Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 9.1.2014
Aktuální analýza EUR/USD (Daily) podle ukazatele poměru supply/demand (SDPF) trhu...

Válka o umělou inteligenci: Vyhraje Google nebo Microsoft? A je AI opravdu tak revoluční?
Příchod vyhledávače ChatGPT založeném na umělé inteligenci v posledních týdnech otřásl světem. Mnozí v AI vidí počátek nové technologické revoluce a technologické společnosti tak začali souboj o tento sektor. V současnosti se jako přední hráči zdají být společnosti Microsoft a Alphabet (Google).

EUR/SEK v trendovom kanáli a iné signály na exotických trhoch
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Riadne sa pozrieme na EUR/SEK, EUR/TRY a SGD/JPY z dailytimeframeov kde vznikli zaujímavé obchodné signály.

Praktické okénko – vánoční nadílka
Vánoční nadílka ziskových obchodů. Ukázka exekuce, řízení obchodní pozice a ziskový výstup.

Index S&P 500 mírně oslabil, odraz ode dna ale pokračuje
Ve zkráceném obchodním týdnu index S&P 500 oslabil o 0,26 %. Úterní oslabení zkorigoval páteční růst ovlivněný oznámením (prozatímního) ukončení shutdownu.

Velké srovnání komoditních měn
Ropa, zemní plyn i uhlí se vezou již pěknou řádku měsíců na růstové vlně. U jejich producentů ale žádné pozitivní signály nevidíme – kanadský i australský dolar nebo ruský rubl jsou pod tlakem a ztrácejí hodnotu. Čím si tuto vzácnou negativní korelaci vysvětlit a znamená to, že jsou komoditní měny nyní levné?

Přijde do Británie recese?
V souvislosti s Brexitem se často mluví s rychlým pádem britské ekonomiky do recese, na které dříve nebo později bude muset Bank of England reagovat prudkým uvolněním měnové politiky. Proto taky libra ihned po výsledcích hlasování ztratila přes 10 %. Tyto úvahy a očekávání jsou ale z velké části šum, reálně se prozatím nic nezměnilo. Změny přijdou až za 2-3 roky a měly by být omezené. Jak velký negativní dopad tedy může ono období nejistoty na ekonomiku mít? Podívejme se na paralelu 18 měsíců starou, kdy také musela vyspělá ekonomika projít šokovou terapií.

Mezi komoditními měnami musíme rozlišovat
I přes silný propad v ceně takřka všech důležitých obchodovatelných komodit není třeba házet komoditní měny do jednoho pytle. Některé si vůči americkému dolaru vedou dobře, i když by z fundamentálního hlediska měly zaostávat, a druhé naopak oslabily až příliš.

Do kterých společností v dnešní době investovat?
Pokud se zajímáte o technologické velikány dnešní doby, kteří se věnují dopravnímu sektoru, určitě jste zaslechli už o firmách, jako jsou Tesla, Nikola, či Virgin Galactic. Každá z těchto firem se věnuje trochu něčemu jinému. Jedno však mají společné. Všechno jsou to firmy, které se snaží o revoluci v přepravě a do tohoto odvětví přinést něco nového.




Konec hegemonie dolaru
Dolar je dnes nekorunovaným králem finančního světa. To znamená, že v současné době dolar nečelí velké konkurenci ze strany jiných měn. To ovšem neznamená, že je americký dolar neporazitelný. V tomto článku podrobněji probereme, co znamená hegemonie dolaru a jak by její svržení změnilo svět.

Analýza indexu S&P 500, EUR/USD, USD/JPY a ropy
Očekávané poklesy na akciových trzích zatím nepřicházejí a každý pokus o oslabení indexů je již po několik týdnů v průběhu seance vždy zastaven a zkorigován. Páteční dlouho očekávaný projev guvernérky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenové v Jackson Hole, spolu s vyjádřeními dalších členů Fedu, způsobil na trhu konečně alespoň zvýšenou volatilitu a může být prvním zárodkem nejistoty dalšího pozitivního vývoje trhů.

Kolaps Číny zatím nepřichází
Jak už je v makroekonomickém kalendáři zvykem, přelom měsíce je zaměřen především na indexy nákupních manažerů (PMI). Ty jako jedny z prvních informují o změnách objednávek, produkce a celkového rozpoložení managementu velkých společností, které se většinou časem objeví i v tvrdých datech.

BRL nebo TRY: Návrat na emerging markets
Brazílie a Turecko jsou obě velké země rozvíjejícího světa (emerging markets), za jejichž ekonomikou stojí hodně zahraničního kapitálu. Tento kapitál však kvůli proměnlivým náladám investorů nemusí proudit pokaždé pro Brazílii a Turecko žádaným směrem. Poslední dva roky jsou toho důkazem a výsledkem je prudké zpomalení růstu těchto ekonomik spolu s propadem kurzů měn brazilského realu (BRL) a turecké liry (TRY). Která měna má z fundamentálního hlediska naději na obrat a u které naopak hrozí další oslabování?

Mýtus jménem trading beze ztrát
Trading beze ztrát, to je to, co bychom všichni moc rádi měli. A potom bychom také chtěli hezkou princeznu (pro čtenářky samozřejmě prince), půlku království a žít a žít a žít. Jenže jak funguje život? Nic z toho neexistuje a nám tak nezbývá, než se s tím vyrovnat. A jak to v životě bývá, někdo to zvládne, někdo ne.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, GBP/AUD
Eurodolar našel ztracenou volatilitu. Medvědi však nestačili na rozehranou hru býků a podlehli v zápase nekompromisně 4:1. I takto by se dal popsat uplynulý obchodní týden na měnovém páru EUR/USD. Jestli jsem naladěn býčím optimismem k nákupům tohoto měnového páru se dočtete v tomto blogu. Při dnešní přípravě mě však nejvíce zaujal GBP/AUD. Zde se rýsuje býčí pattern.

"Zlatý" švýcarský frank?
Ponechám pro tentokrát stranou situaci v měnových párech, technickou či fundamentální analýzu.

Praktická ukázka: Jeden obchod, který se docela povedl
Když by člověk pozoroval obchod, který je v běhu, často by dostal nápad zasáhnout do něj. A určitě by našel mnoho důvodů, kterými by si uměl ospravedlnit svůj chybný zásah do své strategie. Ale opravdu by někdo chtěl dělat takové chyby?