Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Groupon: Má šanci na obrat?
Groupon, americká verze Slevomatu, se dostává do velkých problémů. Poskytovatelé služeb na obchodní model „vyzobávání šetřílků“ přestávají slyšet, protože marže mají slušné a o zákazníky není nouze. Společnost se nedokáže dostat do plusu ani v provozu a ohlásila rázné škrty.

Technická analýza: Bitcoin za 10 000 USD? Rozhodne se už dnes?
Bitcoin v roce 2020 je silně bullish, za rok 2020 přidal více než 37 %. Jsme blízko útoku na hranici 10 000 USD, podaří se to bulls pokořit?


Kde Ray Dalio vidí problém amerického dluhu?
Po inflaci a restriktivní měnové politice mají finanční trhy nového strašáka. Tím je navýšení stropu amerického dluhu. Ten v absolutních číslech stále roste. Proto musí americká vláda prosadit zvýšení stropu, aby předešla platební neschopnosti.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

JPY nejbezpečnější měnou
První dva obchodní dny nového roku nám v plné kráse ukázaly rizika, kterými se letos trhy budou nejvíce bavit. V první řadě jde o ekonomické ochlazení přicházející z Číny se souvisejícími propady akciových trhů, intervencí místní vlády a centrální banky a zprostředkovaně přes kurz čínského jüanu významný dopad na ostatní obchodovatelné měny.

Mírná ztráta indexu S&P 500 nemění situaci, býci mají stále navrch
Americký akciový index S&P 500 ještě v pondělí posunul historické maximum a poprvé uzavřel nad 4 700. Po dvou ztrátových dnech přišly dvě další obchodní seance "nápravného" protipohybu, i tak ale benchmark uzavřel po delší době týden ve ztrátě, konkrétně 0,31 %.

Praktická ukázka: Jak dopadl týden bez „kliky“
Někdy ji člověk má, někdy ne. Po absolvování tisícovky situací s ní bychom zjistili, že zhruba 50 % jich je ve prospěch a asi 50 % v neprospěch. Takže vlastně nemají žádný vliv na naše výsledky. Nicméně vždy, když je klika ve hře, je to důvod k zamyšlení nad filozofickou stránkou tradingu.

Jak funguje iracionální myšlení v tradingu?
Obchodování na finančních trzích je disciplína, která vyžaduje pevnou ruku, chladnou hlavu a přísnou disciplínu. Přesto se často setkáváme s iracionálním myšlením, které může mít zásadní dopad na naše obchodní výsledky. Proč se to děje a jak můžeme využít tyto iracionální projevy ve svůj prospěch?

Libra ve stínu dolaru
Ekonomiky Velké Británie i Spojených států jsou na tom aktuálně velice podobně. Nezaměstnanost se drží v blízkosti 5 %, ale mzdy nerostou dostatečně rychle na to, aby se centrální bankéři museli bát zrychlující inflace. To má samozřejmě dopad i na měnové trhy, které spekulují ohledně načasování růstu úrokových sazeb z dílny amerického Fedu či Bank of England.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
Obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje. Obě z mocností se předhánějí v tom, která víc zničí globální ekonomiku. Akciové indexy jsou proto pod tlakem. Vítězem je samozřejmě zlato. To dosáhlo na nové rekordní hodnoty. Celním válkám se budeme věnovat na speciálním webináři. Odkaz na přihlášení najdete na konci tohoto článku.

Měny v historickém kontextu – centrální banky rozvlnily trhy
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.

Renminbi vs. jüan a co jste o čínské lidové měně možná nevěděli
Čínský jüan byl v pondělí 30. listopadu Mezinárodním měnovým fondem zařazen do koše hlavních světových měn. Jüan se tak v říjnu 2016 stane vedle dolaru, eura, libry a jenu pátou měnou, ze které se vypočítávají nároky na jednotky SDR (Special Drawing Rights – zvláštní práva čerpání). SDR je jednotnou měnovou a účetní jednotkou MMF a vypočítávají se podle něj nároky na půjčky z fondu Mezinárodního měnového fondu pro země s finančními problémy, příslušný příspěvek do tohoto fondu a v neposlední řadě také hlasovací práva o klíčových rozhodnutích.

NZD/CHF: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi
Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.

Je akciová party u konce? Aneb aktuální sentiment amerického akciového trhu
Sentiment amerického akciového trhu na konci 2. kvartálu připomínal bujarou party a přirovnání k party si ponechám i pro sentiment akciového trhu na konci 3. kvartálu. Veselou náladu ale vystřídala únava a hned několik věcí nasvědčuje tomu, že party skončila.

EUR/USD: Je to tentokrát jinak?
Pravidelní čtenáři mého blogu fundamentální analýzy si zajisté povšimli, že na eurodolaru žádný dlouhodobý trend nepredikuji a vždy vidím jako nepravděpodobnější pokračující oscilaci v rámci pásma 1,05 – 1,15. Aktuálně se kurz měnového páru EUR/USD pohybuje v blízkosti horní hranice tohoto pásma. Jde tedy o znovu o příležitost k prodeji nebo je tentokrát něco jinak a půjde o začátek dlouhodobého býčího trendu?

Bank of Japan stupňuje nákupy dluhopisů, JPY pod tlakem
Po Evropské centrální banka (ECB) a americké centrální bance (Fed) přispěchala s uvolněním měnové politiky dnes ráno také japonská centrální banka (Bank of Japan).

Koruna posiluje – prodat nebo nakoupit?
Na pozitivní brexitové vlně se v posledních týdnech kromě britské libry svezla také česká koruna, která se vůči euru dostala na nejsilnější pozice od července. A to i přesto, že čísla z domácí ekonomiky v tomto měsíci spíše zklamala a Česká národní banka zřejmě k vyšším úrokům na svém dalším zasedání nepřistoupí.