Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Akciové trhy stagnují, zatímco volatilita zůstává
Akciové trhy jsou zatím začátkem týdne bez jasného směru. Může za to masivní výprodej z minulého týdne a velký nárůst volatility. Co stojí či nestojí za korekcí, která ovlivnila všechny akciové trhy, již bylo řečeno mnohokrát. Vše však naznačuje tomu, že se zatím o žádnou krizi nekoná a pouze jde o technickou korekci. Otázek však zůstává stále mnoho a volatilita zůstává také, jestli je tedy korekce opravdu u konce může napovědět již tento týden.

Prečo investovať do akcií v Európe a do akého odvetvia?
Európske akciové trhy sú posledné roky oproti americkému trhu podhodnotené, na atraktivite akcií obchodovaných v USD nepridáva ani príliš ani snaha Donalda Trumpa o oslabenie amerického dolára. Pozrime sa na dvojicu francúzskych firiem, potencionálne zaujímavých pre dlhodobejších investorov.

Strategie na DAX: Korelace dne v týdnu a směru trhu
V tomto článku se budu věnovat jedné strategii na DAX (index 30-ti největších německých korporací), která se objevila v rámci webinářů jednoho brokerského domu na tuzemském trhu.


Plánovaný výpadek serveru FXstreet.cz - UPGRADE
Upozorňujeme, že dnes proběhne plánovaný výpadek serveru FXstreet.cz.

Překvapivý vítěz Trumpova světa
Cla na dovoz zboží z Číny, Mexika, Kanady i Evropské Unie. Kroky ke zvýšení nabídky ropy a stlačení její ceny dolů. Příslib vládních škrtů a nejistota, která snižuje ceny amerických akcií a tlačí dolů i dolarové dluhopisové výnosy. Mix opatření, které boří zaběhlé pořádky v mezinárodním obchodu i geopolitice všechny vyhovují tichému, ale stále významnému hráči na celosvětovém poli – Japonsku.

Nejtěžší práce v tradingu – nic nedělání
Celý život se setkáváme s tím, jak nám někdo říká, „chceš mít hodně peněz, tak pracuj“. „Chceš mít ještě víc peněz, pracuj ještě víc“. “Bez práce nic nebudeš mít“. A tak místo toho, abychom ukovali jednu podkovu, tak jsme v práci déle a ukoveme dvě. Místo jednoho okopaného řádku brambor a výletu na koupaliště, okopáváme celé pole. Místo abychom si otevřeli restauraci pro 40 hostů, hledáme prostory, kam se jich vejde minimálně 100. Prostě máme v sobě uložené dogma: více práce = více peněz.

Obrovská divergence v USA
Minulý týden přinesl dvě kurzotvorné zprávy, které rozdaly trhům úplně nové karty. Nejdříve ve středu upustili američtí centrální bankéři od jestřábí rétoriky, když oznámili, že letos již úroky z nynějších 2,25-2,50 % zvedat nehodlají. V pátek potom přišla studená sprcha z evropských předstihových indikátorů PMI, které naznačují, že pokles průmyslu v Německu i celé eurozóně nejenom přetrvá i do druhého čtvrtletí, ale zřejmě se i prohloubí.

První ústupky ohledně Brexitu pomáhají libře
Pomyslné misky vah se během posledních několika dní převážily na stranu „soft“ brexitu, který by zajistil Británii odchod z EU s dohodou o podobě vzájemných vztahů a setrvání na jednotném trhu.

Praktická ukázka: Vánoční klid
Vánoce jsou svátky klidu nejen u nás doma, ale také na trzích. Tedy není to pravidlo, ale obvykle to tak je. Člověku se skoro ani nechce obchodovat, ale kvůli kontinuitě by se toho asi zúčastnit měl.

EUR/USD: Je to tentokrát jinak?
Pravidelní čtenáři mého blogu fundamentální analýzy si zajisté povšimli, že na eurodolaru žádný dlouhodobý trend nepredikuji a vždy vidím jako nepravděpodobnější pokračující oscilaci v rámci pásma 1,05 – 1,15. Aktuálně se kurz měnového páru EUR/USD pohybuje v blízkosti horní hranice tohoto pásma. Jde tedy o znovu o příležitost k prodeji nebo je tentokrát něco jinak a půjde o začátek dlouhodobého býčího trendu?

Na summitu G20 bude jedno z témat padající cena ropy
V Argentině se bude tento víkend konat summit G-20, kde se budou řešit nejdůležitější otázky světové ekonomiky. Jednou z hlavních otázek by měla být obchodní válka Číny a USA, což budou investoři bedlivě sledovat kvůli účasti prezidentů obou zemí. Nedávný propad ceny ropy si určitě získal pozornost vůdců G20 a mohl by je donutit přehodnotit svou produkční politiku. To vše pouhý týden před zasedáním kartelu OPEC a dalších ropných producentů ve Vídni.

Jak velký problém je dluh USA?
Dluh americké federální vlády je obrovský a stále se zvyšuje nevídaným tempem. Za posledních 10 let se takřka zdvojnásobil a dosahuje astronomických 34,8 bilionu USD.

Keď máte pravdu, no nemáte zisk
Sú obchody pri ktorých by ste si najradšej niekedy vytrhali všetky vlasy? Kedy si hovoríte, ten SL pokyn mi „vybralo“ len o pár pipov, to nie je možné, aby to nebolo zmanipulované. Tak takéto obchody zažíva občas každý obchodník. Ja som sa o jeden podelím s vami.

Proč mám rád Formuli 1
Vím, že každý příměr tak trochu kulhá. Když se ale člověk pouští do neznáma, snaží se najít něco, s čím by to neznámo ztotožnil. Díky tomu se na té cestě necítí tak moc sám a bezbranný. Zkuste se se mnou zamyslet nad tím, jak hodně je naše bytí v tradingu podobné působení týmů ve Formuli 1.

Korekce na akciích zatím pokračuje,S&P snižuje rating Španělsku
Na akciových trzích včera pokračovala korekce. Přestože jsme se nedočkali žádných důležitých fundamentů, investoři nervózně vyčkávají na další výsledky amerických firem, které napoví více o situaci korporátní Ameriky.

Burzovní grafy: Páteční výprodej ukončil letní klid. Připomene září svou pověst?
Americké akciové indexy během zkráceného obchodního týdne dlouho ani nenaznačovaly, že by se mělo něco změnit. Denní pohyby byly mírné a ceny se pohybovaly jen o pár desetinek oběma směry, Nasdaq Composite dokonce vylepšil své historické maximum. Páteční hluboký pokles ale smetl býčí choutky ze stolu a poslal benchmarky na týdenní bázi o více než dvě procenta níže.

Týdenní výhled - 7. týden (Dolarová rally a stagnující indexy)
Akciové indexy po několikadenní rallye pouze stagnovaly a pozornost obchodníků se přesunula na devizové trhy, kde nekompromisně odepisoval předešlé zisky americký dolar. Ten pomohl euru zpět nad 1.21 a libře na nejvyšší úrovně od dubna 2018. Zajímavá však byla situace také na komoditách, kde rychle posiluje ropa a na nižší úrovně se naopak posouvá zlato.


Dolar přichází o roli bezpečného přístavu
S příchodem nového roku se změnilo uspořádání měnových trhů a byly rozdány nové karty. Zdá se, že ortodoxní rozdělení hlavních měn na bezpečné a rizikové je u konce a každá z nich se vydává svou vlastní cestou.