Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017
Minulý týždeň prevládalo na trhoch momentum pozitívneho sentimentu, ktoré odzrkadľovalo predovšetkým apatiu investorov k ďalšiemu vývoju okolo témy Severnej Kórei a uvedomenie si faktu, že hurikán Irma po sebe nezanechá také veľké škody, ako sa pôvodne predpokladalo. Pozitívnej nálade pomohol aj pomerne široký záber reflačných tlakov, keď v krajinách ako Čína, UK, US prekonala inflácia očkávania. Na druhej strane nepotešili ostatné negatívne ekonomické výsledky Číny, no tie mali tentokát na väčšinu trhov len dočasný efekt a na konci týždňa uzatvárali dlhopisové trhy spolu s akciovými idexmi vyššie. Pozitívne uzavrela aj ropa (WTI), ktorá si pripísala 5%. Drahé kovy na druhej strane strácali spolu s meďou a železnou rudou.
|

Neohrnujte nos nad jednoduchými technikami (druhá část)
Cenové úrovně - supporty, resistance a jejich praktické využití.
|

Týden na amerických indexech podle burzovních grafů
Rozkolísaný týden na americkém akciovém trhu skončil díky silnému pátečnímu růstu zhruba stagnací, index S&P 500 dokázal nakonec připsat 0,16 %.
|

Koncentrace na trading a obchodní rutina
Přijmout trading do běžného života může být pro některé obchodníky zásadní otázka. V tomto článku jsme se blíže podívali na to, jak si vytvořit obchodní rutinu.
|



Trader měsíce: Trading samurai Yusuke z Japonska
Jak to vypadá, když japonský trader obchoduje s precizností, odhodláním a kázní samuraje? A v čem obchodují jinak Japonci od Čechů či Slováků? To si povíme v dnešním článku.
|

Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?
Elon Musk je kontroverzní postavou, ale jedno mu nikdo upřít nemůže: umí skvěle komunikovat. Jedním z hlavních důvodů jeho koupě Twitteru bylo právě zachování tohoto komunikačního kanálu, přes který udržuje kontakt se svou fanouškovskou základnou. Jeho umění komunikace spočívá v celé škále poloh, od těch nejpřímějších až po ty velmi komplikované, kdy člověk vlastně neví, co Musk sleduje. Jedno je však jisté: Musk dokáže vždy prosadit svůj zájem a nemluví do větru.
|

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/AUD, EUR/JPY a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Ve všech případech se cena po korekci vrací zpět do hlavního trendu.
|

Technický pohľad na exotické meny
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných exotických menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action.
|

Proč sledovat denní, ale i týdenní volatilitu?
Volatilita je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují obchodní rozhodnutí. Každý trader ví, že sledování volatility je zásadní pro úspěšné řízení rizika a plánování obchodních strategií. Většina obchodníků se zaměřuje na průměrnou denní volatilitu, tedy na to, jaký rozsah pohybů trh udělá během jednoho dne. Jak by to ale mělo vypadat u swingového obchodování?
|

Jak na motivaci a stanovování cílů: Klíč k dosažení úspěchu
V tomto článku se dnes podíváme na to, co je motivace, jaké mohou být příčiny jejího nedostatku a jak si správně nastavit cíle, aby nás motivovaly k dosažení úspěchu.
|

Trénujte svoj mozog: vybudujte si trpezlivú a disciplinovanú obchodnú myseľ z emočne reaktívneho mozgu (časť I.)
Je to obchodníkovou emocionálnou jazdou na horskej dráhe a je to mätúce. Máte iba jednu hlavu, ale máte dva veľmi odlišné mozgy - ľavú a pravú hemisféru. A pri obchodovaní s najväčšou pravdepodobnosťou fungujú proti sebe - na vašu škodu. Oba prinášajú obchodnej mysli úplne odlišné atribúty, kde jeden je oceňovaný a s ostatnými sa zaobchádza ako s nežiaducim príbuzným, ktorému sa nemôžete vyhnúť. V modernej spoločnosti je logika a dôvod ľavého mozgu uprednostňovaná a podporovaná, zatiaľ čo emočné a intuitívne centrá pravého mozgu sú zanedbávané a ignorované. Tu sa začínajú problémy, pretože obe fungujú ako jednotka, ktorá formuje svet, ktorý vidí obchodník.
|

8. MQL4 - Tester strategií
V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
|

Rozvrat státních financí a koruna
Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.
|

Severní Korea a bezpečné přístavy
Kam s penězi, pokud vypukne válka? Tuto otázku zřejmě na základě „diplomatické“ rozepře Spojených států v čele s prezidentem Donaldem Trumpem a Severní Koreou začal řešit nejeden investor. Ve vzpomínkách na katastrofu minulého desetiletí, tentokrát ekonomickou, se vracejí do hry tzv. bezpečné přístavy - japonský jen, švýcarský frank a americký dolar.
|

Ako Apple mení zabehnuté pravidlá
Apple je prvou veľkou korporáciou, ktorá uprednostní ochranu súkromia užívateľov pred využívaním citlivých dát na účely marketingu. Niektorým firmám to môže spraviť zásadný škrt cez rozpočet a rozhodnutie Applu sa im nepozdáva. Názory sú rôzne, aj z radov top technologických firiem by sme mohli čoskoro vidieť nasledovníkov, hlavne ak ľudia ocenia ochranu súkromia.
|

Moje cesta prop tradingem – levely, které sleduji a končí další prop společnosti
V tomto článku se podíváme na dva levely, které v rámci prop tradingu sleduji a také si prozradíme nejnovější události, které tímto oborem hýbou.
|

Akciová korekce začala strmým propadem
Americký akciový trh pokračoval v poklesu, index S&P 500 odepsal za týden 5,16 %. Ve čtvrtek akcie sestoupily více než 10 % pod historické maximum, korekce tedy oficiálně začala.
|

Česká koruna si užívá jestřábí ČNB
Českému ministerstvu financí se zvyšují úrokové náklady raketovým tempem. Zatímco v září si na 10 let mohl český stát půjčit za 0,85 % p.a., nyní už za stejný dluh musíme platit přes 1,55 % p.a. Byť některá média dávají tomuto trendu za vinu hluboký vládní deficit, hlavním faktorem bude jestřábí komunikace České národní banky (ČNB).
|