Neděle 19. května 2024 06:38
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader

Energetická krize

img

Budeme v roce 2024 utrácet za nákupy více než vloni?

24.04.2024 Obchodníci v České republice zaznamenali v letech 2022 a 2023 meziroční pokles tržeb, a to o 3,9 %, resp. 4,2 %. Propad tržeb během uplynulého roku byl nejvýraznější minimálně od začátku milénia. Otázkou zůstává, jaký bude z pohledu obchodníků a spotřebitelů rok 2024. Dobrou zprávou je, že nálada mezi spotřebiteli se už několik měsíců v řadě zlepšuje a březnový indikátor spotřebitelské důvěry dosáhl nejvyšší hodnoty od jara 2021. V nejnovější analýze se Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, podívala na důvody poklesu loňských tržeb maloobchodu, na to, jak Češi nakupovali v nákupních centrech, zda se spotřebitelé vrátili do kamenných obchodů, ale především na to, co má vliv na utrácení Čechů v roce 2024.
C:\fakepath\cinsky-juan-19042024.png

Čínský jüan nabírá na důležitosti

19.04.2024 V návaznosti na silná ekonomická i inflační data z americké ekonomiky i eskalaci rizika na Blízkém východě si USD připisuje zisky. Dolarový index se pohybuje na nejsilnějších hodnotách za posledních 18 měsíců, kdy vrcholila evropská energetická krize. Proti dolaru aktuálně oslabuje japonský jen, euro, ostatní evropské měny, prodejní tlaky jako poslední v tomto týdnu neustálo mexické peso.
img

Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné

27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
C:\fakepath\Raylyst.jpg

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024 Nejrychleji rostoucí společností v Evropě se stala česká firma Raylyst, přední distributor fotovoltaických produktů pro evropský trh. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného listem Financial Times (FT) a serverem Statista. Do žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem se dostalo ještě dalších deset českých společností.
img

Dobrá zpráva – plyn a elektřina prudce zlevňují

15.02.2024 Energetická krize v Evropě dále odeznívá s tím, jak pokračuje pokles cen plynu a elektřiny. Evropský plynový benchmark TTF od začátku roku odepsal více než 20 % na 25 EUR/MWh, viditelně však klesají i ceny delších forwardových kontraktů. Aktuálně se plyn na příští zimu 2024/2025 obchoduje již pod úrovní 30 EUR/MWh. K podobnému zlevnění dochází také u elektřiny – cena pro rok 2025 poklesla na 75 EUR/MWh, pro další rok pak na 70, resp. 65 EUR/MWh.
img

Běžný účet platební bilance loni pod dvou letech záporného salda vykázal kladnou bilanci. Pomohl mu návrat zahraničního obchodu „do plusu“, ekonomický vztah Česka k zahraničí se tak kýženě stabilizuje

13.02.2024 Běžný účet platební bilance České republiky loni skončil v přebytku 89,9 miliardy korun. Stalo se tak po dvou letech záporného výsledku. Záporné saldo běžného účtu bylo zvláště výrazně předloni, kdy činilo 415,3 miliardy korun. V samotném prosinci 2023 dosáhl přebytek běžného účtu vyšší než očekávané úrovně 13,2 miliardy korun.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Bloomberg: Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se možná chýlí ke konci

12.02.2024 Produkce německého zpracovatelského průmyslu vykazuje od roku 2017 sestupnou tendenci, která kvůli klesající konkurenceschopnosti nabírá na tempu. Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se tak možná chýlí ke konci, uvedla agentura Bloomberg.
img

Zahraniční obchod Česka se loni po dvou letech vrátil do přebytku. Pomohlo mu hlavně zlevnění ropy a plynu

06.02.2024 Saldo zahraničního obchodu České republiky se loni po dvou letech vrátilo do kladného pásma. Zahraniční obchod vykázal celoročně přebytek 122,8 miliardy korun, což je nominálně sedmý nejlepší výsledek historie České republiky od jejího vzniku roku 1993.
img

Vláda ve věci zestátnění ČEZ otáčí o 180 stupňů z hodiny na hodinu a pak zase zpět. Neuváženými výroky zásadně ohrožuje další rozvoj burzy a kapitálového trhu v Česku

30.01.2024 Včera během jediného dne vláda, ústy svého prvního místopředsedy Víta Rakušana, vícekrát otočila ve věci zestátnění energetického podniku ČEZ. Nejprve odpoledne na setkání s občany v sokolovském kulturním domě Rakušan poměrně překvapivě uvedl, že se domnívá, že vláda ještě během svého nynějšího funkčního období podnik zestátní. Před půlnocí ale už zase svá slova bral zpět. „Vláda uvažovala o odkoupení výrobních částí (podniku ČEZ) v době extrémně vysokých cen energií. V tuto dobu žádné takové kroky neprobíhají,“ uvedl ministr vnitra na svém účtu na sociální síti X.
img

Vládě se daří stabilizovat veřejné finance, schodek za rok 2023 se vešel do limitu. Ratingové agentury tleskají a zlepšují výhled vývoje českých veřejných financí

04.01.2024 Výsledné hospodaření české vlády za loňský rok je nakonec úspěšné, a to v tom smyslu, že se konečný deficit „vešel“ do vytyčeného rámce, aniž by vláda loni musela přistoupit k novelizaci rozpočtového zákona. Deficit ve výši 288,5 miliardy korun je ještě o 6,5 miliardy nižší, než kolik činila jeho „maximální povolená výše“, odpovídající 295 miliardám korun. Po většinu roku 2023 přitom analytici předpokládali, že výsledný deficit nakonec nejspíše převýší 300 miliard korun. Podobné obavy vyjadřovala také Národní rozpočtová rada.
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
img

Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko má přitom i nyní největší devizové rezervy v EU, z evropských zemí má větší jen Švýcarsko

31.12.2023 Máme za sebou čtyři pohnuté roky. Nejprve dva roky covidu, poté dva roky války, do toho mimořádná inflace a energetická krize. Jak si v této pohnuté době stála koruna? Lépe než drtivá většina měn světa. Dokonce lépe než euro.
C:\fakepath\cerna-labut-27122023.jpg

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?

27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
img

Agentura Moody’s tleská Fialově vládě, a to jak za stabilizaci veřejných financí, tak za nastartování důchodové reformy. Ratingový výhled Česka zlepšuje

25.11.2023 Ratingová agentura Moody's včera večer, po zavření burz, zlepšila ratingový výhled zadlužení České republiky. Ponechala hodnocení na stupni Aa3, ale související výhled zlepšila z „negativního“ na „stabilní“. Jedná se o dosud nejprůkaznější doklad toho, že mezinárodní investorská obec považuje tuzemské veřejné finance za stabilizované, resp. za takové, jimž ani ve výhledu do nejbližších let nehrozí závažnější otřes či neudržitelné spění k rozvratu.
img

Krize i rostoucí životní náklady zvyšují sociální rizika. Z rozvíjejících se trhů je nejlepší Česko

08.11.2023 Sociální rizika se v uplynulých dvou letech prohloubila. Vyplývá to z Indexu sociální odolnosti, který zpracovává pojišťovna Allianz Trade. Zemí s nejnižší mírou sociálního rizika zůstává Dánsko, které následují Finsko a Švýcarsko. Česko se v žebříčku jako jediná země střední a východní Evropy umístila mezi nejlepším dvaceti státy.
C:\fakepath\ondrej-hartman-19092023.jpeg

Jak se rozhoduje a přemýšlí úspěšný trader? Obchodník měsíce XTB – O. Hartman

19.09.2023 Zeptali jsme se na 14 otázek úspěšného českého tradera Ondřeje Hartmana. Zjistěte více o obchodních strategiích v tomto exkluzivním rozhovoru.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
img

Vodafonu klesl v minulém fiskálním roce v ČR zisk o čtvrtinu na 933 milionů Kč

13.09.2023 Operátorovi Vodafone klesl ve fiskálním roce končícím letos na konci března v ČR zisk o 27 procent na 933 milionů korun. Tržby vzrostly o 3,7 procenta na 20,55 miliardy korun. Ziskovost ovlivnila energetická krize i vysoká inflace spolu s nutností investovat do splnění licenčních požadavků. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší

29.08.2023 Německé firmy a podniky ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které decimují nejen německou, ale i mnohé další evropské ekonomiky.
img

Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?

21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
img

Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností

26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.
img

Akcie francouzského řetězce Casino po krátkém růstu zamířily prudce dolů

18.07.2023 Akciová burza v Paříži dnes obnovila obchodování s akciemi zadluženého francouzského řetězce supermarketů Casino. V pondělí se s nimi neobchodovalo, protože firma avizovala jednání o nabídce na posílení kapitálu, kterou jí předložil český miliardář Daniel Křetínský a jeho obchodní partner. Akcie dnešní obchodování zahájily růstem o více než tři procenta zhruba na 3,25 eura, později ale všechny zisky odevzdaly a před 11:00 SELČ vykazovaly propad o více než deset procent pod 2,82 eura, ukazují záznamy burzy.
img

Míra nezaměstnanosti klesá, hlavně díky sezónním vlivům. Inflační a energetická krize ale není tak závažná, jako byla ta covidová, ukazuje i tak vývoj na českém trhu práce

12.07.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku činila ke konci června 3,4 procenta. Na tuto úroveň, jež je nejnižší od loňského srpna, klesla v souladu s očekáváním z květnové hodnoty 3,5 procenta. Počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání o takřka 37 tisíc, což je o zhruba pět tisíc vyšší údaj než v květnu. Obě čísla znamenají, že tuzemský trh práce je nadále přehřátý. Pokles míry nezaměstnanosti souvisí se sezónními vlivy, kdy na jaře s nástupem teplejšího počasí a pak dále před létem a o prázdninách každoročně roste poptávka po pracovní síle pro venkovní činnosti v zemědělství, stavebnictví či lesnictví, ale třeba i v oblasti rekrace. Za celý letošní rok vykáže míra nezaměstnanosti úroveň 3,6 procenta, pročež nelze čekat její výraznější nárůst ani ve druhé polovině roku.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Studie: Počet firemních bankrotů v Německu v pololetí stoupl nejvíce za 20 let

29.06.2023 Počet firemních bankrotů v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil o 16,2 procenta na 8400 případů. To představuje nejvýraznější nárůst za více než 20 let. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila společnost Creditreform. Německé podniky se v poslední době potýkají s vysokými cenami energií a surovin i s dopady vysokých úrokových sazeb.
C:\fakepath\pre.jpg

PRE vyplatí akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, stejně jako loni

23.06.2023 Společnost Pražská energetika (PRE) vyplatí letos svým akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, tedy na stejné úrovni jako loni. Firma tak mezi akcionáře rozdělí přes 1,7 miliardy Kč. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Udělala také několik změn ve správních orgánech firmy, novými členy představenstva se stali David Vodrážka a Jaromír Beránek.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

HN: Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je na prodej

12.06.2023 Společnost GasNet, která je největším distributorem plynu v Česku, je na prodej. Proces prodeje spustil jediný vlastník - konsorcium investorů vedené společností Macquarie Asset Management (MAM). Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN) s odkazem na čtyři zdroje z finančních a poradenských kruhů i energetiky. Ocenění firmy může být ve vyšších desítkách miliard korun.
C:\fakepath\trader-09062023-85-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh stoupla téměř o pětinu, vrátila se nad 30 eur za MWh

09.06.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes zvýšila téměř o pětinu a vrátila se nad 30 eur (přes 700 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za jejím růstem stojí nejistota ohledně vývoje dodávek. Za celý týden plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 35 procent. Jeho cena tak zaznamenala první týdenní nárůst od letošního března a nejvýraznější týdenní nárůst od loňského srpna, kdy byla evropská energetická krize na svém vrcholu, píše Bloomberg.
img

Míra nezaměstnanosti klesá, hlavně díky nástupu teplejšího počasí. Inflační a energetická krize ale není tak závažná, jako byla ta covidová, ukazuje i tak vývoj na českém trhu práce

08.06.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku činila ke konci května 3,5 procenta. Na tuto úroveň, jež je nejnižší od loňského listopadu, klesla v souladu s očekáváním z dubnové hodnoty 3,6 procenta. Počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání o takřka 32 tisíc. To je nejvyšší údaj od loňského listopadu. Obě čísla znamenají, že tuzemský trh práce je nadále přehřátý. Pokles míry nezaměstnanosti souvisí s nástupem teplejšího počasí, kdy každoročně roste poptávka po pracovní síle pro venkovní činnosti v zemědělství, stavebnictví či lesnictví apod. Za celý letošní rok vykáže míra nezaměstnanosti úroveň 3,6 procenta, pročež nelze čekat její výraznější nárůst ani ve druhé polovině roku.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zahraniční investice v Německu jsou stabilní, mohou je ale ohrozit pobídky z USA

22.05.2023 Zahraniční investice v Německu byly v loňském roce víceméně stabilní, do budoucna je ale může ohrozit program amerických vládních pobídek, který láká firmy pryč z Evropy. S odvoláním na analýzu německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI) to dnes uvedla agentura Reuters. Největším investorem loni v Německu byly právě Spojené státy, na které připadalo 279 projektů.
img

České veřejné finance jsou v příznivém stavu, říká ratingová agentura Moody's. Vláda však potřebuje vyburcovat veřejnost, aby ta snáze přijala nepopulární kroky typu osekání daní či zvýšení důchodů

10.05.2023 Vláda zítra představí konsolidační balíček a důchodovou reformu v 11:55 hodin, jak informuje na twitteru. Zřejmě tedy bude burcovat, že je „za pět minut dvanáct“, jinak rozvrácené veřejné finance skončí v bankrotu. Když totiž lidi vyburcuje dostatečně, snáze přijmou nepopulární opatření typu osekání důchodů či zvýšení daní.
C:\fakepath\trader-08052023-29-zm.jpg

OECD: Německá ekonomika se bude příští rok zotavovat pomaleji, než se očekávalo

08.05.2023 Německá ekonomika se bude v příštím roce zotavovat pomaleji, než se předpokládalo, uvedla dnes v tiskové zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky se podle výhledu OECD letos zvýší o 0,3 procenta a v roce 2024 o 1,3 procenta. Zatímco prognóza pro letošní rok zůstává beze změny, v případě příštího roku organizace v březnu odhadovala růst o 1,7 procenta. Snížení výhledu OECD přičetla růstu výdajů na ekologičtější infrastrukturu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Údaje o HDP ukazují, že recese v Česku skončila

02.05.2023 Údaje o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ukazují, že recese v Česku skončila. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, podle kterých se česká ekonomika ukázala být odolná. Podle předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), v prvním čtvrtletí HDP mezičtvrtletně vzrostl o 0,1 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Analytici očekávají za celý rok hospodářský růst do jednoho procenta.
img

Dolar pyká za svou chybu

18.04.2023 Pochybnosti zničily euro. Přesněji způsobily ústup páru EUR/USD. Investory zneklidnil "jestřábí" projev člena FOMC Christophera Wallera, který vyzval Fed, aby pokračoval ve zpřísňování měnové politiky, protože neexistují žádné důkazy o udržitelném pohybu inflace směrem k 2% cíli, stejně jako prohlášení Black Rock, že Federální rezervní systém nedokončil zvyšování sazeb. Přidá dalších 50–75 základních bodů. A trh tak věřil v konec cyklu měnových restrikcí! Může to být špatně?
img

Německo dnes dává sbohem jádru, může to nakonec zdražit elektřinu i Čechům. Ve Finsku v pondělí spouští zbrusu novou jadernou elektrárnu, v jádro víc věří i Francie, Británie, či dokonce Japonsko

15.04.2023 Německo dnes po více než 60 letech výroby elektřiny z jádra vypíná své poslední jaderné elektrárny. V deset hodin dopoledne začne postupně vypínat elektrárnu Isar-2 u Mnichova. O zhruba 45 minut později bude tento zdroj automaticky odpojen ze sítě, až jeho výroba klesne na 30 procent instalovaného výkonu. Posléze během dneška projdou stejným procesem také elektrárny Neckarwestheim-2 a Emsland. Do dnešní půlnoci tak bude Německo zcela bez své jaderné elektrárny, poprvé od roku 1961.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Nagel: Energetická krize v Německu je již víceméně vyřešena

13.04.2023 Vyhlídky německé ekonomiky jsou příznivé a energetická krize už byla v Německu víceméně vyřešena. Na okraj jarního zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) ve Washingtonu to televizi CNBC řekl šéf německé centrální banky Joachim Nagel.
img

Libra má ty správné karty

11.04.2023 Navzdory třídennímu maximu páru GBP/USD je libra stále nejefektivnější měnou G10. Od začátku roku GBP posílila vůči USD o 2,8 % a za poslední měsíc o 3,4 %. Jaké jsou důvody jejího úspěchu? Energetická krize v eurozóně nebyla tak hrozná, jak se předpokládalo, britská ekonomika si vede dobře a její bankovní systém se investorům zdál stabilnější než ten v Evropě nebo USA. Přidejte k tomu vysokou pravděpodobnost, že Bank of England udrží své agresivní zvyšování úrokových sazeb, a vše dává smysl.
img

Palivové dříví v Česku je rekordně drahé, kubík vyjde i na více než 1500 korun. Výraznější zlevnění přijde spíše až příští rok, kvalitnější dřevo zlevňuje už teď

04.04.2023 Cena palivového dříví z jehličnanů listnáčů vystoupala loni na svoji nejvyšší úroveň za celou dobu minimálně od roku 2009, vyplývá z nově aktualizovaných dat ČSÚ. Průměrná cena palivového dřeva z jehličnanů činila loni 1032 korun za metr krychlový a vůbec poprvé tak přesáhla psychologickou hranici 1000 korun. Průměrná cena palivového dřeva z listnáčů zase loni odpovídala 1523 korun za metr krychlový a vůbec poprvé tak přesáhla hranici 1500 korun.
img

Kolísání cen dřeva a jeho dopad na podnikání v ČR

04.04.2023 Vývoj na komoditních trzích byl v posledním roce velmi nestálý. Jejich ceny vystřelily v reakci na invazi a v průběhu roka se pomalu stabilizovaly. Platí to i o dřevě, které patří spíš do skupiny přehlížených komodit. Palivové dříví v Česku je rekordně drahé. Výraznější zlevnění přijde spíše až příští rok, kvalitnější dřevo zlevňuje už teď.
img

Kraje a obce hospodařily loni s velkým přebytkem, metropole Praha s druhým největším v historii. Ale i proto, že Praha málo investuje, na což upozorňují i ratingové agentury

02.04.2023 Kraje a obce České republiky loni hospodařily s třetím největším přebytkem v historii, a to 32,8 miliardy korun. Takřka polovinu z tohoto přebytku má však na svědomí metropole Praha, která za rok 2022 skončila „v plusu“ 15,5 miliardy korun. Údaje ministerstva financí včera zveřejnila Česká televize.
img

Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému

28.03.2023 Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Výhled německé ekonomiky se podle poradců vlády zlepšil, brzdou zůstává inflace

22.03.2023 Vyhlídky německé ekonomiky se proti loňskému podzimu nepatrně zlepšily, hospodářský růst ale dál brzdí vysoká inflace. Ve své dnešní zprávě to uvedl výbor ekonomických poradců německé vlády. Předpověděl, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,2 procenta, což odpovídá lednové prognóze německé vlády. V příštím roce počítá výbor se zrychlením růstu na 1,3 procenta.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

Obchodování se zemním plynem a energetická krize

17.03.2023 Zemní plyn je jedním z nejdůležitějších zdrojů energie na světě. Obchodování se zemním plynem přitahuje v posledních letech pozornost, zejména po zahájení střetu na Ukrajině. Důvodem je skutečnost, že Rusko, jeden z nejvýznamnějších producentů plynu na světě, čelilo sankcím uvaleným USA, EU a dalšími zeměmi. Země Evropské unie se snažily snížit spotřebu zemního plynu, zatímco ostatní země našly příležitost zvýšit svou těžbu zemního plynu.
img

Únorová inflace by měla zvolnit

10.03.2023 Vysoká inflace se zakusuje do reálných příjmů u domácností v celé Evropě, rozdíly mezi intenzitou dopadů však zůstávají vysoké, a to i v rámci regionu střední a východní Evropy. Zatímco spotřeba českých domácností padá pátým kvartálem v řadě a je necelých 8 % pod před-pandemickým rokem 2019, v Maďarsku se v posledních dvou kvartálech růst reálné spotřeby teprve zastavil a je stále více než 8 % nad před-pandemickým rokem 2019. V Polsku začala sice spotřeba v posledních dvou kvartálech rychle klesat, je však stále také necelá 3 % nad úrovněmi roku 2019. Kde se berou tak výrazné rozdíly a jsou dlouhodobě udržitelné?
img

Průzkum: Energetická krize donutila k omezení základních výdajů 11 pct lidí

07.03.2023 Energetická krize donutila 11 procent domácností k výraznému omezení základních výdajů na zdravotní péči či jídlo. Dalších 46 procent muselo omezit některé volnočasové aktivity nebo opatrněji hospodařit s rodinným rozpočtem. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos, který má ČTK k dispozici. Češi podle něj zatím zvládají krizi lépe, než ještě vloni očekávali, přes 44 procent lidí hospodaří bez omezení. Pomohly k tomu i úsporná opatření, jež provedla více než polovina domácností. Obavy z dalších negativních dopadů krize ovšem přetrvávají, úspory tak budou pokračovat.
img

Pražská burza letos válcuje ostatní, málokde jinde ve světě lidé na akciích bohatnou tolik jako v Praze. Proč přesně?

07.03.2023 Pražská burza letos jede. Patří k nejvýkonnějším na světě. Její hlavni ukazatel, index PX, minulý týden v pátek ráno, před začátkem obchodování, vykazoval letošní zhodnocení 19,5 procenta. Pro lepší mezinárodní srovnatelnost se jedná o dolarové vyjádření. V korunovém vyjádření index PX letos narostl o rovněž solidních 17,6 procenta. To proto, že česká koruna letos patří k menšině světově významnějších měn, které vůči té americké zpevňují. Koruna letos vůči dolaru posiluje o více než dvě procenta, zatímco ostatní evropské měny – s výjimkou maďarského forintu – vůči dolaru oslabují. A to tedy jak euro, tak britská libra, švýcarský frank, skandinávské měny nebo polský zlotý.
C:\fakepath\xtb-06032023.png

Česká koruna dál válcuje světově měny. Je šance, že kurz ještě posílí?

06.03.2023 Česká koruna minulý měsíc oslavila 30 let své existence a své narozeniny slaví opravdu s vervou. V poslední době soustavně překonává přední světové měny, mezi které patří i euro nebo americký dolar. Koruna tak překvapuje velkou část tuzemských i světových analytiků – může ale její posilování dál pokračovat?
img

Špatná nálada spotřebitelů se zlepšuje, naopak důvěra podnikatelů v ekonomiku klesá

24.02.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil indikátor důvěry spotřebitelů a podnikatelů v ekonomiku. Zatímco indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 1,3 bodu na hodnotu 92,5, důvěra spotřebitelů naopak podruhé v řadě vzrostla.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtletí klesla o 0,4 procenta

24.02.2023 Německé hospodářství se koncem loňského roku vyvíjelo hůře, než se mělo původně za to. Hrubý domácí produkt (HDP) ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu klesl o 0,4 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné konečné zprávy spolkového statistického úřadu. Jeho původní odhad uváděl, že pokles činil 0,2 procenta.
img

Experti: Cena elektřiny i plynu bude dál klesat, krize pomalu končí

22.02.2023 Energetická krize, která začala loni v létě raketovým růstem cen elektřiny a plynu, pomalu končí, ceny elektřiny i plynu budou nadále pozvolna klesat. Shodli se na tom ekonomové i odborníci na energetiku na 18. ročníku konference Očekávaný vývoj odvětví energetiky v ČR a ve světě, která se dnes uskutečnila v Brně.
img

Akcie Shell za 5 dní o 5 % poklesly, ale stále jsou vysoko nad SMA 200 📈

22.02.2023 Společnosti Shell (SHEL.UK) se daří, i když se problémy se zimními dodávkami a energetická krize neprojevily. Zemní plyn zaznamenává nebývalé výprodeje a ceny ropy navzdory embargu na pohonné hmoty z Ruska klesly z válečných maxim na vlně obav z globální recese.
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
img

GBPUSD: Býčí protiútok uprostřed dobrých britských statistik

20.02.2023 Rok 2023 lze bezpečně nazvat rokem příjemných překvapení. V lednu byla díky teplému počasí a klesajícím cenám plynu ekonomika eurozóny v dobré náladě, a my jsme mohli říct, že k recesi nedojde. Začátkem února investoři pocítili otřes silných makrostatistik v USA, což přimělo trhy odložit myšlenku měkkého nebo tvrdého přistání a začít spekulovat o novém startu. Konečně, uprostřed posledního zimního měsíce, přišla řada na Británii. Rychlejší než očekávané zpomalení inflace, stále silný trh práce a 0,5% meziměsíční nárůst maloobchodních tržeb zvyšují pravděpodobnost mírné recese. Podaří se GBP/USD zahájit protiútok?
img

Koruna proti americkému dolaru podává od začátku ruské invaze na Ukrajinu nejlepší výkon z měn EU a skoro nelepší z měn světa. Big Mac index nelže

19.02.2023 Česká měna se vůči americkému dolaru nyní drží zhruba tam, kde byla první den ruské invaze na Ukrajinu, tedy takřka před rokem, 24. února. Tehdy jeden dolar uzavíral obchodování při ceně 22,11 Kč vyplývá z dat Bloombergu. Nyní v pátek obchodování končilo na kursu 22,17. Koruna tak za takřka rok od invaze vůči dolaru nakonec oslabila pouze o šest haléřů, přestože se v mezidobí citelně propadla. To odpovídá jednomu z nejlepších výkonů mezi světově významnějšími měnami.
img

Pokles cen plynu po 50 eur za megawatthodinu potvrzuje výrazně příznivější průběh energetické krize EU. Ratingový výhled metropole Prahy i celého Česka by se díky tomu dokonce mohl zlepšit

17.02.2023 Hospodaření hlavního města Prahy si u světově významných ratingových agentur stojí dobře. Například u agentury Moody’s má nyní Praha rating Aa3. To znamená čtvrtou nejlepší „známku“ na stupnici od jedné do dvaceti. Praha má stejný rating jako celá Česká republika. Stejně jako Česku i jeho metropoli Moody’s loni v srpnu zhoršila ratingový výhled, ze „stabilního“ na „negativní“.
img

Kanadská centrální banka dává pauzu: Budou ji další centrální banky tento týden následovat?

08.02.2023 V lednu zasedala Kanadská centrální banka a rozhodla o zvýšení své hlavní úrokové sazby o 25 bazických bodů, což je nejmenší zvýšení od března. Co je ještě důležitější, rozhodla se stisknout tlačítko „pauza“ v cyklu zvyšování sazeb. Její guvernér Tiff Macklem vysvětlil: "Po dnešním mírným navýšením očekáváme zastavení zvyšování sazeb, budeme vyhodnocovat dopady již provedeného výrazného zpřísnění měnové politiky.“
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Česko má nejvyšší schodek zahraničního obchodu v dějinách. A mohlo být ještě hůře – loňský prosincový „finiš“ je totiž lepší, než se čekalo, zejména díky dobrému výkonu autoprůmyslu

06.02.2023 Zahraniční obchod České republiky vykázal v loňském roce svůj největší schodek v historii, takřka 200miliardový. Deficit nakonec psychologickou metu 200 miliard těsně nepřekonal, skončil na úrovni 198,1 miliardy korun. A to díky tomu, že prosincový výsledek zahraničního obchodu výrazně předčil všechna expertní očekávání. V posledním měsíci loňska totiž schodek činil jen 1,2 miliardy korun. Pokud by činil 19 miliard korun, což byla hodnota, kterou experti oslovení agenturou Bloomberg viděli jako nejpravděpodobnější, celkový loňský deficit by hranici 200 miliard korun hravě překonal.
C:\fakepath\Scholz-Meloni.jpg

Scholz a Meloniová chtějí těsnou spolupráci, italská premiérka navštíví Kyjev

05.02.2023 Německá vláda chce těsně spolupracovat i s novým italským vedením v čele s pravicovou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Obě země mají politicky, hospodářsky i kulturně úzké vazby, uvedl sociálnědemokratický (SPD) německý kancléř Olaf Scholz po pátečním jednání s šéfkou italské vlády v Berlíně. V centru rozhovorů mezi oběma šéfy vlád byly migrace a energetická krize, oba vyzdvihli jednotu v podpoře Ukrajiny proti ruské agresi. Meloniová oznámila, že Kyjev navštíví ještě před prvním výročím zahájení ruské invaze, které připadá na 24. února.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Studie: Německý průmysl letos za energie zaplatí o 40 procent víc než před krizí

30.01.2023 Německý průmysl letos za energie zřejmě zaplatí asi o 40 procent více než v roce 2021, tedy v době před energetickou krizí částečně vyvolanou dopady války na Ukrajině. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila úvěrová pojišťovna Allianz Trade.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německý HDP ve 4. čtvrtletí klesl o 0,2 pct., za celý rok stoupl o 1,8 pct.

30.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu nečekaně klesl o 0,2 procenta. Uvádí to v dnes zveřejněném rychlém odhadu spolkový statistický úřad. Odborníci původně očekávali, že německá ekonomika bude stagnovat. V předchozím čtvrtletí německá ekonomika mezičtvrtletně mírně vzrostla, tempo růstu statistický úřad revidoval směrem vzhůru na 0,5 procenta. Za celý rok 2022 německá ekonomika vzrostla o 1,8 procenta - úřad údaj upravil z původně uváděných 1,9 procenta.
img

Creative Dock v Davosu: Krizi pomůžou překonat korporace a technologie

30.01.2023 Velké korporace mohou hrát jednu z hlavních rolí při překonávání geopolitických a makroekonomických krizí. Cestou k udržení konkurenceschopnosti a prosazení na globální úrovni je budování firem a technologických projektů. Na ekonomickém fóru v Davosu to řekl zakladatel společnosti Creative Dock Martin Pejša.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23012023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.1.2023)

23.01.2023 V minulém týdnu jsme nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh se pohyboval v relativně úzkém pásmu a nedošlo ke vstupu do žádné obchodní pozice.
C:\fakepath\trader-19012023-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.01.2023 1) Zástupci odvětví kryptoměn se na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu snaží distancovat od loňského krachu kryptoměnové burzy FTX. Zdůrazňují, že šlo v první řadě o podvod a že na vině není technologie jako taková. Připouštějí, že skandál poškodí reputaci odvětví, ale na druhou stranu se nyní podle nich dostane pozornosti dobře vedeným firmám. Informuje o tom dnes televize CNBC.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Hospodářské vyhlídky eurozóny se navzdory vysoké inflaci zlepšily

19.01.2023 Hospodářské vyhlídky eurozóny se v poslední době zlepšily, přestože inflace zůstává příliš vysoká a přetrvává také energetická krize. Na ekonomickém fóru v Davosu to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. ECB podle ní teď měnovou politiku měnit nebude, úrokové sazby se ještě zvýší. Vyjádřila se tak v podobném duchu jako členové Rady guvernérů ECB Klaas Knot a François Villeroy de Galhau.
C:\fakepath\trader-17012023-25-zm.jpeg

Allianz Trade: V příštím roce by mohl světový hospodářský růst zrychlit

17.01.2023 Energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by letošní zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat jeho mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky. Prognózy analytiků Allianz Trade, kteří upozorňovali na rizika spojená se zhoršující se geopolitickou situací, energetickou krizí a protipandemickými opatřeními v Číně, se letos promítnou do zpomalení růstu celosvětového hospodářství na 1,4 procenta ze 2,9 procenta na konci roku 2022.
img

Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid

17.01.2023 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
img

Zaměření na inflaci ve Spojeném království a maloobchodní tržby v USA

13.01.2023 Příští týden se očekává, že v centru pozornosti budou zprávy o inflaci ve Spojeném království a eurozóně a údaje o maloobchodních tržbách z USA a Spojeného království. Zatímco rostoucí spotové ceny zlata přitahovaly minulý týden pozornost investorů a obchodníků, Světové ekonomické fórum v Davosu a několik zpráv týkajících se některých významných ekonomik nabídne proud cenných finančních údajů.
img

Zaměření na inflaci ve Spojeném království a maloobchodní tržby v USA

13.01.2023 Příští týden se očekává, že v centru pozornosti budou zprávy o inflaci ve Spojeném království a eurozóně a údaje o mal...
img

Zimní vlna veder nabídne úlevu od energetické krize

09.01.2023 Hlavně Evropané si užívají teplého počasí, například na Nový rok bylo v Berlíně 16 °C. I Čína a střední Japonsko předvídají na příští týden a Nový lunární rok mírné teploty.
C:\fakepath\forex-2023-09012023.jpg

Forex: Výhled na rok 2023

09.01.2023 V uplynulém roce mezi hlavní témata měnových trhů patřil růst inflace a energetická krize v Evropě způsobená invazí Ruska na Ukrajinu. Centrální banky se snažily balancovat měnovou politiku, bruslit mezi inflací a recesí a nejinak tomu bude i v následujících 12 měsících. Inflace už by měla být díky utlumené poptávce a postupném poklesu cen komodit více pod kontrolou.
img

Český průmysl nečekaně silně „nakopla“ výroba aut, zahraniční obchod a stavebnictví ale zklamaly. Zahraniční obchod za rok 2022 skončí schodkem vysoce před 200 miliard, nejvyšším v historii

06.01.2023 Tuzemský průmysl v listopadu 2022 v meziročním pohledu nečekaně vzrostl, o 0,5 procenta. Všechny expertní odhady přitom počítaly s jeho propadem. Růst průmyslu přitom není dán nižší srovnávací základnou listopadu 2021, protože ta byla naopak navýšená. O to příznivější tedy listopadový výsledek průmyslu je. Také po přihlédnutí k tomu, že právě loňský listopad byl první měsícem „zatěžkávací zkoušky“ evropské energetické soustavy. Ještě v létě panovaly obavy, že energetická krize povede k omezování výroby, i v českém průmyslu.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Koruna posílila pod 24 Kč/EUR, je na maximech od února 2011

04.01.2023 Koruna dnes odpoledne vůči euru posílila pod 24 Kč/EUR, podle serveru Patria.cz je na maximech od února 2011. V 15:15 se česká měna obchodovala za 23,97 Kč/EUR. Na nejsilnější hodnoty za více než 11 let se přitom koruna dostala již koncem loňského roku. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Koruna poprvé od roku 2008 prolamuje hranici 24,00 za euro. Podle Bloombergu patří česká koruna k největším světovým vítězům doby pandemie a války, spolu s měnami Švýcarska a Singapuru

04.01.2023 Česká koruna dnes prakticky poprvé od října 2008 prolomila psychologickou hranici 24,00 za euro. Nyní zpevňuje až na 23,976 za euro. Je tak nejsilnější od 29. října 2008, vyplývá z dat Bloombergu. Hranici 24,00 prolomila po říjnu 2008 sice ještě během obchodování 8. února 2011, ale tehdy její setrvání pod danou hranicí mělo vyloženě jepičí život. Aktuálně koruně bezprostředně pomáhá pokles rizikové přirážky na světových trzích, odrážející se v poklesu výnosů a ochotě obecně přijímat vyšší riziko.
C:\fakepath\zemni plyn5.jpg

Plyn pro evropský trh dál zlevňuje, dopoledne se dostal k 70 eurům za MWh

02.01.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh první obchodní den letošního roku pokračuje v poklesu. Dopoledne vykazoval klíčový termínový kontrakt na plyn pokles o více než sedm procent, a cena se tak dostala k 70 eurům (1692 Kč) za megawatthodinu (MWh). Plyn je nyní nejlevnější od druhé poloviny loňského února, tedy od doby, než začala válka na Ukrajině. K nízkým cenám teď přispívá hlavně teplé počasí a s tím související nižší poptávka.
img

Rok 2023: ustupující inflace, ekonomická recese a nejistota

02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
img

Koruna vstupuje do nového roku při síle, je nejsilnější od srpna 2011 a nachází se blízko maxim od roku 2008. Svědčí jí včerejší slova guvernéra ČNB Michla

02.01.2023 Koruna vstupuje do nového roku při síle. Dnes ráno zpevnila pod 24,10 za euro, a to až na svoji celkově nejsilnější úroveň od srpna 2011, 24,073 za euro. Pouze 14 haléřů ji dělí od překonání své nejsilnější hodnoty za celou dobu od října 2008, tedy od předvečera globální finanční krize.
img

Rozbřesk: 2023 rokem ústupu inflace, ale i recese a nejistot. Cena plynu kolabuje, do Chorvatska s eurem

02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Co sledovat příští týden? (30.12.2022)

30.12.2022 První týden nového roku je vždy zajímavý, protože obchodníci provádějí nové strategické alokace. Příští týden budou zveřejněny údaje o zaměstnanosti v USA za prosinec, což je důležitá zpráva z hlediska budoucích kroků Fedu. Kromě toho se investoři zaměří také na údaje z USA a Evropy a na zápis z jednání FOMC. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte USD/CAD, USD/CHF a DE30.
img

Výhled na měnový pár EUR/USD na příští rok: Obrat eura vs. návrat k paritě

30.12.2022 Letos se měnový pár EUR/USD vrátil pod paritu, přičemž 28. září se dostal na minimum 0,9535, nejen letošní minimum, ale také nejnižší hodnota od června 2002, tedy před více než 20 lety.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Vláda musí podle Zemana přijmout návrhy ekonomů na daňové změny

26.12.2022 Vláda podle prezidenta Miloše Zemana musí přijmout některé daňové návrhy ekonomů, které se týkají příjmů státního rozpočtu. Deficit státních financí je jedním ze zdrojů inflace, uvedl Zeman ve svém dnešním vánočním poselství ze zámku v Lánech. Inflaci zařadil vedle ruské invaze na Ukrajinu a energetické krize mezi nejvážnější problémy končícího roku 2022.
C:\fakepath\trader-2022-26122022.png

Rok 2022: Shrnutí vývoje na finančních trzích

26.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali na vlně euforie. Obavy z dalších pandemických lockdownů se výrazně snížily po rozšíření méně smrtelné varianty omikron a problémy v dodavatelských řetězcích začaly ustupovat. Akcie, kryptoměny i nemovitosti se obchodovaly na historických maximech po úžasné dvouleté rally tažené penězi z vrtulníků, kvantitativním uvolňováním a nulovými úroky. Obavy ze skončení této bombastické párty byly na místě, úrokové sazby již musely jít nevyhnutelně vzhůru a korekce na rizikových aktivech se dala čekat.
img

Energetická krize by se mohla zhoršit kvůli stropu na ceny plynu

21.12.2022 Rozhodnutí zemí EU o omezení ceny zemního plynu by mohlo znamenat, že do Evropy zamíří menší množství dodávek plynu, a že se v regionu ještě prohloubí energetická krize.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Analytici: Strop na ceny plynu může energetickou krizi ještě zhoršit

20.12.2022 Rozhodnutí zemí Evropské unie omezit ceny zemního plynu může znamenat, že do Evropy zamíří méně dodávek plynu a že se v regionu ještě prohloubí energetická krize. Myslí si to část analytiků, na které se dnes odvolává agentura Bloomberg. Důležité zároveň bude, jak se začne v Evropě vyvíjet poptávka po plynu, respektive zda klesne tak, jak si vlády představují. Cena plynu pro evropský trh je nyní asi na měsíčním minimu, ale výrazně vyšší než před rokem.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Rozšíření emisních povolenek EU nepřichází ve vhodnou dobu. Představuje další inflační tlak a ohrozí sociální smír EU

18.12.2022 Evropská unie se dnes nad ránem předběžně dohodla na zpřísnění a rozšíření fungování trhu s emisními povolenkami. Rozšíření systému emisních povolenek ovšem nepřichází ve vhodnou dobu. Představuje totiž další inflační tlak. V řadě příštích let přitom zásadní inflační tlak bude představovat probíhající energetická krize EU a s ní související nutná energetická transformace. Příslušné náklady dopadají jak na domácnosti, tak zejména na podniky EU, jimž snižují konkurenceschopnost v globálním měřítku. Středně- až dlouhodobě tak hrozí ztráta pracovních míst v EU a další s tím spjaté neblahé ekonomické a sociální dopady, které nebude s to nově zřízený klimatický fond mírnit dostatečně.
C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v listopadu poprvé po roce a půl klesla, činila 11,1 procenta

16.12.2022 Míra inflace v Evropské unii v listopadu poprvé po roce a půl klesla, stále však zůstává vysoko nad průměrem minulých let. Tempo růstu cen se meziročně snížilo na 11,1 procenta z říjnových 11,5 procenta, oznámil dnes statistický úřad Eurostat. V České republice naopak po říjnovém zpomalení nabral meziroční růst cen na tempu a listopadová hodnota inflace 17,2 procenta je pátá nejvyšší v celé sedmadvacítce zemí.
img

Když investiční svět zbavíme mýtů a záhad, zajistíme ženám větší rovnost

14.12.2022 Finanční sféra se dosud otřásá v důsledku lockdownů, následných problémů s dodavatelskými řetězci, energetické krize a inflace, na jejíž existenci jsme na dlouhou dobu zapomněli. Camilla Dahl Hansen, Chief Experience Officer společnosti Saxo Bank, má za to, že nastal čas, využít tyto společenské změny a zdvojnásobit úsilí vynakládané k tomu, abychom do světa investic přilákali víc žen.
img

Von der Leyenová: Energetická krize vyžaduje další kroky, včetně nových investic

12.12.2022 Evropská unie je díky dosavadním krizovým opatřením na začínající zimu energeticky zabezpečená, musí se ovšem připravovat na tu příští. Řekla to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, která vyzvala k dotažení aktuálně projednávaných plánů, jako je spuštění společných nákupů plynu. Zároveň hovořila o potřebě dalších investic do odklonu od fosilních paliv a nastínila nový fond na rozvoj takzvaných čistých technologií.
img

Kryptoměny reagují na ztrátu pracovních míst v USA pozitivně

12.12.2022 Bitcoin i ether reagovaly koncem týdne pozitivně na nejnovější zprávu amerického ministerstva práce o počtu pracovních míst - ta ukázala nárůst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
img

Fidelity International o očekávání v oblasti Multi Asset: Defenzivní přístup, dokud neustoupí volatilita

07.12.2022 V době, kdy se již pomalu blíží rok 2023, nemají globální trhy aktiv rozhodně nouzi o překážky. Snahy amerického Fedu o kontrolu prudce rostoucí inflace v USA vedou k výraznému zhodnocování dolaru a odlivu kapitálu z ostatních regionů. V Evropě i Spojeném království zuří energetická krize a konec ničivé války mezi Ruskem a Ukrajinou je prozatím v nedohlednu. Inflace je ve většině regionů i nadále vysoká, důvěra spotřebitelů je na bodu mrazu a převodovka čínské ekonomiky se zasekla na jedničce.
img

HDP v Q3 brzdila hlavně spotřeba domácností

02.12.2022 Zpřesněný odhad vývoje HDP ve třetím letošním čtvrtletí přinesl revizi zmírňující původní odhadovaný pokles z mezikvartálních 0,4 % na 0,2 %. V meziročním srovnání to odpovídá pohybu z 1,6 % na 1,7 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28112022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.11.2022)

28.11.2022 V minulém týdnu se měnový pár EUR/USD pohyboval v relativně úzkém pásmu a nebyl tak vyplněn žádný obchod podle mého týdenního komentáře. Nedočkali jsme se tedy žádného prolomení vstupní S/R zóny a tím pádem žádného obchodu.
img

Poměrně jestřábí komentáře Schnabelové z ECB

24.11.2022 Zprávy agentury Fitch naznačují, že prognózy Evropské komise zdůrazňují, že fiskální hrozby pro členy eurozóny vyplývající z energetické krize budou přetrvávat i v roce 2023.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Globální zpomalení příští rok nejvíce zasáhne Evropu

22.11.2022 Globální ekonomika by se v příštím roce měla vyhnout recesi. Nejhorší energetická krize od 70. let 20. století ale vyvolá prudké zpomalení, které nejvíce zasáhne Evropu. Tempo růstu světového hrubého domácího produktu v příštím roce zpomalí na 2,2 procenta z letošních 3,1 procenta. V roce 2024 pak mírně zrychlí na 2,7 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Související klíčová slova: Program pomoci | Předlužená britská vláda | Střední Evropa | Výbor ekonomických poradců | Vývoj | Stuart Cole | Zásobování trhu s ropou | Energetická situace v Evropě | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Silvergate Capital | Největší ruská banka | Platy státních zaměstnanců | Prostor k růstu | Západní země | GEA | ChatGPT | Obsluha státního dluhu | Zásoby zemního plynu | Rheinische Post | Výplach | Daňová optimalizace | Ontario Teachers | Investice do akciových titulů | Dlouhé pozice | Intervenovat na forexovém trhu | Makléřská společnost | Vývoj nezaměstnanosti | Skandinávské aerolinky | Války | Northern Rock | Výprodeje na koruně | DODO | Ruská mobilizace | Skupina Colt | Jakub Seidler | Češi | Dolarový index DXY | Nákupní obchod | Rychlé zisky | Allwyn | Data z trhu práce | TD Securities | Texas | Australská centrální banka | Allianz | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Globální růst | Jana Steckerová | TV Nova | Hospodaření firmy | Kalifornie | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | OTP | Generální ředitel skupiny ČSOB | DPH | Americká automobilka | Klíčový ukazatel | EUR | Spotřebitelské výdaje | Panické nákupy | Bundesbank | Apetit k riziku | Přijmout euro | Stav globální ekonomiky | Direct market access | Velké finanční krize | Analytická práce | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Standard & Poor's | L.F. Investment | Zadlužení České republiky | David Malpass | Jestřábí tlak | Jedinečná příležitost | Půjčování cenných papírů | Tomáš Prouza | Společnost GasNet | Závislost na Rusku v oblasti energií | Hlavní úrokové sazby | Evropská komise | Nizozemská vláda | Příležitost k nákupu | Schodek státního rozpočtu | CBDC | Itálie | Analytici Bank of America | Cena palivového dříví | Stavební produkce | Mezinárodní ratingová agentura | Stoxx | Evropské centrální banky | Podnikatelské aktivity | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Vývoj spreadu | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Ředitel skupiny ČSOB | PMI v eurozóně | Těžební zařízení | Mega Millions | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Slábnutí inflačních tlaků | Korelace | NYSE | Finanční injekce | Jüan | Shrnutí obchodní seance | Historické události | Akcie Colt | Cena žlutého kovu | Nákupy aktiv | Broadcom | Poslanci | T-Mobile | Bitcoiny | Americký zákon o snížení inflace | Počet firemních bankrotů v Německu | Tlak na Rusko | Ruská centrální banka | Psychické rozpoložení | Maďarský index | Zastropování ceny | Trh práce | TradeCZ | EUR/JPY | Guvernér Michl | Britská centrální banka | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Predikce finančních trhů | Veřejné finance | Index ekonomické nálady | FAA | Předseda představenstva | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | Potenciál | Chování | Geopolitické napětí | Náklady na financování | Papírenský průmysl | Války v Evropě | Zahraniční obchod ČR | Pro investory | Hospodářské noviny (HN) | Gazprom Germania | Dopady energetické krize | Souhrnný indikátor | Ekonomický útlum v USA | Investice | Work & Travel | DXY | Fiskální plány | Oživení ekonomiky | Aktuální kurzy měn | Měnový pár GBP/USD | Zboží každodenní spotřeby | Saldo běžného účtu | Brent | Mimořádné daně | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Americký výrobní sektor | Support | UMG | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Allianz Trade | Sev.en Energy | Šéf Fedu | Pojišťovna Generali | Akvizice | Finanční stabilita | Index aktivity | Oslabování měny | Přesnost | Macquarie Asset Management (MAM) | Bankovní společnost | Prudká inflace | Cyklus zvyšování sazeb | IHNED | Hluboká recese | Zisk firem | ADP report | Černé labutě | Investment Managers | Vývoj finančních instrumentů | Ifo | Propad cen | Nákupní centra | Začátky obchodní kariéry | Obchodní pravidla | Hospodářský růst v Evropě | Investiční svět | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Susannah Streeterová | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Podnikání v ČR | Problém s dodávkami plynu | Jedna libra | Klesly akcie | Experti | Reálné příjmy obyvatelstva | Rekord | Německá společnost | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | EMISS | Zákon o snížení inflace (IRA) | Petr Borkovec | Rozvíjející se země | Evropské měny | Býčí výhled | Hnojiva | Creditas | Kontrakce | Dění na trzích | Svaz průmyslu | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Moody's Investors Service | Goldman Sachs | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Pozice tradera | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Ukrajinský podnik | Dostatek energie | Uhlodolary | PKN Orlen | Fed vs. ECB | Buy the rumour, sell the news | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Americká kosmetická společnost | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Úspěch v investování | Český průmysl | Evropské firmy | Rizika na Blízkém východě | Cena bitcoinu | Současná cena | Standard Chartered Bank | Reality | Konkurenti | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Solidarita | Softwarová společnost | Trh s ropou | CIBC | Aktuální vývoj | Cena akcie | Navyšování mezd | LNG terminály | Daňové škrty | Neckarwestheim | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Lagardeová | Diem Association | Důvěra v ekonomiku | Nejvyšší soud | Dluhové trhy | Německý regulátor | Regulátoři | Noviny | Béžová kniha Fedu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Hashrate | Cenné papíry | Warren Buffett a Charlie Munger | Výnos | BofA Global Research | Export | Nákupy státních dluhopisů | Frakování | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Skokové oslabení koruny | Asijské akcie | Delta | Société Générale Group | Silný výhled | Elektronické obchody | Růst cen zemního plynu | SMA | Drahokam | Vzdělávání | Zvyšování sazeb Fedu | Covid19 | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Kofola | Úroky na hypotékách | Smrtelné mutace | Rozhodnutí o sazbách | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Šéfové | Ceny akcií | ESG | Index DOW | Import | Hodnocení současné situace | Struktura zastropování cen | Exchange | Eurové příjmy | Akcionáři | Miliardář Elon Musk | Zastavení dodávek plynu | Hluboké recese | Petrodolary | Událost roku | Výše zdanění | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Jeden dolar | Raylyst | Gigant Gazprom | Největší producent ropy | Skokové posílení | Jan Šura | Benchmark | Investiční výhled | Akciové investování | CIPS | Online obchodování | Index DXY | Podíl dolaru | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | JPY | Roční výkonnost | Nejhorší scénář | Premiéři zemí Evropské unie | Polovodiče | Odhad HDP | Global Finance | Obchodník měsíce | Bulgargaz | Analýzy | Nová data | Kulatá čísla | Casino | Forward guidance | Posilování dolaru | Rezistence | Maloobchodní prodejce | Wonderinterest Trading | Růst měnového páru | Nejbohatší Čech | Pandemie COVID-19 | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Peníze | Russell 2000 | Hnědouhelné elektrárny | Švýcarská banka | Ukazatel | Robert Habeck | Olívia Lacenová | Přímé intervence | Vývoj měnové politiky | Jannis Samaras | Americká lehká ropa WTI | Marika Čupa | Výhled Saxo | Zastropování cen energií | Dosáhnout zisku | Title Transfer Facility | Saxo Bank | Český miliardář | Coinmarketcap | Funkční období | Barel ropy | IIF | Obavy z inflace | Zahraniční obchod České republiky | Hlavní centrální banky | Projekce | Vývoj válečného konfliktu | Ropa a ostatní komodity | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Částečné zestátnění | WIG20 | Digital Currency Group (DCG) | Green Deal | Závod na elektromobily | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Burzy | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Tuzemská ekonomika | Prognóza Evropské komise | ČNB Petra Krmelová | Nicola Sturgeonová | Bezpečný přístav | Strach | ZEW index | Vývoj ceny akcií | Americký Fed | Centrální banky USA (Fed) | Průmysl v listopadu | Globální akciové trhy | Obchodní transakce | Ropa WTI | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Měnové zajištění | Podnikatelé a firmy | Simon Peters | Americká softwarová společnost | Služby pro institucionální investory | Brexit | Rekordní růst | Německý ministr hospodářství | Oslabení jüanu | Energetická krize 2022 | Meta | České banky | Závratné zbohatnutí | Modelování výnosové křivky | Americké společnosti | Obchodování na finančních trzích | Analytický tým FXstreet.cz | Myšlenkové schéma | Exotické měnové páry | ProSiebenSat.1 | Bungie | Společnost EY | Forecasty | Valná hromada | Vývoz do Číny | Pozornost investorů | Růst trhu | Zastropování cen | Cash flow | USD/EUR | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Státní ropná společnost | Americký prezident Joe Biden | Vývoz ruské ropy | Primární veřejná nabídka (IPO) | Napětí na finančních trzích | Na burze | Ruská společnost | Ekonom společnosti | Změna klimatu | Status rezervní měny | AI | P.A. | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Země platící eurem | KBC Asset Management | Radoslava Štěpánková s rodinou | Fialova vláda | Zynga | Rostoucí ceny energií | Vývoj geopolitické situace | Úvěrová pojišťovna | Indikátory v eurozóně | Pokles kurzu britské libry | Výroční zprávy | Šok | Tovární objednávky | Kapitálový trh | Zavedení eura | Daimler | Hospodářský institut | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | DRI | Vládní opatření | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Energetická společnost | Šéf IEA | Rostoucí životní náklady | Jan Sadil | TABAK | Dodávky ruského plynu | FTX | Rychle zbohatnout | Evropská inflace | Ekonomická aktivita | Regulace | ETF na kryptoměny | Investorky | TOP ESG | Společnost Evergrande | Cenové pohyby | Day trading | Chemické společnosti | Měnový fond | Vývoj ceny ropy WTI | Exekuce | Průmyslová výroba | Lukáš Kovanda | MetaTrader 5 | ISM pro sektor služeb | Steve Smith | GBP/USD | Inflační spirála | Měnový pár EUR/USD | Inflace ve Spojených státech | Vysoký veřejný dluh | Zhodnocení kapitálu | UniCredit Bank | Fitch Ratings | Prezident institutu ZEW | Zájem o investice | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Nervozita | Kristina Hooperová | Index BIST 100 | 1 milion | Výrobní ceny | Zvýšení sazeb | Pro tradery | CIBC Capital Markets | Federální rezervní systém (FED) | Panevropský akciový index | Potravinářství | Současná cena mědi | Spalování ropy | Výběr zisků | Inflační situace v ČR | Vysoká nezaměstnanost | Světová finanční krize | Dostatek hotovosti | EUR/CZK | Obchodní deník | Objem stimulů | Produkce základních surovin | ČNB | Malta | České koruny | Euforie | Santiment | Smrtelné mutace koronaviru | Nejistoty | Stratégové | Pokles eura | Chaos po volbách | Měnová krize | Tvorby rezerv | Český trh práce | Negativní sentiment | Kurz japonského jenu | Vytvoření Pin Baru | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Jádrový index | N7 Holding | Společnost Sentix | Skotská premiérka | Sankce Rusko | Intercontinental Exchange | DPA | Rekordní zisk | Společná měna | Dalibor Trojek | CO2 | Liz Truss | Podíl čínského jüanu | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Investoři | Vývoj ceny akcií Tesla | Posílení | Akciová burza | Fidelity | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Zajímavé příležitosti | AA | Evropská měna | AMD | Společnost Google | Produkce mědi | Ekonomický růst v Evropě | Global Blood Therapeutics | Flow z ekonomiky | Stav devizových rezerv | Odvětví kryptoměn | Producent ropy | MSCI Emerging Markets | Tlaky na růst mezd | Přetrvávající vysoká inflace | CBRE | Zmírňování opatření | Prezident Hospodářské komory | Dopady pandemie covidu | Genesis Global Capital | Standardní daň | Investiční analytik | Vyšší hodnoty | Commonwealth Bank | Investiční stratégové | WSJ | AT&T | Daniel Křetínský | Airbnb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Cena Etherea | Katar | Xetra | Dříví | Inflační situace | Zvažované investice | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Instagram | Invesco | Dovozní ceny | Pavel Baudiš | Naučte se obchodovat | Mimořádná opatření | BP | Český kapitálový trh | Finanční analytici | Fundamentální valuace | Snižovat daně | Hopson Development | Důvěra v průmyslu | Odstřižení od SWIFT | Inflační doložka | Zajištění na stáří | Výhled na rok 2023 | Makrokalendář | Investovat | Startup společnosti | Sestupný trend | Mzdová spirála | Agency business | PXE | AGROP NOVA a.s. | WYNN | NFP report | Plynodolary | Kč/EUR | CRH | COVID-19 | Jan Kubíček | Úsporný balíček | Demokraté | Panelové diskuze | Americký S&P 500 | Slevy | Naděje na obrat | TTF | Korunový trh | Český PX index | Oslabení USD | Emoce | Středoevropské burzy | Období zvýšené inflace | Kvantitativní utěsňování | Německý DAX | Americký zákon o snížení inflace (IRA) | Důvěra domácností | Brusel | Výhled pro akcie ČEZu | Finanční ředitel | Price Futures Group | Distributor plynu v Česku | Snížení ratingu USA | Ztrátová investice | Korekce na rizikových aktivech | Příjmy a výdaje | Globální ceny plynu | Výhled recesních scénářů | Philip Morris | Balkánské země | Kontroly na úvěry | Hospodářské dopady | Cena plynu | List Global Times | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Rizikovější měny | Hodnota britského trhu | Davos | Agentura Reuters | Skokový nárůst cen energií | Kryptoaktivum | Odraz na finančních trzích | Hyundai | Digital Currency Group | Česká televize | Bohatý | Změny ve vedení | Růst dolaru | Jak se stanovuje cena elektřiny | Největší švýcarská banka | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Dakota Wealth | Podpůrný program | Nafta v ČR | Uran | Výhled ratingu | Zhoršení ratingu | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Zvýšení úrokové sazby | Moskevská burza | Analytik Simplyfy | Ziskovosti společnosti | Akcie BASF | Herní plán | D&B | OANDA Edward Moya | Rizika a příležitosti | Tesco | Covidová pravidla | Obchodování | Kroky centrálních bank | Eurasia Group | USD/NOK | Výroky z ECB | PwC | Tržby z prodeje | Politické riziko | Nedostatek plynu | Přerušení dodávek zemního plynu | Cena severomořské ropy | Index londýnské akciové burzy | Světové žebříčky | Investiční činnosti | Průmyslové komodity | Fotovoltaické elektrárny | Mluvčí společnosti | Maďarský index BUX | Německá bankovní společnost | Růst zadlužení | Krize na energetickém trhu | Ruský rubl | Eskalace napětí | Objem | Ekonomika | Ratingová agentura Fitch | Statista | Zavádění odvodů na zaměstnance | České firmy | Dobře definovaný obchodní plán | Investice do energetiky | Manfred Hübner | Spekulace proti kurzu turecké liry | Fungování trhů | Digitální ekonomiky | Ropa Urals | Deflace | Macau | Zdražování pohonných hmot | Nárůst cen ropy | Zemědělské komodity | Zadlužování | Petr Fiala | Zastavení dodávek ruského plynu | Ján Čarný | Německé firmy | Akcie v obranném sektoru | Prezident | Slabší prodej aut | Silný dolar | Ropovod | Japonské ministerstvo financí | Americká společnost Intel | Praha | Přesun výroby | Britský akciový trh | Drahé dovozy | Obchod Amazon | Tržní úrokové sazby | Index výrobních cen | Isar | Vládní úsporný balíček | Makroekonomická data | Zestátnění společnosti ČEZ | World Bank | 3M | Warren Buffett | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | MRNA | Omezení cestování | PwC Petr Kříž | Logistické problémy | GTAI | Etoro | Ruský plynovod | Španělský PMI | Redukce | Graf vývoje | Kevin Tran Nguyen | BASF | Kryptoměnové burzy | NEST | Bankovní sektor v ČR | Dvojciferné zhodnocení | WEF | Ukrtransnafta | Henk Jan Rikkerink | Ravindra Rao | Výsledky | Solární energie | Prolomení vstupní S/R zóny | Investiční aktivita | Ekonomické oživení | Ukončení konfliktu | Skupina PRE | ZEN | Nadprůměrný zisk | Nový virus | Inflační vývoj | Ředitelka | Komerční banka | Růst eurozóny | Mercedes-Benz | Evropský statistický úřad | UEC.US | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Sentiment investorů | Shortovat | Kurzová rizika | Bank of America | Otevření ekonomik | Vývoj měnového páru USD/NOK | Zpráva | P/E | Spotřeba ropy | IfW | Ratingová agentura | Rutina | Riziko dalšího poklesu | Globální finanční krize | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Drahá ropa | Hodnota indexu | CZKCASH | Retracement | Inflace v Česku | Krach burzy FTX | Energetické podniky | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Vyhozené peníze | Indikátory | Následky pandemie | WFT zdanění | Londýnské banky | iPhone | Eva Sadovská | Akcie Deutsche Bank | Plyn pro evropský trh | Navyšování cen | Cenový index PCE | Online obchodování a investice | Výhled snižování sazeb | Investování do akcií | Postavení dolaru | Prezident Světové banky (SB) | Investiční příležitosti | Natixis Investment Managers | Burzovní cena | Evropa | KOSPI | ASX 200 | OPEC+ | Obchodovat CFD | SEC | Problémy v dodavatelských řetězcích | Konvergenční proces | Pevné terminály | KB | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Upvest | Příležitost akcie | BHS | Makroekonomický výhled | Finanční situace | Americký kongres | Zvyšování mezd | KBC | Cenový vývoj | Tomáš Raputa | Jaroslav Šura | Centrální banky | Data z USA | Hlavní ekonom BH Securities | Energetický trh | Trump | Rady expertů | Evropský parlament | Flex LNG | Měnové páry | Brazílie | Balkán | Míra inflace v EU | Správní rada | Oanda | Akcie automobilky | Akciové futures | Úrokové sazby na hypotékách | Nejnovější údaje o inflaci | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Kurz libry | Následky krize | Evropské akciové trhy | Klima | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Douglas Diamond | Zlatá koruna | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Šéfka ECB | Očekávaná reakce centrální banky | Pohonné hmoty | Intel | Index BUX | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Energiewende | Růstová portfolia | Sektorová daň | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Rizika globální | Internetová společnost | SPARK | Mauricius | Návrat k fundamentální hodnotě | FAST | Cvičení | iPhone 14 | Akciový analytik | Analýza měnových párů | Maloobchodní tržby v USA | Ceny zemědělských výrobců | Menšinový akcionář | Velmi volatilní | Úrokové sazby | Ministerstvo práce | NGAS | Daň na pohonné hmoty | Regulátor | Greenflation | Těžaři ropy | Omezení dodávek ropy | Investorské prezentace | Daně z mimořádných zisků | Nejprudší pokles v historii | Analytik finančních trhů | Centrální banky USA | Depozitní sazba ECB | Výdaje | Společnost Amazon | Vášeň | Ztráty | Daňové změny | Vývoj situace v Číně | Ekonomické fórum v Davosu | Transparentní řešení | MasterCard | Demokraté a Republikáni | Splasknutí realitní bubliny | Sazby | Nakupovat | Chuť nakupovat nemovitosti | Řízení financí | Volby | Šéf centrální banky | Trading | Historie | Důchod | Tradiční odvětví | Individuální akcie | Aussie | Francouzský index | Pfizer | Dolarové zisky | Světový hospodářský růst | Mexiko | Zmírnění obav | Covid | Situace v eurozóně | Currency | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | AFP | Studie | Člen bankovní rady | Josep Borrell | ČTK | Velmi bohatý | Ondřej Hartman | Novinky | Evropská ekonomika | Tomáš Pfeiler | Šéf německé centrální banky | Úřad INSEE | Virtuální mince | Premiér Andrej Babiš | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Polsko | Index amerického dolaru | Kolaps | Rio Tinto | Korunové instrumenty | Energetická situace | Zničení poptávky | Růžový diamant | Jestřábí komentáře Fedu | Uhlí | Poptávka po ropě | Cenová hladina | Zvolení Bidena | Akcie | Divize | Fundamenty | Vodafone Group | University of Michigan | Euro dnes | Na devizovém trhu intervenovat | Energetická skupina | KOMB.CZ | Úvěr | Hypotéky | Miroslav Plojhar | Současná situace | Eduard Kučera | Myšlenkový proces | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Cyklické odvětví | tradingeconomics.com | Odhad růstu HDP | Přijetí | Obchodní nastavení | Korekce | Česká spořitelna | Jackson Hole | Australský dolar | LNG | HUF/EUR | Emise | Cena termínového kontraktu | USD/PLN | OPEC | Velké varování | Francouzská průmyslová produkce | Ukrajina | Spojené arabské emiráty | Měnový výbor centrální banky | Ropná společnost | Jednání FOMC | Michael Saunders | Specialista na online obchodování | Očkování | Egypt | Johnson & Johnson | Národní rozpočtová rada | Téma inflace | Strop pro výnosy | Andrew Bailey | Kotace | Doing Business | ANO | Nejvyšší rating | Kolaps HDP | Scaling Out | Dopady na ekonomiku | Palivové dřevo | Začít spekulovat | Poradenství | Naše ČESKO | Bezpečné útočiště | Expertní komise | Obchodní strategie | LVMH | Achim Wambach | Dluhopis | Maloobchod | Německé hospodářství | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Technologická firma | Kurz dolaru | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Proticovidové lockdowny | Plán snížení daní | Zpomalení inflace | Příjmy obyvatelstva | Vliv války | Inflace v EU | Svaz výrobců kovů | Pomoc vlád | Zhodnocování dolaru | Hospodářský propad | Modelový aparát | Jedinečná příležitost k nákupu | Měnový trh | Autoprůmysl | Čínské centrální banky | Dow Jonesův index | Turecko | Vývoj ceny australského uhlí | Asociace | Nejvyšší propad | Cena kontraktu | Technické analýzy | Silnější dolar | Světové trhy | Urals | Obchodování v Asii | Konkurenceschopnost dovozců | 5G | Vstupy | Emerging markets | Genesis | Odliv prostředků z trhu | Vzestupný trend | GBPUSD | European Energy Exchange (EEX) | Investice do reálných aktiv | Akcie producentů mědi | Technologické společnosti | Největší banky v Česku | Spotřebitelská inflace | Krachy velkých krypto burz | Christopher Dembik | Srí Lanka | Pokles USD/JPY | NERV | Vývoj cen palivového dřeva | Období finanční krize | Stříbro | BNP Paribas | Podíl eura | USDCAD | Zelená energetika | Zveřejňování výsledkových zpráv | Lídři G7 | Finanční výkazy | Holubice | Kuny | Global Capital | Instituce | Tvůrce trhu | Sell the news | Bank of Japan | Energetické krize v Evropě | TABAK.CZ | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Ochránit úspory | Kjódó | Diverzifikace bohatství | Akcie tabákové společnosti | Nadprůměrné cash flow | Vladimír Dlouhý | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Index WIG20 | Pozastavit obchodování | Dodávky energií | BBC | Newton Investment Management | Vývoj amerického dolarového indexu | Peloton | Obchodování pro klienty | EBRD | MetaTrader | Růst cen plynu | Rostoucí trend | Údaje o inflaci | Prodeje dluhopisů | Dopady pandemie | Germany Trade and Invest | Příležitost vstoupit na trh | Cyrrus FX | Neočekávané události | Trumpova administrativa | City | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Ekonom BH Securities | Zlotý | Pokles úrokových sazeb | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Fondy a ETF | Globální ekonomické vyhlídky | Las Vegas | UNWTO | Investování do vody | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Prolomení parity | Miliardář Daniel Křetínský | JAR | Vývoj peněžní zásoby | Obchodníci s ropou | Trh | Retail | Nová varianta covidu | Komise | Spolková vláda | Forwardové ceny | Války na Ukrajině | Firemní úvěry | Erste Bank | Výkyvy | Výroba aut | High | Měnová autorita | ArcelorMittal | Ocenění | Donald Trump | Marek Dospiva | Cenové limity | Snížení zadlužení | Koš | Upozornění | Tržní prostředí | Mluvčí MMF | Spotřebitelská důvěra v USA | Sazby daně | Úrovně EUR/USD | Hnutí ANO | TUI.DE | Diamant | Francouzské energetické společnosti | Big Mac index | SPD | Pražské burzy | Výrobce elektromobilů | Vliv války na Ukrajině | Důvěra v německou ekonomiku | Výrobce letadel Boeing | Česká bankovní asociace | Konkrétní akcie | Výběry | Markets | Robert Hermann | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | Foreign Exchange | Dopad na trhy | Globální recese | Haísám Ghais | Skandinávské měny | Dny Německa | Sentiment trhu | Finančnictví | Ruské úřady | Posílení dolaru | Pozice | Zprostředkování obchodování | IRS | Platidlo | Kupní cena | Inflace ve Švýcarsku | WIG | Obchodní systém | Iva Palusková | Rating | Odklon od fosilních paliv | Domácí akcie | Světová turistická organizace (UNWTO) | Bohemia Energy | Nedostatek financí | Lucembursko | Ekonomický plán | Domácí měny | Soustředění | Koronavirová pandemie | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Akcie v roce 2022 | Kwasi Kwarteng | Invest | Media for Europe | Eurokomisař | Hodnota realit | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Polská ekonomika | Akcenta | Demokratické strany | Distributor fotovoltaických produktů | ČSOB Smart | Ztráta | Eurasia | Vyšší úroky | Finanční rezervy | Siemens Energy | Kanada | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Silná koruna | Dražší energie | Drahé energie | Aktivity v podnikatelském sektoru | Ekonomické problémy | Důvěra | Euromoney | Pravděpodobnost | Ceny dřeva | Index Nasdaq | Webináře zdarma | Platby na eura | Meziroční růst HDP | Realitní magnát | Bankovní akcie | Příjmy z ropy | Bez rizika | Makroekonomika | Evropská banka | Výpadky | QE | Objem obchodů | Estee Lauder | Makroekonomické zprávy | Sektorové alokace | Treasury v České spořitelně | Švýcarská centrální banka | Gazprom | Centrální banka | Cena | Prague Economic Papers | Deutsche Börse | Životní prostředí | Eskalace války | Společnost Deutsche Börse | Asijské indexy | Varianta covidu | Sněmovní volby | Větší regulace | AUD/USD | Dovozce ruského plynu | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | Průmyslové velmoci | Vývoje ceny | Poradenské společnosti | Zpomalení ekonomiky | InstaForex | Výstupy | Vývoj německého akciového indexu DAX | Americká automobilka Tesla | Značné riziko | Bidenova vláda | Newton | Výnosy dluhopisů | Marže | Celosvětové zadlužení | Hospodářství Velké Británie | Aktuální růst mezd | Bankovní tituly | Jan Vejmělek | Fibonacci | EK | Manažeři | Burzovní cena plynu | Úspěšný trader | Stop-Loss | Počet uživatelů | TradeCZ.cz | Rizikovější investice | Inflační swapy | Průmyslový Dow Jones | Intervenovat | CFD | Společné nákupy plynu | Cena akcie ČEZ | Oblast pro investování | Guvernér ČNB | Výpadky proudu | Analytik Cyrrusu | Reuters | Riziko měřené z minulé volatility | Přenos | Zlepšení nálady | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Pokles USD/CAD | Důsledky konfliktu | Obchodování s Čínou | Hlavní indexy | Proočkovanost | Míra inflace v Evropské unii | Equiti Capital | Chevron | Posílení kapitálu | Kompozitní index | Rostoucí náklady | EP | Centrum | TASS | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Britské finance | Nákupy z Ruska | Ropa a Plyn | Renault | Akcie Applu | Akcenta Miroslav Novák | Měnový pár USD/JPY | Valuace sektoru | Škrtání dotací | Implikace | Výrobní sektor | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Makroprognózy | Předseda | Horké peníze | Zavedení cenového stropu | Schodek veřejných financí | Rizikovost investice | Utahování měnové politiky | Macquarie | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Diverzifikace | Celosvětová recese | Výkonný ředitel | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Prodeje aut | Hospodářské noviny | Dostatečné zkušenosti | Singapurský dolar | Kapitál | Klesající trend | Makroekonomické ukazatele | J&T | Propady na akciových trzích | Pokles hospodářství | Hospodaření firem | Peloton Interactive | Cena elektřiny pro německý trh | Bitcoin miner | Americký ropný institut | Změny HDP | Boeing | Media for Europe (MFE) | Politická krize | Pokles kurzu libry | Peso | Příkaz | PROP Trading | Záporné sazby | ZEW | Korporace | Vitol | Kurz EURUSD | Rychlý růst | Aleš Zavoral | IKEA | Dovoz ruské ropy | Evropské banky | Libra | Oživení německé ekonomiky | Koronavirová krize | Mutace koronaviru | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | Americký Federální úřad pro letectví | Proud stability sazeb | Skokové oslabení | Zahájení výsledkové sezóny | Jaderná energie | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Financovat | Příprava | Plán Evropské komise | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | Výprodeje na trzích | Pohyby na trhu | Řecko | Sazby na dluhopisech | BRICS | Dánská koruna | Bezpečného útočiště | Obchodní rizika | Úřad pro energetické informace | Ambice Ruska | Deglobalizace | Nové rekordy | Měnový pár USD/CNY | Úroky | Refinitiv | Americký průmysl | Růstová fáze | IFO index | CFA Institute | Přístup k inflaci | Globální poptávka | Investiční banky | ČSOB Leasing | Americké státní dluhopisy | Předstihové ukazatele | Světová produkce mědi | Energetické společnosti | Prudké zdražování | Silný trh | Porovnání meziročního vývoje | Rumunsko | Akcie dnes | Otevřené podílové fondy | Akciové strategie | Americký Úřad pro energetické informace | Financování vlády | Kunal Kundu | E-shopy | Kyperský regulátor | Správa | Výstupy z obchodních pozic | Velké západní společnosti | S&P500 | Telekomunikační společnost | Banka Sberbank | BHS expres | MUFG | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Záznam konference | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Finální odhad | CEE Equities | Indonésie | Robert Pavlik | Německá ekonomika | Naftogaz | Americké rafinerie | Pokles likvidity | Investujeme | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Pokles | Global Times | Německý rozpočet | UEC | Uranium Energy Corp | Globální inflace | Blesk | Electricite de France | Centrální banka Nového Zélandu | Zesílení inflačních tlaků | Finance Group | Pavel Tykač | Definovaný obchodní plán | Investiční doporučení | Hedge | Inflace v listopadu | KKCG | Rabobank | Ziskovost | Situace na trhu | Fidelity International | CEE region | Mercedes | Index ISM | Velké korporace | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | RRR | Seminář | Ropovod TAL | Canary Wharf | Technologický Nasdaq | Americký výrobce letadel | Wall Street | Obchodník | Portfolio manažer | Niek van Kouteren | Plynárenská společnost | Rizikovost eura | Sankce EU | Firemní úvěry v eurech | Panika | Georgia | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Phil Flynn | Ekonomické aktivity | Čínská vláda | Akademické aktivity | Index PX | Daně | Bipan Rai | Lídři | Investment Management | Blockchainové infrastruktury | Michal Menšík | Český stát | Svaz průmyslu a dopravy | Obchodník měsíce XTB | Jackpot | Komoditní analytik | Mimořádná inflace | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Konsorcium | Index DAX burzy | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Současné ceny | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trhy | Globální ekonomika | Covid panika | Eskalace konfliktu | Signály | ACEA | Korporátní dluhopisy | Výprodej britských dluhopisů | USD/TRY | Vývoj HDP | Obrovské ztráty | Repo sazba | Ustupující inflace | Cenově mzdová spirála | EPGC | Mzda v ČR | Ratingové agentury | Repo sazby | Cena zlata | Dun & Bradstreet | Bosch | Zvýšení ceny | Týdenní nárůst | USD/JPY | Internetová společnost Google | Definitivní obrat trendu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Invaze ruských vojsk | Navýšení kapitálu | Růst cen | Vyšší výnosy | Velký makroekonomický výhled | Sundar Pichai | Dluhový strop | Premiér Boris Johnson | Asset management | Lockdowny v Evropě | MSCI World | Energetické trhy | BH Securities | Kyjev | PMI pro sektor služeb | Český statistický úřad (ČSÚ) | Financování | ČSÚ | Dekabank | Systém obchodování | Česká národní banka | Očekávaná reakce | Institut Prognos | Odhad letošního růstu | CDS v regionu | Omezení dodávek | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Dodávky ropy | Photon Energy | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Multimilionáři | Dividenda | Státní pomoc | Republikáni | Eurový úvěr | Investiční poradenství | Akcie na vlastní účet | Plovoucí LNG terminály | Odvětví | Sazby na hypotékách | EGAP | Drahá elektřina | VŠE v Praze | Globální výhled | Typ ropy | FT | Jedno euro | Daň z mimořádných zisků | Burze | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Malé podniky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Automobilka Tesla | Colt CZ Group | Loterie | Hospodářský růst | Kurz měny | Supervelmoci | Merkelová | Odhodlání | Indikátor ekonomického sentimentu | HAS | Centrální bankéři | Akciový trh | WTI | Úvěry v eurech | Hrozba recese | Platební síť | Přelom roku | Mimořádné dividendy | Joe Biden | Bod | Miliardy korun | Offline Štěpána Křečka | Index DAX | Polský zlotý | Commonwealth Bank of Australia | USD/CNY | Pumpaři | RBNZ | Ceny australského uhlí | Pomoc podnikům | Macao | Reserve Bank of Australia | Crowdfundingové platformy | Největší distributor plynu | Únorová inflace | Americká měna | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Nord Stream | Mobilizace v Rusku | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Generální ředitel ČEZ | Sázet | Cena ropy | Philip Lowe | Americká vláda | Oživení globální ekonomiky | Agentura AP | Drobní investoři | Účet platební bilance | Zpřísňováním měnové politiky | Domácí měna | Cenu plynu | Státy EU | Diskont | Sankce | Váš trading | Reakce eura | Eset | Televize Netflix | Kurz USD | Alphabet | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Financování státního dluhu | Evropské vlády | Evropský svaz výrobců kovů | Klíčové problémy | Lira | Výrazný růst cen ropy | Allianz Trade Dalibor Trojek | Ekonomické recese | Statistiky | Liz Trussová | Pohled na akciové trhy | Oživení poptávky po službách | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Zbyněk Stanjura | Úrokové sazby v Česku | ECB Christine Lagardeová | Vysoké rozpočtové schodky | Dluhopisové trhy | Lehman Brothers | Diverzifikovat | Dna | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | USD za tunu | ZEW Achim Wambach | Cla na dovoz hliníku | Bezpečnostní situace | Světové finanční trhy | Mobilizace | Firmy z EU | Krize eura | Měnové trhy | Kurz | Market | Zestátnění ČEZ | Unicredit | Udržitelné investice | Big Mac | Světová válka | Wood Mackenzie | Nálada českých spotřebitelů | Tradeři | Necyklické aktivum | Zpomalení hospodářského růstu | Sazba Fedu | Velké recese | Kurz rublu k dolaru | Správce aktiv | Krize v eurozóně | Fimalac | Akcie podniku | Halving | Zprávy z Ruska | Omezení pohybu obyvatelstva | Úspěšný týden | Mnichovský ekonomický institut | Vývoj české koruny | Česká republika | MFE | Ekonomická realita | Šéf Světové banky | Deficit státního rozpočtu | Sektor služeb | Ekonomický institut | Proinflační | Kulminace inflačních tlaků | Eskalace války na Ukrajině | Příjmy z turistiky | Poradenská společnost EY | Rozvíjející se trhy | AUD | Politici | Ropný institut | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Počet obyvatel | Predikce | Fibo | Íránská ropa | Propad cen akcií | Prima | Citigroup | Obchodní znalosti | Evropský blok | Chilské peso | Ruská firma | Index VIX | Efekt na trhy | Hospodářství | Španělsko | EV | Konsolidace | Senior trader | Indická centrální banka | Britská premiérka | Měnový pár | SPAC v ČR | Belgická vláda | Indické úřady | Výhodný nákup | Intermediate | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | Důvěra v českou ekonomiku | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Vattenfall Energy Trading | Rostoucí úrokové sazby | Konsolidované účetní závěrky | Sebre | OvalX | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | Rekordní pokles | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Internetová televize | Švýcarský frank | Čisté krátké pozice | Capital Partners | Chuť riskovat | CZK/EUR | Baltic Pipe | Instrumenty | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Očekávaný růst | Konfluence více faktorů | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Výhled na rok | Hargreaves Lansdown | Derek Halpenny | Začít investovat | Výrobní index | Největší propad | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Index francouzských akcií | Koronavirové pandemie | Šíření koronaviru | Sazby Fedu | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Americké ekonomiky | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | ERM | Cenový strop na ruskou ropu | Kapitálové výdaje | Alokace aktiv | Negativní nálada | Transparentní | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Údaje z USA | Dana Drábová | Centrální banka USA | Akcionáři ČEZu | Čínské indexy | Bankovní asociace | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Geopolitické události | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Společnost Allwyn | Kurzotvorný faktor | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Brent (OIL) | Vysoké úrokové sazby | Průmyslové kovy | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | USDCHF | CySEC | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Potravinová a energetická krize | Olaf Scholz | ČR | Očekávané události | Technologický sektor | OSN | Soud | Ovlivňování | Edward Moya | Společnost ČEZ | David Procházka | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | MSCI World ESG Leaders | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Ministr vnitra | Makroekonomické prostředí | China Mobile | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Předpovědi | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Korelační obchodování | Země eurozóny | Mince | Facebook Ireland | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Peníze do bank | Rostoucí ceny | Trend | Palivové dříví | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Automobil | Zásoby plynu | Las Vegas Sands | Kroky Fedu | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Obchodní pokyny | Míra inflace | Barbora Ondrová | Windfall tax | Přebytek obchodu | Zdražování ropy | ReGas | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Diverzifikované portfolio | Ruská banka | Trading 212 | Platební systém | Snížení emisí | Nařízení | Proces učení | Jan Fidler | Pokles cen zlata | Americký Senát | BTC | PZEM | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Chuť k riziku | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Průmysl | Bolest | Lehká ropa WTI | Omezování výroby | Obchodní styly | Akcie KB | Tempo růstu | Podnikatel | Bilance ECB | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Continental | Divergence | Zdražování energií | Creative Dock | Bilion dolarů | ETF | Italský PMI | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Analytik České bankovní asociace | Myšlenka | Europoslanci | Marcela Suchánková | Varování | Guidance | Největší propady | EUR/CHF | Kotak Securities | Družba | Obavy z omikronu | Philip Dybvig | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Diem | Bankovní společnosti | Long | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Prudký pokles cen | Pojišťovna | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Bear | EP Global Commerce (EPGC) | Internetový obchod | Solar Direktinvestment | Pokles inflace | Aktiva | SXXP | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Intuice | Stagflační riziko | Discovery | Průmyslníci | České měny | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | UBS Global Wealth Management | Nárůst cen energií | Švýcarská banka UBS | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Štěstí | SPOT | Aktuální výhled | Camelot LS | Germany Trade and Invest (GTAI) | Arizona | Zahraniční investice v Německu | Základní úrok | Pokles cen | Rating zemí | Britské společnosti | Další regulace | TikTok | Operace na hongkongské burze | Sektorová daň Česko | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Technologická společnost | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Peněžní trh | ČBA | Výsledky amerických společností | Fiskální politiky | Astrazeneca | Tradingový portál | Zdravotnictví | Makroekonomické indikátory | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | BlockFi | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Energy Aspects | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Výsledek voleb | Schodek zahraničního obchodu | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Zisky firem | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Sentiment | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Investovat do ETF | Měnová unie | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | WarnerMedia | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Německý kancléř | Ministr pro energetiku | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Powerball | SAS | Stop-Lossy | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Výhled pro akcie | MAM | ECOFIN | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | GDP | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | PLN/EUR | Zahraniční politika | Další vývoj | Citibank | Puma | Podnik Naftogaz | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Napětí kolem Ukrajiny | Setkání zemí OPEC | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | Zvýšených cen vstupů | J&T Banka | Nákupy | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Výrazná inflace | Vnímání | Riziko | Výprodej akcií | Česká vláda | Růst vývozu | Oslabení čínského jüanu | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Wealth Management | Ruská společnost Gazprom | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Zlevnění ropy | Investiční aktivity | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Inflační krize | Ceny zlata | Výhled | Poklidné obchodování | Index technologického trhu | České akcie | Automatické obchodní strategie | Camelot | Kurzotvorná informace | AAA | Auta | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Strop na ceny plynu | Obchodní analýza | Energetická krize v Německu | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Pohyb dolaru | Indexy nákupních manažerů | Vyhlášení bankrotu | Německá koalice | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Vývoj měnového páru USD/CNY | Zaměstnanci | Meopta | Bankovní krize | Jaromír Gec | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Burzovní společnost | Politické problémy | Cyrrus | Expanze | Giphy | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Prostor pro růst | Znovuotevření ekonomiky | Americká sociální síť | Fondy | Eurokomisař pro hospodářství | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Comfort Finance | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | Vysokoinflační měny | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Dot-com | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Peněžní trhy | Tradingové webináře | Realitní bubliny | Swing | Saldo zahraničního obchodu | Meta Platforms | Dřevo | Krize | Stabilita | Zvýšení úroků | Zajišťování | Investing | Euro včera | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | Německé tovární objednávky | AGROP NOVA | Pasiva | Nástroje a indikátory | Luxusní zboží | Ukrajinská krize | Vysoké ceny ropy | AOS | Zpětný odkup akcií | BUX | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Currencies | Pokles poptávky | Investiční bankovnictví | Napadení Ukrajiny | NFT | Buy | Meziroční míra inflace v eurozóně | Camilla Dahl Hansen | XTB | Těžař | Člen rady guvernérů | Tržby v eurozóně | Prezidentské volby | Investice společnosti | Dollar | SUAS Group | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Visual Capitalist | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Boj proti inflaci | Americké výnosy | ODS | Dialog | Poskytovatelé komunikačních služeb | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | České vlády | Japonský ministr financí | Sázky na pokles | DIHK | Burza | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Maria Röttgerová | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Výprodeje | Obchodování s CFD | Australská centrální banka (RBA) | Palivové dříví v Česku | Teherán | Rozhovor | Roklen24 | Spotřeba domácností | Transakce | Měny | Obchodní jednání | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Energie | Analytici společnosti | Německá inflace | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | OneWeb | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Renáta Kellnerová | Index podnikatelské nálady | EP Global Commerce | Sympozium | MSCI | Patria Direct | Thomson Reuters | USD | Miliardy dolarů | Ceny realit | Růst aktivity | Turk Stream | Dodávky LNG | Klíčové události tohoto týdne | Návratnost | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Nový trend | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | LKAB | Daň z nadměrných zisků | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Nové prognózy | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | DCG | Pravděpodobnost recese | Krypto propad | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Guardian | Miliardy USD | Vývoj globální poptávky | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Libra ztrácí | Vlna inflace | Další růst sazeb | Obchodní den | Aktuální spready | Makroekonomické události | Zkušenost | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Tradingový portál FXstreet.cz | Analytický tým | Signál | Peter Garnry | Výrazný zisk | Írán | Zlepšení sentimentu | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | ADP | BIST 100 | Přijetí eura | Kupní síla | Úbytek | Termínový kontrakt | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Americké trhy | Zadlužení země | Míra úspor | Dividendové výnosy | Obiloviny | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Největší distributor plynu v Česku | Rezervní měny | Úvěrová aktivita | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Diverzifikátor | Ocenění akcií | Colt | Zmírnění rizik | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Vedoucí obchodování | Sentiment akciového trhu | Volatilita trhů | ASX | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Rozšíření | Velké centrální banky | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Vienna Insurance Group | Hodnota francouzského akciového trhu | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Výsledek HDP | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | Pavel Řežábek | Bankovní systém | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Bidberry | Obilí | Dovozci LNG | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Services | Úrokové swapy | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Průmyslové společnosti | Výdaje japonských domácností | Michelin | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Míra inflace v Německu | Energetické komodity | Příjmy | Vyhlídky eurozóny | Pohyby cen | Zavádění odvodů | Událostí ve světové ekonomice | Cameco | Proti trendu | Simplyfy | VMware | Zajištění | Administrativa | Inflace v Číně | Snížení inflace | Burza v Istanbulu | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Rychlý růst cen | Wirecard | Cenový index | TUI Group (TUI.DE) | Společnost Uniper | MiFID II | Fundament | Eva Zamrazilová | Regulační orgány | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Nárůst ceny | XTB Jiří Tyleček | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Mimoburzovní | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Zásobování trhu | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Varovné signály | Bezpečná aktiva | Index STOXX Europe 600 | Zlepšení sentimentu na trzích | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Pracovní místa | Standard & Poor's 500 | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Nižší daně | N7 Holding Ltd. | Magnát | Plynovod Nord Stream 1 | Rijád | Jestřábí komentáře | Měny v regionu | Společný podnik | Ropné a plynárenské společnosti | Nová makroekonomická prognóza | Inflace | Situace na finančních trzích | Makroekonomická prognóza | Lídři zemí EU | Německé HDP | Tržní hodnota | Společnost Casino | Britové | Technická analýza | Americká sněmovna reprezentantů | Deficit zahraničního obchodu | Tiff Macklem | Occidental | Bydlení | Petr Plecháč | Dovoz | Qualcomm | Vývoj dolarového indexu | Deutsche ReGas | AEX | Výkon | ONS | Chemický průmysl | Americké centrální banky | Včerejší seance | Svět kryptoměn | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Přebytek běžného účtu | Podmínky na trhu | Management | Patria | HUF | Nižší poptávka | Společnost Genesis | EURUSD | Šéf automobilky Tesla | Tržní hodnota americké společnosti | Zisk | Německý koncern | Zásoby zemního plynu v USA | Dopady krize | Nová bankovní rada | Poradenská společnost | Kolísání cen | Cestování | Ruské ropy | Hlavní události | Bank of England | Americký index | Výrazný růst | Nová německá vláda | Němečtí exportéři | Sony Interactive | Maďarsko | Krok za krokem | Data z tuzemské ekonomiky | Růst výrobních cen | Ruský prezident | Ceny BTC | Stav energetické nouze | Makroekonomická analýza | Američtí centrální bankéři | Úročení koruny | Klimatické změny | Více peněz | Tradeři na forexu | Garance | J.P. Morgan v Londýně | Výrobce pneumatik | Energetický gigant | Investing.com | Elon Musk | ČSOB | Pokles kurzu | Bohatí | Christian Lindner | Nord Stream 2 | Čínská telekomunikační společnost | Sociální sítě | Patria Online | Pesimismus | Spekulovat | Dnešní makroekonomické ukazatele | CashFlow | Swapy | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Mexické peso | Makléři | Zvýšení daní | S&P | Pověst | Kabinet | Investiční | Cenové úrovně | Tempo zdražování | Ruská federace | Euler Hermes | Cena dřeva | Hospodářský vývoj | Poptávka po plynu | Dluhopisové výnosy | Středoevropské měny | Legislativa | Inflace v USA | Radovan Vítek | NFP | PMI pro sektor | OECD | Breakout strategie | Statistický úřad Eurostat | Handelsblatt | Bloomberg | Vít Hradil | Admirals | Německý export | Agentura Kjódó | Unie | Uranium Energy | Analytička | Nasdaq Composite | První obchody | Vývoz LNG | Výzkumy | Zvednutí sazeb | InterContinental | Ekonomika oživuje | Produktovod | Uhelné elektrárny | Wonderinterest Trading Ltd | Aktuální kurzy | Životní náklady | Nikkei | Společnost China Mobile | Nejbohatší | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Data z ekonomiky | Zasedání FOMC | České hospodářství | Úrok | Nastavení úrokových sazeb | Nakupovat státní dluhopisy | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Čínské úřady | Bed Bath & Beyond | Další pokles | Progres | Rekordní maxima | Norsko | Americká centrální banka | Česká měna | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | První vlna inflace | Nejistota na trzích | Česká firma Raylyst | FDP | Jednotné měny | Christine Lagardeová | Americká společnost | Oliver Blume | Institut Ifo | Přidaná hodnota | Vývoj měnového páru | Tesla Elon Musk | Data o HDP | Eurové úvěry | Vybírání zisků | KOMB | François Villeroy de Galhau | Vyšší úrokové sazby | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Společnost Shell | Nejdůležitější události | Financial Times (FT) | Americký prezident | Rizikovost | Západní sankce | Munich Re | Společnost Pfizer | Švédská technologická firma | HDP v USA | Ekonom BHS | Daniel Beneš | PGNiG | Dnešní data | Západní společnosti | Firemní zisky | Rozhodnutí vlády | Sociální síť Instagram | Mimořádný zisk | Ekonomiky | Dolar roste | Portfolio | Odhad inflace | Události tohoto týdne | Nabídka | Sázka | Kongres | TIM | Vysoké inflace | Francie | Adagio | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Ředitel ČEZ | Eurostat | Globální dluh | Dovoz ropy | Obchodní plán | Česká společnost | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Obchodování s termínovými kontrakty | Akcie výrobce letadel Boeing | Britský premiér | Růstový potenciál | Adagio.io | Válka | Apple | Prémie | CAC 40 | Extrémní nárůst | Inflace v Británii | Futures na S&P 500 | Britské akcie | Příliv dolarů | Tencent | Pokles cen nemovitostí | Rok 2024 | Úsporný tarif | Carry trading | Pozitivní zpráva | GTAI Robert Hermann | Růst inflace | Tržní kapitalizace | NASDAQ 100 | Míra inflace ve Spojených státech | Obnovitelné zdroje | Nízké úrokové sazby | West Texas Intermediate (WTI) | Ceny ropy | Obchodování na Wall Street | Berlín | Předstihové indikátory v eurozóně | Institucionální objednávky | Měnový pár EUR/GBP | Analytické služby | Sony Interactive Entertainment | Tržní podíl | Prodej akcie | Cena mědi | Ekonomický vývoj | Pandemie nemoci | Prognóza německé vlády | Boj s inflací | Ocel | Dlouhodobé pozice | Britská centrální banka dnes | Hodnotové akcie | Videokonference | Spoření | Nárůst nově nakažených | Sociální nepokoje | SLR | Americká makléřská společnost | US500 | Ochota riskovat | Naše ekonomika | Souhrn finančních trhů | Ursula von der Leyenová | Průzkum | DAX | IEA | TRY | Ceny zboží | Investment management | Deficit | EUR/PLN | Firmy | Zvýšení dluhového stropu | Udržitelnost | Zdravotní péče | Farmaceutický sektor | Majitel | EURCZK | Zahraniční obchod | Albertsons | Insolvence | Fiskální rok | Jednotná evropská měna | RWE | DoDo | Kryptoměnová burza FTX | Pandemie nemoci COVID-19 | Index STOXX Europe | Nástroj | Krize eurozóny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prodej elektromobilů | Obchodování komodit | EUR/GBP | Ekonomický růst | Volodymyr Zelenskyj | Prodej | Colt CZ | Skupina OPEC+ | Recese v Česku | Automobilka | UBS | Vedoucí představitelé | EPH | BBC prezident | Ruské společnosti | Výroba ocele | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Klamání investorů | Odhad vývoje HDP | Zlepšení | Leasing | VaR | G10 | Japonská vláda | XAU/USD | Tržní podmínky | CZ | Další růst | Dobré výsledky | Co se děje na finančních trzích | GBP | Výkonnost indexu | Omezení pohybu | Prezidentka ECB | J&J | STOXX50 | Automobilka Hyundai | Pokles sentimentu | S&P Global | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Reakce centrální banky | Evropská unie | Macrotrends | Natural Gas | První obchodní den | Nástroje řízení rizik | Nasdaq | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BCM | EDF | Dolary | Akciové burzy | Zpomalení ekonomického růstu | Propad | Spekulant | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | Třída aktiv | Cenový šok | Bilion | Dotace | Evropské trhy | Úspěšný obchod | Reálné mzdy | Růst cen ropy | Týdenní shrnutí | Pokračování trendu | Forwardy | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Britský ministr financí | Ukrtatnafta | Obavy z recese | Účetní závěrky | mmBtu | Distributor plynu | FB | Levná země | Krach burzy | Title Transfer Facility (TTF) | Nový rekord | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Přebytek obchodní bilance | Miliardy eur | Ceny Bitcoinu | Britský statistický úřad | Obchodování a investice | Měnový pár EUR/PLN | Silný růst | L.F. Investment Limited | Burza FTX | Boris Johnson | China Evergrande | Evropské akcie | Zájem investorů | Ministerstvo energetiky | USA | Maloobchodní sektor | Bezpečné investice | Ranní komentář | Fond | Ratingové hodnocení | Člen představenstva | Momentum | Jiří Oslizlo | Výrobce léků | Vlastnictví | Regulační úřad | Americké ministerstvo obchodu | BofA | Vyhlídky | Snížení DPH | Předpověď | Tržní ceny | Koncern | NATO | Doplnění kapitálu | West Texas Intermediate | Cena ropy brent | Globální ceny | Joachim Nagel | Globální obchodní rizika | Hong Kong | Tapering | Vedení skupiny ČSOB | Snižování cen | Předseda dozorčí rady | Pokles tržeb | Energetická skupina PRE | Výhled hospodaření | Míra | Scaling In | Omezení pákového efektu | Bit.plus | Rekordní ceny | Americké automobilky | Hospodářská politika | Depozitní sazby | Rada guvernérů | Akcie českých bank | Budoucnost | EY | Hedgeové fondy | Buffett | Digitální měny | Eutelsat | Zákaz dovozu | Dopady války na Ukrajině | Důvěra investorů | Obchodní války | Výrobce letadel | Automobilový průmysl | Koruna | Shell | Zpřesněný odhad | Akcie společnosti ČEZ | Akcie bankovních společností | JDE | Komoditní měny | Včerejší obchodování | Akciové tituly | Finanční výsledky | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Financial | Česká bankovní asociace (ČBA) | Projev Jeroma Powella | Solidní růst | Americký výrobce | Automobilky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Opatření | Politika centrální banky | Pokles HDP | Ipsos | Dominance bitcoinu | Zasedání Světového ekonomického fóra | Opce | Finanční domy | Onemocnění | Pomoc lidem | DJIA | Plynovod Baltic Pipe | DMA | S&P/ASX 200 | Sazby ČNB | Zelenskyj | Riziko recese | 787 Dreamliner | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Německý hospodářský institut | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Evropské sdružení výrobců automobilů | Životní úroveň | HDP eurozóny | Macquarie Asset Management | Spotřební daně | Chorvatsko | Investment | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Německý výrobce | Oslabení měny | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | xStation | Vývoj německého akciového indexu | Pandemie koronaviru | Finanční krize | Americká banka | Výsledky průzkumu | Rakousko | Trh státních dluhopisů | Exxon Mobil | Příjmy z reklamy | SMA 200 | Očekávání analytiků | Podíl nezaměstnaných | Hlavní akciové indexy | Nomura | Nárůst HDP | Analytické pokrytí | Energetická firma | Bitcoin | Ukončení intervencí | Příliv ropy | Propad kapitálu | Snižování sazeb | Srovnávací základna | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Jiří Tyleček | Televize CNBC | Poptávka po úvěrech | Euro vůči americkému dolaru | Krátkodobé strategie | Internetové společnosti | Obchodování s akciemi | Bilance | Data z americké ekonomiky | Dnešní fundamenty | Přehled | Ceny energie | Index S&P 500 | Americké měny | Equity | EEX | Izrael | Kurz koruny k euru | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Vývoj měnového páru USD/TRY | Intervence ČNB | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Guvernéři centrálních bank | Odliv dividend | Hrubý domácí produkt | Výhled pro rok | Zvýšené riziko | Rizika | Důvěra investorů v ekonomiku | Společnost Meta Platforms | Inflace v Evropě | Posílení libry | Zhoršení nálady | Oslabení koruny | Vyšší ceny | Obchodní výsledky | Hráči na trhu | Spotové ceny | Distribuce | Výkonnost indexů | Andrej Babiš | Zelené investice | Eurometaux | TUI | Údaje ministerstva | Eurodolar | Short | Výnosové křivky | Vývoj úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Čínský HDP | Pár EUR/USD | Fed | Proinflační faktory | Měna euro | FXstreet.cz | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Spotřebitelská nálada | Hospodaření | Výrobní náklady | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Aktuální valuace | Strategie Ondřeje Hartmana | Evropský statistický úřad Eurostat | Britská premiérka Liz Trussová | Výhled na příští rok | Výraznější pokles | Reuters analytik | Zdanění mimořádných zisků | CHF | Křetínský | Krátkodobé obchody | Dlouhodobí investoři | CEPS | Nemovitosti | Země EU | Farmaceutické firmy | Oživení světové ekonomiky | Celosvětová poptávka | Beta | Disciplína | Arbitráže | Pokles ceny | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Turecká centrální banka | Gavin Newsom | Ekonomická situace | Indikace | Ekonom UniCredit Bank | Polský premiér | Rusko dnes | PX index | Nejprudší pokles | Velké londýnské banky | Předpokládaný růst | Tým InstaForex | UBS Global | Krypto | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Time-Frame | Úspory | USD/CHF | Analýza trendu | Problémy s dodavatelskými řetězci | Kov | Úřad pro energetické informace (EIA) | Koncern RWE | Obchody | Těžba ropy | Akcie firem | James Bullard | Další růst úrokových sazeb | Rekordní minimum | Počet firemních bankrotů | Severní křídlo | Běžný účet | Zastropování ceny plynu | Uhlobaron | Míra nezaměstnanosti v Německu | Ekonomika ČR | Wonderinterest | Maximalizace zisku | Zdroj příjmů | Sell | MWh | Obchodování s českou korunou | SPX | Spot | Sankce uvalené na Rusko | Drahý kov | Inflace v Polsku | Čínský statistický úřad | Americká data | ADP report zaměstnanosti | Výrobce sportovních vozů | Fatih Birol | Wells Fargo | Wall Street Journal (WSJ) | Růst výnosů | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Johannes Zügel | Snížení daní | Haruhiko Kuroda | Začátečník | Růst tržeb | Akciový index | Francouzská vláda | European Energy Exchange | CME | OpenAI | Německý HDP | Oslabování amerického dolaru | Zvýšení těžby | Ekonomický výhled | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | ProCent | Závislosti na Číně | Strop na ruskou ropu | Kroger | ATH | CEZ1.CZ | Skupina Colt CZ Group SE | Oblečení | Drahota | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Společnosti | Evropský regulátor | Počet pracovních míst | Prodej aut | Navýšení sazeb | Uvolněné fiskální politiky | Zestátnění | Premiér Petr Fiala | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Prognóza ČNB | Finanční společnosti | Drawdown | Ruská invaze | Česká firma | Index CPI | Další rozvoj | Index Nasdaq Composite | Budoucí vývoj | Ministerstvo hospodářství | Investiční nástroje | Prodeje domů | S&P 500 | Vládní pomoc | Craig Erlam | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Generali Investments | Natixis | Německá energetická společnost | Nejistota | Zpomalení růstu | Omezení COVID | Podpora | Capital Markets | Poslanci Evropského parlamentu | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Ministři financí | Analytici banky | CMA | Statistici | ING | Akcie banky | Prezident Joe Biden | Vývoj na komoditních trzích | Black Knight | Petra Krmelová | Opatření proti šíření koronaviru | Vystřízlivění spekulantů | SCO | Plovoucí terminál | Německá vláda | ECB dnes | Zdražování potravin | CL | Polská inflace | Tuzemská inflace | MT4 | Venture investic | Akciové indexy v USA | Státní dluhopisy | Nižší růst | BNP | Paolo Gentiloni | HDP v eurozóně | USDCZK | Severomořská ropa | Amundi | Activision | Podnikatelé | Síla dolaru | Zadlužení | Úplatek Andreje Babiše | Trendová linie | Francouzský statistický úřad | Zastavení růstu | Exxon | Zisk společnosti | Moneta | ECB | Šéf Sentixu | Zemní plyn | Tržní sentiment | Kurzový vývoj | Gazprom Export | Německá zajišťovna | Obchodování na páku | Německo | Japonsko | Negativní dopad | Vládní koalice | Akcie v USA | Energetický sektor | Kellnerová | Dolar k japonskému jenu | Měny&Sazby | Credit Suisse Group AG | EUR/HUF | Moody's | Maďarský forint | Elektromobily | Standard & Poor’s 500 | Twitter | Finance | DBS | Pravděpodobnost úspěchu | Krach | Pohonné hmoty v ČR | Eskalace | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Konjunkturální průzkum | Steen Jakobsen | Zahraniční investice | Největší rizika | Standard Chartered | Očekávaná data | Vstupní S/R zóny | Průmyslové supervelmoci | Aktivní obchodování | Makroekonomický kalendář | Kolísání cen dřeva | Samou | Jan Frait | Virus | JPMorgan Chase & Co | Tržní situace | Finanční ředitelka | Guvernér australské centrální banky | Kurz koruny | Arbitráž | Vodafone | Epidemiologické situace | Devizové trhy | USD/CZK | Ruský plyn | Vyšší riziko | Viceprezident | Prudký růst inflace | Investiční služby | Nájemné | Dluhové krize | Wynn Resorts | Počet zákazníků | Nvidia | Panické výprodeje | Setkání centrálních bankéřů | Světové měny | Rozpočet | FTSE | Akcie Twitteru | Ruská invaze na Ukrajinu | Japonská centrální banka | Kazachstán | Vice | Snížení schodku | Americký trh | NAFTA | Robert Bosch | Ceny komodit | Klaus Geissdörfer | FOREX | Mezinárodní investoři | Ministr zahraničí | Směnný kurz | Aktivum | Finanční svět | Obchodní partner | Prime | Zpomalení globální ekonomiky | Cena elektřiny v Německu | Plynovod Jamal | Ontario Teachers' Pension Plan | Počet hackerských útoků | Analytici | Obchodujeme | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Právo | Dostupná data | Dobré zprávy | Ruská ropa | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Protiruské sankce | Jihokorejská automobilka | Ceny kovů | Provozní zisk | Evropské indexy | Výrobci aut | Ceny akcií Tesla | Alokace | Přímé zahraniční investice | Potíže FTX | Etherea | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Google | Vakanta | Euro vůči dolaru | Situace | Důvěra v eurozóně | Generali Investments CEE | Německá kancléřka | Investiční rozhodnutí | Federální úřad pro letectví | Munich | Vysoká inflace | Makro | Vývoj války na Ukrajině | Vyšší úrok | Načasování obchodů | Arnault | Evropská centrální banka | Institucionální investoři | Splácení dluhu | DOT | Guvernér | Skupina OPEC | FXstreet | TUI Group | Nové zakázky | Produktovod IKL | Platební bilance | Největší banky | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Zakladatel FXstreet.cz | INSEE | Žlutý kov | GfK | Forexoví obchodníci | 737 MAX | Štěpení | Snížení sazeb | Makléřská společnost Genesis | Švédsko | Koruna dnes | Sam Bankman-Fried | Závislost | Thajsko | EUR/MWh | Miroslav Novák | Stagnace | Německá centrální banka | Pension Plan | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Startup | Marketingová komunikace | Růst mezd | Situace v Německu | Zastavení výroby | Řetězec | PX Pražské burzy | Dceřiné společnosti | Slušné zisky | Světové centrální banky | Energetická krize vyvolaná válkou na Ukrajině | Vánoce | Intervenovat na devizovém trhu | Rušení pracovních míst v Německu | Snížení ratingu | Ekonomický institut Ifo | Klaas Knot | Řemeslo | BAT | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Eurozóna | Časový horizont | Argentina | Česká ekonomika | Indexy PMI | EdF | Partners | Trade | Vývoj inflace | Speciální daň | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Novozélandská centrální banka | Zahraniční forex | Porsche | Benchmarky | Slabší euro | ERM II | Charlie Munger | Obchodovat ropu | Snižování rizika | Indikátor | HICP | Conference Board | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | SPAD | Konsensus | Guvernér japonské centrální banky | Energetická krize v EU | Inflační očekávání | Environmental, Social a Governance | Cena benzínu | Státní plynárenská společnost | Invaze | Vládní politika | Závislost na Rusku | Spekulace | Odpor | Prezidentské volby v USA | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Těžaři | Kypr | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Omikron | Velcí hráči | Analytik společnosti MUFG | Firma | Omezení těžby | Dluhy | Krize v Evropě | Alza | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Conseq | Nastavení měnové politiky | Freeport-McMoRan | MAAE | Lídři zemí | ERA | Konglomerát | Hodnota akcií | Drahé kovy | Dluhopisy | Množství peněz | Saxo | Vyšší sazby | Odvody | Forward | Pokles dovozů | Žebříček podle FT | Ekonomické vyhlídky | Maďarská centrální banka | Podílové fondy | ESG společnosti | Instant Research | ISM | Carsten Brzeski | Měsíční report | Zelené energie | Turecké liry | Obchodníci | Francouzský statistický úřad INSEE | Webináře | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Moskva | Zákon o snížení inflace | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Mezinárodní turistika | Výnosy státních dluhopisů | Analytika | Stefan Klebert | Hospodářský vývoj v Německu | Prodávající | Pozornost trhu | Nálada spotřebitelů | Prostor pro pokles | Výrobce sportovního oblečení | Ekonomická recese | Pšenice | Doporučení | TLTRO | GACR | Americké banky | Tržní síly | Premiérka Liz Trussová | Růst výnosů dluhopisů | Christopher Waller | Inflace v ČR | Poptávka | Cena akcií ČEZ | Soudní spor | Trader | GasNet | Fitch | Francouzský prezident | Co bude | Konfluence | Psychologie | Bulharsko | Čína | Kancléř Olaf Scholz | Vývoj indexu S&P 500 | Obchodovat | Pandemie Covid19 | Americké akciové trhy | Výsledek zahraničního obchodu | Plynárenský gigant | Bernard Arnault | Pavel Sobíšek | EURGBP | Růst HDP | Dluhopisový trh | Vývoj války | G7 | Forexu | Zvýšení produkce | Graf vývoje ceny dřeva | Nakupovat nemovitosti | Peking | Zvýšení inflace | Východní Evropa | Soběstačnost | Hlavní akciové indexy v USA | Ozbrojené složky | Podílové listy | Lulo Rose | Parita | Softwarová společnost Microsoft | Uniper | Kalendář událostí | Majors | Sociální síť | Penzijní společnosti | Martin Jarolím | Vývoz plynu | Analýzy trhu | EBITDA | Německé podniky | Reporty | Cena severomořské ropy Brent | Sony Group | Index pražské burzy | Motor Sič | Počasí | Úrokový diferenciál | HDP | FRED | Skupina Colt CZ Group | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | Statistický úřad | Ruský ministr | MIFID | Evropské země | RBI | Česká národní banka (ČNB) | Bloomberg Economics | Klouzavý průměr | Kukuřice | JPMorgan Chase | Odchod z Ruska | Payrolls | Kapitálové trhy | Sdružení výrobců automobilů | Dreamliner | Mzdy | Žebříček | Axel Springer | Výhled německé ekonomiky | Emisní povolenky | Jaderné elektrárny | Podnikání | Větší pokles | Video | Problémy | Prezident Světové banky | Jackpot loterie | Inovace | Změny klimatu | Spready | Plány na omezování výroby | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Erste | Měnové kurzy | ROCE | Grünheide | Členské státy | Reálné příjmy | Hospodářské vyhlídky | Německý kancléř Olaf Scholz | Celková inflace | ABC | Devizový trh | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | Výrobce videoher | Globalizace | Ether | Měny považované za bezpečné | Strop pro elektřinu | Silné inflační tlaky | Ropa | Bali | Reserve Bank of New Zealand | Stagflace | Prodej zlata | Monetární politika | Omyl | Dodávky zemního plynu | Facebook | Kanadský dolar | Turistika | Investice v Německu | Klid | Dopady vysokých úrokových sazeb | Podnik | Deutsche Bank | Pandemická situace | Ekonom | Finanční výkonnost | xStation 5 | Index PMI | Byznys | Raketový růst | Akcie padají | Americká Komise pro cenné papíry | Blizzard | Agentura DPA | Analytik XTB | Optimismus | Restrikce | Ekonomický útlum | Rozhodování | SWIFT | Pantheon Macroeconomics | Frank van Doorn | Atraktivní příležitosti | Konzervativci | Zastavení dodávek | Kurzy měn | Zdanění | Růst ekonomiky | Hliník | Jaderná elektrárna | Dolar | Fibonacciho retracement | Jerome Powell | Akciový stratég | Debata | Hodnoty měny | Americká půjčovna kryptoměn | Euro | ANZ | Průzkum společnosti | Naše prognóza | Server CNBC | Zkapalněný zemní plyn | Podhodnocený | Zestátnění společnosti | Lockdowny | Sony | Cena barelu ropy | Akcie Colt CZ | Obchodování s emisemi | Risk | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Hedging | Mojmír Hampl | Indikátor důvěry | Fiskální stimuly | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | Pro-Doma | JP Morgan | Christine Lagarde | Ceny pohonných hmot v ČR | Hobby | Silný fundament | Jednotná měna | Spotřebitelské ceny | Ohlédnutí | Obchod | Akcie obchodované na pražské burze | Úroveň rezistence | Slabé euro | Odborné přednášky | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Impulzy | Růst akcií | Čínská měna | Ekonomové | Společnost Lufthansa | BIS | Zemní plyn (LNG) | Estée Lauder | Miliardy | Výroční zprávy společnosti | Domácí investiční společnosti | Záporožská jaderná elektrárna | EU | Schodek | Konstrukce portfolia | Spojené státy | Utěsňování centrálních bank | Turistické sezóny | Evropské méně | Skupina Colt CZ | Plánované obchody | Inflace ve světě | ING Bank | Sev.en | Investoři a obchodníci | Výroby elektromobilů | PBOC | Rozpočtové schodky | USD/CAD | Půjčovna kryptoměn | Korekce na akciových indexech | Výnosnost | Výkon dolaru | Globální energetická krize | Denní graf | CFA | Bankman-Fried | IKL | Amazon.com Inc. | Bilance Fedu | Společná evropská měna | Jan Procházka | Index PCE | Komentáře Fedu | Firma Raylyst | Bankovní sektor | Ceny benzínu | Obchody na burze | | Oblast fiskální politiky | Nákupy plynu | Ceny zemního plynu v USA | Ruský Gazprom | Odkup akcií | Vyšší inflace | Načasování obchodu | Vysoké ceny | Průmysl a stavebnictví | Purple Trading | Veřejné zadlužení | Ruská agrese | Potaš | Hospodářský cyklus | Výhled pro rok 2024 | Nejvýraznější propad | Agentura Moody's | Trhy v USA | Pandemie | Specializace Finance | JPMorgan | Firma Eset | Úsilí | Výprodej | Nominální mzda | Utaženější měnové politiky | Průměrná cena | Zpracovatelský průmysl | Geopolitika | Nejlepší rating | Tomáš Holub | Částečný úvazek | Martin Gürtler | J.P. Morgan | Inflační hedge | Rizikovější euro | Počet případů koronaviru | Členové OPEC | Úspěch | Australské uhlí | Práce | Barchart | Energetické technologie | Akcie v Británii | Spekulanti | Analytička WOOD & Company | HashRate | Private equity | Activision Blizzard | Marketingová firma | ČEZ (CEZ1.CZ) | Začínající obchodníci | Ceny ropy Brent | Plynárenské společnosti | Riziková aktiva | Úroveň supportu | Covidové uzávěry | Slovensko | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální finanční trhy | Fórum v Davosu | Vývoj ceny slunečnicového oleje | Banka Creditas | Světová turistická organizace | Prognos | Bankrot | Mzdově-inflační spirála | Míra inflace v eurozóně | Silná konkurence | Certifikace | Tulipány | Metody analýzy trhu | Likvidita | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Začínající investoři | Oslabování koruny | CZK/USD | Invaze Ruska na Ukrajinu | Cíle | Realitní sektor | Reklasifikace | Relief rally | Akcie ropných firem | Ruská ekonomika | Direct market | Prezident institutu | Aktuální situace | Výnosy | Inflační data | Bezpečnost | Home Depot | CoinDesk | ČEZ dnes | Futures na zemní plyn | Denison Mines | Americké akciové indexy | Napětí na trzích | Pandemie covidu-19 | Slevy oproti nabídkové ceně | Lufthansa | Wood & Company | Volkswagen | Josef Mařinec | Společnost Silvergate Capital | Počet volných míst | Zastánci bitcoinu | Členské země | Oslabení | Ministři energetiky | Západní ekonomiky | Akcie pražské burzy | Zásobníky | Základní sazba | Vyšší úroveň | Hyundai Motor | Prudký růst cen | Práce na sobě | Pracovní síly | Měnový výbor | Komodity | Akcie ČEZ | Ministerstvo financí | Těžba ropy v Rusku | Modernizace přenosových sítí | Odborník na ropný trh | Americký ISM | Společnost Sony | Fúze | Osobní výdaje | Kanadská centrální banka | Západoevropské trhy | CNY | Diverzifikátor portfolia | Vývoj trhu | Dovozci LNG v Evropě | Comfort Finance Group | Vypuknutí pandemie | Obchodní styl | Šéfka EK | Frontier trh | Kosmetická společnost | Komise v přenesené pravomoci | Rozmach kryptoměn | Vítězství Donalda Trumpa | Automotive | Pozice ekonomiky | Creditreform | Tlak na růst inflace | Kryptoměnový svět | TradingEconomics | Letecká společnost | Investovat peníze | Shrnutí vývoje | Balík pomoci | Banka | Průměrná mzda v ČR | Tranzit ruské ropy | Invaze Ruska | Crédit Agricole | Výrobce pneumatik Michelin | Investor | Inflace v Kanadě | Dodávky ruské ropy | Investiční cíle | Dluh zemí eurozóny | Úrokové prostředí | Japonský jen | Inflace v Evropské unii | Energetické krize | BloombergNEF | Tržní ocenění | Investiční společnosti | Šperky | Odliv prostředků | Objednávky | Prognózy českého hospodářství | Hry | Šance | Investiční instrumenty | Úrokové sazby ČNB | Ekonomické zotavování | Čistý dluh | Otevření ekonomiky | Dánsko | Analytik | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní příležitosti | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americká centrální banka dnes | Výrobní ceny v Číně | Evropské dluhopisy | Norská koruna | Žádosti o podporu | Akcie výrobce letadel | Investice firem | Evropští ministři | Zachování neutrality | Evropský průmysl | ProSiebenSat.1 Media | Měnové podmínky | Mzda | Paul Kim | DMA obchodovaní | Čínské firmy | Světové akciové indexy | Promořenosti populace | Umělá inteligence | Jamal | Británie | Společnost Gazprom | Kurs koruny | Strukturální změny | Netflix | Příjmy domácností | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Prohlášení | Rušení pracovních míst | Deloitte | Kryptoměny | VaR modely | Miliardář | Cena plynu pro evropský trh | CEZ1 | Nový Zéland | Omezení cen plynu | EBM-Papst | Zasedání Rady guvernérů | Americký ISM pro sektor služeb | WELL | Tesla | Ceny slunečnicového oleje | Riziková prémie | Pražská burza | Vývoj jádrové inflace | Plynová krize | Současné tržní prostředí | Radoslava Štěpánková | Halliburton | Bělorusko | Koronavirus | Naše obchodní strategie | CAD | Kuvajt | Bilance zahraničního obchodu | Aleš Blažek | WhatsApp | Stratég finančních trhů | Investiční podmínky | Energy trading | Podniky | Energetická závislost | SPAC | Žádný trend | Radim Lukeš | Cena zemního plynu | Analýza | Agresivní zpřísňování měnové politiky | University of Leicester | Ministr financí | Problémy české ekonomiky | Umění | Ukazatele | Eurový příjem | Revize amerického HDP | David Vagenknecht | Dun & Bradstreet (D&B) | Cena drahých kovů | Drahé komodity | Investiční činnost | Index spotřebitelských cen | Ekologie | Ruské hospodářství | Devizové rezervy ČNB | Hike | ARD | Stimuly | Světlo na konci tunelu | Akciové trhy jako celek | Daň z příjmu | Kanadský statistický úřad | Banka UBS | Graf dne | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Coface | Největší vítězství | Výrobci čipů | Vyšetřování | Dekarbonizace | MSCI Asia Pacific | Retailový obchodník | Cílové ceny | Světové akciové trhy | Společnost Meta | Předsedkyně Evropské komise | Nejnovější prognóza | Růst pražské burzy | Institut ZEW | Objem zakázek | Příležitosti ke spekulaci | Ruská vláda | Země BRICS | Kompenzace | Rostoucí společnosti | Gerald Rausnitz | Zemědělství | Navýšení dluhového stropu | Petr Kříž | Dotovaná sazba | Světové rezervní měny | Úroveň dluhu | Zrychlení růstu | Institut pro mezinárodní finance | Zajištění proti inflaci | Měnový pár USD/TRY | CNBC | Kontrakt | Růst spotřebitelných cen | Ceny akcií bankovních domů | Hospodářský vzestup | Dow Jones | Investování | Domácí poptávka | Výrobce elektromobilů Tesla | Středoevropský region | Amazon | Statistika | Hedging strategie | Motivace | Kapitalizace celého krypto trhu | Euro-koruna | Vývoj ceny | Zásoby plynu v USA | Energie v Evropě | Damoklův meč | Ztráty eura | Dluhopisové investice | Průmyslové podniky | Kde investovat | Nové peníze | Potravinová krize | Herbert Diess | Společnost Media for Europe | FOMC | Société Générale | CEE | Míra inflace v USA | Vladimir Putin | Hospodářský pokles | Rozdělení zisku | Belgie | Černá labuť | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Průlom | PPF | Index technologického trhu Nasdaq | Vývoj na trhu | Ratingový výhled | Působení v Evropské unii | ONE | MSCI World ESG | Platina | Hlavní ekonom | Aktuální Price Action | Rozhodnutí o úrokové sazbě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Energetická arbitráž
Energetická bezpečnost
Energetická burza
Energetická burza EEX
Energetická burza European Energy Exchange
Energetická burza European Energy Exchange (EEX)
Energetická burza Praha
Energetická diverzifikace
Energetická firma
Energetická infrastruktura

Následující klíčová slova

Energetická krize v EU
Energetická krize v Evropě
Energetická krize v Německu
Energetická krize vyvolaná válkou na Ukrajině
Energetická krize 2022
Energetická náročnost
Energetická situace
Energetická situace v Evropě
Energetická skupina
Energetická skupina ČEZ
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Xtrade
FXDD
FBS
reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít