Seřadit články podle
CLEO.one
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
Touto sérií chceme obchodníkům pomoci zorientovat se v informačních zdrojích.
|
Seznam zásadních podcastů o tradingu
V předchozím článku ze sekce Zdroje k obchodování jsme se podívali na knihy, které z vás udělají lepšího tradera.
|
Optimalizace obchodních strategií – výběr kritérií
V předchozím díle jsme představili základy optimalizace parametrů technických indikátorů – jak pomocí počítačových algoritmů a strojového učení najít tu „nejlepší“ kombinaci parametrů. Jak se ale pozná „nejlepší“ strategie? Je asi zřejmé, že za účelem algoritmické optimalizace je třeba přesně definovat, kdy je nějaká strategie lepší než druhá a ideálně kvantifikovat, o kolik.
|
Nezbytný seznam knih k obchodování
Na internetu není nouze o zdroje informací o obchodování na finančních trzích. Poblémem je rozlišit ty kvalitní od nekvalitních. Nejčastěji řešeno prostým prokousáním se všemi zdroji a vytvořením vlastního názoru a filtru kvality.
|
Optimalizace obchodních strategií pomocí strojového učení
Jak najít optimální parametry pro technické indikátory a nepřijít přitom o všechno?
|
Jak vytvořit a otestovat automatickou obchodní strategii (AOS) bez programování
Návod na používání CLEO.one – nejjednodušší a nejrychlejší způsob na tvorbu automatické obchodní strategie (AOS).
|
Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 3/3
A je tu třetí díl nového blogu ze série "Já Trader" od týmu autorů CLEO.one!
|
Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 2/3
Pokračování série článků na téma Základy úspěšného obchodování.
|
Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 1/3
V CLEO.one pro vás spouštíme novou platformu pro jednoduchou tvorbu algoritmických obchodních systémů a proto jsme se zamysleli nad tím, proč vlastní vůbec lidi s obchodováním začínají a jaké překážky musí překonávat předtím, než se v tomto neúprosném oboru úspěšně prosadí. Toto je tedy první ze tří článků na téma Základy úspěšného obchodování, které jsme pojali jako porovnání s provozováním své vlastní firmy.
|
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Praktické okénko – Jak číst kontext trhu a proč proti němu neobchodovat
Praktická ukázka toho, proč by se kontext trhu neměl podceňovat a jak může dopadnout kotvení pouze na jednu informaci.
|

Jednoduché, nebo exponenciální?
Snad každý obchodník se s nimi setkal, nebo o nich alespoň slyšel, ovšem když přijde na otázku, která se váže k výpočtu jejich hodnot, pak některé z odpovědí bývají bohužel velmi žalostné a přitom se nejedná o nic zas tak složitého. A o čem, že tu dnes bude řeč? No samozřejmě o klouzavých průměrech, mezi obchodníky též častěji známých pod označením MA (Moving Averages).
|

Moje cesta prop tradingem – lekl jsem se a obchod předčasně ukončil
V tomto článku se podíváme na obchod, který mohl dopadnout lépe. Také zhodnotíme vývoj balance křivky a podíváme se na implementaci nového trendu u českých prop společností.
|

Za půl roku končí Yellenová v čele Fedu, jak si vedla?
Americká centrální banka (Fed) jako jediná centrální banka rozvinutých zemí míří svojí měnovou politikou na dva cíle, a to trh práce a cenovou hladinu. Zatímco situace na trhu práce se za působení Janet Yellenové v křesle šéfky Fedu signifikantně zlepšila, druhý cíl inflace zůstává nedosažitelný.
|

Dojde o obratu na měnovém páru GBP/USD?
Britská libra atakuje úrovně, na kterých byla naposledy v dubnu 2018. Z čistě technického náhledu zde aktuálně není žádný signál reverze býčího trendu. Pokud se na vývoj měnového páru GBPUSD podíváme z dynamického hlediska, jsou zde náznaky možného obratu. Na níže uvedeném grafu RRG weekly (JdK RS-Momentum vs. JdK RS-Ratio podle StockCharts.com) libra ztrácí dynamiku a začíná otáčet z Leading do Weakening sektoru, podobně jako další měnové páry, kotované s dolarem.
|

Koruna jásá, průmysl trpí
Česká koruna v dubnu otočila slábnoucí trend a díky pozitivním spotřebitelským statistikám i více jestřábí prognóze ČNB se znovu po 3 měsících obchoduje pod 25 korunami za euro.
|

Budoucnost ropy mají ve svých rukou Spojené státy a potažmo Rusko
Několik turbulentních týdnů máme za sebou na trhu s ropou. Ropa WTI od konce dubna do včerejšího close ztratila přes 15 dolarů a opět se opakuje scénář z konce minulého roku, kdy se investoři obávali přebytku ropy a zpomalení růstu globální ekonomiky. Nejistota kolem vývoje obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou by mohla poslat ropu až na 45 dolarů za barel. Za dva týdny proběhne ve Vídni klíčové setkání OPEC+, kde se bude jednat o produkční politice na dalších 6 měsíců.
|

Poptávka po ropě může dále klesat
Poptávka od dvou největší asijských importéru, Číny a Indie roste výrazně pomaleji, než jaké bylo očekávání. To odhaluje slabší růst tamních ekonomik a narušuje jeden z hlavních pilířů držící ceny ropy vysoko uprostřed eskalující situace kolem obchodních válek. Obě země dohromady tvoří poptávku po 12% světové nabídky ropy a jejich růst byl motorem pro trh s ropou.
|

F1 a trading
Jsem průměrným fanouškem závodů Formule 1 (Ferrari je prostě jednička). Současně jsem ale velkým „fanouškem“ tradingu. Pokaždé, když se dívám na jakýkoliv závod F1, mám neutuchající pocit, že tyto dvě „soutěže“ mají mnoho společného. A tak bych se rád věnoval jedné z těchto podobností.
|

Multitimeframe analýza: 24.8.2022 Měď
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
|

INVESTIČNÍ GLOSA: Pražská burza válcuje i Wall Street. Letos je 5krát výkonnější než S&P 500
Pražská burza zažívá snové časy – její hlavní index PX i po loňském rekordním roce nadále posiluje. Letos už poskočil o bezmála 13 procent, což je výkonnost, na kterou řada akciových společností nedosáhne ani v ročním horizontu. Objemy obchodů na pražské burzy přitom poslední dva roky klesají.
|

Všechno padá!
Tento týden se finanční trhy, především ty americké, začaly chovat nezvykle. Hodnota akcií, dluhopisů i zlata klesá, a to ve stejný okamžik. Tento synchronní medvědí pohyb přichází velice málo často. Rizikové akcie se totiž po většinu času pohybují opačným směrem než bezrizikové vládní dluhopisy a zlato. Pokud nedržíte hotovost, není se příliš kam schovat.
|

Praktické okénko - Obchody, které se nestaly
Jestli si můžeme být v letních měsících něčím jistí tak tím, že trh prostě většinu obchodních levelů dotahovat nebude.
|

CFD obchodování se Saxo Bank
CFD kontrakty nejsou zas tak komplikované, jak se na první pohled může zdát. V tomto článku si rozebereme CFD produkty, které můžete se Saxo Bank obchodovat.
|

ECB už docházejí náboje
Hned tři zasedání centrálních bank nás čekají dokonce tohoto týdne. O nastavení úrokových sazeb a kurzu měnové politiky se bude rozhodovat v Kanadě, na Novém Zélandu a v eurozóně.
|

Poptávková recese dorazila do eurozóny
Dnešní data z německého průmyslu za listopad negativně překvapily, když místo růstu o 0,4 % došlo k poklesu o 0,7 %. Kumulativní pokles od března už činí 6,5 % a tato lokomotiva evropského hospodářství táhne s sebou dolů celou ekonomiku eurozóny.
|

Sazby v EU klesají, jásají však hlavně ekonomové
Čtvrteční zasedání ECB s sebou přineslo „dáreček“ v podobě snížení sazeb o 25 bodů na 3,25 %. ECB primárně zdůrazňovala na tiskové konferenci zkrocení inflace, zasedání však mělo trpkou pachuť stagnace ekonomiky.
|

Index S&P 500 vyčkává v trojúhelníku
Americký akciový index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů ztratil 1,04 %, čtyři červené svíčky v řadě lehce napravil páteční mírný zisk.
|

Konzistentne úspešné obchodovanie (4)
Zodpovedajúca metodológia myslenia nám pomôže definovať správanie trhov tak, aby bolo zrozumiteľné a aby sme sa mohli vyhnúť potenciálnym chybám. Najviac nám však pomôže vyrovnať sa s viacerými, ak nie všetkými, bežne nedisciplinovanými emočnými reakciami. „Ďalšia časť za cestou Konzistentne úspešného obchodovania (KUO)“.
|