Úterý 28. května 2024 14:39
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Prodejní signál

img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.05.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v poklesu v rámci korekce proti korekci. Začátečníci by si měli uvědomit, že veškerý vzestupný pohyb páru v posledním měsíci je součástí korekce, která je v časovém rámci 24H dokonale patrná. Korekce dál přetrvává, ale pohyby páru jsou poměrně pomalé, takže v nižších časových rámcích vypadají jako samostatný trend. A sestupný pohyb z minulého týdne je korekcí proti tomuto trendu. Celkově vzato zůstává volatilita slabá a dosahuje většinou zhruba 40 pipů za den. Proto je velmi těžké a někdy i marné obchodovat tento pár v nižších grafech. Zvlášť intradenních.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 17. května. Libra korigovala.

17.05.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek mírně klesl z týdenních maxim. Celkově nám středa a čtvrtek umožnily vyvodit téměř jednoznačný závěr o povaze jeho pohybu. Libra roste buď rychle a prudce, nebo pomalu a stabilně. V každém případě ale roste. Roste i tehdy, když k tomu nemá důvod. A když ho má, roste o to víc. Rozdíl úrokových sazeb mezi Bank of England a Federálním rezervním systémem, který se v letošním roce bude jen prohlubovat, není pro trh důležitý. Důležitý není ani fakt, že sazby Fedu, pokud opravdu začnou klesat, pak až na konci roku. Ještě méně důležitý je fakt, že se účastníci trhu mýlili, když očekávali 5–6 snížení sazeb v roce 2024.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 15. května. Trh se nezříká základní strategie týkající se libry.

15.05.2024 Pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Britská libra je aktuálně v dalším bočním kanálu, tentokrát mezi úrovněmi 1,2445 a 1,2605, jak je jasně vidět v grafu. Současný růst by tedy neměl být považován za trend. Libra neposiluje bezdůvodně; v poslední době se už také několik měsíců obchoduje ve flat pásmu. Celkovým následkem jsou "nelogické nebo obchodníkům nevyhovující pohyby".
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo

10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Pohyb páru byl ovlivněn zprávou o americkém HDP, protože během dne jednoduše nedošlo k žádným dalším událostem ani ke zveřejnění zpráv. Britské libře se podařilo vzrůst pouze na úroveň 1,2502, protože čtvrtletní údaj o HDP se ukázal být jedenapůlkrát nižší, než se předpokládalo. Americká ekonomika zpomaluje, a to je špatná zpráva. Skutečnost, že se hospodářský růst USA ochladil, povede v budoucnu ke zpomalení inflace. A čím rychleji inflace zpomalí, tím dříve přistoupí Federální rezervní systém k uvolnění své měnové politiky, což je pro dolar špatné. Stále se domníváme, že trh nezohlednil ani polovinu faktorů, které způsobují pokles páru GBP/USD, takže očekáváme jeho další pokles. Prozatím zůstává klesající trend nedotčen.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 24. dubna. Libra oživila

24.04.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný růst. Libru podpořilo makroekonomické pozadí. Nelze sice říct, že by ji podpořilo úplně, ale tři ze čtyř zpráv přesto vyzněly v její prospěch. Britský PMI ve službách rostl silněji, než se očekávalo, zatímco oba americké PMI vykázaly slabé výsledky. Proto bylo naprosto logické, že pár v úterý stoupal.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky 22. dubna (americká seance)

23.04.2024 Cena 1,0660 byla v první polovině dne otestována, právě když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál pro euro. V důsledku toho se pár propadl o více než 20 bodů, což představovalo značnou část intradenní volatility. Absence statistických údajů o eurozóně držela obchody v rámci kanálu, což aktuálně nedává výhodu ani jedné straně. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádná data, ani nejsou naplánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může držet obchody v rámci bočního kanálu s mírnou výhodou pro kupce, protože medvědi mohou rychle ztratit páru. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles

23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.
img

Co můžeme příští týden čekat od libry?

22.04.2024 Do konce tohoto týdne se britská libra vzpamatovala a obnovila svůj pohyb směrem dolů. Jen připomínám, že kolem 8. března se pravděpodobně začala formovat vlna 3 nebo c, což znamená výrazný pohyb instrumentu směrem dolů. GBP/USD má za sebou přibližně polovinu cesty dolů, nicméně vlna 3 nebo c by mohla nabýt mnohem delší podoby vzhledem k délce vlny 2 nebo b. Proto by libra měla dále klesat, aby nedošlo ke zmatkům ve značení vln.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 18. dubna. Údaje o inflaci na libru nezapůsobily

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Volatilita zůstává slabá a obchodníci si po opuštění 4měsíčního bočního kanálu oddechli. Cena je aktuálně 80 pipů pod kanálem, ve kterém strávila téměř půl roku. Proto stále očekáváme pokles libry a bereme na vědomí, že v posledních třech měsících byl vždy důvod k prodeji libry.
img

FOMC v roce 2024 sazby nesníží

18.04.2024 Jak jsme již zmínili, už nemá smysl očekávat snížení sazeb ze strany Fedu. Poslední zpráva o inflaci překročila cílovou hodnotu téměř dvojnásobně. Bude trvat nejméně 5–6 měsíců, než inflace zpomalí alespoň na 2,5 %, aby Fed mohl konečně začít diskutovat o uvolnění měnové politiky. A mělo by být jasné, že 5–6 měsíců bude reálných pouze v případě, že inflace začne zpomalovat už v dubnu. Ale co když se tak nestane? Evropská centrální banka dosáhla míry inflace 2,4 % meziročně a se snižováním úrokových sazeb vůbec nepospíchá. V červnu, na kdy je plánováno první uvolnění politiky, by inflace v EU mohla dosáhnout již 2 % nebo o něco více. Proto chápeme logiku centrální banky: sazba by měla být snížena, až se inflace bude nacházet velmi blízko cílové hodnoty. Tedy kolem 2 %. Jde o to, že Amerika se k takovým výsledkům ani nepřiblížila.
img

Plán obchodování GBP/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý obecně zachoval klesající tendenci a dokonce se posunul směrem dolů. Velká Británie zveřejnila tři poměrně důležité zprávy, ale je těžké vyzdvihnout, která z nich byla nejvýznamnější. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, ačkoli se předpokládalo, že nepřesáhne 4,0 %. Průměrný výdělek se v souladu s prognózami zvýšil o 5,6 %. A počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se ukázal být nižší, než odborníci očekávali. Nemůžeme tedy potvrdit, zda tyto zprávy byly pro libru zklamáním, nebo naopak silným impulsem.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém klesajícím pohybu a po čtyřech měsících obchodování ve flatu ve 24hodinovém časovém rámci se nakonec propadl pod úroveň 1,2502. Tato úroveň dlouho sloužila jako spodní hranice bočního kanálu, takže její proražení naznačuje konec flat fáze. Ačkoli bcyhom vzhledem k neochotě trhu prodávat libru a nakupovat dolar nedělali tak odvážné závěry, signál proražení bočního kanálu je silný a v podstatě první za poslední čtyři měsíce. Pohyb směrem dolů plně podporujeme.
img

Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?

15.04.2024 Americký dolar se konečně vymanil z optimismu trhu ohledně uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Během posledních dvou týdnů se ukázalo, že snižování sazeb začne, až inflace klesne alespoň na 2,5 % meziročně. Vzhledem k tomu, že poslední zpráva o inflaci zrychlila na 3,5 %, snížení sazeb v Americe v nejbližší době neočekávám.
img

Co můžeme příští týden čekat od eura?

15.04.2024 Nadcházející týden se jeví jako poměrně nudný, zejména pro euro. V Evropské unii se odehraje relativně málo významných událostí, ale domnívám se, že v tuto chvíli ani nejsou potřeba. V uplynulých dvou týdnech trh překonal bariéru, která mu bránila ve zvýšení poptávky po dolaru. Nejprve vykázala vyšší hodnoty, než trh očekával, celá řada zpráv o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, a poté nad očekávání zrychlila také americká inflace. Kombinace těchto zpráv jasně ukázala, že je předčasné snít o snížení sazeb Federálního rezervního systému. Vzhledem k tomu, že trh se dříve při prodeji dolaru řídil vlastním očekáváním brzkého uvolnění politiky Fedu, je situace opačná. Poptávka může vzrůst, protože je nepravděpodobné, že by Fed v příštích měsících snížil sazby.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 12. dubna

12.04.2024 ECB ponechala úrokové sazby beze změny, ale naznačila, že od června může dojít ke snížení, pokud bude inflace nadále klesat a nebude vykazovat negativní změny z hlediska růstu. Ekonomice eurozóny to objektivně ve střednědobém horizontu prospěje, ale prozatím euro reagovalo poklesem. Před námi jsou údaje o CPI z Německa, Francie a Španělska, po nichž bude následovat projev člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Slabé údaje a měkký postoj politiky budou dalším důvodem k prodeji eura.
img

Christine Lagarde: inflace slábne

12.04.2024 Skončilo třetí zasedání Evropské centrální banky roku 2024. Trh očekával, že úrokové sazby zůstanou beze změny, a ukázalo se, že měl pravdu. Někteří analytici a ekonomové však také očekávali, že prezidentka ECB Christine Lagarde oznámí, že je připravena na příštím zasedání přejít k uvolněnější měnové politice. K tomu nedošlo, ačkoli bylo naznačeno snížení sazeb v červnu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 8. dubna

