Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Ropa a její budoucnost
O ropě v poslední době příliš neslyšíme a vypadá to, že o tuto komoditu už investoři ani média příliš nejeví zájem. Od dubnového propadu se ropa již „vzpamatovala“ a dostala se na hodnotu 40 dolarů, u které teď osciluje už 6 měsíců. Jak se ale bude vyvíjet cena této komodity v dalších letech a jak bude reagovat na nového prezidenta USA, nové technologie a možná končící koronavirus?
Fed navýšil celkový objem QE3, USD dál slábne
Včerejšek byl především o zasedání americké centrální banky, která splnila očekávání a navýšila QE3. Přestože bezprostřední dopad na USD a akciové trhy byl spíše mírný, masivní stimul, kterým bude Fed podpírat finanční trhy v nadcházejících měsících pravděpodobně vytvoří kvalitní podhoubí pro další růst ceny rizikových aktiv (zejména akcií), který by měl být doprovázen pokračujícím oslabováním amerického dolaru.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, AUD/NZD a GBP/CAD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/USD, AUD/NZD a GBP/CAD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Zlato dosahuje úrovně 1620 USD
V úterý cena žlutého kovu překročila 1600,00 a dotkla se úrovně 1660,00. Počas denních obchodních hodin času GMT se kov udržel na ceně 1 620,00 cenu.
Index S&P 500 navzdory posílení vyznívá spíše negativně
Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden se ziskem 0,52 %, ve čtvrtek a v pátek ale měli navrch medvědi. Denní graf tak navzdory posílení vyznívá spíše negativně.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.5..2012
Měsíční a týdenní aktualizace...
Britská libra se nečekaně propadla
Ve čtvrtek se britská centrální banka Bank of England odhodlala k prvnímu zvýšení úrokových sazeb od roku 2007. Hlavní sazba vzrostla z 0,25 % na 0,50 %. Ani tento krok však trhu nestačil a libra ztratila na páru s dolarem přes 200 pipů. Ve stejnou dobu učinila totožný krok i Česká národní banka (ČNB).
Přichází čas růstu GBP/USD
Podobně jako mají akcie svůj „lednový efekt“ a obvykle slabý výkon během léta (Sell in May and go away), nevyhne se ani forex zavedeným sezónním pohybům. Z dlouhodobých časových řad sahajících až do 80. let je duben v průměru velmi slabým měsícem pro americký dolar a naopak nejvíce se standardně daří britské libře.
Prieskum ukázal, že viac ako 5 % spoločností v USA chce investovať do Bitcoinu!
Bitcoin sa v posledných mesiacoch teší rastúcemu záujmu zo strany spoločností. Od augusta do neho investovalo či sa zmienilo o investovaní hneď niekoľko popredných spoločností, pričom najmä MicroStrategy, Square, Guggenheim či Tesla na seba (ale takisto aj na Bitcoinu) pútajú pozornosť. Je viac ako jasné, že počet spoločností, ktoré do BTC investovali nie je ani zďaleka finálny, čo aktuálne potvrdil aj prieskum spoločnosti Gartner. Tá sa zamerala na americké spoločnosti, ktorých sa pýtala, aký je ich názor a postoj voči najväčšej kryptomene. Výsledky z tohto prieskumu určite nikoho neprekvapia.
Dolarový index - korekce na obzoru ?
Dnešní zprávy z USA kromě upřesnění HDP a PMI z Chicaga za 4 Q 2009 zklamaly. Podotýkám, že zpráva o HDP je vlastně zprávou o tom co bylo. Proto její dopad nebývá tak výrazný - dlouhodobý, jako u zpráv ukazující možný vývoj v budoucnosti a nebo dopad na jednotlivá odvětví (např. na stavebnictví).
Je na kryptomenách opäť bublina?
Kryptomeny začínajú byť veľmi známe vďaka svojím jednoduchým výnosom. Každú chvíľu narazím na niekoho kto mi o tom rozpráva a chváli sa ako zarába. Sme opäť vo veľkej bubline alebo ešte majú trhy veľký priestor? Za posledný rok kryptomeny dokázali urobiť tisícky a desaťtisíce percent. Poďme sa na to pozrieť bližšie v grafoch.
Dočkáme se ještě letos ATH na indexech?
Zatím vše nasvědčuje tomu, že se můžeme těšit na Santa Claus rally. Někteří obchodníci jsou dokonce v očekávání all-time-high. Přitom potvrzení může přijít už tento týden v podobě dat o inflaci v USA. Jak to tedy skutečně je? Pojďte se na to s námi podívat podrobněji na technickou a fundamentální analýzu.
Proč najednou trhy začaly padat o prázdninách?
Historicky letní měsíce patří na světových trzích k těm, kdy se obchoduje v ospalém tempu. Je to logické – investoři jsou lidé jako ostatní, a tak rádi jezdí na dovolenou, kde vypínají mobily a nečtou zprávy. To platí i pro centrální banky. Americký Fed bude v klidovém režimu až do zahájení sympozia v Jackson Hole na konci srpna. V létě je tedy všechno připraveno pro klidový režim. Nyní je však všechno jinak. Proč?
Co znamená výsledek britských voleb pro tamní ekonomiku a libru?
Politická nejistota vyvolána výsledkem britských parlamentních voleb se objevila na trzích jenom týden před zahájením oficiálních jednání o brexitu. Ve střednědobém horizontu může ztráta parlamentní většiny konzervativců a nucená koalice se severoirskou stranou zmírnit postoj země k brexitu, podpořit růst britské ekonomiky a posílit libru. V krátkodobém časovém úseku bude povolební politická nejistota spíše zdrojem volatility a slabší britské libry. Loňské referendum o brexitu vedlo k největšímu propadu ostrovní měny za posledních 40 let, kdy se libra obchoduje v režimu volně pohyblivého kurzu. Sterling v červnu loňského roku oslabil o 10 procent proti americkému dolaru a volatilita na libře dosáhla rekordních maxim, dokonce překonala úrovně z roku 2008, kdy vrcholila finanční krize. Na zvýšenou volatilitu měnového trhu reagovala po referendu o brexitu i britská centrální banka, a to snížením základní úrokové sazby na hodnotu 0,25 procenta a obnovením programu nákupu aktiv. Oslabení britské libry podpořilo růst inflace a domácnosti to pociťují. Vyšší cenová hladina snižuje hodnotu reálné mzdy (graf 2), a Briti proto méně utrácejí.
EUR/CHF je pro býky oceněn atraktivně
Švýcarský frank je od září 2011 v semifixním režimu, kdy mu bylo zakázáno nadále posilovat k euru. Oslabovat ale může a tato situace vytváří obchodní příležitost, která se na měnovém páru EUR/CHF čas od času vyskytne.
Integrácia schopností obchodníka
Veľa sa popísalo o vlastnostiach úspešného tradera. Tieto by som zhrnul do troch podstatných termínov, ktoré vystihujú predpoklad profitability. Intelektualizácia, individualizácia a intenzifikácia. Každý z týchto troch činiteľov sú nevyhnutnou súčasťou a ich vzájomná prepojiteľnosť nie je ničím iným, ako cestou za úspechom.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 13.10.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
le Conte du Graal
"Příběh svatého Grálu". Svatý grál je "hrnek" ze zlata, který tomu, kdo se ho zmocní, koná skutečné zázraky. Existuje mnoho legend a každý si ty legendy vykládá přesně po svém. Důležitá věc, která všechny tyto legendy spojuje je ovšem tato: hrdina, který má být hoden svatého Grálu, musí tuto hodnost dokázat. Než se dotkne jeho zázračných možností, musí mentálně a spirituálně vyrůst. Potom se vyskytne v Jeho přítomnosti. A dějí se zázraky.
Praktická ukázka: Break/Eveny v akci
Tak konečně začínají mít praktické ukázky nějaký náboj. Tím nechci říct, že samotná prezentace provedených obchodů je k ničemu, ale podívat se na rozdílné obchody v rámci jedné strategie se mi zdá docela zakjímavé. Tím spíš, že o tom rozhoduje pár desítek bodů v oblasti přisouvání Stop-Lossu (SL) k Break/Evenu (B/E).