Seřadit články podle
CLEO.one
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
Touto sérií chceme obchodníkům pomoci zorientovat se v informačních zdrojích.
Seznam zásadních podcastů o tradingu
V předchozím článku ze sekce Zdroje k obchodování jsme se podívali na knihy, které z vás udělají lepšího tradera.
Optimalizace obchodních strategií – výběr kritérií
V předchozím díle jsme představili základy optimalizace parametrů technických indikátorů – jak pomocí počítačových algoritmů a strojového učení najít tu „nejlepší“ kombinaci parametrů. Jak se ale pozná „nejlepší“ strategie? Je asi zřejmé, že za účelem algoritmické optimalizace je třeba přesně definovat, kdy je nějaká strategie lepší než druhá a ideálně kvantifikovat, o kolik.
Nezbytný seznam knih k obchodování
Na internetu není nouze o zdroje informací o obchodování na finančních trzích. Poblémem je rozlišit ty kvalitní od nekvalitních. Nejčastěji řešeno prostým prokousáním se všemi zdroji a vytvořením vlastního názoru a filtru kvality.
Optimalizace obchodních strategií pomocí strojového učení
Jak najít optimální parametry pro technické indikátory a nepřijít přitom o všechno?
Jak vytvořit a otestovat automatickou obchodní strategii (AOS) bez programování
Návod na používání CLEO.one – nejjednodušší a nejrychlejší způsob na tvorbu automatické obchodní strategie (AOS).
Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 3/3
A je tu třetí díl nového blogu ze série "Já Trader" od týmu autorů CLEO.one!
Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 2/3
Pokračování série článků na téma Základy úspěšného obchodování.
Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 1/3
V CLEO.one pro vás spouštíme novou platformu pro jednoduchou tvorbu algoritmických obchodních systémů a proto jsme se zamysleli nad tím, proč vlastní vůbec lidi s obchodováním začínají a jaké překážky musí překonávat předtím, než se v tomto neúprosném oboru úspěšně prosadí. Toto je tedy první ze tří článků na téma Základy úspěšného obchodování, které jsme pojali jako porovnání s provozováním své vlastní firmy.
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Dolar stále v defenzívě, nákupní příležitost?
Včerejší ostře očekávaná data o americké inflaci a maloobchodních tržbách za leden vyzněla pro dolar neutrálně. Obavy z vyššího růstu cen tlumily nižší útraty spotřebitelů a rychle nabyté zisky dolar během odpoledne ztratil. Prudkého zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech se tak finanční trhy prozatím bát nemusejí.
Jak začlenit trading do běžného života
Začlenit trading do běžné denní rutiny je nezbytné pro budování dlouhodobé konzistence v této náročné činnosti.
Akciím se nelíbí rostoucí inflace
Americká inflace dnes překvapila trhy, když místo očekáváné stagnace na meziročních 8,3 % zamířila na 8,6 %. Vrcholu v růstu cen tak ve Spojených státech stále nebylo dosaženo a je jasné, že Fed bude muset více šlapat na brzdu, aby ekonomiku zchladil.
Ekonomika provozu
Pokud chcete být úspěšným traderem, musíte se v první řadě dopracovat k nějakému zisku. A zisk jsou příjmy mínus výdaje. Proto je dobré dopředu zvážit, jestli má vůbec smysl se pouštět do něčeho s celkem nemalými náklady - mám tím na mysli hlavně výši spreadu (respektive spreadu + komise) a jeho chování během celého obchodního dne, výši swapů při dlouhodobějším držení pozic a výši skluzů (zejména u stopek). Moje odpověď je – má, ale je třeba myslet ekonomicky. Nemusíte přece obchodovat úplně vše a úplně kdekoli.
Nová nabídka kryptoměn u XTB
Téměř třikrát více instrumentů založených na kryptoměnách a atraktivní spready tvoří dva pilíře nové krypto nabídky, kterou nyní zavedl jeden z nejpopulárnějších globálních brokerů
V zajetí intradenního šumu
„Intradenní obchodování je takové malé swingové obchodování“ - četl jsem nedávno na jednom tradingovém fóru. Je mi jasné, že jsou obchodníci, kteří, stejně jako já, takový názor nemají, ale přece jen bych rád upozornil na to, co považuji v přístupu k intradenním tradingu za důležité.
Moje cesta prop tradingem – konečně zisky, balance křivka do strany a prop trading cílí na kryptoměny
Nový obchodní přístup přinesl první zisky, ale na výraznější pohyb na balance křivce bude potřeba si ještě počkat. Prop trading segment začal cílit na kryptoměnové obchodníky.
Překonejte trh: Největší obchodní chyby a jak se jim vyhnout
Trhy jsou neúprosné a neprominou chyby. Během konzultací vnímám, že mnoho traderů, ať už začátečníků nebo zkušených, často podléhá typickým chybám, které mohou vést k ztrátám nebo zamezit optimálnímu využití obchodních příležitostí. Jaké ale tyto chyby jsou a jak s nimi pracovat? Pojďme se podívat na stručný seznam 4 nejčastějších chyb.
Dluhy už se umořují inflací
Ve středu připravil šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell trhy na to, že by se v USA mohly zvyšovat úrokové sazby od března na každém dalším zasedání, což je až 7x. Ve čtvrtek pak přišel bombastický odhad růstu HDP ve Spojených státech za čtvrté čtvrtletí, který jen potvrdil jestřábí nastavení Fedu.
DAX scalpingová strategie - “vyšší dívčí” tradingu
Vysoká intradenní volatilita i v řádu stovek pipů denně, zvýšené nároky na margin, několikanásobně vyšší hodnota pipu oproti měnovým indexům, to vše činí z německého akciového indexu DAX instrument hodný respektu. Jak se však říká: “Kdo nehraje, nevyhraje”, a proto si dnes ukážeme, jak využít dynamiky trhu a obchodovat rychlé a krátkodobé pohyby na DAXu. Zkrátka a dobře - budeme skalpovat.
Zhodnocení analýz roku 2014
I letos bych se chtěl pozastavit nad články zaměřených na aplikaci fundamentální analýzy, kterou pro vás, čtenáře FXstreet.cz, připravuji každou středu. Většinou se díváme na určitý měnový pár, který je aktuálně v souvislosti s vývojem ekonomických veličin nadhodnocený nebo podhodnocený a závěrem si ukážeme předpokládaný vývoj pro následující měsíce. Dnes se proto pokusím o objektivní sebehodnocení analýz v uplynulém roce (odkazy na články najdete v textu).
Zlato jako skutečný bezpečný přístav
Finanční trhy se po divokých výprodejích ze začátku měsíce stabilizovaly a naladily se na nižší letovou rychlost. Americké HDP bude sice růst pomaleji, ale recese prozatím není nevyhnutelná. Na druhou stranu se nemusíme obávat přehřívání ekonomiky a pozitivem budou nižší inflační tlaky a samozřejmě i ten dlouho očekávaný pokles úrokových sazeb, v případě USA minimálně o 75 bps do konce letošního roku.
Analýza indexu S&P 500 a eurodolaru
Za poslední týden se cenové úrovně indexu S&P 500 nezměnily, aktuálně obchodujeme na hodnotách z minulého pátku. Co to může indikovat pro další vývoj, pokud zohledníme fundamenty, zprávy a zveřejněné 3Q výsledky za poslední týden?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF
V dnešní blogu se podíváme na analýzy měnových páru EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF z pohledu Elliottovy vlnové teorie v kombinaci s Fibonacciho úrovněmi. Tato teorie poprvé spatřila světlo světa v roce 1938. Teorie je založena na analýze vlnových cyklů, které se pravidelně opakují na trzích.
Hodnota pipu a jak ji vypočítat
Money Management patří k nejdůležitějším prvkům v obchodování a každý obchodník by měl ovládat základy jako jsou lot, pip a to jak vypočítat hodnotu pipu.
Čeká se na černou labuť
Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.
První krok ke stabilitě trhů?
Není si co nalhávat. Nynější turbulence v emerging markets světě má na svědomí s velkým náskokem přede všemi Turecko. Obrovské zahraniční dluhy, deficit na běžném účtu a především pak tvrdohlavost při nastavení měnové politiky v Ankaře způsobily škody všude po světě. Prohlášení prezidenta Erdogana o vysokých sazbách způsobujících inflaci lze bez mrknutí oka nazvat „fake news“.
Medvědí hody nekončí, americké akcie dále krvácejí
Americké akciové indexy mají za sebou nejhorší týden od finanční krize v roce 2008. Index S&P 500 odepsal 14,98 %.
Zlato letošním premiantem
Žlutý kov se ze svých minim na přelomu roku výrazně odrazil a po více než 20procentní rally vstoupil do býčího trhu. Ve srovnání s vývojem ostatních aktiv na finančním trhu se tak pohybuje mezi těmi s nejvyšší návratností. Můžeme čekat podobný vývoj i ve zbytku roku?
Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, GBP/AUD a EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy se opět podíváme na měnové páry s nejzajímavější Price Action. USD/JPY drží stále sladěny trendy na důležitých časových rámcích. GBP/AUD překonal střednědobou rezistenci. A cena eurodolaru se blíží k silným technickým úrovním podpory.