimler | Diem Association | RBS | Frakování | IHNED | Asijské akcie | O2 | Drahokam | Vzdělávání | Aktuální cena benzínu v USA | Index DOW | Posílení | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Miliardář Elon Musk | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Sony | Plány | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ekonomiky | JPY | Munich Re | Coca-Cola | Michel Barnier | Lídři zemí EU | Premiéři zemí Evropské unie | Vývoj dolarového indexu | Globální krize | Dovoz | Bulgargaz | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Casino | Standard & Poor's 500 | Ekonomický sentiment | Německá společnost | Uber Technologies | CISCO | Válka na Ukrajině | InterContinental | Banka Goldman Sachs | Peníze | Nabídky akcií | Rezistence | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Francie | Trh s nemovitostmi | Title Transfer Facility | Coinmarketcap | Úřad pro hospodářskou soutěž | Kabinet | Středoevropské měny | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Výkonnost | ČSOB | Inflace ve Španělsku | DAX | Saxo Bank | CSCO | Tuzemská ekonomika | Amgen | Swapy | Sociální sítě | Americký Fed | Ruská federace | Nikkei | Ruský prezident | Americká softwarová společnost | Facebook | Brexit | Společnost Pfizer | ZEW index | Společnost China Mobile | Reserve Bank of New Zealand | UBS | Akcie Didi | Tesla Elon Musk | Závod na elektromobily | Bungie | EURUSD | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | Americký prezident Joe Biden | Data z amerického trhu práce | Data z tuzemské ekonomiky | Robinhood | The New York Times | Primární veřejná nabídka (IPO) | Broker | Prodej | Oliver Blume | Vybírání zisků | Akciové indexy | Americký prezident | Investing.com | Euroskupina | Bossa.cz | Export | Německá bankovní společnost | Zpráva | Santa Claus Rally | Albertsons | Zynga | Mezinárodní agentura pro energii | Západní sankce | Portfolio | Dovoz ropy | Gilead | Comcast | Ruská společnost | Energetická společnost | N7 Holding Ltd. | Nasdaq Private Market | Globální vývoj | ProSiebenSat.1 | Inflace | Finanční pomoc | Unie | Ekonomická aktivita | Týdenní shrnutí | Regulace | Hrubý domácí produkt | Společný podnik | Měnový fond | Kapitálové rezervy | Litva | Tovární objednávky | Jednotná evropská měna | Hyundai | Daňové škrty | Zasedání FOMC | Fitch Ratings | Kapitál | Breakout strategie | Elon Musk | CZ | IEA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zdanění mimořádných zisků | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | EUR/AUD | Obchodní příležitost | RWE | Šíření nemoci | J&J | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Gigant Gazprom | Oslabování dolaru | Tencent | Výrobní ceny | Automobilka | iPhone | ČSOB Finanční trhy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Kurz jüanu | Janet Yellenová | Cena elektřiny pro německý trh | EUR/CZK | Meziroční růst spotřebitelských cen | McKinsey | Intercontinental Exchange | Rekordní zisk | Bloomberg | Investoři | ADR | Prodej nových osobních automobilů | Nabídka | Japonská vláda | Nejistoty | Slovenská centrální banka | Společnost Genesis | S/R zóna | Obchodní svaz | Očkování proti covidu | Slovenská ekonomika | Investiční | Evropská měna | Společnost Google | Zprávy | Prezident ECB | Inflační čísla | Majitel | Kurz japonského jenu | Index PPI | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Schodek rozpočtu | N7 Holding | Zisk | Global Blood Therapeutics | Britský ministr financí | Ruské ropy | Bank of England | Výhled vývoje ekonomiky | WSJ | AT&T | Propad | Česká měna | Wall Street Journal (WSJ) | Růst německé ekonomiky | Funkční období | Očekávání analytiků | Makrokalendář | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Míra | Zelenskyj | Fiskální pakt | Počet lidí nakažených koronavirem | TTF | FXstreet.cz | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | DiDi Global (ADR) | Vyšší mzdy | Digitální měny | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Německý DAX | Patria | EP | IKEA | Důvěra investorů | Uber | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | UnitedHealth Group | Výrobce letadel | Úrok | Koruna | Evropské ekonomiky | Les Echos | Plynovod Baltic Pipe | Agentura Reuters | Evropské akcie | Bohatý | Výrobce léků | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Akcionáři | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | S&P | Šéf Tesly | Trigger | Vzdělání | Kryptoměny bitcoin | Investment Banking | Obchodování | Burza FTX | Akcie DiDi Global | Tržby z prodeje | Rekordní růst | Meta | Financial Times (FT) | EEX | ZEW | Rubl | Snižování sazeb | WMT | České firmy | Covid | Největší švýcarská banka | Bilion | Eurostat | Prezident | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | Kristalina Georgievová | Kurz koruny k euru | Růst inflace | Turecká lira | Německý výrobce | Volodymyr Zelenskyj | Investiční banka | Tesco | PwC | Americká společnost Intel | Dopady války na Ukrajině | Praha | Oživení americké ekonomiky | Evropský parlament | Pokles spotřebitelských cen | 787 Dreamliner | Plyn | Obchod Amazon | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Omezení pohybu | Sony Interactive Entertainment | Americká banka | Futures | Firmy | Příjmy z reklamy | Inflace v eurozóně | Ústup inflace | MRK | Institut Ifo | Index cen domů | Americká společnost | Italská vláda | Medvědí divergence | Title Transfer Facility (TTF) | François Villeroy de Galhau | Kryptoměnové burzy | Finanční krize | Kurz dolaru | Prodej elektromobilů | Výsledky | Doporučení | Ekonomické oživení | Hodnota kybernetické měny | Makro data | Firma Apple | Turecká centrální banka | European Energy Exchange | Inflační tlaky | Siemens | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Česká koruna | Vlna koronaviru | Těžba ropy | Obchody | CBP | Stimulační opatření | Běžný účet | ex | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Výrobce sportovních vozů | Objem | Rozpočtový deficit | Ministr pro státní rozpočet | Energetický trh | Parlamentní volby | Burza v Šanghaji | Snížení daní | Akciový index | Deprese | Přehled o dění na světových burzách | Francouzská vláda | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Čínské ministerstvo obchodu | iPhone 14 | Strategie Ondřeje Hartmana | Pozornost | Země EU | Regulátor | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Guvernér francouzské centrální banky | CME | Kuaishou Technology | Španělská ekonomika | Průmyslová výroba | CMA | Pfizer | Ekonomika Německa | AFP | Studie | Kanada | Velmi bohatý | Průraz | Cena plynu | Úřad INSEE | Deficit | Polsko | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Ekonomika Rakouska | MWh | JDE | Růžový diamant | Cenová hladina | Bankéř | Americké automobilky | Spekulace | Koncern RWE | Exact Sciences | Lukáš Kovanda | Bělorusko | Evropa | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Wells Fargo | Estee Lauder | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Jednání FOMC | Catastrophe Containment and Relief Trust | Johnson & Johnson | Nejistota | Douglas Diamond | Deficit rozpočtu | Maloobchod | Earnings | Trump | Brands | Vstupy | Genesis | Inflace ve Francii | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Míra inflace ve Francii | Rakousko | Opatření | Christopher Dembik | Polský zlotý | Šíření nového koronaviru | Společnost Meta Platforms | Měsíční průzkum | Stříbro | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Šíření koronaviru | Makroekonomické ukazatele | Podnikatelská důvěra | LNG | Rozhodnutí vlády | Cla na dovoz hliníku | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Forex zpravodajství | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Šíření viru | Apple | Výsledky HDP | Komise pro cenné papíry a burzy | Podnikatelé | Trh | Komise | Zadlužení | List Financial Times | SolarEdge Technologies | Výkyvy | Akciový prémiový dluhopis | Sociální síť Instagram | ING | Fed | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Korekce | Zahraniční investice | Steen Jakobsen | Vývoj ekonomiky | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | SAP AG | Firemní investice | Analytici finančního ústavu | Obchodní systém | Rating | Ripple | SNB | Koronavirová pandemie | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Vytvoření nové digitální měny | VaR | UNWTO | Media for Europe | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Equity | Mateusz Morawiecki | Negativní dopad | Společnost Tesla | Kellogg | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Americký trh | Sell | Siemens Energy | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Antivirus | Vysoké inflace | Short obchod | Rizikovější aktiva | Moody's | Agentura AP | Evropská banka | Výpadky | Buy | France Info | Telco | Gazprom | Centrální banka | Andrew Bailey | Nižší růst | Deutsche Börse | Společnost Deutsche Börse | CME Group | Odhad vývoje HDP | Diamant | LYNX | Donald Trump | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | Zakázky německého průmyslu | Dluh Řecka | Pandemie nemoci | Rizika | Společnosti | Bank of China | Americká automobilka Tesla | Konsensus | Základní úroková sazba | Coinbase | Růst HDP v Americe | Valné hromady | Počet nezaměstnaných v Německu | Německý koncern | Obchodníci | Výhled úvěrového ratingu | CZK | Reuters | Baidu | QCOM | Jihokorejská automobilka | Mezinárodní turistika | Dluhová krize | Alokace | Francouzský statistický úřad | GfK | Akciový index Dow Jones | Deliveroo | Dramatické dopady | Rekordní maximum | Euronext | Americká Komise pro cenné papíry | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Míra inflace v Evropské unii | ING Bank | Saxo | Guvernér | Evropská unie | DPA | Boeing | Media for Europe (MFE) | HDP v USA | Příkaz | Ekonomiky | SLR | Libra | Koronavirová krize | Centrální banky | Inflace v květnu | Nová data | Britský statistický úřad | Nezávislost centrální banky | Americké ministerstvo obchodu | Akcie BHP Group | Zvýšení základní sazby | Výrobce letadel Boeing | AMGN | Počet lidí bez práce | Těžba ropy v Rusku | Lulo Rose | Řecko | Evropské země | BRICS | Dividenda | Aktuální cena | Alibaba Group | Úroky | Přenos | Statistický úřad | Americký průmysl | Cena | Silné oživení | Rekordní propad | Napětí na finančních trzích | Kypr | Předstihové ukazatele | Býčí trh | Firma | Camelot | Francouzský ministr financí | Telekomunikační společnost | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | Energetická krize | ČNB | Uniper | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Bilance Fedu | IPO Coinbase | Ranní zpráva | Pokles | JPM | ILO | MGM | Čínské renminbi | Rating AAA | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Royal Caribbean | Poplatek | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Restrikce | Maloobchodní tržby | Mercedes | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Technický výhled | Americký výrobce letadel | HDP Německo | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | COVID-19 | Regulátoři | Problémy | Index cen | Bankovní rada České národní banky | Daně | Lídři | Pierre Moscovici | České HDP | Obchodovat | Dovoz z Číny | Jackpot | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Konglomerát | Globální ekonomika | ACEA | Thomas Jordan | GRMN | Miliardy eur | Úřad celní a hraniční ochrany | Cisco Systems | Míra nezaměstnanosti v Británii | Ratingové agentury | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Softwarová společnost Microsoft | Trinity Bank | Rozpočtový deficit Francie | Breakout | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Banka | Shopify | Westpac | CVVM | Nejpopulárnější kryptoměny | Částečný úvazek | IFO index | Financování | Podnikání | ČSÚ | Investiční výdaje | Jackpot loterie | Internetové společnosti | Omezení dodávek | Měnový index | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Kapitálové trhy | USDJPY | Boj s koronavirem | ROCE | DISH | FT | Ropa | Applied Materials | Automobilka Tesla | Turistika | Spotřebitel | SolarEdge | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Největší americká banka | Kurz měny | Posílení eura | Odhodlání | Raiffeisenbank a.s. | Blizzard | Směnárna | Měnová politika ECB | WTI | LVMH | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Guvernér japonské centrální banky | Francouzská centrální banka | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Merck | O2 CR | Americká měna | Nord Stream | EMU | Americký miliardář | Euro | Bankéři | Sázet | LES | Cena ropy | Veřejný dluh Francie | Využití kapacit | Prezident USA | Nejistota na finančních trzích | Německá ekonomika | Státy EU | Předběžné výsledky | Ministerstvo financí | Risk | DiDi Global | Televize Netflix | Dividendový výnos | USD/CAD | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Mario Centeno | Signály | Zdanění | Lira | Růst ekonomiky | Bank of Canada | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | HDP v Americe | Společnost Lufthansa | Světová ekonomika | Růst průmyslu | SAP | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Propad HDP | Technologický Nasdaq | Světové finanční trhy | Kurz | Renminbi | Market | Bankman-Fried | Měna euro | Úsilí | Profit-Target | Finanční situace | Důležité fundamenty | Letecká společnost | Měď | Obchodní bilance | IKL | PPF | AUD | Globální finanční krize | Bankovní unie | Binance | Economist Intelligence Unit (EIU) | Průzkum statistického úřadu | Plynárenské společnosti | Ekonomické indikátory | Vývoj hrubého domácího produktu | Pomoc vlád | Gérald Darmanin | Didi Global | Predikce | Nákupy plynu | Citigroup | Ruská firma | Hospodářství | Akcie automobilky | Inflace v Evropské unii | Společnost Silvergate Capital | Ukrtransnafta | Referendum | MFE | eBroker | Belgická vláda | Nárůst nezaměstnanosti | Citrix | Uhlí | Ekonomická krize | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Take-Two Interactive | Portfolia | Koronavirové krize | Vývoz | Dnešní údaje | Teplé počasí | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Western Union | Recese | ZNGA | Výzkumný institut | ASML | Renault | Švýcarský frank | AUD/USD | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Baltic Pipe | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Intervence na forexovém trhu | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Ekonomický výzkum | František Táborský | Schwab | Frank | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | Mondelez | Kurz eura | David Cameron | Pracovní síly | Dnešní zpráva | Cap | Čínské indexy | Maloobchodní tržby ve Francii | Patria Finance | Ceny energií | Akcie DiDi Global (ADR) | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Společnost Allwyn | Základní sazby | Europe 1 | Japonský premiér | Ruská plynárenská společnost | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Advance | Kurz bitcoinu | OSN | Soud | PGNiG | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | China Mobile | Předpovědi | Společnost Microsoft | Mince | Facebook Ireland | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Automobil | Sankce | Zásoby plynu | Míra inflace | ReGas | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Ruská banka | Ekonomický výhled | HDP Francie | Inflace v Německu | Americký Senát | Komerční banka | Indexy | Citi | Hospodářské krize | Fio banka akcie | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Guvernér centrální banky | Průmysl | Summit EU | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Makroekonomická data | Objem zakázek | Tempo růstu | Podnikatel | Úvěrový rating | Aerolinky | Růst ekonomiky EU | Pandemie covidu-19 | Cena termínového kontraktu | Divergence | Silné euro | Úrokové sazby | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | BHP Group | Akciové trhy | Cíle | Loterie | Dnešní ekonomický kalendář | Měnový výbor | Europoslanci | UnitedHealth | Družba | Philip Dybvig | Ekonomika Spojených států | Diem | Rally | Bankovní rada | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pojišťovna | Macron | Maloobchodní prodej | Banky | Internetový obchod | Japonská ekonomika | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | První odhad | Aktiva | Pokles inflace | Odhad letošního růstu | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Švýcarská banka UBS | Business | Výběr cel | Camelot LS | Indikátory | Konsolidace | Počet nezaměstnaných | Pokles cen | Základní úrok | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Technologická společnost | Peněžní trh | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Akcie Tesly | NZD/USD | Economic | NKE | Kraft Heinz | BlockFi | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Zpomalení růstu ekonomiky | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Index spotřebitelských cen | Počet nezaměstnaných ve Francii | Německé společnosti | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Majetek | Ekonomika eurozóny | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | iRobot | Ztráty | Fio banka | Sentiment | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | WarnerMedia | Trendový kanál | Největší pokles | Politika | Konkurence | Zvyšování úrokových sazeb | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Powerball | Nový Zéland | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Prognóza kurzu koruny | BHP | Per rollam | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Nike | Oslabování eura | Forint | Velká Británie | Německý průmysl | Citibank | Puma | Oživení francouzské ekonomiky | Confesercenti | Nálada | Dow Jones | FAO | Indie | Letectví | Měnové politiky | Snížení úroků | Řecká ekonomika | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Ekonomická data | Trading | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Úroková sazba ECB | Karanténa | Soukromí zaměstnavatelé | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Výrobci čipů | Americký kongres | Fitch rating | 5G akcie | Výhled | Operátor O2 | Timeframe | ESM | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Strach z koronaviru | Colt CZ Group SE | Ethereum | Pension Plan | Embargo | Economist | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Tradeři | Evropský trh | Finanční trhy | Burzovní společnost | Data o inflaci | Giphy | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Americká vláda | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Ukrajinský prezident | RMC | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | MSFT | Společné nákupy plynu | GS | Společnost Amazon | Krize | AIG | Pád akcií | Zvýšení úroků | Investing | Americká internetová společnost | Zotavení ekonomiky | G20 | Míra inflace v eurozóně | Joe Biden | Oslabení dolaru | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Internetová společnost | Burza | Ekonomický kalendář | Rozvoj | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | RBA | Reinvestice | Akcie roku 2021 | Růst spotřebitelských cen ve Francii | SPWR | Spotřeba domácností | Transakce | Měny | Bilance | Volby | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Express | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Zaměstnanost | Irsko | Butterfly | Energie | Zpravodajství | Nákup EUR | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | OneWeb | USDX | EUR/CHF | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Sazby | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | LCI | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Thomson Reuters | USD | Miliardy dolarů | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Regionální měny | Zakladatel FXstreet | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | EIA | Mt. Gox | Člen bankovní rady | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Akcionář | Miliardy USD | Digitální měna | Zdražování | Meziroční inflace | S/R zóny | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Domácí měny | Britská vláda | EPS | ADP | Repo sazba | Termínový kontrakt | Ropy | Úspěšné obchodování | Míra úspor | Druhá vlna | Forex trader | SECO | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Koronavirus | Společnost | Italská ekonomika | Rezervní měny | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Obchodované fondy | Colt | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Air France-KLM | Jerome Powell | BMW | FranceInfo | Mark Carney | Lehman Brothers | Rozšíření | NBER | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bankrot | Ropný trh | Rishi Sunak | List The New York Times | Eura | Tisková konference | EBRD | IRBT | Inflační cíl | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Obilí | DIW | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Expedia | Růst | Německé hospodářství | London metal exchange | Centrální bankéři | Příjmy | Ondřej Hartman | Událostí ve světové ekonomice | ČTK | Ukazatele | VMware | WU | Zajištění | Propad cen ropy | BOSSA | BIDU | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Wirecard | BFMTV | Společnost Uniper | Fundament | NZD | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Výrobce elektromobilů | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Fundamenty | Společnost Media for Europe | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ministři financí eurozóny | Farmaceutická společnost | Hospodářský pokles | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Měnový pár | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Růst světového obchodu | Dynamika HDP | Wall Street | Index eura | Krize způsobená koronavirem | Cenový růst | Banka Sberbank | Průzkum | Hospodářský růst v Evropě | Dluhopis | Brent | Stav energetické nouze | Země eurozóny | Banka UBS | Šinzó Abe | Rozsáhlé propouštění | Američtí centrální bankéři | Analýza | Americký výrobce | Americká sněmovna reprezentantů | Pracovní místa | Vstup na burzu | Produktovod | Tržní hodnota | Americké centrální banky | Očkování proti covidu-19 | Čínská telekomunikační společnost | Oživení hospodářství | Měna Bitcoin | Očkování | Průmyslová výroba v Evropské unii | Analytička | Instagram | NFP report | České hospodářství | Christine Lagardeová | Vývoj měnového páru | Berlín | Obchodní napětí | Dobré výsledky | Americká centrální banka | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Výkon francouzské ekonomiky | Šéf švýcarské centrální banky | WGC | Colt CZ | Pomoc ekonomice | Události roku | Ruské společnosti | Zasedání Fedu | Akcie v Asii | Ministerstvo obchodu | Dolary | Kurz EUR/USD | Vyhlídky | Nemovitosti | Výrazný pokles | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Eutelsat | CCRT | Předpověď | Pokles HDP | Údaje | DJIA | Dopady koronaviru | Oldřich Dědek | HDP eurozóny | Alibaba | Průzkumy | Automobilky | Bitcoin | Pojišťovny | Americké měny | Graf | Ropa Brent | Přehled | Výnosové křivky | Short | Zelené investice | Ekonomické události | Stavebnictví | Pár EUR/USD | Evropský statistický úřad Eurostat | Ekonomická situace | Napětí mezi USA a Čínou | Index spotřebitelské důvěry | Prodej akcií | OECD | Investiční společnost | Pokles české ekonomiky | CHF | Zastropování ceny plynu | Automobilka Hyundai | Hrozí krach | Oslabení koruny | Dovoz ruské ropy | Fatih Birol | Zvýšení úrokových sazeb | Time-Frame | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Strop na ruskou ropu | Skupina Colt CZ Group SE | Forexové trhy | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Švýcarská ekonomika | Medián | Finanční společnosti | Index CPI | Electronic Arts | Prognóza České národní banky (ČNB) | Vytěsnění minoritních akcionářů | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Kroger | Německá energetická společnost | Podpora | Odhady nezaměstnanosti | Poslanci Evropského parlamentu | Světové rezervní měny | Polský premiér | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Haísám Ghais | PPF Telco | Šíření nemoci COVID-19 | Volatility | Prezident Joe Biden | Zamezení šíření viru | Black Knight | Opatření proti šíření koronaviru | Plovoucí terminál | Ekonomika Francie | MT4 | Akcie roku | Flat | Haruhiko Kuroda | Activision | Světová banka | Výkyvy kurzu koruny | Zemní plyn | Německá vláda | Výkonná ředitelka | Německo | Japonsko | Ekonomie | Range | Zájem o rizikovější aktiva | Vlny koronaviru | Nejvýraznější pokles | Gazprom Export | ČR | Maďarský forint | Německý Ifo index | Twitter | Aukce | Krach | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | MJ | Alexander Krüger | Index nákupních manažerů ve výrobě | Makroekonomický kalendář | Virus | Marathon | Riziko | LIBOR | Německá zajišťovna | Grafy | Dluhové krize | Rozpočet | Investiční plány | Japonská centrální banka | Vice | PEPSICO | Kurz CZK | FTSE | Kurz koruny | Státní dluhopisy | Elektromobily | INSEE | Ontario Teachers' Pension Plan | Analytici | Index nákupních manažerů | Burzovně obchodované fondy | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Provozní zisk | Přehled o dění | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Zprávy z ekonomiky | Mezinárodní organizace práce | Přímé zahraniční investice | Mario Draghi | Makro | Arnault | Evropská centrální banka | Splácení dluhu | Výhled české ekonomiky | Jednání ECB | Produktovod IKL | Tržby | Zakladatel FXstreet.cz | Munich | 737 MAX | Štěpení | Makléřská společnost Genesis | Dealogic | Sam Bankman-Fried | Fond | Závislost | Fio e-broker | Stagnace | Německá centrální banka | Zastavení výroby | Řetězec | ECB | Silnější euro | Obchodní svaz Confesercenti | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Hlavní ekonom | Eurozóna | Ministr zahraničí | Česká ekonomika | FXstreet | Partners | Vývoj inflace | Finance | Konsenzus | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Sociální síť | Klouzavý průměr | Benchmarky | Prodej aut | Indikátor | Conference Board | Inflační očekávání | Největší evropská ekonomika | Státní plynárenská společnost | Statistici | Odpor | FOREX | Situace na trhu práce | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | MAAE | Lídři zemí | Dluhopisy | Vyšší sazby | eFXnews | Investiční plán | ISM | Měsíční report | Stimulační balík | Ekonomická nálada | Francouzský statistický úřad INSEE | Sazby beze změny | Moskva | Analytika | Výrobce sportovního oblečení | Pšenice | Americké banky | Růst čínské ekonomiky | Poptávka | Soudní spor | Trader | Fitch | Francouzský prezident | Situace v Hongkongu | CAD | Čína | Největší ekonomika eurozóny | Růst HDP | G7 | Peking | Nejlepší 5G akcie | Hospodářský výhled | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Reporty | Politici | Motor Sič | Zákaz dovozu | Ekonomické krize | Počasí | New York Times | Skupina Colt CZ Group | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výrobní aktivity | Analytik | Sdružení výrobců automobilů | Dreamliner | Activision Blizzard | PEP | Akcie bank | USA | Výrobce videoher | Členské země | Americký Federální úřad pro letectví | Bali | Podnik | Deutsche Bank | Používání eura | Spojené státy | Podnikatelská aktivita | Index PMI | SWIFT | Globální energetická krize | Index amerických akcií | Hliník | Tyson Foods | Grünheide | Ukrtatnafta | Americká půjčovna kryptoměn | Plynárenský gigant | Naše prognóza | Devizový trh | Bernard Arnault | JP Morgan | Janet Yellen | Zlato | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomové | Estée Lauder | JPMorgan Chase | Šéf euroskupiny | Skupina Colt CZ | Inflace ve světě | Disney | Protiruské sankce | Akcie Robinhood | SEC | Česká národní banka | Podnikové investice | Burze | Verizon Communications | Obchodování na asijských akciových trzích | Poptávka po zlatě | Dolar | Verizon | Forexu | Pandemie | JPMorgan | Pips | Výprodej | Fiskální stimuly | Gilead Sciences | Indikátor důvěry | Pozice | Plánované obchody | Společnost Gazprom | EU | Ekonomika Evropské unie | USD/JPY | Vyšetřování | Sony Group | Výkon dolaru | Ruský ministr | Rozvolnění restrikcí | Odvětví | Společná evropská měna | Schodek | CZK/USD | Invaze Ruska na Ukrajinu | Strategy Research | Internetový gigant | Kybernetická měna | Ekonomka | Cena plynu pro evropský trh | Španělsko | Agentura DPA | Úspěch | Slovensko | Předkrizové úrovně | Zpomalení růstu | Obchod | Zkapalněný zemní plyn | Lufthansa | Christine Lagarde | Nové digitální měny | Hospodářské statistiky | Miliardy | Novozélandská centrální banka | Markit | Půjčovna kryptoměn | Prodeje existujících domů | Ministři energetiky | Kurz koruny vůči euru | Index průmyslové výroby | Jaderná elektrárna | Základní sazba | Záporožská jaderná elektrárna | Bezpečnost | Výnosy | Dopady pandemie | Komodity | Forexové obchody | Fúze | Ticker | | WhatsApp | Práce | IMF | Vývoj kurzu koruny k euru | Zákaz dovozu ruské ropy | American Express | Porsche | Didi | Internetová televize | Biden | Tranzit ruské ropy | IPO Deliveroo | Invaze Ruska | Výhled růstu ekonomiky | Dodávky ruské ropy | Energetické krize | Šíření nákazy | Zlepšení | Globální používání eura | Hry | UNH | Zpřísňováním měnové politiky | Optimismus | Míra inflace v květnu | Odborník na ropný trh | Hyundai Motor | Zemní plyn (LNG) | Zahraniční forex | Žádosti o podporu | Společnost Sony | Mojmír Hampl | NERV | Trhy v USA | Opatření proti šíření nemoci | Bloky | Spotřebitelská důvěra v Británii | KKCG | GM | Kosmetická společnost | Economist Intelligence Unit | Akcie | Světová turistická organizace | Japonský jen | Ceny energie | Agentura Moody's | INTC | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | SEDG | Podniky | Ekonom | Ministr financí | Analytický tým | 5G | Investice v Číně | Asijské akciové trhy | Kryptoburza Binance | Rekordní pokles | Fio | Obchodní nastavení | Cenu plynu | Nasdaq | Společnost Meta | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Zrychlení růstu | Inflace v USA | Šířením nového typu koronaviru | Psychologický efekt | Ukrajinská centrální banka | Úroková sazba v eurozóně | IHS Global Insight | Společnost Schwab | EK | Deficit rozpočtu USA | Zemědělství | Koncern | Omezení cen plynu | Globální ekonomický růst | Herbert Diess | Société Générale | Belgie | Citrix Systems | Průlom | AAA | Investment | Prognóza České národní banky | Statistika | Dovozce ruského plynu | Výraznější pokles | Evropská investiční banka | Kurz EUR | Astrazeneca | FOMC | Soukromé banky | Hrubý domácí produkt země | Kryptoměny | Zasedání Rady guvernérů | Low | Výhled domácí ekonomiky | Ekonomické aktivity | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Výrobce elektromobilů Tesla | Aktuální Price Action | Ekonomická nálada v eurozóně | Světová turistická organizace (UNWTO) | Amazon | Ovlivňování | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Úvěr | Mzdy | Uvolnit měnovou politiku | Holubice | Netflix | Británie | Miliardář | Americká makléřská společnost | Tesla | Prohlášení | ProSiebenSat.1 Media | Ekonomický růst | Umění | Vladimir Putin | Týdenní nárůst | Sektor služeb | Federální úřad pro letectví | Americký Úřad celní a hraniční ochrany
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Franco-Nevada
Franco-Nevada Corporation
Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV)
Francouzi
Francouz Saifedean Ammous
Francouzská automobilka
Francouzská banka
Francouzská banka BNP
Francouzská banka BNP Paribas
Francouzská centrální banka

Následující klíčová slova

Francouzská energetická skupina
Francouzská finanční prokuratura
Francouzská národní banka
Francouzská obchodní bilance
Francouzská Polynésie
Francouzská průmyslová produkce
Francouzská Société Générale
Francouzská společnost
Francouzská společnost EDF
Francouzská společnost Imerys
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít