Seřadit články podle
matoklincek
3 000 EUR to 10 000 EUR Challenge System
Zdravim vsetkych priaznivcov FXstreet.cz. Rad by som sa podelil o svoje takmer osem rocne skusenosti z obchodovanim. Ako som spominal, obchodujem uz dost dlho na to aby som vedel poradit a odpovedat na cokolvek z oblasti tradingu.
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Hlavní měnové páry (1)
Zdálo se, že páteční obchodní seance proběhne v duchu stranového pohybu, vzhledem k chybějícím fundamentům. Na místo toho můžeme vidět na grafech solidní volatilní denní svíčku. Tato svíčka měnila trendy, tvořila obratové patterny. Protože většina hlavních měnových párů z mého pohledu může nabídnout v nadcházejícím týdnu zajímavé příležitosti, podíváme se tentokrát na všechny. Rozdělím je do dvou samostatných článků.
Jak zareaguje britská libra na Trumpa?
V předchozím článku v rámci fundamentální analýzy jsme se podívali na předpokládané dopady americké daňové reformy a zavádění obchodních cel z dílny Donalda Trumpa na americký dolar. V čase nově pučícího protekcionismu, který by mohl ohrozit světový obchod, však hraje Británie a s ní i britská libra v této skládance také zajímavou roli.
Nastal čas nakupovat „levné“ krypto?
Svět kryptoměn ani po letech v mnohém nepřestává překvapovat, díky čemuž můžeme být opět svědky nebývalé jízdy jako na horské dráze, která stále ne a ne nabrat jasný směr. A když už to vypadá, že ta „všemi“ zmiňovaná bublina celého kryptotrhu začíná pomalu splaskávat, tak vždy dojde k další mobilizaci nákupčí síly, která vše změní a přinese s sebou další naději a vidinu v lepší zítřky. Některým lidem se nakonec může tedy doopravdy zdát, že se přeci jen o bublinu jedná, ale to nic nemění na tom, že jde o bublinu, jejíž aktuální tržní kapitalizace činí miliardy dolarů.
Inflace v USA živě dnes od 14:15. Můžeme čekat dobré zprávy?
Již tradičně bude dnes XTB vysílat živý komentář ke zveřejnění americké inflace za minulý měsíc. V poslední době jsme pozorovali zpomalování indexu CPI z předešlých maxim, a to především díky klesajícím cenám energie a pohonných hmot.
Moje obchodování EUR/USD, EUR/TRY a ropy WTI
Měnový pár EUR/USD dnes doputoval do cíle avizovaného swing long obchodu (1,1310) a nadělil tak obchodovaným účtům pěkných 100 pipů zisku.
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 24. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA - obchodní příležitosti...
Pivotování - investoři s děravou pamětí u moci
Kdo pozoruje dění na trzích od léta 2022, musí si připadat jako ve zlém snu. Tedy pokud mu aspoň trochu funguje paměť. Celý trh jako kdyby fungoval na základě šeptandy, že se Fed připravuje na velkou otočku, neboli provede pivot ve své restriktivní měnové politice. Trhy pod vlivem této falešné naděje vystoupají o dvě nebo tři procenta za den. Následně proběhne zasedání Fedu, nebo některý z představitelů Fedu promluví a trhy propadnou depresi. A letí o několik procent dolů. A následující den se vše opakuje, někdo pustí informaci, že by Fed mohl…
Australský dolar se spálí o břidlicový plyn
O australském dolaru se již dlouhou dobu mluví jako o nejvíce nadhodnocené měně na světě a nutno říci že oprávněně. Austrálie totiž ztrácí pozici výhradního dodavatele surovin do Asie a označení viníka je nasnadě – americká břidlicová revoluce.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 14.1.2013
Týdenní aktualizace.....
Ropa - nádech končí, je čas opět začít uvažovat o prodeji
Doslova každý zaregistroval pokles cen ropy v posledních dvou letech. I ti, kteří se o burzovní zprávy nezajímají a přehlížejí informace v médiích televizí počínaje a internetem konče, změna ceny dostihla alespoň při tankování paliva do auta. Benzín i diesel za poslední rok (k radosti řidičů) výrazně zlevnily. A to i u nás v ČR, kde cenu paliv ovlivňuje spotřební daň, jež tvoří dnes téměř více než její polovinu.
Elliottova vlnová teorie pro měnový páry EUR/GBP, GBP/CHF a CAD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/GBP, GBP/CAD a CAD/JPY. Elliottova vlnová teorie se zabývá analýzou vlnových vzorů opakujících se v různých cyklech na finančních trzích.
Praktická ukázka: Gap byl blízko
V tomto týdnu přišla na řadu akce, která se do hry moc často nedostává. Ale vzdáleně si pamatuji, že i s ní jsem tak trochu počítal, když jsem pracoval na svém AOSu. Jedná se o situaci, kdy dojde ke gapu a cena může výrazně posunout hranici otevření čekajícího pokynu.
Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.
Americký dolar ztrácí svého největšího spojence
Středeční obchodování nepřálo dolarovým býkům. Měnový pár EUR/USD si připsal téměř 1 %, i když žádná výrazně negativní data ze Spojených států nepřišla. Za vinu toto oslabení dolaru můžeme dát guvernérovi americké centrální banky (Fed), Jerome Powellovi, který opustil svou tradičně jestřábí rétoriku a naznačil, že úrokové sazby v USA už moc růst nemusí.
Povídání o trzích: Speciál o pražské burze. Bude se dařit ČEZu?
Po několika týdenní pauze se znovu sešli Jaroslav Brychta s Tomášem Vrankou, aby probrali aktuální dění na finančních trzích. V tomto dílu se zaměřili specificky na akcie naší tuzemské burzy. Z tohoto důvodu si k sobě přizvali ještě Tomáše Cvernu, autora série Týden na pražské burze. Co si kluci myslí o ČEZu, českých bankách, nebo třeba o Kofole? To vše zjistíte v aktuální epizodě.
Zachrání OPEC ropu?
Ropa se za poslední měsíc dostala pod výrazně medvědí sentiment. Od uklidnění vyhrocené situace mezi Íránem a Spojenými po atentátu na íránského generála na začátku ledna ztratila přes 20 %. Cena amerického typu WTI tak po 13 měsících spadla i pod 50 USD za barel, které v našem celoročním výhledu považujeme za technicky i fundamentálně silný support. Jak by si tedy ropa měla nadále vést?
Čo sa deje s Ethereom?
Dnes sa po dlhšom čase znova pozrieme na analýzu Etherea. Dnes to znova nebude ukážka konkrétneho nákupu, ale skôr technická analýza s možnosťami a vyznačenie levelom. Technická analýza je pravdepodobnosť a štatistika a na trhu sú situácie ako presne táto, kde je tých možností hneď niekoľko a ani skúsený trader nevie jednoznačne povedať ktorým smerom sa dané aktívum bude pohybovať. Čo však skúsený trader už urobiť vie je vyznačiť si možnosti a na základe priebehu určiť, ktorá možnosť nakoniec bude správna. To je presne príklad ETH. Čo sa týka fundamentu, tak je veľmi silný. ETH je základom pre celé DeFi a NFT odvetvie, ktoré je teraz veľmi žiadané. Rovnako sa má prechádzať z PoW na PoS a veľa ľudí začína z toho dôvodu hodlovať ETH. Je to vidieť aj na ,,on chain“ analýzach, že ETH vo veľkom mizne z búrz a prichádza na peňaženky z ktorých sa už následne nehýbe.
FX výhľad na základe dvojitého vrcholu, trojuholníku a trendových línii
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Index S&P 500: Korekce se zatím nekoná a maxima jsou na dohled. Poslední krok ale může trvat dlouho
Pondělní rally zajistila, že index S&P 500 prodloužil řadu zelených týdenních svíček. Od úterý sice nic výrazného nepředvedl, ale pětidenní zisk 0,95 % je solidní.
Index S&P 500: Zhodnocení situace na trzích podle technické analýzy
Další zajímavý týden je pryč. V pondělí – poslední den ledna - index S&P 500 korigoval předchozí ztráty a díky přírůstku +1,89 % leden zakončil ztrátou „jenom“ necelých 6 %. Další dva dny index pokračoval nahoru a korigoval pokles, takže únor začal dobře a obrat z pátku minulého týdne pokračoval do poloviny tohoto týdne a S&P 500 vrátil do pásma 4500 – 4700.