Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Prozradil Powell, jak dopadne dnešní inflace?
Aktuální statistiky amerických spotřebitelských cen jsou pochopitelně velmi sledovaným indikátorem. V minulém týdnu se pozornost investorů ubírala k zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,75 bazického bodu.

Rekordní čtvrtletí pro XTB: 54,4 mil. EUR čistého zisku a více než 55 tisíc nových klientů
Společnost XTB právě oznámila předběžné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2022. Během tohoto období se XTB podařilo vygenerovat rekordní konsolidovaný čtvrtletní čistý zisk v historii společnosti – konkrétně 54,4 mil. EUR. Významnými faktory, které určily úroveň výsledků XTB v prvním čtvrtletí roku 2022, byly zejména: vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích, způsobená mj. jak geopolitickou situací, tak neustále rostoucím průměrným počtem aktivních klientů a jejich vysokou transakční aktivitou vyjádřenou v objemu kontraktů v lotech.

Analytik XTB Tomáš Vranka: Stane se Alphabet gigantem i v sektoru cloudu?
S příchodem druhého pondělí v měsíci vychází i nová epizoda Akciového portfolia Tomáše Vranky. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších událostí, jež se dotkly jeho portfolia za poslední měsíc.

Multitimeframe analýza: 1.6.2022 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Sme v NFT bubline? No a čo?
NFT? Blockchain? Kryptomeny? Toľko výrazov, že sa v tom ľudia začínajú strácať. Kryptomeny a blockchain sú už celkom známe, no NFT (non-fungible token) je zatiaľ niečo nové a fresh. Rok 2021 je pre ne rozhodný. Poďme sa pozriet na to čo sú a či je tu ďalšia bublina.

Proč se v tradingu nezlepšuji? – článek o tom, jak řídit svůj vývoj
Aby něco nového přišlo, musí nejprve to staré odejít.

Co stojí za relativně klidnými akciovými trhy?
Zvedání sazeb má na akciových trzích vést ke korekci. Tu stále vyhlížíme, i když je možné, že americký Fed ještě v červnu zvedne sazby o dalších 25 bazických bodů. Navíc cyklus utahování měnové politiky trvá víc než rok. Za chvíli se začnou vysoké náklady na dluh projevovat ve schodcích státních rozpočtů. To znamená jediné, státy budou muset zvedat daně. A kdo zvedá daně, tlumí ekonomickou aktivitu. I přes tuto černou vyhlídku jsou trhy zatím relativně v klidu.

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)
V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.

Koruna končí cyklus oslabování
Česká koruna k euru slábne už několik měsíců a dostala se do blízkosti několikaletých minim. Co hovoří pro změnu trendu a jaký výhled má pár EUR/CZK z hlediska fundamentu a možného intervenčního zásahu centrální banky?

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Ethereum a pro indexy S&P 500 a Nasdaq
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměnu Ethereum a indexy S&P 500 a Nasdaq. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
V tomto článku se podíváme na zásadní chybu, kterou obchodníci nejen v současné době dělají.

Analýza S&P 500, Stříbra, EUR/USD - DAX uzavřel měsíc na novém rekordu, stříbro padá
DAX dosáhl na novou rekordní hodnotu. Vydrží mu to? To se uvidí po zveřejnění dvou veledůležitých ekonomických indikátorů, které před měsícem způsobily paniku na trzích. V tomto článku se podíváme, jak se na ně připravit.

Ropa, Rusko, Rubl, Rozpočet – už je po válce?
V posledních týdnech ruský rubl prudce posiluje. Vyhlídka ukončení války na Ukrajině, která by měla vézt i k uvolnění západních sankcí je vzpruhou pro ruskou měnu.

Používání denních grafů, aneb možná cesta, jak se stát lepším obchodníkem
Každý časový graf poskytuje řadu informací, díky kterým se mnoho obchodníků rozhoduje, jaké následující kroky učiní. Existuje však jeden, který je v určitém ohledu mezi všemi ostatními jedinečný. To, o který graf se zde jedná, to snad již není, díky nadpisu tohoto článku, potřeba zmiňovat. Nicméně věřte, nebo ne, bývají to právě denní grafy, díky kterým obchodníci často dosáhnou během krátké chvíle výrazného zlepšení a nastartují tak leckdy i svou profesionální tradingovou kariéru.

Praktická ukázka: Vypadá to jednoduše
Všichni víme, jaký nervák umí být ten náš trading. Okousané nehty, propocené košile, vlasy vstávající hrůzou, probdělé noci. Tyto a mnoho jiných emocí a stavů provází naše obchodování a přiznejme si, velice často je to peklo. Nicméně, obchodování v minulém týdnu, alespoň pro moje obchody, bylo jako návštěva lázní. Prostě klid a pohoda.

Praktická ukázka: Konec týdne v duchu předešlého týdne
Když se člověk na graf podívá nikoliv jako na sbírku po sobě jdoucích svíček, ve kterých se pokouší najít výhodu pro svoji obchodní strategii, ale jako na výtvarné dílo zjistí, že ty obrázky se docela často sami sobě podobají. Tak nějak jako konec minulého a předminulého týdne. Ve skutečnosti potom ten obrázek znamená, že docela velký profit se v závěru obchodování výrazně zmenšil.

Proč americký dluh straší investory?
Na témata jako inflace, recese a bankovní krize si pomalu zvykáme. K nim se pomalu přidá i zvětšení stropu amerického dluhu.

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Ethereum, akcii Tesla a měnový pár NZD/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměnu Ethereum, akcii Tesla a měnový pár NZD/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

OPEC znovu na scéně
Uplynulé dva týdny „Trumpova“ trhu s cenou ropy nijak výrazně nezahýbaly. Jeden barel americké WTI se i při mírně rostoucím trhu nadále prodává okolo 45 dolarů. Proti sobě totiž působily dva faktory. Pozitivní sentiment předpokládající vyšší růst HDP a tím i poptávku po ropě brzdil silnější americký dolar. Příští týden však přijde ke slovu těžší kalibr, kartel OPEC.