Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Deflační měny
Dnes se podíváme více do detailu na dvě až nápadně podobné měnové zóny. Obě jsou hlavními světovými vývozci průmyslového zboží s vysokou přidanou hodnotou, dosahují ohromných přebytků na běžném účtu, což se jim aktuálně daří také díky propadu cen komodit, které musejí ve velkém dovážet. Stejně tak sdílejí problém stárnoucí populace. A především je spojuje neschopnost centrálních bank i přes záporné sazby a kvantitativní uvolňování zvýšit inflaci směrem k cíli. Ano, bavíme se o eurozóně a Japonsku, jejichž ekonomiky se od evropské dluhové krize z let 2010 - 2012 podobají jako vejce vejci.

Co jsou ETF? Průvodce pro začátečníky
Fondy obchodované na burze (Exchange Traded Funds - ETF) jsou zajímavou alternativou nejen pro portfolia institucí, ale i drobných, retailových traderů a investorů. V tomto článku Vám ETF představíme, vysvětlíme a řekneme, jak a kde se dají obchodovat. K tomu přidáme i výhody a nevýhody ETF.

Bojí se ženy investovat?
Aktuální situace na akciovém trhu mi poskytla sice nucenou, ale zároveň prospěšnou pauzu od obchodování. Léto mám ráda jako období, kdy má člověk čas číst, studovat a přemýšlet. Jedním z témat, které poslední měsíce kolem mě živě rezonují, je téma „Ženy a investování“. Obecně se všude dočtete, že žen aktivně investuje málo, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Dnešní blog je malým zamyšlením nad tím, proč tomu tak může být.

Praktická ukázka: Od krajnosti ke krajnosti
Poměrně dlouho jsem čekal na to, až opět dostanu plný Stop-Loss (SL). To se v tomto týdnu stalo. Že ale bude orámovaný takovými obchody, jakými byl, to bych tedy nečekal. Však uvidíte.

Správný money-management, ta nejlepší cesta k potencionálnímu úspěchu
Správný money-management, neboli správa peněz, je základem nejen všech úspěšných investičních strategií, ale zároveň je třeba si také uvědomit, že na správném money-managementu je dnes bez nadsázky postaven celý svět (od jednotlivých malých firem až po státní a nadnárodní zřízení).


Kolik času trávit u obchodní platformy?
Přemýšleli jste někdy o tom, jestli se vám čas, který strávíte u platformy, zaplatí? Začínající obchodník, hnán vidinou astronomických zisků, nejspíš přemýšlí o vysedávání u grafu jako o investici a v rámci studia trhu to ani nepovažuji za špatné. Přijde však doba, kdy se každý musí zeptat sám sebe, jestli to stojí za to.

Ako na investovanie či obchodovanie komodít
Spôsobov ako obchodovať či investovať na finančných trhoch je mnoho, no každé finančné aktívum je niečím výnimočné. V čom sú iné komodity? Ak je človek dostatočne znalý, skúsený a trpezlivý, tak na nich môže robiť zaujímavé výnosy, pretože tak ako aj iné finančné aktíva, tak aj komodity sú cyklické a to znamená, že pri správnom načasovaní vstupu do trhu sa dá urobiť veľké zhodnotenie investície. Medzi komodity patrí napríklad ropa, zemný plyn, zlato, platina, kukurica, pšenica či bavlna.


Elliottovy vlny: EUR/USD, index DAX, S&P 500, USD/JPY, GBP/USD a ZLATO
Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, USD/JPY, GBP/USD a ZLATO.

Opustí Arabské emiráty OPEC? Co to udělá s cenou ropy?
Minulý týden rozvířily ropný trh zprávy o plánovaném odstoupení Spojených arabských emirátů (UAE) z kartelu OPEC. Proč může být takový krok v zájmu UAE? A jaký může být efekt na ceny ropy?

Týždenný výhľad od 3cAnalysis: Pár EUR/USD a index S&P 500
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Pohled tradera: Jak si zorganizovat svůj čas při tradingu
Nemám tolik času na trading jako ty, ale chtěl bych obchodovat. Co mám dělat? Toto je častý dotaz, který slýchávám. Pojďme se podívat, jak si co nejefektivněji zorganizovat svůj tradingový čas. Jak být v obraze o trhu a mít možnost jej i zobchodovat, i když nemůžu nebo nechci sedět celý den u počítače.

Praktická ukázka: Dva rozdílné obchody
Když už se mi podařilo rozdělit strategii na tolik dílů, bylo jen otázkou velmi krátkého času, než se dočkáme více obchodovaných variant v jednom týdnu. V nadpisu píši, že byly dvě, ale ve skutečnosti byly tři. I když je pravda, že rozdíl mezi druhým a třetím obchodem byl tak nepatrný, že ho sice zmíním, ale další graf si nezaslouží.

Proč vůbec vlastnit eura?
Pravidelní čtenáři okénka fundamentální analýzy si zřejmě všimli, že často píšu o pokračování dlouhodobého klesajícího trendu na eurodolaru, pro který hovoří spousta indikátorů v čele s americkou břidlicovou revolucí a rekordní nezaměstnaností v eurozóně. Je však čas si zahrát na ďáblova advokáta a tuto tezi se snažit vyvrátit. Jedna z hlavních makroekonomických veličin totiž do obrázku silnějšího dolaru nezapadá a tím je dynamika bilance běžného účtu na obou stranách Atlantiku.

TFP analýza Bitcoinu
Vždy používám více faktorovou analýzu. Ve zkratce by se dalo říci, že je to mix technické, fundamentální a psychologické analýzy s mikro i makro pohledem na dané aktivum se špetkou vlastního vhledu/úsudku/názoru.

Klidná mysl pochází z parasympatického systému
Kouzlo klidné mysli je zakořeněné ve vědomém ovládání parasympatického nervového systému. Záměrná aktivace dokáže v krátkém okamžiku Tradera zbavit stresu a všech jeho fyzických projevů.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/CHF, AUD/NZD a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnových párů NZD/CHF a GBP/AUD se nachází na Klíčových levelech. Na měnovém páru AUD/NZD by mělo dojít ke korekci po breaku trendové čáry.

Analýza více časových rámců: Ropa a Nasdaq
V dnešním blogu se blíže podíváme na WTI (ropa) a index Nasdaq100 formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Krizové období na pokračování
Na mimořádně uvolněnou měnovou politiku ve Spojených státech charakteristickou nulovými úrokovými sazbami jsme si v posledních 7 letech už zvykli. Je ale docela možné, že se s žádnou změnou ještě nějaký ten pátek nepotkáme.