Seřadit články podle
Mizushirazu
Jak v hlavě zmáčknout tlačítko „Profesionální trading“ aneb někdy se začít musí
Každá lidská činnost, má-li být efektivní, vyžaduje odpovídající stav vědomí. Sportovci tomuto konceptu říkají „zóna“. Před každým zápasem se do ní snaží dostat, aby byli plně koncentrovaní na výkon a nijak je neovlivňovalo okolí. Ten stejný přístup platí samozřejmě i pro trading a jakoukoliv další vědomou lidskou činnost. A jedním z největších „hybatelů“ vaší tradingové mysli je vaše konkrétní tradingová historie.
Dokud v hlavě nezmáčknete tlačítko "Profesionální trading", nemůžete dosáhnout kýženého úspěchu
Minulý rok jsem narazil na skvělou publikaci od Gary Daytona s názvem "Trade mindfully - achieve your optimum trading performance with mindfulness and cutting edge psychology". Tato kniha se zabývá tím, co je pro úspěch tradera to nejdůležitější - psychikou, konkrétně zásadním vlivem podvědomí (někdy označováno jako nevědomí) na samotný trading. Kniha bohužel doposud nevyšla v češtině, její obsah ale naprosto přesně koresponduje s mojí vlatní zkušeností a s tím, co se snažím všem začínajícím traderům předat jako to nejpodstatnější.
DAX - porovnání s NASDAQ 100
V tomto článku bych rád srovnal mé obchodování na trhu DAX se strategiemi a stylem, který používám na trhu NQ100. Dle mého názoru je k trhu DAX nutné přistupovat jinak než k trhu NQ100 a rád bych vysvětlil proč.
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
Protože o zaznamenávání obchodů je zájem, rád bych minimálně další měsíc pokračoval v obchodování na NQ100 prostřednictvím jednoduchých price action strategií.
Vyhodnocení challenge duben 2017 pro e-mini NQ100
Po 14 session a uplynutí doby jednoho měsíce přichází vyhodnocení dubnové challenge. Výsledek nebyl vůbec špatný, ikdyž jsem očekával o trochu lepší RRR. No posuďte sami.
Stručné srovnání MT a SierraChart + návod na několik málo indikátorů
Na žádost kolegů z mého druhého diskuzního vlákna přikládám subjektivní srovnání MetaTraderu a SierraChart doplněné o návod na několik základních ukazatelů.
Nasdaq 100 e-mini challenge duben 2017
Jako poměrně zkušený retail trader vyhlašuji na měsíc duben challenge s cílem dosáhnout co největšího možného zhodnocení s co nejmenším vstupním kapitálem a přijatelným money managementem...
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

AUD/USD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/USD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Co se ještě nevrátilo na hodnotu před COVIDem?
Jak si mnozí z nás všimli, extrémně uvolněná měnová i rozpočtová politika v reakci na pandemii pomohla smazat ztráty akciovým indexům během několika měsíců. Stejně tak komodity si za podpory výjimečné poptávky a zpoždění v dodavatelských řetězcích užily nečekanou rally, ať už šlo o průmyslové nebo zemědělské suroviny. Ropa, uhlí, kukuřice, sójové boby – všechny tyto komodity se obchodují výrazně výše v porovnání se začátkem roku 2020.

Index S&P 500 se vzepřel uzavření formace dvojitého vrcholu, největší růst v letošním roce vrací do hry historická maxima
Začátek září byl na americkém akciovém trhu drsný, index S&P 500 spadl z úrovní poblíž červencového rekordu a začal formovat dvojitý vrchol. Ve druhém zářijovém obchodním týdnu se ale býci postavili na zadní a pěti růstovými seancemi vrátili trh prakticky na úroveň z konce srpna. Za týden index S&P 500 vzrostl o 4,02 %, nejvíce v letošním roce.

Praktická ukázka: Zajímavý obchod
Celkem byly v uplynulém týdnu čtyři obchody. Avšak jeden z nich byl opravdu zajímavý. Přivedlo mě to k myšlence, jestli bych zase neměl udělat nějaký backtest. V tomto případě kvůli velikosti range, která ještě lze obchodovat.

Obchodní ředitel XTB: Letní okurková sezóna se na trzích nekonala. Na zbytek roku máme mnoho plánů
Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB Česká republika a Slovensko, poskytl po několika měsících nový rozhovor. V tomto interview jsme se dozvěděli, jaké aktuální trendy sleduje u klientů XTB, co od trhů očekává on osobně, ale také třeba co nového můžeme od XTB čekat v následujících měsících.

Jak funguje ztráta v psychologii obchodování?
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Jak začít investovat? Tomáš Vranka z XTB zná odpověď
S koncem léta tradičně přichází i růst zájmu o finanční trhy. Kromě ostřílených investorů se o investice v tomto období zajímá i řada úplných nováčků, hledající úvod do tohoto, na první pohled komplikovaného, světa. Nalézt kvalitní a pochopitelný zdroj informací ale nemusí být jednoduché a právě z tohoto důvodu analytik XTB Tomáš Vranka znovu aktualizoval svůj nejpopulárnější videokurz Tvorba akciového portfolia. Pokud se zajímáte o investice do akcií a ETF, tento materiál byste si neměli nechat ujít!

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD a akcie Volkswagen a Google
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD a akcie Volkswagen a Google. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/CHF, GBP/CAD a USD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry GBP/CHF, GBP/CAD a USDJPY. Tyto měnové páry by mohly nabídnout zajímavé obchodní nastavení.

Pohled tradera na českou korunu a palladium
Měnový pár EUR/CZK v posledních dvou týdnech konečně předvedl, co jsem od něj poslední rok očekával = pokles na dohled úrovni 25,00. Tento pár se přibližně poslední rok rád chová zcela opačně, než očekávají analytici či prognózy ČNB. Když pár nedokázal oslabovat k očekávaným cílovým kurzům v rozmezí 24,50-25,00, v polovině roku se analytické výhledy a komentáře postupně obracely a avizovány začaly být kurzy kolem 26,00.

Vysněná 2 %
Tento týden jsme se dozvěděli vývoj inflace v USA i v České republice. Média se věnovala především celkovému růstu cen, který meziročně ve Spojených státech mírně zrychlil z 3,0 na 3,2 %, kdežto u nás zpomalil z 9,7 na 8,8 %. Nic nového, postupně se blížíme k cílovaným dvěma procentům a slovy centrálních bankéřů „dokud si nebudeme jisti udržitelnosti inflace v blízkosti cíle, žádné snižování sazeb nebude“.

Ropa zůstává stále levná
V návaznosti na americké volby a úspěch několika vakcín vystřelily akciové indexy vzhůru. Ani průmyslové a zemědělské komodity nezůstávají pozadu a atakují letošní maxima. Jen ropa se drží při zemi, americký WTI kontrakt nemá sílu se dostat ani na letních 43 USD za barel.

Jak se pozná bublina?
A je možné vůbec bublinu identifikovat? Co je vlastně bublina v tradingu? Tolikrát v historii se to stalo. Převážily emoce nad racionalitou a pragmatismem. Chamtivost a slepá víra potlačila klidné uvažování. Naděje a víra v lepší budoucnost zcela zastínila kritické uvažování. A výsledek? Tvrdý náraz do zdi reality vystavěné z červených čísel.

Burzovní grafy: Před obdobím klidu další zlepšení skóre pro akciové býky
Velkolepá rally, která začala po amerických prezidentských volbách, je sice již minulostí, mírný růst ale americké akcie uchránily i za uplynulý týden.



Přehled zajímavých obchodních příležitostí
Minulý týden (5. kalendářní týden) byl plný zajímavých fundamentálních zpráv i technických formací. Tradeři, kteří obchodují s trendem, se jistě radovali při pohledu na jenové páry a eurodolar. Obchodní příležitosti se však objevily i na ostatních párech a ty nejzajímavější si přiblížíme.

Rozhovor s Josefem Zemanem, členem Purple Trading Clubu
Josef Zeman přistupuje k tradingu analyticky a tvrdí, že z každého, byť i ztrátového, obchodu odchází vždy o něco více posílen.

Mapa 44/10
Je číslo 1,3930 magické? No asi ne, ale pokud jsme si všimli, tak EURo již třetí týden v pátek zavíralo kolem této hranice.

Americké akcie odepsaly bezmála tři procenta, zvýšená volatilita pokračuje
Situace na americkém akciovém trhu se prakticky nemění – denní rozpětí cen jsou vysoká, trh prudce reaguje na zprávy a následně předvádí podobně výrazné protipohyby. Za celý týden index S&P 500 odepsal 2,88 %.