Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Rozjetá americká akciová rally: Čas naskočit nebo je už pozdě?
Není žádnou novinkou, že skvělý růst amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq táhnou akcie ze skupiny nazývané Magnificent Seven, tedy akcie společností Apple, Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft, Nvidia a Tesla. Má smysl tyto akcie nakoupit nebo je už pozdě?

Shutdown v USA
V piatok o polnoci začal v Spojených štátoch amerických tzv. shutdown. Čo to znamená? Aký to môže mať dopad na finančné trhy a politickú situáciu?

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CHF, kryptoměna Bitcoin a index Dow Jones
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a index Dow Jones. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Jakým směrem se vydá americký dolar?
Velkou neznámou dalšího směřování měnových trhů je aktuální pozice amerického dolaru. Často zde zmiňuji, že s přicházejícím ochlazením globální ekonomiky není zdaleka jasné, jestli dolar bude dále vnímán jako bezpečné útočiště a bude dále posilovat nebo při spekulaci na pokles úrokových sazeb v USA (eurozóna a Japonsko nemají kam snižovat) bude spíše slábnout.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 20.1.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Poptávková recese dorazila do eurozóny
Dnešní data z německého průmyslu za listopad negativně překvapily, když místo růstu o 0,4 % došlo k poklesu o 0,7 %. Kumulativní pokles od března už činí 6,5 % a tato lokomotiva evropského hospodářství táhne s sebou dolů celou ekonomiku eurozóny.


Technická analýza BTC/USD: Bitcoin se propadá kvůli koronaviru! Dostane se až na 1000 USD?
Poslední dny jsme svědky velkých propadů na světových trzích, a to i na Bitcoinu a v celém sektoru kryptoměn. Bitcoin se ještě začátkem roku pohyboval na high 10 500 USD, ale momentálně jsme již na 4 500 USD a propadu, zdá se, není konec.

INVESTIČNÍ GLOSA: Trhy už dva roky ovládá euforie. Projásají investoři i další rok?
Býčí fáze cyklu na akciovém trhu už trvá dva roky a dva měsíce. Od 12. října roku 2022 index S&P 500 poskočil o více než 60 procent. Ještě větší rekordy láme jeho bratr Nasdaq 100. Při pohledu na zelenou euforii na akciích se nabízí otázka, jestli budou trhy v roce 2025 stejně úspěšné. Co říkají data?

Mezi komoditními měnami musíme rozlišovat
I přes silný propad v ceně takřka všech důležitých obchodovatelných komodit není třeba házet komoditní měny do jednoho pytle. Některé si vůči americkému dolaru vedou dobře, i když by z fundamentálního hlediska měly zaostávat, a druhé naopak oslabily až příliš.

Bernanke pomohl akciím do zelených čísel. Dolar slábne, zlato stoupá
Včerejší obchodování by bylo na nové fundamenty poměrně chudé, nebýt Bena Bernankeho a jeho překvapivého projevu, ve kterém pootevřel dvířka eventuelnímu uvolněni měnové politiky.

Kam vystoupají úrokové sazby v roce 2023?
Měnová politika centrálních bank určovala vývoj na akciových trzích. Jinak tomu nebude ani v roce 2023. Zásadní otázka je, do jaké výše americký Fed vyžene svoje úrokové sazby. Trhy nyní počítají s maximální výškou 5 %. Toto očekávání je prakticky jednomyslné a týká se následujících dvou zasedání americké centrální banky. 1. února a 15. března by měla sazby pokaždé zvednout o 25 bazických bodů. Avšak vývoj od 3. května se odhaduje již těžko. Větší část analytiků si myslí, že Fed zvedání sazeb zastaví, zatímco jiní se domnívají, že Fed je bude zvyšovat i nadále. Otázka maximální výše sazeb tak bude klíčová minimálně pro první polovinu roku 2023.


Tyto měny vybočují z řady
Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.

Co se děje na trzích? Čeká nás finanční krize?
Rizika ve světové ekonomice se zvyšují, akcie se obchodují příliš vysoko, čínský růstový dluhově-investiční model už přestává fungovat a nad Evropou se zase stahují mračna. Tyto titulky se v ekonomickém zpravodajství objevují už několik let. Recese ale pořád nepřichází. Je tedy teď něco jinak, co by mohlo zastavit růst globální ekonomiky a způsobit finanční krizi?

Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Pokud vám připadá, že váš oblíbený šálek kávy v posledních měsících výrazně podražil, nejste sami. Cena kávy se za poslední rok více než zdvojnásobila, což vyvolává klíčové otázky: Co stojí za tímto dramatickým růstem? Jaké faktory hýbou trhem? A dočkáme se brzy zlevnění, nebo ceny vystoupají ještě výš?

Praktické okénko - Příprava obchodních levelů
Obchodní příprava je základ každého úspěšného tradingu. Dnes si v Praktickém okénku ukážeme obchodní levely, které v rámci nové obchodní strategie hodlám sledovat.

Purple Trading: Moderní klientská zóna Purple Zone
Stejně jako v dnešní době očekáváte kvalitní internetové bankovnictví od vaší banky, tak byste měli žádat po svém brokerovi to nejlepší rozhraní pro správu vašich obchodních účtů. Přesně tuhle myšlenku jsme si vzali k srdci a připravili jsme moderní klientskou zónu Purple Zone, kterou si zamilujete.

Co dělat až se na podzim vrátí volatilita na trh? Tato strategie vám poradí!
Pokud se stejně jako většina obchodníků těšíte na podzimní návrat volatilních trhů, tento článek by vás mohl zajímat. Ukážeme si v něm strategii, díky které budete schopní využít navrátivší se volatility ve svůj prospěch a vstoupit tak na podzimní trhy s patřičnou statistickou výhodou.

Ropa vhodná pro kontrariány?
Kontrakt na dodávku americké ropy WTI už několik týdnů slábne. Cena barelu se usadila pod 80 USD a vyrovnala lokální maxima ze začátku července. Značí tato cena nákupní příležitost v prostředí obecně vysoké inflace nebo můžeme čekat další pokles této životně důležité průmyslové komodity?