08.04.2024 K otestování úrovně 1,2613 došlo v době, kdy se linie MACD posunula od nuly směrem dolů. To spolu se silnými údaji z USA vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD dne 5. dubna (seance v USA)

05.04.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0840 došlo během prudkého vzestupu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který vyvolal prodejní signál, protože linie MACD se dostala do překoupené oblasti. To mělo za následek pokles ceny o zhruba 10 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 5. dubna

05.04.2024 Test úrovně 151,67, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. Krátce poté se poptávka po tomto páru vrátila.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna (americká seance)

04.04.2024 Dnes vyjdou údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC, jejichž pevný postoj by mohl vyvolat růst poptávky po dolaru, byť je to nepravděpodobné, protože cena už dosáhla ročních maxim.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 4.–6. dubna 2024: prodej pod 2 312 USD (+2/8 Murray – technická korekce)

04.04.2024 Na začátku evropské obchodní seance se zlato obchoduje kolem psychologické hladiny 2 300, přičemž podle denního grafu má silný býčí trend a vykazuje známky překoupenosti. Zlato dosáhlo extrémních úrovní, které podle ukazatele Murray pozorujeme v oblasti 2 312. Ta by mohla být klíčovým bodem pro silnou technickou korekci v nadcházejících dnech.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 3. dubna. Euro se obchoduje směrem nahoru

03.04.2024 Včera se vytvořil jen jeden signál pro vstup na trh. Navrhuji podívat se na graf 5M a zjistit, co se stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0744 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a falešný průraz této úrovně po údajích z eurozóny vytvořily prodejní signál, ale pár neklesl, takže jsem se rozhodl trh opustit. Falešný průraz poblíž 1,0752 vytvořil odpoledne prodejní signál, ale medvědi nic nenabídli, takže výsledkem byla ztráta.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD 27. března

27.03.2024 K otestování 1,2652 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál, a pár se propadl k cíli na 1,2622. Výsledkem byl pokles o 30 pipsů. Absence ekonomických zpráv ze Spojeného království již nepředstavuje pro kupující GBP/USD výhodu. Hlavním důvodem poklesu libry byly včerejší americké zprávy, přičemž pár se dnes může nadále obchodovat níže, a tady je důvod: čekáme na zápis ze zasedání Bank of England, přičemž náznaky měkké politiky rozhodně vyvinou na libru tlak. S dlouhými (long) pozicemi byste tedy měli být opatrní.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového EUR/USD 27. března

27.03.2024 K otestování hladiny 1,0852 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, čímž potvrdil prodejní signál, a pár se propadl do oblasti 1,0831. V důsledku toho došlo k poklesu o 20 pipsů. Údaje o spotřebitelské důvěře v Německu a zpráva o HDP ve Španělsku euro podpořily, ale silné zprávy z USA, zejména pokud jde o spotřebitelskou důvěru, vyvíjely na pár tlak. Dnes může euro pokračovat v poklesu, k čemuž napomohou prohlášení člena Výkonné rady Evropské centrální banky Piera Cipolloneho a člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Holubičí postoj bude na euro vyvíjet tlak. Na jednotnou měnu může působit i pokles ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
C:\fakepath\obv-example.png

Indikátor On Balance Volume (OBV)

24.03.2024 Indikátor On Balance Volume (dále jen OBV) vyvinul Joe Granville v šedesátých letech minulého století. Již tehdy to byl revoluční indikátor a i dnes ho mnoho profesionálních obchodníků na finančních trzích používá pro analýzu a obchodování jako hlavní.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Z Německa přišly obstojné údaje, které omezily potenciál páru EUR/USD klesat. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne by hráči na trhu měli pokračovat v obchodování podle trendu a využít korekce eura k ziskovějším prodejům.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 22. března

22.03.2024 Slabé údaje indexu PMI v eurozóně vedly k poklesu páru, který pokračoval na pozadí silných zpráv z amerického trhu s nemovitostmi. Výprodej dnes ještě prohloubí zklamání z údajů o podnikatelském klimatu, hodnocení současné situace a ekonomických očekávání z IFO. Dobrou volatilitu na trhu udrží projev člena bankovní rady ECB Joachima Nagela a summit eurozóny.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března (seance v USA)

21.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 151,19 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal prodejní signál, což vedlo k poklesu ceny o 30 pipsů.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března

21.03.2024 Rozhodnutí Fedu setrvat na cestě snižování sazeb v letošním roce navzdory růstu inflace vedlo k poklesu dolaru a krátkodobému růstu jenu. Během dnešní asijské seance pak byly zveřejněny slušné údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách a kompozitním PMI z Japonska, což vedlo k ještě většímu poklesu USD/JPY. To naznačuje, že býčí trh přetrvává, takže hráči na trhu by měli jednat v souladu s tímto trendem.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Trhy ignorovaly komentáře prezidentky ECB Christine Lagarde, protože čekají na daleko důležitější statistiky. Rozhodnutí FOMC o hlavní úrokové sazbě, doprovodné prohlášení a ekonomická prognóza by mohly vést buď k poklesu eura, nebo k posílení jeho pozice vůči dolaru. Tisková konference předsedy Fedu Jeromea Powella bude hlavním motorem pohybu trhu.
img

Solana překonává BNB a získává 4. místo v žebříčku tržní kapitalizace kryptoměn

19.03.2024 Solana (SOL) oficiálně vystrčila Binance Coin (BNB) z jeho postavení, postupujíc na prestižní čtvrté místo v celosvětovém žebříčku tržní kapitalizace kryptoměn. Během posledních 24 hodin utrpěla tržní kapitalizace BNB ztrátu více než 5 % podle údajů z CoinMarketCap. Mezitím Solana pluje na vlně impozantního růstu, stanovuje nové rekordy a přitahuje pozornost v kryptosvětě.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 19. března

19.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 149,31 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny páru o více než 30 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD na 19. března

19.03.2024 Údaje o inflaci v eurozóně neměly na dynamiku trhu vliv a odpoledne se na pár vrátil tlak. Dnes se můžeme dočkat dalšího poklesu, neboť slabé zprávy o podnikatelské náladě a současné situaci od ZEW posílí tlak na euro, což povede k dalšímu masivnímu výprodeji v rámci pokračování klesajícího trendu. Měkký tón viceprezidenta ECB Luise de Guindose rovněž povede k poklesu EUR/USD.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 15. března

15.03.2024 Otestování úrovně 147,67, která se shoduje s poklesem linie MACD od nuly, vyvolalo prodejní signál. Obchodování však vedlo ke ztrátám, protože u páru nedošlo k žádnému výraznému poklesu ceny. Při otestování úrovně 147,93 začala linie MACD stoupat od nuly, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo k růstu páru o více než 20 pipaů a dosažení cílové úrovně 148,43.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. března

15.03.2024 Úroveň 1,2803 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny zhruba o 50 pipů. Pár dosáhl cílové úrovně 1,2753. Libra se bude nejspíš dál potýkat s problémy kvůli dnešnímu prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojeném království.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 14. března

14.03.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2801 došlo v době, kdy se linie MACD posunula poměrně prudce dolů směrem od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD pohybovala v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny o 12 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 13. března (americká obchodní seance)

13.03.2024 K otestování úrovně 1,2779 došlo v době, kdy se linie MACD začala pohybovat směrem dolů od nuly. To vyvolalo prodejní signál, ale k prudkému poklesu ceny nedošlo.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. března (americká seance)

12.03.2024 Úroveň 1,2804 byla otestována v době, kdy linie MACD začala klesat od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 12. března

12.03.2024 Další růst byl omezen, protože otestování úrovně 147,04 se shodovalo s prudkým vzestupem linie MACD z nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, a to když se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To mělo za následek pokles ceny páru o zhruba 30 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.03.2024 Pár EUR/USD zaznamenal v pondělí menší sestupnou korekci, ale v krátkodobém horizontu trvá vzestupný trend, protože pár zůstává nad trendovou linií. Euro by tedy mohlo kdykoli vzrůst. Už dříve jsme zmínili, že k růstu nemá důvod. Někteří obchodníci doufají, že celý pohyb nahoru je jen součástí korekce a pár by po jeho skončení mohl zahájit pohyb dolů. Trh ale euro stále nakupuje, což vyvolává otázky po konzistenci takového pohybu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března

08.03.2024 Analýza obchodů a tipy na obchodování měnového páru EUR/USDK otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD o...
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března

08.03.2024 K otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. O něco později došlo k dalšímu testu, tentokrát na úrovni 1,0907 a při posunu linie MACD od nuly směrem nahoru. To vedlo k růstu o více než 40 pipsů.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste

08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
img

Tón Lagarde se může zmírnit

07.03.2024 Závěr aktuálního týdne může být pro euro i dolar výbušný. V předchozích přehledech jsem již vyjmenoval události, které by mohly vést k prudkému zvýšení aktivity na trhu, který v poslední době výrazné pohyby citelně postrádal. Pokud jde o zprávy z USA, situace je víceméně jasná: hodnoty překračující očekávání trhu pravděpodobně podpoří americkou měnu a naopak. Pokud jde o projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, je také víceméně jasno: jeho rétorika se pravděpodobně nebude výrazně lišit od dřívějších prohlášení. Zasedání Evropské centrální banky a projev prezidentky ECB Christine Lagarde však situaci poněkud komplikují.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 5. března

05.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0857 došlo během prudkého vzestupu linie MACD z nuly. Krátce poté došlo k dalšímu otestování a tentokrát se linie MACD vzdálila od překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To mělo za následek pokles ceny páru o zhruba 20 pipsů.
img

Co můžeme příští týden očekávat od amerického dolaru?

04.03.2024 Z Ameriky člověk obvykle očekává řadu zajímavých zpráv a událostí. Začíná březen, což znamená, že všechny tři centrální banky budou mít své druhé zasedání roku 2024. Očekávání trhu ohledně úrokových sazeb jsou v současné době poměrně jednotná. Očekává se, že Spojené státy a eurozóna sazby sníží, ale podle projekcí by se tak nemělo stát dříve než v červnu. Proto neočekávám, že by centrální banky v březnu provedly nějaké změny v měnové politice. V každém případě se v nadcházejícím týdnu uskuteční zasedání FOMC.
img

Analýza a tipy na obchodování USD/JPY 26. února

26.02.2024 Byly zveřejněny údaje o indexu cen podnikových služeb v Japonsku, které však neměly na trh žádný vliv. Vzhledem k tomu, že se nadále obchoduje v rámci kanálu a býci minulý pátek nepředvedli nic významného, měli by hráči na trhu pokračovat v obchodování v rámci bočního trendu, zejména vzhledem k tomu, že dnešní makroekonomický kalendář bude prázdný.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 23. února (americká seance)

23.02.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,2672 byla otestována v době, kdy linie MACD prudce stoupala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, ale linie MACD vstoupila do překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. Výsledkem byl pokles ceny o 20 pipů. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne budou mít kupci šanci obnovit vzestupnou dynamiku.
img

Raphael Bostic: Než dojde ke snížení sazeb může ještě nějakou dobu trvat

23.02.2024 Dolaroví býci se již několik dní stahují z trhu. V případě instrumentu EUR/USD to vypadá na dočasné opatření, neboť v rámci vlny 3 nebo C by měla být vytvořena vzestupná korekční vlna. V případě instrumentu GBP/USD je rozložení vln nečitelné a neexistuje žádné potvrzení, že dochází k vytvoření vlny 3 nebo C. V posledních dnech však poptávka po dolaru klesla, ale trh neměl pro takové jednání žádné konkrétní důvody. Indexy PMI v eurozóně se neukázaly být tak silné (ne-li silnější) a ve Spojených státech nebyly tak slabé. Proto se domnívám, že růst eura a libry bude mít dočasný efekt.
img

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil

23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.
img

Britská recese libru příliš nerozhodila

22.02.2024 Libra se překvapivě brání poklesu vůči americkému dolaru. Někteří analytici tvrdí, že americký dolar v roce 2024 vůči svým hlavním protějškům oslabí, ale nevysvětlují, proč by se tak mělo stát. Stručně připomeňme, že Federální rezervní systém začne snižovat sazby (s největší pravděpodobností) letos v létě a Bank of England začne snižovat sazby také v roce 2024, a to možná jen o pár měsíců později než Fed. Proč by tedy měl americký dolar oslabit?
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár EUR/USD celé úterý pokračoval v korekčním pohybu, který začal před týdnem. I když prorazil klesající trendovou linii, považujeme současný rostoucí pohyb za "korekci". Euro v posledních týdnech vcelku výrazně klesá, což odpovídá našim očekáváním, ale je trochu předčasné si myslet, že klesající trend skončil. Korekční fáze může trvat ještě několik dní, nebo dokonce týdnů, pak ale stále očekáváme obnovení klesajícího trendu. Obecně jsou cíle eura kolem úrovní 1,00–1,02.
img

Cena bitcoinu (BTC) se dostává přes 52 tisíc dolarů, předprodej InQubeta pokračuje

16.02.2024 Cena bitcoinu v uplynulém týdnu zaznamenala oživení a ve středu poprvé po více než dvou letech překonala hranici 52 000 dolarů. Tato nejnovější cenová rally přichází na pozadí rostoucího institucionálního přijetí a před nadcházející událostí, kdy se Bitcoin v dubnu 2024 rozpůlí.
img

Andrew Bailey očekává zlepšení, Jeremy Hunt si nění vědom žádných problémů

16.02.2024 Podle prvního odhadu zveřejněného Národním statistickým úřadem se HDP Spojeného království snížil o 0,3 % na čtvrtletní bázi a o 0,2 % na roční bázi. O něco dříve během tohoto týdne vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Zatím není jasné, zda Bailey již předem věděl, že budou údaje o HDP Spojeného království překvapením... Zdá se, že ano, neboť zmínil možnost technické recese. Přestože tuto možnost zvažuje, guvernér BoE stále očekává zlepšení britské ekonomiky. "Pokud v Británii začne recese, bude velmi mírná," domnívá se Bailey. Domnívá se také, že je lepší věnovat pozornost pozitivním ukazatelům, které vykazují známky zlepšení.
img

Vyhlídky evropské ekonomiky na rok 2024 se opět zhoršují

16.02.2024 Byla zveřejněna zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí. Ukázalo se, že ekonomika poklesla nikoliv o 0,1 %, jak se očekávalo, ale o celých 0,3 % ve čtvrtletním vyjádření. Někomu se tento údaj může zdát bezvýznamný, ale každé další čtvrtletí ukazuje, že ekonomika Spojeného království zřetelně klesá. Jestliže jsme dříve pozorovali střídavé hodnoty s minimálními odchylkami od nuly, nyní vidíme jasně "záporné" hodnoty.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. února

16.02.2024 Test úrovně 149,95 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál. K prudkému poklesu ceny tohoto páru ale nedošlo.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. února (americká seance)

15.02.2024 Další směr bude záviset na nadcházejících amerických údajích o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti, průmyslové výrobě a indexu Empire Manufacturing. Silné údaje, zejména o maloobchodních tržbách, povedou k prudkému růstu dolaru a poklesu jenu.
img

MMF: Britská ekonomika bude mít v roce 2024 problémy

15.02.2024 Britské libře se nadále daří mnohem lépe než britské ekonomice. Připomeňme, že problémy s ekonomikou ve Spojeném království začaly v roce 2016, kdy se většina občanů v referendu vyslovila pro brexit. Od té doby zažívá Spojené království (které zůstává jednou z nejsilnějších zemí světa) hospodářské turbulence. V posledním roce a půl byla Bank of England nucena zvyšovat úrokové sazby, což dále ochlazovalo hospodářský růst. Skutečnost, že britská ekonomika dosud neupadla do recese, je překvapivá a potěšující.
img

Britská ekonomika přijde kvůli brexitu o 160 miliard eur

15.02.2024 V předchozím článku jsem se zabýval tím, proč je nejlogičtějším scénářem pro britskou měnu pohyb směrem dolů. Vlnová analýza, stav britské ekonomiky a nedávné zprávy o inflaci v USA a ve Spojeném království tento názor podporují. Skutečnost, že trh se snížením poptávky po libře nepospíchá, mi jen potvrzuje, že libra má vysoký potenciál klesnout.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem dolů. Jestliže v úterý byla důvodem k prodeji britské měny zpráva o inflaci v USA, pak ve středu to byla zpráva o inflaci ve Spojeném království. Lednový index spotřebitelských cen ve Velké Británii zůstal beze změny, ačkoli se očekával růst na 4,2 %. Jádrová inflace také zůstala beze změny, ačkoli se očekávalo zrychlení na 5,2 %. Výsledky tohoto reportu byly tedy nakonec víc holubičí, než se čekalo, a britská měna dál klesala.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.02.2024 Pár GBP/USD se v úterý snažil prodloužit růstový pohyb, ale po zprávě o inflaci v USA se propadl, stejně jako pár EUR/USD. Důvody takto prudkého a silného růstu dolaru jsme už rozebrali, takže se nebudeme opakovat. Řekněme jen, že z technického hlediska se naprosto nic nezměnilo. Pár teď může začít nové kolo poklesu, což by každopádně bylo logické a rozumné. Silně ale pochybujeme, že trh je připraven libru prodávat.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 13. února

13.02.2024 K otestování úrovně 1,0763 došlo během poklesu linie MACD z nuly. To vyvolalo prodejní signál, ale k prudké korekci směrem dolů nedošlo a pár se udržel v horizontálním kanálu.
img

Technická analýza EUR/USD na 12. února 2024

12.02.2024 Dnešní makroekonomický kalendář postrádá klíčové zprávy, které by mohly globálními trhy výrazně zamíchat. Futures kontrakty naznačují v úvodu evropské seance minimální volatilitu, přičemž většina instrumentů vykazuje změny v úzkém rozpětí 0,10 %. Pozornost bude upřena na projevy centrálních bankéřů ECB a Fedu a po skončení seance na výsledkové zprávy několika amerických společností.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 12. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro se postupně zotavuje

12.02.2024 Minulý pátek se objevil pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0787 a doporučil jsem na jejím základě rozhodovat o vstupu do trhu. Pár rostl, ale kvůli nízké volatilitě, která se pohybovala jen kolem 20 pipsů, nebyla úroveň 1,0787 otestována. V souladu s tím pár nevytvořil žádné relevantní vstupní signály. Odpoledne došlo k falešnému proražení úrovně 1,0788 a prodejní signál nepřinesl očekávaný zisk kvůli nízké volatilitě.
img

Analýza a tipy pro obchodování USD/JPY na 12. února

12.02.2024 Hráči na trhu ignorovali projev guvernéra japonské centrální banky Kazuo Uedy. Nicméně celkový postoj tvůrců měnové politiky zůstává pro budoucí finanční podmínky akomodační, což zachovává tlak na jen a zvýhodňuje dolar. Dalšího růstu se pár dočká až po proražení kanálu. Kupující se dnes také pokusí pokračovat v pohybu vzhůru na pozadí prázdného makroekonomického kalendáře.
img

Technická analýza EUR/USD na 9. února 2024

09.02.2024 Dnešní asijská obchodní seance zaznamenala omezenou volatilitu na trzích APAC, která byla způsobena oslavami lunárního nového roku. Navzdory pozastavenému obchodování v Číně byly mírné růsty zaznamenány v Austrálii, Japonsku a Koreji. Evropské futures naznačily stabilní začátek, přičemž pozornost se soustředila na údaje o CPI z Německa, poznatky z kanadského trhu práce a Nagelův projev v ECB.
img

Schnabelová: Inflace v EU se znovu může rozhořet

08.02.2024 V poslední době se trhy smířily s myšlenkou, že centrální banky letos začnou snižovat úrokové sazby. Pomohly jim údaje o inflaci. A i když se tyto údaje v jednotlivých zemích liší, jejich trajektorie jednotně klesá. Trh se proto snaží předpovědět, kdy inflace v dané zemi dosáhne společného cíle. Navzdory této nejistotě si trh vytváří domněnky, podle nich na měnovém trhu obchoduje a podle nových informací je upravuje.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a den zakončil poblíž úrovně 1,0781. Odraz od ní by mohl znovu vyvolat pokles – čistě z technických důvodů. Jak ukazuje klesající trendová linie, přetrvává klesající trend. Zkušení i začínající obchodníci tak mohou očekávat další pokles eura.
img

Plán obchodování GBP/USD na evropské seanci dne 7. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Libra se silně odrazila ode dna

07.02.2024 Měnový pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se nyní na 5minutový graf a pokusme se zjistit, co se vlastně stalo. Ve své ranní předpovědi jsem poukázal na úroveň 1,2558 a plánoval jsem, že o vstupu na trh budu rozhodovat právě odtud. Růst a falešný breaktou úrovně 1,2558 vygenerovaly prodejní signál, který poslal pár o více než 25 pipsů dolů. Odpoledne proražení a opětovné otestování úrovně 1,2558 vygenerovalo nákupní signál, což umožnilo páru zotavit se na 1,2581. Prodej z tohoto lokálního maxima nakonec nevyšel.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 7. února

07.02.2024 Test úrovně 148,52 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 50 pipů. Pokles výdajů amerických domácností omezil další růstový potenciál páru USD/JPY. Neúspěšný pokus o průraz nad maxima pak zesílil tlak a ve výsledku vedl k dalšímu poklesu páru.
img

Ekonomika EU bude dál zpomalovat a úrokové sazby začnou klesat

07.02.2024 První dny nového týdne se euru příliš nevydařily. Pro nás ale byly dobré, protože jsem už dlouho říkal, že instrument začal formovat impulzivní klesající vlnu 3 neboli C s cíli pod číslem 5. Proto očekáváme, že euro klesne ještě alespoň o 400–500 bazických bodů. Takový pokles ale nepřichází jen tak – potřebuje konkrétní příčiny a důvody.
img

Názor trhu na úrokové sazby Fedu začíná být mírnější

07.02.2024 V předchozím článku jsem uvedl, že trh je přesvědčen o blížícím se přechodu Evropské centrální banky k uvolněnější politice. Viceprezident ECB Luis de Guindos zároveň uvedl, že růst eurozóny by letos mohl být slabší, než ECB předpokládala. Zmínil, že ekonomické vyhlídky se od prosince zhoršily, ale také že inflace může být o něco nižší, než uváděly prognózy.
img

"Holubice" Goolsbee nechce vyloučit březnové snížení sazeb

06.02.2024 I když je první zasedání FOMC roku 2024, které vše vyjasnilo, za námi, dál k nám přicházejí nové informace týkající se sazeb Federálního rezervního systému. Trh nejdřív věřil, že sazby začnou klesat v březnu, přičemž pro se vyjadřovalo dost hlasů ve Fedu i v hlavních bankách a mezi analytiky. Tehdy jsem řekl, že nadměrné množství různorodých informací jen mate účastníky trhu, kteří nedokážou dobře pochopit, co od americké centrální banky čekat.
img

Jerome Powell je lídr jestřábů Fedu

06.02.2024 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell dal minulý týden jasně najevo, že sazby nejspíš v březnu sníženy nebudou. Vystoupil ale už podruhé a i tentokrát se věnoval měnové politice a rozhodnutím, která celý Výbor pro měnovou politiku přijal na lednovém zasedání. Uvedl, že síla ekonomiky umožňuje Fedu "opatrné" rozhodování o snižování úrokových sazeb. Powell uvedl, že ke snížení sazeb dojde, jakmile si Fed bude jistější, že inflace klesá k cílové úrovni.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou seanci na 5. února 2024. Zpráva COT a přehled pátečních obchodů. Euro má nové problémy

05.02.2024 Minulý pátek měnový pár EUR/USD vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0893 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Růst a falešné proražení úrovně 1,0893 vygenerovaly prodejní signál, ale po poklesu o 13 pipsů se tlak na pár snížil. Odpoledne euro kleslo o více než 80 pipsů, zatímco proražení a opětovné otestování úrovně 1,0810 vytvořilo další prodejní signál, protože medvědí trh pokračoval v postupu a stáhl z trhu asi 30 pipsů.
img

Bitcoin konsoliduje poblíž 43 tisíc dolarů: co můžeme očekávat o víkendu?

02.02.2024 Aktuální týden je pro Bitcoin charakteristický stabilizací, protože kryptoměna prakticky nereaguje na důležité makroekonomické události. To však neznamená, že je kryptoměna vůči jejich vlivu imunní; výsledky zasedání Federálního rezervního systému se promítnou do budoucích pohybů kotací BTC/USD. V současné době lze pozorovat, že býčí momentum, které kryptoměně umožnilo zotavit se nad 40 tisíc dolarů, nakonec vyprchalo. Mezi prodávajícími a kupujícími nyní panuje relativní parita.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. února

02.02.2024 Test úrovně 146,59 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 146,05 mezitím přinesly růst o zhruba 20 pipů.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou obchodní seanci na 1. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Tvrdý postoj Fedu obnovil poptávku po dolaru

01.02.2024 Včera se na páru vytvořilo několik signálů pro vstup. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0812 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Pokles a falešný breakout úrovně 1,0812 vytvořily nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 30 pipsů. Odpoledne falešný breakout úrovně 1,0885 vytvořil prodejní signál, který poslal pár dolů o více než 40 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu úspěch, ale důvod k radosti to není. Euro posílilo a dolar klesl kvůli zprávě americké ADP. Pro začátečníky uveďme, že tato zpráva je srovnatelná s nonfarm payrolls, ale druhá jmenovaná je považována za důležitější a spolehlivější. Několikrát se stalo, že zpráva ADP signalizovala růst, zatímco nonfarms ukazovaly pokles. Proto nedoporučujeme posuzovat trh práce na základě zprávy ADP.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 1. února

01.02.2024 Velmi špatné statistiky ADP o americkém trhu práce vyvinuly před zveřejněním rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách tlak na pár. Výbor ponechal po zasedání úrokové sazby beze změny s tím, že v nejbližší době, natož letos v březnu, sníženy nebudou. Výsledkem byl prudký nárůst poptávky po dolaru, který ale zatím nedokázal prolomit downtrend.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. ledna

25.01.2024 Údaje o aktivitě v japonském sektoru služeb vyústily v pokles páru USD/JPY. Prodejci ale ani tentokrát nedokázali zkonsolidovat pod měsíčním minimem, takže výhodu získali kupci. Pár ve výsledku zůstal uvnitř horizontálního kanálu. Další pohyb bude záviset na údajích o americkém HDP, které budou zveřejněny během americké obchodní seance.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 24. ledna (americká seance)

24.01.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0876 byla poprvé otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když linie MACD vstoupila do překoupené oblasti a vyvolala prodejní signál. Pár ale neklesl, což vedlo ke ztrátám.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. ledna

22.01.2024 Další růst byl omezen, protože první test úrovně 148,39 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. K druhému testu došlo, když se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. Výsledkem byl pokles o zhruba 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 19. ledna

19.01.2024 Údaje o bilanci běžného účtu ECB a zápis z jejího zasedání neměly na trh žádný vliv, takže pozice kupujících oslabily. Poptávka po dolaru vzrostla i v důsledku dobrých zpráv z amerického trhu práce, které poukázaly na riziko inflačních tlaků na začátku letošního roku a verzi pozdějšího snížení úrokových sazeb Fedu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. ledna

16.01.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 145,86 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal prodejní signál a následně pokles ceny o zhruba 20 pipů. Po tomto pohybu se vrátila poptávka po dolaru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. ledna (americká seance)

15.01.2024 K testu úrovně 1,2745 došlo v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Cílové úrovně 1,2701 pár nicméně pořád nedosáhl.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. ledna (americká seance)

15.01.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 145,48 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. O trochu později došlo k dalšímu testu a tentokrát už linie MACD stoupala v rámci překoupené zóny, což vyvolalo prodejní signál. Bohužel po poklesu o 15 pipů se poptávka po dolaru vrátila a pár pokračoval v růstu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. ledna

12.01.2024 Ceny v prosinci oproti předpokladům stoupaly, což vedlo k růstu dolaru a poklesu libry. Do začátku dnešní evropské seance se ale situace srovnala a libra se dokázala vrátit na předchozí pozice. Nadcházející údaje o HDP Spojeného království, objemu průmyslové produkce, objemu stavebnictví a indexu aktivity v sektoru služeb mohou – budou-li neuspokojivé – znovu vyvinout tlak na daný pár. Na druhou stranu, pokud předčí očekávání, pár poroste.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 12. ledna

12.01.2024 K testu úrovně 1,0963 došlo během poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 9. ledna

09.01.2024 Další růst je omezený, protože k prvnímu testu úrovně 1,0955 došlo v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když se linie MACD dostala do překoupené oblasti a vyvolala tak prodejní signál. K poklesu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 8. ledna

08.01.2024 Úroveň 1,0904 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly, což vyvolalo prodejní signál. K prudkému poklesu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám. Nákupy na úrovni 1,0934 se naopak shodovaly s růstem linie MACD od nuly a vyvolaly tak nákupní signál. Výsledkem byl růst ceny o celých 40 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 8. ledna

08.01.2024 Úroveň 1,2643 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly, což vyvolalo prodejní signál. Libra ale neklesla podle očekávání, což vedlo ke ztrátám. O něco později pár otestoval úroveň 1,2669, tentokrát v době růstu linie MACD od nuly, a vyvolal tak nákupní signál. Cena páru ve výsledku vzrostla o více než 100 pipů.
C:\fakepath\burza-07012024.png

Začátek roku je ve znamení ztrát, index S&P 500 odepsal procento a půl

07.01.2024 První obchodní týden roku 2024 byl pro americké akcie ztrátový. Po silném růstu v předchozích dvou měsících index S&P 500 odepsal 1,52 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. ledna

05.01.2024 Test úrovně 1,2700 proběhl v době poklesu linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy po odrazu od úrovně 1,2670 mezitím vyvolaly růst ceny o zhruba 20 pipů.
Související klíčová slova: Bitcoinový fond obchodovaný na burze | Pravidelná Doji | Cenový kanál | Celkový zisk | Hlava a ramena | Steve Nison | Jak fungují akcie | Silný býčí trend | Vyhledávání obchodních příležitostí | Obratový pattern | Dlouhé pozice | Denní objem | Světové akcie | Dukascopy | Indikátor Williams %R | Války | GBPNZD | Llama | Formace Hanging Man | Zveřejněné údaje | Vývoj | Obchodování divergencí | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | US2000 | Silná rezistence | Odchod Británie z Evropské unie | Zdražovat | Obchodování konfluencí | EUR | Obrácené kladivo | Bundesbank | Volatilní | Oznámení výsledků | Falešný průraz | Australský dolar | Itálie | Snížit úrokové sazby | Indikátor Stochastic Oscillator | Take Profit | Altcoin | PMI v eurozóně | Údaj o HDP | Pip | Očekávání | Korelace | Konfluenční faktor | Program nákupů dluhopisů | Důvody k nákupu | Russell 2000 (US2000) | Evropské centrální banky | Tipy pro začínající | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Keir Starmer | EURJPY | Náklady na financování | Příležitost k nákupu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | Philip Morris ČR | Investice | Uranové akcie | Britská centrální banka | Obchodování GBP/USD | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Návrat inflace | Support | Růst britské ekonomiky | Chování | Sell pozice | Ziskové obchody | Podnikatelské aktivity | Přesnost | Online forex | Russell 2000 | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Ifo | Webinář | Prognózy | Britská libra | Intervence | Snížení poptávky | Flat pattern | Měnový pár GBP/USD | Experti | Počáteční zisky | Awesome Oscillator | Jak vypadá Gravestone Doji | Bitcoiny | Stop-Loss | Potenciál poklesu | Býčí výhled | Evropské měny | Zlato a bitcoin | 2B Pattern | Hospodářské turbulence | Běžná likvidita | Volume indikátor | IHS | Uvolňování měnové politiky | Ukazatel strachu | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Na burze | Návratnost investic | General Electric | GBP | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Small caps | Cena bitcoinu | Hlavní zprávy | Spotový trh | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Investice do robotiky | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Benchmark | FTX | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | P/S | DeFi | Úspěšný trader | UnitedHealth (UNH) | Výrobní sektor | Indikátor OBV | Mediánová cena | IHNED | BreakEven | Akcie těžařů | Delta | Konfluenční oblast | AI | SMA | Boom | Vzdělávání | Šéf Fedu | LYNX Trading | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Binance Coin | Posílení | Německý akciový index DAX | Forexový trh | Základní pravidla | Zasedání centrálních bank | Holubičí rétorika | Kontrakty | Míra | Způsob obchodování | Regulace v USA | Plány | Americké ekonomiky | Makroekonomické statistiky | JPY | Zadlužení | Potenciál trhu | Odhad HDP | Over-the-counter (OTC) | Cenové úrovně | Společnost Genesis | Dobré výsledky | Distribuce | Definice konfluence | Směřování trhu | Projekce | Znehodnocení | Kontrakce | Globtrex.com | Peníze | Rezistence | Nastavení indikátoru | Ukazatel | Nord Stream 2 | FedWatch | GBP/JPY | Francie | Trh s nemovitostmi | Medvědí potenciál | Údaje ISM | Forex trading analýza | Výborné vyhlídky | Dosáhnout zisku | Coinmarketcap | Ceny BTC | Lukáš Voženílek | Obavy z inflace | Total | Medvědí trh | Prognóza | Obrovský potenciál | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Histogram | Trendový indikátor | Long obchod | Investiční strategie | Býčí sentiment | Stochastický | Představitelé ECB | Medvědí signál | Použití indikátoru | Ropa WTI | Cenové tlaky | Zájem obchodníků | Poměr put a call opcí | Lockheed Martin | Širší index S&P 500 | Williams' Percent Range | Zprávy | Eurodolar | Brexit | Eurostoxx 50 | Porozumění divergenci | Admirals | Údaje | Evropské burzy | Ruská federace | EURUSD | Konvergence | Spotřebitelský sentiment v USA | Pozornost investorů | Burzy | Falešné proražení | Ekonomika USA | PMI ze sektoru služeb | Analyzování | Býčí divergence | Dot plot | Dlouhonohá Doji | Progres | EUR/AUD | Odliv kapitálu | Data z amerického trhu práce | Technické indikátory a oscilátory | Krátká pozice | Akciové indexy | Cash flow | Proražení | Investing.com | Americký prezident | Trading Contest | Globální ekonomiky | Vybírání zisků | Americká ropa WTI | Shortový obchod | Betfair | Portfolio | Určení trendu | NAHB | Americký index | Zpřísňování měnové politiky | Obchodní tipy | CAC 40 | HDP USA | Hodnocení současné situace | Přeprodaný trh | Grayscale Bitcoin | Inflace | Unie | Regulace | Formace hlava a ramena | GBP/CHF | Falešné signály | Měnový fond | Pattern Doji | ISM pro sektor služeb | Jednotná evropská měna | Cena mědi | Money Flow Index | Zasedání FOMC | Trpělivost | Kapitál | P.A. | Jednotné měny | PMI pro sektor | Oživení trhu | IEA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Země G20 | KFC | Silný růst | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Raphael Bostic | Nervozita | Bloomberg | Indikátor ROC | Death cross | Velké instituce | Analýza páru EUR/USD | Trading strategie Alligator | Důvěra spotřebitelů | Medvědí kanál | Autochartist | Cenové pohyby | Kupující | Oblast rezistence | Zpráva | Aktivity v USA | Vývoj indexu volatility VIX | ATR | Prodej | EUR/GBP | Statistiky z trhu práce | JOLTS | Zájem investorů | Janet Yellenová | Euforie | Technický výhled trhu | Jestřábí postoj | Makrodata | Co je to Doji | RoboMarkets | Investoři | Obchodní deník | Kryptoinvestiční | Nižší low | Obchodní týden | Nejistoty | Otevřít obchodní účet | S/R zóna | Prezidentka ECB | Investiční | Evropská měna | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Investice do platiny | XAU/USD | Pandemie COVID | Současný trend | Bitcoin ETF | Obchodní plán | Kurz jenu | Grayscale | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Technický signál | Majitel | Obchodovat divergence | Stablecoin | Vyšší hodnoty | Britský ministr financí | Údaje o průmyslové výrobě | Meme coiny | Kulatá čísla | Bank of England | Ceny ropy | Zveřejnění zprávy | Guvernér RBA | Zápis z posledního zasedání | Propad | BP | Celkový trend | Náhled na akcie | Ceny Bitcoinu | Sestupný trend | NATO | Technická analýza EUR/USD | CZ | Technická recese | Leva | Analýzy | Ceny akcií Apple | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Demokraté | Hlavní události | Odhady trhu | Patria | Přeprodání | Pokles tržeb | Výrobce letadel | Hedgeové fondy | Jednoduché tipy pro začátečníky | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Koruna | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Tržní ceny | Tržní kapitalizace | Hlavní měny | S&P | Obchodování | Trigger | Burza FTX | Signál k prodeji | Konec roku | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Oslabení měny | ZEW | Index šanghajské burzy | Technické nástroje | Covid | Snižování sazeb | Prezident | Uran | Ruský rubl | WMT | Obchodníci | Britské libry | Konfluenční faktory | Růst inflace | Tempo růstu spotřebitelských cen | Northrop Grumman | Výsledky společnosti | Index S&P 500 | Instrument | Praha | Berkshire Hathaway | 3M | Rostoucí trendové čáry | Technické ukazatele | Bossa.cz | Obchodování se CFD | Pokles ceny | Dnešní data | Analýza transakcí | Firmy | Pár EUR/USD | Neutrální výhled | Trendové indikátory | Příklad prodeje | Index volatility | Index US100 | Medvědí divergence | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | Finance | Robustní strategie | Rostoucí trend | Rollback | Brokers | Ztrátové obchody | Simple Moving Average | Inflační tlaky | Kryptoanalytik | Minulá výkonnost | Bank of America | Fukušima | TIM | Spot | Chaikin | Druhy Doji svíček | Fundamentální analýza | Silný dolar | Ekonomická situace | Retracement | Míra zisku | Snížení daní | FXstreet.cz | Signál na akcie | Česká koruna | G10 | Obchody | Úrokové sazby Fedu | Objem | Britská měna | Federální rezervní systém | Náhoda | Klima | Moving Average Convergence Divergence | Zvýšení úrokových sazeb | Cenné papíry a burzy | Jak otevřít long obchod | Trendová čára | Regulátor | Akciový index | Barack Obama | CME | Ask | Klesající trend | Průmyslová výroba | Trendline | Pozornost | Forex obchody | Studie | CME FedWatch | Cena eura | Průraz | Volby v USA | Polsko | Kolaps | Reakce trhu | CFDs | Trend ceny | Kanada | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Cenová hladina | Dlouhé (long) pozice | Spekulace | Technický pohled | Forex signály | Dnešní údaje | Přijetí | Evropa | Změny na trhu | Jackson Hole | OPEC | Jednání FOMC | Index výrobních cen | Bezpečné útočiště | Otevření obchodu | Christine Lagarde | Program nákupu dluhopisů | Open interest | Svíčkový graf | Makroekonomické údaje | Earnings | XRP | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Nejistota | Dnešní růst | Kurz pro začátečníky | Brands | Růst tržeb | Technické analýzy | Bluechip | Euro dnes | Vstupy | Genesis | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Ekonomie | GBPUSD | ProCent | Stříbro | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Kukuřice | FAANG | Hladiny podpory | Cena SOLANY | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Býčí signál | Dobrá data | Americké akcie | Řízení rizika | Tržní sentiment | MetaTrader | Swing obchodování | Úroveň parity | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Indikátor STO | Evropská ekonomika | Josef Lukáč | Další růst | Karel Janeček | Indikátor RSI | Opatření | Komise pro cenné papíry a burzy | Zhodnocení kapitálu | Trh s futures | Trh | Komise | Příkaz Stop | CL | Výrazný růst | Vyplnění GAPU | Fed | Zahraniční obchod | Luis De Guindos | ING | Analýza indikátorů | Algo | Korekce | Upozornění | Money management | Výprodej akcií na čínských trzích | Kov | Potenciální změny | Apple | Downtrend | Krátkodobé obchodování | MetaTrader 4 | Zveřejnění výsledků | Bid | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hamás | Česká republika | USDT | Globální recese | Merrill Lynch | 1D | Posílení dolaru | ANO | Martin Malý | Obchodní systém | GBP/NZD | Dezinflace | Společnost XTB | Alligator | Poměr P/S | Inverted Hammer | Fractals | Soustředění | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Standardní medvědí divergence | Světové události | VaR | Patria Forex | Data z USA | Dnešní zprávy | Equity | Negativní dopad | Defi | Outside Bar | Americký trh | Sell | Tlak na USD | US100 | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Sentiment spotřebitelů | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Uzavření pozice | Short obchod | Trading příležitosti | Oblast supportu | Trendové linie | Objem obchodů | Komodita | CFTC | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Invest | Centrální banka | Kvalitní příležitosti | Andrew Bailey | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Významné zprávy | eSignal | QE | Longový obchod | LYNX | Close | Internetové akcie | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Rumunsko | Centrum | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Prodávající | Ukončení kvantitativního uvolňování | Trh Forex | Směřování trhů | Výsledky Facebook | Pokles dolaru | Obchodujeme | Coinbase | Ichimoku Cloud | Nárůst objemů | Směr trhu | Intervence Bank of Japan | Parita | PMI ve výrobě | Cameco (CCJ.US) | Prostor pro pokles | Dolar | Reuters | Exponenciální klouzavý průměr | Slušný zisk | Denní minima | Změny klimatu | Kompozitní index | British Petrol | Jak určit trend | Obraty | Výstupy | Příležitost k prodeji | ADX | Libra šterlinků | Předseda | Americká Komise pro cenné papíry | Růstový potenciál | Facebook | Gravestone Doji | Demo účet | Růstový impuls | Týdenní pivot | J&T | Traders | Rok 2024 | Guvernér | Evropská unie | Boeing | Příkaz | Jak vypadá Dragonfly Doji | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Shanghai Composite | Williams %R | Akcie O2 | Libra | Stochastic oscillator | CFD | Centrální banky | SMA 100 | Fibonacciho posloupnost | Dopad na ekonomiku | Open | Cena akcie | Banka | Pokračování trendu | Doporučení | Obchodování CFDs | Jaderná energie | Analýza trhu | Prodeje domů | Příprava | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | BRICS | Aktuální cena | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | SF Trend Lines | Indikátor Stochastic | Statistický úřad | Cena | Investiční banky | Burzovní grafy | Půlení bitcoinu | Býčí trh | Silný trh | Air | Akcie 3M | Globální rizika | Firma | Ceny akcií | Payrolls | Denní graf | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Obchod | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Akcie těžařů stříbra | Technologie | Akcie Microsoft | Agentura Bloomberg | Pokles | Akciové fondy | Short příležitost | Holubičí postoj | Margin | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Take-Profit | GfK | Hedge | Rozhodování | Maloobchodní tržby | Index ISM | Situace na trhu | Americká ekonomika | HDP | Ztráta indexu S&P 500 | Jaderné elektrárny | Obchodník | Charlie Munger | Akcie týdne | EMA | Odkup akcií | BoE Andrew Bailey | Problémy | ROE | Postřehy z obchodování | Index cen | Index PX | Pohyby směrem dolů | Daně | MACD indikátor | Jak vypadá dlouhonohá Doji | Pivot | Kryptoměna | Bank of America Merrill Lynch | Pravidla obchodování Alligator | Pokles indexu | Prodejní příležitost | Obchodovat | Momentum | Inverted Hammer (Obrácené kladivo) | Obchodní rozpětí | Austan Goolsbee | Zisky | Akcie Boeingu | DAX | Bid Ask | Head and Shoulders | Analytik J&T Banky | Bollingerova pásma | Společná měna | Alerty | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Cena zlata | Pullback | Zvýšení ceny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Kryptotrh | Breakout | Přeprodané zóny | Index výdajů | Indikátory objemu | Růst cen | Williams Percent Range | Cenový pohyb | RSI | Dělení technických indikátorů | SPX500 | Cenové patterny | Financování | Fibonacciho retracement | Index peněžních toků (MFI) | Podnikání | ČSÚ | Měnový index | GMT | Historické maximum | Hospodářský růst USA | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | Cenový vývoj | Republikáni | USDJPY | Zprávy z USA | Investiční poradenství | ROCE | Fraktál | Úroveň supportu | Admirals WebTrader | Medvědí trend | Ropa | Průměrná mzda | DNO | Index CAC 40 | Hospodářský růst | Pattern Obrácené kladivo | Růst dolaru | Nové rekordy | Posílení eura | Trailing Stop | WTI | Otevřená pozice | Bod | RBNZ | Dlouhodobá obchodní strategie | Indikátor Ichimoku Cloud | Americká měna | Nord Stream | NZDUSD | Zápis ze zasedání ECB | Debata | Rikša Doji | Saúdská Arábie | Euro | Ziskovost | Fundamentální pozadí | Bankéři | Average Directional Index | Sázet | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | CCJ.US | Josef Košťál | Měny G10 | Předběžné výsledky | Technologický index | Risk | Falešný signál | Vstup do obchodu | MFI | Dividendový výnos | Alphabet | Struktura | USD/CAD | Zkušenosti | Inovace | Úrovně supportu | Ekosystém | Signály | Obchodní kapitál | Analyzování finančních trhů | MCD | Technický náhled | IHS Markit | Obchodní aktivita | Statistiky | Liz Trussová | Úrovně rezistence | Rozhodnutí Bank of England | Investiční web | Cena Polkadot | Devizový kurz | Purple Trading | RUB | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Bankovní sektor | Realizovat zisk | Big Mac | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | Analýza EUR/USD | Vzdělávací článek | Nálada na trhu | Profit-Target | Medvědí scénář | Výkonnost hlavních indexů | Live trading | Finanční situace | Země eurozóny | Investujte | Měď | Obchodní bilance | Tým Admiral Markets | Platforma | AUD | Binance | Ekonomické indikátory | Oscilátor RSI | Breakout Trader | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Obchodování gapů | Predikce | Fibo | Hanging man | Short pozice | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Barchart | Oslabení | Referendum | Hospodářský cyklus | Buy (nákupní) signál | Pozice spekulantů | Short obchody | Market Maker | Hodnota indexu | Supporty | Cenové stability | Bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF) | Zasedání ECB | Americké statistiky | Portfolia | Aktivity v eurozóně | Recese | Index strachu | Riziková aktiva | Likvidita | Chuť riskovat | Analýza BTC | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Strategie Alligator | Digitalizace | Poptávka po dolaru | Výrobní index | Postranní pohyb | Guvernér BoE | Obchodní rozhodnutí | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Balance | Momentum indikátory | Snížení úrokové sazby | Obchodování USD/JPY | AUD/USD | Cap | Údaje z USA | Jak obchodovat podle Doji svíček | Ceny energií | Grayscale Bitcoin Trust | Trh s kryptoměnami | Ceny potravin | Obrat trendu | Měnový kurz | Nákupní tlak | Hospodářské výsledky Facebook | MQL4 | Nezaměstnanost v USA | Atlantik | Prezident Donald Trump | CySEC | Způsoby obchodování | Svíčkové formace | Signál ke vstupu | Výrazný pohyb | Blockchain | Předpovědi | Společnost Microsoft | Vyhlídky americké ekonomiky | Mince | Benzín | Trading analýza | Technická korekce | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Nejbližší rezistence | Harmonické formace | Růst eurozóny | USOil | Vstoupit do obchodu | Vstup na trh | Časový rámec | Míra inflace | Big Mac index | Růst inflace v USA | Fraktál indikátor | Manufacturing | Obchodní podmínky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | United Airlines | MAN | Obchodování s patterny | Zlato (XAU/USD) | Nařízení | TradingView | Index relativní síly | Inflace v Německu | BTC | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Ukazatel strachu a chamtivosti | Směr trendů | Kurz akcie | Odborníci | Hospodářské krize | Inflační data | Fundamentální výhled | Objem obchodování | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Makroekonomická data | Tempo růstu | Podnikatel | Commitment of Traders | Break-Even | Divergence | Buy | Silné euro | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Cíle | Nastavení indikátorů | Obchodování Alligator | MACD histogram | Myšlenka | UnitedHealth | Varování | Andrej Rády | Úrokové sazby | Viceprezident ECB | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Long | Rally | Bankovní rada | Výrazný propad | Klíčový support | Banky | Nálady na trhu | Aktiva | Pokles inflace | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Akcie Deutsche Bank | Volume | Linie podpory | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Ichimoku Kinko Hyo | Konsolidace | Růst cen akcií | Ekonomické prognózy | Algoritmus | Automatic Data Processing | Prvky technické analýzy | Americké firmy | Změny ceny | SP500 | Kulaté číslo | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Výsledky voleb | Tipy pro začátečníky | Investice do stříbra | Indikátor MFI | NZD/USD | Long signál | Pivoty | Economic | Ministryně financí | Americká seance | Sentix | Indexy PMI | Pochybnosti | Český statistický úřad (ČSÚ) | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Čínský akciový trh | Vlnová analýza | ISM ve službách | Trading strategie | Ztráty | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Princip obchodování | Největší pokles | Politika | Zvyšování úrokových sazeb | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | ERC-20 | Stop-Lossy | Indikátor MACD | Akcie British Petrol | MAM | Nejnovější údaje o inflaci | Poplatky | Oslabování eura | Velká Británie | Růst libry | Další vývoj | Vlastní akcie | British Petrol (BP) | Zasedání FED | Objemy obchodů | Obchodování na devizovém trhu | Point and figure chart | Americké akciové indexy | Nálada | Dow Jones | Letectví | J&T Banka | Nákupy | Výhled trhů | Měnové páry | Měnové politiky | Index volatility VIX | Investiční příležitosti | Polkadot | Výprodej akcií | Sentiment v USA | Ekonomika | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Akcie British Petrol (BP) | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Commerzbank | Zhodnocení | Poptávka po americkém dolaru | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | České akcie | Kurz libry | Americký akciový index | GBTC | Americký trh práce | Obchodní účet | Akciový index DAX | Ethereum | Embargo | Economist | Indikátor Ichimoku | Agresivní investoři | Tlak na akcie | Sympozium v Jackson Hole | Potvrzovací signál | Trendové čáry | Vývoj okolo koronaviru | Scalping | Tradeři | Zaměstnanci | Eskalace konfliktu na Ukrajině | ETH/USD | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Výsledek zasedání Fedu | FOMC | Expanze | X-Trade Brokers | Insider | Trend klesající | Fondy | Komise pro cenné papíry | Komoditní trhy | 100 SMA | Tether | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trading | Swing | Krize | Optimistický výhled | Výše mezd | Investing | Portál FXstreet.cz | Index amerického dolaru | Zpětný odkup akcií | G20 | Důležité makroekonomické události | Bitcoinový fond | Pokles poptávky | Štěstí | CEO | Oslabení dolaru | Akcie roku 2019 | NFT | Zlatý kříž | Investovat peníze | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Indikátor CCI | Americké výnosy | Zahájení klesajícího trendu | Úroková sazba | Devizové rezervy | Investiční tituly | Burza | Ekonomický kalendář | Poradenství | Akcie společnosti Apple | Rozvoj | Americká inflace | Klouzavé průměry | RBA | Akcie Boeing | Výprodeje | Plán obchodování | Transakce | Šéfka ECB | Hodinový graf | Měny | Bilance | Krypto burza | Volby | Snížení úrokových sazeb | Americká vláda | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Přístup k měnové politice | Technický výhled | Zpráva COT | Zaměstnanost | Profitovat | NZD | Energie | Důležité zprávy | Trade Brokers | Zpravodajství | Vlnová analýza páru EUR/USD | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Ukazatele | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | EUR/CHF | Dividendy | Měna | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Akciový trh | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Intradenní obchodník | Sazby | Historie | Vyhodnocení obchodů | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | USD | Miliardy dolarů | Inside | Investiční doporučení | Investor | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst poptávky | Algoritmické obchodování | Nový trend | Jak vypadá Rikša Doji | Reakce investorů | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Pravděpodobnost recese | EIA | Člen bankovní rady | Vysoké riziko | Ceny akcie | Poradce | Nižší maxima | Obchodní den | Sazba Fedu | Makroekonomické události | Signál | Dna | Digitální měna | S/R zóny | Dnešní obchodování | Kupci | Britská vláda | EPS | ADP | Náklady na zajištění | Bilance zahraničního obchodu | Číst grafy | CPI v USA | Akcie v roce 2020 | Short signál | Ocenění | Ropy | Úspěšné obchodování | Více obchodů | Řízení rizik | NFIB | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Cílová cena | Důchodový systém | Společnost | Obchodování Doji | Časové období | PinBar | Sázky | Obchodování páru EUR/USD | Milan Vaníček | Obchodujte | Zvýšení volatility | Tržní kapitalizace kryptoměn | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Jerome Powell | ECB Luis De Guindos | Cena akcií | Investování | Chuť k riziku | Upozornění na rizika | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Situace v USA | D1 | On Balance Volume | Vstup do SHORT pozice | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Obchodní signál | Inflační cíl | Očekávaný zisk | Gap | Celkové příjmy | VIX | Růst | Obchodování EUR/USD | Zobchodovaný objem | Výhled pro zlato | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Obratová formace 1-2-3 | Obratová formace | Hospodářské výsledky | ČTK | Cameco | Proti trendu | Zajištění | BOSSA | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Praktické tipy | Cenový index | MiFID II | Token | Měnové stimulace | Nastavení Fractals indikátoru | Průmyslová produkce | Úročení | Fundamenty | Výsledková sezóna | Prodejní signál podle Doji | Engulfing | Nákupní signál | Valuace | Obchodovat s akciemi | Binance Coin (BNB) | Býčí potenciál | Tipy pro začínající obchodníky | Cenové alerty | Příklad nákupu | Očekávaný růst | Kryptoměnový projekt | Správa | Obchodování na forexu | Google Trends | Eskalace války | Wall Street | All Time High | Vlastnictví | Obratové patterny | Aktivita v podnikatelském sektoru | Správná rozhodnutí | Zdravotní sestry | Potvrzení signálu | Analýza | Zavírací cena | Přeprodané podmínky | Regulační orgány | Silný cenový pohyb | Rate Of Change | Inside Bar | Technická analýza | Křiž smrti | MQL5.com | Fundamentální náhled | Cenový index výdajů | Psychologické hladiny | Obchodování na finančních trzích | NFP report | Růst Německa | Rekordní maxima | Obchodní signály | John Williams | Myšlení | Členka Rady guvernérů | Christine Lagardeová | Uptrend | Supporty a rezistence | Vývoj měnového páru | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Americká centrální banka | Americké centrální banky | Index peněžních toků | P/E | Očekávaný růst poptávky | HDP Německa | Viceguvernérka | S&P Global | Management | Zasedání Fedu | Korekční pohyb | Hospodářství země | Vývoj akcií | Admiral Markets | Guru | CCI | Heiken Ashi | Hanging Man (Oběšenec) | Murray | Nadšení | Dolary | Airbus | Vyhlídky | Zlepšení | Výrazný pokles | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Předpověď | Cameco Corp | Algoritmus obchodování | Politika centrální banky | Pokračující pokles | Over-The-Counter | Posílení kurzu | Michelle Bowmanová | Růst spotřebitelských cen v USA | Průzkumy | Výsledky průzkumu | Bitcoin | Převodník měn | Americké měny | Graf | Zadluženost | Šťastné obchodování | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Přehled | Plyn | Short | Výnosové křivky | Svíčkové grafy | Stavebnictví | Zpráva o inflaci | Futures | Poptávka po uranu | Měna Bitcoin | Target Profit | High | Nemovitosti | Členka rady guvernérů | Růst eura | Prodej akcií | Jak vypadá Doji | Pivot Point | Nejbližší support | APAC | Cena uranu | CHF | Analýza BTC/USD | Americká data | Vývoj indexu volatility | Jak vypadá Doji se čtyřmi cenami | Otočení trendu | Rubl | Příliv kapitálu | První obchod | AUD/CAD | Drawdown | Index CPI | Výhled pro GBP/USD | Další rozvoj | S&P 500 | xStation5 | Technické indikátory | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Odrazy | COT (Commitment of Traders) | Volatility | Akcie McDonald’s | Trh s bitcoiny | Slabé výsledky | MT4 | Akcie roku | COIN | HDP v eurozóně | Flat | Indikátor Williams' Percent Range | Síla dolaru | Zlatý řez | Trendová linie | Zastavení růstu | Příkaz stop-loss | Celkový sentiment | Německo | Japonsko | Range | Životní náklady | Čtyř cenová Doji | Plány Fedu | Vzdělávací webináře | Spotová cena | Twitter | Aukce | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Novozélandský dolar | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Překoupený trh | StopLoss | Velké objemy | Bar charts | X-Trade | Americký HDP | Bollinger Bands | Makroekonomický kalendář | SMA 200 | Směřování | Britský regulátor | Tržní situace | Grafy | Oblasti rezistence | Kalendář událostí | Boční trend | Japonská centrální banka | Současná hodnota | Vice | Překoupené zóny | Viceprezident | Ceny komodit | Prodeje | CARA | Prognózy inflace | Vstup do LONG pozice | Směnný kurz | Státní dluhopisy | Aktivum | Potvrzení trendu | Zprávy a události | Jednoduché tipy | Analytici | Index nákupních manažerů | Sláva | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Domácnosti | Americký dolar | Google | Situace | Vysoká inflace | Mario Draghi | CHF/JPY | Klesající trendové čáry | Analytik J&T | Prime | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Evropská centrální banka | Aligator | DOT | Vybírat zisky | Fair Value | Počet žádostí o podporu | Akcie Philip Morris | Platební bilance | Tržby | Cameco Corp. | Interpretace | Snížení sazeb | Investiční rozhodnutí | Fond | Indikátor ATR | Stagnace | Marketingová komunikace | Doji nákupní signál | Růst mezd | ECB | Míra inflace v Německu | Futures kontrakty | Indikátor ADX | Psychologické úrovně | Dobré obchodní příležitosti | Platina | Short signál na akcie | Hladiny rezistence | Intradenní výhled | Fáze obchodní dohody | Eurozóna | Cenový graf | FXstreet | Partners | EBITDA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Sázkové kanceláře | Indikátor | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | Spekulativní pozice | Vysoká rizika | Aktuální prognóza | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Sazby ECB | Velikost pozice | Ekonomiky eurozóny | InstaForex Kurz | Dluhy | Měnová politika | Cena BTC | Růst ceny | Dluhopisy | Vrcholy | Ekonomické vyhlídky | ISM | Jaké jsou druhy Doji svíček | Obchodní situace | Webináře | Sazby beze změny | Nákup eura | Klouzavý průměr | Oslabení japonského jenu | Odraz ceny | Christopher Waller | Poptávka | ECB Christine Lagardeová | Trader | Co bude | Zasedání Bank of England | Konfluence | Krypto | Psychologie | CAD | Čína | Solana | Fibonacciho linie | Očekávání trhu | Růst HDP | Rozkolísanost trhu | Analytik | Korekční fáze | Reporty | Politici | XTB | Medvědi | ROI | InstaForex Kurz pro začátečníky | Výrobní aktivity | Globtrex | Inflace ve Velké Británii | Spready | USA | Drahé kovy | Pozornost obchodníků | Deutsche Bank | Spojené státy | Podnikatelská aktivita | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Index PMI | Mnoho ziskových obchodů | Asijská obchodní seance | Globální trhy | Obchodníci dnes | Denní obchodování | Devizový trh | Dlouhodobý investor | JP Morgan | Finanční podmínky | Jednotná měna | Úroveň rezistence | Zlato | MIFID | Ekonomové | WP | Dragonfly Doji | Zveřejnění zpráv | CCJ | Klesající trendová linie | SEC | Indikátor Alligator | Obchodování eura | Celková inflace | Seance v USA | Momentum indikátor | Vstupní signály | Načasování | Burze | Sektor služeb v USA | Vývoj indexu S&P 500 | Buy signály | Produkce ropy | Psychologie davu | Americká obchodní seance | Forexu | Pandemie | Platinové akcie | Údaje o nezaměstnanosti | Výprodej | Svíčkový pattern | Byznys | Obchodování breakoutů | Průměrná cena | Backtesty | Emerging markets | BTC/USD | Pozice | Akumulace | Oscilátor | Signál ke vstupu do obchodní pozice | BNB | EU | Obchodování s indikátory | USD/JPY | Nastavení obchodní strategie | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Uzavření obchodu | Pravidla obchodního systému | Eskalace konfliktu | Nakupovat | Certifikace | Odvětví | Fibonacci | Měnový pár | Barclays | Zisk na akcii | PMI ve službách | Úspěch | Spekulanti | Index DAX | OTC | Throwback | Zpomalení růstu | Oscilátory | Výsledky FAANG | Intervenovat | Významné události | Mzda | Miliardy | Svíčková formace | Markit | Pravidla strategie | Zvýšený zájem | Bezpečnost | Výnosy | Ekonomické zprávy | Nenad Kerkez | Komodity | Babypips | Vyšší inflace | Moving Average | Vzestupný trend | Ministr financí Jeremy Hunt | | Zpracovatelský průmysl | MQL5 | Šéfka Fedu | Práce | Pokles bitcoinu | Index spotřebitelských cen | Market Makeři | Obchodní model | Tržní trend | CAR | Tokeny | Pokles libry | Začátek výsledkové sezóny | Výsledkové zprávy | Jak obchodovat | Intervence centrální banky | Zasedání centrální banky | Formace technické analýzy | Budoucnost | Dukascopy Bank | Začínající obchodníci | Aktuální situace | NASDAQ 100 | Rezistenční úrovně | Polkadot (DOT) | Histogram Awesome Oscillator | WebTrader | Stabilita | Put | Objednávky | Ichimoku indikátor | Hry | UNH | Obnovení růstu | Zhodnocení účtu | Optimismus | Důvěra v českou ekonomiku | Rizikový sentiment | Larry Williams | Sazby Fedu | Kotace | Žádosti o podporu | Obchodování GBP | Impulzy | Komise v přenesené pravomoci | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Technický nástroj | Typ analyzování | Riziko | Simple Moving Average (SMA) | Akcie | Japonský jen | Investiční účely | Sol | Average True Range | Poptávky po dolaru | Výbor FOMC | Důchodové systémy | Sentiment trhu | InstaForex | Obchodní příležitosti | Formace Inside Bar | Intervence japonské centrální banky | Omyl | Retail | Býčí scénář | Ministr financí | Názory analytiků | Kvalitní akcie | SPOT | Akcie společnosti Cameco (CCJ.US) | Býčí trend | Instrumenty | Obchodní nastavení | Williams' %R | Graf dne | Philip Morris | Nasdaq | Philip Lane | Nonfarm Payrolls | Poměrové ukazatele | Návratnost | Intradenní strategie | Geopolitické napětí | Inflace v USA | Sell (prodejní) signál | Trh s uranem | Stochastic | Údaje o inflaci | Zemědělství | Obchodní dohody | CME Fed Watch | Société Générale | Pozitivní výhled | Libra klesá | Průlom | Investment | Embargo na ruskou ropu | Analýza ceny | Jak otevřít short obchod | Statistika | Vývoj ceny | Výraznější pokles | Oběšenec | Bitcoin Trust | BlackRock | Životní styl | Nápad | Největší stablecoin | Čtení grafu | Kryptoměny | Forex trading | Low | Investiční divize | Ekonomické aktivity | Tým FXstreet.cz | Amazon | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Akcie výrobce letadel | Mzdy | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Zrychlení inflace v eurozóně | Holubice | Netflix | Británie | Tesla | Prohlášení | Ekonomický růst | Vladimir Putin | Sektor služeb | COT | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Prodejní opce
Prodejní opce (put)
Prodejní opce (put opce)
Prodejní opce (Put option)
Prodejní pozice
Prodejní pozice (short)
Prodejní příležitost
Prodejní (put) opce
Prodejní reakce
Prodejní sentiment

Následující klíčová slova

Prodejní signál podle Doji
Prodejní swingové pozice
Prodejní technická korekce
Prodejní tlak
Prodejní trend
Prodejní výplach
Prodejní výplach na kryptoměnách
Prodej nových aut
Prodej nových automobilů
Prodej nových automobilů v Číně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít