Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Začátek výsledkové sezóny americké akcie zatím nepodpořil
Během zkráceného obchodního týdne index S&P 500 třikrát klesl a jen jednou zpevnil. Celkově tak odepsal 2,13 %.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 22.6.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Multitimeframe analýza: 12.4.2022 NZD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Měnový pár NZD/CHF: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Kryptomeny ako „bezpečný prístav“?
Medzi „bezpečné prístavy“ patrí švajčiarsky frank, japonský jen, štátne dlhopisy, vix, či zlato. Všetky tieto inštrumenty majú tendenciu posilňovať v prípade turbulentných udalostí na trhu. V takom čase nastáva averzia k riziku, ktorá vedie k jeho výpredaju a naopak nakupujú sa už vyššie spomenuté aktíva.
Zlato a dolar jdou proti sobě
Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?
Zlato nebo ropa?
V tradiční středeční fundamentální analýze se podíváme na dlouhodobý vztah cen ropy a zlata a také se dozvíme, jaké důsledky z aktuálních cen můžeme vyvodit. Pro dnešek vezměme v úvahu, že ropa i zlato stejně jako ostatní komodity v průměru rostou zhruba o inflaci a po nějakém čase se vrací ke své reálné hodnotě. Proto poměr ceny zlata a ropy se za uplynulých 30 let vždy vracel ke svému průměru na úrovni zhruba 17 barelů ropy za 1 unci zlata.
Měny rozvíjejících se ekonomik jsou stále atraktivní investice
Výrazným výprodejem si minulý rok prošly měny rozvíjejících se ekonomik a nebyla za tím vždy špatná kondice v domácí ekonomice. Růst úrokových sazeb v USA a s tím spojený silnější americký dolar se z velké části podepsaly na horším sentimentu. Již koncem roku se některé měny zdály silně podhodnocené, a ačkoliv za první kvartál žádné výraznější zpevnění nepřišlo, index MSCI naznačuje, že zde prostor pro zpevnění stále je.
TOP dividendové tituly pro boj proti inflaci
Řada trhů je aktuálně v medvědím trendu, tedy je relativně obtížné vybírat tituly do svých portfolií, které by měly jasné pozitivní vyhlídky do následujících měsíců. Stávající prostředí vysoké inflace a ekonomického zpomalování může ceny řady akciových titulů nadále tlačit k nižším úrovním. Na druhou stranu jak ukazuje výkonnost vybraných dividendových titulů, tak jejich cenové poklesy jsou výrazně menší, než například u růstových titulů.
Zlato - Analýza více časových rámců
Cena zlata se již nějakou dobu pohybuje ve stranovém trendu. Technická analýza naznačuje, že by v nejbližších dnech mohlo dojít k zajímavému pohybu. Jakým směrem a za jakých podmínek uvažovat o obchodu se dočtete v tomto blogu.
Z pár stovek na 40 000 USD za kus. Co jsou tokeny decentralizovaných financí a proč rostou
Před několika týdny jsem krátce v přehledu sítě Ethereum představil koncept decentralizovaných financí a toho, že pro ni znamenají konkurenční výhodu do budoucna. Tokeny jsou nyní na světě a jejich zisky jsou naprosto astronomické. Jeden z nich se dokonce dostal na 38 000 USD. Má to ale velký háček.
Streamovací platformy z pohledu investora: Zlatý důl nebo nevýhodná investice?
Snad žádný jiný fenomén nezměnil v posledních letech svět zábavy a sledování obsahu tolik jako streamování. Dříve jsme byli zvyklí vidět film v kině, pak si půjčit nebo koupit například kazety či DVD nebo čekat, až bude film v televizi. Streamování však tento model zcela opustilo a najednou je spousta obsahu dostupná online na pár kliknutí za pár dolarů měsíčně. Z toho samozřejmě těží zejména spotřebitel, který nemusí sledovat reklamy a může si pustit téměř cokoli v čase, který mu vyhovuje. Jak si ale tento sektor vede z investičního hlediska? Stojí streamovací giganti za pozornost investorů? Analytik XTB Tomáš Vranka vypracoval na toto téma nový report, kde rozebírá současný stav streamovacího sektoru.
Proč vlastně obchodujeme? (3. díl)
Nebudu se opakovat a říkat, že se na uvedenou otázku dá odpovědět mnoha různými způsoby, ale řeknu to tak, jak to cítím. Jde o peníze a o čas. Je to jednoduché jako facka a kdo v tom hledá něco složitějšího, možná by se měl vydat na nějakou duchovní cestu, místo trápení se u MT4.
Aktuální Price Action obchody na denních grafech (FOREX)
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/CHF se nachází v konfluenční zóně. Pozor na klesající trend měnového páru GBP/USD a právě se dokončil reverzní pattern Hlava-Ramena na měnovém páru AUD/CAD.
První krok ke stabilitě trhů?
Není si co nalhávat. Nynější turbulence v emerging markets světě má na svědomí s velkým náskokem přede všemi Turecko. Obrovské zahraniční dluhy, deficit na běžném účtu a především pak tvrdohlavost při nastavení měnové politiky v Ankaře způsobily škody všude po světě. Prohlášení prezidenta Erdogana o vysokých sazbách způsobujících inflaci lze bez mrknutí oka nazvat „fake news“.
Volkswagen – mrtvá nebo podhodnocená akcie?
Evropský automobilový trh zažívá těžké chvíle. Prodeje klesají a zároveň si o místo na trhu říkají levnější elektromobily z Číny. Pro místní výrobce to znamená nevyužité kapacity a utopené investice ve vývoji i nových gigafactories, které se nedaří ze stagnujících tržeb za elektromobily zaplatit. Do toho přichází zpřísněná legislativa EU, která nutí výrobce snižovat spotřebu CO2 u nových aut (tj. tlačí elektro / plug-in hybrid), a zvýšené náklady na energie.
Špatné výsledky u Goldman Sachs, investiční příležitost na long?
Výsledková sezona v USA je v plném proudu. Jelikož hlavním hybatelé trhu zůstávají centrální banky, tak většina publikovaných výsledků nedokáže změnit nebo ovlivnit náladu na trhu. Do podvědomí investorů se dostanou jen firmy, které buď výrazně uspěly a nebo naopak publikovaly výsledky daleko za odhady analytiků. Dnes se podíváme na jednu firmu, která svým akcionářům překvapila nemilé překvapení. Touto firmou je slavná investiční banka Goldman Sachs. Jen málokdo by čekal špatné výsledky od žraloka světových financí v době, kdy akciové trhy a ekonomické zpravodajství se čím dál víc objevuje v hlavních zprávách.
Ropa, ropné měny a ropné akcie
Ropa se během letoška podobně jako ostatní komodity dostala zpět na relativně snesitelné ceny. Poptávka roste pomalu kvůli slabé čínské ekonomice a vysokým úrokovým sazbám v Evropě a v USA. Trh se ale nachází v rovnováze, kdy rostoucí těžba v USA, Brazílii a Guyaně dokáže kompenzovat jak mírné přírůstky spotřeby, tak i prohlubující se škrty členů kartelu OPEC, kteří postupně vyklízejí pole a ztrácejí tržní podíl.
Shortovat nyní americký dolar?
Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci: