Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Tak a je to tu! Účet v priamom prenose
Je to tu! S očakávaním, vzrušením a nadšením som konečne otvorila svoj nový, reálny obchodný účet. A čo je pre mňa ešte vzrušujúcejšie, tak s vyššou sumou, než som pôvodne zamýšľala. So sumou 5000 GBP sa vydávam na cestu obchodovania, ktorej výsledky budem zdieľať priamo s vami prostredníctvom tejto série článkov. Môj nový účet pre mňa predstavuje príležitosť preukázať moje potenciálne obchodné zručnosti a dosiahnuť pozitívne výsledky. S reálnymi peniazmi v hre a skutočným rizikom som motivovaná využiť každú príležitosť na rast a úspech. Uvidíme, ako sa mi bude dariť.

Počet obchodov akceptujúcich platbu kryptomenami neustále rastie!
Akceptácia kryptomien rastie. Spotrebitelia v roku 2017 použili bitcoin pre zaplatenie obchodníckych služieb mesačne v priemere v hodnote $190.2 miliónov. Pre porovnanie v roku 2013 bolo použitých k plateniu iba $9.8 milióna. V súčasnosti už akceptujú kryptomeny aj veľké firmy ako Overstock, Paypal, Amazon, Subway alebo napríklad Microsoft. Objem v bitcoinových platbách vzrástol minulý rok o 328% podľa jedného z vedúcich platobných platforiem BitPay.

Burzovní grafy: Býci posunuli americký akciový trh na dohled rekordů
Americký akciový index S&P 500 za týden posílil o 0,96 %, je poblíž historických maxim a opakovaně uzavřel nad 3 000.

Důležité otázky, které byste si měli položit před každým obchodem
Několik minut nebo sekund před vstupem do obchodu je stejně důležitých jako samotný obchod. Je to vaše příležitost k přehodnocení. Pokud si dokážete položit správné otázky a důkladně analyzovat situaci nebo atmosféru na trzích, může tento okamžik změnit hru ve váš prospěch.

Je něco přinejmenším stejně důležité jako výsledek prezidentských voleb?
Zítra nás čeká dost možná nejdůležitější událost letošního roku, na trhy zřejmě bude mít ještě větší dopad, než start uvolňovacího cyklu v USA a v Evropě. Přestože se z pohledu trhu zdá velmi pravděpodobné, že vyhraje Donald Trump, jsou zde i další faktory, mohou výrazně ovlivnit dopad takového výsledku na trhy.


Dolar nyní vládne
Podle posledních dat vypadá americká ekonomika mnohem odolnější vůči vysokým úrokovým sazbám než ekonomika eurozóny. Zatímco v Evropě již předstihové PMI indikátory padají pod 50 bodů do teritoria recese a tvorba úvěrů i peněz prudce klesá, na druhé straně Atlantiku nemůže být o žádné recesi ani řeč.

Vývoj švýcarského franku v první polovině roku 2015 po zásahu SNB
Švýcarská centrální banka (SNB) v lednu šokovala svým nečekaným rozhodnutím opustit pásmo fixace měnového kurzu EUR/CHF na úrovni 1,2000.

Britská libra na rozcestí
Kde jsou ty předkrizové časy, kdy se za libru daly pořídit dva americké dolary?! Britskou ekonomiku však zasáhla krize zvlášť tvrdě a její měna ztratila během roku 2008 přes 30 % své hodnoty. Od té doby se pár GBP/USD drží v úzkém rozpětí blízko hladiny 1,60 a další vývoj tohoto páru není úplně jednoznačný - byť se oproti roku 2008 zdá relativně nízko, v reálné ekonomice britského království najdeme spíše argumenty pro jeho další pokles.

Čo čaká GBP menové páry v poslednom kvartáli roku 2021?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj na najbližšie mesiace menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry EUR/GBP, GBP/NZD a GBP/JPY z weekly timeframe.

Sentiment investorů v Evropě se nelepší
I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu. Křehká nálada investorů může být varovným signálem nejen pro růst cen akcií, ale také ekonomický růst v eurozóně. Evropský benchmark akciový index STOXX 600 v říjnu ztratil více jak 6% navzdory nárůstu o 1,7% ke konci měsíce, německý akciový index DAX pak realizoval ztrátu přes 9%.

Jak (ne)vyhořet v tradingu?
Obchodování na finančních trzích může být dost psychicky náročné. Neustálý tlak na dosažení zisku, sledování trhů a zvládání rizik může vést k vyhoření. Pojďme se podívat na zásadní tipy, jak zvládat stres, udržet emocionální rovnováhu a vyhnout se vyhoření v náročném prostředí obchodování.

Aktuální obchodní příležitosti: GBP/JPY a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům GBP/JPY a AUD/CAD. Na GBP/JPY se dokončuje svíčkový pattern Harami a AUD/CAD se pokouší o breakout důležitého supportu.

Druhý pokles indexu S&P 500 v řadě nic neřeší, rýsuje se ale silnější support
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další živý týden a opět s mírně negativním skóre. Za pět obchodních dnů celkově odepsal 0,43 %.

Austrálie bude mít nového guvernéra centrální banky
Glenn Stevens v úterý naposledy předsedal zasedání australské centrální banky (RBA). 18. září ho v jeho křesle vystřídá náměstek Philip Lowe. Zpráva, která provázela poslední Stevensovo zasedání, na němž padlo rozhodnutí centrální banky ponechat základní úrokovou sazbu na úrovni 1,50 procenta, byla obsahem se 375 slovy nejkratší od května 2015.

Vývoj GBP/USD, USD/JPY
Vyvoj USD/JPY ak by prelomil silnu hranicu 83.50 mohli by sme stupovat na predaj a GBP/USD ma silnu hranicu 1.6274 ktora ho limituje smerom na nakup

Trading nastavení S&P 500 a EUR/USD
Pondělní dopolední a odpolední propady akciových trhů vypadaly hodně nadějně, index S&P 500 se již blížil k první důležité support úrovni na 2.300 bodech +/-. Finanční trhy však nakonec dokázaly tento negativní vývoj otočit a zakončily blízko pátečním závěrům. To bylo rozhodující pro vývoj v dalších dnech, negativní sentiment z předchozích dnů se již neprohloubil a neznervóznil tak long investory. Naopak na zlepšeném sentimentu trhy v dalších dnech posilovaly.

Praktické okénko – Jak číst kontext trhu a proč proti němu neobchodovat
Praktická ukázka toho, proč by se kontext trhu neměl podceňovat a jak může dopadnout kotvení pouze na jednu informaci.

Praktické okénko - swing+intraday
Praktická ukázka exekuce a řízení swingového obchodu na měnovém páru EUR/USD (otevřená pozice) a intra denního obchodu na GBP/USD.

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.