Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Krypto report
Rok 2018 bol pre kryptomeny viac než zlý. Bol najhorší v dolárových hodnotách a trhová kapitalizácia poklesla z $900 mld. Až na $100 mld. Momentálne kryptomenový trh zažíva jeden z najdlhších poklesov (viac ako 400 dní) a percentuálne sú všetky kryptomeny dole približne 80-90%. Aký je náhľad do budúcna? Pozrime sa na rôzne udalosti ktoré môžu určiť ich budúci smer.


Měnový pár AUD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1-H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Pohled forex tradera na EUR/USD, GBP/USD a NZD/USD
Měnovému páru EUR/USD se v pátek podařilo prolomit významnou support zónu nad 1,1500 a uzavřít výrazně pod ní. Breakdown byl inicializován Evropskou centrální bankou (ECB), která s rozvíjející se krizí v Turecku vyjádřila v pátek obavy o expozici významných evropských bank v Turecku (BNP Paribas, Unicredit a další…). Obavy z Turecka se odrazily i na evropských akciových indexech, když index DAX v pátek propadl o 2 %.

Optimalizace obchodní strategie IV.
Dlouhodobá zisková konzistence je tím hlavním, co obchodník od své strategie očekává. Nástrojem jak jí dosáhnout, může být i analýza ziskovosti podle obchodních dní.

Další vývoj zlata po nejhorším měsíci za 4 roky
Cena zlata roste už třetí seanci v řadě a pokračuje tak v likvidaci mohutných ztrát, které nabralo během měsíce listopadu. Ten byl pro zlato nejhorší od listopadu roku 2016. Zlato ztratilo 5,16 %, ovšem od začátku prosince už dokázalo růst o 3.7 % a defacto se odrazilo od magické hranice 1800 dolarů. K růstu mu pomáhá slabší dolar a vyhlídky na fiskální stimul v USA. Jak dlouho může, ale růst vydržet?

Brexit vs. britská libra
Debata ohledně vystoupení Velké Británie z Evropské Unie bez dohody v poslední době utichla. Zdá se, že Londýn s Bruselem nějaký kompromis najde, ať už půjde o odklad brexitu nebo nastavení jasných a předvídatelných pravidel rozchodu. Pravděpodobnost letošního kolapsu britské ekonomiky v návaznosti na případný tvrdý brexit postupně klesá a v hlavním scénáři se počítá „jen“ s přirozeným ochlazením na konci konjunkturního cyklu.

Aktuální obchodní příležitosti: GBP/JPY a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům GBP/JPY a AUD/CAD. Na GBP/JPY se dokončuje svíčkový pattern Harami a AUD/CAD se pokouší o breakout důležitého supportu.


Ropa za 150 USD?
Ceny ropy v důsledku rusko-ukrajinské války pochopitelně zdražují. Ruské dodávky na světový trh přesahují 10 % podíl, za ropu není v průmyslu a dopravě žádná plnohodnotná náhrada a riziko embarga i na vývoz ruských energií roste.

Akcie po Trumpově inauguraci posílily, index S&P 500 letí vzhůru
V pondělí proběhla inaugurace amerického prezidenta Donalda Trumpa, po které pokračoval růst cen akcií z předchozího týdne. Index S&P 500 za týden zpevnil o 1,74 % a poprvé v historii se vyhoupl nad 6 100 bodů.

Praktická ukázka: Další drobeček
Tak nevím - nevím, ale zdá se mi, že úprava strategie, kterou jsem udělal, mému AOS umožnila nechodit v pondělí do práce. A vlastně ani v úterý. Kdo delší dobu sleduje co se děje tak si všimnul, že pondělky teď vynechávám poměrně často.

2. týden prvního kola investiční soutěže
Máme za sebou 2. týden prvního kola investiční soutěže, která probíhá na tzv. “demo“ fiktivních účtech. Každý soutěžící odstartoval hru se stejným počátečním kapitálem 30 000 Kč.

Americký dolar: Jak reagovat na prosincovou sezónnost?
Stojí za to se podívat na historický sezónní vývoj, který naznačuje, že prosinec bývá obvykle nejslabším měsícem pro americký dolar.

Krypto šeptanda (25.4.2025)
Minulý týden ve světě kryptoměn nabídl řadu zajímavých událostí, které upozorňují nejen na technologické výzvy, ale i na výrazné tržní posuny a změny v přístupech investorů i regulačních orgánů. Pojďme společně shrnout nejdůležitější momenty, které formují současnou krypto scénu.


Jak dlouho ještě bude americký dolar kralovat?
Nůžky mezi eurozónou a Spojenými státy zůstávají nadále otevřené. Rozdíl v ekonomickém růstu mezi oběma stranami Atlantiku tak fundamentálně tlačí euro vůči dolaru na nižší hodnoty. Žádný přesvědčivý medvědí trh na EUR/USD ale nepanuje, spíš jde o pomalé testování dna. Může ještě dolar zaútočit a pokusit se o paritu s eurem nebo už jsou jeho zisky v tomto cyklu sečteny?

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.

Zisk nebo drawdown?
Od začátku našeho obchodování se potýkáme s nekonečným proudem emocí, které v nás trading a naše výsledky v něm vyvolávají. Je to souboj, který v podstatě nemůžeme vyhrát, protože člověk svoje emoce jen zřídka kdy může zcela ovládat. Co nám ale v tomto boji může alespoň trochu pomoci, jsou údaje, které jsme nasbírali v průběhu backtestování a současně i v našem živém obchodování.

Ponziho schéma – co dělat, aby člověk nenaletěl
V minulém blogu jsem rozebírala, co vede k tomu, že lidé se znovu a znovu nechají oklamat a dají své peníze do „investic“, které jsou založené na podvodném Ponziho schématu. Dá se před podobnými „investicemi“ ochránit a nenaletět? Věřím, že z velké části ano. A co pro to můžete konkrétně udělat, je tématem dnešního blogu.