Neděle 19. května 2024 07:22
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple trading AI
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO král

Zvyšování cen

img

USD ztrácí klesající dynamiku

17.05.2024 Dolarový index se dnes snaží omezit poklesy z posledních dnů a pohybuje se nad úrovní 104,2. Kurz páru EUR/USD se přiblížil k hranici 1,0900. Jedná se spíš o emoční výkyv. Trhy vyhodnocují nové údaje o inflaci v USA. Emoce by měly opadnout už dnes, protože obchodníci začnou situaci analyzovat s chladnou hlavou.
img

Co příští týden čeká libru?

15.04.2024 V nadcházejícím týdnu čekají libru poměrně důležité události. Trh se teprve začal zbavovat bariéry strachu z prodeje britské měny a zpravodajské pozadí teď hlavně nesmí ovlivnit chuť trhu prodávat libru a kupovat dolar. K tomu je, jak asi tušíte, potřeba slabé zpravodajské pozadí ze Spojeného království a silné ze Spojených států.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Za zlepšením HDP v závěru loňského roku stály vládní výdaje

28.03.2024 Za zlepšením odhadu hrubého domácího produktu (HDP) v závěru loňského roku stály vyšší výdaje vlády na spotřebu a investice. Základem hospodářského oživení, které údaje potvrzují, ale je rostoucí spotřeba domácností, shodují se analytici v hodnocení dnešních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Statistici revidovali data o vývoji ekonomiky směrem vzhůru, když ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně vzrostl o 0,2 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta. Počátkem března uváděli meziroční pokles o 0,2 procenta a mezičtvrtletní růst o 0,2 procenta. Za celý rok HDP klesl o 0,2 procenta, předchozí data ČSÚ hovořila o poklesu 0,4 procenta.
img

Tesla announces Model Y price hike, shares gain 6% 📌

18.03.2024 Od pátku 22. března zvýší Tesla (TSLA.US) ceny vozů Model Y v Evropě a od 1. dubna v USA. Ceny v USA se zvýší v průměru o 1000 dolarů a v Evropě přibližně o 2100 dolarů.
img

Kakao získává téměř 5 % 📈

14.03.2024 Zdá se, že ve čtvrtém roce tržního deficitu se kakaová krize prohlubuje, futures dnes dnes nabírají 5 % a dosahují nových historických maxim. Africké továrny na zpracování kakaa docházejí zásoby bobů a velké závody neakceptují vysoké výkupní ceny této komodity. Velké africké továrny v Pobřeží slonoviny a Ghaně (60 % celosvětové produkce) zastavily nebo omezily zpracování fazolí. Podle čtyř zdrojů citovaných agenturou Reuters továrny opouštějí nákupy drahého kakaa.
C:\fakepath\biden4.png

Biden: Svět závidí USA jejich ekonomiku

08.03.2024 Před třemi lety měla ekonomika Spojených států velké problémy, nyní ji zemi závidí celý svět, řekl americký prezident Joe Biden ve svém výročním projevu v Kongresu. Biden se před listopadovými volbami snaží přesvědčit voliče, že kroky jeho administrativy zlepšily jejich finanční situaci, zatímco velká část Američanů vidí stav hospodářství pesimisticky. Před zákonodárci také prosazoval navýšení firemní daně a novou daň pro miliardáře.
img

Birkenstock ztrácí 8 %, protože Wall Street zůstává navzdory optimismu představenstva opatrná 📉

29.02.2024 Německý výrobce obuvi Birkenstock (BIRK.US) překonal odhady analytiků ohledně tržeb za vánoční čtvrtletí, ale nestačilo to k udržení optimismu Wall Street. Tržby meziročně vzrostly o 22 % a společnost těžila z rostoucí poptávky amerických a evropských spotřebitelů, kteří akceptovali vyšší ceny. Přesto vykázala čistou ztrátu, částečně kvůli investicím do výrobních kapacit.
img

„Valentýn” by se mohl pořádně prodražit; cena kakaa na vrcholu!

14.02.2024 Statistiky ukazují, že sladkosti, zejména čokoládové výrobky, jsou jedním z nejoblíbenějších valentýnských dárků. Zdá se však, že brzy budeme muset změnit své zvyky, pokud nechceme nést přemrštěné náklady. Důvodem je historické ocenění kakaa a je zajímavé, že neexistují žádné velké vyhlídky na zlepšení této situace.
img

PepsiCo ztrácí 3 % po smíšených výsledcích a výhledu 📊

09.02.2024 Čistý zisk společnosti PepsiCo (PEP.US) překonal odhady, ale poprvé po téměř čtyřech letech klesly čtvrtletní tržby o 0,5 %, což může být pro prodejce důvodem k přehodnocení obchodních vyhlídek v prostředí nižší očekávané inflace, která omezuje zvyšování marží v závislosti na cenách. Tento pokles tržeb je přičítán vysokým nákladům na úvěry a sníženým úsporám, které ovlivnily spotřebitele během prázdninového čtvrtletí, přičemž celková poptávka v Severní Americe byla zklamáním.
img

Walt Disney vypršela práva na postavičku Mickey Mouse. Jaký bude dopad na hodnotu firmy?

15.01.2024 Walt Disney je největší mezinárodní konglomerát v oblasti masmédií a zábavního průmyslu. V posledních 15 letech získal práva na některé z nejlepších mediálních franšíz. Problémy se však nevyhýbají ani této „továrně na sny“. Od začátku roku 2024 přišla společnost o práva na ikonickou kreslenou postavu Mickey Mouse, která dostala společnost na výsluní a od té doby se nové výtvory, licence a akvizice velkých společností nabalovaly jako sněhová koule.
img

Ve výrobním sektoru nadále převažuje pokles cen

18.12.2023 Tuzemské ceny průmyslových výrobců v listopadu pokračovaly v poklesu. Meziměsíčně byly nižší o 0,4 % po říjnovém snížení o 0,1 %. Tržní konsensus přitom předpokládal meziměsíční stagnaci průmyslových cen. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu z 0,2 % na 0,8 %.
img

Rizika vyšší inflace v příštím roce zesílila a ČNB tak počká až na únor

15.12.2023 Data o vývoji tuzemské ekonomiky a inflace nadále indikují potřebu uvolnění měnové politiky. Výrazný růst regulovaných cen energií od ledna vyvolal vlnu zpráv o chystaném zvyšování cen dalšího zboží a služeb. Inflace bude v roce 2024 vyšší, než jsme původně odhadovali (2,8 % vs 1,9 %). Rizika jsou navíc vychýlena v proinflačním směru. Stále si tak myslíme, že v prosinci zůstanou sazby beze změny a k jejich snížení ČNB přistoupí až v únoru.
img

Inflace klesá, rozhodující bude leden

11.12.2023 „I když vývoj většiny makroekonomických ukazatelů není právě pozitivní, najdeme alespoň jednu výjimku, a to míru inflace. V listopadu klesla inflace na 7,3 % z říjnových 8,5 %. V říjnu přitom inflace povyskočila vinou technické operace, kdy se do výpočtu promítl dopad loňského úsporného tarifu na energie, který ovlivnil srovnávací základnu inflace. Tento efekt má dopad i na listopadovou inflaci a bude mít vliv ještě na její výpočet v prosinci. Pokud bychom tuto skutečnost nebrali v potaz, byla by listopadová inflace 4,7 %, což je méně než říjnových 5,8 %, na kterých by byl růst spotřebitelských cen opět po očištění o vliv úsporného energetického tarifu,“ uvádí vývoj inflace Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Swiss Life Hypoindex prosinec 2023: Sazby stagnují pod vrcholem. Co čekat v roce 2024?

06.12.2023 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,02 % p. a. se v prosinci nepatrně zvýšila o 7 korun na 22 589 korun.
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
img

Ziskové zprávy pro rok 2023 – Wall Street Memes vs. Shiba Memu. Které ICO je lepší?

31.10.2023 Kryptoměnový průmysl překypuje nově vznikajícími digitálními aktivy a blockchainovými investicemi, které ukazují směrem k umělé inteligenci jako dalšímu atraktivnímu růstovému odvětví na trhu. Mezi krypto projekty upřednostňující umělou inteligenci patří i Shiba Memu, trochu jiná meme mince, jejíž ICO již od svého spuštění v červenci vyvolává neuvěřitelný zájem.
img

Shiba Memu stoupá na 3,9m $: je nyní čas investovat do kryptoměn?

31.10.2023 Presale, známý také jako počáteční nabídka mincí (ICO), je typ crowdfundingu, který kryptoprojekty využívají k získání peněz předtím, než se dostanou do veřejného prodeje. To umožňuje kryptoprojektům získat peníze a vytvořit likviditu tokenů ještě před jejich spuštěním. Stejně tak umožňují potenciálním investorům diverzifikovat své kryptoměnové portfolio o slibné projekty s vysokým potenciálem růstu.
img

Netflix po nárůstu počtu předplatitelů ve 3. čtvrtletí vyskočil v předobchodní fázi o 12 % výše

19.10.2023 Společnost Netflix (NFLX.US) po zveřejnění zprávy o výsledcích za 3. čtvrtletí 2023 vzrostla v odpoledním obchodování o 12 %. Za tímto nárůstem stojí dobré důvody, protože zpráva se ukázala jako hvězdná, zejména pokud jde o přírůstky nových předplatitelů. Pojďme se na zprávu podívat!
img

US Open: Wall Street umazává,jak se napětí na Blízkém východě stupňuje📌

18.10.2023 Na trhu pozorujeme únik kapitálu do bezpečných aktiv. Zlato dnes silně získává a dolar je také nahoře, i když v menší míře. Výnosy 10letých dluhopisů rostou, aktuálně se pohybují kolem historických maxim na úrovni 4,86 %. Trhy se obávají eskalace konfliktu a jeho dopadu na globální trh, včetně trhu s ropou. Íránský ministr zahraničí dnes vyzývá k uvalení ropného embarga na Izrael. Obvinění padla i proti USA, které jsou v očích arabských zemí stejně zodpovědné za eskalaci konfliktu jako Izrael. Dnes jsou emoce opravdu napjaté poté, co byla nemocnice v Gaze bombardována, což vedlo ke smrti mnoha Palestinců. Prvotní obvinění byla okamžitě směřována na Izrael, ale zatím přesně nevíme, kdo je za bombardování zodpovědný. V tuto chvíli je na návštěvě Izraele i americký prezident Joe Biden. Pokud víme, Biden veřejně vyjádřil podporu Izraeli a tvrdil, že za bombardováním údajně stojí nějaká palestinská militantní skupina.
img

Inflační horečka klesá

10.10.2023 „Českou ekonomiku trápí řada neduhů – z inflační horečky se jí však daří pomalu uzdravovat. V září totiž spotřebitelské ceny podle očekávání dále klesaly. Meziroční inflace v září spadla ze srpnových 8,5 % na 6,9 %, což je to nejnižší hodnota od prosince 2021. Na rozdíl od srpna však v září ceny poklesly i při meziměsíčním srovnání o 0,7 %. Jedním z protiinflačních faktorů je pokles cen potravin. Na pulty obchodníků a do cen pro spotřebitele se tak začínají naplno propisovat již delší dobu klesající ceny zemědělských výrobců. Ty v srpnu meziročně klesly o 16,4 %. Byl to již čtvrtý měsíc v řadě, kdy zemědělci hlásili pokles cen své produkce.
img

Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových bytů, míní odborníci

09.10.2023 Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových nemovitostí na českém trhu. Shodují se na tom odborníci v reakci na srpnové výsledky Českého statistického úřadu (ČSÚ) ve stavebnictví. Hlavním důvodem pro meziroční pokles zahájené výstavby bytů v srpnu o 23 procent a dokončených bytů o 22 procent je podle nich hlavně nízká výstavba v Praze a Středočeském kraji. Jedná se o důsledek nižší poptávky, která je zapříčiněna vysokou inflací a hypotečními úvěry, a tedy nejistotou investorů v zahajování nové výstavby, míní.
img

Snížení sazeb v září ve hře nebylo, jestřábí tón zatím přetrvává

27.09.2023 ČNB dle očekávání na dnešním zasedání úrokové sazby nezměnila. Další změna sazeb by již měla být směrem dolů. Možnost snížení úrokových sazeb již na tomto zasedání však na stole ještě nebyla. Současná stále vysoká úroveň meziroční inflace prostor pro pokles sazeb podle bankovní rady zároveň příliš nenabízí. Další kroky centrální banky budou podle guvernéra Michla záviset na nově zveřejněných datech a vyhodnocování prognózy a naplňování jejích rizik. Zároveň dodal, že osobně mu případné podstřelení inflačního cíle vlivem pozdějšího poklesu úrokových sazeb ve srovnání s prognózou ČNB nevadí. Podle nás k prvnímu snížení sazeb dojde až v příštím roce, a to v únoru o 50 bb. Rizika ve směru dřívějšího a rychlejšího poklesu sazeb však přetrvávají v souvislosti s rychlejším odezníváním inflace a útlumem ekonomické aktivity. Dnešní zasedání si ponechalo mírně jestřábí tón, nicméně možnost snížení sazeb v letošním roce nechalo stále ve hře, ačkoli silných indikací bylo poskromnu.
img

Forex: ČNB dnes úrokové sazby nezměnila, pozornost je nyní upřena na načasování snižování sazeb

27.09.2023 V souladu s jednohlasným konsensem analytiků dnes Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny. Klíčová dvoutýdenní repo sazba zůstává na sedmi procentech, kde již setrvává od loňského června. Zajímavější než samotné rozhodnutí však zřejmě bude až doprovodná tisková konference guvernéra A. Michla, která začne v 15:45.
C:\fakepath\ropa-02082023.jpeg

Bude růst cen ropy a benzínu pokračovat?

02.08.2023 Ropa, podobně jako řada dalších komodit, prožívá v posledních měsících bouřlivé období. Od konce června její cena vzrostla skoro o 20 % a přehoupla se přes 80 USD za barel. Může ale toto rally pokračovat, nebo nás čeká obrat a nová minima? XTB si na toto téma připravilo živý komentář analytika Jiřího Tylečka a tradera Vojtěcha Slováka, který proběhne dnes 2.8. od 16:15 přímo na YouTube kanálu XTB.
img

Akcie týdne - Spotify Technologies (27.07.2023)

27.07.2023 V posledních dnech se toho hodně děje kolem Spotify Technologies (SPOT.US), švédské společnosti pro streamování hudby kótované v USA. Cena akcií společnosti zažila v poslední době několik volatilních pohybů a tyto pohyby lze zdůvodnit dvěma událostmi - oznámeným zvýšením cen a zveřejněním výsledků za 2. čtvrtletí 2023. Pojďme se blíže podívat na to, co se děje se společností Spotify!
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku po osmi měsících růstu klesla

28.06.2023 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku kvůli obavám z dalšího zvyšování cen a recese klesla po osmi měsících nepřerušeného růstu. Snižují se především očekávání ohledně příjmů a růstu ekonomiky. Index spotřebitelské nálady institutu GfK na červenec se snížil na minus 25,4 bodu z mírně revidovaných minus 24,4 bodu v červnu. To je slabší hodnota, než odhadovali analytici oslovení agenturou Reuters, kteří očekávali hodnotu minus 23 bodu. Norimberský institut o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
img

RE/MAX: V Česku se zvedly ceny menších starších bytů, dál ale ceny neporostou

23.06.2023 Průměrná cena starších menších cihlových bytů do 69 metrů čtverečních v Praze se mezičtvrtletně zvýšila o 11,2 procenta na 124.226 Kč za metr čtvereční. U obdobně velkých mimopražských bytů je nárůst o 4,1 procenta na 51.684 Kč za metr čtvereční. Vyplývá to z dat realitní kanceláře RE/MAX. Firma uvedla, že trh předpokládá, že v příštích šesti až devíti měsících budou ale ceny spíše klesat, a to přibližně o desetinu.
img

Ceny výstupů ve výrobě po dlouhé době klesají

01.06.2023 Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor v květnu setrval na dubnové hodnotě odpovídající 42,8 bodům. Potvrzuje se, že hlavním problémem je aktuálně slabá poptávka. Nižší množství nových zakázek se pak projevuje i v prudkém poklesu výstupu, kdy absenci poptávky již nestačí zachraňovat dokončování rozpracované výroby. Negativní výhled průmyslu je pozitivní zprávou alespoň v otázce inflace, kdy k poklesu cen došlo nejen na straně vstupů, ale poprvé od roku 2020 i na straně výstupů. Slevy u výstupů přitom byly citelné s nejprudším poklesem od roku 2016.
img

Sazby ČNB – 7,0 %

03.05.2023 „Česká národní banka opět dala přednost stabilitě sazeb a podpoře hospodářství před bojem s inflací. A to i přes fakt, že tlak na zvyšování cen stále neustává. Můžeme očekávat, že ceny sníží svoji dynamiku růstu. Dnes jde ale především o to, jak dlouho se budou ceny zvyšovat a jak moc zakoření naše inflační očekávání v ekonomice. Pokud budeme i nadále inflaci přehlížet, tak nám může vzniknout mnohem větší problém než jen pokles hospodářství. Turecký scénář nám sice nehrozí, nicméně bylo by dobré inflaci už v tomto roce udržet na uzdě a vrátit ji do snesitelných jednociferných hodnot.“
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru se v dubnu dál zvýšila

02.05.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla už dvanáctý měsíc za sebou, tempo růstu ale druhý měsíc za sebou zpomalilo. Pokles nových exportních zakázek se po více než roce zastavil, zatímco inflační tlaky nabraly na síle. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30042023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.5.2023)

01.05.2023 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu přinesl velmi povedený a ziskový obchod, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři ZDE. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci nákupního long (buy) obchodu, který dokonale přesně došel do mého předem stanového cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-27042023-39-zm.png

Ifo: Vlna zdražování v Německu je za vrcholem, pokles inflace ale bude pomalý

27.04.2023 Vlna zdražování v Německu již dosáhla svého vrcholu, zvyšování cen v příštích měsících plánuje čím dál méně německých podniků. Inflace se však bude snižovat jen velmi pomalu. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo na základě svého průzkumu mezi německými podniky.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

OPEC varoval před odrazováním od investic do ropy, obává se destabilizace

27.04.2023 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) by měla být velmi opatrná, když odrazuje od investic do ropného sektoru. Řekl to dnes generální tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) Haísám Ghais. Ropný průmysl je životně důležitý pro globální ekonomiku a její růst, podobné komentáře podle něj mohou v budoucnu rozkolísat trh s ropou. IEA zdůrazňuje důležitost investic do obnovitelných zdrojů.
img

Pre-market v USA 19. 4. 2023. Akciové trhy čelí opětovnému tlaku

19.04.2023 Futures na americké akciové indexy se ve středu obchodují v záporných hodnotách spolu s evropskými akciemi a výnosy dluhopisů rostou uprostřed dalších zpráv o společnostech trpících vysokou inflací a úrokovými sazbami. Futures na Nasdaq 100, citlivé na úrokové sazby, klesly zhruba o 0,8 %, zatímco kontrakty S&P 500 klesly o 0,5 %. Výnos 10letých státních dluhopisů vzrostl o 4 bazické body.
img

Růst cen nájmů zpomalil. Zdražovalo se ještě v Ostravě, ale třeba v Olomouci už nájemní bydlení zlevnilo

14.04.2023 Pronájmy zpomalily cenový růst započatý na podzim roku 2021. Data společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o více než 2 100 nemovitostí v hodnotě přesahující 12 miliard korun, ukazují v hlavním městě doznívání cenového růstu už jenom u dispozice 2+kk. Ta vychází aktuálně v Praze průměrně na 19 200 korun. Pronájmy dispozic 1+kk či 3+kk jsou v hlavním městě nabízeny o stovky korun levněji než tomu bylo na podzim loňského roku.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Noví členové bankovní rady ČNB byli v březnu pro stabilitu sazeb

11.04.2023 Noví členové bankovní rady České národní banky (ČNB) Jan Procházka a Jan Kubíček na březnovém jednání podpořili stabilitu základní úrokové sazby na sedmi procentech. Argumentovali mimo jiné tím, že by změna za současných podmínek mohla působit nečitelně a trh by ji nemusel pochopit. Vyplývá to ze záznamu jednání, který dnes zveřejnila ČNB.
img

Forex: Inflace v eurozóně podle našeho odhadu v únoru klesla na 8,2 % y/y

02.03.2023 Dnes bude sledován zejména předběžný odhad inflace v eurozóně. Ta podle nás v únoru zpomalila z 8,6 % na 8,2 % y/y, a to především vlivem pomalejšího růstu cen energií. Jádrová inflace by měla naopak zrychlit z 5,3 % na 5,5 % y/y a nad 5 % se pravděpodobně udrží po celou první polovinu letošního roku. Ve vztahu k tomu se dočkáme také zápisu z únorového jednání ECB. V USA zveřejní týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který by měl zůstat nadále nízký a setrvat pod hranicí 200 tisíc.
img

Forex: Tuzemský PMI zklamal, ten čínský naopak pozitivně překvapil

01.03.2023 V únoru podle ukazatele PMI došlo k nepatrnému zhoršení podmínek v tuzemském zpracovatelském průmyslu. PMI klesl z 44,6 b. na 44,3 b., zatímco podle tržního konsensu mělo dojít k nárůstu na 45,0 b. Ještě v prosinci a lednu se přitom výrobní podmínky podle stejného ukazatele zlepšovaly. Vliv podle našeho názoru mohla mít obnovená zhoršená dostupnost některých výrobních dílů, především čipů, na kterou se v únoru odvolával automobilový průmysl.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Ruský zpracovatelský průmysl v únoru rostl nejrychleji za šest let

01.03.2023 Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v únoru rostla nejrychlejším tempem za šest let, zrychlil ale také růst nákladů. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
img

V lednu průmyslové ceny rostly překvapivě rychlým tempem

28.02.2023 Tuzemské ceny průmyslových výrobců v lednu překvapily silným růstem. Meziměsíčně byly vyšší v průměru o 5,8 %, zatímco tržní konsensus očekával růst o 2 %. V meziročním srovnávání dynamika výrobních cen nadále klesala, z prosincových 20,1 % na 19 % v lednu. Důvodem však byla vyšší statistická základna.
img

Kolik spotřebitelé ještě zaplatí za růst prodeje Heinekenu?

20.02.2023 Výrobce piva Heineken jede na plné obrátky za růstem, jak bylo opět patrné při prezentaci čtvrtletních a ročních čísel. Aby bylo možné růst financovat, hodlají vrcholoví manažeři Dolf van den Brink (generální ředitel) a Harold van den Broek (finanční ředitel) pokračovat ve zvyšování cen. Velkou otázkou je, zda jsou spotřebitelé na celém světě ochotni za tento růst dále platit.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Inflace v lednu podle analytiků zrychlila, odhadují ji mezi 16,2 a 19 procenty

05.02.2023 Inflace v ČR letos v lednu proti prosinci 2022 zrychlila, a to zejména kvůli cenám energií a tradičním úpravám ceníků na počátku roku. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Odhady lednové inflace se ale rozcházejí. Podle některých odborníků byl lednový meziroční růst cen 16,2 procenta, jiní odhadují až 19 procent. Prognóza České národní banky (ČNB) počítá s hodnotou nad 17 procent. V prosinci činila meziroční inflace 15,8 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o lednové inflaci v pátek.
C:\fakepath\trader-03012023-37-zm.jpg

V Chorvatsku se po zavedení eura množí stížnosti na zdražování

03.01.2023 V Chorvatsku se po zavedení eura množí stížnosti na náhlé zvyšování cen potravin i služeb. Na různých internetových fórech řada lidí vyjadřuje nespokojenost se zdražováním spojeným s příchodem jednotné evropské měny a uvádí množství konkrétních příkladů. Informuje o tom agentura DPA s odkazem na zpravodajských portál index.hr.
C:\fakepath\trader-03012023-36-zm.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o výhled čínské a globální ekonomiky

03.01.2023 Ceny ropy klesají kvůli slabé poptávce z Číny a obavám o výhled čínské a globální ekonomiky. Dolů je tlačí i silnější dolar, který ropu zdražuje držitelům jiných měn.
img

FED sazby

14.12.2022 „Americká centrální banka FED zvýšila podle očekávání sazby o půl procenta. Tento krok udělala i přesto, že inflace byla o něco nižší, než se očekávalo. Obecně tak FED dál utahuje opasek amerického hospodářství a dá se očekávat, že v tomto duchu bude pokračovat i příští rok. Myslím, že kroky FEDu ve spojení s prodejem dluhopisů jsou dobrými léky proti zvyšování cen. Dalo by se tak očekávat, že v příštím roce se bude inflace ve Spojených státech snižovat a navrátíme se k „normálnímu“ ekonomickému prostředí.“
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika bude příští rok stagnovat, inflace zpomalí, ukazuje průzkum MF

04.12.2022 Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 0,1 procenta po letošním růstu o 2,4 procenta. Hospodářské oslabení způsobí zejména pokles spotřeby domácností v důsledku vysoké inflace. Růst cen by ale měl v příštím roce zpomalit na 9,7 z letošních 15,4 procenta. Ke dvěma procentům by se inflace měla vrátit v roce 2025. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.
img

Růst cen průmyslových výrobců zpomalil jen díky vládním opatřením

16.11.2022 Meziměsíční růst cen tuzemských průmyslových výrobců v říjnu zpomalil z 1,2 % na 0,6 %, což bylo jen nepatrně nad tržním odhadem. Konsensus trhu činil 0,5 % m/m. Stejně jako v případě spotřebitelských cen mělo na nižší cenovou dynamiku vliv zavedení vládních opatření proti drahým energiím. Podle komentáře ČSÚ na vývoj průmyslových cen působilo především odpuštění plateb na obnovitelné zdroje energie. Jeho výše se odvíjí od množství spotřebované energie a v případě energeticky náročného průmyslu se tak mohlo jednat o významnější úlevu. Odpuštění plateb na obnovitelné zdroje se na rozdíl od úsporného tarifu týkalo všech podnikatelů. Vlivem toho cena elektřiny pro podnikatele meziměsíčně klesla o 3,9 %.
C:\fakepath\cesko-11112022.png

Bankovní asociace letos čeká růst HDP o 2,5 procenta, příští rok stagnaci

10.11.2022 Česká bankovní asociace dnes v nové makroekonomické prognóze zlepšila odhad letošního růstu HDP na 2,5 procenta, v srpnu očekávala 2,4 procenta. Ke zlepšení přispěl příznivější vývoj ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Příští rok podle ČBA čeká Česko hospodářská stagnace s růstem HDP o 0,2 procenta. Česko podle asociace vstoupilo ve třetím čtvrtletí do recese, hospodářské oživení přijde až ve druhém čtvrtletí 2023.
img

Lidé se omezují i při nákupu potravin

08.11.2022 „Vzhledem k prudkému zvyšování cen dochází k omezování spotřeby, což se negativně projevuje na tržbách obchodníků. Lidé se ještě více orientují na akční nabídky a často preferují nákupy nejlevnějších variant nabízených produktů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Blíží se tsunami zvyšování cen digitálních služeb

25.10.2022 Výsledky společností za 3. čtvrtletí jsou právě zveřejňovány. Většina společností z indexu S&P500 zveřejňuje mírně vyšší výsledky, než se předpokládalo. Zároveň se je společnosti snaží zlepšit v následujících čtvrtletích navyšováním marží a cen svých služeb. Zvýšení cen ze strany společností Apple a Google by mohlo vyvolat řadu nárůstů na trhu předplatného a digitálních služeb.
img

Vánoční rohlíčky upečené doma jsou letos o 34 % dražší než loni. Pořád ale vyjdou levněji než při nákupu v obchodě nebo u cukráře

05.10.2022 S blížícími se Vánocemi je stále zřejmější, že půjde o nejdražší svátky historie. Pro řadu domácností ovšem budou také nejchudší za uplynulou řadu let. To proto, že přednost před útratami za dárky i cukroví dostanou platby za nezbytné věci typu energií, bydlení nebo základních potravin.
C:\fakepath\Evropa.jpg

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu ve střední Evropě klesá, nově i v Maďarsku

03.10.2022 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu v Polsku a České republice v září pokračovala v poklesu, nově se ale snižuje i v Maďarsku. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila společnost S&P Global a maďarská asociace logistiky, nákupu a řízení zásob (MTLBK). Na region střední Evropy výrazně dopadá vysoká inflace a růst cen energií.
img

Hodnota PMI je nejnižší od května 2020

03.10.2022 PMI pro zpracovatelský sektor se v září propadl nečekaně silně na 44,7 z 46,8 bodů (medián odhadů 45,6). Zatímco PMI v eurozóně mezi srpnem a zářím ztratil „jen“ 1,1 bodu, jeho český protějšek přišel o 2,1 bodu. Slabý výkon průmyslu hlásí i zbytek středoevropského regionu: V Maďarsku, kde se PMI dlouho držel v pásmu expanze (nad 50body), se během září dostavil nárazový pokles z 57,8 na 49,6 bodů. V Polsku, kde hodnota PMI klesala již výrazněji se naopak dostavila jistá stabilizace, když index poskočil z 40,9 na 43,0 bodů.
img

SKUTEČNĚ ČESKU HROZÍ REALITNÍ BUBLINA, KTERÁ MŮŽE PRASKNOUT?

13.09.2022 Hospodářský vývoj probíhá v cyklech, kdy je ekonomický růst ve společnosti střídán poklesem – a my jsme právě ve fázi, kdy nás po bohatším období čeká vlivem nejrůznějších faktorů opět období recese. Je na tom ale Česká republika skutečně tak zle, jak uvádí některá média? Jakkoli jsou jakékoli predikce v současné době poněkud ošemetné, moje odpověď zní „NE“.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Německá ekonomika letos výrazně zpomalí, příští rok se propadne do recese

12.09.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce kvůli energetické krizi prudce zpomalí, ekonomika tak vzroste zhruba o 1,6 procenta. V příštím roce ji ale čeká recese, HDP se sníží o 0,3 procenta. V dnes zveřejněném ekonomickém výhledu to uvedl německý institut Ifo, který ještě letos v červnu počítal s růstem HDP na letošní rok o 2,5 procenta. Zatím se nezlepší ani inflace, u které letos institut počítá s průměrným růstem o 8,1 procenta, v příštím roce pak o 9,3 procenta. Normalizaci inflace a výkonu ekonomiky Ifo očekává v roce 2024.
img

Inflace EU 08/2022 – 9,1 %

31.08.2022 „Inflace v eurozóně dál roste a směřuje k dvouciferné hranici. Myslím si, že přes deset procent se podíváme v eurozóně už na podzim. Je zajímavé sledovat, jak menší ekonomiky typu pobaltských republik nebo střední Evropy zvyšují ceny rychleji než měnový obr v podobě eurozóny. O to nebezpečnější čísla to pro tak stabilní ekonomický spolek ovšem jsou. Evropská centrální banka by se ke zvyšování cen měla postavit daleko ostřeji, protože zatím svým programem nákupu dluhopisů inflaci spíše podporuje.“
img

Společnost GEVORKYAN je v souladu se svým finančním a investičním plánem. V rámci pololetních výsledků vykázala 8,5% nárůst tržeb a 28,1% růst zisku EBITDA

22.08.2022 Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, uveřejňuje své finanční výsledky za první polovinu roku 2022 a aktuální zprávy o své investiční a provozní činnosti nejen v návaznosti na své červnové IPO. Společnost GEVORKYAN a.s. v rámci svých pololetních finančních výsledků vykázala tržby z prodeje výrobků a služeb na úrovni 27,15 mil. EUR a zisk EBITDA 8,58 mil. EUR.
img

Produkce ve zpracovatelském průmyslu již mírně meziměsíčně klesá

08.08.2022 Tuzemská průmyslová produkce v červnu meziměsíčně vzrostla o 0,5 % po předchozím růstu o 2,4 %. Zvyšovala se i nadále hlavně výroba automobilů (meziměsíčně o 7,1 %), kterou podporují lépe fungující dodavatelské řetězce. Chybějící výrobní vstupy byly v předchozích měsících významným omezením a počet nevyřízených zakázek by tak měl být, zejména v automobilovém průmyslu, stále relativně vysoký.
img

Komentář k dnešnímu zasedání nové bankovní rady ČNB

04.08.2022 „Nová bankovní rada ČNB má za sebou první rozhodování o výši základní úrokové sazby. Zachování úrokové sazby v dosavadní výši znamená alespoň pro segment bydlení mírnou stabilizaci na krátkou dobu, kdy nebude docházet ke skokovému zvyšování cen hypoték a dalších úvěrů spojených s financováním bydlení.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Stanjura: O možné dani z neočekávaného zisku by se mělo rozhodnout do 10. září

04.08.2022 O možném zavedení daně z neočekávaného zisku by se mělo rozhodnout do 10. září, řekl včera večer ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v České televizi (ČT). Příjmy z daně, která by se mohla týkat bank nebo energetických firem, by mohl jít třeba na kompenzace vysokých cen energií, dodal.
C:\fakepath\auta.jpg

Výrobci automobilů hlásí nižší poptávku v Evropě a Severní Americe

04.08.2022 Výrobci automobilů hlásí nižší poptávku v Evropě a Severní Americe. Podle analytiků přibývá důkazů, že spotřebitelé si kvůli rostoucí inflaci nechávají hotovost na nezbytné věci. Ačkoli některé luxusní značky, například Ferrari a Mercedes, zvýšily výhled prodeje kvůli přetrvávající vysoké poptávce po špičkových modelech, vyhlídky pro většinu odvětví jsou chmurnější, napsala včera agentura Reuters.
C:\fakepath\energie-26072022.png

Jak se bránit zvyšování cen energií

26.07.2022 Na současné zdražení ceny elektřiny, plynu nebo benzínu se dá dívat i z investičního hlediska. Vyplatí se výměna plynového kotle za tepelné čerpadlo? Dá se případně investovat nebo uspořit v energiích jinak, že by výnos kompenzoval vyšší náklady na vytápění?
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Spotřebitelské ceny rostly v Japonsku v červnu nejrychlejším tempem za sedm let

22.07.2022 Jádrové spotřebitelské ceny vzrostly v Japonsku v červnu meziročně o 2,2 procenta, což je nejrychlejší tempo za sedm let. Už třetí měsíc jsou nad dvouprocentním cílem japonské centrální banky. S odvoláním na statistiku, kterou dnes zveřejnila japonská vláda, o tom informovala agentura Kjódó. Japonská ekonomika čelí tlaku vysokých světových cen surovin, které zvýšily náklady na dovoz do země.
img

Rodinné rozpočty se musí připravit na další zdražování potravin

20.07.2022 „Kombinace prudkého růstu cen zemědělských a energetických komodit vede k dalšímu zvyšování cen potravin. Rodinám, které žijí s napjatými rozpočty, hrozí, že před výplatou nebudou mít dostatek peněz na obstarání jídla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

MAKRO: Dosáhnou americké úrokové sazby do konce roku na 3,5 %?

13.07.2022 Americká CPI inflace se meziročně zvýšila o 9,1 %, což žádný z analytiků oslovený agenturou Bloomberg neočekával. Není tedy divu, že očekávání na zvyšování sazeb v USA vzrostlo a EURUSD opět testuje paritu. Na Fedu je nyní snížení inflace a inflačního očekávání.
img

Inflace ČR – 17,2 %

13.07.2022  „Inflace dál roste a drtí českou ekonomiku. I když je základní úroková míra relativně vysoko, tlak na zvyšování cen nelze zkrotit, protože se vyšší úroky projeví v ekonomice až se zpožděním. Toto léto tak bude zhruba o pětinu dražší než to loňské. Další útok na naše peněženky nás ale nenechá dlouho čekat. Za jakékoliv půjčené peníze se bude platit daleko více než předtím a vlastní bydlení se stane prakticky nedostupným pro střední třídu obzvláště v Praze a krajských městech. Vyšší platy ale vzhledem k nízkému růstu HDP nečekejme. Musíme si zvyknout, že ne žádný strom neroste do nebe. Někdy je třeba zastavit a najít si čas nadechnout se k lepším zítřkům.“
img

Na maloobchodní prodeje dopadá vysoká inflace

11.07.2022 České maloobchodní tržby v květnu propadly meziměsíčně reálně o 2,3 %, meziročně o 6,9 %, tedy více než jsme očekávali (náš odhad -2,6 % y/y). Nutno ovšem dodat, že na meziroční vývoj měla vliv i vysoká srovnávací základna z loňského roku, kdy na květen připadlo pandemické rozvolnění. V meziměsíčním srovnání tržby klesaly ve všech sortimentních skupinách kromě farmaceutického, zdravotnického a drogistického zboží. Nejvíce meziměsíčně poklesly prodeje potravin (o 3 %) a nepotravinářského zboží (o 2,5 %). Naopak prodeje za pohonné hmoty stouply (o 1,1 % m/m). Tržby za prodej a opravy motorových vozidel vzrostly v květnu reálně meziměsíčně o 1,4 %, přičemž meziročně se snížily o 8,1 %.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělská vláda se chystá snížit DPH na elektřinu z deseti na pět procent

22.06.2022 Španělská vláda má v úmyslu na polovinu snížit daň z přidané hodnoty (DPH) na elektřinu, aby pomohla domácnostem vypořádat se s výrazným růstem životních nákladů, zejména účtů za energie. Oznámil to dnes předseda vlády Pedro Sánchez. Vláda už loni snížila DPH na elektřinu z původních 21 na deset procent, reagovala tehdy na prudký růst velkoobchodních cen elektřiny. Teď chce sazbu snížit až na pět procent.
img

Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby. O kolik?

22.06.2022 Z pohledu domácí ekonomiky bude dnes nejdůležitější událostí zasedání ČNB. Od bankovní analytici očekávají zvýšení základní sazby v rozsahu od 75 do 150 bazických bodů, tuzemská centrální banka ale již několikrát ukázala, že nemá problém zaskočit trh a výsledek dnešního zasedání může překvapit. Vzhledem k obměně části bankovní rady (od začátku července) půjde ale s největší pravděpodobností o poslední zvýšení sazeb v letošním roce. Z Evropy pak odpoledne dorazí informace ohledně spotřebitelské důvěry. Čekat lze pokračující stabilitu na historicky nízkých hodnotách.
img

Ceny na vstupech dále rychle rostou

16.06.2022 Ceny během května opět rostly ve všech primárních okruzích. Nejdramatičtější nárůst zaznamenaly za jediný měsíc ceny zemědělských producentů, když se zvedly o téměř šest procent. Oproti loňskému květnu byly vyšší o téměř 40 procent. Vedle cen energetických komodit, pohonných hmot a bydlení se tak ceny potravin stávají významnou inflační položkou.
img

Zdražování v zemědělství povede k sociálnímu napětí

16.06.2022 „Ceny zemědělských výrobců předznamenávají další prudké zdražování potravin. Sociálně slabé rodiny nemusí mít dostatek finančních prostředků na nákupy v supermarketech a budou se propadat do chudoby,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\inflace-13062022.png

Ochránci proti inflaci

13.06.2022 Do čeho dnes investovat, aby výnos alespoň pokryl extrémní zvyšování cen? Lidová moudrost napovídá, že tradičním uchovatelem hodnoty jsou především zlato a nemovitosti.
img

Denní makro postřehy: Dopady špatné situace v oblasti bydlení 25/05/2022

25.05.2022 TRHLINY: Podle našeho indexu „mizérie“ bydlení v USA (viz graf) je bydlení v USA nejméně dostupné za posledních čtyřicet let. Index kombinuje 20% nárůst průměrných cen nemovitostí s více než desetiletou fixní úrokovou sazbou hypoték na 30 let přesahující 5 %.
C:\fakepath\trader-16052022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2022 1) Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

EK snížila výhled letošního růstu české ekonomiky na 1,9 ze 4,4 procenta

16.05.2022 Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
img

Po energiích vzbuzují obavy ceny zemědělských producentů a potravin

16.05.2022 Dubnové statistiky vývoje cen v primárních okruzích ukázaly na pokračující vysokou růstovou dynamiku. V meziročním vyjádření ji nadále podporuje statistická základna, růst je ale bohužel patrný ve všech hlavních cenových okruzích i na meziměsíční bázi ukazující, že problém rychle rostoucích cen vstupů nadále přetrvává. V rámci struktury je patrné, že největší cenový šok z titulu výrazně dražších energetických komodit je za námi, palčivým problémem se v tuto chvíli stávají ceny zemědělských producentů, které již výrazně tlačí na ceny v potravinářském průmyslu a ve finále na ceny potravin pro koncové spotřebitele.
C:\fakepath\trader-12052022-36-zm.jpg

Akcie v Evropě klesly, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes oslabovaly, velkou část počátečních ztrát se jim ale nakonec podařilo smazat. Investoři se v poslední době obávají zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes klesl o 0,75 procenta a uzavřel na 424,40 bodu. Během dne přitom ztrácel až 2,4 procenta a sestoupil až na nejnižší úroveň od 8. března.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě klesají, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes výrazně oslabují, jejich klíčový index dopoledne ztrácel více než dvě procenta. Přispívá k tomu propad cen akcií na newyorské Wall Street, za kterým jsou hlavně obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz

10.05.2022 Aktuálně vysoká inflace v Česku ve srovnání i s dalšími zeměmi EU má původ již ve vývoji ekonomiky před pandemií koronaviru, kdy byl napjatý trh práce v podobě nedostatku pracovních sil a rostoucích mezd. Následně k inflaci přispěla i uvolněná rozpočtová politika vlády během pandemie, díky které se do ekonomiky dostalo poměrně velké množství peněz. Dalším důvodem je pozdější a rychlejší nástup růstu cen energií ve srovnání s jinými státy. Vliv měl i vývoj na trhu nemovitostí. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zrychlení růstu cen výrobců znamená, že inflace bude ještě kulminovat

20.04.2022 Březnové zrychlení cen výrobců znamená, že inflační vlna bude v Česku teprve kulminovat. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Za rostoucími cenami stálo podle nich především zdražení komodit včetně energií. V zemědělství se meziročně ceny výrobců zvýšily o 27,2 procenta, v průmyslu zrychlil růst na 24,7 procenta a ve stavebnictví na 10,4 procenta.
img

Ceny na vstupech dramaticky rostou, producenty drtí zejména drahé energie

20.04.2022 Ceny producentů ve všech sledovaných segmentech dále svižně rostou a potlačí výše i ceny pro koncové spotřebitele. Vysokým dvouciferným meziročním tempem rostly v březnu ceny průmyslových i zemědělských producentů, přes 10% růstové tempo se přehouply i ceny ve stavebnictví.
img

Forex: Evropská průmyslová produkce v únoru solidně rostla

20.04.2022 Na základě již zveřejněných dat z národních ekonomik počítáme s tím, že průmyslová výroba v eurozóně v únoru slušně meziměsíčně rostla. Obnovené potíže se subdodávkami však naznačují, že oživení nebude mít dlouhého trvání. České ceny průmyslových výrobců zřejmě v důsledku pokračujícího zvyšování cen energií dosáhnou dalšího rekordního růstu. V Americe budou zveřejněna pouze méně zajímavá data z nemovitostního trhu.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %

19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.
img

Rozbřesk: Inflace v Česku před a po invazi, Orbán udržel ústavní většinu

04.04.2022 Česká národní banka nenechala v uplynulém týdnu nikoho na pochybách, čeká nás výrazně vyšší inflace a slabší růst. Přitom minimálně v nejbližších měsících centrální banka nebude chtít ponechat nic náhodě a bude inflaci pravděpodobně krotit dalším nárůstem úrokových sazeb. Jak moc, to bude záležet vedle síly inflačních tlaků i na míře zpomalení ekonomiky. Proto začnou čím dál větší roli hrát (vedle sledování válečné fronty) i konkrétní čísla přicházející z české ekonomiky.
img

Čeká nás vyšší inflace

04.04.2022 Česká národní banka nenechala v uplynulém týdnu nikoho na pochybách, čeká nás výrazně vyšší inflace a slabší růst. Přitom minimálně v nejbližších měsících centrální banka nebude chtít ponechat nic náhodě a bude inflaci pravděpodobně krotit dalším nárůstem úrokových sazeb.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku v březnu vystoupila na 10,9 procenta, nejvýše za 22 let

01.04.2022 Míra inflace v Polsku v březnu vystoupila na 10,9 procenta, a dostala se tak nejvýše za 22 let. Uvedl to dnes v předběžném odhadu polský statistický úřad. Nárůst inflace posílil očekávání trhu, že polská centrální banka příští týden zvýší úrokové sazby, a to posedmé za sebou. Na polské ekonomice se začínají projevovat dopady ruské invaze na Ukrajinu.
img

Producenty drtí drahé energie

15.03.2022 Ceny producentů ve všech sledovaných segmentech dále svižně rostou a potlačí výše i ceny pro koncové spotřebitele. Vysokým dvouciferným meziročním tempem rostly v únoru ceny průmyslových i zemědělských producentů.
C:\fakepath\1584557002-indexy.jpg

Benzín, ropa, úroky a koruna

11.03.2022 Cena benzínu a nafty za několik dní skokově vyrostla a leckde se prodává i za více než kdysi nepředstavitelných 50 korun za litr. Znovu se tak potvrdilo, že aktuální inflace není pouze o nákladech, ale z velké části také o maržích. Zkrátka „když to trh snese, proč bych nezdražil“. Poptávka je silná a zvyšování cen vstupů je dobrá záminka pro ještě vyšší zdražení prodejů.
img

Nejdůležitější rok pro akcie od 2008

07.02.2018 Akcie jsou na rekordních maximech a téměř všude jsou přeexponované. To však nutně neznamená bublinu. Znamená to ale, že pravděpodobně dojde ke korekci. Podle Saxo Bank by investoři měli sledovat pohyb cen a hledat známky super-exponenciálního růstu. Stejně tak by si měli dát pozor na politiku centrální banky a samozřejmě na inflaci.
Související klíčová slova: Úroková míra | BCPP | Návratnost investice | Vývoj | Odhad vývoje ekonomiky | Soláry | Propad ekonomiky | LOGeco | Filip Louženský | Míra nezaměstnanosti v EU | Ceny bytů | Války | První investoři | Nové hypotéky | Jakub Seidler | Češi | Rychlé zisky | Německý výrobce obuvi Birkenstock | Allianz | Panevropský index | Globální růst | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | OPEC+ a IEA | Celková míra inflace | Zhodnocení akcií | Texas | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Evropská komise | McDonald's | Index frankfurtské burzy | Stavební produkce | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Evropské centrální banky | Londýnské burzy | Vývoj ceny zlata | Situace na Ukrajině | Očekávání | Korelace | Inflace v září | PMI v eurozóně | Trh práce | Předpověď ceny | Podnikání společnosti | Zasedání ČNB | Skupina Saxo Bank | Platba | Graf vývoje ceny ropy | Vstupní náklady | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | Guvernér Michl | Potenciál | Pro investory | Re/Max | Swiss | Investice | Chování | Rozvolnění | Valuo | Support | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | ADP report | Ifo | Zisk před zdaněním | Emise USA | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Experti | Rekord | Generální ředitel IEA | Raiffeisenbank | Propad cen | Gepard Finance | Evropské měny | Hnojiva | Creditas | Ceny producentů | Goldman Sachs | Společnost Apple | Brent | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | PKN Orlen | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Nové byty v Praze | Velké problémy | Reality | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Průměrné mzdy | Výnos | Cena akcie | Výkon průmyslu | Zdražování v zemědělství | Trh s ropou | Slabá poptávka | Růst sazeb | RE/MAX G8 Reality | Ceny ve výrobě | Ceny akcií | Kontrakty | Ferrari | Jana Mücková | Pronájmy | Benchmark | Broker Consulting Index podílových fondů | Inflace v lednu | Švédské společnosti | Výměna plynového za elektrický spotřebič | Výrobce obuvi Birkenstock | Nejvýraznější růst | Čistý příjem | Hospodářská stagnace | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Nová data | Znehodnocení | Rezistence | Wonderinterest Trading | Pandemie COVID-19 | Bankovní rady ČNB | Výhled do budoucna | Hershey | Meziroční růst cen | Peníze | Bias | Ukazatel | Olívia Lacenová | Zpracovatelský sektor | Americká lehká ropa WTI | Saxo Bank | Nestlé | Projekce | oEnergetice.cz | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Zisky bank | Analýzy | Viceguvernér ČNB | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | FDIC | Burzy | Ropa WTI | Vývoj ceny akcií | Oživení čínské ekonomiky | Kryptoměna | Developeři | Analytický tým FXstreet.cz | Sazby hypoték | Pozornost investorů | Zastropování cen | USD/EUR | Ceny elektřiny | Posílení koruny | Americký prezident Joe Biden | Investování do kryptoměn | Broker | Na burze | NFLX | AI | P.A. | Roční růst | The Washington Post | Německý výrobce obuvi | Vládní výdaje | Šok | Poplatek | Kapitálový trh | Zavedení eura | Vládní opatření | Kapitálové strategie | Vyšší náklady | Regulace | Hypoteční trh | COCOA | Měnový fond | Tichomoří | Lukáš Kovanda | GBP/USD | Měnový pár EUR/USD | UniCredit Bank | Výrobní ceny | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Období stagflace | Průmyslová výroba | Výroba v eurozóně | EUR/CZK | ČNB | Model Y | Nejistoty | Firemní daně | Michal Straka | Jádrový index | Karina Kubelková | Americké hospodářství | DPA | Inflace ve Spojených státech | Investoři | Posílení | Vývoj meziroční inflace | Evropská měna | Společnost Google | Český nemovitostní trh | Analytik Raiffeisenbank | Odeznívání inflace | Zveřejnění zprávy | Průmyslová produkce v únoru | Vývoj ceny ropy WTI | Index podílových fondů | Spotové ceny elektřiny | Výměna plynového kotle | Cenové výkyvy | Asociace pro kapitálový trh | BP | ICCO | Investovat | NFP report | EMEA | COVID-19 | Jan Kubíček | Slevy | TTF | Snižování úroků | Emoce | Brusel | Finanční ředitel | Cena plynu | Procter & Gamble (PG.US) | Agentura Reuters | Uživatelé internetu | Signál k prodeji | Standardní daň | Orbán | Obchodování | Íránský ministr zahraničí | Carlos Tavares | Tržby z prodeje | Cena severomořské ropy | Ochránci proti inflaci | Byty v Praze | Objem | Cenotvorba | Ekonomika | PG | Šéf unijní diplomacie | Deflace | Kristalina Georgievová | Paweł Majtkowski | Posílení domácí měny | Cenový růst | Prezident | Praha | MSCI World Energy | Obchodníci s akciemi | Redukce | Graf vývoje | Jiří Sýkora | Kevin Tran Nguyen | NEST | Živý komentář | Fotovoltaické elektrárny | Rizika vyšší inflace | Výsledky | Ceny cukru | Akcie ASML Holding | Petr Kymlička | Příchod krize | Fed funds | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | Zpráva | Broker Consulting Index | Zvyšování daní | Hodnota indexu | Inflace v Česku | Indikátory | Michal Skořepa | Arno Antlitz | Ceny nájmů | Sazba hypotečních úvěrů | Multi-asset | Ziskový obchod | Evropa | OPEC+ | SEC | BHS | Hlavní akciový index | CPC | Centrální banky | Trump | Shiba Inu | Stavební produkce v srpnu | Oanda | RE/MAX | Zákonodárci | LEN | Ceny zemědělských výrobců | Index pařížské burzy CAC 40 | Komerční banka | Vlna zdražování v Německu | Etoro | Důchod | Covid | Studie | Josep Borrell | Ředitelka | Průraz | Cenový vývoj | Tomáš Raputa | Polsko | PEP.US | Equinor | Divize | Politika ČNB | Historie | Hypotéky | Konkurenti Netflixu | Pohonné hmoty | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Výrobci automobilů | Korekce | Index londýnské burzy | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Nakupovat | Protikoronavirová opatření | Jednání FOMC | Futures pšenice | Investice do nemovitostí | ANO | UlovDomov | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | MasterCard | Bezpečné útočiště | Novinky | Obchodní strategie | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Sazby | Finanční situace | Zpomalení inflace | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | ČTK | Energetický regulační úřad | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Hrubá marže | Turecko | Asociace | Glapinski | Odhad letošního růstu HDP | Silnější dolar | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Spořící účet | Průmyslové ceny | Trend odklonu od amerického dolaru | Vstupy | Moore Czech Republic | Ztráty | Uhlí | Společnost Birkenstock | Růst cen nájmů | Swiss Life Hypoindex | Stav hospodářství | PepsiCo (PEP.US) | Stříbro | Německé hospodářství | Úrokové sazby | Úvěr | Pracovní trh | Instituce | Obchodní nastavení | Pokles libry | Kotace | Kjódó | Poradenství | Trading | Americké akcie | GfK Rolf Bürkl | FOMO | Údaje o inflaci | Akcie | Výdělky | Tržby společnosti | Pozitivní vliv | DNB Markets | Index varšavské burzy | Pokles úrokových sazeb | Ondřej Hartman | Realitní kancelář RE/MAX | Trh | Komise | Obchodní řetězce | Spolková vláda | Zvyšování marží | Války na Ukrajině | Viktor Orbán | Výkyvy | Vlnový pattern | Starší byty | Ocenění | Rolf Bürkl | Vývoj ekonomiky | Američané | Kuny | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Markets | Haísám Ghais | Dnešní výsledky | Vzestupný trend | Posílení dolaru | Pozice | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Portu | WIG | Obchodní systém | Mark-to-Market | Domácí měny | SNB | Nemovitosti v ČR | Microsoft | Příležitosti | NFLX.US | Vládní dluhopisy | NLP | Kryptoměnový průmysl | NYT | Členové Fedu | Akcenta | Ztráta | Vyšší úroky | Kanada | Exporty | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Ceny dřeva | Index Nasdaq | Čokoláda | Web3 | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Makroekonomika | Balík opatření | Spotřební zboží | Akcie Spotify | Skvělá investice | Výpadky | Swiss Life | Gazprom | Centrální banka | Emise | Cena | Rodinné rozpočty | Fondy peněžního trhu | DNB | Vývoj měnových kurzů | Posilování kurzu koruny | Tvrdá data | Vlastní akcie | Ruský zpracovatelský průmysl | Čistý zisk | Členové bankovní rady ČNB | James Gorman | Jádrová inflace | Vývoje ceny | Zpomalení ekonomiky | Čistý zisk společnosti | Výnosy dluhopisů | Marže | Raman Haloučanka | Jan Vejmělek | Dluhopisy zemí eurozóny | EK | Manažeři | Nárůst objemů | Guvernér ČNB | Cox | Reuters | Český maloobchod | Přenos | Růst cen stavebních materiálů | Hlavní indexy | Index US500 | Bývalý premiér | Výrobní sektor | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Předseda | Zemědělci | Deficit veřejných financí | Diverzifikace | Zveřejňování výsledků | Makroekonomické ukazatele | Pokles hospodářství | Unijní diplomacie | Destabilizace | Globální ekonomický růst | Rychlý růst | Libra | Open | Cenové akce | Zvýšení základní sazby | Financovat | Nové byty | Výnosy 10letých dluhopisů | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | IFO index | Bloomberg TV | Globální poptávka | ERÚ | Energetické společnosti | Prudké zdražování | ASML Holding NV | Bytové jednotky | Akcie dnes | Vlna zdražování | S&P500 | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Hypoteční sazby | TSLA.US | Indonésie | Zdražování v Německu | Německá ekonomika | Americké rafinerie | Jiří Rusnok | Pokles | Platforma | Oliver Zipse | Investování peněz | Vývoj ceny akcií ČEZ | Investiční doporučení | Ziskovost | Mercedes | SPOT.US | Americká ekonomika | Wall Street | Akcie týdne | Plynárenská společnost | Měnové otázky | Standardní odchylky | Obchodní centra | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj měn | JRD | Ekonomické aktivity | Hudební vydavatelství | Index PX | Daně | Problémy s počasím | Ředitel IEA | Růst zisků | Zisky | Trhy | Filmové studio | Eskalace konfliktu | Signály | Thomas Jordan | Pozitivní výsledek | Anomálie | Obrovské ztráty | Repo sazba | WSM | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Přecenění | Breakout | Pojištění vkladů | Růst cen | RSI | Nákup automobilů | Čistý zisk společnosti PepsiCo | Iztok Toplak | MSCI World | BH Securities | Kyjev | Společnosti Netflix | Český statistický úřad (ČSÚ) | Financování | ČSÚ | Česká národní banka | Odhad letošního růstu | Výrobce čipů | Americká lehká ropa | Vývoj indexu PX | Růst spotřebitelských cen v Německu | Odvětví | Pokles reálných mezd | XAU/XAG | Průměrná hodnota | Jedno euro | Zvyšování cen energií | Burze | Průměrná mzda | DNO | Hospodářský růst | Centrální bankéři | Pedro Sánchez | WTI | Joe Biden | Stratég Saxo Bank | Bod | Miliardy korun | Shares | Jana Brodani | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Saúdská Arábie | Nárůst počtu nakažených | OCI | Philip Lowe | Goldman Sachs Group | Japonská ekonomika | Trh kryptoměn | Sankce | Koupěschopnost | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Martin Vašek | Zkušenosti | Zisk na akcii (EPS) | Noví členové bankovní rady | Index varšavské burzy WIG | Statistiky | Zbyněk Stanjura | Diverzifikovat | Dna | USD za tunu | Investiční skupina | Kurz | Market | Unicredit | Halving | Mnichovský ekonomický institut | Česká republika | Investovat do nemovitostí | Deficit státního rozpočtu | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Rozvíjející se trhy | Červená čísla | Výnosy z nemovitostí | Predikce | Propad cen akcií | Nejlidnatější země světa | Uhlíkové emise | Hospodářství | Akciové portfolio | Měnový pár | Nárůst zisků | Intermediate | Růst cen průmyslových výrobců | Nižší ceny | Zisková marže | Dynamika růstu | Expert | Vývoz | Energetické firmy | Světové finanční krize | Recese | ASML | Birkenstock | Investice do odklonu od fosilních paliv | Napětí na Blízkém východě | Očekávaný růst | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Americké ekonomiky | Ministři | Kontrola pojištění | Bankovní asociace | Změna sazeb | Patria Finance | Ceny energií | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | XTB Research | Rychlý růst mezd | Ceny evropského plynu (TTF) | Základní sazby | Prodeje potravin | Vysoké úrokové sazby | Průmyslové kovy | Analytik Komerční banky | Ruská plynárenská společnost | Multi-Asset obchodování | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | ČR | Technologický sektor | Index UlovDomov.cz | OSN | Investice do infrastruktury | Předpovědi Saxo Bank | Cena elektřiny | PMI indexy | Předpovědi | Global Wealth Management | Martin Novák | Vyhlídky americké ekonomiky | Mince | Ceny plynu | Benzín | Akcie problémové banky | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Pokles sazeb | Meziroční inflace v září | Pokles cen nových bytů | Kroky Fedu | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Spotify | Finanční ukazatele | Nařízení | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Bazický bod | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | Bankovnictví | Ceny elektřiny v České republice | Uhlíkové emise USA | Akciové trhy | Varování | Ceny nájemního | Ekonomika Spojených států | Spojení | Long | Rally | Bankovní rada | Spokojenost | Tepelné čerpadlo | Pokles inflace | Aktiva | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | GEVORKYAN | Průmyslníci | Indexy na Wall Street | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | UBS Global Wealth Management | Business | Evropští investoři | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | SPOT | Základní úrok | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Algoritmus | Investments | ČBA | Průmyslový sektor | Producenti ropy | Ministryně financí | Graf ropy | Ekonom Komerční banky | Snížení cen | Pochybnosti | Německé společnosti | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | Vlnová analýza | Řetězce | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Politika | Konkurence | oEnergetice | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Nike | Forint | Další vývoj | Citibank | Investování do nemovitostí | Členové bankovní rady | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Měnové politiky | Vnímání | Riziko | Výprodej akcií | Česká vláda | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Wealth Management | Výrobní index PMI | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Obchodování s futures | Ceny zlata | Výhled | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Michal Hrbatý | Propouštění | Vlastní bydlení | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Evropský trh | Finanční trhy | Vývoj spotové ceny elektřiny v České republice | Expanze | Insider | Růst cen energií | Prostor pro růst | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | USD za barel | Dot-com | Under Armour | New York | Realitní bubliny | Čistá ztráta | Krize | Akcie ropných společností | Stabilita | Investing | Zpřesněná data | Společnost GEVORKYAN | Pokles poptávky | Investiční bankovnictví | CEO | Buy | Slabší kurz | XTB | Algoritmy | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | ODS | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | Ceny menších starších bytů | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Rozvoj | RBA | Cenová bublina | Federální společnost pro pojištění vkladů | Výprodeje | Derivát | Rozhovor | Roklen24 | Spotřeba domácností | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | MNB | Energie | Německá inflace | Ceny nájemního bydlení | BHS Štěpán Křeček | Měna | HoReCa | Společnost S&P Global | Uvolnění měnové politiky | MSCI | České maloobchodní tržby | Thomson Reuters | USD | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Správci fondů | Růst aktivity | Nákup nemovitosti | Návratnost | Růst poptávky | Regionální měny | Central Group | Stav ekonomiky | Pravděpodobnost recese | Platformy | IPO | Výrobce obuvi | Rusko | Ceny výrobců | Ochránce proti inflaci | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Další růst sazeb | Zkušenost | Analytický tým | Signál | Peter Garnry | Zdražování | S/R zóny | Development | EPS | ADP | Úbytek | Ropy | Úspěšné obchodování | Obiloviny | Forex trader | Větší riziko | Evropská komise (EK) | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | LTV | ESPN | Sázky | Ministr hospodářství | Index MSCI World | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Negativní výhled | Pobřeží slonoviny | BMW | Cena akcií | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Inflační cíl | Organizace | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Úrokové swapy | Růst | Kancelář RE/MAX | Polská centrální banka | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Zajištění | Objem prostředků | Administrativa | Ceny evropského plynu | Snížení inflace | Minimální daně z příjmu | Index | Komoditní | Rychlý růst cen | MiFID II | Token | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Cenové stropy | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Pavel Krumpár | Varovné signály | Index STOXX Europe 600 | Metalurgie | Pracovní místa | Akciové indexy | FinTech | Upravený zisk | Dluhopisové fondy | Inflace | Index cenových očekávání | Tržní hodnota | Tiff Macklem | Bydlení | Dovoz | Netflix (NFLX.US) | Výše investice | Výkon | Americké centrální banky | Vývoj ceny ropy Brent | Dogecoin | Plány | Podmínky na trhu | Management | Patria | HUF | Morgan Stanley (MS.US) | EURUSD | Stellantis | Zisk | Nová bankovní rada | Evropská průmyslová produkce | Bank of England | Výrazný růst | The New York Times | Tokeny | Maďarsko | Růst výrobních cen | Komoditní sektor | Klimatické změny | Cenový skok | BIRK.US | Investing.com | ČSOB | UlovDomov.cz | Pesimismus | Dnešní makroekonomické ukazatele | Swapy | Cenové tlaky | CZK | S&P | Investiční | Hospodářský vývoj | Legislativa | Inflace v USA | NFP | OECD | Breakout strategie | Bloomberg | Agentura Kjódó | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Výzkumy | Wonderinterest Trading Ltd | Politická situace | Zasedání FOMC | České hospodářství | Úrok | Nemovitostní fondy | Komoditní fondy | Čínské úřady | Další pokles | Ekonomika USA | Americká centrální banka | Válka na Ukrajině | Dluhopisy s vysokým výnosem | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Institut Ifo | Vývoj měnového páru | Nigérie | Nejdůležitější události | Americký prezident | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Tesla (TSLA.US) | Ekonom BHS | Dnešní data | Ekonomiky | Portfolio | Odhad inflace | Nabídka | Coca-Cola | TIM | Vysoké inflace | Akciový index S&P 500 | Šéf švýcarské centrální banky | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Ropné společnosti | Válka | Apple | CAC 40 | Inflace v Británii | Rok 2024 | Úsporný tarif | Růst inflace | Tržní kapitalizace | NASDAQ 100 | West Texas Intermediate (WTI) | Ceny ropy | Boom | Celoroční výhled | Birkenstock (BIRK.US) | Geopolitická situace | Meziroční inflace v eurozóně | Zajištění majetku | US500 | Inflace v květnu | Průzkum | DAX | IEA | Ceny zboží | Konsensus trhu | Deficit | EUR/PLN | Firmy | Zdravotní péče | Rozpočtová politika | Fiskální rok | Jednotná evropská měna | Oslabování dolaru | RWE | Index STOXX Europe | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomický růst | JOLTS | Prodej | Automobilka | UBS | Dodavatelské řetězce | Zlepšení | Japonská vláda | XAU/USD | CZ | Další růst | GBP | Listopadová inflace | S&P Global | Vývoj akcií | Nasdaq | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zdražení ceny elektřiny | Dolary | Propad | Pandemie COVID | Cenový šok | Reálné mzdy | Růst cen ropy | Týdenní shrnutí | Zprávy | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Byty | Akcie v Evropě | Nový rekord | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Miliardy eur | Ceny Bitcoinu | Obchodování a investice | Silný růst | Disney | Zájem investorů | USA | Fond | Aktuální inflace | Hypoteční banky | Člen představenstva | Momentum | Vlastnictví | Regulační úřad | Swiss Life Select | Odhady analytiků | Vyhlídky | Snížení DPH | Předpověď | Tržní ceny | NATO | West Texas Intermediate | Index pařížské burzy | Cena akcií společnosti | Snižování cen | Pokles tržeb | Míra | Depozitní sazby | Budoucnost | Dopady války na Ukrajině | Automobilový průmysl | Koruna | Cukr | Shell | JDE | Finanční výsledky | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Automobilky | Opatření | Pokles HDP | Ipsos | Index UlovDomov | PEPSICO | Sazby ČNB | Visa | Riziko recese | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Údaje | Tržní služby | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Spotřební daně | Příjmy z obchodování | Chorvatsko | Aktivita čínských továren | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | xStation | Asie | Finanční krize | Měsíční data | Očekávání analytiků | Medián ceny | Daně z příjmů | Bitcoin | Snižování sazeb | Bilance | Přehled | Index S&P 500 | Izrael | Vývoj ceny evropského plynu | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Vyšší ceny | Spotové ceny | Eurodolar | Short | Vývoj úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Pár EUR/USD | Míra zisku | Prognóza České národní banky (ČNB) | Zpráva o inflaci | Fed | FXstreet.cz | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Spotřebitelská nálada | Hospodaření | Výrobní náklady | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Strategie Ondřeje Hartmana | Disney+ | Nemovitosti | IEA Fatih Birol | Země EU | MS.US | Ekonomická situace | Indikace | Maloobchodní prodeje | Obchodní přístup | Kakao | Guvernér banky | Zvýšené úrokové sazby | UBS Global | Krypto | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Time-Frame | Úspory | Obchody | The New York Times (NYT) | Halving bitcoinu | Další růst úrokových sazeb | HDP USA | Wonderinterest | SNY | Sell | MWh | Spot | Inflace v Polsku | ADP report zaměstnanosti | Fatih Birol | Wells Fargo | Růst výnosů | Růst EBITDA | Zvýšení úrokových sazeb | Realitní kancelář | Růst tržeb | Akciový index | Vývoj spotové ceny elektřiny | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | ProCent | Společnosti | Medián | Ruská invaze | Index CPI | Index Nasdaq Composite | Index nákupních manažerů (PMI) | Americké úrokové sazby | Budoucí vývoj | S&P 500 | Craig Erlam | xStation5 | Generali Investments | Nejistota | Růst spotřebitelských cen | Luxusní značky | Statistici | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Prezident Joe Biden | Akciový index Nasdaq | Německá vláda | Zdražování potravin | CL | First Republic | MT4 | Globální akcie | Nižší růst | COIN | Severomořská ropa | Podnikatelé | Zadlužení | Zisk společnosti | ECB | Europe 600 | Surové ropy | Tržní sentiment | Výkonná ředitelka | Německo | Správy majetku | Rozsáhlé investice | Pohled na ceny nájmů | Energetický sektor | Nejvýraznější pokles | Inflace v říjnu | Vystavení riziku | EUR/HUF | Maďarský forint | Twitter | Finance | Hotovost | Analytik Portu | Konjunkturální průzkum | MJ | Změny ceny | Tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výše úrokových sazeb | Jan Frait | Směřování | Guvernér australské centrální banky | Kurz koruny | USD/CZK | Vývoj ceny evropského plynu (TTF) | Tržby v maloobchodě | Nájemné | Grafy | Bytová výstavba | Rozpočet | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | Investovat do kryptoměn | Vice | České ceny | NAFTA | MTLBK | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Ministr zahraničí | Směnný kurz | Aktivum | Akcenta CZ | Výroba automobilů | Analytici | Index nákupních manažerů | Dostupná data | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Provozní zisk | Výrobci aut | Google | Hnutí FIDESZ | Situace | Měnověpolitické zasedání | Generali Investments CEE | Vysoká inflace | Makro | Evropská centrální banka | Čeští spotřebitelé | Splácení dluhu | US100 | DOT | Guvernér | FXstreet | Jednání ECB | Nové zakázky | Tržby | GfK | Úsilí centrálních bank | Snížení sazeb | Růst cen nemovitostí | Vysoká poptávka | EUR/MWh | Stagnace | Marketingová komunikace | Růst mezd | Řetězec | Globální trh | Silnější euro | Ekonomický institut Ifo | Americká centrální banka (Fed) | Finanční prostředky | TSLA | Eurozóna | Česká ekonomika | Vývoj inflace | Oslabení kurzu | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | Konsensus | Inflační očekávání | Pokles akcií | Cena benzínu | Cena kakaa | Invaze | Spekulace | Ranní okénko | Futures na americké akciové indexy | Euro STOXX | Firma | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Akcie technologických firem | Konsenzus | Nastavení měnové politiky | Data společnosti UlovDomov.cz | Růst ceny | Konglomerát | Dluhopisy | Množství peněz | Saxo | Průměrný příjem | FIDESZ | Ekonomické vyhlídky | PMI ve výrobě | ISM | Předkrizové úrovně | Obchodníci | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Moskva | Analytika | Kroky ČNB | Prostor pro pokles | Pšenice | Doporučení | Index londýnské burzy FTSE 100 | Inflace v ČR | Meme mince | Poptávka | Trader | Co bude | Tempo inflace | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Společnost Procter & Gamble | Nominální růst | Obchodovat | PEP | Růst HDP | Gamble | Zvýšení produkce | Ceny bytů v České republice | Peking | Uzavření trhů | Nákup nemovitostí | Akciové fondy | Dodavatelský řetězec | Washington Post | EBITDA | Reporty | Cena severomořské ropy Brent | Vysoká likvidita | Počasí | New York Times | HDP | Medvědi | Statistický úřad | MIFID | Evropské země | RBI | Česká národní banka (ČNB) | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Kukuřice | Pokles zásob | Mzdy | Výhled německé ekonomiky | Emisní povolenky | Podnikání | Problémy | Změny klimatu | ROCE | Krátkodobá rezistence | Analytik trhů | Celková inflace | ABC | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | Ropa | Stagflace | Ceny zeleniny | Solidní výsledky | Podnik | Ekonom | xStation 5 | Index PMI | Agentura DPA | Optimismus | Rozhodování | Recese ekonomiky | Pantheon Macroeconomics | FED sazby | Ekonomka | Hypoindex | Zdanění | Růst ekonomiky | Dolar | Desetileté dluhopisy | Debata | Hodnoty měny | Inflace v české ekonomice | Euro | Průzkum společnosti | Ole Hansen | Federální rezervní banky | Lockdowny | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | Poskytování hypoték | Spotřebitelské ceny | Obchod | Zlato | Ekonomové | Miliardy | EU | Schodek | Spojené státy | Úrovně supportu | Plánované obchody | Denní graf | Data společnosti | Prodeje existujících domů | CFA | Apple Music | Zavedení daně z neočekávaného zisku | STAR | Společná evropská měna | Jan Procházka | Meziroční růst spotřebitelských cen | Hlavní ekonomka | Noví členové bankovní rady ČNB | Vlastimil Nigrin | | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Průmysl a stavebnictví | Ceny v zemědělství | Ropný průmysl | Short pozice | Pandemie | Úsilí | Výprodej | Utaženější měnové politiky | Průměrná cena | Zpracovatelský průmysl | Tomáš Holub | Martin Gürtler | Úspěch | Práce | Spekulanti | M2 | Ceny ropy Brent | Finanční pozice | Banka Creditas | Nastavení sazeb | Likvidita | Cíle | Růst cen výrobců | Stabilita úrokových sazeb | Růst průmyslových cen | Ruská ekonomika | Poptávky po ropě | Španělská vláda | Výnosy | Zvýšení daně | Odhady růstu | Americké akciové indexy | Jak investovat | Session | Očekávání zisku | Volkswagen | Míra inflace v květnu | Index londýnské burzy FTSE | Oslabení | Prognóza České národní banky | Základní sazba | Vyšší úroveň | Prudký růst cen | Komodity | Ministerstvo financí | P&G | Výrobce aut | Nové údaje | Komise v přenesené pravomoci | Velká korekce | Automotive | TradingEconomics | Vlády | Banka | Hnědé uhlí | Investor | Adam Glapiński | Naše hospodářství | BIRK | Investiční společnosti | Objednávky | Pokles zlata | Úrokové sazby ČNB | Tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu | Čistý dluh | EBITDA marže | Protiinflační dluhopisy | Analytik | Podnikání na kapitálovém trhu | MF | Životní styl | Hospodářský výhled | Žádosti o podporu | Technický výhled | Mzda | Fox | Jamal | Británie | Společnost Gazprom | ČNB dnes | Investiční byty | Netflix | Příjmy domácností | Zisk na akcii | Prohlášení | Deloitte | Kryptoměny | Tesla | Vývoj jádrové inflace | Data ČSÚ | Základní úroková sazba | Podniky | Analýza | Aktuální kurz | Ministr financí | Ukazatele | Implikovaná volatilita | Akcie německé společnosti | David Vagenknecht | Procter & Gamble | Politbyro | Index spotřebitelských cen | Hike | Stimuly | Daň z příjmu | Zadluženost | Čínské přístavy | Reposazba | Pohyb cen | Akcie Disney | Kompenzace | Ceny obilovin | Zemědělství | Enel | Americká centrální banka FED | Zrychlení růstu | CNBC | Investování | Domácí poptávka | Středoevropský region | Amazon | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Vývoj ceny | FOMC | CEE | Míra inflace v USA | Průlom | Vývoj na trhu | Krátkodobý výhled | ONE | Průměrná sazba hypoték | Hlavní ekonom | Aktuální Price Action | Rozhodnutí o úrokové sazbě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zvýšení základní sazby
Zvýšení základní úrokové sazby
Zvýšení ziskovosti
Zvýšení zisku
Zvýšených cen vstupů
Zvýšený obchodní kapitál
Zvýšený zájem
Zvýšený zájem investorů
Zvýšit ziskovost
Zvýšit zisky

Následující klíčová slova

Zvyšování cen energií
Zvyšování daní
Zvyšování dodávek
Zvyšování dovozu
Zvyšování marží
Zvyšování mezd
Zvyšováním těžby
Zvyšování nákladů
Zvyšování nákladů na úvěry
Zvyšování napětí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
OctaFX
Xtrade
FXDD
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít