Neděle 02. června 2024 10:00
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Třída aktiv

img

Fidelity International: Proč čínští investoři milují dluhopisy s ultra dlouhou splatností?

26.03.2024 Poptávka po čínských 30letých státních dluhopisech nebyla nikdy tak silná. Investoři doufali, že jim zajistí vyšší výnosy, protože trh zvyšuje sázky na to, že PBoC sníží úrokové sazby, aby podpořila hospodářské oživení země.
img

🚀 BITCOIN vyskočil o 5 %

11.03.2024 Začátek nového obchodního týdne na světových finančních trzích je zatím klidný. Některé větší pohyby bylo možné dnes zaznamenat u akcií z Asie a Tichomoří, přičemž australské a japonské indexy klesaly, zatímco akcie z Číny získaly. Během evropské obchodní seance však nebylo možné pozorovat žádné pokračování, hlavní indexy ze starého kontinentu se dnes obchodovaly jen málo. Indexy Wall Street se obchodují níže. Existuje však jedna třída aktiv, která dnes v časných odpoledních hodinách zažívá velké pohyby – kryptoměny!
img

Invesco: Investiční výhled na rok 2024 v oblasti nemovitostí

18.12.2023 Existuje citát běžně připisovaný Marku Twainovi, který říká: "Kdykoli se ocitnete na straně většiny, je čas se zastavit a zamyslet". Je to dobrá rada obecně – ale možná obzvlášť důležitá pro aktivní investory, kteří hledají nekonsenzuální příležitosti.
img

Invesco: Obchodování s komoditami a jejich úloha v portfoliu

23.10.2023 Ve společnosti Invesco analytici zkoumají komodity a jejich role v portfoliích investorů. Na základě komoditního indexu Bloomberg ("BCOM") lze komodity obecně rozdělit na energetické, kovové a zemědělské komodity, ale také na další subsektory.
img

Graf dne - ETHEREUM (23.10.2023)

23.10.2023 Světové finanční trhy jsou na začátku nového týdne poměrně klidné, protože o víkendu nedošlo k žádné eskalaci na Blízkém východě. Přesto dnes vyčnívá jedna třída aktiv, a tou jsou kryptoměny. Na trzích digitálních aktiv lze na začátku nového týdne zaznamenat výrazné zisky. Kryptoměny pokračují v silné rallye zaznamenané minulý týden, kterou podpořily zvěsti o schválení spotového ETF na bitcoin. Bitcoin během minulého týdne přidal téměř 10 % a zaznamenal tak největší týdenní nárůst od června. Bitcoin dnes roste o 3,2 %, zatímco Ethereum si připisuje 3 %.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
img

Výhled společnosti Invesco na 4. čtvrtletí 2023

06.10.2023 Očekáváme, že globální ekonomika bude nadále zpomalovat, ale nedávné chování aktiv odpovídá tomu, co bychom očekávali při zrychlení. Proto zůstáváme opatrní a očekáváme u cyklických aktiv období konsolidace.
img

Mike Novogratz říká, že Bitcoin může tento rok uzavřít výše

13.07.2023 Výkonný ředitel Galaxy Digital Novogratz tvrdí, že nedávné šílenství kolem Bitcoin ETF je ukazatelem, že masové přijetí je za rohem, ale SEC zůstává velkou překážkou.
img

Bitcoin opět září jako letos nejvýkonnější

24.03.2023 NEJLEPŠÍ VÝKON: Bitcoin letos vzrostl o 70 % a náš související akciový index o 45 %. Kryptoměny jsou nejvýkonnější třídou aktiv na světě, a to již pojedenácté za 14 let své existence. K prudkému růstu došlo díky obavám z centralizovaného bankovního systému, které podpořily důvěru v decentralizované krypto a díky tomu, že riziková aktiva podpořily vyhlídky na rychlejší pokles inflace a úrokových sazeb, i když širší naděje na obnovení QE nejsou na místě.
img

Trhy v únoru mírně ochladly

20.03.2023 Po signifikantním lednovém růstu zaznamenává v únoru Broker Consulting Index podílových fondů mírný pokles hodnot, a to u většiny monitorovaných typů podílových fondů. Za poklesem stálo především zhoršení výhledu snížení inflace, u které se očekávalo rychlejší zkrocení. Na trzích přesto převládl optimismus, a to hlavně díky makrodatům přicházejícím z USA. Nejvíce poklesly komoditní fondy (o minus 3,8 procenta), v červených číslech se ocitly také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Navzdory negativní predikci navázaly jako jediné na dlouhodobý rostoucí trend nemovitostní fondy, ty si za únor připsaly dalších 0, 35 procenta.
img

Dluhopisy, nejobchodovanější třída aktiv na světě, se vrací na scénu

02.03.2023 COMEBACK: Dluhopisy jsou největší třídou obchodovaných aktiv na světě (cca 130 bilionů USD) a jednou z nejlikvidnějších. V loňském roce prudce upadly v nemilost investorů. Mnohé z nich zaznamenaly nejhorší výkonnost v historii (viz graf), zasaženou dvojitým šokem v podobě globální inflace a úrokových sazeb a vysokým oceněním po několikaletém růstu. To letos otevřelo řadu příležitostí.
img

Je už „vyvážené“ portfolio 60 % akcií / 40 % dluhopisů minulostí?

20.02.2023 Roky panovala myšlenka, že je vyvážené portfolio věcí minulosti. Nedávný vývoj to však nejspíš změnil.
C:\fakepath\xtb-06022023.png

Finanční výsledky společnosti XTB: Čistý zisk 163,3 milionu EUR za celý rok 2022

06.02.2023 Společnost XTB právě představila své předběžné finanční výsledky za celý rok 2022. V tomto období společnost dosáhla konsolidovaného čistého zisku ve výši 163,3 milionu EUR, což je o 214,4 % více než v roce 2021. Vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích a aktivní marketingové aktivity vedly k rekordnímu roku z hlediska počtu získaných klientů.
img

Míra přijetí kryptoměn ženami narůstá

02.02.2023 Od roku 2010, kdy se tato třída aktiv poprvé objevila, dominovali odvětví investic do kryptoměn muži, situace se ale začíná měnit. Podle nedávného průzkumu izraelské investiční společnosti eToro narůstá obliba kryptoměn u žen.
img

Bitcoin v makru převažuje nad mikrem

20.01.2023 NÁVRAT: Kryptoaktivům se letos daří nejlépe na světě, přičemž Bitcoin vzrostl o 25 %, a to především díky na tak špatnému makroprostředí. Po kolapsu FTX zůstávají mikrotlaky, které však zastínily určité pozitivní trendy pro třídu aktiv od silného rozvoje ekosystému a rostoucího zájmu maloobchodníků až po přicházející regulaci a institucionální katalyzátory.
img

Cena bitcoinu na dvouměsíčním maximu 21 500 USD 📈 Ethereum rally

18.01.2023 Na právě probíhajícím Světovém ekonomickém fóru v Davosu se letos tradičně objevili zástupci kryptoměnového průmyslu. Viceprezidentka pro politiku a regulační strategii společnosti Fintech Circle Teana Baker-Taylorová v rozhovoru naznačila, že období totálních spekulací na trhu kryptoměn skončilo, společnosti v oboru se nyní zaměřují na reálné případy využití této technologie. Blockchainové společnosti dnes zaznamenávají zisky, rostou akcie společností Coinbase (COIN.US), HIVE Blockchain (HIVE.US) a Argo Blockchain (ARG.UK). Na druhou stranu Cliff Sarkin, vedoucí strategických vztahů ve společnosti Casper Labs, která se zabývá kryptoměnami a která je v Davosu rovněž přítomna a odpovídá na otázky, uvedl, že zůstává "opatrně optimistický", zatímco stále více lidí z oboru začíná věřit, že trh s kryptoměnami již dosáhl dna.
img

Investoři by se měli poučit z minulých cyklů fyzických komodit

05.01.2023 POZOR: Fyzické komodity byly v každém z posledních dvou let nejvýkonnější třídou aktiv, měřeno širokým komoditním indexem Bloomberg, a zdá se, že jsou předpokládanou volbou pro rok 2023, my jsme však opatrnější.
img

Fidelity International: Soukromý úvěrový trh by mohl být defenzivní variantou pro investory

02.01.2023 V době, kdy se ekonomiky připravují na očekávanou recesi, by defenzivní variantou pro investory mohly být soukromé úvěrové trhy. A to díky jejich strukturálním vlastnostem a relativní síle této třídy aktiv. Soukromý úvěrový trh vykazuje určité rysy, které by mohly investorům pomoci vyhnout se těm nejhorším úrovním volatility ostatních tříd aktiv – především proto, že jakožto nástroje s pohyblivou úrokovou sazbou přinášejí v prostředí rostoucích úrokových sazeb vyšší výnosy.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. prosince 2022

28.12.2022 Jared Gross, vedoucí strategií institucionálního portfolia v JPMorgan Asset Management, v jednom rozhovoru řekl, že velcí institucionální investoři se stále do značné míry drží stranou kryptoměnového trhu, protože volatilita tohoto typu aktiv je pro správce financí výzvou:
C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
img

Kryptoinvestoři prokázali odolnost vůči letošním výprodejům

25.11.2022 KRYPTOMĚNY: Bitcoin se v letošní ‚‚kryptozimě‘‘ dostal na nová minima kvůli nedávnému bankrotu FTX a nejistota zůstává vysoká. Pozitivním překvapením však byla absence širšího dopadu. Ceny kryptoměn se zmírnily, nikoliv zhroutily, zatímco korelace s ostatními aktivy odpadly. Maloobchodní vlastnictví, přijetí institucionálními investory a základní měřítka užitečnosti blockchainu byly vůči letošnímu výprodeji odolné.
img

Neustálé klesání cen kryptoměn, je na čase posílit pozice?

12.07.2022 Letošní plány Federálního rezervního systému na ostré zvýšování úrokové sazby za účelem omezit prudce stoupající inflaci zasáhly akcie, přičemž index S&P 500 letos klesl o 18 %. Bleskově stoupající technologické akcie byly rozdrceny, když se investoři začali stahovat ke konzervativnějším investicím a postupně se vzdalovali od více rizikových.
img

Bitcoin opět stoupá přes 31 tisíc dolarů a kryptotrhy se vzpamatovávají

31.05.2022 Širší kryptotrh se zotavil a BTC se vyšplhal zpět na 31 tisíc dolarů a výše. Ethereum testuje odolnost 2 tisíc dolarů.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Lagardeová: Kryptoměny nestojí za nic, měly by být regulovány

22.05.2022 Kryptoměny jsou založené na ničem a měly by být regulovány, aby se lidé vyhnuli spekulacím se svými životními úsporami. V nizozemské televizi to včera řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Obává se, že lidé, kteří nerozumějí riziku, mohou přijít o všechno a být velmi zklamaní. Proto se domnívá, že by měly být kryptoměny regulovány.
img

Růstová nálada vyprchala a Amerika míří do červeného

20.05.2022 Pátek začal pro západní trhy dobře, když sentiment podpořila hlavně zpráva o volnějším nastavení politiky čínské centrální banky. Během dne pak nebyly na programu žádné zásadní události, které by mohly náladu případně zkazit. Jenže odpoledne ukazuje, že takových událostí možná nebude třeba.
img

Denní makro postřehy: Pohled na „alternativní“ aktiva 21/04/2022

21.04.2022 „ALT. AKTIVA“: Investoři hledají větší diverzifikaci, protože akcie i dluhopisy jsou slabší a vyšší inflace je trvalejší. Nejvýkonnější třídou aktiv byly v loňském roce nemovitosti (REITs). V letošním roce byly zatím zdaleka nejlepší komodity.
img

Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem

29.03.2022 Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
img

Může Bitcoin dosáhnout 100 000 dolarů v následujících 5 letech?

10.03.2022 Navzdory nedávnému poklesu na začátku roku 2022, kdy trh kryptoměn ztratil přibližně 20 % své hodnoty (k 5. březnu), byla celá třída aktiv v posledních letech vynikající investicí. Zatímco index S&P 500 dosáhl za posledních pět let celkového výnosu téměř 100 %, kryptoměny se z celkové tržní hodnoty 24,5 miliardy dolarů v březnu 2017 dostaly na dnešních 1,8 bilionu dolarů.
img

Cena Bitcoinu má podporu nad 40 000 USD

02.03.2022 Bitcoinové velryby skoupily téměř veškerou nabídku od těch, kteří bitcoiny nakoupili na historických maximech v listopadu. S postupem týdnu se i cena BTC vyvíjí dobře.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 2. března 2022

02.03.2022 Podle generálního ředitele MicroStrategy Michaela Saylora by bitcoin mohl být řešením rostoucího počtu kyber útoků. Časem by se navíc mohl stát jedním z nejdůležitějších způsobů využití kryptoměn.
img

Reakce na propady kryptoměn

24.02.2022 Investoři se obecně při nejistotě odvracejí od aktiv, která považují za riziková. Proto jsme byli v minulém týdnu svědky toho, že se aktiva, jako je bitcoin a některé technologické akcie, dostala pod tlak. Od počátku této nejistoty se bitcoin propadl přibližně o 20 %.
img

Sankce mohou být hnací silou toho, aby více zemí akceptovalo Bitcoin jako legální platidlo 

17.02.2022 Bitcoin ušel dlouhou cestu od svého vzniku, kdy se posunul od okrajového aktiva k přijetí celou zemí. K tomu, aby ji národní státy přijaly hromadně, je však ještě dlouhá cesta. Ale zdá se, že existuje rychlejší způsob…
img

Technická analýza páru BTC/USD na 4. ledna 2022

04.01.2022 Podle profesora financí z Wharton School nahradil bitcoin, nejhodnotnější kryptoměna na světě, zlato jako zajištění proti inflaci pro mladé investory.
img

Státní fond Abu Dhabi v hodně 243 miliard dolarů investuje do ekosystému kryptoměn

15.12.2021 Generální ředitel státního fondu Mubadala Investment Capital, Khaldoon al-Mubarak, se během svého nedávného rozhovoru pro CNBC o kryptoměnách vyjádřil pozitivně.
img

Australanů, kteří vlastní kryptoměny je stále více

14.12.2021 Průzkum se dotázal 2000 lidí, zjistilo se tak, že držení kryptoměn je v Austrálii stále více populární, oproti loňskému roku vstoupl počet australských vlastníků o 10%. Z 2000 tázaných jich 28,8% vlastní, nebo vlastnilo nějakou kryptoměnu.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin překonal dubnové maximum, podle CoinDesk se blíží hranici 67.000 dolarů

20.10.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes vystoupila na rekordních 66.975 dolarů (1,47 milionu Kč), a výrazně tak překonala maximum z letošního dubna. Ukazují to záznamy na specializovaném serveru CoinDesk. Krátce před 17:00 SELČ se bitcoin prodával zhruba za 66.857 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval přes 6,7 procenta.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
C:\fakepath\top-19042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes v zelených číslech. Dařilo se burzám v Číně a Hongkongu, trhy v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji zaznamenaly jen kosmetické zisky.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Akcie i dluhopisy jsou drahé

25.01.2021 Pro posouzení relativní atraktivnosti akcií vůči dluhopisům používáme indikátor EB faktor. Ten je definován jako rozdíl mezi převrácenou hodnotou globálního akciového P/E a průměrného globálního dluhopisového výnosu do doby splatnosti. Tento indikátor tedy indikuje aktuální výnosovou prémii globálního akciového trhu nad globálním dluhopisovým trhem. Čím vyšší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům atraktivnější. A naopak, čím nižší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům méně atraktivní.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Dluhopisy jsou jako globální třída aktiv nejdražší v historii

08.10.2020 Globální dluhopisové trhy zatím v letošním roce zaznamenaly mimořádně úspěšné období, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays od začátku roku připisuje zisk 5,8 %. Dluhopisy tak v průběhu globální pandemie Covid-19 jednoznačně prokázaly své diverzifikační benefity.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích

16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
img

Devizové trhy čeká nový svět

16.04.2020 Na devizových trzích se viditelně podepisuje prostředí, kde se neustále střídá chuť a nechuť k riziku. V nadcházejícím týdnu bude zajímavé sledovat, jak se EU postaví k řešení naléhavých existenciálních otázek.
img

Dokáže vaše ETF portfolio odolat krizi? 6 užitečných tipů, jak se ochránit

06.04.2020 Trhy mohou v extrémních podmínkách klesnout i o více než 60 %. Pokud však své ETF portfolio vybudujete správně, mělo by být dostatečně odolné na většinu tržních podmínek. Dokáže vaše ETF portfolio obstát během finanční krize? Postupujte podle těchto šesti kroků a ochraňte tak svůj kapitál v turbulentních časech.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

CNBC: Bitcoin si ve čtvrtletí vedl lépe než americké akcie

01.04.2020 Kybernetická měna bitcoin si v prvním čtvrtletí vedla lépe než hlavní americké akciové indexy Dow Jones a Standard & Poor's 500. Stále však neprokázal, že by mohl být bezpečným útočištěm pro investory v době výrazných výkyvů na trhu, uvedl zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\top-17032020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2020 1) Futures na evropské akcie byly půl hodiny před začátkem dnešního obchodování zhruba 6 % v plusu. Začátek seance část zisků ukrojil, britské akcie rostly kolem 9:30 SEČ asi o 1,5 % a německé a francouzské akcie přidávaly kolem 3 %. Mezi devátou a desátou hodinou se všechny hlavní západoevropské burzovní benchmarky svezly pod nulu, kolem poledne se ale zase vracely do plusu.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Dynamický růst | Měsíčník finančních trhů | Výnosy dluhopisů | Zpravodajský server | Největší pohyby | Spuštění fondu | Války | Vývoj | Korunové instrumenty | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Dolarový index DXY | Luno Vijay Ayyar | Pokračování klesajícího trendu | Trh nemovitostí | Společnost Invesco | FX Aktuality | Krypto trh | Měnový pár EUR/CZK | EUR | Kryptoaktiva | P/E poměr | Úvěrový trh | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Levné peníze | Investing.com | Michal Stupavský, CFA | Stoxx | CBDC | Vlastní kryptoměny | Makroprognózy | Finanční aktiva | HIVE Blockchain (HIVE.US) | Očekávání | Volatilní | Korelace | Ceny energetických komodit | GlaxoSmithKline | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Novartis | Příležitost k nákupu | Trh práce | Pro investory | Diverzifikace | Crypto | Investice | DXY | Aktuální kurzy měn | Výkonný ředitel | Potenciál | Support | Globální dluhopisové trhy | Výnosy XTB | Technologie blockchain | Bankovní společnost | Chování | Miliony dolarů | Webinář | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Vývoj finančních instrumentů | High-yield | Experti | Futures kontrakt | Rekord | Bitcoiny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Zlato a bitcoin | Dění na trzích | Důvěra v ekonomiku | Investiční výhled na rok 2024 | Černé labutě | Obchodní seance | EUR/USD | Akcie společnosti Coinbase | Americké centrální banky | Spotřebitelé | JPMorgan Asset Management | Celosvětová recese | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Cena bitcoinu | Rezistence | Akcie společnosti | ETH | CSI 300 | Benchmark | Russell 2000 | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | P/S | Cílové ceny | Rizikovost | Silný výhled | SMA | Vzdělávání | Slabá poptávka | Růst sazeb | Zkrocení inflace | ESG | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Investovaný kapitál | Uchovatel hodnoty | Exchange | Investiční portfolio | Státní dluh | Commodities | Kontrakty | Posílení | Prague Economic Papers | Virtuální měna | Index DXY | Investiční výhled | JPY | FTX | Zajištění portfolia | Finanční vzdělávání | Mike Bessell | Prezident | Nová bankovní rada | Peníze | Pandemie COVID-19 | Obchodovat na burze | Vývoj měnové politiky | Pohled na akciové trhy | Nestlé | Certifikáty | Medvědí trh | Prognóza | Fundraising | Galaxy Digital | Americké ekonomiky | Saxo Bank | Investiční strategie | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Simon Peters | P/E | Technická analýza | Na burze | Plány | Valná hromada | Růst trhu | Burzy | Investiční analytik | USD/EUR | Ceny elektřiny | Total | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | Zájem institucí | Přetrvávající vysoká inflace | Bond | Broker | Cash flow | Proražení | Dluhopisový index | Spekulovat | Taleb | Erste | Úroková sazba | Pravidelné investování | Regulace | Nikkei | InterContinental | Tadeáš Chmelíček | Tichomoří | Aktuální kurzy | Americký prezident | Odraz na finančních trzích | Nemovitostní fondy | Konstrukce portfolia | Kapitál | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | ECB | Investovat | Myšlení | Měnový pár EUR/USD | Sloučení | Christine Lagardeová | Rada ČNB | Skokové posílení | Světové měny | Pro tradery | Vyšší úrokové sazby | Zemědělské půdy | Cenové pohyby | Euro Stoxx 50 | Portfolio | Zpřísňování měnové politiky | Nejznámější kryptoměna | Finanční instituce | EUR/CZK | Americký index | Intercontinental Exchange | Euforie | Americké ministerstvo spravedlnosti | FANG | Makrodata | Investoři | Obchodní deník | Nejistoty | Fidelity | Boom | Negativní sentiment | Investiční | Jak se stát lepším investorem | Bitcoin ETF | Severní Korea | MSCI Emerging Markets | CECEEUR | Zisk | Ceny kryptoměn | Svět kryptoměn | Týdenní pivotní body | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Moderna | Nabídka | Globální akciové indexy | Bank of England | Gary Gensler | Centrální banky | Hodnotové akcie | Pohyby trhu | Odvětví kryptoměn | US500 | Úvěrové krize | Funkční období | Zpráva | Recese ve Spojených státech | Analýzy | Zvýšit ziskovost | Prémie | Válka | Politická nestabilita | Performance | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Morningstar | Hlavní události | Sloučení Etherea | Znalost | Akcie a dluhopisy | Management | Hedge Fund | Bloomberg | Úrok | Implikace | Kapitálové trhy | GBP | Co se děje na finančních trzích | Burzy kryptoměn | Velké pohyby | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Měny rozvíjejících se ekonomik | Dluhopisové výnosy | S&P | Pandemie COVID | Růst společnosti XTB | Zprávy | Dolary | Obchodování | Nejznámější kryptoměny | Pákový efekt | Vývoj ceny bitcoinu | Ceny stříbra | Kryptoaktivum | Averze k riziku | České koruny | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | Úsilí | Krach | Strop pro výnosy | Covid | Bydlení | Deflace | Tržní podmínky | CZ | Zemědělské komodity | Cena ropy brent | HIVE.US | Udržitelnost | Míra | Sazby centrálních bank | Tržní úrokové sazby | JDE | Index podílových fondů | Převodník měn | Hedgeové fondy | Digitální měny | Firmy | Problémy s dodavatelskými řetězci | Koruna | Investment management | Očekávané zhodnocení | Nástroj | Výsledky | HUF | Kroky centrálních bank | Ekonomické oživení | Finanční výsledky | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | Tržní ceny | Kryptoměny bitcoin | Minulá výkonnost | Výsledky společnosti XTB | Hospodářská politika | Index MSCI Emerging Markets | TIM | Propad | Údaje | Broker Consulting Index | Asociace | Vakcína | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Oslabení měny | Stimulační opatření | Objem | Makroekonomický výhled | Zpomalování ekonomiky | CEO MicroStrategy | Akcie na rozvíjejících se trzích | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Bilion | Zákon o cenných papírech | Výsledky společnosti | Americké měny | Cenné papíry a burzy | Růstová portfolia | Index S&P 500 | Graf | Výhody diverzifikace | Hlavní indexy | RMB | Upgrade | Digitální zlato | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Legální platidlo | Studie | Pár EUR/USD | Bitcoin dnes | Průraz | Hlavní akciové indexy | Bit.plus | Kolaps | Ratingová agentura | Akciový růst | Dopady války na Ukrajině | High | Rostoucí trend | Finanční krize | Přijetí | CI Komodity | Evropa | Bankovní úvěry | Pokles ceny | HUF/EUR | Beta | Podvážení | Investice do nemovitostí | KB | DAX (DE30) | Česká koruna | Investované finanční prostředky | G10 | Index Bloomberg Barclays | Trump | Obchodování ETF | Dow Jonesův index | CHF | ex | Těžby Bitcoinu | Tweet | Michael Saylor | Vstupy | Akciové výnosy | Provozní výnosy | Rakousko | Instituce | Turecko | Akciový index | FAANG | Dluhopisoví investoři | Mutace viru | Americké akcie | Pozornost | Uvolněné fiskální politiky | S&P 500 | Volatility | Ekonomický a strategický výzkum | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodovat | Medvědi | Trh | Digitální euro | Komise | List Financial Times | Války na Ukrajině | Prodejní ceny | ProCent | Měnová autorita | Bloomberg Barclays | Fed | Nárůst výnosů | Korekce | Money management | Nejistota | Makara | Globální recese | CME | Výkonnost zlata | ANO | Rating | Akcie FAANG | Riziková aktiva | Příležitosti | Kapitálové výnosy | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Latinská Amerika | Bit.plus Martin Stránský | Sell | Vývoj úrokových sazeb | Dlouhodobé investice | Federální rezervní banka | Řízení rizika | LYNX webinář | Nvidia | NYMEX | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Index Nasdaq | FSB | Kurzový vývoj | Makroekonomika | Nižší minima | Trendové linie | Další růst | Devizy | FIAT | Invest | Centrální banka | CL | Státní protiinflační dluhopisy | Fondy peněžního trhu | Opatření | Kryptotrh | QE | LYNX | Donald Trump | Čistý zisk | AUD/USD | Margin call | Centrum | Společnosti | Bank of China | Grafy | Peter Siks | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Společnost XTB | Nedostatek potravin | Globální index | Ceny komodit | Využití kryptoměn | Úspory | CZK | Reuters | ETC | VaR | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Predikce finančních trhů | Depozitní sazba | Situace | BX | Předseda | Finanční systém | Tištění peněz | Negativní dopad | Rok 2024 | Guvernér Fedu | Americký investor | Růst americké ekonomiky | Ekonomiky | Hladomor | Rychlý růst | Hospodaření firem | Obchodovaných komodit | Libra | Eva Miklášová | Makro | Moody's | Platební bilance | CFD | Transparentní řešení | Snížení sazeb | Chicago Mercantile Exchange | DOT | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Příprava | Ztráta | Dividenda | Dynamický růst společnosti | Rostoucí náklady | Deglobalizace | Vysoký výnos | Rizika | Refinitiv | Speciální daň | Institucionální investoři | Kurzy | Lepší výnosy | Cena | Fond | Půlení bitcoinu | Silný trh | Ceny akcií | S&P500 | Načasování | Schodek veřejných financí | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Vládní politika | Energetická krize | ČNB | Zajímavé příležitosti | Investujeme | Agentura Bloomberg | Benchmarky | Pokles | Finance | Margin | Globální inflace | Makroekonomická situace | Investiční portfolia | Počet uživatelů | Conseq | Jan Vejmělek | Hedge | Výkonnost akcií | Dolarové zisky | Rezervní měna | EU | Poplatek | Euro STOXX | Otevírání ekonomik | Obchodník | Dluhopisy | Vývoj české koruny | Rada guvernérů | COVID-19 | Investor | Alokace | Investiční plán | Index PX | Daně | Saxo | Investment Management | Pivot | Coinbase | Kryptoměna | Momentum | Zisky | ERA | Doporučení | Globální ekonomika | Konsolidovaný čistý zisk | Bitcoin Cash | Nebezpečí | Obrovské ztráty | Poptávka | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Obchodníci | Investování do Bitcoinu | Cena zlata | Nákupy vládních dluhopisů | Trading | Přijetí bitcoinu | Rizikové averze | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Globální trhy | MiCA | Růst cen | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Růst HDP | Hodnota akcií | Asset management | Pivotní body | MSCI World | Energetické trhy | Vývoj války | Financování | Dopady finanční krize | Intradenní volatilita | Akcie obchodované na pražské burze | Peer-to-peer | Investiční poradenství | Úrokový diferenciál | VŠE v Praze | Generální ředitel XTB | FT | Société Générale Group | Klouzavý průměr | Obchodování na akciových trzích | Hospodářský růst | Fear and Greed | Americké státní dluhopisy | Podnikání | FinTech | LVMH | Standard & Poor's 500 | Bod | Měnové kurzy | Fear and Greed Index | Pokladniční poukázky | Diverzifikace portfolia | HDP | Argo Blockchain | ROCE | Modelování výnosové křivky | Problémy | Ether | Ziskovost | Zadlužení firem | Firma | Cena ropy | Inflace | Liquid | Drobní investoři | Marže | Domácí měna | Diskont | Lot | Trh kryptoměn | Zprostředkovatelé | Zkušenosti | PBOC | Statistiky | Bali | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | SAP | Dluhopisové trhy | FX | Rozhodování | Světové finanční trhy | Michal Stupavský | Kurz | Market | HIVE Blockchain | Korelace Bitcoinu | Dolar | Kybernetická měna Bitcoin | Průzkum společnosti | Euro | Server CNBC | Asie a Tichomoří | Kukuřice | Rozvíjející se trhy | AUD | Breakout Trader | Obchod | Predikce | Upisování | Hospodářství | EV | EBITDA | Krach na burze | Ceny akcií bankovních domů | Největší investoři | Spojené státy | Oddělení forexu | Globální akciový index | Investoři a obchodníci | Strukturální změny | Credit Suisse | Portfolia | Postavení dolaru | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Globální finanční krize | Kupci | Utaženější měnové politiky | Recese | Index strachu | ASML | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Klesání cen | CZK/EUR | Index Dow Jones | Digitalizace | Výhled na rok | Burzovní indexy | Zbohatnutí | Inflace v Německu | Spekulace | Fosilní paliva | Globální pandemie | LME | Transparentní | Cap | | Fabio Panetta | Firemní dluhopisy | Ceny energií | SEC | Pin Bar | Globální HDP | Ceny potravin | Obrat trendu | Schodek | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Agentura Fitch | Výprodej | Předpovědi | Martin Novák | Durace portfolia | Mince | Investiční stratég | Avalanche | Světové ekonomiky | Oslabení | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Načasování obchodu | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Trh s kryptoměnami | Míra inflace | Jesse Proudman | Likvidní trh | MMF | Nařízení | Společnost eToro | SWIFT | Komerční banka | BTC | REIT | Indexy | Zvyšování sazeb | Globální trh | Gold | Nálada na trhu | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Kryptoměnový svět | Energetické krize | Tempo růstu | Bankovnictví | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Myšlenka | Ministerstvo financí | Varování | Cykly | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Hry | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Výnosnost | Očekávaný vývoj | Výnosy z dluhopisů | Omar Arnaout | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Správce aktiv | Konvergenční proces | Pokles cen | Další regulace | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Čínští investoři | Fiskální politiky | Inovace | Tradingový portál | MSCI World Index | Čínské akcie | Pivoty | Riziko ztráty | Economic | Vývoj na finančních trzích | Ratingová agentura Fitch | Index akcií | Danske Bank | Schodek zahraničního obchodu | Stratég | Sentiment | Zrychlení inflace | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Investice do zlata | Největší pokles | Politika | Mike Novogratz | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Poskytovatelé úvěrů | Ben Laidler | Komunikace | Klesání cen kryptoměn | MAM | Výnosy 10letých dluhopisů | Pravidla hry | Poplatky | Forint | Si Ťin-pching | Negativní korelace | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Finanční zdraví | Další vývoj | Investování do nemovitostí | Real Estate | Indexy S&P | Investování do ETF | Nálada | Indie | Cíle | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Index volatility VIX | Martin Stránský | Ekonomika | Výnosová křivka | Historická maxima | Silný fundament | Wharton School | Zhodnocení | Inflační krize | BTC/USD | Protiinflační dluhopisy | Výhled | Velmi volatilní | České akcie | ZEN | Kurzotvorná informace | Komerční banky | Americké ministerstvo | Deriváty | Ethereum | Vysoké ceny | Propouštění | PayPal | ETH/USD | Evropský trh | Finanční trhy | Data o inflaci | Globální finanční trhy | Způsob investování | Makroekonomické analýzy | Konsolidace | Fondy | Komise pro cenné papíry | Bilance | ČEZ | Cenové hladiny | HDP Číny | Financial Times | Nikkei 225 | Spread | Hodnota kryptoměn | Úrokové prostředí | New York | St. Louis | Retail Investor | Dřevo | Krize | Fundamentalisti | Obligace | Optimalizace | Investing | Portál FXstreet.cz | Dluhopis | Pasiva | CEO | Investiční bankovnictví | Těžby bitcoinů | Prognózy českého hospodářství | Kvantitativní uvolňování | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | ETF portfolio | Ředitelka | Coinbase (COIN.US) | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Devizové rezervy | Burza | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Index MSCI | Buy | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Průměrná míra inflace | Rozhovor | Transakce | Slabší dolar | Měny | Volby | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Riziko | Podkladové aktivum | Mezinárodní obchod | Pandemie covidu-19 | DE30 | Dividendy | Měna | Oslabení eura | Sazby | Historie | MSCI | Burzovní index | USD | Banky | Miliardy dolarů | JPMorgan | 100 SMA | Růstové vyhlídky | Daň z nadměrných zisků | Likvidní | Akcie ČEZ | Podnikání na kapitálovém trhu | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vývoj globální poptávky | Nižší maxima | Další růst sazeb | Americké akciové indexy | GBP/EUR | Tradingový portál FXstreet.cz | Írán | Vyšší úroveň | EPS | Biliony dolarů | Česká národní banka | Optimistická nálada | Ropy | Dividendové výnosy | Obiloviny | Výdaje | Akciový trh | Ztráty | Společnost | Rezervní měny | Kryptoinvestoři | Sázky | Obchodujte | Ocenění akcií | Tržní kapitalizace kryptoměn | Společnost MicroStrategy | Vysoká volatilita | Cena akcií | Vitalik Buterin | Volatilita | Eura | Inflační cíl | Organizace | Komodity | Obilí | Úrokové swapy | VIX | Růst | Objem obchodování | London metal exchange | Ředitel XTB | Příjmy | Finanční výsledky společnosti XTB | ČTK | Zajištění | Internetové bubliny | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Overweight | Index | Komoditní | MiFID II | Fundament | Bohatství | Mimořádné dividendy | Cenová akce | Intercontinental Exchange (ICE) | Kontrakty CFD | Merge | Valuace | Crowdfundingové platformy | Investice do akciových titulů | Investiční doporučení | GRANOLAS | Komise v přenesené pravomoci | Roční zhodnocení | Burzovně obchodované produkty | Alokace aktiv | Index amerického dolaru | Riziko a výnos | Doba splatnosti | Technický výhled | Analytická práce | Fondy soukromého kapitálu | Prodávat své akcie | Mimořádné daně | Státní fond | Měnový pár | Dluhopisový fond | CNBC | Hospodářský pokles | Brent | Prohlášení | Volatilita na finančních trzích | Zájem o investování | BAML | Regulační orgány | Americké vlády | Růst společnosti | Instrumenty | Analýza | Očkování | SPAC | Američtí politici | Reálné ekonomiky | Finanční výsledky společnosti | Manchester City | Úvěrové produkty | Bezpečná aktiva | Dánská společnost | Swapy | Investiční nálada | Očekávaná reakce | Analytička | Rozdělení zisku | Obsazenost hotelů | Casper | Falešné proražení | Dluhopisy s vysokým výnosem | Akciové indexy | Mimořádný zisk | ČR | Carry trading | Zemědělská půda | Britské akcie | FTSE | Komoditní fondy | Průzkum | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Technický výhled trhu | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Globální akciové valuace | Investiční horizont | ETF na kryptoměny | Reakce centrální banky | Zasedání Fedu | Růst cen ropy | Akademické aktivity | Akciový analytik | Návratnost | Pražská burza | Vyhlídky | Nová třída aktiv | Zlatý standard | Obchodovat s akciemi | Investment grade | Sazby ČNB | Akciové tituly | Předpověď | Spekulant | Trigger | Robert Novoměstský | Politika centrální banky | Očekávání investorů | Vysoké ceny energií | Dopady koronavirové krize | Asie | Bitcoin | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Poptávka po úvěrech | CFA Institute | Hospodaření | Dot-com | Spotové ceny | Přehled | Výnosové křivky | Trh státních dluhopisů | Podpora | Zhoršení nálady | Ministerstvo spravedlnosti | Americká centrální banka | Futures | Index volatility | High Yield | Akciové valuace | Nemovitosti | Indikace | FXstreet.cz | Oslabení koruny | Spot | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Hospodářství Velké Británie | Standardní daň | xStation5 | London Metal Exchange (LME) | Měna Bitcoin | Technická rezistence | Apetit k riziku | Globální index vládních dluhopisů | Silná koruna | COIN | MicroStrategy | Broker Consulting | Amundi | Japonsko | Měny&Sazby | Black swan | Nejziskovější | Kapitálové zisky | Očekávané výnosy | Klíčová rizika | Načasování obchodů | Ocenění | Devizové trhy | Hotovost | Úrokové sazby | Vice | KKR | Zadlužení | Neinvestovat | Míra inflace v Německu | Vlastnictví | Zastánci bitcoinu | Equity | Vysoká inflace | Analytici | Federal Reserve | Zemědělství | Největší týdenní nárůst | XTB | Forexoví obchodníci | Futures kontrakty | Světové rezervní měny | Velcí institucionální investoři | Kurz koruny | Vývoj ceny | Evropská centrální banka | Časový horizont | Pozitivní korelace | Vzdělávací webináře | Co bude | Maďarský forint | Drahé kovy | Litecoin | Indikátor | Hedge Fund Research | Týdenní nárůst | Aktivum | Vývoj války na Ukrajině | Eurozóna | Odpor | Konsenzus | Vládní koalice | IG | Měnové podmínky | Marketingová komunikace | Fitch | Spready | Finanční prostředky | Odborné přednášky | Vývoj inflace | Guvernér | Put | Statistický úřad | Zpřísňováním měnové politiky | FXstreet | Splatnost | Složený úrok | Měnová politika | Krypto | Emerging markets | Index MSCI All Country World | Kurzotvorný faktor | TLTRO | Ekonomický cyklus | Dominance bitcoinu | Markit | Politické napětí | Koš | Řemeslo | Optimismus | Hlavní ekonom | Vyvážené portfolio | Luno | Risk | Webináře | Maďarská centrální banka | ETF portfolia | Analytika | Honba za hotovostí | Oblast fiskální politiky | Etherea | Inflační očekávání | Etoro | Větší pokles | Zvýšení ziskovosti | Bankrot FTX | Forexu | Trh s bitcoiny | Investiční produkty | Specializace Finance | Asset alokace | Index amerických akcií | Miliardy | Čína | Trader | Termínové kontrakty | DAX | Expirace | Index vládních dluhopisů | Fiskální politika | Devizový trh | Upvest | Rostoucí úrokové sazby | Počasí | Monetární politika | Larry Fink | MIFID | Freedom Financial Services | Vývoj trhu | Americké trhy | Trade | CZK/USD | Pandemie | Analytik | Yield | Hive Blockchain | Barclays | Kybernetická měna | COIN.US | Bankovní asociace | Burze | CoinDesk | Čínské centrální banky | Bankrot | Broker Consulting Index podílových fondů | Tim Draper | Banka | Akcie rozvinutých trhů | Korekce na akciových indexech | Stagflace | Světové centrální banky | Vijay Ayyar | Makroekonomická analýza | Prudký růst cen | Výnosy | Vyšší inflace | Nastavení měnové politiky | Wall Street | John Hardy | CNY | Epidemie koronaviru | Retail Investor Beat | WP | Práce | Dow Jones | Front month | Durace | MSCI All Country World | Úrokové sazby ČNB | Prudký pokles cen | Private equity | I-Trader | Sanofi | Biden | Budoucnost | Aktuální situace | dApps | Intradenní obchodník | Úspěch | NASDAQ 100 | Výhled trhů | Investování | Ruská vláda | CAD | Crypto.com | Ekonomický růst | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Politici | Investice do komodit | Jerome Powell | Zlepšení nálady | Odvětví | Investiční instrumenty | Poradenství | Správa | Výhled na rok 2024 | Trhy v USA | Finanční situace | Emitenti | Bilance zahraničního obchodu | Akcie v Číně | Sankce proti Íránu | Proč investovat | Dna | Obchodování na devizových trzích | Société Générale | Noví investoři | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Přehled kurzů | CBOT | Šperky | Podniky | Retail | Ekonom | USA | Dividendový aristokrat | Vyšší výnosy | Analytický tým | Světové akciové indexy | Zlato | Novo Nordisk | Investování na finančních trzích | Ekonomické prostředí | Atraktivní příležitosti | Graf dne | Geopolitika | RISK-ON | Nasdaq | Výkonnost dolaru | Modelový aparát | Inflace v USA | Ukrajinská centrální banka | Očekávaná reakce centrální banky | CFA | Pozice ekonomiky | Údaje o inflaci | Investment | Globální ekonomický růst | Investice do reálných aktiv | Zajištění proti inflaci | Fidelity International | Terra | BlackRock | Index čínských akcií | Daně z mimořádných zisků | Astrazeneca | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | Obchodní výhled | Kuba | Platidlo | Čistý dluh | Další pokles | Investiční společnosti | Mzdy | Kryptoměna ethereum | Akcie | Diamanty | Stimuly | Fundamenty | Ukazatele | Británie | Umění | Vladimir Putin | Překonání historického maxima | Varování před riziky | Stabilita | Výnos dluhopisů | Intervence centrálních bank | Pozice | Nemoc COVID-19 | City | Zlepšení | Týdenní pivot | ONE | Globální pandemie Covid-19 | SPOT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Třebíčská záložna
Třetí odložení Brexitu
Třetí pilíř
Třetí světová válka
Třetí vlna
Třetí vlna covidu
Tři bílí vojáci
Tři bílí vojáci (Three white soldiers)
Tři černé vrány
Tři černé vrány (Three Black Crows)

Následující klíčová slova

Třídy akcií
Třífázová výzva
Třinecké železárny
TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s.
Třinecké železárny (TŽ)
Tři rizika
Tři světově největší firmy
TSCO
TSCO.UK
Tsingshan Group
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít