Pondělí 27. května 2024 12:42
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei ProTrader

Globální růst

img

Co jde nahoru, musí jít dolů: Divoká jízda kakaa

30.04.2024 Kakao začátkem tohoto měsíce vystoupalo na rekordní úroveň a překonalo hranici 10 000 dolarů za tunu. V jednu chvíli stála jeho tuna více než měď, což je vita pro globální růst a přechod na zelenou energii.
C:\fakepath\trader-16042024-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se téměř nemění, sledují vývoj na Blízkém východě a statistiku

16.04.2024 Ceny ropy se dnes drží v úzkém rozpětí a pohybují se oběma směry kolem svého předchozího závěru. Na jedné straně je dolu tlačí zmírnění obav o dodávky z Blízkého výhodu po víkendovém útoku Íránu na Izrael a vyšší maloobchodní tržby v USA, které oslabily naději na snížení úrokových sazeb, které by podpořilo poptávku. Podporu cenám naopak poskytla zpráva o růstu čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí a Mezinárodní měnový fond svým výhledem, který předpovídá další rok pomalého, ale stabilního růstu globální ekonomiky.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF zlepšil odhad růstu světové ekonomiky

16.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes mírně zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle jeho jarní prognózy se globální hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 3,2 procenta, zatímco v lednu fond letošní růst odhadoval na 3,1 procenta.
C:\fakepath\zlato1.png

Zlato je na dalším rekordu, překonalo hladinu 2157 dolarů

07.03.2024 Cena zlata se dostala na další rekord, jedna troyská unce (oz; 31,1 gramu) kovu k okamžitému dodání se ráno prodávala za více než 2157 dolarů (50.260 Kč). K růstu ceny přispívá očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne už brzy snižovat základní úrokové sazby, což ve středu naznačil i šéf Fedu Jerome Powell, uvedli analytici.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.
img

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 28. února. Lagarde pozitivně zhodnotila vyhlídky inflace

28.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pomalu a bez iniciativy. Tento pohyb nikdo nezpochybňuje, protože úterní fundamentální a makroekonomické pozadí by muselo být jinak silnější. Za pozornost v podstatě stála pouze jedna zpráva – počet objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Kromě tohoto zveřejnění se však během dne nic zajímavého neudálo.
img

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 26. února. Veškerá pozornost se soustředí na inflaci v EU

26.02.2024 Měnový pár EUR/USD stál v pátek na místě. Volatilita činila 27 bodů, což svědčí o naprosté absenci pohybu na trhu. Na takovou situaci jsme si bohužel v poslední době zvykli. Minulý týden vykazovaly tři z pěti dnů volatilitu pod 30 bodů. Evropská měna pokračuje v korekci směrem vzhůru, ale tento pohyb brzy skončí. Stejně jako dříve nahrává většina faktorů (technických, makroekonomických i fundamentálních) americkému dolaru.
C:\fakepath\eurusd-21022024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 21.2.2024

21.02.2024 Americké akcie včera oslabily. Nejvýrazněji klesl technologický index Nasdaq, a to kvůli propadu akcií čipové společnosti Nvidia, která má dnes zveřejnit výsledky hospodaření. Pokles Dow Jonesova indexu na uzdě držel růst akcií maloobchodního gigantu Walmart.
C:\fakepath\trader-20022024-61-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, reaguje na snížení klíčové čínské referenční sazby pro hypotéky

20.02.2024 Americký dolar dnes oslabuje. Reaguje na to, že Čína snížila klíčovou referenční sazbu pro hypotéky. Australský dolar, který se považuje za ukazatel globálního růstu, posiluje.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 13. února. ECB rozhodne o snížení sazeb v březnu

13.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v mimořádně klidném režimu. V ranních hodinách došlo k potenciálnímu proražení linie klouzavého průměru, odpoledne však došlo k obnovení mírného poklesu evropské měny. K jasné konsolidaci nad klouzavým průměrem jako v předchozích třech případech tedy nedošlo. Obchodníky jsme již upozorňovali na to, že průraz klouzavého průměru je možný. Za současných okolností však nebude znamenat posun k vzestupnému trendu.
img

PepsiCo ztrácí 3 % po smíšených výsledcích a výhledu 📊

09.02.2024 Čistý zisk společnosti PepsiCo (PEP.US) překonal odhady, ale poprvé po téměř čtyřech letech klesly čtvrtletní tržby o 0,5 %, což může být pro prodejce důvodem k přehodnocení obchodních vyhlídek v prostředí nižší očekávané inflace, která omezuje zvyšování marží v závislosti na cenách. Tento pokles tržeb je přičítán vysokým nákladům na úvěry a sníženým úsporám, které ovlivnily spotřebitele během prázdninového čtvrtletí, přičemž celková poptávka v Severní Americe byla zklamáním.
C:\fakepath\trader-22012024-46-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli geopolitickému napětí rostou

22.01.2024 Ceny ropy na začátku nového týdne rostou. Mohou za to konflikty na Blízkém východě a na Ukrajině, které mohou mít negativní dopad na dodávky ropy, a mimořádně chladné počasí v Severní Americe. Růst cen ale brzdí nejistota, zda ekonomické faktory nesníží současně poptávku po ropě.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský HDP vzrostl meziročně o 5,2 procenta, zaostal za očekáváním

17.01.2024 Čínská ekonomika ve 4. čtvrtletí loňského roku meziročně vzrostla o 5,2 procenta, což je sice v souladu s cílem Pekingu, ale o desetinu procentního bodu zaostává za očekáváním analytiků. V předchozím tříměsíčním období činil růst hrubého domácího produktu (HDP) 4,9 procenta. Mezičtvrtletně růst HDP v posledním trimestru zvolnil na jedno procento z revidovaného tempa 1,5 procenta ve třetím čtvrtletí. Podle tiskových agentur to ukazují dnes zveřejněné oficiální čínské údaje.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínská ekonomika loni vzrostla odhadem o 5,2 procenta, řekl v Davosu premiér

16.01.2024 Čínská ekonomika se v loňském roce zotavila a podle odhadů dosáhla růstu 5,2 procenta, čímž překonala stanovený pětiprocentní cíl, uvedl dnes čínský premiér Li Čchiang ve svém projevu na zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu ve Švýcarsku. Čína je podle premiéra otevřená pro podnikání a má potenciál pro zahraniční investice.
img

Snížení cen v Saúdské Arábii poškodilo ropu, zatímco americký trh vstřebává zprávy o Boeingu

09.01.2024 Cena ropy byla v pondělí v centru pozornosti poté, co ceny ropy brent na začátku týdne klesly o téměř 4 %. Hnacím motorem byla Saúdská Arábie, která oznámila snížení cen svých dodávek ropy na únor, a to pro všechny odběratele, nejen pro odběratele se sídlem v Asii, jak to dělala dříve.
img

Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024

03.01.2024 Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
C:\fakepath\trader-02012024-94-zm.jpg

Komodity: Cena ropy je bez větších změn, obavy o ekonomiku vyrovnávají napětí v Rudém moři

02.01.2024 Ceny ropy jsou na začátku první seance nového roku bez větších změn a mírně rostou. Nahoru jim pomáhají mimo jiné obavy z možného narušení dodávek z Blízkého východu po posledním útoku na kontejnerovou loď v Rudém moři. Přetrvávají ale obavy z vývoje globální ekonomiky.
img

Ropa se silně odrazila, navzdory negativní zprávě IEA

14.12.2023 Většina komentářů od IEA je negativních, ale tento poslední vypadá docela pozitivně. IEA nicméně stále vidí v příštím roce vyrovnaný trh a nevidí žádné vyhlídky na velký nárůst cen ropy
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Číny ze stabilního na negativní

05.12.2023 Americká ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled ratingu Číny ze stabilního na negativní. To znamená, že by v dohledné době mohla snížit i samotný rating. Agentura odkazuje na nižší hospodářský růst Číny ve střednědobém výhledu a na problémy v sektoru nemovitostí. Uvedla to ve své dnešní zprávě. Hlavní rating agentura ponechala na stupni A1.
C:\fakepath\ropa-08102023.jpg

Dopad konfliktu v Izraeli na ceny ropy by podle analytiků mohl být omezený

08.10.2023 Ceny ropy by v reakci na útok palestinských ozbrojenců z Hamásu na Izrael mohly v pondělí prudce vzrůst. Celkový dopad útoku ale bude pravděpodobně omezený. Řekli to zpravodajské televizi CNBC odborníci na energetiku. To však podle nich platí pouze za předpokladu, že konflikt nebude dále eskalovat.
C:\fakepath\trader-06102023-77-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes mírně rostou, za celý týden však výrazně ztrácejí

06.10.2023 Ceny ropy dnes mírně posilují, za celý týden jsou však ve ztrátě, která by mohla být nejvyšší od března. Částečné zrušení ruského zákazu vývozu pohonných hmot prohloubilo obavy o vývoj poptávky.
C:\fakepath\trader-07092023-uvod.jpg

Září jako měsíc nových příležitostí?

07.09.2023 S novým školním rokem se nám na trhy vrací volatilita, která po skončení období letních dovolených přinese svěží vítr, ze kterého budou moci profitovat zkušení obchodníci, zatímco začátečníci mohou toto období využít ke studiu a testování. Americké indexy nadále posilují navzdory rostoucím výnosům z amerických dluhopisů a zajímavá obchodní příležitost je jeví na ropě.
img

US Open: Wall Street po prodlouženém víkendu otevírá níže!

05.09.2023 Americké trhy se v úterý po víkendu a Dnu práce otevřely utlumeným tónem, když indexy S&P 500 a Nasdaq Composite zaznamenaly mírný pokles o 0,1 %, respektive 0,3 %, zatímco index Dow Jones Industrial Average zůstal na stejné úrovni. Tato nízká dynamika se shodovala se zveřejněním čínských údajů, které signalizovaly zpomalení v sektoru služeb, což přispělo k obavám o globální růst. Výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly na 4,233 % z pátečních 4,17 %.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
img

Forex: Oživení čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zklamalo

17.07.2023 Data z Číny jsou rizikem nejen pro globální růst. Čínský HDP ve druhém čtvrtletí vzrostl meziročně o 6,3 % (0,8 % q/q), zatímco tržní konsenzus očekával 7,1 % y/y. Slabší aktivita v Číně se patrně již začala projevovat i v Evropě, zejména v předstihových indikátorech z Německa, které v poslední době zklamaly. Německý vývoz do Číny se sice po propadu na začátku letošního roku mírně zlepšil, stále však zůstává z historického pohledu a s přihlédnutím k inflaci poměrně nízko, což pravděpodobně bude brzdit i oživení našeho zahraničního obchodu.
img

Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky

29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
C:\fakepath\global economy.jpg

Pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta

20.06.2023 Světová úvěrová pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta. Pro rok 2024 očekává růst o 2,3 procenta. Vyplývá to ze čtvrtletní analýzy Coface Barometr, kterou společnost dnes poskytla ČTK. Loni koncem října odhadovala letošní růst pod dvě procenta.
img

Coface Barometr rizik zemí a odvětví za 2. čtvrtletí 2023: Ztracené iluze a velká očekávání

20.06.2023 Rok 2023 začal s velkými očekáváními, ale s největší pravděpodobností se optimismus, s nímž do něj některé ekonomiky vstupovaly, nenaplní. První polovina roku utvrdila společnost Coface, která je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik, v jejích předpokladech: inflace se ve vyspělých zemích bezbolestně nevrátí ke svému 2% cíli; centrální banky do konce roku „kormidlem neotočí"; a pouhé zrušení zdravotních omezení neumožní Číně hrát roli motoru světové ekonomiky. Do popředí se také vrátily dvě zásadní věci: přístup k dostatku levné energie zůstává pro fungování globální ekonomiky klíčový a měnová politika má přímější vliv na ocenění aktiv a finanční stabilitu než na spotřebitelské ceny.
C:\fakepath\global economy.jpg

Světová banka zlepšila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 2,1 procenta

06.06.2023 Světová banka (SB) dnes zlepšila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 2,1 procenta z 1,7 procenta předpokládaných v lednu. Vyplývá to z dnešní zprávy SB o vyhlídkách světového hospodářství. Růst globální ekonomiky by měl letos navzdory zlepšení odhadu zpomalit z loňských 3,1 procenta. Odhad růstu na příští rok banka zhoršila, a to na 2,4 procenta z 2,7 procenta.
img

Morgan Stanley – obnova čínské ekonomiky neovlivní rozvinutý svět

19.04.2023 „Opak k obecnému mínění – obnova čínské ekonomiky podle Morgan Stanley pravděpodobně nepovede k výraznému stimulu západních ekonomik, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF zhoršil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 2,8 procenta

11.04.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky. Podle aktualizované prognózy fondu se celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 2,8 procenta, zatímco v lednu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Nejisté náznaky z počátku letošního roku, že by světová ekonomika mohla dosáhnout měkkého přistání s pomalejší inflací a stabilním růstem, ustoupily kvůli trvale vysoké inflaci a nedávným otřesům ve finančním sektoru, uvedl MMF ve své dnešním výhledu.
img

TZ Allianz Trade: Insolvence opět nabírají na síle. Česko se zatím drží pod úrovní před pandemií

11.04.2023 Počet insolvencí se odrazil od pandemického minima a v polovině sledovaných zemí se dostane nad úroveň před pandemií. Naznačuje to Globální index platební neschopnosti pojišťovny Allianz Trade. Insolvence táhnou vzhůru zejména západoevropské ekonomiky. V Česku by letos mělo být o čtvrtinu méně insolvencí ve srovnání s rokem 2019, přesto jich meziročně přibude.
img

Odpolední shrnutí (10.04.2023)

10.04.2023 Globální růst má letos zpomalit na 2 %, zatímco růst v USA by se měl podle prognóz Světové banky zpomalit na 1,2 % vs. 2,1 % v loňském roce.
img

Nové údaje o HDP nepřekvapily. Recese v ekonomice přetrvává

31.03.2023 HDP ve 4. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně klesl o 0,4 % a meziročně stoupl o 0,3 %. HDP v roce 2022 stoupl o 2,5 %. Tyto zveřejněné údaje nelze považovat za výraznou změnu proti původnímu odhadu. Data nepřinesla do diskuse o směřování české ekonomiky nic nového. Za recesí v ekonomice stojí především strach domácností z vysokých cen. Lidé zkrátka neutrácejí a poptávka je slabá.
img

EURUSD pod trendovou linií 📉 Harker a Williams komentují měnovou politiku USA 💵

15.02.2023 Americký dolar vůči euru posiluje poté, co americká inflace včera vykázala nižší tempo poklesu a členové Federálního rezervního systému se vyjadřovali poměrně jestřábím tónem, což signalizuje prodloužení cyklu zvyšování sazeb. Kromě toho vůdce republikánů McDonell včera naznačil, že strana nebude stát v cestě zvýšení dluhového limitu a sníží tak riziko "defaultu" USA. Mírně holubičí zprávu Patricka Harkera, šéfa filadelfského Fedu, vyvážil jestřábí Thomas Williams, šéf newyorského Fedu.
img

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací

13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Obchodování s mědí: Komodita, která je podceňována?

09.02.2023 Obchodování s mědí a kolísání její ceny se sice nedostává na titulní stránky nejpopulárnějších finančních zpravodajských serverů, ale jen málo analytiků může popřít základní sílu této komodity. Ano, měď je sice na třetím místě za zlatem a stříbrem, pokud jde o hodnotu, ale někdy by se za podhodnocenou hodnotou mohlo skrývat zajímavé překvapení.
img

Invesco: Inflace a znovuotevření Číny pomohou trhům v roce králíka

02.02.2023 V Číně začal nový lunární rok a je to rok králíka. V roce tygra byly trhy „zničeny“, takže doufám, že tento rok přinese na finanční trhy jinou energii.
img

Optimismus MMF a údaje o HDP eurozóny vzbuzují pozornost

31.01.2023 Mezinárodní měnový fond (IMF) zvýšil svou prognózu globálního růstu na letošní rok, přičemž uvedl větší odolnost ekonomik po celém světě, než se očekávalo, a zvolil pozitivnější tón než ve svých zprávách z předchozího roku. MMF předpokládá, že globální růst dosáhne 2,3 %, což je o 0,2 % více než jeho předchozí prognóza. Analytici MMF předpovídají, že Spojené království bude jedinou ekonomikou skupiny G7, která se v roce 2023 dostane do záporného růstu.
img

Evropa stále kráčí po napjatém laně recese

31.01.2023 ‚‚HDP v eurozóně v minulém čtvrtletí překvapivě vzrostlo o 0,1 %, a opět se tak jen o vlásek vyhnulo recesi. Ekonomická rizika ve třetí největší ekonomice světa se v poslední době zmírnila, ale kontinent stále čeká těžký rok 2023, kdy bude muset překonávat pomalejší globální růst a vyšší úrokové sazby.
img

Ranní shrnutí (26.01.2023)

26.01.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně, ale celkově byl rozsah pohybů malý. S&P 500 klesl o 0,02 %, Dow Jones získal 0,03 %, Nasdaq se posunul o 0,18 % níže a Russell 2000 vyskočil o 0,25 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

Růst globální ekonomiky letos zpomalí na 1,9 procenta, odhaduje OSN

26.01.2023 Růst globální ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z odhadovaných tří procent loni. Bude tak patřit mezi nejnižší za poslední desetiletí. Ve zprávě nazvané World Economic Situation and Prospects to včera uvedla Organizace spojených národů. Slabší růst způsobí pandemie nemoci covid-19, invaze ruských vojsk na Ukrajinu, vysoká inflace a klimatická krize.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka navzdory tlakům nezměnila měnovou politiku

18.01.2023 Měnový výbor japonské centrální banky na svém dnešním zasedání ponechal dosavadní politiku mimořádně nízkých úrokových sazeb beze změny. Nepodlehl tedy tlakům trhu, aby učinil víc a navázal na svůj prosincový krok. Tehdy umožnil, aby se výnosy klíčových státních dluhopisů se splatností deset let mohly pohybovat v širším rozpětí. Japonský jen a výnosy japonských dluhopisů v reakci na dnešní rozhodnutí centrální banky klesly.
img

Dolar na vrcholu

26.12.2022 Miliardář a "dluhopisový král" Jeffrey Gundlach se domnívá, že Federální rezervní systém zvýší v únoru úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů a sazby by mohly příští rok dosáhnout vrcholné úrovně 5 %.
img

Investiční výhled na rok 2023: Krátkodobá kontrakce následovaná oživením později v roce 2023 si žádá opatrný a selektivní přístup při alokaci aktiv

16.12.2022 V turbulentním roce jako byl ten uplynulý, se investoři stali svědky nevídaného a synchronizovaného monetárního utahování, které zvýraznilo rizika pro celosvětovou ekonomiku. Trhy se také nadále potýkaly s kombinací makroekonomických a geopolitických nejistot. Investiční odborníci společnosti Invesco popsali paletu možností, které se objevují v tomto prostředí, vypracovali základní scénář, který považují za vysoce pravděpodobný, a současně alternativní scénář. Oba mohou investorům pomoci v rozhodování o umístění kapitálu.
img

Ranní shrnutí (02.12.2022)

02.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou na mírně nižších úrovních. Dow Jones klesl o 0,56 %, S&P 500 se posunul o 0,09 % níže a Russell 2000 skončil o 0,11 % v mínusu. Nasdaq naopak vykázal zisk 0,13 %.
img

Asie zůstává oporou růstu, zatímco zbytek světa se potácí na hranici recese

24.11.2022 VÝHLED: Přestože výhled trhu na rok 2023 je v některých ohledech pozitivní, rizika jsou vysoká. Nižší inflace a konec zvyšování úrokových sazeb by měly přinést tolik potřebnou úlevu v ocenění, stejně jako slabší růst HDP výrazněji nahlodává zisky. Nejnovější prognózy HDP (viz graf) upozorňují na příležitost v Asii a na rozvíjejících se trzích v příštím roce, zejména pokud dolar dosáhl svého vrcholu, ale také na rizika zpomalení v atraktivně oceňované Evropě, která ohrožují její současné fiskální a devizové rezervy. Obrovskou divokou kartou jsou ceny energií, a to jak pro inflaci, tak pro stále klíčový spotřebitelský výhled.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Inflace v Turecku v září vystoupila na 83,5 procenta, nejvýše od roku 1998

03.10.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Turecku v září zrychlil na 83,45 procenta ze srpnových 80,2 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Inflace se tak nachází na nejvyšší úrovni od poloviny roku 1998. K jejímu růstu přispívá nekonvenční politika turecké centrální banky, která navzdory vysoké inflaci a slabému kurzu domácí měny snižuje úrokové sazby.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Světová banka kvůli zpomalení růstu v Číně zhoršila výhled růstu východní Asie

27.09.2022 Hospodářský růst ve východní Asii a Tichomoří letos kvůli zpomalení růstu v Číně prudce oslabí. V příštím roce ale znovu nabere na tempu, uvedla v tiskové zprávě Světová banka (SB). Letos očekává zpomalení růstu v regionu na 3,2 procenta, zatímco v dubnu odhadovala tempo růstu na pět procent. Loni hospodářství regionu vykázalo růst o 7,2 procenta.
C:\fakepath\SB2.jpg

Hlavní ekonom SB se obává období nízkého růstu a vysoké inflace

15.09.2022 Nový hlavní ekonom Světové banky (SB) Indermit Gill se obává všeobecné stagflace v globální ekonomice, tedy období nízkého hospodářského růstu doprovázeného vysokou inflací. Válka na Ukrajině a její dopady výrazně změnily výhled globální ekonomiky a SB již snížila své prognózy pro tři čtvrtiny zemí.
img

Rok 2022: Jak to bude dál?

12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
img

Celkový obrázek: Jaká bude alokace aktiv ve 3. čtvrtletí 2022 podle Invesca?

08.07.2022 Hlavní centrální banky agresivně zpřísňují měnovou politiku, výnosy dluhopisů prudce rostou a ceny většiny aktiv klesají. Vzhledem k tomu, že výnosy amerických státních dluhopisů jsou na úrovních, které nebyly zaznamenány už víc než 10 let, a v Invescu jsou analytici přesvědčeni, že riziko globální recese roste, rozhodli se v rámci alokace modelových aktiv převážit státní dluhopisy (poprvé od roku 2016). Vyvažují to tím, že převážili také nemovitosti. Těchto změn dosáhli snížením váhy akcií (na Underweight), úvěrů investičního stupně (stále Overweight), úvěrů s vysokým výnosem (na nulu) a hotovosti (Overweight). V rámci regionů Invesco upřednostňuje aktiva ve Spojeném království a na rozvíjejících se trzích (EM).
C:\fakepath\dolar-07072022.png

Shrnutí obchodní seance: Americké akcie mírně posílily, dolar se pohybuje kolem 20letého maxima

07.07.2022 Americké akcie včera mírně posílily. Dolar se pohybuje kolem 20letého maxima. Investoři vyhlíželi zápis z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Po jeho zveřejnění hlavní tři indexy smazaly předchozí ztráty a do konce seance posílily.
C:\fakepath\global economy.jpg

Hlavní ekonomka Světové banky pochybuje, že se lze vyhnout globální recesi

29.06.2022 Hlavní ekonomka Světové banky (SB) Carmen Reinhartová pochybuje, že se americké a světové ekonomice podaří vyhnout recesi, vzhledem k prudkému růstu inflace a úrokových sazeb a také vzhledem ke zpomalení tempa růstu v Číně. Snížit inflaci a zároveň zajistit ekonomice takzvané hladké přistání je z historického hlediska těžký úkol a riziko recese je v současné době jednoznačně žhavým tématem. Reinhartová to řekla v rozhovoru s agenturou Reuters.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Citigroup: Ropa bude letos i příští rok proti původním předpokladům dražší

06.06.2022 Ropa bude v letošním i příštím roce proti původním předpokladům výrazně dražší, z nynějších vysokých hodnot ale sestoupí. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedli analytici finančního ústavu Citigroup. Odhad průměrné ceny severomořské ropy Brent na příští rok zvýšili o 16 dolarů na 75 USD za barel. V současné době se barel Brentu i kvůli dopadům války na Ukrajině prodává zhruba za 120 USD.
img

V EU stále není jistý zákaz ruské ropy, ropné firmy jsou omezeny dodávkami

26.05.2022 Ve čtvrtek vzrostly ceny ropy, což tento týden kvůli známkám omezených dodávek prodloužilo opatrný růst, Evropská unie (EU) mezitím jedná s Maďarskem o plánech na zákaz dovozu ropy z Ruska.
img

Anti-inflační boj ECB

26.05.2022 Poslední týdny to vypadá jako by se ECB rozhoupala a konečně začala řešit to, že inflace je permanentně nad cílem a euro na velmi slabých hodnotách, které jí nedovolí ztlumit. Přechod do restriktivnějšího módu měnové politiky v eurozóně však nebude vůbec triviální. Základní překážkou na cestě k normalizaci měnové politiky ECB je totiž veřejný dluh Itálie.
img

Rozbřesk: Dilema ECB a co řiká nový guvernér ČNB Michl o koruně

26.05.2022 Poslední týdny to vypadá jako by se ECB rozhoupala a konečně začala řešit to, že inflace je permanentně nad cílem a euro na velmi slabých hodnotách, které ji nedovolí ztlumit. Přechod do restriktivnějšího módu měnové politiky v eurozóně však nebude vůbec triviální.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB: Realitní trh v eurozóně by mohl při rychlém růstu úroků začít klesat

25.05.2022 Předražený trh nemovitostí v eurozóně by mohl začít klesat, pokud sazby hypoték porostou rychleji než inflace. Uvedla to dnes Evropská centrální banka (ECB), podle které by se tak jasně ukázalo, jak financování na dluh vede v některých zemích ke vzniku cenových bublin. Někde jsou podle ECB nemovitosti nadhodnocené až o 60 procent.
img

Federální rezervní systém, zaměřeno na RNBZ a obavy o globální růst

24.05.2022 Před projevem předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a rozhodnutím o úrokových sazbách Novozélandské centrální banky (RBNZ) panují složité makroekonomické podmínky. Očekává se, že Novozélandská centrální banka ve středečním rozhodnutí zvýší svou orientační klíčovou úrokovou sazbu z 1,5% na 2%. Současná míra inflace na Novém Zélandu se blíží 7 procentům.
C:\fakepath\eurusd-13052022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 13.5.2022

13.05.2022 Akcie ve Spojených státech včera znovu převážně oslabily. Dolů je hnal strach z vysoké inflace, která by mohla přimět americkou centrální banku (Fed) k agresivnějšímu zvedání úrokové sazby. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\trader-12052022-30-zm.jpg

Forex: Dolar je na 20letém maximu kvůli obavám, že vysoká inflace poškodí globální růst

12.05.2022 Dolar je dnes opět na dvacetiletém maximu. Americké měně pomáhají obavy, že vysoká inflace a reakce na ni ze strany americké centrální banky (Fed) poškodí globální růst. To nahrává dolaru, který je považován za bezpečnou měnu v časech globální nejistoty.
C:\fakepath\trader-04052022-21-zm.jpeg

Forex: Dolar oslabuje, trhy čekají zvýšení úrokových sazeb v USA

04.05.2022 Dolar dnes oslabuje ke koši měn. Investoři očekávají, že centrální banka USA (Fed) dnes zvýší sazby a hodnotí, jak moc se již očekávaný vývoj měnové politiky do kurzu dolaru promítl.
img

Investoři se připravují na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000

03.05.2022 Dluhopisy po celém světě klesly, když se investoři připravovali na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000 a na vlnu zpřísňování politiky ze strany ostatních centrálních bank. Pokles cen způsobil růst akcií a futures na americké indexy. Výnosy 10letých dluhopisů v USA se obchodovaly kolem 3 % poté, co v pondělí dosáhly milníku. Německá referenční sazba poprvé od roku 2015 stoupla nad 1 %, zatímco výnos odpovídajících britských dluhopisů se vyšplhal nad 2 %. Australské dluhopisy klesly a měna vyskočila poté, co národní centrální banka zvýšila výpůjční náklady více, než mnozí očekávali. Mezitím se investoři sázející na to, že globální dluhopisy jsou stále drahé, obraceli k akciím. Futures na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 vzrostly alespoň 0,1 %, zatímco evropský benchmark Stoxx50 přidal 0,6 %. Obchodování však bylo volatilní kvůli rostoucí nervozitě ze zvyšujících se výnosů.
img

Ekonomický kalendář: Meta výsledky, Rusko zastavuje dodávky plynu

27.04.2022 Evropské trhy otevřely mírně negativně. Situace na trzích se po včerejším masakru na Wall Street uklidnila. Investoři však zůstávají nervózní, protože riziko pro globální růst přetrvává a Rusko omezuje dodávky plynu evropským zemím. Gazprom uvedl, že zastavil toky do polského PGNiG a bulharského Bulgargazu a neobnoví je, pokud nebudou platby provedeny v ruských rublech.
img

Ranní shrnutí (27.04.2022)

27.04.2022 Americké indexy včera prudce klesly v reakci na rizika ohrožující globální růst. S&P 500 klesl o 2,81 %, Dow Jones přišel o 2,38 % a Nasdaq se propadl téměř o 4 %.
C:\fakepath\trader-25042022-32-zm.jpg

Komodity: Ropu táhne dolů uzávěra v Šanghaji, která vyvolává obavy o poptávku

25.04.2022 Ceny ropy v úvodu týdne prodloužily pokles z předchozích dní. Ztrácejí přes pět procent a jsou poblíž nejnižších úrovní za dva týdny. Dolů je táhnou obavy, že prodloužená uzávěra kvůli covidu-19 v Šanghaji a možné zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech poškodí globální růst a poptávku po energii.
img

Ropa hloubí ztráty z důvodů obav o růst a uzavření Šanghaje

22.04.2022 Ceny ropy v pátek zhloubily ztráty způsobené vyhlídkou na zvýšení úrokových sazeb, slabší globální růst a odstávky COVID-19 v Číně, které poškozují poptávku, přestože Evropská unie zvažovala zákaz dovozu ruské ropy.
img

Powell pohrozil dalším zvyšováním sazeb. Inflace v EU vzrostla o 7,8 %

22.04.2022 Předseda Fedu Jerome Powell ve čtvrtek naznačil, že americká centrální banka by brzy mohla přikročit k dvojnásobnému zvýšení sazeb. Chce tak zintenzivnit boj s vysokou inflací. Referenční úroková sazba Fedu je jedním z hlavních monetárních nástrojů banky pro “řízení“ ekonomiky. Centrální banka většinu pandemie držela sazby blízko nuly, nyní však zřejmě obrací kurz. Fed v březnu zvýšil sazbu z rekordního minima o 0,25procentního bodu. Chtěl tak zamezit růstu cenové hladiny.
img

Rusko letos vykáže historicky suverénně nejvyšší přebytek zahraničního obchodu. Po Evropě rubly chtít nebude, z Gazprombanky, která obejde sankce, si ale udělá novou „centrální banku“

03.04.2022 Rusko letos podle všeho vykáže historicky suverénně rekordní kladnou výši salda běžného účtu platební bilance. Podle odhadu washingtonského Institutu mezinárodních financí saldo vykáže úroveň až 240 miliard dolarů. Dosud své nejvyšší úrovně za celou historii novodobého Ruska, tedy za dobu od rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let, dosáhlo saldo loni, kdy vykázalo úroveň 122 miliard dolarů (viz graf níže).
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Válka na Ukrajině může snížit globální růst o více než procentní bod

17.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by letos mohla ubrat více než jeden procentní bod z růstu světové ekonomiky, a naopak přidat 2,5 procentního bodu k inflaci. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V prosinci předpověděla, že globální hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 4,5 procenta.
img

Ropa ztrácí páru, trhy ztrácí dech

09.03.2022 Futures na americké a evropské akcie ve středu rostly, zatímco obchodníci vyhodnocovali rizika, která představuje nárůst cen komodit poté, co Rusko zahájilo na Ukrajině speciální operaci. Na asijské akcie mělo vliv oslabení v Číně.
img

Rekordní růst cen komodit vytváří na americký akciový trh tlak

07.03.2022 Neuvěřitelný růst cen komodit vedl k dalšímu poklesu amerických a evropských akciových indexů. Kontrakty na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 klesly o více než 1 %, zatímco evropské futures se propadly o 2,7 %.
img

EUR/USD: Euro zůstává v palebné linii

02.03.2022 Zprávy přicházející z geopolitické fronty nadále otřásají světovými trhy. Obavy o osud světové ekonomiky jsou jedním z hlavních důvodů pokračující poptávky po ochranném dolaru a výprodeje akcií.
img

Očekává se, že zlato vzroste až na 2 000 USD

25.02.2022 Geopolitická krize způsobila na finančních trzích výkyvy, které po čase vedly k jednomu extrémně volatilnímu sporu. Rusko včera zahájilo rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Cílem probíhající ruské vojenské invaze je demilitarizace Ukrajiny.
img

Prognóza Mezinárodního měnového fondu

26.01.2022 Mezinárodní měnový fond snížil svou prognózu globálního růstu pro rok 2022 na 4,4 %, přičemž největší pokles zaznamenaly dvě největší světové ekonomiky – Spojené státy a Čína.
img

Invesco Investment Outlook 2022: Normálnější růst i inflace, vyšší volatilita v roce plném změn

13.01.2022 Po dvou letech mimořádných kroků fiskální a měnové politiky, které vyvolala pandemie, očekávají investiční stratégové společnosti Invesco, že rok 2022 bude rokem změn. Politiky a ekonomiky se budou přibližovat normálnějšímu stavu. Uprostřed pokračujících narušení dodavatelského řetězce a nárůstu poptávky se výhled na rok 2022 soustředí také na otázku inflace a na to, jak na ni mohou trhy a tvůrci politik reagovat.
img

Do čeho investovat? Nemovitosti ano, zlato, technologie, Čína ne...

06.01.2022 Dalším důležitým faktorem bude globální růst inflace, která je důsledkem pumpování peněz do ekonomik. Právě vysoká inflace výrazně ovlivňuje, která aktiva jsou a nejsou pro investory zajímavá. Investoři budou spíše vyhledávat produkty, jejichž výnos inflaci překonává. To jsou zejména akcie. Z akcií by mohly být v roce 2022 zajímavé finanční instituce, které by těžily z očekávaného růstu úrokových sazeb.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Inflace v Rusku v listopadu vystoupila na 8,4 procenta, je nejvyšší od roku 2016

09.12.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Rusku v listopadu zrychlil na 8,4 procenta z říjnových 8,1 procenta. Inflace je tak nejvyšší od roku 2016, ukazují údaje, které včera zveřejnil ruský statistický úřad. Očekává se, že ruská centrální banka příští týden v reakci na vzestup inflace přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. V říjnu zvýšila základní úrok o tři čtvrtě procentního bodu na 7,5 procenta.
img

Fidelity International: Paradox hospodářské politiky

07.12.2021 Rok 2021 přinesl oživení, ve které mnozí doufali. Firmy se znovu otevřely, dojíždějící se vrátili ke svým pracovním stolům a ti nejodvážnější z nás dokonce vyrazili na dovolenou. Situaci však nelze označit za "návrat k normálu" vzhledem k raketově rostoucím cenám energií, vysoké úrovni zadlužení a růstu, který se již nachází za vrcholem.
C:\fakepath\eurusd-16112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.11.2021

16.11.2021 Akcie ve Spojených státech zahájily včerejší den růstem, později však své zisky smazaly a skončily s mírnou ztrátou, protože technologické akcie změnily směr kvůli obavám z rostoucích výnosů státních dluhopisů. Nové možné objednávky na letadla však vytáhly vzhůru výrobce letadel Boeing.
C:\\fakepath\\eurozona.jpg

MMF: Evropa by se měla vyhnout inflační spirále, vzestup cen energie poleví

20.10.2021 Evropa by se měla vyhnout inflační spirále, protože nynější vzestup cen energie by měl v příštím roce polevit. Uvedl to dnes podle agentury Reuters šéf evropského odboru Mezinárodního měnového fondu (MMF) Alfred Kammer.
img

Navzdory znovunastartování ekonomického růstu nelze polevit v obezřetnosti na trzích

19.10.2021 Globální ekonomický růst zůstává silný. Napříč jednotlivými trhy je však kvůli dynamicky se vyvíjející pandemické situaci nevyrovnaný. Zřetelná korelace mezi proočkovanostíobyvatelstva a mírou oživení ekonomiky ukazuje, že náskok nejvyspělejších trhů před rozvojovými se bude zvětšovat, dokud očkovací kampaň jednotlivých států nedosáhne srovnatelných výsledků.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Výrobní ceny v Číně v záři kvůli cenám komodit rekordně vzrostly

14.10.2021 Výrobní ceny v Číně v září stouply v meziročním srovnání o rekordních 10,7 procenta. Přispěl k tomu rekordní růst cen komodit. Slabá poptávka ale zpomalila růst spotřebitelských cen, uvedl dnes čínský statistický úřad. Index výrobních cen je měřítkem toho, co výrobci účtují svým odběratelům. Protože Čína je největším světovým vývozcem, mohl by růst výrobních cen v Číně ovlivnit i další země.
img

Akcie Starbucks rostou po zvýšení analytického doporučení

11.10.2021 Akcie Starbucks (SBUX.US) přidávají během dnešní seance 1,5 % po zvýšení doporučení BofA Securities a Deutsche Bank na "buy". BofA obnovila svůj rating s cílovou cenou na úrovni $135 s komentářem: "Segment kávy pokračuje v růstu, který převyšuje globální růst v jídelních službách. Společnost Starbucks je jednou z mála, která dokáže stavět na úsporách z rozsahu." Deutsche Bank zvýšila svůj rating společnosti na "buy" z "hold" s cenovým cílem $127. Dle banky má společnost "neuvěřitelné" momentum, atraktivní valuaci a také vyhlídky růstu čínského zastoupení.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10102021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.10.2021)

11.10.2021 Minulý týden byl z pohledu mé obchodní strategie velmi úspěšný. Dočkali jsme se dvou obchodů a oba skončily v zisku. Vše jsem s předstihem uveřejnil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který dokonale přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Později ke konci týdne pak ještě došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který také velmi rychle a přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Takže minulý týden byla 100% úspěšnost mé strategie a pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF: Globální inflace by se příští rok měla vrátit na úrovně před pandemií

06.10.2021 Globální růst spotřebitelských cen by měl letos na podzim dosáhnout svého vrcholu a do poloviny příštího roku se vrátit na úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Přetrvává však riziko, že tlak na růst cen spojený s výpadky v dodavatelských řetězcích bude trvalejšího rázu. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Swingový výhled 40.týden

05.10.2021 Akciové indexy v minulém týdnu prudce oslabovaly v důsledku zhoršení rizikového sentimentu v souvislosti s rostoucími obavami, že vyšší inflace může přetrvávat i poté, kdy globální růst dosáhl svého vrcholu. Americký dolar v tomto prostředí nadále posiluje.
img

Swingový výhled 40. týden

05.10.2021 Swingový výhled 40. týden Akciové indexy v minulém týdnu prudce oslabovaly v důsledku zhoršení rizikového sentimentu...
img

Komentář Fidelity International k nadcházející schůzi Evropské centrální banky

09.03.2021 ECB se na nadcházejícím zasedání zaměří bezpochyby na zpřísnění finančních podmínek. Situace v posledních několika týdnech byla většinou ovlivněna celosvětovým růstem výnosů. Nedávný posun komunikace ECB je zaměřený na udržení „příznivých podmínek financování“. Anna Stupnytska, globální makroekonomka z Fidelity International očekává, že ECB zareaguje na nedávné zpřísnění zvýšením tempa nouzového pandemického programu nákupu aktiv – PEPP. Přesná týdenní částka pravděpodobně nebude oznámena. „Předpokládáme, že program je flexibilní a bude použit k nákupům v různých zemích podle potřeby. V tomto ohledu je největší růst výnosů v Itálii, rychlý a neuspořádaný. ECB se proti tomu bude pravděpodobně silně stavět,“ doplňuje Anna Stupnytska.
C:\fakepath\graf global.jpg

Coface: Růst nerovnosti ve světě může vést k častějším nepokojům

09.02.2021 Růst ekonomické nerovnosti spolu s nespokojeností veřejnosti s vládním řešením pandemie v mnoha zemích může vést letos ke vzniku častějších protestů a sociálních nepokojů. Přestože výkonnost Číny a dalších asijských ekonomik zvyšuje globální růst, hlavní vyspělé ekonomiky se letos nevrátí na úroveň HDP, kterou dosahovaly před krizí. Vyplývá to z pravidelné analýzy pojišťovny Coface, která je světový lídr v pojištění úvěrů a obchodních rizik,
C:\fakepath\724008811_imf-cover.jpg

MMF zhoršil odhad poklesu HDP Asie na 2,2 procenta

21.10.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil svůj odhad vývoje hrubého domácího produktu (HDP) Asie v letošním roce kvůli očekávanému výraznějšímu propadu v zemích jako Indie, Filipíny nebo Malajsie. V letošním roce má tak region zaznamenat pokles o 2,2 procenta místo doposud očekávaných 1,6 procenta. Nový odhad ukazuje, že pandemie nemoci covid-19 má nadále na region negativní vliv, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolarový index dnes oslabuje, za celý týden však roste

16.10.2020 Americký dolar dnes oslabuje ke koši měn, i když po údajích o maloobchodních tržbách část ztrát smazal. Za celý týden by však měl vykázat zisk, ke kterému mu pomohl globální růst případů nemoci covid-19 a slábnutí vyhlídek na nový balík pomoci v USA před prezidentskými volbami, které zvýšily mezi investory zájem o bezpečnější investice.
C:\fakepath\top-23062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2020 1) Známý tržní stratég a jeden z největších akciových medvědů John Hussman vypsal petici, která vyzývá americké zákonodárce k vystavení stopky odkupům firemních dluhopisů americkou centrální bankou (Fed). Mimo jiné upozorňuje, že Fed odkupuje již vydané dluhopisy podniků od soukromých investorů, a přenáší tak riziko na občany. Dnes kolem 10:30 SELČ bylo pod peticí na serveru change.org zhruba 750 podpisů.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli omezování těžby, panují však obavy o poptávku

22.06.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli omezování dodávek suroviny na trh. Výraznějšímu zdražování nicméně brání obavy, že globální růst počtu případů nákazy koronavirem by mohl narušit oživení poptávky po ropě, napsala agentura Reuters.
img

Komodity hledají podporu u fiskální artilerie

03.04.2020 Pandemie koronaviru s sebou přinesla tři významné makroekonomické impulsy. Všechny budou mít v nadcházejících měsících velký dopad na komodity, a to zejména v energetickém sektoru. Globální ekonomika prožívá v současnosti největší poptávkový šok od globální finanční krize, globální šok nabídky a navíc i válku o cenu ropy. To vše dohromady způsobuje destrukci kapitálu.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Bloomberg: Globální ekonomiku svírá vzácný dvojitý šok

05.03.2020 Nový typ koronaviru přináší globální ekonomice dvojitou ránu, která ji v příštích měsících bude ničit. Nejenže zasáhl nabídku, protože řada továren v Číně i jinde přerušila výrobu, ohrožuje totiž i poptávku, neboť spotřebitelé nemají chuť nakupovat ani utrácet. Globální ekonomika je tak sevřena ve vzácném dvojitém šoku nabídky a poptávky, poznamenala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\japonsky jen.jpg

Japonské akcie oslabily kvůli koronaviru na čtyřměsíční minimum

25.02.2020 Japonské akcie dnes oslabily kvůli šíření nového koronaviru na čtyřměsíční minimum. Hlavní index tokijské burzy Nikkei vykázal nejhorší jednodenní výsledek za 14 měsíců, když v závěru odepsal 3,3 procenta na 22.605,41 bodu, a dostal se tak nejníže od pozdního října. V Japonsku se dnes obchodovalo první den po prodlouženém víkendu.
C:\fakepath\eurusd-25022020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2020

25.02.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden největším procentním poklesem za dva roky. Investoři přecházejí k bezpečnějším investicím, než jsou akcie. Děje se tak kvůli prudkému růstu počtu onemocnění novým koronavirem mimo Čínu, který vyvolal obavy, že koronavirus bude mít na globální růst mnohem vážnější dopad, než se doposud čekalo.
Související klíčová slova: Čína a USA | Cena potravinářské pšenice | Aktualizovaný výhled | Měsíčník finančních trhů | Energetické krize v eurozóně | Zpomalení čínské ekonomiky | Pumpování peněz | Výnosy dluhopisů | Cenový kanál | Realitní trh | Finanční ústav | Cena platiny | Uvolněné měnové politiky | Euro k americkému dolaru | Dnešní zprávy | Bruce Aylward | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Analytický tým FXstreet.cz | Situace na DAXu | Války | Zveřejněné údaje | Vývoj | Sell in May and go away | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | TD Securities | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Panevropský index | Pokračování růstu | Statistický úřad Eurostat | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Federální rezervní systém (FED) | Okénko finančního trhu | Standard & Poor's | Volatilní | Ekonomické dopady | Cestovní ruch | West Texas Intermediate (WTI) | Brokeři | Surová ropa | MetaTrader 4 Supreme Edition | Australský dolar | Itálie | Ceny ropy | McDonald's | Michal Stupavský, CFA | Čistý zisk společnosti PepsiCo | Stoxx | Míra zadluženosti | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Shrnutí obchodní seance | Akcie firmy | Texas | Finanční služby | Očekávání | Korelace | Jüan | Program nákupů dluhopisů | Cena žlutého kovu | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Upravený zisk | L.F. Investment | Cena severomořské ropy | Geopolitická krize | Ruská centrální banka | Novo | EUR/JPY | Index S&P 500 | Kvartální výsledky | Qualcomm | Veřejné finance | Komunální dluhopisy | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezpečný přístav | Oživení ekonomiky | Trh práce | Evropská komise | Americký akciový trh | Pro investory | Diverzifikace | Investice | Britská centrální banka | DXY | Aktuální kurzy měn | Geopolitické riziko | Potenciál | La Repubblica | KHC.US | Support | QCOM.US | Allianz Trade | Globální dluhopisové trhy | Status bezpečného přístavu | Russell 2000 | Nízké sazby | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Jednání mezi USA a Čínou | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Ekonomický vývoj | Japonské akcie | Carry FX | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Intervence | Zkušení obchodníci | Experti | LSEG | Cenová volatilita | Skupina Saxo Bank | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Znovuotevření čínské ekonomiky | Rozvíjející se země | Evropské měny | Nákupy aktiv | Agentura ILNA | Béžová kniha | Moody's Investors Service | Důvěra v ekonomiku | Objem ropy | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Budoucnost | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | Český statistický úřad | Americký dolar dnes | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruegel | Oživení čínské ekonomiky | Na burze | Index ekonomické nálady | Carmen Reinhartová | GBP | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Komoditní výhled | Japonská měnová autorita | LULU | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Obchodování na burzách | Konkurenti | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Aktuální vývoj | Eurodolar | Benchmark | Vzácné kovy | Cena pšenice | Politická situace | Aramco | Chris Weston | Včerejší obchodování | Lagardeová | Bernie Sanders | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | P/S | Akcie Lululemon | Oxfam | Kurzotvorné informace | AdmiralMarkets | Měnový pár USD/JPY | AI | Soukromá spotřeba | Asijské akcie | Delta | Dodávky ruského plynu | Vývoj na trzích | SMA | Snížení likvidity | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Meziroční míra inflace v Turecku | Růst sazeb | IDEA | Zkrocení inflace | Richard Clarida | Akcie Erste | Index DOW | Import | Posílení | Zákaz vývozu | Zvýšení dluhového limitu | Exchange | Společnost Huawei | Státní dluh | Evropský regulátor | Ekonomika USA | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Zpomalující ekonomika | Dedolarizace | Kontrakty | Nástroje řízení rizik | Propad cen | Index burzy | Microsoft (MSFT.US) | Největší světové ekonomiky | Plány | Online obchodování | Praxe | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Americké ekonomiky | Index NASDAQ 100 | JPY | National Securities | Akcie Palo Alto Networks | Vývoj dolarového indexu | Globální krize | Dovoz | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Vakcinace | Standard & Poor's 500 | Posilování dolaru | Německý export | Německá společnost | Válka na Ukrajině | Podnikové objednávky | Projekce | Znehodnocení | Banka Goldman Sachs | Kontrakce | Globtrex.com | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Výhled do budoucna | FB | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | FedWatch | Francie | Dosáhnout zisku | Klaus Wohlrabe | Spekulovat | Americká lehká ropa WTI | Středoevropské měny | Cenové tlaky | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Doporučení k obchodování | Medvědí trh | Katar | Prognóza | FTSE 100 | Výkonnost | Pokles kurzu | Pozitivní zprávy | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Válka | Globální ekonomiky | Pokles ceny ropy | ČSOB | Nasdaq Composite | Index Philadelphia | DAX | Saxo Bank | USD/oz | Investiční strategie | Zvýšení těžby | Barel ropy | Česká zbrojovka | Palladium | Nejbohatší | Představitelé ECB | Medvědí signál | Nikkei | Globální hospodářský růst | Vývoj měnového páru AUD/USD | Nízké úrokové sazby | Ropa WTI | Širší index S&P 500 | SMMT | Cena akcií společnosti Boeing | Ekonomické dopady pandemie | Rekordní nárůst | Sociální nepokoje | Brexit | Admirals | ZEW index | Čínské úřady | UBS | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výhled poptávky | Dolar dnes | Evropské burzy | CSI300 | Nemovitostní fondy | EURUSD | Net-long pozice | Burzy | USD/EUR | Iman Nasseri | Data z amerického trhu práce | Nigérie | Akciový výhled | Člen ECB | CFD (Rozdílové smlouvy) | Futures na kakao | Odliv kapitálu | Dluhopisový král | Prodej | Brexit bez dohody | Akciové indexy | Americký prezident | Proražení | Investing.com | PYPL.US | Státní ropná společnost | Sazby hypoték | Export | Zpráva | Odhad růstu světové ekonomiky | Dluhopisový index | Macquarie | Americká ropa WTI | Podmínky na trhu | PYPL | Mezinárodní agentura pro energii | Západní sankce | Portfolio | Expanzivní politika | Vládní opatření | Finanční instituce | Energetická společnost | Americký index | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Obchodní války | Exxon Mobil | Gita Gopinathová | Inflace | Kroky Bank of England | Trh s ropou | Unie | Ekonomická aktivita | Týdenní shrnutí | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | Měnový fond | Úvěrová pojišťovna | Cena mědi | Globální dluh | US500 | Emirates | Trump-Kim | Tovární objednávky | Boj s inflací | Poměr výnosu | Velké firmy | Zasedání FOMC | Platební neschopnost | Trpělivost | Kapitál | Rostoucí ceny energií | Breakout strategie | Elon Musk | Oživení trhu | IEA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vládní výdaje | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | SARS-CoV-2 | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Insolvence | Obchodní příležitost | Dovozní cla | TRY | Investiční fórum | Pro tradery | Prémie | 1 milion | Oslabování dolaru | Stratégové | Výrobní ceny | WESP | Světový obchod | Janet Yellenová | EUR/GBP | EUR/CZK | Zájem investorů | Euforie | Turecký statistický úřad | Bloomberg | Makrodata | Co se děje na finančních trzích | Investoři | Bitfinex | Trojúhelníkové formace | Sója | Nabídka | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Fidelity | Marc Chandler | Dodávky ropy a plynu | Investiční | Evropská měna | AMD | Shell | Zprávy | Jeff Bezos | Růst cen ropy | Nové mutace | Prezident ECB | Futures euro | Současný trend | Majitel | Index PPI | MSCI Emerging Markets | Jádrový index | Riziko recese | Ekonomka Světové banky | Zisk | Ceny stříbra | Evropské trhy | Henning Stein | Averze k riziku | Index Stoxx 600 | Obchodování a investice | Hlavní úroková sazba | Globální akciové trhy | Hlavní měny | Commonwealth Bank | DAX30 | Ruské ropy | Bank of England | Analytik společnosti Colosseum | Airbnb | Hrubý domácí produkt | Zveřejnění zprávy | Bunds | Vzestup cen energie | Volatilita na trzích | Daniel Křetínský | Zápis z posledního zasedání | Propad | Česká měna | BP | Bohatí | Hold | Nové mutace viru | Bydlení | Funkční období | Cena ropy brent | Vojenský konflikt | Očekávání analytiků | Čínské hospodářství | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Míra | Analýzy | West Texas Intermediate | Omezení COVID | Alert | Pokles tržeb | FXstreet.cz | Hedgeové fondy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Invesco | Ifo Klaus Wohlrabe | Den D | Hlavní události | Brusel | Odhady trhu | Důvěra investorů | Aktuální kurzy | Výrobce letadel | Kristina Hooper | Úrok | Koruna | Evropské ekonomiky | Komoditní měny | Agentura Reuters | Měny rozvíjejících se ekonomik | Evropské akcie | Projev Jeroma Powella | Tržní kapitalizace | Huawei | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Nový koronavirus | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | S&P | xStation | Konec roku | Trigger | Vzdělání | Nová šéfka MMF | Obchodování | DoubleLine | Pandemie koronaviru | Krátkodobý hospodářský výhled | Narušení dodávek | Oracle (ORCL.US) | Rekordní růst | Kurz zlata | Meta | Index šanghajské burzy | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Mutace viru | Nomura | ZEW | Rubl | Ropovod | Britské libry | Snižování sazeb | Zahraniční investoři | ORCL.US | Televize CNBC | Nerovnosti bohatství | Covid | Eurostat | Prezident | Výrobce elektrických aut | Oanda | Deflace | Kristalina Georgievová | Instrument | Tovární objednávky v USA | Bankovní úvěry | TLTRO III | Zemědělské komodity | Cena akcií společnosti | Růst inflace | Turecká lira | USD za tunu | Akcie třiceti předních amerických podniků | Německé firmy | Zvýšené riziko | Výkonnost indexů | Praha | Oživení americké ekonomiky | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Michal Dvořák | Evropský parlament | Čínská poptávka po ropě | Plyn | Poptávka po bezpečných aktivech | Nejdůležitější události | Hospodaření | Futures | Firmy | Akciový růst | Příjmy z reklamy | Inflace v eurozóně | Devalvace | Institut Ifo | Čínské zboží | Výhled na příští rok | Investment management | Technická situace | Finanční krize | Nástroj | Kurz dolaru | Čínský prezident Si Ťin-pching | Výsledky | Doporučení | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Klesající trend | Inflace v Česku | Makro data | Ceny ropy WTI | Inflační tlaky | Turecká centrální banka | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Obchodování s mědí | Inflace v Rusku | Bank of America | Euler Hermes | Úroda | TIM | Klíčové události ve světě | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Česká koruna | Silný dolar | Těžba ropy | Obchody | Ruská invaze | Úrokové sazby Fedu | Futures na ropu WTI | Stimulační opatření | Běžný účet | Hypoteční trh | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Americká data | Plyn v rublech | Ziskové marže | BHS | Základní úroková sazba Fedu | Makroekonomický výhled | Objem | For Traders | Zvyšování mezd | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropský stabilizační mechanismus | Růst výnosů | Fedspeak | Boris Johnson | Obavy z recese | Čistý zisk společnosti | Halifax | Parlamentní volby | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Snížení daní | Akciový index | Společnost NOC | Německý HDP | Technologické firmy | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Dluhopisoví investoři | Podnikatelská nálada | Přirážka | Strategie Ondřeje Hartmana | Poptávka po pohonných hmotách | Pozornost | Země EU | Malajsie | Swingový výhled | Regulátor | Zpomalování světové ekonomiky | CME | Dlouhodobý výhled | Průmyslová výroba | Volby v USA | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Heiken Ashi | National Australia Bank | Posílení amerického dolaru | Oživení poptávky po ropě | Studie | Kanada | Pokles cen ropy | Průraz | Automobilový průmysl | Deficit | Aktuální konsenzus ekonomů | Polsko | Ratingová agentura | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | MetaTrader 4 | CFDs | JDE | Ceny domů | Spekulace | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Lukáš Kovanda | Evropa | Nárůst cen ropy | Úspory | Tvrdý brexit | HUF/EUR | SBUX.US | OPEC | Argentinské peso | Ukrajina | Ropná společnost | Podvážení | Jednání FOMC | Index výrobních cen | Dopady na ekonomiku | Nejistota | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | MSCI Inc | Denní graf | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Inflace v EU | Trump | Ed Yardeni | Federální rezervní banka | Odborníci na energetiku | Dow Jonesův index | ForexLive | Index Dow Jones Industrial Average | Silnější dolar | Technické analýzy | SPOT.US | Obchodování v Asii | Euro dnes | Vstupy | Neuspokojivé výsledky | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | DoubleLine Capital | Další růst | GBPUSD | ProCent | Opatření | Fundamentální výhled | Christopher Dembik | Polský zlotý | Šíření nového koronaviru | Stříbro | BA.US | Instituce | Platby za plyn | Turecko | Dogecoin | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Šíření koronaviru | Exxon | Makroekonomické ukazatele | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Kukuřice | Dovoz ukrajinského obilí | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Americké akciové indexy | Americké akcie | Do čeho investovat | MetaTrader | Guvernér australské centrální banky | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Business Insider | Dolar k japonskému jenu | Evropská ekonomika | Šíření viru | Apple | Severomořská ropa | Invesco Investment | Martin Krištoff | Podnikatelé | TopForex | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Zadlužení | CL | Výkyvy | Výhled úvěrového ratingu | Global forex | Měnová autorita | CNY | Fed | Zahraniční obchod | Korekce | Vývoz ropy | Zahraniční investice | Steen Jakobsen | Kov | Proočkovanost | Česká republika | Největší ekonomika světa | Zveřejnění výsledků | Saudi Aramco | Vývoj na světových trzích | Odveta | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Globální recese | Úrovně supportu | Spotové ceny ropy | Vývoz do Číny | Další růst úrokových sazeb | ANO | BofA | Firemní investice | Finanční problémy | Analytici finančního ústavu | Obchodní systém | Rating | Dezinflace | Společnost XTB | Ripple | PGNiG | Agentura S&P | Akcie Palo Alto | Vývoj BTC/USD | Microsoft | Příležitosti | WHO Bruce Aylward | Štěpán Hájek | VaR | Aktivity v Číně | Vládní dluhopisy | Data z USA | Evropské obchodování | SBUX | Equity | Alza.cz | Negativní dopad | Společnost Tesla | Inflační vývoj | Analytici Morgan Stanley | Spotřebitelská inflace | Americký trh | Sell | Letadla | Long pozice | Akcie CME | Kurz dolarů | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | F.US | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Výhled britské ekonomiky | Index Nasdaq | Starlink | Vysoké inflace | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Obchodování na forexu | MSFT.US | Moody's | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Evropská banka | Výpadky | Buy | Komodita | CFTC | Podpůrná opatření | Nifty 50 | Stabilita sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Gazprom | Centrální banka | Nižší růst | Žádný výnos | Akcie rozvinutých trhů | Kraft-Heinz (KHC.US) | QE | LYNX | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Zakázky německého průmyslu | 1market | Údaje o zásobách v USA | Rozhodnutí FED | Pandemie nemoci | Rumunsko | Vývoj cen ropy | Rizika | Odvětví české ekonomiky | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Hodnota majetku | Lululemon Athletica | Tony Sycamore | Příliv zahraničního kapitálu | Pokles dolaru | Conseq | Comfort Finance Group | Globální index | API | Rizikovější investice | Koronavir | Konsenzus ekonomů | Richard Kozul-Wright | Nízká volatilita | Obchodníci | Meziroční růst spotřebitelských cen | Payrolls | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | BAML | Prodej ropy | QCOM | Kompozitní index | Ekonom Ifo | Alokace | Hang Seng | Palo Alto | Předseda | City Index | Růst v Číně | Utahování měnové politiky | Tištění peněz | Levné energie | Il Sole 24 | Uzavření trhů | Kancelářské nemovitosti | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Rok 2024 | Pumpování peněz do ekonomik | Saxo | Guvernér | Evropská unie | Evercore ISI | Boeing | HDP v USA | Ekonomiky | Shanghai Composite | Webináře zdarma | Konflikt na Blízkém východě | Rychlý růst | Ceny mědi | Libra | Energetický a průmyslový holding | Eva Miklášová | Otevření Číny | xPartners | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Tiering | Ztráty peněz | CFD | Centrální banky | SMA 100 | SaxoBank | Open | Růst ceny zlata | Americké ministerstvo obchodu | Silnější americký dolar | Výrobce letadel Boeing | FB.US | Financovat | Prodeje domů | Těžba ropy v Rusku | Ztráta | Alibaba Group | Úroky | Refinitiv | Přenos | Statistický úřad | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Kypr | Jihokorejský HDP | Býčí trh | Silný trh | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Globální rizika | Firma | Izrael | Foreign Exchange | Ceny akcií | Financování vlády | Defenzivní akcie | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Americký regulátor | Energetická krize | MetaTrader 5 | Alfred Kammer | ČNB | Oddělení forexu | Agentura Bloomberg | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pokles | Omezení těžby | Hapag | Margin | Globální inflace | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Monetární politika | Finance Group | Ether | GOOGL | Charles Schwab | Rezervní měna | Poplatek | Zemědělci | Rabobank | Úrokový diferenciál | Nízká inflace | Restrikce | Maloobchodní tržby | Tržní očekávání | STOXX50 | Velké korporace | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Obchodník | Etoro | IOER | EMA | PVM | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Problémy | Tempo poklesu | Růst světové ekonomiky | BHS Timur Barotov | Index cen | Americká ekonomika podle MMF | Paypal Holdings | Bankovní rada České národní banky | Pablo Hernández de Cos | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Majetek 500 nejbohatších lidí | Investment Management | Pokles indexu | Obchodovat | SaxoStrats | Momentum | Nejvyšší přebytek | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Akcie Boeingu | 500 nejbohatších | Globální ekonomika | Organizace spojených národů | Dopady obchodní války | Summit G20 | Miliardy eur | Analytik J&T Banky | Starbucks | Toyota | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Breakout | Turecký prezident | Rusko-ukrajinský konflikt | Tamás Varga | Růst cen | Banka | Světová cena | Asset management | Westpac | Hlavní ekonomka Světové banky | Akcie na Wall Street | Financování | Podnikání | ČSÚ | Investiční výdaje | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Macquarie Marcus Garvey | GMT | Historické maximum | Americká lehká ropa | Projevy centrálních bankéřů | Kapitálové trhy | USDJPY | Akcie Starbucks | Investiční poradenství | Trade | Erste | ROCE | Kanadský dolar | Ceny domů a bytů | Průměrná hodnota | Denní pokles | Ropa | Pražská burza | Distillate inventories | Oil inventories | Manufacturing PMI | Hospodářský růst | Růst dolaru | Kurz měny | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Raiffeisenbank a.s. | Palo Alto Networks | Měnová politika ECB | WTI | LVMH | Bod | Miliardy korun | Oslabování měn | Zpřísnění finančních podmínek | Zisk společnosti | Zranitelnost bankovního sektoru | Rozhodování | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Výrobní ceny v Číně | Americká měna | EMU | Saúdská Arábie | Euro | OCI | Ziskovost | Fundamentální pozadí | Bankéři | Cena ropy | Průzkum společnosti | Konsolidace ceny | Clemens Fuest | Boeing 737 | Marže | Klid | Domácí měna | SpaceX | Německá ekonomika | Zlato a stříbro | Bill Gates | Ministerstvo financí | Risk | Lockdowny | Alphabet | USD/CAD | Vedení společnosti | Zkušenosti | Výnosy státních dluhopisů | Zasedání měnového výboru | Signály | PVM Tamas Varga | Lira | Růst ekonomiky | Bank of Canada | IHS Markit | Ole Hansen | Růst akcií | Záchranné balíčky | Gary Dugan | Stoxx 600 | Úrovně rezistence | Rozhodnutí Bank of England | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | Risk Reward Ratio | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Purple Trading | PBOC | ASX 200 | Kurz | Renminbi | Market | Dluh Itálie | PEP.US | Obchodní příměří | 256/2004 | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | Rozkolísaný | xStation 5 | Zbrojovky | Ceny pšenice | BH Securities | Úsilí | Krize v eurozóně | Cyklické sektory | Oracle | Ceny ropy Brent | Finanční situace | Manažerka | Měď | Obchodní bilance | Devizy | Útok dronů | Rozvíjející se trhy | Jeffrey Halley | AUD | Globální finanční krize | Stratég Saxo Bank | Odhad cen ropy | Bankovní unie | Domácí data | Dodávky ropy | Fibo | Německý vývoz | Ekonomická rizika | Zásoby benzinu | Zahraniční kapitál | Citigroup | Čínský premiér | Výprodej ropy | Hospodářství | Akcie automobilky | Oslabení | Novatek | Inflační cíle | Guvernér ČNB | Moody's Analytics | Referendum | Hospodářský cyklus | Inflace v Evropské unii | Propad těžby | Caixin | Intermediate | Globální akciový index | Uhlí | Ekonomická expanze | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Vývoz | Dnešní údaje | Prodeje akcií | Recese | Německé banky | Riziková aktiva | Likvidita | Rizika globální | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Švýcarský frank | Báze | Erdogan | Virtuální měny | AUD/USD | Bannockburn Global Forex | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Futures na indexy | Výhled na rok | Společnost IHS Markit | Výrobní index | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Štěpán Křeček | Americké burzy | Schwab | Frank | ERM | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Pracovní síly | Růst ekonomické nerovnosti | Centrální banka USA | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Cena Brentu | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Snížení produkce | Trh s kryptoměnami | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Rychlý růst mezd | Měnový stratég | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | CySEC | Multi-Asset obchodování | Budoucí směr | OSN | Eskalace napětí | Komunita | Výkon amerického dolaru | Předpovědi Saxo Bank | Události ve světě | Předpovědi | Společnost Microsoft | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Investiční stratég | Zásoby ropy | Maloobchodní tržby v USA | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Hypoindex | Dopad konfliktu v Izraeli | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Nejbližší rezistence | Dow Jones Industrial | Sankce | Qualcomm (QCOM.US) | Kroky Fedu | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | WEF | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Náklady na úvěry | Ztracené iluze | Hodnota dolaru | Spotify | Ekonomický výhled | Nařízení | Zvýšené napětí | Pokles cen zlata | Scotiabank | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | BTC | Vstup na pražskou burzu | Podnikoví ekonomové | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Global Forex | Severomořská ropa Brent | Americké trhy | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Summit EU | Lehká ropa WTI | Americké akcie včera | Market Profile | Míra inflace v Turecku | Východní Asie | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Bankovnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Aerolinky | Americké dluhopisy | Pandemie covidu-19 | Cena termínového kontraktu | Break-Even | Divergence | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Cíle | Měnový výbor Fedu | Měnový výbor | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Varování | Úrokové sazby | APP | Peněžní zásoby | Pokles indexu S&P 500 | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | SARS | Banky | Globální ekonomický výhled | MSCI All Country World | Japonská ekonomika | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Odhad letošního růstu | Prodejní tlak | Širší index | Cenový strop | Střední podniky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Výsledky hospodaření | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Konsolidace | Pokles cen | Základní úrok | LPR | Obchodování s komoditami | Exelcius Prime Ltd | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Západní ekonomiky | Kurz rublu | Recese v ekonomice | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Long signál | Čínské akcie | Rusko a Ukrajina | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Snížení cen | Zákaz cestování | Politika centrálních bank | Indexy PMI | Philadelphia Semiconductor | Pochybnosti | Danske Bank | Trinity | Stratég | Zisk na akcii (EPS) | Primárky | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Ztráty | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Letecké společnosti | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Kapitalizace | Nákupy centrálních bank | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | Nový Zéland | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Izrael a Palestina | Forint | Si Ťin-pching | Obchodní domy | Velká Británie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Cena kukuřice | Indexy S&P | Americký ministr financí | Čínské firmy | PepsiCo (PEP.US) | Nálada | Geopolitická rizika | Dow Jones | Indie | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení úroků | Výprodej akcií | Ekonomika | Oxford Economics | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Trading | WTO | Obchodování s cizími měnami | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Katastrofy | Investovat peníze | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | České akcie | Komerční banky | Americké ministerstvo | DAX30 CFD | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Finanční televize CNBC | Akciový index DAX | Starbucks (SBUX.US) | Obchodní analýza | Ethereum | Kolaps stříbra | Embargo | Economist | Vysoké ocenění | Index japonských akcií Nikkei | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | PayPal | Jaromír Gec | Bankovní krize | ETH/USD | Technologický index Nasdaq | Politika Fedu | Finanční trhy | Data o inflaci | Expanze | eBook | Insider | Největší ekonomika | Růst cen energií | Americká vláda | Fondy | Comfort Finance | Klíčové centrální banky | Komoditní trhy | Měnové unie | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Analytik finančních trhů | Financial Times | GOOGL.US | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Tradingové webináře | MSFT | GS | Krize | Bernstein | Facts Global Energy | Optimalizace | Průměrná úroková sazba | Investing | Risk Off | Situace na trzích | Výnosy 10letých dluhopisů | Růst nerovnosti ve světě | Bankovní vzdělání | Krize na Ukrajině | G20 | Míra inflace v eurozóně | Joe Biden | Štěstí | Oslabení dolaru | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Deeskalace | Vývoj ceny ropy | Americké výnosy | Akcie Tesla | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | Sázky na pokles | DIHK | Trhy v Číně | Burza | Úřad pro energetické informace | Semináře | Interfax | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | MarketWatch | Poradenství | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Výprodeje | Tržby společnosti | Obchodování s CFD | Capital Economics | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Šéfka ECB | Volatility trhu | Slabší dolar | Měny | Obchodní jednání | Bilance | Volby | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Vzestup inflace | Lululemon | Net-long | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Energie | Analytici společnosti | Michal Brožka | Mezinárodní obchod | Odvětví vyspělých technologií | Šance | USDX | EUR/CHF | Měna | Dodávky plynu | Údaje o HDP | Akciový trh | Finanční sektor | Vyhlídky měn | Sazby | Ropa dnes | Historie | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Akcie Lululemon Athletica | Karanténní opatření | Hodnota bitcoinu | Demilitarizace Ukrajiny | USD | FIXED | Miliardy dolarů | Klíčové události tohoto týdne | Investiční doporučení | Investor | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst poptávky | Allianz Trade Dalibor Trojek | HDP Asie | Rozhodnutí centrální banky | Prezident Evropské centrální banky | Překoupené oblasti | Kapitalismus | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Vyspělé ekonomiky | Marcus Garvey | Stav ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | Pravděpodobnost recese | EIA | Alokace aktiv | Bezpečnější investice | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Další růst sazeb | Index japonských akcií | Sazba Fedu | Makroekonomické události | Zkušenost | GBP/EUR | Úplná obchodní válka | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | S/R zóny | Dnešní obchodování | Výsledkové sezóny | Odhady růstu | Domácí měny | Britská vláda | EPS | Přijetí eura | Ocenění | Společnost SpaceX | Ropy | Rozdílové smlouvy | Vedlejší účinky | Úspěšné obchodování | Svaz výrobců a prodejců automobilů | Řízení rizik | CHNComp | Druhá vlna | Cílová cena | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Koronavirus | Společnost | Geopolitická nejistota | ZEW index ekonomického sentimentu | Premiér Boris Johnson | Sázky | Ocenění akcií | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Jerome Powell | BMW | Cena akcií | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Pepperstone | Investování | Lehman Brothers | Chuť k riziku | ASX | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Zpomalení v Číně | Organizace | Obilí | Invesco Ltd. | Ceny pohonných hmot | VIX | Předseda Evropské rady | Růst | Index Dow Jones Industrial | Barometr rizik | Centrální bankéři | Polská centrální banka | FTSE Russell | Příjmy | Ondřej Hartman | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | ČTK | Ukazatele | Risk-off | Zajištění | Omezení dodávek ropy | Levels | Obchodování na trhu | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | Snížení inflace | Zasedání MMF | Overweight | Index | Wall Street Journal | Komoditní | MiFID II | Fundament | NZD | Bohatství | Akciové trhy v Asii | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Fundamenty | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | CFDWorld | Valuace | Panika | Měnový pár | Kompenzace | Kupci | Růst světového obchodu | Market alert | Standardní odchylka | Poptávka po ropě | Výhled globální ekonomiky | Nižší úrokové sazby | Kraft-Heinz | Výhled růstu HDP | Produkce ropy | Zemědělské suroviny | Stephen Innes | Wall Street | Jigar Pandit | Thought Leadership | Purple Levels | Základní úroková sazba | Americká politika | Edelman | Tvrdá měna | Události tohoto týdne | Průzkum | Snižování sazeb v USA | Ford Motor (F.US) | Předpovědi cen | Brent | Sankce EU | John Hardy | Il Sole 24 Ore | Uvolňování měnových politik | Nákupní manažeři | Index spotřebitelských cen | Včerejší seance | Fiskální rok | Výhled globálního růstu | Bezpečné přístavy | Analýza | Aktuální klíčová rizika | Technická analýza | Křiž smrti | Pracovní místa | Americké centrální banky | Růst výrobních cen | Cestování | Kurz turecké liry | Výzkumy | Analytička | Firma Alphabet | NFP report | Německé maloobchodní tržby | Christine Lagardeová | Supporty a rezistence | Rekordní minima | Vývoj měnového páru | Index technologického trhu Nasdaq | Investiční odborníci | Obchodní napětí | Dobré výsledky | Americká centrální banka | Britská centrální banka dnes | Jeffrey Gundlach | P/E | Celosvětový hrubý domácí produkt | S&P Global | Zasedání Fedu | Management | Akcie v Asii | Admiral Markets | CCI | Ministerstvo obchodu | Výkonnost indexu | Shell a BP | Člen představenstva | Murray | Dolary | Bezpečné investice | Paul Jackson | Airbus | Vyhlídky | Adam Button | Nemovitosti | Výrazný pokles | Cukr | Li Čchiang | Nio | Akcie v eurozóně | Globální dodavatelské řetězce | Manažer hedgeového fondu | S&P/ASX 200 | Předpověď | Panevropský index STOXX 600 | Údaje | Zasedání Světového ekonomického fóra | HDP eurozóny | Recese v Evropě | Asie | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Alibaba | Posílení kurzu | Výsledky průzkumu | Automobilky | Inflace v Evropě | Bitcoin | Návrat poptávky | Pojišťovny | Graf | Ropa Brent | Spotové ceny | Přehled | Výnosové křivky | Short | Stavebnictví | Pár EUR/USD | Riziková přirážka | Futures euro FX | Přehled měnového páru | Vývoj kolem brexitu | Růst eura | Evropský statistický úřad Eurostat | Vyšší ceny ropy | Ekonomická situace | High | Napětí mezi USA a Čínou | Pokles ceny | Rusko dnes | Futures trhy | Novo Nordisk | Kakao | UBS Global | Data z americké ekonomiky | OECD | Ropné futures | High Yield | CHF | HDP USA | Spot | Drahý kov | Čínský statistický úřad | Prezident Trump | Zvýšení úrokových sazeb | Time-Frame | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Otočení trendu | Euro k dolaru | Vývoz do Asie | Signál na akcie | Důvěra spotřebitelů | Index CPI | Další rozvoj | Index Nasdaq Composite | Index nákupních manažerů (PMI) | Aleš Michl | S&P 500 | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | Začínající obchodník | Obchodní konflikt | Meta Platforms | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Volatility | Pierre Andurand | SaaS | MT4 | Mexické peso | XTB | HDP v eurozóně | Haruhiko Kuroda | TD Ameritrade | Hospodářský výhled | Antony Blinken | Klíčová rizika | Zpráva pro tradery | Světová banka | Zemní plyn | Německá vláda | Výkonná ředitelka | Surové ropy | Německo | Japonsko | ORCL | Životní náklady | Akcie v USA | Očekávané výnosy | Výhled poptávky po ropě | Konkurent | Hazard | Překoupenost | ČR | Měny&Sazby | Maersk | Maďarský forint | Vyšší ceny | Twitter | Aukce | Komise pro futures trhy | Fixed income | Energetický sektor | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Tamas Varga | Ekonomické zpomalení | Standard Chartered | Pojišťovna Coface | Walmart | Virus | Obchodní spory | Kartel OPEC | Grafy | Nvidia | Marc Faber | Alphabet (GOOGL.US) | Rozpočet | Ruská invaze na Ukrajinu | TradeCentrum | Japonská centrální banka | EUR/HUF | Vice | Kazachstán | Akcie ve Spojených státech | Boeing (BA.US) | Energetická agentura | PEPSICO | Ceny komodit | FTSE | NAFTA | Cenový cíl | BNP | Státní dluhopisy | Aktivum | Indonésie | Akciové alokace | Výroba automobilů | Zpomalení globální ekonomiky | Colosseum | Vývoj kurzu koruny | Analytici | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Domácnosti | Charles Michel | Elliott | Ceny zemního plynu | Přehled o dění | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Portfolio manager | Řešení šoků | Arnault | Evropská centrální banka | Arménie | Fair Value | Nové zakázky | Platební bilance | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Ropné firmy | 737 MAX | Snížení sazeb | IG | TSM | Fond | Destatis | Stagnace | Nové úvěry | Marketingová komunikace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | ECB | | Boeing 737 Max | Ján Čarný | Finanční televize | Statut | Vánoce | Ekonomická nerovnost | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Fáze obchodní dohody | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Eurozóna | Ministr zahraničí | Česká ekonomika | Čínské ministerstvo | FXstreet | Vývoj inflace | Finance | Konsenzus | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Dalibor Trojek | Klouzavý průměr | Benchmarky | Zpomalující růst | Indikátor | Nejobchodovanější akcie | Omezování nákupů aktiv | Stabilizační mechanismus | Inflační očekávání | Cena kakaa | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Gasoline inventories | Situace na trhu práce | Čínský růst | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Obavy z konfliktu | Dluhy | Měnová politika | Splatnost | Růst ceny | Kurzy měn | Dluhopisy | NATGAS | Vrcholy | Vyšší sazby | Americká ministryně financí | Akcie společnosti Oracle (ORCL.US) | ISM | Webináře | Moskva | Pozornost trhu | Pšenice | Vanda Insights | TLTRO | Růst výnosů dluhopisů | Růst čínské ekonomiky | Konzultant | Redukce | Poptávka | Trader | Kurz kanadského dolaru | Co bude | Zasedání Bank of England | Patrik Mackových | Coface Barometr rizik | Obavy o poptávku | Bulharsko | CAD | Citi Research | Čína | Největší ekonomika eurozóny | Očekávání trhu | Růst HDP | G7 | Coface Barometr | Peking | BofA Securities | Cizí měny | Zvýšení inflace | Dodavatelský řetězec | Vandana Hariová | Nová makrodata | Reporty | Politici | Počasí | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Zvyšování marží | Bronz | Analytik | Slabé euro | Globtrex | PEP | Underweight | Spready | Akcie bank | Hospodářské vyhlídky | USA | Klouzavý průměr EMA | Fiskální politika | Drahé kovy | Deutsche Bank | Spojené státy | Intervenovat | Wegovy | Pokles dovozů | Podnikatelská aktivita | Obchodní válka | Nastavení měnové politiky | Index PMI | Inflace v Turecku | ILNA | Turecké liry | Globální trh | NIESR | SWIFT | Zvýšení základního úroku | Útlum ekonomické aktivity | Paradox | Globální trhy | Capital | Yield | Naše prognóza | Federální rezervní banky | Výnosnost | Bernard Arnault | Zlato | MIFID | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomové | WP | Wealth Management | Samsung | Index DAX | Investoři a obchodníci | Ceny nafty | SEC | Česká národní banka | Rozvojové země | Asset alokace | Podnikové investice | Analytik trhů | Načasování | Futures na ropu | Dodávky zemního plynu | Burze | Institut NIESR | Lael Brainardová | Dolar | Futures na americké indexy | Akcie společnosti Nvidia | Velká očekávání | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Společnost Boeing | Analytici banky | I-Trader | Podíl majetku | Čínské vlády | Forexu | Pandemie | ANZ | JPMorgan | Pips | Výprodej | Home Depot | Průměrná cena | Fiskální stimuly | Gilead Sciences | Wood Mackenzie | Indikátor důvěry | BTC/USD | Pozice | Akcie výrobce elektrických aut | Členové OPEC | SPI Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | Znovuotevření Číny | Akcie bankovní skupiny Erste | Zmírnění obav | Plánované obchody | Stagflace | Hlavní ekonomka | HDP Ruska | Investiční stratégové | EU | Prognóza MMF | USD/JPY | Výška světového dluhu | Vyšetřování | Výkon dolaru | M2 | Ekonomický cyklus | Pokles zásob | Vysoké ceny | Odvětví | Největší ekonomiky | Společná evropská měna | Schodek | Výrobní náklady | CZK/USD | Vysoké zisky | REIT | Americké vlády | Nabídka ropy | REITs | Barclays | Poptávky po ropě | Odhad růstu ekonomiky | Ekonomka | Ifo Clemens Fuest | Zajímavý rozhovor | Zisk na akcii | Španělsko | Správa | Úspěch | Slovensko | Zpomalení růstu | Obchod | Christine Lagarde | Miliardy | Čínská poptávka | Novozélandská centrální banka | Markit | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Riziko | CFA | Rostoucí ceny komodit | Prudký růst cen | Bezpečnost | Výnosy | Dopady pandemie | Komodity | Vyšší inflace | CNBC | Emerging markets | UNCTAD | Ticker | MIC | IBEX | Růst bitcoinu | Institut ZEW | | Epidemie koronaviru | Růst poptávky po ropě | Vivek Dhar | Závislost na dolaru | Práce | IMF | Brazilský real | Manažeři | Odhad cen | Zákaz dovozu ruské ropy | Private equity | Úroky snížit | Jak obchodovat | Odpovědnost | Výhled pro Evropu | Globální finanční trhy | Zasedání centrální banky | Biden | Euro vůči americkému dolaru | NASDAQ 100 | Výprodeje akcií | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Šíření nákazy | Objednávky | Zlepšení | Vývoj ETH/USD | Hry | Zpřísňováním měnové politiky | Makléř | Optimismus | Coface | Důvěra v českou ekonomiku | Komunistické strany | Akciový stratég | Dodavatelské řetězce | DAX 30 | UBS Global Wealth Management | Růst čínského HDP | Kotace | Sazby Fedu | Žádosti o podporu | Zahraniční forex | Index FTSE 100 | Komise v přenesené pravomoci | NERV | Durace | Průmyslové kovy | Cena akcií podniku | Investiční cíle | Německé podnikové objednávky | Přísná měnová politika | L.F. Investment Limited | Akcie v Číně | Damoklův meč | Sankce proti Íránu | Economist Intelligence Unit | Akcie | Česká vláda | Globální hrubý domácí produkt | Japonský jen | Agentura Moody's | Novinky | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Ministr financí | Kvalitní akcie | Vyšší výnosy | Index CSI300 | SPOT | Analytický tým | Asijské akciové trhy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Instrumenty | Měnové zóny | Index Philadelphia Semiconductor | Obchodní nastavení | Nasdaq | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Zrychlení růstu | Inflace v USA | Globální sentiment | Hlavní index burzy | Technologický index | Domácí poptávka | Ruský export | EK | Údaje o inflaci | Zemědělství | Exelcius Prime | Obchodní dohody | Globální ekonomický růst | Zpomalení hospodářského růstu | Société Générale | Čínský HDP | Průlom | KOSP200 | Čipové společnosti | Světové trhy | Investment | Komoditní analytik | Statistika | Vývoj ceny | Embargo na vývoz | Fidelity International | Index MSCI All Country World | Globální obchod | Inflační šok | Klesající inflace | FOMC | Saxo Group | Růst ceny ropy | Společnost Starbucks | Ford Motor | Velké trhy | Kryptoměny | Investice firem | Ekonomické aktivity | Společnost Coface | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Aktuální Price Action | Amazon | Ovlivňování | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Petrodolar | Investiční společnosti | Mzdy | Stimuly | Americká centrální banka FED | Americká Federální rezervní banka | Ekonomické nerovnosti | Netflix | Británie | Umělá inteligence | Miliardář | Tesla | Prohlášení | Ekonomický růst | Mosaz | Sektor služeb | City | Vojtěch Benda | Ceny zemního plynu v USA | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Globální přímé zahraniční investice
Globální ratingové agentury
Globální recese
Globální referenční ropa
Globální rezervy
Globální rizika
Globální riziko
Globální riziko redenominace
Globální role eura
Globální ropný trh

Následující klíčová slova

Globální sentiment
Globální spekulativní kapitál
Globální společnost
Globální spolupráce
Globální spotřeba ropy
Globální spotřebitelská důvěra
Globální standardní průmyslové klasifikace
Globální supervelmoci
Globální systém
Globální systém emisních povolenek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít