Pondělí 27. května 2024 07:01
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ETF

Obchodní podmínky

img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.05.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v poklesu v rámci korekce proti korekci. Začátečníci by si měli uvědomit, že veškerý vzestupný pohyb páru v posledním měsíci je součástí korekce, která je v časovém rámci 24H dokonale patrná. Korekce dál přetrvává, ale pohyby páru jsou poměrně pomalé, takže v nižších časových rámcích vypadají jako samostatný trend. A sestupný pohyb z minulého týdne je korekcí proti tomuto trendu. Celkově vzato zůstává volatilita slabá a dosahuje většinou zhruba 40 pipů za den. Proto je velmi těžké a někdy i marné obchodovat tento pár v nižších grafech. Zvlášť intradenních.
C:\fakepath\ctrader-22052024-uvod-2.png

Obchodní platforma cTrader – recenze a návod

22.05.2024 V současném světě obchodování na finančních trzích je volba správné obchodní platformy jednou z klíčových oblastí pro úspěch každého tradera. Jednou z méně známých, ale stále oblíbenějších platforem je cTrader. Tato platforma nabízí širokou škálu funkcí a nástrojů, které mohou výrazně usnadnit a zefektivnit obchodování. V tomto článku se proto podrobně podíváme na platformu cTrader, její výhody, nevýhody a rozdíly oproti jiným populárním platformám.
C:\fakepath\prop-firmy-ftmo-20052024.png

Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy

21.05.2024 Prop trading zažívá v posledních letech obrovský boom, a to jak v České republice a na Slovensku, tak po celém světě. Hlavním důvodem je výhoda, že po zaplacení vstupního poplatku a projití tradingové challenge, můžete začít obchodovat s kapitálem například až 4 000 000 Kč, ponechat si až 90 % zisků, a to vše bez riskování jediné koruny vašeho vlastního obchodního kapitálu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Britská libra se na rozdíl od eura ani nepokusila o korekci směrem dolů. Ačkoli společná měna měla formální důvody k růstu, když Isabel Schnabelová řekla, že Evropská centrální banka možná v červnu sníží úrokové sazby, libra žádný důvod k růstu neměla. Fakt, že britská měna znovu stoupala, už ale nejspíš nikoho nepřekvapí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

17.05.2024 Pár EUR/USD zahájil mírnou korekci a v pátek může v tomto pohybu pokračovat. Pokles o 30–40 pipů není nic v porovnání s měsíčním obdobím vzestupného pohybu. Cena na první pokus nepřekonala hladinu 1,0888, což ale neznamená, že by býci opustili trh. Pár by ještě mohl stoupat. A hlavně, trh zůstává býčí a euro pokračuje v růstu, i když k němu nemá důvod. Současný pohyb může někomu připadat logický, zvlášť s ohledem na poslední makrodata z USA. To je skutečně zčásti pravda. Chceme ale všem připomenout podstatný fundamentální faktor, který by měl podnítit růst dolaru. Tím klíčovým bodem je fakt, že úrokové sazby Evropské centrální banky by se měly snížit už příští měsíc, zatímco sazby Federálního rezervního systému by se v dohledné době měnit neměly. Kromě toho účastníci trhu už nejsou nadšeni výkonností evropské ekonomiky. Proto se domníváme, že současný růst páru je nelogický. Neměli bychom ale očekávat sestupný trend, když se cena nekonsolidovala pod vzestupným kanálem.
img

BREAKING: Nároky na nezaměstnanost jsou vyšší, Philly index nižší než očekávání 📈

16.05.2024 Zaplacené ceny: skutečně 18,70; předchozí 23:00; Nové objednávky: skutečný -7,9; předchozí 12.2; Zaměstnanost: skutečná -7,9; předchozí -10,7;
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

16.05.2024 Pár GBP/USD v průběhu čtvrtka dál stoupal, ačkoli k tomu neměl důvod. Jak už jsme zmínili, zpráva o inflaci v USA ukázala mírné zpomalení, ale důležitější je, o kolik se inflace snížila, jaké vyhlídky přináší sazbě Fedu a nakolik skutečná hodnota odpovídala prognóze. Odpovědi na tyto tři otázky jsou jednoznačné. Inflace klesla o pouhých 0,1 %, což žádné perspektivy nepřináší, a prognózovaná hodnota také odpovídala skutečné hodnotě. Trh ale této drobné příležitosti využil k prodeji dolaru a nákupu libry. V uplynulých šesti měsících jsme opakovaně zmiňovali, že libra roste častěji, než by měla a trh interpretuje většinu makroekonomických a fundamentálních událostí ve prospěch britské měny. Včera jsme to viděli opět v plné kráse.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
img

Klíčové události 15. května: fundamentální analýza pro začátečníky

15.05.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, které je třeba brát vážně. EU zveřejní zprávy o druhém odhadu HDP za první čtvrtletí a o průmyslové výrobě. Druhý odhad je objektivně ze všech tří nejméně důležitý, takže na tuto konkrétní zprávu nečekáme žádnou reakci trhu. O něco větší šanci ovlivnit pohyb má průmyslová výroba, pokud se její poslední hodnota odchýlí od prognózy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí stále obchodoval pozvolna nahoru. Ve skutečnosti lze jen těžko mluvit o tom, že pár včera rostl, protože jeho volatilita činila jen asi 40 pipů a euro získalo jen 17 pipů. Mimochodem, toto množství není nic než typický tržní šum. Nicméně růstový trend zůstává už zhruba měsíc neporušený a je součástí korekčního růstu, protože předchozí pokles byl silnější. Stále tedy čekáme na konec této korekce a doufáme, že se obnoví klesající trend. Dál věříme, že euro nemá ve střednědobém horizontu důvod k růstu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 Pár GBP/USD v pátek vykázal volatilitu 40 pipů. Obecně vzato by náš článek mohl tímto konstatováním už skončit... Jestliže pár EUR/USD celý den přešlapoval na místě, pak pár GBP/USD byl v kómatu. A zatímco v Evropské unii nedošlo k žádným zajímavým událostem, ve Velké Británii byly zveřejněny zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které měly schopnost vyvolat pohyby na trhu. Ale ne, nic takového jsme neviděli. Pokud k nějaké reakci trhu došlo, byla jen sotva znatelná. Jak už jsme ale řekli, volatilita je v posledních měsících velmi nízká. Dosáhnout zisku na takovém trhu vyžaduje velké úsilí. Všimněte si také, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu, jenže v pátek ho konečně měla, a přesto se rozhodla zůstat na místě.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Pár GBP/USD se celou středu obchodoval bez výraznějších změn. Volatilita během dne činila pouhých 37 pipů, což je pro libru extrémně málo, ale nijak to nepřekvapí. Ke stavu pasivity na trhu přispívá středeční absence ekonomických zpráv a dnešní oznámení zasedání Bank of England a projevu guvernéra BoE Andrewa Baileyho. Situace je tedy vcelku dobře předvídatelná. Na začátku týdne se nicméně zdálo, že trh očekává jestřábí výroky a rozhodnutí britské centrální banky, což vedlo k medvědímu směru britské měny. Včera ale bylo jasné, že pondělní a úterní poklesy páru GBP/USD nebyly víc než tržní šum. Vzestupný trend zůstal zachován i poté, co cena prorazila trendovou linii a nedávný pokles nevedl ani k průrazu posledního lokálního minima. Pár by tedy mohl kdykoli obnovit růstový pohyb, byť stále v rámci korekce.
C:\fakepath\broker-09052024-1.jpg

Podle čeho vybírají brokera pokročilí tradeři?

09.05.2024 Každý zkušený trader ví, že výběr správného brokera je jedním z rozhodujících kroků na cestě k úspěšnému obchodování. Broker nejenže poskytuje přístup k finančním trhům, ale také ovlivňuje každodenní obchodní zkušenosti a dokonce může hrát klíčovou roli v profitabilitě obchodních strategií.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár GBP/USD se ve středu téměř nepohnul, protože většinu dne stagnoval. Ačkoli se cena v předchozích dnech usadila pod vzestupnou trendovou linií, ve středu jsme viděli sestupný pohyb. Už dříve jsme vás upozorňovali, že vzhledem k silným fundamentálním a makroekonomickým faktorům je možný i pohyb nahoru. Výsledky zasedání FOMC (které vyvolaly růst páru) ale bohužel nelze označit za holubičí. Britská libra vzrostla, ačkoli se původně očekával pokles.
img

Klíčové události 30. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.04.2024 V úterý nás čeká větší množství makroekonomických událostí, a to poměrně významných. Všechno začíná v Německu, které zveřejní zprávy o HDP, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Stejně jako dřív, i teď jsou trochu druhořadého významu, ale v případě významných hodnot může následovat reakce trhu. U německého HDP lze jen těžko očekávat vysoké hodnoty, takže tato zpráva euro pravděpodobně nepodpoří.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 30. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.04.2024 Pár EUR/USD nevykázal výrazné pohyby – vcelku očekávaně. Jedinou trochu významnější událostí, která byla v pondělí v plánu, byla zpráva o inflaci z Německa. Německo je nicméně jen jednou z 27 zemí Evropské unie, takže větší význam pro trh a euro mají přirozeně celkové evropské údaje o inflaci, které budou zveřejněny dnes.
img

Klíčové události 29. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.04.2024 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihneme jen inflační zprávu z Německa, protože inflační údaje jsou pro trh momentálně významné. Inflace je klíčovým ukazatelem pro Evropskou centrální banku. Pokud v Německu nebo v EU v dubnu neporoste, odpoví na otázku týkající se červnového snížení sazeb ECB. Německo očekává mírný nárůst ukazatele, ale hodnota 2,3 % se výrazně neliší od hodnoty 2,2 %. Ukazatel tedy v každém případě zůstane v těsné blízkosti cílové úrovně, takže ECB může začít uvolňovat měnovou politiku. Pokud inflace prudce vzroste, pak je třeba očekávat nový růst eura, protože ECB v tom případě může odložit snížení sazeb z června na pozdější termín.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.
img

Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.04.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale ke všem dojde ve Spojených státech. Evropská unie, Spojené království, ani Německo nezveřejní žádné významné zprávy. Měnové páry proto mohou během evropské obchodní seance vykazovat liknavé pohyby. Spojené státy zveřejní zprávy o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, index PCE a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Zprávy o osobních příjmech a výdajích nejsou úplně důležité. Mnozí odborníci považují index PCE za "měřítko inflace, které si Federální rezervní systém zvolil", ale tržní sentiment ovlivňuje obvykle jen slabě. Index spotřebitelského sentimentu dokáže vyvolat reakci, ale jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál obchodoval v rámci vzestupného kanálu. Několikrát změnil směr. Částečně za to mohla zpráva o HDP USA, která se ukázala jako významná a zároveň velmi rozporuplná. Trh proto pár nejdřív nakupoval, pak zpanikařil a prodával, načež znovu nakupoval. Americká ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí o pouhých 1,6 %, což bylo výrazně pod prognózami. V meziročním vyjádření ale vzrostla o 3,1 %, čímž očekávání trhu překonala. Trh proto dolar nejdřív nakupoval a pak prodával. Nedokázal prostě určit, jestli jde o dobrou, nebo špatnou zprávu. I pro nás je těžké tuto otázku zodpovědět. Hlavní podle nás je, že pár koriguje nahoru a dolar může snadno stoupat, jakmile tato fáze skončí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu nízkou volatilitu a udržel si slabý vzestupný trend, jak ukazuje vzestupný kanál. Obchodníci se celý den mohli soustředit jen na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby; hodnota tohoto ukazatele a jeho derivátů ale téměř odpovídala odborným prognózám. Trh tedy neměl na co reagovat – zprávu předem očekával a zpracoval.
C:\fakepath\broker-24042024-1.jpg

Jaký je nejlepší broker?

24.04.2024 Každý z nás, kdo kdysi začínal, si kladl otázku: "Jak si vybrat toho pravého brokera, u kterého budu moci spravovat své tradingové či investiční portfolio?" Ať už jste na začátku své cesty nebo hledáte nové možnosti, správný broker může do velké míry ovlivnit váš celkový finanční úspěch. Pojďme se proto společně podívat, jak to udělat, aby vaše volba byla co nejinformovanější.
img

Klíčové události 24. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.04.2024 Na středu je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí. Pozornost lze věnovat indexu podnikatelského klimatu IFO v Německu. Účastníci trhu se dnes ale zaměří na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Americký dolar včera vcelku výrazně ztrácel půdu pod nohama, takže je možné, že medvědi se dnes pokusí znovu převzít vládu. Americká zpráva by jim v tom mohla pomoci. Pokud ale bude slabší, než se očekávalo, mohl by se zvýšit tlak na americkou měnu.
img

Plán obchodování GBP/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý poměrně silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán výhradně makroekonomickými údaji. Všimněte si, že britská libra nemá mnoho důvodů k růstu a ekonomické zprávy většinou přejí dolaru. Včera však byla situace opačná. Spojené státy zveřejnily údaje o PMI, které byly zklamáním, zatímco ty britské byly takříkajíc na slušné úrovni. Proto na začátku evropské obchodní seance a na začátku americké seance libra nejprve vzrostla a následně dolar klesl. Celkově GBP/USD vzrostl o téměř 100 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.04.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval ve vzestupné korekci. Euro v průběhu dne posilovalo, ale významnou roli hrály okolnosti. Nečekali jsme, že evropské údaje o PMI vyjdou pozitivně, zatímco americké zprávy budou stagnovat. Německo a Evropská unie nebyly přesvědčivé, protože výrobní sektory zůstaly pod úrovní 50,0, a podnikatelská aktivita v tomto sektoru v Evropské unii dokonce klesla. V sektorech služeb ale došlo k solidnímu růstu. Oba americké indexy S&P zklamaly, což vyvinulo tlak na americký dolar.
img

Klíčové události 23. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.04.2024 Na úterý je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Spojené království, Spojené státy a širší eurozóna zveřejní aktualizované údaje o indexech nákupních manažerů (PMI). Pro evropské země jsou tyto indexy důležitější, protože jsou jediné dostupné. Co se týká USA, budou zveřejněny také indexy ISM, kterých si trh cení víc než standardních indexů S&P. Proto mohou úterní dopolední tržní sentiment ovlivňovat údaje o PMI z Evropy.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 22. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.04.2024 Pár GBP/USD v pátek překvapivě vykázal pohyb směrem dolů. Mnoho překvapení se však nekonalo – zpráva o maloobchodních tržbách ve Spojeném království dopadla slabší, než se očekávalo, a libra by v tuto chvíli měla klesat i bez pomoci makroekonomických údajů. Zpočátku se cena odrazila od úrovně 1,2387, takže se mohlo zdát, že flat přetrvá. V posledních 6–7 hodinách pracovního týdne však pár vytvořil nový klesající pohyb a tuto úroveň prorazil. Britská libra tedy může pokračovat v dalším poklesu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.04.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu vyplývá, že předchozí týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Cena se většinou pohybovala do strany a makroekonomické pozadí bylo slabé. Ačkoli došlo k několika fundamentálním událostem, které mohly potenciálně vyvolat nový růst dolaru a pokles eura, trh v této fázi neměl zájem otevírat další short pozice. Proto většinou ignoroval projevy představitelů Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky. To ale mohla být chyba, protože například předseda Fedu Jerome Powell dal jasně najevo, že centrální banka nehodlá v červnu snížit hlavní úrokovou sazbu, jak trh očekával. Powell uvedl, že přetrvávající zvýšená inflace nejspíš zpozdí případné snížení sazeb Fedu. Stejného názoru bylo i několik jeho kolegů. Fed tedy bude dál vykazovat jestřábí postoj. Je také možné, že zvýšení sazeb zváží nakonec ještě letos.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu jasně vyplývá, že tento týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Včera euro kleslo, ale obecně jsme téměř pět dní po sobě pozorovali flat trh. Tento týden nepřišly téměř žádné důležité informace a makrodata. Například včera nebyly zveřejněny žádné významné zprávy. Tento týden se ale předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zmínil o něčem důležitém – všímá si "absence dalších pokroků" v řešení inflace. To v podstatě znamená, že Fed upouští od plánů na brzké uvolnění měnové politiky. Pokud je inflace v USA na úrovni 3,5 %, pak bychom v dohledné době neměli očekávat "ten správný okamžik". Americký dolar může v příštích týdnech a měsících dál růst.
img

Klíčové události 19. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

19.04.2024 Páteční nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, která bude zveřejněna za několik hodin. Tato zpráva je sice středně významná, ale jakou reakci může za současných okolností vyvolat? Možná tak maximálně 20–30 pipů. Pár GBP/USD se celý týden pohyboval téměř ve flatu. Přes noc se odrazil od předpokládané spodní hranice tohoto flatu – od úrovně 1,0618. Pravděpodobnější je tedy nový pohyb nahoru bez ohledu na povahu této konkrétní zprávy.
img

Plán obchodování EUR/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 EUR/USD ani napotřetí nedokázal překonat úroveň 1,0618 a po poklesu z minulého týdne nakonec zahájil býčí korekci. To není úplně předvídatelné, protože včera nedošlo téměř k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Nicméně jen o den dříve šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že centrální banka v červnu úrokové sazby nesníží. Uvedl, že v USA došlo k "nedostatečnému dalšímu pokroku" v boji s inflací. Úrokové sazby proto zůstanou na vysoké úrovni, aby se inflace vrátila k cíli Fedu na úrovni 2 %.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Jakmile se cena vymanila z bočního kanálu 1,25–1,28, pár najednou přestal klesat. Bohužel v tomto případě může korigovat nahoru. Stále očekáváme nový klesající trend, protože libra nemá pádný důvod k růstu. Zdá se ale, že trh se vrací k předchozímu postoji, kdy je libra nedotknutelná, ať se děje, co se děje. Britská měna se navzdory poklesu z minulého týdne dál obchoduje nezúčastněně.
img

Klíčové události 17. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

17.04.2024 Makroekonomických událostí je ve středu méně, ale jedna z nich je klíčová. V Evropské unii a ve Spojených státech se žádné zajímavé události konat nebudou. Ve Velké Británii ale bude zveřejněna zpráva o inflaci za březen. Proč je tak důležitá? Inflace ve Spojeném království může klesnout na 3,1 %. Pokud se tak stane, bude inflace ve Spojeném království nižší než ve Spojených státech. Bank of England tedy může v blízké budoucnosti začít jednat o uvolnění měnové politiky. Připomeňme, že předtím trh očekával, že Federální rezervní systém bude první centrální bankou, která sníží sazby. Objektivní realita ale ukazuje, že BoE může začít konat jako první. Proto by pokles inflace na 3,1 % nebo ještě níž mohl vyvolat vážný propad britské měny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Pár EUR/USD v úterý nedokázal prodloužit klesající pohyb, ani zahájit býčí korekci. Volatilita zůstala druhý den po sobě nízká, a to navzdory makroekonomickým událostem a fundamentům. Zveřejněny byly konkrétně indexy ekonomických očekávání institutu ZEW v eurozóně. Jak jsme už zmínili, tyto zprávy byly považovány za druhořadé a neočekávalo se, že by měly ovlivnit pohyb páru. A opravdu to tak bylo. Dále vystoupila představitelka Federálního rezervního systému Mary Dalyová, která uvedla, že snížení úrokových sazeb v USA "není urgentní" a že úrokové sazby začnou klesat, až se inflace přiblíží k cílové úrovni.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár GBP/USD se v pondělí také pokusil zahájit menší býčí korekci, ale ve druhé polovině dne obnovil klesající pohyb. Všimněte si, že minulý týden došlo k významné události – pár opustil 4měsíční boční kanál a teď může začít formovat silný klesající trend. Objevily se obavy, že nový týden začne dalším nelogickým růstem libry, ale zatím se nepotvrdily. Britská libra by měla klesat spolu s eurem, protože mnohem víc důvodů k růstu má americký dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár EUR/USD se v posledních měsících vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu – nízké volatilitě. Všimněte si ale, že přetrvává klesající trend, býčí korekce byla po třídenním propadu poměrně slabá a euro ke konci dne ještě víc oslabilo. Trh se tak po poklesu z minulého týdne ani nezastavil a v pondělí začal znovu prodávat euro.
img

Klíčové události 16. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

16.04.2024 Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makro událostí, ale důležitých dat bude jen málo. V Evropské unii mohou obchodníkům poskytnout podněty indexy ekonomického sentimentu institutu ZEW pro eurozónu a Německo. I když jsou tyto zprávy považovány za důležité, trh na ně reaguje buď slabě nebo je úplně ignoruje. Spojené království zveřejní zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Nejedná se o zásadní ukazatele a mohou vyvolat jen lokální reakci trhu. A konečně, Spojené státy zveřejní údaje o stavebních povoleních, prodeji nových domů a průmyslové výrobě. Všechny tři reporty jsou také druhořadého významu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Pár EUR/USD v pátek obnovil prudký pohyb směrem dolů, ačkoli k tomu tentokrát neměl makroekonomické důvody. Euro začalo klesat ve středu po zveřejnění inflační zprávy z USA. Index spotřebitelských cen zrychlil na 3,5 %, takže trh přestal doufat v červnové snížení sazeb Federálního rezervního systému. Dolar na základě jestřábího postoje americké centrální banky výrazně posílil. Chceme ale připomenout, že se nejedná o jediný faktor, který dolaru pomáhal. Celkové fundamentální pozadí dlouhodobě naznačuje, že by měla růst jen americká měna. Proto nás nepřekvapilo, že dolar v pátek stoupal. Pár by měl podle nás dál klesat, přinejmenším k oblasti 1,02–1,04.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek nevykázal žádné zajímavé pohyby a navázal tak na své typické chování z posledních čtyř měsíců. Během dne se pohyboval do strany s nízkou volatilitou a zůstával v těsné blízkosti úrovně 1,2502, kterou lze v časovém rámci 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Musíme tedy připustit, že se pár nedokázal usadit pod bočním kanálem, a proto přetrvává flat trend, ačkoli má americký dolar všechny důvody k jistému růstu. Nicméně i když pár ve středu klesl o 200 pipů, trh dal znovu najevo, že není ochoten prodávat britskou libru pod úrovní 1,25. Možná, že Bank of England brání dalšímu poklesu libry prováděním tajných měnových intervencí. Ať je to jakkoli, faktem zůstává, že se drží flat trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár EUR/USD se včera vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu z posledních měsíců. A volno samozřejmě netrvalo dlouho. Ve středu jsme poprvé po dlouhé době viděli skutečně silný a trendový pohyb, ale nadšení trhu podle všeho rychle vyprchalo. Teď ve čtvrtek byla volatilita navzdory zasedání Evropské centrální banky a projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové opět nízká a k žádným výrazným změnám nedošlo. Abychom byli spravedliví, ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a od Lagardeové jsme dostali jen náznaky možného červnového snížení sazeb. To ale není hlavní. Hlavní je, že Federální rezervní systém v červnu sazby téměř jistě nesníží. Což znamená, že navzdory očekávání trhu zahájí cyklus snižování sazeb nejprve ECB. To je pro euro medvědí faktor, takže stále očekáváme další pokles páru.¨
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár GBP/USD ve středu také zaznamenal prudký pokles, který vyvolala výhradně zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen vzrostl na 3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Zásadní je ale jiný aspekt. Inflace už několik měsíců vytrvale roste, zatímco členové měnového výboru Federálního rezervního systému mluví o obstojném pokroku při snižování spotřebitelských cen. Jinými slovy, indikátor opět zrychlil v době, kdy všichni očekávali zpomalení. A protože nezpomalil, Fed nemá důvod zahájit cyklus uvolňování měnové politiky. Ani teď, ani v červnu, ani v září. Trh na to čeká od začátku roku 2024 a na základě svých očekávání odmítá nakupovat dolar. Jak vidíme, většina účastníků trhu se ve svých odhadech pořádně zmýlila.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Podle nás se nakonec stalo, co se mělo stát minulý týden. Připomeňme, že důležité zprávy z USA o počtu pracovních míst mimo zemědělství, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a trhu práce vyšly nad očekávání, a přesto stoupalo euro, nikoli dolar. Včera ale byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že celková spotřebitelská inflace CPI zrychlila na +3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Trh v daném okamžiku prostě už nevydržel. V posledních měsících odmítal nakupovat dolar a prodávat euro v naději, že Federální rezervní systém nejpozději v červnu začne snižovat sazby. Včera byly tyto naděje zmařeny a trh si konečně uvědomil, že USA začnou uvolňovat měnovou politiku až ve chvíli, kdy se inflace přiblíží cílové úrovni, nikoli v nějakém libovolně vybraném měsíci. Klesající trend přetrvává a dolar by měl dál růst.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Pár EUR/USD se snažil pokračovat ve vzestupném pohybu, ačkoli k tomu neměl žádný podstatný důvod (fundamentální ani makroekonomický). Včera jsme neměli k dispozici absolutně žádné zprávy, novinky ani projevy. Volatilita byla opět nízká, ale euro i za těchto podmínek pokračovalo v růstu. Z technického hlediska by to vypadalo logicky, protože cena překonala trendovou linii. To znamená, že trh se stal býčím. Rádi bychom ale připomněli, že Spojené státy dnes zveřejní významné údaje o indexu spotřebitelských cen a Evropská centrální banka zítra oznámí výsledky svého zasedání. Situace by se tak mohla změnit. Euro má víc důvodů k poklesu než k růstu. Obchodníci navíc nedokázali překonat úroveň 1,0888.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí mírně vzrostl, což pro technický obraz nemá valného významu. Všimněte si, že hlavním bodem je flat v časovém rámci 24H. Není to tak dávno, co se cena obrátila poblíž spodní hranice bočního kanálu na úrovni 1,25–1,28, takže teď v průběhu několika týdnů možná uvidíme stabilní pohyb nahoru k úrovni 1,2800. Připomeneme ale, že pohyby v rámci bočního kanálu jsou chaotické a nelogické. Minulý týden se libra obchodovala směrem nahoru, ačkoli téměř všechny fundamentální a makroekonomické faktory podporovaly dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Cena je v denním grafu pod linií indikátoru rovnováhy a oscilátor Marlin po krátkém pohybu do strany klesl. Očekáváme, že cena prorazí pod support 1,0796 a klesne ještě níž k úrovni 1,0724.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.04.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, ale pak během americké seance klesl. Jak jsme už zmínili, libra neměla tento týden žádný podstatný důvod k růstu. Je ale důležité si uvědomit, že v globálním kontextu se libra drží v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,25 a 1,28, a to déle než 4 měsíce. Přiblížení ke spodní hranici kanálu proto přineslo býčí obrat a pár teď může zamířit k horní hranici. Z technického hlediska klesající trend v hodinovém časovém rámci skončil a fundamentální a makroekonomické pozadí není momentálně pro libru zajímavé.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.04.2024 Pár EUR/USD půl dne pokračoval ve vzestupném pohybu, který nebyl ničím podložen. Už jsme vás upozorňovali, že tento týden měla většina zpráv a událostí podporovat dolar. Jak vidíme, trh se pustil do své oblíbené aktivity, totiž nákupů eura bez konkrétního důvodu. Ještě štěstí, že sestupná trendová linie stála růstu eura v cestě. Momentálně se zdá, že cena se od této úrovně odrazila, což ukazuje, že sestupný trend je stále neporušený a pár může pokračovat v poklesu.
img

Klíčové události 4. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.04.2024 Ve čtvrtek nás čeká málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Do tohoto týdne jsme vkládali poměrně velké naděje. Všechno začalo velmi dobře – dolar v pondělí vzrostl díky silnému indexu ISM PMI ve výrobním sektoru v USA. Pak ale přišly dny, kdy byly pohyby trhu a reakce na makroekonomické pozadí poměrně nelogické. Dnes mohou začínající obchodníci věnovat pozornost pouze naprosto nepodstatným zprávám o údajích PMI v EU a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto zprávy samozřejmě pohyb obou měnových párů neovlivní.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem nahoru, ačkoli existovalo jen málo důvodů, které jeho růst podporovaly. Začátkem minulého týdne pár opustil klesající kanál, ale trh byl tehdy ve fázi flatu. Tento týden se libra opět obchodovala směrem nahoru, což ukazuje, že krátkodobý klesající trend pravděpodobně skončil. Jak už jsme ale upozornili, v časovém rámci 24H je mezi úrovněmi 1,25 a 1,28 flat fáze. Co se stalo? Cena se přiblížila ke spodní hranici tohoto kanálu a vstoupila do vzestupného obratu. Jednoduše proto, že pár se v tuto chvíli potýká s flat fází a fundamentální a makroekonomické pozadí prostě ignoruje. Libra by tedy v blízké době mohla zahájit novou vlnu růstu a možná i stoupat k úrovni 1,2800. Neočekáváme, že by zprávy o americkém trhu práce a nezaměstnanosti z tohoto týdne situaci změnily, protože trh stále není připraven prodávat pod úrovní 1,2500.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár GBP/USD ve středu nevykázal naprosto žádný pohyb. Cena se při nízké volatilitě pohybovala podél úrovně 1,2611. Obecně vzato, o nízké volatilitě mluvíme prakticky každý den, protože už dva měsíce vypadá příznivě nakloněna hlavním měnovým párům. Přesto se ale musíme snažit pracovat s tím, co máme. Zatím zůstává relevantní klesající kanál, takže pokud cena prorazí pod úroveň 1,2611, můžeme očekávat další pokles libry. Rádi bychom ale připomněli, že nedávné pohyby v hodinovém grafu vypadají jako obstojný trend, zatímco ve 24hodinovém časovém rámci máme naprostý flat, který se drží už 4 měsíce. A zatím není jasné, jestli v dohledné době skončí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval pomalu a neochotně. Volatilita činila už druhý den po sobě zhruba 40 pipů, což je málo i na euro. Obchodníci by ale na takové tržní podmínky měli být v posledních měsících už zvyklí. Na konci minulého týdne jsme díky Bank of England a Federálnímu rezervnímu systému byli svědky nárůstu volatility. Bylo ale jasné, že volatilita se na začátku nového týdne vrátí na předchozí úrovně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.
img

Klíčové události 26. března: fundamentální analýza pro začátečníky

26.03.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. V eurozóně nic zajímavého. Vyčnívá jen německý spotřebitelský sentiment, která je ale zjevně druhořadého významu a Německo je jen jedna země z 27 zemí Evropské unie. Ekonomický kalendář Spojeného království je klidný. V úterý budou v centru pozornosti americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, ale aby trh na zprávu reagoval podle očekávání, je důležité, aby se její skutečná hodnota lišila od prognózy alespoň o 0,5 %. Celkově dnes nečekáme výrazné pohyby. Pondělí nám ukázalo, že oba páry se soustředí na korekční pohyb, ale přetrvává klesající trend. Dnes nečekáme výrazný růst žádné z obou měn.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.03.2024 Pár GBP/USD také zaznamenal drobnou korekci, ale zůstal uvnitř klesajícího kanálu. Klesající trend tedy přetrvává. Vezměte na vědomí, že pohyb kotací z minulého týdne za hranicí kanálu nezohledňujeme, protože k němu došlo bezprostředně po zasedání FOMC, kdy trh obchodoval pod vlivem emocí. Očekáváme ale, že libra bude klesat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.03.2024 Pár EUR/USD zahájil v pondělí býčí korekci, v naprostém souladu s aktuálním technickým obrazem. Klesající trendová linie zůstává relevantní, ale nachází se poměrně daleko od ceny. Úhel jejího sklonu je vcelku malý, takže pár může při přetrvávajícím klesajícím trendu projít výraznou korekcí. Domníváme se, že pondělí zcela splnilo očekávání, a to jak naše, tak některých obchodníků. Tentokrát jsme neměli tradiční "nudné pondělí", ale volatilita byla podle očekávání nízká a korekce po dvoudenním poklesu vypadala přirozeně. Byť jsme zvažovali možnost, že pár bude pokračovat v poklesu.
img

Klíčové události 25. března: fundamentální analýza pro začátečníky

25.03.2024 V pondělí nás čeká několik makroekonomických událostí. Upozorníme jen na zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Jedná se o méně významný ukazatel, který má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu větší než 15–20 pipů. Věříme tedy, že v pondělí nebude mít makroekonomické pozadí žádný význam. Euro a libra mohou pokračovat v pohybu dolů, jak naznačují technické i fundamentální faktory. Existuje ale vyšší pravděpodobnost flat trhu a nejspíš nás čeká další "nudné pondělí".
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů. Makroekonomické pozadí bylo poměrně slabé a fundamentální aspekt žádný. Přesto pár vykazoval vcelku slušnou volatilitu. Trh se aktivizoval ve středu večer, kdy byly oznámeny výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Zmínili jsme, že je lepší nedělat ukvapené závěry a počkat s analýzou reakce trhu do čtvrtka. Zasedání americké centrální banky nebylo holubičí a předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj nezměkčil. Proto dolar neměl ve středu důvody k poklesu. K čemu tedy došlo ve čtvrtek a v pátek? Trh výsledky zasedání přehodnotil, vyvodil správné závěry a rychle dolar nakupoval na ještě příznivějším kurzu než ve středu večer. To vyvolalo páteční růst dolaru. Sestupnou trendovou linii považujeme navzdory středečnímu proražení stále za relevantní.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.03.2024 Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů, což nijak nesouviselo s makrodaty daného dne. Dolar na pozadí zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, která se konala ve čtvrtek, resp. ve středu, dál posiloval. Jelikož trh zpočátku špatně interpretoval výsledky zasedání americké centrální banky, viděli jsme ve čtvrtek a v pátek dvojí klesající pohyb. Zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii neměla na tržní sentiment žádný vliv. Pokud něco, tak měla podpořit libru, protože její hodnoty vyšly lépe, než se předpokládalo. Pár ale většinu dne klesal.
C:\fakepath\prop-trading-22042024-1.png

Jak fungují prop firmy?

22.03.2024 V minulé kapitole jsme se zaměřili na to, abychom pochopili, co je to prop trading a jak se rozděluje. Nyní pojďme naši pozornost více posunout k moderním prop firmám, a to konkrétně jak vůbec fungují, je vůbec legální poskytovat investiční kapitál lidem, bez ekonomického vzdělání a na čem vůbec vydělávají? Na to všechno se podíváme v dnešním článku včetně statistik úspěšnosti u daných prop firem, které své statistiky zveřejnily, lehce se budeme věnovat matematice, a nakonec si odhalíme business model těchto prop firem.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.03.2024 Pár GBP/USD mnohem výrazněji klesl, než ve středu vzrostl. Na tuto možnost jsme upozorňovali. Stalo se tak z několika důvodů. Zaprvé, výsledek zasedání Federálního rezervního systému nemohl být považován za holubičí, takže dolar neměl ve středu klesat. Za druhé, výsledky zasedání Bank of England mohly být považovány za "mírně holubičí", protože britská centrální banka naznačila, že je připravena uvažovat o snížení sazeb v nadcházejících měsících. Zatřetí, trh po zasedání centrálních bank často obchoduje emotivně a ceny se pak vracejí na původní úrovně.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal přesně takový pohyb, jaký jsme očekávali. Zmínil jsem, že bychom hned neměli dělat závěry o rychlé reakci trhu na zasedání Federálního rezervního systému. Trh v takových chvílích obchoduje impulzivně a emotivně. Stabilizace situace trvá obvykle asi tak den. Jak vidíme, pár zahájil jeden den po zasedání stejně silný pokles, který pokračoval i přes noc. Fed totiž nepřijal žádné holubičí rozhodnutí. Předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj oproti předchozímu zasedání nezměkčil. Naopak, prognózy inflace byly mírně zvýšeny a prognózy sazeb mírně sníženy. Ze všeho uvedeného vyplývá, že americká centrální banka je ještě výrazněji jestřábí, což mělo vyvolat růst dolaru, nikoli jeho pokles. Klesající trend tedy přetrvává.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.03.2024 I pár GBP/USD ve středu prudce stoupal. Jak jsme zmínili v článku o páru EUR/USD, dolar neměl k tak silnému poklesu žádné významné důvody, ale Federální rezervní systém přesto nezpřísnil svůj postoj (jak mnozí očekávali) a snížil prognózy úrokových sazeb na příští dva roky. Buďme tedy upřímní: důvod, proč dolar klesl, existoval. Stejně jako dřív jde o to, že trh chce dolar prodávat, ale ne kupovat. Výsledkem je převaha kupců, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí je ne vždy podporuje. Momentálně pár opustil hranice klesajícího kanálu, takže můžeme očekávat posílení libry. Je ale také možné, že libra by mohla klesnout v souvislosti se zasedáním Bank of England.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal jasné známky síly. Jeho růst samozřejmě souvisel s jedinou událostí – zasedáním FOMC a jeho výsledky. Federální rezervní systém ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny, jak trh očekával, ale nezpřísnil své plány měnové politiky, jak někteří účastníci trhu a odborníci předpokládali. Poslední zpráva o inflaci ukázala, že růst cen zrychlil, takže trh mohl včera očekávat přísnější rétoriku FOMC. K tomu ale nedošlo, což zklamalo kupce dolaru. Dolar podle našeho názoru spadl příliš prudce, ale my jsme na takové situace už zvyklí. Dolar dva týdny stoupal a pak prakticky během jediného dne o všechny zisky přišel.
img

Klíčové události 21. března: fundamentální analýza pro začátečníky

21.03.2024 Ve čtvrtek dojde k poměrně mnoha makroekonomickým událostem, ale všechny budou ve stínu zasedání Federálního rezervního systému (které se konalo včera večer) a Bank of England (které je naplánováno na dnešek). Těmto dvěma událostem bude věnováno přibližně 80 % pozornosti trhu. Budou nicméně zveřejněny údaje z eurozóny, Německa, Velké Británie a americký index nákupních manažerů (PMI). Hráči na trhu neočekávají výrazné změny indikátorů, ale v případě rezonujících hodnot by jakákoli konkrétní zpráva mohla vyvolat znatelnou reakci trhu. Spojené státy navíc zveřejní zprávy o podnikatelské aktivitě ve Filadelfii a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy mají ještě menší šanci ovlivnit sentiment na trhu.
C:\fakepath\prop-trading-20032024.png

Velké srovnání prop trading platforem - CapXmaster, FTMO a Fintokei

20.03.2024 Jak se od sebe liší, co mají společné a co vám mohou nabídnout platformy CapXmaster, FTMO a Fintokei?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.03.2024 I pár GBP/USD vykazoval ultra nízkou volatilitu v pondělí. Obchoduje se v klesajícím kanálu, takže můžeme očekávat další pokles libry. Spojené státy ani Velká Británie neměly v pondělí významné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Nebylo na co reagovat, jak jsme v pondělí ráno upozorňovali. Tento týden nicméně očekáváme minimálně tři události, které by mohly vyvolat poměrně silné pohyby. A první je naplánována na středu ráno. Velká Británie zveřejní zprávu o inflaci, která ve čtvrtek ovlivní postoj Bank of England. Stále věříme, že britská měna by měla za všech okolností klesat, zatímco dolar by měl stoupat. Můžeme jen doufat, že trh bude tento pár obchodovat v souladu s fundamentálním pozadím, ne naopak.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.03.2024 Pár EUR/USD v pondělí znovu vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pásmo od denního minima k maximu bylo pouhých 40 pipů. Nečekali jsme tedy spolehlivé obchodní signály ani příležitosti k zisku z žádného obchodu. Už jsme upozorňovali, že nás čeká pravděpodobně další "nudné pondělí" a že zpráva o inflaci v eurozóně nevyvolá na trhu žádné emoce. Jak jsme očekávali, druhý odhad evropské inflace se od prvního nelišil, protože zůstal na úrovni 2,6 % ročně.
img

Klíčové události 19. března: fundamentální analýza pro začátečníky

19.03.2024 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Pozornost lze věnovat údajům z amerického trhu s bydlením. Jedná se o zprávy o počtu zahájených staveb a vydaných stavebních povolení. Tyto údaje ale považujeme za druhořadé, takže neočekáváme, že by na ně trh reagoval.
img

Klíčové události 18. března: fundamentální analýza pro začátečníky

18.03.2024 Na pondělí nejsou naplánovány téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na index spotřebitelských cen v eurozóně, ale neočekáváme silnou reakci trhu, protože se jedná o druhý odhad této zprávy. Jde o to, že druhé odhady se od prvních liší jen zřídka. Pokud ale bude pondělí výjimka, můžeme být svědky drobných pohybů eura. V Německu, Velké Británii ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.03.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek velmi slabé pohyby, ačkoli některé zprávy z daného dne mohly vyvolat silnější reakci trhu. Například zpráva o průmyslové výrobě v USA. Jestliže únorový údaj překonal odhady o 0,1 %, pak lednový údaj byl revidován z -0,1 % na -0,5 %. Účastníci trhu tak už měli důvod k prodeji dolaru. Slabý byl také index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Ten činil pouhých 76,5 bodů oproti prognózovaným 76,9 bodům. Ve druhé polovině dne ale dolar rostl, pokud lze pohyb o 25 bodů nazvat růstem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.03.2024 Pár EUR/USD vykázal v pátek velmi nízkou volatilitu. Pásmo od denního minima do maxima bylo pouhých 26 pipů. Nečekali jsme tedy obchodní signály ani zisky z žádného obchodu. Ve čtvrtek pár zaznamenal volatilitu kolem 70 pipů a obchodníci okamžitě dostali dobré obchodní signály a mohli dosáhnout zisku. Proto bychom rádi připomněli, že pokud pár stojí na místě, neměli byste čekat dobrý zisk.
img

Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky

15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.03.2024 Pár GBP/USD také ve čtvrtek vykázal negativní obchody. Dokonce dokázal vytvořit klesající kanál, který aktuálně podporuje medvědy, takže také můžeme doufat, že libra bude dál klesat. Připomeňme, že očekáváme výrazný pokles libry. Tato měna nejdřív tři měsíce bez jakéhokoli rozumného důvodu rostla, pak tři měsíce zůstávala na stejné úrovni. Máme za to, že přišel čas zahájit silný klesající trend, ale vše bude samozřejmě záviset na tržním sentimentu. Pokud se investoři budou zdráhat nakupovat dolary, protože ignorují fundamentální a makroekonomické pozadí, pak pár nezahájí stabilní klesající pohyb.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.03.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek konečně vydal směrem dolů, na což jsme dlouho čekali. Není ale zaručeno, že bude v obchodech směrem dolů pokračovat, protože investoři měli poslední dobou spoustu příležitostí k nákupu dolaru, které nevyužili. Přetrvává tudíž býčí směr. Nicméně konsolidace pod trendovou linií a výrazný čtvrteční pokles nám dovolují doufat.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.03.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval nelogicky. Spojené království zveřejnilo dvě zprávy, které mohly určitým způsobem ovlivnit pohyb páru, ale trh na ně reagoval jen slabě. HDP v lednu vzrostlo o 0,2 %, v souladu s očekáváním obchodníků, ale průmyslová výroba klesla o 0,2 %, což bylo pod prognózami. Proto jsme včera očekávali pokles libry. Byli jsme ale svědky nejen nízké volatility, ale i naprosté absence jakéhokoli trendu. Poté, co pár opustil vzestupný kanál, měl šanci dál klesat. Vezměte ale na vědomí, že trh se v současné době zdráhá nakupovat dolary.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.03.2024 Pár EUR/USD se celou středu obchodoval s nízkou volatilitou při absenci jakéhokoli trendu nebo výrazných pohybů. Jestliže se minulý týden pozvolna sunul nahoru, teď se pohybuje pouze do strany. Situace je tedy den ode dne horší. Stojí za zmínku, že euro ve středu přece jen dokázalo vzrůst. Růst, ke kterému nemělo dojít, přišel navzdory skutečnosti, že zpráva o průmyslové produkci eurozóny zklamala. Objemy klesly v lednu dvakrát víc, než se předpokládalo. Trh ale nad touto zprávou prostě přimhouřil oči, což naznačuje nákup dolaru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.03.2024 Pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval směrem dolů kvůli silným údajům o inflaci v USA. Stojí za zmínku, že čím pomaleji inflace klesá (nebo roste), tím méně důvodů má Federální rezervní systém ke snížení úrokových sazeb, byť v červnu. Na druhou stranu, očekávání týkající se sazeb Bank of England zůstávají beze změny. Zatím se jedná o srpen, ale britská centrální banka je v poněkud jiné ekonomické situaci a musí držet sazby tak dlouho, jak bude potřeba. Britská ekonomika už sklouzla do recese. Možná ne do vážné, ale BoE je teď nucena zvažovat i tuto otázku, ne jen vysokou inflaci. Každopádně rostou jestřábí očekávání týkající se sazeb Fedu, což by mělo dolar podpořit. Dolar v úterý v souladu s očekáváním vzrostl, ale jednalo se bohužel spíš o výjimku z pravidla. Obecně vzato, trh v posledních šesti měsících obchoduje nelogicky, protože úplně ignoruje fundamentální a makroekonomické pozadí.
img

Klíčové události 13. března: fundamentální analýza pro začátečníky

13.03.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí, všechny jsou ale považovány za sekundární. Upozorníme jen na údaje o průmyslové produkci eurozóny a Spojeného království a na zprávu o HDP Spojeného království za leden. Pamatujte, měsíční údaje o HDP jsou méně významné než čtvrtletní nebo roční. Pokud jde o zprávy o HDP, jen zřídkakdy vyvolají silné reakce obchodníků.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.03.2024 Pár EUR/USD se v úterý obchodoval při velmi nízké volatilitě. Ačkoli byly zveřejněny americké inflační zprávy, nepodnítily obchodníky k větší aktivitě. Pár se dál pohyboval s malým sklonem dolů a překonal vzestupnou trendovou linii. Zpráva o inflaci pomohla dolaru k růstu. Americký index spotřebitelských cen (CPI) v únoru meziročně vzrostl o 0,1 % na 3,2 %. To je v podstatě vše, co v tuto chvíli potřebujete vědět o inflaci v USA. Od loňského léta neklesla, takže nevidíme důvod, proč by měl Federální rezervní systém se snižováním sazeb spěchat. Zůstane proto u jestřábího postoje ještě delší dobu, což by mělo podpořit dolar. Nic z toho ale trh momentálně nezajímá. Obchoduje nelogicky a úplně odporuje fundamentálnímu pozadí. Z formálního hlediska očekáváme, že euro bude v nadcházejících dnech klesat, ale zase: pohyby nejsou v tuto chvíli ani trochu logické.
img

Klíčové události 12. března: fundamentální analýza pro začátečníky

12.03.2024 Na úterý je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Většina z nich má druhořadý význam, ale celkově mohou vzbudit zájem investorů. Den začne závěrečným hodnocením inflační zprávy z Německa za únor. Neočekáváme silnou reakci trhu na tuto zprávu, protože druhé hodnocení se zřídkakdy liší od prvního. Navíc se tato zpráva týká jen jedné země Evropské unie a o zpomalení růstu už všichni vědí. Pokles inflace naznačuje, že Evropská centrální banka může brzy snížit úrokové sazby, což by mělo vyvinout tlak na euro. V současné době ale nic takového nevidíme.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.03.2024 Pár GBP/USD v pondělí také zaznamenal malou sestupnou korekci, která stačila na to, aby pár opustil klesající kanál. Teď máme jasný sell signál, ale rádi bychom připomněli, že dnes bude zveřejněna jedna z nejdůležitějších zpráv – zpráva o inflaci v USA. Logika je prostá: pokud se ukáže, že inflace je vyšší, než se očekávalo, měl by dolar dostat podporu. Zvlášť s ohledem na skutečnost, že dolar klesá bez logického důvodu už téměř měsíc. Pokud bude inflace nižší, než se očekávalo, může dolar klesat dál. Vezměte na vědomí, že býčí tendence přetrvává a účastníci trhu si mohou makroekonomické pozadí vykládat podle libosti. Stále však máme určité důvody očekávat, že překoupená libra znovu klesne.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.03.2024 Pár EUR/USD zaznamenal v pondělí menší sestupnou korekci, ale v krátkodobém horizontu trvá vzestupný trend, protože pár zůstává nad trendovou linií. Euro by tedy mohlo kdykoli vzrůst. Už dříve jsme zmínili, že k růstu nemá důvod. Někteří obchodníci doufají, že celý pohyb nahoru je jen součástí korekce a pár by po jeho skončení mohl zahájit pohyb dolů. Trh ale euro stále nakupuje, což vyvolává otázky po konzistenci takového pohybu.
img

Klíčové události 11. března: fundamentální analýza pro začátečníky

11.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí prázdný. Po poměrně aktivním týdnu, během kterého euro i libra výrazně posílily pozice, si trh v pondělí může udělat přestávku a oba páry mohou korigovat směrem dolů. Zároveň si musíme pamatovat, že se drží býčí směr, takže obchodníci si mohou najít důvod k nákupu při "nudném pondělku".
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.03.2024 Pár GBP/USD vykazoval pozitivní obchody už šestý den po sobě. Na rozdíl od posledních pěti dnů měl konečně rozumný důvod k růstu. Spojené státy zveřejnily slabé zprávy o trhu práce a nezaměstnanosti, takže dolar logicky klesal. Totéž nelze říct o zřetelném posilování libry, v jehož důsledku libra dokonce opustila tříměsíční boční kanál. Libra znovu roste, ačkoli ve Velké Británii nedošlo k žádným významným událostem. Spojené státy v pátek zveřejnily jen slabé zprávy a projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v americkém Kongresu nelze považovat za holubičí. Nad růstem libry se proto vznáší řada otazníků. Považujeme ho za úplně nelogický. Vzestupný kanál má velmi ostrý sklon, což ukazuje na naprostou absenci korekcí a pullbacků.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Na rozdíl od předchozích dnů mělo euro v pátek dobrý důvod k růstu. Celkově se vše odvíjelo od dvou amerických reportů: nonfarm payrolls a nezaměstnanosti. Přičemž ani jeden report nesplnil očekávání. Únorové nonfarm payrolls výrazně překonaly prognózy, takže začátečníci se mohou ptát: proč říkáme, že ani jeden report nesplnil prognózu? Je to proto, že lednový údaj pro nonfarm payrolls byl zároveň revidován směrem dolů o více než 100 000 osob. Míra nezaměstnanosti se také zvýšila o 0,2 % na 3,9 %, což trh vůbec nečekal. Pokles dolaru byl tudíž naprosto logický.
img

Klíčové události 8. března: fundamentální analýza pro začátečníky

08.03.2024 Na pátek je naplánována celá řada makroekonomických událostí a některé z nich jsou velmi důležité. Vzhledem k současnému sentimentu na trhu si ale nejsme jisti, zda trh jakoukoli z dnešních informací vůbec potřebuje. Euro a libra rostou téměř každý den. Volatilita zůstává nízká, ale oba páry stoupají téměř bez poklesu. Makroekonomické a fundamentální události z posledních dvou dnů navíc euro ani libru nepodpořily. Do středy se nestalo vůbec nic. Současné makroekonomické pozadí má tedy poněkud formální charakter.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.03.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, i když ve srovnání s párem EUR/USD měl ještě méně důvodů k růstu. Vzestupný kanál v hodinovém časovém rámci jasně ukazuje, že cena pět dní roste bez výraznějšího pullbacku. Ve čtvrtek prorazila a překonala úroveň 1,2787, která déle než tři měsíce sloužila jako horní hranice bočního kanálu. Je tedy velmi nadějné, že v časovém rámci 24H konečně uvidíme konec bočního pohybu. V tom případě by se ve střednědobém horizontu pravděpodobně mohl obnovit vzestupný trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.03.2024 Pár EUR/USD celý čtvrtek vykazoval pozitivní obchody. Veškeré pohyby v tomto dni lze volně rozdělit na dobu před projevem prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a po něm. Jakmile byly oznámeny výsledky zasedání ECB (které mimochodem neobsahovaly nic zajímavého), euro začalo klesat. Hned po projevu Lagardeové (který mimochodem také nic důležitého a nového nepřinesl) ale euro obnovilo vzestupný pohyb. Ani první, ani druhý pohyb nedokážeme logicky vysvětlit. Růst eura vypadá zvlášť podivně, protože rétorika Lagardeové se ani trochu nezměnila. ECB stále hodlá čekat na další informace a důkazy, že inflace se ve střednědobém horizontu vrátí ke 2 %.
img

Klíčové události 7. března: fundamentální analýza pro začátečníky

07.03.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky spolu s projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové, kterým se budeme věnovat trochu později. Vyzdvihneme jen zprávu z USA o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva bude zřejmě ve stínu projevů Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Euro a libra znovu rostou a včera vykázaly pozitivní obchody. Není proto ani trochu jisté, že dolar dnes dokáže stoupat, byť ho budou podporovat zprávy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal pozitivní obchody. Volatilita se mírně zvýšila, ale zůstala daleko od běžných úrovní. Je důležité si uvědomit, že cena vzhledem k poměrně silnému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí urazila od denního minima k maximu přibližně 70 pipů. Spojené státy zveřejnily dvě zajímavé zprávy a předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell přednesl projev. I když zprávy z USA nepřinesly neuspokojivé hodnoty, americký dolar začal od rána oslabovat a pokračoval v tom i ve druhé polovině dne. Proto se domníváme, že středeční pohyb páru byl poněkud nelogický.Nicméně po dvou týdnech flat trhu by se mohl obnovit vzestupný trend, zvlášť kolem úrovně 1,0880. Nevidíme důvod, proč by euro mělo dál růst, ale trh se rozhoduje sám za sebe. V každém případě se v časovém rámci 5M tvoří různé signály: pro nákup i prodej.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.03.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem nahoru a prodloužil tak trend, který trvá už dva týdny. Technický obrázek je aktuálně vcelku nejasný. Záměrně jsme zmenšili měřítko časového rámce, abychom ukázali flat, který trvá už déle než tři měsíce. Před měsícem pár prorazil spodní hranici tohoto flatu (úroveň 1,2611), ale jednalo se patrně o falešný průraz. Pokud teď pár dokáže překonat úroveň 1,2787, můžeme hovořit o nové fázi globálního vzestupného trendu.
img

Klíčové události 6. března: fundamentální analýza pro začátečníky

06.03.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, přičemž některé jsou poměrně důležité a mají potenciál ovlivnit pohyb obou měnových párů. Pojďme se na ně podívat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.03.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pomalém pohybu v rámci úzkého kanálu. Volatilita zůstala pod 40 pipy, což ukazuje, že k výrazným pohybům nedochází. Během dne pár jen krátce, asi 5 minut, reagoval na zveřejnění americké zprávy ISM o PMI mimo zpracovatelský průmysl. Tento index se ukázal být slabší než prognózy a předchozí hodnoty, takže trh dolar prodával. Co jsme ale viděli? Jen 25 pipů? Jak jsme předtím zmínili, pokud nedochází k výrazným pohybům, neměli bychom očekávat ziskové obchody. Pouhých 25 pipů je prakticky nic, a to i v případě páru EUR/USD.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.03.2024 Pár GBP/USD v úterý posílil a ke konci dne otestoval úroveň 1,2725. Odraz od této úrovně může spustit novou fázi klesajícího pohybu; stojí ale za zmínku, že v časovém rámci 24H pár zůstává v rámci totálního flatu. Britská libra může pozvolna stoupat až k úrovni 1,2787 a flat bude stále přetrvávat. Jediným důvodem, proč se libra v úterý obchodovala směrem nahoru, je slabá americká zpráva o ISM ve službách. Britská libra ale ani v rámci flat pásma nepotřebovala důvod k růstu vůči dolaru. Pohyb nepotřebuje být ospravedlněn konkrétním důvodem, když se pár obchoduje uvnitř bočního kanálu. Ve středu tedy můžete obchodovat od úrovně 1,2725. Odraz naznačuje short pozice s cílovou úrovní 1,2611. Pokud cena tuto hranici překoná, můžete zvážit long pozice s cílovou úrovní 1,2787.
Související klíčová slova: Nástroje pro technickou analýzu | Obchodování OTC | Obchod s Ruskem | Objem obchodování | Nízké spready a komise | Obchodní platforma cTrader | Digitální jüan | Union Pay | Objem transakcí | Autoriteit Financiële Markten (AFM) | Roztahování spreadů | Odhad vývoje ekonomiky | Aktualizované údaje | Výnosy dluhopisů | Použití algoritmického obchodování | Růst v eurozóně | Výhody cTraderu | Mimořádně úspěšný obchodník | Německý finanční regulační orgán | Cena platiny | Rychlá exekuce | Marlin | Partnerský program obchodníka | Náklady na obchod | Uvolněné měnové politiky | ČSA | Celkový zisk | Neel Kashkari | Ontario Teachers | Struktura poplatků | Makléřská společnost | The Funded Trader | Rizikový tým | Dlouhé pozice | Finanční standardy | Analýza fundamentálních událostí | Transparentnost obchodování | Dukascopy | Zpomalení býčího akciového trhu | Strach z chyby nebo ztráty | Války | Hlavní trendy | Vývoj | Další vzdělávání a podpora | Obchodní platformy | Indicators | Allwyn | Křetínský | TD Securities | Oslabení zájmu | Poskytovatelé signálů | Historie prop firmy | Prezident newyorského Fedu | B-bookování | Belviport Trading | TV Nova | Obchodní nástroje | Zdražovat | DPH | EUR | Statistiky prop trading firem | Výběr investičních nástrojů | Poplatky a náklady | Plán obchodování EUR/USD | OX Capital Markets Ltd | API přístupy | Ziskovosti traderů | Konzistentní obchodní chování | Sazka Entertainment | Investiční firma | Vysoké systémové nároky | Úspěšné projití evaluační fáze | MF | Vít Hradil | Volatilní | Oznámení výsledků | Série ztrát | Poplatky za challenge | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Zjišťování investičního profilu | Úspěšný obchodník | Denní rutiny | Falešný průraz | AMF | Australský dolar | Žebříček nejbohatších | Jak testovat a vybírat brokera | Regulační orgán pro finanční trhy | Snížit úrokové sazby | Serióznost | CBDC | Take Profit | Klíčový ukazatel | Market Maker (Dealing Desk) | Obchodní deficit | Finanční aktiva | Pip | B-booking (B-book) | Vyhlídky dolaru | Očekávání | FTMO číslo 1 | Korelace | Jüan | Výkonný ředitel | Otevřené pozice | Prodej zboží | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | Evropské centrální banky | Poslanci | Support oddělení | T-Mobile | Nikl | Signet Bank | Ministr vnitra | Poplatky za tradingovou challenge | Ruští zákonodárci | L.F. Investment | Umělé skluzy | Uživatelská přívětivost | Obchodování na Energetické burze | Tlak na Rusko | Purple Trading Club | Pozitivní signál | Emise | Kapitál a podíl zisku | Více peněz | Zkušení tradeři | EUR/JPY | Tipy pro začínající | Burzovní průvodce | Veřejné finance | Dalibor Šafařík | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Magnát | Poplatky za uskutečnění transakce | Trh práce | Pověst | Ochrany obchodníků | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Diverzifikace | Zákon o finančním arbitrovi | Oslabení zájmu o prop trading | Nastavení páky | Investice | Pivovar | Britská centrální banka | Protistrana | Evropské trhy | Stravenkové firmy | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Údaje ISM | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Krok za krokem | Nové technologie | Support | Chování | Porovnání a výběr | Ziskové obchody | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Pokročilé funkce | Rizikovost | Přesnost | Společnost Seznam.cz | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Forex Zone | Špatné investiční rozhodnutí | Ifo | Makroekonomická analýza | Obchodní pravidla | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Akce bez čekání | CFD kontrakt | NYSE | Intervence | Zkušení obchodníci | Flat pattern | Srovnání prop trading | The New York Times | E.ON | Přímý přístup na trh (DMA) | Jaroslav Tupý | NKÚ | Boom | Kritéria při výběru brokera | Měnový pár GBP/USD | Experti | Novodobá rizika investování | Právní řád | Vyplacení výplaty | Futures kontrakt | Rekord | Klíčový údaj | Raiffeisenbank | Zdroje příjmů | Rostoucí ceny ropy | Znovuotevření čínské ekonomiky | Příležitosti k obchodování s vyšším kapitálem | Bitcoiny | Průměrný výnos | Technický signál | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropské měny | Dobrý broker | Creditas | Systémové nároky | Béžová kniha | Grafické nástroje | Důvěra v ekonomiku | Prodej challengí | Záznamy telefonických hovorů | Doporučení | Licence brokera | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Budoucnost | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Služby OCP | Na burze | Litecoiny | Pokles akcií | GBP | Licence brokera u ČNB | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Obchodovat intradenně | Didier Pfleger | Předseda představenstva | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Strach | Zákon č. 256/2004 Sb. | Správný výběr brokera | Mezinárodní konflikty | Začít vydělávat | Ustanovení zákona o podnikání | Penzijní fondy | Tipy a triky | Finanční páka | Slippage | Hlavní zprávy | Meta Platforms | Spotový trh | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Vydělané úspory | Hodnocení obchodníků | Základní pravidla obchodování | ČD-Telematika | B-bookování obchodníků | Fungování finančních trhů | Posílení | Politická situace | Obchodování s kapitálem | Ziskovost tradera | Obchodní války | Axiory | Společnost E.ON | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cross copying | Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Rozdělení zisků | Příležitosti a rizika | Výrobní sektor | Obchodování s reálnými penězi | Medvědí výhled | AdmiralMarkets | RBC Capital | Obchodování GBP/USD | AI | RBS | Velikost páky | IHNED | BreakEven | Možný hedging | ECN a STP účty | Exekuce obchodních příkazů | Agresivní strategie | Retracementy | USMCA | Vzdělávání | Opatření | KCP/14/2005 | UBS | Efektivní trading | Šéf Fedu | LYNX Trading | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Omezení celkové ztráty | Šéfové | Různé typy poplatků | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Co je to prop trading? | Konflikt zájmů | Proces ověření | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Exchange | Investiční portfolio | Realizace obchodů | Forexový trh | Základní pravidla | Výsledky obchodování | Avast | Zasedání centrálních bank | Inflace a deflace | Commodities | Pravidla risk managementu | Market Makeři | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Úspěšnosti jednotlivých strategií | Kontrakty | Ferrari | Nástroje řízení rizik | MetaTrader (MT4 a MT5) | Zkušený obchodník | Alternativa k evaluačním programům | Pokles libry | Procentuální zisk | Obchodování s cennými papíry | Potenciální ztráty | Plány | AUDUSD | Online obchodování | Junior Trader | Signály oživení | Praxe | Mezinárodní investiční banka | Automatizované obchodování | Zpráva | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Americké ekonomiky | Britové | Sentiment na trhu | JPY | Coca-Cola | Kč/USD | Obchody s CFD kontrakty | Členové eurozóny | Týdenní shrnutí | Belviport Trading Limited | Spotřební daně | Obchodní deficit USA | HDP EU | Spotřebitelské inflace | Dovoz | Tescan Orsay Holding | Komplexní rámec | Růst hrubého domácího produktu | Ověřovací proces | Doba obchodování | Odhad HDP | Budějovický Budvar | Cenové úrovně | Jiřina Lužová | IT skupina | Dvoufázový proces ověření | Posilování dolaru | Německá společnost | ÚOHS | Pokles cen nemovitostí | Válka na Ukrajině | Účty u Market Maker | Sazby centrální banky | Znehodnocení | Obchodní příkaz na cTrader | Posilování koruny | Peníze | CZ | Prodej | Škoda JS | Rezistence | Maďarsko | Výhled do budoucna | Sodexo | Petrus Advisers | Ukazatel | Krátkodobé trendy | Bankovní rady ČNB | CFD kontrakty | WIG20 | Francie | Výborné vyhlídky | Demo obchodování | Způsob zbohatnutí | Dosáhnout zisku | Resistence | Investiční analytik | App Store | Kabinet | Spekulovat | Cenové tlaky | Sazby ČNB | Česká bankovní asociace (ČBA) | Český miliardář | Marketingové materiály | Zveřejňování ztrátovosti klientských účtů | cAlgo | Prognóza | Propadnutí poplatku za výzvu | Výkonnost | Výrazný vzestup | Držení pozice | Služby | Pozitivní zprávy | Růst cen ropy | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Zpožďování realizace obchodů | Histogram | Finanční služby | Srovnání s jinými platformami | Přístup k různorodým trhům | Borgis | Platforms | Saxo Bank | Americká data | Investiční strategie | Forex strategie | Jak funguje moderní Prop Trading? | Swapy | Sociální sítě | Nejbohatší | Představitelé ECB | Makléři | Ropa WTI | Počet nákupů výzev | Lenovo | FXstreet.cz | Zájem obchodníků | Igor Kim | Pákový efekt | SMMT | Čisté příjmy | Nové zprávy | Výrobce pneumatik | Bankovní rada ČNB | Obchodování a investice | Výkon | Omega | Forex asistent | Zprávy o trhu | Vývoz LNG | Finanční ztráty | Minimální mzda | Admirals | Václav Klaus | ZEW index | Rohlik Group | Čínské úřady | Zisk z obchodu | Dolar dnes | Krátká pozice | Valná hromada | EURUSD | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | PMI ze sektoru služeb | A-booking | Ceny elektřiny | ProTrader | Data z amerického trhu práce | Vklady | Robinhood | Omezený počet brokerů | Generální klauzule | Broker | Valná hromada ČEZ | Aktivisté | Akciové indexy | Americký prezident | Proražení | Nákup plynu | Posílení koruny | Česká pošta | Výběr obchodních nástrojů | Investorský sentiment | Export | Zprávy o nezaměstnanosti | Platby kryptoměnami | Securities and Exchange Commission | Využití různých tržních situací | Globální ekonomiky | Zastavení poklesu | Mezibankovní trh | Portfolio | Mitsubishi UFJ | ZKPT | Ruská společnost | Uskutečnění transakce | Finanční instituce | Energetická společnost | CFH Makrets | Distribuce | Americký index | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Obchodní tipy | Hodnocení současné situace | Energetické zdroje | Úsporný tarif | Počáteční kapitál | Hongkong | ByteDance | Obchodní platforma | Inflace | Zavedení eura | Radovan Vítek | Unie | Dobrý nápad | Mário Centeno | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Regulace | Béžová kniha Fedu | Falešné signály | Hrubý domácí produkt | Společný podnik | Měnový fond | Kapitálové rezervy | Poměr rozdělení zisků | Exekuce | ISM pro sektor služeb | Tovární objednávky | Velké firmy | Reálné hodnoty | Snížení nákladů | Zasedání FOMC | Thajský baht | Tržní trendy | Týdenní pivotní body | Obchodní rozhodování | Kapitál | Obchodní cíle | Dlouhodobé držení | Sociální nepokoje | Mary Dalyová | Breakout strategie | MPO | Kapitálový trh | Jakub Matis | Základní pravidla systému obchodování | Elon Musk | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Snížit riziko | Dlouhodobé pozice | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Investovat | Vyšší náklady | Asociace | Dovednosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Náhoda | Penále | RWE | MT5 | Aircraft Industries | Technický výhled trhu | Tržní pohyby | Poskytovat investiční služby | Úroveň volatility | Reakce trhů | CopyFX | Pro tradery | Ziskové cíle | Oslabování dolaru | Představitelé Fedu | Spolupráce s brokerem | Tencent | Výrobní ceny | Onemocnění COVID-19 | Performance | Automobilka | EPH | BCM | Aktivity v USA | Bývalé prop firmy | JOLTS | EUR/CZK | Zájem investorů | Nové měny | ECN Brokeři | RoboMarkets | Náklady na potencionální ztrátu kapitálu | Cohn Robbins | Finančník | Bloomberg | Jestřábí postoj | Makrodata | Maximální denní ztráta | Investoři | ADR | cTrader vs. xStation | Fungování | Nabídka | WallStreetBets | Report ADP | Ceny ropy | Obchodní týden | S/R zóna | Financial | BaFin | Prezidentka ECB | Investiční | Evropská měna | Nový model | Americké prezidentské volby | Možnost obchodovat | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Zprávy | Dlouhodobé investování | Majitel | Současný trend | Limit na drawdown | Obchodní plán | Specifické obchodní podmínky | Míra inflace ve Spojených státech | Dosažení zisku | BREAKING | Jádrový index | Riziko recese | Statistiky prop trading | Bez rizika | Zisk | Různé obchodní strategie | Správkyně Sberbank | Co je to prop trading | Obchodovat s větším kapitálem | Sloučení | Část zisků | Ruské ropy | Bank of England | Žebříček nejbohatších Čechů | Rizika investování | Zveřejnění zprávy | Realitní skupina CPI Property Group | Alstom | Technická analýza BTC/USD | Uložení peněz | Daniel Křetínský | Aktuální ceny akcií | GME | Zápis z posledního zasedání | Propad | Pohyby trhu | Silný růst | Skryté poplatky | BABA | Česká měna | Celkový trend | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Mitsubishi UFJ Financial Group | DOGE | Bydlení | Tržní podmínky | KDU-ČSL | Funkční období | NSDQ | CRHC | Sestupný trend | Kč/EUR | Udržitelnost | Počet investorů | Kolísání cen | Míra | Výhody a rizika | Analýzy | Software (aplikace) | Slevy | B-book | TTF | Hospodaření státu | Zasedání Evropské centrální banky | Digitální měny | Hedgeové fondy | Přístup na burzu | Posilování české koruny | Hlavní události | Brusel | Tlak medvědů | Pochybení | EP | Tržní ceny | Challenge/Výzva | Kupující | Raphael Bostic | České koruny | Výrobce letadel | DMA | Chřipka | Short selling | Firma Belviport Trading | Úrok | Koruna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Potenciální rizika | Sloe | Pověst firmy | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Monopoly | Bohatý | Situace ve Spojených státech | Řízení rizik a poplatky | Tradingové challenge | Tržní kapitalizace | Gen Digital | Program SwiftTrader | Akcionáři | 2017/565 | Emoce | Automobilka Škoda | Warren Buffett | S&P | xStation | Skupina PPF | Trigger | Vzdělání | Den daňové svobody | Očekávání investorů | Obchodování | Potenciální zisky | Fáze 2 | Vesa | Vysoké ceny energií | Český index nákupních manažerů | Meta | Povinnosti OCP | Oznámení | Investiční činnosti | Kroky centrálních bank | Provozní výsledky | Sázka | Nomura | ZEW | HCFB | Rubl | Ropovod | Snižování sazeb | Britské libry | Michelle Bowmanová | Americká společnost | České firmy | Fenomén | A-booking (A-book) | Úvod do světa Prop Tradingu | Covid | Nejlepší čínské akcie | Eurostat | VaR | Dokončení evaluační fáze | Prezident | Obchodování s akciemi | Emise skleníkových plynů | Obchodní dovednosti | Deflace | Investiční aktivita | Instrument | Forex Funds | Šokující předpovědi Saxo Bank | Posílení libry | Inflace v eurozóně | Patrick Harker | Srovnání prop trading platforem | Investiční banka | Zvýšené riziko | Dopady války na Ukrajině | Praha | Hospodářské cykly | Hazardní hry | Odebírání signálů | Plyn | Ihned získat účet | Povolení k činnosti | AUD/JPY | Nejdůležitější události | IMG Bohemia | Sulut Airways | Obchodování se CFD | Přístup k finančním trhům | MetaTrader 4 (MT4) | Trading odvětví | Hospodaření | Petrochemická společnost | Futures | Vydělat peníze | Zvládnutí emocí | Firmy | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | RWE Gas | Vláda USA | ESMA | Páka | miniFX | Čínské zboží | Obchodování na páku | François Villeroy de Galhau | Obrázek schématu fungování prop firem | Rostoucí trend | Advokátní kancelář | Národní loterie | Jaká úskalí či omezení Prop Trading přináší? | Držení otevřených pozic | Finanční krize | Speciální požadavky | Nástroj | Kurz dolaru | Financial Conduct Authority (FCA) | Advokátní kancelář Arrows | Výsledky | Andrej Babiš | Klesající trend | Automatické obchodní systémy | Počet obchodních dní | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Obchodní proces | Makro data | RBC | Supreme Edition | Forex robot | Minulá výkonnost | Záporné zůstatky | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Česká koruna | Tržní sentiment | Retracement | Obchody | Rozhraní a funkce cTrader | Potenciál poklesu | Profit Target | Britská měna | Ant Financial | Zůstatek | Finance Bank | Čerpání účtu | OPEC+ | Tvůrci trhu | Nastavení stop lossů | Obchodní výsledky | Indonéská rupie | Zastropování cen elektřiny | Systémová rizika | Objem | Záporné ceny | Greenpeace | Rozpočtový deficit | Pomoc od vlády | Nizozemský regulační orgán pro finanční trhy | Elektrické vozy | Ředitel ČEZ | Obavy z recese | Třetí pilíř | Těžařská firma | Federální rezervní systém | Snížení daní | Odhad amerického HDP | Klima | Akciový index | No Dealing Desk | Škoda Transportation | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Strategie Ondřeje Hartmana | Postavení na trhu | Britská premiérka Liz Trussová | Aktivity v Rusku | Pozornost | Země EU | Národní měny | Dvoufázový evaluační proces | Shortovat | Skupina ČEZ | Jak si vybrat toho pravého brokera | Státní rozpočet | CME | Digitální zlato | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Důchod | AMC | Omezený čas | Snížit emise | Posílení amerického dolaru | Studie | Kanada | Škoda Group | První obchodní den | Ant | Průraz | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Floor | Deficit | EDF | Demo účet | Polsko | Příklad výpočtu tradingových nákladů | Reakce trhu | MWh | Nesplnění evaluační fáze | JDE | Akcie O2 | Plný úvazek | Uznávání licencí | Rekotace | Neseriózní brokeři | Ceny domů | Spekulace | Fibonacci retracement | Hypotéky | Lukáš Kovanda | Školení | Kopírování úspěšných obchodníků | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Zestátnění | Evropa | Penzum informací | Změny na trhu | Úspory | Jackson Hole | Příležitosti k obchodování | Šokující předpovědi | Vesa Equity | USD/PLN | OPEC | Znalost | Ukrajina | Arrows | Jednání FOMC | Budoucí vývoj | Sdílení zkušeností | Bollingerova pásma | Obchodování forexu | Specialista na online obchodování | Finance Magnates | Obchodování s kapitálem prop trading firmy | Národní rozpočtová rada | České dráhy | Začátečník | Čínský dovoz | Otevření obchodu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Denní graf | Fundovaný účet | Makroekonomické údaje | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Index Ventures | Protistrana vašeho obchodu | Technické analýzy | Limit pro ztrátu | Autorité des marchés financiers (AMF) | Vstupy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Další růst | Denní volatilita | ProCent | CapXmaster | Propouštění zaměstnanců | Společnost Meta Platforms | Riziko obchodování | Klíčové události | Instituce | Řízení rizika | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | Světová rezervní měna | Růst kryptoměn | Makroekonomické ukazatele | Americké objednávky | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Digitální měny centrálních bank | LNG | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Burza cenných papírů | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vladimír Dlouhý | Borealis | Rozhodnutí vlády | Rady ohledně investičního nástroje | MetaTrader 5 (MT5) | FKI | Francouzská společnost | Czech Fund | MetaTrader | Míra neúspěšnosti | Poskytování investičních služeb | Forex zpravodajství | Index cen výrobců | Snížení úrokových sazeb v USA | Apple | Natland | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | STP (Straight Through Processing) | Měny centrálních bank | Podnikatelé | Trh s futures | Trh | Komise | Zadlužení | Příkaz Stop | Aktivita na trhu | Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů | CL | Války na Ukrajině | Výkyvy | Inflace v říjnu | Realita obchodování | Výrazný růst | Nízké spready | Ptačí chřipka | Fed | Luis De Guindos | MetaTrader 4 | Reálná hodnota | PLATINUM | Algo | Korekce | Zprávy a analýzy | Upozornění | Nákup dolaru | Kov | Steen Jakobsen | Světové měny | Zákonodárce | Česká republika | Buffett | Money management | Chorvatsko | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Skalpování a intraday trading | WISE | Pražské burzy | Downtrend | Česká bankovní asociace | Platformy cTrader | Výběry | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Vietnam | Konkurenceschopnost | Tradingové schopnosti | Dosahování zisků | Přímý přístup na trh | Vývoz do Číny | Stablecoin | Posílení dolaru | Grafické nástroje a indikátory | ANO | Automatické kopírování obchodů | Kupní cena | Společnost Lumius | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Riziko prop firmy | Trumpova administrativa | Ovlivňování ziskovosti traderů | USD/CZK | Společnost XTB | Ripple | Tescan Orsay | Moneta | Super obchod | Hospodářský růst v Německu | Zlepšit v tradingu | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Nejlepší prop tradingová firma | Nepoctivý obchodníci | Vládní dluhopisy | Data z USA | Odhad růstu HDP | Hlavní investiční služby | Stanovené cíle | Obchodní plány | Equity | Negativní dopad | Spotřebitelská inflace | Commission | Proprietary Trading | Přístup k fundovanému obchodnímu účtu | STP/ECN Brokeři | Sell | Americký trh | Long pozice | Diversifikace investic | Autorité des marchés financiers | Segregované účty | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Exporty | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Markets | Tvůrce trhu | Deficit nabídky | Prodeje | Uzavření pozice | Licence udělená Českou národní bankou | Systém vzájemného uznávání licencí | Web3 | Realitní magnát | Obchodní praktiky | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Propadnutí poplatku | Rostoucí ceny plynu | Makroekonomika | Agentura AP | Spotřební zboží | Trendové linie | Paušální daň | Výpadky | Buy | Objem obchodů | CFTC | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Telco | Invest | Gazprom | Vysoké standardy | Centrální banka | Funkce CopyFX | Americká seance | Jednání OCP | Andrew Bailey | Významné zprávy | Finanční prostředky v bezpečí | Životní prostředí | Inflace v Británii | Obchodování strategií profesionálů | LYNX | ERA | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Podpora a služby zákazníkům | Pohyb měnových párů | Rizika | Technické problémy | Centrum | Společnosti | Úspěšní obchodníci | Výběr mezi STP/ECN a Market Makerem | Fundamentální faktory | Úspěch v evaluační fázi | Verifikace | Testování na demu | Poměr kopírování | Noble Securities | Mentoring | Prodávající | Guvernér ČNB | Technické signály | Pokles dolaru | Spektrum trhů | Coinbase | Počet uzavřených obchodů | Rozhodnutí EU | Recenze a zkušenosti ostatních traderů | Nárůst objemů | API | Potenciální konflikt zájmů | Osobní konzultace | Čínské firmy | Kapitál firmy | PMI ve výrobě | Nízká volatilita | Obchodníci | Chladné hlavy | Trading oddělení | Projít ověřovacím procesem | Škoda | Payrolls | CZK | Reuters | LYNX Pro | Obchodování s fundovaným účtem | Fyzické akcie | Baidu | Kapitál prop firmy | Slušný zisk | AUD/USD | Obchodník na forexu | Poplatková struktura | Technický výhled | Přístup k tradingu | Snižování rizika | Tradingové strategie | Změny v ekonomice | Obraty | Prodejní ceny | Depozitní sazba | Funkce cTrader | Výstupy | Hypomonitor | Úskalí či omezení Prop Trading | Hodnocení brokerů | Evropská unie a Spojené státy | Cyklus růstu | Andrea Unger | Libra šterlinků | Předseda | Klientská podpora | Měnové intervence | Radek Zalubil | Regulační orgán v EU | Společnost Allwyn Entertainment | Rozpočtové deficity | Přístup na finanční trhy | Metody analýzy | Růstový impuls | Uzavření trhů | Příjmy prop firmy | Hardware | J&T | Hlavní trend | Silná data | Zkušenosti ostatních investorů | Pokročilé obchodní platformy | Zásahy ze strany brokera | Saxo | Guvernér | Fond kvalifikovaných investorů | Správa obchodních příkazů | Evropská unie | Typy poplatků | Daniel Beneš | Kopírování obchodů | HDP v USA | Příkaz | Cenové trendy | Ekonomiky | Intradenní obchodování | PROP Trading | Shanghai Composite | Webináře zdarma | Rychlý růst | Zavedení digitální měny | Libra | Energetický a průmyslový holding | My Forex Funds (MFF) | Falešný signál | Nakoupit akcie | GameStop | Mikro loty | Ztráty peněz | CFD | Velké množství obchodů | Centrální banky | Pojištění vašich vkladů | Dopad na ekonomiku | Cena akcie | Životní úroveň | DAX | Psychologie tradingu | Americké ministerstvo obchodu | ČEZ Daniel Beneš | Broker licencí od ČNB | Financovat | Pohyby na trhu | Ztráta | Evropské země | BRICS | Profitabilní | Hedvábné stezky | Neustálé vzdělávání | Nový rekord | Rozvoj vašich dovedností | Spotřebitelské ceny v Česku | Úroky | Velké srovnání prop trading platforem | Stop-Loss a Take-Profit | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Jednání ve střetu zájmů | Česká antivirová firma | Ranní nadhoz | Za poplatek ihned získat účet | Cena | Investiční banky | Kypr | ERÚ | Dobré obchodní signály | Jednání OCP se zákazníky | Air | Celkový výsledek | Roční maximum | Firma | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Medvědí trend | Skupiny PPF | Technické korekce | Údaje o indexu spotřebitelských cen | EBay | Epidemie | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Devizoví obchodníci | Rozhodnutí americké centrální banky | Co je to A-booking | VW | Americká firma | Pokles | Index PCE | Holubičí postoj | Ropovod TAL | Regulace AI | Margin | Know-how | Take-Profit | Google recenze | Koronavirus | Počet uživatelů | Gala | Americké společnosti | Účet s významným obchodním kapitálem | Potenciální zisk | Hedge | Rezervní měna | Poplatek | Systém prop firmy | Jaderné elektrárny | Svaz výrobců a prodejců automobilů | Zemědělci | KNF | Restrikce | Maloobchodní tržby | Index ISM | Carlyle | Výplaty zisků | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) | HDP | Možnost nastavení páky | Důvěryhodnost | Obchodník | Podvodní obchodníci | Čepro | Participace | Obchodování s kapitálem prop trading | COVID-19 | Analýzy trhu | BoE Andrew Bailey | Problémy | ISIN | Index cen | Bankovní rada České národní banky | Index PX | Čínská vláda | Pohyby směrem dolů | Společnost Facebook | Daně | Lídři | Pivot | Velké riziko | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Obchodovat | RRR | Momentum | Daně z příjmů | Broker Tickmill | Konsorcium | Obchodní rozpětí | Zisky | FCA | Manipulace s cenami | Nevýhody | EUR/MWh | PYUSD | Bohatý táta, chudý táta | Intervence na devizovém trhu | Swap | Miliardy eur | Snížení spotřební daně | Firemní dluhopisy | STP účty | Míra nezaměstnanosti v Británii | Společná měna | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Cena zlata | Funding Talent | Pullback | BCM Begin Capital Markets | Přecenění | Breakout | Index výdajů | F-35 | Výše poplatků | Růst cen | Dodržovat pravidla | Partnerský program | Banka | Dluhový strop | RSI | Africký mor prasat | Pevné nervy | Obchodní příkaz | Dnes na trzích | Financování | Gigafactory | Platforma MetaTrader | Podnikání | ČSÚ | Dlouhá historie prop firmy | Intraday trading | Vyplácení podílů z dosažených zisků | Založení účtu | Obchodní platformy a technologie | Omezení dodávek | Typy Brokerů | Seminář | Pokles ekonomiky | FXstreet srovnávač brokerů | Pilíře fundamentu | Martin Klass | Czechoslovak Group | Tlak na výkon | Zprávy z USA | Bankovní asociace | Globální poptávka | Zkušenosti ostatních traderů | Investiční poradenství | Expobank | Talent a dovednosti | ROCE | Férové obchodní praktiky | Cykly | Line | Index spotřebitelských cen | EGAP | Strojírenské firmy | Průměrná hodnota | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Akcie Hypoport | Peter Kažimír | Jedno euro | TA3 | Kopírováním vašich obchodů | Vymáhání nároku | Ropa | Mali | Krypto trh | Licenční řízení | Práva ke značce | Poskytovatelé likvidity | Manufacturing PMI | Spotřebitel | Jak vybrat nejlepšího brokera | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Růst dolaru | Vydělávat peníze | Výběr mezi STP/ECN | Americké státní dluhopisy | Společenské změny | Odhodlání | Raiffeisenbank a.s. | Facebook | Inflace v Maďarsku | Tržní šum | Obchodní aspekty | Volatilita je nízká | Akcie Gamestop | WTI | LVMH | Bod | Miliardy korun | Soustředit na obchodování | Proprietární obchodování | Silnější koruna | RBNZ | Paládium | Reserve Bank of Australia | Obchodování CFD | Americká měna | Nord Stream | EMU | Wall Street | Udržení chladné hlavy | Android | Saúdská Arábie | Aktivní obchodování forexu | Euro | Nároky na likviditu | Protistrana obchodu | OCI | Ziskovost | Fundamentální pozadí | Sázet | Výhody a nevýhody | Procentuální risk | Ekonomická zpráva | Otevření účtu u brokera | Ověření licence brokera u ČNB | Omezení Prop Trading | Systém CopyFX | Marže | Účet prop firmy | Pohyby ceny | Německá ekonomika | Forex Factory | Státy EU | Světová obchodní organizace (WTO) | Spojené státy americké | Ministerstvo financí | Model Market Maker | Vstup do obchodu | Mírná korekce | CETIN | Recenze | Zprostředkovatelé | Alphabet | Tempo růstu HDP | Struktura | Držení pozic po dlouhou dobu | Rada ČNB | Zkušenosti | STP/ECN vs. Market Maker | Inovace | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ekosystém | Výkon obchodní platformy | Obchodní bilance | Mario Centeno | Obchodní systémy | Nižší poplatky | Signály | Novější prop firma | Zdanění | Brokerská společnost | Nabízené obchodní platformy | Automatizované obchodní systémy (AOS) | Bankovní účet | Bank of Canada | STP | Ustanovení zákona | Statistiky | Liz Trussová | Náklady na obchodování | Amcor | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Výběr správného typu brokera | Pocity | Pravidlo maximální ztráty | FX | Zahraniční obchodníci | Purple Trading | Investování do ETF portfolií | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Home Credit | FTMO.com | Používání kryptoměn | 256/2004 | Meziroční růst spotřebitelských cen | Sledovat tržní trendy | Vyhodnocování recenzí | UST | Money Manager | Akcie Alibaby | Představitelé centrální banky | Úrovně supportu | Pravidla systému obchodování | Regulační politika | Liberty Steel | Úsilí | Srovnání míry ziskovosti | Short pozice | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Trailing Stop | Nejlepší prop tradingová firma na světě | Investovat peníze | Finanční situace | Demo účty | NortonLifeLock | Investujte | Ceny plynu TTF | Proinflační | Platforma | PPF | AUD | Příjmy z poplatků | Globální finanční krize | Pečlivě vybírat brokera | Bankovní unie | Binance | Silná rally | Odvolací soud | Nové obchodní příležitosti | Německá průmyslová výroba | Dodávky ropy | Světové produkce | Informace o spolehlivosti brokera | Co je cTrader? | Národní bezpečnost | Právní poradce | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | MFF | Jednání obchodníka s cennými papíry s investory | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Oslabení | Hospodářský cyklus | Skupina firem | Ruský Gazprom | Fungování prop firem | Filip Žižka | Status profesionálního obchodníka | Plánování | Caixin | Market Maker | Realizace obchodu | Uhlí | Hodnota indexu | Velké srovnání prop trading | Další posilování | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Powellovy komentáře | Portfolia | Napětí mezi USA a Íránem | Dealing | Expert | Daytrader | Vývoz | Josef Zeman | Britské loterie | Investiční cíle zákazníka | Odebírání signálů na Forexu | Recese | Zlepšování obchodních výsledků | Likvidita | Švýcarský frank | Nabízení rozdílových smluv | Capital Partners | Forex funds | Obchodní smlouvy | Analýza BTC | Uzavření fundovaného účtu | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Modrá pyramida | Americké statistiky | Společnost EDF | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Čtení recenzí | Guvernér BoE | Expert Advisors | Obchodní rozhodnutí | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | ČR | OCP pravidla | Maximální čerpání účtu | Ekonomické podmínky | Frank | Ministři | ERM | Negativní recenze | Kapitálové výdaje | Transparentní | Obchodování Futures | Pivot Pointy | Snížení úrokové sazby | Investiční firmy | Pracovní síly | Údaje z USA | Dlužníci | Goodyear | Oscilátor Marlin | Britské národní loterie | Cesta k úspěchu | Čínské exporty | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Trh s kryptoměnami | FOMC minutes | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Investiční fond | Obchod s využitím finanční páky | Online grafy | Úspěchy | Intradenní pohyby | NEST | Instant Funding | Swingové maximum | Prezident Donald Trump | Ziskový obchod | CySEC | Rostoucí inflace | Výrobci elektřiny | Soud | Seznam brokerů | Společnost ČEZ | Komunita | Výrazný pohyb | Booking | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Cena elektřiny | Řízení kapitálu | Další funkce | Předpovědi | Martin Novák | Státní podpora | Challenge | Vysoká ztráta | Tržní příležitosti | Maloobchodní tržby v USA | Ceny plynu | Státní distributor paliv | Benzín | Projití tradingové challenge | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Hodnota sloučené společnosti | Sankce | Důležité informace | Výběr správného brokera | Japonský jen (JPY) | Vstoupit do obchodu | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Windfall tax | Ovlivňování pohybů trhů | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Vstupní signály | Spotify | Nařízení | Sazba hypoték | Inflace v Německu | Srovnání míry ziskovosti klientských účtů | Komerční banka | BTC | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Směr trendů | Odborníci | Počet brokerů | Riziko ztráty peněz | Zpřísnění měnové politiky | Nejnovější zprávy ze světa | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Systém brokera | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Americké žádostí o podporu | Východní Asie | Firma Avast | Pyramida | Makroekonomická data | Švýcarský frank (CHF) | Tempo růstu | Podnikatel | Prazdroj | Bankovnictví | Natland Group | Pozitivní recenze | Ministerstvo dopravy | Break-Even | Pohonné hmoty | Divergence | Úrokové sazby | ETF | Talent | Ceny pohonných hmot v Česku | Analýza společnosti | Akciové trhy | Konkurent | Cíle | Loterie | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Myšlenka | Moneta Money Bank | Europoslanci | Saúdové | Hospodářské soutěže | Družba | Viceprezident ECB | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Spojení | Výrobce luxusního zboží | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Cena dnes | CPI Property | Provize | Spokojenost | Internetový obchod | Dlouhodobý úspěch | První odhad | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Aktiva | Pražský městský soud | Pokles inflace | Fintokei | ECI | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | České měny | Investiční kapitál | Negativní vývoj ekonomiky | Okénko trhu | Business | Business model | Nesprávné informace | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Začínající obchodníci na Forexu | Camelot LS | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Nebezpečné pohyby | Konsolidace | Vymáhání náhrady | Výhod copy-tradingu | Tradiční prop trading | Pokles cen | Obchodní příkazy | Algoritmus | Tržní události | Veřejný dluh | Obchodní operace | Trade | Technologická společnost | Začít obchodovat | PayPal USD | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Swing tradeři | ČBA | Řízení výnosové křivky | Nový týden | Tipy pro začátečníky | Zdravotnictví | Makroekonomické indikátory | NZD/USD | Čínské akcie | Kolísání ceny | Riziko ztráty | Contracts for difference | Brazílie | Jihoafrická republika | Trhy dnes | Indexy PMI | Smartwings | Pochybnosti | Omnipol | Orlen Unipetrol | Signet Bank AS | Investiční skupina PPF | RTL | Signál k nákupu | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Ztráty | Přírodní katastrofy | Řetězce | Zákaznická podpora | Sentiment | Zrychlení inflace | Životní minimum | Online obchodování a investice | Platforma CopyFX | Breaking | Výsledek zasedání | Politika | Konkurence | Státní duma | Zvyšování úrokových sazeb | Počet napojených investorů | PLN | Kapitalizace | Typy účtů | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Obchodníci s cennými papíry | Indikátor MACD | Nový Zéland | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | MAM | Srovnání brokerů | Novinky.cz | Dodržování pravidel | Škálovatelné programy | Pravidla hry | Podvody | Poplatky | Karel Komárek | Velká Británie | Růst libry | Zprávy z krypto | Další vývoj | Typ brokera | Pomoc firmám | Poskytnutí rady | Objemy obchodů | XTB | Indexy S&P | Konzistentně ziskový | Obchodování na devizovém trhu | Klaus Zellmer | Zkušený trader | Průběžné vzdělávání | Investování do ETF | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Geopolitická rizika | Držení pozic | Dow Jones | Indie | Nákupy | Držení stabilních akcií | Výhled trhů | Měnové páry | Měnové politiky | Snížení úroků | Koncern Volkswagen | Investiční příležitosti | Forexové obchodování | Ekonomika | Výnosová křivka | Ekonomická data | Prognóza Ministerstva financí | Elektřina | Trading | WTO | Camelot LS Group | Vyzkoušet si trading | Ovlivňování ziskovosti | Obchodování s cizími měnami | Proticyklické kapitálové rezervy | One Ticket | Commerzbank | Zhodnocení | Katastrofy | Jiří Šimáně | Výhled | Velmi volatilní | Timeframe | Kurz libry | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní účet | Obchodní myšlenky | Technická analýza BTC | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Ethereum | Pension Plan | Zpráva o trhu práce | Embargo | Václav Husník | Energetické společnosti | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Trendové čáry | Scalping | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Čerpací stanice | Evaluační fáze | Lumius | Finanční trhy | Miliardáři | Údaje o maloobchodních tržbách | Ekonomické trendy | Výsledek zasedání Fedu | Zahraniční obchodník s cennými papíry | Data o inflaci | Expanze | Full-time trader | eBook | Jiří Šmejc | Embarga a sankce | Investiční podmínky | Makroekonomické analýzy | Americká vláda | Fondy | Komise pro cenné papíry | Další funkce a podpora | Ziskovost klientských účtů | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | USD za barel | Obchodník s cennými papíry | Spread | Iniciativa | Index spotřebitelských úvěrů | Skalpování | New York | Tradingové webináře | Swing | Protesty v Hongkongu | Krize | Jak se obchoduje | Výše mezd | Optimalizace | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Depozitní sazba ECB | ZPKT | Cyprus Securities and Exchange Commission | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Jednání obchodníka s cennými papíry | Nástroje a indikátory | AOS | Hlavní pilíře fundamentu | Šampion v tradingu | Štěstí | Pozitivní očekávání | Majoritní akcionář | Situace kryptoměn | Prezidentské volby | Zkušeností jiných obchodníků | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Nepoctivý OCP | Trhy | Prodej challenge | Výplata | Nový cyklus | Mezibankovní | Flexibilita | ODS | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | České vlády | Internetová společnost | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Poradenství | Investiční skupiny | Rozvoj | Společnost Rohlik | Růst cen komodit | RBA | Asociace exportérů | AstroPay | Obchodování s CFD | Teherán | Rozhovor | Hlavní měnové páry | Plán obchodování | Transakce | Šéfka ECB | Cena transakce | Hodinový graf | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Bilance | Volby | Snížení úrokových sazeb | Innogy | Zaměstnanost | Profitovat | Promyšlená rozhodnutí | Analytické zprávy | Energie | Důležité zprávy | Zpravodajství | Kodak | Retailový obchodník | Mezinárodní obchod | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Lépe rozumět trhům | Šance | Nezaměstnanosti v Německu | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Jasný signál | Údaje o HDP | Akciový trh | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Intradenní obchodník | Sazby | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Silný pokles | Historie | Renáta Kellnerová | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | Zajímavé pohyby | CV90 | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | MetaTrader Supreme Edition | USD | Index podnikatelské aktivity | FTMO | Miliardy dolarů | Burzovní trhy | Generální ředitel ČEZ | Investiční doporučení | Investor | Tým CapXmaster | Finanční trh | Africký mor | MetaTrader4 | EET | Seznam.cz | Instant funding | Data z Německa | Regulační orgán | Prop firmy | Huw Pill | Jestřábí politika | Automatický obchodní systém | Vyspělé ekonomiky | Obchodování OTC instrumentů | Sberbank | EIA | Nejlepší rozhodnutí | Brokerská značka | Sberbank CZ | Platformy | IPO | Služby zákazníkům | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Pracovní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Cíle zákazníka | Signál | Dna | Výrazný zisk | Digitální měna | Meziroční inflace | Zdražování | S/R zóny | Většinový podíl | Riskování | Britská vláda | ADP | Typ obchodování | Jim Rogers | Přijetí eura | Číst grafy | Short squeeze | Ocenění | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Etické kodexy | Forex trader | Výdaje | Evropská komise (EK) | Změny trendu | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Společnost | Strategie řízení | Časové období | Ekonomické důsledky | ZEW index ekonomického sentimentu | Poskytnutí investiční služby | Sázky | Forbes | Akcez | Obchodujte | EP Commodities | Colt | Zvýšení volatility | Thomas Barkin | Retailoví investoři | Tržní pohyb | Jerome Powell | Jestřábí Fed | Wise | Cena akcií | ECB Luis De Guindos | Autoriteit Financiële Markten | Investování | Non-Farm Payrolls | Značný kapitál | Upozornění na rizika | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Daně z příjmů právnických osob | D1 | Mimořádné zasedání | Kvalitní technická podpora | CPI Property Group | Investiční poradce | Investiční rady | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Obchodní účty | Poplatek za tradingovou challenge | Obchodní signál | Investiční skupina | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Ondřej Hartman | Banky | Vyřizování stížností | Broker licencí | Základy obchodování na Forexu | Ceny pohonných hmot | Úrokové náklady | Maximální ztráta | Růst | Obchodování EUR/USD | Zákon o kapitálovém trhu | Dopad na finanční trhy | RegioJet | Ceny v Česku | Pojišťovací společnosti | Ekologické události | Příjmy | OTC trh | Hospodářské výsledky | ČTK | Turów | Proti trendu | Filip Kaczmarzyk | Zajištění | Automobilka Škoda Auto | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Společnost S&P Global | Zprávy z krypto průmyslu | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | Pipy | Prop Trading firmy | Nevýhody prop tradingu | Implikovaná volatilita | Cenový index | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Token | NZD | Bohatství | Cenová akce | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Fundamenty | Mimoburzovní | Hlavní investiční analytik | Varovné signály | Nákupní signál | Arca | ISM index | Obchodní řetězce | Měnový pár | Obchodovat s akciemi | Kompenzace | Tipy pro začínající obchodníky | Swing Trading | Přivýdělek | Očekávaný růst | A-bookování | Kupci | Rizikový kapitál | OCP | StrategyTrader | Rozdělení zisku | Broker Consulting Martin Novák | Intuitivní obchodní platforma | Obchodovat konzistentně | Straight Through Processing | Počet brokerů podporujících cTrader | Nižší úrokové sazby | Direct market access | Obchodování s vyšším kapitálem | Objemy kapitálu | Svět tradingu | Očkování | Série zisků | Výhody a nevýhody prop tradingu | Ekonom Evropské centrální banky | A-booking kopírování | Isabel Schnabelová | Objem obchodní pozice | Příjmy v dlouhodobém horizontu | Analýza hospodářských politik | Michael Barr | Analýza | Deficit hospodaření státu | Kvantitativní obchodování | Udržení ziskovosti | Nové obchody | Obchodní rizika | Průzkum | Akcie menších společností | Ekonomické modely | Dodatečné zisky | Brent | ProTrader program | Miliony měsíčně | Možnost postupného navyšování kapitálu | Take-Profit úrovně | INDO Defence | MUFG Bank | Arca Investments | Výrazný pokles libry | Náklady na B-booking | Stav hospodářství | Růst hodnoty bitcoinu | Kritéria pro výběr brokera | Nákupy luxusního zboží | Splnění challenge | Nepříjemné situace | Regulace a bezpečnost | Obchodní software | Fundamentální analýza pro začátečníky | Automatizovaný obchodní systém v cAlgo | Časový limit | Prodejní signál | Američané | Výhody | CapitalPanda | Brokeři pro skalpování | Myšlení | Nalezení brokera | Váš kapitál | Poplatky za neaktivitu | Podporované platformy | cAlgo pro automatizované obchodování | Minimální počet obchodních dní | Technická analýza | Strach z chyby | Křiž smrti | Nové digitální měny | Ruský finančník | VIP zóna | Americké centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Události v eurozóně | O2 | Drahý plyn | Disciplína | Rozpočtové deficity a přebytky | Ministr práce | Deficity a přebytky | Klienti Purple Trading | Různé typy aktiv | Trading Room | Náklady na držení pozice přes noc | Nevýhody cTraderu | Obchodní aspekty brokera | Diskusní skupiny | Norsko | Obchody obchodníků | Vyplácení ziskových traderů | Finanční úspěch | Instagram | Obchodování na finančních trzích | CONSOB | OX Capital Markets | Stránky s hodnocením | České hospodářství | Obchodní signály | John Williams | Rozhodnutí britské centrální banky | Christine Lagardeová | Držení pozice přes noc | Srovnání platformy cTrader | Trendové pohyby | AOS trading | Home Credit & Finance Bank | Americká centrální banka | Nastavení Stop-Loss | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Skrill | B-booking obchodníků | Neteller | Koupit akcie | P/E | Colt CZ | HDP Německa | Události roku | Dodržování pravidel risk managementu | Nástroje a obchodní platformy | Nízké poplatky | S&P Global | Management | Zasedání Fedu | Korekční pohyb | Guru | Nabídka investičních nástrojů | Pivovary Staropramen | Ministerstvo obchodu | Nadšení | Dolary | cTrader vs. MT4 | Analýza makroekonomických zpráv | Regulační úřad | Vyhlídky | Nástroje pro efektivní trading | Obchodování na trzích | Nemovitosti | Výrazný pokles | Licence Sberbank CZ | Platforma cTrader | Nio | Dobré analytické nástroje | Současný klesající trend | Předpověď | Onemocnění | Marka | Údaje | BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) | Srovnávací nástroje | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP eurozóny | Neseriózní prop firmy | Náklady na potencionální ztrátu | LBMA | A-booking a B-booking | Asie | Výrobci aut v Británii | Zdokonalování obchodních dovedností | Forex Street | Alibaba | Investoři z Redditu | Výsledky průzkumu | Prop tradingová firma | Automobilky | Inflace v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Bitcoin | Důležité zprávy z USA | Noční obchodování | Pojišťovny | Americké měny | Graf | Podíl zisku | Position sizing | Spotware | Spotware Systems | Ropa Brent | Hráči na trhu | Aktualizace softwaru | Přehled | Výnosové křivky | Short | Zelené investice | Ekonomické události | Stavebnictví | Pár EUR/USD | Tržní analýzy | Zpráva o inflaci | Biden | Forex kalendář | Cenový index výdajů | Získat účet | Růst eura | Provedení obchodu | High | Index spotřebitelské důvěry | Typ investora | Investiční společnost | CHF | Reálný účet | HDP USA | Spot | Mezinárodní skupina | Prezident Trump | Dění na Ukrajině | Zajištění na důchod | Analýza BTC/USD | Zvýšení úrokových sazeb | Time-Frame | Ověřená hodnocení | James Bullard | Evropský plyn | Broker se zahraniční licencí | Důvěra spotřebitelů | Potvrzení vaší schopnosti obchodovat | Vyšší časové rámce | Arbitráže | Možnost obchodovat s větším kapitálem | Peníze na obchodní účet | Počet pracovních míst | Akcie LVMH | Píle | Fiocchi Munizioni | Introducing broker | Drawdown | Index CPI | Další rozvoj | Index nákupních manažerů (PMI) | ICBC | Royal Mail | Investiční nástroje | Technické indikátory | xStation5 | Technická rezistence | Začínající obchodník | Německá energetická společnost | Průchodnost výzev | STP/ECN | Podpora | Absence ochrany kapitálu | Poslanci Evropského parlamentu | Obchodní chování | Velké banky | Růst spotřebitelských cen | Investování prostřednictvím CFD | PPF Telco | Capital Markets | Volatility | OKD | Tendr | Broker Consulting | Pravidla EU | Tržní data | Geopolitické faktory | MT4 | Skluz | Plzeňský Prazdroj | Srovnání platformy | My Forex Funds | HDP v eurozóně | Flat | Demografické změny | RTL Hrvatska | Světová banka | Společnost PayPal | Silky | Trendová linie | Zemní plyn | Celkový sentiment | Ministr průmyslu a obchodu | Německo | Portfólia | Mimoburzovní trhy | Japonsko | Výhled cen | EU a USA | Otevřené obchody | Trh s platinou | iOS | Intraday | Kellnerová | Opce | Full-service broker | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Twitter | Aukce | Fiskální udržitelnost | Algo trading | DBS | Novozélandský dolar | Energetický sektor | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | USDCZK | Refundable | MJ | Index nákupních manažerů ve výrobě | Technická podpora | Jozef Síkela | Aktivní obchodování | Makroekonomický kalendář | Zdražování potravin | Nákupy dolaru | Směřování | Rozhodnutí ČNB | LIBOR | Vyšší pákový efekt | Dlouhodobí investoři | Arbitráž | Partnerství | Velké peníze | Premiérka Liz Trussová | Rostoucí trendová linie | Šmejdi | Investiční služby | Nájemné | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Energetická společnost ČEZ | Grafy | Výsledek obchodu | NÚKIB | Rozpočet | Boční trend | Ruský plyn | Vice | Viceprezident | Pražská burza cenných papírů | NAFTA | Platina | Prognózy inflace | Vedení účtu | Cohn Robbins Holdings | Směnný kurz | Státní dluhopisy | Aktivum | Vliv na obchodování | Technologická společnost Apple | Platební prostředek | Obchodní schopnosti | Obchodní partner | Rizikovější nabídky | Indonésie | Forex obchodník | Zprávy a události | Jednoduché tipy | Evropské investiční banky | Ontario Teachers' Pension Plan | Možné zásahy ze strany brokera | Generovat zisk | JD.com | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Právo | Snižování úrokových sazeb | Starwisata Air | Dostupná data | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Riziko | Provozní zisk | Evropské indexy | Velikosti pozice | miniFX strategie | Potenciální podvody | Americký dolar | Google | Situace | Vysoká inflace | Srovnávač brokerů | Makro | Prime | Základy obchodování | Mitsubishi | Zahraniční OCP | SwiftTrader | Evropská centrální banka | Licence Sberbank | Vybírat zisky | Počet žádostí o podporu | Platební bilance | Akcie v roce 2019 | Tržby | Vymáhání náhrady škody | Institucionální investoři | Vládní koalice | HFT | Pepa Zeman | Snížení sazeb | Ukončení činnosti | Investiční rozhodnutí | Koruna dnes | Fond | Závislost | Prop firma | Vysoká rizika | Voda | Marketingová komunikace | Luboš Růžička | Růst americké ekonomiky | DIA | Ochrany kapitálu | ECB | Šmejc | Závazek | GEN | Aircraft | Intervenovat na devizovém trhu | První fáze | Pozice | BAT | PX Pražské burzy | Výběr brokera | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Denní obchodování | Antimonopolní úřad | Provozovatel loterií | Eurozóna | Časový horizont | Cenový graf | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | FXstreet | Partners | Začít vydělávat peníze | Vývoj inflace | Finance | Pohyb trhu | Kurzy | Intervenovat | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Stránky ČNB | Oslabení kurzu | ERM II | Vzdělávací programy | Nejnovější zprávy | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | Reálné peníze | Conference Board | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | Šokující předpovědi Saxo | Risk Management | Spekulativní pozice | Inflační očekávání | Vesa Equity Investment | Likvidní měny | Vládní politika | Budvar | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Evaluační proces | Sazby ECB | Technické dovednosti | Zinek | Temelín | Měnová politika | Ekonomické sankce | Stálost cen | Dluhopisy | Nárůst výnosů | NATGAS | Výplaty zisků z fundovaného účtu | Strategie řízení rizik | ISM | Technologické inovace | Dlouhodobý investor | Air Bank | Webináře | Negativní vývoj | Sazby beze změny | Financial Conduct Authority | Analytika | Philadelphia Fed | Risk | Ohlédnutí | Index inflace | Pozornost trhu | Odraz ceny | Christopher Waller | ECN | Poptávka | Pokročilí tradeři | Trader | Pád akciových trhů | Co bude | Zasedání Bank of England | Krypto | Správkyně Sberbank CZ | Psychologie | Bulharsko | Tempo inflace | CAD | Čína | Očekávání trhu | Dodržování povinností | Pivotní body | EURGBP | Růst HDP | G7 | Uptrend | Agresivní obchodování | Peking | Živé obchodování | Typ poplatků | Ziskové společnosti | Vydělané peníze | Členské země | Fáze verifikace | Korekční fáze | Moderní prop trading | Reporty | Profit Goal | Electronic Communication Network | Společnost Admirals | Počasí | New York Times | Vklady a výběry | Rozvojové ekonomiky | Medvědi | RBI | 229/2002 | Výrobní aktivity | Další vzdělávání | Analytik | Nízký poplatek | Trading firmy | Edukativní zdroje | Brokeři pro swing trading | B-booking | Activision Blizzard | Jak otevřít a zavřít obchodní příkaz | Video | Inflace ve Velké Británii | Míra inflace v Maďarsku | Spready | Zahraniční obchodníci s cennými papíry | EdF | Adam Dulovec | USA | Celkový drawdown | Zdroj příjmů | Fiskální politika | Velcí hráči | Vysoké poplatky | Politické reakce | Drahé kovy | Ondřej Cicvárek | Pozornost obchodníků | Margrethe Vestagerová | Hedging | Válka mezi USA a Čínou | Stanovený procentuální zisk | Chování spotřebitelů | Podnik | Deutsche Bank | Spojené státy | Ropovody | Kvalita zákaznické podpory | Podnikatelská aktivita | Obchodní válka | Fiocchi | The World Cup Trading Championships | Index PMI | Etnetera | HDP ve Spojených státech | Obchodní instrumenty | Mnoho ziskových obchodů | Pin Bar | Podmínky jednotlivých Prop firem | Hliník | Měnové trendy | Obchodníci dnes | Petrus | Expobank CZ | Covid-krize | Dukascopy Europe | Generativní AI | Projití evaluační fáze | Lael Brainardová | Podhodnocený | Devizový trh | Odhady HDP | Výzva | FTMO Challenge | JP Morgan | Možnosti automatizovaného obchodování | JD | Vydělávají miliony | Jednotná měna | Vzdělávání a podpora | Zlato | Alipay | MIFID | Ekonomové | Pravidla Evropské unie | BIS | Ziskový obchodní systém | Obchodovat konzistentně a ziskově | Zveřejnění zpráv | Regulační orgány | Obchodní zkušenosti | Mezinárodní ekonomika | Tickmill | Navyšování kapitálu | Trendy v chování spotřebitelů | Klesající trendová linie | SEC | Nákup libry | Protiobchody | Nařízení ESMA | Česká národní banka | Rozvojové země | Daně z mimořádných zisků | Banka Creditas | Přístup k obchodnímu kapitálu | Omezení prop tradingu | Burze | ECB Christine Lagardeová | Obchodníci na forexu | Jak fungují prop firmy | Dolar | Raketový růst | Green:Code | Změny úrokových sazeb | Funded Trader | Problémy s výběrem peněz | Allwyn Entertainment | Velikost účtu | Světová obchodní organizace | Forexu | Globalizace | Čisté příjmy prop firmy | Pandemie | OMV | WISE Air | Geopolitické události | ANZ | Pips | Spready a komise | Výprodej | Údaje o nezaměstnanosti | Byznys | Průměrná cena | Reorganizační plán | Poskytování úvěrů | Trh pro své klienty | FED sazby | Podnikatelské aktivity v USA | Vlastní kapitál | BTC/USD | Indikátor důvěry | Metody analýzy trhu | Nejvyšší kontrolní úřad | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Financovaný obchodník | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Plánované obchody | Oscilátor | Uzavřít všechny pozice | Analytické nástroje | Larry Fink | EU | Finanční arbitr | USD/JPY | Zájem o ziskové obchodníky | Vyšetřování | Fibonacci | Transparentnost brokera | Objem investic | Náklady na spread | Pokročilí obchodníci | Kalendář událostí | Výrobci aut | Obchodujeme | Evropské společnosti | Porušení povinnosti uchovávat záznamy | Pravidla obchodního systému | Nakupovat | NZDUSD | Vysoké ceny | Forex brokeři | Odvětví | Ovlivňování | Maržové obchodování | Výhled růstu české ekonomiky | Schodek | Britská premiérka | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Oslabování koruny | Paroplynové elektrárny | Vysoké zisky | Panasonic | Možnosti navyšování kapitálu | Investování úspor | Direct market | RBC Capital Markets | Barclays | Rozhodování | Konfederace | Řešení inflace | Provoz britské národní loterie | Odhad růstu ekonomiky | Antimonopolní pravidla | Materiály | Rozdělení zisku u financovaného obchodníka | Základní úroková sazba | Ukazatele | PMI ve službách | Lot | Správa | Maximalizovat zisky | Pokročilé nástroje | Úspěch | Tescan | OTC | Slovensko | Silné trendy | Prudký pokles cen | Výnosy státních dluhopisů | Schodek rozpočtu | Obchod | Zpomalení růstu | Příklad výpočtu | Typy grafů | Významné události | Zkapalněný zemní plyn | Dealing Desk | Ekonomický růst | Mzda | Limity pro maximální ztráty | Sev.en | Miliardy | Holding Agrofert | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Edukační materiály | Maximální ztráty | Výrobní inflace | Prodeje existujících domů | Kurz NZD | Vysoce ziskové společnosti | Akcie GME | Zásobníky | Směr trhu | Obchodní dohody | Základní sazba | Copy trading | Vyšší úroveň | Simulované obchodování | Bezpečnost | Výnosy | Dlouhodobé trendy | Ekonomické zprávy | Komodity | Průměrování | Budoucí obchodní úspěch | Vzdělávací materiály | Americký ISM | Maximalizovat zisk | Ekonom ECB | Vzestupný trend | Obchodování GBP | Dovednosti obchodníků | | Likvidní | CNY | Zpracovatelský průmysl | Recenze a návod | Maximální propad | Zprávy z Německa | Expert Advisors (EA) | Práce | Obchodování na forexu | Časové rámce | Trend klesající | Společnost Seznam.cz média | Síkela | Broker poskytující nízké spready | Hlavní ekonom ECB | Banky pro mezinárodní platby | Jihokorejský won | Jozo Perić | Penta | Moderní prop trading firmy | ONE | Porsche | Camelot | Obtížná výzva | Austan Goolsbee | Euro (EUR) | Dosažení Profit Targetu | Jak obchodovat | Odpovědnost | Zasedání centrální banky | Návrh PPF | Zdanění bohatých | Začínající obchodníci | Týdenní pivot | Jak funguje B-booking | Tudor Jones | Zahraniční brokeři | Směnný kurz dolaru | Držení akcií | Staropramen | Zvýšení daně | Energetické krize | Jak vydělat peníze | Stabilita | Nezkušení investoři | Prezidentka Christine Lagardeová | Objednávky | Zlepšení | Zbyněk Stanjura | První obchod | Představení modulu cAlgo | Hry | cTrader | Konzultace s profesionálními obchodníky | Ekonom | Úrokové sazby ČNB | Trading.com | Optimismus | Pohyb dolaru | Důvěra v českou ekonomiku | Poplatky za obchodování | CNMV | Souhrnný čistý zisk | Poradenské služby | Nápad | Silnější americký dolar | Kotace | Sazby Fedu | Zemní plyn (LNG) | Normální volatilita | Rychlost | Mezinárodní vztahy | Rychlé zbohatnutí | Axiory Europe | Žádosti o podporu | Obchodní styl | Tržby společnosti | Komise v přenesené pravomoci | OK POINT | Online broker | Země G7 | Klasické indikátory | Vymáhání škody | MAST | ČNB dnes | Obchodní úspěch | Investiční cíle | FUNDING | Podnikání na kapitálovém trhu | Nastavení Stop-Lossu | L.F. Investment Limited | Poradci | KKCG | Automatizované obchodní systémy | Reálný účet prop firmy | Nejvyšší výnosy | Omezení cen plynu | Jáchym Petřík | Akcie | Celkové ztráty | Obchodovaný objem | Nižší volatilita | Trading a investice | USD za tunu | Japonský jen | Fáze 1 | Nejlepší broker | Burzovní trh | Target | Profitabilnější | Zprávy z kryptoprůmyslu | Nově vzniklé prop firmy | Státní veterinární správa | Novinky | Kontrakt | Ges Group | Volkswagen | AFM | Obchodní příležitosti | Historie se opakuje | Kapitálové zdroje | Objemy peněz | Podniky | Země BRICS | Vrácené poplatky | Ministr financí | Forexové strategie | HYQ | Vyšší výnosy | Platba | ECN (Electronic Communication Network) | SPOT | Doporučování investičního nástroje | Technické faktory | Uzavření obchodu | Příjmy z poplatků za prodej challengí | Jak vydělat | Ekonomické modely a prognózy | Býčí trend | Ocelárny | Udělené licence | Instrumenty | Podstata CFD | Pražská burza | Obchodní nastavení | Dveře k novým finančním horizontům | Zastropování cen | Dokončení první fáze | Rychlý způsob zbohatnutí | České Radiokomunikace | Citelné zdražování | Manchester United | Nasdaq | Jan Frait | Diverzifikace svých financí | Philip Lane | Důvěryhodnost a bezpečnost | Nonfarm Payrolls | Ray Dalio | Společnost Meta | Návratnost | BRANO | Obchodovat s větším objemem | Trustly | Geopolitické napětí | Psychologické aspekty | Podmínky výzvy | Inflace v USA | Tudor | Německá nezaměstnanost | Druhy účtů | Krátkodobý výhled | Dramatický dopad | Co je to broker | Zodpovědný přístup | Těžba z břidlic | EK | Diverzifikace investičního portfolia | Údaje o inflaci | Výroba aut | Zemědělství | Koncern | Současný kapitál | Kurs koruny | Sektor služeb | FOMC | Důvěra v ekonomiku ČR | Řešení problémů | Vzdělávací zdroje | Použití automatizovaných obchodních systémů | Držení akcií a ETF | Forex broker | Růstové sektory | Obchodní systém brokera | Průlom | Libra klesá | A-book | Podíl na ziscích | Investment | Prodej eura | Hybridní model | V4 | Dlouhodobé držení akcií | Silky Zdeňka Porybného | Ověření licence brokera | FTMO Account | Statistika | Záruky pro ochranu | BCM Begin Capital Markets CY | Francouzský regulační orgán pro finanční trhy | Důležitá zpráva | Výraznější pokles | Držení pozic přes víkend | Zahájení řízení | Společnost Fintokei | Proč zrovna cTrader? | Oblasti forexu | B-booking kopírování | Evropská investiční banka | Market Maker brokeři | Seznam.cz média | Paralýza rozhodování | Regulační změny | Kryptoměny | Forex trading | Optimalizace obchodní strategie | Obchodní model | cTrader vs. MT5 | Pozice přes noc | Australian Securities and Investments Commission | Obchodní výhled | Tým FXstreet.cz | Aktuální Price Action | Špatný marketing | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Úvěr | Odrazy | Investiční společnosti | Mzdy | Buy signály | Communication | Paralýza | Denní ztráta | Británie | Jak funguje A-booking | Miliardář | Prohlášení | Tesla | Náklady na držení pozice | Tradiční Proprietary Trading | Bariéry kapitálu | Podmínky ve výrobě | City | Konsolidace ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Obchodní platforma cTrader
Obchodní platforma E-Trade
Obchodní platforma Geneva Option
Obchodní platforma MetaTrader
Obchodní platforma pro akcie
Obchodní platformy
Obchodní platformy a technologie
Obchodní platformy IG
Obchodní platformy Metatrader
Obchodní platformy u RoboMarkets

Následující klíčová slova

Obchodní pokyny
Obchodní pokyny na Forexu
Obchodní politika
Obchodní poradce
Obchodní poradce Bílého domu
Obchodní postřehy
Obchodní postřehy pro býky
Obchodní postřehy pro býky a medvědy
Obchodní pověst
Obchodní pozice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít