Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Malé range po celý týden
Asi už všichni odjeli na dovolenou a nikomu se nechce tradingem příliš bavit. Díky tomu bylo v tomto týdnu z mého pohledu na EUR/USD docela líno. Jak jinak si totiž vysvětlit malý range celého týdne a nejen to, také malé range mnou obchodovaného pásma. Jednou se to samozřejmě stát může vždy, ale tento týden z toho bylo pravidlo.


Motor Slovenskej ekonomiky sa môže zaseknúť
Ahojte traderi. Dnes si dáme trochu netradičný článok, pretože by som rád upozornil na jeden problém, ktorý na Slovensku máme.

Shortovat nyní americký dolar?
Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci:

Moje příležitost na zemním plynu
Zemní plyn a vše kolem něj je v současnosti aktuální téma. Není se čemu divit. Cena této komodity na týdenním grafu vykresluje nová a nová minima. Investoři již cítí svou příležitost. Sleduji tuto komoditu asi půl roku. V té době jsem zde na webu četl blog kolegy, který se mu již věnoval. Při analýze mne zemní plyn zaujal natolik, že jsem se rozhodl ho zařadit do investičního portfolia částečně jako diverzifikaci k akciím. Ovšem v případě, když se bude historie opakovat a dostanu skvělou nabídku co se neodmítá.

Kam až trhy padnou?
Můj dnešní blog je spíše úvaha o aktuálním tržním prostředí inspirovaná úžasnou knihou od Howarda Markse na téma tržních cyklů, kterou nyní čtu. Myšlenky obsažené v knize krásně zapadají do aktuálního tržního kontextu a velmi mi pomohly dívat se na trhy zcela jiným způsobem než doposud.

Americké akcie melou z posledního
Americký akciový index S&P 500 vstoupil do nového roku pozitivně. Po hrozivém prosincovém výplachu se tak trpěliví investoři alespoň částečně zahojili lednovou rally, která prozatím přinesla přes 6 %. V dosáhnutí na nová maxima a pokoření hranice 3000 bodů ale indexu S&P 500 nevěřím.

Proč jsme se rozhodli pro kariéru tradera?
Trading je činnost, ke které se mnozí z nás dostali teprve nedávno, ale existuje i velká spousta zkušených traderů, kterým trading slouží jako smysluplné uplatnění kapitálu.

Analýza kanadského dolaru (CAD)
Americký dolar (USD) má za sebou úspěšnou sérii zisků, kdy za posledních 11 týdnů neskončil ani jednou ve ztrátě, což je pro něj nejlepší výsledek za posledních 40 let. Sílu amerického dolaru lze pozorovat na všech frontách. USD je čím dál tím dražší nejen vůči euru (EUR), ale i vůči japonskému jenu (JPY), britské libře (GBP), australskému (AUD), novozélandskému (NZD), ale i kanadskému dolaru (CAD).


Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 31.8.2015
Pravidelná aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Trading nastavení grafů pro EUR/USD, CHF/JPY a ropu WTI
Měnový pár EUR/USD neudržel velmi nadějný růst z minulého pátku a pondělka tohoto týdne, kdy ukazoval snahu otestovat kulatou úroveň 1,2500. Dle plánu jsem nad 1,2400 ukončil long pozice z 1,2260.

Konsolidace po strmém propadu zajistila americkým akciím mírný růst, medvědi ale mají mírně navrch
Po pátečním propadu minulého týdne se očekával další pokles. A ejhle, index S&P 500 uzavřel i přes velké intradenní výkyvy v mírném týdenním zisku. Přesto se graf z býčího nastavení změnil na neutrální. Momentálně index znovu zůstává v úzkém rozpětí, tentokrát 2120 – 2160. Oproti létu se jenom posunul o něco níž. Pokud prolomí spodní linii rozpětí, potom se pravděpodobnost dalšího poklesu zvýší.

Analýza Dow Jones, NASDAQ, DAX, EUR/USD a bitcoinu - Obchodní válka začíná nabírat momentum
Svět byl šokován pátečním jednáním mezi americkým a ukrajinským prezidentem, které proběhlo v přímém přenosu. Jednání ukázalo na slábnoucí podporu USA napadené Ukrajině a příklon USA k Rusku. Následné potvrzení tarifů vůči kanadskému a mexickému dovozu pak spustilo výprodeje akcií.

Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Na trzích stále panuje velká nejistota a volatilita je vysoká. Doslova, člověk neví dne ani hodiny, kdy se někdo, s prstem na tepu dějin, špatně nebo dobře vyspí a co platilo ráno, večer už platit nebude. Nicméně, moje strategie s tím bojuje docela srdnatě. Zatím.

Lehká ropa: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na lehkou ropu a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Technická analýza AUD/NZD, USD/JPY a XAU/USD
Aktuální technická analýza měnových párů AUD/NZD, USD/JPY a zlata (XAU/USD).

RAW Price Action trading
Som zástanca hesiel radšej raz vidieť ako stokrát počuť, dvakrát meraj a raz rež, pred medveďom rýchlo bež no pred ženou neuteč! HaHA no hlavne činy su viac ako slová. A činy tie sú hlavné. V tradingu je hlavné konať a nezamrznuť na mieste, respektive za platformou. Slúbil som zverejnovať svoj trading a tak okamžite mienim začať konať!

Jak obchodovat během období nízké volatility?
Pokud se věnujete obchodování měnových párů, pak jste si nejspíše všimli, že v druhém kvartále letošního roku jaksi vymizela z trhů volatilita. To může znamenat určité komplikace pro trendové strategie, ale také pro obchodníky využívající intradenní mean-reverting systémy.

Má intradenní obchodování v roce 2019 ještě cenu?
Doba se mění a my se s vámi podělíme o důležité aspekty, které byste měli zvážit, když se chcete stát intradenním obchodníkem v roce 2019.