Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Americké akcie opět přepisovaly historii
První kompletní týden roku 2020 byl pro akcie celkově pozitivní, index S&P 500 si připsal 0,94 % a znovu posunul rekordní úrovně. V posledních dvou měsících vlastně standardní vývoj. Obavy z válečného konfliktu rychle vyšuměly a na denním grafu se ani výrazněji neprojevily.

Válka o umělou inteligenci: Vyhraje Google nebo Microsoft? A je AI opravdu tak revoluční?
Příchod vyhledávače ChatGPT založeném na umělé inteligenci v posledních týdnech otřásl světem. Mnozí v AI vidí počátek nové technologické revoluce a technologické společnosti tak začali souboj o tento sektor. V současnosti se jako přední hráči zdají být společnosti Microsoft a Alphabet (Google).

INVESTIČNÍ GLOSA: Technologičtí giganti chtějí platit nám. Po Metě spouští dividendy Alphabet
Americký konglomerát Alphabet, který stojí za společností Google, se historicky poprvé rozhodl, že začne vyplácet dividendy. Za každou drženou akcii získají investoři kvartálně dvacet centů (necelých pět korun). Pro dividendové investory to sice není žádná sláva, ale trh zprávu uvítal s nadšením.

Top 3 nejobchodovanější komodity
Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...

Japonsko silně podpořilo JPY
Japonská centrální banka Bank of Japan (BoJ) v úterý překvapila trhy svým jestřábím skokem v nastavení měnové politiky. Zdvojnásobila totiž svůj cíl pro 10letý výnos dluhopisů z 0,25 % na 0,50 % p.a. Efektivně tím umožnila posun výnosů po celé délce křivky a učinila tak japonské fixní papíry alespoň o něco atraktivnější pro zahraniční investory.

Market a limitní příkaz - kdy je používat?
Od psychologického profilu obchodníka se odvíjí i ty nejzákladnější technické záležitosti, jako jsou obchodní příkazy.


Forex soutěž: Dokaž, že jsi trader a vyhraj 200 000 Kč
Tento týden začalo druhé kolo investiční soutěže BOSSA. Jde o jedinou tradingovou soutěž v České republice s reálnými penězi.

Pro euro se otevírá cesta k ziskům
Ze Spojených států přicházejí data hovořící o zpomalování ekonomického růstu i inflace, na která reaguje americká centrální banka (Fed) mírnějším výhledem zvyšování úrokových sazeb. Naopak v eurozóně se diskuze k zastavení zvyšování úroků ještě nestočila. Jádrová inflace v Německu i Francii zůstává vysoko a neklesá, na rozdíl od USA.

Trhy věří v obchodní dohodu USA a Číny
Americká delegace se minulý týden setkala s čínským prezidentem v Pekingu, což vnímaly trhy jako velmi pozitivní impuls k dalšímu růstu. V pozadí rostoucí důvěry v dosažení obchodní dohody a zažehnání hrozby dalšího vládního shutdownu v USA se tak akciovým indexům podařilo růst již osmý týden v řadě. Optimismus posiluje také fakt, že americký prezident Donald Trump je ochotný posunout plánovaný deadline z konce března o 60 dní, pokud nebude dosaženo obchodní dohody. Obchodní vyjednávání na vyšších úrovních budou pokračovat tento týden ve Washingtonu. Pokud nebude do 1. března dosaženo dohody, Spojené státy by měly reagovat zvýšením celních přirážek na některé čínské dovozy.

Pohled tradera na EUR/USD a breakout obchody
Měnový pár EUR/USD se aktuálně obchoduje nad veledůležitou rezistencí 1,1715, což bylo dvouleté maximum. Posunout nad tuto úroveň se tomuto měnovému páru povedlo ve středu po výstupu ze zasedání americké centrální banky (FED), když se spíše obecně očekávalo, po jeho předchozím silném růstu, že přijde korekce EUR/USD dolů.

Co dává dolaru největší sílu?
Americký dolarový index od února letošního roku nepřetržitě roste. Zdá se, že všechny faktory hrají v jeho prospěch. Ať už jde o vysoký hospodářský růst podpořený razantním snížením daní, zrychlující inflaci, obchodní válku, úprk kapitálu z rozvíjejících se zemí a neposlední řadě rostoucí úrokové sazby v USA. To vše dokázalo vyšroubovat hodnotu dolaru proti koši měn do blízkosti historického maxima, kterého dosáhl krátce po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Může tato krasojízda pokračovat dále? A na jaké proměnné si dát největší pozor?

Koruna jásá, průmysl trpí
Česká koruna v dubnu otočila slábnoucí trend a díky pozitivním spotřebitelským statistikám i více jestřábí prognóze ČNB se znovu po 3 měsících obchoduje pod 25 korunami za euro.

Akcie jsou na maximech. Je dobrý nápad nakupovat?
Minulý týden vyšší než očekávaná inflační data v USA ukázala na značnou citlivost rizikových aktiv jako akcie na horší data a jejich potenciálně rychlou a větší korekci. Začátkem roku se indexy jako S&P 500 nebo Nasdaq 100 dostaly na nové historické maxima a uplynulý trading týden ukončili 5-ti týdenní vítězné tažení.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/AUD, AUD/NZD a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na týdenním grafu měnového páru GBP/AUD se formuje falešné proražení dna v rostoucím trendu. AUD/NZD pravděpodobně ukončil korekci klesajícího trendu a CAD/CHF dosáhl silné rezistence.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Inflace v USA nečekaně stoupla, indexy se propadly
Oživení trhů z minulého týdne bylo pouze zdánlivé, a v pátek tak na trzích nastaly silné výprodeje. Příčinou je nečekaně vyšší inflace. Jenže tento týden bude neméně zajímavý, proč? To si povíme v dnešním článku.

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 9. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti Bossa.

Frustrace z tradingu a jiný úhel pohledu
Obchodování na finančních trzích je emoční jízda. Jak se ale dostat do pohody, když už vše bylo vyzkoušeno? Řešení se věnuje tento článek.

Index S&P 500 vyrazil výše a pokořil důležitou hladinu rezistence. Cestu k maximům mohou narušit Čína a výsledky firem
Za uplynulý týden si americký akciový index S&P 500 připsal 3,26 %, což byl nejvyšší týdenní zisk v roce 2015. Výrazně k němu přispěl i zápis z posledního jednání FOMC, ze kterého vyplývá, že by sazby v USA mohly zůstat na minimu delší dobu, než se předpokládalo.