Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Proč změny tak bolí?
Proces změn je nedílnou součástí života, jenže lidé zapomněli, že je potřeba absolvovat celý proces, ne jenom jeho část

Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Stop Loss (SL) je ochranný obchodní příkaz, který omezuje možné ztráty z otevřené pozice. Tento příkaz automaticky uzavře obchod ve chvíli, kdy je dosaženo určité cenové úrovně nebo výše ztráty. Stop Loss se umisťuje buď za účelem omezení ztrát, nebo za účelem zajištění zisku. Ve druhém případě je SL objednávka umístěna v ziskové oblasti.

Výsledky technologických gigantů ukazují zrychlující růst poptávky po datových centrech
Výsledková sezóna je v plném proudu a pro některé technologické společnosti je zřejmě ve znamení silného růstu příjmů z datových center, které jsou dítětem umělé inteligence (AI). Alphabet, AMD, Microsoft a Amazon zaznamenávají v těchto segmentech masivní příjmy. Navzdory těmto dobrým zprávám se objevila také varování před možným zpomalením růstu v nadcházejících čtvrtletích. Z tohoto důvodu se ceny technologických akcií ve středu 30. října 2024 propadly*.

Tak a je to tu! Účet v priamom prenose
Je to tu! S očakávaním, vzrušením a nadšením som konečne otvorila svoj nový, reálny obchodný účet. A čo je pre mňa ešte vzrušujúcejšie, tak s vyššou sumou, než som pôvodne zamýšľala. So sumou 5000 GBP sa vydávam na cestu obchodovania, ktorej výsledky budem zdieľať priamo s vami prostredníctvom tejto série článkov. Môj nový účet pre mňa predstavuje príležitosť preukázať moje potenciálne obchodné zručnosti a dosiahnuť pozitívne výsledky. S reálnymi peniazmi v hre a skutočným rizikom som motivovaná využiť každú príležitosť na rast a úspech. Uvidíme, ako sa mi bude dariť.

Burzovní grafy: Index S&P 500 je na historickém maximu
Americký akciový index S&P 500 dvakrát posunul historické zavírací maximum a uzavřel poslední kompletní dubnový týden silnější o 1,20 %.

Co dělat, když jste přestali věřit své obchodní strategii
Dnes se zaměříme na to, co byste měli dělat, když máte pochybnosti o své obchodní strategii. Podělím se s vámi o pár tipů a technik, které můžete okamžitě aplikovat, pokud si nejste v něčem jisti. Pojďme na to.

Čína si znovu hraje s čísly
Nové statistiky z Číny nepřinesly nikterak optimistický obrázek. Nadměrné kapacity i obchodní válka se Spojenými státy si stále více vybírají svou daň na druhé největší světové ekonomice. Dopad na komoditní trhy a australský dolar je proto negativní, protože Čína je největším světovým konzumentem většiny průmyslových surovin, jako je uhlí, železná ruda nebo měď.

Monetárna politika - Centrálni bankári ako bohovia trhu
Či si to chceme priznať alebo nie centrálni bankári sú bohovia na finančnom trhu. Nie v tom zmysle, že by mohli všetko, ale ich rozhodnutia majú široké následky naprieč celým finančným sektorom. Nechcem hovoriť o tom či je to správne, že majú takú moc... Nechcem hovoriť ani o tom, že či je správne, že títo bohovia sú „nevolení“ ale iba „dosadení“... A nebudem ani rozoberať otázku, kto vlastne kontroluje tých, čo kontrolujú... Zaujíma ma to, čo je dôležité pre obchodníka. A to je silný dopad ich rozhodnutí na trh.

Ostrý začátek prázdnin na trzích
Ve školách již po rozdání vysvědčení nastal dvouměsíční klid. Mezi investory však žádná okurková sezóna nezačíná. Ke standardní smršti makroekonomických dat ze začátku měsíce totiž přibývají další kurzotvorné události.

13. komnata tradingu – témata, o kterých se nemluví
V dnešním článku otevřeme nepříjemná témata, o kterých by se v tradingu raději nikdo nebavil.

Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu
Zdá se, že na začátku letošního roku se investoři rozhodli, že budou mít na akciovém trhu party, kterou si (zatím) nenechají pokazit, tak totiž v kostce vnímám aktuální sentiment na americkém akciovém trhu. Nicméně jak rádi a pravdivě podotýkají škarohlídi a jak opakovaně dokazuje historie, každá party jednou skončí a čím divočejší party, tím horší kocovina.

Světové akcie: Je trh již na dně, nebo bude dále klesat?
Přelom března a dubna byl pro americké akcie ve znamení relativní stabilizace. Celkově index S&P 500 odepsal 2,08 %, když denní výsledky (po delší době) nepřesáhly 5 %. I to je v současnosti vlastně úspěch.

Co udělá klesající inflace s eurem?
Za posledních 12 měsíců se situace v eurozóně obrátila vzhůru nohama. Růžové projekce expanze měnové unie vzaly po zahájení obchodních válek, nových automobilových emisních limitech i nekonečném brexitu za své. Německo i Itálie víceméně stagnují, Francie se plíží velmi pomalu vpřed a jedinou větší rostoucí ekonomikou je Španělsko.

Jiný pohled na americké volby očima tradera
Drtivá většina diskuze a odhadů dopadu amerických voleb na trhy se točí kolem samotného prezidenta. Pokud ale prezident nemá podporu v Kongresu, nemůže svou agendu v čele s hospodářským programem uplatňovat naplno.


Praktické okénko – Využití korekční aktivity v praxi
U protitrendových obchodů je velmi důležité brát zisk na nejbližších logických úrovních. Jak na to, si ukážeme v tomto článku.

Praktické okénko – Ziskový obchod, který nepotěší
Není zisk jako zisk. I zasažený PT může být někdy neadekvátní vůči riskovanému kapitálu.

Aktuální obchodní příležitosti na křížových párech
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na zajímavé technické situace vyskytující se na některých křížových párech a jejich denních grafech. AUD/JPY konsoliduje před dalším růstem. Na GBP/AUD právě proběhla změna trendu a na NZD/CHF se hraje pattern Hlava-ramena.

Zhodnocení účtu 100 % za měsíc - žádný problém?
Na demo účtu asi každý, kdo se obchodováním alespoň trochu zabýval, dosáhl zhodnocení v řádu stovek procent, ale většinou nakonec podobná euforická období skončila naprostou destrukcí účtu. Co se může skrývat za stoprocentním zhodnocením, se snažím poodkrýt v následujícím článku.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?
Poslední měsíc byl na trzích pro akcie konečně relativně pozitivním. Přesto se řada firem, zejména růstových, pohybuje na stále zajímavých úrovních a právě této situace jsme využili k přidání nové akcie do portfolia. Kromě toho se na trhech událo několik zajímavých věcí, které přímo či nepřímo ovlivňují náladu i na akcích. Zřejmě nejdůležitější událostí byla zasedání centrálních bank, zejména amerického FEDu a evropské ECB. FED koncem minulého měsíce opět přistoupil k výraznému zvýšení úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu. Zvýšení sazeb na první pohled není pro akcie pozitivní, předseda FEDu Powell však řekl, že další zvýšení se bude odvíjet od toho, jak bude vypadat ekonomika a trh práce. FED tedy nebude zvyšovat sazby za každou cenu, což trh ocenil růstem akcií. K podobnému kroku konečně přistoupila i ECB, která sazby zvýšila nečekaně až o 0,5 procentního bodu, zatímco se čekalo zvýšení o 0,25. Kromě toho nastaly změny i v politické oblasti, protože premiér Velké Británie Boris Johnson a premiér Itálie Mario Draghi oznámili, že se vzdají svých premiérských postů.