Seřadit články podle
Seznam článků kategorie / Zdroje k obchodování
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
Touto sérií chceme obchodníkům pomoci zorientovat se v informačních zdrojích.
Napsal CLEO.one 16.04.2019 14:26 Počet zobrazení: 33603
Seznam zásadních podcastů o tradingu
V předchozím článku ze sekce Zdroje k obchodování jsme se podívali na knihy, které z vás udělají lepšího tradera.
Napsal CLEO.one 21.03.2019 19:42 Počet zobrazení: 40471
Nezbytný seznam knih k obchodování
Na internetu není nouze o zdroje informací o obchodování na finančních trzích. Poblémem je rozlišit ty kvalitní od nekvalitních. Nejčastěji řešeno prostým prokousáním se všemi zdroji a vytvořením vlastního názoru a filtru kvality.
Napsal CLEO.one 06.03.2019 17:16 Počet zobrazení: 34080
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)
Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.

Milovaný aj nenávidený. Bitcoin je opäť v centre pozornosti a mnohých diskusií
Vstup Bitcoinu do hlavného prúdu finančného sveta nastal nedávno s historickým schválením Bitcoinových ETF americkou Securities and Exchange Commission. Toto významné regulačné rozhodnutie otvára dvere pre širší prístup k tejto kryptomene zo strany individuálnych investorov a inštitucionálnych hráčov.

Dolar nyní vládne
Podle posledních dat vypadá americká ekonomika mnohem odolnější vůči vysokým úrokovým sazbám než ekonomika eurozóny. Zatímco v Evropě již předstihové PMI indikátory padají pod 50 bodů do teritoria recese a tvorba úvěrů i peněz prudce klesá, na druhé straně Atlantiku nemůže být o žádné recesi ani řeč.

Strategie založené na systému Martingale, aneb hrozba pro tradery jménem Martingale
Nezáleží na tom, zda je obchodník začátečník či ostřílený profesionál. Pojem „Martingale“, který je hlavním tématem tohoto článku, mohou lidé znát i z dalších odvětví, ve kterých má tento systém money managementu různá uplatnění.

CAD/CHF: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Je ropa levná nebo drahá?
Ropa na hodnotě 80 USD za barel. Záleží samozřejmě, koho se zeptáte. Málokdo by ale označil dnešní cenu ropy, která si již prošla inflační vlnou, za příliš drahou.

Plánovaný long obchod na EUR/USD
I když se mi populární měnový pár EUR/USD k obchodování poslední měsíce moc nelíbí, aktuálně ale vidím na páru obchodní příležitost, která splňuje mé požadované obchodní parametry = korektní RRR + vyšší pravděpodobnost úspěšnosti obchodu.


Analýza vybraných akcií
V tomto článku Vám přinášíme analýzu akcií, jejímž autorem je hlavní analytik společnosti RoboMarkets, Dmitriy Gurkovskiy.


Praktická ukázka: Skoro nula, ale trochu jinak
Po týdnu, ve kterém mě podmínky AOS nepustily do obchodu, přišel další, docela normální, který sice udělal celkem tři obchody, avšak s výsledkem podobným tomu předchozímu, tedy blížícímu se nule.

Měnový pár CAD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Co jsou ETF? Průvodce pro začátečníky
Fondy obchodované na burze (Exchange Traded Funds - ETF) jsou zajímavou alternativou nejen pro portfolia institucí, ale i drobných, retailových traderů a investorů. V tomto článku Vám ETF představíme, vysvětlíme a řekneme, jak a kde se dají obchodovat. K tomu přidáme i výhody a nevýhody ETF.

Býci pokračují v dobývání medvědího území, americké akcie přidaly přes 3 %
Se zelenými týdenními svíčkami indexu S&P 500 se v létě roztrhl pytel. Druhý srpnový týden byl pro americké akcie silně růstový, když index přidal 3,26 %. S&P 500 se tak vrátil na úroveň ze začátku května.

Síla Fibonacciho nástrojů v tradingu a investování
Obchodování a investování na finančních trzích se v průběhu posledních let výrazně vyvinulo díky technologickému pokroku a dostupnosti sofistikovaných analytických nástrojů. Dnes na běžném obchodním účtu u každého kvalitního brokera naleznete desítky možností pro Vaši technickou analýzu. Mezi ty nejpopulárnější se dlouhodobě řadí i Fibonacciho nástroje.

Praktická ukázka: Dlouhé čekání na druhý odprodej...
... a dál už nic. Tak to byl tedy zase týden. To čekání na druhý odprodej, to vážně stálo za to. Nejsem si jistý, že by to někdy tak dlouho trvalo. No naštěstí jsem se dočkal. Celkově potom volatilita nebyla nic moc, což se na výsledku celého týdne také podepsalo.

Výběr z nedělní přípravy: AUD/NZD, EUR/AUD a CAD/JPY
V dnešním forexovém blogu technické analýzy se budu věnovat křížovým párům. Cena AUD/NZD se na denním grafu nachází v korekci trendu. Nachází se zde silná konfluence. Na EUR/AUD obchodníci nechtějí prodávat a může se zde naskytnout buy obchodní příležitost. Cena na CAD/JPY se nachází v medvědí MACD divergenci. Je podpořena silnou Price Action.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 2.3.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....

Analýza NASDAQ, DJ30, DAX, EUR/USD - poslední fáze roku začíná růstem akciových indexů
Zdá se, že americké trhy mají našlápnuto k opravdu hvězdnému finiši. V pátek nás však čekají zprávy z amerického trhu práce. Ty mohou přinést vyšší volatilitu. Více již tradičně v dnešním článku.

Co nyní hýbe eurem?
Už téměř rok se měnový pár EUR/USD nachází v pozvolném býčím trendu. I když ekonomika eurozóny svou výkonností euro příliš nepodporuje a z fundamentálního pohledu by měl být vítězem spíše americký dolar, za růstem eura v poslední době stojí nezpochybnitelné faktory. Jejich udržitelnost je ale otázkou.